Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané tmo

Nalezeno 422 příspěveků, 2 různé IP adresy

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.01.2011 00:45

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

tmo 89.?.?.?

při vší úctě, že vy jste něco neviděl, to nic neznamená... mohlo to být vašim očím ukryto anebo jste o tom, vlivem omezené informovanosti za totality, neměl ani potuchy... například feťáci byli zavřeni ve věznicích nebo psychiatrických ústavech (ty byly zneužívány i pro jiné nepohodlné), a žebráci byli... jen ne na ulicích, protože by je tzv. Veřejná bezpečnost odklidila z očí a případně zmlátila. cizinci zde byli, jen byli z kuby, sovětského svazu, vietnamu, iráku, angoly a všelijakých bratrských rozvojových zemí. řada z nich zde i zůstala. finanční podvodníci byli - ale malí byli zavření za tzv. "příživnictví" či "rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví", a velci hajzli z komunistické nomenklatury byli mimo zákon... mohli krást vesele ve velkém, a beztrestně, kryti stranou a všeobecným mlčením. mimochodem kdo asi rozkradl velkou část velkých majetků po tzv. revoluci? opět soudruzi v první řadě... byli u zdroje informací, měli moc a kontakty.
kriminály byly právě dost přeplněné, a to i politicky či nábožensky nepohodlnými osobami.
byli jsme (s výjimkou okruhu části socialistického tábora) oběťmi totalitního izolacionismu. pak samozřejmě některé vlivy zvenčí chyběly nebo byly slabší (pozitivní i negativní), avšak na úkor svobody a kvality života lidí.
přídavky na děti byly a jsou i dnes (i když menší, protože každý si své děti řeší sám, nejsou přece státní, ale rodičů). tyhle socialistické dotace nikdo nepopíral, stejně jako existenci novomanželských půjček... ale nebylo to tak bohaté jak tvrdíte a nedal se za to naráz zařídit celý byt, jak moudrousták výše tvrdil.
nepopíral jsem ani, že zde byla tzv. socialistický výstavba nekvalitních panelových klecí (navíc velmi neefektivní). ani to, že byla dotována státem=námi všemi z daní. o "nenávratné půjčce" nic nevím, rozhodně mi ji nikdo nenabídl a ani jsem o takovém nesmyslu neslyšel - když je to nevratné, pak by to nebyla půjčka ale dar. a dovedete si snad představit, že by to každý dostal??? to by jich pak stát musel darovat cca 10 milionů, a na to pochopitelně neměl. u půjček prosím raději neřešme, že se za to nedalo skoro nic koupit... tehdy se spíše shánělo, než nakupovalo. všeho byl jeden nebo dva druhy, kvalita socialistická.
takže si opravte své idealistické představy, nebo si dál soukromě lžete, jak to bylo skvělé.

236269

18.01.2011 01:00

Podvod zvaný úroky

RE: Opět zoufalá demagogie

tmo 89.?.?.?

jde o to, že úvěr by pak chtěl každý, ale jen někdo by jej mohl dostat... ta lepší kasta. ta horší by z těch společenských fondů neměla nic, jen veškeré nevýhody daněmi počínaje a nájemným konče.
a jde o to, že pokud by se kritéria změkčila (splátky snížily na minimum a rozložily do nekonečna), nastala by pochopitelně ta hyperinflace, a nikdo by za ty na trh vržené peníze (znehodnocené) nechtěl tu miliardu domů stavět a prodávat.
ještě to řádně domyslete, než budete odporovat.

bezúročné úvěry jsou samozřejmě taky pitomost - každé zboží či služba má svou cenu, a vyjmutí jedné komodity (peněz) a prohlášení že jsou bezplatně, povede samozřejmě opět k neohraničenému zájmu, nekonečné emisi a nekonečné inflaci. úrok je kromě odměny také regulační cenou za půjčování peněz.
úrok ničemu nevadí. to jen někteří blbečkové nechtějí pochopit, že když reguluje právě je osobně, že to není nespravedlnost či zlodějna, ale odraz faktu, že právě oni jsou těmi, kteří nemohou půjčku dostat, protože si (se svými příjmy) nemohou dovolit ji splácet.

236271

18.01.2011 23:37

Podvod zvaný úroky

RE: Opět zoufalá demagogie

tmo 89.?.?.?

>to jen ti, jimž to přináší bezmezný a navíc bezpracný zisk budou vymýšlet komplikované konstrukce
jen blbeček ví, co je bezpracné a co pracné. například vydělat a naspořit kapitál pro půjčování je tak pracné až úmorné, že člověk skoro ani nežije... a jen debil si představuje, že to přišlo samo.
a o tlamě satana si blekotej jak chceš... tvé pohádkové představy a děsy nikoho moc nezajímají.

kdyby to bez úroku šlo, pak by to bezpochyby bez něj fungovalo. ale PRAXE dokazuje, že kecáš. něco jako by jiný debil tvrdil, že to na světě přece jde i bez sobectví... něco jako utopie, že se přece mohou mít na světě všichni dobře.

nech na dobrovolnosti každého, zda si chce půjčit a zda má na to, aby splácel. je to jeho rozhodnutí a jeho věc, jestli chce komfortně žit hned nebo až za 20 let.
mimochodem s někým si vytírat prdel by měl bavilo. hádej s kým...

236372

22.01.2011 12:02

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

tmo 89.?.?.?

>chtěl jsem původně rozkopat váš názor mnohem více, ale pak jsem si řekl, nestojíte mi za to ani vy ani tma
problém bude nejspíše v té vaší neschopnosti reagovat na správné názory [velký smích] k tomu pouze nenávist a emoce líného nešťastníka nestačí.

>by mě zajímalo odkud jste vzal první peníze
typicky idiotský zájem nýmanda, který nemá peníze a nechápe, odkud je jiní mají... a závidí jim je, pokládá za vyloučené, aby je měli... nebo aby je měli poctivou snahou získané. -tou snahou, kterou dotyčný ubožák nemá a nikdy neměl, a jen čeká na revoluce a státní dotace, protože odjinud mu peníze nekynou. nenávidí je, bojuje proti nim, ale bere si je od jiných, jako žebrák.
a ještě na ně nadává... bezdůvodně uráží:
>...Vy a podobní Mordechajové...
>...jste největší zmrdi této planety...
>...Takoví jako vy, jsou pouhým hnisem...
>...bude utřen jako špína a vyhozen na skládku...
>...Budete lhát a zapírat se...
>...vaše hodnota rovná mínus nule
>...hodnota vašich názorů je nižší jako hodnota prasete na porážku
>...vy mohl dále šířit tyto zlodějské názory
drahouši, tvoje nenávist je opravdu nezměrná, vrcholně soudružská. a zmatek v tvé méněcenné palici je absolutní. nechápeš, a tak nenávidíš všechny co chápou, a tvrdíš, že lžou a nemají hodnotu [velký smích] a sníš o tom, jak s nimi po soudružsku zameteš. ..tak, jak líní a neschopní soudruzi jedině mohou něco znamenat -ve zmatku revoluce něco CIZÍHO ukrást a dostat se konečně K MOCI nad jinými lidmi... nad těmi, které ve své nenávisti nezabijí. tomuto zase já říkám ubohá špína... líný odpad, nepoužitelný k ničemu skutečně hodnotnému. neschopný i sám sebe uživit.

236615

22.01.2011 13:58

Malé vítězství rozumu

manipulativně křivé a agresivní hádání se...

tmo 89.?.?.?

pane Stworo, podle mého soukromého názoru byla korespondence s pracovnicí Metropole Zličín nekorektní a zbytečně agresivní.

radíte i zde jiným kuřákům, jak ZNEužívat jako páky Hitlera. přitom vám ani nedoklaplo, že "co nemáš rád sám, nedělej druhým" -nemáte rád, když někdo křivě zneužívá tzv. nacismus a holokaust proti vám. ale není vám trapné to použít obdobně křivě proti jiným, pro svoje vyděračské "potřeby", a tak radíte, jak na to:
>prosazováním myšlenek nacistů a hlavně Hitlera. Tohle nekuřáci neradi slyší. Pokud řeknou, že to je blbost, pokračuje naše argumentace takto: Nacisté měli mnoho vizí o světě, který chtěli budovat, mezi jinými to měl být svět bez kuřáků. Nacismus byl společnosti odsouzen jako celek.
...a užíváte dokonce lživé tvrzení:
>Není možné argumentovat, že tenhle kousek nacistické filosofie ještě ano a tenhle už ne.
-jenže ono to možné je! každý si ve svém mozku (a svědomí) posoudí, co je dobré, třeba i část.
>Konečně, kdo má právo říct, které myšlenky nacistů byly dobré a které špatné?
-já mám to právo! a každý má to právo MYSLET SI COKOLIV, co uzná za dobré. jenže vy byste na jedné straně chtěl hájit právo na soukromý svobodný názor i projev, a na druhé straně užíváte stejně křivých metod (zneužití strachu z tématu nacismu), jako ti, co vás popotahovali po soudech. je to ubohé... tím spíše, že se zneužitím něčeho proti člověku máte osobní zkušenost.
ještě k bodům:
>Nepodařilo se prokázat, že pasivní kouření škodí.
že se něco nepodařilo prokázat (pouze podle vás), to neznamená, že to tak není. objektivně vzato je vdechování koncentrovaného a rozředěného kouře škodlivé, jen jinak intenzivně. a pokud píšete o bod výše:
>Kouření škodí
, pak logicky musíte uznat, že vdechování týchž škodlivých exhalací škodí i nekuřákům.
argumentovat "právy" umí kde kdo... ale uvědomujete si, že vaše takzvané právo na škodlivé kouření vytváří pro někoho nepříjemné komplikace, POVINNOSTI, nutnost investice do vzduchotechniky a stavebních úprav? proč by někdo jiný (majitel kavárny aj.) měl být vaším zlozvykem finančně ovlivňován, doplácet na to?
podle mě je kouření obtěžující... obtěžuje jiné lidi. a vy nemůžete tvrdit, že "přece mám právo dělat i to, co jiným vadí, jinak ze mě děláte občana druhé kategorie". NIKOLIV! -copak nemáte právo onanovat? nebo souložit? máte! ale řekněte -šel byste doprostřed Metropole Zličín provádět tyhle věci a tím obtěžovat jiné? nešel (doufám). a zřejmě byste uznal, že ostatním může "výkon tohoto vašeho práva" vadit. -proč je tomu tedy u kouření jinak? máte to právo! ale provozujte si je doma nebo tam, kde tím nebudete obtěžovat. PROSTĚ TOTO UZNEJTE A NEHAJTE SE AGRESIVNĚ, A LSTIVĚ A ABSURDNĚ NEPROPAGUJTE NENORMÁLNOST (navíc škodlivou).

236617

22.01.2011 18:39

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

tmo 89.?.?.?

no jistěéé... málem bych zapomněl: další typickou vlastností méněcenných soudruhů (obecně) je, že když chybí vlastní argumenty, když chybí i schopnost reagovat a zášť roste, tak aspoň uboze zaútočí na osobu či jméno oponenta. tak, jako ty zde na můj nick TMO. to samozřejmě neznamená to, co ty si představuješ (ve své hlouposti jsi nezjistil, že TMO je něco jiného než tma). ale to ti nevadí... tobě přece šlo jen o stupidní útok na to jediné, co zvládneš. (neboj, nejsem tak malý, abych začal na revanš vymýšlet něco o "sasin" ).
mimochodem za jasné oblohy je právě noc prosvětlena hvězdami. zato tobě zřejmě nezablýskne v temnotě tvého nitra ani jiskérka naděje. mělo by mi tě být líto...

236633

23.01.2011 02:40

Malé vítězství rozumu

RE: manipulativně křivé a agresivní hádání se...

tmo 89.?.?.?

Sašo, nikdo z nás není andělem, absolutně bez nějakých neřestí. ale někteří jsme schopni pochopit, že naše chtíče jsou naše, a nemusíme je nutně vnucovat jiným, kteří o ně nemají zájem, ba dokonce jsou jim na obtíž, protivné. to je základ ohleduplnosti, minimální sebereflexe.
o H. se bavit nemusíme... i když by mě zajímalo, odkud čerpáte tu skepsi o jeho osobě. já se nějak nemůžu rozpomenout, co on osobně udělal. pravda, uměl dobře řečnit, strhnout davy, a předat jim své vize, mnohé i podnětné a povzbuzující. ovšem s nacisty mě laskavě nespojujte... tím spíše, že se o to propojení snažíte jaksi křečovitě, se snahou o zašpinění, vzbuzení negativních reakcí na takto onálepkovaného (nesmyslně).
egoismus? snad můj? ale ne... já jiným přeju to, co si zaslouží, i nějaké radosti navíc. uznávám jejich práva -ale nemohou říkat, že mají právo na svévolné obtěžování jiných, proti jejich vůli. nemohou si pro své právo provádět svou neřest vynucovat investice navíc od druhých lidí -separátní restaurace, ta vzduchotechnika i stavební úpravy, i práce navíc jako úklid vajglů po ulicích, větrání a praní zasmraděného oblečení po návratu z hospody... také navíc. a nepřijdete na mě doufám s tak dementní námitkou, že tam nemáme chodit. to bychom se pak museli bavit, kdo tam vlastně chodit může a kdo ne, a to by byla složitá debata o normálnosti, drzosti bezohledných a o zákonech (demokratické většiny?).
každá tolerance má svoje mantinely - nejde všude dělat kavárnu pro nekuřáky a jednu pro kuřáky. to by se pak mohli ozvat feťáci a požadovat ještě jednu kavárnu pro kokainisty a heroinisty... prostředí, které by k jejich neřesti bylo vlídné, vstřícné. a snad by se nakonec ozvali i nudisti, že v běžných prostorách nemohou volně projevovat své sklony ke svlékání, dále sado-masochisté, jimž vadí nevstřícnost "obyčejných" lidí k bičování. pedofilové by zase prosazovali, že i oni chtějí své prostory pro seznamování s malými holčičkami, a že je pohled na dospělé báby otravuje. atd. je to samozřejmě záměrně přehnané... analogie je ale jasná: každá menšina, vymykající se zdravému normálu, si může dělat to své, ale jen v prostorách k tomu určených nebo v soukromí. a není to projevem netolerance většiny. je to uznáním menšinovosti menšiny a logickým, nepyšným ústupem do ústraní, když už ostatní existenci jejich nenormality "musejí" akceptovat.
pýcha na nenormalitu je jaksi vadná... asi podobně, jako dnes se jedna nenormalita téměř pyšní svými úchylkami - homosexuálové jsou tak drzí, že získávají postupně víc a víc prostoru, až se jeví, že jsou frajeři, hrdinové, a že jejich úchylnost má být uznána za normál.
a to jsme se nebavili o participaci zdravých na léčení většího počtu zdravotních problémů u kuřáků. ale to by opět od podstaty odběhlo k diskusím o studiích, atd.

236662

23.01.2011 03:15

Malé vítězství rozumu

RE: Ach jo........

tmo 89.?.?.?

předně: rád poznávám ohleduplného kuřáka, který si alespoň v cizích prostorách nezapálí, zvláště s ohledem na nekuřáky, které by to mohlo obtěžovat.
ta scénka z domovského obýváku už je diskutabilní -ne že by to návštěvě nekuřáků nevadilo -ono jim to zřejmě vadí, ale když přijedou na rodinnou návštěvu, nebudou se přece k dědovi chovat separatisticky a neodlezou přece někam do ložnice. jenže panu domácímu se zdá, že si doma může dovolit VŽDY všechno, a tak nebere ohledy na to, že by bylo vhodnější na dvě-tři hoďky přestat.
no a následující hláška je ukázkou nikoliv tolerance, ale drzé nadřazenosti, falešného pocitu vlastnického práva, resp. podřízenosti všech nějaké pověře, že k pivu patří cigareta:
když jdeme do "Dřeváku" na pivo, všichni vědí, že k pivu patří i cigáro. Komu to vadí, ať tam nechodí.
-můžu vás ujistit (jako odnaučený kuřák), že jsem si kafe ani pivo nějak neuměl bez cigarety představit. ale je to nesmysl!!! je to jen psychická závislost, a trvalo to jen zhruba čtvrt roku. a dnes vím, že si v pivu, bez znečištění úst a nosu, vychutnám věci dříve netušené. na pivu si pochutnávám (svijanský Rytíř 12° nebo delikatesa vyškovský Generál 14°). to kuřáci pijí asi jen tak automaticky, že se to v hospodě přece dělá (podobně jako automatismus, že k pivu patří cigáro), a pivem často splachují puch z cigatery, resp. pocit sucha z kouře.
mě by ani nenapadlo někoho peskovat, že si hulí doma nebo venku na čerstvém povětí (i když i po dokouření smrdí a jednání s kuřákem na blízkou distanci není úplně nejpříjemnější). nechápu ale ty nápady kuřáků, že tady je to všecko naše, a komu to vadí, ať drží hubu a neleze sem... viz ty hospody.
až (pokud) budou hospody povinně označené jako kuřácké nebo nekuřácké, pak by věc byla jinde. ale s polovičatým řešením jako propojené místnosti, kde v tzv. nekuřácké části je zahuleno stejně jako v kuřácké, to je nanic. chce to buď uzavřené prostory (náklady + stejně bude pocit segregace) anebo raději označení celé provozovny jen jako ne-/kuřácké. to ať si rozhodne majitel.
přesto všechno mám ale dojem, že těch diskusí a ohledů k nenormálům, kteří potřebují drogu a aby se jim kouřilo z hlavy, bylo už příliš. je to prostě vadné, a jako takové by to mělo být přirozeně upozaďováno, a ne stále vehementněji to téma provětráváno, a vytvářen falešný dojem, že se snad jedná o ublížené chudáčky, jimž musíme dopřát jejich neřest. -a komu dalšímu budeme dopřávat jakou jinou neřest? uděláme jim také speciální hospody?

236664

23.01.2011 11:30

Malé vítězství rozumu

RE: manipulativně křivé a agresivní hádání se...

tmo 89.?.?.?

dejme tomu: Hitlerova tolerance třeba byla malá (anebo měl větší smysl pro normalitu a pořádek), a dnes je tolerance velká... nikdo vás nenutí přestat kouřit ani se vás nesnaží zabít. -v čem tedy zrovna teď máte problém? není to paradoxní? převrácené? a H. jen tendenčně zneužívaný jako odstrašující záminka?
>...tolerance následuje Ameriku...kouřilo se do slova a do písmene všude, včetně výtahů a operačních sálů. (Byly i jiné svobody...
to nebyla tolerance, to byla zrůdná a všudypřítomná bezohlednost kuřáků!!! nenormalita stavěná na rovinu normálnosti. asi stejně trapné a tragické nenormálnosti, jako v dnešní době lidé nahradili cigarety léky (které se dostávají do řek a ryb). tím jsme se ale odklonili od tématu základní ohleduplnosti. a věřte, že jsou ohleduplnosti které jde ovlivnit (a proto by se to mělo dělat), a jiné, které lze ovlivnit méně (zpocené nohy). snad mi ale nebudete tvrdit, že nohy smrdí jen kuřákům s poničeným čichem, a že se potí jen nekuřákům. to by byla dosti debilní konstrukce. každopádně je k jiným slušné (protože ohleduplné, a o tom se bavíme), aby se VŠICHNI myli a vyměňovali si ponožky... prostě aby se snažili nechodit do společnosti lidí špinaví a jinak obtěžující.
některé tupé, bezohledné lidi je ale nutné k ohleduplnosti přinutit... když nemají sami dost citlivosti, a jiné skutečně obtěžují. zbytečně. (kdyby byla ohleduplnost, nemusely by být ani zákony).
>vše co přináší peníze je svaté a nesmí být omezeno
chytání se této zrůdné teorie/trendu je amorálnější a škodlivější než počínání jistého H. -pokud přinášejí peníze drogy, začneme tedy heroin volně prodávat v obchodech potravin? a když přinese peníze zabití souseda, půjdete a umlátíte ho?
doufal jsem, že máte rozum, a že dokážete pochopit, co je normální, a co škodlivé, obtěžující a pro společnost lidí negativní a nebezpečné.
a rovněž tak jsem doufal, že pochopíte, že se nenormalitu nebudete umíněně snažit obhajovat a pasovat do pozice normálu, normy... a že snad nebudete jiným vnucovat ochranu "práv" nenormálů na jejich nenormalitu (tím spíše, že škodlivou).
je to jen o tom, aby i kuřák jako vy přišel na to (přiznal si to), že ON je vlastně nenormální, takže ON musí respektovat normál, přirozenost. -nebo snad byl člověk stvořen s komínem na hlavě... že by bylo v plánu, aby kouřil? a kouří snad nějaký jiný tvor na zemi?

236671

24.01.2011 13:45

Tunis a diktát MMF

častý omyl / neznalost

tmo 89.?.?.?

Nejen tento autor prokazuje základní neznalost, když píše o Tunisku jako o Tunisu. Je třeba si opravit:

stát se nazývá: Tunisko
hlavní město toho státu je: Tunis

236709

24.01.2011 23:52

Tunis a diktát MMF

RE: častý omyl / neznalost

tmo 89.?.?.?

>stát (i hlavní město) se nazývá tunis a tento název je běžně používán od nepaměti
odnepaměti to používají ignoranti, kteří nerozlišují mezi dvěma podobnými slovy... leč jedno z nich je název pro město a druhé (jiné) pro stát... zde Tunisko, Tuniská republika, Tunisia.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tunisko
http://maps.google.com/
http://vlajky-statu.luksoft.cz/afrika/vlajka_tuniska.php

jde o vyjádření toho, že šlo historicky o nějaký emirát kolem města Tunis, tedy Tunisko... něco jako Olomoucko, Kyjovsko...
myslím, že by bylo trapné, aby někdo náš stát nazýval Praha.
kromě toho si klidně vygoogluj heslo Tunisko, a div se, kolik lidí a firem, umístěných na předních místech, se podle tebe "mýlí", když užívá správný název státu Tunisko.

bylo by tak snadné přijat FAKT, a nehádat se, že když to umíš blbě, že to přesto umíš líp. ale to je u některých týpků dost těžké.
smiř se tedy s tím, že (nejen) češi tvoří názvy států určitým způsobem (viz Německo, jiní zase Alemania...), Bulharsko (a ne Sofia), Francie (a ne France ani Paris).

236746

27.01.2011 01:27

USA našly „staršího bratra“

RE: Čínský papírový drak.....

tmo 89.?.?.?

