Ve zkratce

Stránka:

 Projekt „Ukrajina je zbraň proti Rusku“ je i nadále realizován

28.12.19

Ukrajina:

Na Ukrajině, v Nikolajevské oblasti, staví USA námořní operační středisko a vedoucí Centra pro studium veřejně aplikovaných otázek národní bezpečnosti, plukovník Alexander Zhilinsi, si myslí, že tam Američané buď dodávají specialisty nebo je střídají - americké lodě vstupují stále častěji do Černého moře.

Jak poznamenal Zhilin, vyvstává otázka: nemají Spojené státy samy o sobě v jiných regionech kromě Černého moře žádné další problémy?

"Zjevně ne." Zdá se, že projekt „Ukrajina je zbraň proti Rusku“ se i nadále realizuje, “uvedl Alexander Zhilin.

Zdroj: https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Boris Johnson začne vyšetrovanie proti Georgovi Sorosovi. Soros ovplyvňoval britské voľby a „vzdelával“ britskú verejnosť ako voliť proti Brexitu

22.12.19

Británie:

Britská konzervatívna strana, na čele s premiérom Borisom Johnsonom, vyzvala, podľa denníka Daily Mail, na naliehavé vyšetrovanie globalizačného miliardára, a „manipulátora meny“, Georga Sorosa.

Strana vyzvala na naliehavú sondu volebnej komisie na preskúmanie Open Society Foundation Georga Sorosa v USA.

Preukázalo sa, že Sorosova neziskovka vložila približne 4 milióny dolárov do kampaní proti Brexitu, ktoré viedli k historickému hlasovaniu v roku 2016.

Sorosova Nadácia Otvorenej Spoločnosti so sídlom v New Yorku previedla finančné prostriedky do proeurópskej skupiny „Best for Britain“ pomocou londýnskej pridruženej spoločnosti. To Sorosovi umožnilo obísť zákon proti zahraničným darom politickým organizáciám v Spojenom kráľovstve.

Best for Britain (BfB) navrhla webovú stránku, ktorá inštruovala britských občanov, ako takticky voliť kandidátov proti Brexitu.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/konecne-sa-zacina-riesit-podstat...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Putin predložil dokumenty o tom, čo poľské orgány podnikli, keď si Nemecko začalo robiť nárok na časť Československa

22.12.19

Rusko:

Ruský prezident Vladimír Putin na schôdzke prezidentov krajín SNŠ predložil sériu dokumentov týkajúcich sa zmlúv rôznych krajín s Nemeckom pred druhou svetovou vojnou:

  • Vyhlásenie o nepoužití sily medzi Nemeckom a Poľskom,podpísané v roku 1934,
  • anglo-nemeckú námornú dohodou z roku 1935,která umožnila Hitlerovi mať svoje vlastné vojenské námorníctvo,
  • anglo-nemecké prehlásenie Chamberlaina a Hitlera,podpísané 30. septembra 1938, na ktorom sa dohodli na podnet Chamberlaina,
  • Francúzsko-nemeckú deklaráciu,podpísanú 6. decembra 1938 v Paríži,
  • dohodu medzi Litovskou republikou a Nemeckou ríšou,podpísanú 22. marca 1939 v Berlíne,o tom, že Klaipedský kraj sa znovu spája s Nemeckou ríšou,
  • zmluvu o neútočení medzi Nemeckou ríšou a Lotyšskom z 7. júna 1939.

Dohoda medzi ZSSR a Nemeckom bola posledná medzi tými,ktoré podpísali iné európske krajiny.

Zároveň ZSSR nepodpísal tento dokument,kým neboli zamietnuté všetky jeho návrhy na vytvorenie jednotného bezpečnostného systému,povedal.

Poukázal na to,že Poliaci boli pripravení použiť silu. „Existuje konkrétny dokument z archívu.Zo správy … o príprave útočnej operácie v Těšínskej oblasti a výcviku vojsk.Poľské orgány pripravovali a vysielali na československé územie militantov na vykonávanie sabotážnych a teroristických útokov,aktívne sa pripravovali k rozdeleniu a okupácii Československa.“

 V rozhovoru s nemeckým veľvyslancom v Poľsku vyjadril poľský minister zahraničia nádej,že "v oblastiach nárokovaných Poľskom nedôjde k rozporom s nemeckými záujmami ". ...

