Ve zkratce

Stránka:

 Jourová vymyslela Kodex, který od roku 2023 poskytne nástroj na ekonomickou likvidaci provozovatelů nepohodlných serverů

22.6.21

Evropská unie:

Vymyslela to z jejich pohledu chytře. Každému zdroji informací bude nabídnut Kodex proti desinformacím, který bude obsahovat principy a metody, jak bojovat za jedinou správnou pravdu. Jourová k tomu říká: "Zatím je to (kodex, pozn. aut.) dobrovolné, ale v momentu, kdy vstoupí v platnost evropské nařízení o digitálních službách, což by mohlo být v roce 2023, se kodex stane polopovinnou normou. Pokud se prokáže, že nějaká platforma neučinila opatření proti dezinformacím, bude jí hrozit sankce - až do výše šesti procent ročního obratu. Jedním z těchto opatření bude právě podpis kodexu.“ Jinými slovy: nepodepíšete-li se pod „polopovinný“ Kodex, pak nastoupí sankce. A pokud podepíšete a nebudete se Kodexem řídit, nastoupí sankce. Všimněte si "polopovinná norma" - my vám to nemůžeme nařídit, ale když to nepřijmete, tak vás zničíme.

Většina alternativy žíje z příspěvků, tj. je možné "obrat" kvantifikovat. Navíc, nedělejme si iluze, budou co se výše obratu týče, velice kreativní. I dnes má daňová správa, pokud nemůže použít vaše daňové tvrzení, možnost využít tzv. pomůcek a dílčí ekonomické ukazatele, ze kterých se vypočte daň, kvalifikovaně odhadnout. Tipuji, že se na to zde půjde cestou prokliku, tj. počtu návštěv. Bude stanoven výnos za jeden proklik jako normativ. A tak bude možné spočítat z počtu těchto prokliků normativní výnos, pokud majitel serveru neprokáže opak. Jako u běžného mainstreamu, kde ovšem z toho prokliku skutečně výnos server má. Přílišná fikce? No, byl bych opatrný... Uvidíme.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vera-Jourova-k...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 A už to jede: proti zakleknutí „českého Floyda“ se chystá demonstrace!

22.6.21

Česká republika:

"Sobotní zákrok v Teplicích proti zfetovanému muži, který policii kladl odpor, vzbuzuje stále kontroverze. Místní romská komunita je rozlícena – mnozí si myslí, že policisté na jeho smrti má podíl. V Praze se chystá demonstrace proti „policejní brutalitě“, kterou organizuje skupina Autonomní akce."

"Na místě, kde muž zemřel, vzniklo improvizované pietní místo. Objevily se tam svíčky se smuteční stuhou, na které je nápis: „Na romských životech záleží“."

"Podle právníka Miroslava Krutiny nemělo koleno na zatýkaném co dělat. „Zákrok sehraje ve vyšetřování důležitou roli. Je to jediný detail, který vyvolává určité pochybnosti ,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Krutina nesouhlasí s tím, aby se v Česku podobné zákroky prováděly. „Koleno je velmi nebezpečný instrument. Konzultoval jsem to s policejní školou a zakleknutí v oblasti krku rozhodně nepatří do škály chvatů, které policisté při zákrocích využívají,“ upřesnil."

Informace, kterou tento právník pracující pro Helsinský výbor uvádí, není pravdivá, viz zde a zde.

Podle očekávání nechtějí věc pustit, cítí, že by se z ní dalo vytřískat leccos a to na mnoha stranách... Jako v případě Floyda se budou snažit odvést pozornost od příčiny a podstaty.

Zdroj: Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/teplice-cesky-flo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 3

 Romea pláče: cikánský Floyd se (zatím) nekoná...

21.6.21

Česká republika:

"Smrt muže v Teplicích podle soudní pitvy nesouvisí se zákrokem policie. Proti muži, který byl pod vlivem drog, v sobotu musela zasáhnout policie – o chvíli později zemřel v sanitce. Podle předběžné zprávy lékařů bylo důvodem úmrtí předávkování."

Romea.cz přitom se zatajeným dechem doufala...

Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3330056-muz-v-teplicich...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 5

 Jan Hnízdil: Očkovací mašinérie ulhané vlády jede i přes úmrtí dál

21.6.21

Česká republika:

V textu je velmi dobře napsáno to, co by rozumní lidé očekávali:

  • za současného právního stavu (který je třeba bránit) je očkování proti covidu výlučně dobrovolné
  • nikdo nesmí být k očkování nucen, očkovaný nesmí být zvýhodněn, neočkovaný znevýhodněn
  • nikdo nemá právo zjišťovat, zda člověk je či není očkovaný
  • musí být jasně deklarováno, kdo nese zodpovědnost za případné nežádoucí účinky očkování

J.Jágr udělal dobře, když se nestal prodejnou děvkou očkovací mašinérie. Takto to vypadá, když v čele vlády stojí trestně stíhaná osoba.

