Ve zkratce

Stránka:

 Německo šílí: Durynský premiér po jediném dni rezignoval. Vyčítali mu hlasy od AfD

6.2.20

Německo:

Thomas Kemmerich vydržel ve funkci premiéra spolkové země Durynsko jen jeden den. Rezignoval po tlaku médií, politiků i mnoha běžných Němců, kterým vadilo, že byl zvolen nejen hlasy křesťanských a svobodných demokratů, ale také zástupců protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD).

_______
Bezprecedentní útok na demokracii, zdravý rozum. Německo prostě musí spáchat sebevraždu. Průšvih je, že je tak blízko.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/alternativa-pro-nemec...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Vylodění okupantů v Pozzallo - Itálie 2.2. 2020

5.2.20

Itálie:

Sebevražda Evropy radostně pokračuje. Média už o tom ani nepíší...

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=-5I9gp59exY&feature=youtu.be

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 K čemu cvičí černoši střelbu na střelnici v Praze Michli?

4.2.20

Česká republika:

Dostal jsem email čtenáře. Píše, že na střelnici U lovčího Huberta v Michli si cvičila střelbu skupina černochů. Pořídil fotografii z dálky, je nekvalitní, ale nechtěl je provokovat a na mapě označil místo, kde foto pořídil. Po střelbě přijela dodávka a odvezla černochy neznámo kam. Klade otázku, odkud černoši jsou, proč si potřebovali zastřílet a vyjádřuje znepokojení. Mně se to také nelíbí.

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Tomský: Brexit volili lidé naštvaní na politickou korektnost, na ideologii feminismu, na islamismus

4.2.20

Británie:

„Evropská unie je přeregulovaná, má ohromné množství různých pravidel. Britská konzervativní strana v čele s Borisem Johnsonem chce volný obchod. Je otázka, jak se dohodnou. Scénářů je mnoho,“ míní Tomský, který tam v emigraci žil přes 20 let.

„Je to velká změna v kulturní válce. Zvítězili lidé naštvaní na politickou korektnost, na ideologii feminismu, islamismus, útoky na homofoby a podobně. Znamená to, že se politická scéna musí přestavět,“ míní politolog.

Proč vstoupil do konzervativní strany? V čem podle něj Boris Johnson přehání? Jaké očekává změny v britské společnosti po brexitu? Nejen na tyto otázky odpovídal v rozhovoru s Barborou Tachecí.

Zdroj: https://plus.rozhlas.cz/tomsky-brexit-volili-lide-nastvani-n...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Skrze 5G bude jen 1 novorozenec z 8 živý a bez genetických poruch, nezabráníme-li instalaci 5G

2.2.20

Británie:

Britský expert dr. Barrie Trower, bývalý specialista armádního Královského námořnictva pro vývoj mikrovlnných zbraní 5G:

"A pokud neodstraní vysílače - a oni to neudělají, bude jen hůř a hůř. Publikuje to Světová organizace zdraví i Evropská akademie medicíny a životního prostředí - a hlupáci tam nesedí. Viděl jsem to o vztahu ke zvířatům - a 1 z těch článků jsem publikoval. Cituji: Během 3 lidských generací, (...) pokud nic proti nepodniknete, jen 1 z 8 dětí - jsou to děti vystavené záření - pouze 1 z 8 vašich dětí, můžete očekávat, že se narodí zdravé ! Jde-li o zvířata, navzdory skutečnosti že mají kratší životnost, 1 z 5 se narodí zdravé! Publikoval to vědecký editor, takže dítě narozené dnes v Německu, až bude 60, 70 leté - dočte-li se, informuje-li se o porodech, dozví se, že z novorozenců jen 1 z 8 je živý a zdravý. Zbývajících 7 z 8 zemře, nebo bude mít genetická onemocnění. Bylo to publikováno. Ano. Ano."

"Některé z předchozích experimentů, mám dokumentaci, s tzv. milimetrovými vlnami či s 5G, byly provedeny u lidí, což způsobilo vážné fyziologické poškození a ještě závažnější poškození v oblasti neurologie. 1 z 5G frekvencí - horní hranice rozsahu - je právě testována. Ale oni to odmítají přiznat. Tu frekvenci přezdívají "vrčící" a slouží k ovládání davu, k ovládání davu. Vím, že když provedli test na vojácích, ihned popadali na kolena!"

"(...) sestavil jsem seznam asi 60 různých kmitočtů, které mohou způsobit 120 až 200 různých nemocí - neurologických a fyziologických. Dnes se seznam zvýšil ze 60 na 750 různých kmitočtových impulsů!"

Veľmi zaujímavý rozhovor, kto má čas, doporučujem prečítať celé...

Zdroj: https://gloria.tv/post/8E1UFUcsYQuS3kSoCVhEsyGUg

Klasifikace: veda,zdravi,technika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 1

 Ako prebehol predvolebný míting ĽSNS a protest v Piešťanoch

2.2.20

Slovensko:

Reportáž o vyhrotených emóciach, ktoré sprevádzajú v posledných dňoch predvolebné stretnutia politikov ĽSNS s občanmi.

