Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Pavel Gora

Nalezeno 49 příspěveků, 1 IP adresa

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.02.2003 14:46

Nejbláznivější soudní pře v roce 2002

Nejbláznivější soudní pře v roce 2002

Pavel Gora 195.?.?.?

"V roce 1992 soudila paní Stella Liebeck restaurační síť McDonald... "
Ta paní nebyla soudkyně, proto by tam měla být spíše zvratná vazba "V roce 1992 se paní Stella Liebeck soudila s restaurační sítí McDonald "

Abych řekl pravdu, tak jsem těm původním historkám i uvěřil. Američtí právníci a soudní systém USA má ve světě takovou pověst, že i takové nesmysly jsou považovány v USA za možné.
Jsem rád, že je to lepší.

8750

12.02.2003 09:13

Patriot Act II

Patriot Act II

Pavel Gora 195.?.?.?

Domnívám se, že to podobenstvi o poníkovi a koťátku sedí naprosto přesně a nejen v tomto případě.

8778

18.02.2003 08:30

Skončete ten kuřácký apartheid!

Nesmraďte mi pod nosem

Pavel Gora 195.?.?.?

Co si dělají kuřáci doma ve svém pokoji nebo dílně je jejich věc, pokud tím nevyvolávají riziko obecného ohrožení (např. lakýrník by neměl při práci kouřit).
Stejně tak ať si kouří v místech, kde se dým dobře rozptyluje a neobtěžuje kolemstojící. Nejlépe ať stojí po větru.
Pokud ale vlastní obchod, musí dodržovat určité předpisy stran hygieny. Jedním z předpisů je také to, že tam nesmí kouřit. Jak by se jim líbilo, kdybych měl slabost pro pach prasečího hnoje a všude ho s sebou vozil?
Takže ať si kouří, když tím neobtěžují ostatní. V oblasti pohostinství je trochu problém v tom, že je možné, že ti, co rádi chodí do hospod jsou zároveň i kuřáci. Je ale také možné, že by tam zašel i leckterý nekuřák, kdyby se potom nemusel věnovat kompletní očistě, aby nesmrděl. V ČR situaci vyřešili šalamounsky - restaurace by měly mít nekuřácký koutek. Většinou je to tak, že je to stůl v roku, kde se nesmí kouřit, ale většina lidí na tu tabulku kvůli hustému kouři ani nedohlédne.
Vtipné jsou i vlakové vozy EC, kde jsem byl jednou nucen strávit dlouhých 5 hodin v "nekuřáckém" oddělení, které souviselo s kuřáckým a nebylo odděleno naprosto ničím. Po pár hodinách mě štípalo v očích a smrděl jsem až hanba.
Poslední dva roky jsou v naší obci plesy, kde je zakázáno kouření. Všichni se shodují, že je to mnohem lepší. Ovšem člověk nesmí navštívit toalety, protože tam se naši smraďoši shlukují a přespolní mají pro hustý kouř problémy s identifikací označní páni/dámy. Přitom by mohli chodit kouřit ven. Tam by nikoho neobtěžovali.
Chceme my nekuřáci tak moc, když žádáme, abychom nebyli vystavováni exhalacím v uzavřených prostorech a na zastávkách?
Máme si každý opatřit dýmovnici nebo kupku hnoje, aby i kuřáci pochopili, že je nám to nepříjemné?8958

19.02.2003 08:58

Skončete ten kuřácký apartheid!

RE: Obávám se, že málokdo článek pochopil

Pavel Gora 195.?.?.?

Pane Stworo,
myslím, že jsem to pochopil stejně jako Vy, ale dovolte mi uvést příklad. Stojí hospoda, přijde tam první skupinka lidí - nekuřáků. Nakouknou, cítí smrad odvčerejška, ale protože nikdo nekouří, usednou. Po nich ještě jedna se stejným výsledkem. Hoši mají pocit, že nalezli, co hledali. Pak přijde kuřák, rozvalí se v židli a zapálí si. V tom to vězí - 50 lidí nekuřáků neudělá nekuřáckou hospodu tím, že nebudou kouřit, zatímco jeden kuřák z ní spolehlivě udělá kuřáckou plnou smradu.
Jednou jsme se spolužáky zašli po dobře vykonané zkoušce "na jedno". Přisedli si k nám dva další lidé a možná proto, že jsme byli v oblecím se mě jeden z nich otázal, zda mi nebude vadit, když si zapálí. Odvětil jsem, že do pěti minut odejdeme a že bych byl rád, kdyby s kouřením tuto dobu posečkal. Chlap si ale vytáhl cigáro a zapálil si ho hned. Ptal jsem se ho, proč ta komedie, když mi stejně nehodlal vyhovět. Odpověděl, že tahle hospoda vždycky byla kuřácká a nikdo ho nemá právo omezovat. Ptal se mě jen "ze slušnosti".
Do té doby, dokud nebude možné s kuřáky vyjít po dobrém, budu pro to, aby bylo kouření na veřejných prostranstvích zakázáno a v hospodách byly oddělené místnosti.

