Ve zkratce

Stránka:

 21. srpen - vzpomene si ještě někdo?

21.8.20

Česká republika:

Dnes je 52. výročí srpnové okupace. Jak strašlivě se svět za ty roky proměnil. Co bylo bílé, je černé a naopak.

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Na Floridě vypustí 750 milionů geneticky upravených komárů

20.8.20

USA:

Americké místní i federální úřady definitivně povolily vypustit 750 milionů geneticky upravených komárů na území Floridy. Modifikovaná krvelačná havěť má vytlačit přirozeně se vyskytující komáry, kteří přenášejí nakažlivé nemoci, jako jsou horečka dengue nebo žlutá zimnice.

„Administrativa použila peníze daňových poplatníků na pokus jak z Jurského parku. Monroeský okresek teď udělil definitivní povolení. Co by se mohlo zvrtnout? Nevíme, protože federální Agentura pro ochranu životního prostředí nepovolila důkladně posoudit možná rizika.

______
Tohle je zase snaha přečůrat přírodu. Extrémně nebezpečný experiment, který se může vymknout z ruky. Kolik žlutých zimnicí a horeček dengue zaregistrovali u Floriďanů? Ještě jsme nevyřešili laboratorně vyrobený kovid-19 a oni rozbíhají obří akci uvolňování do přírody další výtvor  z Frankensteinovy kuchyně.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/na-floride-...

Klasifikace: Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Občanské sdružení United4Rescue si koupilo a zrekonstruovalo novou "záchrannou" loď Sea-Watch 4

18.8.20

Německo:

Německé občanské sdružení United4Rescue si koupilo a zrekonstruovalo novou záchrannou loď Sea-Watch 4. Loď s velkou pompou 15.8.2020 vyplula na první "záchrannou" misi.

Naprosto děsivý je seznam církevních diecézí, NGOček a institucí, které promptně přispěly, aby měla United4Rescue na novou loď, po-té co stávající flotila byla postupně zabavena úřady a nebo pro formální defekty lodím nebylo umožněno vyplout.

Poznámka editora Ten seznam donátorů je fakt děsivý. Vysoké procento představují kostely a různá křesťanská sdružení. Vše z Německa. Ukazuje se nesmírná síla páté kolony, kolaborantů, zrádců národa. Těm všem rozvrat států, který je živí a chrání, vyhovuje. Němcům už není pomoci.

Zdroj: https://www.united4rescue.com

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 2

 Ze státního rozpočtu bude vytunelováno 2,1 miliardy za vakcínu

18.8.20

Česká republika:

Tohle je hlavní důvod neustálého strašení veřejnosti koronavirem. Ze státního rozpočtu bude vyvedeno 2,1mld Kč na vakcínu, která nebyla ani vyvinuta natož otestována.

V lepším případě to dopadne podobně jako prasečí chřipka. O nakoupenou vakcínu neměl nikdo zájem a jen byli všichni občané připraveni o peníze.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020081712390610-c...

Klasifikace: zdravi,finance Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Povinné náhubky opět od září

17.8.20

Česká republika:

Hamáček se poslední dobou v noci budí hrůzou, že i jeho červený svetr (předpokládám, že v něm spí, aby byl akční i v noci) je zborcený potem. A víte, jaká je to noční můra? Inu, to, že ten zatracený virus lidi dostanou a nebudou o tom ani vědět.

To nelze dopustit! Jak by potom vnutil lidem ty vakcíny, co se ČR chystá nakoupit za 2,1 miliardy? To by také mohlo dopadnout  jako s "lékem" Tamiflu, který vláda nakoupila za miliony a pak tiše vylévala do kanálu. V ohrožení je i tučné všimné od Big Pharma.

Takže on a jemu podobní straširybky vyhlásili, že vláda dostala vzkaz od kovidu-19. Do 31.srpna prý dá ještě pokoj, ale počínaje půlnocí na 1. září na nás skočí a bude děsně řádit. A oni, politici, protože se o nás bojí, neb nás mají rádi, rozkázali, že jediná ochrana, kterou virus nepřekoná, je náhubek. A tak je zase budeme nosit. Zatím jen v MHD a všude tam, kde se hůře dýchá. Ale to se brzy může rozšířit, pokud Big Pharma poručí.