V Levoči Kiska naverboval do davu protestujúcich veľký dav Rómov. V Trnave hádzali anti-fašisti po rečníkoch a občanoch kamene. V Piešťanoch sa snažili zablokovať ľuďom prístup do budovy stretnutia a revali tak, že nebolo počuť slova.

Úryvok z článku

"Zaujímavým zistením bolo, že v sále boli prevažne ľudia strednej a staršej generácie, pričom mladí ľudia a študenti tvorili menšinu zúčastnených. 15-ročným výrastkom však nič nebránilo nadávať 70-ročnej dôchodkyni účastnej mítingu do „starej fašistickej kur*y“."

Zaujímavé je, že oficiálne prieskumy udávajú ĽSNS 12-14%, ale mainstreamové média aj všetci "štandardní" politici v posledných dňoch nepretržite hysterizujú, že ĽSNS vyhrá voľby a že bude zostavovať vládu. A že také niečo nesmú za žiadnu cenu dopustiť a to aj za cenu porušenia všetkých pravidiel politickej slušnosti. To ich naozaj tak desí údajne totálne izolovaná strana so 14 percentami???

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/prebehol-predvolebny-miting-lsns...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 2

 Celkem klidná neděle v britském chalifátu - hlášeno jen jedno pobodání

2.2.20

Británie:

Policie v Londýně v neděli zastřelila muže, který pobodal několik lidí. Informují o tom britská média. Podle policie šlo o terorismus. Televize Sky News s odkazem na bezpečnostní složky uvedla, že útok měl co do činění s islámským radikalismem.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/teror-v-londyne-muz...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Charanzová z hnutí ANO jedná skandálně v Evropském parlamentu

2.2.20

Evropská unie:

Předsedající EP Dita Charanzová - ukázka kolaborace s eurounijní stupiditou namířenou proti projevům národního cítění. Charanzová koná jako služka "budovatelů evropského Superstátu" pronásleduje europoslance, kteří si chtějí v rámci Evropské unie zachovat národní identitu, projevují vlastenecké cítění a kritizují hloupá rozhodnutí nikým nevolené evrosojuzní věrchušky. Dělo se v Bruselu na plénu Evropského parlamentu ve středu 29.1.2020.

Z diskuse pod článkem: 

Tato osoba dokáže plně nahradit Teličku, Štětinu atd. Nezáleží z jaké strany je, ale co a koho zastupuje. V tomto případě samozřejmě svoji bezednou šrajtofli, národ je jí tak nějak u prdele.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2020/02/charanzova-z-hnuti-ano-j...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Coronavirus: Čeká nás výkupné v podobě obří vakcinace?

31.1.20

Neurčeno:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=D7O5Yb2jmnw

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Radioaktivní voda z Fukušimy má být vypuštěna do oceánu

31.1.20

Japonsko:

Skupina expertů, která radí japonské vládě, jak se zbavit vody kontaminované radioaktivním izotopem vodíku ze zničené jaderné elektrárny Fukušima, v pátek doporučila její vypuštění do oceánu.

_______
Lze ještě nějak jinak a více poškodit planetu?

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/vypustte-konta...

Klasifikace: Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Odvolaný ministr Kremlik se dál drží koryta

31.1.20

Česká republika:

Byť je zvykem, že končící šéf opustí resort ihned po svém odvolání nebo při nástupu nového ministra, odvolaný Vladimír Kremlík na dopravě zůstává dál. Od ministerstva si totiž nechal poslat výpověď. S ní může ještě dva měsíce počítat s ministerským platem, který činí 173 tisíc korun. K tomu má stále k dispozici služební vůz.

Ministerstvo uvedlo, že musí postupovat podle zákoníku práce. Podle mluvčího je tak momentálně „na překážkách“, což znamená, že během výpovědní lhůty mu zaměstnavatel nemůže přidělovat práci, ale přesto bere celý plat.

Kremlík na dotazy tisku neodpovídá.

_______
Tohle je chucpe nejhrubšího zrna. Neschopný zmrd bez kouska studu. ANO, mlaskáme.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vladimir-kremlik-odvolany...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Chvilkaři se paktují s ČSSD?

30.1.20

Česká republika:

Několik předáků ČSSD iniciovalo schůzku s Chvilkaři. Hovořili o nezávislosti médií, nezávislosti justice a střetu zájmů. V případě hlasování do Rady ČT, ČSSD slíbila, že nebude volit "nevhodné kandidáty". Nevhodné pro koho? Jakým právem tahle nikým nevolená skupina zasahuje do chování politiků?

Za ČSSD se zůčastnili místopředsedové Michal Šmarda, Ondřej Veselý a Tomáš Petříček.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Volby-do-CT-Mi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Šílenec Musk pokračuje v zaplevelování prostoru nad planetou

29.1.20

USA:

Šílenec Musk vypustil dalších 60 satelitů. Je to čtvrtá série. Předchozích 60 vypustil 11. listopadu. Každý satelit váží 260 kg, jsou od země vzdáleny od 260 do 600 km. Celkově hodlá Musk zaneřádit prostor kolem planety 12 000 satelity. Proklamovaný důvod je rychlý internet v každém koutě planety.