9012

26.02.2003 12:16

Těžce zkoušení klienti českých bank

RE: Těžce zkoušení klienti českých bank

Pavel Gora 195.?.?.?

Šance nejsou velké. Něco bylo pojištěno ze zákona - ne stoprocentně a je definován i strop. Zbytek možná až co zbude po likvidaci. Buďte ubezpečen, že zbude velké nic.
A pokud jste někdy pracoval v ČR, musíte vědět, že všichni zdejší zaměstnanci dostávají velké peníze za nic, na rozdíl od vámi zmíněných USA. V tomto světle nechápu vaše rozhodnutí pracovat za mořem.

9190

20.03.2003 16:27

Oni tomu říkají válka!

Oni tomu říkají válka!

Pavel Gora 195.?.?.?

Oni tomu ale neříkají válka, nýbrž "Akce trvalá svoboda" nebo tak nějak. Slyšel jsem to v rádiu a málem mi zaskočilo. Pár let před mým narozením dělal CCCP záchrannou akci "Bratrská pomoc". Eufemismy jsou někdy k popukání.

10009

31.03.2003 08:48

Scott Ritter hovoří o válce v Iráku

RE: Scott Ritter hovorˇí o válce v Iráku

Pavel Gora 195.?.?.?

A domníváte se, že nyní je na tom Afghánistán podstatně lépe než předtím? Zvýšila se bezpečnost obyvatel? Kolik procent území je pod kontrolou USA/loutkové vlády?
Nepovede to k dlouhodobé partyzánské válce?

10945

03.04.2003 08:22

O podlosti

O podlosti

Pavel Gora 195.?.?.?

Aneb jak se vyplatí rozumět redakčnímu systému, který používám.
Je s podivem, že to někomu stálo za tu námahu...

11173

04.04.2003 12:22

Konečně mě odhalili. Jsem mírový štváč!

RE: Konečně mírový štváči budou mít proč plakat!

Pavel Gora 195.?.?.?

Máte dojem, že člověk, který nesouhlasí se svévolným napadením jiného státu pod velmi chatrnou a poktryteckou záminkou musí být přítelem diktátora? Mimochodem, přátelili se s ním v minulosti hlavně ti, kdož nyní proti němu bojují. Míroví štváči jsou třeba i ti naivkové, kteří protestují proti prodeji zbraní do diktátorských režimů. Jsou to přirozeně rozvraceči, vždyť jsou to velmi výhodné obchody...
Jediné relevantní měřítko pro mě je to, zda obyvatelstvo souhlasí s agresí vůči vlastnímu státu. Zatím se zdá, že okupanty příliš nevítají, což opět neznamená, že by nutně museli milovat diktátora. Prostě třeba jen brání svoji zemi. Kurdové musí být zmateni, když pod diktátorem mají větší autonomii než ve státě, který je členem NATO a který by je bez okolků vyhladil, kdyby měl volnou ruku.
Ruští vojáci se v roce 1968 také domnívali, že jdou zachraňovat dělnickou třídu v ČSSR a byli šokováni, že jim nikdo neděkuje.
Probíhají Vaše duševní pochody skutečně pouze v kategoriích s námi-proti nám, všechno-nic ? Nejste schopen pokusit se analyzovat situaci i z pozic jiných zúčastněných stran nežli výhodnost/nevýhodnost pro vládu a firmy USA?

11270

10.04.2003 08:18

Kdyby tyto stránky byly umlčeny...

Kdyby tyto stránky byly umlčeny...

Pavel Gora 195.?.?.?

Bez toho, že bych Vás snad chtěl zlehčovat, ale opravdu se domníváte, že je Zvědavec pro režim tak důležitý? Nepřipisujete svému konání poněkud větší důležitost než ve skutečnosti má? Už jen proto, že píšete jazykem, jemuž rozumí jen hrstka lidí na Zemi a nemáte přístup ke skutečným informacím. Vaše rozbory nejsou zase tak brilantní ani početné, aby oslovily nejširší veřejnost.

Pokud Zvědavec zanikne (nepřeji mu to), bude to podle mě spíše proto, že budete okolnostmi přinucen dělat něco, co přináší obživu a nebudete moci věnovat svému koníčku veškerý svůj čas.
I když Vám to nyní připadá jako zcela nepřijatelné, myslím, že zapojení se do běžného života se vším, co ktomu patří, má i některé klady. Především má člověk menší sklon k extremismu a mesianismu. Dále poněkud přehodnotí priority a přejde od idealismu krůček k realismu. Je smutným faktem, že je velice snadné pořádat demonstrace proti kácení deštných pralesů nebo se jinak vyjadřovat ke globálním problémům, ale velice obtížné je něco reálného skutečně udělat ve svém okolí. Tím neříkám, že by se neměl člověk zabývat i širšími souvislostmi, ale je žádoucí jakási rovnováha.

