Ve zkratce

Stránka:

 WHO nesouhlasí se zavedením vakcinačních pasů - zatím

8.4.21

Evropská unie:

V průkopnickém úsilí EU,vedené nezištným Gatesem a Sorosem, Izraele, UK a dalších politiků ( kteří jistě nevlastní akcie určitých farmaceutických firem a nedostávají tučné úplatky)  o zavedení vakcinačních pasů, se kupodivu stala brzdou Světová zdravotnická organizace WHO.

Mluvčí WHO, Margaret Harris, 6. 4. prohlásila:

"My, WHO, říkáme, že v této fázi bychom neradi viděli očkovací pas jako požadavek na vstup do země nebo výstup ze země, protože v této fázi nemáme jistotu, že vakcíny brání přenosu viru.“

Je s podivem, že je najednou lékařům a politikům, kteří ještě nedávno poskakovali podle notiček WHO, toto konkrétní doporučení ukradené.

Pokud pasy nezabrání přenosu viru, pak musí být důvod jejich uspěchaného zavádění jiný. Jaký asi? 

Zdroj: https://dailynewshungary.com/who-does-not-back-vaccination-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 V EU byla potvrzena souvislost mezi vakcínou AstraZeneca a případy trombózy

7.4.21

Evropská unie:

Evropská agentura pro léčivé přípravky přiznala souvislost mezi vakcínou proti koronaviru od AstraZeneca a případy trombózy.

Oni to zabalí do líbivé fráze, že přínosy převyšují nad riziky. Business je business a několik zaznamenaných úmrtí či těžkých komplikací nezastaví rozjetou očkovací kampaň.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/2021040613443483-v-evropske-...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 "Ekologická" náhrada stávajících elektráren spalováním lesů

5.4.21

Německo:

Článek v odkadu popisuje kam až jsou ochotni dementní "ekologové" zajít. Jaderné elektrárny se jim nelíbí, uhlelné také ne, ale zato spalování živých lesů tzn. biomasy je podle nich ekologické.

Že spalování nadělá emise nesrovnatelně větší než cokoliv jiného, že kácení živých stromů poškodí celou planetu "ekology" s vymytým mozkem už nezajímá. A když vykácí veškeré lesy odkud budou brát dřevo?

Tady je vidět, že "zeleným" o čistou planetu vůbec nejde.

Zdroj: https://oenergetice.cz/nazory/nemecko-planuje-nahradit-uheln...

Klasifikace: technika,ekologie Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 Trestní rejstřík 14letého chlapce z Německa: znásilnění, krádeže, ublížení na těle a drogy

4.4.21

Německo:

Nějak se opět "pozapomělo" uvést národnost pachatelů. Jsem snad sám, kdo pochybuje, že tito chlapci jsou děti německých rodičů?

Šokující podrobnosti odhalila policie v severoněmeckém Hagenu při vyšetřování případu přepadení a znásilnění 21leté ženy v parkovacím domě poblíž vlakového nádraží. Neuvěřitelný je nejen věk pachatelů, kterými jsou dva chlapci ve věku 13 a 14 let, ale především jejich trestní minulost. Policie zjistila, že starší z obou chlapců má trestní rejstřík, který by spíše odpovídal podstatně staršímu pachateli. Vyšetřovatelé napočítali 50 deliktů, kvůli nimž se dostal do křížku se zákonem. Byl obviněn z drogových trestných činů, ublížení na zdraví, vloupání, krádeží, urážek.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/nejen-znasil...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Irid

Komentářů: 2

 V oblasti Kerčského průlivu se konal meziresortní trénink a praktický výcvik

3.4.21

Rusko:

V oblasti Kerčského průlivu se konal meziresortní vzdělávací a praktický výcvik bezpečnosti dopravy za účasti silových složek RF a Republiky Krym.

Hlavním úkolem cvičení bylo otestovat algoritmus pro prevenci přestupků v oblasti dopravní bezpečnosti. Pro vyřešení stanovených úkolů byly situace simulovány co nejblíže k reálným, a byla procvičována operativní reakce na ně, "uvedlo ruské Ministerstvo pro krizové situace v Republike Krym.

Podle legendy cvičení, v oblasti přepravního přechodu přes Kerčský průliv, narušilo malé plavidlo hranice zakázané oblasti navigace. Během cvičení účastníci učení procvičovali akce pro zadržení lodi a její doprovodu na pokutové stanoviště. Vytyčené cíle a úkoly byli splněny.

Poznamenejme, že během cvičení byla po dobu 20 minut zablokována doprava po Krymském mostě.