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/putin-predlozil-dokumenty-tom-co...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Rusko a Ukrajina sa dohodli na päťročnom kontrakte pre tranzit plynu do Európy

22.12.19

Ukrajina:

Rusko a Ukrajina sa v sobotu dohodli na pokračovaní dodávok ruského plynu do Európskej únie cez územie Ukrajiny. Kontrakt s účinnosťou od 1. januára 2020 sa uzatvára na päť rokov.

Kyjev aj Moskva podľa agentúry AP potvrdili, že nový kontrakt podpíšu do konca tohto roka.

V rámci dohody sa Rusko tiež zaviazalo vyplatiť Ukrajine 2,9 mld. USD a tým urovnať jeden z arbitrážnych sporov medzi oboma krajinami, uviedol riaditeľ ruskej plynárenskej spoločnosti Gazprom Alexei Miller. Urovnanie znamená, že Kyjev a Rusko zastavujú všetky otvorené súdne spory medzi národnými plynárenskými spoločnosťami.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/rusko-ukrajina-sa-dohodli-patroc...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Liberáli vo Francúzsku vtrhli na vianočné predstavenie detí a nadávali im do fašistov

21.12.19

Francie:

Kresťania organizovali v centre francúzskeho mesta Toulouse vianočné predstavenie o narodení Ježiša Krista. Účinkovali v ňom aj deti, ktoré však nakoniec boli nemilo prekvapené.

Počas predstavenia k nim totiž vtrhli desiatky liberálnych fanatikov, ktorí začali organizátorom aj účinkujúcim deťom vulgárne nadávať, kričali tiež „Stop fašizmu“ , či “ sme antikapitalisti.“ Deti boli z tohto incidentu tak vystrašené, že organizátori museli vianočné predstavenie predčasne ukončiť.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/liberali-vtrhli-vianocne-predsta...

Klasifikace: politika,polit.korekt,nabozenstvi Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 1

 V roku 2030 bude internet jedným z najväčších zdrojov uhlíkových emisií

21.12.19

Neurčeno:

Podľa The New Republic by podľa súčasného trendu mali byt internetové serverovne do roku 2030 najväčším zdrojom uhlíkových emisií, jedná sa hlavne o skleníkové plyny. Jedná sa o hodnotu až 20%, čo je horšie, než akákoľvek individuálna krajina na Zemi, okrem USA, Číny, alebo Indie. Internet sa tak priamo spája s hrozbou environmentálnej katastrofy.

Ako riešenie ponúkli experti, ako aj aktivisti niekoľko riešení, ako zmierniť emisie vytvárané internetovými servermi. Jedná sa o odstránenie reklám, rôznych sledovacích nástrojov a tiež umiernenie energeticky nákladných streamovacích služieb. Prekážkou je samozrejme nájsť iný vhodný model fungovania, keďže sú to práve reklamy a zber osobných dát, ktoré prevádzkarom stránok prinášajú peniaze. Ich odstránenie by urobilo internet šetrnejší k životnému prostrediu, na druhú stranu by sme ho nemali ako dotovať.

Zdroj: https://vosveteit.sk/byt-stale-online-si-vybera-svoju-cenu-v...

Klasifikace: technika,ekologie Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 2

 Češi masivně slouží bohu konzumu

21.12.19

Česká republika:

Zlatá neděle se blíží a obchodníci mají žně. E-shopy hlásí rekordy, kamenným obchodům rostou tržby o desítky procent. Češi při letošních předvánočních nákupech rekordně utrácejí.

Podle Asociace pro elektronickou komerci jejich souhrnný obrat za poslední týden dosahoval až 1,2 miliardy korun za den. Jejich celkový obrat má podle odhadů za letošní předvánoční období dosáhnout 51 miliard korun. Například e-shop s elektronikou CZC.cz hlásí zhruba o pětinu objednávek více než před rokem. Jeho největší konkurent Alza.cz pak za uplynulých sedm dní prodal 2,2 milionu kusů zboží. Rekordní nárůst hlásí i přepravní firmy, například GLS dopravila o 20 procent balíků více než loni.

______
Sláva. Tak se to daří. Hlavně kupovat, kupovat, kupovat. To ostatní ať jde k čertu.

Tohle je jediná věc, kterou Orwell nepředpověděl správně. Konzum. Jinak se strefil úplně přesně.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/vanoce-nakupy-predvano...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Kdo platí chvilkaře?

21.12.19

Česká republika:

Chvilkaři podle přiznání samotného Mináře zaměstnávají nejméně 8 lidí na plný pracovní úvazek. Jinými slovy osm profesionálních rozvracečů.

