Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Jiří Kramář

Nalezeno 291 příspěveků, 4 různé IP adresy

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.12.2007 03:42

Policie opustila svá stanoviště předtím, než zabili Bhuttovou

RE: Rychly pohreb prikazuje koran

Jiří Kramář 213.?.?.?

Opět jste mne nepřesvědčil. Arafata měli před smrtí v péči felčaři dost dobré úrovně, takže alespoň ti věděli, a v druhém případě nebylo o příčinách smrti vůbec žádných pochybností.

150146

03.01.2008 00:11

Bagdád je příliš nebezpečný

RE: Neco se osklive zvrhtlo!

Jiří Kramář 213.?.?.?

Pane kolego, neurazte se, prosím, ale soudruhy z USA bych nikdy nepodceňoval. Nejspíš se i s tím ošklivým zvrtnutím počítá. Třeba si tentokrát soudruzi z CIA ještě před přátelskou pomocí utiskovaným kupodivu včas všimli, že stále jsou na světě země, kde se jakákoliv demokracie považuje za neschopnost vládnout a právě proto se soudruzi z USA rozhodli, že budou internácionálně pomáhat demokratickým Iráčanům až do úplného vyčerpání - tedy těch místních naftových polí. K tomu soudruhům z USA určitě dopomůže ten jejich jedině pravý americký Bůh.

150437

03.01.2008 23:12

Bagdád je příliš nebezpečný

RE: Neco se osklive zvrhtlo!

Jiří Kramář 213.?.?.?

Vážený pane kolego, zásadně s Vámi nesouhlasím! Jako obvykle si příliš subjektivně přidáváte. V předposlední větě Vašeho posledního příspěvku Vám totiž skutečně nadbývá jedno malé "n", což v mých očích zcela zásadním způsobem snižuje Vaši důvěryhodnost. Kdo potom má vědět, jestli jste si to všechno sám nevymyslel?!

150502

24.01.2008 19:55

Války nejsou nutné

Války nejsou nutné - ale

Jiří Kramář 213.?.?.?

aby tomu tak opravdu bylo, je nutné, aby se alespoň občas objevil někdo jako je pan Stwora. Díky jemu jsem se dověděl, že - přes všechnu hrůzu tohoto blbnoucího světa - je mezi námi ještě dost skutečných humanistů. Já osobně jsem vyrůstal prvních pár let svého dětství v kasárnách a proto jsem se zákonitě stal odpůrcem válek. To však mého otce "zarytého lampasáka" a velitele baterie minometů u praporu pohraničního vojska vůbec nemrzelo, neboť on (a dva jeho mladší bratři také) se do armády dal po vlastních zkušenostech z právě skončené války. Nechybělo mnoho a v době heydrichiády mého otce jako partyzánského provianťáka (ve skutečnosti za krádež dvou bochníků chleba pro početnou a hladovějící rodinu mé matky) zastřelili v Kounicových kolejích v Brně. Válka je především neuvěřitelné svinstvo a proti němu není obrany. To mi do vědomí nesmazatelně zapsala moje babička, když vyprávěla, jak ona - hluboce věřící katolička - pro záchranu mého otce přiměla svoji ještě svobodnou dceru - moji maminku - aby strávila noc s německým majitelem pekárny. Ten se totiž velmi družil s okresním velitelem gestapa a proto byl můj otec nakonec vyreklamován jako osoba nutná pro zásobování německé armády.
Možná by bylo užitečné, kdyby pan Stwora jednou odnášel od zdi popravené a - zajisté pln přesvědčení o prospěšnosti války - očekával okamžik, kdy dostane pokyn, aby u té zdi zůstal stát.

152545

08.02.2008 02:58

Dopis poslancům parlamentu ve věci antidiskriminačního zákona

RE: Diagnóza

Jiří Kramář 213.?.?.?

osím. Stížnosti na feministickou proradnost ženského plemene, či
Zúčastněným dámám děkuji a blahopřeji, neboť své pozice hájí dle mého soudu o třídu lépe, než oponující pánové. Ostatně soudím, že pan Lhoták nemá šanci.

153660

08.02.2008 22:21

Dopis poslancům parlamentu ve věci antidiskriminačního zákona

RE: Diagnóza

Jiří Kramář 213.?.?.?

Mému výše uvedenému blahopřání zúčastněným dámám předcházel text delší 3 000 znaků - ovšem někam se zatoulal. V něm jsem mimo jiné hlásal obecnou platnost fyzikálního zákona o akci a reakci. Feminismus chápu jako zákonitou a snadno pochopitelnou - i když mnohdy až křečovitou - reakci na odvěké zotročování žen. Dále jsem si stěžoval na fakt, že z debaty se vytratilo to nejpodstatnější co mezi mužem a ženou může být - tedy láska. Stále se tu zabýváme hledáním těch skutečných příčin havárií dříve fungujícího modelu rodiny, neboť pan Lhoták má jednoduchý recept v opětovném a úplném zotročení ženy v rodině, jejíž hlavou je dominantní, patřičně agresivní a proto úspěšný muž. Pro tento model, taková je moje zkušenost, jsou zejména muži s nízkým sebevědomím, které nesmírně irituje, že ve společnosti, v zaměstnání a i jinde na veřejnosti "drží hubu a krok." Takový nemužný muž (dámy jistě ocení, že nepoužívám běžný ale nespravedlivý výraz zbabělec) potřebuje mít možnost být alespoň doma všemocný despota - jinak se osype kopřivkou. Toto znali dobře už dávní církevní pastýři všech možných náboženství a znají to a komerčně využívají i ti moderní pasáci na E55. Moderní a inteligentní žena (neznám takovou, která by nechtěla být taková) netouží být sexuální otrokyní a pouhým druhořadým doplňkem svého manžela - zbožněného pána tvorstva. Každá touží mít se dobře, každá se chce líbit, každá chce být uznávaná pro svoji jedinečnost. Na tom nevidím nic špatného, protože totéž chtějí i muži - včetně příznivců pana Lhotáka. Námitku, že dnešní ženy jsou zkažené, protože "rozežrané" neberu vážně, neboť muž je (stejně jako žena) krom svých genitálií obdařen mozkem a schopností komunikace. Pokud se naučí používat mozku alespoň tak často jako svých pohlavních orgánů, dokáže se skutečný muž nechat ulovit ženou, jíž je tu "rozežranost" schopen včas vymluvit. O vzájemném mluvení zcela rovnoprávných partnerů to všechno je. Ne nadarmo naše babičky používaly výraz namlouvání. Tou babičkou jsme se dostali konečně k jádru otázky a k mé odpovědi. Jak pravil nějaký života znalec: Za vše, co je ve mě dobrého, vděčím ženám. Má babička mne nenápadně vychoval jako člověka manželského a ani sledování dlouholetého rozpadu manželství mých rodičů na tom nic nezměnilo. V roce 1971 jsem si jednu "takovou feministickou mrchu" (toto je citace mého bratra) vzal za ženu, vychovali jsme spolu tři docela vydařené děti a já - nyní již předčasný starobní důchodce - se o manželku starám doposud a velice rád. Jednak co soudem ustanovený opatrovník a dle tvrzení bratra proto, že konečně je z ní ideální manželka. Po mozkové mrtvici je zcela bezmocná a komunikuje pouze občas a jen posuňky. Ovšem pan Lhoták by určitě jásal nad tím, že byla soudem prohlášena za n...

Automaticky kráceno

153729

09.02.2008 18:29

Dopis poslancům parlamentu ve věci antidiskriminačního zákona

RE: Diagnóza

Jiří Kramář 213.?.?.?

pokračování: Ovšem pan Lhoták by určitě jásal nad tím, že byla soudem prohlášená za nesvéprávnou a soudním znalce za jednou pro vždy dementní - v důsledku ischemické choroby mozku. Jaká výhoda pro "manželskou výměnu názorů," když člověk (pochopitelně muž) má konečně na obé úřední a patřičně orazítkovaný glejt.
Jenže i tentokrát jsem nespokojený a natolik degenerovaný, že do manželských debat "po italsku" nemám nejmenší chuť. Vždyť má jako kojenec opečovávaná má najednou ve svých pětapadesáti úsměv a oči té dávné zamilované šestnáctileté dívky, za každou maličkost děkuje něžným a nesmělým pohlazením nebo polibkem. Znovu se viditelně těší na každou chvíli, kterou trávíme spolu. Exhibicionismus (u žen téměř neznámý) je sice nejčastější mužskou úchylkou s variační šíří projevu od vzorně provedeného sportovního nebo profesního výkonu až po známé obnažování pohlavních orgánů na veřejnosti, avšak není příčinou tohoto mého příspěvku. Při čekání na první noční přepolohování manželky čtu si rád Zvědavce a Britské listy a nenechává mne netečným neštěstí jiných, kteří se mnohdy nedokáží vyznat sami v sobě a docházejí ke zcela zcestným názorům na život a na jeho případná vylepšení.
Pan Lhoták nejspíš neměl to štěstí a jako malý chlapec neupadl do rukou nějaké opravdové ženy. Pak by již od dětství věděl, oč je lepší dávat než brát a byl by schopen opravdové lásky. Té lásky, jež nejkrásnější bývá žhavě šílená a nejužitečnější kontrolovaná chladným rozumem. Té lásky, která nám velí zachovávat při životě slabé a neduživé, neboť i oni mají právo na život. Té opravdové lásky, která je možná pouze mezi rovnoprávnými partnery a nedá se vynutit - byť by se jednalo jen o lásku ke straně a vládě. Současná anglosaská oslava fyzicky silného, vždy "tvrdě" pracujícího a proto po zásluze i v rodině dominantního muže je v mých očích velmi směšná, neboť lidstvo za svůj pokrok z větší části vděčí mužům převážně fyzicky slabým, často docela líným a někdy dokonce velmi nemocným. Chybí mi zde počítadlo znaků a proto raději dnes končím.

153783

09.02.2008 22:37

Dopis poslancům parlamentu ve věci antidiskriminačního zákona

RE: škoda...

Jiří Kramář 213.?.?.?

>Už jsem zde psala, že dlouhodobé monogamní manželství je
>umělý lidský výtvor. Z toho důvodu by se měly děti na
>školách učit zákonitostem, jak se naučit v tomto útvaru žít
>třeba až do smrti. Je to věda, ale věřte mi, jde to. A není
>to marná oběť, stojí to za to.
Paní Jarmilo, souhlasím s Vámi už několik Vašich příspěvků. Pod Vaše požadavky v tomto příspěvku bych se klidně podepsal - ovšem má to hned několik háčků. Dnešní škola - a není to její vinou - není schopna naučit děti minimu slušného chování. Z prvního semestru pedagogického minima jsem si zapamatoval, že nejspolehlivější a jedinou skutečně účinnou pedagogickou metodou je osobní příklad. Jenže vyučující může být sám veliký Amos (tu čárku tam neumím dát) ale pokud ten osobní příklad nedávají ani nejbližší příbuzní - pak je i ten učitel národů dětem za blázna. Děti jsou většinou daleko inteligentnější a přirozeně pragmatičtější, něž jsou rodiče a jiní dospělí ochotni připustit.
S tou obětí se však neztotožňuji. V mém případě se z přípravy na manželství stala velice přitažlivá a vzrušující záliba. Mé první učitelce jsem byl jedenáctým žákem, neboť vychovala pět nevlastních a pět vlastních dětí. Pokračovatelkou v době puberty se stala moje maminka a její největší zásluha tkví v tom, že mi na svůj občanský průkaz umožnila přístup k pokladům vědecké knihovny Slezského ústavu ČSAV v Opavě. Pro sebe jsem si půjčoval technickou literaturu a zbytek byl jako pro maminku. Knihovnice, hrdé na svého neobyčejně sečtělého a teprve třináctiletého čtenáře, s úsměvem předstíraly, že mi to věří. Proč by si dospělá žena nemohla číst nejnovější i starší vědecké poznatky o psychologii a psychoanalýze, o vztahu partnerů v manželství, o vztahu k sexu ve světových náboženstvích a podobné věci. Zvědavec jsem již od dětství a proto jsem si to přečtené někdy i dost rafinovaně konzultoval. Stal jsem se v těchto oblastech amatérským výzkumníkem a to již zmíněné pedagogické minimum povinné pro mistry odborného výcviku bylo pro mne (v mých 21ti letech) většinou utříděním nashromážděných poznatků.
Paní Jarmilo, zase mne denervuje těch 3 000 znaků. Vaše e-mailová adresa by to usnadnila. Bylo by to i humornější o podrobnosti, které není slušné vytrubovat do světa.

153806

10.02.2008 22:31

Dopis poslancům parlamentu ve věci antidiskriminačního zákona

RE: škoda...

Jiří Kramář 213.?.?.?

>To se týká nejen obecných vztahů mezi lidmi, ale i
>manželství. A zde se dostáváme k té oběti. Vysvětlit
>dětem to, co již v socialismu vysvětloval Plzák. Že z
>původní velké zamilovanosti se po několika letech
>manželství stává zvyk a přátelství, ale že je to naprosto
>normální, a že je ten manželský vztah třeba dál pečlivě
>pěstovat a udržovat.
Paní Jarmilo, připomenula jste mi jednu z humorných etap našeho manželství. Doktora Plzáka manželka nenáviděla už za fakt, že se dovolával větší ohleduplnosti k mužům "v postkoitální fázi" sexuálního styku poukazem na fyziologické změny v jejich organismu a na obtížně zvládnutelné důsledky těchto změn v jejich chování - jevící se jako náhlá ztráta zájmu o partnerku, završená rychlým usínáním. Ta nenávist byla přímo bytostná, neboť pan doktor zde užíval příměr o malých kapkách jedu, přikapávajících do poháru, jenž ale zcela určitě jednou přeteče. Nebyl tedy mou manželkou titulován jinak, než doktor Oplzlák. Vždyť tento drzoun dokonce tvrdil, že pokud manželství dospěje do stádia zvyku a následné nudy, tu - za jistých okolností - i manželská nevěra může mít pozitivní vliv, neboť partneři si uvědomí potřebu o zachování vztahu neustále pečovat a nyní i bojovat.Velebil jsem vždy doktora OPlzláka. Ten totiž dokázal ve svých večerních televizních besedách mou temperamentní manželku natolik rozzuřit a vzrušit, že v následné "postkoitální fázi" bylo o zábavu postaráno a já jsem pro samé vysvětlování nikdy nedokázal usnout.
Ovšem s tou obětí - případně s dobře míněnou vypočítavostí - mi to stále napasuje. Určitě pro ten osobní příklad mé babičky. Ta totiž tvrdívala, že život má člověk od Pána Boha - takže mu vlastně nepatří. A proč nás Bůh na tento svět přivedl - to ví jen On sám. Každý řádný člověk, a obzvlášť křesťan, však musí žít především pro druhé - tak jako Kristus. Pokud tak nežije - uráží tím Pána Boha. Proti tomuto vzoru ani nejstarší syn komunistického atheisty a náruživého sukničkáře nemohl a nikdy nechtěl nic namítat. Dobře si to však zapamatoval.

153878

04.04.2008 00:10

Trošku jiný příběh stvoření

RE: Tak nevím

Jiří Kramář 213.?.?.?

