Ve zkratce

Stránka:

 Konšpirácie na vzostupe. Experti dvíhajú varovný prst

14.12.17

Slovensko:

"Mimovládna organizácia GLOBSEC Policy Institute v novembri položila viac ako tisícke respondentov otázku, či považujú za pravdivý výrok, že „tajné spolky či skupiny riadia dianie na svete a usilujú sa o vytvorenie totalitnej svetovlády“. Výsledky sú alarmujúce – konšpirácii verí až 52,5 percenta opýtaných, oproti podobnému zisťovaniu z apríla tohto roka ide až o 12-percentný nárast. Situácia je najhoršia u staršej generácie, v skupine opýtaných vo veku 55 až 64 rokov odpovedalo na otázku kladne až 59 percent." ( zdroj )

"Prieskum SAV ukázal, že ľudia neveria tradičným médiám. Takmer 40 percent respondentov všetkých vekových kategórií deklarovalo, že celkom alebo čiastočne nedôveruje tradičným médiám a, naopak, 45 percent respondentov o sebe vyhlásilo, že radi sledujú alternatívne médiá" ( zdroj )

Oba články sa ďalej venovali téme mladej generácie, kde skonštatovali:

1) mladá generácia sa nezaujíma o politiku, žije iba vo svete tém Facebooku

2) s potešením konštatujú, že na rozdiel od strednej a staršej generácie, mladá generácia neverí konšpiračným teóriam (iba 28% tínedžerov verí v existenciu skrytej svetovej vlády). Vidia v tom výsledok svojich "vzdelávacích" kampaní smerovaných na mládež.

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 5 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Ani kluk, ani holka. Zpěvačka Pink vychovává dceru bezpohlavně. Není jediná!

13.12.17

Neurčeno:

Legendární zpěvačka má kariéru delší než dvě desetiletí. Stejně tak dlouho šokuje svými liberálními názory. I proto se zřejmě rozhodla, že své dvě děti – šestiletou dceru Willow a jedenáctiměsíčního syna Jamesona – bude vychovávat jako genderově neutrální. V rozhovoru pro Cosmopolitan i Sunday People uvedla, že to nechá na nich, kým se cítí být.

________
Kde je hranice tuposti? Jak je možné, že někdo takhle může ubližovat vlastním dětem a nic se nestane? Nejsem pro odebírání dětí státem, ale jsou výjimky, kdy by to být mělo, protože mrzačí trvale dětskou duši. Jak budou tihle hermafroditi až dospějí, balit svoje protějšky, čím jim budou imponovat?

Zdroj: http://supermamy.maminka.cz/clanek/pro-zeny-super-mamy-vycho...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 11

 'Stáli jsme tam a brečeli.' Dokumentaristé natočili hlady umírajícího ledního medvěda, důsledek oteplování

13.12.17

Neurčeno:

Video ze severní Kanady, které obletělo internet, není pro citlivé povahy. Zobrazuje totiž vyhublého ledního medvěda, který z posledních sil zvedá tlapy v marné snaze najít potravu. Hlady podle dokumentaristů, kteří na něj narazili, zřejmě zemřel do několika hodin od natáčení. Prý ho nemohli zachránit - zapřeli tedy sebe sama a rozhodli se zdokumentovat jeho utrpení, aby přinesli svědectví o daleko větším problému. Hladovění ledních medvědů je totiž podle expertů přímým důsledkem globálního oteplování.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/stali-jsme-tam-a-breceli-dokumentaris...

Klasifikace: zvirata Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Ďalšia perla z Bruselu: Zákaz otvárania okien? Od roku 2020 vstúpi na Slovensku do platnosti nová smernica EÚ

13.12.17

Evropská unie:

Vetranie cez otvorené okná a čerstvý vzduch v príbytku má byť od roku 2020 už minulosťou. Bruselskí byrokrati totiž prišli opäť so “skvelou” novinkou. Ľudia v novopostavených príbytkoch už nebudú môcť vetrať cez otvorené okná. Vetranie domácnosti sa bude odohrávať cez tzv. rekuperáciu.

Povinné vetranie tzv. rekuperáciou, znamená ,že nebude možné v budove vetrať cez okno, ale iba pomocou vzduchotechniky. Ide o smernicu EÚ z roku 2010, ktorú postupne jednotlivé krajiny zavádzajú do praxe. Česká republika sa poponáhľala, tam to už funguje. Na Slovensku bude platiť od roku 2020.

