Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Atom

Nalezeno 45 příspěveků, 9 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.01.2002 17:00

Dokonáno jest

Co vidíte na Euru špatného ?

Atom 147.?.?.?

Nějak jste zapoměl uvést, co se vám na nové měně nelíbí. Tedy krom toho, že vytlačí krásné, staré měny s dlouhou historií. Konkretizujte prosím nevýhody jednotné měny, na které se odvoláváte. Tvrzení typu "mě se to nelíbí, protože to může dopadnout špatně" je stejné plácání jako výroky onoho desetiletého chlapce.

757

31.05.2002 23:37

Byrokracie vládne

úředníkům neustupovat ...

Atom 147.?.?.?

Na úředníky je dobrá metoda nenechat se vytočit a trvat na svém, vyžádat si potvrzení, že vám nevyhoví a proč. Chovejte se klidně a slušně a nenechte se vyhodit, dokud vám nedají písemné vyjádření. Dobrá pojistka proti pozdějším následkům případného konliktu je diktafon v kapse (ten si bohužel musíte připravit předem).

2077

22.01.2003 20:09

Čechoslovakismus - český imperialismus?

Genocida ?

Atom 147.?.?.?

Poznámka k poslednímu odstavci článku :

Genocida je potlačení lidí jako takových (zotročení, vyvraždění). Potlačení jazyka určitého národa a jeho náhrada jazykem národa zdatnějšího se obvykle označuje pojmem asimilace.

8103

24.01.2003 12:22

Za hranice socialismu

Za hranice socialismu

Atom 147.?.?.?

Liberalismus je krásná teorie, jenže v praxi nemůže na lidech fungovat. Je totiž sám o sobě nestabilní. Vždycky se najde skupina lidí, která se snaží získat co největší moc (viz např. předchozí příspěvek o Microsoftu). V čistém liberalismu ale není nic, co by jim v tom mohlo zabránit.

Jediný schůdný způsob je být někde uprostřed toho čtverce. Otázka je, jak ho najít.

8158

18.02.2003 11:18

Skončete ten kuřácký apartheid!

Skončete ten kuřácký apartheid!

Atom 147.?.?.?

Cigarety jsou droga. Pokud je na nich někdo závislý, ať si klidně kouří, ale neotravuje ostatní. Je mi jedno, když má někdo v obýváku kouřový opar a smrad jak na spáleništi. V jeho soukromém bytě je to jeho věc. Do restaurace s kouřovou clonou prostě nevlezu.

Ve chvíli, kdy mi táhnou do ložnice startky od sousedů už je situace jiná. Kuřáci na zastávce, kteří zahodí cigáro pod kola přijíždějícího autobusu a následné do něj vyfouknou smrad z plic mi opravdu vadí. A kvůli nim se takové zákony zavádějí. Kdyby se kuřáci chovali ohleduplně, byla by celá tahle diskuse zbytečná.

8960

18.02.2003 17:42

Skončete ten kuřácký apartheid!

RE: Skončete ten kuřácký apartheid!

Atom 147.?.?.?

Právě že kouř z cigaret vadil nekuřákům už dlouho předtím. Když se ozvali slušně, dostalo se jim stejné odpovědi, jako je teď ta vaše. S kým se nedá vyjít, s tím se musí vyběhnout - a to se právě stalo.

Tyhle zákazy nejsou proti kuřákům jako takovým, ale proti tupcům s přístupem typu "kouřim, jsem ohromnej frajer a vy si trhněte nohou". Je to stejné jako vyhlášky o nočním klidu a omezená rychlost na dálnicích.>po precteni nekolika prispevku, mam zato, ze lidem skutecne jebe
>v hlavach. nikdy nikomu zadny kour nevadil, kourilo se v
>kancelarich,

>na uradech i v obchodech s potravinami, dokonce i v
>HOSPODACH!!!!!

>dnes nejaky buzerant "vymyslel", ze by se nemelo kourit
>ani v bytech, jelikoz to "pronika" zdivem k sousedum,
>na verejnych prostranstvich, zkratka nikde. a ze ta nekuracka
>banda ma narok na cisty vzduch, kde jsou prava tech, co kourit
>chteji na cistem vzduchu???

