Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané jan26

Nalezeno 97 příspěveků, 8 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.08.2011 09:13

Stanové městečko u New Jersey

Aj u nás na Slovensku už máme "americký sen"..

jan26 195.?.?.?

Jedným z prvých výdobytkov "demokracie" a "trhového raja" na Slovensku je vznik predtým neznámeho fenoménu - masovej nezamestnanosti. Obrovský problém nájsť si mizerne platenú prácu (pretože na Slovensku bežný človek vlastne ani inú nenájde), vedie k alkoholizmu, problémom so splácaním hypoték (ďalšia vymoženosť "demokracie") a rozpadu rodiných vzťahov. Mnohí sa ocitajú na dlažbe a nemajú kam ísť. Štát problém, ktorý spôsobil, nerieši. Železničné stanice, parky a zdevastované verejné priestranstvá sa zaplnili bezprizornými bezdomovcami. Zapáchajúce trosky niekdajších ľudí budia odpor tých šťastnejších, ktorí ešte neprepadli cez veľké oká deravej sociálnej siete. Množia sa sťažnosti na obťažovanie žobrajúcimi bezdomovcami, zápach či odpadky. Úradnícke mafie v štátnej správe a samosprávach majú na porúdzi operatívne "riešenia". Napríklad zobrať zo železničnej stanice lavičky, aby "bezďáci" nemali kde sedieť. Vskutku brilantné riešenie...
V Martine, jednom zo "šťastných" slovenských miest, kde po rozpade veľkých strojární zostali tisíce nezamestnaných a desiatky zbohatlíkov,sa mnohí ocitli v existenčnej núdzi. Ako to už chodí, občas sa nájde jednotlivec so sociálnym cítením ,ktorý sa pokúsi riešiť siutáciu na vlastnú päsť a vlastné náklady. Volá sa Daniel Diškanec a situáciu bezdomovcov sa rozhodol vyriešiť vytvorením núdzovej osady na vlastnom pozemku, pri železničnej trati na okraji MT. Osada existuje už viac ako 10 rokov. A reakcia štátnych orgánov? Tupý byrokratický moloch štátnej mafie zareagoval presne tak, ako sa dalo čakať. Namiesto pomocnej ruky prišla papierová šikana. Pre tupú úradnícku luzu nie je problémom to, že sú desiatky ľudí na okraji spoločnosti, ktorým treba nejakým spôsobom pomôcť zaradiť sa do spoločnosti, ale stavebné povolenia... Tí istí malomeštacki paraziti, na teplých miestečkách v úradoch, ktorí nevyžadujú stav povolenie od zbohatlíckych staviteľov čiernych stavieb, zrazu potrebujú milión papierov.
Prikladám odkaz na jeden z článkov, ktorý popisuje siutáciu.
Týmto sa chcem "poďakovať" všetkým ,ktorí napomohli k naplneniu Slovenského sna...

http://iphone.sme.sk/?sek=reg_tc&rub=reg_tc_spr&cl=5729331

249898

11.08.2011 09:37

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: ku konšpiračným teóriám a konšpirátorom

jan26 195.?.?.?

Dovolím si ešte priložiť jeden odkaz na referát z hydrológie, ktorý sa celkom objektívne venuje aj otázke klimatických zmien.

250496

11.08.2011 12:39

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: ku konšpiračným teóriám a konšpirátorom

jan26 195.?.?.?

http://147.213.145.2/pekarova/WEBClanky/ADFB13.pdf

250525

18.08.2011 09:34

5000 stromů

pre stromy nevidíme les?

jan26 195.?.?.?

Tu je link na zaujímavý postreh.
Je tzv "ochrana" naozaj správna a zmysluplná vo všetkých prípadoch?
http://osel.cz/index.php?clanek=5831

251236

26.08.2011 13:16

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

sme ešte ďalej

jan26 195.?.?.?

Všadeprítomná ŠTB, buzerácia ľudí,ktorých názor sa vymykal oficiálnej doktríne, obmedzená sloboda cestovania, rady na spotrebný tovar a banány... Toť nevýhody minulého režimu.
Výhody? Mohutná bytová výstavba, možnosť postaviť si rodinný dom bez celoživotnej dlžoby, istota zamestnania, rozvoj všetkých hospodárskych odvetví, výstavba škôl, univerzít, nemocníc a polikliník, možnosť získať bezplatné vzdelanie na slušnej úrovni... Keď porovnám životnú úroveň priemerného Slováka v r. 1948 a ... v r. 1975, vidím dve rozdielne bytosti, snáď z iných planét. Keď sa v ČSSR stala 1 vražda, týždeň sa o ničom inom nehovorilo. Dnes vraždy v správach ani nevnímame.
Čo som tým všetkým chcel povedať? Nuž, súhlasím, dnes, v čase "demokracie", "volného trhu" a "slobody", sme už naisto oveľa dalej...

251918

14.10.2011 14:14

Jupiter a býk ve světové politice

mimochodom

jan26 195.?.?.?

Včera sa som sa dočítal na Hlase Ruska(website ruskej rozhlas. stanice blízkej ministerstvu zahr. vecí RF), že Syrta napriek masívnemu bombardovaniu a generálnemu útoku ozbrojencov "dočasnej rady" odolala. Minulý týždeň "slovenské" médiá oznamovali (už neviem po koľký krát) dobytie mesta. Skutočnosť, že sa im dobyť mesto nepodarilo, však už neuviedli...
Zaráža ma primitívna a povrchná propaganda, ľahko odhaliteľné lži a tendenčnosť správ "nezávislých" médií.
Zároveň týmto skladám hold hrdinským obrancom mesta, ktorí v nesmierne zložitých podmienkach odolávajú presile zločincov a zabijakov platených a podporovaných koloniálnymi veľmocami a nadnárodným sionizmom.
J.

255161

19.10.2011 07:31

Usnesení krajského soudu, v pořadí třetí

monstrprocesy včera a dnes

jan26 195.?.?.?

Je jasné, že celosvetová vládnuca etnotrieda sa snaží "právnymi" prostriedkami likvidovať, zastrašovať, alebo aspoň vyčerpať tie osoby, ktoré v žurnalistickej a mediálnej brandži ešte neplnia úplohu propagandy a mediálnej dymovej clony. Hovoriť pravdu a myslieť slobodne bolo vždy nebezpečné. Základnými piliermi moci sú lož, represia / strach z represie a okrádanie širokých vrstiev spoločnosti.
O "právnosti", "demokracii" a "slobode slova" - t.j. 3 PILIERE LŽI súčasného režimu už dnes pochybuje každý, kto má ešte čím myslieť. Spoza deravej opony týchto lží čoraz jasnejšie vystupujú kontúry Leviathana, ktorý sa zatiaľ skrýva. Neuplnie veľa vody v Dunaji či Vltave a Leviathan vystúpi na scénu bez závoja... V tomto dejstve už bude neskoro robiť čokoľvek.

255479

27.10.2011 09:57

Occupy Wall Street? Něco tu smrdí

súhlas s p. Bartošom

jan26 195.?.?.?

Kedysi, pár rokov dozadu, som bol ešte dosť naivný na to, aby som veril v úprimnosť revolúcií. Bol som tak trochu naivným ľavicovým idealistom, sklamaným poprevratovým vývojom v mojej vlasti, nezamestnanosťou, nehoráznou zlodejinou, morálnym, kultúrnym a hodnotovým rozkladom spoločnosti a to aj mnohých ľudí v mojom bezprostrednom okolí. Bol by som najradšej s kalašnikovom v ruke nejakú tú revolúciu pomáhal rozpútať. Mal som na to právo, bolo mi tak 16-20 r. Neskôr, čoraz jasnejšie videl "pragmatické" kontúry dejov, shované v zákulisí.
Áno, sú aj spontánne, úprimne myslené revolúcie a prevraty, za ktorými nestojí žiadna svetovládna klika. Alebo sa "neriadené" revolúcia časom zmenia.
Je ich ale málo a väčšinou končia tragicky. Sú to tie "zlé" revolúcie, na čele ktorých stoja "zlí" diktátori, napr. zloduch Kaddáfí, ktorého idey aj prax bola natoľko nekorektná, že bolo potrebné odhodiť všetky divadelné porestrojenia a začať bez škrupulí vraždiť...
Banksteri sú velmi inteligentní a ich psychopatická zvrhlosť a túžba po moci sa opierajú o obrovské poznatky o dianí v spoločnosti. Sú majstrami v humanitných vedách - ekonómii,psychológii, sociológii, práve... správanie davu majú skvele prečítané, vedia, že 70% obycateľov je hlúpa zberba, ktorá nerozumie a nechce rozumieť tomu, čo sa deje. To malé %, kt. sa zamýšľa nad spoločenskými dejmi (má čím, kedy a zaujíma ich to), je pre nich neškodné, alebo ho umlčia.

256056

27.10.2011 12:40

A co dál, Stworo?

The Catch 22

jan26 195.?.?.?

Yossarian tiež bojoval, až na koniec odplával na malom člnku z leteckej základne... Obdivujem Vás pán Stwora, pre Vašu odvahu bojovať s monstrkraciou politicky korektných súdov a systémom na potláčanie slobody prejavu odvodených z Protokolov (mám, samozrejme, na mysli protokoly z technických a emisných prehliadok vozidla [smích]).
Súkolie politicky korektných dozorcov nad mediálnym svetom a štátnych orgánov je vynikajúcim lisom na odšťavovanie energie z nepohodlných jedincov...
Mimochodom, viete mi poradiť, ako Vám zaslať nejakú tú skromnú podporu anonymným spôsobom z územia Slovenska? Nedisponujem síce síce Rothschildovými zdrojmi, ale aspoň niečo...

256087

27.10.2011 13:00

A co dál, Stworo?

ešte mimochodom

jan26 195.?.?.?

na margo II.WW. Môj starý otec bol počas vojny zavlečený na nútené práce do Reichu. Musel podpísať, že tam ide dobrovolne, hoci ho tam poslali za trest, že nechcel vstúpiť do HSĽS a ešte na nejaké udanie dobromyselného suseda... V podzemnej továrni plnili bomby. Bolo tam niekoľko poschodí akejsi ubytovne v podzemí. Malo to 6 podlaží, na najvyšších bola najlepšia ventilácia, najschopnejšie ubykácie i najlepšia strava. Tam boli ubytovaní zajatci briti a američania. Nižšie boli Francúzi, podmienky tam už boli pod psa. V nižších poschodiach boli slovanskí untermenschen (čiže aj môj starký..). Bývali v akýchsi klietkach a dostávali každý deň špecialitu nemeckej kuchyne - varenú kašu zo zmrznutej burgyne, niekedy s trochou margarínu. Na posledných 2 poschodiach boli zajatci zo ZSSR, ktorí nemali ani prične a hádzali im vidlami surovú burgyňu. Mreli po desiatkach, bol tam strašný smrad... Starký to prežil, telo mal posiate hnisavými vredmi a z nemeckej kulinárskej školy mal žalúdočné vredy. Nikto nikdy jemu ani nám nevyplácal žiadne odškodné...
Po príslušníkoch kmeňa Abrahámovho však ani slychu. Nuž, možno práve tam neboli, mohli trpieť v iných lágroch, nie je to vylúčené. Keď však napíšete niečo v tom zmysle, že v II.W.W. nezahynulo 20 mil., ale iba 10 mil. príslušníkov slovanských národov, nikto vás žalovať zrejme nebude...i keby to bola bohapustá lož. O niekom sa to môže, o iných nie.

256088

02.11.2011 08:23

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

porovnanie dvoch epoch

jan26 195.?.?.?

Súhlasím s autorom na tak 95%. Keď skončil minulý režim, bol som ešte dieťa, no tú dobu si pamätám dobre. Bola to doba, keď si bežný človek mohol nadobudnúť poctivou prácou rodinný dom, doba, keď človek nevedel, čo je to nezamestnanosť. Bola to doba, keď narkománia a iné neduhy existovali len na blikajúcich obrazovkách televíznych prijímačov zn. Tesla. Doba, keď ľudia neboli po uši zadĺžení, doba, keď sme dostávali na školách balík písaniek, ceruzky a ďalšie potreby zadarmo. Iste, nebolo vždy dostať banány, nemali sme tu limuzíny zn. Mercedes. Iba škodovky, trabanty a "žigulíky". Pre mladých to bola doba záujmových krúžkov, športu, turistiky, väčšinou sponzorovaných štátnym aparátom. Doba stability a /v porovnaní s dneškom/ rozkvetu.
Situácia, že vám zabijú rovesníka-podnikateľa bombou nastraženou v aute, bola nemysliteľná. Dnes je to bežná realita (aj v mojom osobnom prípade).
A nesloboda? Nuž, tá dnešná "sloboda" je vykúpená strašnou cenou. "Demokacia"? Končí pred bránami závodu /a parlamentu/. Nie je to demokracia, ale skorumpovaný parlamentný bordel, ovládaný kriminálnou sférou a korporáciami. Diktatúra zbohatlíckych mafií. Značná časť týchto lumpenpodnikateľov predtým parazitovala a rozvracala zvnútra komunistickú stranu. Pripravovala pôdu pre nešťastný puč v novembri 89. Škoda ďalej písať, veď to všetci vieme.I s prihliadnutím na všetky neduhy minulého režimu možno povedať, že to bol zlatý socík.
Môj otec poznal starého disidenta, kt. prežíval svoje posledné roky v chalupe na Slovensku. Mal kontakty na tzv. disidentské kruhy a výborné informácie. Vedel, že sa chystá puč. Vedel, že V. Havel bude prezident, poznal mená viacerých ministrov budúcej "revolučnej" vlády. Bolo to na jeseň 88, rok pred pučom. Vedel, že je to komplot štruktúr v štátostrane a tzv. disentu. Komunistov nenávidel, mal na to osobné dôvody. Ale vedel, že to, čo príde, bude oveľa horšie...

256430

18.11.2011 09:04

Sametové rozkradení republiky

spomienka na starého disidenta

jan26 195.?.?.?

Poznali sme sa s jedným pánom, ktorý trávil starobu vo svojej chalupe na Slovensku. Pochádzal z Moravy. V období po vojne bol členom Bielej légie, ako mladý študent práva z "lepšej rodiny" bol odporcom komunistov. Skrývali sa na chate v Jeseníkoch, kde ich zatkli príslušníci SNB hneď po voľbách, v kt. vyhrali komunisti. Bol postavený pred súd, prokurátor mu navrhoval trest smrti, nakoniec dostal ťažký žalár (myslím 14 r.) a "rekondičný pobyt" v Jáchymove. Tento mu podlomil zdravie a tak ho predčasne pustili. Nejaký čas pracoval ako úradník v baniach na severe Moravy, potom odišiel do invalidného dôchodku. Sám hovorieval, že keby vyhrali vtedy voľby "oni", zatvárali by komunistov.
Ale k veci. Svoju starobu trávil v chalupe medzi slovenskými kopcami, v opustenej nemeckej dedine Hedviga, ktorú využívali
najmä chatári z Moravy. Tu dostával návštevy z radov disidentov a vedel kopu noviniek z ich radov. Konali sa tu rozličné porady. Otec chodil cestou do práce a nosil mu čerstvé pečivo a potraviny. Na jeseň 1988 ho starý pán privítal z novinkou. "Honzo, budeš se divit, chystá se převrat". Po tom, čo mu vyrosprával, si otec chvíľu myslel, že starému pánovi asi v hlave trošku popreskakovalo, no keď rozprával ďalej, pochopil, že nejde o žartík ani pochybenie rozumu. Vedel, že Havel bude prezidentom, poznal mená niekoľkých budúcich ministrov. Vedel, že celé dianie má pod kontrolou všemocná a všadeprítomná ŠTB. Aj keď starý pán - Jozef K. komunistov nemal rád, z tohoto procesu mal velmi zlý pocit. Vedel, že príjdu zlé časy pre slušných ľudí. Vedel i 3 potenciálne dátumy. 21.8, 17.? a tesne pred Vianocami.
Takže konšpiračná teória? Nie, konšpiračná prax. Spiknutie štruktúr minulého režimu, ktoré chceli privatizovať (rozkradnúť) obrovský národný majetok, puč disidentov s požehnaním domácej i zahraničných tajných služieb.

