Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané QWSAQ

Nalezeno 109 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.08.2004 11:32

Přísně střežené tajemství

Přísně střežené tajemství

QWSAQ 160.?.?.?

Jo, v dnesni dobe tomu tak je, a to uz i v CR. At se podivas na jakoukoli nabidku zbozi, vse je popisovano stylem "prijemny vzhled, snadna obsluha, vysoky vykon ... atd" Je zde uplatnen system - nejdriv si to kup a pak si to vyzkousej, a kdyz se ti to nebude libit, kup si neco jineho, kupuj kupuj kupuj...mame nadprodukci, tak co s tim vsim zbozim. Vemte si jakoukoli nabidku a uvidite, at uz je to elektronika ci automobil. Technicke parametry pravda dnes moc lidi neoslovi, nekerym (a je jich cim dal vic) staci vedet, ze v siti maj 220V (kdovi esli ss nebo st, a ze je to uz hezkou dobu 230V? Co na tom. A prikon? Nac, kdo by se s tim pocital, vzdyt staci ze na krabici uvadi ze to ma "nizkou spotrebu" nekde v "A-cku" (A-nejlepsi, B, C...zravejsi)). Jo davno pryc jsou take ty doby, kdy jsi v navodu mohl najit schema vnitrniho zapojeni, dnes ti v navodu po FAQ poradi sverit to do odborneho servisu. Ale abych jen nekritizoval, jsme na tom porad jeste lepe nez nekde za oceanem, tady se např. na autobaterii porad doctes jakou ma kapacitu a na zarovce stale muzes najit oznaceni 12V/5W (jen priklad)....Hezky den preju, nenechte se tim vsim zdeptat, hlavni je zdravi ;o).

32626

29.08.2004 11:52

Přísně střežené tajemství

Přísně střežené tajemství

QWSAQ 160.?.?.?

Vcelicka : to mi myslim napsalo taky...

Jinak ke zbytku - samozrejme, ze kdo hleda, najde, pokud nekdo napise nejakou recenzi, neni to spatne, ale nekdy ani na strankach vyrobce nenajdete potrebne informace. Tady se hovori o lednicce, ale napriklad ja jednou zjistoval info o vezi sony, a to co se dalo zjistit nebo vycist z navodu nestacilo. Konkretne treba bylo sice hezke, ze umi RDS, jenze pod RDS lze zaradit spousta moznosti, z nichz je zobrazeni nazvu stanice jen to zakladni. Ale to byl, opakuji, jen priklad. Faktem je ze v navodu by mely byt vsechny technicke udaje automaticky uvedene, a ne se odvolavat na internet. Hezky den preju a pozor na zajice v pytli(krabici)[překvapení]).

32672

27.05.2005 14:45

Přišlo emailem z USA

Přišlo emailem z USA

QWSAQ 62.?.?.?

Zdravim vsechny

Rad bych se zeptal vas vsech "matematiku", kolikrat jste kdo prodavali za pultem? Ono se totiz jinak pocita vam, jako zakaznikum a jinak prodavaci(cce) na druhe strane. Prodavac kdyz udela chybu, tak to musi zaplatit, cili stres a nervozita tady hraje docela dulezitou roli. Neverite-li, doporucuju si to za pultem skusit.
Dalsi veci je to, ze pokud si to kazdy den, stokrat za den, na kalkulacce nebo pokladne tuknete a vyhodi vam to vysledek, je to neco jineho nez kdyz jste zvykli pokazde vracet z hlavy (a padesat je sto a tri je...)

Mejte se krasne

53677

01.06.2005 14:29

Na Klause mi nesahejte

Na Klause mi nesahejte

QWSAQ 62.?.?.?

... Jako prezident tak nějak vyzrál. Vyrostl. Dostal se nad stranické půtky...

Jako byste mi bral moje slova. Po tom, co zacal vladnout tomuto kraji, si zda se uvedomil jakou ma zodpovednost. A nebo jen nechce, aby se o nem v budoucnu psalo, ze to byl prezident, ktery zemi skodil, kde se dalo...

Cert vi, nicmene s vasim clankem souhlasim temer ve vsech bodech.

Krasny den preju (vsem)

54272

31.01.2006 21:26

O rozdílnosti názorů

návrh

QWSAQ 193.?.?.?

Zdravím vás.
Jelikož jsem také ze zásady proti jakékoli cenzuře, měl bych takový návrh. Jak tady několik lidí poznamenalo, jedním z hlavních důvodů vyloučení oněch pisatelů je to, že diskuzi svými přízpěvky "nafukují" a dělají tak ji nepřehlednější, čímž snižují její kvalitu. To, zda na jejich reakce podrážděně reaguje někdo další (nejedná-li se ovšem o reakci na přímý, např. vulgární, útok na dotyčného) je přece věcí toho kterého oponenta. Pokud zde většina lidí souhlasí s touto cezurou, pak by si měli uvědomit že to byli právě oni, kdo pomáhal "vyloučeným" jejich ohýnky rozfoukávat. Jestli si někteří myslí, že je lépe některé názory smazat, aby si je sami nemohli přečíst (a následně na ně v afektu reagovat), pak by ale taky klidně mohli je buďto nečíst, a nebo přečíst a nereagovat (alespoň ne písemně). Nezapomínejme, že na každém šprochu může být taky pravdy trochu. Někoho něčí názor popudí, jinému napoví, jiného pobaví... Každý by si měl udělat svůj názor sám. Takový je můj pohled na problematiku článku 17 Listiny základních práv a svobod...
Teď k tomu návrhu.
Nevím, zda je to z technického hlediska možné, do PHP nedělám - ale nešlo by třeba, když už je ta nezbytnost oddělení zrna od plev, přízpěvky dotyčných lidí pouze oddělit (barevnostně, velikostí písma, umístěním do sekce "žumpa" apod.) a nebo jinak označit ("Hloupý názor hloupého člověka, čtení na vlastní nebezpečí!", např.)? Pak by ty jejich názory už tak neznepřehledňovali diskuzi, možná, a ti, co by nebyli uchráněni by byli alepoň varováni.
Přemýšlejte o tom a mějte se hezky. Všichni, bez rozdílů! ;o)

91363

01.02.2006 15:31

O rozdílnosti názorů

RE: návrh

QWSAQ 193.?.?.?

Pokud něčí názory pokládám za nevhodné do diskuze a proto je vyřadím (smažu), vyjde úplně nastejno, když je nevyřadím ale jen označím. Nebo se pletu?
Taky by se třeba mohl každý názor nechat ohodnotit (třeba jen registrovanými čtenáři) a při určitém počtu hlasů proti by se přesunul do koše, smazal... Ale to jsou jen návrhy, jak se alespoň částečně bránit cenzuře.
Nicméně šéf ať si rozhodne podle svého, koneckonců je to jeho dílo. Zatím bych řekl, že si vede nadmíru dobře - co se týče provedení webu i obsahu.
Čili děkuji za odváděnou práci a přeji hezký den...

91504

11.04.2006 16:41

Počet příspěvků v diskuzi roste – něco s tím budeme muset udělat

A co třeba chat ?

QWSAQ 193.?.?.?

Musím říct, že jsem v poslední době došel ke stejnému názoru jako Vladimír. Totiž už samotný pohled na hlášku "Počet příspěvků : 242" má tendenci spíše odradit od čtení diskuze. Pokud neodradí, pak stejně málokdo pročte diskuzi celou, zvlášť když se ke článku dostane až pár dní po vydání a tudíž není tak nějak v obraze. To že se často úplně odbočí od tématu je další věc, která znepřehledňuje... no ale ať nežeru místo na harddisku...

Nepomohlo by pro odlehčení diskuzí zavést nějakou jednoduchou formu chatu (online diskuze) s historií, ať už společnou či pro jednotlivé články, kde by se čtenáři "vymluvili"? Zrovna teď vidím, že nás tu je cca 40 kousků...

Když né, tak nic. Byl to jen nápad. Přeji hezký den.

103198

16.05.2006 01:06

Dopis íránského prezidenta Ahmadínežáda Bushovi

Střet kultůr?

QWSAQ 193.?.?.?

Jsem rád, že se konečně objevují podobné názory. Nechali jsme se zatlačit do divoké hry nenávisti, ač ve skutečnosti nemáme důvod někoho nenávidět. Hrajeme si na "my" a "oni", ale přitom žádní "oni" nejsou. Jsme jen "my". Já, ty, on... Přitom ale já neznám tebe, ty neznáš ho, on nezná mě. Já mám dost svých starostí, ty máš dost těch svých a on jistě taky, takže ani jeden z nás rozhodně nemáme potřebu někomu násilně "pomáhat". Pokud někdo z nás o pomoc žádá, tak to je jiná. V tom případě se ale jedná o pomoc v pravém slova smyslu...
Jak krásně, pohodlně a bezmyšlenkovitě se "bojuje s terorismem" v neohroženém pohodlí domova. Známe naše nepřátele tak dobře, jak oni znají nás (jmenovitě třeba...éh). Spokojeně si válčíme, počítáme ztráty... zase to my a oni. Přátelé a nepřátelé - to jsou ta jména! Lidé bez tváří, osoby bez příběhů. 1, 2, 3. 1000, 2000, 3000. A nebo to bylo 10 000? Hej děcka, spočítejte se... jo, nechybí nikdo. Tak to jsem rád. Dobře kluci bojují, jen tak dál... Dál a dál a dál... nejlíp úplně kolem dokola. Protože není nic lepšího než naše kultura! Jak by mohla!? Prostě nesmí být! Jedině tento směr nás dovedl na pokraj blaženosti. Tedy říká se to a já nemám důvod tomu nevěřit. Mám svých starostí dost...

Pro ZAPa : tak přesně to nechápu taky - dlouho dopředu se mluvívá o válce, ale každý jako by se na ni spíš těšil. Změna je život. A smrt je taky změna. Nicméně rozumět tomu nechci! Jednou ten budík musí zazvonit! První vzbudí ostatní!

Blíží se volby. A s nimi se objevují takové malé jiskřičky...

"Nejlepší prevencí terorismu je otevřenost kultur, cestování a vzájemné poznání lidí, žijících v rozdílných civilizačních a náboženských okruzích."
"Nová Unie svobody jako jediná politická strana ve svém politickém programu vyzývá k zastavení hysterie okolo terorismu, větší uvážlivosti při účasti ve vojenských operacích v zahraničí a k intenzivnějšímu budování přátelských vazeb s jinými kulturami."
(viz http://www.volby-2006.cz/clanek.php?cl=73 )

I kdyby nic, i kdyby to byly jen prázdné předvolební sliby - o něčem to přeci jen svědčí...

Mějte se krásně [mrknutí jedním okem]

105979

29.05.2006 22:30

Souložící vrabci

EXIF

QWSAQ 193.?.?.?

Jen k tomu EXIFu:
existuje například malý (velikostí (800kB), nikoli možnostmi) freeware prohlížeč (nejen prohlížeč) InfranView, který umí zachovat(a samozřejmě i zobrazovat) EXIF i po úpravě fotky (lze zvolit při ukládání). Pouze je potřeba po instalaci doinstalovat plug-in (doporučuji komplet balíček doplňků - asi 5MB). Plus ještě doporučuji češtinu (100kB).
Ke stažení zde:
http://www.irfanview.com/
(sekce download, plug-ins, language)

Na editaci EXIFu by měl jít použít jiný freeware program:
http://www.slunecnice.cz/product/EXIFeditor/
ale zatím jsem ho nezkoušel.

Nic nevnucuji ani neprodávám, jen informuji. Komerčního software je plnej internet, ale krása je v jednoduchosti ;o)

Přeji hezký den

107240

03.09.2006 20:43

Střílení psů v Iráku

RE: Zvirata nebo Lide

QWSAQ 193.?.?.?

S tím zabíjeném z blízka nebo z dálky máš naprostou pravdu. To že někdo není od krve neznamená, že zabil líp. Naopak. Té krve je ve skutečnosti víc...

Podepsat petici je určitě dobrým krokem. Ale vzhledem k aroganci "námi" zvolených "zástupců" to rozhodně nestačí.
Bohužel to co tu píšeš si říká převážná většina lidí. Ovšem to ale nic nemění na tom, že "to sú len trapné výhovorky", jak napsal listonos. Ono totiž jde o to, že se nás ty problémy vlastně přímo netýkají. Pouze se nám nelíbí - což není dostatečná motivace pro to něco s tím skutečně dělat. Ještě bychom mohli přijít o ty naše jistoty...
Řeknu to jinak.
Pokud by šlo o tvoje děti, příbuzné, známé - taky by si se spokojil pouze s podepsáním nějaké petice? A ještě s vědomím, že to ani ničemu nepomůže?

Vždycky je možné udělat něco víc. Chce to jen skutečně chtít.
Mrkni třeba sem. A na viděnou na mostě. V jednotě je síla...
http://www.valach.info/texty/soucasnapolitika/ceskapolitika/protiraketovazakladnajako.htm
http://www.nezakladnam.cz/svetlem.php

115874

04.09.2006 13:04

Střílení psů v Iráku

RE: Co asi dělaj Iráčanům?

QWSAQ 193.?.?.?

No na stránkách http://www.nezakladnam.cz/svetlem.php se o žádném zrušení akce nepíše. Pokud vím, zrušili jinou akci, někdo si chtěl most pronajmout...

Mimochodem, jak chtějí rušit články 18 a 19 Všeobecné deklarace lidských práv?

článek 19
Každý má právo na svobodu přesvědčení a projevu; toto právo nepřipouští, aby někdo trpěl újmu pro své přesvědčení, a zahrnuje právo vyhledávat, příjímat a rozšiřovat informace a myšlenky jakýmikoli prostředky a bez ohledu na hranice.

článek 20
(1) Každému je zaručena svoboda pokojného shromažďování a sdružování.
(2) Nikdo nesmí být nucen, aby byl členem nějakého sdružení.


Takže žádné plakání tady na diskuzích, ale v pondělí na mostě ! A i kdyby to chtěli rozehnat násilím, vzpomeňte si na listopad...

115899

10.10.2006 10:34

Venezuelský prezident Hugo Chávez: Povstaňte proti Říši

zápisy z jednání OSN

QWSAQ 193.?.?.?

Nejprve pro Kemu:
Zahoď předsudky a když už máš tendence kritizovat, vyjádři se k věci. Čili napiš, s čím nesouhlasíš, v čem nemá pravdu a proč (podle tebe). Né že je projev nesouvislý a Hugo se ti zdá být rozrušený. Ty věci o kterých mluví taky mohou nechat v klidu jen zaslepené ignoranty. Přesun OSN myslím není to nejdůležitější z projevu.