Ještě bych dodal, že ne každá nepříjemná okolnost vyvolaná systémem musí být nutně zaměřena proti Vám osobně. Opravdu asi stačí obecné zhoršení životní úrovně a budete sám přinucen hledat obživu jaksi automaticky.

Závěrem Vám přeji hodně štěstí a ať nedojde ke zrušení Zvědavce bez vašeho osobního rozhodnutí. Ačkoliv ne vždy souhlasím s Vašimi články, Zvědavce čtu pravidelně a rád.

11615

15.04.2003 08:24

Zvědavec bude od května za peníze

RE: Zvědavec bude od května za peníze

Pavel Gora 195.?.?.?

Poněkud přeceňujete Zvědavce, nemyslíte? Oceňuji na panu Stworovi jeho zanícení pro věc, ale opravdu není důvod platit za pár čánků za měsíc. Přece jen ty články nejsou tak kvalitní, aby stály za to.
Jen si schválně zkuste projít články za konkrétní měsíce.

Je to situace jako když vedle v bytě bydlí začínající pěvkyně. Může se vám líbit její prozpěvování a i některá uškobrtnutí mohou být k pousmání, ale kdyby vám jednoho dne sdělila, že od května bude zpívat jen když jí zaplatíte, tak do toho asi nepůjdete. Zvědavec má větší cenu pro autora než pro obecenstvo. To je můj názor.

12007

16.04.2003 09:20

Zvědavec bude od května za peníze

RE: Pane Stworo, i Vy??

Pavel Gora 195.?.?.?

Taky jsem vždy psal "slevněný". Vykládal jsem si to tak, že se jedná o snížení, tedy směr dolů, kde se píše s.
V těchto věcech byly změny při poslední změně pravidel. Které vydání pravidel jste použil?

12108

16.04.2003 09:38

Zvědavec bude od května za peníze

RE: Zvědavec bude od května za peníze

Pavel Gora 195.?.?.?

Musel by obsahovat fundované analýzy a opírat se o věrodhodné zdroje. Nemusel by mít obrovský záběr. Dejme tomu, že by měl pan Stwora kamaráda z Iráku. Ten by mu mohl psát zasvěcené popisy tamní situace. Prostě věnovat se něčemu, v čem je opravdu dobrý a čemu rozumí a co velmi dobře zná. V současnosti je to snůška nejrůznějších postřehů bez větší konzistence. Výjimkou je snad jen vztah k Židům a USA. Relevantní a přínosné postřehy však autor sám deklasuje články typu "Jak poznat Žida". Za něco takového nehodlám platit.
Ne proto, že bych na to neměl, ale proto, že s tímto přístupem bych zjistil, že bych měl platit i za pozdrav od souseda. Články nemají vysokou informační hodnotu, jsou to víceméně reflexe redaktorovy duše a jeho světonázoru. Může to být někdy zajímavé, ale obejdu se bez toho. Platit bych byl ochoten pouze za fundované analýzy anebo za články bezprostředně popisující nějaké prostředí.
Zcela pomíjím složitost placení do Kanady. Jen poplatky za převod by to velmi prodražily.

12111

16.04.2003 15:04

Zvědavec bude od května za peníze

RE: Zvědavec bude od května za peníze

Pavel Gora 195.?.?.?

Zkuste www.sprcha.com

12131

22.04.2003 09:43

Jak to bude s placeným obsahem

Jak to bude s placeným obsahem

Pavel Gora 195.?.?.?

Aneb jak si zachovat tvář.
Hlavní devizou Zvědavce je fakt, že je dělán jako hobby. Proto mu lze odpustit i nejrůznější úlety. Ve variantě "peníze nebo nic" by došlo k té druhé možnosti a počet návštěv by klesl na velice nízké hodnoty, takže by se začaly vkrádat kacířské myšlenky, zda to má smysl.
V téhle variantě může pan Stwora stále tvrdit, že má vysokou návštěvnost a nějaké peníze k tomu. (A kdyby chtěl,...)

Na Vašem místě bych měl trochu obavy, že se stanu otrokem svých abonentů, kteří budou za svých pár korun přece jen něco očekávat a já se nebudu schopen či ochoten podřizovat jejich tlaku.


12533

28.04.2003 08:48

Jak to bude s placeným obsahem

Práce?

Pavel Gora 195.?.?.?

