Ve zkratce

Stránka:

 Dohody TPP bylo dosaženo. Evropská komise vyzývá k iniciaci obchodních jednání se zeměmi TPP

5.10.15

Evropská unie:

Transpacifické dohody TPP mezi USA a 11 státy Asie a Tichomoří bylo dosaženo. Ještě ji musí ratifikovat parlamenty zúčastněných zemí.

Nyní se pravděpodobně zintenzivní jednání o Transatlantické dohodě TTIP, která se nás jako členů EU už přímo dotýká.

Více o smlouvách zde.

"Musíme zvýšit tempo našich jednání. To znamená zintenzivnění úsilí na obou stranách", prohlásila minulý měsíc Cecilia Malmström z evropské strany ALDE po setkání s obchodním zástupcem USA Michaelem Fromanem.

Evropská komise okamžitě vyzvala EU k iniciaci obchodních jednání se zeměmi v TPP, počínaje Novým Zélandem.

Zdroj: http://www.euractiv.com/sections/trade-society/trade-negotia...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Babišova evropská strana ALDE žádá, aby Maďarsko nemohlo hlasovat o trvalých kvótách

5.10.15

Evropská unie:

Evropskou unii čeká v tomto týdnu hlasování ministrů o zavedení trvalých kvót na rozdělování migrantů mezi členské státy EU.

Strana evropských liberálů ALDE, jejímž členem je Babišova strana ANO  žádá poprvé v existenci EU aktivovat článek 7 Lisabonské smlouvy proti Maďarsku. Požadavek přichází poté , co byl v Maďarsku schválen zákon, který povoluje vládě pro zvládnutí imigrační krize použít armádu. Zákon rovněž povoluje užití slzného plynu a gumových projektilů na migranty (tedy nejen na evropské občany, jak známe z mnohých evropských států). 

Podle článku 7 Lisabonské smlouvy lze za vážné porušení lidských práv - demokracie, rovnosti, svobody atd. - zbavit členský stát EU dočasně hlasovacího práva v Evropské radě ministrů.

ALDE je velkým podporovatelem přijímání migrantů do EU a jejich rozesílání kvótami do jednotlivých států. Babiš si ovšem dává pozor  - evropští poslanci za ANO hlasují většinou v rozporu se svou domovskou evropskou stranou ALDE.Těch pár rebelantských poslanců ANO neovlivní výsledek hlasování a co kdyby se někdo z ČR podíval, jak hlasují.

Zdroj: http://www.euractiv.com/sections/global-europe/alde-requests...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Důvěrná prognóza německého ministerstva očekává do konce roku 2015 1,5 milionu migrantů-původně to bylo 800.000

5.10.15

Německo:

Tlak bude vzrůstat, protože záměrem globalistů je vytvoření jednotného evropského státu se všemi státními atributy a rovnoměrné rozvržení migrantů do jednotlivých zemí, aby se vyměnilo obyvatelstvo a  přemazala se historická paměť evropských národů. Byznys si přivádí levnou pracovní sílu rovnou k sobě, místo aby své pobočky stěhoval kdesi po světě. Evropský islámský chalífát se časem jistě nebude zdráhat napadnout pravoslavné Rusko.

V současnosti se tlačí na to, aby se jednotlivé členské státy v dramatické situaci vzdaly svých práv - nyní především práva na udělování azylu a předali ho Bruselu. Aby se v hraničních státech unie vytvořily tzv. hotspoty, ve kterých bude Brusel rozhodovat, komu udělí azyl a do kterého státu ho pošle.

 

Zdroj: http://www.welt.de/politik/article147202793/2015-werden-nun-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Za tzv. "imigrační krizi" nemohou Američané ale globalisté

4.10.15

Evropská unie:

Jeden z mála rozborů pozadí tzv. "imigrační krize" s hlubokým vhledem do problematiky - určitě si přečtěte.

K tomuto - podle mého názoru  - pravdivému článku dodávám aktualizované dokončení:

Sutherland, zvláštní zmocněnec OSN pro migraci, úporně loboval za to, aby mezinárodní migrace byla jako faktor rozvoje (sic!) zahrnuta do OSN Agendy pro udržitelný rozvoj pro roky 2015-2030. Bohužel se mu to koncem minulého měsíce skutečně podařilo a mezinárodní migraci jako faktor rozvoje najdete v Agendě v bodě 29.

To znamená, že během let 2015-2030 budou vyčleněny mohutné zdroje na její rozvoj.