V praxi môže dané riešenie zvýšiť riziko ochorení dýchacích ciest. V potrubiach rekuperačných jednotiek sa usádzajú mikroorganizmy, ktoré sa dostávajú následne s “čerstvým” vzduchom do interiéru.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/dalsia-perla-z-bruselu-zakaz-otv...

Klasifikace: politika,ekonomika,ekologie Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 3

 České šachy budou mít nejmladšího velmistra v historii. Je jim Thai Dai Van Nguyen

13.12.17

Česká republika:

Teprve v úterý oslavil 16. narozeniny, přesto se brzy stane šachovým velmistrem. V lednovém žebříčku ELO bude mít Thai Dai Van Nguyen více než 2500 bodů, díky čemuž povýší do velmistrovské pozice. Stane se tak nejmladším českým šachovým velmistrem v historii.

______
Ano, jistě. Thai Dai Van Nguyen bude Čech jak poleno. A vlastenec!

Tak tohle je opravdu tragedie. Po "českých" paterčatech, kde celou rodinu živíme z našich daní, budeme mít i "českého" velmistra v šachu.

Zdroj: https://sport.lidovky.cz/je-mu-teprve-sestnact-ceske-sachy-b...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Tři slepice obvinily Trumpa ze sexuálního harašení. A jiná kráva obvinila Polanského, že ji před 40 lety fotil nahou

13.12.17

USA:

Americký prezident Donald Trump v úterý odmítl výzvy k vyšetřování svých údajných prohřešků vůči ženám a nařčení z obtěžování označil za politickou kampaň Demokratické strany. Reagoval tak na prohlášení tří žen, které se označily za Trumpovy oběti a vyzvaly Kongres k prošetření prezidentových činů. Šéf Bílého domu uvedl, že tyto ženy vůbec nezná. Zdroj

Americká policie se zabývá novým obviněním na adresu Romana Polanského. Slavný režisér polského původu podle trestního oznámení v roce 1975 sexuálně obtěžoval desetiletou dívku. Zdroj

A nakonec Osobnostmi roku jsou hrdinové kampaně MeToo, rozhodl časopis Time

 

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,feminismus Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Zajímavý výzkum: v mozku ženy zůstává DNA každého muže, se kterým spala

12.12.17

Neurčeno:

Ženy si zachovajú a prenášajú živú DNA od každého muža, s ktorým majú pohlavný styk, uvádza štúdia, ktorú uskutočnila Univerzita v Seattli a výskumné centrum pre výskum rakoviny Freda Hutchinsona.

______
Výzkum ukazuje na sílu a důsledky pohlavního styku. Jde o mnoho více než jen o zasunutí.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/podla-studie-sa-u-zeny-moze-zach...

Klasifikace: kuriozity,sex Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Antikrist Bergoglio chce měnit Otčenáš

12.12.17

Vatikán:

Vlk v rouše beránčím (lžipapaž František) už neví jak by rychleji zničil křesťanskou víru tak zkouší měnit Otčenáš. 

Takzvaným uprchlíkům líbal veřejně nohy v loňském roce. Kdy začne líbat ďáblu řiť?

Antikrist Bergoglio

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/457352-papez-se-chy...

Klasifikace: nabozenstvi Zprávu vložil/a BlanklyFlock

Komentářů: 10

 Šílená EU: Systém přerozdělování kobylek Dublin IV bude znamenat jednoznačně konec, bude-li přijat

11.12.17

Evropská unie:

Tresty pro Česko za neplnění uprchlických kvót a diskuse nad trvalou reformou přistěhovalectví do EU tak, aby o imigraci již nerozhodovaly národní státy, ale Brusel. Na to se podrobněji zaměřil analytik Martin Kunštek, který nachází zajímavosti zejména v druhé řečené věci, v tzv. systému Dublin IV. Z výpočtů mu vychází, že Česko by dle některých návrhů bylo povinno přijmout až 15,5 tisíce imigrantů ročně. Proč? Protože nejvíc by mohly být „obohaceny“ hlavně ty státy, které se zatím migraci bránily.

_____
Přečtěte si celý článek. A přemýšlejte o tom, jak se v nadcházejícím boji zachová Babiš a jeho parta. Vy jste si ho zvolili. My všichni poneseme důsledky.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Brusel-nas-chce-...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Český inženýr uspěl s pohádkami, jak se co dělá

9.12.17

Česká republika:

Pohádky k Vánocům patří, a tak někteří malí čtenáři už pod stromečkem začnou hltat třeba příběhy party krysáka Arnyho, do níž patří vrabčák Zíla i žabák Kristián. Martin Sodomka pomocí nich dětem přibližuje už v pěti knížkách, jak postavit železnici, auto, dům, letadlo nebo motorku. A v plánu má pustit se i do Einsteina.