Vážený pane Stworo,právě tento Váš pohled na realitu považuji za nejsprávnější. Náš dnešní svět je zaplaven armádou fanatiků, kteří každého člověka musí nejdříve někam zaškatulkovat, aby věděli, jak mají jeho výroky chápat. Podle těchto matematických géniů je střed - tedy nula - pouze bezrozměrný bod, jenž je od obou neexistujcích konců číselné osy stejně vzdálen. Takže logicky pak každý z nás musí někam patřit - buď nalevo nebo napravo od tohoto bodu - jinak je tou vlastně bezvýznamnou nulou. Jedni fanatici tohoto druhu jsou schopni považovat i našeho psa za kryptokomunistu, jenž si ve své boudě určitě potají čte Marxe, neboť jako správný levičák se o nic nestará, žije si pohodlně na účet svého psůmilovného a hodného granulídárce a teprve když nedostane zadarmo včas nažrat, stává se prudce revoluční, vyleze ven a nestydatě drze štěká. Fanatici z opačné poloosy téhož psa vidí jako pravicového oportunistu, jenž pro pár mizerných drobků spadlých ze vždy bohatě prostřeného panského stolu zradil věc celosvětového psovstva - tedy svoji třídu - a stal se tak navždy bezectným slouhou a zaprodancem. Ani pes to dnes nemá jednoduché. Časy kdy ještě neplatila obecní vyhláška a já jsem manželku vyzýval: Buď na mne jako na psa - dej mi nažrat a pusť mne ven! - ty bájné časy jsou nenávratně pryč! Jen toho poštěkávání psů velmi přibylo.

158128

24.06.2008 00:39

Lisabonská smlouva není test, oni to myslí vážně

RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!

Jiří Kramář 213.?.?.?

Nesouhlasím s panem Kotrbou - ovšem moc bych si přál, aby národní stát byl konečně mrtev - i když se "euroobčanem" ani v nejmenším necítím. Národní stát, hluboce zakořeněný v myslích zatím ještě většiny lidí (politikům tím označením záměrně lichotím), mi působí neustálá drobná duševní traumata. Například včera jsem u pokladny v supermarketu odmítl hromádku rudých sáčků s nadpisem: "Oficiální kolekce české fotbalové reprezentace 2008" s tím, že mě fotbal i hokej nezajímá ani při mistrovstvích světa a byl jsem vzápětí paní pokladní obviněn, že jsem špatný Čech. "Mýlíte se jen nepatrně," hájil jsem víru mých předků, "já jsem totiž odjakživa Moravan."
A to je ten kámen úrazu, pro který bych s chutí tančil na hrobě národních států. Za minulého ze zákona zavrženíhodného režimu nám Čechové - ti statní jonáci - spolu s bratry Slováky nechali ve státní hymně docela výmluvnou pauzu. Čas nový, co nové chce mít činy, k nám byl mnohem štědřejší a tu pauzu nám ponechal symbolicky neomezeně dlouhou. V ní si mohu po libosti přemítat o libozvučnosti názvů některých nových institucí, jakou je například: Český rozhlas Olomouc! Ovšem cítím se být Slovanem a slovanská duše je široká a dobrosrdečná. I bratrská zlodějna se do ní pohodlně vejde. Obzvlášť mne na duši hřeje, že ti naši nenažraní a vždy o kousek chytřejší bratři nám ukradli i jedno moravské nářečí a učinili z něj základ spisovné češtiny, takže ten poklad nejcennější zůstává - zatím - v naší slovanské rodině.

163805

24.06.2008 15:19

Lisabonská smlouva není test, oni to myslí vážně

RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!

Jiří Kramář 213.?.?.?

Ačkoli svátek má dnes Jan a já jsem Jiří, měl bych uspořádat velkou oslavu. Zatím jsem se totiž nepotkal s Čechem, jenž by mi při pouhé zmínce o mé moravské sounáležitosti okamžitě nepodsouval separatistické tendence "jakýchsi věčně nespokojených Moravanů." Přitom jsem byl zásadně proti rozdělení federace, neboť je považuji za historickou a možná i osudovou chybu, prudce snižující obranyschopnost našeho území i zájmů. Protože mám dost početné příbuzenstvo i na Slovensku a znám názory "obyčejných" lidí, znechuceně jsem hleděl na politické hrátky mocichtivých politiků, jimž kohoutí potřeba kokrhat na vlastním hnojišti zatemnila smysly natolik, že je nezajímalo, kdo bude za pár let "gazdovat" na celém statku. Nesnášenlivost mocných byla podsouvána většině obyvatelstva poukazováním na exemplární případy nacionálních separatistů - a to na obou stranách. Ovšem necitlivost Čechů k národnostní otázce je již tradiční. Například rody mých rodičů nejsou sice šlechtické, ale od nepaměti žily na území historické Moravy, kde jsem se i já narodil. Jenže zanedlouho jsem hleděl, že ačkoliv jsem rodák ze Svitav, je mé rodiště najednou kraj východočeský - včetně tak typicky české Moravské Třebové, kde jsem ještě "za Moravy" vyrůstal. Takže zásadně odmítám i postupně stát se Čechem. Ovšem když do sčítacího archu uvedu pravdivě svou národnost, hledí se na mne buď jako na směšného senilního pomatence, nebo rovnou jako na "podvratného živla." Málokdo dnes ví, že první republika se svým směšným vynálezem československé národnosti měla čtyři hlavní města - přesně podle historicky uznávaných zemí. O ochotě státu hájit naše zájmy jsem dosud nikdy vážně neuvažoval. Třeba moji jihomoravští předkové vyznávali tuto svoji neměnnou víru: Z Prahy k nám nikdy nepřišlo nic dobrého. Naštěstí vinohrad a ta motyka nám zůstávají - protože tou motykou se musí kopat - ale když se neurodí, prodá se to pěkně Pražákům. Zde tedy názorně vidíme, že již naši moravští předkové měli v genech zakódován pocit hluboké sounáležitosti k historickým českým zemím a proto pro nás - pro přičinlivé opatrovníky dědictví předků - je stát stále utlačovatelským nástrojem a separatismus je opravdu ďáblův vynález. Evropanství se však už i v moravských hlavách rodí - zejména v době burčáku.

163841

24.06.2008 18:09

Lisabonská smlouva není test, oni to myslí vážně

RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!

Jiří Kramář 213.?.?.?

Vážená, cením si Vaší snahy o porozumění stejně jako snahy o zachování kulturního dědictví. Váš odpor vůči přejímání zvyků a kultury jiných zemí chápu. Jako devítiletý žáček základní školy jsem se nechápavě divil řediteli naší školy, jenž pořádal vánoční besídky - ale vždy Dědy Mráze, v rudé saténové rubášce na nich koncertoval na balalajku - pokud nenaléval čaj ze samovaru - a za příhodného počasí nás na školním dvoře vytrvale učíval hrát gorodky. Neměl jsem však pocit ohrožení národa - i když se vše odehrávalo téměř na samých a proti nepříteli důkladně zadrátovaných hranicích s Rakouskem, kde noční přestřelky nebyly tenkrát nic zvláštního. Jen jsem se té pedagogické směšnosti divil. Divit jsem se však přestal, když mi moudrá babička vysvětlila, že ten náš směšný ředitel je vlastně chudák rakouské národnosti - a hlavně není členem KSČ. Když jsem v nedávných letech viděl jiného a velmi fešáckého ředitele v americkém "batldresu" učit žáky na školním dvoře hrát hru, kterou by mezitím zvěčnělá babička určitě označila za jí už v mládí dobře známého "pasáka," už jsem se pouze s porozuměním usmál. Pocit ohrožení se však opět nedostavil. Ovšem Vaši obavu ze zmizení našeho národa s Vámi sdílím. Díky netečnosti voličů a "kvalitám" našich takypolitiků, jsou ekonomické poměry v naší zemi tak zoufalé, že nám zcela reálně hrozí osud Srbů v Kosovu. Včetně toho přístupu EU. A ve své morbidnosti přemítám, zda pro rodiny mých tří dětí nebude jednou za takové situace americká radarová základna nakonec vysvobozením z hrůz případné genocidy. Zdá se mi totiž, že nečekaná a rychlá smrt při masivním preventivním úderu už dnes za ocas soustavně tahaného sibiřského tygra bude humánnější, než vleklé hrůzy občanské války, o nichž jsem slyšel o dovolené v Chorvatsku. Protože stejně jako Vy jsem alergický na euforické vlastenectví, protože i já jsem přesvědčen, že máme skutečně krásnou zemi a kus historie za sebou, dovoluji si Vás požádat o drobnou maličkost, která by však moravské separatisty rozzuřila až k nepříčetnosti: Respektujte, prosím, Moravu a Slezsko důsledně a nikdy více nemějte tyto historické země za pouhé regiony. Tuším, že jste se nejspíš vyjádřila pouze neobratně. Ovšem nebezpečím se má vždy předcházet a je mezi námi jistě dost syčáků, kteří by si v nedaleké budoucnosti mohli na takovéto prkotině vybudovat velice škodlivou živnost. Stačí se jen podívat, odkud pocházejí výtečníci naší současné vlády.

163846

29.06.2008 09:04

Již vzhůru, cenzoři této země, již vzhůru všichni, jež strach zhnět

Nezáviděníhodné dilema cenzorů

Jiří Kramář 213.?.?.?

Svoboda slova se u nás cení stále vysoko - dokonce jako jediný relikt "našeho" boje za demokracii. Tato myšlenka mne napadla těsně před čtením této páně Stworovy "Cenzorské internacionály," neboť Pavel Urban v Britských listech včera napsal: "Ledacos z toho, co Havel hlásal, nedokázal ani on ani nikdo jiný naplnit konkrétním obsahem. Tyto věci následně zapadly nebo degradovaly v politický kýč. Nicméně něco zůstalo. Především svoboda slova, za kterou Václav Havel léta bojoval. Tou „obdaroval“ čtvrtou skupinu, ke které počítám i sebe, a na kterou ŠOK zapomněl" - ovšem já, jako rozený a hloubavý skeptik, jsem si pomyslel: Proč nám údajně zrovna tato svoboda zůstala? V mém myšlení důchodce neexistuje totiž již dlouhá léta jiná svoboda, než poznaná nutnost a jedinou opravdu svobodnou volbu spatřuji v sebevraždě, na niž však pro složité a dosud nevyřešené rodinné problémy zatím nemám morální nárok. Jaká je tedy skutečná cena a smysl svobody slova v té "naší" demokracii, když psi sice štěkají, avšak karavana táhne dál. Až tento užitečný článek na Zvědavci mi dal jednu možnou odpověď a navrch mi má jízlivá představivost přidala úvahu o neprávem opomíjené a veliké morální odpovědnosti opovrhovaného cenzora, jemuž připadá ten vždy čestný úkol, dbát o tolik potřebnou myšlenkovou čistotu stáda vždy zdravého ovčanstva. To "v" není překlep, i když "b" je na klábosnici hned vedle! Opravdu veliká je odpovědnost cenzorova, jenž musí identifikovat nezničitelným virem samostatného myšlení infikované kusy a sestavit jejich seznamy pro včasné jejich vytřídění. A z té včasnosti pochází ono v nadpisu avizované dilema a také ta cenzorova zlovolně opomíjená odpovědnost. Když zasáhne příliš brzy, zabrání sice infikování většího počtu dosud zdravých kusů - ovšem neméně početné stádo kusů již nakažených, ale dosud v latentním stavu se nacházejících, zůstane tak neobjeveno. Těm je potřeba dát čas a příležitost se projevit. Jako nezasloužené štěstí chápu tedy skutečnost, že nemusím být cenzorem - ovšem co mrcha věčně nespokojená, chtěl bych už být opravdu svoboden. Nemáte někdy podobné pocity?

164140

03.08.2008 01:52

O lepivých melodiích

RE: Kam zmizelo hi-fi?

Jiří Kramář 213.?.?.?

Vážený pane Stworo, já jsem ve svých jedena šedesáti také skoro hluchý, ale kam zmizelo hi-fi vím. Zmizelo tam, kam se poděly velkoobjemové reprobedny (běžně 30 litrů a pro fajšmekry i 200), osazené obrovskými reproduktory pro přenos hloubek a tam, kam zmizely zesilovače, osazené elektronkami, které měly specifickou přenosovou charakteristiku. Byly odolné proti přebuzení a s výkonově vydatnými signály hlubokých tónů dokázaly současně přenášet i velmi slabé tóny vysoké, což se dnes neslyší (alespoň já bez naslouchátek neslyší dnes už skoro nic). Ale zcela vážně. Elektronkové zesilovače nepoužívaly nesmyslně vysoké zesílení na potřebnou míru omezené silnou zápornou zpětnou vazbou a i jejich dynamika - to je poměr mezi nejslabším a nejsilnějším přenášeným signálem - byla vynikající, takže jejich zvuk nebyl "tranzistorově placatý" ale plný - bohatě modulovaný - i když odstup šumu od signálu byl z dnešního pohledu naprosto nevyhovující. Velké membrány reproduktorů pumpovaly značné objemy vzduchu z basreflexových skříní a v poslechové místnosti vytvářely akustická tlaková pole dost podobná originálnímu zážitku z koncertního sálu. A tak domácí poslech bigbítu nebo symfonického orchestru býval nezapomenutelným zážitkem. Zejména sousedi v paneláku bývali nadšenými příznivci takovýchto souprav a velice často své nepředstírané nadšení pro tu skvělou techniku dávali najevo zcela spontánním doprovodem na radiátorové bicí.

166674

06.08.2008 12:16

Jak uhlídat ženu?

Upřímnou lítost

Jiří Kramář 213.?.?.?

považuji za nutné projevit panu autorovi - ať už je to kdokoliv - pokud má opravdu takové názory a nejedná se o dobře se bavícího okurkového povzbuzovače debaty. Pokud svůj článek myslí opravdu vážně, pak musel mít velice smutný život, neboť nepoznal ani jako dítě láskyplnou výchovu a ani skutečnou - což znamená opravdu nesobeckou - lásku k ženě. Pak je už každá pomoc marná a ani duchovní a jiná bádání nevedou k jinému výsledku, než ke zmatení pojmů a nepochopení podstaty lásky. Tou podstatou je dávat a nezištně ochraňovat - nikoliv brát nebo dokonce handlovat. Na to poslední jsem už pro své příjmení velice háklivý. Je mi proto líto každého, kdo tou už od věků zažranou lhotákovštinou i jen mírně načichl. Bůh buď milosrdný k jeho duši - je-li dotyčný věřícím, a je-li bezvěrec, nechť zemře nečekaně - to aby jej netrápilo svědomí.

167122

06.08.2008 19:41

Jak uhlídat ženu?

RE: Dobre

Jiří Kramář 213.?.?.?