Evropská komise - ta komise, která má bojovat s migračním návalem do Evropy - OSN Agendu pro udržitelný rozvoj 2030 nadšeně přivítala.

Co k tomu dodat - snad jen šiřte všude, kde můžete.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/10/hlavni-media-ve-sluzbach...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Přímý konflikt ruských a izraelských stíhaček nad Sýrii

4.10.15

Sýrie:

2. října došlo ke kontaktu mezi šesti ruskými Sukhoi SU – 30 SM a čtyřmi F-15, které se pokusily proniknout do syrského vzdušného prostoru z Libanonu. Izraelská letadla létají v syrském prostoru kolem Latakia už měsíce, tentokrát padla kosa na kámen.

Izrael vyhodnotil, že případný přímý boj by nedopadl pro ně dobře a raději se stáhl. Následně ostře protestoval u ruské strany. Rusko požaduje vysvětlení, co tam izraelská letadla dělala.

Světová média incident zatím ignorovala.

Zdroj: http://www.darkmoon.me/2015/exclusive-russia-threatens-to-sh...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Súčasná ukrajinská sloboda a demokracia: farmár príde na svoje pole a vidí, ako mu cudzí chlapí zbierajú úrodu

4.10.15

Ukrajina:

Uvědomělý ukrajinský farmář sponzoruje poctivě Pravý sektor a jednou přijde na své pole - a ouha.

Po jeho poli jezdí cizí kombajn a sklízí jeho úrodu za "ochrany" podivných individuí, ze kterých se vyklube - světe, div se - 8. bataljon Pravého sektoru.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/sucasna-ukrajinska-sloboda-a-demo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Tlak na rozdělení imigrantů, které pozvala Merkelová, do jiných států EU, vzrůstá.

4.10.15

Německo:

Jsou to jen 4 týdny, co Merkelová bez konzultace s ostatními státy EU pozvala imigranty do Německa.

Nyní německé státy pod náporem imigrantů kolabují. Tlak na rozdělení imigrantů, které pozvala Merkelová, do jiných států EU, tak vzrůstá.

Dramatická situace je v Bavorsku, kde se stýkají dvě imigrantské trasy přes Balkán a Středomoří.

Premiér Bavorska Horst Seehofer (CSU) trvá na tom, že imigranti musí zůstat v první zemi, ve které se zaregistrují.

Premiér Porýní-Falce očekává od kancléřky omezení počtu přijímaných uprchlíků.

Premiér Braniborska Dietmar Woidke (SPD) říká, že se na evropské úrovni musí zajstit, aby spravedlivé dotace z EU byly státům rozděleny až po spravedlivém rozdělení imigrantů.

------------
Doba odhalení podvodu ve Volkswagenu jistě není náhodná a náhodné není ani prohlášení Bank of America, že průšvih Volkswagenu odnese nejvíce Česká republika a Maďarsko. Chovanec už vypisuje výběrové řízení na dodání 150.000 dokladů pro imigranty.

Ukončení členství v EU se tak stává životním zájmem České republiky.

Zdroj: http://www.welt.de/politik/deutschland/article147173438/Alle...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Evropou se přehnaly tisícové demonstrace proti migrantům

4.10.15

Evropská unie:

V německém městě Jena několik set ultrapravicových příznivců zablokovalo jednu z ulic na protest proti imigrační politice vlády. Chtějí změnu azylového řízení a zastavit islamizaci Evropy.

Obyvatelé Finska požadují důslednější přístup vlády k imigrantům. Stovky lidí v pohraničním městě Tornio požadovalo uzavření hranic a úplné odmítnutí uprchlíků.

Starostka Calais zakázala demonstraci proti migrantům

Antimigrantská nálada se objevila v České republice. Včerejší protest byl jeden z mnoha, ketrý uspořádala Národní demokratická strana. Požadavky jsou jednoduché - "Nechceme migranty v České republice" a "Ne k islámu v EU."

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/evropou-se-prehnaly-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Bank of America: Česko a Maďarsko si to kvůli Volkswagenu odskáčou!

4.10.15

Česká republika:

Zatímco v Česku uklidňuje ministr Jan Mládek (ČSSD), že Dieselgate bude mít vliv na ekonomiku jen „krátkodobě, než se překoná krize, se bude vyvážet o nějaké to auto méně“. Popřípadě si budou mít problémy výrobci autodílů, ale svět byznysu hovoří jinak, zdaleka černěji.

