Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Spytihněv

Nalezeno 679 příspěveků, 2 různé IP adresy

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.11.2007 11:06

Obyčejný občan

RE:

Spytihněv 83.?.?.?

Tak to je přesně to co dnešní marast potřebuje. Obecenstvo typu Rocky. Jásače a tleskače nad šmejdem produkovaným armádou otroků v tom "ostatním" světě. Jásají nad zvětšeným dvorkem a nevidí, že se zvětšil i bič nad dutou hlavou. Budou jásat i s čipem v řiti a s obuškem v žebrech, hlavně že můžou jezdit ve velkym autě. A je jedno že neni moje, že bydlim v cizím, že jsem vlastně chudák valící před sebou sněhovou kouli nesplatitelnejch dluhů, hlavně jásat a tvářit se že jsem za vodou, však on mi zas někdo na něco výhodně pučí. Můžu si přeci svobodně vyřvávat pokud mi to orgány milostivě dovolí. A internet? Ten tu za komunistů nebyl, a je to stejně jedno, kdo nepřemejšlí nad tím co čte a vidí, tak je mu stejně jakákoli informace k ničemu. I za Brežněva kdo se chtěl dozvědět tak se dozvěděl. Dnešní jásači tleskají podle návodu ABC, BBC, CBC a dalších podobných BC nad západním rájem a nepochopili, že skvělý kapitalismus je bratříček komunismu, a že jsou to děti hodně ošklivých rodičů. Nevidí že tyto děťátka boří ostatním bábovičky na společném písečku. Je to vlastně legrace a je jedno s kým ty bábovičky bořím, přidám se k tomu kdo zrovna vede. A ke komu se já chudáček přidám? No však on už mi to nějakej rabín, páter, politruk nebo public relations vysvětlí. Jen hlavně nemyslet, poslouchat, hezky papat a nedráždit svýho šéfa. Nedovolil by přesčasy, a málo penízků znamená malé splátky a malé splátky jsou malé autíčko, možná ještě menší než malá deset let stará nezadlužená škodovka. A to bych pak byl looser. A i ten šéf má svýho šéfa a ten má ještě větší splátky na ještě větší autíčko atd. A ten pán na Moravě se tak hloupě bojí těch výdobytků amerického strýčka, vždyť jsou tam krásná města a šťastné obyvatelstvo, stačí se jen začlenit a pak vám ani nepřijde, že třeba Detroit je takový 100x větší Chánov, že vám postačí cestovat mezi televizí manufakturou a Wallmartem. Stejně jako turista riskujete, že si vás spletou s teroristou. Tak šťastný a veselý.

147795

Zmatenost pojmů není náhodná, ale je to promyšlený cíl jak udržet své oběti v nevědomosti. Pokud si budeme plést světové strany, nikam nedojdeme a potřěbujeme vedení. Stejně je to s identitou. Ztráta kulturních kořenů mě povede do závislosti a skončím v otroctví. Pokud budu ctít tradice svých předků a přenášet je na své děti, pak si udrží můj rod a potažmo národ své kulturní kořeny a neztratím tak právo na přežití. Je jedno kde žiji, důležité jsou kořeny, jinak řečeno kultura. Ta určuje pak mé pojetí hodnot, chápání světa, prostě jak se budu chovat. Pokud si v tom nechám udělat chaos, upadnu dříve nobo později do závislosti a nakonec přijdu o právo jako kulturní a samostaný prvek vůbec existovat. Bude ze mě hadr na podlahu.

Zmatení pojmů jako je národ a rasa s vírou a ideologií, vede právě ke zničení těchto kulturních kořenů a z celých mas lidí se stává manipulované stádo konzumentů čehokoli. Předělávaní a ovládání historie k tomu nedílně patří. Vytváření jakési jednotně vyučované a pak zákonem vymáhané pravdy nemá zpravidla se skutečnými událostmi nic společného.

Tyto postupy nakonec vytvoří to co nyní zažíváme, a to je kulturní bahno. K tomu samozřejmě patří i tzv. "občanská společnost", která nahrazuje všechny typy po tisíce let vypiplávaných vztahů. Na konci této cesty musí být nevynutelný pád na úplné dno. Pokud se nepoučíme, čeká nás opět masové utrpení.

"Občanská společnost" (jedno jak ideologicky zabarvená) totiž postupně vytlačí to co jsme znali jako rasu, etnikum, národ, rodinu a nakonec i samostatného jedince. A kdo nevěří, ať si počká. Pokud budem takhle dál pokračovat, nebude to již dlouho trvat a budem na dně.

