Ve zkratce

Stránka:

 Koho to překvapí? Ministr obrany USA kritizoval Evropu za nízké náklady na obranu

17.11.15

USA:

Do boje proti radikálům z Islámského státu se musí zapojit více zemí, včetně evropských, prohlásil americký ministr obrany Ash Carter. Současně zkritizoval jejich vlády za to, že mají mnohem nižší výdaje na obranu v poměru k státnímu rozpočtu než Spojené státy.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/386586-ministr-obra...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Merkelová změnila/nezměnila kurz - místo otevřených hranic chce přijímat migranty podle kvót

17.11.15

Německo:

Koncept pravděpodobně nepůjde zrealizovat bez masívní ochrany hranic.

----------
Je zajímavé, že po každé změně jsme stejně stále na stejném místě. Brusel, poplatný byznysu a panevropským teoriím, prosazuje od samého začátku kvóty na trvalé rozmisťování ekonomických migrantů po Evropě přes hotspoty, přes migrační portály pro byznys a přes jednotnou azylovou politiku.

Všimněte si  - všichni to tam pořád tlačí.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/11/16/merkel...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Francie z bezpečnostních důvodů zakázala demonstrace proti OSN summitu o klimatických změnách

17.11.15

Francie:

Ve Francii se má 30. 11. konat OSN summit ke klimatickým změnám, na který přijedou lídři G20.

Francouzský premiér, Manuel Valls, oznámil, že v tom termínu budou z bezpečnostních důvodů zakázány demonstrace, oslavy a koncerty. Za lídry G20, Valls prohlásil:

"Nejenom že přijdeme - my musíme přijít, abychom teroristům ukázali, že se jich nebojíme."

---------------
No, to nám Walls nemusí zdůrazňovat.  Je evidentní, že se francouzská politická špička bojí více vlastních občanů než Islámského státu, který léta vyzbrojovali a kupovali od něj ropu. A mnozí z lídrů G20 jakbysmet.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/11/17/frankr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Hollande je skulinou, přes kterou se tlačí do Evropy Patriot Act

17.11.15

Francie:

Hollandovi nestačí prodloužení výjimečného stavu z 12 dnů na 3 měsíce.

Vyzval k dalším změnám ústavy s cílem (čti pod záminkou) boje proti terorismu (čti proti jednotkám, které Francie dlouhodobě vyzbrojuje).

Tajné služby USA a Francie budou úžeji spolupracovat.

Dikce Hollanda je stejná jako dikce Bushe po 11. září. Pompézně vykřikuje, že Francie je ve válce s terorismem, vyzývá krajany k jednotě a k víře ve vítězství:

"Teroristé si myslí, že svobodně národy tou hrůzou zastraší. To se nestane."

Hollande je skulinou, přes kterou se tlačí do Evropy Patriot Act.

Francouzští občané by měli pochopit, že jejich největším nepřítelem je jejich vlastní politická špička a bruselská skvadra poplatná vlastníkům nadnárodních korporací.

Nejdříve problém vytvoří a pak utáhnou vlastním občanům šrouby. Lži establishmentu se hroutí, "svobodným" národům je třeba zatnout tipec.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/11/16/frankr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Centrální bankovnictví aneb Jak experti ničí demokracii II

17.11.15

Evropská unie:

Objem vysoce toxických derivátů před pádem Lehman Brothers ve výši 1,2 bilionů dolarů vyvolal globální finanční zemětřesení. Dnes se zvýšil objem této finanční zbraně hromadného ničení na 500 bilionů dolarů....

Potvrzuje se, že banky skutečně emitují peníze prostřednictvím úvěru a že se jedná v současnosti a jedinou platnou variantu.Jde tedy o umělé rozšiřování bilance bank. Jednotlivé banky tvoří peníze z ničeho a nejedná se o mýtus....

Byla podána již řada stížností a žalob...A šlo o stížnosti celých států podané přímo v USA. Ručí-li například v případě hypotéky dlužník hmotným majetkem a na druhé straně banka půjčuje peníze, které neměla a požaduje za to úrok, naplňuje toto jednání skutkovou podstatu trestního zákona lichvy.

Tím je potřeba se zabývat.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/11/centralni-bankovnictvi-a...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Pravda o Tibetu (1)

17.11.15

Čína:

Západní propaganda lidem vtloukla do hlav podivné klišé o "okupaci Tibetu". Západ velmi snadno zapomněl, že téměř tisíc let do roku 1959 byl Tibet součástí Číny a jen po dobu několika desetiletí japonské okupace a občanské války byl mimo jurisdikci čínské vlády.

