Ve zkratce

Stránka:

 Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém

27.7.21

Německo:

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Annalena Baerbocková má další problém. V přednášce použila slovo negr, které je považováno za rasistické. Baerbocková se omluvila. Podle kritiků ale jedná pokrytecky, protože dříve požadovala rezignaci jiného člena Zelených, který řekl totéž slovo.

Vyprávěla o žákovi z jejího sousedství, který odmítl vyplnit pracovní papír obsahující rasistickou nadávku. Baerbocková jej pochválila za protirasistický postoj, sama ale přitom vyvolala bouřlivou reakci.

Slovo negr je považováno za politicky nekorektní a diskriminující. Původně se jednalo o hanlivé, negativní označení pro otroka a zástupně též pro všechny černochy. Momentálně v USA jej smí používat jen černoši vůči sobě navzájem, přičemž slovo reinterpretují jako výraz hrdosti na vlastní rasu.

________
Tak tak. Revoluce požírá své děti.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-baerbockova-z...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz

27.7.21

Německo:
[Klikněte p...]
Klikněte pro zvětšení

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-19

26.7.21

Neurčeno:

A že jediná příčina smrti kohokoliv, kdo byl Covidem-19 nakažen, spočívá ve skutečnosti, že zdravotnický establishment zablokoval léčbu covidových pacientů hydroxychlorochinem a Ivermectinem. Lékaři, kteří se establishmentu vzepřeli, své pacienty zachránili. Ti, kteří tak neučinili, své pacienty ztratili.

Ti lidé z NIH (americký Národní institut zdraví), z CPC (americké Centrum pro kontrolu a prevenci, z WHO (Světová zdravotnická organizace) a z FDA (americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv), kteří účinnou léčbu zablokovali proto, aby vytvořili trh pro nebezpečnou, nevyzkoušenou a experimentální „vakcínu“, jsou viníky masových vražd. A každý z těchto lidí by měl být vzat do vazby, postaven před soud, usvědčen a popraven.

Američané musí být přivedeni k poznání, že jejich zdravotnický establishment spočívá v rukou zločinců, kteří si zisku cení víc než lidského života.

Zdroj: https://www.theepochtimes.com/mkt_breakingnews/doctors-raise...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown

26.7.21

Singapur:

Tady je jasně vidět že tolik vyžadované "očkování" nepomáhá. Na grafu se objevuje i v létě nárůst na 36 úmrtí přes to, že 52% (49% jiný zdroj) lidí dostalo včeličku.

Vypadá to spíše naopak, že čím více injekcí lidé dostali, tím více se COVID rozmáhá i v letním období. A proto mají už zase lockdown a nesmí se setkat více než 2 lidé.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/singapur-koronavirus-...

Klasifikace: kuriozity,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek

22.7.21

Česká republika:

Ministerstvo zdravotnictví nebude lidem uznávat protilátky získané po prodělání onemocnění covid-19. Svůj přístup nezmění ani poté, co Nejvyšší správní soud (NSS) na konci června ve svém verdiktu konstatoval, že tím diskriminuje lidi, kteří potvrzení o protilátkách mají. Důvod má být ten, že vědci zatím nedokázali určit bezpečnou hladinu protilátek.

Z diskuse pod článkem:

Pokud vláda neuposlechne rozhodnutí NSS, mohu tedy kamkoliv chodit s testem na protilátky? Když na mě přijde hygiena, tak je odkážu na rozsudek NSS, kde je definováno, že jsem vládou diskriminován. Tedy to půjde do správního řízení a já vyhraji...

Inu když vláda nemusí poslouchat soud, já přeci nemusím poslouchat vládu, ne?

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ministerstvo-nehodla-re...

Klasifikace: zdravi,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců

21.7.21

Malajsie:

Musím se přiznat, že při čtení zprávy jsem se musel hlasitě smát. Tomu se prostě říká jistota po prymulovsku. Očkování i promořenost v jednom, jak soudruh Prymula na střídačku doporučoval. Návštěvou tohoto centra rozhodně chybu nelze udělat. Téměř polovina ze 450 zaměstnanců měla pozitivní test na covid.