>prosim o klarifikaci nekterych z "vedcu", co a hlavne
>kde je dnes "cisty" vzduch!!!!!

>a to jsem sam kouril nekolik desitek let!!!!!
>stefan

8977

18.02.2003 18:40

Skončete ten kuřácký apartheid!

RE: Skončete ten kuřácký apartheid!

Atom 147.?.?.?

>>Do restaurace s kouřovou clonou prostě nevlezu.
>A jéje, a kde teda teď budeme schůzovat a pít? ,-) ... posledně
>tam bylo taky dost nahulíno [pláč]

Zkus najít v Plzni hospodu, kde není nahulíno a pivo je pod 15 korun.

8980

04.03.2003 13:02

Problémy, samé problémy

Co vlastně chtějí dokázat ?

Atom 147.?.?.?

Nějak jsem nepochopil, co vlastně USA chtějí "preventivním úderem" v Iráku dokázat. Saddáma nechytí, stejně jako nechytili bin Ládina. Opoziční strany, které by měly Saddáma nahradit, rozhodně nebudou budovat svobodný a demokratický stát. Běžný občan Iráku má dost starostí sám o sebe a do politiky se nehrne.

Demokracie v Iráku prostě fungovat nebude, protože není nikdo, kdo by ji vybudoval a udržel. Jediná možnost poválečného uspořádání je nastolit další vojenskou diktaturu, buď opozičních stran, nebo Západu.

Moc přejde do jiných rukou a despotismus včetně zatýkání a vraždění odpůrců bude vesele pokračovat. Akorát při tom zemře spusta lidí a zničí se mnoho lidské práce.

9363

04.03.2003 14:30

Problémy, samé problémy

Typografie ...

Atom 147.?.?.?

>Kdyz kral chtel bojovat a nemel penize ,jakoze vetsinou
>byl desitky roku zadluzen ,tak ,jako pred par roky svet splatil

Důležitý je nejen obsah sdělení, ale i samotná jeho forma. Pište prosím nejdřív čárku a po ní teprve mezeru. Za tečkou na konci věty se také obvyklě dělá mezera. Přidáte-li navíc diakritiku, text bude vypadat mnohem, mnohem lépe. Hodně dobrých (ale i špatných) myšlenek už zašlo na to, že je autor nedokázal přesvědčivě a čtivě prezentovat.

9367

15.04.2003 15:51

Zvědavec bude od května za peníze

Trochu drahá sranda ...

Atom 147.?.?.?

Pro člověka, který sem zabrousí dvakrát za měsíc, je 118/83 korun předplatného trochu drahá sranda. Tak kvalitní webzine to zase není.

Raději se snažte sehnat nějaké spolupracovíky (jak tu už někdo výše poznamenal). Určitě se najde několik lidí (v podobné finanční situaci jako vy), kteří raději večer věnují pár hodin času, než aby ubírali peníze z rodinné kasy.

Pokud chcete vybírat poplatky, dělejte to s rozmyslem. Vybírejte spíš menší částky za jednotlivé články (např. formou předplatného). Skvělá věc byly mikroplatby v sytému ILikeQ, který už ale bohužel nefunguje. To už je ale zas o něčem jiném.

12041

23.04.2003 15:05

Sudetský problém budeme muset jednou řešit

Bublina

Atom 147.?.?.?

Válkou utrpěli všichni, až na několik bezohledných vychcánků. Dohadováním, kdo utrpěl víc a kdo míň, že ten měl větší zásluhy a támhle ten prý kolaboroval, se nikam nedostaneme. Žádný majetek nenahradí zničené životy a ztracené mládí. Jen se zbytečně probudí staré vášně a nenávisti.

Myslím, že celý tenhle "problém" úmyslně vyrábí několik právníků a politiků, kteří se na tom snaží vydělat. Vůbec jim nejde o spravedlnost, nebo solidaritu. Chtějí získat pro sebe moc a poslední peníze z lidí, kteří se snaží na smutnou historii zapomenout. Nenechte se oblbnout. Právě takoví tu válku (a ostatně většinu válek) vyvolali.

