Ve zkratce

Stránka:

 Liberáli vo Francúzsku vtrhli na vianočné predstavenie detí a nadávali im do fašistov

21.12.19

Francie:

Kresťania organizovali v centre francúzskeho mesta Toulouse vianočné predstavenie o narodení Ježiša Krista. Účinkovali v ňom aj deti, ktoré však nakoniec boli nemilo prekvapené.

Počas predstavenia k nim totiž vtrhli desiatky liberálnych fanatikov, ktorí začali organizátorom aj účinkujúcim deťom vulgárne nadávať, kričali tiež „Stop fašizmu“ , či “ sme antikapitalisti.“ Deti boli z tohto incidentu tak vystrašené, že organizátori museli vianočné predstavenie predčasne ukončiť.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/liberali-vtrhli-vianocne-predsta...

Klasifikace: politika,polit.korekt,nabozenstvi Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 V roku 2030 bude internet jedným z najväčších zdrojov uhlíkových emisií

21.12.19

Neurčeno:

Podľa The New Republic by podľa súčasného trendu mali byt internetové serverovne do roku 2030 najväčším zdrojom uhlíkových emisií, jedná sa hlavne o skleníkové plyny. Jedná sa o hodnotu až 20%, čo je horšie, než akákoľvek individuálna krajina na Zemi, okrem USA, Číny, alebo Indie. Internet sa tak priamo spája s hrozbou environmentálnej katastrofy.

Ako riešenie ponúkli experti, ako aj aktivisti niekoľko riešení, ako zmierniť emisie vytvárané internetovými servermi. Jedná sa o odstránenie reklám, rôznych sledovacích nástrojov a tiež umiernenie energeticky nákladných streamovacích služieb. Prekážkou je samozrejme nájsť iný vhodný model fungovania, keďže sú to práve reklamy a zber osobných dát, ktoré prevádzkarom stránok prinášajú peniaze. Ich odstránenie by urobilo internet šetrnejší k životnému prostrediu, na druhú stranu by sme ho nemali ako dotovať.

Zdroj: https://vosveteit.sk/byt-stale-online-si-vybera-svoju-cenu-v...

Klasifikace: technika,ekologie Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 2

 Češi masivně slouží bohu konzumu

21.12.19

Česká republika:

Zlatá neděle se blíží a obchodníci mají žně. E-shopy hlásí rekordy, kamenným obchodům rostou tržby o desítky procent. Češi při letošních předvánočních nákupech rekordně utrácejí.

Podle Asociace pro elektronickou komerci jejich souhrnný obrat za poslední týden dosahoval až 1,2 miliardy korun za den. Jejich celkový obrat má podle odhadů za letošní předvánoční období dosáhnout 51 miliard korun. Například e-shop s elektronikou CZC.cz hlásí zhruba o pětinu objednávek více než před rokem. Jeho největší konkurent Alza.cz pak za uplynulých sedm dní prodal 2,2 milionu kusů zboží. Rekordní nárůst hlásí i přepravní firmy, například GLS dopravila o 20 procent balíků více než loni.

______
Sláva. Tak se to daří. Hlavně kupovat, kupovat, kupovat. To ostatní ať jde k čertu.

Tohle je jediná věc, kterou Orwell nepředpověděl správně. Konzum. Jinak se strefil úplně přesně.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/vanoce-nakupy-predvano...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Kdo platí chvilkaře?

21.12.19

Česká republika:

Chvilkaři podle přiznání samotného Mináře zaměstnávají nejméně 8 lidí na plný pracovní úvazek. Jinými slovy osm profesionálních rozvracečů.

Při průměrné mzdě je osm úvazků cca 2,8 milionu Kč ročně (cca 280.000,- Kč měsíčně), při minimální mzdě je to 1,3 milionu (cca 130.000,- Kč měsíčně).

Z transparentního účtu ale chvilkaři hradí pouze náklady na demonstrace, platy "zaměstnanců" tam nejsou. Takže je tady otázka, odkud ty peníze jdou, kdo je platí.

Sleduj tok peněz, říká klasické rčení, pokud chceš odhalit, kdo to řídí.

A poznámka na závěr. Včera jsem vyrazil do centra Prahy. Překvapilo mě, že jsem v tramvaji i jinde potkával lidi s plackou chvilkařů. Jak vymletý asi musí být mozek těch užitečných idiotů, že se k tomu hrdě hlásí? Mají to fakt perfektně režírováno.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/hamplova-zatim-nev...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Nepotřebujeme volby, stačí podplatit soudy: Holandský nejvyšší soud nařídil vládě snížit emise CO2 do roku 2020 nejméně o 25 %

21.12.19

Nizozemsko:

Holandská neziskovka Urgenda spolu s 900 dalšími lidmi zažalovala v roce 2015 holandský stát kvůli neochotě redukovat CO2 emise.