Při průměrné mzdě je osm úvazků cca 2,8 milionu Kč ročně (cca 280.000,- Kč měsíčně), při minimální mzdě je to 1,3 milionu (cca 130.000,- Kč měsíčně).

Z transparentního účtu ale chvilkaři hradí pouze náklady na demonstrace, platy "zaměstnanců" tam nejsou. Takže je tady otázka, odkud ty peníze jdou, kdo je platí.

Sleduj tok peněz, říká klasické rčení, pokud chceš odhalit, kdo to řídí.

A poznámka na závěr. Včera jsem vyrazil do centra Prahy. Překvapilo mě, že jsem v tramvaji i jinde potkával lidi s plackou chvilkařů. Jak vymletý asi musí být mozek těch užitečných idiotů, že se k tomu hrdě hlásí? Mají to fakt perfektně režírováno.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/hamplova-zatim-nev...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Nepotřebujeme volby, stačí podplatit soudy: Holandský nejvyšší soud nařídil vládě snížit emise CO2 do roku 2020 nejméně o 25 %

21.12.19

Nizozemsko:

Holandská neziskovka Urgenda spolu s 900 dalšími lidmi zažalovala v roce 2015 holandský stát kvůli neochotě redukovat CO2 emise.

Nejvyšší soud uvádí:

"Shoda vědců a mezinárodní komunity na tom, že rozvinuté státy mají snížit do konce roku 2020 své emise CO2 o 25-40%, je velmi důležitá."

"Odvolací soud správně rozhodl, že holandský stát má podle Evropské úmluvy o lidských právech konečnou povinnost snížit emise skleníkových plynů nejméně o 25% do konce roku 2020 ve srovnání s úrovněmi v roce 1990.“

NGO Urgenda označila tento rozsudek za "vítězství pro planetu".

NGO Greenpeace hovoří o „obrovském vítězství za klimatickou spravedlnost“.

"Nizozemská vláda musí jednat hned, nesmí se ztrácet čas," uvedla aktivistka Faiza Oulahsen, která vyzvala k uzavření uhelných elektráren a k omezení chovu zvířat.

"Opatření musí být nyní drastická a vláda může obviňovat pouze sama sebe, protože tento rozsudek nebyl předsedou vlády Markem Rutte po dobu čtyř let brán vážně," uvedla. Nizozemsko je prý obzvláště zranitelné důsledky globálního oteplování - téměř třetina země je pod hladinou moře.

______
Co bude nizozemský nejvyšší soud dělat s Čínou-29,34 %, USA-13,77 %, Indií-6,62 %, Ruskem-4,76 %, Japonskem-3,56 %? Z nich nikdo emise snižovat nehodlá. EU vypouští celkem 9,57 % z toho Nizozemí 0,47 % CO2.

Množství CO2 v atmosféře je 0,04 %.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=en-US&rurl...

Klasifikace: politika,ekologie Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 16 let vězení za spálení duhové vlajky

20.12.19

USA:

Na více než 16 let odsoudil soud v americkém státě Iowa muže, který spálil duhovou vlajku, symbol komunity LGBT.

Adolfo Martinez později médiím řekl, že čin spáchal proto, že nesouhlasí  s homosexualitou.

P.S. - drastické tresty proti normálně uvazujicim lidem v USA přijdou nakonec i do Evropy. Máme se na co těšit. 

______
Za vraždu je běžně 10-12 let. Tohle je skutečně zrůdné. Ale ani legislativní zvůlí a terorem nás neumlčí. Čím více budou tlačit na pilu, tím víc budou budit odpor. Akce budí reakci.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/za-spaleni-duhove-vlajky-odsoudi...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 19

 Vánoce v Řecku: Nenávistný pochod Pákistánců požadoval hlavu Řeka, který urazil Aláha a proroka Mohameda

19.12.19

Řecko:

Na základě pověstí o neexistujícím incidentu urážky Aláha a proroka Mohameda, se v Aténách srotili pákistánští migranti a požadovali popravu Řeka, který se skutku dopustil.

Pochod rozlícených muslimů začal před radnicí na náměstí Kotzia a způsobil dopravní zácpu.

Atény, hlavní město Řecka, se změnilo k nepoznání.

Cizinci, kteří přišli do Řecka ilegálně, prosazují vlastní právo a pravidla  v řecké společnosti, která je ve stavu kómatu a hypnózy.