Vážený XrX 85, Vaše věta: "Uz Nietzche pisal o zenach a vystihol presne ich "zenskost" - mne zaujala a přiznám se, že i pobavila. Vámi jmenovaný je pro mne opravdu "kvalifikovaný odborník" na probíranou tématiku. Přečtu-li si jeho životopis, nemohu ho brát vážně. Zrovna tak jako Váš návod: "Jedina moznost ako sa dostat z tychto sraciek je vychova muzov k muznosti a zien k svojim povinnostiam,bez ohladu na system."
Despotické otrokářství z něj vykukuje jako z pytle ukryté šídlo a dokonale vysvětluje ten pro mne směšný obdiv k Nietzchemu. Kdyby si pan filosof, když šel k ženě, místo biče brával raději prezervativ a častěji souložil, nejspíš by se z žen nezvencnul a nemusel by rafinovaně předstírat schizofrenii, aby si v poklidu blázince umřel podle všeho na syfilis. Mračit se a nemilovat - takhle se fakt nedá žít.

167181

06.08.2008 21:31

Jak uhlídat ženu?

RE: Upřímnou lítost

Jiří Kramář 213.?.?.?

Tajemných energií, neviditelných hladin a nehmotných bytostí taktéž nemiluji. Lásku se skutečně velkým "L", co zarytý materialista, chápu jako citovou angažovanost k někomu hmotnému (čím pěkněji hmotnému tím lépe), kdo je pro mě zdrojem příjemných pocitů už pouhým faktem své existence a ty mé příjemné pocity pak vyplývají z poznání, že má existence a mé počínání je zdrojem příjemných pocitů a k užitku jemu - přičemž sám mohu při těch příjemných pocitech fyzicky i psychicky strádat. Básníci však soudí, že Láska, to jsou jen písmena, z kterých se slovo skládá, nejkrásnější bývá šílená a člověku dává křídla. Můžete si vybrat jakým způsobem se stanete Ikarem.

167195

06.08.2008 21:10

Jak uhlídat ženu?

RE: Suhlas na 100%

Jiří Kramář 213.?.?.?

Vážený pane Škapíku, já, na rozdíl od Vás, paní Jarmilu chápu a jsem přesvědčen, že na vulgární názor patří stejně vulgární odpověď. To by přirozenou váhou v rodině nemělo pohnout. O té přirozené váze vážně přemýšlím. Snad vyjadřuje mužovu hmotnost nebo dokonce přirozenou hmotnost pouze jeho přirození. Opravdu nevím z čeho by ta přirozenost měla pocházet. A mám-li být opravdu upřímný, tak ty smajlíky tady plní stejnou funkci jako řeči o demokracii a lidských právech v politice.

167196

06.08.2008 22:58

Jak uhlídat ženu?

RE: Suhlas na 100%

Jiří Kramář 213.?.?.?

Vážený pane Škapíku, hrubý, sprostý a nízký je názor, že přirozenou funkcí rodiny je historicky ověřený stav, kdy žena je předurčena především k rození a péči o potomstvo, kdežto muž je v ní vládce, neboť je přirozené, že zabezpečuje rodinu hmotně a je slabé ženě "rytířskou" oporou. Obávám se, že takovéto pojetí rodiny dokáže rozlítit každou opravdu inteligentní ženu, která se pochopitelně nejen cítí, ale ona skutečně je, rovnocennou naprosté většině inteligentních mužů a která má s jejich touhou po dominanci zkušenosti nejen své vlastní, nýbrž i ty historií pravdivě doložené. Báje o starých zlatých časech, kdy taková asymetrická rodina bezvadně fungovala, jsou sprostě lživé - jako většina historie psané vítězi. Teorie o láskyplné dobrovolné podřízenosti ženy jsou jen vyzkoušeným trojským koněm - zatím ještě před hradbami. Historie každého hloubavého také poučí, že těmi neslušnějšími slovy lze nejlépe hlásat ty opravdu sprosté názory. Opravdu slušný a dostatečně inteligentní muž by se v této situaci ženě za její vulgární výrazy omluvil a nepovažoval by to za nic ponižujcího.

167213

07.08.2008 00:49

Jak uhlídat ženu?

RE: Dobre

Jiří Kramář 213.?.?.?

Vážený XrX 85, uvědomil jsem si jednu zásadní slabinu těchto debat. Téměř každý tady máme představu nějaké univerzální ženy. Málem nikdo nepřipouští ten očividný fakt, že ony jsou nesmírně proměnlivé nejen co do vzhledu, věku, inteligence - ale i povahy. Takže ten Váš imaginární bič není stále a univerzálně potřebný. Jako malému chlapci mi můj stařeček od Kyjova dal velice jednoduchou radu jak se chovat k ženám. K něžným něžně a k těm držkatým po jejich. Víc vědět nepotřebuji, protože doopravdy jim budu rozumět až když mi to bude na hovno. Nebyl jsem až tak poslušným žákem svého stařečka a ani Vaším, neboť jsem se snažil porozumět myšlení žen už ve středním věku, kdy jsem dělal vedoucího dvou převážně ženských pracovních kolektivů. Troufám si prohlásit, že ty principy a logické postupy jsou skutečně mírně odlišné - ale pochopitelné. Předpokládám po tom několikaletém pozorování, že pokud by muž dokázal být stejně pracovitý a trpělivý doma i v zaměstnání po odpovídající počet generací, choval by se na jejich místě úplně stejně. Takže Váš názor na to co příroda určila a co se nemá uměle měnit má krom jiných jednu zásadní slabinu. Člověk již dávno nežije v prvotních přírodních podmínkách, vytvořil si svůj nový a umělý protože odpřírodnělý svět. Pokud tomu nově nepřizpůsobí i své sociální vztahy a vazby - jednoduše vyhyne. A ta existence i pouze imaginárního biče tomu určitě napomůže.

167216

07.08.2008 16:32

Jak uhlídat ženu?

RE: 1Kor 13, 1-13

Jiří Kramář 213.?.?.?

Přijměte, prosím, omluvu za moji zapomnětlivost. Ještě se soudívá, že láska je velká čarodějka - někteří oprávněně namítají, že spíš čarodějnice. To by mohl být Váš obor.
Vaši averzi ke vzletným slovům naprosto chápu, i když je velmi rád používám. Napsal-li bych manželce knihu básní bez nich - cítila by se podvedená. Od sprostě vzletných k těm pouze civilně skromným výrazům ještě nedospěla. To však není podstatné, neboť pro skutečnou lásku jsou rozhodující činy, ty jsou její pravdou. A jedině ty se nakonec počítají.
Toto je velice podstatné a podíváme-li se výše vzpomínanému sv. Pavlovi na zoubek, bude to stou jeho svatostí všelijaké. On totiž právě tento hlasatel všeobjímající Lásky začal masírovat vědomí mužů a do jejich područí nahánět tu lepší polovinu lidstva.V rozporu s učením svého Mistra. Rád bych věděl, jestli tento zločin proti Lásce a skutečné Lidskosti mu byl promlčen.

167294

18.08.2008 22:33

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Vládci světa

Jiří Kramář 213.?.?.?

Vážený pane Škapíku, souhlasím s Vámi v tom množství hybatelů. Nejspíš jich ani promile nebude. Nevím kolik je skutečných bankéřů, kteří mají v té světové hře na monopoly svoje žetony, ale vím, že i člověk je schopen stvořit "Světové loutkové divadlo" neobvykle provázané, kde vodiči loutek na jevišti jsou sami loutkami voděnými z dalšího patra nad nimi a těch pater bude několik. Komentáře dodávají mluviči, kteří jsou také před zraky naivních diváků dobře maskované loutky, řídící se dodanými texty utajovaných autorů. Ty špagátky, na kterých to všechno závisí a funguje známe všichni. Každý se dá koupit - je to jen otázka postavení a tomu odpovídající ceny. Tato divadelní konstrukce je tak dokonalá proto, že se zdokonaluje již věky - tak jako technika kterou člověk vyvíjí. Bohy nebo mimozemšťany pro vysvětlení principu nepotřebuji. Zatím to vidím takto:
Začíná se "vládcům světa" nedostávat surovin a zdá se jim, že jejich dlouholetý protivník byl konečně tak důkladně oslaben, že je šance jej zničit vojensky, když "nadnárodní" podnikatele k těm surovinám pustit "legálně" nechce. Žádný problém pro menší mezihru. Než dojde na konečné a jedině spolehlivé vojenské řešení, zvýšíme ceny surové ropy a po období déletrvající krize bude "světová veřejnost" mnohem smířlivější k salámové metodě. Kolečko po kolečku si budeme vojensky zabírat jedno naleziště po druhém a pochopitelně začneme tam, kde se nedokáží současní majitelé ropných polí účinně bránit. Od nejslabšího až k tomu nejsilnějšímu, kterého budeme až do konečného smrtícího úderu nazývat svým spojencem. Že se přes všechny dýmové clony občas něco provalí nebo nepovede, to je riziko každého podnikání a nějaká ta záplata narychlo vytvořených a zcela "náhodných" akcí se také pokaždé najde. Sem tam nějakého pěšáčka musí obětovat každý úspěšný šachista - bez obětí vyhrávat nelze.

168318

18.08.2008 22:52

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Vládci světa

Jiří Kramář 213.?.?.?

Vážený Edo, závěrem svého příspěvku popisujete stručně ideální stav demokracie. S Vaším závěrem:"Budoucí kolaps je bez návratu k principům téměř zákonitý." souhlasím bez výhrad. Jen nevím, kdy ta budoucnost nastane, neboť všelijakých "variant demokracie" je po světě víc. Oči mi otevřel pan Milan Kubr, jemuž v nakladatelství Baronet vydali titul: Průvodce politickým divadlem. ISBN 80-7214-799-4. Je to za 169,- Kč a za všechny prachy, neboť autor do věci vidí, je prost laciných senzací či nesmyslných ideologií a ilustroval mu to Vladimír Jiránek. Doporučuji všem.

168321

22.08.2008 16:26

Před 40 lety...

RE: nesouhlasim

Jiří Kramář 85.?.?.?

Pan Ilja Sajdl uhodil hřebíček přímo na hlavičku! Přesná analýza, ke které nemá smysl - a samostatně myslící po tom ani netouží - cokoliv dodávat. Děkuji - zůstaňte!

168693

24.08.2008 01:03

Před 40 lety...

RE: A co armáda?

Jiří Kramář 85.?.?.?

Vážená paní Aleno, myslím si, že Vás plně chápu. Ovšem problém je v tom, co neznáte. Znal jsem člověka, jenž byl v srpnu v pokušení u Mikulova zahájit palbu na nic netušící postupující "spojenecká vojska." Jeho tanky byly dobře maskovány v okopech, v hlavních již byly tříštivé granáty a jemu zbývalo do radiostanice zavelet jediné slovo: PAL! Nezavelel je a později mi to zdůvodňoval: Víš, najednou jsem měl takovou zlost sám na sebe - ale nemohl jsem. Představil jsem si, co bude potom. Tyhle kluky, se kterými jsme ještě nedávno cvičili na společném cvičení, zlikvidujeme už první salvou tak rychle, že si to nebudou mít čas ani pořádně uvědomit. Vždyť oni úplně bezstarostně jeli na místa, která máme stokrát zaměřená. To by byl masakr! A další a mnohem horší by následoval. Protože jedině blbec by si mohl myslet, že by to zůstalo bez trestu a jedině blbec by si mohl myslet, že jsem schopni je vojensky porazit. Když mi tohle prošlo hlavou, řekl jsem si, že raději zůstanu zbabělcem, ale ti mladí hoši na obou stranách zůstanou živí - a nezavelel jsem. Nemohl jsem. Nezavelel jsem, ale oni mne stejně z armády vyrazili a já jsem toho zásobovače v okresním průmyslovém podniku dělal nakonec rád. Nedávno mne rehabilitovali, povýšili a vyznamenali. Ale co z toho, když si blbci pořád myslí, že jsem zbabělec.

168804

16.09.2008 22:00

Cenzurou k lepšímu světu

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář 85.?.?.?

Tak jako obvykle s Vámi téměř stoprocentně souhlasím. Propagovat chlast tak primitivním a veřejným způsobem se mi z duše hnusí. Ovšem co se trestání Vašeho muže týká, za decentně podstrčenou lahvičku alespoň Klášterního tajemství bych se rád přimluvil.

170786

17.09.2008 12:06

Cenzurou k lepšímu světu

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář 85.?.?.?

Vážená Strigo, jak přesný a výstižný je Váš postřeh a jak moc se současně mýlíte! Skutečně se řada diskutérů na Zvědavci nachází ve Vámi tak krásně a věcně charakterizované myšlenkové úrovni. A i Vy určitě, snad stejně dobře jako paní Jarmila, víte, proč je tomu tak. Proč jsou ti brutto muži ve srovnání s netto ženami už tak podvědomě a nesmyslně brutální. Pro lepší srozumitelnost v závorce uvádím jednu součást vysvětlení: (brutto/netto = s pytlem/bez pytle). Ovšem já nevím, proč v zápalu boje všechny diskutéry rodu mužského házíte do jednoho pytle. Tímto jednopytláctvím se vždy cítím být hrubě diskriminován. Jakoby mi někdo neustále podsouval, že při svých názorech musím být vlastně netto! Jelikož jste současně svými formulacemi i velice sugestivní, odcházím se raději zkontrolovat.

170831

17.09.2008 16:44

Cenzurou k lepšímu světu

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Jiří Kramář 85.?.?.?

Vážená Strigo, napsala jste to bez vší ironie výborně. Jenže ti skalní vyznavači plánované světovlády budou nejspíš argumentovat tím, že rozbíjení fungující rodiny se realizuje právě pro vznik problémů, vedoucích až k zničení těch podřadných národů. Když má někdo utkvělou představu, ani železná logika jej nepřesvědčí o její nesmyslnosti. To už pak je záležitost psychiatrů.

170849

18.09.2008 15:03

Cenzurou k lepšímu světu

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář 85.?.?.?

Kapím ledacos - ovšem jako obvykle vždy po svém a své záměry realizuji pokud možno ohleduplně - zejména na veřejnosti vůči cizí manželce. Pokud by totiž manžel paní Jarmily skutečně velmi rád Fernet a bylo mu kvůli hnusné televizní reklamě nabídnuto ono Klášterní tajemství, nejspíš by tu decentně nabízenou lahvičku pochopil sice správně, ale své manželce by s šarmem jemu určitě vlastním doporučil to, co si já ve své výchovou úspěšně vnucené galantnosti nemůžu dovolit ani soukromě k manželce vlastní. Sebekriticky však přiznávám, že podle sebe soudím tebe a většina lidí mne proto často nechápe správně.

170955

18.09.2008 18:49

Cenzurou k lepšímu světu

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář 85.?.?.?

"Bylinky jsem oželela."

Touto poslední větou jste se dobrala skrytého jádra mého úvodního uvažování a dáváte mi, vážená paní Jarmilo, konečně za pravdu. A jste ještě lepší, než jsem předpokládal. Tak trochu mi totiž najednou připomínáte velikého Járu da Cimrmana, neboť po jeho vzoru, jakožto novátorská pedagožka, za blbost svých nezvedených žáků trestáte sama sebe. Až tam Vás zavedla ta Vaše jinak velice chválihodná citovost.

170984

18.09.2008 23:28

Cenzurou k lepšímu světu

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář 85.?.?.?

