Ve zkratce

Stránka:

 VIDEO: RESTART Systému (COVID, Econ. World Forum...)

23.6.20

Neurčeno:

22min video (SK titulky) další informace pro potvrzení toho, co probíhá a kam to směřuje. Mnoho lidí bude věřit "pí-ár" obalu agendy, která zazní ve videu. Autor ji však "překládá" do reality.

Ve videu se objeví mj. Klaus Schwab (EWF), zmínka o jeho knize z roku 1970... dále se objeví agenda "přírody" - skrze ní se lze propojit na jiné video - Why Big Oil Conquered The World 113min (EN), transcript videa+web odkazy ZDE. Obsahuje pasáže pro doplnění a rozšíření kontextu. V rámci zelené agendy lze připomenout Torontské protokoly (Serge Monast).

Autor videa (Spiro Skouras ActivistPost.com) na zdroji pak uvádí několik odkazů, které se objevují ve videu:

Now is the time for a 'great reset'  (3.6.2020)

World Economic Forum and UN Sign Strategic Partnership Framework (13.6.2019)

◘ VIDEO: The Great Reset   [3.6.2020] 85min kanál World Economic Forum

◘ VIDEO: What is the Fourth Industrial Revolution?[18.7.2016] 11:30min

Zdroj: https://zemavek.sk/video-velky-plan-restartu-odhalil-aka-je-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ObcaneCR.cz

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 V Praze instalují 5G vysílače, jeden z mnoha je na budově základní školy na Náměstí Míru

22.6.20

Česká republika:

Aniž by se ptali, probíhá v Praze horečná příprava na 5G sítě. Od července začnou bombardovat obyvatele Prahy intenzivním elektrosmogem zatím "jen" na frekvenci 3,5GHz.

Jen pro zajímavost, tzv. mikrovlny je elektromagnetické záření ve spektru 0,3GHz - 300GHz. V mikrovlnce se k ohřevu pokrmů používá frekvence 2,45GHz.

5G síť během letošního léta pokryje asi 15 procent populace Prahy, operátor se zaměřuje hlavně na centrum města. Půjde i o Vinohrady, Nusle, Dejvice a areál ČVUT, Letnou, Václavské náměstí nebo část Malé strany, uvádí optimistická zpráva na Lupa.cz.

Celkem bude v Praze v první fázi instalováno 50 vysílačů 5G. Za zvlášť perverzní považuji fakt, že jeden z nich je přímo na střeše budovy základní školy na Náměstí Míru.

______
Když nás nezabil covid a africké kobylky, zkusí to s 5G. To by v tom byl čert, abychom žili zdravé a spokojené životy.

Zdroj: https://www.lupa.cz/clanky/o2-v-praze-a-koline-v-cervenci-sp...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 47

 Německý Stuttgart byl v neděli v noci kulturně obohacen

22.6.20

Německo:

Německý Stuttgart byl v neděli v noci kulturně obohacen. Občané zažili násilnosti, útoky na policii a oblíbené rabování obchodů, jak je známe z videií z USA. Zraněno bylo 20 policistů, poškozeno 12 aut a vyrabováno 40 obchodů. Podle iDnes vše vzniklo tak, že policie kontrolovala kobylku podezřelou z užívání drog. Kobylky se zastalo 200, později 300 a nakonec 500 dalších parazitůs, smažek a kobylek, kteří chlastali a dopovali v blízkém parku. Policie musela povolat posily až 300 mužů a bojovala nerovný boj s agresivním davem.

Informaci o tomto kulturním obohacení zatím přinesly jen iDnes, v Novinkách patrně ještě neskončila schůze politruků a ideologů, kteří hledají, jak věc podat ideologicky správně.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-nepokoje-poli...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Brno: All Live Matter a Žítková(ČT) jako rozbuška!

22.6.20

Česká republika:

Brno, Dominikánské náměstí, sobota... se setkali "Slušní lidé" a demonstrace/mítink příznivců Black Lives Matter. Video 5min z akce zde.

Barbora Žítková (ČT) na twitteru uvedla:

V rámci #BLMBrno se sešla kromě skupiny podporovatelů i skupina extremistů. Na akci dohlíží @PolicieCZ. Zatím akci narušují jen pokřiky a pískáním.

