Ve zkratce

Stránka:

 Norek - nepřítel lidstva. Vybít!

4.11.20

Dánsko:

Krétenismus, hloupost, předposranost "lidí" skutečně nemá dno. V Dánsku se prý objevil korona virus u norků v nějaké mutaci, která je s-n-a-d méně citlivá na protilátky. To by prý m-o-h-l-o snížit účinnost b-u-d-o-u-c-í-ch vakcín. Takže co udělají Dánové? No správně, vybijou preventivně VŠECHNY norky. 17 milionů. A protože nebezpečí je t-a-k s-t-r-a-š-n-é, nasazena bude i policie, armáda a gardisté.

Zpráva neuvádí, zda se zapojí i norské letectvo a tanky, ale je to pravděpodobné. Se zákařným nepřítelem nesmíme mít slitování.

Vybíjení norků prý probíhá i v Nizozemsku a Španělsku. Tak tak. Tvrdě na ně!

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/dansko-vybije-miliony-norku-obje...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 12 a 8 měsíců podmíněně za nápis

4.11.20

Česká republika:

"Památník věnovaný historicky posledním pracujícím romům na území České republiky"

Ten nápis umístili před 2 roky u památníku v Letech dva chlapci ze spolku My proti všem. Nápis nabonzovala všemi oblíbená a vážená romea.cz.

Dva roky se táhlo soudní řízení. Soud rozhodl, že chlapci jsou vinni z popírání a schvalování genocidy a odsoudil je k 12 a 8 měsícům podmíněně. Jeden se odvolal.

Gumový paragraf o popírání a schvalování genocidy (mimochodem krásný protimluv vystihující trapnost toho zákona - jak lze něco popírat a schvalovat současně?) museli ještě hodně ohnout, aby se jim ten nápis vešel. Ale nakonec se to podařilo.

Svoboda slova pláče. Tak daleko jsme došli.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/soud-pamatnik-l...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Zemřel statečný novinář Robert Fisk

3.11.20

Neurčeno:

Dnes zemřel Robert Fisk ve věku 74 let. Roky pracoval jako korespondent pro britský Independent se specializací pro Střední východ. Jeho reportáže z válečných zón byly pověstné tím, že vždy hledal pravdu a často, vlastně skoro pořád byla jeho pravda proti oficiální propagandě mainstreamu. Systém ho nenáviděl, ale nemohl ho jednoduše odstranit pro jeho popularitu, tak ho aspoň umlčoval, pokud to šlo. Pamatuji si, že před 30 lety psával pro Toronto Sun - nejprve pravidelně a pak čím dál míň. Jeho články se nehodily mocným.

Po Tereze Spencerové tak odchází další skvělý novinář. Někteří jsou ve vězení (Assange), jiní umírají. A mladí novináři? Hanba povídat. Budete nám chybět, Roberte Fisku.

Zdroj: http://www.informationclearinghouse.info/55814.htm

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Zachránci s tureckými kořeny - propaganda zrádců frčí na plné koule

3.11.20

Rakousko:

Po teroristickém útoku ve Vídni, který nešlo zamést pod koberec obvyklými tlachy o jedinci s psychickými problémy, musela propaganda páté kolony a zrádců přijít s něčím pozitivním, co by muslimské zrůdy očistilo. A tak se objevila dvojice hrdinných zachránců "s tureckými kořeny". Ti se obětavě vrhali do palby a zachraňovali jednoho chudáka za druhým. Pravda, kulka je "lízla", ale oba věděli, co je jejich povinnost a znovu a znovu zachráňovali. No není to krásné? Až mi to slzu vehnalo do očí. Zvlášť se mi líbí ty "turecké kořeny". Kam se hrabe Alexej Meresjev.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rakousko-viden-teror-...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Ve Vídni se střílelo, útočníci na útěku

2.11.20

Rakousko:

Při teroristickém útoku ve Vídni v pondělí večer zemřel civilista a jeden z útočníků, uvedlo ministerstvo vnitra. Se zraněními bylo hospitalizováno 15 lidí. Během incidentu zazněly desítky výstřelů, líčí svědci. Útočníci jsou na útěku a policie po nich pátrá, uzavřela centrum. Česká policie posílila dohled u židovských památek, na hranicích dělá namátkové kontroly, píšou iDnes.

_______
Židovských památek? Vždyť ani není potvrzeno, že šlo na útok na synagogu. Noviny přímo píšou

Útok se odehrál kolem osmé hodiny večer u synagogy v ulici Seitenstettengasse. Ta se nachází poblíž stanice metra Schwedenplatz v samém centru rakouské metropole. Zatím ale tamní úřady nepotvrdily, že právě synagoga byla cílem útoku.