12633

13.05.2003 21:20

Ber, Alibabo, ber!

Ber, Alibabo, ber!

Atom 147.?.?.?

Ničení památek vůbec nevypovídá o tom, jestli je někdo hodný nebo zlý. Husiti taky likvidovali knihovny dobytých hradů a klášterů- Pouze to svědčí o tom, že dobyvatelé jsou nevzdělaní barbaři. Bez ohledu na to, jsou-li jejich cíle ušlechtilé či nikoliv.

13831

15.05.2003 15:44

Zločin policejního komisaře

Zločin policejního komisaře

Atom 147.?.?.?

Pochybuju, ze v tom clanku neni uplne vsechno. Zda se mi to prilis absurdni.
Otazka je, jestli ta sekretarka nekdy dala najevo, ze se ji takove jednani nelibi. Je docela mozne, ze v tom ze strany komisare zadny zajem o sblizeni nebyl. Treba si z ni proste delal pred ostatnima srandu. Ona si to vzala osobne a chtela se pomstit. Mozna se mu opravdu libila (o cemz pochybuju, ale mozne to je) a ona ho nedokazala poslat do haje.

Nejspis je to jen normalni nedorozumneni. Proste se dva dospeli lidi nedokazali normalne pohadat a poslat se vzajemne do prdele. Bylo by to pro oba jednodussi.

13935

20.05.2003 12:22

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

umělý problém ...

Atom 147.?.?.?

Tohle zbytečné vraždění úmyslně vyvolávají politické "špičky" a různé jiné živly aby odvedly pozornost od vlastních skandálů a udržely svojí moc. Vůbec nejde o vlastní lid, víru, tradici nebo právo. Jde čistě jen o moc nad sfanatizovaným davem. A to na obou stranách.

Ptáme se, kdo za to může. Může za to přece ten, komu to prospěje - politici. Jenže to není vše. Něco takového nezvládne malá skupinka lidí. Potřebují na to další spolupachatele - lidi, kteří jim jejich propagandu žerou, byť i nevědomky. Můžem za to my všichni, kteří se proti této nesmyslné politice neozýváme. Můžu za to i já, že se tu vykecávám, místo abych zvednul prdel a šel s tim něco dělat. Sakra práce ...

14150

24.05.2003 16:36

Vyděračský terorismus je populární

zaměstnání policie

Atom 147.?.?.?

Silně pochybuju o tom, že motivem pachatele je vidina zisku. Spíš se jen snaží policii pomstít, nebo jen prostě policisty zaměstnává, aby neměli čas chytat zlodějíčky.

14348

27.05.2003 17:48

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Atom 147.?.?.?

Každý, kdo vychovává děti, musí umět najít správnou hranici mezi odpovídajícím trestem a zbytečným týráním. Dítě musí vědět za co je trestáno a trest musí odpovídat typu a vážnosti přestupku. A co je nejdůležitější, vždycky je nutné najít _příčinu_ špatného chování.

Prvotní příčinou nikdy nejsou násilné filmy nebo počítačové hry, nýbrž nezájem rodičů. Nikdo vám nebrání večer televizi prostě vypnout a zahrát si "Člověče nezlob se". Nebo se můžete dívat spolu s dětmi a některé scény patřičně okomentovat. Děti přebírají chování lidí, které vidí okolo sebe a zejména těch, kteří jsou jim sympatičtí.

14422

28.05.2003 15:16

Izraelci převlečeni za Kanaďany budou opět vraždit

Izraelci převlečeni za Kanaďany budou opět vraždit

Atom 147.?.?.?

Doufám, že se Kanaďani tentokrát nenechají ukecat a budou žádat odškodnění a veřejnou omluvu Izraelské vlády ...

14460

31.05.2003 00:57

Kladivo na rasisty

RE: Kladivo na rasisty

Atom 147.?.?.?

Dobrá, a když banda skinů zmlátí někoho bílého proto, že se na ně blbě koukal, je to snad menší zločin ?