148018

Právě ta všeobecná zhovadilost mě nedává moc naděje. Různá globální cvičení a pokusy s lidstvem všeho druhu by nebyly v tradičně vyvíjející se kultuře možné. Dnes se populace uvádí každodeně do rizika bytí a nebytí a stále více si na to zvyká.

Jen několik příkladů:

Boj proti všeobecnému (anonymnímu) nepříteli. (V pozadí je skupina nárokující si nerostné suroviny)
Boj proti globálnímu oteplování. (V pozadí je skupina nárokující si zdroje potravin)
Zdravotnictví - boj s civilizačními chorobami. (Kšeft s lidským zdravím za nímž stojí skupina ovládající farmaceutický průmysl)

A co mají tyto skupiny společného? Jsou ovládány skupinkou velice cílevědomých manipulátorů, kteří ví, že ostatní neví. Jejich jedinou avšak obrovskou zbraní je právě víra v to, že znají směr, zatímco zbylá masa tápe.

Avšak v konečném důsledku to znamená, že tato destabilizovaná civilizace se může zhroutit kdykoli a jakkoli a velice bolestivě.

Ať se snažím sebevíc, optimismus nacházím v této situaci jen těžce.

148052

Tak pár srovnání

Žid - věřící vyznávající obecně judaismus a odvozená náboženstí
Křesťan - totéž v oblasti křesťanství, oba mají společného náboženského předchůdce

Geneticky mohou mít různý původ, třeba tataři.


Etnický žid - potomek semitské skupiny národů, hlavním kulturním znakem je semitský jazyk (na světě je jich jen pár desítek tisíc a žijí v ústraní)
Čech - potomek slovanské skupiny národů, hlavním kulturním znakem je český jazyk (je jich cca 10 mil.)

Mohou být jakéhokoli vyznání, třeba budhisti.
Geneticky obvykle v sobě nesou i znaky ostatních etnických předků, třeba i kulturně odlišných.

Vyznání je obvykle součástí kulturní tradice, která souvisí právě
s tím, z jaké rodiny a potažmo národa (národ je po věky se rozrůstající rodina) pocházíte.

Národnost byla vždy samozřejmá a odvěky daná tím v jaké rodině se dotyčný narodil, nebo kam byl přijat, a tak se podřídil všem zvyklostem (kultuře) daného národa.
Moderní národnost je něco co si prakticky můžete zvolit, nebo se za to prohlásit.

Vyznání je však jiný problém. Národ či celé skupiny si vytváří po celé věky svůj vlastní pohled na svět. To ho právě činí silným a hůře zneužitelným. Tento pohled je proto nahrazován ideologií, která mu je vnucována a tím se pak populace stává závislá. To se obvykle děje násilím. Náboženství je pak obratně zaměněno za ideologii, která se může stále tvářit i jako náboženství.

Moderní žid - nemá etnický původ, obvykle se hlásí k judaismu, nemá rád pojem národ.
Moderní křesťan - nemá etnický původ, obvykle katolík, pojem národ je podružný.
Čech v moderním pojetí je pouze zástupný název pro občana CZ.
Historicky je to však potomek skupin kmenů usídlených v České kotlině zvané Čechy (adekvátní termín latinskému Bohemia). Podle jazykové úrovně (hlavní kulturní prvek) velice stará a rozvinutá kultura. Vyznáním starověrci, vždy terčem starořímských a později svatořímských globalistů, tak jako ostatní příbuzná a nezávislá, kulturně podobná etnika. V patnáctém století boj vrcholil největšími vojenskými taženími do Čech (větší než jakákoli kamkoli předtím, třeba i do Palestiny). Boj o nezávislost skončil dočasným smírem, avšak v sedmnáctém století byl tento národ téměř vyhlazen. Přesto doufám stále žije.

Mám tu čest se k němu hlásit.

148092

Tlak na výrobu etanolu jako paliva a podobně ve svém důsledku bude znamenat vytlačení běžných plodin z polí, a ty budou nahrazeny genetickými mutanty, jako zoufalá snaha zemědělců zachovat jakousi rentabilitu. Tyto "plodiny" jsou bez další chemie nepěstovatelné a zavedení jejich výroby zavleče do koloběhu cizí prvky, které zničí původní systém. Pěstitel nových plodin se tak stane na těchto mutantech závislý, zrovna tak jak na jejich dodavateli, který je má zcela nepochopitelně patentované. Toto zvěrstvo naprosto zničí veškeré nezávislé zemědělství. Populace bude pak v roli prosebníka o kus chleba.
Tak to je v kostce boj proti emisím CO2. Nic moc.

