Ve zkratce

Stránka:

 V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem

14.1.21

USA:

Spojené státy nadále zkoumají události, které se odehrály 6. ledna na Capitol Hill ve Washingtonu, D. C. Podle některých pozorovatelů byla do protestů zapojena také radikální organizace Antifa. Joshua Phillipp ve svém pořadu Crossroads hovořil s Michaelem Yonem, válečným korespondentem, který se zúčastnil stovek protestů a důkladně studoval organizaci Antifa a její taktiky.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=kG5GIz1C3cg

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!

13.1.21

Česká republika:

Hnutí Milion chvilek chce peticí nechat vyhodit Xavera z ČRo! Ukažme jim, že to jsou zoufalci! Mají velkou stránku na Facebooku, ale jen cca 300 podpisů. Podepište tohle, ať máme mnohem víc a tím je pak můžeme setřít!
To dáme!

Zdroj: https://www.petice.com/lubo_xaver_do_eskeho_rozhlasu_pati?s=...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu

13.1.21

Česká republika:

Prezident Miloš Zeman vyslovil naději, že s administrativou nového amerického prezidenta Joea Bidena Spojené státy změní svůj postoj ke stahování vojáků z Afghánistánu. Po společném obědě na Pražském hradě to řekl předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO).

_______
Milý Zemane, nikdy jsem z tebe neměl dobrý pocit. Byl jsi vnímán jako menší zlo v porovnání s protikandidáty, proto jsem byl ochoten tě tolerovat, ale poslední dobou úměrně s tím, jak postupuje Alzheimer, už jsi k nesnesení. Tebe mrzí, že z Afghánistánu by stáhli okupační armádu a že by naši vojáci tam přestali zbytečně umírat, jo? Prosím tě, jdi už.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prezident-zeman-biden-von...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě

13.1.21

Rakousko:

Před zaváděním "zelené" energie docházelo 15x do roka k nouzovému stavu v rozvodné síti. Dnes toto číslo narostlo na 240x za rok. Poslední nouzový stav byl tak vážný, že hrozil výpadek celé rozvodné síti.

Jenže "ekologové" technicky neuvažují a při tomto tempu k pořádnému výpadku dříve či později stejně dojde. Nucený nárůst elektroaut situaci dále zhorší. Mě jako technikovi připadá takový nárůst sám o sobě kritický.

Zatím to politiky nezajímá. Řeší namísto toho kde a jak nás omezit.

Zdroj: https://ittb.cz/2021/01/obnovitelna-energie-z-rakouska-malem...

Klasifikace: technika,ekologie Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 14

 Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci

12.1.21

Evropská unie:

Europoslankyni Kateřině Konečné za KSČM vadí, že ona ani další poslanci Evropského parlamentu nemohou až na jednu výjimku vidět smlouvy s výrobci vakcín proti covid-19. „Hlavně nejsem spokojená s tím, že nám poslancům Evropská komise zpřístupní k nahlédnutí pouze jedinou smlouvu na hromadné nákupy vakcín z šesti možných, a to se společností CureVac,“ uvedla Konečná.

Vadí ji, že europoslanci nemohou vidět ani smlouvu se společností Pfizer a BioNTech ani se společností Moderna. Očkování vakcínou vyvinutou společnostmi Pfizer a BioNTech už probíhá i v Česku.

Z jediné přístupné smlouvy s CureVac (která ještě ani nemá schválenou vakcinu!) si mohou podle Konečné dělat europoslanci výpisky pouze tužkou a o tom co vyčtou, nemohou s nikým mluvit a už vůbec ne s médii. „Takže nulová veřejná kontrola smluv pokračuje dál.

_____
Haha. Hihi. Mám z toho radost. To zmrdství těch firem by mohlo pohnout některými nerozhodnými.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/konecna-kscm-europoslanky...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy

12.1.21

Neurčeno:

Jak se pandemie blíží svému prvnímu výročí, vlády a zdravotníci stále slibují, že uzamčení jsou pouze dočasné. Ale jsou? Důkazy ukazují, že naopak mohou být velmi dobře navrženy tak, aby pokračovaly nekonečně.

I když se „oficiální“ uzamčení zruší, představitelé světové technokracie si představují pandemické strategie, které představují neviditelné uzamčení prostřednictvím digitálního sledování, které určí omezení toho, kam můžete jít, co můžete dělat a jaké služby můžete získat, v závislosti na vašem zdraví - a COVID stav infekce. 