Zdroj: https://crimeapress.info/v-akvatorii-kerchenskogo-proliva-pr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Most přes Kerčskou úžinu uzavřen a prohlášen za vojenskou zónu

2.4.21

Rusko:

Most spojující Krym s Ruskem byl 1. dubna uzavřen a prohlášen za vojenskou zónu. To je znamení, že probíhá vojenská akce. Válka mezi Ruskem a Ukrajinou je na spadnutí. Důvodem je snaha Ukrajiny skoncovat se separatisty v Doněcké a Luhanské republice. Samozřejmě Ukrajina je ponoukána a štvaná proti Rusku Bidenovou administrativou a šašek Zelenský je ubohou figurkou vykonávající příkazy NATO a USA.

Nic z toho nebylo třeba, tato eskalace nepřátelství mezi dvěma slovanskými národy by nebyla, kdyby fašisté v USA neprovedli svůj volební podvod a nedosadili do Bílého domu Bidena.

Naše média o vyhrocené situaci mezi Ukrajinou a Ruskem sveřepě mlčí.

Zdroj: https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 5 manipulačních technik, jak zblbnout lidi pro souhlas s vakcínou

2.4.21

Evropská unie:
  1. Podplácení
  2. Doporučování od celebrit
  3. Lživé vytváření nedostatku
  4. Falešné vytváření dojmu oblíbenosti
  5. Vytváření dojmu, že odpor je zbytečný

Tyto techniky psychologické manipulace se na nás valí dnes a denně. Třeba článek zde je lež typu 3. Doporučuji k přečtení odkazovaný článek.

Zdroj: https://www.badatel.net/5-zufalych-trikov-ktorymi-sa-vas-sna...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 Zm. Blatný vydírá a vyhrožuje: Bonzujte, nebo nerozvolním

1.4.21

Česká republika:

Zavedení finančního příspěvku pro lidi v karanténě nezvedlo počty hlášených kontaktů. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová očekávala, že jich bude až o 40 procent více. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného 53 procent lidí při trasování hlásí, že žijí sami a neměli žádné kontakty. Pokud se hlášení kontaktů nezlepší, uvolňování opatření se odloží, naznačil ministr.

_______
Blatníku, ty napodobenino ministra, ty nás nebudeš vydírat. My ti na to bonzování kašlem. A na lockdown také. Můžeš si pocintat plenu. Všechny nás zavřít nemůžeš a - co je nejlepší - jaro zakázat také nemůžeš. Vyhlašuji občanskou neposlušnost, na což mám podle Ústavy nejen právo, ale přímo povinnost, pokud se k moci dostanou zakomplexovaní fašističtí šašci jako ty a zm. Hamáček. Trhni si. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hygiena-financni-prispeve...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 A už to pomalu začíná, plánuje se zvyšování daní

1.4.21

Česká republika:

Koronadivadlo a nepředstavitelné rozhazování peněz nezodpovědnou vládou musí někdo zaplatit. Nezodpovědná vláda nasekala za nákup nepotřebných náhubků a testů velké dluhy.

Všechny kompenzace násilně a bezdůvodně zavřených podniků zaplatíme my všichni ze svých platů. Ti, co vládnou, nám jenom utáhnou opasky a tím paradoxně dorazí i ty firmy, co současnou šikanu přežily.

Kdyby Babiš řídil svoji firmu jako tento stát, tak už by dávno zbanktorovala.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vyssi-dane-se-blizi-stat-...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Nouzový stav od 27.2. do 30.3. byl protiprávní, rozhodl soud

31.3.21

Česká republika:

Každý z nás byl omezen na svých právech z důvodu porušení zákonů naší vládou. Jak to, že je ten, kdo neustále porušuje zákony, stále u moci?

Mohli jsme normálně zůstat večer venku a nebo jezdit mimo okresy. Veškerá omezení vyplývající z nouzového stavu byla nezákonná a tudíž neplatná ani nevymahatelná!

Kdo dostal pokutu a nezaplatil, tak ji na základě rozhodnutí soudu v odkazu může nepadnout.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nouzovy-stav-byl-protipra...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 2

 Naše chrabrá policie rozháněla procházky na pražské náplavce

31.3.21

Česká republika:

Pražská policie řešila v průběhu úterního odpoledne desítky oznámení o probíhajících party či o otevřených hospodách. Večer policisté se strážníky vyklidili náplavku u Rašínova nábřeží, kde se bavily stovky lidí.

______
Jsem rád, že policie nasazuje svou moc správným směrem a neobtěžuje se prkotinami jako vraždy, krádeže, násilnosti a jiné drobnosti. Teď má konečně šanci pochytat ty nejnebezpečnější zločince. A za druhé jsem rád, že máme tolik udavačů a donášečů, člověk se hned cítí tak nějak bezpečněji. Jedním ze statečných udavačů je i redaktor ČRo Štefl, který se teď diví, že mu ne všichni děkují.

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/megafon-a-majaky-policis...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Naše chrabrá policie číhá na další zločince na stezce podél Vltavy

30.3.21

Česká republika:

Cyklostezku podél Vltavy na hranicích Prahy a obce Zdiby v okrese Praha-východ namátkově hlídá obecní policie. Na sociálních sítích vzbudilo ohlas video, na kterém strážník ze Zdib vrací zpět rozladěné lidi, kteří se tudy vydali na procházku či na kole a chtějí hranici okresů překročit.