>nechápu, proč by se měl někdo bát číny
já to sice u některých týpků chápu, ale pravdu má paní Feng-yün Song (ze včerejšího Před půlnocí na ČT24), která na dotaz, jak se dívá na strach až averzi některých čechů vůči číně a číňanům (s ohledem na to, že nás zde prý brzy ten početný národ zaplaví a ekonomicky převálcuje) odpovídá asi takto: strach má jen ten, který má slabé sebevědomí. kdo má zdravé sebevědomí, ten se nebojí, že jej někdo o něco připraví.
(já dodávám, že kdo něco umí a chce se mu makat, ten se neztratí. kdo je chytrý, ten třeba ani tvrdě makat nemusí. a kdo je hloupý, líný a/nebo neschopný, bude v bídě vždy. a národ, který se skládá ze sobců, se nebude množit a zanikne nebo podlehne jiným... zcela logické).
kromě toho ta paní zmínila i fakt, že jsou lidé negativní, a pak ti pozitivní (známí kolem ní), kteří se o čínu živě zajímají.
(samozřejmě lze zaujat vždy dvojí postoj - strach a nenávist, anebo zájem, případně obdiv a přátelství/spolupráci).

236867

27.01.2011 01:36

Do hola!

RE: teda

tmo 89.?.?.?

-úplně dohola je hezčí (když má někdo pěkně oblou lebku),
-ježek (na výšku mašinky) je zase o maličko praktičtější - snáze se to udržuje, bez neustálého vyholování při dorůstání, a přece jen ty kratičké vlasy trochu chrání kůži hlavy, když se člověk o něco praští.

jinak stěžovatelé na nefunkčnost odkazů a obrázků: mně všecko jde. problém bude na jejich straně.

236868

27.01.2011 01:54

Tunis a diktát MMF

RE: častý omyl / neznalost

tmo 89.?.?.?

>a pak zařiď to psovsko, to ti přeci musí rvát mozek, nebo ne?
psovsko mi mozek nerve, protože je to jen tvůj nesmysl, se kterým předešlé nemá nic společného. pes je snad canis, ale stát/ostrov se jmenuje canaria, existuje pojem gran canaria a český název kanárské ostrovy (nikoliv pes). tunis/ko se také nikdo překládat nesnažil... takže tvá stupidní "analogie" kulhá na všecky nohy. ale rveš se statečně o poslední slovo.
>tak se podívej, kolik lidí a firem používá tunis
je mi jedno, kolik blbců na světě používá něco špatně. já jsem jen radil někomu, kdo chce psát články o tom státě, aby zkusil psát správně aspoň tak základní věc, a neslučoval město a stát. nic víc.

236870

30.01.2011 13:32

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

povinné (státem dirigované) školství musí skončit

tmo 89.?.?.?

>ve svobodné a demokratické společnosti nemůže být žádné školství povinné nebo vynucované životními poměry a sociálními okolnostmi. Je to přímé zasahování do lidských práv a občanských svobod, diskriminace negramotných
až takto samozřejmě ne... žijeme v rozvinuté společnosti, kde analfabetismus by výrazně znevýhodňoval a byl by krokem zpět. proto základní znalost čtení, psaní a počítání je nutno zachovat... a je to (dotované základní vzdělávání všech), troufám si říct, ve prospěch všech, celé společnosti. i těch, kteří číst umí - mohou totiž předpokládat, že si jejich text umí každý přečíst a reagovat podle toho. jde prostě o rozšířenou možnost komunikace, a na tom není nic špatného.
co ovšem špatné je, je dělení vyššího školství, hrazení školství a vnímání vzdělání na straně zaměstnavatelů a společnosti obecně.
- dělení na to, že učeň je horší než gymnazista, a absolvent průmyslovky je horší než lékař, je špatně. každý má dělat to, pro co cítí vlohy a kde se cítí být prospěšný.
- plně hrazeno by mělo být pouze základní vzdělání. na střední by měli 50% nákladů hradit rodiče, a jednak by je to motivovalo k tomu, aby se starali o náklady té školy... zda jsou nutné, oprávněné, zda je kvalita (kantorů) na výši odpovídající výdajům, ale navíc by je to přimělo více se zajímat i o vzdělání svých tam studujících dětí. a v neposlední řadě by začalo být vzdělání chápáno jako něco, co má (nějakou) cenu. to dnes příliš neplatí - středním vzděláním je již pohrdáno... platí za nedostatečné. tím pádem by o polovinu mohly klesnout daně (část daní určených na školství).
- vysokoškolské vzdělání by mělo být plně hrazeno zájemci o vysoké vzdělání, a to buď hotově nebo pomocí organizovaných půjček (od bank či nadací) se státem dotovanými nízkými úroky; splátky by byly rozloženy na delší dobu tak, aby ty drobné částky mohl splácet už i student, a později zaměstnaný vzdělanec by to mohl platit levou zadní. jeho opravdová, upřímná lačnost po vzdělání by se prokázala tím, že by za toto byl ochoten se zadlužit, obecně řečeno investovat do své budoucnosti. neexistuje totiž důvod, proč by měl každý občan platit vysokoškolské vzdělání někomu, kdo vystuduje, možná se ještě krátce zaškolí v nějakém zaměstnání, a pak poděkuje a svobodně odejde do ciziny... čímž daňovým poplatníkům nijak nevrátí jejich investici daní do jeho soukromého ukojení potřeby vzdělat se na vysoké úrovni.

pro škarohlídy, kteří se domnívají, že by se to uhradit nemohlo, zkusím zhruba propočítat náklady na další vzdělání (nad základní školy, bez ohledu na to, zda středo- nebo vysoko-školské):
student denně absolvuje 6 vyučovacích hodin, měsíčně 120 hodin.
naplněná třída by měla mít 30 studentů (méně je neefektivnost zvyšující náklady školy ...

Automaticky kráceno

237098

30.01.2011 13:34

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

dokončení předešlého

tmo 89.?.?.?

...

pro škarohlídy, kteří se domnívají, že by se to uhradit nemohlo, zkusím zhruba propočítat náklady na další vzdělání (nad základní školy, bez ohledu na to, zda středo- nebo vysoko-školské):
student denně absolvuje 6 vyučovacích hodin, měsíčně 120 hodin.
naplněná třída by měla mít 30 studentů (méně je neefektivnost zvyšující náklady školy = rodičů/studentů).
učitelé by byli za 40 tisíc měsíčně jen kvalitní a schopní učit každý dva předměty, 8 hodin denně.
pronájem jedné dobře zařízené třídy včetně úklidu a údržby by byl 10.000 Kč/měsíčně (odpovídá 2000 Kč/m2/rok).
snadným násobením/dělením mi vychází, že by bylo třeba v jednom ročníku o osmi třídách 960 vyučovacích hodin měsíčně, což by mělo zvládnout 12 učitelů (což stojí 12x40tis=480 tisíc Kč + 10 tisíc za prostory). 10 tisíc ponechejme jako rezervu. výsledek 0,5 milionu měsíčně na jeden ročník s osmi třídami.
500 tisíc děleno 8 třídami děleno 30 studenty je 2083 Kč. polovina z toho je u středních škol hrazena "státem" => 1042 Kč, což si myslím, že je schopna každá rodina (s úlevou z daní) pro svého potomka dát... někde je to částka, kterou každý člen rodiny jen tak prokecá mobilem.
vzdělání by bylo s účastí všech těch kteří si něco platí - rodičů či studentů. tím pádem by byl o studium daleko vyšší zájem než dnes, kdy je cosi JAKOŽE zadarmo. a hlavně by se zvýšila kvalita vzdělání, protože by byli učitelé pečlivě vybíráni rodiči ve spolupráci se školou, a špatný učitel by neměl šanci, že by mu někdo dal šanci vydělávat si špatnou prací 40 tisíc za měsíc. a tato částka je natolik motivující, že by do škol šli rádi učit i odborníci z různých oborů... nebylo by to jako dosud, že je to jen pro ženské, a že "kdo umí, ten vydělává v soukromém sektoru, a kdo neumí, ten to učí".
prostě motivace je alfou a omegou všeho. a na lidi dnes prostě platí finanční motivace. ať už pozitivní (učitelé) anebo negativní (osobně vydávané adresné prostředky z peněženky rodičů/studentů). a takto dosaženého vzdělání by si najednou všichni více vážili a bylo by bráno se všeobecnou úctou, jako něco dosaženého z vážné vlastní vůle a s vynaložením nějakých výdajů a osobní zainteresovanosti, zájmu a energie.
tím by pak odpadlo, že by někdo studoval pro studium samotné, nebo pro prodloužení statutu studenta, nebo pro křečkování znalostí jen pro křečkování nebo pro pochybnou prestiž "jsem víc než jiní"... a navíc mám to zadarmo... tak proč ne, že jo...

237099

30.01.2011 20:16

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Vzdělání k ničemu

tmo 89.?.?.?

>Starší generace nemůže lépe vzdělávat mladší, neboť žádné nové „kousky“ nezná
to je samozřejmě hloupost... lidstvo se, i přes přirozenou degeneraci a entropii, vyvíjí, a učí se novým "kouskům" (vynálezy, technologie, efektivnější postupy) a tyto je schopno lidstvo užívat a rozšiřovat bázi svých vědomostí. učitel tedy může toto reflektovat i nové věci předávat dětem (které je dosud vůbec neznaly) a inspirovat je, aby přemýšlely způsobem, který možná přinese opět další novinky.
je jisté, že každé dítě je zpočátku "prázdné", bez vědomostí, a zdálo by se, že během procesu "plnění" se do něj musí vlézt stále více... ale to by samozřejmě nešlo - učí se prostě jen jinou část ze všech dosavadních znalostí lidstva.
zlepšovat mrtvoly je už nemožné.

237123

31.01.2011 19:48

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: dokončení předešlého

tmo 89.?.?.?

>neni duvod proc na vzdelani neprispivat celospolecensky, nakonec preci tezime z vysokeho vzdelani odborniku vsichni spolecne
to je právě nesmysl. já ze vzdělání někoho nemám nic... pokud dotyčný po studiu zvedne kotvy a skončí v USA, Kanadě, Německu nebo Anglii. naopak pravdou je, že VŠECKO MÁ NĚJAKOU CENU, nebo-li KAŽDÁ SRANDA NĚCO STOJÍ. i vzdělání něco stojí - a tu cenu je třeba zaplatit, pokud to tedy někdo chce. sám osobně! za můj nákup deseti rohlíků nebo kila mrkve taky neplatí nikdo jiný, ačkoliv je to z "celospolečenského" hlediska žádoucí, abych se najedl a nadále tvořil součást společnosti (tak jako každý). prostě co chci/potřebuji, to si zaplatím... a nebudu žádat stát (spoluobčany) o příspěvek. nejsme v komunismu. -je to už konečně jasné?
kecy o džungli si nechte od cesty. to, že něco dělám / chci / kupuji, to není žádná džungle, ale soukromé rozhodnutí a soukromý zájem, náklad i profit.
co se týče středoškolských učeben, za tu cenu bych klidně pronajímal i vybavenou třídu... tím spíše dlouhodobě a s rezervou 100% (10 tis./měs).
učňovská střediska lze řešit na bázi oboustranné výhodnosti ve spolupráci s nejbližší fabrikou. praxe je nejlepší učitel.
a vysokoškolské vzdělání lze nabýt i bez tokamaku a hvězdářského dalekohledu. existuje i něco jako stáže na vědeckých pracovištích (AV ČR aj.) nebo v zahraničí. a pokud nějaké vybavení nutně zapotřebí je, existují zde nějaké nadace, mecenáši a stát. zvýšené náklady se pak ale musejí odrazit na ceně... to je každému duševně zdravému člověku zřejmé. NIC není zadarmo. a neexistuje důvod, proč bych já, jako daňový poplatník, měl platit část pokusného tokamaku. navíc jistě zastaralého nebo nepotřebného... protože s penězi "darovanými státem" se hospodaří špatně. jako se všemi státními financemi. tokamak prostě nechci... takže ani platit za něj. já platím za elektrickou energii (a ne málo) a za další věci, které jsou až celkovým, výsledným produktem studia všech potřebných lidí, co postavili třeba ty elektrárny, plus zaplatili palivo a další náklady. když to platím na konci řetězce, proč bych to platil ještě na začátku? ...jen jako nějaký potenciál... že se snad nějaký zabedněnec něco naučí (a druhý třeba ne) a v budoucnu snad pro mě něco vytvoří. -pokud vytvoří a bude o to zájem, zaplatí se to na konci.
můj návrh byl stručný, hrubý, zjednodušený. ale v zásadě správný a nějaké zpochybňování detaily a rýpáním je jen ukázkou něčího iq a přístupu... trouble-maker. pokud by byli jen takoví, nic by se nezměnilo po celá staletí, nic by nebylo efektivní.

237249

31.01.2011 20:18

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Ad nekorektnost

tmo 89.?.?.?

>svetlezluty?? tak pardon, ale z toho je mi na zvraceni
??? a proč ne?! mně se třeba líbí... jasná, optimisticky prosluněná barva, co dělá dobrou náladu. a pokud majitel webu hledá kombinaci nejméně unavující oči, tak je tu třeba možnost zelenohnědá barva pro tmavší lišty/inverzní podklad (prokazatelně vědecky zjištěná jako oči nejméně unavující -tu barvu používal kdysi jako defaultní Text602) a jako kombinace-podklad textu třeba ta 10% žlutá... dobře by to k sobě šlo (nebo v nouzi 5% černá/šedá). text bych dal osobně raději 80% černé než úplně černý... lépe by to vyhlazovalo pixelovatost.
tahle stávající šedo-šedá je opravdu nudná kombinace a dost pochmurná... možná to má negativní vliv na některé zdejší týpky v depresi.
jo, a ještě poznámka k typu písma: osobně bych volil Tahoma, resp. Arial, každopádně bezpatkové. Je sice tradičně "typograficky správný" Times, ale pro web/monitor je nevhodný... patky jsou příliš subtilní (tím spíše u drobného textu) a text činí spíše hůře čitelným. monitor prostě nemá moc vysoké rozlišení.

237250

01.02.2011 00:41

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: dokončení předešlého

tmo 89.?.?.?

vzdělanec píše "mi" a ne "my" (hned v úvodu).
připadá mi vadné, že na 10.000 studentů připadá 10.000 zaměstnanců.
dotace 100 milionů na 1 gympl je (jak vidíte v mém výpočtu) ekonomický nesmysl anebo mrhání penězi. pokud jde o učitele, je to jasně vypočteno, a i kdyby se měla ta škola na hypotéku nově vystavět, tak na jednu třídu to více než 1,5 milionu nevychází. splátka je tedy ve výši mnou výše uváděné. -takže raději uvažujte zdravým selským rozumem, než abyste si "troufal od oka střílet".

je možné, že VŠ může být dražší... i když v zásadě by ani nemusela... alespoň na nějakých typech škol/oborů.
školné na jakékoliv VŠ řádově ve stovkách tisíc/rok?? -no, uvažujete-li špičkového učitele, co se bude věnovat každý den a celý den jedinému svému studentovi, pak snad můžete mít pravdu... ale jistě cítíte, že je to totální nesmysl. studenti se příliš neúčastní, studiu věnují pár hodin denně, a nepotřebují profesora každý den (zkouškové, prázdniny...).

nedávno jsem viděl dokumentární film o nějakém indickém doktorovi, který léčil jejich přírodními postupy (a nemyslím si, že léčil hůře, než naši předepisovači "léků" a posílači na vyšetření s lhůtou měsíc a víc... tento člověk opravdu pomáhal bylinami i jinak, a ani nebral bůhvíjaké peníze. někdo mu nic nedal (neměl), jiný mu dal naturálie, někdo peníze... a žil si na místní poměry i tak jako král, protože něco uměl. to ale není podstatné - on byl vychován od jiného doktora, svého předchůdce, dostal po něm jakési tradiční desky/karty, kde se léčba kde-čeho popisovala. a opět si školil svého pomocníka/nástupce. zde to bylo kvalitní učení jednoho studenta jedním doktorem, ale i tak si jsem jistý, že náklady nepřesáhly ani jedno sto tisíc za celé období. a výsledkem byli skutečně vyléčení, ne jako u nás věčně intoxikovaní pacienti s léčivy pouze potlačujícími příznaky bolesti ap.
neříkám, že máme přistoupit k tomuto nahodilému způsobu vzdělávání, předávání vědomostí a zkušeností... i když toto vzdělání podle mě rozhodně nelze nazvat jako primitivní nebo nějak špatné, horší, než se dostane našemu medikovi.
věřím ale, že kdyby si vzal hotový doktor k sobě nějakého mladého zájemce, tak tento se naučí koukáním přes rameno mnohem víc, než biflováním po dobu 6 a více let (z čehož 95% nikdy neupotřebí a zapomene).
prostě počet profesorů na studenta lze optimalizovat. když pan profesor předává svá moudra, je to za jedny peníze pro jednoho, pro třicet či padesát. z čehož vyplývá, že nárůst nákladů na VŠ v porovnání se SŠ může být jedině tehdy, pokud by byli VŠ učitelé náročnější, chtěli by více než 40 tisíc. každopádně veškeré náklady by měl zaplatit ten, kdo služby konzumuje =student, budoucí vzdělanec. na tom trvám. ani za mě nikdo neplatil kursy angličtiny.

237274

03.02.2011 12:49

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: dokončení předešlého

tmo 89.?.?.?

ale rené... [velký smích] bavíme se o školách a učení, nebo o pečovatelském domě s maximem nesmyslných zaměstnanců?
>prostě i vesnická universita má budovy, byty, koleje, menzy, údržbaře, vrátné, ulízečky, kuchařky...
budova s učebnami je v započtené ceně (zhruba), a byty ať si každý hradí tak, jak si i já (a doufám že každý) platí své bydlení. menza může být nezisková, popřípadě i ztrátová, když to někdo zadotuje. ale věřte mi nebo ne, potraviny fakt nikde nepadají z nebe zadarmo, takže vše má nějakou cenu a kdo to chce, musí ji zaplatit (vás snad někdo krmí zadarmo?). údržbář na učebnu být v podstatě nemusí, když ji nezdevastuje nějaké zvěř... a jednou za pololetí může přijít na zakázku a oprášit armatury na wc... což se samozřejmě do ceny pronájmu v pohodě vleze (nebo do rezervy). uklízečka by měla být v ceně... je to na jednu učebnu korunová záležitost. a kuchařka? ta je snad zaplacena v ceně hotového jídla...?
>Vyhodíme tyhle zaměstnance a na vrátnicích budov budou sedět profesoři a docenti
člověče, vy jste snad z jiné planety nebo pocházíte z komunistické země plné vrátných. -copak má na výukový proces sebemenší vliv vrátný? ...který je navíc úplně zbytečný. nevím o tom, že by na všech školách byla nějaká vrátnice a vrátní. u nás na škole nebyla, a nedávno jsem byl za synovcem a vrátný nikde... tak nevím, jak mohli zapomenout na tak nutnou osobu (podle vás).
>Lítá vám to kolem 70 litrů v dolarech na hlavu. Kromě škoného okolo 40 000 babek tam lítá 25-30 000 babek za jiné věcičky, které musíte zaplatit
to je možné v usa, ale to podle mě není opodstatněná suma (to jsem slušně vyjádřil to, co si myslím - že jste zřejmě zešílel). za 70 tisíc USD (1,2 milionu Kč ročně za studenta) bych snad šel a založil nějakou univerzitu, nově postavenou a se špičkovými kantory.
prostě je to nafouknuté, zbytečně plýtvavé a těžce neefektivní. -to se pak můžeme divit, jaké platíme daně. nevím, proč by se celý stát, miliony lidí, měl skládat na pár rozežraných lidiček, co se rozhodli konzumovat výhody "zadarmo" po dobu cca 5 let za zhruba 6 milionů korun (podle vás).
závěrem bych zmínil takový detail: mě nezajímá, kde je co blbě, co nejdražší a nejkomfortnější, s maximem dotací. mě zajímá, kolik jsou skutečně nutné náklady na proces učení. a to jsou: 1) pronájem prostor (vč. energií a služeb) + 2) plat učitelů, kteří předávají ty vědomosti studentům. NIC VÍC do procesu studia nepatří. pro studenta by mělo jít o to, aby se co nejvíce naučil, a pro profesora, aby si slušně vydělal. jídlo a bydlení si má platit každý studující i každý pracující. i v mém případě to tak bylo (mj. to tedy platili rodiče... privát a jídlo). nevidím na tom nic nenormálního.
p.s.: absolutně nevylučuji, že nějaký mecenáš bude chtít něco zadotovat ZE SVÝCH VYDĚLANÝCH PENĚZ. ale NIC NENÍ ZADARMO.

237557

27.02.2011 09:55

Snímač

RE: Obtěžování softwarem

tmo 89.?.?.?

no, spíše jsi nepochopil, co způsobuje to "obtěžování" možností přihlásit se přes snímač otisku prstu. -je to totiž samostatný doplňkový program, který lze odinstalovat, a měl bys pokoj. jenže to ty ne... raději budeš komplikovanej linuxák, než abys jednoduše vlezl do ovládacích panelů a odinstaloval si jeden předinstalovaný doplněk.
z čehož tedy jasně vyplývá, že nešlo o obtěžování operačního systému windows, ale to ti jistě nevadí, a máš o argument navíc, proč wokna hanět.

chtěl bych mít ty starosti nějakých troubíků o své otisky (že to nějaký superpočítač násilně vydobude na vašem notebooku) -jak by si asi ten superpočítač pronikal firewallem? a jak by správně propojil otisky uživatelů s různými konkrétními identitami uživatelů, plus z různých IP adres u přenosného počítače? ten program to prostě nedělá (je to jen porovnávač s údaji vloženými do lokální databáze, to asociováno se systémovým účtem uživatele, kterého přihlašuje), a lze si to jistě ověřit pomocí solidního oboustranného firewallu, který každou komunikaci programu dovnitř i ven ohlásí a dotáže se zda povolit/zakázat a nebo zda vždy povolit/vždy zakázat (uložení do výjimek).
no, ale analfabeti mají aspoň důvod pro diskuse a pro schizofrenní podezírání...
větší nebezpečí hrozí, že si někdo vezme vaše otisky z pivní sklenice ve vaší hospodě.

238716

27.02.2011 16:16

Snímač

RE: Obtěžování softwarem

tmo 89.?.?.?