Paní Jarmilo, že mne nějak nechápete opravdu chápu. Možná jsem primitiv, jak mi často jiní naznačují, ale pokud něco oželím, chápu to tak, že mi na tom něčem oželeném záleželo a měl jsem to rád - jako například Jakamarus. A jsem už takový hamoun, že se toho něčeho nehodlám vzdát jenom proto, že jiný a jinak utvářený primitiv tomu mému oblíbenému něčemu dělá opravdu zhovadilou reklamu. Obzvlášť když vím, že dobrý a již zvěčnělý znalec našich (ale i jiných) poměrů rád a velmi pravdivě říkával: "To je blbé! To se bude líbit!" Zrovna tak chápu, že statisticky snadno doložitelně bývám i se svým vkusem ve výrazné menšině a proto mne ani nenapadlo, že by tou reklamou chtěli útočit zrovna na mne. Proto těm zadavatelům zhovadilé a slušné lidí pobuřující reklamy budu svým bojkotem jejich výrobku leda tak směšný, což by nebyla žádná tragédie, neboť důvodů ke smíchu (ten je skutečně léčivý) nám všem neustále ubývá, zatímco konta těch nechutných grázlů s chutným pitím utěšeně rostou. A porostou i kdyby je všichni diskutéři ze Zvědavce bojkotovali kolektivně. Ale zlobte se na mne jak chcete - i tak mám i ten Fernet pořád docela rád.

171010

18.09.2008 23:55

Cenzurou k lepšímu světu

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Jiří Kramář 85.?.?.?

Vážený pane Mirdo,

závěrem svého velmi rozhořčeného a neomaleně osobního příspěvku uvádíte, že považujete za ztrátu času diskutovat s různými "Kramáři", kteří si pokaždé dupnou nožkou, když daný předmět diskuze je mimo jejich rámec chápání. Má výchovou úspěšně vnucená galantnost mi velí, abych i v tomto případě respektoval toto Vaše jistě uvážlivé přání a trpělivě vyčkal okamžiku, kdy změníte názor.

S úctou stále Váš Jiří Kramář

171012

19.09.2008 08:16

Cenzurou k lepšímu světu

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář 85.?.?.?

Moc jste mne potěšila, vážená paní Jarmilo, že na věc jdete tím správným způsobem - přes peníze, které údajně hýbou světem. Jenže tím světem hýbou ti, co ty peníze mají a kteří se pro tuhle vášeň skutečně, a zatím zcela beztrestně, dopouštějí masového vymývání mozků - ovšem nikoliv masem. V tomhle bodě souhlasím i se svým momentálně velice vzrušeným a však jen domnělým ideovým odpůrcem. Jako malý chlapec jsem s rodiči bydlel po válce v Mikulově, v domě a současně v palírně nejspíš zplynovaného židovského vinopalníka, a proto vím, kolik ten člověk už před válkou investoval do reklamy. I nám s bratrem ta jeho skutečně masívní reklama byla ohromně užitečná, neboť když jsme to všechno za skutečně nekřesťanský peníz odvezli do sběrny naproti synagogy (ta najednou stála na Husově ulici), koupili jsme mamince k MDŽ velice drahý "pomněnkový" servis, který stál půl maminčina měsíčního platu a po kterém ona zatím beznadějně toužila. Ostatně již Henry Ford, toho světově proslaveného jména první, říkával, že pokud by měl pět posledních dolarů, čtyři z nich by investoval právě do reklamy. Ze špatné ekonomické rozvahy bych ty světovládce nikdy nepodezíral. V konečném součtu se jim to obvykle velmi dlouho vyplácí - i když na ně občas také trhne. Ovšem náhle mne zamrzelo, že žiji tak daleko od Prahy a spousta skutečné legrace se ke mně ani nedonese. Proto Vám děkuji.

171040

19.09.2008 18:00

Cenzurou k lepšímu světu

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář 85.?.?.?

Vážený Jenesmithe, i když to tak nevypadá, ve spoustě věcí stran reklamy a řízené manipulace s vědomím lidstva souhlasím nejen s Vámi a paní Jarmilou, ale - dle mého jistě nedokonalého úsudku - i se silně vzrušivým Mirdou. Ovšem nemiluji příliš kategorických a jednoduchých soudů o jediné a proto univerzální příčině zla v tom našem úspěšně prohnívajícím světě. V takové vizi světa postrádám totiž místo pro zlo sice vědomé - ale neprvoplánové. Chybí mi v takovém univerzálním pohledu na svět místo pro individuální zlo sekundární - jakoby z nouze. Například spousta těch zdánlivých JINÝCH cílů zcela nepochybně pochází z vědomého a jistě zlovolného zneužívání vědeckých poznatků o člověku reklamními "kreativci", kteří se snaží potencionálního zákazníka zaujmout jakkoliv. Pro přemíru reklamy v nouzi nejvyšší je jim i jakákoliv lidská špatnost dobrá, ale se snahou ovládnout svět taková reklama souvisí opravdu velice volně.
Poněvadž podstatnou část svého života jsem se zabýval věcmi lidským okem neviditelnými a pracně jsem se musel přesvědčovat o existencí jevů opravdu náhodných a pomíjivých - trvajících mnohdy jen pár stomilióntin sekundy - snaha po co největší přesnosti i v uvažování se mi stala potřebnou. Na otázku co s neetickou reklamou, která nám opravdu škodí, se mi odpovídá docela snadno. Dříve než bude pozdě, musíme změnit neetické podmínky ve společnosti, neboť je to právě ona, která takovou reklamu vyžaduje nebo jen připouští. Uznávám, že je to odpověď "na prd", ale jaký život, takové otázky a odpovědi.

171080

20.09.2008 22:14

Cenzurou k lepšímu světu

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář 85.?.?.?

Jenesmithe, myslím si, že mohu odpověď zahájit větou tuším z Knihy džunglí: Jsme jedné krve - ty i já! To ovšem neznamená, že se nemůžeme lišit v některých názorech.
Od devíti let se na popud mé babičky zabývám historií a došel jsem k přesvědčení, že je chybné a beznadějné měnit svět násilím - zejména násilím prosazovanými revolucemi. Ty totiž vyrábějí nové svaté nespravedlivě ukřižované a umožňují internacionále mocných neustále manipulovat s vědomím neuvědomělých - a těch je stále určitě jen "náhodou" většina. Po každé revoluci - a často se jim není možné vyhnout - se za nějaký čas objeví období napravování "revolučních křivd a bezpráví". Je to jako nějaký cyklicky pracující vícetaktní motor, jehož každý cyklus má ten zážeh a následný výbuch (Spartakiádu) ve stále větším rozsahu, což je způsobeno jak zdokonalováním techniky, tak život likvidujících technologií a také vědeckým zkoumáním člověka samotného. On se totiž mocnými dá koupit téměř každý - je to jen otázka ceny a způsobu.
Takže jedinou možnou cestou ven z toho zhovadilého a neustále se opakujícího cyklu je podle mého názoru poctivá výchova odborně zdatných a humanitně uvědomělých dětí - a to nejen vlastních - což se nejsnáze uskutečňuje osobní příkladem.
Přestože společenské změny se neustále zrychlují, celý proces je velice dlouhodobý (přesahoval donedávna délku jednoho lidského života) a proto nejen my, ale především naše děti jsou naše naděje.
Jistotu, že se změna k lepšímu podaří, přitom nemáme a nevíme ani, zda již není pozdě. To ovšem neznamená, že bychom se neměli snažit. Vždyť nic jiného jedinci s hrdým označením druhu homo sapiens sapiens stejně nezbývá.

171133

20.09.2008 22:40

Cenzurou k lepšímu světu

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář 85.?.?.?

Není zač! Ovšem mám-li být spravedlivý, ten dík patří mé ženě, kterou byste měla znát buď ze sletů nebo z toho Vašeho pytle.
Než ji zbavila řeči mozková mrtvice, čtyři a třicet let jsme spolu vedli vědecké disputace, při nichž jsem si zpočátku v závěru debaty ztěžoval: "Nechápu, proč se tak dlouho otravuju s ženskou, která je tak líná, že vůbec nepoužívá logiku! Připadám si jako blbec!"
S velice vlídným úsměvem mi radívala: "Kdybys tak zbytečně často nepoužíval to tvoje nesmyslné jako - ani by sis nepřipadal!"
A tak jsem záhy pochopil, že jsem pouhý mužský, který se ještě dlouho bude muset učit.

171136

26.09.2008 00:23

Kolik by bylo rybářů, kdyby kapři křičeli?

RE: Boj za mír

Jiří Kramář 85.?.?.?

Díky za inspiraci. Nastal čas aktualizovat prastarou nebo chcete-li vousatou anekdotu z dob snad kubánské krize.

Otázka rádiu Jerevan: Bude válka?
Odpověď: Nebude. Pouze provinční týmová rekonstrukce celosvětového míru na jedné a svobody a demokracie na druhé straně dosáhne takové intenzity, že nikde nezůstane kámen na kameni.

171626

26.10.2008 22:33

Hlavní nádraží

To už je příliš!

Jiří Kramář 85.?.?.?

Vážený pane Lischko, tentokrát jste zašel příliš daleko! A navíc jste zhola nic nepochopil! Svým bezohledně pravdivým líčením zlovolně vybraného a naprosto nepodstatného úseku naší současné objektivní reality se nás pokoušíte nenápadně přesvědčit, že snad žijeme v zemi, která si to předsednictví EU ani nezaslouží. Ale my jsme si je zasloužili a zasloužili jsem si toho mnohem víc!
Z vlastní letošní zkušenosti vím, že to, nad čím Vám zůstává rozum stát, je ve skutečnosti nenápadný ale velice účinný selektivní test, jímž se snadno ze zdravého jádra národa vytřídí a nakonec i smysluplně oddělí ta sobecká skupina gerontů, kteří by nejraději jen zbůhdarma a do omrzení zneužívali už tak neúnosně štědrých dávek důchodového zabezpečení a ve své rozežranosti marnotratně a bez příčiny překáželi ekonomicky aktivnímu obyvatelstvu - obtěžujíc jej neustále tou svojí krásy naší demokratické současnosti nechápající dementní senilitou.
Pokud jsou tahle individua tak nechápavá a neschopná se doptat, je jen spravedlivé, že často místo včas a do svého zamýšleného cíle dorazí se značným zpožděním někam úplně jinam. A je proto pro nás normální doufat, že jednou takto konečně dorazí až tam - odkud už není návratu. K tomuto konečnému řešení nám napomáhej Bůh!

173967

28.10.2008 00:50

Hlavní nádraží

RE: To už je příliš!

Jiří Kramář 93.?.?.?

Je i to vina dvou idiotů, že je jich třeba, aby vynikla genialita jednoho Datla?

174084

16.11.2008 05:09

Kam jsme se to dostali?

Vždy se dá něco dělat

Jiří Kramář 93.?.?.?

Alespoň tak mne to učili za mlada doma i ve škole ti, kteří již něco zažili. Hlavně nemám ztrácet naději. S touto nadějí jsme si s manželkou "pořídili" tři děti.
Pro syny, kteří zažili naštěstí naplno to vymývání mozků režimem ze zákona zavrženíhodným (1972 a 1974), jsem člověk člověk důvěryhodný, jehož názor je dobré znát. Ovšem pro dceru (*1984) jsem už jen ten dinosaurus - tedy pomatený a věčně nespokojený stařík, jenž moderní svět už nechápe. Je to smutné, ale některé zkušenosti jsou i mezi inteligentními a velice blízkými lidmi nepřenositelné.
Co se dá dělat? Vlídně vysvětlovat, neztrácet naději a trpělivě čekat. Život je totiž pěkný - ale také pěkná svině, která ráda a mnohdy pěkně hluboko ryje v zemi mnoha nadšenými rypáky.

175885

25.12.2008 07:48

Vliv pazourku na zkázu lidstva

Vědomí ztráty vědomí je skutečně hrozné

Jiří Kramář 93.?.?.?

Teprve při ztrátě vědomí si totiž lidoop uvědomí všechny hrůzné ztráty vzniklé fatální - ale doufejme, že jen dočasnou - neexistencí tolik potřebných vědeckých publikací, jimiž nepochybně budou "Fundamentální zásady a optimalizace úrokové míry v bankovnictví ženského klína" a neméně poučná "Pěstní klín a racionální metody jeho využití v pěstním právu". Můžeme však být úplně klidní, neboť při četbě vskutku podnětného článku si díky autorovi zřetelně uvědomujeme, že ve finančním systému ženského klína ještě hodně dlouho žádná krize nehrozí.

178851

27.12.2008 13:31

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: Kdyby Jezis zil...

Jiří Kramář 93.?.?.?

Kdyby Ježíš žil je opravdu moc krásná a oblíbená rétorická figura a i jedině "správné" vysvětlování smyslu křesťanství je pro mnohé stejně oblíbená kratochvíle. Když ovšem já - žijící ateista - čtu předmětný a vskutku krásný projev, kladu si pouze otázku, zda se řečníkovy činy shodují s těmi krásnými a potřebnými slovy. Pokud ano, zázrak se udál a zjevil se nám opět jeden chápající a spravedlivý.

178945

29.12.2008 01:09

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: PERGILL, dopustil jsi se trestného činu, tak si nech okecávání!!!

Jiří Kramář 93.?.?.?

Podepisuji s pod tento názor a jeho odůvodnění. Pokud by se PERGILL hájil tímto způsobem a měl by být podle našeho platného zákona stíhán, pak máme nepochybně špatný zákon a je třeba jej změnit, stejně jako prošetřit na čí podnět a proč byl tak koncipován.
Pro případné "protestanty" uvádím, že pronásledování a diskriminaci kvůli rase, náboženskému vyznání, politickému přesvědčení nebo dokonce pohlaví neschvaluji. A ani neměním svůj kdesi na počátku debaty uvedený názor na předmětný projev.

179051

29.12.2008 10:41

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: Iran

Jiří Kramář 93.?.?.?

Hlásí se druhý vážný zájemce ochotný scanovat kopii a šířit dál.

179090

29.12.2008 11:22

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: Kdyby Jezis zil...

Jiří Kramář 93.?.?.?

Každý, kdo si přečte článek na http://www.blisty/cz/2008/12/29/art44432.html však pozná, že zázraky se nedějí. Zatím.

179093

29.12.2008 22:22

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: Iran

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážený anonyme 72, má ochota scanovat kopii a šířit dál vychází z předpokladu, že předválečná kniha, jíž se to týká, již není chráněna autorskými právy, která zatím v ČR jsou chráněna pouhých 70 let. Nevím, co důležitého bych ještě dodal.

179183

02.01.2009 14:14

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

Živit zdarma se nám je nechce, což je pochopitelné.

Jiří Kramář 93.?.?.?

Jsem už nejspíš takový starý blbec, že to pochopitelné nechápu. Živíme spousty beznadějně nemocných a navždy práce neschopných, dokonce armády psů nejrůznějších a většinou zcela neužitečných plemen, jakož i jiných živočichů chovaných údajně pro radost - ale živit zdravé lidí, kteří přišli o obživu díky jakémusi údajně technologickému pokroku nám radost nepřinese? To by měl být problém? Už je tu všechno uděláno, už je tu všechno hotovo?
Vážený pane editore (Vám jsem dal jedničku a tak doufám, že mi to nevymažete), vážení přispěvatelé, jsem jinak tzv. slušný člověk - ale ten letošní rok musím zahájit neobvykle upřímným konstatováním, že nám ten zkurvený systém začíná kurvit naše myšlení.