Nejvyšší soud uvádí:

"Shoda vědců a mezinárodní komunity na tom, že rozvinuté státy mají snížit do konce roku 2020 své emise CO2 o 25-40%, je velmi důležitá."

"Odvolací soud správně rozhodl, že holandský stát má podle Evropské úmluvy o lidských právech konečnou povinnost snížit emise skleníkových plynů nejméně o 25% do konce roku 2020 ve srovnání s úrovněmi v roce 1990.“

NGO Urgenda označila tento rozsudek za "vítězství pro planetu".

NGO Greenpeace hovoří o „obrovském vítězství za klimatickou spravedlnost“.

"Nizozemská vláda musí jednat hned, nesmí se ztrácet čas," uvedla aktivistka Faiza Oulahsen, která vyzvala k uzavření uhelných elektráren a k omezení chovu zvířat.

"Opatření musí být nyní drastická a vláda může obviňovat pouze sama sebe, protože tento rozsudek nebyl předsedou vlády Markem Rutte po dobu čtyř let brán vážně," uvedla. Nizozemsko je prý obzvláště zranitelné důsledky globálního oteplování - téměř třetina země je pod hladinou moře.

______
Co bude nizozemský nejvyšší soud dělat s Čínou-29,34 %, USA-13,77 %, Indií-6,62 %, Ruskem-4,76 %, Japonskem-3,56 %? Z nich nikdo emise snižovat nehodlá. EU vypouští celkem 9,57 % z toho Nizozemí 0,47 % CO2.

Množství CO2 v atmosféře je 0,04 %.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=en-US&rurl...

Klasifikace: politika,ekologie Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 16 let vězení za spálení duhové vlajky

20.12.19

USA:

Na více než 16 let odsoudil soud v americkém státě Iowa muže, který spálil duhovou vlajku, symbol komunity LGBT.

Adolfo Martinez později médiím řekl, že čin spáchal proto, že nesouhlasí  s homosexualitou.

P.S. - drastické tresty proti normálně uvazujicim lidem v USA přijdou nakonec i do Evropy. Máme se na co těšit. 

______
Za vraždu je běžně 10-12 let. Tohle je skutečně zrůdné. Ale ani legislativní zvůlí a terorem nás neumlčí. Čím více budou tlačit na pilu, tím víc budou budit odpor. Akce budí reakci.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/za-spaleni-duhove-vlajky-odsoudi...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 19

 Vánoce v Řecku: Nenávistný pochod Pákistánců požadoval hlavu Řeka, který urazil Aláha a proroka Mohameda

19.12.19

Řecko:

Na základě pověstí o neexistujícím incidentu urážky Aláha a proroka Mohameda, se v Aténách srotili pákistánští migranti a požadovali popravu Řeka, který se skutku dopustil.

Pochod rozlícených muslimů začal před radnicí na náměstí Kotzia a způsobil dopravní zácpu.

Atény, hlavní město Řecka, se změnilo k nepoznání.

Cizinci, kteří přišli do Řecka ilegálně, prosazují vlastní právo a pravidla  v řecké společnosti, která je ve stavu kómatu a hypnózy.

 

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/esoteriki-asfaleia/829...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Maďarská agentura pro podporu exportu otevírá kancelář v Moskvě

19.12.19

Maďarsko:

Péter Szijjártó, ministr zahraničních věcí a obchodu, otevřel v v Moskvě novou kancelář Maďarské organizace na podporu exportu (HEPA).

Úkolem maďarské vlády je následovat příklad západoevropských zemí a napomáhat úspěchu maďarských podniků na ruském trhu, uvedl Szijjártó

Loni Německo zvýšilo svůj obchodní obrat s Ruskem o 56 %, Francie o 40 % a Itálie o 37 %.

Obchodní obrat mezi Německem a Ruskem v roce 2018 přesáhl 60 miliard dolarů.

Zatímco maďarsko-ruský obchodní obrat byl v roce 2014 (před ruskými sankcemi) 10 miliard dolarů, v loňském roce činil pouhých 6,4 miliardy dolarů.

Byl to výsledek 17% nárůstu obchodu v letech 2017 až 2018, dodal.

Zatímco hlavní západoevropské země neustále rozšiřují svou obchodní a hospodářskou spolupráci s Ruskem, Maďarsko od uložení sankcí ztratilo 8 miliard dolarů na vývozních příležitostech, uvedl Szijjártó.

Szijjártó uvedl, že maďarská banka Eximbank otevřela úvěrovou linku ve výši 495 milionů dolarů na podporu činnosti maďarských podniků v Rusku.

