Ve zkratce

Stránka:

 Přidusit, povolit. Přidusit, povolit. Prymula si to užívá

28.9.20

Česká republika:

Sadista Prymula prožívá své hvězdné dny. Není ještě v úřadě ani týden a už stačil při-zavřít hospody, nařídit náhubky a dnes přišel s novou laskomínou: Prý navrhne nouzový stav. To bude (mimo jiné) znamenat nákupy zdravotního materiálu bez výběrových řízení. Čirou náhodou vlastní jeho dcera firmu na výroby tohoto zboží.

Bohužel tentokrát není před námi jaro a léto, ale naopak podzim a zima a to bude znamenat pravidelná nachlazení a chřipky. Nechci ani domyslet, co všechno chodí Prymulovi v hlavě. Sadisté dokážou být neskutečně rafinovaní, co se týče mučení svých obětí. A tenhle karierista bude vydělávat desítky, možná stovky milionů a jako bonus bude veleben a oslavován jako zachránce.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prymula-ministr-nouzovy-s...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině

25.9.20

Česká republika:

V klubu bude po 22. hodině probíhat natáčení, před začátkem natáčení bude nabrán komparz, který bude tančit a bavit se.

Roman Prymula: „Beru to skoro jako výsměch opatřením. Je to nežádoucí aktivita a je to příklad, jak k opatřením nepřistupovat.“

Snad jim to tedy nezavřou a natáčení bude následně probíhat i na dalších místech v České republice. Možná by se takto dala natáčet i výuka na školách po uzavření, případně práce ve firmách apod.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/budeme-natacet-film-v-pra...

Klasifikace: kultura Zprávu vložil/a Raven

Komentářů: 8

 Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření

25.9.20

Česká republika:

Neuběhly ani tři dny od nástupu nového bachaře Prymuly a už se utahují šrouby opatření, přičemž média devotně Prymulu podporují a straší lidi na plné koule. Ale i Prymula se bojí. Především svých kritiků nebo vůbec lidí, kteří se nenechali vyděsit. A tak v PL apeloval na to, aby někteří lékaři, jako například stomatolog Roman Šmucler nebo onkolog Jan Žaloudík, měli v médiích méně prostoru. „Vyrojila se tady spousta expertů, kteří demonstrovali, že takto to nemá být, že virus je nezávažný a že se ho není třeba bát," řekl.

A takhle by to nešlo, viď, Prymulo? To by tak hrálo, aby se lidi přestali bát!

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prymula-uderil...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy

24.9.20

Česká republika:

Titulek z dnešní iDnes: V Česku covidu podlehlo 19 lidí za jeden den, nejvíce od začátku pandemie. Ó, hrůzo hrůz. Ale jak je u prolhanců zvykem, titulek hnusně lže. Musíte se článkem prokousat, až někde v polovině je věta

Ministerstvo upozorňuje, že statistika zahrnuje úmrtí všech lidí, kteří byli pozitivně testováni na covid-19 bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí.  

Takže ne "covidu podlehlo 19 lidí", ale u 19 mrtvých (z jakékoliv příčiny) byl zjištěn virus. Třeba to byli lidi, kteří se usouložili k smrti, ale měli tu smůlu, že u nich posmrtně zjistili virus. Když ještě vezmeme v úvahu, že podle NY Times až 90 % testů je chybně vyhodnoceno, co nám zbude? A když dále ten zbyteček protáhneme daty z CDC, která ukazují, že na covid zemřelo jen 6 % z 160 tisíc, zbude ještě něco?

Je 19 mrtvých hodně? Jak se to vezme.

V ČR zemřelo v roce 2018 za celý rok 112920 lidí. To je 309 lidí každý den. Z toho na srdce zemřelo denně 100 lidí. Byly nějaké titulky v novinách o 100 mrtvých denně? Ne. Na rakovinu zemřelo denně 76 lidí. Na cévní nemoci 22, na cukrovku 19. Atd. atd. A to přitom jde o úmrtí, která byla prokazatelně způsobena nemocemi, ne o úmrtí na cokoliv jako v případě výše uvedené statistiky covidu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ceska-republika-koronavir...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"

22.9.20

Německo:

Těžko říct, jaké drogy servírujou Němcům, ale poté, co africké kobylky v Řecku vypálily svůj tábor na ostrově Lesbos, aby si vynutily postup do Evropy, došlo v Německu k demonstraci, kde Němci žádali svou vládu, aby přijala více muslimů, černochů, nemakačenků, flákačů, bezohledných utlačovatelů a násilníků znásilňujících jejich ženy. S transparenty s nápisem "My máme místo".

Co k tomu dodat? Dvě generace Němců prošly intenzivním procesem vymývání mozku a vyvolávání pocitu viny. Proces byl neskutečně úspěšný, k čemuž také přispěla německá stádnost a poslušnost (mají to v genech). Německý národ byl vždycky pro Evropu pohroma a nejinak je to i dnes.