179456

14.01.2009 11:58

Podíl kola na poničení člověka

Mýlíte se všichni

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážený autore, vážení debatéři, mýlíte se opravdu ale opravdu všichni! Zhoubným není pro lidstvo kolo - a to ani kolo dějin - nýbrž, jak praví obr Koloděj: Nejhorší jsou trpaslíci!

180923

14.01.2009 17:58

Podíl kola na poničení člověka

RE: Mýlíte se všichni

Jiří Kramář 93.?.?.?

Dobrý den, vážený negdruhu Lischko! Marné Tvé volání, neb jsem negativistou od přirození a takový i nad sexuální rozkoš sobě cení každého porušení poslušnosti - a té stranické především. Že pravdu vzývající pozitivisté - ti skuteční trpaslíci lidského ducha - jsou lidstva ti největší škůdci - to je nám negativistům známo od nepaměti a proto netřeba nás přesvědčovat. Jdu raději shánět příhodné řezivo, neboť Koloděj si u mne objednal další putýnky.
Zdraví NEGDr. Jiří Kramář NEGr.

180986

16.01.2009 16:45

Totalita se vrací

Vážený pane Lischko, to už je příliš!

Jiří Kramář 93.?.?.?

Nejenže už v nadpisu svého pomlouvačného článku šíříte poplašnou zprávu, ale Vy se nestydíte uchylovat se k přímo perverzně podlým mystifikacím naší jako vždy nic netušící veřejnosti, která moudře už od věků zachovává státnický klid. Pro své temné rejdy zcela bezostyšně, což vás charakterizuje nejlépe, zneužíváte i výsledků vědy. Ponecháme-li stranou Vámi vulgárně zneužité rozpínání vesmíru, pak i každý laický meteorolog a klimatologický nadšenec Vás snadno usvědčí z podvodu pouhým srovnáním přesných výsledků pozorování klimatické stanice v Klementinu za období listopadu 1989 a leden 2009. Ty rozdíly jsou markantní a na rozdíl od Vás, pane Lischko, klimatologové naštěstí nelžou! Takto bych mohl pokračovat dál, ovšem to byste nesměl zlovolně zkreslit význam mé věty z naší korespondence, jež se týkala těch skeptiků, tak hrubým způsobem, že se až stydím dále psát.

181212

16.01.2009 21:18

Totalita se vrací

RE: Vážený pane Lischko, to už je příliš!

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážený pane Lischko, tak lehce z toho nevyváznete! Nyní se Váš záludný charakter ukázal ve své nestydaté nahotě. Nejenže jste mne neurazil, jak by se ostatně na naše již zažité poměry slušelo, nejenže jste mé příjmení jakoby nechtěně zpotvořil - Vy jste dokonce mne - pro orgány činné v trestním řízení za všech režimů osobu vždy zajímavou - zařadil mezi ty, na než si vzpomene tak leda smrt! A proč to všechno? Jenom proto, abyste nemusel sám veřejně přiznat, že můj seznam Vašich hříchů nebyl dosud pro moji vrozenou blahosklonnost úplný. Ve své velkomyslnosti jsem Vám v závěru svého příspěvku bláhově nabídl možnost nápravy a Vy - jak typické - jste jí nevyužil. Za takovéto situace není má ohleduplnost na místě.
Vždyť Vy jste ve svém článku napsal větu:
Skeptikové tvrdí, že žádná totalita nikam neodešla, ale že jenom expandovala. - aniž byste uvedl, že jste čerpal - a jak je pro Vás dobře zavedeným zvykem velmi nepřesně - z mého návrhu pro vládní komisi, řešící dodávky plynu pro EU, který jsem Vám neprozřetelně zaslal k posouzení. Ta moje věta totiž zní: Nejlépe využitelní jsou skeptikové, co odjakživa na realitu prdí, i septiky mají stále plné, plyny neodcházejí, čímž totální využitelná zásoba expandovala.
Z výše uvedeného si velmi snadno každý soudný čtenář Zvědavce o Vašem skutečném charakteru učiní ten jedině správný obraz.

181247

17.01.2009 07:22

Totalita se vrací

RE: Vážený pane Lischko, to už je příliš!

Jiří Kramář 93.?.?.?

S Vámi, vážená Ajo 74, nelze než bez výhrad souhlasit. Každý kdo ví, Jak je důležité míti Filipa souhlasí totiž i s tetičkou Qvendolínou: Muž má mít nějaké zaměstnání! A každý si musí uvědomit, že když je místo pravdomluvného hradního klimatologa na nějaký ten rok zatím obsazeno, zůstává stále volný neomezený počet míst pro klimakteriologické nadšence. Stačí jen chtít, neobtěžovat nedůstojně na Úřadu práce a vykonávat své zaměstnání s láskou!

181258

18.01.2009 02:58

Totalita se vrací

RE: Vážený pane Lischko, to už je příliš!

Jiří Kramář 93.?.?.?

Omlouvám se všem za svoji manželku Gudrun. Obzvlášť proto, že občas, jako právě v tomto případě, využívá mé intenzivní, rozsáhlé a společensky velmi prospěšné angažovanosti a z ní vyplývající mé krátkodobé nepřítomnosti v bytě, zmocní se klábosnice u stále běžícího počítače a napíše svoji pravdu. Já jí to odpouštím, neboť v mém vědomí je to stále ta křehká dívčina s modrýma očima a s neodolatelně macatým intelektem, na němž si tak ráda a tak rozkošně sedívá. Je jen mojí chybou, že jsem před léty ve svém citovém a nesmírně lyrickém poblouznění, posilovaném naívc vzrušujícím kontrastem mezi prastarým křestním jménem a neodolatelně a nepřehlédnutelně mladým dívčím tělem, přehlédl to její tak nešťastné a osudové rodné příjmení: Lischková.
Nelituji však té dlouhé řady společně prožitých let - i když smutnou realitou dneška je fakt, že mám ve složce založen posudek soudního znalce z oboru psychiatrie, jenž na příslušném místě uvádí: Výše jmenovaná se pro dědičné onemocnění mozku neorientuje v čase, prostoru, v politické a ani sexuální orientaci. Je nezpůsobilá k právním úkonům.
Jako soudem ustanovený opatrovník musím tedy upozornit veřejnost, že ačkoliv má svéprávnosti zbavená manželka může beztrestně psát cokoliv - tedy i pravdu, ve svém postižení si to neuvědomuje a často píše pod falešnými jmény našich předních politiků články do novin a časopisů. Do elektronických médií píše nejraději pod jménem svého staršího bratra.

181308

18.01.2009 08:35

Totalita se vrací

RE: Vážený pane Lischko, to už je příliš!

Jiří Kramář 93.?.?.?

Už jsem se domníval, vážený pane Lischko, že jste se vydal tím správným směrem. Upřímná sebekritika je prvním krokem k nápravě. Leč radoval jsem se předčasně! Celkově příznivý umělecký dojem ze své ideové exhibice jste dočista dočista pokazil špatně odpíchnutým a tudíž velice směšným řiťbergrem, jímž jste se účelově prohlásil za zcela nevinnou pouhou kopii - nejspíš pěkně vyvedeného originálu. Jako byste ve svém věku sám velmi dobře nevěděl, že skuteční soudruzi - ať rudí, modří, či jinak vybarvení - stejně jako z ideových důvodů práce se štítící disidenti spolu s orgány činnými v trestním řízení všech režimů (i tam jsou stále stejní odborníci) - že ti všichni po vzoru moderní lékařské vědy považují každého nevinného pouze za špatně diagnostikovaného podezřelého. Skutečně nevinný je přece stejně pravděpodobný jako panna v bordelu. Pokud se tedy mezi námi taková nějakým nedopatřením osudu přece jen vyskytne, je třeba ji okamžitě zmrhat - to aby se nám individualisticky nevyvyšovala nad úroveň vždy zdravého kolektivu! Připouštím-li, že tento biblicky osvědčený princip dobře znáte, pak vyvstává oprávněná otázka: V čem tedy spatřovat skutečnou příčinu oné Vámi zdánlivě sebekriticky uváděné pokroucenosti Vašeho charakteru? Vždyť to Vaše odvolávání se na vliv prostředí musí nejenom každý vyšetřující orgán, ale i každý opravdu čestný člověk, považovat za primitivně účelové. A proč by ne, když celkem snadno lze i málo zkušenému badateli z Vaší zmatené výpovědi vydedukovat, že tou skutečnou a rádoby dobře utajovanou příčinou všech Vašich morálních poklesků je již od časného mládí provozované zneužívání opiátů. Copak se nevymlouváte na upřímnou víru - tedy na náboženství? A copak si už nepamatujete z hodin marxizmu-lehnizmu co pro nás o náboženství objevil Vladimír Ilijič?

181316

18.01.2009 13:18

Totalita se vrací

RE: Vážený pane Lischko, to už je příliš!

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážený pane Datle 216, jsem vždy nesmírně rád, když mohu s někým téměř bez výhrad souhlasit. Ve Vašem případě už pouhá představa v kominické černi oděného lékaře stromů s rudou hlavičkou vyvolává v mé mysli jen samé libé pocity. A když zjistím, že tento tvor ctí lidovou a přímo filozofickou moudrost, tu si zřetelně uvědomuji, že Váše úvodní citace platí i v podobě křivý křivého si hledá a je tudíž základem každého zákona spolčovacího, dle kterého se zakládají ty obdivuhodně pestrobarevné a v představách svých otců zakladatelů vždy poctivé strany, které si co symbolický znak volí tu nějakou tu květinu či neuvěřitelně vybarveného ptáka. Zkrátka člověk je tvor společenský a nejspíš proto všichni lidé bratry jsou. Pochopitelně i sestrami - to abych neurazil lepější polovinu lidstva - a mnohdy dokonce i bližšími než uvádějí matriky. A Vy, vážený a milý pane Datle 216, mi dokonce silně připomínáte mého rodného a o jen o rok mladšího bratra, jenž vyniká stejnou upřímností, stejnou strohou a nekompromisní zásadovostí v názorech a stejným tak kouzelně společenským taktem. Plně proto souhlasím s Vámi deklarovanou závěrečnou stupnicí obtížnosti. Že není nad filozofující bratry nás přesvědčí i naši tolerantností oplývající bratři teističtí, kteří jsou přesvědčeni, že nikdo z nás není na tomto světě samoúčelně a z naší vůle, nýbrž z vůle Nejvyššího. My všichni jsme jen pouhá dítka Boží a v Jeho záměru je, aby ten, kdo něco umí to dělal, ten kdo to neumí, aby to učil nebo kritizoval - a ten kdo nerozumí vůbec ničemu, aby jim všem určoval pravidla, odhlasovával zákony a psal učebnice. Takže až na tu drobnost protivení se Zákonu Božímu stran kritiky, jsem nesmírně rád, že Vy sám se svými činy vůli Nejvyššího snaživě a pokorně podřizujete.

181328

18.01.2009 19:30

Totalita se vrací

RE: Vážený pane Lischko, to už je příliš!

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážená paní Pravá Lischková, vážená paní nešťastná Lischková, vězte, že je mi Vás obou opravdu upřímně líto. Viděl jsem to před pár hodinami na Primě a ani ve snu by mne nenapadlo, že něco podobného máme u nás doma - v té naší malé zemičce, zastrčené a zaprčené kdesi uprostřed starého kontinentu. A ačkoliv se ještě v mnohém nemůžeme rovnat našim novým přátelům a vždy spolehlivým spojencům, tentokrát jsme je dokonce výrazně předstihli! Jestliže tam - za velkou louží - mají dvě teprve dívky v jednom dívčím těle, my u nás máme již dvě manželky a dokonce v těle manželově, což musí být jistě nesmírně vzrušující zejména po stránce sexuální. Pravda, toto uspořádání má sice ještě nějaké ty drobné mouchy, ale vždyť máloco objevně inovovaného je hned dokonalé. Ta rozkolísanost identity, celková zmatenost a určitá bezradnost - viz větu paní Pravé Lischkové: Vy nejen, že se vydáváte za svoji manželku, ale dokonce i za manželku toho Pinokia, za nešťastnou Lischkovou, která si s ní neví rady. - ale to je jen povinná a vcelku nepatrná daň svobodě a demokracii v novém oboru medicíny. Časem jistě i paní nešťastná Lischková vybředne z lesbického vztahu k mé půvabné ale nesvéprávné manželce a bude si vědět rady s hostitelským tělem svého manžela stejně dobře, jako již nyní paní Pravá Lischková. Pak v tom symbiotickém propletenci kdysi tří jedinců zavládne smysluplná a smyslná harmonie. Ovšem pouze za předpokladu, že se paní Pravá Lischková vzdá svého utkvělého bludu že bych já - Jiří Kramář - zprivatizoval něco tak zoufale neekologického a nehumánního - jako je podnik na zpracování všech zvířecích a občanských kůží - byť s tím dokonale trefeným liščím nebo snad Lischčím ksichtem. Vždyť od té doby, co pronajímá naši pražskou vilu vládě - a oni se mi tam střídají jako svatí na malostranském orloji - nemám toho zapotřebí a z nájmu si u nás v Raduni - jak je již naším dědičným zvykem - stavím na kopci vilu jako hrad.

181365

25.01.2009 19:56

Návod na zničení naší civilizace

Dobře Vám tak!

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážení diskutující, plně sdílím Vaše spravedlivé rozhořčení nad bohorovnou troufalostí amorálního individua, které se mezi nás vetřelo pod jménem Wenzel Lischka. Ovšem můj soustavnou mravní výchovou už od dětství hluboce vštípený smysl pro spravedlnost mnohým z Vás říká: Dobře Vám tak! Což jsem Vás všechny v předcházející debatě ke stejně pofidernímu článku "Totalita se vrací" před zlovolnými manipulacemi jeho od normálu výrazně úchylného autora včas nevaroval? Sám si odpovím: Varoval a hned několikrát! A ptám se podruhé: Jakápak byla Vaše reakce? I podruhé si sám odpovídám: Až na čestné ale nepočetné výjimky žádná! Nechali jste mne samotného, abych Vám odhaloval jeho lživá tvrzení a jeho pokřivenou morálku kuriózního bigamisty, jenž nedbá ani těch elementárních zásad mravnosti a klidně si žije se svojí manželkou Pravou Lischkovou a nešťastnou Lischkovou ve svém jistě jen po sexu neukojitelně toužícím těle. Avšak ani tento pro každého mravně žijícího člověka neodpustitelně opovrženíhodný morální Lischkův poklesek ve Vás nevzbudil ani tu nejmenší jiskřičku zvědavosti a nechal Vás chladně a skutečně nemravně netečnými. A proto dnes do Zvědavce Vám znovu píši já Jiří Kramář: Kde není mravnosti, nemůže být pravdy!
Ovšem Vy se pochopitelně po vzácném květu pravdy dnes marně pídíte a její charakteristickou vůni marně nasáváte, neboť bez skutečné vnitřně prožívané mravnosti a bez mých nenahraditelných informací si morální profil pachatele nevytvoříte. Proto dnes lehce zaměňujete pojmy a průjmy. Když už nechápete podstatu, zapamatujte si alespoň toto ponaučení skutečného vlasteneckého hledače skutečné pravdy: In vinum veritas, hledání jejímu upsal jsem svou duši, však opojnou vůni domova ani pach orchideje nepřehluší!