Komentáře k twitteru stojí za to!

„Paní redaktorko, a není upozorňování na rasu v příkladu BLACK lives matter právě rasismus? Ale vlastně jde o „dobrou“ věc, takže tehdy rasismus přehlížíme? Co byste říkala na hnutí WHITE lives matter? Asi pravicový extremismus, že?“ klade dotyčné řadu nepříjemných otázek. Twitter

Takže chápu to dobrě, že podporujete například i Antifu? To jsou ti správní?  Twitter

Jsou tam i jadrnější texty...

_____
Spojte s obsahem Ve Zkratce zde.

Zde je několik videí ze stržení soch v USA.

Zdroj: https://www.infovojna.sk/article/video-zalezi-na-vsech-zivot...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a ObcaneCR.cz

Komentářů: 2

 Kvůli zradě lodí pod velením Bruselu se Turkům podařilo do Libye na pomoc džihádistům přisunout další posily a techniku

19.6.20

Libye:

"Když minulý týden Turecký konvoj vezoucí islamistům zbraně zaregistrovaly řecké lodě, posádky nevěřily vlastním očím.  Místo aby lodě plující pod „vlajkou“ EU Turky zastavily, vytvořily jim koridor na ochranu, aby mohly v klidu doplout do libyjských přístavů a porušovat tak okatě embargo OSN na dovoz zbraní do Libye.

Když se šokovaní Řekové obrátily na kapitány doprovodných lodí EU, dostalo se jim odpovědi o „nejasných rozkazech“ z Bruselu.

Podle řeckého serveru pronews.gr kvůli této „chybě“ telefonoval řecký premiér Kyriakos Mitsotakis do Bruselu. Při ostré výměně názorů s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem zazněla i slova o „sabotáži“.

Kvůli zradě lodí pod velením Bruselu se Turkům podařilo do Libye na pomoc džihádistům přisunout minulý týden další posily a techniku."

Zdroj: https://www.protiproud.cz/politika/5167-boj-o-nwo-barevna-re...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 4/5 lidí nemají problém s koncesionářskými poplatky... zjistil průzkum agentury STEM-MARK.

18.6.20

Česká republika:

4/5 lidí nemají problém s koncesionářskými poplatky jak co do jejich existence, tak co do jejich výše. Jsou tam drobné rozdíly mezi ČT a ČRo.

Ředitel STEM-MARK: (koncesionáři) to odůvodňují tím, že mají pocit, že koncesionářské poplatky garantují určitou nezávislost veřejnoprávních médií, nelíbilo by se jim, kdyby veřejnoprávní média získávala peníze z reklamy, líbí se jim naopak, že o tom rozhoduje parlament a oni jsou vlastně majiteli těchto veřejnoprávních médií.

Dalo by se tedy říci, že tento souhlas s koncesionářskými poplatky je vlastně uvědomění si, jak veřejnoprávní média fungují, jakou plní roli a tedy i respektují důvod, proč si je občané platí?

Ředitel STEM-MARK: Myslím si, že ano, myslím si, že občané si uvědomují...

(web CT24, živé vysílání, 18.6.2020 17:45)

Na webu STEM ani KANTAR zatím není ani zmínka, ale je jasné, že průzkum zadala (a zaplatila) ČT. Neuvěřitelné.

Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/#live

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 5

 Fa. CovidPass a její aplikace...

18.6.20

Česká republika:

Citováno ze Zdroje:

Firma CovidPass do konce června spustí aplikaci se zabezpečenou databází s výsledky testů na covid-19. Ta bude sloužit jako doklad, že uživatel testem prošel...

To uživatelům pomůže běžně žít i v dobách případných omezení a zabrání šíření viru v místech, kde se bude nutné prokazovat bezinfekčností.

"I nyní, kdy všichni věříme, že je pandemie na ústupu, je podobný systém potřebný. Již jen z čistě preventivních důvodů je žádoucí, aby platforma, jakou je CovidPass, byla plně funkční a připravená. Díky němu bude Česká republika podstatně lépe připravena na jakoukoliv podobnou hrozbu v budoucnu," uvedl epidemiolog a vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula.

CovidPass spolupracuje například se společností GHC Genetics,...

