Ve zkratce

Stránka:

 Ukrajina útočí na Krym – média mlčí

9.8.16

Ukrajina:

Několik vojáků ukrajinského praporu územní obrany zahájilo palbu z automatických zbraní na ruskou pohraniční stráž. Zabili jednoho vojáka a dva ruské zranili. Ruská strana neodpověděla, protože bezprostředně na ukrajinské straně byly tanky, které byly zaměřeny na přímou palbu na hraniční přechod. Paralelně k tomu na Krym pronikly diverzní skupiny. Později byla část diverzantů zneškodněna.

Dnes – ve večerních hodinách – přišla zpráva o střelbě v Džankoje. Jedna skupina diverzantů pronikla na poloostrov. Několik jich bylo zadrženo a zabaveno asi 10 kilogramů výbušnin. Uvádí se, že několika zraněným útočníkům se ale podařilo uniknout před pronásledováním. Z ukrajinské strany k hranici byly staženy nové síly: prapor „Dněpr-1“ a přiházející „turisté“ – Wahhabité z IGIL– tato informace je plně potvrzena.

Zdroj bohužel neuvádí, odkud tyto zprávy přišly.

Zdroj: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/08/09/ernestova-fla...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 14 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Olympiády ruinují města i státy. Za posledních 50 let se investice do her vrátily dvakrát

8.8.16

Neurčeno:

Vize pořadatelů olympijských her jsou téměř vždy shodné. Prestižní událost přitáhne do země množství lidí, kteří tam utratí obrovské peníze a „nakopnou“ ekonomiku. Do výstavby areálů a související infrastruktury či propagace se proto nebojí investovat miliardy dolarů. Jenže výsledky se nedostavují.

Za posledních 50 let se investice vrátily jen dvěma olympiádám a města o pořádání sportovního svátku pomalu přestávají mít zájem.

Zdroj: http://sport.lidovky.cz/olympiady-ruinuji-mesta-i-staty-za-p...

Klasifikace: ekonomika,sport Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 0

 Norové požádali o azyl v Polsku. Kvůli Barnevernu

8.8.16

Norsko:

Případ norských rodičů Natashi a Erika pokračuje velmi dramaticky. Rodiče dvojčátek odebraných 4 hodiny po porodu v nemocnici na základě lziveho tvrzení, že matka je mentálně retardovana, s nimi utekli z Norska do Polska.

Norská televize TV 2 o případu přinesla plno reportáží. Šokovala Nory, vzbudila další obrovskou veřejnou kritiku Barnevernu a systému.

Zdroj: http://sonasvobodova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=540129

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 3

 Ukrajinský poslanec: Kyjev nemá žádný důkaz o „ruské agresi"!

7.8.16

Ukrajina:

Poslanec ukrajinské Nejvyšší rady Jevgenij Murajev prohlásil, že Kyjev nemá žádný důkaz o ruské vojenské přítomnosti v Donbasu.

„Například jsem napsal žádost před měsícem – zeptal jsem se, jaké pravidelné oddíly Ruska jsou zapojeny do války v Donbasu. Podle zákona o statutu poslance mně už byli povinni odpovědět. Ale dosud mně ani bezpečnostní služba (SBU), ani ministerstvo obrany odpověď neposlaly. A dosud je nepředstavily ani světu. Všichni víme z televizních obrazovek, že tam někde jsou. No tak je ukažte!" vyzval Murajev.

V lednu 2015 šéf generálního štábu Ukrajiny Viktor Muženko uznal, že ukrajinská armáda nevedla boj s ruskými silami.

Zdroj: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ukrajin...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Už i vědci se bouří: Přijde po Brexitu CLEXIT?

7.8.16

Evropská unie:

„Dne 1. srpna 2016 byla celosvětově oznámena nová iniciativa vědců (www.clexit.net) proti zhoubným důsledkům politiky, která vyplývá z dohod některých mezinárodních konferencí (zejména té poslední pařížské) a z členství v mezinárodních organizacích (jako je OSN a EU), jejichž cílem je zhoubné přiškrcení ekonomické aktivity na celém světě.

Iniciativa se jmenuje CLEXIT (po vzoru BREXIT), čili klimatický exit, a vyzývá státy k neratifikování těchto mezinárodních dohod a k opuštění těchto organizací. Iniciativa má desetičlenný CLEXIT Committee, v jehož čele je Brit Christopher Monckton (v roli předsedy, či prezidenta) a Američan Marc Morano (v roli jeho zástupce). Tajemníkem výboru je Australan Viv Forbes. Čestným patronem výboru a celé této aktivity je Čech Václav Klaus.