257219

21.11.2011 08:32

Film USA

Čítali Ste niekedy Protokoly?

jan26 195.?.?.?

Ide o dementizačnú psychologickú kampaň, ktorá má z ľudí (najmä mladých) vytvoriť hordu vymetených deprimovaných tvorov, ktorí sa nebudú schopní brániť nastávajúcim zmenám vo svete. Kultúra je duchovná potrava, ktorá formuje ľudskú povahu, hodnoty a charakter. Tí, ktorí nám vnucujú tento stupídny a škodlivý odpad, to velmi dobre vedia. Stačí si prečítať Protokoly, plní sa len to, čo je už dávno súčasťou agendy Mocných a Vyvolených...

257393

19.12.2011 09:40

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Havel a tragikomická divadelná inscenácia "Zamatový november"

jan26 195.?.?.?

Meno Havel sme u nás v rodine po prvý krát počuli niekedy na jeseň 1988. Otec poznal starého disidenta, vyslúžilca Bielej légie, komunistických lágrov a uránových baní, ktorý, s podlomeným zdravím dožíval v chalupe na Slovensku (inak Moravák). Ten mal výborné informácie s prvej ruky, v jeho chalupe sa konali rôzne pracovné porady disidentov. Na jeseň 88, cestou do práce, otec doniesol starému pánovi mlieko a pečivo, tak ako zvyčajne. Starý pán ho vítal vo dverách s novinkou. "Honzo, budeš se divit, budou se díť věci. Chystá se převrat..." Otec si v prvej chvíli myslel, že starému pánovi doslúžil zdravý rozum. No ďalšie informácie situáciu objasnili. Vtedy sme prvý krát počuli meno Havel - a to rovno v súvislosti s funkciou prezidenta. Všetko bolo do podrobností naplánované, s plným vedomím určitých kruhov ŠTB a KSČ/KSS. Starý pán - Jozef K., vedel i približný termín puču - malo to byť buď 21.8.,17.?, alebo tesne pred Vianocami. Viacerí komunistickí pohlavári puč vyložene potrebovali - tieklo im do topánok, začali vystupovať na verejnosť ich lumpárne - napr. budúci pán prezident SR, Rudolf Sch..., ktorého osoba figurovala vo veľkom podvode s plechmi vo Východoslov. želez., by pri inom vývoji udalostí asi cupital do basy. Majetkový prevrat vyhovoval určitej časti straníckych pohlavárov, ktorí takto mohli legalizovať nakradnuté peniaze a ulúpiť obrovské štátne (predtým národné) majetky. Západ si medlil ruky a pomáhal...
Jozef K. komunistov neznášal, mal na to dobré osobné dôvody. No zároveň si uvedomoval, že tento vývoj bude zlý a mal oprávnené obavy. Dnes už nežije, no jeho predpovede sa splnili s nostradámovskou presnosťou. A meno Havel, sa zapísalo do dejín našich národou ČIERNYMI písmenami.

258873

20.12.2011 08:29

Zastavme tyranov v Slobode zvierat

Pokrytectvo dnešnej doby

jan26 195.?.?.?

Áno, starať sa o zvieratá a zmierňovať ich utrpenie je vznešené a správne. Ak nejde len o nechutné pokrytectvo, ktoré má zakryť kanibaskú povahu ľudskej spoločnosti, v ktorej žijeme.
Dnešná spoločnosť sa len tak hemží nadáciami na pomoc opusteným detičkám, zvieratkám, delfínom a týraným matkám. Nezainteresovaný človek by si myslel, že musí ísť o vysoko civilizovanú a humánnu spoločnosť. Ja však tvrdím, že ide predovšetkým o pretvárku.
Stovky bezdomovcov, státisíce zúfalých nezamestnaných, rodiny žijúce pod hranicou chudoby, "dlhové" hospodárstvo a celá armáda exekútorov presvitá cez deravý pláštik "humanity" kapitalistickej "demokracie". Najväčšími pokrytcami a gaunermi sú, ako vždy v minulosti (ešte spred čias Kristových), boháči. Tí, ktorí vlastnia akcie ropných spoločností schopných zdevastovať tisíce kilometrov štvorcových panenskej prírody, desatisíce hektárov brazílskeho pralesa, či zamoriť pol oceánu toxickým svinstvom. Vyznavači kultu Zlatého teľaťa, ktorí neváhajú zožrať polievku s karety obrovskej a dať zabiť posledného tuleňa pre svoj kožuch, radi prispevajú rôznym zvráteným nadáciám na ochranu zvieratiek. Však si svoj príspevok napokon strhnú z daní...
Že zvieratá v útulkoch Slobody zvierat končia nevedno kde, ma vôbec neprekvapuje. V spoločnosti, ktorá je ľahostajná osudu miliónov ľudí, je v skutočnosti srdečne ukradnuté, kde skončia opustené zvieratká. Šup s nimi... trebárs do kafilérie...
[smích]

258995

20.12.2011 12:18

Zastavme tyranov v Slobode zvierat

RE: Pokrytectvo dnešnej doby

jan26 195.?.?.?

Máte pravdu. Ako vždy, ide o cynické kšefty. Od naivných ľudí vyzbierame státisíce eur, mimovládne organizácie majú iný daňový režim (čiže sa za ne dá schovať kadečo, za čo by sa museli inak odvádzať dane). A potom ich pragmaticky prežerieme... Poznáte slovenské literárne dielo Jožko Púčik a jeho kariéra z medzivojnového obdobia? Zdá sa, že kapitalizmus sa nič nové (dobré) nenaučil, nič staré nezabudol...

259009

31.01.2012 10:17

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

Pravda

jan26 195.?.?.?

Pán Makow má, ako zvyčajne, pravdu. I keď je táto pravda neprijateľná pre rôzne frustrované militantné feministky. I keď každá žena má právo na kariéru, nie je to jej prirodzená úloha. Dnes,keď v dôsledku našej existencie v spotrebnej postindustriálnej spoločnosti potrebujeme oveľa viac peňazí, musia pracovať väčšinou aj ženy. Ako hovorím, nemal by to však byť primárny cieľ ich života. Napokon budú nešťastné a nenaplnené - ako príklad môžem uviesť moju sestru.
"Sloboda" je velmi často zneužívaná našimi sionskými konšpirátormi ako krycí manéver na implementáciu rozkladných a demoralizujúcich prvkov. Každá sloboda - či už skutočná alebo iluzórna, si vyberá daň v podobe rôznych dôsledkov. Ak nejde sloboda ruka v ruke so zodpovednosťou, môže nás doviesť do pekla. A to je ICH cieľ...
A ako posledné - plne súhlasím s výrokom "Práca je chrbtovou kosťou muža". Zapísal som si ho.

261987

02.02.2012 08:48

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

fata morgana slobody prejavu sa definitívne rozplýva

jan26 195.?.?.?

Policajné štruktúry, neschopné i neochotné riešiť ekonomickú megakriminalitu vládnych štruktúr, korupciu, ktorá nemá v histórii obdoby, pozorne sledujú internetové diskusie, aby mohli žalovať a zatvárať "extrémistov". Polícia, ktorá nie je schopná vypísať protokol o prerušení vyšetrovania vo veci krádeže traktora (mám na mysli konkrétny prípad), tobôž nie urobiť niečo pre vypátranie, má totiž úplne iné starosti. Časy J. Haška, F. Kafku, J. Jesenského a Clementisa, nie sú minulosťou... V base a neskôr možno i na šibenici, môže skončiť ktokoľvek kto samostatne uvažuje a nedrží hubu a krok...

262225

28.02.2012 09:10

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

naše jazyky versus asimilácia

jan26 195.?.?.?

Slovanské jazyky sú velmi špecifické, majú v sebe niečo ťažko pomenovateľné, čo by som nazval "aspekt ľudskosti". Je to najviac zreteľné najmä keď počujete nemčinu... Čeština i Slovenčina prežili napriek silným asimilačným snahám najmä preto, že boli jazykom pilných plebejcov, ktorí nemali prístup k akademickému vzdelaniu. Je pravdou, že slovenský a český národ ako velmi príbuzné, si navzájom pomáhali prežiť. Napriek rôznym menej príjemným aspektom spoločného súžitia v štáte, sme a budeme bratia..
Ešte na margo tzv. ezoteriky - duchovna. Nemyslím si, že je to len fikcia a podvod, i keď to komerčné čudo z TV, rôznych webov a časopisov je z väčšej časti blud pre naivných.
Nikdo mi racionálne nevysvetlí snové "deja vu", keď sa vám sníva 3 týždne dopredu situácia, ktorú ste nemohli predvídať, v prostredí, kde ste preukazatelne nikdy neboli a s toľkými zhodnými charakteristikami, ktoré vylučujú náhod. podobnosť. Takisto mnohí brilantní fyzici a vedci (Bohr, Pauli, Jung, Schrodinger), zvyknutí uvažovať výlučne racionálne, zoči voči podivnému správaniu submikroskopického sveta či psychiky, pripustili "iné dymenzie" našeho "materiálneho" sveta. Náš "materiálny" svet je zrejme vrcholček ľadovca skutočnej reality.. [překvapení]

264114

01.03.2012 08:11

Ochotně a dobrovolně se vzdáváme svého soukromí

samoinštalácia Orwellovho 1984

jan26 195.?.?.?

Áno, sú zlé časy. S rastúcou nezamestnanosťou, infláciou, konzumným štýlom života, kt. si vyžaduje primeraný prítok peňazí, dlhovou krízou mnohých jednotlivcov atď, rastie kriminalita. Mnohí, morálne slabší jedinci, často inšpirovaní usfilmovou produkciou, sa odhodlajú vykradnúť rodinný dom, prepadnúť babičku, či samoobsluhu. Prvotným problémom je prehlbujúca sa kríza kapitalizmu, ktorá nakoniec zrejme vyústi v nejaký druh komplexnej katastrofy. Tú však s pozície obyčajných ľudí nevyriešime. Ľudia, ktorí sú exponovaní zvýšenej kriminalite, reagujú v duchu krimi novín z TV. Kamery, to je hit dnešnej doby. Aj u nás na Slovensku rastú ako huby po daždi. Bezpečnosti však nepribúda, skôr platí akási nepriama úmera. Čím viac kamier, tým viac lumpov. Minule som s hrôzou sledoval reportáž z jednej dedinskej školy, kde rastie agresivita detí (nerómska oblasť) a došlo k napadnutiu učiteliek. Pán riaditeľ ZŠ dostal geniálny nápad inštalovať kamery do tried. Novinárka chválospevom ovenčila skutočnosť, že deti sú pod permanentným dozorom Oka... Nájsť a vyriešiť skutočnú príčinu, prečo sú 12-14 ročné deti čoraz agresívnejšie, je zrejme mimo schopnosti pedagógov.
Sami a dobrovolne inštalujeme orwellovskú realitu, nepotrebujeme ani Ideopolćiu a Stranu.. Neuvedomujeme si, že pripravujeme peklo sami pre seba.
Mimochodom, čo takto občanom strašiprdkom navrhnúť zriadenie 2-3 príslušníkov obecnej polície? Nie je to ideál, ale stále lepšie ako kamera, kt. sleduje, čo vykladáte z kufra svojho auta. A náklady na 30 kamier sú podobné. Aspoň sa zníži nezamestnanosť a pár potenciálnych zlodejov možno bude mať poctivý príjem...

264322

26.03.2012 07:56

Další trestní oznámení na OS Zvědavec, tentokrát kvůli daním

Franz Kafka - Proces

jan26 195.?.?.?

Prajem pevné nervy a veľa energie v ťažkom zápase s temnými štruktúrami "politickej korektnosti". Zvedavec je jedným z mála ostrovčekov alternatívneho informovania, ktorý sa vymiká dezinformačnej mašinérii, slúžiacej "Mudrcom" a ich cieľom. Je pre nich nevyhnutné tieto portály zlikvidovať. Umoriť ich finančne, pripraviť autorov o tvorivú energiu, kriminalizovať ich. Však máme "právny štát" a poriadok predsa musí byť! Polícia, ktorá nie je schopná ani len vzniesť trestné oznámenie voči megazlodejom a megakorupčníkom, má dostatok času a energie na dôslednú kontrolu "rebelských" serverov. Daňové úrady, ktoré nie sú schopné účinne zasiahnuť proti zbohatlíckym vampírom, ktorí dlhujú na daniach milióny eur, však dokážu previesť velmi podrobný daňový audit v prípade malého občianskeho združenia. Je to pravá tvár kleptokratickej diktatúry, ktorá sama seba nazýva demokraciou...

265866

23.04.2012 08:25

Velký restart

Jedno je isté. "Textilná revolúcia" nás vyšla draho...

jan26 195.?.?.?

22 r. kleptokracie, vlády gangstrov a nadnárodných korporácií dohnalo naše krajiny do existenčnej krízy, ktorá v moderných dejinách nemá obdoby. Naše pomerne vyspelé hospodárstvo, ktoré nás bolo schopné bez dlhov a nezamestnanosti dôstojne uživiť, je nenávratne rozkradnuté. Kapitalistická "demokracia" bola, je a vždy bude len ilúziou, za ktorou sa skrýva tvrdá diktatúra zlodejských žralokov - psychopatov. Navzdory všetkým nedostatkom minulého režimu, dnes možno povedať, že bol nepomerne lepší, stabilnejší a ĽUDSKEJŠÍ.
Tí rozhľadenejší a lepšie informovaní už vtedy, na jeseň 89, vedeli, že je zle. Poznali sme jedného starého disidenta, ktorý trávil posledné roky svojho života, s podlomeným zdravím, v chalupe na Slovensku. Roky strávil v komunistických lágroch a uránových baniach. Stýkal sa z "elitou" vtedajších disidentov, ktorí sa v jeho chalupe stretávali na "pracovných poradách". Mal velmi dobré informácie a o plánovaných spoločenských zmenách vedel asi rok. Tvrdil, že v tom ide časť komunistov a ŠTB-ákov (ktorí si želajú zmenu - presne takú, akú sme následne videli)spolu s disidentskou mafiou. Tam môj otec prvý krát počul meno Havel. Jozef K. (zmienený disidentský vyslúžilec) si o ňom nemyslel nič dobré... Z nadchádzajúcich zmien nemal dobrý pocit. Vedel, že to bude obrovská zlodejina a bežní ľudia na tom budú velmi zle.
Môj osobný názor je, že november 89 sa do našej histórie zapíše asi tak, ako bitka na Bielej Hore, porážka pri Moháči alebo porážka Dóžovho povstania. Čiže ČIERNYMI písmenami a s ďalekosiahlymi dôsledkami.
Zárovaň sa obávam, že šance na pozitívnu nápravu sú minimálne. Stojíme pred dlhým obdobím temna, kedy zločinci v čele štátu a nadnárodných štruktúr definitívne odhodia masku "demokracie" a budú svoju ukradnutú moc a nalúpené statky hájiť terorom, špehovaním a represiou. Na zmeny je už príliš nekoro, ľudia precitli vtedy, keď už niet možnosti návratu...