Stručně řečeno, ani v roce 1959 Čína zvláštní potřebu "okupace" neměla. Potřeba přišla až ve chvíli, kdy si USA uvědomily, že raketa středního doletu umístěná na vrcholku hory vysoké 4 - 5 tisíc metrů nad úrovní moře se mění na raketu doletu velmi dlouhého...A tak jakmile došlo k tomuto objevu, vypuklo v Tibetu povstání proti centrální vládě....

Třetinu obyvatel Tibetu v roce 1959 tvořili otroci, třetinu nevolníci....Otrok byl majetkem. Dobytkem. Otroka bylo možné a i nutné týrat, ponižovat, mořit hladem i mučením. Bylo povoleno ho zmrzačit - v Tibetu si lámové velmi oblíbili talismany z useknutých lidských paží, rukou i nohou. Nosili je na opasku....

Nevolník se v právním postavení prakticky nelišil v ničem. Měl jednu povinnost - platit. Pokud nebylo čím, stal se klášterním otrokem. Dluhy nevolníka klášteru se indexovaly - někdy o 50 - 80 % ročně (naše banky hlasitě polykají sliny a olizují se) a přenášely se na děti, vnuky i pravnuky.

To nebyl středověk. To byla 50. léta 20. století.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/11/pravda-o-tibetu-1.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Nord Stream 2: Konec tranzitního vydírání

17.11.15

Evropská unie:

Po roce 2019, poté, co skončí smuteční hostina za velké tranzitní státy, budou si tyto země muset vybrat nákup plynu buď v Německu, nebo v Rusku. Plynovod Nord Stream 2 udělá definitivně z Německa hlavního partnera Gazpromu v Evropě poté, co Ukrajina, Polsko a pobaltské státy, v rámci boje proti závislosti na ruském plynu tuto roli dobrovolně odmítly.

Následně bylo Kyjevu vysvětleno, proč se bude i přes jeho odpor realizovat nový ruský plynovod pod Baltským mořem. "Když říkáme, že to není ekonomický, ale ryze politický projekt zaměřený proti Ukrajině, zapomínáme, že jsou v něm zapojeny i evropské společnosti. Gazprom jej ovládá jen z 51 procent," řekl ukrajinskému serveru Evropejskaja pravda zdroj z Evropské komise účastnící se jednání s Gazpromem.

Jinými slovy, zatímco se tvrdí, že Moskva používá plyn jako obušek pro krocení Kyjeva, je třeba si uvědomit, že jejími komplici jsou v tomto případě také Londýn (Shell), Amsterdam (Shell), Berlín (E.ON, BASF / Wintershall), Paříž (Engie) a Vídeň (ÖMV).

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/11/nord-stream-2-konec-tran...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Řekové líčí nelidské praktiky tureckých kšeftařů s uprchlíky

17.11.15

Turecko:

„Uprchlíci vypovídají, jak je na turecké straně pašeráci cpou do člunů a míří na ně zbraněmi nebo je ohrožují noži,“ řekl Novinkám Bill Tsertikidis, student geografie na místní univerzitě. „Viděl jsem na pláži tělo osmileté dívky, mohla to být má sestra. Kam se podělo lidství?“ ptá se rozhořčeně. Uprchlickou krizi podle něj přiživují Turci, kteří si z ní udělali nevídaně výnosný kšeft....

„Některé uprchlíky také využívají, aby řídili člun, a vydírají je tím, že zadrží jejich rodinu. Pošlou je se člunem jako kapitány a donutí je vrátit se s člunem, aby mohli vzít svou rodinu,“ popisuje běžnou praxi tureckého uprchlického byznysu. „Je to úplná divočina v téhle oblasti s těmi lidmi na druhé straně,“ říká znechuceně.

------------
Místo "turečtí pašeráci" čti "turecké pobřežní hlídky" či "turecká milice".

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/386561-stamiliony-de...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Viktor Orbán: Zaútočili na Evropu, v sázce je její existence

17.11.15

Maďarsko:

Předseda maďarské vlády konstatoval, že Brusel nadále posílá pozvánky migrantům. „Místo toho bychom jim odkázali, že je tady nečeká to, s čím počítají. Opakovaně jsme upozorňovali evropské politiky, aby nezvali tyto lidi do Evropy. Každému musí být jasné, jaké nebezpečí skrývá nekontrolovatelný přechod masy lidí přes naše hranice....