Zdroj: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2596-uz-i-ved...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 13

 Vídeň: 42,87 % příjemců sociálních dávek jsou cizinci

7.8.16

Rakousko:

V lednu 2014 pobíralo ve Vídni sociální dávky 27,7 % cizinců. Dnes, o dva a půl roku později je to již 42,87 % cizinců.

Tak 76.839 cizinců pobírá ve Vídni měsíčně 837,76 eur.

Největší skupinou jsou Turci - 9.815 a 16.718 příjemců má nevysvětlené občanství.

Vídeňští daňoví poplatníci dále např. podporují 22 lidí bez státu, 1.314 Němců, 369 Italů, 66 Švédů, 59 Švýcarů, 10 Kanaďanů, 1 Andořana, po jedné osobě z Lichtenštejnska a Islandu, ...

Zdroj: http://www.krone.at/oesterreich/wien-schon-9815-tuerken-erha...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Rakousko varuje Merkelovou: Budeme migranty posílat do Německa

7.8.16

Rakousko:

Rakouský ministr zahraničí, Sebastian Kurz (ÖVP) žádá Merkelovou, aby skončila se svou nečinností v migrační krizi.

Kurz žádá posílení ochrany vnějších hranic EU a navrhuje, aby se EU v migrační politice inspirovala Austrálií. Migranti bez dokladů budou drženi na ostrovech u vnější hranice EU a co nejrychleji odesíláni do center v bezpečných třetích zemích.

Dohoda s Tureckem by nebyla nutná, pokud by EU chránila své hranice.Ten, kdo si myslí, že EU není schopná své vnější hranice chránit, musí logicky volat po znovuzavedení národních hranic.

Buď se zavede ochrana vnějších hranic EU nebo bude Rakousko znovu posílat migranty do Německa.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/08/06/oester...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Majitelia bratislavského penziónu odmietli ubytovať moslimov. Hrozí im za to pokuta 66 tisíc eur.

7.8.16

Slovensko:

Majitelia bratislavského penziónu Stela s odkazom na bezpečnostnú situáciu odmietli ubytovať troch tureckých študentov. “Z bezpečnostných dôvodov neubytuvávame ľudí z Turecka a arabských krajín. Neakceptujeme vašu rezerváciu. Prepáčte”. Kamarát partie Turkov označil prípad za diskrimináciu a prípad rozšíril po internete. (zdroj)

O prípad sa okamžite začala zaujímať Slovenská obchodná inšpekcia. Staršiemu páru, ktorý penzión prevádzkoval, hrozí pokuta 66 000 eur (cca 1,8 milióna Kč) a zákaz živnosti. (zdroj)

Takéto konanie samozrejme vyvolalo veľké pobúrenie medzi slovenskou verejnosťou. Zaznievajú výzvy, aby sa občania postavili na podporu a pomoc majiteľom penziónu. Situácia je o to viac pikantnejšia, že premiér Fico iba pár dní pred tým vyhlásil: „Riziko individuálnych teroristických útokov, ako sme ich mali možnosť  vidieť v posledných dňoch a týždňoch, je mimoriadne vysoké.“. Odmietnutie ubytovať moslimských zákazníkov tak bolo zjavne motivované obavou o vlastnú bezpečnosť a nie snahami o diskrimináciu. 

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/slovaci-vyjadruju-podporu-penzion...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 1

 V Belgii napadl muž dva policisty mačetou za pokřiku Alláhu akbar

6.8.16

Belgie:

V belgickém městě Charleroi na padl muž, křičící "Alláhu akbar!", mačetou dva policisty.

Jeden z policistů utrpěl závažná poranění obličeje. Útočník byl zastřelen.

O pozadí činu se prý zatím nic neví.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/08/06/belgie...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 V Německu policie vyšetřuje muže, který se snažil zastavit zabijáka v Mnichově

6.8.16

Německo:

Muž, jenž natočil v Mnichově zabijáka, je nyní stíhán za to, že vraha urážel, když na sebe něco přes minutu křičeli. Pak se musel statečný muž skrýt před kulkami. Mluvčí mnichovského státního zastupitelství oznámil, že úřady prošetřují „urážky na úkor mrtvých“.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-neni-legrace...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Střet kultur: Pokrývači se bránili proti migrantům nastřelovacími pistolemi

6.8.16

Německo:

Zřejmě na protest proti stěhování do jiného uprchlického tábora seděli demonstrativně na vozovce u Bruchsalu dva migranti.

Přijíždějící auto muselo zastavit a tři cestující vystoupili a šli obhlédnout situaci.

V tu chvíli dva sedící migranti vyskočili a zaběhli do křoví, aby se vzápětí vrátili zpět spolu s dvacetipěti dalšími migranty, z nichž někteří třímali dřevěné tyče.

Protože němečtí cestující byli pokrývači, měli sebou nástroje, které šly použít jako zbraně a tak vytáhli na migranty železné tyče a nastřelovací pistole.