Na kolena, holoto! Nasadit náhubky! A pěkně nahlas poděkovat!

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rousky-narizeni-vlada-pol...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Luboš Xaver Veselý a jeho dopisování si s firmou Generali, penzijní společnost

16.8.20

Česká republika:

Moderátor a člen Rady České televize Luboš Xaver Veselý se na sociální síti podělil o zajímavý dopis, který mu v posledních dnech přišel. Sledujícím pak nastínil jeho znění, ale také zmínil svou reakci na něj.

Vážený pane, při kontrole Vaší smlouvy jsme zjistili, že jste podle současné legislativy takzvaně politicky exponovaná osoba, tedy osoba ve významné veřejné funkci s celostátním nebo regionálním významem nebo osobou blízkou. Proto je nezbytné podle zákona č. 253/2008 Sb. O některých opatřeních proti legalizaci výnosu z trestné činnosti a financování terorismu provést Vaše další ověření,“ citoval Xaver Veselý znění dopisu.

Výborná je Xaverova reakce, přečtěte si celý článek.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020080912330109-f...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Policejní stanice v "neexistující" no-go zóně ve Stockholmu

16.8.20

Švédsko:

Západ vytrvale popírá existenci no-go zón.

Když v takovéto neexistující zóně chcete postavit policejní stanici, tak dochází k úmyslnému zakládání požárů, občas tam přijede a exploduje auto naložené výbušninami.

A i když taková zóna oficiálně neexistuje, tak policisty musí dopravovat do práce bezpečnostní agentura.

Přesně tohle je výsledkem multikulturního obohacení. Chceme to i v České republice?

Zdroj: https://cz24.news/svedove-slozite-budovali-policejni-stanici...

Klasifikace: krimi,nabozenstvi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 2

 Tady je napsáno, k čemu je potřeba technologie 5G telefonů

15.8.20

Kazakhstan:

V článku je uvedeno, na co je zejména vhodná technologie 5G - na permanentní sledování obyvatelstva v reálném čase.

Zdravotní postižení od 5G nebylo s jistotou prokázáno, ale informace uvedené v článku také nepředstavují vůbec nic pozitivního. Na psychické pohodě lidí se permanantní sledování jistě také podepíše.

Zdroj: https://cz24.news/cinsky-socialny-kreditny-system-prekonava-...

Klasifikace: technika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 13

 Pokus o opakování ukrajinského Majdánu v Bělorusku - a naše média to opět žerou

14.8.20

Belorusko:

Článek v Novinkách.cz Demonstranti v Bělorusku objímají ozbrojené policisty, někteří odkládají štíty opět potvrzuje neuvěřitelnou naivitu, slepotu, neinformovanost, hloupost, neprofesionalitu a vlezdoprdelezectví českých novinářů. Píše se v něm:

V Bělorusku pokračují masivní protesty proti výsledkům podle kritiků zmanipulovaných nedělních prezidentských voleb. Tisíce demonstrantů v centru Minsku se domáhají přepočítání hlasů a odstoupení prezidenta Alexandra Lukašenka. Podle agentury TASS na místo přijela dlouhá vojenská kolona s vězeňskými vozy. Agentura uvedla, že mnozí z přítomných policistů na výraz solidarity s demonstranty odložili štíty.

Upozorňuji, že Lukašenko dostal 80 % hlasů. Zfalšovat se dá výsledek, pokud je kolem poloviny, ale 80 % nedokáži zfalšovat ani Rambové v CIA a ti s tím mají jó zkušenost. Přesto naše média výsledky zpochybňují a zesměšňují a nazývají je "parodií".

Ti "demonstranti", milé Novinky, jsou svezeni ze všech koutů a někteří jsou dokonce z Polska. Jsou vyškolení profesionály, kteří provádějí barevné revoluce, a zřejmě mnozí i placení.

Je mi stydno za to, že naše média opět stojí na straně zločinců a Sorosjugend.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/nad-demonstr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 10

 Turistka v muslimské zemi

14.8.20

Neurčeno:

Její provinění: V šortkách si vyrazila na kole.