Pro ostatní:
V článku se odkazuje na přepis podle serveru informationclearinghouse. Vzhledem k tomu, že tu došlo v minulých dnech k určitým pochybnostem o věrohodnosti toho či onoho zdroje, podíval jsem se na stránky OSN. Na českých samozřejmě zápisy nejsou, natož překlady do CS (není to škoda?), ale na www.un.org ano. Můžete tam najít všechny projevy ze zasedání, jednak v rodné řeči ale i překlad do angličtiny (.pdf). Plus videozáznam, ovšem jen v .rm, a taky živý přenos.
Jo a k věrohodnosti - zdá se, že to souhlasí. Taky bych chtěl poděkovat paní Evě Cironisové za překlad, čeština je čeština.

Tady jsou projevy z 20/9 (venezuela pátá v pořadí):
http://www.un.org/webcast/ga/61/gastatement20.shtml

Tady z 19/9 (USA-4., Írán-23.):
http://www.un.org/webcast/ga/61/gastatement19.shtml

Světu mír...

118781

11.10.2006 11:55

Venezuelský prezident Hugo Chávez: Povstaňte proti Říši

RE: zápisy z jednání OSN

QWSAQ 193.?.?.?

Omlouvám se jim, PANE Kemo, nechtěl jsem se dotknout jejich hrdosti. Mě ale klidně mohou oslovovat přímo, jako člověka. Mě na tom nesejde, spíš naopak.
Za odpověď děkuji, přestože to jádro vidíme každý jinde.

Přeji hezký, bezkonfliktní den.

118871

14.10.2006 00:16

Nemoc českého zdravotnictví

RE: Otřesný hyenismus Mladé fronty

QWSAQ 193.?.?.?

Ahoj Mindy. Udělej si klidně černý puntík i u mě, ale nedá mi to, abych na toto ještě nezareagoval.

Hned při čtení příspěvku od Jarmily se mi vybavilo několik dalších podobných případů. A nejde o to, kdo co mohl provést či provedl. To je vedlejší.
Na to podstatné Jarmila ukázala myslím si dobře: presumpce neviny.
(dnes se nebudu ohánět Všeobecnou deklarací l.p., dnes vezmu za vděk jen Listinou základních práv a svobod)

Článek 40
(1) JEN SOUD rozhoduje o VINĚ a trestu za trestné činy.
(2) Každý, proti němuž je vedeno trestní řízení, je považován za NEVINNÉHO, pokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu nebyla jeho vina vyslovena.

další podstatný bod:
Článek 10
(1) KAŽDÝ má právo, aby byla zachována jeho lidská DŮSTOJNOST, osobní ČEST, dobrá POVĚST a chráněno jeho JMÉNO.
(2) KAŽDÝ má právo na ochranu před neoprávněným ZASAHOVÁNÍM do soukromého a osobního života.
(3) KAŽDÝ má právo na ochranu před neoprávněným shromažďováním, ZVEŘEJŇOVÁNÍM nebo jiným zneužíváním údajů o své osobě.

a ještě třeba jeden:
Článek 13
NIKDO nesmí porušit listovní tajemství ani tajemství jiných písemností a záznamů, ať již uchovávaných v soukromí, nebo zasílaných poštou anebo jiným způsobem, s výjimkou případů a způsobem, které stanoví zákon. Stejně se ZARUČUJE tajemství ZPRÁV podávaných telefonem, telegrafem nebo JINÝM podobným zařízením.


Porušování těchto práv je zdá se dnes na denním pořádku. Není snad dne, aby někdo nenařkl někoho z něčeho, aby jeden veřejně nepomlouval druhého, aby v novinách vyloženě nelhali (i když se pak někde v rohu omluví). Zajímalo by mě, co dělají právníci?
Já se vůbec nevyjadřuji k tomu, co ten člověk měl údajně udělat. Jde mi o to, že s podobným přístupem k nedodržování těch nejzákladnějších lidských práv se nemůžeme divit, že nakonec dojde k takovým věcem, jako je například situace na Guantanamu. Ani nepotřebujeme bojovat proti ničemu, abychom se dobrovolně vzdávali svých práv.

Přeji hezký den všem, redakci zvlášť.


A jestli chcete něco k tématu článku, pak čtenářům doporučuji například WM magazín, který se problémem zdravotnictví -rovná se -hlavně biznys zabývá docela často, například v posledním čísle zmiňují léčbu rakoviny metodou MUDr. Kamila Jurkoviče a problémy, které souvisejí s neochotou vůbec provést nějaké ověření metod jeho (mnohokrát opakované a úspěšné) léčby, která by měla za následek sice uzdravení lidí, nicméně nižší zisky pro farmaceutický průmysl. Ano, nejsme lidé, jsme klienti...
http://www.mwm.cz
http://www.jurkovic.sk
(u druhého doporučuji pozorně přečíst hlavně obhajobu proti obviněním..., mediální likvidaci...a vlastně všechno)

Mějte se

119057

14.10.2006 14:21

Presumpce neviny

RE: Takže PRESUMPCE NEVINY....wow

QWSAQ 193.?.?.?

Jak je vidět, Jarmilo, být off-topic někdy neuškodí. A jsem rád, že tento dost podstatný problém dnešní společnosti Vladimír uveřejnil v samostatném článku.

Mindy, proč se mi zdá, že nerozumíš tomu, co je v článku a celém problému podstatné? Nevšiml jsem si, že by Vladimír či Jarmila schvalovali cokoli z toho, co o nich píšeš. Ty odkazy na články, které tu uvádíš, mají zřejmě poukazovat na to, že i zde na Zvědavci se někdy objeví článek, který označí někoho za vinného z něčeho, ač pravomocný soud nerozhodl o jeho vině, či dokonce rozhodl o jeho nevině. Budiž, nemělo by tomu tak být, ovšem obrana typu "však vy taky!" je poněkud zavádějící.

JEDINÝM cílem článku je poukázat na to, že žijeme v právním státě a že nehodláme (já, Jarmila, Vladimír a pár dalších) pálit zákony, Listinu, plivat na deklarace OSN a brát spravedlnost do svých rukou. Naopak. Nechceme, aby NIKOMU nebyla jejich PRÁVA upírána. Nechceme, aby rozhodoval soudce Lynch s podporou zaslepeného davu.


Dám pár jiných příkladů. Z ADAMova příspěvku ve vedlejší diskuzi cituji:
"...jeho dikce nápadně zavání analogií, že např. chytli mladého muslima, jak vyráběl bombu, ale protože ji ještě nevyrobil, takže je nevinný. V každém oboru je důležitá prevence, zrovna tak v lékařství, zrovna tak u policie. Prevence je to nejdůležitejší."

Odmyslím-li si tu náboženskou zaujatost, pak se mnou ani ty nemůžeš nesouhlasit, když řeknu, že ta (fiktivní) osoba je skutečně "nevinná" - a to by byla i v případě, že by nějakou bombu vyrobila a dokonce i v případě, že by ji byla použila! Do doby, než soud vyřkne otrel, je tato osoba maximálně "podezdřelá", a má všechna práva na ochranu osobnosti a zveřejňování osobních údajů. A obávám se, že dokonce i po tom! Každý je každý, nevinný i odsouzený. Bohužel praxe je jiná, stalo se módou házet na každého špínu. Jen o mrtvých v dobrém, že?

Další příklad, novinky.cz právě teď někdy:
http://www.novinky.cz/krimi/kriminalistovi-utekl-ze-sluzebny-zadrzeny-lupic_98340_d75vh.html
Co podle mě není správně (hlavně):
1. Nadpis, ve kterém je dotyčný označen za lupiče (V prvním odstavci však již správně označen za podezdřelého - ovšem, lidé dnes čtou hlavně nadpisy, že?)
2. v dalším odstavci je opět označen za "zločince", v následujících větách opět za podezdřelého.

Ve článku sice není uveřejněna identita dotyčného, nicméně "Každý je považován za nevinného, dokud..." S tím se prostě musíme smířit, ať se to někomu líbí nebo nelíbí. I já se někdy nechám ovlivnit hněvem, přesto ale jsem za presumpci neviny těm, co o ní rozhodli, vděčný.


Takových příkladů se najdou kvanta. Stačí pozorně číst.

(pokračování)

119105

14.10.2006 14:30

Presumpce neviny

RE: Takže PRESUMPCE NEVINY....wow

QWSAQ 193.?.?.?

(dokončení)

Dálší příklad, možná se bude zdát že je trochu mimo téma:
USA zaznamenaly radiaci na severokorejské jaderné střelnici
V článku NEJSOU, pro toho kdo pozorně čte přece žádná fakta!
cit.:
NEJMENOVANÝ činitel americké vlády sdělil v noci na sobotu televizní stanici CNN, že USA mají PŘEDBĚŽNÉ DŮKAZY o radioaktivitě, což by MĚLO znamenat, že KLDR test, ohlášený 9. října, skutečně zrealizovala.
pokračování na tom odkazu...
Předběžný důkaz není důkaz, nehledě na jiné slovíčkaření. Ve článku nikde nevidím, zda tedy ano či ne? Pouze zase v tom nadpisu.
Máme sice údajnou svobodu slova, nicméně ta je omezená, pokud... (čl.17 bod4 LZPS). Troufám si ale tvrdit, že podobné články, jichž v dnešní terorismem posedlé době taky není málo, by mohly být trestné už podle trestního práva paragraf 198a, 199, možná i 200. Podněcování k nenávisti vůči skupině osob..., Šíření poplašné zprávy. Nebudu kopírovat, tady je odkaz:
Hlava pátá: Trestné činy hrubě narušující občanské soužití

Je zbytečné bavit se o vině či nevině skutku samého, když vědomě přehlížíme a nerespektujeme zákony nadřazené.

Kdo má uši, slyš. Přeji hezký den.
P.S.: Miluji argumenty typu "nebudu se s tebou o tom bavit, nejsi právník, nemáš školy, nesaháš mi po kotníky..."

119108

15.10.2006 14:51

Presumpce neviny

RE: Konfrontace niků Jarmila a Minda...

QWSAQ 193.?.?.?

TZ Par.202 je Výtržnictví, Pomluva je par.206, jen pro upřesnění (překlepne se každý).

V podstatě máš pravdu v tom, že tobě obvinění z pomluvy a křivého obvinění nehrozí - vzhledem k informacím, které si měla. O to tu ale nejde. Pokud ctíš zákony, pak bys měla všechny, včetně mezinárodních smluv (které jsou pokud vím nadřazené zákonům).
Pokud jsem to z diskuze dobře pochopil, jsi právnička. Jak bys tedy postupovala, kdyby se na tebe dotyčná osoba obrátila, abys bránila její práva, příslušející jí jednak podle LZPS, ale také podle občanského zákoníku par.11, 12 a 13 - Ochrana osobnosti?
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/obcanzak/cast1.aspx

Větu - "pokud bychom KOREKTNĚ čekali na prokázání viny..." bych si dovolil přeložit jako "pokud bychom dělali vše podle zákona..." Tak to už snad abychom rozdali zbraně a řešili všechno rovnou na místě. Alespoň si bude o čem povídat, zvýší s návštěvnost, sledovanost, zisky - a to je přece v dnešní moderní době to hlavní.

Vladimíre, možná to budeš muset zkusit jinou řečí. Ale Mindy si měla sama říct, že chce své právo podle LZPS článek 37 bod 4 [smích]

Přeji hezký den

119216

17.11.2006 23:33

Sedmnáct let od sedmnáctého

RE: Analýza 17. listopadu

QWSAQ 193.?.?.?

Nevím čím to, ale teď, když píšu tato slova, tam kniha není (ostatní knihy ano). Mám ji ale staženou z dřívějška. Kdo ne, tak může zkusit jinou stránku:
http://www.casodej.cz/analyza17.htm
Tam je taky, akorát bez úvodních slov PhDr. Miroslava Sládka

121584

05.12.2006 16:30

Ahmadínedžádův dopis Američanům

originál dopisu

QWSAQ 193.?.?.?

Originál dopisu je na Ahmadínežádově BLOGu. Snad se shoduje. Zrovna včera jsem na něj narazil a říkal si, že by ho neškodilo přeložit. Takže děkuji.
http://www.ahmadinejad.ir (english)

122834

05.01.2007 19:06

Izraelský ministr klade OSN požadavky

RE: uff, tak on ho slysel...

QWSAQ 193.?.?.?

Velice zajímavý pohled na věc!

(A je škoda, že následné reakce od něj odvedly pozornost zcela jinam - nemluvím o stále se opakující lži o mazání...)

124904

20.01.2007 00:09

Zavalí nás PET lahve?

CZ patenty

QWSAQ 193.?.?.?

Nedávno někdo v diskuzi na WM magazínu zmínil tento odkaz:
http://www.odpadoveforum.cz/symposium/TextyOF/354.pdf
Jde o dva nové způsoby tepelného přepracování znečištěného odpadního PET. České patenty...

126007

20.01.2007 09:23

Jsou Windows Vista záměrně zmrzačená?

Na co Vistu?

QWSAQ 193.?.?.?

Může mi někdo jednoduše vysvětlit, co vlastně nutí lidi přecházet na složitější a složitější operační systémy, když drtivá většina z nich stejně potřebuje maximálně tak prohlížeč, něco na psaní a nějaký ten přehrávač? Jako opravdu nepochopím, nač bych se měl pouštět do obludností typu Vista. Ne, nejsem zastáncem Linuxu (myšlenka dobrá, nicméně z čistě uživatelského hlediska je mi sympatičtější Windows. Samozřejmě nemluvím o Windows XP. Nebudu přece pořizovat silnější a silnější stroje jen proto, abych utáhl samotný systém. A taky mi vadí, když se mi snaží počítač do všeho kecat a před kdečím chránit. Nene, v jednoduchosti je krása. A proto i nadále W98...)
Ta problematika ochran a zabezpečení ve Vistě spíše hovoří PROTI jejímu používání, nicméně lidé chtějí jít s dobou, mít to "nejmodernější". A tím bych se vrátil zpět na začátek k mé otázce - proč?
(Toto se bohužel děje všude. Pomáháme stavět klec a těšíme se, jak krásně nám uvnitř bude...)

126031

21.01.2007 15:48

Nejhorší je ta bezmoc

RE: Na iDnes opravdu podvádí

QWSAQ 193.?.?.?

Nedělal jsem si iluze, ale toto už je moc...