148164

Nechci zabíhat do zbytečných podrobností, tak jen hlavní argument lihoproducentů - emise "bio CO2" budou spotřebovány právě vegatací určenou pro líh. Nic méně toto všechno je jaksi od věci, neboť CO2 se stejně nechová jako skleníkový plyn. Je těžký a padá k zemi. Asi by se spíš měli zaměřit na boj proti mrakům, ale možná že už to taky někoho napadlo a to by opět nebyl důvod k veselosti.

148225

http://www.guardian.co.uk/science/2007/nov/28/foodtech.gmcrops
ukázka typické směsice polopravd a zavádějících argumentů z dnešního tisku

148226

30.11.2007 09:53

Žalobníček s cejchem práskače

Nedělej druhému to co nechceš aby dělali jiní tobě

Spytihněv 83.?.?.?

To jen k Hutkovi, nesuď, nebo budeš souzen. Umělecké schopnosti obou ať každý posoudí sám, ovšem jednání Hutky mi připomíná Švorcovou před několika destiletími. Odsoudit podle kritérií doby a doufat, že tím něco získám? Hrát si na morální autoritu? Já byl ten dobrý a vy jste byli ti zlí? Mohla se celá republika vystěhovat? Šlo přežít bez nějaké kolaborace? Taky jsem třeba přísahal v ČSLA. Měl jsem reálný výběr? Dá se vždy odhadnout komu a čemu posloužím? Kryl také po revoluci objevil to co předtím nebylo zřejmé. Avšak Hutkovo jednání nyní je příliš laciné, aby bylo přesvědčivé. To mě spíš přesvědčí Nohavicovi verše.

148269

30.11.2007 13:13

Žalobníček s cejchem práskače

RE: Nohavica vs Hutka

Spytihněv 83.?.?.?

Tady jde spíš o to, že to Hutkovo bojovný nadšení není moc přesvědčivý. To ho opravdu nesere v dnešních poměrech nic víc než Nohavica? To nemá na víc, než na vytahování zapraný špíny? Nohavicu jsem taky někdy zahrál (i když jsem měl jiný radši), prostě ho lidi v hospodě chtěli zpívat, a to ještě nebyl komerční.
Vadí mi každý, kdo chce hrát v Havlovo-Vondrovském "disidentském" týmu. Tenhle tým už uklidil co se nehodí, a vytahuje co se hodí. Nezajímají mě nějaký podrobnosti týhle hry, ale obecnej marast, kterej tenhle tým uvádí do života a je vněm jako ryba ve vodě. A tak tenhle Hutkův "protestsong" působí v souvislostech jaksi divně.

148283

04.12.2007 09:08

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

Pohled na Putina...

Spytihněv 83.?.?.?

Právě postoj k Putinovi ledacos napoví. Všiměte si prosím jedné věci. Jak úžasně a vzácně jednotný je postoj české politické scény (a médií) směrem k Rusku za Putina. Dnes je jasné, kam jsme přivtěleni. Zahození šancí jak srovnat vztahy z Ruskem, a naopak popuzování, popichování a ukřivděné nařikání zpoza nového "bratra" za oceánem, který nám těžko (kromě problémů) může dnes něco nabídnout. Když k tomu připočtu drobné záškodnictví směrem snad ke každému v Evropě, tak máme úplný obraz Havlovo-Vondrovské vize. A je jedno jestli vezmete "disidenta", "prognostika", či jiného postkomunistu. Prostě shoda. Rusko = Putin = všechno špatně. Jen těch 200mil. prostých Rusů nám to nějak nechce pochpoit. Ale i nato máme jeddnoduché schéma. Rus = bolševik a je to. Nějak se však zapomíná na utrpení bývalých národů v SSSR, které se jen těžko dá k něčemu přirovnat. Jejich dnešní radost je pak zcela pochopitelná.

148471

04.12.2007 11:18

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

RE: je uplne jedno

Spytihněv 83.?.?.?