Tyto strategie by umožnily to, co spisovatel MIT Technology Review Gideon Lichfield nazývá legální diskriminací proti komukoli, kdo je nakažen virem. Díky datům z mobilních telefonů a dalším funkcím sledování lze lidi identifikovat podle jména a odepřít jim vstup na schůzky, zábavné akce, veřejnou dopravu a podniky.

„Tvrzení, že pokud se budete snažit vyjít, všechno se vrátí do normálu“, není nic jiného než podvod, říká Brandon Smith z Alt-Market. "To, co elity chtějí, je nikdy nekončící blokování." Neexistuje žádný program na záchranu životů nebo zploštění křivky. Celý zdravotní argument je naprostý nesmysl. Nic, co bylo dosud učiněno, nepodporuje představu, že veřejné zdraví je prioritou. Místo toho to, co vidíme, je šílený úprk k totalitě s použitím COVID jako omluvy a úsilí selhává. “

ZDROJE:

Alt-Market 30. prosince 2020

Technology Review 17. března 2020

Zdroj: https://blogs.mercola.com/sites/vitalvotes/archive/2020/12/3...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 4

 Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů

12.1.21

Česká republika:

Naše vláda zneužila moc a porušila mnoho zákonů, současné neustálé prodlužování nouzového stavu je nezákonné! Jak potom mohou chtít po lidech aby se řídili neustále se měnícími nesmyslnými nařízeními? Podívejte se na odkaz.

Podle Listiny základních práv a svobod byly porušeny tyto články: Čl. 1; Čl. 2 (1); Čl. 3 (3); Čl. 4 (1),(2),(3),(4); Čl. 5; Čl. 7 (1),(2); Čl.10 (1),(2),(3)

Byly porušeny tyto zákony: Antidiskriminační zákon § 2 198/2009 Sb.,1), 2), 3), 5) § 81 (1); § 91; § 580 (1) zák. 89/2012 Sb., OZ, (1)

Transplantační zák. 285/2002 Sb. § 1, § 2, § 7, § 2 zák. 372/2011 Sb., 96/2001 Sb., Úmluvy o lidských právech a biomedicíně

Byly porušeny nadnárodní listiny a úmluvy:

Evropská listina základních lidských práv a svobod: čl.3 zákaz mučení, čl.17 zákaz zneužití práv

Helsinská deklarace WMA.

Úmluvu o právech dítěte: čl. 28, 1) a,b,c,d,e, čl. 29 1 a)b)c)d)e), čl. 31 1), čl. 32 2)

Zdroj: https://www.inadhled.cz/zajimavosti/okenko-pravo-v-kapse-vyz...

Klasifikace: pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Síť Parler přestala existovat

11.1.21

USA:

Poté, co prezidentu Trumpovi zrušili účty u Twitteru a Facebooku, přešel stále ještě úřadující prezident na síť Parler. Jen o několik hodin později zablokoval Google aplikaci Parler ve svém obchodě a totéž udělal Apple.

Údajně začali konzervativně smýšlející lidé hromadně přecházet na Parler. Zvlášť poté, co Twitter a FB zablokovaly desítky tisíc účtů konzervativců.

Poté Amazon zrušil a zablokoval Parler úplně. Zkuste si to. Web byl totiž hostován v jejich cloudu.

Reakce konzervativců (bohužel pouze anglicky): Conservatives react as Amazon boots Parler from its hosting service

Ještě 9.1. avizoval Saker na svém weby, že přechází na Parler. Už tam nedošel...

Zdroj: http://www.parler.com/

Klasifikace: polit.korekt,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-19

11.1.21

Německo: Policisté se vzepřeli proti povinnému očkování a začali jezdit v ulicích s tlampači, kde varují, aby se lide nenechali očkovat, protože je to nevyzkoušené a může to způsobit poškození a sterilitu. Klikněte si na odkaz. Je tam video.

Zdroj: https://www.facebook.com/kreativniprevrat.eu/videos/13289682...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Další krůček k otroctví

11.1.21

Česká republika:

Aspen agent, ministr vnitra, předseda ČSSD, šéf Ústředního krizového štábu a místopředseda vlády soudruh Hamáček předložil v senátu novelu krizového zákona, kde navrhuje pro firmy porušující vládní diktaturu zvýšit pokuty a sebrat možnost žádat o odškodnění za vládní opatření, za stanné právo a zákaz činnosti.