>Tak analfabeti jsou schizofrenní?
ano, počítačoví analfabeti. a schizofrenici jsou posedlí, že je někdo pronásleduje.

co se týče snahy dokázat, že podle NAŠEHO (irelevantní) zákona se nejedná v případě software o dílo, musím konstatovat, že je nesmyslná. -o dílo bezpochyby jde, protože nejde jen o myšlenku samotnou, ale o její (pracné) převedení do funkčního tvaru, použitelného uživatelem. nejde ani o údaj sám o sobě. a už vůbec ne o denní zprávu, princip, vědeckou teorii, jakýkoliv vzorec ap.

tvoje snaha plyne z dvojího - z fanatické nenávisti k uzavřenému produktu MS, a z utopické představy, že každý má svou práci dávat v plen zdarma v podobě otevřeného kódu. to je samozřejmě nesmysl.
kecy o červech a jiné havěti jsou opět mimo mísu - jsou to zavlečené škodlivé kódy do jinak funkčního systému. kdyby se na to někdo zaměřil (jako že to zatím vůči Linuxu nikomu nestojí za to), určitě by vymyslel škodlivé kódy i pro jiné systémy. když se chce, všechno jde.

nicméně konstatuji, že jsi tím svým příspěvkem (asi záměrně) odbočil od původně řešeného k okrajovému. vůbec nešlo o debatu MS vs. Linux, ale o neschopnost určitých uživatelů pochopit jak co v systému funguje, o neschopnost provést základní úkon odinstalace nepohodlného programu, o šílenou obcházku přes nestandardní systém, a o choromyslné podezírání, že je všichni skrze všechno pozorují a špehují.

238730

27.02.2011 16:41

Snímač

RE: Ja vrelo doporucujem

tmo 89.?.?.?

Open Office nejsou kompatibilní se standardem MS (nemluvě o celé šíři Office programů), takže jsou nepoužitelné minimálně pro firmy, ale i pro uživatele, kteří přijímají soubory od kolegů a přátel z většinového světa MS... zde nutně nastává problém s otevřením nebo přinejmenším se správným zobrazením/formátováním (a následně i při opačném zaslání souboru).
za tyto problémy (a mnohé další s ne zcela standardním HW) jsi ušetřil těch 6 tisíc... ale stálo tě to nějaký čas, stojí tě to další při řešení problémů a nekompatibility, a stát tě to bude něco i do budoucna. kdybys místo obcházení MS a řešení nesmyslů věnoval čas čistě práci, kterou děláš jako hlavní předmět své činnosti, vydělal by sis za tu dobu na MS software desetkrát (i vícekrát).
spamy se tě týkají stejně jako ostatních, používajících maily.
a viry jsou samozřejmě i pro linux, ale ne v takovém množství, protože to zatím pro tuto menšinovou skupinu uživatelů nikomu nestálo za to, aby se vývojem škodlivých kódů zabýval, když větší dopad bude mít stejná snaha zaměřená na systém většinový. nicméně viry jsou i v linuxovém světě, a jednou budeš překvapen, když žiješ v bláhové představě, že se tě viry netýkají. prostě ukazuješ, že tomu moc nerozumíš.
o speciálním software pro linux ani nemluvě. totéž platí i o hrách. dokonce i standard jako Photoshop, Illustrator, aj. dělá v linuxu potíže, a náhrada Gimpem není plnohodnotná ani produkce zcela přenositelná.
jednoduše řečeno: Linux je slepá ulička, komplikace pro komplikátory vlastních životů, pro chudé a pro sektáře. ostatní rozumní lidé si pořídí za pár tisícovek standardní software, který k práci potřebují, aby nemuseli mnohonásobek času (=peněz) věnovat permanentnímu překonávání nekompatibilit, na které by neustále naráželi.
jediné oprávněné užití linuxu/unixu je na pozici serverů. a snad ještě (díky ceně) v nějaké modifikované podobě v low-endových mobilech a podobných zařízeních.
aby bylo zřejmé - já nemám absolutně nic proti linuxu, mám něco proti omezenosti ortodoxních linuxářů.

238731

27.02.2011 23:22

Snímač

RE: Ja vrelo doporucujem

tmo 89.?.?.?

nejsem žádný hlasatel evangelia... myslím, že všem se zdravým rozumem je jasné, co je standardem a co jim v interakci s okolím způsobí méně komplikací a těžko řešitelných situací.
>a existují situace, kdy OpenOffice bohatě stačí
jistě, toto jsem v žádném případě nepopíral, netvrdil opak. jenže je "stačí" a "stačí"... dnes stačit může, zítra bude daný šetřílek řešit přechod na MS (například).
>většině uživatelů skutečně stači bold/underline/enter - rozdíl mezi odstavcem a novou řádkou ani neznají
ano, prostě analfabeti. pocházejí od nich dokumenty k pláči. chce to osvětu.
>firma jede na Linuxu a do světa posíláte leda tak pdfka nebo hotový software
ano, je to možné, ale pokud jde o firmu, tak ta NEJEN vysílá dokumenty, ale i přijímá od jiných. a jistě "jako naschvál" nebudou pocházet z OpenOffice.
>Je naprostý nesmysl prohlásit Linux za slepou uličku
podle mě ne. je to zacházka, kterou jsem se i já vydal, a dokonce několikrát (jednou mi "přes hubu" nestačilo, a myšlenka otevřeného SW "zdarma" se mi v zásadě líbila (tehdy jsem ještě plně nedocenil jednotnost vývoje systému pod jednou komerční firmou - linuxy jsou totiž částečně nekompatibilní i navzájem). ale nešlo to. prostě nešlo! a toho zbytečně promarněného času! takže vím velmi dobře o čem mluvím, osahal jsem si to víc než dostatečně. podobně šetřílkovské pokusy s officy různých verzí od Software602.
>Pokud vybavujete firmu 20 PC a máte admina a zamšstnance co s tím umí...
hahaha! a pak ten linuxový guru náhle podá výpověď, a ten, na němž vše viselo, chybí. a lamy si s problémy vědět rady nebudou. a nakonec se firma MS stejně vybaví...
>protože přechod z MS Office 98 (jo, i to se dnes používá) byl pro ně podstatně uživatelsky snažší
takový Office pro PC neexistoval. byl Office 95, 97, 2000, XP, a pak 2003, 2007, 2010.

Váš dojem je jen dojem. Linuxu rozumím docela dost, ale expert nejsem. nicméně na rozdíl od vás znám ty problémy ve firmách (i jinde) a vidím PRINCIPIÁLNĚ NUTNOU neslučitelnost s většinovým světem. prostě zdroj problémů, zbytečných překážek.

a nezanedbatelným důvodem je (kromě většího počtu Win-adminů) důležitý fakt, že když můžete jako správce nakoupit (jako obchodník dodat) software za peníze plus služby, nebo jen za služby, každý normální obchodník si zvolí i ty peníze jako marži z prodeje systému, office a dalšího SW. 50xPC * 2.000 = 100 tisíc Kč. -mít a nemít je obrovský rozdíl. a když navíc VÍM, že budu řešit méně problémů já i firma, je vymalováno.

238754

27.02.2011 23:47

Snímač

RE: Ja vrelo doporucujem

tmo 89.?.?.?

> v práci používám Office 2003 a tam jsou problémy s výše uvedenými soubory mnohem větší. (docx, xlsx...)
nesmysl! samotný Microsoft nabízí software zdarma, pro korektní načtení daných typů souborů. a kromě MS existuje i mnoho různých viewerů od jiných výrobců SW. třeba zde. Existuje i (dávkový) konverter oběma směry docx<->doc (za 99 dolarů, nevylučuju, že někdo i zadarmo).
>bez nutnosti instalace dalších driverů a navíc jsou v distru již nainstalovány nejpoužívanější aplikace
to platí (a existuje, prodává se) i v případě předinstalace windows se suitou ovladačů (nulový požadavek na usera), užitečných programů (např. multimediálních), PDF Reader, antivir, atd., někdy i OEM Office, nebo zkušební verze.
>jsem byl velice příjemně překvapen tím, jak velký krok kupředu Linux v posledních letech učinil
ano, Ubuntu i jiné distribuce vypadají už dobře (konečně, po letech se přibližují Windows), ale stále kulhají kdesi vzadu... je to z principu - kdo dělá SW zadarmo, nemá takovou motivaci, ani zázemí. vývoj hlavního proudu je rychlejší a podporují jej výrazněji i producenti HW. a rozdrolenost mezi různé soupeřící distribuce "linuxu" to jen umocňuje. plýtvá se kapacitami. a logicky chybí prostředky na propagaci. a podpora obchodníků (kteří si s MS vydělají, zatímco na linuxu prakticky nic). -co asi nabídnou? co se asi bude při všech těchto momentech více šířit a upevňovat náskok?

238755

28.02.2011 00:14

Snímač

RE: Obtěžování softwarem

tmo 89.?.?.?

facebook nevím, prakticky nepoužívám, ale může (třeba časem) přejít od lákající fáze k fázi komerční (když už bude mít "svých" X stamilionů uživatelů. -pak už to bude za peníze, které budou platit obchodníci (a zprostředkovaně zákazníci). myslím, že jsem drobné komerční počátky facebooku už někde zahlédl. a jiné systémy, inspirované facebookem už jako komerční rovnou vznikly (kombinace MLM struktury - odměny z oveček, (částečného) volání+dopisování "zdarma", nakupování "se slevou" a možnosti nabízet své zboží na netu v tom systému (zřejmě za "drobný" poplatek).
pokud jde o skype, tam šlo o prestiž, budování standardu, a nyní tam jsou jakési příjmy z placených služeb (volání na pevné lajny i mobily, prodej HW bižuterie...) a inzerce.
nikdo nic nedělá zadarmo! NIKDO. maximálně zpočátku, dočasně, za účelem nalákání. vždy jde o investici, u které se doufá v návratnost, anebo v nejlepším případě o závratnou ziskovost v budoucnu.

238756

28.02.2011 23:24

Snímač

RE: Obtěžování softwarem

tmo 89.?.?.?

no "znalec" jsi přece ty, a trapně si myslíš, že jediný.
zdrojový kód skype není k dispozici, tak se tak blbě neptej.
a že (alespoň v minulosti) využíval konektivitu přihlášeného usera ve své speciální topologii sítě, to ví každý druhý už léta. tak nemachruj. v poslední době posilovali svůj vlastní uzlový HW.
součást své sítě si z PC neudělá (rozhodně ne v plném rozsahu). dobrý firewall není pro smích žádnému programu. ale pokud chceš skype používat a jsi příčetný, uděláš pro skype komunikaci ve firewallu výjimku... jinak bys nemohl ani vysílat a přijímat zprávy/hovory (v nastavení si můžeš změnit port, na kterém to fachčí). ovšem nikdo na světě tě nenutí používat něco, co se ti nelíbí... klidně používej ještě primitivnější ICQ, microsoftí messenger nebo nějaký okrajový produkt. anebo nic z toho.

tvoje averze k MS není výjimečná, spíše se vyskytuje u jisté sorty lidí často, i u některých přechytralých puberťáků. ale to je jedno. jsou lidé, kteří dokážou přesně sledovat síťovou komunikaci na úrovni paketů, a MS si nemůže dovolit nějaké tajné šmírování v uživatelstkých PC - kdyby se to na ně profláklo, měli by hned po kšeftu. a to po dost velkém kšeftu, miliardovém. proto si dají majzla a na něco takového raději ani nepomyslí.
další pohádky vyprávěj, až budeš mít něco konkrétního v ruce. zatím to jsou čistě jen dojmy.

238793

28.02.2011 23:47

Snímač

RE: Ja vrelo doporucujem

tmo 89.?.?.?

pochybuji, že je přeučení z MS xx na OO snazší než z MS na MS.
já tady nejsem od toho, abych se handrkoval o zcela výjimečných speciálních případech, kdy to nejde s MS, ani kdy to nejde bez MS. ani jsem toto netvrdil - ono to totiž bez Windows JDE (pokud nejste hráč), ale blbě, se zbytečnými komplikacemi, zvláště v interakci s většinovým okolním světem MS. a o tom jsem psal... doufám, že už jste to konečně pochopil.
a směs strojů MS a Linuxu ve firmě nelze považovat za optimální - dvojí standard si vyžaduje různé přístupy a neustále pamatovat na "specifika", omezení, možné kombinace podmínek. podle mě je nejlepší MS všude = minimum překvapení.
Linux bych použil leda na internetovou bránu/web-server, někde ve velké firmě snad unix i jako file-server/databázový server. ale to jsou výjimečné věci, které si i rád nechám utéct. raději mám jednodušší život... v jednoduchosti je krása, a proč se škrabat zbytečně složitě?

238794

pro Vojtu: imigranti většinou přicházejí i s rodinami. proto je potřeba zahrnout i jejich ženy a děti, a ne odečítat plné 2 miliony až z hrubě zredukovaného čísla dospělých občanů Libye. jistě část imigrantů ani nepracuje (nenalezne zaměstnavatele).

oficiální informace:

5,323.991 (podle výsledků oficiálního sčítání lidu provedeného v 07/2006), z toho 2,695.145 mužů a 2,628.846 žen. Dle nejnovějších neoficiálních údajů se počet obyvatelstva k 30.6.2009 zvýšil na 6 milionů. Statistika roku 2006 uvádí 349.040 cizinců v zemi (zejména občanů Egypta, Maroka, Tuniska, Súdánu a států subsaharské Afriky), jejichž skutečný počet se však odhaduje na cca 1 mil., navíc podle některých pramenů (např. velvyslanci Egypta, Tuniska, Mauretánie v Libyi) jde dokonce o 1,5 až 2 mil. osob. Podstatnou skutečností v této souvislosti je to, že tento počet není stabilní, naopak se mění v návaznosti na kampaňovitá opatření libyjské administrativy (deportace apod.). Počet domácího obyvatelstva poměrně rychle roste. Dle odhadů Economist Inteligence Unit (EIU) a americké Central Inteligence Agency (CIA) činil počet obyvatel ke konci roku 2008 již 6,1 mil.

Věkové složení (údaj podle libyjské statistiky pro rok 2006): mladší 15-ti let - 32,4 %, - starší 15-ti let - 67,6 %. Většina obyvatelstva (cca 88,5 %) žije v městských aglomeracích.

Průměrný meziroční přírůstek v létech 1995–2009 je dle libyjské statistiky 2,0 %.

Národnostní složení: Arabové (vč. Egypťanů a Tunisanů) a Berbeři cca 97 %, Tebouové a Tuaregové (kmeny) v jižní Libyi jsou- nomádi, dále Řekové, Malťané, Italové, Pákistánci, Turci, Indové.

238825

a uvažoval jste o tom, že gastarbeiteři ze subsaharské afriky třeba nejsou započteni do stálého obyvatelstva, vyjádřeného daným procentem?
a není nikde psáno, že imigranti jsou výhradně nebo většinově černoši... může jít o směs.
třeba v Dubaji také staví (a všeobecně slouží, pracuje) mračno indů, číňanů a podobných pracovníků, takřka jako bezprávní otroci, a pochybuji, že je někdo započítává mezi místní.

238849

08.03.2011 19:43

Příjmy a výdaje Zvědavce za měsíc únor 2011

RE: Proc

tmo 89.?.?.?

poštovní server skoro za 700 měsíčně, to je opravdu legrační, vzhledem k tomu, že měsíc hostingu s obrovskou kapacitou je za stovku měsíčně, a to i s "neomezeným" počtem mailboxů. VPS je samozřejmě lepší volba, ale o něco dražší...
ono jde asi o ten pocit, že to má majitel webu na svém HW... takže si myslí, že víc v bezpečí.

pokud jde o 72.527 unikátních návštěvníků měsíčně, kdyby každý dal jen jednu korunu, byl by majitel vcelku boháč... 870.324 Kč ročně. problém je ale asi hlavně v tom, že by anonymita byla zcela zlikvidována (ne každý je exhibicionista s touhou představovat se na kontroverzním webu), a bankovní poplatek by trojnásobně převýšil zasílanou částku. v tom druhém případě je řešením poslat jednou za rok třeba desetikačku, ale jak to poslat anonymně, to teda nevím.

239107

28.03.2011 19:00

Konečná hra: Rozděl, panuj a získej ropu

no nevím...

tmo 89.?.?.?

USA jako garant ochrany Saudů a dalších diktátorů v regionu? to mi připadá jako nesmysl, a to proto, že jsem si skoro jistý, že časově synchronizované (podobně jako střední+jižní evropa 1989/90) vzpoury nejsou náhodné, spontánní, ale jsou zpunktované tajnými službami, a těžko věřit, že bez vědomí právě těch amerických, když právě USA mají v regionu své základny i jiné zájmy (Bahrajn, Jemen, Irák, Egypt, Izrael... a se Saudy vše koorginovaly na nejvyšší úrovni věci i těsně po 9/11). není přece možné současně spouštět vzpoury a současně chránit dosavadní vládce.
dále na mě ten pás, v němž jsou spuštěny ty vzpoury, působí jako ochranné pásmo proti imigraci z Afriky a Asie do Evropy, do západních zemí. předpoklad je zřejmě takový, že ten pás nových "demokracií" vzbudí v místních i jižnějších naději, že by se mohli mít lépe, když budou nadšeně budovat svou demokracii dle kapitalistického modelu ze severu planety. a naděje/perspektiva je tam načas zadrží, a zachytí i chudé z jihu, jakožto levné pracovníky, kteří ovšem už nedojdou do Evropy či dál, ale zkusí se uplatnit blíže. problém je, že ty naděje jsou ve své podstatě liché, protože zdrojů není dostatek pro blahobyt všech. pozitivem se tam může stát jen pofidérní svoboda... ale kmenové bitky mezi sebou navzájem budou poměrně dlouhé (a asi i velmi aktivně provokované, povzbuzované, podporované zbraněmi =kšeft), a také není nikde napsáno, že kde skončí jeden diktátor, že se to polehoučku nepřeklopí do jiné diktatury. vždy někdo bude nakonec dominovat. a navíc tamní lid, držený v područí různých šejků, králů, sultánů či jiných lokálních krutovládců, je už zvyklý na vládu tvrdé ruky, a bez vynuceného řádu bude tamní společnost spíše v chaosu a tedy neproduktivní.

nevím... zdá se mi to celé dost nejisté.
kdyby to mělo prospět evropě (uchránit nás od dalšího přílivu emigrantů z afriky) byl bych snad i pro. ale dosavadní politika EU svědčí o zcela opačném zájmu našich evropských vrchnostů. tak fakt nevím. zatím vstřebávám a propojuji informace a náznaky.

každopádně mám zájem, aby byli čmoudi u nás zredukováni. nikoliv z nenávisti k nim, ale proto, že nechci zánik naší křesťanské civilizace v agresivních a barbarských i kanibalských vlivech přivandrovalých tupanů, kteří se množí O MNOHO rychleji. nechci ani tavící kotlík.

http://www.youtube.com/watch?v=eS8vt76OgZg
související:
http://www.youtube.com/watch?v=BCskm3T44Jo
http://www.youtube.com/watch?v=yZvdhuPfKaU
http://www.youtube.com/watch?v=Qx-c_qyPMrs
http://www.youtube.com/watch?v=GiDmej-ojVA
http://www.youtube.com/watch?v=WaHjOA4E8Y4
http://www.youtube.com/watch?v=5roWW-c7csA

240610

28.03.2011 22:52

Konečná hra: Rozděl, panuj a získej ropu

RE: nemuzu clanek cist cely,...

tmo 89.?.?.?

nezešílel jsi z té nenávisti, k níž nemáš sebemenší podklad? ale to ti při daném iq asi nevadí.
je třeba se ptát: "proč" a "cui bono" (komu ku prospěchu). -nechápu, co by měl kaddáfí z toho, že by nechal sejmout nějaké letadlo. pro něj ABSOLUTNĚ na nic! k ničemu by mu to neprospělo. naopak.
z toho pro mě vyplývá, že to klidně mohlo být dílo někoho úplně jiného, asi z opačné strany, zřejmě cílená diskreditace. a dnes se to hodí, že se může příhodně vytáhnout a blábolit, "jaký je to starý terorista"... jen že má trochu extrémní styl oblékání a chování.

mektáš tady pořád dokolečka "zločinec" - můžeš to něčím konkrétním dokázat? pokud ne, tak drž radši rypák.
a i s tím diktátorem to pravděpodobně nebude tak horké - nejsem žádný socialista, ale:

čísla a fakta:

HDP na obyvatele...$ 14.192,
měsíční podpora v nezaměstnanosti $ 730,
měsíční plat zdravotní sestry $ 1.000,
příspěvek při narození dítěte $ 7.000,
měsíční podpora nesamostatně výdělečně činných (závislých) osob $ 1.000,
nevratná dotace státu na pořízení bytu pro novomanžele $ 64.000,
nevratný příspěvek na provozování živnosti $ 20.000,
cena benzínu $ 0,14/ litr.

Zdarma:
zdravotní péče a část léků,
školní vzdělávání.
Vzdělávání a stáže v zahraničí: placeny státem.
Nájemné: neexistuje.
Platby za energie v domácnosti: neúčtují se.
Automobil: zpravidla z 50% dotuje stát.
Úvěry bez úroků.
Systém obchodů pro mladé rodiny (ne-bohaté) za dotované ceny výrobků.
Alkohol-nežádoucí, není

Každý narozený obyvatel Libye se stává potenciálním vedoucím... v dospělosti pracuje zpravidla na vedoucí pozici, na podřadnější práce byli dovážení pracovníci z rovníkové Afriky, Egypta, Tuniska, Asie i odjinud.

=dost důvodů, proč by měli být Libyjci „spontánně“ nespokojení a svrhnout údajnou „diktaturu“.

je zajímavé, že i saddám byl podle propagandy nejhorší terorista, a přitom byl jedním z nejmírnějších vládců v regionu... prezident sekulárního státu, kde chyběl radikální muslimský fundamentalismus a kde silou své osobnosti a vlády (a složek státu) držel na distanc (v klidu) nejméně trojí vyznání, různé rasy a etnika, takřka v západním střihu. žádné boje znepřátelených kmenů, bombové útoky na křesťany, kostely či mešity.
jsou desítky MNOHEM horších diktátorů. a francouzská letadla tam nebombardují. ani angláni a amíci. lidumilové...

240627

19.04.2011 00:27

Potřebujeme nového Erharda

RE: Autor článku je mimo ...ale úplně

tmo 89.?.?.?