182086

26.01.2009 11:42

Návod na zničení naší civilizace

RE: Konec lovu

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážená paní Strigo, sdílím s Vámi Vaše hoře, neboť opravdu smutnou skutečností je objektivní fakt, že Wenzel Lischka je na světě jen jeden a je už zadán. Jistě jste si sama povšimla v jeho příspěvku z minulé debaty k článku "Totalita se vrací", že jeho Vámi tak výstižně popsaných kvalit si užívají hned dvě ženy. Pravá paní Lischková a nešťastná paní Lischková, což v mých očích moudrost a důvěryhodnost pana Lischky jako životního partnera zdvojnásobuje. Požehnána budiž každá domácnost, kde se mají její členové tak upřímně rádi a kde se ani na okamžik nenudí!

182147

27.01.2009 21:46

Návod na zničení naší civilizace

RE: Trochu jiný pohled

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážený Pietroo,
tento Váš příspěvek jsem si přečetl s uspokojením, neboť lze o něm zcela vážně přemýšlet. Lze totiž citovaného Deleuze pochopit, souhlasit s ním, ale také kriticky jej hodnotit a odmítnout - pokud by se jeho výroky měly vztahovat na pana Lischku.
Umění bylo a je v historii lidstva velice různorodé - od obžaloby krutostí a hlouposti nás lidí až po oslavu krás života a toho lepšího, co v nás z té počáteční šťastně nevědomé opice ještě zbývá. Dnešní náš svět je totiž skutečně neuvěřitelně krutý i v blízkosti každého z nás, což si mnozí neuvědomují nebo dokonce nechtějí uvědomit. Pokud má někdo to štěstí nebo smůlu, že se mu toho poznání a skutečné krutosti našeho světa dostane "v množstvím větším než malém", pak má co dělat, aby se s tím vším vyrovnal a přežil, neboť všichni ti krutostmi světa méně obdaření a po vážnosti toužící jeho bližní mu najednou připadají až k uzoufání neuvěřitelně důvěřiví, bezstarostní a tedy logicky dětinští. A je tedy stejně logické, že se v takové situaci pokusí nasadit si na hlavu bláznův čepec s rolničkami a zatouží vrátit se do časů toho šťastného a úsměvného dětství, ze kterého mnozí z nás za celý svůj život díky šťastnému osudu nikdy nevyrostou, v bláhové naději, že jedině blázni a děti smějí beztrestně říkat pravdu.
Být infantilně hravým a pravdomluvným je však pro dospělého jen pouhý sen. Vždyť už Jan Werich, tuším že Miroslavu Horníčkovi, v jedné předscéně říká: "Za pravdu se odjakživa platilo kopancem. To je mezinárodně uznávaná měna."

182274

28.01.2009 05:18

Nabucco přenechme Verdimu

RE: Musíme rozjet jádro

Jiří Kramář 93.?.?.?

Plyn je z hlediska dlouhodobých energetických perspektiv záležitost opravdu rychle pomíjivá a proto podle mého názoru již nyní by měla existovat k této skutečnosti přihlížející vnitrostátní koncepce ve vytápění budov. Zde by měla mít jednoznačně přednost elektrická energie, pohánějící tepelná čerpadla, využívající geotermální tepelné energie. Takováto čerpadla pracují po celý rok velice účinně - a to bez ohledu na často velmi rozdílné klimatické podmínky dané lokality. I ta nejhorší tepelná čerpadla dnes za jednu kilowatthodinu elektrické energie dodají pro vytápění téměř čtyři kilowatthodiny v teple. Ta lepší čerpadla již čtyři a půl kilowatthodiny. Elektrická energie by měla být hlavní formou hnací síly celé ekonomiky, neboť je navíc snadno regulovatelná, přepravitelná a lze ji již nyní získávat různými ekologicky přijatelnými způsoby i z fosilních paliv, mezi něž patří i zemní plyn. Pokud by podle mého názoru "pošahaní zelení" chtěli přijít k rozumu a udělat něco skutečně užitečného, měli by ve vládě prosadit podporu vývoje a výroby všeho potřebného (a to i pro zemní vrty) tak, aby se tento způsob vytápění budov stal nikoliv cenově dostupný ale cenově výhodný pro všechny. Po praktických zkušenostech s výrobci těchto často extrémně předražovaných zařízení (jsou to vlastně jen mírně upravené a stejně spolehlivě pracující ledničky) se domnívám, že cenová regulace a státní dohled je tu na místě a je zcela nezbytný. Jen tak dokážeme již nyní technologicky a ekonomicky schůdnou cestou podstatně snížit emise a energetickou náročnost při vytápění, čímž v konečném efektu můžeme vydělat všichni. Tedy i ti státem omezení a regulovaní výrobci - donucení orientovat se na efektivitu při výrobě potřebného množství.

182305

28.01.2009 21:30

Nabucco přenechme Verdimu

RE: MAlbi

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážený pane, já bych Vás, s přátelským úmyslem, rád jen tak mírně poopravil: Díky za dobrý vtip, Pavle! Pročetl jsem si totiž ty stránky důkladně, neboť i já bych malou parní elektrocentrálou nepohrdl, ovšem už taková drobná skutečnost, že se na reklamních stránkách neobjevuje jméno konstruktéra a jeho fyzická adresa, mne činí značně nedůvěřivým v solidnost jeho úmyslů. Po praktických a dost neblahých zkušenostech s obdobnými výrobci tepelných čerpadel mám podezření, že hlavním smyslem této inzerce parních strojů je snaha prodat co nejvíce těch jeho CD po jednotné ceně 342,- Kč. Budu však bez jakékoliv ironie vděčný každému, kdo mne z té mé hluboce utkvělé představy vyvede.

182371

28.01.2009 22:23

Nabucco přenechme Verdimu

RE: MAlbi

Jiří Kramář 93.?.?.?

Pane Nováku, obecně je Váš názor i mým názorem - ovšem tento konkrétní příklad "podobného ekologického projektu vynořivšího se ze tmy tichých koutků a hlubokých šuplíků a trezorů na denní světlo" od firmy Tesla Motors, Inc. mne doopravdy posadil a já najednou nevím, zda sedím správně. Každopádně přemítám, jak pořádná to bude muset být krize, abych co důchodce prodal manželčin neekologický, neboť naftu polykající, Renault Kangoo v úpravě pro přepravu invalidů na vozíku a zakoupil jí i starému elektronikovi a elektrikáři mnohem bližší zcela elektrický sporťák Tesla Roadster - řekněme že z úsporných důvodů v té levnější verzi - bratru za 2 267 000 Kč. Už teď se obávám, že mne i taková ta naše malá česká ale mnohem upřímnější krize bez zbytečných keců svou rukou smete.

182376

29.01.2009 11:28

Nabucco přenechme Verdimu

RE: MAlbi

Jiří Kramář 93.?.?.?

Děkuji za další informace i za názor na autora těch velmi hezkých parních strojů. Jen s tím klasickým nadšením bych to tolik nepřeháněl, neboť tento nadšenec má o peníze svých obdivovatelů zájem zcela moderně současný. Troufám si dokonce - ovšem pouze symbolicky - i tu hůl nad ním zlomit, neboť každému technicky vzdělanému jedinci je známá řada problémů, o kterých nadšený konstruktér decentně mlčí, které však jeho konstrukce odsuzují do kategorie sice vtipných ale málo účinných a hlavně neekonomických hraček. O tom však - v případě zájmu - pojednejme soukromě mimo tuto debatu.

182408

29.01.2009 23:08

Nabucco přenechme Verdimu

RE: MAlbi

Jiří Kramář 93.?.?.?

Pane Nováku, tuším je to z Knihy džunglí: Jsme jedné krve - ty i já! Zřejmě proto jsem si o tom autě přečetl, že je pohání víc jak šest tisíc malých akumulátorků do mobilních telefonů a to je v mých očích konstruktéra elekronických a elektrických přístrojů, strojů a zařízení sice pochopitelná ale nepřijatelná kuriozita. Že se to celé hřeje a často málem vybuchuje se není co divit. Jinak mám stejné požadavky na vysokou užitnou hodnotu aut a strojů. Zahrnuji do ní ještě snadnou opravitelnost, což předpokládá důslednou a globální unifikaci součástek, dílů a celých funkčních bloků, což ovšem kapitalistický výrobce ve své imperiální touze po globálním ovládnutí trhu zásadně odmítá. Tato perverzní snaha jde tak daleko, že stejným stihomamem trpí dokonce i výrobci invalidních vozíků, kteří například podloketní opěrky vyrábějí v rozdílné rozteči upevňovacích šroubů jenom proto, aby se nedaly opěrky různých výrobců snadno vzájemně nahradit. A Vy, pane Nováku, stejně jako já, byste chtěl, aby se lidi chovali rozumně. A tak si kladu otázku: Nejme my dva nakonec blázni?

182460

30.01.2009 21:18

O Slovanech úplně jinak

O Slovanech skutečně úplně jinak

Jiří Kramář 93.?.?.?

psal Antonín Horák ve své knize zejména na straně 311:

Nástup Čechů: Je nesporné, že Čechové měli pro naše země značný význam. Po nich je dávná Bohemie (od keltských Bójů - býků) zemí "českou", náš slovanský jazyk je "čeština", jejich kmenový totem "lev" je naším státním znakem dodnes. Kdo vlastně byli Čechové?
Po předešlém pojednání velmi prostá úvaha nám to naznačí. Kdyby totiž Čechové patřili ke slovanskému etniku, nebo byli aspoň domácím Slovanům příznivě nakloněni, pak by nemohli být v dějinách registrováni a nemohli by je Germáni a Římané uznávat za panovníky.


Tato smělá pracovní hypotéza mne skutečně nadchla. Má svoji logiku - ta je rozebírána v dalším textu - a potvrzuje můj osobní názor na nám - Moravanům nepochopitelnou mentální odlišnost značné části Čechů a některých Rusů. Co se týká toho ruského "slovanství", vycházel jsem dosud z mínění dánského profesora Johannese Bronsteda, jenž ve svém díle "Vikingové (sága tří staletí)" se odvolává na záznamy arabských spisovatelů a cestovatelů Ibn Fadlána a Ibn Rosty z desátého století. Z těch záznamů vyplývá, že kraj kolem Volhy ovládá kmen švédských Vikingů jménem Rus. Ti se živí obchodem se slovanskými otroky, jejichž zemi vojensky a ekonomicky plně ovládají.

182547

30.01.2009 23:05

O Slovanech úplně jinak

RE: Pravda

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážený smějící se čtenáři, dovol, abych se smál také. Raději zdůrazňuji znovu - smál - nikoliv vysmíval. Nejen ten článek, ale celá kniha je moc krásná, neboť se v ní autor drží takové krásné myšlenky: Všechno je jinak! Tato základní teze má své opodstatnění, neboť i dnes víme, že se nám soustavně lže. A často víc, než jsme ochotni připustit. Takže proč by to v minulosti mělo být jiné? Vždyť mnohý z nás rád souhlasí, že všichni lidé bratry jsou - tedy i sestrami - a já k tomu vždy dodávám: Velmi často mnohem bližšími, než matriky uvádějí. Naštěstí genetika je na postupu a je možné, že se brzy budeme smát vědecky doloženě. Zatím vidím skutečný problém v tom, že život lidský je krátký a mrtvý prd ví. Záznamy po živých jsou jako oni - velmi často neobjektivní nebo dokonce záměrně lživé. Ačkoliv se za duševně chorého nepovažuji - což může být první příznak nejedné duševní choroby - nelze dnes ani vyloučit, že i ten údajný blázen Erich von Däniken může mít svým způsobem pravdu. Podle posledních výsledků zkoumání komet nelze totiž vyloučit, že nějaká ta živá buňka mimozemšťanům kdesi v hlubinách neznámých galaxií ulétla a nenapravitelně zaneřádila nepatrnou planetu v soustavě hvězdy tím několikrát překvašeným neřádem nakonec pojmenované Slunce. Také já mám rád pouze exaktně doložené pracovní hypotézy, ale to neznamená, že bych neměl rád toho, kdo se na svět dívá sice málo vědecky - ale na rozdíl od vědy početných opisovačů neuvěřitelně nově. Záměr (záměrně nepíši přání, neboť to je neutrum a na otcovství nemá patřičné vybavení) bývá často otcem smyšlenky. No a já věřím, že smyšlenky skutečně myslící čtenáři Zvědavce neberou vážně, přemýšlejí raději, stejně jako, o novém pohledu na velmi staré události a proto nereagují.

182557

30.01.2009 23:45

Nabucco přenechme Verdimu

RE: MAlbi

Jiří Kramář 93.?.?.?

Připusťme raději ve svém naivním optimismu naději, že se k nám časem ještě někdo přidá.

182560

31.01.2009 07:40

Výrobky, výrobci, prodejci..a kam to povede

RE: Tesla Color

Jiří Kramář 93.?.?.?

Dacane Vlku, ještě musím pro úplnost dodat, že některé kusy televizorů Tesla Color potkal na dnešní poměry dost neobvyklý osud. Je to sice již dva roky, co jsem na sběrné místo u nás v obci dovezl dva kousky té značky, ale bez desek plošných spojů. Ty mám dobře uloženy i s podrobnou dokumentací (o jaké se i dnešním opravářům může většinou tak leda jen zdát) proto, že ty desky ještě mým vnukům poslouží jako názorná učební pomůcka. Ta kurióznost osudu spočívá také v tom, že já i můj švagr jsme oba televizory zakoupené v prosinci 1981 a stále hrající s původní obrazovkou zrušili jenom proto, že nás začaly nudit řeči některých našich nevěřících návštěvníků: To si nemůžete pořídit něco modernějšího? Vždyť vy tam nemáte teletext! Teď ho tam máme, ale málem nevíme kde.

182576

31.01.2009 12:10

Výrobky, výrobci, prodejci..a kam to povede

RE: Tesla Color

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážená paní Jarmilo, ve snaze nalézt skutečný zdroj Vašich problémů, analyzoval jsem Váš příspěvek s výsledkem, že příčinou Vašich potíží je sice zřejmě chronická šetřivost, ale především na jiném místě, než si uvědomujete. Vždyť po pivu každý tvor malátní a usíná. Po kvalitní moravské slivovici by i ta Vámi napojená myška byla minimálně stále stejně čiperná. Jen zatřepat byste s ní musela sama, neboť takovýto živočich kvalitu naší živé vody správně ocenit ještě neumí. A nakonec i ti ekologií postižení zelení by Vás - za úsporu teplé vody k důkladnému oplachu - určitě a rádi pochválili.