Chcete-li mit ziskovou stranku, budete muset na Vasem podnikani pracovat. Jako kazdy jiny podnikatel. Investicemi pocinaje, reklamou, marketingem, prodejem... atd.


Tak nevím, ale v případě serveru tohoto typu bych si pod slovem "pracovat" představil něco poněkud jiného. Třeba shánění odborných spolupracovníků, vytváření databáze informací, rešerše, další vzdělávání ve věcech, které chci zpracovávat atd.
Když chci být pekař, musím umět péct rohlíky a to pokud možno lepší než konkurence. Marketing a reklama je na druhém místě, napřed musím mít totiž hotový výrobek.

Kdyby měl pan Stwora profesionálně zvládnutou tuhle stránku a jeho server byl po informační stránce korektní (nikoliv politicky), klidně bych byl ochoten za něj i platit. Stovka měsíčně nejsou velké peníze - asi 7 piv [smích]


12953

29.04.2003 14:13

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Pavel Gora 195.?.?.?

Ráj na Zemi?
To jste musel být za komoušů ještě dítě.
Ale souhlasím s Vámi, že je třeba vidět všechny aspekty. Třeba zločinnost byla nižší, někdy lepší postavení zaměstnanců, lepší kvalita některých potravin.
Ale rozhodně bych neměnil, jen mě štve, že dnešní papaláši jsou horší než ti komunističtí.

13031

05.05.2003 09:39

Kam se poděl selský rozum?

Ďáblův advokát

Pavel Gora 195.?.?.?

I středověká církev měla nástroj, který i v případě, kdy byla jednota v úmyslu něco učinit (např. svatořečení) měl za úkol nabídbout i opačnou stánku pohledu.
Ďáblův advokát měl za úkol vymyslet všechny možné námitky. To vedlo jednak ke včasnému nalezení stinných stránek, jednak k připravenosti v následné argumentaci.

V ČR je to jinak. Hurá do EU. Nikdo neví, co to bude znamenat, nikdo nemá informace, nikdo kompetentní se nezabývá následky a důsledky. Jen novináři tu a tam "objeví" zásadní věci typu tvarůžky, rum, klece na slípky a guláš.
Ďáblův advokát má nelehkou pozici i tím, že dokumentů je příliš a jsou zmatené. Možná schválně. Hlavní problém je v tom, že ani naši představitelé nemají absolutně zájem na analýze. Prostě se spoléhá na primitivní reklamy, vsugerovnání dilematu komouš nebo EU a podvědomého cítění lidí, že "tam patříme" anebo "že se nám zvedne úroveň jako v Německu".
Že se životní úroveň státu odvíjí ponejvíce od schopnosti státu hospodařit a vyrábět, o tom se taktně mlčí.

13361

23.05.2003 13:54

Fakta proti lžím

RE: Fakta proti lžím

Pavel Gora 195.?.?.?

To myslíte vážně? V USA NELZE vést úspěšné soudní řízení proti Židovi?

14319

02.06.2003 17:07

Kladivo na rasisty

Osvěta nikdy neuškodí

Pavel Gora 195.?.?.?

Článek o tom, jak to vidí skinhead s IQ nad 100 by mě zajímal

14604

03.06.2003 08:16

O ztraceném image

Házení perel

Pavel Gora 195.?.?.?

Já mám neodbytný pocit, že diskutující si najdou svoji parketu vždy. Už tu máme amerikanofoby, komunistobijce, ještě tu chybí židobijci. Sice nevím, jak to navlíknou, ale určitě k tomu dojde.
Možná tak, že Holywood je v židovských rukou [smích]

Prostě házení perel.

14642

09.06.2003 09:19

Cesta k zákazu interrupcí se otevírá

Cesta k zákazu interrupcí se otevírá

Pavel Gora 195.?.?.?

Není to ten zákrok, kdy se prorazí dítěti lebka a odsaje se mozek?

Myslím, že obecně by zabití nenarozeného dítěte mělo být zcela výjimečné a podložení skutečně věrohodně. S samozřejmě by se mělo provedení ztěžovat postupem času - od jednoduchého polknutí pililk, zabránící uhnízdění vajíčka až po zmíněný brutální zákrok týden před porodem.

14774

10.06.2003 12:34

Kniha, o které byste měli vědět

Pár poznámek z dubnového Vesmíru

Pavel Gora 195.?.?.?

Pár poznámek ke knize z dubnového Vesmíru
http://www.vesmir.cz/04_2003/215.htm

14802

11.06.2003 10:25

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha, o které byste měli vědět

Pavel Gora 195.?.?.?

No bohužel je ten název "institut" poněkud velikášský. Navštívil jsem, ale odešel jsem zklamán.
Je to lapač na křiklouny, nic se tam seriozně neřeší.