126211

ČS zdravotní norma pro takové zařízení vyhovuje a nebo se bude upravovat tak, aby vyhověla? Dokáže to někdo spočítat - vyhláška MZ, pokud je platná, je např. zde:

http://www.crk.cz/CZ/HYGC.HTM

VYHLÁŠKA ministerstva zdravotnictví České republiky č. 408/1990 Sb. ze dne 3. října 1990
o ochraně zdraví před nepříznivými účinky
elektromagnetického záření
ve znění změněném nařízením vlády ČR č.352/2000 Sb.

126375

23.01.2007 18:34

Nezklamal!

RE: Co máte proti OBRANNÉ základně?

QWSAQ 193.?.?.?

Další z vašich brilantních úvah, které se ale nakonec zase ztratí kdesi v síti.
(Jak rád bych je slyšel jinde, třeba ve zpravodajství ČéTé. Otázka zní, jak je tam dostat...) [zmaten]

126530

23.01.2007 19:14

Nebuďme sloni

RE: vynikajici clanek

QWSAQ 193.?.?.?

Ano - o tom přece byl ten příklad se slony!

Co "nám" chybí je ORGANIZOVANOST. Lidí se stejným smýšlením je OPRAVDU dost. Patří mezi ně totiž i ti "pasivní", ti, kteří ten boj předčasně vzdávají...

126533

24.01.2007 21:41

Nebuďme sloni

RE: Nejvíce mi vadí to lhaní

QWSAQ 193.?.?.?

Nejde jenom o ty zásady, politický vůdce by měl jít příkladem ve všem.

Udělat z protihráče ovci je součástí strategie. Je to jako s reklamou - stačí lidem ukázat, co mají chtít a oni to chtít budou. Myšlení bolí.

Doporučuji dokument "Tiché zbraně pro klidné války":

http://www.volny.cz/l_kopecky/conspiracy/tichezbrane.htm

Nic se neděje přirozeně. Leda smrt, někdy.

126662

24.01.2007 22:37

Nebuďme sloni

RE: To se fakt tak bojí o své znovuzvolení ?

QWSAQ 193.?.?.?

A o co by se měl snažit, když vidí, že "jeho národu" je to z převážné většiny ...lhostejné? Nejsme mu schopni vyjádřit podporu, nejsme schopni mu ukázat, že se dokážeme sjednotit a v případě potřeby se za něj postavit. Je to jistě i pro něj blbý pocit. Stát tam sám, jako ten kůl v plotě...

Myslím že už je na čase přestat tlachat a začít jednat.

Co se takhle zkusit dohodnout na tom, kde a jak se domlouvat na nějaké skutečné akci. Je opravdu smutné vidět stoupence "nezakladen", jak se o něco snaží, věnují tomu svůj volný čas, peníze a pověst a nakonec se nenajde ani blbá tisícovka občanů, kteří by si zašli v neděli pod vocas a vyjádřili svůj názor. Jakýkoli názor - vždyť nejde o to zda postavit či nepostavit, ale o to zda REFERENDUM!

Věřím, že by se lidé i našli, jen je problém se domluvit. V 21. století! V době internetu a já nevím čeho! Proboha, vždyť lidé se byli dřív schopni lépe domlouvat a organizovat než dnes! Všeho moc škodí, chaos vše pohltil...

Zdá se mi, že se taky moc spoléháme na iniciativu "nezakladnam". Jistě si leckdo řekne, že "beze mě" se akce obejde, že "oni", tedy organizátoři, už to nějak udělají...
Někdy mám pocit, zda ta iniciativa není jen taková nástraha. Aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Ale je to jen můj občasný pocit, nechci nikomu křivdit. Zvlášť když uvážím, kolik organizací je v ní zastoupeno. A jakých.

Tedy to, co my, kteří nesouhlasíme s politikou vlády (ale třeba nejenom s politikou!), potřebujeme, je možnost a místo, kde bychom se vzájemě přesvědčili o tom, že nás je DOST, že to MÁ smysl, že se není čeho bát. Místo, kde se můžeme domluvit - s předstihem domluvit - na formě vyjádření nesouhlasu. Něco jako "kalendář protestních akcí". Vždyť potvrdíme-li si vzájemě svoje shodné postoje, nebrání nám nic v tom zorganizovat se a vyjít. Pokud se nějakým způsobem zvládneme předběžně spočítat, pokud si potvrdíme účast a ukáže se, že se nás skutečně sejde víc, než pár desítek, pak se jistě přidají další a další. Pokud jsem z Prahy, pak je neúčast téměř neomluvitelná při jakémkoli počtu, ale pokud nejsem z Prahy, je opravdu zbytečné podnikat cestu na půlhodinovou sešlost ve skupince několika lidí - byť stejně smýšlejících.

Má někdo nějaký návrh? (S tiskem, rádiem ani televizí bych nepočítal, viděl bych to v rámci internetu - doména, fórum, kalendář, chat???)

A nebo budem raděj pokračovat v tlachání, venku je nevlídno, čech se přizpůsobí...

126665

24.01.2007 23:03

Nebuďme sloni

RE: To se fakt tak bojí o své znovuzvolení ?

QWSAQ 193.?.?.?

Jak účinně demonstrovat
Ještě doplním odkazem na článek z dnešních Britských Listů. Zdenka Ulmannová, předsedkyně strany Rovnost šanci a zároveň členka hnutí NE základnám v něm popisuje, jak důležité je nesedět doma a nespoléhat se pouze na organizátory, jak důležité je, abyste se OPRAVDU ZVEDLI a zúčastnili se!

http://www.blisty.cz/2007/1/24/art32447.html

126668

25.01.2007 17:48

Topolánkův první dárek voličům

RE: a zase chazaři

QWSAQ 193.?.?.?

Obdivuji tvoji upřímnost. Ač to vidím stejně, takhle pěkně bych se vyjádřit nedokázal.
Je nás víc a víc, kufry bych ještě nebalil...

126777

25.01.2007 18:44

Nebuďme sloni

RE: Nejvíce mi vadí to lhaní

QWSAQ 193.?.?.?

Nerad reaguji na takovéto OT reakce, přesto:

- ťukni si do vyhledávače třeba topolánek + nevěra

- napsal jsem "by měl jít příkladem", tedy ta reakce je zavádějící (žeby logický klam? - http://cs.wikipedia.org/wiki/Logick%C3%BD_klam )
Nicméně - to, že když např. "všichni kradou", přece neznamená, že tak je to správně

- bez poznámky

- jen další logický klam... snad jen k tomu stádu - jsi snad přesvědčen o tom, že převážnou většinu lidí nezajímá jen to, co se jich bezprostředně dotýká? Že všechno ostatní, v našem případě základny USA, jim není lhostejné? Že nad problémem přemýšlejí, že si uvědomují všechny dopady na tuto zem, potažmo její občany (njenom je samotné)? "Je mi to jedno" není v takto důležitých otázkách názor! Je to jen alibismus, touha nenést za nic odpovědnost. Pokud bude většina PRO základnu, je to v pořádku. Ale to by lidé museli jít říct své jednoznačné ANO k referendu. Jinak se opravdu chovají jako stádo (abych tě znovu nedojmul, čti "nepřemýšlející"). Neříkej mi, že neznáš všeobecný názor "stejně s tím nic neudělám". To je názor přemýšlejících lidí? To je jen výsledek působení zastupitelské pseudodemokracie.
(doporučuji http://www.valach.info - něco o přímé demokracii)

Ne, já se nepovyšuji nad ostatní. Já se je snažím pochopit. A myslím, že tě chápat začínám.

126781

26.01.2007 17:24

Jde o hodně

RE: Demonstrace proti základnám

QWSAQ 193.?.?.?

Je to načasované, samozřejmě. Vždyť o té "novince" jsme tu vedli řeč v rubrice "ve zkratce" už pár měsíců nazpět! Teď to nemůžu najít, kdo četl, jistě si vzpomene.

126960

26.01.2007 17:31

Jde o hodně

RE: Demonstrace proti základnám

QWSAQ 193.?.?.?

našel jsem to
5.12.2006 Američané otestovali v Iráku novou, údajně neškodnou zbraň
http://www.zvedavec.org/vezkratce_1504.htm?stranka...

Takže lidi buď rychle zapomínají, nebo....

126961

26.01.2007 19:13

Jde o hodně

Anketa

QWSAQ 193.?.?.?

Anketa o účasti na pondělní demonstraci

Planých řečí už bylo dost. Vzhledem k tomu, že převážná většina lidí se demonstrace obává z toho důvodu, že tam přijde málo lidí a tak by oni náhodou mohli být (...sám nevím co???), vytvořil jsem narychlo stránku s anketou, kde se můžete vyjádřit:

Přijdete na demonstraci? - ANO / NEProsím hlasujte a je -li to ve vašich možnostech, rozšiřte tento odkaz dál.

(Za jakékoli připomínky k technickému řešení stránky budu vděčný. Stejně tak za případnou pomoc.)

126974

27.01.2007 10:54

Jde o hodně

RE: Jdu!

QWSAQ 193.?.?.?

Přesně tak. Není se čeho bát. V jednotě je síla! Přijďte všichni - rozhodnutí, zda se zúčastnit (=postát chvíli na náměstí a pak se projít, není to nic složitého) klidně ponechte až na potom. Až uvidíte, jak to tam vypadá a že nás není málo.


Robocrep tady v diskuzi zmínil Palackého náměstí v Praze. Podle zákona O právu shromažďovacím §4 odst.3 má má rada obce skutečně možnost vyhlásit na svém území nějaký "Hyde Park":
http://www.rozhlas.cz/17listopad/portal/_zprava/142012
Opravdu mě tato zpráva překvapila a nechápu, proč toho v Praze tak málo využíváte? [zmaten]

Právě jsem dočet jednu knížku, jejíž jméno není tak podstatné jako pár myšlenek. Přestože se nejedná o naučnou literaturu, je v ní popisována situace v poválečném německu, ale hlavně několikrát zmíněno, jak lhostejnost a neorganizovanost němců (je to německý příběh) dopustila, že se k moci dostali nacisti a začalo co začalo. Vše nevinně, v rádoby dobrém duchu.
Mnoho z vás asi nepochopí přirovnání k tamější době, ale bohužel, jo to dost podobné. Taky budem čekat a mlčky souhlasit se vším, co se v okolí děje JEN PROTO, ŽE SE NÁS TO ZROVNA BEZPROSTŘEDNĚ NETÝKÁ??? Opravdu Vladimíre, lhostejnost je ďábel...

Jak říká jeden můj kolega. Tohle není republika, to je výzkumný ústav. Oni zkoušejí, co všechno vydržíme...

Bohužel, češi vydrží hodně.

127039

27.01.2007 11:59

Co nám politici \"zapomněli\" říct?

RE: A co tak trochu fantazie?

QWSAQ 193.?.?.?

Pánové, když se dva hádají, třetí se směje. Nezapomínejte na to...
Tímhle způsobem se nesjednotíme ani za 100 let. Spory stranou, soustřeďte se na to PODSTATNÉ.

127046

08.02.2007 19:32

Ztraceno v překladu

100x opakovaná lež ...

QWSAQ 193.?.?.?

Jsem rád, že se stále aspoň někdo pokouší o vysvětlování tohoto velice závažného problému. Už se tu na Z o tom psalo i diskutovalo, ale přesto je to stále aktuální. A zdá se mi dokonce, že čím dál víc. Tato LEŽ se už opravdu téměř stala pravdou, dnes a denně můžeme narazit v souvislosti s Íránem na tuto větu. Onehdy vyšel na Novinkách.cz článek, který končil právě tímto "popisem" politiky Íránu. Jedna ze dvou vět, ta druhá tuším lhala o jaderném programu (jádro a mazání, nic jiného nemají). Zpráva byla převzata od ČTK (v tomto případě se stydím za to, že jsem taky z česka...) Napsal jsem oběma mejl, aby si nejprve ověřili fakta, než začnou o někom vypouštět lži a uvedl i odkaz na podobný článek s vysvětlením (tuším prop.sk a Kým sa pravda obuje). Myslíte, že nějak reagovali? Cha.

Přiznám se, ža na tyto lži už začínám být alergický. V souvislosti s protestními akcemi v Praze, tedy akcemi proti výstavbě US základen, se po jedné takové na ČRO1 radiožurnálu (opět se mi chce zvracet, co všechno se nazývá "českým" ) vyjadřoval (jak jinak než prozákladnovsky) jakýsi sociolog Ivan Kabal (poznačil jsem si to, no chuť psát do ČRO1 jsem ztratil; bylo to v pondělí 29.1. okolo 21 hodiny, možná to mají v archívu). Ty vojenské řeči bych překous, ale dodělal mě právě zmíňkami o Íránu a jeho prezidentu. Samozřjmě jádro&mazání...

Předpokládám, že ti, kteří čtou zvědavce vidí, kam je svět hnán a jaká je tu vytvářená agrese a již předem se hledají zámiňky a omluvy pro napadení dalšího státu. Bohužel, ta mlčící lhostejná většina zvědavce nečte. Ale já nechci, aby se historie opakovala. Nebaví mě sledovat ten nezájem veřejnosti řešit něco "diplomaticky" a místo toho sedět a uzavírat sázky, kdo vyhraje... Že íránský prezident navrhoval živou, veřejnou diskuzi s prezidentem USA si snad všichni pamatujete, i to, jaká byla reakce ze SS?

Člověk rozumný s klackem v ruce...

Dva dny zpět přinesly halonoviny.cz (kdo se bojí komunistů, ať překoná strach a klidně zkusí, zlo není tam, kde ho čekáte) rozhovor s Majidem Nilim, chargé d'affaires Íránské islámské republiky v ČR. Článek má název
Írán nepředstavuje pro svět hrozbu

http://www.halonoviny.cz/index.php?id=87404

Přeji hezký, předválečný den...

128201

10.02.2007 17:48

Hysterie v Herzliji

RE: bomba

QWSAQ 193.?.?.?

Potíž je v tom, že si jen málokdo dokáže představit co jsou to "lidé".

Dokud ve válce nezačne umírat "člověk", člověk se jménem, člověk s adresou, člověk s rodinou, a úplně nejlépe člověk, který patří k příbuzenstvu čtenářovu, s konzumentem to nehne.

Navrhuji obětovat obě křídla...

128400

11.02.2007 09:18

Radarové otazníky

propaganda

QWSAQ 193.?.?.?