182596

31.01.2009 19:00

Nabucco přenechme Verdimu

RE: MAlbi

Jiří Kramář 93.?.?.?

Mé poetickoanalytické myšlení mne kdysi dávno přivedlo k úvaze: Co je to štěstí? Básník mi odpověděl: Muška jenom zlatá! Že by se však štěstí živilo tím, co naznačujete - to je přece jen příliš deprimující představa!

182641

01.02.2009 03:55

Výrobky, výrobci, prodejci..a kam to povede

RE: Tesla Color

Jiří Kramář 93.?.?.?

První vyráběné kusy televizorů Tesla Color (konec roku 1981 a asi tak první pololetí 1982) měly skutečně originální obrazovky in-line od fy Thoshiba. Od této firmy velký Lulu (věčný předseda vlády Lubomír Štrougal) s velkou slávou koupil licenci v době, kdy už Japonci měli tuto obrazovku podstatně vylepšenou. I když Tesla Rožnov technologii výroby údajně dokonale zvládla, kvalita se zpočátku zachovala podle oblíbeného a výstižného rčení: Tesla - kvalita klesla. Děkuji za stručnou a stejně výstižnou charakteristiku televizoru Rubín. K té bych jen dodal, že krom delta obrazovky se v bedně nacházela pěkná skládka transformátorů, takže každý kdo bez kýly hravě zvládal manipulaci s tímto chameleonem, patřil do skupiny ruských bohatýrů typu Ilja Muromec.
Vím o čem píšu, neboť v té době jsem, ač vývojář elektroniky, co vedoucí prodejny Tesla Eltos v Opavě ve zkráceném reklamačním řízení zbavil své naivní zákazníky, zlákané nízkou cenou, patnácti kousků prodejně násilím vnucených Rubínů. Činil jsem tak za decentně tiché recitace svého reklamního sloganu: Ruský Rubín nikdy víc, když ne Color - raděj nic! Ta tichá recitace nebyla jen důsledkem vrozené opatrnosti, nýbrž i následkem málem celkového fyzického vyčerpání.

182669

01.02.2009 20:36

Nabucco přenechme Verdimu

RE: Elektrické vozidlo EV1...

Jiří Kramář 93.?.?.?

Takže v tomto společenském systému rovných příležitostí a svobody pro všechny nám nezbývá, než pár maličkostí. Založit si vlastní montážní firmu na výrobu elektromobilů, pro její ostrahu si pořídit vlastní firemní policii a armádu, v první fázi dát dohromady štáb nákupčích (bílých koňů) pro zajištění potřebných materiálů nákupem přes fiktivní firmy a postupem času si v tomto oboru vybudovat vlastní prvovýrobu, výrobu funkčních bloků delimitovat do různých zemí pod falešným výrobním programem, vyvinout si vlastní elektrocentrály fingované jako výrobní podniky pro nabíjení akumulátorů hotových vozidel a již v předstihu si najmout štáb kovaných právníků, jehož cílem bude zvrátit celosvětový zákaz výroby elektromobilů - odůvodněný znečišťováním životního prostředí nepřijatelným elektromagnetickým smogem. Snad by se vše podstatně zjednodušilo, pokud bychom se naučili hebrejsky a firmu založili v Izraeli. Když mohou oni u nás v Opavě vyrábět léky, poč bychom nemohli my u nich vyrábět elektromobily. Nebo se zase mýlím?

182721

01.02.2009 21:09

Výrobky, výrobci, prodejci..a kam to povede

RE: Také jedna

Jiří Kramář 93.?.?.?

Hlava to nebere tomu, kdo to nezkusil. Velké firmy vás - nezvaného konkurenta - položí na lopatky velice elegantně. Začnou prodávat své šunty dokonce pod výrobní cenou a až se svou kvalitou padnete na hubu a ony opět ovládnou trh, jednoduše si ke svým dřívějším cenám něco málo přirazí. Toto se stalo několikrát v globálním měřítku již dříve a nějakým firmám. Například svého času firma Phillips byla smetena z trhu se svým vysoce kvalitním videomagnetofonem V 2000 spiknutím výrobců v té době velice aušusáchých přístrojů systému VHS, které byly prodávány bez zisku nebo pod výrobní cenou. Stejně dopadlo několik výrobců wolkmenů. V kapitalismu se těmto prasárnám říká konkurenční boj a je to jeho veliká přednost. Přežívají jen ti nejschopnější výrobci (čti všeho schopní) na účet těch nejslabších - tedy těch spotřebitelů, kteří se bez jejich výrobků neobejdou.

182726

02.02.2009 00:14

O Slovanech úplně jinak

RE: Pravda

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážený pane V(rtak)u, nemohu se zbavit dojmu, že pláčete na špatném hrobě. Nejsem vědec historik, jenž musí pořádat konference a vydávat vědecké práce pro obhajobu své pravdy. Momentálně jsem důchodce, jenž téměř celý profesní život pracoval jako elektrotechnik nebo elektronik a o historii se zajímá už od svých školních let tak intenzivně, že jako malý chlapec o prázdninách pracoval na archeologických vykopávkách lidu popelnicových polí zde - nedaleko Opavy. Nikdy jsem se historií neživil, nejsem v tom oboru nikde organizován, takže si mohu kupovat a číst knihy jaké já chci a myslet si o nich také co chci. Přesto jsem ve škole vždy v dějepise plynule odpřednášel požadované požadovaným způsobem, neboť historie mne mnohokrát poučila, že v případě střetu s mnohonásobně silnějším protivníkem je vhodné se boji vyhnout - pokud nehodláte hrdinsky padnout. Ovšem můj vlastním přičiněním získaný názor na historii tato prožitá zkušenost nijak neovlivnila. Svobodu názoru přeji i druhým. Váš názor na Kelty se dokonce téměř shoduje s mým. Ta odlišnost spočívá pouze v té pro Vás problematické terminologii, která mne však nechává chladným. Historikové totiž používají termín kultura bez jakéhokoliv morálního zabarvení - stejně jako mikrobiologové. Ti, když na Petriho misce v nějakém tom agaru zdárně vykultivují například vražedné bakterie sněti slezinné, také se zalíbením hovoří o krásné kultuře. No a my dva ji nazveme kuturou zabijáků, což ovšem bude z hlediska mikrobiologů nemístná citovost a nevědeckost.

182739

02.02.2009 01:44

Odhalené podvody: Matematika

Jak snadné!

Jiří Kramář 93.?.?.?

Chápu, že jedinec nadaný úchvatným negativním myšlením, jež jediné je hnací silou vědy a společenského pokroku, nemůže ve své komplexní tvorbě matematiku vynechat. Její mámivě podvodnou krásu si nejlépe představíme v geometrické definici právě toho prvopočátku všeho - tedy nuly. A tato následující definice je přece naprosto jasná a srozumitelná i když nedokazatelná, ale vždy vedoucí ke správnému výsledku - tedy Kramářův axióm: Nula je na číselné ose bezrozměrný bod, jenž je od obou neexistujících konců absolutně stejně vzdálen. Jak snadné! Stačí si přece představit bod tak malý, že nemá žádný rozměr a pak ty vzdálené konce nekonečné číselné osy - a máme tu jedinečnou krásu matematického podvodu jako na dlani. Jedinci, jenž je orientován poněkud pragmatičtěji, doporučuji zahájit praktická bádání o podvodné matematice odesláním částky 0,00 Kč poštovní poukázkou na svůj účet v bance. Obávám se, že autor článku již na poště byl.

182751

02.02.2009 10:12

O Slovanech úplně jinak

RE: O Slovanech skutečně úplně jinak

Jiří Kramář 93.?.?.?

To je velmi zajímavá informace, neboť ten arabský cestovatel Ibn Rosta - jinak povoláním astronom a geograf - o těch starovikingských pastýřích píše: Rusové mají knížete, který se nazývá Haquan-Rus. Na svých lodích napadají as-Saqaliba (slovanské kmeny), zajímají je a odvážejí do Hazaranu a Bulgaru, kde je prodávají.
Zálibu v obchodu s bílým masem a v pasáctví u těchto Vikingů naznačuje i Ibn Fadlán, když o Rusech-pastýřích píše: Přijíždějí ze své vzdálené země a přirazí loďmi ke břehům veliké řeky Atulu, kde si pak stavějí veliké domy ze dřeva. V jediném domě se jich shromáždí deset či dvacet, více či méně. Každý z nich má lavici, na níž sedí a baví se s hezkými dívkami, které přivezl, aby je prodal. S některou z nich pak souloží v přítomnosti svých druhů. Často se stává, že tak činí všichni - jeden před druhým. Přijde-li obchodník, aby koupil dívku, s níž Rus právě souloží, nepropustí ji dříve, dokud nedosáhne toho, co měl v úmyslu.
Čtenář, jenž by chtěl Rusy hanobit, nepochybně proto, aby si sám nepřipadal tak zhýralý, označí Rusy za vynálezce grupensexu, kdežto nezaujatý odborník snadno doloží, že Rusové jsou zakladatelé vědeckého zbožíznalectví, nezbytného pro poctivost v obchodních vztazích.

182796

02.02.2009 10:57

Odhalené podvody: Matematika

RE: Nevim jestli jste to pane Lischka cetl?

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážený pane Bartošku, nevím jestli pan Lischka, ale já určitě jsem Charlese Seifea nečetl - ovšem nepřipadám si proto dočista namydlený nebo dokonce vymydlený. Koncem roku 1977 mne totiž jistý JUDr. Pavel Rychetský nutil, abych plnil mnou podepsanou smlouvu a za pokoj s francouzským oknem v hotelu Helios ve Starém Gradu na Hvaru zaplatil "přiměřený příplatek 100 Kčs za pokoj s balkónem". Ve snaze vyhovět právníkovi i právu jsem využil poznatku, jenž nám v plné kráse zopakoval skvělý Ravo 84 (děkuji upřímně, pane kolego) a za balkónovou plochu nula metrů čtverečních jsem i bez znalosti sazby za ten metr vypočetl tu jedině správnou výši příplatku. Ačkoliv mne úřednice na poště dvakrát ujistila, že přijme k přepravě jakoukoliv částku, tak v případě nuly Kčs to striktně odmítla a doporučila mi návštěvu psychiatra. Z toho vyplývá, že nula je buď matematický podvod nebo že pošta byla, a obávám se, že stále ještě je, zatvrzelým a absolutistickým vyznavačem starořeckých matematických znalostí. Nebo že bych se ve své úchylnosti opět - jako již tolikrát - s chutí mýlil?

182801

02.02.2009 11:23

Odhalené podvody: Matematika

RE: Řadím pana Lischku mezi tlachaly.

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážená Strigo, tímto příspěvkem jste potěšila mé poetické srdce. Vaše objevné souznění mezi podstatným jménem tlachal a slovesem totiž naznačuje, že ani Vy nejste vlivu myšlení pana Lischky - které sice zatím zcela vylučujete - zcela imunní. Ovšem obávám se velice, že pokud by se pan Lischka toho Vámi nabídnutého duchovního mystéria někdy v budoucnu ujal, tu by se velmi pravděpodobně projevil jako každý kdysi velice romantický mladík, rozpomenul by se nejspíš na ony posvátné chvíle prvního kontaktu se zbožňovanou bytostí ještě ve stavu virgo inkontakta - a neposkvrněné početí by označil za banální nemoc nemytých rukou. Pan Lischka je totiž ještě starší než já a ještě v mém mládí se ty bájné bytosti v několika málo dožívajících exemplářích vyskytovaly. Dnes už se snad ani nerodí.

182804

02.02.2009 11:45

Odhalené podvody: Matematika

RE: Ja mam sice jen 3semestry matematiky na stavarne

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážený Ursusi, já mám školní vzdělání také pouze technického směru, ale mám pocit, že lidé Vašeho nadhledu mým milovaným vědám, které bez matematiky vědami přestávají být, prokazujete medvědí službu. Třeba jeto tím, že Vám nebylo dopřáno to štěstí potkat se s učitelem matematiky, jenž zadal svým žáčkům už v šesté třídě slovní úlohu: Dva kopáči vykopou příkop za osm hodin. Za jak dlouho tentýž příkop vykope dva tisíce kopáčů. Každému, kdo jen začal počítat, okamžitě udělil pětku jako první napomenutí s tím, že příště je vlastnonožně vykope ze třídy. Zjevně nepatříte mezi vyvolence boží, které světově uznávaný statistik z University Karlovy na úvodní přednášce obdařil větou: Ke statistice se uchyluje člověk tehdy, když je u konce se svým rozumem. Humor skutečně umožňuje lépe vědět - ovšem pouze těm, kteří jej dokáží rozeznat.

182806

02.02.2009 12:09

Odhalené podvody: Matematika

RE: Miril na lišku, trefil Marišku

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážený Kropáči, nechtěl byste si úděl vyměnit? Přikecávat také není špatné - i když pro chabé a již mizející znalosti francouzštiny mohu posloužit pouze slovníkovým débloquer, což sice nezní tak vznešeně, ale na druhou stranu to soudnému člověku názorně ozřejmuje účel tohoto společensky prospěšného poslání.

182808

02.02.2009 13:56

Odhalené podvody: Matematika

RE: Smutné. Možná až moc smutné...

Jiří Kramář 93.?.?.?

Klidně budu místní komunitou považován za blbého rádoby intelektuála, ale já považuji články pana Lischky za projev čiré radosti ze života, která je vlastní skutečnému labužníkovi. Jenom skutečný labužník a znalec života si totiž může dokonale vychutnat tu většinou a většině těžko sdělitelnou radost, když je v očích značné části svých "normálních" spoluobčanů považován za naprostého idiota. A stejně tak těžko se těm "normálním" dokazuje, že ten idiot ve svém bláznovském počínání vychází z mnohokráte ověřeného poznatku, že co se škádlívá - to se rádo mívá! Takže pro mne jsou ty články málem dokonalé.

182819

02.02.2009 19:08

Odhalené podvody: Matematika

RE: Jak snadné!

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážený pane Janko, problém je v tom, že já kabalu neznám a její smysl mi uniká. Znám akorát nějakého Kubalu a ten tak smyslně prahnul po každém smysluplném čísle (žádné mu nesmělo uniknout), že teď už je jen bůh ví pokolikáté ženatý a má tedy n * n dětí. Takovéto počty mne opravdu děsí. Ovšem s Vaší poslední větou bez výhrad souhlasím.

182856

02.02.2009 19:39

Odhalené podvody: Matematika

RE: Řadím pana Lischku mezi tlachaly.

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážená Strigo, i když tomu možná nebudete věřit, velice Vám děkuji za opravu mého přepsání. Silně se podobáte té mé čarodějnici. Můj bratr jí donedávna nikdy jinak nenazval - a to již v době, kdy virgo intacta ještě byla. Nyní je už tři roky inkontinentní, na půl těla ochrnutá a zcela němá, v nemocnici 78. den na JIP ležící a proto mi tak chybí ten podvědomě uložený kontakt. Co také můžete čekat od bývalého spojového mechanika, jenž již co mladík měl těch kontaktů plnou hlavu a gynekolog - byť s jedním bydlel na stejné chodbě v domě přímo proti opavské porodnici - jej nikdy nevyšetřoval.