14828

11.06.2003 16:25

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha, o které byste měli vědět

Pavel Gora 195.?.?.?

Právě že se splantalo víc věcí dohromady nevhodným způsobem. Skoro by někdo chěl bydlet v ledničce, aby měl chytré děti [smích]

Mezopotámie evidentně patřila v pozdní době kamenné mezi oblasti se snadným životem a teplým podnebím, ale právě kvůli přemnožení lidí zesílil selekční tlak, jehož důsledkem byl mimo jiné neolit.
Ukvapené a příliš zjednodušené závěry spolehlivě odhalují nekvalitní práce. Škoda jen, že témata o rozdílu ras a vlivu prostředí na chování lidí v dlouhodobém měřítku opravdu jsou tak trochu tabu.
Zaměňuje se biologická stejnost a sociální rovnoprávnost.

14840

11.06.2003 16:33

Cesta k zákazu interrupcí se otevírá

RE: Cesta k zákazu interrupcí se otevírá

Pavel Gora 195.?.?.?

A Vy jste člověk nebo tasemnice?
Matka příroda to zařídila tak, že žena sice snese vejce, ale pak plod chrání ve svém těle. Nebylo to jednoduché, protože plod není součást jejího těla a je nutné se vyhnout tomu, aby matčino tělo opravdu plod nepovažovalo za cizorodé těleso.

No ale když už jsme v debatě, myslíte, že by to nechala příroda dojít tak daleko, kdyby to byl opravdu parazit? Co když se tímto způsobem lidé množí? Já vím, je to pro Vás asi šílený nápad, ale ta žena třeba nechtěně otěhotněla při činnosti, která byla původně určena k rozmnožování.
To jsou věci!!!!

14841

10.07.2003 16:02

Cenzůra v cyberspace

RE: par otazek, pane Taborsky

Pavel Gora 195.?.?.?

Bylo by asi správné taky napsat proč jste byl vyloučen.
Před pár dny byl vyloučen Ivan, který dost hrubě (a prvoplánově) napadal ostatní. Poté se snažil svými registracemi otravovat administrátora. Proto ta omezená možnost registace.
Vy jste dostal padáka proto, že jste byl výslovně požádán, abyste nepoužíval na adresu GP výrazu, který on označil za urážející a jemu nepříjemný. (Vím, že on Vám nadával zase jinak).
Kdyby Vám šlo o diskusi, nebyl by probém, ale Vy jste se rozhodl dotáhnout spor až do konce, čímž neměl administrátor Sprchy v podstatě jinou možnost než Vás vyloučit. Druhou možností by bylo zcela rezignovat.
Sprcha byla postavena, aby se v ní diskutovalo. Často i vážně a fundovaně. Pokud jste z toho měl pouze srandu, nemusí Vás to mrzet. Já jsem měl za to, že většinu svých příspěvků myslíte vážně a že odrážejí Vaše názory.

16104

11.07.2003 08:20

Cenzůra v cyberspace

RE: Pane Gora,

Pavel Gora 195.?.?.?

To vysvětlení nebylo určeno primárně Vám, Vy přece víte, jak věci proběhly.
Nicméně si myslím, že jste diskuse bral vážně, nikoliv jen pro srandu. A také každý ví, že Vám GP nezůstával v nadávkách nic dlužen - až jsem se divil, že dva dospělí lidé se mohou kočkovat jako prvňáci.
Vidím to jako přecitlivělost z Vaší (nikdo mi nebude říkat, jak mám oslovovat GP) i páně Klabačkovy (Hovno se neříká, Bohumile) strany.

Mistr je ale trochu diletent. Kreslí to tak, jako by předlohu nikdy neviděl.

16132

17.07.2003 10:39

On zatčen, ona v bezpečí

hlavu z písku, pane Stworo

Pavel Gora 195.?.?.?

Nevolám po popravě toho chlapa, ale zase vemte rozum do hrsti.
12ti letá dívenka může vypadat na 16, může tvrdit, že má 19. Dokonce jí to může kdekdo uvěřit a ráno se vedle ní probudit. Ale když už s ní někdo odjede do jiného státu, tak to většinou potřebuje nějaké doklady, kde je datum narození. Takže člověk s ukončeným základním vzděláním si věk spočítá.
Je to banalita, pro její rodiče asi pár velmi těžkých dní, ale jak Vy, tak média z toho zase dělají případ.
Voják věděl, jak je stará, nejspíš věděl, že nedělá správně, pokud zanechává její rodiče bez informací a mohl si domyslet, že po ní budou pátrat. Já bych tedy po své dceři aspoň pátral. A to asi i kdyby se mi ozvala, že je v pořádku. Chtěl bych se s ní minimálně sejít a promluvit si s ní.
Voják není pedofil, ale debil.