14535

09.06.2003 19:57

Cesta k zákazu interrupcí se otevírá

češtino braň se !

Atom 147.?.?.?

Opravte si první odstavec ... zcela zjevně jste chtěl psát o plodech a né o plotech ...

Pan prezident nám na praktickém příkladě ukázal, jak to s tím bojem za svobodu myslí. Doufám, že to jeho voliči v příštích volbách patřičně ocení.

14781

10.06.2003 17:26

Kniha, o které byste měli vědět

... chovají se jako děti

Atom 147.?.?.?

Cikáni se většinou chovají tak trochu jako malé děti, a to s kladnými i zápornými stránkami. Prostě nedosáhnou morální úrovně "bílé většiny". Platí na ně jednoduchá pravidla, protože složitá si nedokáží osvojit. Jednají impulsivně, nedokážou ovládnout svoje chování. Nemyslí na budoucnost, žijí teď. Nedělají si větší zásoby. Neudrží pohromadě větší částku peněz a naopak si klidně půjčují na vysoký úrok. Také naštěstí obvykle nedovedou vymýšlet složité intriky - neuvidíte cikána tuneláře. Z každé rány se dokážou rychle oklepat. Orientují se především na sebe, blaho ostatních jim nic neříká - nejsou zlí, prostě jim jsou ostatní lhostejní. Prostě se chovají jako děti. Jsou mezi nimi výjimky, na které to neplatí. Naopak i mezi "bílými" jsou jistá individua, která se chovají hůř než většina cikánů.
Jako je dítě závislé na svých rodičích, jsou cikáni závislí na většinové komunitě. To se dá krásně využít. Můžeme se chovat jako moudří rodiče. Dávat jim to, co si sami obstarat nedokážou - bydlení, jídlo. A na oplátku vyžadovat plnění povinností - udržování bytu v pořádku, umyté schody a pravidelnou docházku do školy/práce. Nedávat jim do ruky peníze na nájem - sociálka může platit přímo bytovému družstvu. Vyžadovat omluvu za každý prohřešek, případně udělit odpovídající trest. Co ukradneš, musíš zaplatit - nebo odpracovat. Co rozbiješ, oprav. Nelíbí se ti to ? Tumáš chleba a vodu, zbytek dostaneš až začneš spolupracovat. Nebo se o sebe můžeš starat sám.

14808

11.06.2003 06:38

Kniha, o které byste měli vědět

Čárky ...

Atom 147.?.?.?

Můžete mi někdo vysvětlit, proč se na tomhle fóru rozmáhá móda psát mezeru před a nikoli za čárkou v souvětí ?

14822

14.06.2003 13:20

Možná přijde i kouzelník

RE: Brainwashing?

Atom 147.?.?.?

>Mne navíc zajímá, jak to měli organizované, že jen několik hodin
>po uzavření volebních místností už věděli, že PRO je asi 70%.

Prostě měli u východu z vybraného vzorku volebních místnosti člověka, který se těch lidí vyptával. Je to běžný postup pro výzkumy veřejného mínění. Je jasné že spousta lidí z těch dotazovaných se s "výzkumníkem" odmítne bavit, nebo mu nakukají nesmysly, takže o nějaké přesnosti výsledků se nedá mluvit.

14968

15.06.2003 12:20

Kouzelník se nedostavil

Žádná kaše se nejí tak horká ...

Atom 147.?.?.?

Otázka "EU ano či ne ?" se změnila na "Do EU ano, ale jak ?".

Od referenda do úplného vstupu je ještě daleko. Mezítím se změní Unie i naše vláda. Pokud se některým evropským byrokratům podaří prosadit Ústavu EU tak, jak je navržená, lidi změní názor. Když půjde do tuhého, stále ještě můžeme vycouvat.

15028

22.06.2003 21:28

Ještě k případu Opočenský

Ještě k případu Opočenský

Atom 147.?.?.?

Chybí tu jedna podstatná informace :

Věděli o tom rodiče těch dívek ?

15361

05.09.2003 21:57

Sedávej panáčku v koutě...