Snažit se umístit něco někam v politickém spektru je asi velký problém, neboť by muselo existovat něco jako obecně respektovaná politická pravidla. Obávám se však, že tyto pravidla byla psána spíš za účlem oblbnutí těch, ktří se jim mají podřítit.
Zajímavá je ta zmínka o místní Ruské církvi. Myslím že to je moment mezi řádky, který napoví více o Putinově démonizaci na "západě". Právě kdysi Řím spatřil největšího nepřítele v pravoslavné církvi (Rostislav - VM) a tady začlo vlastně dělení světa na "východ" a "západ". Dnešní "místní Ruská církev" znamenala kdysi dávno slovanskou nezávislost na globalizaci Římem. A pravoslavný kníže Vladimír kdysi rozvrátil říši židovských chazarů, parazitujících na usedlém pravoslavném (slovanském) zemědělském etniku. Je tato historie mrtvá? Je vše zapomenuto?

148477

04.12.2007 11:52

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

RE: Pohled na Putina...

Spytihněv 83.?.?.?

Omlouvám se za nepřesnost, to číslo mělo naznačit, že jich není zanedbatelně. [zahanbení]

148478

04.12.2007 11:46

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

RE: Pohled na Putina...pokr.

Spytihněv 83.?.?.?

Bude určitě zajímavé sledovat co vzejde z Rusko-Čínsko-Indického spojení. Je jasné, že podcenit Rusy v budoucím vlivu na světový vývoj se asi nevyplatí. Otázka je jak dlouho bude trvat vytvoření nového finančního centra pro toto spojení, a kdo jej bude skutečně ovládat. Také bude zajímavé sledovat jak odpoví ti, co budují NWO, do čehož se zmiňovaná trojice zřejmě nehodlá zapojit.
Současná světová ekonomika stojící čistě na narůstajícím dluhu (a víře v ní) se může zhroutit v podstatě kdykoli. Na čempak asi bude postavena ta nová? Jakou roli si pak zahrejeme my?

148479

04.12.2007 15:35

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

RE: Mal by sa napraviť

Spytihněv 83.?.?.?

V Rusku nežiju, ale dávám si pozor co čtu a slyším. Média mají teď za úkol špinit, špinit a zase špinit. To je možná ten důvod, proč se ten Putin tak zkazil... [mrknutí jedním okem]

148496

05.12.2007 09:08

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

RE: je uplne jedno

Spytihněv 83.?.?.?

Také si myslím, že tato symbolika znamená více, než množství politických proklamací. Také se ukazuje kdo ovládá tzv.světová média a tomu bude samozřejmě podřizován i obraz Ruska, a těch kdo v něm vládnou.

148537

05.12.2007 09:20

Plundrování po bruselsku

Jen pokračování

Spytihněv 83.?.?.?

Je to jen další pokračování deziluze nadšnených listopadových revolucionářů (včetně mě). Také jsem si myslel, že je mezi kapitalismem a socialismem rozdíl.
Jsme však jen obětí obratných vydřiduchů, a je jedno jaké na sebe berou ideové zabarvení.
Likvidace nezávislého zemědělství - pokud se zamyslíte nad tím jak by jste postupovali při zotročování celých národů, tak dojdete k tomu, že toto musí být vaší proritou. Obejdete se téměř bez všeho, ale určitě ne bez potravin.
Korumpování obyvatelstva levným šmejdem a pochybnou zábavou zakrývá právě tyto obratné manévry směřující k likvidaci potravinové soběstačnosti.

A nakonec se bez rozhodnutí vzdálených, nikým nevolených, neodvolatelných, kýmsi dosazených podivných úředníků, ani nenajíme. [překvapení]

148538

05.12.2007 11:16

Plundrování po bruselsku

RE: A bylo řečeno a co B...?

Spytihněv 83.?.?.?

To je otázka, s kterou si lámu hlavu dnes a denně.
Dá se říci, že past do které jsme vehnáni, je celkem promyšlená.
Teď už jen čekáme, jak moc nás systém bude mačkat.
Někdy mám pocit, že se chováme jak populace dezorientovných hrabošů, čekajících na další označkování a v obavách, jaké další regulace budou uplatněny na náš odchov.

Fakt paráda [cool]

148545

05.12.2007 11:18

Plundrování po bruselsku

Bezmocnost

Spytihněv 83.?.?.?