16447

22.07.2003 07:39

On zatčen, ona v bezpečí

RE: Clanek pana Stwory mi pripada onekud neuveritelny

Pavel Gora 195.?.?.?

>Za Rakouska-Uherska byla u nas hranice 14 let, pro divky i >chlapce. Je pravda, ze tehdy telesne dospivaly deti o neco >pozdeji....

Nemohu si pomoci, ale tvrzení o dřívějším tělesném vyspívání dnešní mládeže oproti generaci prababiček mi připadá těžko uvěřitelné.
Domnívám se, že po tělesné stránce se moc nezměnilo, snad jen vyjma případů, kdy třeba dívce narostla prsa proto, že ve zvýšené míře jedla douhodobě kuřata, která byla plná růstových hormonů.

Spíš si myslím, že tehdy nebylo Bravo a podobné časopisy, které by od malička děti orientovaly směrem k sexualitě. Je to prostě výnosný kšeft, navíc se mohou ohánět tím, že podávají dětem informace.
Myslím si totiž, že tři generace jsou málo na to, aby došlo ke znatelnému urychlení vývoje. Navíc se to týká prakticky výhradně oblastí s přístupem k TV a dalším vymoženostem.

16656

23.07.2003 14:18

On zatčen, ona v bezpečí

RE: On zatčen, ona v bezpečí

Pavel Gora 195.?.?.?

Když zastavíte auto před školou a vlákáte do něj holčičku, které řeknete, že vás posílá maminka a že ji máte přivézt domů, tak si tam asi sedne dobrovolně. Přitom to asi nebude prostitutka.

Je opravdu zarážející, jak obtížné je shodnout se na hodnocení poměrně jednoznačné situace. Čím víc extrémní budou náhledy obou krajních stran, tím extrémnější může být budoucí zákonná úprava a praxe. Česky tomu říkáme "Ode zdi ke zdi".

16718

25.07.2003 12:43

On zatčen, ona v bezpečí

RE: On zatčen, ona v bezpečí

Pavel Gora 195.?.?.?

Ono je asi potřeba vždycky vědět, co se vlastně stalo. Někdy si totiž člověk pod právními termíny představí vždycky tu nejhorší variantu. Je rozdíl, jestli zneužil postavení tak, že mu kluci chodili pro pivo a cigarety nebo jestli je uvazoval k posteli a pohlavně se na nich ukájel.
Je jasné, že noviny mají radši, když to vykreslí co možná nejbrutálněji.

16876

29.07.2003 07:35

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: Jídlo? Nemáte na vybranou

Pavel Gora 195.?.?.?

To teda nevím k čemu. Snad aby mělo maso masovější chuť?
Jasně, do všeho dejme barviva, ochucovadla na bázi glutamanu, navrch kečup a pak už je opravdu úplně jedno, jaké jídlo to bylo původně. Ochota žrát blafy jako salám bez masa, kečup bez rajčat atd. roste s upadající schopností vařit z normálních surovin. Kolik já jen znám lidí, co se živí polévkami z pytlíku, nejsou schopni udělat svíčkovou nebo se domnívají, že jahodový jogurt ze suprmarketu je z mléka a jahod. Když ale dostanou mléko od krávy, zdá se jim "nějaké divné".

17130

31.07.2003 07:58

Vidím světlo

Vidím světlo

Pavel Gora 195.?.?.?

Tak to vypadá, když chybí zdravý rozum.
Žaloba by byla opodstatněná, kdyby bylo zranění zapříčiněno zařízením parku. Třeba neuzeměný kolotoč nebo špatná elektroinstalace. Ke zranění ale došlo, když byl ten člověk u vlastního auta a nepoužíval žádné zařízení parku. Parkoviště bylo jistě v souladu s bezpečnostními předpisy.
Kdyby se něco podobného bylo stalo na pozemku toho právníka, asi by věc viděl poněkud v jiném světle. Chová se jako parazit. Není to s ním ale asi tak zlé, protože se zdá, že svůj parazitismus chápe. Proto má snahu svoje kroky ospravedlňovat s odkazem na velké zisky parku. Přirozeně dostane třetinu vysouzené částky. Těžko se chovat jinak, když tohle systém umožňuje bez rizika a dokonce je to poslední roky tak výhodné.

Kamarád mi z USA psal, že třeba nesmí kolegovi ve vedlejší kanceláři poslat mail, že půjdou po práci na jedno. Protože kdyby se v té hospodě něco stalo, právníci by se hojili na firmě, protože by se to dalo považovat za firemní akci, když to dostal firemním mailem.
No jo, všude je něco.

17240

08.08.2003 07:55

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

Pavel Gora 195.?.?.?

Tak mám pocit, že jsem to už někde četl- pročpak pane Stworo nenapíšete, odkud článek je? Nebo Vám ho snad cnemo poslal sám?