My sami musíme rozhodovat o tom, koho chceme k nám pustit a s kým chceme žít. Povinné kvóty jsou nesmyslné, protože neřeší, nýbrž zhoršují krizi a hrozí rozšířením terorismu v Evropě.

Musíme bránit vnější hranice Evropské unie, musíme chránit naší kulturu, musíme chránit naše ekonomické zájmy a musíme umožnit, aby lidé mohli ovlivňovat evropská rozhodnutí. Evropští občané nedali nikomu pověření, aby prováděl politiku, jejíž důsledkem jsou statisíce cizinců procházejících ilegálně přes naše hranice."

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/386568-viktor-orban-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Státy USA odmítají přijmout syrské běžence

17.11.15

USA:

Sedm amerických států (Alabama, Michigan, Texas, Arkansas, Indiana, Louisiana a Mississippi) se v reakci na páteční útoky v Paříži rozhodlo nepřijímat žádné syrské uprchlíky. Oznámili to republikánští guvernéři těchto států.

Poznámka editora: Možná by se slušelo připomenout, že 300milionové Spojené státy jsou ochotny přijmout celkem pouze 2000 uprchlíků, přičemž jejich bezpečnostní prověrka může trvat několik roků.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/386583-staty-usa-od...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 9-12 tisíc demonstrantů hnutí Pegida protestovalo v Drážďanech

17.11.15

Německo:

9-12 tisíc demonstrantů hnutí Pegida protestovalo v pondělí v Drážďanech. Organizátoři navrhli minutu ticha za oběti atentátu a ostře odsoudili pokrytecké chování politiků, kteří na jedné straně kondolují Paříži a na druhé straně nechávají hranice pro migranty stále otevřené.

 

Zdroj: http://www.epochtimes.de/politik/deutschland/pegida-demo-dre...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Rebel z CSU: Merkelová nese za útoky politickou odpovědnost

16.11.15

Německo:

David Bendels, mluvčí "Konservativer Aufbruch":

"Ovšem, že nedávám paní Merkelové žádnou osobní vinu, ale kancléřka nese politickou odpovědnost.

Pokud je pravda, že jeden z teroristů přišel jako uprchlík z Řecka do Paříže a pravděpodobně přes Německo, je Merkelová za hrozné teroristické útoky v Paříži politicky zodpovědná."

Bendels označil politiku Otevřených dveří, kterou Merkelová prosazuje, za nezákonnou a neodpovědnou.

Zdroj: http://www.epochtimes.de/politik/europa/csu-rebellen-merkel-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Na 300 lidí se porvalo v uprchlickém středisku v Messstettenu

16.11.15

Německo:

Na 300 lidí se porvalo v uprchlickém středisku v Messstettenu. Byli napadeni i členové bezpečnostní služby, která před migranty chrání personál tábora.

Rvačka vypukla po hádce u výdeje potravin. Zasahovalo cca 100 policistů. V zařízení je 3000 migrantů, k vážným střetům zde došlo již potřetí.

 

 

Zdroj: http://www.welt.de/politik/deutschland/article148871207/Aufg...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 24 letý migrant ze Sýrie napadl během 30 minut 3 ženy

16.11.15

Německo:

Ve středním Sasku ve městě Mittweida napadl migrant 3 ženy ve věku 30, 50 a 64 let během jediné půlhodiny.

Dvě se pokusil znásilnit a třetí okrást. Díky odvaze a morální síle německých občanů, kteří napadeným ženám přispěchali na pomoc, se migrantovi ani jeden z útoků nevydařil.

Migrant byl zadržen a provizorně uvězněn.

V Mittweidě je na gymnáziu a na univerzitě ubytováno 140-180 migrantů, dalších 140 se má nastěhovat do kontejnerového městečka.

Zdroj: http://www.epochtimes.de/politik/deutschland/sachsen-24-jaeh...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Ukrajina udělila Sorosovi jako výraz díků státní vyznamenání

16.11.15

Ukrajina:

Známý americký finančník židovského původu George Soros obdržel od ukrajinského prezidenta Petra Porošenka Řád svobody za výjimečné zásluhy v posilování mezinárodního postavení Ukrajiny a přínos pro sociálně-ekonomické reformy v zemi.

„Vaše aktivní činnost v posledních letech přinesla plody v podobě demokratických změn, jež se nyní na Ukrajině odehrávají,“ prohlásil na adresu Sorose Porošenko.