Zdroj: https://www.france24.com/en/20200920-we-have-space-thousands...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci

21.9.20

Česká republika:

Přičinlivý prodavač nabonzoval člověka pohybujícího se - o hrůzo hrůz - bez náhubku po obchodním centru i s dítětem. Ostraha se prý pokoušela muži "domluvit". Když domluva nedopadla, zavolali na něj ty, co nám mají pomáhat a chránit.

A jen tak na okraj. Co si z toho asi odnese dítě, které bylo s mužem?

Zdroj: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/nakupni-centrum...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie

20.9.20

Neurčeno:

Ženu, kterou se zatím nepodařilo identifikovat, zachytili ostatní cestující na videu, jak se hádá s letuškou, která se kolem ní potřebovala dostat ke dveřím, aby lidé mohli začít vystupovat. Podle všeho hádka začala tím, že se letuška pokusila kolem ženy tmavé pleti projít, načež cestující zvolala „nestrkej do mě“.

„Koho mám jako poslouchat? Jsi má šéfka? Ty seš bílá, privilegovaná, ale nejsi má šéfka. Sedni si. Ty, bílá výsado, sedni si. Teď na mě počkáte, až si dojdu na záchod, musíte mě respektovat,“ říká žena tmavé pleti.

________
Jak "nepodařilo identifikovat"? Copak policie tu krávu nezavřela? Běloši se zavírají za mnohem menší incidenty v letadle. Vždy přijde kouzelná formulace "ohrožení bezpečnosti letového provozu". Ona ho snad neohrozila?

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/video-musite-me-respektovat-jsem...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu

18.9.20

Švédsko:

Na politické scéně Švédska se objevil nový subjekt - Arabská strana Švédska (Arabiska Part Sverige), která je oficiálně registrována pouze několik týdnů, přesto už stihla vyvolat rozruch svou progresivní orientací. Mimo jiné navrhuje, aby se ze severské země vystěhovali ti obyvatelé, kteří se vzpírají multi-kulti hodnotám a odmítají etnickou diverzitu. V první řadě by se to mělo týkat hlavně švédských důchodců.

________
Tak se nám to krásně vybarvuje, co? A bude hůř. Voldemortovi smrtijedi se nezastaví před ničím. A když mluvím o smrtijedech a Voldemortovi, nemyslím tím muslimy a barevné kobylky, myslím etnické Švédy zdegenerované politickou korektností.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/arabska-strana-svedska-vyzyva-na...

Klasifikace: politika,nabozenstvi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?

17.9.20

Česká republika:

Velmi opatrně, jako ve vatičce jsou pokládána slova v článku na PL. V noci z 5. na 6.9. došlo k drsnému útoku na cyklisty závodu Tour de Zeleňak. Jako zbraně byl použit ocelový odpadkový koš a další kovové předměty. Oběti skončily v nemocnici. Policie prý věc vyšetřuje, ale mlží, až se práší. Prý "nevylučuje", že by někdo mohl být obviněn podle §352 (což je rasově motivovaný čin).

Jedno je jisté na 1000%. Být to obráceně, bylo by slovo rasismus a xenofobie už v titulku.

O útoku také píše Děčínský deník.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Peklo-na-severu...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?

17.9.20

USA:

Vědci v Novém Mexiku se snaží přijít na kloub otázce, proč v posledních týdnech v různých oblastech tohoto státu na jihozápadě USA uhynuly statisíce tažných ptáků. Na svých internetových stránkách o tom informuje televize CNN.

Běžní lidé i biologové tvrdí, že ptáci se před smrtí chovali divně. Podle Desmondové byli mnozí letargičtí a nereagovali na obvyklé podněty, takže je „v nevídaných počtech“ srážela auta. Na jednom golfovém hřišti si lidé všimli vlaštovek, které seděly na zemi a dovolily lidem, aby se k nim přiblížili.

_______
Hm. A co třeba elektrosmog, konkrétně usilovně zaváděné a testované G5 sítě?

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/v-americkem-novem-mexiku-zahadne...

Klasifikace: veda,zdravi,zvirata Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 15

 Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times

16.9.20

USA:

Je to úplně šílená představa, že test na COVID má dle oficiálního listu NewYork times až 90% nespolehlivost a na základě výsledků Vás čeká karanténa.

Cokoliv, co má statisticky horší spolehlivost než 50% je horší než hod kostkou.

Kdyby bylo video zcenzurováno, tak alternativní URL: https://www.otevrisvoumysl.cz/sokujici-zprava-az-90-pozitivnich-testu-na-covid-19-by-melo-byt-negativnich/

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?time_continue=127&v=f6deHoFD90...