Nevím, jestli zrovna humanisté jsou zastánci základen a vojenských řešení vůbec. Viz. třeba
http://www.nezakladnam.cz/podporuji.php
Ale ačkoli odpůrců základen není málo, stále je tu převážná většina propagandou manipulované veřejnosti buď pro, a nebo, což je ještě smutnější, lhostejných. Společnost je příliš nasycena konzumem, že nemá ani potřebu uvažovat o něčem, co se jich netýká bezprostředně a dnes. Píšu to nerad, ale bohužel to tak cítím a dennodenně vidím kolem sebe. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a člověk hned vidí, co lidi zajímá daleko více. Před pár dny jsem náhodou sledoval přenos ze sněmovny. Jako zábavný pořad dobré, ale jinak k blití.
Chvílemi si připadám jako na Titaniku. Hudba hraje, společnost se baví, přestože loď jde ke dnu. Na Titaniku už šanci neměli, my ji ale ještě máme.

Historie ukazuje, že češi snesou hodně. Ale to neznamená, že všechno. A tak doufám, že základny budou tou poslední kapkou. Ten pohár musí přetéct a donutit čechy, aby přešli od řečí k činům. Vláda má sloužit lidu a ne lid vládě. Kolik že má česká republika svéprávných občanů?

Teď mě napadlo... V květnu tady v Brně budou mít agresoři setkání. Nebylo by od věci dát jim najevo, kam si ty hračky můžou strčit...
http://www.bvv.cz/idet
(prý "Dokonalé obranné technologie jsou stále nutností"...du blejt) [bliji]

128447

13.03.2007 21:08

Klášterec nad Ohří doplácí na rychlý internet

RE: Autorska prava

QWSAQ 193.?.?.?

Na OSU jinak:
(pouze spekulace)
O OSE toho moc nevím, ale pokud to dobře chápu, když se tam jako autor zaregistruji a někdo bude někdy někde hrát moji písničku, OSA mi pošle korunky?
Je toto podmíněno tím, že moje písnička bude skutečně hrána, nebo se při určitých produkcích bere průměr, jako že všichni registrovaní autoři dostanou pár haléřů, ať se hrála jejich písnička, nebo ne?
I kdyby ne, jak se rozděluje to vybané "výpalné"? Dostane i bezvýznamný autor něco, nebo si to "něco" musí ještě nějak zasloužit?
Nestalo by se něco, kdybychom si KAŽDÝ nahráli jednu písničku, klidně nemelodickou a jednoslabičnou, tu vypálii a pasovali se tak do řádu "autorů"? A přihlásili se o kousek chleba taky? Zkrátka - zahltit jim systém...

Jinak souhlas s tím přirovnáním k židli. Takto by si mohl o penzi říkat výrobce (producent) absolutně všeho. Dobrý byl též ten nápad s fotografy, tam je zcela evidentní že chtějí CD na své fotky (nebyly svého času datová a hudební CD??).
No, mám strach, že čech je příliš přizpůsobivý typ člověka [oči v sloup]

Přeji hezký den

130753

31.05.2007 16:29

Morálka ovládaných

RE: morálka

QWSAQ 193.?.?.?

Nabádá?
Musíme stále čekat na nějakého vůdce? Samozvaného vůdce?
Copak nemáme vlastní rozum, který nám říká, že všechno rozhodně není v pořádku? Copak necítíme, že jsme pořád otroci? Novodobí otroci, sice bez viditelných okovů, ale stále nuceni pracovat na "pána", který rozhoduje o tom, jak naložit s penězi, které jsme mu vydělali? Kdo pořád hlásá, že tu máme demokracii? Vládu lidu?
Já nemluvím o anarchii, nějaký vůdce potřeba vždycky bude. Ale takový, kterého si zvolíme, aby nás SKUTEČNĚ zastupoval. A pokud není ochotný toto dělat, nemá právo nás vést. Nebo snad ano?
Budete jistě oponovat spravedlivostí voleb. Spravedlivost podle čeho? Volebního zákona, ústavy? A to jsou co, nařízení od Boha? Vám se opravdu zdá správné, že "nás" vede někdo, kdo z CELKOVÉHO počtu obyvatel nedostal 50% hlasů? Nezáleží přece na tom, že lidé měli právo nevolit. Sami víte, proč tohoto práva využili. "Je to zbytečné...", to jsou obvyklá slova nevoličů.
Menšina obyvatel tedy rozhodla o tom, kdo bude vést nás všechny. Je to opravdu správně?
Autor nemluvil o defenestraci, ale o něčem daleko snažším. O tom, že se stačí sjednotit, táhnout za jeden provaz a ukázat tak vůdcům, kdo je ten důležitější.
Nenapadlo vás nikdy, proč je stádo zvířat tak vystrašené a na jeho ovládnutí stačí jeden člověk, pes, šelma...?
Cítíte se opravdu tak svobodní, že věříte i tomu, že to, co se vám nelíbí tak prostě musí být? Bůh řekl a tak bude. Zákon je zákon.
Nedělám si iluze, že hodně lidí tento článek pochopí, lépeřečeno - spousta lidí si nikdy nebude chtít připustit, že někomu slouží. Ale nadávat nepřestanou.
Naviděnou na ulici, třeba už v pondělí...

136564

20.06.2007 17:53

Situace v Gaze a podivný postoj českých politiků

RE: Souhlas!

QWSAQ 193.?.?.?

Ano. Už delší dobu si říkám, že bychom se měli nějak sjednotit a přejít od keců k činům... [pláč]

137917

23.06.2007 21:28

Hysterie vyvražďování ptáků vesele pokračuje

Udržujte paniku ...

QWSAQ 193.?.?.?

Připomněli jste mi jeden starší článek:

http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=1799

138199

11.07.2007 17:41

Server eretz.cz proti Zvědavci

RE: Jeden ze zminovanych clanku

QWSAQ 193.?.?.?

Stačí odkaz na diskuzi? Je to hned nahoře...
http://www.zvedavec.org/nazory_2002.htm

139573

12.07.2007 13:28

Proč je nenávidíme?

Arabské přísloví

QWSAQ 62.?.?.?

Nenávidíme mnoho lidí jen proto, že jsme příliš pohodlní hledat možnost, jak je milovat...

Souhlasím s článkem, lidi se málo ptají "proč?"... [pláč]

139619

13.07.2007 09:26

Státní Stádní teror pokračuje

Loučky & Zářecká Lhota

QWSAQ 62.?.?.?

A co takhle opustit židle a zajet na místo činu, zítra je víkend...? Organizovanost nám stále chybí...

Znovu zmiňuji jeden odkaz, týkající se ptačí chřipky:
http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=1799

139660

21.08.2007 01:01

Generální stávka

RE: Info o stávce

QWSAQ 193.?.?.?

Přiznám se, že za ten rok, co jejich akce probíhají, mám podobný pocit. Pocit, že je to jen takový státem kontrolovaný ventil.
No, rád bych se pletl, koneckonců těch organizací připojujících se k tomuto je dost, i jednotlivců. Problém je v tom, že se pořád jen spoléháme na nějakého vůdce, v tomto případě na ně. Že až zase "oni" něco zorganizuijí, tak se přidáme. Jenže to pokaždé končí tím, že oni to "písknou" a my všichni jdeme opět poslušně domů. Čekat, až zase vymyslí další divadýlko...

Jsem rád, když vidím, že to takto vidí více lidí. Ovšem co jiného s tím dělat zatím nevím. Snad jen to, že bychom neměli podceňovat protivníka. Chování lidí lze dobře předvídat, dokonce snad matematicky vypočítat a řekl bych, že oni to mají spočítáno příliš dobře. Malé vítězství může klidně být plánovaná oběť protivníka, který již promýšlí několik tahů dopředu.

Hezký den

142163

21.08.2007 00:37

Generální stávka

BRNO 21.8. 16h

QWSAQ 193.?.?.?

http://www.nezakladnam.cz/cs/343_2182007-brno-poch...
(lépe zapálit svíčku...)

142165

12.11.2007 12:02

iNo pasarán!

Nějaká videa

QWSAQ 62.?.?.?

Pár videí ze soboty, ale nečekejte žádnou krev...
http://www.youtube.com/watch?v=Np5U2wZ25ho
a další na http://www.youtube.com/user/zpravy

Je škoda, že se v Břehové ulici nebo poblíž ní skutečně nikdo nesešel (a není pravda, že to nešlo, místa tam, například v té části u nábřeží, bylo dost). Došlo - z mého pohledu - k situaci, kdy ti, co chtěli protest podpořit (tedy ten pravý oznámený účel), nevěděli, kde je kdo. Oznámené a ohlášené místo bylo "Břehová ulice", tam jsme se měli sejít a teprve po zahájení byť zakázané demo, tato mohla být oficiálně podle zákona rozpuštěna. Ale shromáždění různě jinde neměly podle mě vůbec žádnou oporu v zákoně.
Informace o tom, že se někdo sešel na Palackého náměstí v 6 večer se mi už nějak nedonesla. Ano, opravdu je škoda, že se tohoto Hydeparku nevyužívá víc. Nejlepší by bylo s tím začít, například se tam scházet s názory pravidelně každý víkend...

Jsem zvědav, jaké světlo do událostí vnese prohlášení organizátorů na jejich stránkách http://protest.250x.com

Takhle to vyznělo pouze jako sdělení pro veřejnost, že nemá smysl protestovat, že na to prostředky mají.
Chybí sjednocení, ale uvidíme co přinese příští týden a sobotní demo nezákladnám.

146943

13.11.2007 18:16

Agonie demokracie

RE: Tak to chci vice agonie

QWSAQ 193.?.?.?

Bohužel, sleduji to už delší dobu, národ si nejenže nechává srát na hlavu, ale ještě si v tom libuje...
Nicméně najde se ještě dostatek lidí, kteří jsou na tom podobně jako ty nebo já, lidí, které to už prostě všechno sere...
Co nám chybí, je jednota. Kolik z nás si řekne, že by proti tomu či onomu vystoupil, ale že sám...to nemá cenu? Kolik z nás by se té akce v sobotu bylo zúčastnilo, protože s Irákem taky nesouhlasí, ale neudělalo to, jednak kvůli tomu, co provedla média a pak taky proto, že "oni věděli", že to tak dopadne.
První nechce jít nikdy nikdo, ale kdyby se TO rozjelo, určitě se všichni přidají.... A to je myšlení, s kterým naše vláda počítá. Znají chování svých oveček...
Zamýšlel jsem vytvořit nějaké stránky, na kterých by se dalo organizovat hromadné protesty proti věcem, jež společnost, nebo alespoň to její zdravé jádro, štvou. Takový "KALENDÁŘ PROTESTNÍCH AKCÍ", s diskuzí, právním zabezpečením... Místo, kde by lidi jako já nebo ty mohli zjistit, že je nás víc. Najít se a sjednotit se. Ono to zatím většinou ztroskotá na tom, že akci vyhlásí určitá skupina, proti které je zaujatá jiná skupina a média se snaží dotvořit názor třetí skupiny... Chce to nezaujatost, nestrannost. Nejde o to, kdo je kdo, ale pouze a jen o účel akce. No, bohužel, zatím jsem s tím ale nepohnul, je to na mě příliš velké sousto, ale pokud by se někomu chtělo udělat nějakou kostru (zatím), byl bych rád.

147085

24.11.2007 11:44

Obyčejný občan

RE: Milý Romanove

QWSAQ 193.?.?.?

Stručně a jednoduše řečeno...
...a přesto to málokdo dokáže pochopit

147899

No, v tom textu plus v odkazu na konci je 1959 ještě 3x. Hlavně ten odkaz na konci mě překvapuje, odkud se ta chyba vleče?

Ale dvě věci jsem se chtěl zeptat. Není v tom dodatku ústavy něco o tom, že:

Kongres nesmí vydávat zákony zavádějící nějaké náboženství nebo zákony, které by zakazovaly svobodné vyznávání nějakého náboženství; právě tak nesmí vydávat zákony omezující svobodu slova nebo tisku, právo lidu pokojně se shromažďovat a právo podávat státním orgánům žádosti o nápravu křivd.

?

Tzn. že v US je to stejné jako u nás? Bez problémů tam projde protiústavní návrh, a lidi tomu ještě tleskají?

A nebo ne? Už někdo volal?? Tady či tam? [zmaten]

148453

23.01.2008 10:42

Demokracii a svobodu si rozvracet nedáme!

CHAT

QWSAQ 193.?.?.?

Víceméně souhlasím s Jarmilou.
Dnes se opravdu ve zpravodajství stále víc slovíčkaří a zaměňují pojmy a dojmy. Dnes už jen málokdo pozná rozdíl mezi nacistou a nacionalistou a při zaslechnutí kteréhokoliv z nich se jim vybaví jediné. Ve slovníku to taky mají poněkud divně, nicméně diskuze dole to napravuje:
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/na...
A tejně tak je to se spoustou dalších výrazů, označení pravice, levice, ... Vytvořit chaos je jasným cílem i zde.

Na celé dnešní situaci je zajímavý fakt, že všichni stále na něco nebo někoho čekáme. Když potom určitá skupina lidí vyjde vyjádřit své názory veřejně, zdá se nám to dostatečné a v nejlepším případě se několik lidí přidá.
Pořád se tu (bohužel jen tu a na pár dalších místech) píše o svobodě slova, nesouhlasu s tím či oným, ale položme si otázku - kolik protestů se tu za loňský rok konalo? A budeme-li počítat i ty, které byly protizákoně zrušeny - tak jací lidé se jich účastnili (ne přihlíželi) a jací lidé je organizovali? Pořád na někoho čekáme... Alibismus? Asi.
Takže když si to shrneme, výsledek všech posledních protestů byl nula. A v tomto souboji je výsledek jediný důležitý, nepomůže to, že jsem se zúčastnili... A kdo že to vyhrál? A proč se nekonají další akce, třeba jen proti tomuto "úředníkovi"? Čekáme a kritizujeme....
Sdílím pocity Jarmily, že i všechny tyhle protesty, které se nakonec uskuteční či spola uskuteční, jsou řízené. Všechno je to o tom, že vlk se má nažrat, ale koza musí zůstat celá. A tak stejně jako protesty nacionalistů za svobodu slova či válku v Iráku, tak protesty proti radaru nikdy nepřekročí určitou mez. Proč? Jednoduše proto, že nepřítel myslí několik tahů dopředu. Je pošetilé myslet si, že ne. Má na to prostředky a má jich dost. Už po několikáté doporučuji článek Tiché zbraně pro klidné války:
http://www.volny.cz/l_kopecky/conspiracy/tichezbra...
To, co se nám jeví jako náhoda, je obvykle promyšlené a uskutečněné podle plánu. S každým pádem akcií, trhu se počítá. Čeho se dočkat chceme, se dočkat nemůžeme. Je to jako počítat s tím, že v šachách porazíme velmistra. Ve skutečnosti si s náma bude jen hrát, jak se mu zlíbí... On nebude dělat chyby, i když nám to tak mnohdy připadne.