Zdroj: https://www.extra.cz/jan-hnizdil-ockovaci-masinerie-ulhane-v...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Prodejte své zdraví či život. Nabízíme 500 Kč

21.6.21

Česká republika:

Pokud jde však o motivaci, jednou z nich má být covidpas. „To, že budou mít nějaké potvrzení, že byli očkovaní, jim prostě usnadňuje život. Mohou jezdit do zahraničí a účastnit se různých akcí,“ podotkl imunolog a současně dodal: „Pak tu je druhá věc. Pokud by lidé k očkování přišli a dostali by pět set korun na ruku, tak si myslím, že by si to hodně z nich rozmyslelo. Nebo že přivedou svého dědečka, ale to už jsou technické detaily.“

_______
Jsou čím dál zběsilejší. A zoufalejší. Genocida musí být úplná. Přeživší nebudou. A dosáhnout toho je třeba za jakoukoliv cenu. Vyhrůžky, ostrakizace, úplatky, cokoliv.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/odmena-ockovani-lide-peni...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor

21.6.21

Česká republika:

Článek obsahuje odkaz na právní rozbor, který označuje stanovisko Ministerstva zdravotnictví ohledně informovaného souhlasu nezletilých za protiprávní.

A dále návody, jak nejlépe ochránit děti před očkovacími šílenci.

Zdroj: https://stavbeznouze.cz/blog/ockovani-nezletilych-podle-noti...

Klasifikace: politika,zdravi,pravo Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu

21.6.21

USA:

Dr. Lindsayová varovala, že vakcíny by mohli brániť produkcii syncytínu, dôležitého proteínu pre plodnosť a tehotenstvo a v dôsledku toho negatívne ovplyvňovať výsledky tehotenstva.

„V prvom rade je tu dôveryhodný dôvod veriť, že vakcíny proti ochoreniu COVID budú krížovo reagovať zo syncytínom a s reprodukčnými proteínmi v spermiách, vajíčkach a placente, vedúc tak k zhoršenej plodnosti a zhoršeným reprodukčným a tehotenským výsledkom ,“ tvrdila.

„Uznávaný virológ Dr. Bill Gallaher, PhD., uviedol skvelé argumenty ohľadom toho, prečo by ste mali očakávať krížovú reakciu z dôvodu podobností štruktúry beta skladaného listu medzi hrotovými proteínmi a syncytínom-1 a syncytínom-2,“ povedala Lindsayová.

Ďalej uvádza:

„Nevidela som zatiaľ jedinú imunologickú štúdiu, ktorá toto vyvracia. Napriek faktu, že urobiť tieto štúdie na syncytín, aby to zistili, by výrobcom trvalo doslova jediný deň. Od vyslovenia prvých tvrdení, že by k tomuo mohlo dôjsť, už ubehol viac než rok.“

Lindsayová tiež poukázala na správy o nepravidelných menštruačných cykloch po očkovaní proti COVID-19 a nezmyselnosť očkovania detí.

Jednoducho ich [vakcíny proti koronavírusu] nemôžeme pichnúť našim deťom, ktoré majú po nakazení riziko úmrtia na COVID 0,002% (pozn.: riziko úmrtia na vakcínu je vyššie), ani ďalšej populácii vo fertilnom veku, bez dôkladného preskúmania tejto záležitosti,“ povedala.

Zdroj: https://www.czechfreepress.cz/zdravi/uznavana-toxikologicka-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí

21.6.21

Česká republika:

Lékařka MUDr. Vladimíra Beranová Nezvalová z Brna napsala otevřený dopis  předsedkyni Odborné společnosti dětských lékařů a lékařek, MUDr. A. Šebkové.

V dopise informuje o tom, že během očkování vakcínou Comirnanty (Pfizer) zaznamenali obtíže u 90 % očkovaných včetně
-Obrny n.facialis
-Trombózy DKK
-Cévní mozkové příhody, epilepsie
-Poruchy srdečního rytmu, srdeční selhání
-Studenou pneumonii
-Deliriantní stavy
-Protrahované krvácení
-Medikamentózně těžko ovlivnitelné výkyvy TK (s tím spojené pády a další následky pádů)
A přinejmenším dvě úmrtí v přímé souvislosti s očkováním.