Klasifikace: kuriozity,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek

16.9.20

Česká republika:

Nevím, jestli je to pravda, ale autor tohoto videa podle PL zřejmě existuje a jmenuje se Jiří Hajt a je i na FB. Vyhrožuje lidem, že je zmlátí, pokud nebudou mít v MHD náhubky. Prý je jich 50, jezdí po Praze a okolí a kontrolují náhubky.

Policie prý o nich ví, ale je nějak podivně vlažná v jejich zastavení.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Budeme-v...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Český COVID teror v metru

15.9.20

Česká republika:

Měli jsme tady před týdnem zprávu z Británie o policejním koronateroru v londýnském metru. Uběhlo jen několik dnů a téměř identický policejní teror máme i u nás. Zločinec si dovolil nemít náhubek.

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/muz-bez-rousky-v-metru-agr...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past

15.9.20

Česká republika:

Pokud nějaká firma či podnikatel obdržel státní pomoc a zdravotní a sociální zaplatil o několik dní později než pomoc obdržel, tak bude muset vracet celou pomoc zpět.

Přitom podnikatel státu nic nedlužil a naprosto chaotickými nařízeními stát způsobil firmám extrémní škody.

Nemohu se ubránit podezření, že taková "pomoc" od státu vypadá jak rána z milosti prosperujícím firmám a pokus o cílenou likvidaci drobného podnikání. A k tomu začal používat nekalé praktiky známé z pojišťovnicví. Jenže stát žije z daní prosperujících firem a tedy si řeže pod sebou větev na které sedí.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prehledla-nenapadnou-vetu...

Klasifikace: politika,ekonomika,finance Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky

12.9.20

Česká republika:

Vypadá to, že si vláda dělá z lidí výsměch. Nejprve zavedla semafor a i když semafor ukazuje nulové riziko nákazy, tak nařídila všem plošně nosit náhubky.

Přitom podle názoru ústavních právníků neexistuje žádný zákon podle kterého by vláda mohla něco takového nařídit - viz tento link.

A to používám pouze oficiálně dostupné informace z mainstreamu.

Zdroj: https://www.reflex.cz/clanek/komentare/102823/semafor-ukazuj...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid

12.9.20

Švédsko:

Podle článku mají ve Švédsku nejmenší počet nakažených,  počet poklesl na 15 denně.

Přitom Švédsko "nevypínalo ekonomiku" a nelikvidovalo podniky nesmyslnými nařízeními.

Nás neustále každý den straší z médií a přitom ve výsledku dopadneme co se týče počtu nemocných velmi podobně i přes poviné nefunkční náhubky a další opatření.

Ve Švédsku byly náhubky pouze doporučené na určených místech a nikoliv povině nařízené.

Zdroj: https://refresher.cz/88588-Jsou-uz-Svedove-promoreni-V-zemi-...

Klasifikace: zdravi,finance Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 7

 Likvidace dopravy autem po Praze

11.9.20

Česká republika:

Po nábřeží v Praze bylo zakázáno jezdit autem, ale zato se tam musí stavět naprosto nesmyslná maketa lodi z prken.

Kolika lidem to zhorší nebo zkomplikuje dopravu? A pomůže taková "loď" vůbec někomu? Zamyslete se nad tím, co jsme si zvolili za diletanty do magistrátu.

Opravdu tohle chceme namísto funkční silnice?

Zdroj: https://www.expres.cz/zpravy/smetanovo-nabrezi-praha-magistr...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 6

 Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara

9.9.20

USA:

"Od roku 2024 zavedla oscarová akademie nová pravidla pro Oscara za nejlepší film. Filmy, které nebudou obsahovat dost etnických a sexuálních menšin, nebudou mít šanci."

Řekl bych, že to takto funguje již dlouho, ale od roku 2024 to bude oficiální.

Zdroj: https://www.novinky.cz/kultura/filmy-serialy/clanek/nova-pra...

Klasifikace: kultura Zprávu vložil/a Raven

Komentářů: 4

 Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková

9.9.20

Rusko:

Rusko přestalo testovat vakcínu od AstraZeneca: Důvodem je vedlejší účinek, který se objevil u jednoho z dobrovolníků.

Bohužel článek neuvádí, o jaký nežádoucí účinek vakcíny se přesně jednalo ani jaký je zdravotní stav testera vakcíny:  AstraZeneca did not reveal any information about the patient’s condition other than to describe it as “a potentially unexplained illness”.

Došlo k nevysvětlitelnému onemocnění.

Aby mě nějaký rusofob nekritizoval za primární link na Sputnik, tak jsem dal hlavní link na anglické www stránky, kde píší to samé.

Zdroj: https://www.cheshire-live.co.uk/news/uk-world-news/uk-vaccin...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

55

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 19 409 korun, což je 55 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 14

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 7

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,43 Kč
Euro
26,09 Kč
Libra
29,39 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,60 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,69 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 954,52 Kč
1 unce stříbra
548,96 Kč
Bitcoin
663 106,75 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 968 509