182860

02.02.2009 20:09

Odhalené podvody: Matematika

RE: Matematika je krásná

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážený Wu, děkuji za pochvalu, neboť jsem si z Vašeho textu vydedukoval, že jsem někdo a nejsem náš hloupý politik. Co se však týká Masarykova výroku o moři, tak já jsem se dočetl jiný závěr: Vzduch je naše moře! A toto tvrzení mi připadá velice výstižné, neboť přispělo k mírnému rozvoji v mezích zákona našeho prvorepublikového letectví. Ovšem když se zamýšlím nad tím naším dneškem, tak ti naši politici si to vzali za své důkladně: Stále jsou někde v luftě, stavějí nám ochotně neuvěřitelně nádherné vzdušné zámky a je tedy logické, že vtom našem moři pluje i celá naše budoucnost a našim politikům pak matematiky skutečně netřeba.

182862

02.02.2009 22:25

Odhalené podvody: Matematika

RE: Jak snadné!

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážený pane Janko, je pro mne potěšitelné, když se alespoň písemně potkám s člověkem, jenž je zřejmě ode mne velice rozdílně uzpůsoben a navíc má chuť diskutovat s tak primitivním a jedovatým ironikem, jakým jsem i podle dřívějšího mínění mé manželky já. Ta své veliké morální vítězství slavila tehdy, když mi majitel a průvodce jedné místní cestovní kanceláře po celonoční přátelské debatě popřál dobrou noc a zároveň mne prosil, abych dal pozor a při čištění zubů se nedopatřením nekousl do jazyka, neboť jemu zatím žádný klient na dovolené nezemřel. Snažím se Vás pochopit - ovšem má přirozenost je silnější.
Takže Vám mohu po tomto varování potvrdit, že když řídím auto, tak skutečně nevím, co si myslí benzín. Už jenom proto, že jako důchodce již řídím pouze manželčino auto - a to jezdí na naftu. A poněvadž jsem pouze převážně technicky vzdělaný primitiv, tak si také myslím, že ten Váš nešťastný benzín je nějaký chabrus na myšlení, neboť si nestačil všimnout, že do válce jej necpou trubky - ale ten věčně nenažraný prevít válec si jej tak notoricky a hladově těmi trubkami nasává sám. Když jsem tímto své pověsti nesnesitelného hnidopicha učinil zadost, mohu Vás, pane Janko, ujistit, že se mi Váš způsob uvažování zamlouvá. Není totiž proti ničemu, protože nejspíš pro pokrok diagnostických metod ani zdravý rozum už neexistuje - je vůbec otázka zda-li kdy existoval - a hlavně: Váš způsob uvažování je mi blízký a tu část Vašeho tvrzení - tu o neslyšitelné poloze zvuku vnímatelné pouze vědomím - jsem si za režimu nyní již konečně ze zákona zavrženíhodného ověřil experimentálně metodami taktéž zavrženíhodnými. Ale co by lump jako já pro vědu nepodstoupil? Takže po přečtení článku v Amatérském rádiu pro profesionála v oboru bylo maličkostí zhotovit si vhodný generátor frekvence - tuším, že někde kolem 13,5 Hz - a pro vedoucího prodejny Tesla Eltos bylo maličkostí přinést si ze skladu výkonový nf zesilovač 50 W a připojit jej na za plentou umístěnou reprobednu s jediným ale mohutným basovým reproduktorem. Po uvedení soustavy do provozu v podvečerní špičce se klenutá prodejna plná zákazníků nebývale rychle vylidnila, což mne dovedlo k poznání, že "podporovač neklidu" skutečně funguje. Cítím se tedy jako ta frekvence, dítětem i otcem živlu - ba i tím živlem samotným. Mám své jméno, rodiče - sice již zvěčnělé - a rodokmen včetně těch poznatků. Jen trpím nejistotou, zda jsem se Vás svým pravdivým příběhem nešetrně nedotkl.

182873

02.02.2009 22:46

O Slovanech úplně jinak

RE: historia

Jiří Kramář 93.?.?.?

Nejenže jsou naše jazyky stvořeny pro vědu, ale i věda je těmi jazyky ovlivněna víc, než si běžně uvědomujeme. Připluli divocí Vikingové kmene Rus na svých lodích k břehům veliké řeky Atulu a co udělali? Věda nám decentně, tolerantně ale dostatečně přesně naznačuje, že asi milovali slovanské ženy až nakonec asimilovali.

182874

03.02.2009 07:58

Odhalené podvody: Matematika

RE: Nevim jestli jste to pane Lischka cetl?

Jiří Kramář 93.?.?.?

Domnívám se, že je to buď chyba programátora, nebo jen, stejně jako já, chtěli vyhovět nějakému právníkovi a dokladem doložit splnění všech svých závazků. Ti právníci budou svou utkvělou touhou po "nezpochybnitelných" důkazech ve formě "černé na bílém" posedlí všude stejně.

182911

03.02.2009 08:14

Odhalené podvody: Matematika

RE: Pitomost

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážená Strigo, jestli to Povodí Odry nebude pro Váš druh nějaké význačné a oblíbené místo sletu - nějaké ty Petrovy kameny. K tomuto závěru mne vede fakt, že moje čarodějnice až do své nemoci a invalidního důchodu pracovala v opavském závodě. Voda, jak tvrdí i umělci, čaruje a je tedy logické, že voda musí mít svůj specifický druh.

182915

03.02.2009 20:18

Odhalené podvody: Matematika

RE: Jak snadné!

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážený pane Janko, je to od Vás tak milé, že kdybych věděl jak, tak bych Vám hodnotnější tekutiny dle Vašeho výběru rád dodal - nejlépe k vnitřní spirituální očistě - a na důkaz nezávadnosti tekutin a mé upřímné přízně je s Vámi nejraději degustoval.

182956

04.02.2009 02:46

Odhalené podvody: Matematika

RE: Pitomost

Jiří Kramář 93.?.?.?

Anežku z Horní-Dolní jsem neznal. Pouze Anežku Hodinovou Spurnou jsem kdysi znal z televize. Ovšem musím potvrdit, že náš učitel na ekonomce také říkával: Samá ruka, samá noha. Nevím sice jestli jsou vědomosti jako voda nebo oheň, ale vím zcela určitě, že jejich nedostatek u dívek, o nichž ani náhodou nelze použít to rčení o rukách a nohách, vede ke graviditě. Když ten náš učitel jednu takovou mezi mými spolužačkami nalezl a začal ji doučovat, šel nám příkladem podle svého dalšího oblíbeného výroku: Sakra, chlapi, neflákejte se! a tu naši spolužačku svojí pracovitostí přivedl nejdříve do jiného stavu a až potom na radnici.

182980

04.02.2009 10:55

Odhalené podvody: Matematika

RE: Tak tohle bylo prekvapko,

Jiří Kramář 93.?.?.?

Hanba matematikům - vivat životu!

183004

04.02.2009 11:16

Výrobky, výrobci, prodejci..a kam to povede

RE: Me jeste zadna motherboard neodesla

Jiří Kramář 93.?.?.?

Diagnóza je tu jasná: Snob! Medikace naštěstí velmi účinná a dostupná: Nevšímat si jej! Jinou alternativu pro tuto nevyléčitelnou chorobu neznám. V případě veterinární medicíny by se to řešilo utracením nevyléčitelně postiženého kusu.

183005

04.02.2009 13:42

Odhalené podvody: Matematika

RE: Tak tohle bylo prekvapko,

Jiří Kramář 93.?.?.?

Drahý Mirdo, děkuji za každé slovo. Jenže když já jsem na tom tak bídně, že když se chci občas ujistit o tom, že mám i nějakého přítele, který by mne pochopil a očistil, tak často musím nejdříve plivnout sám na sebe. Humor je skutečně kořením života, ale pro mne humor znamená především lépe vědět. Proto skutečné spolumilovníky té mé nejmilovanější, neboť ta málem jediná mi v životě přinášela jistotu - si bez humoru neumím ani představit. Hanba každému, kdo nechápe humor a nazývá jej hloupostí! Jenže nám - nepochopitelně pomateným bláznům - je těch morousů současně i líto, neboť oni ani netuší, o co v životě přicházejí. Hanba NWO!

183014

04.02.2009 21:45

Odhalené podvody: Matematika

RE: Jak snadné!

Jiří Kramář 93.?.?.?

Milý Tondo, a co Kramářův krok bokem? Matematik se musí především umět dívat na realitu! Pro potřeby důkazu připusťme, že Kramář je jednička. Podívá se vpravo a vidí dvojku. Okamžitě si uvědomuje, že je pravicově úchylný - mimo střed, neboť k pravému konci nekonečna je o jednotku blíže - ukročí tedy vlevo, je opět vystředěn, opět je nulou, jako v životě, a vůči nekonečnu a jeho koncům je jako vždy v rovnováze. Kramářův axióm tedy definuje i jeho postavení na číselné ose i ve vesmíru, přestože jej již mnohokráte různí málo exaktní myslitelé nazývali tu pravicovým, tu levicovým úchylkářem. Sám se považuje za racionálně soběstředného - ale tolerantního, neboť chápe, že každý se musíme nějakým tím podvodem živit, když poctivě už to nejde. Proto nic nenamítá, když řada psychiatrů začne hlásat něco o nějakých tentokrát psychopatologických úchylkách. Proč by se měl ostatně vzrušovat míněním pseudovědců, kteří na druhou stranu tvrdí, že závaznou normu "ČSN - EN nnn nn - Homo sapiens, sapiens" definovat nelze, neboť takový, jenž by za standard mohl posloužit, neexistuje. Hanba NWO!

183041

04.02.2009 22:01

Odhalené podvody: Matematika

RE: Matematickým entuziastům

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážený Bavlnko, nelze než Vám upřimně gratulovat k Vaší duševní vyrovnanosti. A zároveň Vám musím poděkovat, neboť při četbě Vašeho příspěvku jsem si uvědomil, že ačkoliv se evidentně s tím utrpením matematiků v převážném počtu případů nejspíš mýlíte, přece jen se u některých z nich objevují výrazné sadomasochistické sklony. S tím se však nedá nic dělat. Láska je láska!

183042

04.02.2009 22:30

Odhalené podvody: Matematika

RE: Az bude autor aspon tusit co to matematika je

Jiří Kramář 93.?.?.?

Autor aktivním politikem není. Ovšem co není, může být. Ještě než se stáhl znechuceně ze Zvědavce, uvažoval o založení strany SNO - strana naivních občanů - v přesvědčení, že s takovou voličskou základnou musí každé volby vyhrát rozdílem třídy.

183043

05.02.2009 09:01

Odhalené podvody: Matematika

RE: Matematika je krásná

Jiří Kramář 93.?.?.?

Pane Bartošku, zde nepomůže ani Vaše názorná argumentace. Obávám se, že obecné je zejména vydávání té mé "normy vkusu" za normu celospolečenskou, neboť základ společnosti přece tvoří všichni moji známí, které si dle rčení o rovnosti stále hledám a jichž si cením. Lež sprostá je často povyšována na lež společensky prospěšnou a uznávanou - na lež milosrdnou. Každý den, když jdu za manželkou do nemocnice, vídávám sanitky s nápisem SANITAS a málem nikomu to vzhledem ke stavu našeho zdravotnictví nepřipadá jako klamavá reklama. Pokaždé však mojí hlavou bleskne obecně nevkusná myšlenka, že by stačila změna pouhého písmenka. Mnohem pravdivější byl nápis VANITAS. Počátek rčení - zoufalého volání z hlubin času: Vanitas, vanitatum et omnia vanitas!, což se má překládat s pozměněným slovosledem jako: Marnost nad marnost, nic než marnost!

183087

05.02.2009 21:45

Odhalené podvody: Matematika

RE: Matematika je krásná

Jiří Kramář 93.?.?.?

Vážená Strigo, velmi mne mrzí, že reagujete tak emotivně a pokud jste můj příspěvek vztáhla pouze na sebe, pak také neděláte dobře. Postrádám sice vašeho sociologického vzdělání a proto si nečiním nárok na neomylnost mého názoru, že to, co mnohé debatéry tak bytostně uráží, je nechuť pana Lischky, a také mé maličkosti, myslet a vyjadřovat se konvenčním způsobem. Nevím jak u pana Lischky, ale u mne se jedná o profesionální deformaci. Ono totiž konvenční myšlení u vývojáře elektrických a elektronických přístrojů a zařízení degraduje takového konvence ctícího "myslitele" na úroveň včelí dělnice, která nic jiného než ty své unifikované šestihranné buňky nesvede. Ovšem ve své - konvenčně myslícími lidmi tak vyzdvihované - pracovitosti je schopna doslova a do písmene se ulétat až k smrti průměrně za pouhých čtyřicet dnů. Silně mi tím každá včela připomíná právě Vámi vzpomenutého jistého zasloužilého ostravského robotníka. Jeden takový u nás v Opavě vtrhl do mé v družstevním domě umístěné dílny a víc než mé bláboly, kterým také nerozuměl, jej k nepříčetnosti rozzuřil fakt, že já si sedím "pěkně doma v teple u svych dratku, vydělavam miliony a jemu kurva na šachtě hrozi propuštěni!" Od těch dob jsem se vzdal iluze, že by mi někdy skutečně rozuměl vyznavač toho Vámi požadovaného normálního myšlení a raději jsme se s rodinou přestěhovali do Raduně. Již od dětství zastávám názor, že hnací silou lidského pokroku je lenost a schopnost neúnavného a hlavně nekonvenčního myšlení. A jen díky mé záludně mámivé milence - matematice - jsem ty své pestrobarevné a mnohostranné abstrakce dokázal nakonec prakticky realizovat. Konvenčně a líně myslící člověk je můj, ovšem pouze ideový, úhlavní nepřítel, kterého však pro jeho veliké rozšíření toleruji, i když lidstvu je skutečně velice nebezpečný. Mocnými tohoto světa je totiž snadno manipulovatelný právě těmi jeho milovanými a jemu srozumitelnými protože jednoduchými pravdami, kterým po tom konvenčním myšlení i rád uvěří. Dějiny lidstva jsou těchto příkladů plné. Jenže ve skutečnosti všechno je jinak. Vážená Strigo, nevím jak Vám to napsat, abyste byla schopná připustit, že nejsem Váš nepřítel. Hanba NWO!

183170

05.02.2009 21:55

Odhalené podvody: Matematika

RE: Pic..ina

Jiří Kramář 93.?.?.?

Milý Mirdo, ve vyobrazené a neobyčejně smysluplně organizované hmotě se skrývá tolik energie, že tato dokáže až na samé dno vydrancovat peněženku mnohého škudlila neskonale rychleji, než u nás účet z ČEZu. Hanba NWO!

183172

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

31

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 69 čtenářů částkou 10 942 korun, což je 31 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 0

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
21,00 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,57 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,36 Kč
100 japonských jenů
19,07 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,09 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 018,97 Kč
1 unce stříbra
581,85 Kč
Bitcoin
841 646,37 Kč

Poslední aktualizace: 16.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 340 611