„Význam automobilového průmyslu a silné vztahy s německými výrobci uvedly střední a východní Evropu do extrémně zranitelného postavení ve vztahu k situaci s Volkswagenem,“ píše se v dokumentu americké banky. „Zdá se, že ze všeho nejvíc to bude mít vliv na HDP České republiky a Maďarska."

Jak bylo uvedeno ve zprávě analytiků, pokud se všechna obvinění proti Volkswagenu potvrdí, tempo růstu maďarské a české ekonomiky by mohlo klesnout o 1-1,5%!

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bank-of-america-cesk...

Klasifikace: ekonomika,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 McCain: Co si to Rusko dovoluje? V Sýrii bombarduje naše teroristy

4.10.15

Sýrie:

Americký senátor John McCain, předseda Vojenského výboru, ostře kritizoval Rusko, protože "rebelové" bombardovaní v Sýrii patří CIA a jejich úkolem je svrhnout prezidenta Asada.

"Je to zajímavé, že jejich první útoky byly namířeny proti jednotlivcům a skupinám, které byly financovány a vyškoleni naším CIA," řekl McCain. Dodal, že může potvrdit cíle Rusů, protože mluvil s lidmi ze zasažených míst.

McCain tak otevřeně přiznal, že CIA si udržuje teroristy v Sýrii a má dokonce s nimi kontakt.


Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/10/mccain-co-si-to-rusko-do...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 OSN nechala Saúdskou Arábii vyšetřovat její vlastní zločiny v Jemenu

4.10.15

Saudská Arábie:

Nizozemci pod tlakem Saúdů představili nový návrh, který volal po vyslání týmu expertů a pomocného personálu do Jemenu s cílem shromáždit data o porušování lidských práv. Saúdové následně ale navrhli novou rezoluci. Ta neobsahovala mezinárodní lidskoprávní tým, místo toho jen žádala OHCHR o poskytování informací ohledně „programu technické pomoci a budování kapacit v poli lidských práv.“

Nizozemci následně svůj návrh na mezinárodní vyšetřování stáhli. Proč? Nizozemská mise při OSN  sdělila, že den předtím, než Nizozemci svůj návrh rezoluce stáhli, americký ministr zahraničí John Kerry mluvil s nizozemským ministrem zahraničí Bertem Keondersem na summitu pro boj proti terorismu.

V pátek tedy byla schválena nová rezoluce. Saúdská Arábie a její spojenci budou moci provádět národní vyšetřování porušování lidských práv Jemenu, jinými slovy, budou tedy vyšetřovat vlastní zločiny, a OSN je podpoří technickou pomocí.

Zdroj: http://wertyzreport.com/clanek/jemen-vysetrovani-osn

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Militantní skupiny v Sýrii odmítají mírovou iniciativu OSN

4.10.15

Sýrie:

Militantní skupiny, které bojují proti syrské vládě, odmítly plány zvláštního velvyslanece OSN Staffana de Mistury pro ukočení konfliktu v zemi. Damašek naopak iniciativu podpořil.

Iniciativa má pozvat všechny zapojené strany k vytvoření čtyř pracujících skupin vedených OSN, které mají probírat plán vedoucí k míru v Sýrii.

Zdroj: http://wertyzreport.com/clanek/militanti-odmitaji-mirovou-in...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Ruský generální štáb varuje Evropu: „Radikálové IS se v panice vzdávají, dezertují a míří do Evropy“

4.10.15

Evropská unie:

„V Sýrii provedlo ruské letectvo více než 60 misí a zničilo více než 50 objektů teroristických infrastruktur Islámského státu,“- řekl zástupce generálního štábu ruských ozbrojených sil, generálníh Andrei Kartapolov.

Dle Kartapolova se za tři dny podařilo zničit materiální základny teroristů a výrazně snížit jejich akceschopnost. 

Poznamenal, že podle zpravodajských zpráv, radikálové opouštějí území pod ruskou kontrolou a utíkají ze Sýrie:

„V řadách IS začala po ruském bombardování panika a dezerce. Asi 600 žoldnéřů opustilo své pozice a snaží se dostat do Evropy.“

Zdroj: http://aeronet.cz/news/rusky-generalni-stab-varuje-evropu-ra...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Hamburk kolabuje pod náporem imigrantů

4.10.15

Německo:

Důležité zákony jsou schvalovány bez řádného projednávání ve spěchu a SPD (soc. dem.) již se ani nesnaží dosáhnout nějakého koncensu z opozicí.