Uvádí, že se vakcína zkoušela jen na malém počtu dětí - 1131, z nichž bylo dále sledováno jen 660 dětí.

Upozorňuje, že vakcinace skupiny v "nejbouřlivějším" období života touto experimentální, podmínečně schválenou vakcínou může mít pro tyto děti fatální důsledky.

Dopis uzavírá slovy:

"Pevně věřím, že Vám stavovská čest nedovolí účastnit se celosvětové politické hry zvané "Cov.d-19", že Vám morální kredit nedovolí zavírat oči před účelovostí a neopodstatněností vakcinace dětí a mladistvých a že zaujmete nealibistické stanovisko ve prospěch těch, kterým jste se zavázala, že nebudete konat "co by bylo ke škodě a nebylo by správné".

Zdroj: https://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/dulezity-dopis-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch

18.6.21

Finsko:

Zdroj: https://rumble.com/vio6hz-fnsky-parlament-90621-vakcna-covid...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně

17.6.21

Slovensko:

Na Slovensku zase ten samý příběh, zdravá matka dvou dětí den po vakcinaci zemřela. Když se lidé nechají strhnout propagandou tak mají, co chtěli.

Tohle je třeba stále připomínat. U nás došlo oficiálně k 82 úmrtím s podezřením na spojení s vakcínami a 5 693 nežádoucích onemocnění způsobených vakcínou. U 82 lidí už byla spojitost mezi úmrtím a vakcinací tak očividná, že to nelze zamést do kouta.

Adam Vojtěch už plánuje další dávky aby si ti už očkovaní nemysleli, že je pro ně po všem.

 

Zdroj: https://cnn.iprima.cz/maminka-dvou-deti-se-den-po-ockovani-u...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 10

 Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?

17.6.21

Česká republika:

Naprosto neuvěřitelná fronta se dnes vytvořila na Václaváku, kde otevřeli obchod s levným zbožím. Podívejte se na fotografie. Všimněte si, že některé ovce měly i náhubky.Podotýkám, že bylo 34°C.

Nemám o našich lidech valné mínění, ale toto překonalo všechno. Hloupost se snoubí se  stádností a ubohou, ponižující šetřivostí. Můžeme ještě klesnout níže?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/primark-nakupovani-obchod...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!

16.6.21

Česká republika:

Případná volba Pirátů se pro pražáky stane nočná můrou.

Jen za vjezd do obytných zón z Praze budou požadovat výpalné až 36000Kč. Pro rezidenty se může stát takový výdaj nepřijatelný a Praha by se začala vylidňovat a jako město umírat.

Už teď zavedli jedno výpalné za modré zóny.

Zdroj: https://www.prazskypatriot.cz/zaplatite-za-rocni-vjezd-do-ca...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku

16.6.21

Česká republika:

Pražský policista, který loni koncem října opakovaně udeřil na autobusové zastávce opilého muže bez roušky a sám ji přitom neměl nasazenou, dostal od svého nadřízeného finanční trest v podobě snížení platu. Incident tehdy způsobil – i kvůli šíření videa s ním – velký rozruch na sociálních sítích včetně reakcí politiků.

_______
Nedělám si iluze, že by byl policista nějak citelně potrestán.

Ale i tak je vidět, že mlácení lidí bez náhubků bylo ohodnoceno jako přestupek a policie překročila své pavomoci.

Jo, kdyby někdo naopak z podobně nesmyslného důvodu zmlátil policistu tak to by možná šel sedět do basy.

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/policista-zfackoval-muze...

Klasifikace: krimi,pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných

15.6.21

Británie:

Vo Veľkej Británii sa začína objavovať nami už skôr predvídaný vzorec smrtnosti. Čím to je, keď to vyzerá, že kolektívna imunita je deklarovaná minimálne na úrovni 80 percent (nerátajúc prirodzené prekonanie ochorenia)?

Aktuálne oficiálne dáta (aj keď zatiaľ na pomerne malej vzorke, preto sa pomer určite ešte upraví smerom nahor alebo nadol) ukazujú na 9.09 násobok smrtnosti na kovid po vakcinácii oproti prirodzenej smrtnosti neočkovaných.

Zdroj: https://akw.sk/covid-19/smrtnost-na-kovid-v-uk-po-vakcinacii...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Lidi umírají a vláda neví proč. Haha

15.6.21

Česká republika:

Počty zemřelých v posledních měsících trhají v Česku rekordy, za první čtvrtletí letošního roku zemřelo nejvíce lidí od roku 1992. Na číslech se výrazně podílí epidemie koronaviru, řada nadúmrtí ale nemá jasnou příčinu a stát, respektive ministerstvo zdravotnictví a jemu podřízené organizace, analýzu zemřelých odmítají několik měsíců zveřejnit s tím, že ještě není úplně hotová.