Sedávej panáčku v koutě...

Atom 212.?.?.?

Hua ... váš syn byl prostě vyjukaný z nového prostředí, zajímal se spíš o to, kde je kuchyň, sprcha a záchody. Slečny byly zřejmě z vyššího ročníku a snažily se "oťukat" nové přírůstky. A-nebo také ne a chtěly prostě jen ulovit někoho, kdo jim ukáže tu kuchyň, sprchu a záchody. [smích]

19141

07.10.2003 13:31

Vymírejme vědecky

Sociální stát

Atom 147.?.?.?

...
Někde jsem potkal zajímavý návrh na řešení sociálních dávek :
1) Zavést pevnou částku na hlavu, "životní minimum", která stačí na holé přežití, kterou by dostával každý, ať pracuje nebo ne, po celý život. Co s ní udělá, je jeho problém. Co si vydělá navíc, je po zdanění jeho a hotovo.
2) Zrušení důchodů a většiny dalších podpor. Na přežití stačí "životní minimum", kdo chce ve stáří důchod, ať si našetří (třeba formou důchodového pojištění).
3) Místo podpory v nezaměstnanosti zavést dotované zaměstnání pro lidi, kteří by rádi pracovali, ale nic neseženou (něco na způsob hladové zdi). Mohou to být různé veřejně prospěšné práce, např. sbírání odpadků okolo silnic, opravy dětských hřišť a tak.
4) Změnit politku dětských přídavků tak, aby je dostávali ti, co se o děti opravdu starají (ať mají malé nebo velké příjmy) a né individua, která děti ráno vyhodí na ulici, k obědu jim dají kus chleba a jdou čumět na televizi. Pro sociálně slabší zavést účelové příspěvky, ale tak aby nešly přímo do rukou rodičům jako hotovost (můžou to být poukázky, stravenky, jízdenky a tak), nebo důsledně vyžadovat doklady o zaplacení konkrétních věcí.
5) Posílit osobní zodpovědnost zaměstnanců a úředníků. Za konkrétní věc musí zodpovídat konkrétní osoba, né ve stylu "katastrální úřad udělal chybu, omlouvá se a vy si to nějak vyběhejte".

...

Ono to tak úplně jednoduše nejde, ale dalo by se z těhle myšlenek vycházet. Bohužel dneska je problém v tom, že jsou to myšlenky, a myšlení socdemácká (ostatně vlastně žádná) vláda nepodporuje. Jde jí hlavně o hlavně důchodce, kteří se narozdíl od pracujících lidí většinou nudí, mají dost času mávat transparentama a narozdíl od malých dětí, o které by se měl stát starat nejvíc, mají volební právo.

20389

08.10.2003 09:53

Odpověď na některé zajímavé příspěvky za článkem "Vymírejme vědecky"

Odpověď na některé zajímavé příspěvky za článkem "Vymírejme vědecky"

Atom 147.?.?.?

...
Ono se to hezky řekne : děti uživíte už teď, musíte se uskrovnit. Jenže mateřská stačí tak na pokrytí potřeb děcka, na maminku toho moc nezbyde. Zkuste se zeptat mladých maminek se dvěma malými dětmi, jak "snadno" se jim podaří sehnat práci. Žena s malým dítětem je pro zaměstnavatele nevýhodná a z jednoho platu se rodina uživí dost špatně. Tákže spousta mladých lidí tu má nelehkou volbu : buď žít do třiceti bez dětí, rozumně si vydělat a pak založit rodinu, nebo všechno obětovat dětem a žít možná i celý život na životním minimu.

Docela se nedivím tomu, že si velmi často vyberou první možnost.

20446

20.10.2003 12:03

Odhalení plíživého orwellianismu ve Spojených státech

Odhalení plíživého orwellianismu ...

Atom 147.?.?.?

Nejhorší na tom je, že spousta z nových opatření se proti terorismu dost dobře použít nedá ... Clenové bandy z 11. září spolu komunikovali výhradně osobně. Falešné doklady na různá jména nejsou velký problém, pokud máte dost peněz.

...