>... kteří tvrdí,že dluh je skvělý a že tím nastartujeme ekonomický růst. Tyhle plky ...
---jenže ony to nejsou plky, víme? [smích]
když si někdo nějaké peníze půjčí (sám sobě vytvoří dluh), musí to pro něj být výhodné, JINAK BY TO PŘECE NEDĚLAL!!! takový člověk má obvykle dobře promyšleno CO chce dělat, JAK to chce dělat, a jak na tom všem nakonec vydělá, a to i přesto, že dá poskytovateli půjčky nějakou odměnu za laskavost. ono se dá totiž s nějakým balíkem peněz vydělat víc než nějakých mizerných 6-10%, a to i nikoliv jen spekulacemi, ale i reálným podnikáním - třeba průmyslový podnik nebo zemědělský podnik, nebo i obchod nebo jiné služby.
- pokud se vytvoří nějaký ziskový podnik, který by bez dluhu nebyl, je to zcela jistě pozitivní.
- pokud takový podnik zaměstná nějaké lidi (dá jim práci, smysl, a také peníze na obživu), je to nepochybně záslužné, dobré.
- pokud takový podnik (který by bez dluhu neexistoval) něco užitečného produkuje, je to dobré (a on zcela jistě něco potřebného produkuje, jinak by nemohl existovat.
- spokojen je nakonec i poskytovatel půjčky, který své peníze neprožral, ale investoval a vydělal - a i to je dobré.

není to hra s nulovým součtem, protože do toho plyne energie a hmota z okolního ptostředí. (tolik jen jako poznámka pro tupce, kteří by chtěli namítat něco o perpetuu mobile).

podobně to funguje i v makro-měřítku. když se nalijí peníze do ekonomiky, rozhýbe to ČINNOST:
- někdo ty peníze vypustí (a na druhé straně je někdo zadlužen)
- někdo se o ty peníze snaží a něco za ně dělá (jinak by lenošil a nic nedělal)
- na trhu se objeví více likvidity a následně to podporuje i aktivitu jiných, kteří mají co poskytnout (peníze se posunují)
- kdo je zadlužen, je tím nucen k aktivitě, aby se dluhu zbavil (jinak by dělal jen na půl plynu a vytvářel by třeba jen polovinu hodnot).

vzniká sice nějaká inflace, ale inflaci lze rozhodně překonat zvýšenou aktivitou. kdo tvrdí že ne, je zřejmě lempl, který za rok není schopen vytvořit zisk ani 3% (což je zhruba obvyklá výše inflace v normálních ekonomikách). ostatně i zde přispěje okolní prostředí, které do řetězce poskytuje zdroje.

242163

19.04.2011 00:40

Potřebujeme nového Erharda

RE: Autor článku je mimo ...ale úplně

tmo 89.?.?.?

tyhle bláboly pochází od nějakého nemyslícího fanatika.
svoboda jednotlivce a jeho odpovědnost (za sebe i za blízké) není žádná iluze, ale mělo by to být samozřejmé pro všechny normální lidi, ne nějak defektní.
a nějaké obvinění pana Stwory zcela jistě nesouvisí s "hospodářským systémem", ale spíše se soudním/právním systémem. a ten je uměle znetvořený, to bez debat. s ekonomikou (které asi vůbec nerozumíš) to nemá nic společného.

242164

19.04.2011 01:11

Potřebujeme nového Erharda

RE: Autor článku je mimo ...ale úplně

tmo 89.?.?.?

jasně [chechtot] za komunistů tady byl ráj

- být věřitelskou zemí není žádná výhra -této zemi pak zjevně chyběly peníze na obnovu (skrytý vnitřní dluh) a na výzkum i investice. proto jsme zaostávali za "západem".

- že nebyla pozitivní diskriminace, to uznávám. to bylo lépe řešeno, ale bylo to také za cenu ostnatých drátů a uzavřenosti před světem (nikdo nám sem moc neviděl a nemohl nám do ničeho kecat)

- "nemusel koukat jak blbecek na cesky mluviciho negra" -to je čistý rasismus. nepodporuju přistěhovalectví ani mísení ras, ale nemluvím jako neinteligentní hovado. turisty a studenty z ciziny bych toleroval. asi i zastoupení zahraničních firem.

- drogy byly, ale vlivem uzavřenosti státu v menší míře.

- kriminalita byla vždy a všude. a pokud bys tvrdil že nebyla, pak jsi ji jen neviděl... anebo toho bylo dosaženo represivním režimem, kde každému číhal za zády nějaký estébák či donašeč. a to taky není úplně rajský stav.

- člověk mohl i tehdy skončit jako bezdomovec, ale pokud byl nalezen, byl umístěn do vězení nebo do psychiatrické léčebny, a všichni jsme mu tak platili nocleh, stravu i jinou péči.

- exekuce moc nebyly, protože lidi si moc nepůjčovali -však si nemusíš půjčovat ani dnes! nikdo tě nenutí. a pak ti nehrozí exekuce.

- mafie i korupce existovala -komunistická.

- i parazité existovali.

- zdravotnictví bylo poněkud zaostalé, ale je fakt, že si tam občan nemusel doplácet nějaké poplatky (hit až posledních let). byly ale úplatky, protože když jde člověku o život a trčí v pořadníku, chce si holt úplatkem zachránit krk.

- ohledně armády: souhlasím, aby byla povinná vojenská služba všech mužů (jako je tomu ve švýcarsku). ale ČSLA byla neefektivní a drahá... relativně dražší než dnes.

242166

20.04.2011 22:08

Potřebujeme nového Erharda

RE: Autor článku je mimo ...ale úplně

tmo 89.?.?.?

tys to asi nečetl, co?

- komunistická mafie kradla i soukromníkům jejich pole, domy a živnosti, zavírala je do pracovních lágrů, mučila atd. později rozkrádala cokoliv, co si usmyslela, žili si jako šlechta, a to vše zcela bez kontroly kohokoliv a bez toho, aby se o tom vědělo a psalo - o snad pochopíš, že v totalitě vládce kritizovat nesmíš, a proto se o problémech nevědělo ani konkrétně nemluvilo.

- dnešní armáda je levnější, ale je skutečně zbytečná, protože naše území případně ani neubrání, a je používaná jako banda žoldáků pro účely NATO. v tom posledním plně souhlasím. proto jsem navrhoval povinnou vojenskou službu každého muže v ČR dle vzoru švýcarska.

- drogy byly méně rozšířené kvůli uzavřenosti země ostnatými dráty a minimálním pohybem přes hranice - i to jsem psal, musíš líp číst.

- kriminalita se v totalitě ani nemohla rozšířit, protože StB byla snad nejpočetnější tajná policie (v přepočtu na obyvatele, včetně donašečů, spolupracovníků), a tak všichni seděli dřív, než něco velkého provedli. nejsem si ale jist, zda má být bezpečnost řešena za cenu tak mohutného fízlování. chci svobodu. proto zásadně nesouhlasím ani s odposlechy, ukládáním telefonické komunikace, kamerami na veřejných místech ap.

- kdo se zadluží a ví, že nestačí díky dluhu zvyšovat zisky a tím snadno splácet, ten je debiI, a patří mu, aby zkrachoval a stal se otrokem. vzít si dluh není povinné.

- o počtu úředníků jsem vůbec nemluvil, a plně se ztotožňuji s návrhy svobodni.cz na rušení mnoha úřadů bez náhrady a redukci mnoha dalších státních institucí. méně rozšafných ouřadů, rozhodujících o nás a našich peněz =méně korupce. méně přerozdělovaných peněz =menší daně (například zrušení daně z příjmů). menší státní rozpočet =méně rozkrádání a parazitismu.

- s imigranty z afriky a asie se bohužel krutě mýlíte -POTOM je už žádné ostnaté dráty nezastaví, i kdyby takové dráty někdo chtěl instalovat. -například ve francii, holandsku, dánsku, británii i jinde je už několikátá generace těchto rychle se množících bořitelů naší civilizace a kultury.

- o nutnosti půjčovat si píšete totální nesmysl... nějaké vyčtené bláboly zoufalců, kteří princip dluhu vůbec nepochopili a démonizují úrok (=odměnu za službu) do té míry, že jej pokládají za veškeré zlo světa. samé pitomosti! prostředek ke zbohatnutí je jen práce, umírnění se ve spotřebě a chytré investice. blbec bude chudý vždy, a blbec s dluhem bude ještě chudší.

komunisty taky nemusím. ale nikdy bych ani neuvažoval o jejich navrácení k moci. oni jen číhají na znechucené a zoufalce, kteří jim vrátí moc. a jelikož je blbců hodně, mají bohužel šanci.

242313

20.04.2011 22:25

Potřebujeme nového Erharda

RE: Autor článku je mimo ...ale úplně

tmo 89.?.?.?

ok.
bohužel nemáš pravdu ve věci inflace. -je to průměrná míra zdražení zboží z roku na rok, vztažená k průměrnému příjmu. což znamená asi tolik, že jeden rok zboží XX stojí 100 Kč a za rok 103. to zhruba v praxi platí a nikomu nedokážeš ten svůj pětinásobek, tj. 500%.
zřejmě neuvažuješ, že se nejen zdražilo zboží, ale zvyšují se i příjmy. když 12° pivo stálo za komoušů 4,20 Kčs a dnes 25 Kč, je to sice zdánlivé zdražení na 595%, ale jelikož průměrný příjem za komoušů byl 2000 Kčs a dnes 25000 Kč (1250%), musíš to pak podobně zredukovat poměrem 595%:1250%. to znamená, že se nám pivo relativně zlevnilo výsledným poměrem 1:2,1 =0,476, tedy na méně než polovinu. o drobnosti se asi handrkovat nemusíme... platy mohly být různé, ale za komoušů jsem začínal s hrubou mzdou 1700 a za 4 roky jsem si polepšil na 2150 Kčs. to kromě fušek [smích]

o tom, že inflace je jakési skryté zdanění (znehodnocení) uložených peněz je pravda. a každý rozumný člověk o tom ví a něco proti tomu může dělat.
chudých se to netýká (co vydělají, to prožerou, takže nic neleží a neznehodnocuje se). inflace tedy spíše ochuzuje bohaté, kteří mají uložené přebytky. a ti by měli být natolik inteligentní, aby věděli kam výnosně investovat a jak pomocí toho překonat ty 3% inflace.

242315

20.04.2011 22:35

Potřebujeme nového Erharda

RE: Autor článku je mimo ...ale úplně

tmo 89.?.?.?

soudruhu, ne každý je tvůj soudruh. já jsem pro tebe pan.
že je zde pokřivený soudní/právní systém jsem napsal já. a ty z toho děláš, jako žes něco objevil a dokazuješ mi pomocí toho své bludy a nesmysly. (Hehehe)
jestliže dnešní vláda udělala dluh 60 mld., je to možná proto, že zhruba tuto částku musí (díky zadlužení nasekanému v době socanských vlád) odvést coby úroky věřitelům. socani se zadlužovali tempem asi 100 miliard ročně (a vládli zde v kuse 8 let v době největší prosperity, nikde žádná krize!). a titíž socani prosadili tak velké mandatorní (povinné) výdaje státu, že se je teď jen obtížně daří snižovat (za velkého povyku úředníků a mentálních kriplů).

242316

20.04.2011 22:41

Potřebujeme nového Erharda

RE: Autor článku je mimo ...ale úplně

tmo 89.?.?.?

že ses bavil, je jen důkazem, že jsi podobně nechápavý mentál jako hhbb. kdo nechápe, že peníze jsou jen odrazem hodnot vzniklých dříve nebo na základě zajištěné povinnosti dle úvěrové smlouvy, tomu není pomoci.
a kdo nedokáže pochopit, že kromě emise a inflace zde příplývá do hromady těch hodnot také energie z okolí a suroviny z přírody, to je opravdu zoufalý lempl, a nemá smysl se s ním bavit... nemá na to iq.
neboj se - mě nikdo inflací neokrádá, já své peníze umím investovat a proti inflaci tak bojovat.

242317

hezky řečeno.
já ovšem nejsem ochoten lítat ode zdi ke zdi, a proto se držím svého, v malé skupince uprostřed. kdyby nás takových bylo víc, a vykašlali bychom se na -ismy, možná bychom si konečně mohli do vlády zvolit stranu jako svobodni.cz a žít konečně v něčem svobodnějším a efektivnějším, více motivujícím k aktivitě, přirozenějším atd. někdo by to mohl nazývat pravým přírodním kapitalismem... ale to je jedno, jak se to jmenuje. a řekli jsme si, že kašlem na -ismy...

242321

20.04.2011 23:44

Potřebujeme nového Erharda

RE: Autor článku je mimo ...ale úplně

tmo 89.?.?.?

prosťáček je tady někdo jinej, soudruhu. meleš páté přes deváté.
nedělat státní dluhy lze, a někde je to dokonce uzákoněno (švýcarsko). a navrhnul to petr mach ze svobodni.cz a požádal jakéhokoliv poslance (kteří mají zákonodárnou iniciativu), aby tak jednoduchý zákon o vyrovnaném rozpočtovém hospodaření navrhnul.
je jen jedna možnost, jak toho dosáhnout - dostat do parlamentu většinově tuhle stranu, a nechat ji také vládnout. -divné, že? tak jednoduché...
tak zas můžeš příště volit své oblíbené socany nebo komouše, prosťáčku. ti budou pořád rádi přerozdělovat a něco ti nasypou do zobáku. budeš mít možnost dál nemakat a jít si tupě pro sociální dávky... na dluh.

242322

21.04.2011 00:29

Potřebujeme nového Erharda

RE: Autor článku je mimo ...ale úplně

tmo 89.?.?.?

pokud jde o cenu jediné komodity (paliva), pak je třeba zmínit, že cena právě tohoto je silně závislá na tržní ceně zahraniční suroviny, které začíná být nedostatek, tudíž logicky zdražuje. navíc má tato surovina velké sezónní i jiné výkyvy pokud jde o cenu.
každý dolar zdražení ropy přinese státu NA DANÍCH zakomponovaných do výsledné ceny paliv mnoho korun (občanovi ubere dvojnásobně z kapsy). daně (spotřební, DPH, z příjmů firem) tvoří více než polovinu ceny nafty/benzínu (takový podíl na ceně jiného běžného zboží nemá obdoby). malý nárůst ceny ropy tedy způsobí velký nárůst koncové ceny. další dopady to má na ceny ostatního zboží v marketech, protože to se vozí kamiony za pomoci nafty (a různých dalších umělých zdražení ve formě mýtného ap.).
takže ceny paliv nezávisí na množství oběživa (M2), ale mohutně se na tom podílí nenažraný stát a chuť k velkému přerozdělování. uvádět tedy právě tuto komoditu, kterou !stát! nenormálně nafukuje, je dosti zavádějící. pro výpočet inflace je třeba vytvořit nákupní koše a vypočítat z nich průměrný nákupní koš, v závislosti na zastoupení různých věkových a sociálních skupin.

242323

21.04.2011 09:18

Potřebujeme nového Erharda

RE: Pár poznámek

tmo 89.?.?.?

legionáři byli loupežná horda, která vraždila a kradla v Rusku, a získala tak pro česko naprostou většinu zlata, mnoho vagónů (kolik pro sebe, o tom se nemluví).
mluvit o zlatém pokladu československa jako o výsledku sbírky občanů v roce 1918, je poněkud úsměvné.

242342

22.04.2011 09:59

Potřebujeme nového Erharda

RE: Autor článku je mimo ...ale úplně

tmo 89.?.?.?

já jsem psal především o inspiraci zákonem ve švýcarsku, a ten existuje.
dále jsem psal o návrhu svobodni.cz, aby u nás bylo vyrovnané hospodaření státu uzákoněno - i toto je fakt.
dále ten návrh zákona umožňuje se i přes výše zmíněné výjimečně zadlužit, ale pouze v případě nutnosti, například živelné katastrofy, a to časově omezeně (musí být určeno krátké období splatnosti + plán splacení) a musí se to odsouhlasit nadstandardním poměrem při hlasování).

že jsi hlupák a nevíš o těchto věcech, to je tvůj problém, ne můj. že máš mizernou představivost a logiku a dělá ti problém pochopit ten záměr (poměrně snadný), to je tvoje postižení. jakož i to, že vše neznámé považuješ za nesmysl. není třeba hledat hnědky na tvé prdeIi, ale hledat JAK TO UDĚLAT, hledat rozumná a zcela proveditelná řešení. a toto je rozumné i proveditelné.

242427

osobně doufám, že nepůjde o dobu kamennou. jednak zde zůstanou výdobytky techniky, znalosti. a ani před francouzskou revolucí nebyla doba kamenná. prostě se jen může sesypat nějaký domeček postavený na optimistickém/hloupém předpokladu, že dluh lze donekonečna navyšovat a valit před sebou, a že to věřitelé budou ochotni donekonečna trpět. nebudou. a pak prostě jen dojde k velkému sešupu ekonomického standardu naší rozežrané západní civilizace. budeme například rok-dva dělat prakticky zadarmo, aby se dluhy splatily, hlad bude mít jen někdo. anebo kdo chce, ten se může přeorientovat na zemědělství nebo odjet do afriky a žít s tamními lidmi jejich nízký standard, skromně, s přírodou. přinejhorším se bude rozprodávat území (řecké ostrovy ap.).

242430

22.04.2011 19:20

Politický marketing a války v minulém století

RE: Obavy

tmo 89.?.?.?

ale on má aristokrat pravdu v tom (volně parafrázováno) konec věření jedné propagandě znamená začátek věření propagandě jiné.
a tvoje porevoluční hlášky to plně potvrzují:
>"Komunisti tvrdí, že bude nezaměstnanost - to není pravda. Komunisti tvrdí, že se bude zdražovat - nevěřte tomu. Nebudeme jako oni. Pravda a láska zvítězí".

i já se dnes stydím, že jsem cinkal klíčema. ale rozhodně jsem byl rád a jsem rád, že ten systém se změnil. a beru to i s těmi negativy. ostatně negativa jsou zde proto, že už nejsme uzavření za ostnatým drátem, utěsněni hranicemi, špízováni nespočtem estébáků, jejich donašečů, komoušů, pomocníků stráže VB a podobnými.
je prostě třeba si vybrat - chceš jistotu průměrné chudoby a trvalé omezenosti, nebo chceš perspektivu a svobodu, a to i za cenu negativních jevů z větší svobody vyplývajících? já beru samozřejmě to druhé.

a otázku
>Co s tím?
by bylo možno modifikovat tak, že se vlastně ptáš "Co s nimi?"... s těmi druhými, kteří mají jiné názory, jiné zájmy, jiné známé, jiné podmínky... prostě bys asi chtěl, aby svět byl "rovný". ale to on nikdy nebyl a nikdy nebude. v žádném smyslu slova "rovný".
to bys musel ty jiné masově povraždit, aby ses těch "problémů", které z jejich jinakosti pramení, zbavil (a jiným vadí zase jiní, takže by vyvraždili tvé sympatizanty). otázka je, jestli takový svět (masový hrob, a zbytek ve strachu) je to, po čem lidé touží.
takže co s tím? -prostě nic! žij a nechej žít. snaž se sám za sebe, se svými milými a známými, a usilovně se snaž uchovat si pokoj v duši. to je jediné možné řešení. ideální třešnička na dortu je snažit se být k jiným maximálně dobrý, a snad naivně věřit, že i oni budou... a dobro se pak bude lavinovitě šířit. 100% ale nebude nikdy, protože na světě jsou bohužel i blbci a lidé zlí. ti ale proti (snad) většině dobrých nemají stejně šanci... nikdo si je za parťáky nevybere... zlo je poznat a lidem se protiví. i přes všechnu tu degeneraci máme v sobě jakýsi hlas, kompas, svědomí.
no... přece jen se "s tím" něco dělat dá - mluvit spolu, otevírat si navzájem obzory. mluvit rozumně, ne fanaticky, ne manipulativně, ne dělat chytrého a jedině správného. prostě nabízet alternativy a podporovat přemýšlivost. aby slabší nekončili v manipulovatelném stádu a pak zbytečně v neštěstí.

242461

22.04.2011 23:30

Politický marketing a války v minulém století

RE: Obavy

tmo 89.?.?.?

a minimálně 90% lidí zaměstnaných v měkkých a neefektivních podmínkách státních podniků by přiměl kdo, aby začali pořádně dělat a nechat se zaměstnat u soukromé firmy? bez dobrých zaměstnanců žádná soukromá firma nemůže existovat, ani nevyroste a nepohltí socialistický kolos -ten by zřejmě měl z důvodů zaměstnanosti od vlastníka (=státu) nadstandardní (nespravedlivé) podmínky. takže by nebylo možné nějaké přeplácení (z čeho?) a přetažení dobrých lidí k soukromníkům. a zaměstnanci státních podniků by byli pořád v peří, a tam by i pohodlně zůstali.
lidi pohne k vyšší produktivitě jedině tlak, motivace, a to jak motivace finanční (ztráta příjmu nebo možnost vyššího příjmu), i hrozba spadnutí do nižší sociální skupiny (nezaměstnaných). bez motivace nejde nic. někdy říkávám: bez nějaké motivace ráno ani nevstanu z postele, bez nějakého svého zájmu nepohnu ani prstem.

a pak je zde fakt absolutního nedostatku kapitálu mezi obyčejnými socialistickými lidmi v roce 1989 - bez kapitálu nelze nic začít.

podle mě se to mělo odehrát trochu jinak: nejprve vše ukradené, co ještě existovalo, vrátit dřívějším vlastníkům/potomkům, a hned by byla motivovaná třída soukromých zaměstnavatelů i živnostníků a zemědělců (a jde o morální gesto, oproti amorálnímu zhasnutí). na zhodnocení restituovaného nepřihlížet, na znehodnocení také ne. prostě smůla... úplná spravedlnost po určité době není možná.
a co se zbudovalo socialistickým státem na státním pozemku, anebo tam, kde už nikdo z rodiny původních vlastníků není, na to NA VŠECHNO prostě vydat kupóny, a rozdat je zcela rovnoměrně všem dospělým lidem ve státě. -co s tím majetkem kdo udělá, to je jeho věc. skoupí více kupónů? ok. spojí se s jinými vlastníky do fondu? dobře. nechá si to vykoupit někým jiným? fondem? klidně. během roku by se kupóny za peníze přestěhovaly (zkoncentrovaly) do menšího počtu rukou a po roce od "rozdání karet" by se udělaly valné hromady. kupóny vyměněny za akcie a osobně přítomní by hlasováním podle váhy dané počtem držených akcií zvolili soukromé a motivované představenstvo a.s. do čela každého podniku/majetku; a tito lidé by to už na zcela kapitalistické bázi rozvíjeli ku prospěchu svých šéfů =akcionářů.

tím vším by se dosáhlo zcela jistě spravedlivějšího rozdělení majetku, než do rukou podvodníků a dobrodruhů. a rok do valných hromad by byl využit k dopilování kvalitní legislativy.

v roce 1991 bychom měli zprivatizováno a téměř nic by se nerozkradlo. a lidé by získali skrze rozdané kupóny pravděpodobně více majetku/peněz, než se mnohým podařilo objednávkami v obou vlnách velké privatizace + divné malé privatizaci.
vše by mělo svého vlastníka, který by měl zájem již SVŮJ majetek rozmnožit/zvelebit. a 100% lidí by dělalo (motivovaně) v soukromých firmách - svých nebo jiných.