A na ostatních nezáleží?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/utok-synagoga-viden-s...

Klasifikace: Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Uniklý dokument naznačuje, jak se možná vyrábějí covidovi pacienti

2.11.20

Česká republika:

AENews uveřejnil dokument z nemocnice a píše:

Dokument odhaluje instrukce lékařům, jaké kódy mají uvádět do zdravotních výkazů pacientů, aby nemocnice za virové pacienty dostaly více peněz, než kdyby v nemocnici leželi jenom jako obyčejní pacoši, ze kterých na bodovém ohodnocení z pojišťoven se tolik “nevytočí” na úhradách! Dokument prokazuje, že lékaři mají nařízeno označovat zemřelé s pouhým pozitivním testem za oběti COVID-19 stejně, jako kdyby opravdu zemřeli na virus!

Že by taková česká Wikileaks? Podobné instrukce dostávali svého času i američtí lékaři, o tom jsme psali. Prostudujte si článek (odkaz níže), ale berte to s rezervou. AENews nepovažuji za seriózní zdroj.

Zdroj: https://aeronet.cz/news/exkluzivne-unikly-dokument-z-nejmeno...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 Předvolební míting Trumpa versus předvolební míting Bidena

1.11.20

USA:

Byl bych rád, kdyby to byla pravda, ale obávám se, že autor videa úmyslně vybral záběry, které vyhovovaly jeho osobní preferenci.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=6V8tVXIr-LM

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Ve Skotsku můžete jít k soudu za konverzaci u stolu a dostat až 7 let vězení

1.11.20

Británie:

Nový návrh zákona o tzv. hate crime - zločinu nenávisti jde tak daleko, že můžete být obviněn a potrestán za konverzaci u stolu, pokud se někdo bude cítit dotčen a zavolá policii. V praxi tedy např. za konverzaci o množství pohlaví nebo o privilegiích pro černé apod.

V zákonu se hovoří o "stirring up hate" (rozdmychávání nenávisti) proti chráněné skupině.

Kritikové zákona si stěžují na vágní formulaci zákona, obavy panují o divadlo, satiru a obecně o spisovatele a žurnalisty. Např. spisovatelka Rowlingová by za své prohlášení o transgenderech patrně skončila před soudem.

Zdroj: https://www.zerohedge.com/markets/scottish-hate-crime-bill-w...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Policista bez náhubku bije člověka bez náhubku

1.11.20

Česká republika:

Pokud tomu textu rozumím dobře tak někdo seděl SÁM na autobusové zastávce. Nikoho nemohl ani teoreticky nakazit.

Byl zmlácen policistou, který ovšem také při zásahu náhubek neměl. Nasadil si náhubek až později. Kam jsme to proboha dospěli? Tohle je jediné, co policie umí, krádeže už ani nevyšetřuje.

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/659804/polici...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 7

 Katalog Ikea nevyšel. Kvůli černochovi s číslem

31.10.20

Neurčeno:

Distribuce každoročně očekávaných katalogů švédské nábytkářské firmy Ikea se zpozdila. Součástí verze pro americký trh totiž byla údajně urážlivá fotografie. Na obrázku figuroval černoch v tričku, které podle některých zaměstnanců společnosti připomínalo vězeňskou uniformu. Stránku s fotku bude vytrhávat ze všech katalogů, tisk nových nechystá.

_____
Hlupáctví, patologická hyperkorektnost, podlézavost. Dost důvodů k tomu, přestat ten obchod navštěvovat.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/test-a-spotrebitel/ikea-cerno...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Stanné právo až do 20. listopadu

30.10.20

Česká republika:

Naše laskavá, všeobjímající vláda rozhodla o prodloužení stanného práva (říkají tomu nouzový stav, ale de facto je to čisté stanné právo) až do 20. listopadu. Včetně zákazu vycházení, omezení pohybu a dalších buzerací.

Nikdy v historii civilizací neexistovala taková likvidační (a zbytečná) opatření, jako nyní. Heydrichiády byly horší kvůli popravám, ale jinak to byly slabé odvary dneška. Např. první Heydrichiáda neplatila plošně, ale jen v Praze, Brně a přilehlých okresech. Za druhé Heydrichiády (trvala od 27.5. do 3.7.1942), také platil zákaz nočního vycházení, ale zůstaly aspoň otevřené hospody (kde se mohlo i kouřit) a obchody. Lidi nemuseli nosit náhubky, nelikvidovala se ekonomika země, školství, staří lidé se mohli setkávat s rodinou, všichni mohli k holiči, dokonce si i zazpívat.