_______
Že nemá jasnou příčinu? Na co si to hrajou? Zavedou teror strachu, zastaví život v zemi, lidi zavřou doma, nasadí jim náhubky, vysajou z nich jakoukoliv radost, oddělí je od kontaktů s rodinou, média rok děsí nahranými záběry příšerné pandemie a oni neví proč?

A proč předstírají, že je to zneklidňuje? To je přece cíl, ne?

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v-cesku-zabiji-vedle-co...

Klasifikace: politika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení

14.6.21

Česká republika:

Podle článku v odkazu vláda doporučuje stažení vakcíny Astra Zenecy, kterou sama před tím schválila. Další vakcíny na COVID může potkat dříve či později ten samý osud.

A teď co s tímto faktem udělají cenzoři? Sami vytvořili dogma, že vakcína je 100% spolehlivá a rozhodnutí vlády jejich hloupost (a současně obavy lidí) ukazuje v plné nahotě. A nebo, že by vláda sama propadla konspiracím ;)?

Zdroj: https://www.mix24.cz/duveryhodnost-ockovani-proti-covidu-v-o...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 5

 Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě

12.6.21

Česká republika:

Policie své zásahy přehání. Bez ukázání jediného dokumentu dva muže zbila ve vlastním domě, protože neměli nasazený náhubek, který doma nosit nebylo povinné. Přerazili mu nos, spoutali ho a kopali do něj až z něho tekla krev.

Přitom původně šli ověřit vyhození nějaké ženy a to náhle vyšlo do ztracena.

Na GIBS se takovýmto policejním zásahům smějí a chtějí kauzu zamést do ztracena.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sedeli-doma-bavili-se-sko...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?

11.6.21

Česká republika:

Vítězem voleb by se v květnu stala koalice Pirátů a STAN se ziskem 23,7 procenta, vyplývá z volebního modelu agentury Ipsos pro koalici Spolu. Ta by měla 23,1 procenta hlasů a hnutí ANO 22,1 procenta.

_______
Co o tom říkají zaměstnanci průzkumné agentury: „Na průzkumech se podílí vzorek tzv. „vybraných respondentů“. To jsou osoby, které s naší agenturou spolupracují. My o nich máme sociologický a profesní profil, známé jejich rodiny, přátele, zaměstnání, rodinný příjem a vše ostatní, abychom mohli respondenta zařadit do určité sociální skupin. Obecně můžeme říct, že známe dopředu reakci respondenta na určité téma s přesností převyšující 90% pravděpodobnosti. Dokážeme tedy naplánovat výsledek zadaného průzkumu klienta, aniž bychom zfalšovali jediný checkbox. Nikdo nefalšuje odpovědi respondentů. My pouze zajistíme, že otázky budou položeny na stůl vybraným respondentům, o kterých bezpečně víme, že odpoví podle našich představ, resp. podle představ zadavatele. Většina zadavatelů nechce zjistit názor veřejnosti, ale chce potvrdit svůj předpoklad. Tyto průzkumy formují veřejné mínění: nerozhodnutí voliči mají tendenci novou stranu vyzkoušet a hlasovat pro ní. Politická základna nerozhodnutých voličů je v ČR obrovská. Jsou to lidé, kteří rádi experimentují, ale zároveň neradi dávají hlas někomu, kdo se do sněmovny nedostane. My tedy připravíme podmínky k tomu, aby byli přesvědčení, že nové hnutí má trvalý růst a určitě se do sněmovny dostane. V případě Věcí Veřejných a hnutí ANO se nám to povedlo. Prefabrikace ANO začala fungovat v poctivých empirických průzkumech na přelomu srpna a září 2013. Veřejnost tehdy konečně vzala růst prefabrikovaných preferencí ANO za svůj názor a lidé opravdu pro ANO nakonec hlasovali.“

Zdroj: https://www.novinky.cz/volby/clanek/volby-by-vyhrali-pirati-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním

10.6.21

Slovensko:

Video z roku 2011. Malé holčičce po očkování otekla nožička a poté jí začaly odumírat oční nervy. Hrozí jí slepota.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=LFsexb38Yv0

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 6

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 271,88 Kč
1 unce stříbra
548,45 Kč
Bitcoin
744 826,33 Kč

Poslední aktualizace: 25.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 39 434 992