Hodnota maďarských farmaceutických vývozů do Ruska loni dosáhla 400 milionů dolarů, dodal. Kromě toho Maďarsko dodalo Rusku 20 procent ruského dovozu obilí a 42 procent jeho dovozů kukuřice.

Dosud HEPA otevřela své kanceláře v Tokyu, Šanghaji, Bělehradě a Istanbulu.

_____
No a my máme zase Novotného a Petříčka, kteří nám nedovolí vytáhnout hlavu z německé pr...e.

Zdroj: https://dailynewshungary.com/hungarian-export-promotion-agen...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Řecký premiér: Každý by měl vědět, že lidé, kteří přicházejí do Řecka, nejsou uprchlíci ale ekonomičtí migranti

19.12.19

Řecko:

Řecký premiér Misotakis řekl redaktorovi německého deníku Bild, že vzhledem ke kritické situaci na ostrově Lesbos, by z něho mělo Německo odebrat migranty.

Podle ministra dosáhlo Řecko limitu své kapacity a je proto nutná změna Dublinského systému a sdílení migrační zátěže. Je podle něj nutné, aby i jiné země musely rozhodovat o tom, zda udělí azyl migrantům z Řecka.

"Bereme 400-500 lidí denně," řekl.

Ministr také mezi migranty nevidí mnoho lidí, kteří by měli na azyl právo:

"Každý by si měl být vědom tho, že mnoho lidí, kteří k nám takto přijdou, nejsou žádní uprchlíci. Jsou to ekonomičtí migranti."

Ministr dále volá po tom, aby byl pašeráckým sítím vydán jasný signál:

"Jestliže k nám přijdete a víte, že se na vás nevztahují pravidla o udělení mezinárodní ochrany, musíte si uvědomit, že vás pošleme zpět."

_____
Zásadní otázkou je proč se Řecko nebrání přílivu migrantů samo a nechává ostrahu hranic Schengenu na Turecku?

Kdo mu to asi přikázal? Kdo má zájem na vzniku krize a prosazení kvót?

Proč ministr Řecka volá po tom, aby byl dán jasný signál pašerákům? Kdo brání Řecku, aby takový signál vyslalo samo?

Zdroj: https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=en-US&rurl...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Macron chce daň z nemovitosti rozšířit o daň ze zlata, bitcoinů, keše, diamantů, jachet atd. - prakticky ze všeho, co váže finanční aktiva

19.12.19

Francie:

V době, kdy francouzská veřejnost dlouhodobě protestuje proti Macronovi kvůli drsnému zvýšení cen benzínu, nafty, elektřiny, plynu atd. a kvůli nově zaváděné penzijní reformě, uvažuje Macron o dalším utažením šroubů.

Základním ideálem je daňově zasáhnout veškeré bohatství Francouzů (vše do čeho vkládali peníze, aby se nějakým způsobem pojistili na horší časy).

Macron chce daň z nemovitosti nahradit zdaněním všeho, co by nějakým způsobem vázalo finanční aktiva - tedy zdaněním nejen nemovitostí, ale i např. jachet, bitcoinů, zlata, diamantů, hotovosti atd. atd.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=it&tl=en&u=h...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Němci požadují, aby EU v cenzuře kopírovala Čínu - po Great Firewall China má následovat Great Firewall Europe

19.12.19

Evropská unie:

Bezpečnostní koordinátor skupiny Deutsche Telekom, Axel Petri, se na akci "Den bezpečnosti", pořádané spolkovým ministerstvem vnitra a Spolkovou asociací německého průmyslu (BDI), zmínil o konceptu "unie digitální bezpečnosti":

"Evropské země by měly mít „schopnost využívat digitální hranice.“

Koncept "unie digitální bezpečnosti" propaguje člen Rady pro ochranu údajů společnosti Telekom, Thomas Kremer.

"Je nutné, aby vznikla asociace zemí, které sdílí stejné hodnoty a etiku," prohlásil Petri, aniž by zmínil, které státy má konkrétně na mysli. "Otázka, zda by taková unie mohla uzavřít virtuální hranici směrem ven v případě masivních útoků, je zcela legitimní. USA a Čína mají také velmi málo vstupních bran."

Na Fóru pro správu internetu (IGF) v Berlíně však byly ještě zcela nedávno čínské a ruské snahy o vytvoření uzavřených komunikačních sítí odsouzeny jako útok na otevřený internet.

______
Skluz EU do totality pod vedením Německa je velmi rychlý.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=en-US&rurl...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Nová česká miss je cikánka

18.12.19

Česká republika:

Po sérií různě zpotvořených soutěží miss ve světě, kde vyhrávaly černošky, obludy nebo (dokonce) předělaní chlapi, máme i my doma první politicky korektní miss. Cikánku.

Ačkoliv cikánky někdy mohou být i krásné, zvlášť ty velmi mladé, tahle je ... no, posuďte sami (viz odkaz).