Absolvent brněnského Vysokého učení technického píše technické pohádky, v nichž jednoduše vysvětluje, jak funguje klikový mechanismus u parní lokomotivy nebo systém elektrického zapojení světel u motorky. Právě díky tomu je čtou děti od Číny až po USA.

V prvním z příběhů nazvaném Jak postavit auto mohly děti sledovat, jak si sestavili vůz. V dalších pak smontovali motorku, letadlo, stavěli dům a postavili si železnici. Vznikla tak unikátní edice technických pohádek.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/457091-cesky-inzenyr-uspel-s-p...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 2

 PL se ptaly politiků, co si mysli o plánu Junckera o otevření dveří migrantům

8.12.17

Česká republika:

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker řekl pro Deutsche Welle, že je zděšen z toho, v jakých podmínkách žijí uprchlíci v Libyi. Evropa dle něj imigranty potřebuje, a proto je, tvrdí, třeba podpořit legální migraci. „Lidé, kteří mají pocit, že je v Africe nečeká žádná budoucnost, do Evropy stejně přijdou. Pokud jim zavřeme hlavní dveře, přijdou těmi zadními,“ řekl s tím, že je třeba otevřít se legální migraci.

ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si o tom myslí. Drtivá většina politiků si poslovech Junckera klepe n čelo a říká, že jeho návrhy jsou zcela mimo zdravý rozum. EU nás vede v rámci imigrace do záhuby.

A teď to hlavní, proč zprávu uveřejňuji: Předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš na dotaz neodpověděl.

Prosím, abyste tomu věnovali zvláštní pozornost. Není to poprvé, kdy Babiš k ožehavým tématům mlčí. Stejně tak neodpověděl na dotaz o památníku v Letech. On dobře ví, proč.

Žádná odpověď - také odpověď.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kreten-a-odporn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Pavlík Morozov žije!

8.12.17

Česká republika:

iDnes přinesla článek Jak probíhá stáž v BIS? Příběh uchazeče o práci v civilní kontrarozvědce, kde popisuje příběh jakéhosi Daniela:

Studoval politologii a hledal stáž, která by ho zajímala. Tak napsal do Bezpečnostní informační služby. Z více než 240 uchazečů se dostal mezi devět, kteří se týdenní stáže zúčastnili. A nyní dokonce prochází výběrovým řízením, aby se stal pracovníkem tajných služeb.

Text je to nudný, plochý, neřekli nic, co by stálo za pozornost. Ale dorazila mě věta ke konci článku:

Ačkoli souhlasí s tím, že práce ve veřejném sektoru není pro jeho vrstevníky příliš atraktivní, službou v BIS se chce odvděčit státu za to, že vyrůstal v demokracii.

Ouč. Za co, súdruhovia, za čo?

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/skola-studium-bis-tajne-sluzby-staz-...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Herečka filmů pro dospěle spáchala sebevraždu poté, co byla obviněna z homofobie

7.12.17

USA:

Známá porno hvězda August Ames, 23 vyjádřila na Twitteru nechuť natáčet scény s partnery, kteří rovněž hrají v homo-filmech. Dostalo se jí krutých útoků, posměšků a obvinění z homofobie.

Herečka to neustála a spáchala sebevraždu.

Mezi herečkami porno filmů panuje obecně obava z možného nakažení HIV, pokud mají natáčet s partnery, o kterých je známo, že vystupují také ve filmech pro teplé, ale tohle téma je tabu a herečky si své obavy většinou nechávají pro sebe. August Ames to neudělala a zaplatila za to životem.

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5153965/Porn-star-Au...

Klasifikace: polit.korekt,sex Zprávu vložil/a coinageboy

Komentářů: 7

 Schulz (SPD): nejpozději do r. 2025 založit Spojené státy Evropské

7.12.17

Evropská unie:

Martin Schulz na konferenci SPD v Berlíně jasně řekl jaké jsou další plány s EU. Založit do roku 2025 Spojené státy Evropské. Nová unie bude mít pravomoci nad zahraniční politikou, daněmi a domácí bezpečností.

Státy, které odmítnou ratifikovat tento proces, budou muset opustit blok EU...