Včeličkářům z toho vychází taková osudová volba. Co nefunguje? Testování nebo očkování? Posvátná kráva testování odhalila nefunkčnost druhého objektu zbožštění očkování nebo to je naopak? Chodí k nim zdraví lidé a najednou jsou zaměstnanci pozitivní. Zajímalo by mne vysvětlení od zastánců očkování, jak mohla vzniknout pandemie v očkovacím centru? Výrobci sice netvrdí, že očkovaný se nemůže nakazit, ale celé to ukazuje, že očkování nedává žádný smysl. Nemoc se šíří, přeskakuje, mutuje, ať už očkovaní jste nebo ne. Nebo to bude ještě horší a odborníci budou muset přiznat, že mít pozitivní test neznamená být nemocný a je to v zásadě nic neříkající údaj?

Bylo by to ironicky veselé takový námět na satirický komiks, kdyby to nebyla realita. Další modla se kácí a zase měli dezinformátoři pravdu. Pokolikáté už byli světoví odborníci nachytáni při lži? Dá se to ještě vůbec spočítat?

(Text převzat z D-FENS)

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/malajsie-ockovaci-cen...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Afektované slečny ve službách státu dělají tečku

21.7.21

Česká republika:

Zdroj: https://www.facebook.com/sprov.zive/videos/497608428203636/?...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa

21.7.21

Saudská Arábie:

Saúdská Arábie od 1. srpna zakáže všem neočkovaným občanům a obyvatelům vstup do veřejných zařízení, jako jsou obchodní centra a restaurace, oznámilo v úterý ministerstvo pro obecní záležitosti a záležitosti venkova.

Každý, kdo nebyl naočkován proti koronaviru, nebude podle ministerstva smět vstoupit do obchodních center, nákupních center, maloobchodních prodejen a trhů.

Lidé také budou muset prokázat očkováni, aby jim byl umožněn vstup do restaurací, kaváren, pánských holičství, salonů krásy, svatebních a večírkových hal.

„V rámci pokračujícího úsilí ministerstva o ochranu zdraví veřejnosti je nutné očkovat pracovníky a návštěvníky [kteří pracují v několika městských zařízeních nebo do nich vstoupí],“ uvedlo ministerstvo na Twitteru.

Zdroj: https://english.alarabiya.net/coronavirus/2021/07/21/Saudi-A...

Klasifikace: politika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-19

21.7.21

Česká republika:

Pražští kriminalisté ze speciálního protiextremistického odboru obvinili z šíření poplašné zprávy pražskou lékařku Ivetu Křížovou. Za to, že na internetu, ale i v dopise určeném řadě veřejných činitelů šířila, že lidé po očkování proti covidu hromadně umírají a jde o „vakcinační holokaust“.

______
Nádherný příklad dvojího metru. Takže když média dva roky denně bombardují zprávami o tisících nemocných, mrazácích s mrtvolami, tak to nejsou poplašné zprávy. Ale když doktorka varuje před neověřenou vakcínou, tak ji obviní, že šíří poplašné zprávy. Tohle je tak do oči bijící, že se mi chce blít.

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/obvinili-lekarku-sirila-...

Klasifikace: politika,zdravi,krimi,pravo Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 4

 Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy

20.7.21

Německo:

Somálský uprchlík, který v červnu v německém Würzburgu nožem ubodal tři ženy a sedm dalších lidí zranil, byl podle dosavadních psychiatrických posudků kvůli svým duševním problémům pravděpodobně nepříčetný, a nelze ho tak trestně stíhat. Vyšetřující soudce v bavorském městě v úterý nařídil umístění 24letého muže do psychiatrického zařízení, uvedla agentura DPA.

Ani na jednom ze dvou mobilních telefonů Somálce, který byl dosud ve vyšetřovací vazbě, se nenašel propagandistický materiál, ani extremistický obsah.