Slib, že žádní lidé nebudou muset žít ve stanech skončil u ledu.  Všechny byty, které měl Hamburk k dispozici, jsou zaplněny imigranty. Úředníci jsou teď rádi i za ty stany.

O nějakých - dříve dodržovaných - standardech ubytování již není řeč. "Nyní dodržujeme standardy, které bychom před rokem odmítli," řekl senátor Michael Neumann z SPD.

Hamburk v tísni schválil kontroverzní zákon o vyvlastnění soukromých komerčních nemovitostí pro ubytování imigrantů. Imigranti jsou ubytováni ve výstavních halách  i ve výrobních halách. Ve výrobní hale železářství v Bergedorfu drželo 75 imigrantů hladovku kvůli ubytovacím podmínkám - špíně a nedostatku soukromí.

Hygienické podmínky podle zákona o ochraně před infekčními chorobami jsou ignorovány. Nejsou dodržovány ani minimální standardy.

V Jenfelder Moorpark týdny bují svrab, aniž by byla dodána patřičná léčba a několik případů se objevilo i v  Schnackenburgallee.

Komerční výstavba sociálních bytů vzrostla o dalších 5.000 jednotek, na nějaká stavební povolení se nyní nehledí. Byty se vyrábí se sníženými  standardy, jako je ochrana proti hluku apod.

------------
Řízená přeměna kdysi sociálně silné Evropy na Evropu s feudálními podmínkami k životu jede na plné pecky.

Zdroj: http://www.welt.de/regionales/hamburg/article147153678/Hambu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Chovanec už tiskne 150.000 dokladů pro imigranty

4.10.15

Česká republika:

Sněmovna nám zahrála divadlo s odmítáním trvalých kvót - zatímco Radim Fiala z SPD tvrdí, že:

"Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) předložil vládě k posouzení na pondělní zasedání veřejnou zakázku na tisk dokladů.Česko se chystá vytisknout do zásoby 150 tisíc dokladů pro migranty."

Ohledně trvalých kvót pro přerozdělování imigrantů budou toto pondělí jednat ministři vnitra členských zemí EU.

 

Zdroj: http://spd.cz/radim-fiala-kapitulace-ceske-vlady-pred-brusel...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Nemocniční kliniky jsou zahlceny imigranty.

4.10.15

Německo:

Nemocniční kliniky jsou pod stále rostoucím tlakem imigrantů. Imigranti přichází s nemocemi, které již byly v Německu vymýceny jako je svrab a tuberkulóza a není pro ně k dispozici dostatek léků. Navíc vysoce infekční tuberkulóza vyžaduje přísnou izolaci pacientů, což je pro nemocnice velmi nákladné.

Nemocnice také musí najímat tlumočníky a mají problémy dostat tyto peníze zpět z obcí.

Bavorský ministr vnitra odhadl, že cca 10 % z přicházejících imigrantů potřebuje akutní lékařské ošetření. Jeden milion imigrantů, který je v Německu očekáván v tomto roce, představuje tedy 150.000 nových pacientů v nemocniční péči.

Německé nemocnice jsou navíc zdravotními pojišťovnami sankcionovány, pokud je plánovaný roční počet pacientů překročen. Proto nyní vyžadují změnu těchto pravidel.

Také není jasné, kdo nemocnicím proplatí léčbu pacientů, kteří nemají povolení k pobytu.

Zdroj: http://www.welt.de/politik/deutschland/article147170095/Klin...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Ex-ministryně nazvala Francii zemí bílé rasy - a vypukl skandál

4.10.15

Francie:

Bávalá ministryně Sarkozyho vlády Nadine Morano prohlásila:

"Francie zůstane Francií. Jsme křesťansko-židovskou zemí bílé rasy. Nemám pocit, že je moje země muslimská."

Její slova byla mainstreamem označena za skandální s tím, že rozeznávání lidských ras bylo ideologickým základem pro státní rasismus a že Francie odmítá koncept "přirozených rozdílů" od roku 1789.

Sarkozy dělal 3 dny mrtvého boruka a pak pohnal Morano před odvolací výbor, aby ji stáhl z volebního seznamu pro lokální volby v prosinci v oblasti Meurthe-et-Moselle.

Morana prohlásila, že vůdce strany není učitel základní školy, aby jí dával lekce z gaullismu:

"V jaké zemi to žijeme, když člověk nemůže říci, že Francie má židovsko-křesťanské kořeny a převládají zde bílí lidé?