Chce se mi blít. Teror politické korektnosti na steroidech.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/miss-cr-nikola-kokyo...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 15

 Ilegální migranti blokují silnici a požadují okamžité vydání dokumentů a poskytnutí ubytování

18.12.19

Itálie:

Ilegálních migranti v Itálii zablokovali ulici:

"Máme právo na to mít dokumenty a  ubytování! Máme právo na to, aby všem byly okamžitě vystaveny dokumenty a všichni dostali ubytování! Dnes ráno chceme dokumenty pro všechny. Okamžitě! Dokumenty pro všechny! Okamžitě! Dokumenty pro všechny! Okamžitě! ...  "

Zdroj: https://3speak.online/watch?v=vladtepesblog/gfxieylz

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 7

 Předvolební demonstrace Pravdy a lásky v Británii

18.12.19

Británie:

Britská předvolební demonstrace proti fašismu,sexismu, racismu, proti fašistovi Johnsonovi, proti fašistům Toryům a za přijímání migrantů a uprchlíků - natáčení skončilo inzultací kameramana.

Zdroj: https://3speak.online/watch?v=centre-news/gulrufqp

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 USA sankce za plynovod Nord Stream 2

18.12.19

USA:

Americký Kongres schválil v úterý sankce vůči firmám spojeným s plynovodem Nord Stream 2, který má po dně Baltského moře přivádět plyn z Ruska do Německa. Stalo se tak krátce před dokončením projektu, plynovod by měl začít fungovat v první polovině příštího roku, upozornila agentura DPA. Zavedení sankcí by mohlo dokončení projektu oddálit.

_______
Zmrdi. Ubožáci. Zdegenerovaná chátra.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/kongres-usa...

Klasifikace: ekonomika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Místo závějí kvetoucí sněženky. Ale žádné globální oteplování není

16.12.19

Neurčeno:

Rozkvetlé jarní květiny a teploty typické pro oblast Středomoří. Tak bude vypadat počasí o letošních vánočních svátcích ve střední Evropě. Přitom meteorologové očekávali, že o Vánocích se mělo ochladit, a některé předpovědní modely počítaly dokonce se sněžením, píše server týdeníku Focus.

_______
Na kolik musí vystoupit teplota v zimě, aby pochybovači uznali fakt globálního oteplování? Vím. Ani 30C v lednu by je nepřesvědčilo. Jak praví Talmud: Běda těm, kdo vidí a nevědí, co vidí.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/misto-zaveji...

Klasifikace: nabozenstvi,ekologie Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 15

 Za plácnutí na zadek rok vězení

16.12.19

USA:

V zemi, kde zítra znamená včera, řeší zločin. Při běžeckém závodu plácl závodník reporterku přes zadek. V přímém přenosu. To vyvolalo lavinu běsnění. Chlap se sám přihlásil a omluvil se, ale to samozřejmě nestačí. Úřady toho chudáka obvinily ze sexuálního harašení a hovoří se o roku vězení natvrdo.

Divím se tomu muži, že se omlouvá. A té slepici přeji, aby na ni už nikdy nesáhl žádný chlap.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/reporterka-bezec-soud...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 10

 Konzervativci v Británii zvítězili. Drtivě. Brexit bude!

13.12.19

Británie:

V Británii se ve čtvrtek konaly předčasné parlamentní volby. Vypsány byly, protože se sněmovna nedokázala dohodnout na podobě dohody o brexitu, která byla opakovaně zamítnuta. Konzervativní strana vedená premiérem Borisem Johnsonem podle prvních odhadů jasně zvítězila a podle průběžných výsledků připravila labouristy o řadu tradičních bašt. Jasné vítězství toryů umožní rychlý odchod Británie z EU, píšou Novinky.

No, tak aspoň jedna dobrá zpráva v moři těch špatných. Legrační foto protažených ksichtů redaktorů ČT a prskání udavače Čulíka na Britských listech hovoří za všechno.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/on-line-v-br...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Hidžábem to začíná

12.12.19

Francie:

Parlamentní listy přinesly kvalitní rozbor situace ve Francii Gatestone Institutu Kolonizace naruby. Hidžábem to začíná. Komu se nelíbí, že jsme muslimové, musí odejít. Děsivé svědectví z Francie. V souvislosti s nedávným šíleným rozhodnutím Nejvyššího soudu o hidžabu nasazené kobylky v české zdravotní škole by to mělo být silným varováním.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kolonizace-nar...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 3

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 7

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 1

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 7

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 2

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 6

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Nový řád. Už nevěřím, že covid je náhoda. Zakázaný Hnízdil přitvrdil22.11.21 15:59 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,22 Kč
Kanadský dolar
17,72 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 236 937,03 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 743 883