Dnes nemáme zlého Heydricha, ale laskavou, starostlivou vládu, která to dělá pro naše dobro. Pamatujme si to.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/snemovna-prodlouzila-no...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry

29.10.20

Francie:

Tři mrtvé a nejméně šest zraněných si vyžádal útok nožem vedený za pokřiku Allahu akbar fanatickým muslimákem, který napadl náhodně lidi před kostelem v Nice. Policie vraha postřelila, bohužel nezastřelila.

Je dobré, že se o události začíná hovořit bez velkého mlžení, útok je od začátku vnímán jako teroristický. Přesto si v iDěs neodpustili větu, že motiv útočníka není znám. Jak není znám? Co ještě musí útočník provést, aby motiv byl znám?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nice-utok-francie-kos...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Hrdinství na Nově

27.10.20

Česká republika:

Moderátor Suchoň se ostře pustil do lékařských strašáků, dost možná podplacených nebo alespoň instruovaných, aby strašili. Bohužel asi přijde o zaměstnání....

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petr-suchon-televizni-nov...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a RomanTička

Komentářů: 6

 Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli

26.10.20

Izrael:

Výsledkem takto krutého omezení osobních práv je přesně opačný než by bylo rozumné pro případ smrtelné nemoci.

Lidé trvale stávkují a demonstrují. Prostě lidé vnitřně cítí, že daleko větší nebezpečí než nákaza Covid-19 pro ně představuje omezení a policejní teror od státu.

A navíc poškození psychického zdraví Izraelců je daleko závažnější, než následky choroby.

Babiš chce přitvrzovat dle notiček, ale ono míra trpělivosti lidí jednou přeteče!

Zdroj: https://www.forum24.cz/vysledek-lockdownu-v-izraeli-pokles-p...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)

24.10.20

Česká republika:

Statisícovou dotaci firma Medimun získala letos v srpnu. Šlo o peníze z operačního programu „Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost”, uvádí web euro.cz. Tuto firmu vlastní Prymulovi už mnoho let. Dlouho patřila manželce současného ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) Ruslaně Prymulové a od roku 2017 patří dceři Karolíně. Dotační program spadá pod resort průmyslu a obchodu, který řídí ministr Karel Havlíček (za ANO).

_____
Přečtěte si celý článek. Blesk se zjevně rozhodl zničit Prymulu. Ona ho není žádná škoda, ale stejně ... tak soustředěnou palbu člověk málokdy vidí. A vzniká otázka "v čí prospěch?" aneb "kdo je zadavatel?"

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/659187/zlaty-...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola

24.10.20

Neurčeno:

Služby streamující hudbu, jako je Spotify, Apple Music, YouTube Music a Deezer, začaly ze své nabídky odstraňovat písně, které by mohly mít rasistický, antisemitský nebo homofobní obsah. Nadřazenost bílé rasy je podle zmíněných společností velký problém, který je třeba řešit. Připravují proto další kontroly a případnou cenzuru vybraných děl. Společnost YouTube uvedla, že na jejich platformě není místo pro nenávist. Služba Apple Music už skryla velké množství skladeb, aby mohla provést kontrolu svého obsahu.

_______
Ne, nejsme na kolenou. Ryjeme držťkou zemi.

Zdroj: https://www.expres.cz/zpravy/black-lives-matter-rasismus-hud...

Klasifikace: polit.korekt,kultura Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech

23.10.20

Česká republika:

V mediálním víru okolo ne/odvolání ministra Prymuly zůstala bez komentářů dnešní zpráva, že:

"Okresní soud v Písku potrestal začátkem října dva muže kvůli umístění nápisů urážejících Romy u památníku v Letech".

Na celé věci je naprosto alarmující, jak se orgány činné v trestním řízení mohly ztrhat, aby oběma mužům vinu prokázaly. Byly použity mj. záznamy BTS mobilních operátorů, kterých se v případě majetkové tresné činnosti nemáte jako důkazu šanci dovolat v podstatě nezávisle na výši škody. Další ukázka v jak příšerné totalitě žijeme, ukázka politické zvůle a represe, ukázka neexistence svobody slova a projevu.

Kdyby text míněný jako nadsázka nebyl založen na hluboké zkušenosti majority s cikánskou menšinou, těžko by mohl kohokoliv urazit. Takto jsme jen u dalšího příkladu jevu, kterému se politologicky říká frakce: všichni si to myslí, ale nikdo si to nedovolí říci vrchonosti nahlas nebo veřejně. 

Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3213337-za-protiromske-...

Klasifikace: politika,polit.korekt,pravo Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 0

 Vipná analýza Prymulova kiksu

23.10.20

Česká republika:

Já nevím, co máte s tím Prygumou za problém a proč by měl odstupovat. Já myslím, že by měl zůstat! A vysvětlím proč.