Zavřít! Všechny zavřít! Koronafašismus si rozvracet nedáme!

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/cyklostezka-vltava-zdiby-s...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Naše chrabrá policie odhalila příšerný zločin: Otevřenou posilovnu

30.3.21

Česká republika:

Skoro dvě desítky cvičenců objevili policisté v údajně zavřeném fitcentru v Ivančicích na Brněnsku. Provozovateli i zákazníkům, kteří neměli respirátory ani roušky, hrozí za porušení vládních nařízení pokuta.

______
Tak tak, Upokutovat k smrti. Já bych je rovnou zavřel. To by tak hrálo, aby někdo cvičil a pak byl zdravý. Tohle nesmíme podporovat.

Zdroj: https://tv.idnes.cz/krimi/policiste-odhalili-posilovnu-plnou...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Dva 13 a 14letí znásilnili v Německu mladou ženu

29.3.21

Německo:

Děsivý případ přepadení a znásilnění vyšetřuje policie v městě Hagen v Severním Porýní-Vestfálsku. V parkovacím domě poblíž vlakového nádraží byla během pátečního pozdního odpoledne přepadena a znásilněna 21letá žena. Šokující je, že pachateli jsou dva mladíci ve věku 13 a 14 let, píše server týdeníku Focus.

______
Chybí informace, zda šlo o novoněmce nebo Němce. A za článkem "zapomněli" na diskuzi. Takže klasika. Ano, víme, co si máme myslet.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/dva-nezletil...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Za jaké blbosti se dnes upaluje: Pirátka napsala, že peníze nejsou vše. Vrhli se na ni její vlastní soukmenovci

29.3.21

Česká republika:

Kellnerovu smrt nenechala bez komentáře také poslankyně za Piráty Olga Richterová. V době, kdy pozůstalí truchlí a smiřují se s tragickou zprávou, vypustila Richterová skrz svůj Twitter do světa naprosto nepochopitelnou reakci.

Další připomenutí, že peníze nejsou zdaleka vše. Mnohdy spíše naopak,“ napsala na Twitteru Richterová, která jako by Kellnerovi vyčítala, že byl úspěšný a bohatý.

________
Soudružka Richterová to hned smazala a sype si popel na hlavu, ale je to marné a je pozdě. Cupují ji její vlastní soukmenovci. Nějak to nechápu. Je jediná povolená věta, že peníze jsou vše? Vyčítala, že je úspěšný a bohatý? To není vyčítka, to je spíše podiv. V čase tvrdého lockdownu, kdy my nesmíme ani z okresu do okresu, si chlap lyžuje na Aljašce? A nikomu to nepřijde divné? Takže ano, peníze jsou vše. Za ně si koupiš i loajalitu strašného korona viru, který decimuje naše lidi. Ale smrt neuplatil. Takže plně souhlasím s moudrou poznámkou soudr. Richterové.

Zdroj: https://www.expres.cz/zpravy/petr-kellner-smrt-tragedie-heli...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Zakazuje se

27.3.21

Česká republika:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=FPN5S42eWm4

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Debilizace dětí

27.3.21

Česká republika:

Máme příležitost se zamyslet, zda žáci potřebují pro život všechny školní znalosti, říká Robert Plaga

Chceš-li zničit národ, zkaz mu ženy a vychovej děti (Lao´C, Umění války)

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/deti-musi-myslet-kriticky-vzdel...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 5

 Módní trendy pro muže, březen 2021

26.3.21

Británie:

Pokud jste muži a zajímáte se o módu, klikněte si na odkaz dole. Uvidíte několik rozkošných šatiček, které prý budou Britové nosit v době post-kovidové.

[...]

Zdroj: https://www.theguardian.com/fashion/2021/mar/24/super-freein...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Zadržení J.Černohorského Policií ČR 21.3.2021 Praha

26.3.21

Česká republika:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=PZLfJuupGGs

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Všímejte si jak nám lžou, už zase chtějí prodloužit šikanu lidí

26.3.21

Česká republika:

Neříkal někdo před měsícem, že obětujeme březen a bude vše v pořádku? Pořád ta samá písnička. Podle ústavního soudu se žádné nové skutečnosti pro nouzový stav neobjevily.

Teď už zm. Babiš zase škemrá o další prodloužení šikany lidí. Jestli teď komunisti šikanu lidí podpoří, tak se tím se definitivně odepíší a stanou se naprosto nevolitelnou stranou.

Tohle prodlužování nemá konce a odhaluje jen vládní neschopnost. Nebo v horším případě nezřízené rozkrádání státního majetku.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/poslanci-jednaji-o-dels...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 236 263,04 Kč

Poslední aktualizace: 9.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 38 781 569