Muskova aktivita je mnohonásobně nebezpečnější a vražednější, než zločiny oficiálně etablovaných padouchů jako Hitler či Stalin. Je s podivem, že žádný stát neprotestuje a nikomu to zjevně nevadí. 

Zdroj: https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/musk-chce-dostat-na...

Klasifikace: krimi,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Ani Rusku se nevyhnul teror úchylů z LGBT

29.1.20

Rusko:

Na první pohled nejsou záběry ze svatby v ruské Kazani ničím zvláštní. Za láskou novomanželů se však skrývá zajímavý příběh. Nevěsta Erika Askarová bývala totiž dříve mužem a ženich Victor Manuilin zase ženou.

Trapné.

Zdroj: https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/on-byval-zenou-ona-zas...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Kotlebovi hrozí až 8 let vězení za to, že daroval rodinám 1488 euro

29.1.20

Slovensko:

Měsíc před volbami soudí předsedu LSNS Mariana Kotlebu za to, že v roce 2017 v Bánské Bystrici daroval veřejně třem rodinám 1488 euro. Státní moc usoudila, že šlo o skrytou propagaci extrémismu. 14 je počet slov anglické věty Davida Lanea, která v překladu zní: „Musíme zajistit existenci našich lidí a budoucnost bílých dětí.“ A 88 je osmé písmeno abecedy H, což prý znamená Heil Hitler.

LSNS je druhá nejpopularnější strana v zemi a hrozí, že by mohla být prvá. To by pro velezrádce, kolaboranty a pijavice byla pohroma.

Celá akce s Kotlebovým soudem velmi připomíná období reálného socialismu, kdy policie pronásledovala lidi, kteří měli v občanském průkazu natržený růžek u stránek 15 a 25 právě v době konání 15. sjezdu Komunistické strany Československa a 25. sjezdu Komunistické strany Sovětského svazu. Ovšem tenkrát policie lidi jen buzerovala, o nějakém trestu, nedej bože 8 let, se nikomu ani nezdálo. Člověk měl problémy, ale dalo se to přežít. Dnešní drakonické tresty jsou specifikum současné skutečné totality.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/marian-kolteba-sloven...

Klasifikace: politika,krimi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 60 českých žoldnéřů do Afriky. Proč? Ohrožuje nás Mali, Niger či Čad?

27.1.20

Česká republika:

Vyslání až šesti desítek vojáků do Mali, Nigeru a Čadu schválila vláda. „Návrh bude nyní předložen Parlamentu České republiky. Pokud dojde k jeho schválení, získáme tím mandát na zapojení do operace Barkhane v maximálním počtu 60 osob s platností do 31. prosince 2022,“ uvedl ministr obrany Lubomír Metnar.

_____
Nevšiml jsem si, že nás tyto země ohrožovaly. Tedy pominu-li skutečnost, že z nich pocházejí mnozí okupanti. Není vůbec jasné, proč tam naši žoldnéři budou. Článek píše něco o "potvrzení pozice země, která hodlá bojovat všemi formami proti terorismu". Úžasný důvod!

A víte, kolik ta sranda stojí? 598 milionů. A víte, kdo to zaplatí? Zkuste hádat.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mise-mali-niger-cad-vlada...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 10

 Muži nebudou mít žádný hlas v rozhodování soutěže Miss Germany

26.1.20

Německo:

Pokud si feministky stěžují, že je muži omezují na pracovních pozicích, tak teď je situace až taková, že naopak dochází k diskriminaci mužů.

Muži mají geneticky zakódováno hledat hezkou ženu aby s ní mohla pokračovat další generace. Pokud žena připadá hezká pro druhou ženu, tak pro muže to může být naopak odpudivé.

Ono to bude mít něco pozitivního. Lidé ztratí o takovéto nesmyslné show zájem. A tím poklesne sledovanost.

Zdroj: https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/nejkrasnejsi-zena-muzi...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,feminismus Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 Hymna Evropské unie

25.1.20

Evropská unie:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=gYLNp5CbAso...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 118 čtenářů částkou 18 511 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

"Pane vrchní, jedno kafe!"

Tak tuhle větu teď stejně nemáte kde vyslovit. Podpořte raději tento web, který se vás snaží informovat otevřeně a bez politické korektnosti a je nezávislý od tlaků různých zájmových skupin. A dejte si rovnou symbolicky kávy dvě.
Děkuji za pomoc.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 4

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,34 Kč
Euro
27,42 Kč
Libra
30,29 Kč
Kanadský dolar
17,53 Kč
Australský dolar
16,47 Kč
Švýcarský frank
25,65 Kč
100 japonských jenů
22,37 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 893,59 Kč
1 unce stříbra
545,61 Kč
Bitcoin
306 757,04 Kč

Poslední aktualizace: 28.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 322 307