Pokrokový Aspen šmejd jde podle příkazů banksterů ještě dál. Ve velké novele krizového zákona navrhuje, že by v případě nebezpečí lidem zakázali volně nakládat s jejich vlastními finančními prostředky.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hamackovi-shod...

Klasifikace: politika,krimi,finance Zprávu vložil/a Gój

Komentářů: 3

 Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně

9.1.21

Česká republika:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=huzxxLvYm8Q

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka

9.1.21

USA:

Po nepokojích v Kapitolu, do něhož se ve středu dostali podporovatelé končícího amerického prezidenta Donalda Trumpa, to ve Spojených státech vře. Některé firmy se rozhodly, že přeruší veškeré styky s Trumpem i s jeho příznivci. Začíná i propouštění ze zaměstnání a vedoucí některých společností započali hon na účastníky nepokojů. Pokud se jim podaří identifikovat některé ze svých zaměstnanců, bude je čekat okamžitý vyhazov.

_______
Tohle nedopadne dobře. Nejen pro Ameriku, ale pro celý svět.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Americti-manaz...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Noc dlouhých nožů v USA

9.1.21

USA:

Vyjmám z diskuze za článkem o tom, že Twitter natrvalo zablokoval účet prezidenta Trumpa, což doplnil komentářem „Po bedlivém přezkoumání tweetů účtu @realDonaldTrump a aktuálního kontextu jsme trvale zablokovali účet kvůli nebezpečí dalšího podněcování k násilnostem.

Twitter zablokoval Trumpa.

O dvě hodiny později si Trump zřídil účet na síti Parler.

Za další 1 hodinu Google odstranil Parler z Android Play Store a Apple pohrozil týmž na iPhonech.

Během dnešní noci proběhla v USA noc dlouhých nožů. Přes 35000 konzervativně smýšlejících lidí bylo smazáno z Twitteru. Komentátoři, právníci, trolové, normální lidé. Zároveň vyřadil Google konkurenci Twitteru, Parler, ze svého ekosystému a Apple ho vyřadí dnes večer, pokud do večera nezavede přísnou cenzuru příspěvků. Navíc jsou šéfové Parleru pozváni na jednání do Amazonu, který hostuje jejich servery a pravděpodobně jim je vypnou. Vše během jediné noci.

Bez ohledu koho a čeho se to týká, je alarmujici vytváření absolutní závislosti na on-line systémem, včetně likvidace finanční hotovosti. Stanete se otrokem, který může být kdykoliv odpojen, pokud nebude systému dobře sloužit a správně myslet.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/donald-trump-usa-twit...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu.

8.1.21

Německo:

Opatření proti koronaviru v tzv. "demokratickém světě" nejnověji nelze už ani zpochybňovat. V Německu, které je podle mnoha našich politiků vzorem, už trestají lidi i za kritiku vládních opatření proti Covidu-19.

Německý zpěvák Michael Wendler, který byl porotcem soutěže "Německo hledá Superstar" byl vyhozen z účinkování v televizním programu poté, co zkritizoval vládní opatření a přirovnal je ke koncentračnímu táboru.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/covidova-totalita-spevaka-vyhodi...

Klasifikace: zdravi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"

8.1.21

Slovensko:

Slovenský ministr zdravotnictví Marek Krajčí se na svém facebookovém účtu pochválil velkým úspěchem. Vůči portálu Badatel, který podle něj šíří hoaxy a dezinformace, bylo zahájeno trestní stíhání za šíření poplašné zprávy.

Portál Badatel patří podle ministra Krajčiho "k dlouhodobým a pravidelným šiřitelem zdravotnických hoaxů a konspiračních teorií, které mohou ohrozit zdraví lidí". Proto na něj podal trestní oznámení, které bylo včera policejním sborem v Prešově přijaty a následně bylo zahájeno trestní stíhání ve věci "přečinu šíření poplašné zprávy podle § 361 odst. 1, odst. 2 trestního zákona ".

_______
Umlčet! Zakázat! Zavřít! Covidový teror si rozvracet nedáme! Je vidět, že se papaláši fakt bojí, aby se ovečky nerozutíkaly. Povolen je jen jeden názor. Ten oficiální. Už se s tím ani neskrývají. Dokonce se tím chlubí!

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/minister-zdravotnictva-sa-tesi-v...