 

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/esoteriki-asfaleia/829...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Maďarská agentura pro podporu exportu otevírá kancelář v Moskvě

19.12.19

Maďarsko:

Péter Szijjártó, ministr zahraničních věcí a obchodu, otevřel v v Moskvě novou kancelář Maďarské organizace na podporu exportu (HEPA).

Úkolem maďarské vlády je následovat příklad západoevropských zemí a napomáhat úspěchu maďarských podniků na ruském trhu, uvedl Szijjártó

Loni Německo zvýšilo svůj obchodní obrat s Ruskem o 56 %, Francie o 40 % a Itálie o 37 %.

Obchodní obrat mezi Německem a Ruskem v roce 2018 přesáhl 60 miliard dolarů.

Zatímco maďarsko-ruský obchodní obrat byl v roce 2014 (před ruskými sankcemi) 10 miliard dolarů, v loňském roce činil pouhých 6,4 miliardy dolarů.

Byl to výsledek 17% nárůstu obchodu v letech 2017 až 2018, dodal.

Zatímco hlavní západoevropské země neustále rozšiřují svou obchodní a hospodářskou spolupráci s Ruskem, Maďarsko od uložení sankcí ztratilo 8 miliard dolarů na vývozních příležitostech, uvedl Szijjártó.

Szijjártó uvedl, že maďarská banka Eximbank otevřela úvěrovou linku ve výši 495 milionů dolarů na podporu činnosti maďarských podniků v Rusku.

Hodnota maďarských farmaceutických vývozů do Ruska loni dosáhla 400 milionů dolarů, dodal. Kromě toho Maďarsko dodalo Rusku 20 procent ruského dovozu obilí a 42 procent jeho dovozů kukuřice.

Dosud HEPA otevřela své kanceláře v Tokyu, Šanghaji, Bělehradě a Istanbulu.

_____
No a my máme zase Novotného a Petříčka, kteří nám nedovolí vytáhnout hlavu z německé pr...e.

Zdroj: https://dailynewshungary.com/hungarian-export-promotion-agen...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Řecký premiér: Každý by měl vědět, že lidé, kteří přicházejí do Řecka, nejsou uprchlíci ale ekonomičtí migranti

19.12.19

Řecko:

Řecký premiér Misotakis řekl redaktorovi německého deníku Bild, že vzhledem ke kritické situaci na ostrově Lesbos, by z něho mělo Německo odebrat migranty.

Podle ministra dosáhlo Řecko limitu své kapacity a je proto nutná změna Dublinského systému a sdílení migrační zátěže. Je podle něj nutné, aby i jiné země musely rozhodovat o tom, zda udělí azyl migrantům z Řecka.

"Bereme 400-500 lidí denně," řekl.

Ministr také mezi migranty nevidí mnoho lidí, kteří by měli na azyl právo:

"Každý by si měl být vědom tho, že mnoho lidí, kteří k nám takto přijdou, nejsou žádní uprchlíci. Jsou to ekonomičtí migranti."

Ministr dále volá po tom, aby byl pašeráckým sítím vydán jasný signál:

"Jestliže k nám přijdete a víte, že se na vás nevztahují pravidla o udělení mezinárodní ochrany, musíte si uvědomit, že vás pošleme zpět."

_____
Zásadní otázkou je proč se Řecko nebrání přílivu migrantů samo a nechává ostrahu hranic Schengenu na Turecku?

Kdo mu to asi přikázal? Kdo má zájem na vzniku krize a prosazení kvót?

Proč ministr Řecka volá po tom, aby byl dán jasný signál pašerákům? Kdo brání Řecku, aby takový signál vyslalo samo?

Zdroj: https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=en-US&rurl...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Macron chce daň z nemovitosti rozšířit o daň ze zlata, bitcoinů, keše, diamantů, jachet atd. - prakticky ze všeho, co váže finanční aktiva

19.12.19

Francie:

V době, kdy francouzská veřejnost dlouhodobě protestuje proti Macronovi kvůli drsnému zvýšení cen benzínu, nafty, elektřiny, plynu atd. a kvůli nově zaváděné penzijní reformě, uvažuje Macron o dalším utažením šroubů.

Základním ideálem je daňově zasáhnout veškeré bohatství Francouzů (vše do čeho vkládali peníze, aby se nějakým způsobem pojistili na horší časy).