Zdroj: http://www.dw.com/en/spd-set-to-decide-on-grand-coalition-ta...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a ObcaneCR.cz

Komentářů: 1

 Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele

6.12.17

USA:

Donald Trump ve středu večer oznámil, že Spojené státy uznají Jeruzalém jako hlavní město Izraele. Stovky Palestinců vyšly do ulic. Někteří pálili vlajky USA a Izraele. Vůdce radikálního hnutí Hamás, které ovládá Pásmo Gazy, označil Trumpovo rozhodnutí za agresi a hazardní hru.

______
Trump si právě zajistil přežití. Stejně jako Zeman. Oba svou bezvýhradnou podporou Izraele  mají zajištěno, že budou pokračovat tam, kde jsou, bez ohledu na to, jak na ně útočí. Oba dobře vědí, kdo skutečně vládne. Je to nechutný pragmatismus, sám bych to neudělal, ale chápu to. (Krystálově čistá smlouva s ďáblem. A potvrzení pravosti SP na nejvyšších místech, která to nikdy nepřiznají, ale jednají podle nich.)

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/palestinci-pasmo-gazy-protesty-donal...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Jiří Drahoš - bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči

6.12.17

Česká republika:

Napsal mi čtenář a připojil komunikaci s prezidentským kandidátem Jiřím Drahošem. Poslal mu totiž email, ve kterém mu "děkuje" za seznam desinformačních webů:

Vážený pane,
děkuji za doporučení webů, které stojí za to číst, protože jsou zajímavé, přínosné, pestré a alespoň někdy nelžou (na rozdíl od těch vámi schvalovaných).
Váš nevolič Ludva

A jak zareagoval pan Drahoš? Takto:

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Konečně se dělá něco i pro důchodce

6.12.17

Česká republika:

V obchodech PENNY můžete za nákupy získat s malým doplatkem plyšové medvídky, doma na ně napsat věnování a po zavolání na bezplatnou linku jej na smluveném místě vyzvedne kurýr, který jej doručí potřebným seniorům, vybraným s pomocí nadace Krása pomoci.

Zdroj: http://www.penny.cz/Zábava/Medvědí_rodina/Medvědí_rodin...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a rimi

Komentářů: 1

 Komická postavička Saakašviliho je pro Porošenka čím dál větší bolehlav

5.12.17

Ukrajina:

Ukrajinská tajná služba zatkla v centru Kyjeva Michaila Saakašviliho. Někdejšího gubernátora oděské oblasti a ostrého kritika ukrajinského prezidenta Petra Porošenka zadržela na střeše domu. V převozu Saakašviliho do vězení brání davy jeho stoupenců.

______
Požírač kravat, bývalý gruzínský prezident, později gubernátor Oděské oblasti a komický černý kůň Spojených států a proti němu mafián, oligarcha a další komický, spíše tragikomický, černý kůň Spojených států, Porošenko, se perou. Jejich chování je čím dál trapnější. Jen nechápu, kde bere Saakašvili své příznivce, kteří ho na Ukrajině brání svými těly před zásahem ukrajinských tajných služeb. Myslím, že vývoj události odhaluje v celé nahotě úžasnou bídu a neschopnost Západu, který nebyl schopen v Gruzii a na Ukrajině najít dostatečně reprezentativní loutky.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/michail-saakasvili-gubernator-petro-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Drahoš zveřejnil seznam dezinformačních webů. Až nápadně se shoduje s tím od aktivisty Jandy

2.12.17

Česká republika:

Profesor Jiří Drahoš zveřejnil na svých osobních internetových stránkách seznam dezinformačních webů, které teoreticky mohou negativně ovlivnit volby. Na zveřejněném seznamu zájemci naleznou i server ParlamentníListy.cz. Drahoš se obává, že už došlo k ovlivnění voleb sněmovních. Možná uvažuje nad tím, že stejným způsobem mohou být ovlivněny i volby prezidentské. Stojí také za pozornost, že seznam zveřejněný Jiřím Drahošem se nápadně podobá seznamu dezinformačních webů, který před časem vydal think-tank Evropské hodnoty.

______
Já jenom žasnu, jak se ta sebranka bojí. A samozřejmě Zvědavec je tam také.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Drahos-zverejni...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 13

 Něco o civilizovaném chování

1.12.17

Neurčeno:

Zdroj: https://vimeo.com/245384251

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 3

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,58 Kč
Euro
25,59 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,65 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,64 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 299,52 Kč
1 unce stříbra
558,22 Kč
Bitcoin
749 852,09 Kč

Poslední aktualizace: 21.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 39 119 442