242477

>Stručně bych tě musel už poslat někam.. takže aspoň stručněji.
Stručně bych tě musel už poslat někam (protože nic neznáš a suverénně meleš nesmysly)... takže aspoň stručněji:

katolíci a judaisti jsou na jiných levelech, ale historicky si konkurovali a konkurují. stáli proti sobě a svým způsobem i stojí (zásadní neshoda ve věci Ježíše).

monoteismus pochází už nejméně od Abraháma. judaismus (s pravidly) začíná od Mojžíše, kterýžto dostal desky desatera.

vyjmenuj monoteistická náboženství před Abrahámem. nevylučuju, že nějaký jeden bůžek mohl někde existovat, ale ne Bůh v té jedinečné podobě dle židů, potažmo křesťanů.

Mojžíš jistě něco vytvořil. A je to historická postava, ne literární.

Ježíš učil, viděl a založil. Je to historicky doložená postava.

o Pavlovi víš úplně kulové, protože ho ani neumíš zasadit do reálných souvislostí, když popíráš existenci Ježíše.

Bohem vyvolený národ je (bohužel) židovský.

katolicismus neexistuje. církev "katolická" znamená v překladu "(vše)obecná". jde o přesnější určení církve křesťanů. ani tak základní věci nevíš, ale budeš suverénně mektat (neználku), že prý je to schéma moci (která se na tobě jaksi neprojevuje) a stav mysli (když jsi tu víru ani z 1% nikdy nechápal).

katolík je prostě označení pro člena katolické církve. žádný element, ani nějaká pyramida. kdybys znal aspoň nejzákladnější základy (třeba se obtěžoval přečíst si bibli), věděl bys, že v té církvi jsou si všichni bratři, a nad sebou mají hlavu, tj. Ježíše, Boha. boží oko si nějak neumím představit, když Bůh je duch. máš zoufale komické a dětinské představy. už prosím tě nepiš, když o problematice nevíš ani Ň, a místo znalostí jen děsivý zmatek v palici, nafouklý ještě obrovským fanatismem.

242480

23.04.2011 10:54

Politický marketing a války v minulém století

RE: Obavy

tmo 89.?.?.?

nějak ti unikla "drobnost", že je řeč o českých státních podnicích roku 1989 a ne o zcela jiných státních podnicích v číně, kde ani státní zaměstnanci nemají tolik "sociálních jistot" co naši zaměstnanci "zlých kapitalistů". není socialismus jako socialismus. ten čínský je vlastně tvrdým kapitalismem.

dále podnik v číně může být chráněn svým způsobem silným státem, podmínkami průniku cizích podnikatelů, absolutně jiným prostředím, jazykem, kulturou, a především extrémně levnou pracovní silou (zvláště zpočátku éry otevření se číny světu). tomu nemůže téměř nikdo konkurovat.

tyto drobnosti způsobují absolutní odlišnost a nesrovnatelnost s českými státními podniky, o nichž byla řeč.

zda se někdo zadluží + jak peníze z úvěru využije + jak splácí, to věc každého soukromníka. a potud všechno v pořádku -když je někdo bIbej, dobře mu tak, a ať je ožebračen a zotročen -- zákony přírody.
ale problém je s tzv. zastupitelskou demokracií, která tak úplně nefunguje a občané jsou zvolenou mafií okrádáni a zadlužováni mnohem více a proti své vůli. a přitom to nejde tak snadno napravit... a to u "českých blbců" i u amerických a jiných. demokracie je virus, poškozující tělo organismu, který si jej vybral za svůj program. z principu jde o trvale degenerující zřízení. lepší je osvícená monarchie nebo diktatura, ale je těžké najít vhodného osvíceného vůdce s patřičnou autoritou, kterou by docílil po dobrém. když je to po zlém, lid se nespokojeně bouří a dav pak jako každý živel škodí... boří. navíc ke špatnému přispívá i to, že existuje dohledné zahraničí a lidé dnes srovnávají a chtějí všecko, co se jim zamane... i vše k vlastní škodě. prostě každý chce rozhodovat... vládnout. i každý bIbec. a to nemůže dobře fungovat.

242501

nevyznal jsem se z něčeho, co nevyznávám. z principu nelze konkurenční náboženství spojovat, ale ty to zcela vadně děláš - a vytváříš tak neexistující nesmysl "židokřesťanství", který mi pak vnucuješ.

to očko si strč někam. kdo nějaké dřevěné či sádrové umělecké ztvárnění považuje za boha, za jeho oko, to je chudák, se kterým nemá cenu vést debatu. tím spíš, když si ten nešťastník představuje, že takový umělecký objekt někoho sleduje [velký smích] ...asi trpíš stihomamem.

242502

odpovím:
>Jak může být Bohem vyvolený JEDEN určitý národ?
jestliže se to stalo a je to zachyceno písmem, je tato otázka irelevantní. těžko někomu vnucovat, že se mu nesmí líbit něco, co se mu líbí... těžko někomu vnucovat svůj pohled na věc.
vyjádřil jsem to ale neúplně - od začátku křesťanství se to změnilo - je psáno, že už není žid či nežid, otrok nebo svobodný, ale v každém národě je mu milý ten, kdo koná boží vůli a dělá, co je správné.
>Neodporuje to samotné "vizi" o Bohu, která říká, jak je spravedlivý, milosrdný, měří všem stejně a všechny stejně miluje?
není pravda, že všechny stejně miluje. protože je například psáno, že se mu hnusí pyšní, nebo smilníci, či jinak vadní lidé, historicky dokonce celé kmeny/národy.
tak trochu z té otázky na mě kouká to věčné socialistické rovnostářství - "on musí ke všem stejně" -jenže všichni přece nejsou stejní!
rovněž je psáno, že lidská spravedlnost je jiná, než boží. nelze bohu opovážlivě vnucovat svou představu spravedlnosti... představu nějakého malého pišišvora.
>Ani dobrý rodič neprotěžuje jedno dítě a pokud ano, není to dobrý rodič.
toto je absolutní nesmysl a jistě to dobře víš. člověk se neubrání nevoli ani sympatiím, a s někým má prostě víc společného, v někom se více vidí. i když by se rodič měl snažit vyvažovat, nikdy to není na 100%.
těžko se bude rodič chovat úplně stejně k dítěti hodnému a k druhému, které je samý problém. ale právě těm problémovým je na druhou stranu věnováno více úsilí a vlastně i projevů lásky (že to tomu rodiči není jedno, ale snaží se pomoci).
>Pak je zcela logické, že další "vyvolení" mají také svého Boha, o kterém tvrdí, že je "jediný pravý" .
to je absolutní pitomost, a logického na tom není nic. boha si nevytváříme podle toho, jestli nás nějaký předtím uspokojuje či nikoliv. bůh je prostě ten, který je. jeden. ať se to komu líbí nebo nelíbí.
>Jen se mi jeví, že nikdo ze skalních věřících neví, čí Bůh to je a proto se taky mezi sebou stále mydlí
ale ne! oni to vědí, že je jen jeden. jen si ho různé skupiny opentlují různými SVÝMI představami a specifiky, a pro toto se pak mydlí s jinými, kteří si "dovolují" myslet a říkat něco jiného. toto je ale samozřejmě špatně... to by neměli. a dobrý věřící to nedělá. pouze ukazuje své důvody, proč je přesvědčen, že je to tak, jak si myslí.

242526

oceňuji brilantní ironii, ale jinak nic moc.
o 911 si myslím pravý opak, než to, co zde píšeš.
mýlíš se i ve věci okamžiku vyvolenosti židovského národa - nebylo to od doby sestoupení mojžíše z hory, ani od okamžiku nějakého kázání, bylo to dříve. jistý příslib byl dán již abrahámovi. zemi pak slíbil přiřknout tomu národu skrze mojžíše (který se však paradoxně toho dne/cíle nedočkal).
kultivovanost a laskavost ti prokážu nyní tak, že tě nepočastuji žádným označením, i když by sis to za svou zmatenost jistě zasloužil.
mimochodem: kecáš i v tom, že se vyjadřuji ke každému tématu. chodím sem zřídka a nepravidelně, a zajímá mě jen něco. breky zoufalců ohledně beznadějnosti dnešního světa či touha po blížící se revoluci to obvykle nejsou. ani bláboly o generální vině úroku za všechno neštěstí světa nebo konspirační šílenosti o tom, jak nás všechny řídí údajná zmixovaná pyramida "žido-katolická".

242527

a ty snad jsi žil v době faraonů? viděl jsi je? ...že věříš, že nějací vůbec byli [velký smích]
a byl jsi za alexandra velikého? asi taky ne, co? ale nepochybuju, že v jeho existenci věříš a učil ses to v dějepisu.
byla vůbec francouzská revoluce? ani tam jsi nebyl... a já taky ne. asi si to někdo vymyslel, stejně jako napoleona, karla iv., atd.

tak to všechno doufám bereš s velkou rezervou. [velký smích] a věříš jen tomu, co jsi na vlastní oči viděl... takže celá historie jde do háje -historické zápisy ani následná fakta ti totiž nestačí. (jenže kupodivu mnoha věcem jistě věříš, i když jsi je neviděl anebo nechápal).

242528

nepatří náhodou identity Křivý a Pustá k sobě? [chechtot]
žid samozřejmě nejsem.
a o zrelativizování jedinečnosti židů jsem právě psal.

242537

připadá mi to už, že povinně reaguješ (ironicky) na všechno a na všechny, co jsou v souvislosti s vírou.
- závidíš, že má někdo víru
- závidíš dokonce i, že někdo žije v lepší zemi, kde krást není až tak normální.
a to, co tě trápí (že ty to nemáš) ventiluješ tímto zakomplexovaným způsobem.
útěchou ti budiž, že nejsi sám/sama (křivá pustá). zde se s podobně zakomplexovanými, mudrujícími a přechytralými bIbečky roztrhl pytel... anebo tohle místo takové zoufalce nějak přitahuje. pokud je toto místo záchytným a terapeutickým prostředkem pro takové pacienty, evidentně plní svou funkci na jedničku [velký smích]
hlavně si nezapomeň spustit program, který cykluje z databáze ip adresy různých cizích proxy serverů... aby tě náhodou někdo nevypátral [velký smích] ...holt další postižený stihomamem.

242541

škoda možná pro tebe, ale mně to vyhovuje tak, jak to je.
>Nerozumím tomu zrelativizování
to mě ani nepřekvapuje. patrně nerozumíš více věcem. ale i přes svůj hendikep se kupodivu bavíš dost (rádoby) z vysoka [velký smích] pokusím se ti to vysvětlit, ačkoliv zřejmě hážu perly svini:
jestliže si někdo vyvolí jeden národ, a ten se zpronevěří svému poslání a postaví se de facto proti svému bohu, pak není překvapením, že dojde k přehodnocení toho vyvolení a je řečeno, že odteď už nerozhoduje, zda je někdo žid či nežid, ale rozhoduje jen dobré, věrné srdce (parafrázovaně řečeno).
tím tedy není popřeno to první (vyvolení židovského národa), ale je to přeznačeno tím druhým (povoláním všech).
pokud na to nemáš a ani teď nechápeš, tak jdi od toho. víc s tebou marnit čas nebudu.

vyvolený
(ano, jsem. a nezáviď tolik.)

242544

24.04.2011 01:41

BRICS a přestavba světa

RE: Blíží se zánik severoatlantického impéria ?

tmo 89.?.?.?

magistro/magistře Křivý/Smutná/Jemelíku, raději nikoho nepoučuj, pokud to nevíš jistě (máš zúžené chápání toho pojmu):

apokalypsa
-y ž <ř> 1. náb. literární útvar rozšířený v judaizmu a raném křesťanství, líčící zjevení blízkého konce tohoto věku, doprovázeného úděsnými katastrofami, a věštící nadcházející příchod tisíciletého božího království; A. Zjevení Janovo, kniha, kt. byla jako jediná z těchto apokalyps pojata do Nového zákona 2. kniž. hrůzná věc, událost ap., hrůza, pohroma, děs: válečná apokalypsa.

242550

26.04.2011 17:15

BRICS a přestavba světa

RE: Blíží se zánik severoatlantického impéria ?

tmo 89.?.?.?

líbí se mi, jak se měli potřebu sesypat hned tři reagující na tak jasnou věc - význam slova apokalypsa. a vyzývají mě k tomu, abych si to našel [velký smích] přitom já jsem to přesně citoval ze slovníku cizích slov.
další stručnější potvrzení je zde. apokalypsa je ovšem nepřesné označení pro to Janovo zjevení. ve skutečnosti je apokalypsa (ty hrůzy) jen jednou součástí toho Janova popisu. takže Janovo zjevení není apokalypsa, ale je to zjevení doprovozené popisem některých hrůzných (apokalyptických) výjevů.

a konkrétně u tebe mě baví, jak se zakomplexovaně potřebuješ navážet do KC (já nejsem KC a ani jsem o tom nic nepsal, tak proč na to téma píšeš?) a máš dokonce potřebu mi napsat, koho "neznášaš" [velký smích] mně je to jedno. o ohledně Avignonu máš poněkud mylné představy; to je ale jedno -i kdybys je měl správné, už to nic nenapraví na tom kompletním zmatku v tvé hlavě. fakt ti nezávidím ten chaos... s nímž musíš žít a bojovat.

242693

jakožto animal jsi to nemohla pochopit, magistro [velký smích]
proto pak "suverénně" plácáš blbosti jako že bůh je něčí... třeba židovský. a mně pak stupidně označuješ za "věrného žida". nemám ti to ale za zlé... ty za to prostě nemůžeš. možná by bylo užitečné všechny ty zmatené přepracovat na úrodnou drť/recyklát (nemůže mást ani škodit). a to na tom nejsi zdaleka nejhůř... jsou zde i totálně defektní kusy. -to ber klidně jako poklonu [mrknutí jedním okem]

242698

26.04.2011 19:59

BRICS a přestavba světa

RE: Blíží se zánik severoatlantického impéria ?

tmo 89.?.?.?

>Len hlupák potrebuje poriadok, inteligentný človek využije aj chaos.
nevím jestli využije, ale dokáže v něm úspěšně žít. ano, to můžu osobně dosvědčit (i když... kdybych dokázal být pořádnější, bylo by mi líp). musí ale jít o inteligenta. neinteligent se v tom ztrácí a pak "trepe chujoviny" na internetu. ono je dost zřetelné, jak tápeš a ustupuješ a názorově se teprve za pochodu utváříš... bohužel podle impulsů ještě horších-zdejších.

>Ich klamstvá, lži, polopravdy
jenom jestli jsi je vůbec správně pochopil [chechtot]

>lipnutie na moci
hahaha [velký smích] to jsi zamrznul asi ve školních učebnicích dějepisu nebo se na tobě podepsala nějaká tupá soudružka učitelka.

>spôsobili to, že ľudstvo sa opozdilo o nejaké to tisícročie vo vývoji
naopak! svět se díky křesťanství vyvinul z barbarství kvalitou i rychlostí neporovnatelně lépe, než kdyby křesťanství nebylo! jenže to bys mohl pochopit právě jen, kdybys byl nezaujatě přemýšlivý a sečtělý intelektuál. takto jsi jen polovzdělaný řvoun, opakující ty nejhloupější názory (nejvíc nenávistné a polo/lživé), které jsi v životě zaslechl.

>Čo sa týka dôvodu vyhnanstva pápežov, v tom som sa mýlil
[velký smích] [velký smích] nene, ty ses nemýlil, ty se pořád mýlíš! [velký smích] Avignon nebyl o vyhnanství papežů, ale o prosazování světské moci zneužitím církevních představitelů pro své politické cíle (ustanovením sídla jinde), a to ze strany francouzského krále (asi obdoba nějakého podobně ambiciózního debílka jako je Sarkozy ... chtěl mít zřejmě z francie pupek světa). jen proto sídlil někdy nějaký "papež" v Avignonu, ale šlo o neplatně jmenovaného papeže. pravý byl v římě. církev si to následně uspořádala správně, křesťansky smířlivě, podle svého práva, podle apoštolské posloupnosti už od dob Petra.

a na závěr rada pro anonyma výše:
>137.?.?.?
hlídej si sebe, svá slova a skutky (i motivaci). a až nebudeš mít trám ve svém oku, budeš teprve vidět a budeš moci poukazovat na třísku v oku někoho druhého. především ale zdokonaluj sebe.

242709

dobrý den, falešná magistro pustá (jménem i intelektem).
času si na tebe už více hledat nechci.

>jak jste to tam hezky napsal "...postaví se de facto proti svému bohu...", hned mi to došlo, že je ten bůh něčí.
ano - toto je přesně uvažování primitiva. nechápeš ani význam jednoduchého textu, aniž ti ho někdo podrobně rozebere.
-oni se postavili proti svému Bohu
-někdo jiný se postavil proti svému Bohu
-ty ses postavila proti svému Bohu
...ale všichni se postavili proti JEDNOMU Bohu bez lidského původu, jedinému existujícímu Bohu kdykoliv předtím i potom. je můj, tvůj, náš, váš, jeho, její, jejich... ale stále jen jeden, a vůbec ne židovský ani český. -už to chápeš, trubko? pokud ne, nech to být... asi nemáš iq ani na jednoduchou diskusi s vysvětlivkami.

>proto musíte být jako jedno z jeho věrných srdcí přeci žid! Nebo jsem to zase někde popletla?
samozřejmě ano. jako vždy. meleš prostě nesmysly. Bůh není žid. jen Ježíš se narodil JAKO žid, z židovské ženy. to ale nemá sebemenší vliv na můj etnický původ, ani mi na základě toho nelze přisuzovat židovskou víru. -opět ti tvou mimořádnou tupost promíjím... opice nemůže za to, že je opice.

242712

Maruno, tak provokativně tupé stvoření rozhodně nesvádí k laskavosti, nýbrž naopak - k utracení. ty jsi ze své strany nikdy nemohla zažít ten pocit, kdy ti nějaký bIb lezl na nervy... natož abys ztratila trpělivost s někým, kdo si ji nezasluhoval (i pozornost). o nekonečné tuposti svědčí i nepochopení, že ty tři body výše byly pouze příklady, vysvětlující slovní vyjádření versus skutečný význam (a nemožnost Boha si přivlastňovat).
přesto ještě stručně (abys neumřela úplně tupá):
-nejde o krále židů, ale všech lidí (to o židech tam nechal napsat jen jakýsi říman jménem pilát)
-kde jsi přišla na to, že se obracím k nějaké židovské matce?
-a jak jsi přišla na takový nesmysl, že Ježíšův otec je žid??? odkdy je Bůh (duch) člověkem, tím spíše židem? máš v tom děvče hrozný chaos. asi bys už psát neměla, ale při tvém postižení jistě ještě odepíšeš nějakou další pitomost, abys dokonaleji ilustrovala svou méněcennost a neznalost.
co se píše v Písmu, o tom radši nežvaň, protože o tom nic nevíš, ani jsi je nejspíš nedržela v ruce. a že se mu některé národy hnusí, to sis asi něco popletla... nebo záměrně překroutila -tak jsem to nepsal, lhářko. i já ti držím palce, ať se ze zajetí své hlouposti aspoň částečně dostaneš. nebo ať tě někdo milosrdně utratí, bezbolestně.

242728

27.04.2011 01:20

Konfiskace libyjských státních investičních fondů

RE: Život v Libyi

tmo 89.?.?.?

v případě vaší "reformy" se jistě o nereálnou věc jedná, protože ČR není ropnou zemí a nikdo nám nikdy nebude dlužit 200 miliard dolarů [velký smích] (to je dnes cca 3,4 bilionu korun, 3 celé roční rozpočty, to při vyšším počtu obyvatel, mezi něž by bylo to rozdávání třeba rozpočítat).
aby nám všem stát mohl dávat k osmnáctinám klíče od bytu (jako dárek), auto, apanáž 2300 dolarů měsíčně, bezplatné studium, bezúročné půjčky (případně i nevratné), elektřinu, vodu a plyn zadarmo + palivo skoro zadarmo, to by musela být produktivita práceschopné populace asi 10x vyšší než v Německu či USA... a to je samozřejmě totální nesmysl. a kdo ví, jestli celá ta výše uvedená pohádka není poněkud přikrášlená. část ale pravdivá bude (na podobnou informaci jsem narazil i já). problém ale je, že nám tu nikde netryská ropa ani plyn (nepočítám-li velmi skromné naleziště v okolí hodonína).

242729

>také si ještě chvilku najdu
tos nemusela, prázdná pustá...
>nejsem ve věcech víry tak vzdělaná
přesněji řečeno vůbec! ale přesto si o tom dovoluješ psát, dokonce veřejně, zcela zbytečně a plýtváš kapacitou této diskuse jen pro uspokojení své potřeby zesměšňovat se.
>a horlivá jako Vy
jak bys mohla vědět cokoliv o míře mé horlivosti?? vždyť jsi jen vzdálená a cizí pustá bytost. s následujícím sebehodnocením (byť je nekorektně smíseno z různých vyjádření) souhlasím.
>Trochu mě právě popletlo
nikoliv... popleteného lze jen stěží poplést.
>Teď jste mi to vysvětlil. Můj, jejich, svůj, náš a podobně to vlastně znamená ničí.
nic takového jsem nenapsal, a ty jsi tupá lhářka. -protože tvrdíš evidentní nepravdu a protože ani přes detailní vysvětlení nejsi schopna pochopit ani věci zcela elementární. když se řekne "moje vlast", také neplatí, že patří mně, a že by nepatřila snad už nikomu jinému. znamená to pouze osobní přihlášení se k něčemu. podobně i můj Bůh znamená můj, osobně uznávaný. náš znamená náš. a slova tedy evidentně přeznačena nebyla. Bůh je jeden a nikomu nepatří, a to bez ohledu na zájmeno vyslovené jakýmkoliv člověkem. (snaž už i tupá pustá mařka pochopila... ale počítám s tím nanejvýš na 5%).
>Prý už tenkrát to ostatní židy zlobilo
ano, ale ty (jakožto neználek) nemůžeš ani tušit souvislosti, proč jim to vadilo. -bylo to proto, že oni jednak to slovo chápali ve významu světském, politickém, mocenském, a také šlo z jejich hlediska o rouhače, kterého bylo nutno odmítnout všemi prostředky, ve všech souvislostech.