Zdroj: http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/14784-ukrajina...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Vojenský analytik Koller: Politici a analytici při svém žvanění v ČT i jinde vůbec nepochopili, že v Paříži neproběhl standardní teroristický útok

16.11.15

Evropská unie:

Můžeme čekat, že se politici pokusí sebrat legální zbraně našim občanům, aby se nemohli bránit. Poté je soustředí v nějakém skladu, kde si je teroristi seberou hromadně. Zákon už se připravuje. Důležitá je evropská demokratická absolutní totalitní kontrola obyvatel, jejich zbraní, projevu i myšlení. O tom se nezdálo ani Hitlerovi a Stalinovi.

I v případě úspěchu tajných služeb dochází k zatajování a přehlížení výsledků jejich práce politickým vedením v USA i EU. Je přece třeba islamizaci podpořit, nikoli zastavit. Musíme počkat, až bude všude muslimů tolik, že je již nezvládneme ani vojensky a budeme muset kapitulovat před jejich politickými požadavky....

Dále si poslechneme, že je třeba podporovat spojenecké Turecko, které pomůže islámské tažení do Evropy zastavit. To je stejné jako platit Hitlerovi, aby nebyl nacista. Turecko a Saúdská Arábie válku v Sýrii vyvolaly a podporují ISIL. Bez nich by bylo dávno po válce a uprchlíci doma. .. EU je v pozici hlupáka, který má platit vyděrači stále zvyšujícímu požadavky. A z jakých peněz se to bude platit? Důchodci dostali 40 korun na měsíc (vzhledem k reálnému propadu kupní ceny důchodů za posledních 15 let by to mělo být kolem 2500 korun jen na vyrovnání) a nakonec si budeme půjčovat na to, abychom platili státům posílajícím k nám teroristy....

Zdroj: http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/14785-vojensky...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Hollande chce predĺžiť režim výnimočného stavu v krajine z 12 dní na 3 mesiace

16.11.15

Francie:

Podľa zákona o výnimočnom stave , ktorý bol prijatý vo Francúzsku už v roku 1955, môže byť výnimočný stav vyhlásený na základe uznesenia rady ministrov na dobu 12 dní, pričom jeho predĺženie je možné jedine v tom prípade, že parlament schváli osobitný zákon na neurčitú dobu až do tej doby, kým sa neobjaví nové nariadenie.

V nedeľu sa Hollande stretol s členmi parlamentu, aby prerokoval možnosť vykonania zmien v zákone o výnimočnom stave, ktoré by umožnili predĺžiť túto dobu až na tri mesiace.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/hollande-chce-predlzit-rezim-vyni...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 112 čtenářů částkou 18 494 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Majitelka obchodu zakázala vstup očkovaným, hrozí obvinění z diskriminace 24.06.21 10:04 Česká republika 1

V průběhu 1 týdne zemřeli 4 piloti Britských aerolinek - shoda s očkováním je nepotvrzená23.06.21 23:03 Británie 2

Britové provokují v Černém moři23.06.21 16:55 Británie 0

WHO: Děti by zatím neměly být očkovány proti Covid-1923.06.21 09:54 Evropská unie 6

Chystajú sa protesty pred domami farmalobistov Krčméryho, Jarčušku a ďalších22.06.21 21:20 Slovensko 1

Demonstrace euroskeptického spolku Odchod proti žalobě EU na ČR a Polsko22.06.21 21:15 Česká republika 0

Jourová: EK nebude čekat na rozhodnutí soudu a začne trestat "neposlušné" státy hned22.06.21 18:27 Evropská unie 3

Jourová vymyslela Kodex, který od roku 2023 poskytne nástroj na ekonomickou likvidaci provozovatelů nepohodlných serverů22.06.21 12:09 Evropská unie 2

A už to jede: proti zakleknutí „českého Floyda“ se chystá demonstrace!22.06.21 11:14 Česká republika 3

Romea pláče: cikánský Floyd se (zatím) nekoná...21.06.21 22:30 Česká republika 5

Jan Hnízdil: Očkovací mašinérie ulhané vlády jede i přes úmrtí dál21.06.21 22:16 Česká republika 0

Prodejte své zdraví či život. Nabízíme 500 Kč21.06.21 19:56 Česká republika 5

Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor21.06.21 02:00 Česká republika 1

Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu21.06.21 01:47 USA 0

Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí21.06.21 01:34 Česká republika 1

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 8

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 10

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,34 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,68 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
23,23 Kč
100 japonských jenů
19,24 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 977,08 Kč
1 unce stříbra
555,56 Kč
Bitcoin
725 060,32 Kč

Poslední aktualizace: 24.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 39 150 059