Systém CovidPass má potenciál vytvořit mezinárodní standard pro proces testování a následné prokazování výsledků. Bude spuštěn na konci června tak, aby lidem pomohl zjednodušit letní cestování do zahraničí.

_____
Je tu někdo překvapen? Nemluvil o tom náhodou Gates - ministr péče o zdraví lidí planety Země?

Zdroj: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/covidpass-nabidne-aplikaci...

Klasifikace: politika,zdravi,technika Zprávu vložil/a ObcaneCR.cz

Komentářů: 1

 Nigel Farage je připraven znovu aktivizovat Brexit Party - lidé už Borisovi Johnsonovi nevěří

18.6.20

Británie:

Nigel Farage prohlásil, že je připraven znovu aktiviziovat Brexit Party (pod názvem Reform Party), protože mnoho lidí v Británii ztratilo víru, že Boris Johnson dotáhne Brexit do zdárného konce.

Johnson také reaguje vůči nepokojům, které podněcují aktivisté Antify a Black Lives Matter, velmi submisivně a lidi, kteří se rozhodli pokojně bránit sochy historických osobností Británie - včetně veteránů a bývalých policistů - nazval rasistickou pakáží.

"Pozoruji a čekám. Nedostatek vedení v naší vládě je  žalostný. Miliony konzervativních voličů chtějí vidět nějakou morální odvahu, nikoli současnou zbabělost tváří v tvář anarchickému marxismu, “řekl Farage pro Sunday Express.

Farage musel opustit svůj pořad v rádiu LBC, protože v něm přirovnal aktivisti Antify a Black Lives Matter, kteří ničí sochy, k Talibanu.

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/06/uk-farage-set-to-relaunch-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Historička Markéta Křížová: Češi, i vy můžete za otroctví, připusťte si to!

18.6.20

Česká republika:

Podle slov historičky Markéty Křížové v Deníku N i Češi profitovali z obchodu s otroky.

Zmínila, jak po první světové válce mělo Československo zálusk na Togo a panovala myšlenka, že Češi by byli lepší kolonizátoři než Němci.

A ukázala i logickou konstrukci, jak se Češi podíleli na obchodu s otroky:

„Babička Boženy Němcové tkala houně pro vojáky. Ale v oblasti jejího rodného Podorlicka a dalších částech českých zemí se také tkaly látky s velmi výraznými barevnými vzory, které se přes německé přístavy prodávaly do Afriky. Korálky, které se vyráběly v severočeských sklářských hutích, se využívaly k obchodu s otroky.“

Dodala, že chudým sklářům a tkalcům jejich zapojení nezazlívá.

„Šlo jim o to, aby se svými rodinami doslova přežili. Ale české země jako hospodářský celek byly bezpochyby začleněny do západoevropského hospodářského celku, který vydělával na obchodě s otroky.

Za to, že se čeští vlastenci mohli scházet v kavárnách a nad finančně dostupnou kávou a debatovat politické otázky, vděčili otrocké pracovní síle. Když si to vše posčítáte, zjistíte, že se z toho nemůžeme vyvléknout,“ shrnula.

_____
Co vše neudělají, aby k nám mohli nahrnout Afričany?

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesi-i-vy-muze...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 15

 Opravdu by se měla zrušit policie?

17.6.20

USA:

Zdroj: https://twitter.com/RightWingGamerz/status/12733093898609008...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Jeden test - uškrtí vás při policejním zákroku 115 kily?

17.6.20

Česká republika:

Zdroj: https://www.facebook.com/TacticalTraining.cz/videos/55054623...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Záměrný informační chaos na novém webu SPD?

17.6.20

Česká republika:

Někdy během 13.-16.6.2020 web SPD dostal nový face. Výsledkem "snahy a práce" autorů je minimálně:

1) dřívější odkazy na některé(nikoliv však všechny?!) zprávy z dřívější sekce Novinky se staly neviditelnými (nedostupnými). "404 Chyba, tato stránka neexistuje!").

Např.: odkaz1, odkaz2, odkaz3  nefungují, srovnejte s dřívějším odkazem (15.1.2020)  funguje, ale pod novým odkazem

Náhoda, IT šotek nebo vědomá selekce "dostupnosti"?!