Totalitní systém se "unaví a ošoupe", až když to jeho organizátoři dovolí. Jenže to už bude pozdě ...

20971

24.10.2003 10:14

Rozvod

Rozvod

Atom 147.?.?.?

Napište o tom knihu ... Vám to už asi bohužel nepomůže, ale aspon si ji pár lidí přečte a přehodnotí svůj pohled na věc. Snad si s tím i něco málo přivyděláte ...

21067

10.12.2003 18:03

Znamení šelmy

Znamení šelmy

Atom 147.?.?.?

Neni otázka jestli, ale kdy bude plošné "očipování" zavedeno. Je plýtváním sil proti tomu bojovat. Naopak je potřeba věnovat všechnu energii na zamezení zneužítí takových čipů.

22646

19.12.2003 12:35

Nový design

Nový design

Atom 147.?.?.?

Hmm, je to docela dobré, akorát s tím zkracováním řádků bych to tak nepřeháněl. Větší monitor si obvykle člověk pořizuje proto, aby se toho na obrazovku více vešlo. Někteří exoti (jako třeba já) sedí od monitoru trochu dál a rádi si nastavují větší písmo.

Lepšímu sledování řádků může pomoci jejich větší rozestup. Pokud opravudu chcete dělat široké okraje, nechte je i mezi sloupečky.

Taky je dobrým zvykem nastavovat šířku sloupců (tabulek) relativně (width="90%" atd.). Komu se zdají řádky moc dlouhé, může si pak snadno změnit velikost okna a tím je zkrátit podle svých představ.

23056

19.12.2003 19:27

Vianoce v Kanade

Vianoce v Kanade

Atom 147.?.?.?

Zajímalo by mne, kdo předtím nosil dárky, když Ježíška sem přinesli až křesťané. V Norsku prý dodnes nosí dárky koza [smích]

23083

15.01.2004 18:34

Cikáni vítězí

Zajímavé

Atom 147.?.?.?

Jen mi není jasné, proč někdo, kdo je schopen podat stížnost k mezinárodnímu soudu, si nedokáže sehnat práci a musí žít na sociálních dávkách ...

24481

24.02.2004 23:10

Rabováni na Slovensku

Rabováni na Slovensku

Atom 147.?.?.?

Tíživou sociální situací snad lze omluvit krádeže potravin. Podle některých oficiálně nepotvrzených (ale ani nevyvrácených) informací krom běžných potravin zmizela i spousta alkoholu, cigaret a sladkostí. I to by se snad dalo ještě skousnout. Napadení prodavačky (která stála v koutě a bála se hlesnout), policistů a vyhrožování vykrádáním domů "bílých" už opravdu nemá s plněním hladových žaludků nic společného.

Přesto nic z toho neopravňuje vládu k nasazení vojáků. Nasazení armády proti vlastním občanům (byť i nepřizpůsobivým cikánům) je vlastní totalitním režimům a ve svobodné zemi pro něj není místo.

Rozumným humánním řešením by bylo reagovat na volání "nechceme dávky, chceme práci" výstavbou tzv. "hladových zdí" (nebo raději domů - zdi nejsou dnes mezi humanisty příliš populární [smích]). Vedlejším efektem by bylo, že by si cikáni vlastnoručně postavených domů víc vážili.

25865

27.02.2004 10:27

Pavel Opočenský na hranici

Pavel Opočenský na hranici

Atom 147.?.?.?

Normální dvanáctileté děti nejsou rozumné. Uvěří kdejaké blbosti, co jim kdo nakuká. Pochybuju o tom, že je skutečně miloval. Spíš je jen využíval pro svoje potěšení. Ty holky za ním taky nechodily z lásky, ale pro peníze. Učit děti (byť cikánky) prostituci mi přijde docela zvrhlé. Co byste dělal, kdyby něco takového prováděly _vaše_ děti ?

K celému případu mi chybí jedna zásadní informace : Kdy se to dozvěděli rodiče těch dívek a co proti tomu dělali.

25942

01.05.2004 23:01

Zrůdnosti amerických vyšetřovatelů

Demokracie

Atom 147.?.?.?