Důvodem k aktuálním apelům na odchod Prymuly je, že se zachoval ošklivě a porušil zásady nové koronavirové církve, které je sám arcibiskupem. Předně se dopustil hříchu největšího a zhanobil rituál svaté roušky, a to v restauraci, venku a v autě.

_______
Pokračujte ve čtení - viz odkaz

Zdroj: http://dfens-cz.com/dog-eat-dog-facemask-edition/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Prymulův konec? Neradujme se předčasně

23.10.20

Česká republika:

Ve chvíli, kdy toto píšu (13 hod), Prymula stále váhá s demisí. A i kdybyji podal, poslední slovo bude mít prezident. Jedině ten může Prymulu odvolat - ať na jeho vlastní žádost nebo na návrh Babiše. Ale prezident je poslední dobou špatný, existuje podezření na začínající demenci. Navíc je zlomyslný. Může také vázat odvolání na podmínky nebo ho posunout v čase.

Pamatujme, že za Prymulou stojí BigPharma a ta má dlouhé prsty. To, co se jí podařilo - zavřít celou planetu do karantény - budiž varováním pro všechny optimisty. Udržet jednoho ministra kterékoliv pidizemičky v sedle zvládne levou zadní.

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel

23.10.20

Česká republika:

Pan Primula nám lůze nechal zavřít restaurace, ale sám do restaurace může nerušeně zajít ve večerních hodinách a bez náhubku.

Na všechny ostatní restaurace uvrhnul drakonické likvidační pokuty, nechává dělat po restauracích policejní razie, ale evidentně na něj a na vládu se to nevztahuje.

Tohle je ten nejlepší důkaz, že vládní nařízení jsou podvodná. Kdyby skutečně existovala hrozba infekce, tak by politici jako první měli strach zejména o sebe.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ministr-prymula-byl-spatr...

Klasifikace: politika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 11

Káva pro Zvědavce

68

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 129 čtenářů částkou 23 723 korun, což je 68 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Česko si chce půjčit vakcínu od členských států, hlavně nebrat tu ruskou!24.02.21 21:18 Česká republika 3

Mohutné protesty v Madridu proti korona-teroru, média mlčí20.02.21 19:35 Španělsko 5

Totalitní zákon prošel bez ztráty kytičky18.02.21 22:57 Česká republika 6

PryGuma by celému národu nordinoval domácí vězení, ale sám jde fandit na fotbal18.02.21 22:31 Česká republika 2

Pozor! Zítra jednání o totalitním zákonu!17.02.21 20:49 Česká republika 4

Česká republika je v minusu 1 689 miliard korun za sedm let16.02.21 21:19 Česká republika 3

Scénář pandemie SPARS v letech 2025 – 202816.02.21 17:14 USA 1

Očkovanie učiteľov skomplikovalo otváranie škôl a škôlok. Niektorí pedagógovia po víkendovom očkovaní nie sú schopní prísť v pondelok do práce15.02.21 11:22 Slovensko 2

Covid bonus - potvrzení, že nemocnice mají větší vývar z covid pacientů 15.02.21 08:00 Česká republika 1

Mystifikace s úmrtími za rok 202015.02.21 01:42 Česká republika 0

Už zase média rozjíždí prolhanou manipulační kampaň a přitom se usvědčují ze lží13.02.21 16:40 Česká republika 6

Německo dnešních dnů: policejní teror, přepadovky doma, zatýkání12.02.21 16:44 Německo 3

První prokázané úmrtí po vakcíně v Čechách10.02.21 22:00 Česká republika 1

Ve Švédsku v nouzi spustili elektrárnu na naftu10.02.21 15:31 Švédsko 2

Desítky demonstrací proti zákonu podporujícímu handl s dětmi, česká média mlčí10.02.21 10:45 Francie 3

Bitcoin za milión!09.02.21 14:26 Neurčeno 5

Vakcína s největší pravděpodobností způsobuje onemocnění COVID09.02.21 11:08 Česká republika 9

A jedeme dál podle plánu: vnitro koupí mrazáky na mrtvoly, které neexistují09.02.21 10:50 Česká republika 2

Neviditelný pes: Neuvěřitelně otevřený článek o ukradených volbách v USA09.02.21 00:23 Česká republika 3

Slovenská televize manipuluje chybně zobrazenými grafy07.02.21 12:26 Slovensko 3

Měnové kurzy

USD
21,38 Kč
Euro
26,03 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,10 Kč
Australský dolar
17,03 Kč
Švýcarský frank
23,59 Kč
100 japonských jenů
20,19 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,78 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
29,07 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 438,79 Kč
1 unce stříbra
598,77 Kč
Bitcoin
1 063 534,05 Kč

Poslední aktualizace: 25.2.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 38 210 379