Zdroj: http://www.welt.de/politik/ausland/article147152369/Ex-Minis...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Banky budou zavádět záporný úrok - ČSOB ho zmiňuje v nových Všeobecných podmínkách

4.10.15

Česká republika:

Tuzemské banky se chystají zavést záporný úrok. ČSOB, dvojka na českém trhu, se rozhodla tuto možnost vepsat do svých právních dokumentů.

I další banky potvrdily, že se konceptem záporného úroku zabývají. Pro klienty by to znamenalo, že by banka za uložení peněz na jejích účtech strhávala částku ve výši negativního úroku. Za uložení svých peněz de facto platili.

Dotklo by se to nejspíš jen těch největších klientů.

--------------
Přesto se zmínka o záporném úroku dostala u ČSOB do nových Všeobecných podmínek i pro malé střadatele. Kdo máte konto u ČSOB, raději zvažte změnu banky.

Zdroj: http://finparada.cz/zprava_banka.aspx?ID=10623

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Hlasování o návrhu podat kvůli kvótám žalobu k Evropskému soudu

2.10.15

Česká republika:

Hlasování o textu:

Poslanecká sněmovna trvá na odmítavém postoji k povinným kvótám pro rozdělení uprchlíků v jednotlivých členských zemích Evropské unie. Protože byla Česká republika v této otázce přehlasována na zasedání ministrů vnitra, žádá Poslanecká sněmovna vládu, aby se připojila k podání žaloby k soudu Evropské unie.

Návrh - http://www.psp.cz/eknih/2013ps/stenprot/030schuz/s030062.htm#h5

Hlasování:

K přijetí návrhu bylo třeba 70 hlasů, PRO bylo 56 hlasů, PROTI 4 hlasy (Janulík-ANO,Toufar-ČSSD,sudeťák Herman a Jurečka z KDU-ČSL). Návrh byl zamítnut - chybělo 14 hlasů:

ČSSD: pro 4, proti 1, zdržel se 27, omluven 14, fláká se 4

ANO: pro 1, proti 1, zdržel se 28, omluven 14, fláká se 3

KSČM: pro 27, omluven 5, fláká se 1

TOP09-Starostové: pro 1, zdržel se 17, omluven 6, fláká se 2

ODS: pro 11, omluven 4, fláká se 1

KDU-ČSL: pro 2, proti 2, zdržel se 8, omluven 2

Úsvit: pro 6, omluven 2

Nezařazení: pro 3, omluven 3

Zdroj: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=61469

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 112 čtenářů částkou 18 494 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Majitelka obchodu zakázala vstup očkovaným, hrozí obvinění z diskriminace 24.06.21 10:04 Česká republika 1

V průběhu 1 týdne zemřeli 4 piloti Britských aerolinek - shoda s očkováním je nepotvrzená23.06.21 23:03 Británie 2

Britové provokují v Černém moři23.06.21 16:55 Británie 0

WHO: Děti by zatím neměly být očkovány proti Covid-1923.06.21 09:54 Evropská unie 6

Chystajú sa protesty pred domami farmalobistov Krčméryho, Jarčušku a ďalších22.06.21 21:20 Slovensko 1

Demonstrace euroskeptického spolku Odchod proti žalobě EU na ČR a Polsko22.06.21 21:15 Česká republika 0

Jourová: EK nebude čekat na rozhodnutí soudu a začne trestat "neposlušné" státy hned22.06.21 18:27 Evropská unie 3

Jourová vymyslela Kodex, který od roku 2023 poskytne nástroj na ekonomickou likvidaci provozovatelů nepohodlných serverů22.06.21 12:09 Evropská unie 2

A už to jede: proti zakleknutí „českého Floyda“ se chystá demonstrace!22.06.21 11:14 Česká republika 3

Romea pláče: cikánský Floyd se (zatím) nekoná...21.06.21 22:30 Česká republika 5

Jan Hnízdil: Očkovací mašinérie ulhané vlády jede i přes úmrtí dál21.06.21 22:16 Česká republika 0

Prodejte své zdraví či život. Nabízíme 500 Kč21.06.21 19:56 Česká republika 5

Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor21.06.21 02:00 Česká republika 1

Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu21.06.21 01:47 USA 0

Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí21.06.21 01:34 Česká republika 1

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 8

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 10

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,34 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,68 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
23,23 Kč
100 japonských jenů
19,24 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 977,08 Kč
1 unce stříbra
555,56 Kč
Bitcoin
725 060,32 Kč

Poslední aktualizace: 24.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 39 149 790