Zřejmě tu dolo k menšímu nedorozumění. Demokracií je sice myšlena "vláda lidu", ovšem ne ve druhém (koho, čeho), nýbrž ve třetím pádě (komu, čemu).

28518

25.07.2004 00:11

A prosím pěkně, kde ty stránky vlastně jsou?

Atomová puma

Atom 62.?.?.?

"Návod" na výrobu atomové bomby se dá najít celkem snadno - zadejte do googlu heslo "jaderna puma navod" (bez uvozovek a diakritiky). Je to lehce humorný výtah z materiálů dostupných v technické knihovně. Laik podle tohohle "návodu" nepostaví funkční bombu ani náhodou a odborník si potřebné informace snadno sežene jinde.

Mimochodem, tenhle text byl v předinternetové době podnětem k likvidaci jedné velmi oblíbené české BBS.

31366

25.07.2004 12:25

A prosím pěkně, kde ty stránky vlastně jsou?

RE: A prosím pěkně, kde ty stránky vlastně jsou?

Atom 62.?.?.?

>Pane Stwora, najděte si je sám. Nepedofilní jedince to
>nezajímá a k odsouzení pedofilie a činů pedofilů není
>potřeba vyhledávat a očumovat dětskou pornografii a tím si
>vytvářet "vlastní názor". A to ani ze zvědavosti. V tomto
>případě nepovažuji zvědavost za omluvu, ale za výmluvu.

Smyslem článku zřejmě není kritizovat nedostatek dětského porna na internetu, nýbrž toho šíleného humbuku kolem něj. Je samozřejmé, že proti prznění dětí se musí bojovat všemi prostředky. Ale nemělo by to odvádět pozornost od ostatních neméně důležitých problémů společnosti.

Podvyživené děti v Africe už vyšly z módy (přestože se problém nevyřešil, ba naopak). Teď se bude bojuje proti dětské pornografii. Pár desítek exemplárně vybraných zločinců skončí po právu za mřížemi, společně s nimi i několik málo nevinných. Policajti dostanou prémie a nové pravomoce. Politici odvedou pozornost od svých vlastních nepravostí a protlačí nějaké ty regulace internetu, které by jinak neprošly. Televize a noviny získají zájem diváků/čtenářů a vyrejžují tak víc z reklamy na žvýkačky a dámské vložky.
Za dva roky se na vše zapomene a najde se jiný mediálně zajímavý problém. Zbytky starých gangů se doplní novými lidmi, poučí se ze svých chyb, začnou se lépe skrývat a budou v prznění dětí potichu pokračovat dál.

31379

05.10.2004 15:31

Zvědavec se opět převlékl

Zvědavec se opět převlékl

Atom 62.?.?.?

Fuj, to jsem se lek'.

34353

16.05.2005 21:43

Hokejové třeštění

Hokejové třeštění

Atom 62.?.?.?

Každého baví něco jiného. Paní Nováková má ráda večerní televizní estrády a odpolení telenovely, její manžel raději policajty z Kobry 11. Procházkovi ze čtvrtého patra šli tenhle měsíc už po čtvrté s dětmi do ZOO. Doktor Možný z přízemí zase nemůže dospat a pouští si ve tři ráno Mozarta, což neskutečně rozčiluje čerstvého důchodce Mareše, který bydlí nad ním a vstává na ryby až v půl čtvrté. Štěpánek ze třetího poschodí zas včera oslavoval narozeniny a ožral se jak prase. Potom zvracel z okna a málem zasáhl bábu Zelenkovou, která se zrovna vykláněla z jiného okna pod ním a zjišťovala, koho si to mladý Čermák vede domů, když jeho manželka včera odjela do lázní. Bláhovi z vedlejšího baráku zrovna přijeli z dovolené ze Španělska a na parkovišti potkali rozjařeného a lehce podnapilého Macháčkem. On se totiž před půlhodinou vrátil z Vídeňského mistrovství v hokeji a každému na potkání bujaře popisoval gól do prázdné brány dvanáct vteřin před koncem zápasu.