267546

17.07.2012 08:44

Skryté skenery vás prohlédnou ze vzdálenosti 50 metrů

mozaika varovaní a proroctiev je čoraz úplnejšia

jan26 195.?.?.?

Človek realistický, racionálny, eventuelne materialista nemá dôvod veriť rôznym báchorkám zo "svätých kníh", či samozvaným vykladačom biblie, senzibilom a pod. No z prudkým rozvojom techniky za posledné roky sa situácia dramaticky mení a to, čo ešte pred 15 rokmi vyzeralo ako nepodarené science fiction, sa stáva bežnou realitou. Začína to pozvolným inštalovaním kamier na verejných priestranstvách a pracoviskách, pomaly si zvykáme na ich "diskrétnu" prítomnosť. Inštalujú ich pod zámienkou ochrany verejného poriadku, údajne na našu ochranu. Občas skutočne zachytia nejakého podguráženého vandala, či vinníka dopravnej nehody, čo robí dojem, že naozaj plnia svoj účel. Priemerný človek - ovca neschopná či neochotná vidieť hlbšie súvislosti, s tým dokonca súhlasí a spolupracuje. Nebude problém v tichosti tieto kamery postupne vymeniť za modernejšie a sofistikovanejšie zariadenia, ktoré nám budú vidieť až do močového mechúra a do hlavy. Už sa nás nebudú pýtať, či súhlasíme a my budeme v skutočnej pasci. Otroci v sieti moderných technológií, ktoré budú využívať skutoční extrémisti - superbohatí majitelia nadnárodných korporácií a finančná mafia, ich lokaji vo vládnych a štátnych inštitúciách a represívnych zložkách. Cieľom týchto psychopatov je totálna diktatúra. Je to vskutku satanský cieľ a Oni sú už blízko jeho naplnenia. Oni sa neboja teroristov, napokon väčšinu z nich cvičia a financujú práve Oni... Časy "komunistickej diktatúry" budú v porovnaní z blízkou budúcnosťou vyzerať ako raj na zemi...
na doplnenie jeden odkaz: http://cip666.ic.cz/

272071

03.09.2012 07:42

Putin na cestě k psychotronické válce

"nemožné" je skutočnosť...

jan26 195.?.?.?

Aj keď termíny ako telepatia, či videnie bidúcnosti vyvolávajú u bežného racionálne uvažujúceho jedinca rozpačité reakcie a väčšina z nás ich považuje za nereálne, naozaj existujú. Na rozdiel od bežného "realistu", mocenské kruhy, bažiace po naplnení svojich cieľov a upevnení moci, sa neštítia vedeckého výskumu tejto oblasti ani zneužitia získaných poznatkov. Osoby, ktoré varujú pred temnou budúcnosťou, ktorú nám chystajú, sú väčšinou zosmiešňovaní alebo označovaní ako "konšpirační teoretici". Žiaľ, čoraz jasnejšie vystupujú kontúry skutočnej reality. Nakoniec, história nás učí že spiknutie-konšpirácia je úplne štandardnou pracovnou metódou mocných...

274264

01.10.2012 09:31

Politická korektnost - fenomén dnešní doby

na ceste ku novému svetovému poriadku psychopatickej oligarchie

jan26 195.?.?.?

Jedným z dôležitých bodov budovania novej celosvetovej diktatúry (no rozhodne nie proletariátu, níbrž finančnej oligarchie pár chazarských rodín...) je likvidácia národných štátov, rozbitie národného povedomia a všestranná strata nezávislosti (najmä ekonomickej). Nutné je taktiež spomenúť ekonomicky indukovaný pokles pôrodnosti u domácich európskych národv a podpora imigrácie asociálov z iných kultúrnych, etnických a geografických celkov do Európy. Rozorvaný multietnický guľáš sa nedokáže brániť novej svetovej diktatúre, ktorú finančná oligarchia po generácie pomaly cieľavedome inštaluje. Pri plnení týchto politických bodov sa využívajú všetky vhodné = dostupné prostriedky, vrátane metód marxizmu, ale i radikálneho pravicového liberalizmu, či ktoréhokoľvek momentálne vhodného ideologického nástroja. Nezáleží na odlišnosti ideologických rámcov, ale na vhodnosti metód.
Nenechajme sa zmiať rozlišovaním na "zlý" marxizmus a "dobrý" pravicový liberalizmus, ľavicu a pravicu. Tieto pojmy strácajú význam, platí len, že "účel svätí prostriedky". Keď to bude potrebné, podporia či potlačia ten ideologický smer, kt. sa IM hodí.

275948

11.10.2012 08:42

Dluhy

úplný súhlas

jan26 195.?.?.?

Vystihol Ste to. "Konšpiračné teórie", ktoré tvrdia, že eurointegračné kroky EU sú jedným z radu krokov smerujúcim ku svetovej vláde, sú pravdivé. Áno, je to spiknutie finančnej oligarchie, ktorá pracuje na svetovláde. Dlhové otroctvo a demontáž samostatnosti národných štátov pod rúškom liberalizmu, morálny a populačný rozklad Európy, sú hlavnými nástrojmi. Môžeme len dúfať, že tak ako v minulosti stroskotali plány na svetovládu (od antických čias podnes), aj teraz sa psychopatickým štruktúram jej plány nepodaria. Svetovláda je snom šialených mocných od pradávna. Snívali o nej vládcovia Ríma, Perskej ríše, K. cirkvi, Británie, Nemeckých ríší, ZSSR i Islamisti. Myslím si, že i keď sú obrezaní bankári blízko svojho cieľa, stále sú tu vážne prekážky a dochádza im čas.

276910

05.11.2012 11:46

Je Zvědavec na odpis?

quo vadis Zvedavec?

jan26 195.?.?.?

Zvedavec je jedným z najobjektívnejších alternatívnych zdrojov poznatkov. Poskytuje množstvo "nekorektných" informácií, ktoré nám komerčná propaganda zatají alebo deformuje. Vďaka tomu má dostatok čitateľov, ale zúfalý nedostatok fin. prostriedkov. Čitatelia majú hlboko do vrecka a mnohí, ktorí by aj prispeli, sa obávajú Vševidiaceho oka "demokracie".
Rád by som sa opýtal, či je možné využiť poštovú poukážku na platbu v KČ, resp aj € z územia SR.
Na margo dizajnu; i keď atmosféra a dizajm Zvedavca je tak trochu ponurý, nemyslím si, že je to zásadný problém. Napokon, čitateľská návštevnosť svedčí o opaku. Farebných, vyčačkaných a bezobsažných webov je dnes množstvo. Možno by sa hodilo trochu zelenej farby (je upokojojúca a ja ju mám rád [smích] )

278391

08.11.2012 08:40

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

Demokracia je len mýtus...

jan26 195.?.?.?

Presne ako tvrdia Protokoly - ľud je stádo tupých zvierat, ktoré si nevidí ďalej od nosa. V podaní "vyvolených" autorov Protokolov je ľudská spoločnosť len divá zver, na ktorú treba moc - represiu. Obávam sa, že sa "vyvolení", túžiaci po svetovláde, príliš nemýlia. Demokracia je nezmysel, jednoducho nikdy nebude fungovať, pretože ľudská spoločnosť je rozdelená do množstva záujmových, často antagonistických skupín a väčšina je príliš hlúpa aby sa dokázala zjednotiť a zatočiť zo zločincami na vrchu.
Situácia v SR je úplne rovnaká ako u Vás. Svojvôľa "zástupcov ľudu", korupčné a zločinecké praktiky v politike i ekonomike a krikľavé bezprávie sú na dennom poriadku. Štát ovládajú zločinecké finančné skupiny a nadnárodné korporácie. Ľud je čoraz viac naštvaný a napätie v spoločnosti rastie. Takmer nezáleží na tom, kto vyhrá voľby. Vyrabovaný štátny majetok za 23 rokov lúpeživej privatizácie, vykrádanie štát. rozpočtu sa sanujú extrémnymi daňami, ktoré musia platiť radoví občania (zbohatlí zlodeji sa im šikovne vyhnú). Súdna moc je v totálnom rozklade. Je čas na veľké upratovanie, no nemá ho kto urobiť. Ak nejaká "revolúcia" nastane, zneužijú ju práve tí, ktorí by mali stáť pri stene pred guľometom...

278635

26.11.2012 08:31

Smrt Západu a úpadek Východu

Rusko ako spása?

jan26 195.?.?.?

Rusko prešlo po rozpade ZSSR ťažkou epochou všestranného úpadku. Západ dúfal v úplný geografický rozpad Ruska, ktorý by poskytol západným supom veľkú mršinu - potravu na dlhé desaťročia. Totálnu záhubu Ruska skutočne zastavil V. Putin. Urobil hotový zázrak, no dnešné Rusko nie je bohvieakou alternatívou. Skutočnú moc stále držia v rukách oligarchovia, On akurát zharmonizoval vnútroštátne vzťahy aby nedošlo k úplnému rozvratu. Pred Ruskom stoja ďalšie obrovské výzvy, ktoré nemusí zvládnuť /populačná , ekonomická, bezpečnostná, politická, kultúrna, morálna/
Inou kapitolou je morálny/duchovný úpadok ľudstva. Bezduchý konzumný materializmus, bezbrehá chamtivosť, špinavé kšefty, honba za majetkom, rýchlym autom a novým telefónom je dôsledkom nedostatku duchovného poznania, rezignovaním na poznatky zo sféry metafyziky. Ćlovek je pevne v zajatí viery, že jeho existencia sa obmedzuje na život na zemi, iné sféry duchovnej existencie sú pre neho zahalené rúškom tajomstva a nejasnosti. Človej je tu, na Zemi, má prázdne brucho a existenčné ťažkosti, ktoré chce okamžite vyriešiť. Z toho pramení epidémia Yenkeenizácie. Cirkvi sú na tom podobne a oprávnene dávno stratili dôveru ľudí, dnešní duchovní vodcovia sú prevažne podvodníci, manipulátori, zlodeji a psychopati. Čo teda spasí potácajúce sa ľudstvo? Jedine nejaký nový (skutočný) mesiáš. A Vladimír Putin to zrejme nebude.

279577

21.12.2012 07:32

Pozitivní revoluce Karla Janečka

Pochybný komplot

jan26 195.?.?.?

Pán Janeček je bielym koňom kruhov, ktoré sa skrývajú v pozadí. To je isté. Cieľom je definitívne zlikvidovať posledné zvyšky skorumpovanej "demokracie" v krajine. Prekvapuje ma však, že na túto podivnú hru pristúpil D. Landa. Nepredpokladal by som, že sa nechá kompromitovať takýmto komplotom. Tak ako autor tohoto článku písal na svojom blogu, je zrejmé, že sa niečo nezdravé deje z jeho psychikou. "Ezoterici" mu zrejme poriadne zamotali hlavu.
Niečo podobné budeme môcť očakávať aj na Slovensku, pretože politický vývoj našich krajinách sa väčšinou kopíruje z odstupom 6-12 mesiacov. Zrejme dôjde k agresívnemu vystúpeniu (pseudo)pravice voči súčasnej vláde a prezidentovi. Prívrženci modrej "liberálnej pravice", blízki kruhom Sorosa, už dlhší čas štvú proti súčasnému prezidentovi Gašparovičovi. Radi by na jeho mieste videli I. Radičovú, rod Karafiátovú (zlé jazyky hovoria, že ž..ovského pôvodu).

280937

21.12.2012 07:52

Autobusy v USA jsou vybaveny kamerami a mikrofony

špehovanie všade a vždy

jan26 195.?.?.?

Tiché zavádzanie špehovacích technológií nie je len doménou USA, či UK. Na Slovensku sa kamerové systémy zjavujú ako huby po daždi na uliciach, verejných priestranstvách, firmách, či dokonca školských triedach a dopravných prostriedkoch.
Železnice SR začali používať niekoľko nových železničných os. súprav, ktoré sú vybavené kamerami rovnakého vzhľadu ako tá v článku. Samozrejme, montáž systémov prbieha obvykle po tichu. Ak je vôbec nejako zdôvodňovaná, tak ochranou verejného poriadku a bezpečnosti. Ľudia si nebezpečenstvo, ktoré z všadeprítomných špehovacích systémov vyplýva, neuvedomujú. Napriek prítomnosti kamier neubúda kriminálnych činov a je zrejmé, že tieto nedokážu účinne zabrániť ani vandalizmu, nieto vážnejším zločinom. Ľudia kamery väčšinou schvaľujú a neuvedomujú si, že okolo ich krku sa zaťahuje slučka. Radový občan si nikdy nedokázal domyslieť hlbšie dôsledky súčasného vývoja. Je fakt, že verejnosť je ako stádo oviec...

280938

29.01.2013 10:17

¡No pasarán!

Optimizmus je krásna vec...

jan26 195.?.?.?

Lepšie sa s ním dýcha a človek ho občas potrebuje, aby uniesol tiaž starostí a obáv, ktoré život prináša.
Na svete od pradávna existujú dve protikladné sily, ktropé formujú a deformujú spoločnosť. Asociálni deprivanti (ako Ste ich správne nazvali), všetkého schopní moci a majetkuchtiví gauneri a proti nim stoja konštruktívni "slušní" občania ochotní pracovať a žiť viac-menej v súlade s verejným záujmom.
Internet určite znamená značný priestor slobody, ktorý narušuje tok propagandistických klamstiev. Nie však nadlho... Tak ako vždy, zločinecká "elita" aj tentokrát nájde spôsob, ako udusiť hlas slobody... Napokon, kto ovláda kľúčové servery?
V roku 2007 som posielal kamarátovi mail, v ktorom som použil komentár obsahujúci slová S.("eskymácke"...) protokoly. Asi za minútu mi prišiel mail bez označenia pôvodcu s varovaním, že text mailu obsahuje "prohibited words" - znamená to, že mailovú poštu automaticky kontroluje niekto, komu vadí, že ľudia vedia o existencii a obsahu nejakých "Protokolov". Je možné, že sloboda internetu je už dnes len ilúziou.

283895

05.03.2013 07:28

Potravinářská lobby chce prosadit mléko slazené aspartamem

To, čo včera znelo ako šialenstvo, sa dnes javí celkom reálne.

jan26 195.?.?.?

Mlieko má v surovej podobe množstvo liečivých účinkov, ktoré sa pri pasterizácii strácajú. Pasterizácia je nutné zlo pre trvanlivosť a bezpečnosť distribúcie mlieka a ml výrobkov pre milióny ľudí.
Korporatívne mafie majú ambíciu ovládnuť produkciu potravín vo svete i upraviť normy kvality tak, aby ich svojvôli nič nestálo v ceste. Preto vedú vojnu proti malým a stredným producentom potravín, aby ich zničili. Preto korumpujú inštitúcie, ktoré mali pôvodne strážiť bezpečnosť a kvalitu potravín či liečiv.
Umelé sladidlá sú toxické svinstvá na ktorých sa ročne zarábajú miliardy doláčov.
Kvalitné a zdravé potraviny sú prvou podmienkou zdravého obyvateľstva. Zdravé obyvateľstvo zrejme nie je v pláne svetových mafiánelít.
Spomente si len na nedávny škandál s konským mäsom v Európe. Média prinášali "šokujúce" správy o tom, že v niektorej s potravín našli až 1% primiešaného konského mäsa. Ja som sa osobne čudoval, že tam vôbec nejaké mäso našli. Pri tom tým istým odborníkom s odboru veteriny a hygieny vôbec nevadia hormónmi a antibiotikami nadopované kuracie broilery, ktoré malým deťom spôsobujú podivné zdravotné problémy (zväčšenie prsníčka u 9.mesačného dievčatka), takže by ich vôbec nemali konzumovať. Ten dostihový kôň pomletý do lazaní je v porovnaní s týmto svinstvom diétna špecialita.
"Správne" nadstavené normy spôsobujú profesionálnu slepotu kontrolórov, ktorí na jednej strane šikanujú výrobcov a predajcov až absurdnými požiadavkami na hygienu a zároveň im otrávený sajrajt vôbec nevadí.