To zřejmě migranty zastrašilo a ke střetu na štěstí nedošlo.

Policie se dostavila, až když řemeslníci odjeli. Sebrala migrantům tyče a posléze dostihla i řemeslníky a zabavila jim nastřelovací pistole.

Policie nyní zkoumá obvinění z přitěžujícího útoku proti oběma stranám.

Zdroj: http://www.epochtimes.de/politik/deutschland/fluechtlinge-dr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Migranti plundrují německé fondy zdravotního pojištění

6.8.16

Německo:

Německá vláda schválila zákon, kterým se navýší finance a počty pracovníků v psychiatrických léčebnách a dále vláda vyčlenila z likvidní rezervy zdravotního fondu 1,5 miliardy eur. Tyto prostředky, vyčleněné z fondu veřejného zdravotního pojištění, mají být použity pro osoby s nárokem na azyl.

Podle federální vlády jde o dočasný finanční dopad, protože s integrací migrantů do pracovního trhu, by měly do fondu zdravotního pojištění plynout další prostředky.

________
Z 1.200.000 migrantů je zaměstnáno 54 ve velkém průmyslu a cca 30.000 na uměle vytvořených  a dotovaných pracovních pozicích za 1 euro na hodinu. To kladnou bilanci mezi náklady a výdaji na migranty nepřinese. Někdo by to měl německé federální vládě opatrně oznámit.

Zdroj: http://www.pi-news.net/2016/08/asylirrsinn-groko-pluendert-g...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Dobrovolné milice VLMU chrání jižní hranice Evropy

5.8.16

Bulharsko:

Sami sebe nazývají "Dobrovolnou pohraniční stráží, která chrání jižní Evropu a vlast. Bulharská "Vojenská unie veteránů Vasila Levskeho" (VLMU) má 26.000 členů. Jejich vůdce Rusev je 60 letý bývalý velitel bulharské armády.

"Věci se budou zhoršovat. Útoky budou častější, s vyšším počtem obětí."

Podle VLMU je Evropa v nebezpečí. Erdogan, IS, kapitál USA, židovští finančníci jako je Soros - ti všichni chtějí Evropu zničit. Jejich zbraní jsou migranti. Zruinují ekonomiku, sociální systémy, veřejné finance. A přinesou džihád.

Podle informací CIA a BND je mezi migranty 10-30 % spáčů, trénovaných a ochotných posloužit jako sebevražedný atentátník.

800 dobrovolníků VLMU nepřetržitě patroluje na hranicích s Tureckem a s Řeckem. Pokud chytí migranty, promluví s nimi, oznámí jim, že jsou v Bulharsku nelegálně a nařídí jim, ať se vrátí. Pokud neuposlechnou, zmlátí je a zavolají policii.

Kromě VLMU existují ještě další tři milice: "Organizace na ochranu bulharských občanů", "Bulharský národní odpor" a "Občanská eskadra pro ochranu žen a víry".

Zdroj: http://www.taz.de/!5323792/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Zpěvačka Olivie Žižková: Evropo dýchej

5.8.16

Česká republika:

Ta písnička nedosahuje kvalit Karla Kryla nebo Jarka Nohavicy, ale i tak - díky za ni. Protestsongy jsou důležitou součástí odporu.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Pruser-se-bliz...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 15

 Jak pracuje rozvědka České republiky

5.8.16

Česká republika:

Rozvědka České republiky má spousty utajovaných agentů po celém světě. Vzhledem k tomu, že základní pravidla pro povyšování jsou v České republice jasná: Hrají v nich roli známosti, přednost mají homosexuálové a trafiky pro Babišovce i jiné celebrity. Naprosto nehrají absolutně žádnou roli schopnosti, spíše naopak - pokud je někdo schopný, je třeba ho vyrazit pryč, protože by svými schopnostmi mohl ohrozit současné homosexuály, trafikanty, Babišovce, apod. ve vedoucích funkcích.

1) Jména, funkce a služební zařazení tajných agentů (špionů) České republiky visí veřejně na webu Ministerstvu obrany.

2) Agenti (špioni) běžně cestují do cizích zemí získávat informace či provádět úkoly pod svým skutečným občanským jménem.

3) Jakmile agenti české rozvědky přicestují do země, kde mají provádět tajné úkoly pro vojenskou rozvědku, vědí o nich už na letišti. Jméno mají v seznamu cestujících v letadle, a fotku, funkci a úkol si najdou na webu Ministerstva obrany České republiky - stačí když si to nechají přeložit z češtiny do svého jazyka Google translatorem.