242742

trpělivosti se učím, a daří se mi naštěstí stále víc, protože jinak by mi podobné hovado, jako ty, mohlo být osudné [mrknutí jedním okem]
>„Můj“ je tu přeznačeno na „přihlášení se“
opět špatně. už si myslím, že nejsi schopna to pochopit, pipinko.
jde nejen o přihlášení se, ale i o přijetí za "svého osobního" (všimni si těch uvozovek), o osobní vztah. přesto ale (a zde se ocitáme za tvými možnostmi chápání) se nejedná o přivlastňování nebo o přiřknutí původu typu "židovský bůh" ap., ale jde jen o subjektivní vnímání něčeho objektivního, společného všem.
>To dá přeci rozum nakonec i tupé pusté mařce
ne, mařce to dát rozum nemůže, protože u ní absentuje. jinak bys pochopila, že 1) píšu malým písmem prakticky vše, a 2) rozlišování v této věci mezi židem a Židem je něčím, čím se musejí zabývat právě tvorové tvého typu, snažící se slovíčkařením někoho přechytračit. přitom nemáš na pochopení i těch nejzákladnějších věcí.
v přirovnání k vlasti, zdá se, (klasicky) hledáš nepodobnost, místo aby ses pokusila pochopit na základě podobnosti. ale to je jak o intelektu a povaze, tak i o dobré vůli... čehož všeho se ti nedostává. jinak bys to přirovnání rozebírala spíše z hlediska čechů blonďatých, plešatých a třeba hnědočechů (všech českých občanů)... než abys do toho pletla cizí národnost španělů. Bůh však není vymezen národnostně, jakýmkoliv národem přivlastnitelný.
a už si dej pohov. jsi hloupá, trapná a snažíš se být vtipná... leč marně. nebavíš mě.

242761

22.05.2011 17:45

Církevní majetek

autore, tak manipulativní!

tmo 89.?.?.?

tak manipulativní a hloupý článek jsem už dlouho nečetl:

>...„restitucí církevního majetku“ - jedná se fakticky o majetek církve Římskokatolické
---to je lež. jde o majetek celých desítek církví a náboženských společností.
>roztomilé heslo: Co komunisti ukradli, musí se vrátit
---to není roztomilé, nýbrž zcela logické (pro normálního jedince snadno pochopitelné), a také právně jednoznačné. jinak by se o tom stát ani nechtěl bavit.
>je tu rozdíl: Církvi ten později znárodněný majetek většinou darovali lidé, kterým do té doby patřil.
---ano, toto je pravda. a nebyli to zdaleka jen prostí lidé, staří, babičky a dědové, ale i mecenáši a šlechticové, kteří své nadace věnovali třeba na zbudování a provoz nějakého chudobince či hospice.
>Měli bychom si ale přece jen připomenout, proč vlastně jí ho dávali.
---tupec si musí připomenout, ale tupec hlavně chce zkreslovat CIZÍ důvody, a to pro svůj prospěch, pro své spekulace (zbytečné) a pro zmatení lidí, bez řádné znalosti většiny případů, bez studia, bez statistiky. ale vyřkne nějakou pitomost, a je to na světě. hůře už se nějaká lež či manipulace bere zpět...
>Nemalá část lidí odkázala část svého majetku církvi, protože byla přesvědčena (obdarovanou církví), že když se za ně nebude po jejich smrti na zemi kněz modlit, tak shnijí v očistci.
---motivace těch lidí ti, autore, nemůže být známa. ale žvaníš, jako by byla. mimochodem církev se za své mrtvé modlí, a není na tobě normovat, kolikrát tak musí učinit a kdo a po jakou dobu tak má činit. dělají to i prostí věřící, protože modlitby nejsou určeny pouze pro kněze, jakož i chápání církve jako instituce je v tvém chápání zcela chybné, pomatené.
>V darovací smlouvě byla většinou připojena podmínka, aby za dárce byly určitým způsobem slouženy mše a konány modlitby.
---viděl jsi někdy v životě alespoň jednu takovou smlouvu?
a máš snad pozitivně zjištěno alespoň v jediném případě, že mše za mrtvého sloužena nebyla? pokud ne (a o tom jsem přesvědčen), tak drž radši svou nectnou špinavou hubu.
>Martin Luther se rozhořčoval
---ten nechutný amorální člověk, působící pouze zmatek, se mohl rozhořčovat především nad sebou.
>Morální a právní. Ta první zní, jestli se církev má až tak moc prát o takto nabytý majetek.
---kdyby se prala, už by ten majetek 20 let měla!
>Ta druhá, jestli vůbec je to její majetek
---to je naprosto zřejmé, a jsou na to doklady. jinak by stát ani nejednal, a ty bys neměl o čem slintat.
tvé žvatlání pramení pouze z jediného - z neochoty vrátit nebo nahradit, co tvůj fotr ukradl a co on i ty 60 let bez právního nároku užíváš a profituješ z cizího majetku. a proto hledáš falešné záminky, zcela zoufale a marně hledáš jakýkoliv důvod, proč bys nemusel, a jak to celé zpochybnit a zamlžit. typický zbabělec a lhář. rozhodně nefér člověk.

244492

22.05.2011 20:50

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

tmo 89.?.?.?

Pro Reného: nechápu proč, a nechápu jak jsi přišel na nějaký brahmaismus, křídlo a konzervativismus???
- křesťan, prostě křesťan
- nic než klasika, žádné odnože
- nepopírám spíše konzervativní pohled na svět, ale to si spíše pokládám za klad, než být nějaký liberál či pomatený novátor za každou cenu.
Ježíš nestál proti konzervativcům, ale proti POKRYTCŮM a to židovským, to jest proti lidem, kteří víru brali jako instituci, kšeft a monopol... a jako tupé plnění pravidel. a spásu/ráj jako výslužku za odškrtávání nějakého seznamu úkonů. jenže tak to není.
proto Ježíš přišel s NOVÝM, správnějším pojetím víry a přístupu k Bohu i k lidem. a to je křesťanství, které je nejplněji a s nejmenším počtem odboček a svévolných změn, reprezentované katolickou církví. reprezentované je možná špatné slovo, protože tam nejsou reprezentanti, protože církev je tvořena každým jedním věřícím člověkem. a ti lidi tam prostě mají různou službu/funkci. jako buňky v těle.

ohledně těch 90% je to možná blízko pravdě, ale to nic nemění na tom, že jsou jen jedni z desítek. a je to vcelku přirozené - asi podobně, jako v saudské arábii převažují historicky muslimové a nikdo se nediví, že právě jim patří naprostá většina kostelů (tam zvaných mešity) nebo nějaký plac v medíně a podobně. my jsme prostě vyrostli v křesťanské evropě, takže se není třeba podivovat, že stamiliony křesťanů žily právě v evropě a za generace a dlouhá staletí POSTUPNĚ nashromáždili ve své církvi (komunitě) nějaké SVOJE SPOLEČNÉ (katolické) statky, v nichž a za pomoci nich zamýšleli konat něco dobrého pro druhé/pro společnost, a to za svého života, a po smrti to prostě odkázali. -komu? světe div se: své církvi. a měli na to plné právo. a církev katolická byla historicky nejlepším správcem majetku, nebyla líná ani majetek nerozfofrovala, ale zvelebovala jej, ať už šlo o lesy, pole, vinice či stavby. nechápu debiIy, kteří by teď za to církev chtěli potrestat a obrat ji o její zdroje, které jí legálně patří! naopak někomu ten ukradený a neprávem stále užívaný majetek NEPATŘÍ, takže nevidím ani nejmenší důvod pro status quo, naopak vidím všechny důvody pro nápravu vadného stavu, kdy zloděj dál drze užívá něco ukradeného, profituje z toho, a ještě se hádá, jestli to vůbec vrátí a kolik z toho.
Luthera nechám na pokoji, až jej někdo nebude lživě vytahovat jako morální autoritu... toho pomateného kurevníka. něco si o něm přečti.

Pro Lin: ty máš tak se svým přehledem co posuzovat. přečti si svůj tendenční, nevyvážený až štvavý příspěvek výše. a běž se stydět. (pokud jsi tedy schopna pochopit za co).
pochop aspoň to, že budeš možná chodit do cizího lesa, protože ten les prostě není tvůj!!! má svého vlastníka. já ti na zahradu taky nelezu.

244510

22.05.2011 21:03

Církevní majetek

RE: Zaujímavý link

tmo 89.?.?.?

ty jó! jedinej příspěvek s přehledem. absolutně souhlasím jak s "podpisy dělnických kolektivů za popravu Milady Horákové", tak i s "hulákající, povykující a nepoučitelnou partičkou užitečných idiotů". ostatně souhlasím i s těmi žvásty, mlžením, sprostotou a lžemi, jak hodnotíš vyjádření (nejen) zdejší lůzy. nakonec se dá říct, že s tebou souhlasím zcela. podpis. tečka.

244512

22.05.2011 21:32

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

tmo 89.?.?.?

ajajaj... ty malá chuděrko. to je pak těžké s tebou diskutovat, když tvé chápání problematiky končí už na základním omylu, že církev=kostel. a ona zatím církev provozuje nemocnice, církevní sestry, lékaři a pomocníci tam dělají ubohým lidem kvalitní služby, kterých ty by ses neodvážila ani na jeden den. dále provozuje školy, volnočasovou práci s mládeží, i se seniory, dělá osvětu morální i kulturní. asi ti také nedochází, děvenko, že naprostá většina z těch 1,5 miliardy jde na opravy kulturních památek, které dosud drží stát, popřípadě jako příspěvky na základní sanace padajících historických staveb, které jsou národními kulturními památkami. -z čeho bys jako navrhovala, že to mají příslušníci církve (také daňoví poplatníci) financovat, když je někdo před 60 lety okradl o veškeré zdroje?! a proč vlastně dávat peníze do majetku, který je dosud v držení zloděje? a není po 60 letech náhodou morální povinností zloděje, aby do rekonstrukce toho totálně podfinancovaného majetku před navrácením konečně nějakou korunu vrazil, když za dob komunistů do toho nedali ani kačku a nechali to plánovitě padat? a věř tomu, že v době krádeže to bylo většinou v mnohem lepším stavu.
jo -a církev ti taky nic nevnucuje. můžeš uvěřit, ale nemusíš. nejspíš ale jako babka v hospici nebudeš protestovat, až tě posranou bude nějaká řádová sestra pucovat a krmit.

244513

22.05.2011 21:47

Církevní majetek

RE: Článek je příliš strohý

tmo 89.?.?.?

>Tyto "církevní restituce" jsou jen mezifáze v demontáži společenského uspořádání známé jako "republika".
---hahaha! [smích] takže restituce (=náprava) nám zničí republiku, jo? republiku zlodějů, užívajících si z držby cizího majetku.
je typické, že zmiňuješ největšího pozemkového vlastníka... prý je jím Vatikán [velký smích] i kdyby ten Vatikán vlastnil půlku pozemků na zeměkouli (jako že to je v majetku národních církví) -můžeš mi laskavě sdělit, co ti na tom faktu vadí? když je to zcela legální něco vlastnit. -že by prostě závist???

jenže závist a chtivost po cizím majetku není argumentem pro krádež, nebo pro legalizaci krádeže.
a ukradený majetek netvoří republiku.

244514

23.05.2011 01:02

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

tmo 89.?.?.?

Prosba se zamítá, a to z jednoho prostého důvodu: anonym reagující na můj příspěvek dosti nelogicky vyžaduje v diskusi, aby se nereagovalo... na něj. navíc když píše pode mě, zmiňuje mě, a je dosti off topic. pokud tento tvůj počin neměl pouze jediný účel -rozbíjet diskusi. zřejmě se ti logické argumenty výše nehodily do krámu, a tak používáš veškeré své potkanské triky.
nicméně s tou úvahou o vládě tvrdé ruky přesto souhlasím. lidi jsou nepoučitelní, krátkozrací, s mizernou pamětí a většinově hloupí. i manipulovatelní. lidi tvrdého vůdce doslova potřebují. úpadková demokracie je na nic.
ovšem ačkoliv komouši trpělivě číhají na svou druhou šanci, doufám, že komunismus už si (alespoň náš národ) přát nebude. doufám. jsem optimista, a to i po včerejší odborářské demonstraci plné levičáckých a nenávistných anarcho-zvratků, i po dnešní křupanské účasti téhož soudruha Zavadila v OVM. holt v demokracii má i neuctivá spodina přístup do masmédií. nevím, komu to prospívá, že se tak děje. osobě žádné, ale rozkladu posledních zbytků rozumu a morálky ve společnosti asi ano.

244529

23.05.2011 02:24

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

tmo 89.?.?.?

sorry, ale musím to tak říct:
nic nevíš (v praxi neznáš), ale píšeš o tom, jako bys to neměla jen špatně vyčtené z internetu (a ještě hůř pochopené).
zajímalo by mě, kolik hospiců, klášterů a farností jsi navštívila, kolik lidí odtamtud znáš osobně, s kolika přímo zainteresovanými jsi mluvila. pokud se nepletu, nebyla jsi nikde a nemluvila jsi s nikým. a tak ani netušíš, jaké akutní finanční problémy mají hospicy, jak kněží jsou nuceni (přes veškerou snahu) i VELMI významné památky doslova jen sledovat v rozpadu. namátkou unikátní Porta Coeli u Tišnova (tam odpadávající barokní ozdoby jen odkládají na hromadu), socialistickou armádou zničený klášter v Rajhradě (ten se sice částečně zadotoval stát kvůli budování knihovny/depozitáře, pak něco od EU, ale ani silné finanční injekce od rakouských benediktinů nemohou zajistit dohlednou rekonstrukci ruiny, i přes dvacetileté heroické úsilí představeného kláštera a věřících ze širokého okolí). a stovky hodnotných kostelů, klášterů i jiných objektů nejen v pohraničí jsou na tom podobně.
a ty tady budeš šermovat podílením se státu? posledních pár let? jakým procentem se podílí? a kolik podílu vyžaduje od okradené církve? a na kolik urgentních žádostí stát reaguje negativně?
za Marie Terezie církev o nic moc nepřišla (to byla ještě osvícená panovnice), zato vejlupek její synáček, Josef II. byl zloděj non plus ultra. to ale není nic, čím bys ty měla operovat, jako že toto je normální, nebo že to je omluvou pro další zlodějnu masarykovu, benešovu, němců, komoušů a dalších zmrdů.
postupné rozhodnutí církve uplatňovat nárok nejdříve částečný a pak širší, není nic, co by bylo možno komentovat trapárnou "Tak nevím, kdo je tu zloděj" -církev tedy jistě ne. zloděj je ten, kdo krade. církev byla zatím vždy okradena, vždy, když nějaký hajzI "potřeboval".
>S církví je to jako s kteroukoliv jinou organizací, nedělá vůbec nic mimořádného pro společnost.
---haha, jasně. podle ignorantů a jiných bIbců je to spolek jako zahrádkáři nebo včelaři... a hlavně že ty toho děláš strááášně moc.
ad p.s.: jo, klidně dle své preference "zdechni v houští", hrdinko.

244534

23.05.2011 03:08

Církevní majetek

RE: Článek je příliš strohý

tmo 89.?.?.?

ach jo, od tebe bych věru čekal víc inteligence, vědomostí i uvážlivosti, než od těch bečících ovcí...
především to není majetek Vatikánu.
a vytahovat jihoamerické násilí a jiné necitlivosti z těsně pokolumbovských dob, je hloupost - to byla převážně španělská politika (popřípadě portugalská).
ano, církev se v latinské americe těší oblibě. a nejen tam. ten paradox mi ale můžeš vysvětlit ty, když je ta církev údajně tak zlá. -nebo ji tamní lidé snad poznali jako dobrou...?
pokud možno si neser do vlastního hnízda. ani já KC neberu ze 100%, i já vidím nějaké historické i soudobé přehmaty či lidské chyby, ale také je třeba vidět naprosto převažující pozitivní vlivy. a nevylévat s vodou z vaničky i dítě. to jen (místní) primitivové si najdou jednu vyčtenou zkreslenou propagandistickou hlášku, a na základě ní jsou schopni šmahem, se svatým zápalem, odsoudit církev i s miliardou věřících. načež si pak ovšem jako tupí anarcho-komunisté rádi rozeberou ten zbylý majetek. to se hodí, ne? ...tak co by kdo řešil do hloubky. stačí něco z historie... nějaká jednoduchá záminka pro tupý dav. třeba násilí v latinské americe v 15. století. -a takových ubohých tahů by ses asi zúčastňovat neměl... to je vyhrazeno primitivům.

244539

23.05.2011 03:15

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

tmo 89.?.?.?

především: nejde o instituci, ale o společenství věřících. a mezi miliardou věřících se jistě najde nějaké promile (milion?) blbců. to stačí pošramotit pověst... zvláště v hlavách tupců, na které funguje zveličená propaganda přes média.

ta hláška o důvěře platí na finanční instituce. -která se zdiskreditovala, té už nikdo nic nesvěří. jenže církev není firma. a inteligentnější z nás to chápou. dokážou rozlišovat mezi lidmi. nedělají zkratkovité hromadné soudy na základě kolektivní viny. to ale není vhodný přístup pro jednoduché. primitivové potřebují jednoduchá řešení. černá-bílá. jenže tak 100% čistého na tomto světě není vůbec nic.

244541

23.05.2011 03:35

Církevní majetek

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

tmo 89.?.?.?

jenže ty jsi (zřejmě vzhledem k lihem prosáklému mozku) nepochopil, že církev rozhodně není pouhá volnočasová aktivita, koníček, ale že je to poslání, mající dopad do sféry kulturně-vzdělanostní, morálně-etické, do oblasti služeb, a to služeb bez omezení členstvím. jde o celospolečenskou věc --na rozdíl od tvého soukromého chlastání. to může mít za následek akorát lokální neštěstí.

církev chce vrátit majetek, KTERÝ JÍ PATŘIL A PATŘÍ, a to reklamuje už hezky dlouho. ale zloděj (stát) se k navracení nemá. ještě se prý hodí "pár" miliard ročně z "lesů české republiky", ap.
krát 22 let od demokracie v 1989... no neber to. a podobně i s pronájmy lukrativních nemovitostí, popřípadě jiných budov, mezitím obsazených někým jiným. ok, takže finanční vyrovnání? církev tedy kývne i na to -ale ouha: objeví se nějaký levicový populistický debiI, a děsně se diví, že církev by měla dostat tolik. a když na to stát nemá hned, že je potřeba počítat s časovou cenou peněz (započíst minimálně inflaci, při splátkách).
s podobně vychlastanejma makovicema je ale složitá domluva. nechápou základní věci, jako je nezpochybnitelnost vlastnictví, co to je náprava (=restituce), co to je inflace... prostě tragédie. a pak si mám o zdejších myslet něco pozitivního, když své soukromé otupování smyslů alkoholem přirovnávají k poslání a funkci církve...

244543

23.05.2011 11:02

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

tmo 89.?.?.?

jistě, biskupové. jenže to nejsou krutovládci, reagující snad paradoxně podle diktátu ulice a médií. jsou to také jen lidé. někteří jsou od přírody slabí, aby srovnali i své nejbližší spolupracovníky. bohužel. to je ale lidské, lidé jsou různí na vedoucích i podřízených pozicích. což nic nemění na poslání, především duchovní službě a cestě k Bohu. a to ostatní je i na Někom jiném... naštěstí. církev není lidská firma, řízená lidmi... naštěstí. a
- kdo je debiI a naslouchá zveličování v masmédiích, tomu není pomoci
"...komu není dáno, tomu bude odňato i to, co má"
- kdo je rozumný, ten chápe, oč jde.
asi bys měl chápat, že církev není určena počtem. ani vražděním. samozřejmě ani majetkem.
nicméně nějaký majetek potřebuje každý, pro svůj život. bez něj si chleba nekoupíš. a pro každou činnost potřebuješ zdroje. i pro dobré aktivity církve. někteří naivové si představují, že sloužit lidem lze jen s holýma rukama, na vedlejšák, ještě po zaměstnání.
Kdyby některý bratr nebo sestra byli bez šatů a neměli jídlo ani na den, a někdo z vás by jim řekl: "Buďte s Bohem - ať vám není zima a nemáte hlad", ale nedali byste jim, co potřebují pro své tělo, co by to bylo platné? [Jakub 2]
podle mě se církev ohledně restitucí chová pokojně, velmi zdrženlivě, čeká až nepochopitelně trpělivě, a o žádnou "rvačku o majetky" zde v žádném případě nejde. tak je to pouze někým podáváno. (a někdo to tak baští). je opět vytvářeno rozdělení, závist, a chytrácké výhrady na základě něčeho, co není starostí dotyčného.

244559

23.05.2011 11:18

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

tmo 89.?.?.?

k tvé zkušenosti: jinak řečeno, ty sneseš jen submisivního, tichého, slabého člověka. tam máš pak prostor pro své krákání, pro projevy hlouposti. jinak tebou cloumají pouze emoce. a hlavně tvé já, které tě utvrzuje, že jen ty máš pravdu.
>a nesnaží se mi ovlivňovat život
on ti snad někdo z církve něco nutil? jak? fyzicky? (pokud ne, o čem se bavíš?). na rozdíl od tebe ten cikánský vraždící výrostek ovšem někoho k něčemu asi nutil. koho? no toho kněze. a naprosto podobný případ znám z Dubu nad Moravou (i tam jakýsi podobný zločinec zavraždil kněze, který mu chtěl pomoci).
nicméně život si navzájem ovlivňujeme všichni. dokonce i ty. třeba mně. -na jednu stranu negativně (otravuje mě lidská hloupost), ale na druhou stranu i to je poučení.
zakázat někoho, kdo se zrovna tobě nelíbí, na to nemáš právo ani sílu. naštěstí. ani ty, ani jiní jednotlivci. ty toho nemáš víc -hlavně přehled a toleranci k jiným.

244561

23.05.2011 11:54

Církevní majetek

RE: Článek je příliš strohý

tmo 89.?.?.?