Čili nepodceňujme protivníka, opakuji, že on na to, aby se hrálo tak, jak chce on, má prostředků dost a dost a strategii nevymýšlel o víkendu...


Chtěl byl navrhnout, zda byste (hlavně Vladimír) souhlasili s tím, aby se na Seznamu (lide.cz) na chatu založila místnost "Zvědavec". Ačkoli zde jsou (narozdíl třeba od blistů) diskuze povolené a je tu i Fórum, myslím si, že chat "nám" ještě chybí. Seznam (lide.cz) navrhuji z toho důvodu, že tam má účet asi nejvíc lidí..

Přeji hezký den.
(pozn.označení "my" zahrnuje samozřejmě i mě)

152408

23.01.2008 13:21

Demokracii a svobodu si rozvracet nedáme!

RE: Listina základních práv a svobod

QWSAQ 193.?.?.?

Nemyslím si, že někdo zpochybní platnost Listiny. Byla by to sebevražda.
A mimo to, Všeobecná deklarace lidských práv je snad listině nadřazená, ne?

čl. 19 VDLP:
Každý má právo na svobodu přesvědčení a projevu; toto právo nepřipouští, aby někdo trpěl újmu pro své přesvědčení, a zahrnuje právo vyhledávat, příjímat a rozšiřovat informace a myšlenky jakýmikoli prostředky a bez ohledu na hranice.

čl.20, bod 1
Každému je zaručena svoboda pokojného shromažďování a sdružování.

zajímavý je též čl. 29, bod 2
Každý je při výkonu svých práv a svobod podroben jen takovým omezením, která stanoví zákon výhradně za tím účelem, aby bylo zajištěno uznávání a zachovávání práv asvobod ostatních a vyhověno spravedlivým požadavkům morálky, veřejného pořádku a obecného blaha v demokratické společnosti.

a s ním související čl. 30
Nic v této deklaraci nemůže být vykládáno jako by dávalo kterémukoli státu, kterékoli skupině nebo osobě jakékoli právo vyvíjet činnost nebo dopouštět se činů, které by směřovaly k potlačení některého z práv nebo některé ze svobod v této deklaraci uvedených.Ten nahoře není z Boží vůle král! Nezapomínejme na to.

152414

23.01.2008 14:35

Demokracii a svobodu si rozvracet nedáme!

RE: Listina základních práv a svobod

QWSAQ 193.?.?.?

Já měl doposud za to, že jde o "mezinárodní smlouvu" a tudíž se na ni vztahuje článek 10 ústavy:

"Vyhlášené mezinárodní smlouvy, k jejichž ratifikaci dal Parlament souhlas a jimiž je Česká republika vázána, jsou součástí právního řádu; stanoví-li mezinárodní smlouva něco jiného než zákon, použije se mezinárodní smlouva."

S posledním odstavcem ale souhlas. S poslední větou pak - bohužel...

152421

24.01.2008 23:26

Demokracii a svobodu si rozvracet nedáme!

RE: CHAT

QWSAQ 193.?.?.?

PRO EDITORA:
poslal jsem tento text před chvílí omylem jako neregistovaný, prosím smazat
---------------------------
Všechno má svoje, chat, forum, icq, e-maily...

Myslím si, že nemá cenu zakládat další fóra jinde, tady už diskuzní fórum je (odkaz nahoře) a diskuze pod články mají též charakter fóra.

Nevím, jestli má cenu někoho přesvědčovat o výhodách chatu...
Server Lidé.cz jsem navrhl z toho důvodu, že tam na "Zvědavce" může narazit spousta lidí (náhodou) a že tam má spousta zdejších lidí již platnou registraci (emaily- seznam.cz, email.cz, post.cz). A než volit xchat, pak raději xko.cz...
Výhoda externího chatu spočívá v tom, že za názory tam prezentované nemůže být Vladimír postihnut, server lidé je zároveň dost stabilní, i v případě, že místnost nebude ustálená, není problém ji kdykoliv založit. Dočasnou místnost snad ani zrušit nelze, pakliže ano, jde improvizovat, ale takhle paranoidně bych se na to nedíval...

Jak jsem předeslal, všechno má svoje. A proto bych se na chat nedíval jako na něco, kde se plácá jen tak, aby řeč nestála. ICQ či skype taky spousta z vás používá, přitom je možné ho klidně nahradit e-mailem, kde je čas "rozmyslet se".

Ano, tady na diskuzích či na foru se najde (sejde) spousta lidí, kteří si takříkajíc rozumí. Ale většinou je to - tedy mě to alespoň tak připadne - jen sbírání názorů bez větší odpovědnosti za ně. Je to jako že víme o sobě, že jsme, někde, že všichni lidé nejsou špatní či jinak smýšlející. Ale kontakt chybí.

Je velice malá pravděpodobnost, že bychom se kdy setkali osobně. Ale prostřednictvím chatu? Proč ne? Na fóru můžu položit dotaz, můžu odpovídat...ale na určité věci je to opravdu pomalé. Než se vymění pár myšlenek, je tu další den či týden a další problémy. Tak, jako se možná někomu zdá, že na chatu se píšou hlouposti, tak se jinému může jevit, že na fóru, díky delší době na reakci, se toho taky pouze "hodně popíše".

Opravdu si myslím, že pro zakomponování myšlenek do praxe je mezistupeň ve formě chatu nevyhnutelný. Ale tu myšlenku nikomu nevnucuji, vystačíte-li si s diskuzemi, budiž.

Ještě mě napadlo... pokusil se někdy někdo udělat si seznam nicků, tedy lidí, kteří rozmýšlejí stejně? Jinak řečeno - kolik NÁS asi tak je???

Hezký večer

152574

25.01.2008 00:24

Demokracii a svobodu si rozvracet nedáme!

RE: CHAT

QWSAQ 193.?.?.?

Sjednocení lidstva - to je důležitý termín!

Vedle se tu rozjely diskuze o válkách/neválkách a já si zase vzpomněl na větu:
"Co kdyby byla válka a nikdo do ní nešel?"

Často hovoříme o lidech jako o "nich", jakože oni kdyby nestrádali, tak by nevěděli roupama, co by dělali... Uznávám, že takhle zpoza okna se to tak může jevit. Ale co když si za "ně" dosadíme sebe, rodiče, partnera, příbuzné, kamarády, toho bezdomovce z parku či tu paní z trafiky? Ne, jsem přesvědčen o tom, že převážná většina lidí by byla spokojená, kdyby se jim žilo dobře, jednoduše a bez stresu. Ta spousta času, která by nám zůstala by se dala využít na všechny ty "hlouposti", o kterých jen sníme. Nehledě k tomu, že energie a prostředky násilím vkládané do válek by své místo určitě našly jinde. Věda, výzkum - ovšem ne určeny k zabíjení, nýbrž k životu!

Přirovnat společnost ke stádu není od věci. Jde o to, že pak stačí jen pár "dravců" a stádo utíká, kam chtějí. No ale přesto tu byl kdysi krásný odkaz na video, kde se stádo kolektivně zaútočilo na šelmy...kdo ještě neviděl, rozhodně stojí za to:
http://www.youtube.com/watch?v=LU8DDYz68kM

A proto je opravdu na místě ptát se, kdy a co nás lidi dokáže sjednotit. Sjednotit se a společně zakřičet NE!?

Změna nemusí být dočasná, postačí pohlídat si, aby se dravci nedostali opět k moci. Učme se od nich, zatím, neboť oni se snaží o to stejné... A s tou matematikou - opakuji, nepodceňujme protivníka...

152577

25.01.2008 01:09

Války nejsou nutné

Dravec

QWSAQ 193.?.?.?

Přijde mi přehnané, pouštět se do kritiky Vladimírova zhodnocení a úvah, když on sám píše, že:
"Bojím se války i epidemií. Berte tento článek ne jako oslavu války, ale jako smutné pozorování někoho, kdo si uvědomuje běh věcí."

Nechci se dlouze rozepisovat o tom, jak se k válkám stavím já. Chci jen říct, že pokud tomu tak doposud bývalo, tak to neznamená, že to od zítřka nemůže být jinak. Dějiny se nemusí opakovat, není důvod nepokročit do dalšího kola...

Přidám jeden můj oblíbený klip, který mi zároveň připomíná, že lidé nejsou tak lhostejní, jak se nám to prezentuje, a že nespokojenost narůstá...:
http://www.youtube.com/watch?v=XJ-z4n9HgMM
(Dravec - angl. překlad v diskuzi pod videem)

152584

27.01.2008 19:46

Všechno je jinak

RE: Ja bych jim to vratil.

QWSAQ 193.?.?.?

Ano, logické by bylo ušetřit, upřednostnit, vyvarovat se dluhů - tak, jako to koneckonců dělá každý z nás doma. Jenže vláda se tu nechová, jako by tu byla doma... A myslím, že to není demence...
Otázkou stále zůstává, proč "jim" dovolujeme takto hospodařit s "naším" majetkem?

Podíval bych se na to ještě trošku z jiné stránky:

Pokud na základě zákonů v té době platných (ušitých na míru)někdo (stát) přišel k majetku a dnes někdo toto počínání označí za krádež, dočkáme se také někdy toho, že se celá zdejší podvodná kuponová privatizace (též ušitá na míru) a další nakládání se státním majetkem označí za krádež a že tedy někdo, kdo si nakradl (říkejme jim oni), začne majetky vracet??? Je to ten samý princip!

Otázku, čí ten majetek je doopravdy není možné 100% vyřešit nikdy. Území i majetky se kradly odjakživa (války), takže nelze brát předposledního majitele za opravdového majitele. A i když nejde o války - co třeba podvod? Je prodej pod nátlakem morálně správně? Nebo koupě pod cenou? Mluvím čistě o morálce, neboť právo se mění, a dnes téměř podle ročních období...

Hezký večer

a mimochodem, na chatu na lide.cz máte místnost ZVEDAVEC, kdo máte zájem. Zatím není ustálená, tak pokud tam nebude, založte ji sami, nebo se třeba dohodněte na fóru (tady) na čase, kdy se tam potkáte, kdy budete kdo moct mluvit...

152835

03.02.2008 09:37

Pozor na rabkory!

RE: Zdá se mi to trochu paranoidní

QWSAQ 193.?.?.?

Já bych dneska nic nepodceňoval, ani Vladimíra [smích].
Koneckonců, pohledem do historie, vždycky existoval nějaký seznam lidí "nebezpečných" pro danou dobu. A pokud se někomu zdá, že jich je moc a je to neuhlídatelné, omyl. Vždyť stačí řekněme zavřít Zvědavce, Blisty, atp... a výrazně se omezí opozice. A ostatní lidé se rozprchnou...
Čím dříve se začne vytvářet jistá "jednota", tím lépe.

Docela velkým zdrojem dat jsou servery typu seznam.cz. Vemte si, co všechno o nás vědí? Klíčová slova, která vyhledáváme, emaily mají taky pod svou mocí (a skupují nové a nové domény a služby), v profilech na lide.cz jsem dokonce zahlédl něco, jako že pokud někdo chce dát portrétovou fotku, musí být jeho, neupravená atd... A to nemluvím o tom, že pro možnost psát do diskuze na Novinky.cz je potřeba zaregistrovat se ověřovací SMSkou (takže znají i telefon).
Opravdu, těch sběračů dat je spousta, takže je z čeho "filtrovat".

Ale to všechno nás neodradí, ne?

Chtěl bych vás znovu pozvat na na chat na lide.cz do místnosti "Zvědavec" v kategorii koníčky a zájmy. Alespoň pomoct s ustalováním...dík.

Hezký den

153209

29.02.2008 08:13

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: Topol v Kanadě - upřesnění

QWSAQ 62.?.?.?

ze stránek topolanek.cz
"V pátek 29. února pracovní cesta skončí v Torontu, kde premiér Mirek Topolánek zahájí výstavu Zmizelí sousedé. Expozice umístěná v Miles Nadal Jewish Centru připomíná osudy lidí zmizelých v době holocaustu. V podvečer se český a kanadský premiér sejdou v kostele Sv. Václava se zástupci početné české krajanské komunity."

Ano, je potřeba pořád si připomínat holocaust (a nic jiného)...

Ještě bych chtěl upozornit na to, že na chatu na www.lide.cz je ještě pořád místnost "Zvědavec" (v kategorii "ostatní" ), kde můžete živě podiskutovat. Jak dlouho tam bude, to záleží jen na vás a na návštěvnosti. Jakmile nebude dosaženo týdeního limitu, zanikne.
Hezký den

155410

06.06.2008 10:08

Expert OSN trvá na přirovnání izraelské akce k chování nacistů

RE: 25% Izraelských židů nejsou sionisté

QWSAQ 78.?.?.?

Vyhubit nemusí znamenat vyhubit, stejně jako vymazat nemusí znamenat vymazat...

Jinak doporučuji knihu Jindřicha Havlíka, Návštěvou ve svaté zemi. Něco z ní najdete tady:
http://groups.msn.com/Islamcz/nvtevouvesvatzemi.ms...

Všichni lidé jsou si rovni. Ale někteří...
Shalom.

162625

16.12.2009 18:18

Osvobozen!

Zklamání

QWSAQ 79.?.?.?