2) nově Aktuality jsou bez datumu, návštěvník tedy netuší, kdy byly vloženy. Pokud někdo použije odkazy v článcích, budoucí čtenář nezná časovou stopu Aktuality.

3) "ztratily" se Aktuality - v přehledu (když zalistujete) krátce dozadu, záhy narazíte na období Silvestra 2019. Kam se poděly Aktuality (dříve Novinky) z doby "korona epidemie"?!

Nezbývá než se ptát, zda jde o záměr (informační chaos) nebo IT diletantství...? Má někdo zájem na znepřístupnění minulých zpráv ze sekce Novinky (starý web), nyní sekce Aktuality?

Nelze se divit těm, co připomínají všestranické politické klišé: "Máme na to odborníky..." nebo "Doufejme, že tito odborníci nebudou jednou dávat nový face webům státních úřadů a institucí..." Piráti se mohou bavit na cizí účet.

Sledujte, co bude finálním stavem webu. Uvidíme za pár dnů...

Zdroj: https://spd.cz/aktuality/

Klasifikace: kuriozity,politika,technika Zprávu vložil/a ObcaneCR.cz

Komentářů: 5

 Povinné očkování se blíží

17.6.20

Evropská unie:

Vlády EU prý zaplatí společnosti AstraZeneca 3/4 miliardy Eur za 300 miliónů očkovacíách dávek. Toto má platit pro země: Itálie, Francie, Holandsko a Německo, kdy... jak je řečeno: ,,země mají volbu koupit dalších 100 miliónů dávek každá."

Celkem by to tedy bylo 700 miliónů očkovacích dávek. Pro koho? Zná někdo někoho, kdo by se dnes nechal očkovat? Kolik obyvatel má Evropa? Rozhodování těchto temných vládců za našimi zády nahání strach.

Zdroj: https://es-us.noticias.yahoo.com/gobiernos-ue-pagar%c3%a1n-7...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a siky

Komentářů: 11

 Nová pravidla pro chování v bazénu

17.6.20

Británie:

Swim England představila nová opatření pro chování v bazénu:

Tak např. bude zakázáno plavat společně, a to platí i pro manželské páry s dětmi, jež učí děti plavat. Ano, lidé, jež spolu bydlí, vaří, spí, atd. musí dodržovat tzv. 'bezpečnou vzdálenost' během plavání v bazénu. Navíc opatření platí i pod vodou, takže se tomu nevyhnete ani tam. Sice je voda napuštěna chlórem, jež pálí do očí, právě proto, aby se nešířily infekce, ale přesto... jistota je jistota. Bude také zakázáno plavat na zádech - tzv. na motýla. Také se po lidech chce, aby se sprchovali doma a ne ve sdílené spřše. Takže až si budete chtít po práci odpočinout a zrelaxovat, nebuďte překvapeni, že na vás plavčík pokřikuje každou chvíli kvůli něčemu... je to pro vaší bezpečnost.

Zdroj: https://es-us.vida-estilo.yahoo.com/estilo-mariposa-inglater...

Klasifikace: polit.korekt,zdravi Zprávu vložil/a siky

Komentářů: 3

 Česká média konečně po týdnu zmínila polskou opkupaci českého území

14.6.20

Česká republika:

Polsko omylem vpadlo do České republiky a zabralo malý kousek jejího území, píší v posledních dnech světová média jako americká zpravodajská televize CNN či britská BBC o kuriózním incidentu, kdy polští vojáci poblíž polské vesnice Pielgrzymów českým občanům podle médií bránili v přístupu k místní kapli ležící asi 30 metrů v hloubi českého území. Podle polského ministerstva obrany se však záležitost hned vysvětlila, píšou Lidovky dnes, 14. června.

Pěkná práce profesionálních médií. Zvědavec o tom informoval už 9. června. A nikde není vysvětleno, jak se Poláci mohli v dnešní době "splést" a "omylem" zabrat cizí území.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/polsko-omylem-vpadlo-do-ceska-v...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Bílá Evropanka líbá botu černochovi

14.6.20

Evropská unie:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?time_continue=201&v=PEoobJEi73...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Black Lives Matter robia Švédsko bezpečnejším miestom

12.6.20

Švédsko:

Všetci vieme, že v USA už dlhšiu dobu prebiehajú protesty proti tzv. policajnej brutalite. Samozrejme, Európa nesmie zaostávať a tak sa takéto protesty konali aj vo Švédsku. To dáva zmysel, veď predsa Švédsko je tiež známe svojou policajnou brutalitou najmä voči moslimom a černochom, že áno?