17670

08.08.2003 13:41

USA chce Saddama raději mrtvého než živého

RE: USA chce Saddama raději mrtvého než živého

Pavel Gora 195.?.?.?

Přesně tak,
nejde tady o Saddama, ale o Blaira a Bushe. Je rozdíl, jestli by tvrdili, že asi něco mít bude, ale že kromě účtenek za odebrané zboží nemají nic v rukách a tím, když záměrně falšují nebo vyrábějí důkazy o tom, že chce něco použít a že vědí, kde to je a že nás to ohrožuje.
Kdo takhle lže, je schopen lhát pořád, nelze mu věřit (Bushofilové, to neznamená, že lze věřit druhé straně, takhle jednoduchá ta hra není) a je dost pravděpodobné, že je pro ně běžné zcela vědomě a účelově lhát, aby dosáhli svých cílů.
I když se někdy může zdát, že použití lži a podvodu nakonec vedlo k věci, která nás přímo neohrozila a možná vedla k sesazení tyrana, přesto tvrdím, že tahle cesta vede do pekel. Neobstojí ani to, že "mají dobré úmysly". Ty měl v jistém smyslu i Hitler, alespoň se to zdálo drtivé většině Němců.
Může se totiž snadno stát, že příští bohulibá snaha bude namířena proti nám.
Člověk, usvědčený z vědomé lži a falšování důkazů by neměl co dělat ve vedení státu.

17680

12.08.2003 13:29

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: To pan Stwora

Pavel Gora 195.?.?.?

No tak jaké je tedy Vaše vysvětlení a pohled na případ, paní Kubová?

17924

12.08.2003 16:02

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: to Pavel Gora

Pavel Gora 195.?.?.?

Tak jsem čekal, že uvidím názor, neřkuli právní analýzu od někoho z oboru, a zatím se dočkám "slova do pranice" a toho, že není chybou překvalifikovat obvinění.
Já jsem čekal, že nastíníte vlastní, kvalifiovaný pohled na případ, když už se právem živíte. Máte-li na věc názor, podělte se, prosím.

17942

19.08.2003 15:50

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Kdo ovládá české soudnictví?

Pavel Gora 195.?.?.?

Byl odsouzen, ale rozsudek nenabyl právní moci, protože se odsouzený odvolal. Do nového (pravomocného) rozsudku se musí na pana Zítka pohlížet, jako by odsouzený nebyl. Z toho důvodu také padá argument, že by mohl být odsouzen dvakrát za stejnou věc.
Teď jen doufám, že jsem to pochopil správně a že mi paní Olga nevyčiní...

Paní Olgo, stále by mě zajímalo Vaše soukromé hodnocení případu - žalovat/nežalovat, postup stran apod.

18334

08.09.2003 10:50

Pátek

RE: Pátek

Pavel Gora 195.?.?.?

Sprchu zprovoznili ti, kterým chyběla - její uživatelé. Protože se ale nenašel nikdo, kdo by to chtěl dělat sólo, usnesli jsme se, že technickým administrátorům (tj. osobám opravdu klíčovým) budou dělat křoví i někteří uživatelé, kteří se budou zabývat tím, aby se diskutovalo a pokud možno nenadávalo. Pokud vyloučíme sprosťáka, odpovědnost bude na nás, nikoliv na technickém adminovi.
Mrzí mne, že ztotožňujete Sprchu s osobou VPI, pročež ji i a prioti a z osobních důvodů odsuzujete. Pokud jsem měl možnost seznámit se s některými Vašimi názory na fóru pana Stwory, nalezl jsem v nich spoustu toho, s čím souhlasím. Na Sprše bych Vás uvítal.

19281

10.09.2003 09:17

Patriotická romance

Patriotická romance

Pavel Gora 195.?.?.?

Totéž je na Blistech, ale řekl bych, že Váš překlad je hezčí.

19402

13.10.2003 09:38

Ještě 168 dolarů

RE: To jsem chtěl slyšet

Pavel Gora 195.?.?.?

Trochu přeháňka, ne?
Ptal jste se Mikina, proč navštěvuje místo, které kritizuje. On odpověděl a zeptal se Vás na totéž. I když je to pro Vás nepříjemné, je ta otázka správná a musel jste ji přece očekávat.
A jistě jste na ni byl nucen odpovídat mnohokrát.
Ze svého serveru máte právo vyhodit kohokoliv, já se pouze obávám, že neděláte dobře a Zvědavec tím ztrácí.