_______
Tak to je jasný důkaz, že nemá s ničím nic společného. Klasika.

A pročpak za článkem chybí diskuze, hm?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/ubodal-ve-wurzburgu...

Klasifikace: polit.korekt,krimi,nabozenstvi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir

20.7.21

Francie:

„To je velmi dobrá zpráva,“ raduje se M'hammed Henniche, generální tajemník Svazu muslimských sdružení Seine-Saint-Denis (UAM 93).

(To je ten chlap, co sdílel na stránkách Patin mešity video, ve kterém otec jednoho ze studentů mobilizoval proti učiteli Samuelovi Patymu, kterému muslimové následně uřezali hlavu.)

Již jedenáctý rok po sobě prefektura povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti svátku Aïd-el-Kébir. 

Od úterý 20. července do pátku 23. července si na slavnosti bude moci 2 400 muslimských rodin vybrat své ovce, nechat je podříznout a za živa vykrvácet.

 „Tato struktura má kapacitu 1 000 poražených zvířat denně, ale pro nedostatek personálu jich bude jen kolem 800,“ lituje M'hammed Henniche.

Tato dočasná jatka nahradí trvalé struktury Jossigny (Seine-et-Marne), Meaux (Seine-et-Marne) a Ézanville (Val-d'Oise). Další dočasná jatka budou zřízena v Montereau-Fault-Yonne (Seine-et-Marne).

Zdroj: https://www.fdesouche.com/2021/07/19/la-prefecture-de-la-sei...

Klasifikace: polit.korekt,nabozenstvi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Tak prý nebudou proplácet testy

20.7.21

Česká republika:

Už ten vtípek zkrachovalého Superstar recyklovaného jakožeministra Vojtěcha pustili do světa "oficiálně". Jsem zvědav, jak se k tomu postaví "hodný strýček Andrej"...

Už dost, prosím!!! Napadají mě věci, hodící se spíše do období protektorátu, do gesce odboje...

Jak to klasifikovat? kuriozita, náboženství... Já nevím (dávám vše)

Zdroj: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/od-zari-nebude-sta...

Klasifikace: kuriozity,politika,zdravi,nabozenstvi Zprávu vložil/a Misu

Komentářů: 1

 Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking

19.7.21

Evropská unie:

Červený kříž se nalodil k Lékařům bez hranic na loď Ocean Viking a bude s nimi pašovat migranty do Evropy.

Prezident Červeného kříže Francesco Rocca uvedl:

Uprostřed pandemie COVID-19 a klimatické krize je cestování do Středozemního moře stále nezbytné pro záchranu životů a ochranu lidské důstojnosti.

Je nepřijatelné, aby lidé i nadále hynuli na moři před branami Evropy: je to zjevné selhání mezinárodního společenství.

Proto jsme se znovu rozhodli přenést na moře naši zásadní pohotovostní podporu a vyzýváme naše partnery a dárce, aby tuto operaci podpořili. ''

______
Dárci Červeného kříže by si měli uvědomit, že de facto financují obchod s lidmi.

 

Zdroj: https://www.fdesouche.com/2021/07/19/la-croix-rouge-rejoint-...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-19

19.7.21

Japonsko:

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker byla pozitivně testována na Covid-19 a musela se uchýlit do hotelové karantény. Její otec oznámil, že je jí dobře a nemá žádné známky nemoci.

U dalších pěti amerických atletek není jasné, zda byly v přímém kontaktu s Karou.

S americkým týmem ještě přijely čtyři náhradnice, které trénují odděleně.

V současnosti je v hotelové karanténě 16 lidí.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-9802439/US-womens-g...

Klasifikace: sport,zdravi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda

19.7.21

Británie:

Tak si shrňme, co ten "Den svobody" vlastně znamená.

Lidem se trochu povolí a zároveň se jim šáhne na to nejcennější - na jejich děti.

Britská vláda na "Den svobody" prohlásila, že proti Covidu-19 budou do konce roku očkovány všechny děti od dvou let.

V nejbližší době budou očkovány zranitelné děti od 12 let.