285826

19.03.2013 07:44

Z amerického snu se rychle stává noční můra

dnes v USA, zajtra v strednej Európe

jan26 195.?.?.?

Tieto neuveriteľné historky sú, žiaľ pravdivé. Ľudia, ktorí sa vracajú s USA a UK hovoria o absurdných obmedzeniach a všadeprítomných kamerách. Hrozba terorizmu sa stala skvelou zámienkou na obmedzovanie osobnej slobody a zavádzanie buzeračných opatrení. Podobné trendy badať však aj u nás.
Na Slovensku je povinnosťou opatriť čipom každé domáce zvieratko (pes, mačka..). Vraj si to vyžaduje EU... Očakávam, že prejde 10 rokov a podobný čip budeme musieť mať pod kožou i my - "Euroobčania".
Ešte na margo fajčiarov - Adolf H. síce fajčenie zavrhoval a neznášal, no občania Ríše, vojaci aj civili mohli bafkať pomerne slobodne, bez obmedzení. Zdá sa, že nová IV.Ríša ide pomaly ale isto oveľa ďalej...

286630

26.04.2013 07:21

Tři diagnozy

Súčasné spoločenské zriadenie sa volá marazmus...

jan26 195.?.?.?

Prorocké slová z Protokolov "inuitských" mudrcov sa napĺňajú do bodky. Stratégia všestranného rozkladu spoločnosti, ktorú chcú ovládnuť, sa začína rozkladom morálky. Rozklad morálky sa docieli úplným zbúraním morálneho kódexu a otočením hodnôt naruby. Všetko pod pláštikom "slobody" a "ľudských práv". Len čo rozklad dosiahne úplného vrcholu, prídu "záchrancovia" a ponúknu svetu svoju "ochranu" - v podobe nového svetového poriadku - tyranie aká vo svete nemá obdoby. Vstupujeme do záverečných štádií tohoto satanského programu. Dlho nepotrvá a strojcovia tohoto bordelu sa všetko pokúsia úplne zavŕšiť.

288857

11.06.2013 08:33

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

nezamestnanosť - spojenec mocných

jan26 195.?.?.?

Na Západe (ktorého perifériou sme my) je spoločenské a hospodárske zriadenie už dlhší čas v hlbokej kríze. Zdá sa, že vidíme koniec slepej uličky. Západ sa ocital vo vážnej existenčnej kríze už pred rokom 1990, no jej plné prepuknutie odložil pád socialistického tábora, ktorý, ako verím, pomáhal spustiť svojou spravodajskou činnosťou práve Západ. To však krízu hroziacu kolapsom len oddialilo (cca o 18 rokov). Nás, v kolabujúcich "reformných" krajinách, trpiacich divokou privatizáciou, obludným nárastom nezamestnanosti, kriminality a všeliakych spoločenských neduhov, kŕmili rozprávkami o tom, ako skvele sa budeme mať, keď mechanicky vykonáme všetky "reformy", ktoré nám naši "priatelia" zo Západu naordinujú. Dnes, po 23 rokoch očakávania prichádzame spolu zo Západom na koniec onej slepej uličky.
Kapitalizmus je vo svojej podstate despocia držiteľov kapitálu. Jediným zmyslom tohoto systému je neustále generovať zisk a moc, podľa možností ich stále zvyšovať a to cez mŕtvoly. Je to skutočný mamon, klaňanie sa zlatému teľaťu. Od samého vzniku tohoto hospodársko-spoločenského zriadenia bolo mnohým ľuďom jasné, že vytvára neriešiteľné spoločenské konflikty, že sústreďuje obrovskú moc do rúk hŕstky morálne degenerovaných jedincov a že postupne likviduje svoje vlastné "rodné" princípy trhovej súťaže, na ktorej si jeho ideológia tak zakladala. Hľadali sa rôzne alternatívy, no podmienky či vôľa na ich aplikáciu neboli. Ľudstvo si zrejme musí prejsť celú cestu týmto spoločenským systémom až do horkého konca. Jeho koniec môže kľudne znamenať i koniec ľudskej civilizácie.
Alternatívy stále existujú a pri dostatočnej spoločenskej vôli sú aj realizovatelné. V mnohom pripomínajú socialistické ideje, ktoré nám komerčná propaganda vykresľuje v hrôzostrašných obrazoch diktatúr a neslobody, aby sme si nevšimli, že tú najhoršiu diktatúru nám pripravujú práve vodcovia kapitalistického spoločenského zriadenia...

291124

11.06.2013 08:35

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: jajaja

jan26 195.?.?.?

Hovoríte mi z duše.

291126

12.06.2013 08:25

Pripravuje sa najväčšia krádež na Slovensku

pripájam sa

jan26 195.?.?.?

Ako zamestnanec nemenovaného štátneho podniku. ktorý obhospodaruje časť lesného majetku štátu, z hrôzou počúvam správy, ktoré prenikajú zo zákulisia. Hovorí sa o plánovanom rozklade tejto firmy do dvoch rokov. Pripravovaný zákon o ochrane prírody má byť toho nástrojom. Rovnako sa tieto finančné gangy Penta a J&T pripravujú na zožratie podielov v urbároch - spoločenstvách ktoré stanovila ešte Mária Terézia a Jozef II. a po celé
stáročia pomerne úspešne spravovali lesy k úžitku drobných podielnikov.Po "nežnom zamate" bola naša malá krajina terčom takého rozkrádania, aké si nepamätá od dôb vpádu Tatárov r. 1241.
Zločinecká verchuška, ktorej už socialistické zriadenie nnebránilo vo veľkom rozkrádaní, sa realizovala v tom jedinom, čo vie - v lúpežiach majetku, ktorý nevybudovala. Rozkradnuté a vytunelované bolu už takmer všetko. Zostáva už len lesný majetok štátu v účtovnej hodnote cca 300-350 mil € a súkromný majetok v lesných urbariátoch a podbných spoločenstvách.
Slovensko sa v najbližších rokoch zmení na mafiánsku pseudofeudálnu krajinu v rukácj hŕstky miestnych zločincov a nadnárodných korporácií, ktorým vlády (Radičovej či Fickova) zobú z ruky.

291211

12.06.2013 10:57

Pripravuje sa najväčšia krádež na Slovensku

RE: tiež mám chlp z lesného urbára

jan26 195.?.?.?

Niekomu môže tento článok pripomínať útok na súčasnú "ľavicovú" vládu zo strany napr. vstúpencov KDH ap. No nie je tomu tak. Zákon o ochrane prírody obsahuje také klauzuly, ktoré priamo ohrozujú existenciu lesného majetku štátu a umožňuje vyhlasovanie "rezervácií" a "chránených území" zneužiť na vytunelovanie tohoto majetku. Je to cesta ako sa nabaliť. Takisto sa pripravujú legislatívne opatrenia, aby bolo umožnené finančným žralokom získať podiely v urbároch. Nakradnuté finančné aktíva chcú premeniť na nehnuteľný majetok, samozrejme za veľmi "výhodných" podmienok. Je to naozaj proces dokrádania Slovenska. Najmä "štátnych" lesníkov tieto informácie značne znepokojujú, pretože naplnenie týchto plánov by znamenalo rozklad št. firiem, ktoré im vytvárajú pracovné miesta a dávajú chlieb. Neštátna sféra lesníctva je silne roztrieštená a nedokáže jednotne zaujať adekvátne stanovisko.
Nechcem Vám brať ilúzie o zámeroch súčasnej vlády, ale bolo by vhodné uvedomiť si, že všetky ponovembrové vlády sú len biele kone korumpované a vydierané mocnými mužmi v pozadí. Ľavicovosť alebo pravicovosť sú len reklamné báchorky na oklamanie voličského elektorátu. Ja sám považujem súč. vládu SR za menšie zlo ako v prípade zlepeného bordelu, ktorý tvorí "pravicovú alternatívu". No ani títo chlapci nie sú skutočnými zástupcami občanov. Majú svojich sponzorov, ktorým sú zaviazaní a majú svoje skryté záujmy. Všimnite si, napríklad, že súčasná vláda je vystavená oveľa menšiemu mediálnemu tlaku ako I. ficova vláda. Keď porovnáme súčasné mediálne ticho so zúrivou histériou, kt. boli vystavení pred voľbami v. r. 2009, vystáva dojem, že korporátni majitelia komerčných médií sú s jej vládnutím spokojní...

291231

15.07.2013 07:31

V Americe činí prémie za odebrání dítěte 5 tisíc dolarů, v Evropě tisíc eur

vojna proti rodine - vojna proti človeku

jan26 195.?.?.?

Strojcovia nového svetového poriadku intenzívne pracujú na rozklade základnej štruktúrnej jednotky ľudskej spoločnosti - rodiny. Preto boli v "demokratickej" západnej spoločnosti prijaté také opatrenia, ktoré rodinu rozvracajú od základov. Len dokonale dezorientované indivídum, ktoré nevyrástlo s vlastnými rodinnými príbuznými, neschopné vytvoriť si vlastný hodnotový profil, pohlavnú orientáciu, citoví deprivant bez vzťahu k vlasti, znalosti histórie a kultúry, je vhodný ako OTROK novej svetovej diktatúry. Onedlho mu doinštalujú mikročip pod kožu a "nový občan" je hotový.
Je podivuhodné ako toto barbarstvo presadzujú pod cynickou zámienkou obrany ľudských práv. Zvrátená demagógia umožnila prijať zákony, ktoré naopak zásadným spôsobom porušujú ľudské práva. Slabé, skorumpované a nadnárodnými štruktúrami ovládané vlády a parlamenty bez mihnutia prijímajú obludné zákony na "ochranu" detí, ktoré umožnia odobrať dieťa rodičom na základe pochybného udania. Podobné opatrenia prijímala na prelome 19/20 storočia uhorská vláda voči slovenským rodinám, keď ich deti odoberali "na prevýchovu" do maďarských rodín - ako paholkov a sluhov... Vtedy sa proti tomuto barbarstvu postavili desiatky príslušníkov inteligencie.
Čoho sa ešte dožijeme?? Zostáva len dúfať, že sa tento trend zastaví v postupe na východ a zostane strašiť na území "starých západných demokracií"

293323

19.12.2013 07:37

A není úniku

biznis s názvom skazené zuby

jan26 195.?.?.?

Flôr obskahuje dokonca aj detská zubná pasta a to približne 0,1%. Zubná hygiena je dogmou modernej "civilizovanej" spoločnosti. Tvrdí sa, že pomáha zabraňovať zubnému kazu a pod. Napriek tomu drvivá väčšina obyvateľov chodí k zubárovi, ktorý mu neustále vŕta v zuboch a pláta diery po zubných kazoch. Neviem ako v iných krajinách, ale na Slovensku vyjde takýto špás neraz i nehoráznych 60 Eur. Napriek množstvu peňazí, ktoré ľudia investujú do ústnej hygieny a zubárov, stav ich chrupov nevyzerá o moc lepšie ako pred sto rokmi. Horda zubných lekárov však prosperuje. Predajcovia zubných kefiek a pást zárabajú stovky mil €...
Myslím si, že na kvalite chrupu sa zásadným spôsobom podieľa kvalita a zloženie stravy, genetické faktory sú tiež nezanedbateľné. Colgate tothal versus Odol maxi whitenning sú viac menej iba položky, ktoré nám kradnú peniažky z vrecka...

301003

19.12.2013 07:40

A není úniku

RE: H2O2

jan26 195.?.?.?

Súhlas [smích]

301004

21.01.2014 07:33

Nad Ukrajinou a Ruskem se shromažďují ošklivé mraky

aby sa olympiáda nezmenila na krvavú...

jan26 195.?.?.?

Ak vidím, nie som jediný, kto cíti, že olympiáda v Soči bude zneužitá na teror. Západ a .ionisti sú velmi nervózni z toho, že Rusko sa nielenže nerozpadlo, ale je stabilizované a relatívne silné. Wahábitskí hrdlorezi sú len predĺženou rukou tých, ktorí si želajú rozvrátiť stabilné štruktúry tohoto sveta aby ich mohli ovládnuť (viď Protokoly). Západná propaganda nám svojou dvojzmyselnosťou naznačuje, ("pre Putina sú olympijské hry otázkou prestíže" ap), že sa tam chystá niečo škaredé, čo bude možné následne zneužiť proti Rusku. Osobne si myslím, že Putin by z toho dôvodu dnes olympiádu radšej zrušil... Uvedomme si, že spáchať teror je vždy jednoduhšie ako tomu zabrániť...
Takisto si spomeňme akú zámienku použili na spustenie I. svetovej vojny, ktorá začala, priam symbolicky pred 100 rokmi. Stačilo zavraždiť následníka trónu R.Uh. Koľko štátnikov bude na OH ako potenciálny cieľ? Koľko desiatok tisícov divákov a športovcov bude na rane vymeteným šialencom plateným z fondou Sau. Ar.? Možno práve tieto OH sú vysnenou zámienkou na veľké peklo, ktoré .ionisti chystajú...

302854

Kde sa hrabe CCCP za Stalina na dnešnú agendu? Práve za Stalina - po rokoch revolučného ošiaľu, keď boľševici likvidovali "zastaranú" rodinnú štruktúru, nastal obrat a začala sa ochrana tradičnej rodiny. Samozrejme z čisto pragmatických dôvodov - v rokoch občianskej vojny, keď bolo moderné žiť v rôznych sodomistických vzťahoch, nastal prudký úpadok pôrodnosti. Po občianskej vojne a čistkách sa začal ZSSR vyľudňovať.

304162

06.02.2014 08:46

Státe, vrať nám naše děti! Zní hlasitě v zemích západní Evropy

Likvidácia klasickej rodiny - politický cieľ.

jan26 195.?.?.?

Rozvrat a depopulácia pôvodného etnického obyvateľstva Európy je dôležitým bodom politického programu vyplývajúceho zo "Siamských" Prot.kolov. Stabilita spoločnosti významne závisí od funkčnosti základnej stavebnej organizačnej jednotky - rodiny. Ak sú väzby v rodine stabilné a silné, profituje z tohoto stavu obvykle každý jedinec. Silné rodinné zväzky podržia člena rodiny v zložitej situácii, ochraňujú a zveľaďujú život svojich príslušníkov. Vedomie príslušnosti k rodine vedie následne k vlastenectvu a preto musí byť zničené. Cieľom samozvaných vládcov našeho sveta je vytvorenie beztvarého etnického guľášu bez identity. Takémuto ľudstvu sa najlepšie vládne. Preto berú rodinám deti, podporujú rozvody a likvidujú ekonomickú základňu rodiny, topia mladých v dlhoch a podporujú "single" životný štýl.

304164

11.02.2014 07:17

USA prostříhaly zahajovací ceremoniál v Soči, aby lidé nemohli vidět Rusko

Demokraciu si rozvracať nedáme!

jan26 195.?.?.?