Klasifikace: zdravi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios

8.1.21

USA:

Adrian De Los Dios, který se účastnil protestů v Portlandu a byl obžalován za házení kamenů na policejní stanici v Portlandu.

Zdroj: https://twitter.com/ProudPa55721361/status/13473416145288110...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Průběh střelby v Kapitolu + 4 mrtví

8.1.21

USA:

Konečně je tu video, které to vysvětluje. Dívka chtěla prolézt zabarikádovanými rozbitými dveřmi do další části Kapitolu a byla nemilosrdně sestřelena policistou v zabarikádované části - viz odkaz

A ti další 3 mrtví?

Jedna žena byla nešťastně ušlapána davem v Rotundě.

Policista, který dostal mrtvici a je na intenzivní péči.

Jeden muž umřel na infarkt.

Proto to mainstream většinou blíže nevysvětluje - napíše, že Trump může za 4 mrtvé a je to.

Zdroj: https://twitter.com/KevinHullVBeach/status/13471554708055777...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Další muž zemřel po očkování vakcínou Pfizer/BioNTech

8.1.21

USA:

Lékař, Gregory Michael, 58 let, zemřel několik dnů po očkování experimentální vakcínou Pfizer/bioNTech. Je podezření, že šlo o katastrofickou reakci na vakcínu.

Manželka lékaře, Heidi Neckelmannová, tvrdí, že manžel byl zcela zdravý, dokud nedostal 18. prosince vakcínu v lékařském středisku Mount Sinai.

Tento týden podlehl mrtvici způsobené akutním autoimunitním stavem ITP.

ITP (idiopatická trombocytopenická purpura) je stav, u kterého dochází z neznámé příčiny za účasti imunitních mechanismů k urychlenému rozpadu trombocytů.

Heidi trvá na tom, že její manžel byl aktivní, zdravý a neměl poruchu imunity ani žádný podobný stav, který by mohl ITP způsobit:
„Podle mého názoru byla jeho smrt stoprocentně spojena s vakcínou. Neexistuje žádné jiné vysvětlení. “

"Můj manžel by ve velmi dobré kondici, nekouřil, pil jen příležitostně, rybařil a jezdil v kajaku."

"Testovali ho úplně na vše, co si dovedete představit, dokonce i na rakovinu - a vůbec nic nenašli."

Mluvčí společnosti Pfizer řekl, že firma zkoumala Gregoryho smrt, ale nevěří, že by to mělo nějakou spojitost s vakcínou.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-9119431/Miami-docto...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Globalisté se snaží zabránit Trumpovi v další možné kandidatuře na prezidenta

8.1.21

USA:

Demokraté výboru pro domácí soudnictví vyzvali Pence, aby aktivoval 25. dodatek:

"Prezident Trump ve svém videu dnes odpoledne prokázal, že není duševně v pořádku a stále není schopen přijmout výsledky voleb 2020," napsali.

„Ochota prezidenta Trumpa podněcovat k násilí a sociálním nepokojům, které by vedly k násilnému zvrácení výsledků voleb jasně odpovídá tomuto standardu,“ napsali a dodali, že o tom svědčí

„i jeho nedávné tweety, které Twitter od té doby smazal, ve kterých řekl, že volby byly„ ukradeny “a že dnešní nepokoje„ jsou věci a události, které se staly.“

„Kvůli naší demokracii vás důrazně žádáme, abyste aktivoval 25. dodatek a zahájili proces zbavování prezidenta Trumpa moci."

K těmto Demokratům se přidali i někteří republikánští zrádci z Trumpova vládního kabinetu.

I kdyby Pence a polovina vládního kabinetu souhlasili s použitím dodatku 25 a prezident to odmítl, musely by to schválit dvě třetiny parlamentu.

Celá ta banda také znovu uvažuje o impíčmentu Trumpa, což by se jim moc líbilo, protože by pak nemohl kandidovat v roce 2024.

Ale vzhledem k tomu , že se jim to celé roky nepodařilo, jde jen o vlhké sny.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-9120749/Cabinet-mem...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

87

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 148 čtenářů částkou 30 409 korun, což je 87 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 0

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 0

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 1

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,49 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,89 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
15,79 Kč
Švýcarský frank
23,71 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 154,77 Kč
1 unce stříbra
548,90 Kč
Bitcoin
839 427,09 Kč

Poslední aktualizace: 30.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 39 482 574