Macron chce daň z nemovitosti nahradit zdaněním všeho, co by nějakým způsobem vázalo finanční aktiva - tedy zdaněním nejen nemovitostí, ale i např. jachet, bitcoinů, zlata, diamantů, hotovosti atd. atd.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=it&tl=en&u=h...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Němci požadují, aby EU v cenzuře kopírovala Čínu - po Great Firewall China má následovat Great Firewall Europe

19.12.19

Evropská unie:

Bezpečnostní koordinátor skupiny Deutsche Telekom, Axel Petri, se na akci "Den bezpečnosti", pořádané spolkovým ministerstvem vnitra a Spolkovou asociací německého průmyslu (BDI), zmínil o konceptu "unie digitální bezpečnosti":

"Evropské země by měly mít „schopnost využívat digitální hranice.“

Koncept "unie digitální bezpečnosti" propaguje člen Rady pro ochranu údajů společnosti Telekom, Thomas Kremer.

"Je nutné, aby vznikla asociace zemí, které sdílí stejné hodnoty a etiku," prohlásil Petri, aniž by zmínil, které státy má konkrétně na mysli. "Otázka, zda by taková unie mohla uzavřít virtuální hranici směrem ven v případě masivních útoků, je zcela legitimní. USA a Čína mají také velmi málo vstupních bran."

Na Fóru pro správu internetu (IGF) v Berlíně však byly ještě zcela nedávno čínské a ruské snahy o vytvoření uzavřených komunikačních sítí odsouzeny jako útok na otevřený internet.

______
Skluz EU do totality pod vedením Německa je velmi rychlý.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=en-US&rurl...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Nová česká miss je cikánka

18.12.19

Česká republika:

Po sérií různě zpotvořených soutěží miss ve světě, kde vyhrávaly černošky, obludy nebo (dokonce) předělaní chlapi, máme i my doma první politicky korektní miss. Cikánku.

Ačkoliv cikánky někdy mohou být i krásné, zvlášť ty velmi mladé, tahle je ... no, posuďte sami (viz odkaz).

Chce se mi blít. Teror politické korektnosti na steroidech.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/miss-cr-nikola-kokyo...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 15

 Ilegální migranti blokují silnici a požadují okamžité vydání dokumentů a poskytnutí ubytování

18.12.19

Itálie:

Ilegálních migranti v Itálii zablokovali ulici:

"Máme právo na to mít dokumenty a  ubytování! Máme právo na to, aby všem byly okamžitě vystaveny dokumenty a všichni dostali ubytování! Dnes ráno chceme dokumenty pro všechny. Okamžitě! Dokumenty pro všechny! Okamžitě! Dokumenty pro všechny! Okamžitě! ...  "

Zdroj: https://3speak.online/watch?v=vladtepesblog/gfxieylz

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 7

 Předvolební demonstrace Pravdy a lásky v Británii

18.12.19

Británie:

Britská předvolební demonstrace proti fašismu,sexismu, racismu, proti fašistovi Johnsonovi, proti fašistům Toryům a za přijímání migrantů a uprchlíků - natáčení skončilo inzultací kameramana.

Zdroj: https://3speak.online/watch?v=centre-news/gulrufqp

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 USA sankce za plynovod Nord Stream 2

18.12.19

USA:

Americký Kongres schválil v úterý sankce vůči firmám spojeným s plynovodem Nord Stream 2, který má po dně Baltského moře přivádět plyn z Ruska do Německa. Stalo se tak krátce před dokončením projektu, plynovod by měl začít fungovat v první polovině příštího roku, upozornila agentura DPA. Zavedení sankcí by mohlo dokončení projektu oddálit.

_______
Zmrdi. Ubožáci. Zdegenerovaná chátra.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/kongres-usa...

Klasifikace: ekonomika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poděkování NATO za ochranu? A před kým?04.06.20 17:20 Neurčeno 3

V Turkmenistánu zakázali covid-1903.06.20 00:08 Turkmenistan 1

Jak zastavit Nord Stream 2?03.06.20 00:00 Evropská unie 3

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 21

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 12

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Měnové kurzy

USD
23,52 Kč
Euro
26,63 Kč
Libra
29,65 Kč
Kanadský dolar
17,40 Kč
Australský dolar
16,33 Kč
Švýcarský frank
24,59 Kč
100 japonských jenů
21,58 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,72 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
33,94 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 317,47 Kč
1 unce stříbra
417,52 Kč
Bitcoin
230 640,18 Kč

Poslední aktualizace: 4.6.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 36 338 988