Přiznám se - byl jsem onoho rána trochu zklamán, že se na místě činu objevilo tak málo lidí, čtenářů Zvědavce. Zklamán, jak málo lidem na osudu Zvědavce a Vladimíra Stwory záleží. Zvědavec v posledních 5 minutách navštívilo 25 lidí, 5600 lidí dnes... A před soudem v podstatě nikdo... Že nepřiletí lidé ze zámoří, to se předpokládat dalo. Ale ostatní výmluvy? Kolik je tady pražáků, kteří ani nebyli schopní trochu si přivstat a sednout na tramvaj? Stydět byste se měli. Lhostejnost - to je mor. A tenhle kraj je již nevyléčitelně nemocný. Nebyla to první akce, na které jsem si toho mohl všimnout a přiznám se sám, je mi to už pomalu taky jedno. VÁM nezáleží na tom, co se ve VAŠÍ zemi děje, vy jste spokojení s tím, že si tady můžete v klidu zanadávat, přitakat a hlavně být v pozadí, kdyby náhodou něco, protože ono přece zas tak špatně ještě není, vám.
Ano, byl jsem zklamán tím, že se našla jen hrstka lidí, co dokázala přijít. Co se nebáli.. Ne, to je směšné, psát o strachu. Strachu z čeho? Že si vás nějaký vygumovaný agent všimne a natočí na video? Ať se z těch záběrů na ústředí třeba po..... Kdyby tady mezi vámi fungovala skutečná soudržnost, bylo by vám to naprosto jedno.
Tady šlo přece o Vladimíra! Vám bylo opravdu jedno, jak soud dopadne? Nebo jste snad chtěli, aby byl odsouzen, abyste pak mohli v teple internetu více nadávat na nepravosti tohoto světa? Pak, třeba do vězení byste ho podpořit přišli? Ono ale není žádné pak. Bylo jedno teď a na to jste se vykašlali. Ale to není to nejsmutnější...
Opravdu jsem nepochopil ty přitroublé řeči tady pod článkem, tady v diskuzi. A vlastně i jinde. Diskutovat o tom, jak kdo vypadal? OMG, co jste za lidi? Vidíte hlouček lidí a hned je vám jasné, o koho jde? Co jsou zač jen proto, že na sobě nemají hadry podle vašeho zvráceného vkusu a ve tváři výraz uvědomělého člověka moderního věku? Jste směšní. Měli jste sami přijít a v kvádru od Armaniho nám do kamery předvést, jak má vypadat správný čtenář Zvědavce! Teď máte tak akorát právo být zticha.
No, klidně si žijte s tím, že my všichni tam jsme byli nastrční a hlavně dobře zaplacení provokatéři, protože vám to vlastně je stejně jedno...
Příště si rozmyslím, zda jen nepošlu Vladimírovi peníze a nepůjdu raději normálně do práce.
Polepšete se...
(A na závěr jedna otázka - byl to vůbec Vladimír? Kdo ho zná? A je Vladimír vůbec Vladimír? A je Zvědavec zvědavý a nebo jen návnadou na zvědavé? Ať žije paranoia...)

207168

14.03.2010 09:22

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

Cukrovar z opačného konce - založení

QWSAQ 79.?.?.?

Kniha o založení a prvních letech provozu Němčického cukrovaru (již také srovnaného se zemí)...
http://www.volny.cz/qwsaq/cukrovar
(klikněte na znak uprostřed stránky)

214879

21.03.2012 08:55

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

zbraně ve světě

QWSAQ 46.?.?.?

Musím říct, že v tomhle je Česká republika docela "černou" ovcí, protože tady si můžete nocit klidně měč a je to naprosto legální. To samé platí u jakékoliv jiné chladné zbraně, vystřelováky, dýky, pepřáky, boxery... Jediný zákon, který se zraněmi zabývá, je zákon O zbraních a střelivu
http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002
A ten řeší (a omezuje) jen použítí či držení zbraní střelných. Omezení jiných "zbraní" a posuzování, zda kuchyňský nůž je zbraň žádný zákon neřeší. Zbraní se stává až v okamžiku použití.
Navíc je v Česku od 18ti let dovoleno držet a nosit zbraně kategorie "D", mezi něž patří např. plynovky (pistole na slepé náboje, pepřové náboje). V západní Evropě taky dost nevídané. (U těchto zbraní platí jen to, že nesmí být nošeny na veřejnosti viditelně a pod vlivem alkoholu (detaily viz ten zákon).

Ve zbytku Evropy, například v Německu už na vás ale budou koukat jako na vraha (a podle toho s vámi i zacházet), když u vás najdou nůž - podobně, jako v Kanadě. Dám další odkaz, kde je rozepsáno, co v kterých státech může být a nesmí být (nože):
http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=28&t=70...

Ostatní věci, jako pepřáky, plynovky... viz. google.

Dost legračně to pojali ve Velké Británii, kde, cituji:
V Anglii platí "offensive weapon act", který veškeré předměty, jež by mohly být zaměněny se zbraněmi, klasifikuje jako zakázané. Do tohoto zákona spadají jak všechny nože, tak i broušená a špičatá nářadí.

Pak to dopadá třeba takto:
http://www.youtube.com/watch?v=q7oo2qIpTyY
Můžete se bránit kabelkou [chechtot]

Tady v Česku, po složení zkoušek ne těžších než těch v autoškole, můžete klidně nosit cokoliv, co schováte pod kabát. A střeliva kolik unesete... Doporučuju všem, aby využili svého práva držet a nosit (různé pojmy!) zbraň a udělali si zbroják, dokud to jde. Na Slovensku už zavedly psychotesty, tady mají ministři naštěstí ještě trochu rozumu. Zkušební testy a všechny potřebné informace najdete na stránkách v prvním odkazu.

Vlastnit zbraň neznamená, že musím někoho zabít! To koneckonců ani současná legislativa nedoporučuje... V česku je přes 700 000 legálně držených zbraní, přes 300 000 lidí má zbrojní průkaz. A nevšiml jsem si, že by se venku válčilo.

Ještě jeden odkaz - střelné zbraně ve světě. Za povšimnutí stojí státy Švýcarsko a Izrael...

http://www.gunlex.cz/2007/01/28/zakazy-zbrani-ve-s...

265604

21.03.2012 09:02

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

QWSAQ 46.?.?.?

pardon, je jedna výjimka:

zákon o shromažďování:
§7 odst.3
Účastníci shromáždění nesmějí mít u sebe střelné zbraně nebo výbušniny. Rovněž nesmějí mít u sebe jiné předměty, jimiž lze ublížit na zdraví, lze-li z okolností nebo z chování účastníků usuzovat, že mají být užity k násilí nebo pohrůžce násilím.

A co se (legálně držených střelných zbraní) týče:
- zakázáno nošení zbraně při veřejných shromážděních, slavnostech, sportovních podnicích nebo lidových zábavách

265605

21.03.2012 19:49

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: Je to správne!

QWSAQ 46.?.?.?

Podle mého názoru jsou VŠECHNY situace, kde jsou nařízeny psychotesty v rozporu s listinou práv a svobod. Po nesplnění psychotestů se ze mě automaticky stává MÉNĚCENNÝ člověk. A pokud mám mít diagnostikovanou nějakou vadu, bylo by na místě alespoň nějaké oškodnění - invalidita "na hlavu".
To je jedna věc. Druhá věc je ta, že trochu lepší psychotest stojí nemalé peníze. Krát 300 000...
Třetí věc je, že žádný psychotest není stoprocentní. A kdyby měl být poškozen jeden jediný člověk, je to špatně.
Proč se předpokládá, že každý chce automaticky po někom střílet? Pokud někdo někoho chce zabít, má tisíc jiných možností, rychlých i pomalých.
Taku už dneska si může kdokoliv střelbychtivý koupit BEZ ZBROJÁKU:
- historickou zbraň (originální střelná zbraň, která byla vyrobena do 31. prosince 1890)
- zbraň jednoranovou a dvouranovou zkonstruovanou na principech doutnákových, kolečkových, křesadlových nebo perkusních zámkových systémů (tzn. max. dvourannou pistoli či mušketu na černý prach - btw., toho prachu si může koupit kdokoliv až 3 kilogramy!)
Dnešní postup získání ZP již zahrnuje
- posouzení ošetřujícím lékařem a ten ví, zda se dotyčný léčí s hlavou a MŮŽE ho poslat na psychotesty
- naučit se všechny otázky (488) a trochu techniky každej debil taky nezvládne
- kdokoliv spáchal trestný čin nebo přestupek v oblasti zbraní a střeliva, nemůže několik let ZP získat automaticky (není způsbilý)
- získání a držení/nošení ZP a zbraně člověku přináší dost starostí - zabezpečení zraně a ZP před ztrátou a odcizením, před dětmi... mám za to, že člověk po absolvování zkoušek získává větší zodpovědnost k věci (ví, že nelze jen tak beztrestně tasit)

Ti, kdo se bojí zbraní a touží po zakazování obvykle nikdy nedrželi zbraň v ruce, měli by si někdy zajít na střelnici či do nějakého klubu aby zjistili, že tam jsou normální lidé, ale mají trochu jiný koníček. Se vší úctou k vám, jste jeden z těch, kteří jako ovce projdou oním bezpečnostním rámem, protože je to přece pro vaše dobrou. Jenže celá věc je špatně od základu...

(pokr.)

265641

21.03.2012 19:51

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: Je to správne!

QWSAQ 46.?.?.?

(pokr.)
Vyjádření hlav pomazaných:
Ministerstvo vnitra zavedení povinných psychotestů nakloněno není. Stačí prý, že všichni držitelé zbrojního průkazu musejí každých pět let absolvovat prohlídku zdravotní způsobilosti. „Pokud by museli opakovat i psychologické testy, došlo by k výraznému zatížení klinických psychologů, k finančnímu zatížení držitelů zbrojních průkazů – a to vše za situace, kdy jakákoli právní úprava nemůže zcela vyloučit ojedinělé excesy. Nejednoznačná je i diagnostická efektivita,“ argumentuje mluvčí ministerstva. A kdyby se psychotesty dělaly jen při první žádosti o vydání zbrojního průkazu? Pak by byl podle ministerstva jejich účinek nedostatečný, protože psychický stav osob se v čase mění.
Ze zákona o zbraních vyplývá, že všichni lékaři, kteří zjistí skutečnosti, které by mohly vést ke změně posudku o zdravotní způsobilosti, mají povinnost oznámit je posuzujícímu lékaři. Ten pak vydá nový posudek a oznámí změnu Policii České republiky, která dotyčnému střelci odejme zbrojní průkaz i zbraň. „Právní úpravu proto není třeba měnit, ale pouze v plné míře využívat,“ zdůrazňuje mluvčí ČermákováTeď jsem si vzpomněl na jeden krásný videoklip. Písnička je z Austrálie, kde šroubky pomalu přitahujou taky.
Steve Lee - I like guns!

http://www.youtube.com/watch?v=-TC2xTCb_GU

(kdo neumíte ingliš, jsou tam i ruský titulky (cc))

265642

21.03.2012 19:55

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

QWSAQ 46.?.?.?

Nenapadá? Vždyť je to jednoduché. Jít zbraně hromadně "odevzdat" do Prahy! [chechtot]
(spoléhám na to, že aspoň střelci nejsou přizdi.ráči, jako zbytek národa a ke svým zbraním mají vztah velmi citový)

265643

21.03.2012 21:04

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

QWSAQ 46.?.?.?

Jaký nepřítel? Žijeme přeci v demokratickém, dobře fungujícím a prosperujícím státě, panstvo nemá žádný důvod aby nám cokoliv bralo. To je jen teoretická úvaha coby - kdyby!

Krom toho - Listina základních práv a svobod, Článek 23:
Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

Taky mě napadá - koho by poslali jako výběrčí? Tu sranda armádu? Policisty (samy na sebe, neb každej má nějakou svou legální doma)? Nene, tohle je prostě blbost, žádný odevzdávání nehrozí, všechno je naprosto pod kontrolou.
[chechtot]

265646

22.03.2012 16:06

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

QWSAQ 46.?.?.?

Samozřejmě je PO PROVEDENÍ ÚTOKU cokoliv považováno za zbraň. Viz trestní zákon. Ale o tom snad tenle článek nebyl. Tady šlo pouze o to, co u sebe mohu nosit. A můžu klidně chodit po městě s nastartovanou motorovou pilou - ano, jen tak z legrace (a samozřejmě s ní na nikoho neútočit nebo někomu nehrozit). A jsem a budu nevinný, ať si ty paragrafy bude kterýkoliv soudce ohýbat jak chce. O co by se opírala obžaloba? Že je to divné chodit s motorovou pilou? Že se někdo bál, že si někdo myslel? Prosím, zpátky na zem...

Ad boxer. Takže kdokoliv nosí pistoli (legálně), má ji vlastně také proto, že chce někoho zastřelit (jen ještě neví koho)? Podle čeho, jakého zákona, je boxer zbraň útočná? A meč je taky zbraň útočná, když ho nosím u pasu, tak, jako před pětisty lety?

Definici zákeřné zbraně uvádí který zákon? Ano, v zákoně o zbraních a střelivu je v §4, odst.3
zbraně vyrobené nebo upravené tak, že lze utajit jejich účel, nebo u kterých byly původní charakter a podoba změněny tak, aby se jejich použitím mohly způsobit těžší následky, anebo zbraně maskované jako jiné předměty (zákeřné zbraně)

ALE opakuji, tento zákon se zabývá pouze střelnými zbraněmi a i kdyby ne, těžko boxer napasovat do této definice.

POLICIE v tomhe opravdu NIJAK NECHYBUJE.

Dál se tím zabývat nebudu, ještě bych, jako v tom vtipu, mohl být obviněn ze znásilnění ve stádiu přípravy, protože s ním po večerech chodím na opuštěný místa... [chechtot]

265681

23.03.2012 03:30

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

QWSAQ 46.?.?.?

Mně to tu ale jako divoký východ nepřijde - a rozhodně ne co se střelných zbraní týče. Legálně můžeš sehnat a vlastnit téměř cokoliv, ale postoupit to někomu jinému bez ZP nelze. Za každou zbraň zodpovídáš, každou musíš mít registrovanou na PČR! Nemůžeš jen tak přijít a ohlásit jakože ztrátu...
Takže pokud sem (vůbec) B. jel něco shánět, pak něco nelegálního. A nelegální zbraně v republice stejně nijak legislativou neomezíš! Nějaké snahy o omezování legálního držení zbraní jsou naprosto k ničemu, jsou to jen populistické kecy...

265705

23.03.2012 22:34

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

QWSAQ 46.?.?.?

Čestný boj? S hajzlem, který mě přepadl a napadl, protože si myslel, že je silnější a vyhraje? Tak do toho nejdu... Sám porušil pravidla tím, že si něco fyzicky začal. Kdokoliv na mě zaútočí, musí počítat s tím, že zemře. Neexistuje tu nic jako "jen rvačka". Mě nezajímá, že dotyčný se chtěl jen porvat. Holku nebude zajímat, že dotyčný ji chtěl jen znásilnit... A lidi nebude zajímat, že panstvo je jen chtělo stáhnout z kůže.

Vstup do budov se zbraní je na dlouhou diskuzi... ale ani v tomto případě není na místě, protože se tu neřešilo, zda může ochranka odebrat (a zase vrátit) nůž před vstupem do soukromého objektu, ALE to, že mít u sebe takový nůže je v Kanadě nelegální.

Tahle diskuze už ale také zbytečně rozptyluje energii na podružné záležitosti...

kdo má zájem, tak např. v této diskuzi se otázky vstupu někam se střelnou zbraní řešily dost
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=57&...