Prečo by mal "slobodný a demokratický" Západ nechať živo odvysielať tak nebezpečnú a politicky nekorektnú provokáciu, akou je otvorenie olympijských hier? Rusko malo predsa už dávno byť rozkúskovanou kolóniou pod správou jednotiek NATO a v čele každej gubernie mal byť nejaký ten Solomon Benj. Jelzmann.
Na Slovensku síce otvorenie OH prebiehalo live a bez zbytočných politicky poučných komentárov, ale všetky médiá, vrátane verejnoprávnych už celé dni pred olypiádou chrlili oheň a síru na "autoritatívne" Rusko, zlého diktátorského Putina a neslobodu v podobe trestania mladých feťáčiek, ktoré si chcú len trošku obscénne zaspievať v jednom z najposvätnejších miest ruskej histórie, kultúry a náboženstva. Nuž, koho chlebík ješ, toho pieseň spievaj...

304429

14.02.2014 07:29

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

"Vyvolení" to majú pod palcom...

jan26 195.?.?.?

Systém justície v našich krajinách je strašidelnejší ako v 50tych rokch. Až na trest smrti, ktorý sa dnes vykonáva neoficiálne, väčšinou formou "nehody"... Je jasné, že sivé štruktúry pseudovyvoleného plemena majú neuveritelný dosah na jednotlivé štruktúry štátneho aparátu. Páči sa mi, ako alergicky kategorizujú každý nepohodlný názor ako "konšpiračnú teóriu" v snahe dať mu punc nedôveryhodnosti, ale v praxi jasne potvrdzujú, že ide o reálnu konšpiráciu. Ktokoľvek si dá tú námahu, vidí, ako sa veci v skutočnosti majú...
Napokon, čo sa čudujeme. Pán prezident Zeman (inak veľmi inteligentný človek) je nadšeným s.onistom, ktorý div nenavrhuje, aby ten s.onistický štát nerozšírili až po Eufrat... V Prahe sú páni typu Bibí N. ako doma. Čo teda možno očakávať od sudcov?

304647

25.03.2014 07:36

Juvenilní justice v Norsku

Je ešte Nórsko slobodná krajina??

jan26 195.?.?.?

Neschvaľujem mlátenie ani psychické ponižovanie detí, prežieranie cukríkmi ani chlastanie pred deťmi, ale čo je veľa, to je veľa. Jedna výchovná na zadok ešte nie je fyzické týranie detí. Keď dieťa nepozná žiadnu autoritu, je na najlepšej ceste vyrásť z neho rozmaznaný lenivý egocentrický magor (napokon viď súčasné deti na Západe).
Keď si sčítame všetky "riziká", ktoré pán autor spomenul, vyplýva z toho, že i slušný rodič sa musí takmer neustále obávať, že mu hrozí zásah od sociálky.
Je evidentné, že nórska spoločnosť (štátny aparát) absolútne nedôverujú autorite rodiča a rodiny. Ten je neustále pod dohľadom špiclov a úradníkov. Mnohé krivé obvonenia je veľmi ťažko vyvrátiť, najmä ak za nimi stojí skupina ľudí.
Článok je len ďalším dôkazom, že tzv. juvenilná justícia je nástrojom na demontáž pôvodnej rodiny, ktorá stojí v ceste inštalovaniu nového svetového poriadku.

307331

08.04.2014 07:55

Úkoly scientologické brigády

Kiska sa zmienil o potrebe uznať Kosovo.

jan26 195.?.?.?

Určite nešlo o náhodu, výborne to sedí do zámeru vytvoriť neslovanský balkánsky superštát.
Jedno je isté, Kiska je agent amerického vplyvu. Cynická kampaň o "ľudskom prezidentovi" Kiskovi zblbla naivných voličov stredných a nižších vrstiev, v kombinácii z agresívnou protikampaňou démonizujúcou Fica ako symbol zla. Za druhé, Fico urobil fatálnu chybu už vtedy, ked išiel do prezidentstkej kampane. Jeho účasť v prezidentských voľbách vnímali rozpačito aj jeho skalní vstúpenci. Chceli ho na poste premiéra, ako garanta aspoň základných sociálnych funkcií štátu, nie ako prezidenta. Temná postava v strane SMER - SD, je R. Kaliňák. Ten nie je ani zďaleka taký populárny u ľudí a mnohí v ňom vidia poriadneho kmotra. On by sa stal faktickým šéfom strany (ak ním už nie je).
V krátkosti možno povedať, že Slovensko sa stane z pozície prezidenta nástrojom proamerickej a protiruskej politiky. Jeho spojenie zo scientologickou sektou je nesporné a velmi dobre vieme, aký vplyv na americkú politiku majú tajné spoločenstvá a pseudonáboženské sekty.

308123

06.05.2014 08:01

Neschopnost telepatie neomlouvá!

Na Slovensku je to rovnaké.

jan26 195.?.?.?

Vyčínanie exekútorských mafií je zákonom posvätený banditizmus.
Vymáhanie pohľadávok, ktoré sú oprávnené, často končí ad acta, lebo sú nevymožitelné. Mafiánske s.r.o. bežne pri svojom zániku (vytunelovaní) nechávajú za sebou miliónové pohľadávky, ktoré sú právne "ošetrené" tak, aby ich pôvodcovia boli "čistí" ako ľalie a nikdy nemuseli zaplatiť ani cent. Exekútor potom loví slabšie obete v podobe bežných občanov, ktorí nezvládajú z mizerných platov splácať svoje záväzky (prípadne z rôznych príčin prišli o príjem), alebo zabudli zaplatiť 3 € na odvodoch do Sociálnej poisťovne. Je to zvrhlý, skorumpovaný a nemorálny kanibalizmus.
Jeden kamarát pracoval ako exekučný koncipient a porozprával nám príbehy, z ktorých sa človeku obracal žalúdok.
Tých pár poctivejších exekútorov, ktorí išli po gangstroch, na ktorých bola uvalená exekúcia, buď včas odstúpili od veci, alebo skončili zakopaní hlboko v lese...
Exekútor je jedným z hlavných výdobytkov kapitalizmu. Je priam symbolom kapitalizmu. Hneď pri masovej nezamestnanosti, kriminalite, prostitúcii a krízach.

309699

28.08.2014 07:51

Éra chimér

pandorina skrinka je už otvorená

jan26 195.?.?.?

Pred asi 15 rokmi nám profesor biológie prízvukoval, že vytvoriť hybrida človeka s výrazne odlišným druhom cicavca je technicky nemožné. Príčiny spočívajú najmä v rozličnom počte chromozómových sád, odlišnom metabolizme, rozličnej dĺžke bunkového delenia, telovej teplote i veľkosti tiel týchto živočíchov, rôznej dĺžke gravidity... skrátka priveľa zásadných biologických i technických problémov. To nám hovoril biológ. Naproti tomu fyzik hovoril, že jeden jeho dobre informovaný známy zasa tvrdil, že sa na tom intenzívne a relatívne úspešne pracujú a že by neveril, čo už existuje (podotýkam rok 1998).
Osobne sa nazdávam, že pri radikálnom pokroku v oblasti genetiky sa "neprekonatelné" technicko-biologické prekážky postupne odstraňujú a onedlho nás psychopatickí vládcovia sveta začnú postupne nahrádzať chimerickými bytosťami - možno otrokmi s "vylepšenými" vlastnosťami.

316272

31.08.2014 18:13

A opět je tady stará výzva: Pomozte zachovat Zvědavce

možnosti platby

jan26 78.?.?.?

Chcel by som sa spýtať, aké sú možnosti (anonymnej) platby, napr. cez poukážku, na adresu Zvedavca. Kam je možné príspevok zaslať. Na rozdiel od rozličných charít totiž u Zvedavca bezpečne viem, na čo prispievam a tak by som v rámci svojich možností rád skromne pomohol. Tento web sledujem dlhé roky a stal sa jedným z hlavných zdrojov serióznych informácií. Viem, že keby zanikol, pár gaunerov by sa tomu veľmi potešilo.

316493

11.09.2014 07:31

Chci vedle vlků žíti, nechci s nimi výti. Půjde to?

Vstúpiť do politiky ...

jan26 195.?.?.?

...znamená prekročiť Rubikon. Ak človek vstúpi, už nikdy nebude taký, aký bol predtým. Každopádne to považujem za správny krok. Ak chceme niečo zmeniť, musíme sa účastniť vecí verejných. nestačí len čítať svetovú tlač a v kľude svojho domova analyzovať situáciu. Treba do politiky ísť, aby sme tam mohli niečo zmeniť - aspoň sa o to pokúsiť. Nemôžeme kolbište prenechať lotrom a politickým prostitútkam, ktorých si najímajú bohaté Gorily (označenie Gorila pochádza z rovnomennej slovenskej korupčnej kauzy p.s.).
Prajem Vám veľa zdaru!

317206

18.09.2014 07:41

Dnešní literatura a film mladé generace

Protokoly mudrcov v praxi.

jan26 195.?.?.?

Táto pesimistická, plytká, miestami úplne stupídna pakultúra, je v podstate tiež zrkadlom svojej doby. A každý skutočný mocipán dobre vie, že kultúra slúži najmä na výchovu verejnosti. Pred dosiahnutím svetovlády je potrebné rozvrátiť jednotu a uvedomelosť ľudstva, udusiť v nich to dobré, čo pôsobí zjednocujúco - láska, schopnosť odpustiť, nezištne prispieť úsilím pre rodinu či kolektív, altruizmus. Spoločnosť bez uvedených hodnôt sa proste rozpadne a stáva sa bezbrannou. To je cieľ.
Neblahé výsledky "Víťazného novembra 89" a všetkého marazmu, ktorý priniesol, pôsobia na mladú generáciu ako kyselina. Bezvýchodiskovosť ich životov končí čoraz častejšie samovraždou. Len počet samovrážd pod kolesami vlaku vzrástol na Slovensku niekoľkonásobne. Túto brutálnu a nechutnú smrť si volia ročne desiatky mladých ľudí, ktorí mali budúcnosť pred sebou. Aký stav duše má 15-18 ročný mladík či dievča, keď pristúpia k takémuto kroku? Čo tým sledujú? Podľa mojich informácií ide často o formu potrestania okolia, rodičov čo priateľov. Spackaný život, nedokončená škola, bez práce či ochoty pracovať, s rozvrátenými vzťahmi. Hysterický a teatrálny trest okoliu. A forma zvráteného sebadeštruktívneho sebectva.

317632

18.09.2014 09:46

Dnešní literatura a film mladé generace

RE: Dnešní doba postrádá humor

jan26 195.?.?.?

Plne súhlasím. Inteligentný, láskavý a skutočné vtipný humor je snáď tým najlepším nástrojom na zvládnutie a pochopenie života. Myslím si, že keď Boh tvoril svet (ak ste ho ochotný pripustiť), robil to s istou dávkou nadsázky. Tá je preto pre život tak potrebná.
Dnešnú pakultúru, filmový priemysel i pseudohodnotový rámec spoločnosti tvoria deprivantskí psychopati, ktorým chýba práve skutočný zmysel pre humor. Aj keď si pozriete "zábavné" relácie dneška, je to stupídna zmes posmeškov, ohovárania. Málokedy tam nájdete niečo lepšie. Dnešné kádre mimovládnych politrukov by aj Wericha s Voskovcom označili ako antisemitov.

317644

19.09.2014 07:40

Úloha křesťanství v procesu globalizace

Niečo pravdy na tom je.

jan26 195.?.?.?

Pohľad na kresťanstvo a jeho blízkych príbuzných, judaizmus a islam je veľmi zložitý. Je nesporné, že cirkevné elity blízkovýchodných náboženstiev po stáročia zotročovali masy, manipulovali s nimi a napomáhali udržaniu otrokársko-parazitického systému nad nimi. Jednoznačné odsúdenie kresťanstva ako lži, falošných hodnôt a nástroja otrokárskej manipulácie však prijať nemôžem. Pravdou je, že biblia ako zdroj "večnej a čistej pravdy", či "slova Božieho" je velmi pochybná. Kto pozná históriu vzniku kresťanských cirkví, koncilov a ustanovenia náboženského učenia, vie, že "sväté pravdy" sú výsledkom konsenzu prvokresťanských patriarchov, výsledkom tvrdých náboženských zápasov medzi nimi a neskorších manipulácií zo strany rímskych pápežov. Kresťanské učenie nebolo spočiatku jednotné, malo mnoho prúdov a bolo ovplyvnené staršími ideológiami. Pavlovské kresťanstvo bolo presadené často násilím a terorom. Kto si už dnes spomenie na Origena, či iných, ktorí boli pod hrozbou fyzickej likvidácie na konciloch umlčaní? Kto dnes môže potvrdiť pravosť tzv. kristovho učenia?
Tiež je jasné, že konanie cirkevných elít bolo vždy na míle vzdialené kresťanskému učeniu. Kresťanstvo i jeho formálni vstúpenci sú plní hanebného farizejstva a pretvárky.
To ale neznanmená, že by učenie o zmierlivosti, láske k blížnemu, odpustení a pomoci slabému, nemalo niečo do seba. Učenie pripisované Kristovi má v sebe prvky podobné učeniu o karme z východných filozofií. Práve úplná absencia kristovho učenia v konaní elít ženie ľudstvo do záhuby.

317695

20.11.2014 07:16

Žádná americká ambasáda! Všechno bylo spontánní!

technológia manipulácie davu.

jan26 195.?.?.?

Manipulovanie davu cez mediálnu žumpu umožňuje samozvaným lídrom sveta ovládať davy a cez ne likvidovať a zastrašovať nepohodlných. Všimnite si, prosím, že základné princípy tejto stratégie sú uvedené v už vyše 100 rokov starom súbore spisov pod názvom Protokololy "eskimáckych" mudrcov. Tzv mimovládky (platená 5.kolóna z jasným zázemím), psychologická manipulácia zmagorenej mládeže cez idiotskú zábavu, drogy a chlast, manipulácia cez masmediálnu žumpu. Využívanie primitívnych emočných vzorcov a poloprávd na ostrakizovanie nepohodlných verejných činiteľov (Zeman,Klaus,Fico,Gašparovič). A zaberá to i na "inteligentných"... Možno dokonca viac ako málo vzdelaný plebs, ktorý nie je taký konformný k hlavnému prúdu. Áno manuál na vládnutie v zásade nezmenili. [mrknutí jedním okem]

321516

01.12.2014 09:57

Jsou hikikomori obětí systému?

Situácia na Slovensku.

jan26 195.?.?.?