Tu je zhrnutie z protestov v Göteborgu a Stockholmu. Hneď na úvod ma zaujala tá ženská, ktorá v tom má jasno, že život belocha predsa nikoho nezaujíma. A potom na konci tá policajtka, ktorá kľací na zemi a drží nápis white silence is violence. Proste nemám slov. 

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=PFZyUwiSpgU

Klasifikace: politika,kultura Zprávu vložil/a Casass

Komentářů: 6

 Lidé se mají připravit na zchudnutí - může za to extrémní karanténa

12.6.20

Česká republika:

Už pomalu prosakují do mainstreamu články aby se lidé připravili na zchudnutí.I když tomu bude ještě předcházet nalití nekrytých peněz do ekonomiky ve formě "pomoci".

Mnozí ještě mají strach z koronavirové dezinformační bubliny.

Nikdo mi nevymluví, že ono zchudnutí lidí a ekonomická krize nebyl skutečný cíl všech opatření.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ceska-ekonomika-prijde-o-...

Klasifikace: ekonomika,zdravi,finance Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

6

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 18 čtenářů částkou 2 083 korun, což je 6 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Média se skřípěním zubů přiznávají, že švédská cesta funguje05.08.20 21:56 Švédsko 7

Matteo Salvini hovoří o tom, jak ho chtějí zavřít na 15 let za to, že jako ministr vnitra bojoval proti nelegální migraci05.08.20 10:08 Itálie 0

Praha dá Prague Pride velké peníze, přitom bude kvůli koroně online04.08.20 11:37 Česká republika 0

České feminacistky napadly autora Čtyřlístku04.08.20 11:31 Česká republika 1

Německá SPD vyloučila kritika migrace Sarrazina03.08.20 22:23 Německo 0

Po antisemitismu máme anticikanismus...02.08.20 16:24 Česká republika 3

Migranti do Čech! padlo na půdě německého parlamentu01.08.20 10:33 Česká republika 1

Google umožní černochům označit své firmy jako "black owned"01.08.20 10:08 USA 3

Simpsonovi, rok 201031.07.20 23:35 Neurčeno 1

Černoch ve vlaku do Prahy obvinil personal z rasismu, protože dostal chleba31.07.20 20:32 Česká republika 5

Kdo nemiluje LGBT, nedostane peníze29.07.20 21:39 Evropská unie 1

Poslanec Foldyna varuje velmi ostrými slovy před Istanbulskou dohodou28.07.20 23:20 Česká republika 9

Proč spěchají s vakcínou27.07.20 12:42 Neurčeno 15

Vláda chce vytunelovat ze státního rozpočtu další 2 miliardy27.07.20 02:28 Česká republika 3

Katedrálu v Nantes zapálil černošský migrant z Rwandy26.07.20 09:45 Francie 8

Hoax v přímém přenosu (bohužel)24.07.20 20:48 Řecko 1

Teror lůzy: Spisovatelka souhlasila s Rowlingovou, že muži nemenstruují. Je bez práce24.07.20 18:05 Neurčeno 7

Deset migrantů 2,5 hodiny znásilňovalo 18ti letou Němku24.07.20 12:14 Německo 2

Bílý muž chrání vlastním tělem partnerku, kterou napadla tlupa agresivních černošek21.07.20 16:16 USA 9

Jak vznikají mrtví: chlápek, který se zabil na motocyklu, je veden ve statistice zemřelých na kovid21.07.20 15:43 USA 2

Měnové kurzy

USD
21,98 Kč
Euro
26,09 Kč
Libra
28,86 Kč
Kanadský dolar
16,57 Kč
Australský dolar
15,82 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
20,82 Kč
Čínský juan
3,17 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,57 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
30,19 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 901,42 Kč
1 unce stříbra
592,72 Kč
Bitcoin
256 586,11 Kč

Poslední aktualizace: 6.8.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 36 785 809