Upozornění: Záběry jsou drastické.

Zdroj: https://uloz.to/file/BonseXJsklbF/nemuslimska-turistka-v-mus...

Klasifikace: kuriozity,politika,krimi,nabozenstvi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Kupte si sperma na e-shopu

14.8.20

Česká republika:

Můžete si vybrat výšku, váhu, rasu, barvu očí, barvu vlasů, krevní skupinu, dokonce i znamení zvěrokruhu. To vše zajistí Spermabank v Olomouci. Ceny mírné, obsluha vzorná. Dodávky poštou. Zvlášť vhodné pro lesbické páry.

Zdroj: http://eshop.myspermbank.cz/

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Maskot banksterů nabádá ke „správnému“ konání

13.8.20

Evropská unie:

Soros; „V současnosti jsme v největší krizi od 2. světové války.“ A že krize mají revoluční potenciál, kdy se rozšiřují možnosti (takových otrokářských šmejdů jako je on).

"Ale Evropská unie je mnohem zranitelnější, protože to není úplná unie. A má mnoho nepřátel… Viktora Orbána…Ti prý jdou proti principům Evropské unie a zároveň z ní nejvíce těží (???)...věnoval se i Itálii, kde upozornil na Mattea Salviniho (odpůrce krimigrace)…Nedokážu si představit EU bez Itálie.

750 miliardový fond obnovy (zadlužení EU u banksterů v rámci korona-hysterie) a Soros to zhodnotil jako správný krok…opatření nebudou stačit. Také se mu nelíbilo, že byly uskrovněny plány na boj s klimatickou změnou a na společnou obranu (další akce banksterů).

Co se týče vnějších nepřátel Evropské unie...jsou proti "otevřené společnosti" (otevřená pro lupiče, viz. Karl Popper. Sereš vydává na "podporu" toho po celém světě ročně okolo půl miliardy dolarů). 

"Rusko bývalo největší hrozbou ale v poslední době ho překonala Čína,"

hnutí Black Lives Matter - Soros na "rasovou rovnost" a černošské iniciativy věnoval 220 milionů dolarů. "Opravdu na tom záleží…“

… politická korektnost na univerzitách se přeceňuje (???)

...epidemii Covidu-19 přirovnal ke španělské chřipce, která měla tři vlny, z nichž druhá byla prý nejhorší.


„Evropa čelí existenčnímu problému: nemá dost peněz na to, aby zvládla obě hrozby, virus a změnu klimatu…Zmínil myšlenku tzv. věčných dluhopisů

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Soros-Lide-jso...

Klasifikace: krimi,finance Zprávu vložil/a Pátá Mojžíšova 7:24

Komentářů: 0

 Testování roušek - Jejich nošení vede k toxickým hladinám CO2

12.8.20

USA:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=VA6_NKOJfbU

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Podívejte se, kam mizí restituce církvím z rozpočtu celého národa

11.8.20

Česká republika:

Seznam Zprávy zjistily, že loni v prosinci koupila hlava české pravoslavné církve, bez vědomí duchovních, ruinu zámečku Brnky za deset milionů korun. Na nemovitosti a pozemku navíc visí zástavní břemeno ve výši 109 milionů.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/proste-jsem-to-rozhodl-ar...

Klasifikace: ekonomika,nabozenstvi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Ideopolicie vyšetřuje rasistický článek o požáru bohumínského paneláku

10.8.20

Česká republika:

Policie vyšetřuje rasistický článek o tragickém požáru v Bohumíně na serveru Vlastenecké noviny. Ten uváděl, že oběti i pachatel byli romského původu, a označoval je za škodnou a parazity. „Policie už to šetří,” sdělil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Policie pak na Twitteru uvedla, že zveřejnění rasistického článku už vyšetřuje.

_______
Správně Hamačku! Ideozločiny nebudeme tolerovat! Ty a tvoje ideopolice tu lásku k cikánům do nás natlučete třeba basetbalovými pálkami, když to bude nutné.

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/policie-vysetruje-rasist...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Proč má stát platit odškodné přeživším požáru v Bohumíně?