Situácia s mladými na Slovensku je tiež dosť zvláštna, ale v istom zmysle odlišná. Po puči 17.11.89 došlo k rozvratu celých hospodárskych odvetví a k strate státisícov pracovných miest, najmä v regiónoch vidieckeho a malomestského charakteru. Tie pracovné miesta, ktoré ostali, sú slabo platené. Väčšina mladých si po skončení štúdia hľadá prácu, lebo rodičia, ktorí žijú z 350-700 € na mesiac nie sú schopní ich vydržovať. Mladí odchádzajú masovo do zahraničia (Rakúsko, Čechy, západ Európy) a pomaly strácajú kontakt zo svojou domovinou. Obrovské množstvo ich pracuje v Bratislave, kde sú pracovné miesta, ale bývanie je drasticky predražené. Absolútna väčšina z nich odkladá založenie si rodiny, najmä pre absenciu vlastného bývania, nedostatok finančných prostriedkov na osamostatnenie. Niektorí (ktorí zostali v rodnom regióne) pracujú, ale naďalej bývajú u rodičov pre problém s vlastným bývaním. Čím dlhšie tento stav pretrváva, tým viac si zvykajú na pohodlie slobodného života bez záväzkov. Mnohí po 30.tke si už ani nechcú zakladať rodiny, stali sa z nich dobrovoľní singles (u nás sa im hovorí starý mládenec/ stará dievka). Tí "zodpovednejší" po dovŕšení 30 roku života predsa len vstúpia do manželstva, väčšinou s 1. dieťaťom. "Biela" časť populácie takto starne a nepotrvá dlho, začne vymierať. Naopak, početná vrstva počerných asociálov z osád, parazituje na sociálnych dávkach a množí sa geometrickým radom. Mladé cig. "mamičky" majú neraz iba 13 rokov, úplne bežný je incest (štát situáciu ignoruje). Momentále ich počet dosahuje vyše 400 tisíc, za 20 rokov odhadujem vyše milióna (>20% populácie). Mnohí mladí ľudia si berú úžernícke pôžičky na bývanie, ktoré ich dostávajú do rizika fin. bankrotu (exekútor). Pripadá mi to ako pokuta za snahu viesť normálny život.
Hlúpo postavená politika "nepodpory" mladých socializovaných rodín tento problém ešte viac prehlubuje. Je pravdepodobné, že je súčasťou politiky likvidácie pôvodného etnického zlženia európskych štátov, ktoré má nahradiť etnický galimatiáš ovládaný nepočetnou ale vplyvnou Je.(W) menšinou. Každý pokus zasiahnuť proti tomuto spoločenskému rozkladu zúrivo atakujú pochybné mimovládky, riadené a financované zo zahraničia.

322410

18.12.2014 07:00

Blíží se velká proti-ruská operace pod falešnou vlajkou?

Švejk: "Válka musí bejt"

jan26 195.?.?.?

Vojská kyjevskej chunty využívajú tzv. prímerie,resp. "zónu ticha" na dozbrojenie a robia masívne prípravy na boj. Je jasné, že vojna na Donbase nekončí, ale naopak, chystá sa veľká ofenzíva proti mladým republikám. Informácie, že celá Ukrajina spočinie vo veľkej občianskej vojne, sú vysoko pravdepodobné. Ako sa blíži kolaps dolárového systému svetového vykorisťovania a tak ako sa americká celosvetová hegemónia ponára do krízy, tak sú mocenské kruhy v USA siahnuť po akýchkoľvek nástrojoch, aby eleminovali rastúci odpor vo svete, na čele s Ruskom. Operácia pod falošnou vlajkou na spustenie otvorenej vojny proti RF je veľmi reálna.

323601

21.01.2015 07:18

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

Vo vzduchu visí pach Protokolov...

jan26 195.?.?.?

Americká zahraničná politika je nástrojom záujmov nadnárodnej oligarchie, ktorá svoju taktiku i stratégiu zjavne čerpá zo "Siamských" protokolov. Rozpútanie vzájomných rozbrojov a teroristické vyčínanie proti štátom, ktoré sa nechcú podrobiť ich hegemónii. Zmámenie mládeže drogami, dekadentnou idiotskou zábavou, likvidácia hodnôt, identity a morálky. Zneužívanie a manipulácia burzy. Falošné peniaze. Hovorí vám to niečo?

325585

15.05.2015 07:35

Byl jsem v opeře

ó Carmen...

jan26 195.?.?.?

Mám CD - priznám sa jedno z mála nepirátskych nahrávok (došiel som k nej ako slepé kura k zrnu - keď ho chcel jeden "milovník" klasiky vyhodiť do elektro odpadu [smích] ) a je to jedno z najlepšie počúvateľných diel. Skvelá dynamická hudba. Ako hovoríte, v dnešnej "demokratúre", politicky vrcholne korektnej, by takéto dielo nemalo ani jednu premiéru. A jeho autor by čelil žalobám, od ochrancov "práv" farebných i dúhových menšín.
Rád si ho púšťam v aute, temperamentná muzika mi dolieva elán do žíl.
Ešte, že máme nesmrtelnú klasiku, lebo moderná produkcia je skazená, stupídna a zdeformovaná na obraz doby.
Ja chodievam do okresného divadla niekoľko krát do roka, cena predstavenia je 9-14 €. Aj niektoré moderné hry majú niečo do seba, hlavne komédie (aspoň sa človek trochu odviaže). Sú ale vulgárnejšie.
Raz som bol na divadelnú hru hranú na výročie zamatového puču. Vysvetľovala nám, ako ťažko a zle sa žilo za "totality", ako naši rodičia "morálne zlyhali" lebo žili v socializme a aktívne ho nerozvracali (povinný politkorektný zvratok). Na druhej strane objektívne ukazoval beztvarý a bezcieľny život "mladej" poprevratovej generácie topiacej sa v dlhoch, prechádzajúcej zo vzťahu do vzťahu, bez budúcnosti a cieľov. Vo veku nad 30 r. "mladí" nechceli rodinu a deti, nemali žiadne hlbšie ciele.
Hold, cez všetky deformácie doby, divadlo má stále čo povedať divákom a ľudia ho navštevujú. V okresnom meste pochopiteľne prevažuje miestne diváctvo.

332862

25.05.2015 07:23

Fenomén Jan Stern

naozaj podarené

jan26 195.?.?.?

Je to klasický prípad talentovaného a rozumného publicistu, ktorý v každej dobe a každom režime dokáže medzi riadkami povedať inak nepublikovatelnú a nebezpečnú pravdu. Tí, ktorí majú rozum, tento odkaz pochopia, tí ostatní aj tak nikdy nepochopia nič. Mašinéria politickej korektnosti nikdy nedokáže prekonať iróniu a inotaj. Na tú si žiadna ...ná aktivistka typu Schlesinger nepríde. V tom je aj istá nádej.

333492

05.06.2015 07:22

Byla v Jemenu použita malá jaderná bomba?

miniaturizácia jedrových zbraní

jan26 195.?.?.?

dosiahla neuveriteľných rozmerov. Už v 50.tych rokoch davy crockett ( http://en.wikipedia.org/wiki/Davy_Crockett_(nuclear_device) ) dosiahli neuveritelnej miniaturizácie. Sila výbuchu dosahuje iba niekoľko desiatok TNT. Odpaľovala sa z trojnožky na cieľ vzdialený iba niekoľko km ju naniesla malá raketová strela. To boli roky päťdesiate. Čo majú tí psychopati v arzenáli dnes? Ale to sú všetko iba "konšpiračné bludy", ako by nám vysvetlil občiansky aktivista Smatana (spisovač zoznamov tzv. konšpiračných webov.)

334066

09.06.2015 08:48

O pěti chlebích

tabakový dym - dilema

jan26 195.?.?.?

Fajčenie nesporne prináša celý rad zdravotných rizík. je pravdou, že nefajčiar nie je povinný inhalovať dym na chodbách úradov či v reštauráciách a preto by mali existovať pre fačiarov osobitné priestory, kde si môžu v pohode a bez vzájomného šikanovania s nefajčiarmi zapáliť.
Zúrivý pohon na fajčiarov, nie nepodobný honbe na čarodejnice, je však svinstvo.
Náš život občas potrebuje únik so "zdravej" reality, potrebujeme nejakú formu relaxu i zmenu vedomia. Túto úlohu berú na seba "mäkké" drogy, nie bez rizík, ale občas nevyhnutné. Panák dobrého koňaku, 3-4 deci dobrého vína, cigarka alebo cigareta. Je to forma psycho-hygieny aby sme sa nezbláznili. Ke´d nám zavrú všetky poistné ventily, začne nám prepínať.
A propos, keď úplne zakážu fajčenie, čo príde na rad potom?
Pivo? Víno? Zakážu ranné behanie, pretože poškodzuje kĺby, bežci nepríjemne páchnu potom a zavadzajú na chodníkoch? Nebuďme hlupáci. Môj starý otec bol náruživý fajčiar, prežil koncentrák dožil sa 80 rokov (ten druhý pravda fajčil a zomrel 63 r.). Nič nie je len čierne alebo biele.

334304

09.06.2015 12:28

O užitečnosti kouření

Grécko

jan26 195.?.?.?

Keď som bol pred rokmi v gréckom stredomorí, prakticky som nestretol jediného nefajčiara. Niektorí fajčili ako komíny, iní občas. Ale nebolo tam domorodca, ktorý by si aspoň raz za čas nezapálil. Po príchode domov som čítal správu, že práve na Kréte jen najmenší výskyt srdcovocievnych chorôb, čo bolo strašne múdrym autorom prisudzované vysokej spotrebe kvalitného olivového oleja a zeleniny. Zrejme, chudák netušil, že miestni ľudia fajčia aj počas jazdy na motorke...

334324

02.07.2015 08:13

Kobercové bombardování historie

RE: Co to je milénium?

jan26 195.?.?.?

Nepreháňate ani trochu. Ich negramotnosť je katastrofálna. Dokonca i u mnohých vedeckých pracovníkov sa vyskytuje fenomén absolútnej neznalosti histórie a geografie sveta za hranicami Impéria. Hlúposť a nevedomosť je totiž silným pilierom mýtu o výnimočnosti Američanov.

335886

02.07.2015 08:35

Kobercové bombardování historie

Historia magistra vitae

jan26 195.?.?.?

História a dejiny sú jednou z nepríjemných prekážok inštalovania sio..svetovlády. Z histórie pramení kultúra, viera, tradície, uvedomelosť a integrita národov, etník a sociálnych skupín. Preto je potrebné históriu "revidovať" - manipulovať, falšovať, tajiť. Ničenie historických pamiatok Anglosasmi či nacistami, ich neúcta k nim nevyplýva iba z pýchy a blbosti. Je to priame politické zadanie ich sio.. pánov. Popri radu spomenutých historických pamiatok je vhodné pripomenúť si barbarské nálety na historické centrum Drážďan, ničenie Petrodvorca a bieloruských pamiatok nacistami, ničenie historických pamiatok kolonizátormi v Afrike atď.

335888

09.03.2016 06:57

Doktora Rogozova udal Jan Čulík

hnus

jan26 195.?.?.?

Britské listy už viac rokov nečítam, pretože mi je z nimi propagovanej agendy na zvracanie. It adresa blisty je zrejme odvodená od českého slova blít... Čo je to za zvrátené zriadenie, ktoré stavia príslušnosť k sekte nad hygienické predpisy a zdravie pacienta? Kto má záujem na násilnej islamizácii Európy? Čo je to za podlého gaunera, ktorý udá zodpovedného človeka za to, že postupuje v súlade s lekárskou etikou a nechce riskovať infekciu na chirurgickej sále? Komu ten gauner slúži a nevadí mu, že je udavač a podliak? Čo je to za "demokraciu"? Veľa otázok, ma ktoré sa dá odpovedať jednou veto: Je to proste HNUS...

346592

09.03.2016 07:04

Doktora Rogozova udal Jan Čulík

RE: Jan Čulík

jan26 195.?.?.?

Neviem ,či ten tvoj dedo bol práve hrdina... Môj dedo bol "dobrovolne" odvedený na práce do Nemecka (p.s. nebol žid ani komunista - tým sa stal až po vojne plný dojmov z rekreačného zariadenia v Ludwiqshafene). Tam skoro skoro vypustil dušu. Štvať ľudí ako divú zver je svinstvo. Napokon práve to spravil pán Čulík.

346594

04.04.2016 07:19

Epidémia neplodnosti II. Hormonálna antikoncepcia, očkovanie a iné

Svet pod despociou psychopatov.

jan26 195.?.?.?

Zmes najhorších psychopatov ovláda finančný systém a cez tvorbu a distribúciu peňazí ovládajú celú ľudksú pospolitosť. Politicky, ekonomicky, kultúrne, technicky. Zmienený B. Gates je jedných z lokajov tejto monštróznej sebranky narcistov a narušených grázlov. Sám pravdepodobne trpí aspergerových syndrómom. Prejavy tohto druhu autizmu sú prakticky absentujúca schopnosť empatie, normálnych ľudských vzťahov, súcitu či akýchkoľvek vyšších citov a to navzdory vysokej inteligencii. Dokonalý poskok na špinavú prácu.

347421

25.07.2016 07:47

O strachu

Diskrétnosť je matka úspechu.

jan26 195.?.?.?

Pri všetkej úcte pán Stwora, myslím si, že publikovať pod svojím menom a zverejňovať svoju identitu nie je prejav hrdinstva ale nebetyčnej blbosti. Rovnako ako zakladať na soc. sieťach pod svojím pravým menom rôzne názorové skupiny. Donášačstvo, sledovanie "nespoľahlivých", vytváranie zoznamov a následná "eliminácia", to je bežná prax už po niekoľko storočí. Od čias čarodejníckych procesov, cez rozličné režimy, Metternichov, Bachov, prvorepublikových, či fašistických kádrov, komunistov, či havlistov, sa v tomto ohľade nič nezmenilo. Nazdávam sa, že dokonca krytie identity členov a prispievateľov Zvedavca nie je dostačujúce a už dnes značná časť z nás je na nejakom tom "pracovnom" zozname. Trochu ma Vaše postoje k anonymite prekvapujú. Sám totiž zdôrazňujete potrebu šifrovať elektronickú komunikáciu. Načo šifrovať, keď sa pod "nepohodlný" článok rovno podpíšeme pravým menom?
Žiadne hnutie odporu dlho neprežilo, ak režim poznal identitu jeho členov. Dôležité sú činy, nie mená pod článkom. Obzvlášť v dnešnej dobe platí, že sa treba chrániť. Napokon ani členovia nadnárodnej oligarchie, strojcovia novej despocie a NWO svoju identitu a zámery (konšpiračné) nepublikujú. Ako hovorí nemenovaný politológ, dobré riadenie nie je vidieť.

350758

16.08.2016 09:28

Západ je krásný

Ani Werich by to krajšie nenapísal...

jan26 195.?.?.?

Naozaj pekne a múdro napísaná úvaha.
Len dodám k poslednej vete "Lidi proberte se". Ťažko sa väčšina preberá, keď dostane tak sladké anestetikum ako je spotrebný blahobyt na dlh.
Mimochodom, mne sa "rozplizlé obrovské zadnice" páčia. Som toho názoru, že oblé krivky robia ženu krajšou. Nevidím ich krásu vo vychrtnutých kostiach na predpis od teplých new yorských návrhárov. Ale to len tak naokraj. Nech si to užijú podľa hesla "Ak do pekla, tak na dobrom koni"...

351302

26.08.2016 07:28

Arktida na prahu zhroucení

klimatická paveda a strašenie kysličníkom

jan26 195.?.?.?