Zdroj: http://echo24.cz/a/i5ZB6/prozrazeny-agent-psik-miri-do-vojen...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Babiš a pražská kavárna vláčí bahnem hejtmana Haška

4.8.16

Česká republika:

Nenávist a pomstychtivost havloidů a pražské kavárny lze jako na Petriho misce sledovat v mainstreamu, zejména na Babišovkách. Je to únavné a úchylné. Už nejméně měsíc jej vláčejí špínou pomluv a obviňování. Podívejte se:

Hašek lže, tvrdí jeho bývalí kolegové. ČSSD v kraji chce vysvětlení

Pro Haška roky pracovala lobbistka Jana Mrencová, potvrdila jeho bývalá mluvčí

Za Haška léta komunikuje neexistující mluvčí, skrývá se za ní lobbistka

Spolehlivý zdroj, potvrdili Haškovi spolupracovníci ČTK neexistující mluvčí

On Hašek samozřejmě svatý není, ale ten útok je fakt ubohý. A cože Hašek spáchal, že mu Babiš a havloidé nemohou přijít na jméno? Inu uctil památku padlých v druhé světové válce s Nočními vlky. Strašný zločin!

Aktualizace 5.srpna: V Babišovkách dnes další útok: Hašek ve vlastní pasti. Znechucení z lánského puče sám oživil

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 V Londýně útočil Nor somálského původu. Zavraždil jednu ženu a zranil dalších pět lidí

4.8.16

Británie:

Britská policie ve čtvrtek odpoledne oznámila, že útočníkem, který ve středu v noci ubodal v ulicích Londýna ženu a zranil dalších pět lidí, je norský občan somálského původu. Muž podle dosavadního vyšetřování útočil náhodně. Policie v tiskovém prohlášení uvedla, že u zadrženého 19letého muže nezjistila žádnou formu radikalizace ani napojení na teroristickou organizaci. Zásadní roli při spontánním útoku hrálo mužovo duševní zdraví.

Policisté také uvedli, že obětí je žena s americkým občanstvím. Zranění pocházejí z Británie, Austrálie, Izraele a USA.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/britanie-utok-pobodani-nor-americanka...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 0

 Majitelia bratislavského penziónu odmietli ubytovať moslimov

4.8.16

Slovensko:

Moslimovia Tureckého pôvodu si chceli rezervovať ubytovanie v jednom z Bratislavských penziónov. Ich rezervácia však bola zamietnutá.

Udalosť sa pritrafila 22 ročnej Turkyni Helin a jej dvom kamarátom, ktorí taktiež pochádzajú z Turecka. Ubytovať sa chceli cez portál booking.com, po rezervácii všakdostali takúto odpoveď: “Z bezpečnostných dôvodov neubytuvávame ľudí z Turecka a arabských krajín. Neakceptujeme vašu rezerváciu. Prepáčte”.

Kamarát partie Turkov, ktorú odmietli v penzióne následne túto správu rozšíril po internete. Prístup majiteľov penziónu považuje za rasistický.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/majitelia-bratislavskeho-penzionu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 3

 V Nemecku sa množia prípady represií za podporu strany Alternative für Deutschland

3.8.16

Německo:

Napríklad v Nordhein-Westfalen museli viacerí učitelia vysvetľovať svojim nadriadeným svoje členstvo v AfD. V Rheinland-Pfalz bolo údajne istému vyššie postavenému krajskému zamestnancovi pohrozené preložením, ak neukončí svoje aktivity pre stranu. "Predovšetkým vo verejnej správe je vyvíjaný nepretržitý skrytý nátlak a s tým často spojený výhľad negatívnej kariéry", povedal predseda AfD z regiónu Rheinland-Pfälz Uwe Junge pre "Welt". Takýto tlak pritom "nikdy nie je realizovaný písomnou formou, ale iba v osobnom kontakte bez možnosti dôkazov". Človek sa ocitá "v oblasti 'latentného zákazu profesie' ", tvrdí Junge.

Podobná situácia sa ukazuje aj v súkromnej sfére. Pobočka AfD z Thüringenu informuje o firmách, ktoré od svojich zamestnancov požadovali písomné uistenie, že sa nebudú verejne angažovať za stranu. [...] V opačnom prípade musia živnostníci rátať s rizikom, že kvôli ich členstvu v AfD budú zaznievať verejné výzvy k bojkotu ich služieb.

Zdroj: http://www.pi-news.net/2016/07/politisch-verfolgt-in-deutsch...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

71

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 121 čtenářů částkou 24 804 korun, což je 71 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 0

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 1

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
25,69 Kč
Libra
30,15 Kč
Kanadský dolar
17,26 Kč
Australský dolar
16,00 Kč
Švýcarský frank
23,77 Kč
100 japonských jenů
19,81 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 057,20 Kč
1 unce stříbra
532,28 Kč
Bitcoin
830 697,36 Kč

Poslední aktualizace: 27.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 39 454 578