Ještě k Mikinovi. Kdysi o sobě napsal, že jezdí s buldozerem nebo s čím, což nekteří využili k tomu, aby jej občas počastovali despektem, že není dostatečný inteligent. Pokud mohu soudit z toho, jak se tu a tam na Zvědavce dívám, domnívám se, že Mikinovi naopak nechybí to, čemu obvykle říkáme selský rozum a racionální pohled na svět. Ne že bych s ním ve všem souhlasil, ale měl byste být naopak rád, že máte oponenta s pěti pohromadě a slušným vyjadřováním. I ta totalitní katolická církev měla svého ďáblova advokáta.
Budete-li oponenty takto vylučovat, stane se Zvědavec jen antižidovským kolbištěm, které nebude brát vážně už opravdu nikdo. Ale jak jsem řekl, je to vaše právo a ze Zvědavce si můžete udělat co jen chcete.

20684

16.10.2003 12:44

Novodobí otroci

Novodobí otroci

Pavel Gora 195.?.?.?

Velmi záleží na tom, zda jsou všichni na jedné lodi anebo firmu vedou parchanti, kteří lidí využívají. V tom případě jim můžou managorské kecy pomoct a párkrát s lidma vydupat, ale pak skončí i oni.
Bohužel se stalo skutečností, že boom let 1999-2000 je pryč.

20821

05.11.2003 13:49

Proč se radovalo pět Izraelců 11.září 2001?

Proč se radovalo pět Izraelců 11.září 2001?

Pavel Gora 195.?.?.?

Dá se nějak dokázat, kolik mělo být v těch panelácích lidí a kolik tam bylo doopravdy a co uvedli ti, co tam nebyli jako důvod nepřítomnosti? A jaký byl průměrný stav lidí věch barácích?

21302

26.11.2003 09:45

Připravme se na BIG BANG

Připravme se na BIG BENG

Pavel Gora 195.?.?.?

Vše, co se v minulém století dělo, se dělo podle plánu, jehož prvním úspěšným krokem byla Balfourská deklarace z roku 1917.

Vida, kdo by to byl řekl. No jestli to mají připravené od roku 1917, tak před nima smekám a rád se podvolím, protože tak perfektně zorganizované celosvětové dění stojí za obdiv. I krycí manévry jako byl Hitler a koncentráky.
Prostě machři.

Ale vážně - opravdu trváte na tom plánu?

22128

03.12.2003 09:43

Francie, Anglie a Německo podminovávají NATO

RE: Francie, Anglie a Německo podminovávají NATO

Pavel Gora 195.?.?.?

Přečtěte si Orwela.
Oceánie, Eurásie a Eastasie.

22414

21.01.2004 08:51

Cesta do Ruska

Cesta do Ruska

Pavel Gora 195.?.?.?

Mám kolegu, který před dvěma roky podnikl spolu se svojí dívkou a druhým párem (tedy 4 lidé) cestu na Bajkal a zpět. Cestou se zastavili v několika městech, pár dni prožili u jezera a cestovali "nadivoko" - tj. nic dopředu neměli dojednáno. Něco vlastně přece - lístky na BAM.
Když jsem se ptal speciálně na bezpečnost ve městech (v Moskvě) a po cestě, říkal, že se tam cítili bezpečněji, než nedávno v Paříži. A prý mu to potvrdilo i pár dalších známých. Doby války gangů jsou stejně jako v USA již minulostí.

Rok předtím strávili na Ukrajině a to si také moc pochvalovali. Hlavně lidi jsou tam fajn.

Já sám jsem v Rusku nikdy nebyl, takže radit nemůžu ...

24776

27.01.2004 16:46

Rodiče? Jen takový obtížný hmyz

RE: Rodicˇe? Jen takovy´ obtízˇny´ hmyz

Pavel Gora 195.?.?.?

Třeba i ta drobnost, že pan Juchelka nedělá chyby...

25039

29.01.2004 08:37

Rodiče? Jen takový obtížný hmyz

RE: Rodicˇe? Jen takovy´ obtízˇny´ hmyz

Pavel Gora 195.?.?.?

Moje odpověď bohužel uvízla v síti moderátorově [zmaten] .
To jen pro pořádek, abyste si moje mlční nevysvětloval jinak.
Pouze tedy zopakuji přání štěstí v tomto roce.

tohle prosím pusťte

25161

Káva pro Zvědavce

43

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 91 čtenářů částkou 14 892 korun, což je 43 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Prodejte své zdraví či život. Nabízíme 500 Kč21.06.21 19:56 Česká republika 0

Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor21.06.21 02:00 Česká republika 1

Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu21.06.21 01:47 USA 0

Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí21.06.21 01:34 Česká republika 1

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 6

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
21,43 Kč
Euro
25,52 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,13 Kč
Švýcarský frank
23,33 Kč
100 japonských jenů
19,44 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,21 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,28 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 216,45 Kč
1 unce stříbra
556,68 Kč
Bitcoin
700 250,37 Kč

Poslední aktualizace: 21.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 512 845