Planéta sa pomaly a nepravidelne, no kontinuálne otepľuje od skončenia malej doby ľadovej, cca od 18 storočia. Na tento proces má človek pramalý vplyv. Klimatická paveda sa sama stala obeťou politickej propagandy a nástrojom brzdenia ekonomického rozvoja krajín. Ich počítčové modely, na ktoré sa kliaalarmisti radi odvolávajú, sú menej presné ako tarotové karty pripitej cigánskej veštice z podchodu. V USA si pochopiteľne neželajú aby prírodné zdroje míňal niekto druhý. Preto to šikanovanie absolútne nezmyselnými kvótami na produkciu CO2, ktorý má ako skleníkový plyn absolútne podružnú úlohu v celom procese. Dokonca to vyzerá tak, že rast koncentrácie CO2 v atmosfére je dôsledkom postupného otepľovania (uvoľňuje sa vyššími teplotami) a nie jeho príčinou. Mimochodom vegetácia ochotne tento CO2 naviaže do biomasy prostredníctvom fotosyntézy. Lesníci v strednej Európe napríklad zistili, že ich rastové tabuľky (model objemových prírastkov drevnej hmoty v lese, závislých od bonity stanovišťa a dreviny), zostavené podľa zozbieraných údajov z 40 až 60 tich rokov, podhodnocujú prírastok o 5 až 10% oproti skutočnosti. To je v podstate dobrá správa, pretože pri kvázi kapitalistickom rabovaní porastov v strede Európy to pomáha kompenzovať úbytok zásob. Jedným slovom, vyššia teplota a viac CO2 znamená viac fotosyntézy a nárast biomasy v lesoch, na poliach i vo vodných ekosystémoch.
Straščenie roztopením Arktísdy je velmi ochybné. Takisto by bolo dobré pripomenúť, že Antarktický ľad má tendenciu rozširovať sa o niekoľko 100 tis km2 ročne a láme nové plošné rekordy. Jedno je jasné. Klimatickí vedci vývoju klímy zatiaľ rozumejú oveľa menej ako bolo žiadúce...

351522

26.08.2016 13:21

Arktida na prahu zhroucení

RE: klimatická paveda a strašenie kysličníkom

jan26 195.?.?.?

v krátkosti: klimatické modely boli preukázateľne nespoľahlivé. Vychádzajú z meteorologických modelov a ich výsledky, ktoré predpokladali za posledných 15 rokov sa nepotvrdili. Dokonca ani tvrdenia, že sa otepľuje nie sú exaktné. Sieť vodných sond Argo (veľmi komplexná oceánska sieť výskumných hydrologických sond) nepotvrdila jednoznačné otepľovanie vôd. Ako náhle výsledky prestali vyhovovať klima pavede, prestali ich publikovať.
Pokiaľ ide o Vaše tvrdenie, že lesov nastáva paušálny úbytok, je to nezmysel, resp Váš subjektívny dojem. Plochy lesov v stred. Eur. sa za posl. 50 rokov zvýšili o niekoľko %. Po prevrate 89 sa prestali obhospodarovať rozsiahle poľnohosp. plochy a pasienky, ktoré zarastajú sukcesným lesom (tzv. biele plochy). To je tiež určitý druh lesa (tisíce ha v SR i ČR) i keď sa ako les neeviduje (extravilánová zeleň). Pokiaľ ide o rastové tabuľky, tie sú modelom vývoja hospodárskeho lesa. Tam jasne dokazuje vyšší objemový prírastok dreva (biomasy), ktorý má hlavnú príčinu v teplejšom a dlhšom vegetačnom období.
Ďalej si, prosím nepleťme producia kyslíka s viazaním uhlíka v biomase. Sú to 2 rozdielne veci.
Pokiaľ ide o Kjótó. USA dohovor nepodpísali preto aby sa ním nemuseli viazať a mohli bezstarostne míňať svetové zdroje. Avšak nimi riadení pajáci tlačili ostatné štáty k jeho prijatiu.

351539

28.10.2016 09:18

Ideologické zbraně globalismu. Feminismus

Globalizmus - diktatúra deprivantov a psychopatov.

jan26 195.?.?.?

Článok veľmi presne vystihuje realitu. Avšak mám jednu výhradu. Feminizmus nie je marxizmus. Požičiava si od neho niektoré nástroje, militantné chovanie a nenávisť. No marxizmus má za cieľ odstrániť vykorisťovanie pracujúcich a zbaviť moci gaunerov, ktorí držaia kapitál. Feminizmus však týmto gaunerom slúži. v tom je dosť podstatný rozdiel. Iste, možno namietať, že marxizmus môže byť tiež skryte ovládaný nadnárodným kapitálom, tak ako ISIL deklaruje nenávisť voči Amerike, no v skutočnosti je zástupnou armádou USA...

352937

04.11.2016 08:52

Hillary Clinton, FBI a skutečné listopadové překvapení

boj medzi trumpom a clintonovou - boj medzi elitou

jan26 195.?.?.?

Potvrdzujú sa slová V.V. Pjiakina, že za Trumpom stoja globalisti a za Clintonkou domáca americká mafia. Trump (ktorý to pravdepodobne vyhrá), bude mať za úlohu transformovať globálnu superveľmoc USA na lokálnu a to s čo najmenším krviprelievaním a otrasmi. USA ako globálny nástroj hegemónie je totiž neudržateľný a ak by ho globalisti chceli za každú cenu udržať, stiahol by ich pod vodu. Domáca mafia naopak zúrivo bojuje a je schopná riskovať aj III. W.W. i za cenu zničenia USA.
Pjakin predpokladal, že globalisti v príhodnej chvíli Clintonovú potopia. Majú na ňu toho viac než dosť. A na rozdiel od domácej us mafie ovláda riadenie sociálnych celkov a zdaľeka nerobia toľko lapsusov.

353110

24.11.2016 08:51

Jak Trump ví, že kvůli neustávajícímu globálnímu oteplování bude Země za 100 let neobyvatelná?

Bludy a fantasmagórie klimatického alarmizmu

jan26 195.?.?.?

Teória globálneho otepľovania je fantasmagorický konštrukt, ktorý by neobstál ani v konkurencii "vedeckých" prác ústavu marx leninizmu (ten ústav bol o kúsok exaktnejší a serióznejší). Tvrdenie, že dochádza k bezprecedentnému otepleniu atmosféry v dôsledku emisií skleníkových plynov ľudskou činnosťou a to hlavne emisiami CO2 je nezmysel. Opak je zrejme pravdou, zvyšovanie teploty morí a atmosféry uvolňuje CO2. Ten však s veľkou ochotou absorbuje rastlinná biomasa (riasy v moriach, rastlinstvo všetkého druhu vo vode i na zemi). Samotné tvrdenie, že sa otepľuje, pláva tak trošku na vode. Pred niekoľkými rokmi bol odhalený rozsiahly podvod s údajmi o otepľovaní. Keď údaje nesedeli do želaného záveru, boli "upravené". Tak fungoval tzv. hokejkový graf, "dokazujúci" bezprecedentné oteplenie.
Na vývoj klímy vplýva samozrejme aj antropogénny faktor. Znečisťovanie morí a bezhlavé odlesňovanie najmä tropických oblastí nie je zanedbateľné. Ani nesprávna agrokultúra či priemysel nie sú bez vplyvu. No klimaalarmisti obvykle úplne ignorujú či bagatelizujú prírodné vplyvy na vývoj klímy a teplôt. Vplyv zmien slnečnej činnosti, vplyv zmien kozmického žiarenia na tvorbu oblačnosti, geologické procesy a pod. akoby neexistovali. Keďže oligarchovia uvoľňujú peniaze iba na "vedecký" výskum, ktorý má akože dokázať žiadanú tézu, nedostáva sa prostriedkov na seriózny výskum iných faktorov. Vedci, ktorí by vystúpili proti všeobecnému "konsenzu" (ktorý nemá nič spoločné s vedeckým bádaním), sú persekuovaní a nedostane sa im vedeckých grantov. Stali by sa opovrhovanými kacírmi a "kontroverznými". Preto radšej držia hubu a krok (ako my všetci).
Teória globálneho otepľovania má, podľa môjho názoru, opodstatniť brzdenie ekonomického rozvoja vybraných štátov a oblastí. Globalisti totiž majú záujem o reguláciu distribúcie nerastných surovín a bohatstva na planéte. Trump je zástupcom tej najvyššej globálnej elity (i keď si ho mýlime s izolacionistom) a má veľmi dobré informácie. Nie je to žiadny idiot, ale človek, ktorý veľmi dobre vie, čo chce a čomu môže veriť. Kydy o globálnom otepľovaní sú určené pre nižšie vrstvy, nie pre super elitu.

353545

04.01.2017 08:02

Co má v plánu Henry Kissinger?

globalisti vs domáca oligarchia v USA

jan26 195.?.?.?

Treba si uvedomiť, že ani USA nie sú plne suverénna krajina. Ich riadenie má v podstate v rukách globalistická oligarchia. Takisto jednotlivé korporácie ako zmienená Exxon mobile nekonajú suverénne. Sú ovládané finančnými domami, ktoré sú pod úplnou kontrolou globalistov a preto nebudú konať proti ich záujmom i keď by sa im to hodilo. V súčasnosti globalisti odstrihávajú USA od vedenia sveta, pretože ich svetová dominancia je neudržateľná. USA zožerú 50% zdrojov, vygenerejú 40% odpadu, majú asi 5% obyvateľstva planéty a pritom úlohu svetového hegemóna prestávajú zvládať. Najmocnejšia svetová globalistická oligarchia presúva ťažisko riadenia sveta z Veľkej Británie a USA do Číny. Presúvajú tam spracovateľské a priemyselné kapacity, technologické poznatky (všimnite si ako "Číňania" skupujú západné korporácie, automobilky a koncerny - s cieľom zmocniť sa technológií) a kapitál. Trump nie je izolacionista ani bezhraničný us vlastenec, ako sa môže javiť. Má za úlohu utlmiť USA zo svetového hegemóna na lokálnu veľmoc. Podľa možností má vyriešiť vnútorné problémy USA bez vypuknutia občianskej vojny. Domáca elita, trvajúca na udržaní hegemónie USA nad svetom, pomaly ustupuje. Prehra Clintonovej bola hlavným bodom ich (nedobrovolného) ústupu.
Mimochodom je zaujímavé, že mozgový trust globalistov pozostáva zo značnej časti z dedkov od 80 r. do 101 r. veku. Na svoj vek sú riadne čiperní... Je zrejmé, že sa im dostáva nadštandardnej zdravotnej starostlivosti a účinných liečiv...

354572

17.01.2017 07:36

Napaden fanatickým nekuřákem

Užitoční hlupáci v službách zla

jan26 195.?.?.?

Takéto indivíduá vedome alebo nevedome slúžia zlu po celé veky. V 17 storočí vás podobný duševný mrzák udal za "čarodejníctvo" (možno aj za fajčenie), v 19 storočí za panslavizmus a výroky proti cisárskemu majestátu, za Hitlera proti ríši, za socializmu za počúvanie Hlasu Ameriky, dnes za fajčenie v rohu stanice alebo niečo podobné. Vždy plnili úlohu užitočných idiotov a v prospech psychopatov držiacich skutočnú moc. A ešte si myslia, že páchajú dobrú vec... Poprevratový chaos medzi r. 1990 až 2005 priniesol aspoň jednu dobrú vec (popri množstve zlých) a to relatívnu slobodu prejavu a chovania. To obdobie relatívnej a zdanlivej slobody však končí a v blízkej dobe sa teror a zastrašovanie obyvateľstva znovu roztočí takými otáčkami, že doba normalizácie nám príde ako zlatý vek (ani nepočítajúc dostupné byty pre mladých a lacné mlieko).

355144

25.01.2017 11:48

O čem a s kým si povídá mobil, když si myslíme, že spí

špionáž včera a dnes

jan26 195.?.?.?

Som presvedčený, že telefónne linky boli odpočúvané už v časoch, keď Graham Bell natiahol prvú linku medzi Bostonom a Philladelphiou...
Špehovanie internetovej komunikácie prebieha na všetkých úrovniach od vtedy, čo bol internet sprístupnený verejnosti. Sledovaniu, analýze a zneužitiu dát, ktopré tečú cez Váš telefón je možné len jedným spôsobom. Využitím "blbého" telefónu, bez dátového pripojenia, užívateľských kont s internetom a emailovou poštou. Mnohí podnikatelia a verejne činné osoby to tak aj robia. Človek, ktorý by si mohol dovoliť superchytrý telefón za 2 tis eur, má starú rárohu s tlačidlami a malým displejom. Tak zabránia špehovaniu, kompromitácii a zneužitiu získaných dát.

355360

07.08.2017 07:45

My 2

Homopropaganda

jan26 195.?.?.?

Príčiny úchylného stavu:
1. Súčasný režim sa topí vo vlastnej bezcieľnosti a nedokáže dať ľuďom žiadnu perspektívu. Preto ich nabáda aby sa vyčerpali v kolotoči zvrátených sexuálnych úchyliek a tak sa snaží paralyzovať ich občiansky hlas.
2. Globalistická oligarchia vedie otvorenú vojnu proti pôvodným obyvateľom Európy. Vedie ju na propagandistickej, ekonomickej, nábožensko-ideologickej, i drogovej úrovni. Dováža sem milióny cudzích asociálov a snaží sa paralyzovať pôrodnosť pôvodného obyvateľstva všetkými možnými pákami (od ekonomickej cez propagáciu sex. úchyliek a rozvrat rodiny). Nutno dodať, že s pomerne veľkým úspechom. Pre ich riadenie sveta sa viac hodí kultúrne, rasovo, etnicky rozorvaná masa bez identity s IQ pod 90 a bez skutočného vzdelania.
3. Na určitých priečkach riadenia spoločnosti je udomácnená homosexuálna mafia, ktorá sa snaží propagovať svoje "hodnoty". Tá je frustrovaná s odmietania drvivej väčšiny spoločnosti a pritvrdzuje v nátlaku a propagande.
Jedno pozitívum na záver: Zdá sa, že im pomaly dochádza čas a dych. A o to je diabol zúrivejší...

359463

16.08.2017 08:46

Pro Severní Koreu jsou sankce, uvalené Radou bezpečnosti OSN, vražedné

Divadlo pre svetovú verejnosť

jan26 195.?.?.?

Formálne odsúhlasenie rezolúcie voči KLDR zo strany Ruska a Číny ešte vôbec neznamená, že sa nimi budú aj riadiť. Ako poznáme, medzinárodné právo je len zdrap papiera, ktorým si utrie zadnicu každý, najmä tie silné štáty, podľa rozhodnutia klanovo mafiánskych elít, ktoré ich ovládajú. KLDR je do istej miery vydržovaná nadnárodnými globalistickými elitami zo zdrojov Ruska, Číny a dokonca samotných USA ako určité vyvažovacie ohnivko globálnej politiky. Režim v KLDR sa navonok javí ako super izolovaná rebelská krajina, no už len limity poľnohospodárskej produkcie v hornatej krajine si vynucujú dovoz obilovín. Ak si dobre spomínate, chýbajúcu ryžu, pšenicu a kukuricu tam aj v 90 rokoch doviezli USA a Čína. Som tiež presvedčený, že vývoj balistických rakiet a atómových zbraní nezvládli tak úplne sami, ale pomohli im ruky svetového "deep state". USA sú v súčasnosti na odpis a KLDR zrejme plní určité úlohy v tomto smere.
Kim nie je šialenec ani idiot a vie, čo bude po skúškach striel a bômb nasledovať. Hladomor v krajine by zrejme jeho režim a funkcia neustáli, rovnako priama konfrontácia s USA by bola samovraždou. Preto predpokladám, že je to len cirkus pre miliardy očí svetového davu, pod ktorým prebiehajú iné procesy. A vojna nakoniec nebude (ani "sľúbený" hladomor zo sankcií).

359582

05.09.2017 08:25

Hate Speech aneb Jak umlčet hlas Internetu

Režimy sa menia, hadi zostávajú.

jan26 195.?.?.?