9.8.20

Česká republika:

Pozůstalí a zranění po sobotním požáru se dočkají odškodnění, uvedli v neděli moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák a vicepremiérka Alena Schillerová. Kraj dá pozůstalým po tragickém požáru v Bohumíně 100 000 korun, 50 000 korun obdrží zranění. 

Finančně pomůže i stát.

_______
Nějak tomu nerozumím. Šlo o rodinný konflikt. Stát nenese žádnou vinu ani odpovědnost. Proč by měli daňoví poplatníci platit odškodné? Za jakékoliv jiné neštěstí stát nic nikomu neplatí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/bohumin-pozar-zhar-obytn...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Požár v Bohumíně založili cikáni - média cudně mlčí

9.8.20

Česká republika:

Požár v Bohumíně, při kterém zemřelo 11 lidí, byl úmyslně založen, dvě cikánské rodiny prý řešily spory. Média by to nejraději vůbec nezmínila (dokonce u prvního článku zakázali na iDnes diskuzi), ale v době internetu takovou informaci nelze utajit.

Připomínám, že před několika dny zabil jiný cikán dvě ženy. Opět trvalo, než informace o původu vraha pronikla ven. A nedávno se psalo o jiném cikánovi, který umučil tříletého syna své přítelkyně.

V Indii, odkud cikáni před staletími migrovali do Evropy, patřili do kasty nedotknutelných. No jo, v Indii asi neměli zákon o předsudečné nenávisti. Jaká zpozdilost!

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Už ne ženy, ale "osoby s děložním čípkem"

7.8.20

Británie:

Britská labouristická poslankyně Rosie Duffieldová neskrývala svůj údiv nad tím, proč televizní stanice CNN používá termín „lidé s děložním čípkem“. Když podpořila tvrzení, že je lepší mluvit jednoduše o ženách, sklidila za to kritiku. Aktivisté ji obvinili z transfobie a po labouristech nyní žádají, aby ji potrestali.

_____
Kde je dno kretenismu a politické korektnosti?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/transfobie-gender-pos...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 112 čtenářů částkou 18 494 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Majitelka obchodu zakázala vstup očkovaným, hrozí obvinění z diskriminace 24.06.21 10:04 Česká republika 1

V průběhu 1 týdne zemřeli 4 piloti Britských aerolinek - shoda s očkováním je nepotvrzená23.06.21 23:03 Británie 2

Britové provokují v Černém moři23.06.21 16:55 Británie 0

WHO: Děti by zatím neměly být očkovány proti Covid-1923.06.21 09:54 Evropská unie 6

Chystajú sa protesty pred domami farmalobistov Krčméryho, Jarčušku a ďalších22.06.21 21:20 Slovensko 1

Demonstrace euroskeptického spolku Odchod proti žalobě EU na ČR a Polsko22.06.21 21:15 Česká republika 0

Jourová: EK nebude čekat na rozhodnutí soudu a začne trestat "neposlušné" státy hned22.06.21 18:27 Evropská unie 3

Jourová vymyslela Kodex, který od roku 2023 poskytne nástroj na ekonomickou likvidaci provozovatelů nepohodlných serverů22.06.21 12:09 Evropská unie 2

A už to jede: proti zakleknutí „českého Floyda“ se chystá demonstrace!22.06.21 11:14 Česká republika 3

Romea pláče: cikánský Floyd se (zatím) nekoná...21.06.21 22:30 Česká republika 5

Jan Hnízdil: Očkovací mašinérie ulhané vlády jede i přes úmrtí dál21.06.21 22:16 Česká republika 0

Prodejte své zdraví či život. Nabízíme 500 Kč21.06.21 19:56 Česká republika 5

Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor21.06.21 02:00 Česká republika 1

Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu21.06.21 01:47 USA 0

Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí21.06.21 01:34 Česká republika 1

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 8

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 10

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,34 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,68 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
23,23 Kč
100 japonských jenů
19,24 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 977,08 Kč
1 unce stříbra
555,56 Kč
Bitcoin
725 060,32 Kč

Poslední aktualizace: 24.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 39 149 947