Mimochodem, zdá se mi, že jsi zaujal dost kritický postoj ke komukoliv, kdo chce být prostě a jen připraven se bránit. Sám můžu říct, že konfliktní situace nastává jen velmi zřídka a většinu situací jde v první řadě řešit "rozmluvou". Ale stát se to může... stejně tak VŠECHNY automobily vozí čerstvou lékárničku, ale nakonec ji někdy použije jen setina procenta z nich...

A pokud se budeme snažit slušným lidem, kteří chtějí mít klid, brát možnost bránit se (zakazovat jim nosit zbraně), nedocílíme ničeho jiné než toho, že ti, kteří podle pravidel hrát nechtějí, se budou cítit více neohrožení. Se stejnou taktikou na nás dennodenně útočí politikové, protože spoléhají na to, že jsou neohrožní. Teoreticky se můžeme všichni proti čemukoliv bránit "férově" jejich zbraněmi - politikou. Vytvořit politickou protistranu, jít do voleb, soudit se.... Ale prakticky?

265755

Je samozřejmě hezké a šlechetné, najdou-li se mezi námi nezištní jedinci. A je jich mezi námi spousta - jen nejsou vidět, tolik vidět jako jiní, jak říká klasik: "A když se modlíte, nebuďte jako pokrytci: ti se s oblibou modlí v synagógách a na nárožích, aby byli lidem na očích; amen, pravím vám, už mají svou odměnu."
Každý nechť činí podle svých sil. Někdo je rád, že dokáže pomoct sám sobě, pro jiného je vším jeho žena, rodina, děti, někdo má navrch ještě několik přátel, známých. Něčí okruh obsáhne všechny, kdo o pomoc žádají - a zbývají-li mu prostředky a síla. Každý jsme jiný.
Jenže chybou zůstává spoléhat na to, že - budeme-li činit dobro jiným, automaticky oni budou činit dobro nám. Že se nám to jednou vrátí. Ano, ve stádu oveček to fungovat může. Všechny se společně budou pást, jedna druhé nijak neublíží. Ovšem dostane-li se do stáda vlk, není šance ovlivnit ho a přesvědčit k neútočení.
Samozřejmě činit ve svém životě dobro a pomáhat ostatním je jednou z nejdůležitějších věcí. Někdy stačí jen úsměv, dáte ho někomu, ten ho předá jinému a svět je zase o kousek hezčí.
Jenže jsou tu stále ti vlci, lidé, kteří na podivné cestě svého života ztratili Víru. A jestli nevíte, o jaké Víře píšu, jestli jste nikdy neměli radost z toho, že jste někomu udělali radost, pak se obávám, že ani nemá cenu číst dál.
A ne, ani trochu tu nejde o náboženství!
Naopak, ti, kteří Víru ztratili, uchýlili se k jiné, vlastní víře. Víře v peníze, zisky a ekonomický růst. Ale o tom třeba jindy.
Chápu, že někdo nedokáže vidět věci jinak než černě a bíle:
bílá - systém ve stavu, v jakém je (buďme rádi za to, co je a snažme se POUZE PŘEŽÍT - zabezpečit sebe, rodinu...lhostejno, zda se i k ostatním lidem chováme hezky nebo ne
černá - nejistoty, všechno se změní, padne měna, kde ráno koupím rohlíky?
Měli bychom tedy nechat vlka, ať se v klidu nažere?
Oč tu jde? Když zmizí vlci, přijdou medvědi?
Už několikrát tu Vladimír psal o tom, jak důležitá je soudržnost a naopak, jakým morem společnosti je lhostejnost. Vladimír sám ví, jaké to je, když pak před soudem stojí sám... A co je s Troďasem? Co je s jinými, na které udělala vláda bububu? Hrajeme si na kamarády, ale když přijde na lámání chleba, je problém najít jednoho, který vám aspoň do basy přinese cigára...

"Má někdo jiný plán?.... Plán, který udrží svobodu a životní úroveň alespoň na stejné úrovni."
Tahle otázka je velmi manipulativní!

Svoboda buď JE a nebo NENÍ !!! My nejsme "jakž-takž svobodní"!

(pokr.)

265765

(pokr.)
Tohle dokud lidem nedojde, je to opravdu marné.
Dokud lidé budou udržovat defektní systém v chodu, nic se nemůže změnit. A tak dneska a zítra zase půjdete do práce - zarobit pár penízků pro vlastní přežití, ale hlavně - pro udržení systému v chodu! Pekař upeče rohlíky - pro všechny bez rozdílu. Kolečka se točí dál. Ovečky se pasou dál, vlci mají co žrát.

Samozřejmě k životu lze přistoupit i tak, že je to jedna velká džungle, nebo dokonce peklo, které si musíme prožít a protrpět, že dobro bez zla existovat nemůže a že našim úkolem je využít všechny své možnosti pro to, abychom s čistým svědomím přežili. Můžeme si myslet, že nikdy se nemůžou všichni mít dobře. Nikdo neví, co je správně...
Jenže i tak - proč zůstávat u malých cílů? Proč se nepokusit zničit peklo? Kdo nastavil omezení? Strach, nevíra ve Víru?

Potkal jsem v životě spoustu lidí, kteří se naučili "vyjebávat" se systémem. Lidí, kterým stačilo, že vědí. Věděli, jak a proč se věci dějí, věděli a znali spoustu souvislostí, ale zužitkovat to nechtěli, nedokázali. Nic se nezmění tím, že se polezu modlit na kopec do Tibetu. Že najdu svůj vnitřní klid? Jaká hloupá omluva a výmluva pro vlastní slabost...

Dokud vidím, že někdo někomu ubližuje, nemůžu pocítit klid. A to je to, k čemu tolik lidí nabádá - nekoukej na to, starej se o sebe, zapomeň na to, užívej si! A proto tolik lidí ztrácím. Ztrácíme společnou řeč.

Ptáš se na řešení? To řešení je prostší, než si myslíš.
Když tě dítě zlobí, taky ho hned nezabiješ. A když domluva nepomáhá...

265766

Pan Sedláček mě předběhl.
Když jsem si začal číst všechny ty otázky, říkám si - to jako budu odpovídat každůmu debilovi, kterej si vzpomene, na jeho ještě debilnější otázky a ve věci naprosto debilní? [chechtot]
Podat vysvětlení musíš, nicméně nikdy nemusíš nikomu nic říkat, viz Ústava ČR. A samozřejmě za to nemůžeš být postihnutý (o což někteří poslanci stále různými kličkami usilují...)
Přeju samozřejmě hodně síly v tomhle nekončícím boji.

265874

26.03.2012 19:03

Další trestní oznámení na OS Zvědavec, tentokrát kvůli daním

RE: odpověď

QWSAQ 46.?.?.?

Takže i když mi přijde doporučený dopis podobného znění, jako Vladimírovi přišel, nemusím dělat vůbec nic A NEBO musím odpověďět (=podat vysvětlení, které je ode mne požadováno) - a to třeba tím způsobem, že odmítám podat vysvětlení...?
Čili musím nebo nemusím se nějak vyjádřit?
Určitě se musím DOSTAVIT na výzvu k podání vysvětlení (zvou-li mě k tomu někam).

265915

26.03.2012 19:17

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

QWSAQ 46.?.?.?

Promiň, ale tohle už je čistá demagogie. Pokud se ke mně budeš chovat slušně, nikdy nezjistíš, co u sebe mám a nebo nemám. Stejně jako já nikdy nezjistím předem, jestli se ke mně budeš chovat slušně.
Nelegálnost nošení střelné zbraně bez povolení samozřejmě neobhajuji.
Já bych mohl třeba protestovat proti tomu, aby po ulicích chodili skupinky dvou a více lidí, protže se cítím ohrožen případným nečestným soubojem, a nebo vyžadovat zakázání všech bojových sportů, protože lidi se mají max. normálně fackovat a pokud se někdo učí, jak druhému co nejlíp ublížit, patří za mříže...etc. etc.
Hezký večer přeji

265916

26.03.2012 21:53

Další trestní oznámení na OS Zvědavec, tentokrát kvůli daním

RE: odpověď

QWSAQ 46.?.?.?

Takže jsme si jen nerozuměli, použil jsem špatné výrazy. Díky.
Jen jedna věc ohledně náhrad:


Trestní řád, §158, odst.9
Kdo se dostaví na výzvu k podání vysvětlení, má nárok na náhradu nutných výdajů podle zvláštního právního předpisu upravujícího cestovní náhrady a prokázaného ušlého výdělku za stejných podmínek jako svědek. Nárok nemá ten, kdo byl vyzván k dostavení se pro své protiprávní jednání.

Neznamená to doufám, že Vladimír by si měl případnou(!) cestu do Česka zaplatit? Protiprávnost mu dokázána nebyla (a nebude).

265931

citace:
Mýtus o tom, že špenát je obrovskou zásobárnou železa, je už velmi starý. Už v roce 1870 publikoval doktor. E. von Wolf práci, v níž tvrdil, že špenát má desetkrát víc železa než ostatní listová zelenina. Skutečná špenátománie vypukla ve 30. letech dvacátého století, kdy spatřil světlo světa Pepek námořník, který špenátu vděčil za své obří svaly.

Přitom ale už v roce 1937 přišli němečtí vědci se zjištěním, že špenát má jen desetinu množství železa, které se u něj původně předpokládalo. E. von Wolf prý způsobil tento omyl nechtěným posunem desetinné čárky, takže špenát neobsahuje 30 mg železa, ale jen 3 mg.

Nicméně fáma o tom, že vás špenát dobije železem víc než jakákoli jiná potravina, přetrvaly. Další problém je v tom, že kvůli vysokému obsahu kyseliny šťavelové a listové nedokáže naše tělo absorbovat ze špenátu prakticky žádný vápník a téměř žádné železo.
konec citace
------------

Na tomto příkladu je krásně vidět, jak lidé slepě věří tomu, co je jim prezentováno a nenajde se nikdo, kdo by provedl nezávislou zkoušku! Fáma o špenátu byla u nás zbořena před cca patnácti lety. Někdo tehdy publikoval článek, že to bylo špatně spočítáno a že snad to někdo znovu po letech přezkoumal - a najednou to všichni přijali a i když den před tím byli schopni tvrdit, že špenát je plný železa, druhý den by se byli bili za novou pravdu.

Proč se vždycky musí čekat na jedince, který něco dokáže (zde například vkládáme plno nadějí do Vladimíra, poklepáváme mu na ramena - a přitom kdyby ho zavřeli, ani cigára mu nikdo nedonese.)?

Lidé opravdu jak v hypnóze slepě věří všem těm Horstům Fuchsům, kteří se tváří, jak to všechno myslí dobře a jde jim o lidi... Diet Coke (Cola Light) je přece zdravá, protože je bez cukru... A cukr je vůbec drahý, tak zbouráme cukrovary a osladíme aspartamem. Proč nikoho nepřekvapuje, že každý výrobce se dneska snaží jídlo OŠIDIT a ještě to prezentuje jako zdraví propěšnou věc? Jakým směrem to kráčí civilizace, když normální přírodní jídlo je drahé? Proč musíme geneticky modifikovat plodiny, tvrdit, že by nás jinak Země neuživila a přitom zemědělci mají čím dál míň práce a na polích stavíme solární elektrárny a supermarkety? Proč nefungují státní kontrolní mechanismy? Proč zareagují až v případě, že se skutečně jedná o příliš vysokou koncentraci jedu? Ale nedivne se lidem, že kupují levné potraviny. On totiž nikdo nepředpokládá, že je to levné proto, že je to jedovaté! A taky nemají čas nad tím přemýšlet, dokud jsou nuceni honit se za něčím jako jsou peníze...

Lidé jsou ve své podstatě důvěřiví, což ale není špatná vlastnost. Vůbec ne!! Špatný je vždy a pouze ten druhý, který s toho důvěřivého ošidí, obere, podvede, zradí...!!!

A nebo snad chcete žít ve světě, kde jeden n...

Automaticky kráceno

268096

A nebo snad chcete žít ve světě, kde jeden nevěří druhému? Já ne. Pokud je těch "zlých" jen minimum, jistě se najde stejné minimum těch "dobrých", kteří jim dokáží dát přes prsty, jakmile se o nějakou nepravost pokusí. A hledejme chybu v tom, proč se tomu tak zatím neděje... Oni jdou proti lidem spolu. Ti druzí ale sami a často i proti sobě...

268098

02.05.2012 20:37

Jak spolu souvisí autismus, neurologické poruchy, vakcíny, GMO, MSG a Aspertamin?

RE: narast chorobnosti svetovej populacie

QWSAQ 46.?.?.?

Paní Blažková, jako pardon, ale já myslím, že pán se vyjádřil naprosto jasně a má pravdu. Současný systém nechutně nadržuje ženám a chlap zmůže pramálo. To, že váš případ se něčím liší stále neznamená, že je tomu jinak. Neznám okolnosti vašeho plánovaného či neplánovaného otěhotnění, ale pokud je váš (zřejmě) bývalý partner dnes největší blbec na zeměkouli, proč jste s ním tedy tehdy souložila?

268133

No právě, tohle šetření a šizení je krásným důkazem toho, že celý ekonomický model je špatný. Vždyť jen zkusme nahlédnout do budoucna - kam to povede??? Když dneska ošidíme kolu o cukr, o co ji ošidíme zítra? Tohle je budoucnost??? Já si naopak budoucnost představoval jako hojnost všeho (dobrého/kvalitního).

Příklad s krávou je také křišťálově jasný, já opravdu nevím, kam "ti lidi čuměj"... Pokud jsou nešizené zemědělské produkty drahé, znamená to pouze jedno - jsou špatně ohodnocené! Litr dobrýho mlíka má furt hodnotu litru dobrýho mlíka, ale někdo holt šibuje tím kurzem na směnu za bezcenný papírky. A tak dochází k tomu, že si za pár šupů můžu dovolit kdejakou elektronickou s.ačku, zatímco slušně se najíst, to aby člověkdělal přesčasy, nebo šmelil... Stejně tak je to dneska s bydlením - nikomu nepřijde divné dát 2 000 000 za pár metrů čtverečních v prostoru (byt). Prostě to tak je, o tom se nediskutuje, dřít půlku života jen proto, aby mi nepršelo na hlavu.
Opravdu se nedivme cigánům, že umí v tomhle bordel systému tak šikovně chodit...

268134

06.05.2012 20:56

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: ...

QWSAQ 46.?.?.?