Je to presne tá istá kasta "ľudí". Slizkých, amorálnych, bezcharakterných prisluhovačov, rodených politrukov, farských báb, udavačov a hate speech nahlasovateľov. Boli aktívni v 17 storočí, kedy odhaľovali a udávali kacírov a bosorky (Šumperk), boli aktívny za Rakúsko-Uhorska ako udavači panslávov a obrodných vlastencov, boli aktívni za 1. ČSR, Protektorátu, Slovenského štátu, v 50.rokoch, normalizácie i dnes, v skapínajúcej kleptokracii, ktorá sa ešte včera vydávala za demokraciu. Dnes sú aktívni na školeniach pochybných mimovládok, riadených západnými oligarchami. Potrebujú totiž zostať v obraze, udržať krok s dobou, ovládať novodobý pojmový aparát udavača, špicla a "uvedomelého" prisluhovača režimu. Za to očakávajú pomoc pri kariérnom postupe, lepší plat, nejaké tie výhody, možnosť ublížiť svojmu susedovi, či dobrý šuk v skupine "spriaznených" skautov (to už dnes asi menej, v kurze je totiž homosexualita a frigidnosť). Nemajú tvár, iba gumenú masku, nemajú názor a presvedčenie, iba sebecké záujmy. Sú vždy oporou režimu. Až kým režim nepadne, vtedy radi pomáhajú pri lynčovaní jeho predstaviteľov.

359851

05.09.2017 10:11

Hate Speech aneb Jak umlčet hlas Internetu

RE: Výborne...

jan26 195.?.?.?

Presne tak. Z obavami sledujem ako agenti režimu, piata kolóna mimovládiek a celá prorežimná mašinéria pritvrdzuje v agresivite voči kritikom a oponentom režimu. Z roka na rok klesá tolerancia voči slobode prejavu a rozvíjajú sa nástroje zastrašovania. Ešte pred pár rokmi mala prorežimná propaganda plnú hubu a stránky rečí o demokracii a slobode, no dnes tieto slová prakticky zmizli. Naopak, v propagandistických médiách podporujúcich režim, sa naplno rozvinula obluda politickej korektnosti. Cenzúra a systém udávania sa rozbieha na plné obrátky. Na to si systém pripravuje staronové kádre. Pokiaľ sa tejto mašinérii účinne nepostavíme, je otázkou niekoľkých rokov, kedy nás začnú vyhadzovať z práce, zatvárať do väzníc a psychiatrií za vyslovený názor. Už to začína. Ľudia začínajú byť inštinktívne opatrní vo vyjadrovaní aj v krčme. Najväčší pozor si treba dávať na vyjadrenia na soc. sieťach. Tam už funguje celý mechanizmus naplno. Za posledné roky pribudol rad prípadov, kedy boli za svoje výroky (často úplne pravdivé a dokonca nevinne formulované) vyhodení z práce (najmä komerčné televízie, dokonca štátna RTVS), alebo preverovaný políciou. Ako sa režim vnútorne rozkladá, klesá dôvera v hlavné médiá dramatickým tempom. Ich agenti sú preto čoraz agresívnejší voči alternatívnym médiám. Tak sa zároveň usvedčujú a ukazujú pravú tvár. Je len na nás, či sa to klifotické zlo naplno uchopí vlády nad našimi životmi.

359855

03.01.2018 09:26

Osnuje FBI spiknutí, aby zastavila Trumpa?

Boj "elít" vnútri USA

jan26 195.?.?.?

Trump nie je prezidentom ľudu. Je pod kontrolou mocného klanu praktizujúceho globálnu politiku, ktorý V.V. Piakin nazýva Globálnym prediktorom. Ten bojuje s vnútroštátnou oligarchiou USA, ktorá pozostáva z domácej vrstvy zbohatlíkov a mašinérie štátnych úradníkov. Keďže USA sú ako globálny hegemón odpisované a ťažisko globálnej moci je presúvané do východnej Ázie (Čína, Južná Kórea, tiež potenciálne stredoázijský Irán), je potrebné odpíliť vetvy riadenia a vplyvu domácej oligarchie. FBI je podľa skúseností skôr nástroj Globálneho prediktora, kým CIA je pod kontrolou domácej oligarchie. Trumpa má GP pevne v rukách a očakáva od neho, že splní úlohu ekvivalentu Gorbačovovi. Na druhej strane domáca oligarchia USA (tzv. štátna elita) je príliš macošská voči vlastnému obyvateľstvu, ignoruje jeho oprávnené záujmy, je krajne amorálna a chamtivá. V tomto ohľade je Trump lepšou variantou pre milióny pracujúcich Američanov ako bezohľadná skazená a zvrhlá domáca "elita", hlúpo expandujúca pracovné miesta do východnej Ázie a okrádajúca domáci daňový systém o stovky miliárd dolárov daňovými únikmi, potrebných na normálne fungovanie štátu. Ak FBI pripravuje "odstránenie Trumpa", tak zrejme len preto aby Trump mohol zúčtovať s domácou oligarchiou.

361739

29.01.2018 07:35

Bylo to o vous, ale vyhráli jsme

Gratulujem.

jan26 195.?.?.?

Gratulujem Vám, bratia Česi k sebazáchovnej úspešnej voľbe. Zeman je zdatný, schopný politik a úprimný vlastenec. Na rozdiel od naivných idealistov pozná pozadie politiky a verejného života i zákonitosti, ktoré mu vládnu. Zeman, na rozdiel od prezidenta Slovenska - agenta CIA, beztvárneho a bezcharakterného Kisku, je človek pracujúci pre svoj vlasť. Len to zdravie... Zeman už nie je najmladší, má rad zdravotných problémov a je to na ňom vidieť. Tie veľké tmavé podkovy pod očami neveštia nič dobré (obličky?). to bol aj jeden zo silnejších a účinnejších argumentov jeho oponentov a podľa mňa hlavný dôvod, prečo vyhral tak tesne. Okrem toho, podpindosníci amerických neocons sa neštítia ani vrážd, takže by si mal pán prezident dať dobrý pozor, čo pije a je. Radi by mu totiž pomohli na druhú stranu, aby nezavadzal.
Jeho prítomnosť na pražskom hrade je veľmi pozitívnou správou i pre Slovákov. Drahoš s Kiskom by boli pre našu spoločnú zahraničnú politiku a ochranu štátu pred inváziou kalergiho detí z Afriky a Ázie úplnou pohromou.

362181

26.11.2018 13:29

Vzpoura Žlutých vest

nepokoje - "spontánne alebo plánované"

jan26 195.?.?.?

Osobne si myslím, že spontánnosť týchto akcií je rovnaká ako pri 17.11.89 v CSSR, alebo generálny štrajk komunistov v po vojne. Skrátka ľudí ochotných sa toho zúčastniť sú milióny, pretože sú oprávnene nasrt..., ale stávajú sa iba komparzistami a manipulovaným davom. Macron nevie, ktorým globálnym mocenským klanom má vyhovieť a tieto pouličné nástroje sú formou nátlaku, aby "pochopil", kto je jeho šéf. Posluhovanie odchádzajúcemu americkému hegemónovi je v rozpore s eurázijskými mocenskými kruhmi. A on hrá na obe strany, tak mu naznačujú, že nie len Kaddáfí a Hussajn, Ceausescu ale i on môže skončiť zle, ak si zmenu situácie včas neuvedomí.

368000

10.12.2018 09:48

Komu slouží BIS?

RE: Pán Stwora,

jan26 195.?.?.?

Trafili Ste klinec po hlavičke, pán "Omar". Organizovaný zločin je jednou z pák riadenia spoločnosti "elitami" (oligarchiou). Suverenita našich štátikov je veľmi obmedzená, sme (ako dobre vieme) polokolóniou. Tajné služby slúžia domácej oligarchii a tá sa v určitej miere (blížiacej sa 100%) zodpovedá hierarchicky vyšším "elitám" - nadnárodnej a globálnej oligarchii. Účasť tajných služieb na správe organizovaného zločinu je nesporná.

368309

14.12.2018 08:28

Francouzská lekce

"Macron" vs "ľud"

jan26 195.?.?.?

Nebuďme naivní, priatelia. Hnutie žltých viest síce skutočne vydobilo určité ústupky od oligarchickej bábky - Macrona a pre bežných ľudí dosiahlo určitých úľav. Avšak organizovanie takýchto rozsiahlych nepokojov nemá nič spoločné so samo organizovaním más. Žiaľ masy, aj tie naštvané, sú len dav neschopný zakročiť proti sebeväčším neprávostiam. V súčasnosti prebieha boj o globálnu moc (vždy prebiehal) medzi predstaviteľmi "atlantickej" a "eurázijskej" globálnej elity. Ťažisko svetovej moci sa presúva z Londýna a Washingtonu do Ázie. Ale niektoré bábky to nechápu a chcú hrať podľa starého scenára, toho "atlantického". Aj Macron medzi nich patrí (aj napr. České a Slovenské "elity") preto dostávajú príučky.

368468

14.12.2018 08:53

Francouzská lekce

RE: Socialistu Macaróna nahradia Leninom.

jan26 195.?.?.?

Osobne s výrokom v článku o kapitalizme súhlasím. To, čo považujete za socializmus, nemá so socialistickým zriadením nič spoločné. Ide o sociálne inžinierstvo oligarchie. Socializmus, ktorý vytvára vrstvu superboháčov, byť nemôže, je to "niečo" iné a zamaskované.
Francúzsko je plánovito a systematicky de industrializované a je menená jeho populačná a etnická štruktúra. Na to je využívaná sieť nástrojov, ekonomických sociálnych, kultúrnych, ideologických... Zmes ekonomického liberalizmu a pseudo socializmu. Odvoz výrobných kapacít do Ázie, likvidácia úspor obyvateľstva, demografická zima pôvodného obyvateľstva (súhrn ekonomických a ideologických nástrojov, homosexualizácia mladých). Všimnite si, že krajiny ako Čína, Južná Kórea aplikujú politiku, ktorá má ďaleko od liberál kapitalizmu a má veľa v sebe "socializmu" (z perspektívy liberálnej ideológie). A práve tu sa buduje impozantný a ekonomický potenciál, kým Európa všestranne eroduje.
Naše štáty sa cez všetky problémy pozitívne vyvíjali práve za éry socializmu, potom na pár desaťročí upadli do chaosu a rozvratu (všestranného). Pred 89 sme mali priemyselný potenciál na výrobu prúdových lietadiel, lokomotív, chermický, elektrotechnický, potravinársky .... priemysel určený primárne na "samozásobovanie" domácich potrieb, ale aj na vývoz (nie len tankov a vz.58). Mali sme vedeckú a vývojovú bázu, prijateľnú životnú úroveň bez nezamestnanosti a biedy. Čo máme dnes?...

368469

23.01.2019 10:02

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

Londýn, nie Washington je centrum

jan26 195.?.?.?

I keď sa na prvý pohľad zdá, že GB je nesvojprávnym príveskom USA, opak je pravdou. To USA sú filiálkou Britského impéria. O zásadnom smerovaní americkej politiky je stále rozhodované v Londýne tamojším "deep state". USA sú býkom na retiazke, centrálne velenie si sedí naďalej v Londýne. Dôvod výstavby dvoch vlastných lietadlových lodí je zrejme ten, že USA sú už neudržateľné a pôjdu riadene ku dnu a tak si ostrovná monarchia zabezpečuje vlastný kontingent. Pri ekonomických možnostiach a výške verejného dlhu UK to aj tak asi zafinancujú kolónie.

369201

13.02.2019 11:00

Otevřený dopis občanům USA od prezidenta Nicoláse Madura

RE: Je to lhar, podvodnik a vrah!

jan26 195.?.?.?

Odkiaľ máš tieto "zaručené" informácie? Najmä tá stať o psychotronických zbraniach má dosť podivnú príchuť.
Madurov súper je celkom iste bábka riadená z USA.
Ekonomické problémy Venezuely majú celý rad príčin, okrem ekonomického nátlaku USA a priamych sabotáží domácej "smotánky" (presne takej ako u nás robila privatizáciu a "reformy" po puči v 89), aj neschopnosť vlády efektívne riešiť ekonomickú politiku. Táto neschopnosť do značnej miery vyplýva zo samej podstaty marxizmu - jeho koncepcia je nepoužiteľná, na čo mimochodom poukázal už Stalin.

369597

22.05.2019 08:38

Ultimátum Spojených států o Huawei má opačný účinek

éra USA končí

jan26 195.?.?.?

Pravým zmyslom týchto nátlakových opatrení je odstaviť amerického hegemóna parazitujúceho na celom svete od zdrojov a vplyvu. Globalisti púšťajú Ameriku k vode. Trump robí svoju robotu veľmi dobre.

371625

29.05.2019 07:20

Britští rodiče umožnili změnu pohlaví synům ve věku 7 a 3 let

Genocída pôvodných národov.

jan26 195.?.?.?

Tzv.gender ideológia je zameraná na genocídu pôvodných obyvateľov Európy. Obyvateľstvo nášho kontinentu bude vymené za islamizovaný pologramotný multirasový amalgám s odňatou identiou (i tou pohlavnou). Novodobí nacisti nosia dúhovú vlajku.

371769

26.07.2019 10:15

Miss Michigan zbavena titulu za ideo-zločin

Fašizmus odetý v dúhovej vlajke

jan26 195.?.?.?

Takto sa prejavuje skutočný fašizmus. Nie hnedou uniformou a hákovým krížom, či inou symbolikou. Skutočným prejavom fašizmu je buzerácia ľudí, nenávisť k ľuďom, potlačovanie väčšiny menšinou, zotročovanie . V súčasnosti sú na odstrel všetci, ktorí sú bieli (žltí), pracujúci, heterosexuálni, neopovrhujú vlastnou národnou identitou a vážia si rodinu - čiže jednotku spoločnosti ako konzistentný zväzok muža-ženy a detí. Dnešný fašista nosí dúhovú zástavu a pozíva do svojej vlasti všetkých vyvrheľov, ktorých nechcú v Afrike či Ázii aby ju "obohatili".

372752

23.08.2019 10:28

Srpen 1969 – konec nadějí

RE: kontext

jan26 195.?.?.?

Na hraniciach ČSSR stáli jednotky NATO (USA), prebiehalo tam veľké cvičenie. Tie vojská neboli od hraníc 40 km, ale približne 400 m. Vojská VZ predbehli chlapcov z NATO o 1-2 dni.

373176

14.10.2019 07:19

Proč chlapi netančí?

Nepodceňujme sociálnych inžinierov

jan26 195.?.?.?

Globálna "elita" potrebuje znížiť počet obyvateľov Zeme aby im "luza" nespotrebovávala zdroje. Z viacerých dôvodov im leží v žalúdku najmä biela rasa, takže boj proti nej sa vedie so zvýšenou intenzitou. Spoločenské procesy sú vedené mnoho úrovňovou kampaňou. Propagácia homosexuality a príbuzných sodomitských úchyliek, virtuálny svet, výchova žien ku kultu Lilith (ženský démon), rozklad legislatívneho základu rodiny, doslovná poprava mužov v prípade rozvodu (popretie rodičovských práv, ekonomická likvidácia), to všetko je balík nástrojov na ukončenie bielej populácie. Čerešničkou na torte je dovoz cudzincov z Afriky a Ázie na osídlenie umierajúcej Európy.

374066

Káva pro Zvědavce

87

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 148 čtenářů částkou 30 409 korun, což je 87 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 0

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 0

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 1

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,49 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,89 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
15,79 Kč
Švýcarský frank
23,71 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 154,77 Kč
1 unce stříbra
548,90 Kč
Bitcoin
839 427,09 Kč

Poslední aktualizace: 30.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 68 760 996