Takže pokud se vám hokej nelíbí, nekoukejte na něj. Přijde mi ale velice povrchní odsuzovat jiné kvůli tomu, že nesdílíte jejich způsob zábavy.

52796

21.08.2009 22:48

Ruští diplomaté vyhoštěni

Vůbec nejde o radar ....

Atom 89.?.?.?

Ve skutečnosti nejde vůbec o radar, ale o rozdělení politického vlivu v Evropě. Amíci by si rádi pojistili některé investice před případnou majetkovou reformou zahájenou našimi východními bratry. Mít při případném "nedorozumnění" opěrný bod dále od svého kožichu (a blíž k oponentovi) také není k zahození.

Rusové stále považují Československo za svou "sféru vlivu" a imperialistickou základnu by tu viděli tuze neradi. Vzít nás případně pod ochranou vojenskou ruku už by neměli tak snadné.

Zprávy typu "za dva roky Írán může ostřelovat Evropu", "chceme ochránit své spojence před terorismem", "Rusko sem zamíří jaderný arzenál", "radar zabije vše živé v okruhu 50km" jsou jen povídačky, které mají zamaskovat skutečnou situaci. Íránci nebudou dávat záminku ke srovnání Teheránu se zemí. Navíc všude po Evropě mají spoustu spřízněných věřících, kteří by to mohli omylem schytat. Zrovna tak Rusové nebudou zamořovat území určené k okupaci, když stačí jedna dobře mířená střela s 50kg obyčejného TNT.

Já osobně tedy beru US základnu jako očkování proti ruským kolonizačním choutkám. Dokud bude americký voják držet pozice v Brdech a bývalý agent KGB vhodně regulovat kohoutek s ropou a plynem, nedovolí si ani jeden z nich překročit slovenskou hranici. Proto jsem (se skřípěním zubů) pro radar. Připište si čárku.

198371

05.09.2009 22:53

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: Vůbec nejde o radar ....

Atom 89.?.?.?

Ano, myslím si, že by Rusům někdy v budoucnu mohlo stát za to nás zase obsadit. V 68mém jim to také stálo za to, přestože si to u nás téměř nikdo (až na pár exotů) nemyslel. Státy VS byly jen nástrojem řízeným z Moskvy. Nebo si myslíte, že obsazení Československa byl nápad Maďarů, Poláků a Východních Němců, kteří jen SSSR požádali o pár tanků na výpomoc?

Rusové říkají, že jejich střely nějaký protiraketový štít hravě překonají. Vzápětí křičí, že ta koule v Brdech ohrožuje jejich bezpečnost a zaměří na ni své zbraně. Takže je evidentní, že k protestům proti americkému radaru mají nějaké jiné silné důvody, které nám nehodlají sdělit. To mě přesvědčilo, že se za těch 40 let ruské myšlení zas tolik nezměnilo a US radar u nás nemusí být až tak blbý nápad.

Ano, USA (stejně jako Rusko) občas používají svoje vojenské arzenály proti různým jiným státům. Ale nikdy ne proti těm, kde už má kus arzenálu druhý z nich. Jinak řečeno, US základna funguje jako očkování proti ruským vojskům a naopak.

199635

Aha, takže rusko-izraelští oligarchové koupili na černém trhu v Izraeli polonium a poslali ho svým kámošům z Islámského Státu do Británie. Polonium vyzařuje záření alfa, které neprojde lidskou kůží ani listem papíru, proto se muslimákům skvěle hodí na výrobu bomby. Jako kurýra zvolili někoho hodně nenápadného: zběha z FSB. Ten však byl natolik tupý, že si to omylem nalil do kafe.

Putin to být nemohl, protože v Rusku jsou všechny tajné reaktory pod mezinárodní kontrolou. Narozdíl od rusko-izraelsko-islamistické mafie nemá dost peněz, aby ho koupil na černém trhu.

332520

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 0

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,59 Kč
Kanadský dolar
17,28 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,06 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,09 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 083,52 Kč
1 unce stříbra
585,84 Kč
Bitcoin
852 522,31 Kč

Poslední aktualizace: 14.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 302 824