[smích] a já jsem snad tvrdil něco jiného? či jsem tě snad přesvědčoval k opaku? -k nevíře v boha a k víře v církev? ostatně mám oprávněné pochybnosti, zda vůbec chápeš slovo víra/věřit -to je něco, co vůči církvi rozhodně nemůžeš. církev totiž vidíš, víš že existuje, tedy věření již nemá smysl, není možné.
4-5% věřících je lež (proč máš asi zájem ji veřejně šířit???). věřících katolíků je u nás mezi 10-30%, podle toho bereš-li jen formálně příslušné nebo opravdu věřící. ostatně nesedělo by ti to ani s těmi volebními preferencemi lidovců, protože katolíci se zhruba rovnoměrně rozdělili v době dělení na lidovce a top09. a mnozí z nich nevolí ani jednu z obou stran (jako třeba já).
>že by se pastýři postavili za obyčejné lidi se v zemích českých bát nemusíme
kecy. církev se obecně vždy staví za lidi prosté, jedná v jejich zájmu. i postoje církve k různým tématům (ač se zdají kontroverzní) jsou nakonec ve prospěch člověka, života.
a že tady nemáme horké palice a revolucionáře v pralesích, to je snad naše chyba??? nebo dokud René nevidí krev, tak neuznává, že jde o církev? vždyť církev založil Ježíš, takže bys ji hošánku brát měl, když jsi ten jeho věrně věřící. nebo i ty si vykousneš vždy jen to, co se ti hodí do krámu? i ty ze sebe budeš povýšeně dělat toho chytráka, jsoucího dokonce nad církví? ...že ji tak komanduješ a netolerantně odmítáš (své bližní). byli snad Duarte a Romero jen soukromě věřícími v srdci (jako ty)? nebo něco konali v církevní obci? zamysli se nad tím, co bys tam znamenal a dokázal jako jednotlivec.
usilovat o správu SVÉHO majetku je snad zlé? že to trvá nemožně dlouho (a média s tím mohou pracovat a rozmazávat to do obludných vylhaných rozměrů), to přece není vina církve! to je přece záměrně děláno zlodějem, druhou stranou! a naivkové na ty vlny skočí.
není pravda, že věc stojí tak, že "buď budeme mít majetek nebo věřící". církvi prvoplánově nejde o jedno ani o druhé. nejde ani hlavně o majetek, ani o kvantitu/počty. jde o kvalitní lidi, o službu, o prostředky pro tu službu, o příklad, prosolení světa... tedy o jakýsi pozitivní vliv na ten svět.

244563

23.05.2011 12:11

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

tmo 89.?.?.?

ano, jistě. česká švejkovská povaha zlodějů. -něco si vzít, a pak nevrátit. a ještě se tomu smát. sám sobě... své amorálnosti a jednoduchému řešení.
ubohé. v jiné kulturní zemi nemožné. v českých zemích hrdinství.

244565

23.05.2011 22:34

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

tmo 89.?.?.?

člověče, ty jsi ryzí komouš! -prý soudit za protistátní činnost (to už tady bylo). prý hnát do Vatikánu (ale oni byli a jsou českými občany, ne občany Vatikánu). to ti ale nedochází, takové nuance... ty jen potřebuješ "zdůvodnit" své zlodějské choutky a sklony.
k tvé historce: je mi už jasné, z jaké rodiny ubožáků pocházíš - z rodiny primitivních násilníků, patrně ožralých, bez mozku, bez respektu k místním činovníkům, které jiní lidé respektují. tvůj děda měl po zásluze dostat asi mnohem víc. třeba by z toho přišel o rozum, pak by jako kripI nežaloval, tvoje babka by si ho jako retarda nikdy nevzala, a tím, že by nevznikl nějaký z tvých rodičů, byl by svět osvobozen od zbytečné existence morálnícho i mentálního ubožáka. možná ne jednoho... pokud máš sourozence.
opravdu... způsob tvého primitivního "uvažování" ukazuje, jaký odpadek zde také má právo psát svá "všeobecně obohacující moudra". je to k zblití, jakou úroveň to zde nabírá. je snad už tento web bolševický??? nebo jak si vysvětlit tu zarudlou zlodějskou špínu a nejprimitivnější rétoriku?

244598

23.05.2011 23:05

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

tmo 89.?.?.?

>případ nucení k víře hladem v médiích nebyl
---chlape, tak jak o tom víš? tys tam byl? a pokud to máš ze stopadesáté ruky, z doslechu, můžeme se o tom seriózně bavit? NE! tak proč o tom tady kydáš??? JPP a jen tak nezávazně nahodit špínu -to je asi tvůj cíl.
>Tož kdo z nás dvou tady je debil?
---nějak ztrácíš nervy? nebo nějaké nepříjemné ozvy svědomí? to ať si posoudí kdo chce, kdo z nás dvou je debiI.
>Charita je od toho, aby pomáhala bez ohledu na to, kdo je formálně dobrý katolík a kdo špatný.
---samozřejmě, a tak to v praxi také je!
- charita pomáhá všem (každému!) kdo ČKCH navštíví a je potřebný.
- i mimo charitu katolíci osobně pomáhají potřebným, finančně i hmotně
- neměl bych o tom mluvit, ale bude to asi nejlepší důkaz toho, jak lžeš, když tvrdíš, že charita pomáhá jen katolíkům -totiž já osobně jsem, mimo jiných darů, dal přes katolickou charitu značnou sumu i na jednu z jejich aktivit -pomoc do pásma Gaza. tam asi katolíků moc není. podobně v Indii či Afghánistánu. podobně to bylo s Haiti -tam se to spíše hemží animisty, provozovateli woodoo a různými nezařaditelnými zločinci. a pomoc šla všem lidem tam - voda, jídlo, přístřeší, pomoc ohledně zaměstnanosti... to nejsou katolické nebo nekatolické účely! to je prostě pomoc lidem.

ukazuješ se bohužel jako primitivní bulvární překrucovač skutečnosti, a jako fanatický nenávistník vůči svým bližním, křesťanům z katolické církve. a to bys jako věřící asi fakt neměl -najdi si o tom něco v Bibli... nebo v tom svém srdci.

244600

23.05.2011 23:41

Církevní majetek

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

tmo 89.?.?.?

mám podezření, že jsi nějaká vesnická hrouda, nasycená lihem.
tvoje neustálé provokativní žvásty, redukující víru a církev na koníčka, na nějaké docházení do kroužku, na pouhou docházku do kostela, je ukázkou tvé omezenosti, v chápání o co v křesťanství jde a co to vlastně je (a co není) církev. zřejmě nemáš na to, abys to vůbec kdy pochopil.
>církevní organizace nedělají nic užitečného
jasně... už ti to nebudu vyvracet.
>mlácení čelem o zem a fetování kadidla máte úplně vy..báno v makovici
??? ty jsi snad nikdy nebyl v kostele, že nevíš jak to tam normálně vypadá. hlavně, že o tom sugestivně žvatláš...
navíc si myslíš, že církev je jen pro mše... ach jo. je mi tě líto.
>církev se sama degradovala na úroveň spodiny
až ty budeš spodina jako poslední člen církve (a církev je na tvé poměry nedostižně oduševnělá, doslova elitou), tak potom si můžeš pogratulovat. to se ale nestane -spíš se uchlastáš k smrti, což nebude škoda.
>Váš názor, že jste něco víc
to je v tvém případě pravda, ale to není nic těžkého, překonávat mnohonásobně takového odpadka.
>protože máte své svaté poslání
kde píšu o nějakém svatém poslání? co ty bys o mém poslání mohl i jen tušit?
>to je právě ten aspekt, který rozumně uvažujícím lidem vadí nejvíc
hahaha! snad se nepokládáš za člověka!? navíc normálně uvažujícího. a nemluv za jiné. nejsi mluvčí všeho lidstva.
>ta vaše blahosklonná nadutost
no vždyť to říkám... "inteligent" (chacha). když už chceš působit chytře, ujasni si význam slov. blahosklonnost je s nadutostí v přímém protikladu. buď je někdo nadutý, nebo se laskavě sklání... třeba k nebožákům.
>Až si lidi uvědomí, že si z těch darů platíte nadstandartní platy
ty chudáku! kněží jsou prakticky ve 100% případů vysokoškolsky vzdělané osoby (někteří mají i více VŠ), ale berou dlouhodobě hluboce PODstandardní platy, ve srovnání s civilními filosofy, psychology, sociology ap. a učitelští a jiní pomocníci v církvi jsou zpravidla placeni minimální mzdou povolenou v tomto státě.
ne, s tak neinteligentním tvorem nemá cenu diskutovat. tímto s tebou končím, hnoji.

244604

24.05.2011 15:13

Církevní majetek

RE: Článek je příliš strohý

tmo 89.?.?.?

aha, takže další spravedlivý, který chce zachovávat republiku pomocí nakradeného majetku [velký smích] jenže ono nejde o zdroje abstraktního pojmu stát, ale o právo, spravedlnost a o prospěšnou činnost, kterou někdo bude moci i provádět, protože financovat ze SVÝCH zdrojů.
domněnku o tvém útlumu (poslední dobou) mi potvrzuje i přihlouplá, nechápavá replika:
>Hmm, 10-30% to je zajímavý rozptyl. Když jsem u těch procent tak přesnost plus mínus 100%
---inteligentnímu je to jasné, protože jsem ten rozptyl dobře popsal, předem... jak je to míněno (viz výše). je přece rozdíl, počítáme-li opravdu věřící, aktivní, praktikující, anebo počítáme-li i všechny formální "katolíky", tzn. započteme-li i ty pouze pokřtěné, kteří v praxi žijí jinak.
těch prvních odhaduji, že je 10% české populace. těch chladných (matrikových) je pak dalších 20%. nicméně i ti jsou katolíky... křest je nesmazatelné znamení.
a "vyškrtnutí z církve" je ke shovívavému pousmání... ovečka se rozhodla, že si z ovčína vyrazí sama do světa, a že jí tak bude určitě lépe a dokáže toho jistě víc. (byla totiž "spravedlivě" rozhořčena na své kolegyňky [chechtot] ).

244657

25.05.2011 21:22

Církevní majetek

RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:

tmo 89.?.?.?

ale tady nikdo NORMÁLNÍ vůbec nepochybuje o tom, že co někomu legálně patří, a bylo mu to ukradeno, musí být navráceno!!! tady jen pár amorálních debilů bez vlivu žvatlá o tom, že by bylo podle nich (debilů) vhodné nechat uloupené zloději, a dokonce ještě víc okrást okradeného. -NIC AMORÁLNĚJŠÍHO si nelze vymyslet, ale debilové přece uvažují debilně. na tom není nic divného.
a od tebe nic lepšího čekat nelze.

244736

26.05.2011 13:43

Církevní majetek

RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:

tmo 89.?.?.?

Pro Oracle:
>keď dôjdu argumenty
---mně ale nedošly. uvedl jsem je (ty nejzákladnější, které nechápeš). na právo a spravedlnost vlastně NORMÁLNÍ člověk ani nějaké velké zdůvodňování nepotřebuje. věc je jasná - někdo je prokazatelně vlastník a někdo jej okradl. že tys to pořád ještě nepochopil, to tě řadí do té výše určené skupiny [velký smích]
>tak oponentovi vynadáme do debilov
---ty jsi oponent? kde jsi seriózně oponoval, a jakými argumenty? a kde jsem ti vynadal já? víš vůbec, co je nadávka? nadávka je hanlivé a přehnané označení jiné osoby. já jsem konkrétní osobu neoznačil, a označení té skupiny je ODPOVÍDAJÍCÍ, ne přehnané. a je-li to pravda, nejde o hanění, ale o popis skutečného chorobného stavu.
>Vystavili ste si pekné vysvedčenie
-to jsi mi přece vystavil už ty, dříve (výše). já sám se nemám za co stydět... když například hovado nazvu hovadem. inteligentní čtenář (jichž tady není mnoho) to chápe, kdo je korektní, a kdo zuřivé ignorantské hovado.
>cirkev dostala tieto majetky ako "dary", čítaj výpalné
lež, záměrná, zlomyslná, zbytečná. tebe se nějaká nadace nebo dar nebo odkaz vůbec netýká. ani u jednoho tohoto případu jsi nebyl, nevíš nic o výpalném, nevíš o tom vlastně vůbec nic. ale máš jen zájem špinit.
>keď dotyčný bola dosť veľká sviňa ale väčšinu svojho majetku prenechala cirkvi tak nešiel do pekla/očistca
---to jsi hodně primitivní, když si představuješ, že to takto opravdu funguje... ve skutečnosti. a pokud si to nemyslíš, proč o tom takhle zbytečně žvatláš? zesměšňuješ se.
>Neviem mne sa to smrdí podvodom, zlodejinou a donucovaním
---ano, pravda -nevíš. nic. a smrdí ti něco jiného (zkontroluj si trenky a ponožky).
>Mimochodom od ktorého roku chcú navrátiť majetky... ?
---to ponechej na nich (vlastnících), dále na právnících a na protistraně. tebe se to netýká. ty jsi dokonce čobolák (žijící kdovíkde), takže nechápu, proč řešíš nějaké požadavky v české republice. tebe se to VŮBEC netýká. ty si o tom můžeš akorát tak něco myslet, můžeš o tom i žvatlat s podobně postiženými a "důležitými", ale jinak jsi úplně nepodstatný, směšný ve své zmatenosti a pokroucenosti vnímání skutečností. podotýkám že ZÁMĚRNĚ mateš a štveš jiné.
>OK keď vraciame cirkevné majetky
---ty jsi "my"? nebo ty snad něco vracíš? nebo za koho mluvíš? a jakým právem? cituj paragraf.
>tak potom starajú sa o to z vlastných zdrojov, a kňazov nech platia zo svojho,
---to se tě opět netýká, ale pokud jsi to kvůli sníženému intelektu nepochopil, právě o toto jde.
>nech platia dane zo svojej zárobkovej činnosti
---platí se podle zákona. tečka! a církev dosud není podnikatelská organizace. pokud tomu tak někdy bude, a pokud tak bude určeno zákonem, bude jistě platit vše řádně.
>a nech nás nech neustále neotravujú s tým že nemajú peniaze na to či ono
---tebe konkrétně ...

Automaticky kráceno

244765

26.05.2011 13:46

Církevní majetek

RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:

tmo 89.?.?.?

dokončení

>a nech nás nech neustále neotravujú s tým že nemajú peniaze na to či ono
---tebe konkrétně někdo takto otravoval? napiš kdo, kdy a čím. a kolik jsi mu dal. -pokud nic, co vlastně řešíš? (opět něco, co se tě netýká).
>Nech nikoho nestrašia peklom, keď odmietne dať peniaze do pokladničky.
---opět lžeš -takto to nikdy nikdo nestaví a nestavěl. vyzývám tě, abys KONKRÉTNĚ popsal, kdo a kdy tě takto strašil. a pokud se to nestalo, proč lžeš? ze zlé vůle, co?
>Pán moderátor/editor kľudne pustite tie jeho nadávky
---zaprvé nešlo o nadávky, zadruhé ty jsi nula, takže neurčuješ nic ani moderátorovi.
>nech sa pobavíme nad jeho prípadnou úbohosťou
---tvou ubohost si už zájemci mohli vychutnat, ale já jsem se teda nebavil. ubohost je trapná a spíše k pláči.

Pro Jana Vítka:
ano - ubohost je trapná, a zvratky jsou proti tvé prolhané a cynické produkci zde doslova voňavá záležitost. běž se jako dobytek vloupat do cizího domu, nažer se ukradených hostií a ožer se cizím vínem. a ještě se tím pochlub... je aspoň lépe ilustrováno, z jakého rodu ožralých zhovadilých primitivů pocházíš.

244766

03.06.2011 16:07

Španělé zažehli evropské protesty

RE: pro editora

tmo 89.?.?.?

>v dobách Velké francouzské revoluce nebyl internet
---no a co? dnes zase nejsou věci, co byly tenkrát. PODSTATNÉ je, že ta tehdejší revoluce byla uměle vybuzená a manipulovaná, a skončila tak, jak dle plánovačů měla - rozkladem jednoho řádu na prvočinitele, aby bylo možno sestavit něco nového -dle plánu, v čele samozřejmě s osobami dle plánu, v pozadí s osobami stále podobnými. lid (dav) jen poslouží pro hrubou práci, jako tažný dobytek odtáhne tu změnu... a pak se má hůř než předtím. jako vždy, u KAŽDÉ revoluce!!!
to potvrzuje i Lin:
>[Lin] Několikatisícové to bylo nejen v tom Španělsku, ale také v Řecku, Francii a Itálii. Přidala se i Praha.
---a co? vždyť srocovat se není žádné umění. vybudit emocionálně dav umí každý vyslaný manipulátor! v množství není inteligence (viz prof. Koukolík: dav má nižší inteligenci než nejhloupější jedinec v něm). proto od davu (i kdyby to byly miliony hlav) nikdy nevzejde nic dobrého. opět, jako vždy, nový řád ustanoví chytřejší INDIVIDUALITY.
ten tupý dav si snad myslí, že na řvaním na ulici nebo vysedáváním na náměstí vzniknou nějaké nové hodnoty, ze kterých se bude mít lépe??? ještě nikdy se tak nestalo, je to proti logice. hodnoty vznikají hlavou a rukama, při práci duševní i fyzické.
>[Lin] Jo... a ještě jedna indície, že je cosi většího "ve vzduchu"... Tou je, že vylezli se svou výzvou pravdoláskovci a dělají si jakési morální právo na "vůdcovství". A to je také dle mého ohromné nebezpečí těchto "revolucí pro změnu". Že budou ukradené, využité a zneužité.
---ale toto přesně potvrzuje vše, co píšu výše! pro davy není naděje. a jde bohužel o davy hlupáků, i když si někdo myslí, že mládež přece není hloupá, že jsou tam studenti, tedy inteligenti. kdyby za něco stáli, vynikli by individuálně. protože za nic nestojí, nemají práci ani naději/budoucnost, a tak se spojují se stejně méněcennými. a nedochází jim ta základní psychologická poučka (Koukolíkova).
A i když je pak dosaženo nějaké změny, nebývá to ve prospěch spodiny/ulice, ale ve prospěch jiných. a ta změna je většinou završena dle plánu (samozřejmě dle plánu jiných, kteří věci ovlivňují inteligentně, z pozadí, za použití svých nemalých individuálních prostředků - peněz, vlivu, známostí, kontaktů, to vše ovládající média, komunikace, zásobování, tajné služby, policii... a v detailech i některé "jen náhodou" vyčnívající vůdce revoluce.
>zkoušejí to přes informační embarga, skrz média nám implantují do mozků
---oni to nemusejí zkoušet! [velký smích] oni ta média vlastní!!! a co není v médiích, to není realita (alespoň u naprosté většiny lidí) -už ti to dochází? takže oni skutečně řídí myšlenky, implantují, tlumí, usměrňují...
>LIDÉ JSOU TENTOKRÁT INFORMOVANÍ
---hahaha! dav je složen z podprůměru. a dav ví jen to, co si navzájem ten manipulovaný podprůměr...

Automaticky kráceno

245411

03.06.2011 16:11

Španělé zažehli evropské protesty

RE: pro editora

tmo 89.?.?.?

dokončení:

>LIDÉ JSOU TENTOKRÁT INFORMOVANÍ
---hahaha! dav je složen z podprůměru. a dav ví jen to, co si navzájem ten manipulovaný podprůměr sděluje. -nic lepšího dav neví! a neumí. (kromě hrubé síly, která boří, a ne buduje něco lepšího).
prostě pokud je to přání pánů za oponou, revoluce budou a uspějí (třeba i jen jako výměna garnitury =zdání změny).
pokud ne, neuspějí. tečka.
a i kdyby se něco vymklo kontrole, zbude pro dav jen bída a chaos, a stejně se to nakonec vrátí do rukou těch inteligentnějších individualit.

>A stejně ti lidé do těch ulic jdou, není to zvláštní? Vždyť nám přes sračkomety všichni tvrdí, že ten správný intelektuál je se systémem spokojen
---to je pokřivený výklad! je třeba se na to podívat z jiného úhlu, z výšky, z perspektivy. -pokud je někdo v ulicích, není to proto, že je úspěšný a spokojený. správný intelektuál není na ulici. ne že by byl se vším spokojen, ale VYUŽÍVÁ DANÉHO SYSTÉMU, má na to, aby se zorientoval a profitoval. frustrovaný a (marně) protestující je ten, kdo je neúspěšný, zatuhlý, tažený událostmi, oběť (opak toho, který předkládá vize, určuje co se bude dít a realizuje to).
>kde udělali soudruzi z NDR chybu tentokrát?
---je možné, že někde ano, ale opravují ji. a jen nějakým prosťáčkům se to jeví, že začíná vláda lidu [chechtot] ...že to tamti už nemají v rukou. zatím jde velmi pravděpodobně o řízené procesy.

245412

03.06.2011 17:22

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Ještě mě napadlo

tmo 89.?.?.?

(Cenzurováno. Opět urážíte diskutující. Poslední varování. Editor.)

245419

04.06.2011 16:26

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Ještě mě napadlo

tmo 89.?.?.?

@antiseptik:
>vše funguje bezvadně, země nekrachují jedna po druhé, nůžky se nerozevírají, střední vrstva prosperuje a lid se nebouří.
---proč jsi takový křivák? já jsem snad něco z toho, co zde blekotáš, napsal?

@six:
>to snad vypadá,že pracujete v bankovnickém sektoru
---chyba! nepracuju tam, a nikdy jsem nepracoval.
>Napadlo vás někdy, že ty vaše moudra máte naučeny a věříte tomu proto že vám to někdo řekl?
---samozřejmě by mě to napadlo. ale potíž je v tom, že mi to nikdo neřekl, ale ty pravdy, co jsem psal, jsem vypozoroval sám v praxi. a myslel jsem při tom právě vlastním rozumem. zdravým, selským... logickým.

@druid:
tento zoufalec ještě stále nepochopil, že půjčky bez úroků nemohou z principu existovat!
- pokud nebude úrok=odměna za službu, nikdo nebude půjčovat=vystavovat své peníze riziku a odkládat sám sobě spotřebu, když za to nedostane ani kačku odměny.
- pokud by někdo (stát) přece jen půjčoval, a to ne vlastní, nýbrž nekryté emitované peníze bez úroku, každý z lidu by takto zdarma rozdávané peníze chtěl. tím pádem by se k nim buď dostal každý, a měna by pak krachla, zcela by se znehodnotila všem (hyperinflace), anebo by úvěr dostali jen vyvolení kamarádi státního úředníka, rozhodujícího o emisi a úvěrech, a pak by šlo jen o poloviční znehodnocení peněz, ale zato o stoprocentní nespravedlnost vůči lidu, nevyvolenému.
rozdávání peněz zdarma nikdy nepřinese víc bohatství, protože trh nekrytou emisi pozná a brzy přizpůsobí cenovou hladinu. a půjčky bez úroků jsou v podstatě rozdávání nekrytých peněz... znehodnocování měny.

myšlení není předností ani koníčkem skoro nikoho zde... jen tupé blábolení a lži či posměšné poznámky zoufalců, co jen štěkají, že se jim to nyní nelíbí... ale ani netuší, jak by se to mohlo nově funkčně uspořádat. prostě by pitomečci rádi revoluci, ale ani nevědí oč usilovat; rádi by někoho okradli, ale netuší že to není trvalá perspektiva, snad by i rádi zabili ty nenáviděné, kteří je aspoň jakš-takž drží ve funkčním systému, a rádi by někoho zavírali do uzavřeného území (rezervace), ale sami by si pak zoufali na své straně ohrady.
prostě dělat cokoliv jiného, než se poctivě snažit a trpělivě si vydělat tolik, kolik si dle trhu zaslouží. trh sám ocení bohatstvím ty, kdo něco umí, kdo mají co nabídnout, i ty druhé, neschopné nebo méně schopné a tím pádem logicky chudé a nespokojené řvouny. a na tomto se žádnou revolucí v žádné době nemůže nic změnit. schopní a z jakéhokoliv důvodu žádaní se mají lépe. vždy. -dobří bojovníci, chytří lidé, šikovní lidé (špičkoví odborníci, sportovci, umělci)... a těchto žádaných je vždy menšina, zatímco těch, co ten rozdíl bohatství musejí zaplatit, musí být z principu hodně. -co na této logice chcete měnit? vždyť toto je prostě pravda, a vždy byla i vždy bude!