Přesně... tahle iluze, jak tu všichni držíme pospolu, je pěkně nebezpečná.
Lidi píšou A a stejně dělají B. Ten systém nedrží při životě sám od sebe, ten systém držíme každý z nás už jen tím, že chodíme do práce a honíme se za penězi.
Buď nám něco vadí, nebo nevadí. Není žádný ale. Tohle nejde dělat jako vedlejšák - i když ano, život je krátký, je snažší ohnout záda a aspoň trochu si užít.

268439

24.06.2012 22:07

Odcházející svět dýmek

samozhášecí cigarety

QWSAQ 46.?.?.?

Nepodařilo se někomu zjistit, jakým způsobem či jakou chemickou látkou je docíleno dnešního samozhášení cigaret?

271064

16.04.2013 18:41

Cizincem ve vlastní zemi

špunt za 4000

QWSAQ 46.?.?.?

Asi neznáte typové označení vašeho kotle, že? Rád bych si ten váš špunt vygooglil...

288174

17.04.2013 02:21

Cizincem ve vlastní zemi

RE: špunt za 4000

QWSAQ 46.?.?.?

http://www.iexpos.cz/24820-8738101308.html

SPÍNAČ TLAKU VODY PTE M,(náh.7017 0119,4400 1936)

Záruka
24 měsíců

Doba dodání
SKLADEM

Recyklační poplatek
0,- Kč

Cena bez/s DPH:
217,- Kč / 262,- Kč

Obvyklá cena:
270 Kč

Ušetříte Kč / %:
8 Kč / 3%
Cena s DPH: 262,- Kč

Vložený obrázek

(Tomu se v dnešní době v Česku říká "umět vydělat peníze" (čti: umět je z někoho vytáhnout...), dřív se tomu říkalo neúměrný zisk, ale ta doba byla prý zlá a neférová. Nejhorší na tom je, že se v prostředí takto nastavených cen a zisků musí pohybovat všichni, tj. i ti, kteří se své peníze pokoušejí vydělávat poctivě. Tyhle "poctivě" vydělané peníze pak mají naprosto jinou hodnotu, než tyhle uloupené, z někoho vytažené peníze - ovšem v krámu s nima platíte úplně stejně. No, je to opravdu k zblití. Možná by nebylo od věci stěžovat si (u majitele firmy, na ČOI...), ale to je stíženo tím, že papírově je to napsáno jinak. Přesto bych tu českou obchodní inspekci zkusil, bývali ochotní poradit)


btw., schema kotle (uvnitř PDF návodu):
http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&sour...

288207

17.04.2013 02:24

Cizincem ve vlastní zemi

RE: To s kotlem není česká specialita

QWSAQ 46.?.?.?

Jé, to je zajímavý námět na pořad do české televize, do černých ovcí nebo tak... [oči v sloup]

288208

17.04.2013 18:00

Cizincem ve vlastní zemi

RE: špunt za 4000

QWSAQ 46.?.?.?

Ale já mám za to, že tady nejde o to, že měl Vladimír zaplatit tři stovky za opravu místo 4700, samozřejmě výsledná cena se měla odvíjet od ceny materiálu plus práce (co jiného teda ty 400 za hodinu za cenu práce jsou??? v tom snad je ono know-how, ne?). Tedy zhruba 1000 korun maximálně, ať počítám, jak počítám. Tady jde ale o to, že mu opravář VĚDOMĚ LHAL. A to je to, co by nemělo zůstat nepotrestáno (jakkoliv).
Též nechápu, proč by nemohl podat stížnost na čoiku? Cituji z jejich stránek, podání stížnosti:

Podání stížnosti, podnětu, dotazu
S čím se obrátit na ČOI a v kterých případech na jiný úřad?
Česká obchodní inspekce prošetří podání spotřebitele, když prodávající ...
- ...
- ...
- používá nekalé obchodní praktiky: například uvede nepravdivé údaje o výrobku nebo poskytované službě, uvede nepravdivé údaje nebo zamlčí některé informace, které mohou zásadním způsobem ovlivnit rozhodování spotřebitele, takže spotřebitel např. zakoupí výrobek nebo službu, které by se znalostí těchto informací nezakoupil, neuplatní právo, kterého by jinak využil, apod. Klamavou obchodní praktikou je i prodej padělků.


Kdokoliv z vás se zastává toho vyčůraného opraváře, hovoří podobně nesmyslně jako lidé, poukazující na to, že když vám někdo něco ukradne, tak že je to vaše chyba, neboť jste si měli dávat pozor. A tím předěláváme bílou na černou a z oběti děláme viníka a zabředáme hlouběji a hlouběji...

288264

17.04.2013 20:37

Cizincem ve vlastní zemi

RE: špunt za 4000

QWSAQ 46.?.?.?

Pokud nedokážete pochopit, co se rozumí pod pojmy spravedlnost, podvod a zlodějna, pokud nerozeznáte dobré od špatného, pak nemá vůbec cenu diskutovat dále.

http://www.youtube.com/watch?v=tXpx21Uf7hs

288279

20.04.2013 06:08

Kanada

RE: Kanada

QWSAQ 46.?.?.?

Protože podobné diskuze nemají smysl, tak to jen zkrátím...
Zkuste si v Česku žít s příjmem 10 tisíc Kč měsíčně a být hepy.
(A nehledě k tomu, zkuste si být hepy, i když je okolo vás dennodenně páchána nějaká nespravedlnost (nejen na vás). Pokud to dokážete, je mi vás líto.)

288443

16.06.2013 09:39

Vzkaz policistovi číslo 317241

RE: Doběhl vás.

QWSAQ 46.?.?.?

Jak už uvedl kolega Lloyd o pár příspěvků výše, šlo mu spíše o §63
§ 63Prokázání totožnosti

Odst. 1

Prokázáním totožnosti se rozumí prokázání jména, popřípadě jmen, příjmení, data narození a v případě potřeby také adresy místa trvalého pobytu, adresy místa pobytu nebo adresy bydliště v zahraničí, rodného čísla a státní příslušnosti. Rozsah a způsob zjišťování osobních údajů musí být přiměřené účelu zjišťování totožnosti.

Odst. 2

Policista je oprávněn vyzvat k prokázání totožnosti osobu

a) podezřelou ze spáchání trestného činu nebo správního deliktu,

b) zdržující se v prostoru, o kterém lze důvodně předpokládat, že se v něm zdržují cizinci bez povolení opravňujícího k pobytu na území České republiky,

291554

26.06.2013 05:33

10 let vězení za zahalenou tvář při protestech

A v ČR snad ne?

QWSAQ 46.?.?.?

I v našem českém zákoně O právu shromažďovacím je změněné ustanovení v podobném duchu - tedy že nesmíte mít na shromáždění zakrytou tvář. Přitom ještě před pár lety to tam bylo jinak - tvář jste si museli odhalit na výzvu a to pouze při zásahu policie.
Dnešní znění:
Zákon č. 84/1990 Sb.
§ 7
(4) Účastníci shromáždění nesmějí mít obličej zakrytý způsobem ztěžujícím nebo znemožňujícím jejich identifikaci.


(Na každém shromáždění je totiž nějakej ten policejní agent s kamerou a zaznamenává a zaznamenává... a následně třídí a třídí. A že technika dneska obličeje třídit umí...)

292176

26.06.2013 18:30

10 let vězení za zahalenou tvář při protestech

RE: A v ČR snad ne?

QWSAQ 46.?.?.?

Tak kupříkladu holohlavý pán zde:
http://www.youtube.com/watch?v=wP_Mw1PcUXI

292201

28.06.2013 05:20

Kde je Snowden?

A nejlepší

QWSAQ 46.?.?.?

A nejlepší na tom celém je, že celý svět ví, že Snowden odhalil špinavost, že ve špinavém šmírování se i nadále pokračuje, že i američané vědí, že je "vláda" šmíruje a přesto tomu černochovi i nadále věří, že je to pro jejich dobro a pro dobro nás všech. Tohle je prostě zvrácenost, stejně, jako je zvrácené špekulovat o tom, kde se má Snowden ukrýt, aby ho nikdo nenašel (správně by mělo být vést diskuze o tom, že se nemusí nikde ukrývat, neboť nic špatného neudělal!), nebo o tom, jakej konec mu mafie připraví. A tak znovu a znovu sledujeme, jak nikdy nikdo se nikoho nezastane. Což ale koneckonců poznal sám Vladimír během toho několikaletého obviňování.
Jediná správná cesta je postavit veškeré tajnůstkaření mimo zákon. Stát, to jsme my, tak jak může být nějaká tajná organizace nad tím vším, která má právo nás šmírovat, nebo šmírovat někoho jiného, ale tajit to před námi? Vy jste snad při volbách souhlasili s tím, že vám tohle někdo bude dělat? Vy snad nad sebou chcete ochrannou ruku ve formě všudepřítomného šmíráka a bonzáka? Naopak, ať je všechno průhledně čisté, ať je každé vládní zasedání skutečně veřejné, ať má veřejnost přehled o tom, koho proč a jak policie či biska vyšetřuje... Vláda a nebo vládci, v tom je totiž velký rozdíl!
Tedy opakuji, že pokud kdokoliv, v tomto případě Snowden, poukáže na nějakou sviňárnu, je třeba otázky směrovat jinam, než se doposud děje a pokud hajzl se svou špinavou hrou křičí něco o nefér jednání protivníka, nenechme se zmást, prostě i nadále hajzlem zůstává.

292317

28.06.2013 17:35

Kde je Snowden?

RE: A nejlepší

QWSAQ 46.?.?.?

A úplně úplně nejhorší jsou lidi, co vás od všeho, čert ví proč, odrazují. Co vám neustále opakují, že nic nemá cenu...
Je-li svět opravdu nenapravitelný, je načase přestat brát lidi jako sobě rovné. A tedy povýšit se a vytvořit si svůj horní svět - podle sebe. Což koneckonců, Oni již dávno dělají...

292379

21.07.2013 08:58

Minimální mzda nebo almužna

RE: souhlasím se vším, o čem článek píše, nicméně

QWSAQ 46.?.?.?

Asi tak, že za těch 50 korun (minimální mzda), co dostane za hodinové sekání vaší zahrady, se mu fakt ani neoplatí špinit si montérky... Nechtějte po jiných, aby dělali to, co vy sám byste nedělal (za takové prachy).

293637

21.07.2013 09:12

Minimální mzda nebo almužna

A co Evropská sociální charta?

QWSAQ 46.?.?.?

Já nechápu, že všichni ignorují mezinárodní smlouvu - Evropskou sociální chartu:

ČÁST I
Smluvní strany uznávají za cíl své politiky, o který budou usilovat pomocí všech vhodných prostředků, jak na národní, tak na mezinárodní úrovni, dosažení podmínek, za kterých budou účinně naplňována následující práva a principy:
1. Každý musí mít příležitost získat prostředky ke svému živobytí prací, kterou si svobodně zvolí.
....
4. Všichni pracovníci mají právo na spravedlivou odměnu, která jim a jejich rodinám zajistí slušnou životní úroveň.Tedy nejde o to, že stát nemá peníze a tak prostě minimální mzdu (a od ní odvozené další mzdy o málo vyšší) ponechá na stejné úrovni pět let a pak, s ohromnou slávou, žebrákům pětistovku přihodí.

Tady jde o to, že se stát (chartou) k něčemu zavázal a vůbec to neplní! Ta minimální mzda není o tom, kolik si může kapitalista dovolit zaplatit otrokům, ta má zaručit, aby to minimum bylo takové, aby zajistilo slušnou životní úroveň. A žádný dávky a přídavky, to PRÁCE musí zajistit dostatečné prostředky.

A že podnikatel nezvládne zaplatit svým otrokům 20 000 měsíčně? No tak ať to zavře, nebo ať si urve od huby. Dnešní podnikatelská (ale i jiná, např. úřední, lékařská, programátorská, bankovní, policejní, vojenská a obecně všechny vyšší funkce) nenažranost přesáhla únosnou mez.
8 hodin života v práci si nemůže někdo cenit na 10ti či 100 násobek ceny života jiného.

293639

22.07.2013 01:17

Minimální mzda nebo almužna

RE: A co Evropská sociální charta?

QWSAQ 46.?.?.?

Je jedno, kdy vznikl, Česká republika ho podepsala v devadesátých letech, nemluvě o dodatku. Jinak ale chápu, že dnes se kašle na všechny smlouvy i zákony. Mimochodem, Listina ZPS (součást ústavy) píše něco podobného:
Článek 28
Zaměstnanci mají právo na spravedlivou odměnu za práci a na uspokojivé pracovní podmínky. Podrobnosti stanoví zákon.


A tak se teda ptám, zatím jen zde, zdalipak se vám, v dnešní době, při dnešních cenách, jeví odměna za práci 8500,-Kč hrubého jako spravedlivá?
Mně rozhodně ne, takový peníze vám nestačí ani na slušný podnájem a jídlo, o jiných věcech nemluvě. A je prostě jedno, že "to prostě zvednout nejde", že by na to zaměstnavatelé neměli. Jak už jsem napsal, pokud současně někomu není blbý brát za 8 hodin práce denně 50 000,-Kč měsíčně a víc, ty rezervy jsou stále značný.

293694

22.07.2013 01:35

Minimální mzda nebo almužna

RE: A co Evropská sociální charta?

QWSAQ 46.?.?.?

A vy si myslíte, že by se všechno zhroutilo, kdyby konečně někdo zákonem nařídil minimální mzdy vyšší ne o 500 ale o 5000 Kč?
Všechno by fungovalo dál, věřte mi. Stejně jako už bylo vymyšleno spoustu poplatků, které dřív neexistovaly a stejně, jako se zvedla cena benzínu a dál se jezdí, stejně jako se zvedla cena cigaret několikanásobně a dál se kouří, jako se zdražila voda mnohonásobně a dál se lidi mejou...
Problém je pouze v tom, že chybí sociální cítění a neustále má někdo pocit, že on si zaslouží daleko(!) víc než ostatní a taky všechny výdobytky moderní společnsoti s tím spojené a ostatní chudina se může klidně spokojit se žrádlem pro psy a bydlením na ubytovně.
A ne, opravdu se všichni nemohou (z mnoha důvodů) vlastní pílí vypracovat na kardiochirurga a brát stejně jako on....

293695

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 0

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,59 Kč
Kanadský dolar
17,28 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,06 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,09 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 083,52 Kč
1 unce stříbra
585,84 Kč
Bitcoin
852 522,31 Kč

Poslední aktualizace: 14.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 301 204