Zaroveň vláda oznámila následující změny pravidel:

-masky už nebudou vyžadovány zákonem, ale jsou očekávány na hustě navštěvovaných místech a v uzavřených prostorách 
-Práce z domova :každý se může vrátit do práce, ale vláda doporučuje pozvolný návrat
-je zrušen limit na počet návštěvníků v domovech důchodců, ale masky zůstávají
-pravidlo šesti: je zrušen limit na počet lidí, kteří se mohou sejít venku i vevnitř
-divadla, sportovní akce, noční kluby, hospody a bary mohou otevřít v plné kapacitě
-ruší se sociální distancování
-vakcinační pasy nejsou povinné, ale vláda doporučuje jejich používání
-počet návštěvníků na svatbách a pohřbech není omezen
-plně očkovaní a děti mladší 18 let nemusí po návratu z ciziny do karantény
-naopak všichni, co přijíždějí z Francie musí do karantény
-na letištích se i nadále vyžadují dvoumetrové rozestupy a letiště mohou vyžadovat nošení masek
-trasování a domácí izolace budou pokračovat, ale do 16. srpna z toho mají být vyloučeni plně vakcinovaní
-veřejná doprava v Londýně bude vyžadovat masky
-skotská veřejná doprava bude vyžadovat masky
-Wales: masky zůstanou povinné
-pasažéři waleských dopravních služeb v Anglii budou žádáni, aby nosili masky, ale nemusí vyhovět
-Severní Irsko: masky v dopravě budou povinné nejméně do srpna
-pasažéři jiných dopravních operátorů budou žádáni,aby nosili masky, pokud je vlak plný, ale bude to dobrovolné

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-9800291/Freedom-Day...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)

19.7.21

Británie:

Británie trasuje občany podle mobilu. Jakmile to mobil určí, musí Brit do domácí izolace, protože se setkal s člověkem nemocným na Covid-19.

Navzdory Dni svobody nebylo toto opatření zrušeno a byznys zuří, protože je opatřením paralyzován. Mnoho podniků tvrdí, že jejich sítě omezí otevírací hodiny příp. budou přerušeny dodávky zboží, protože mají až čtvrtinu zaměstnanců v domácí izolaci.

"To není Den svobody, ale Den neštěstí," láteří.

Experti odhadují, že v domácí izolaci se nachází cca 1,8 miliónu Britů.

Johnson, který sám tráví Den svobody v domácí izolaci, slíbil, že před 16. srpnem zavede vyjímku z trasování pro plně vakcinované lidi.

Vláda dnes rozhodla, že proti Covid-19 se musí očkovat jen "zranitelné" děti.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-9801889/Fury-self-i...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.

19.7.21

Japonsko:

Byl už jen pár dní od momentu, kdy mohl navázat na rodinnou tradici dědečka Borise, který přivezl v roce 1964 z Her v Tokiu stříbrnou medaili. Teď se ale plážovému volejbalistovi Ondřeji Perušičovi všechno obrátilo. Kvůli pozitivnímu testu na koronavirus po příjezdu do olympijské vesnice je v karanténě na izolačním hotelu a jeho účast na turnaji spolu s Davidem Schweinerem je ohrožená.

Pozitivní test má Perušič i přesto, že absolvoval vakcinaci.

_________
Jasně, nic s ničím nesouvisí. Jen mi, prosím, připomeňte, proč že se mají lidi očkovat? Jako že to je tečka za koronavirem? Tečka, jo? Tak tečku mi to rozhodně nepřipomíná.

Zdroj: https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni-olympijske-hry-letni-...

Klasifikace: sport,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Německá volební urna27.09.21 14:44 Německo 0

Kouřením proti coronaviru27.09.21 13:18 Neurčeno 0

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 4

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 9

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 17

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,65 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,43 Kč
100 japonských jenů
19,61 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,84 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 145,81 Kč
1 unce stříbra
490,91 Kč
Bitcoin
953 657,29 Kč

Poslední aktualizace: 27.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 054 455