245484

04.06.2011 17:16

Španělé zažehli evropské protesty

RE: pro editora

tmo 89.?.?.?

nelžete a nevymýšlejte pseudodůvody k cenzuře.
nehádal jsem se, nýbrž rozumně diskutoval, reagoval na předešlou odpověď a naváděl k jinému pohledu na věci.
a podepsaný jsem tím, že jsem registrovaný. nicméně to dolů klidně ještě připíšu.
mimochodem asi zvládáte rychločtení, když jste cenzuru provedl během pár sekund. asi jste na ten příspěvek už čekal a PŘEDEM to bloknul.
---------------------

já se o tebe nijak zvlášť nechvěju, ale nejsem ani škodolibý (abych někomu přál nové trápení), a hlavně jsem to psal proto, že jsem chtěl hlupáčky malinko zorientovat, uspořádat jim pohled na realitu, a také varovat před zbytečností, protože zbytečné věci nesnáším, a předem jasně zbytečná revoluce ti skutečně nic dobrého nepřinese... pokud se tedy nevyžíváš v násilnostech a chaosu. a to bys jako starostlivá matka neměla.

co se hodnot týče, to nejsou zdroje. hovořil jsem o VYTVÁŘENÍ hodnot, to jest lidskou činností, snažením. to, co máme za dobrý podklad v přírodě, to je jen potenciál pro lidské snažení a lidské dobro.
na každé dobré půdě bude tak jako tak někdo pracovat. není v zájmu nikoho, aby ležela ladem... ať už patří komukoliv. a tobě nepatří, takže ty do toho nemáš co kecat. tvoje zbytečná starost. mimochodem byla bys ochotná na té půdě pracovat? kolik dní jsi odmakala na poli? nebo v lese? -no vidíš, zas jen držkuješ a držku strkáš do cizích věcí.

>tím, že se bude sedět na zadku se nikdy nic nezlepšilo
---no sláva! takže konečně zvedneš to své pozadí od diskusí a půjdeš se svou vlastní šikovností uživit lépe, než to děláš dosud? ale pokud nic neumíš, pokud nemáš co nabídnout, budeš chudá i nadále a budeš zřejmě i dál žvanit tady a filosofovat o "obecných", "cizích" hranicích "vocamcaď pocamcaď", a s nataženou rukou si půjdeš pro dávky, pro peníze, které vydělal prací někdo jiný (asi šikovnější, ale ty mu je nespravedlivě bereš, aby i nadále přetrvávala existence neschopná se i sama prosadit a uživit).
>protože dokud to najevo nedají, ten šroub se utahovat pořád dál
---jenže ten šroub se neutahuje skupinově, ale každý vůči každému!!! každý se musí v té lidské smečce nějak prosadit... sám sebe nahoru (svými schopnostmi a pílí) a jiné zatlačit (chtíc-nechtíc) dolů. -ano, takto to funguje, ať se to komu líbí či nelíbí.
takže TY ukaž, že máš právo na místo na slunci... že umíš něco unikátního, o co bude ve tvém okolí zájem... za co ti někdo bude ochoten zaplatit. a pokud to skutečně dokážeš, už nebudeš potřebovat mektat cosi o šroubech a vytvářet třídní dělení/vidění světa. peníze totiž dává někdo někomu osobně, ne třída třídě. DOKAŽ třeba, že jsi skvělá zpěvačka, a lidé z agentur tě zahrnou penězi, protože vyprodáš mnoho hal/sálů. pak o tobě přece nerozhoduje nějaká třída, nikdo ti žádné šrouby neutáhne.
tmo

245493

02.07.2011 12:56

Existují dokonalé výrobky?

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

tmo 89.?.?.?

tak si v tom udělejme trochu pořádek - vysokým zdaněním a přerozdělováním (s nutnými ztrátami a neefektivitami při využití), jakož i sociálními výdaji nikdo nezbohatne. tzn. že německý úspěch není dán tímto, nýbrž pracovitostí a snad stále ještě pečlivostí.
Svádět úspěch němců či skandinávců na sociální dávky, to je absurdně úchylná myšlenka. proto nechápu, proč to nejméně dvakrát tak významně vystrkuješ do popředí jako údajnou spojitost, když to spojitost logicky ani fakticky nemá.
dále je třeba říct, že bohatý starý chlapík ve své laboratoři není také výplodem sociálního systému německa, dokonce si troufnu tvrdit, že se se sociálkou nikdy ani neseznámil, kromě smutného faktu, že mu tato instituce zprostředkovaně ubírala z jeho platu značnou část JEHO výdělku, který si zasloužil svou pilnou či jinak efektivní prací.
to, že se někde může ve větším měřítku plýtvat stylem "z cizího krev neteče", to nezakládá úspěch dané společnosti, spíše naopak - kdyby byly daně a přerozdělování neproduktivním poloviční, kde by teprve takové německo mohlo být!!? mnoho takových podnikavých a opravdu schopných staříků by mohlo dělat soukromé výzkumy a podnikáníčko podle své libosti a pro svůj další prospěch i prospěch společnosti i celého lidstva, a někteří by z těch peněz mohli i takové laboratoře o polovinu rozšiřovat (i zaměstnanost), a to každoročně, každý měsíc... takže exponenciálně rostoucí efektivita a prospěch pro danou ekonomiku a společnost z toho tak nějak vyplývá. proto si nenalhávejme, že úspěch dělá socka a sociálka - NE! úspěch dělají chytří, nadaní, schopní a od přírody aktivní, pracovití lidé. ti z opačného pólu úspěch jen tlumí, a vývoj brzdí, protože jen spotřebovávají za to "nic" nebo za to málo, co z nich lidstvo kdy získá za prospěch. -samozřejmě - nelze být úplný asociál, ale přehnaná míra solidarity podporuje lidi v pasivitě a rozšiřuje de facto řady nefachčenků a parazitických škůdců společnosti.

k posledním odstavcům: ano, v tomto s tebou plně souhlasím. sám si dovoluje (a mnohem víc) a dělá si dobře tím, že jiné může komandovat a omezovat... jako absolutistický vládce. jde v podstatě o asociála s hypertrofovanými egoistickými rysy, až patologickými, který se bojí FÉROVÉHO (tzn. rovného) soupeření s jinými, a proto používá berličku nerovného přístupu mezi sebou a jiným, i nerovné zacházení s jedním jiným a druhým jiným -co jednomu toleruje, to jinému utne. vytváří tak nemožnou atmosféru plnou nespravedlností, provokací a tupě smečkového uřvání a udupání, na základě sympatií a antipatií. jednoduše zde záměrně dělí lidi na vyvolenou smečku a otloukanou nežádoucí alternativu. jedním slovem ubohost. ale netřeba z toho býti zmaten -na světě holt jsou i takoví jedinci.

247186

02.07.2011 13:41

Stížnost lze napsat i slušně

RE: Není to humor - přišlo emailem

tmo 89.?.?.?

no, částečně to pravdivé je, ale:

---lacné a drahé je dost relativní - oproti socialismu máme nyní nominálně asi desetinásobné příjmy, proto byla-li dvanáctka pivo za 3,10 Kčs, a nyní je za 25-35 Kč, pak je to zcela v relaci. podobně s jídlem v restauraci za 6-12 Kčs a nyní za 60-120 Kč. u benzínu to je 4 Kčs versus 35 Kč, tedy dokonce o něco levnější, a to i přes fakt kolísající ceny zahraniční suroviny, což tato vláda může jen těžko ovlivnit.
---polnohospodárstvo jsme měli sice velké, ale neefektivní (přezaměstnanost kvantem lenochů pracujících přinejlepším na 50%) a nekonkurenceschopné vůči německu, francii i usa. viz výnosy z hektaru i dojivost krav (tam to byl markantní rozdíl).
--- sklářství, strojírenství a textilního průmyslu je fakt škoda (a neodpustím si i zbrojařský, letecký a automobilový průmysl zabržděný pravdoláskovci dle instrukcí z usa), ale v zásadě platí, že můžeš svobodně podnikat v čemkoliv, kde ti trh udělá prostor. a pokud asiaté dělají více a levněji než my, prostě s tím nic nenaděláš, a textiláci musí zaniknout, protože u nás nepěstujeme bavlnu ani neumíme dělat tak efektivně a levně, tedy konkurenceschopně.
---TAKZVANÉ sociální jistoty byly jen trapně malou iluzí, zdrojem rovnostářství a zárukou demotivace, zlenivělosti, vychcanosti a celý ten deformovaný systém byl podhoubím šedé ekonomiky.
---a že máme nenormální příjmy - velké i malé?!? pitomost. každý má takový příjem, jakou má cenu, jakým přínosem pro někoho je... a to určuje trh tím nejefektivnějším a nejspravedlivějším způsobem. pokud se domníváš, že máš příjem malý a schopnosti velké, proč nejdeš dělat jinam, kde to ocení? ale pokud si své schopnosti jen nalháváš a vyšší plat žádáš jen neoprávněně, pak běž do háje.

247192

02.07.2011 14:36

Hovořil jsem s mužem obviněným z dvojnásobné vraždy

RE: Odpověď:

tmo 89.?.?.?

>Jednou se o chemě bude mluvit stejně jako o pouštění žilou ve středověku
---pravda! nebo spíš jako o léčbě arsenikem (ve skutečnosti otrava) nebo jako o léčbě heroinem (i ten byl jednu dobu léčivem).

v zásadě souhlasím s Reném Bartoškem, ale nesouhlasím s jeho kuriózní míchanicí křesťanství a buddhismu. v tomto je zmatený... asi důsledek za pýchu a odmítání Ježíšovy církve.
předurčenost se neshoduje s křesťanstvím, stejně tak převtělování. a to, co nazývá karmou, to lze v rámci křesťanství zahrnout do důsledků zlých činů svých i předků, které jsou "trestány" i do budoucích pokolení (samozřejmě že lidských potomků, ne koček, ještěrek či brouků):
Stíhám vinu otců na synech do třetího i čtvrtého pokolení těch, kteří mě nenávidí, ale prokazuji milosrdenství tisícům pokolení těch, kteří mě milují a má přikázání zachovávají.
nebo
...který osvědčuje milosrdenství tisícům pokolení, který odpouští vinu, přestoupení a hřích; avšak viníka nenechává bez trestu, stíhá vinu otců na synech i na vnucích do třetího a čtvrtého pokolení
samozřejmě -vše má nějaké dopady, každý skutek. i zlý. zanechává to stopy i v hmotném světě, tedy možná i v genech. nevím přesně (nemůžu vědět, lidé vědí příliš málo), takže neřeším detail. ale zhruba tak to chápu.
a léčba energiemi je podle mě dobrá, pokud je užívána ve shodě s Bohem i ve shodě s Jeho církví. kdo žije oddělen či v nepřátelství k lidem či k církvi (to jsou také lidé, tvořící jako buňky tělo Kristovo), ten nemůže být v plném či přímém spojení s Bohem, zdrojem vší energie a všeho dobra. a to by si pak mohl hrát na sólového kouzelníka, užívajícího blíže nespecifikované zdroje, duchy a síly (což je hloupé, může jít i o spojení s maskovaným zlem). takže na tohle bych si dal bacha.

247195

02.07.2011 17:29

Stížnost lze napsat i slušně

RE: Není to humor - přišlo emailem

tmo 89.?.?.?

domnívám se, že zavádějící je jedině to, co píšeš ty, nikoliv co jsem psal já. co já píšu je úplně jasné a jednoduché (a ne složitější) a to, co píšeš ty je v podstatě nesmysl. zdůvodním:
1) kurvení trhu státními příspěvky (přerozdělováním) nepodporuji. naopak podporuji nejmenší možný stát i nejmenší daně, a soukromou dobrovolnou charitu opravdu potřebným.
2) zmíněných invalidů není zásadní množství, proto to neovlivňuje ekonomiku státu až tak.
3) zaměstnavatelé invalidy rozhodně nezaměstnávají jen jako ostrahu. na to je naopak potřeba zdraví. u úklidu asi také. většina invalidů je v drobné výrobě a jako externí pracovníci doma na pc.
4) výpočet je zcela úchylný, a naprosto nechápu, jak to někdo se zdravým rozumem a ukončeným základním může napsat:
>příspěvěk až do výše 66% průměrné mzdy
>platí jim cca 50kč/h
>majitel agentury zhrábne od státu do kapsy cca 15000 měsíčně za každého "čidaře"
takže si ten tvůj nesmysl rozeberme: "až do" je stejně ošidné vyjádření jako "cena již od". v podstatě to znamená, že stát přispívá minimálně 0% a maximálně 66%, přičemž maximum je 66% z průměrné mzdy, která je nyní 23144 Kč. znamená to tedy, že pokud stát přiznal při maximálním postižení 66%, stát zaplatí při mzdě 50 Kč/h maximálně 20x8x50x0,66 =5280 Kč. pokud by dal zaměstnavatel postiženému mzdu ve výši průměrné mzdy, pak by hodinová byla 23144/20/8 =144,65 Kč a z toho kdyby stát opět platil maximum 66%, tak zaměstnavatel dostane 20x8x144,65x0,66 =15275 Kč. tento příspěvek ale zaměstnavatel dostane pouze při udělení průměrné mzdy v ČR, což lze za uklízečky a vrátné očekávat jen stěží.
takže jsi asi nepochopil základní věc -že není zaměstnavateli dána automaticky maximální částka 15 tisíc, a ponecháno na něm, kolik zaplatí zaměstnanci. dostane prostě procentuální příspěvek až podle toho, kolik zaplatí takovému zaměstnanci.
Ale pokud jsi o tom byl přesvědčený, divím se, že sis už svobodně nezřídil agenturu a nečerpáš jako vyvolený ty domnělé příspěvky od státu [mrknutí jedním okem] pomohl bys tím přece sobě i těm invalidům, kteří by díky tobě nalezli zaměstnání.
jenže to tak bohužel vůbec není, takže nevyděláš a píšeš o ničem. zato k věci se ti psát nechtělo. pak je ale lepší mlčet.

247201

02.07.2011 23:48

Existují dokonalé výrobky?

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

tmo 89.?.?.?

hm, pořád nerozumíš. já nevolám po žádné přílišné polarizaci!!! já volám jen po aktivizaci schopných lidí a po nepodporování a nevytváření nových lenochů.
tvůj předpoklad, že vše nesocialistické vytváří otroky, je totální nesmysl. stejně tak že kapitalismus rovná se exekuce. je zcela v kompetenci každého svobodného člověka, aby se ON SÁM rozhodl, zda je pro něj hypotéka přínosná, výhodná. (a ona většinou je). takže toto je osobní svobodné rozhodnutí, ne vada tebou nenáviděného systému.
ten německý pán byl vzdělaný proto, že to nebylo ignorantské hovado, jako mnoho demotivovaných ze socialistické masy. -"přece se o ně musí stát postarat ať se učit budou nebo ne... ať makat budou nebo ne".
ten německý pán byl také zcestovalý, protože to byl jeho zájem... ne jen kus žvance nebo všeobecně špatné hospodaření s financemi.
kolegialita je něco zcela jiného, než hříšné spoléhání na solidaritu poté, co své zdroje dotyčný promrhá (viz řecko). a s tím se váže i kolegialita ve spojení s bankéři!!! to jsou pak ty bubliny a zaplatit to máme socialisticky všichni.
o zdi se střílnami nikdo nemluvil. tak žít nechci. chci žít ve společnosti chytrých a aktivních lidí, co se o sebe chtějí postarat sami, a to i bez berliček, dávek, bez revolucí, bez zločinů a loupení, třeba i bez útoků na ty vily, takže by střílny a střepy byly nanic... protože na socialistické neschopné a kriminální živly zcela logicky patří buď obušek, vězení anebo střelba. jenže takový morální a intelektuální odpad v mé vysněné společnosti nemá místo. tam se všichni snaží, a proto jsou slušně zabezpečeni a nemají potřebu skuhrat, natahovat pracku pro přerozdělované peníze od jiných (ze sociálky). natož pak volat po tom, aby jim stát bral z kapsy víc, protože je prý potřeba podporovat lemply... že bez toho pěstování odpadu to prý nepůjde. -pitomost! jde to, a mnohem lépe. já sám umím utratit ponechané peníze ve své kapse lépe, než jak je z poloviny promrhá stát a z druhé poloviny nesmyslně prožerou z mého obdarovaná nefachčenka. ty peníze jsou v ekonomice stále stejné. rozdíl je jen v tom, zda jsou ponechány ve větší míře těm, kteří si je zasloužili/vydělali, nebo zda je utratí cizí darmožrout, který nikomu nic nepřinesl a ani nikdy neprospěje.
ožebračování žádných vrstev nikdo nechce. chci jen spravedlivější systém - kdo si zaslouží, ten má. a kdo si nezaslouží, bude na dně společnosti s naprostým minimem. a buď ho to vybudí ke snaze a aktivitě, tak se ze dna odlepí, nebo ať jako odpadek zajde. to je vše.
p.s. německo není socialistické, ale země eu všeobecně hodně přerozdělují. a to je třeba změnit, nebo nás to učiní zcela nekonkurenceschopné vůči číně (kde sociální výdaje nedusí nikoho) a i usa (kde se každý postará o sebe, anebo taky ne, když je blbej).

247227

03.07.2011 10:32

Stížnost lze napsat i slušně

RE: Není to humor - přišlo emailem

tmo 89.?.?.?

tak to jsi mě rozesmál. nevím, jestli to psal nevzdělaný balvan nebo opilý/zfetovaný člověk nebo retard nebo nějaký potomek špatného emigrovaného čecha. ty formulace blábolivých vět jsou kouzelné, a to nemluvím o obsahu=nedomyšlené myšlence.
srovnávat musíš ceny všeho, co vytváří životní standard (komfort), tedy i ty televize (včetně pořadů). ale v průměru to právě vychází stejně, nebo mírně ve prospěch nynější doby. (takže jaké řeči o dnešní drahotě??). v tom "socialismu" byla prostě chudoba, nemožnost výběru a jiná omezení na každém kroku... to si prostě nenalhávejme. já jsem v tom žil, a vím, co si člověk musel pracně shánět na černých burzách (třeba muziku - to už dnes připadá všem absurdní, pokládají to za samozřejmé), džíny jen v tuzexu nebo od známého řidiče kamionu atd. trapné. byli jsme žebráci v ohradě, bez perspektivy.
>jeden zname takto zamestnava lidi 3 celkem a primo rekl, ze jesou placeni primo od statu a on ze sveho nedava skoro nic
haha, tak to je ovšem jistý zdroj, a argument i statistika jako noha! [smích] tím se to tedy všechno mění, že? co kdybys to tedy zkusil ty sám? když je to tak výhodné, pro zaměstnavatele, proč to neděláš?!!
jo, a stát se nikoho nezbavil. stát není osoba. baťa utekl už za protektorátu a komunističtí zloději pak ukradli jeho podnik v čsr, a čubu snad nikdo nelikvidoval, ne? za porušení zákona dostal podmínku a po odvolání byl obžaloby zproštěn.

247244

03.07.2011 13:06

Existují dokonalé výrobky?

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

tmo 89.?.?.?

to je právě pohodlný, komunistický alibistický přístup:
"já nemůžu za nic... i když budu zcela lhostejný lempl, může za to někdo jiný -můj vedoucí"
a když by byl lempl (nebo lemplové ve větším měřítku) vyhozen z práce, zase bys psal jiné komunistické žvásty, o zlém kapitalistovi a ožebračování vrstev obyvatelstva a podobné kydy. přitom s některými se nedohodne nikdo, žádnou motivací. nezbývá, než takového kripla jedině vyhodit... a bohužel v sociální státu ho ještě jako parazitického škůdce doživotně živit z peněz lidí poctivých, pracovitých.
problém samozřejmě nastává za situace přesocializované evropy, kdy po nikom nelze nic tvrdě požadovat a když jednoho lempla propustíš, nelze na jeho místo sehnat lepšího, ochotného pracovat poctivě. -to je právě tou demotivací, kdy si zaměstnanci říkají: "proč bych se dřel? když mě vyhodí, dostanu vysokou podporu a na fušce si ještě přivydělám, takže pohoda... snažit se o poctivou práci nemusím, stát se o mě musí postarat za každých okolností". -a toto je právě ten průser, kam se řítí nejen naše ekonomika (i celá eu). ne kapitalistická, ale bohužel více socialistická zabezpečovna.
měl by sis poslechnout film František Čuba: Slušovický zázrak. -tam je jasné, že základem úspěchu a rozvoje celého regionu bylo přísné velení a tvrdost na pracovníky. jenže ten podnik už bohužel padl za oběť lůze a ta je dnes socialisticky chráněna, kažena a rozmazlována pomocí zákonů a zákoníků. dnes už nelze nikoho jen tak vyhodit ani mu nařídit 16-hodinovou práci na jiné pozici... což kupodivu šlo i za socialismu. to by dnes odbory řvaly! a hlavně lůza už by dnes z takové práce utekla na sociálku - tehdy byla ale povinnost pracovat.
na Kubu by ses měl vypravit osobně, abys zažil tu chudobu i nesvobodu, a pak bys teprve mohl kdákat o kubánském socialistickém zázraku [chechtot]
a nedělej ze sebe bIba... že znáš všechny podniky a firmy, a že všichni šéfové jsou neschopní. v drtivé většině nejsou, vědí zcela jistě víc, než neználek tvého typu (o tvém základním vzdělání nemluvě... viz čeština). ale i kdyby byli hloupí, jsou to jejich soukromé firmy... a zmaří se tak jejich investice... dílo. to je spravedlnost trhu.

247257

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

75

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 126 čtenářů částkou 26 334 korun, což je 75 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 1

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
25,60 Kč
Libra
30,10 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
15,93 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,69 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,41 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 040,92 Kč
1 unce stříbra
539,30 Kč
Bitcoin
860 865,68 Kč

Poslední aktualizace: 28.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 68 730 226