Teď jsem si vzpoměl, jak hned začátkem devadesátých let pocítil český zemědělec, co to je tlak na krk. Nedá se říct, že situace vznikla až nyní.
Jako jihočech jsem měl k venkovu vždy blízko. Vzpomínám si jak ženský vylejvaly mlíko do potoka. Jak zoufalí hospodáři museli vybíjet své chovy. Jak většina z nich hospodařila večer a o víkendu a přes den jezdili za prací, aby přežili.
Říkalo se tomu že na ně tlačí "neviditelná ruka trhu" [oči v sloup]
Již tehdy začínalo mnohým být jasné, že něco smrdí.
Důsledky dnes?: nadvláda hegemonů prodávajících předražené potravinové náhražky.
Důsledky zítra?: každý je pozná na svém zdraví.

148547

05.12.2007 15:34

Plundrování po bruselsku

RE: A bylo řečeno a co B...?

Spytihněv 83.?.?.?

>Tak sakra nevolte strany co o sobě tvrděj, že jsou "
>proevropské". Je to těžké k pochopení?

Obávám se že tento návod nebude fungovat. Skutečné kroky směřují obvykle jinam než je proklamováno. Politika je jedna velká lež.
Budu říkat to, za co jsem přímo nebo nepřímo placen.
Budu hlasovat tak, jak jsem byl "upozorněn".
Budu podepisovat v souladu s "vyšším zájmem".
Budu navrhovat to, na co jsem byl najat.
atd.

Celou situaci ještě ztěžuje masáž mozků, takže mnoho lidí si stále myslí, že televize má pravdu.

148562

06.12.2007 08:28

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

RE: Zařazení Putina do politického spektra

Spytihněv 83.?.?.?

Ono se nakonec třeba vyjeví, že celé tyto stránky a samozřejmě i příspěvky do diskuze financuje nadnárodní bankovní korporace za účlelem sjednocení obou původně proti sobě jdoucích ideologií.
Aha! Já hňup. Vždyť vlastně nic takového není, peníze se rodí z vůle lidu a jeho volených zástupců. Žádní tací oškliví co by se chtěli spiknout proti jiným neexistují, všechno se rodí v hlavách šílených teoretiků na Zvědavci a za všechno může "blbá nálada". [překvapení]

148602

06.12.2007 10:10

Ježíšek

Ukradené vánoce

Spytihněv 83.?.?.?

Vánoce jsou směsicí prastarých zvyků (starších než celé křesťanství), které katolická církev nehodlala trpět. Snažila se je vymýtit a vnutit svůj způsob myšlení. To se nedařilo a nedařilo. Tak postupovala způsobem (jakož i v mnoha jiných případech) postupné přeměny. Na staré se napasovalo nové, starý smysl dostával nové balení a později i nový význam. Prostě trpělivé úsilí.
Bylo to zamozřejmě přijatelnější, než původní krvavá verze přijetí víry, a tak vznikala nová podoba vánoc.
Podstatné však zůstalo ukryto uvnitř celé atmosféry vánoc, a to je nejspíš to, co na nich máme nejraději. Ono i křesťanství je víc než katolická církev.
To, čeho jsme svědky dnes, je jen vystupňování útoku na podstatu vánoc z předchozího socialistického období. Určitě mnozí cítí, že je ještě intenzivnější.
V podstatě jde o to, dorazit a dobít vše co tvoří kulturu národa, a postupně tak zbavit svébytnosti.
Určitě by stálo za analýzu, kdo stojí za znetvořením Mikuláše na Santa Klause a vrhnul tohoto netvora do vánoc. Ale to už jsme zase na půdě, pro kterou se vžil všeobjímající termín - konspirační teoretika. [chechtot] [oči v sloup]

148603

06.12.2007 12:32

Ježíšek

RE: omyl

Spytihněv 83.?.?.?

Původně se jednalo o velice bujaré oslavy všelidového charakteru. Jestliže se něco rozšřilo po příchodu křesťanství, tak jedině jejich zaonačený výklad.
Svatá stolice se nakonec musela smířit i se zdobením stromů (typický praslovanský zvyk související se snahou žít v souladu s přírodou), ač nerada. Tento zvyk také procházel svým vývojem.
Dovedu si představit, jak různé "svaté otce" toto svévolné a neorganizované počínání lidu, muselo pohoršovat [cool]

148612

07.12.2007 12:49

Všichni běloši jsou rasisté, učila univerzita

Bílý rasismus?

Spytihněv 83.?.?.?

Vždycky váhám, jestli mám vůbec něco psát. Mívám pocit marnosti. Zkušenost mi říká, že dokud skutečně neupadneme, tak nevěříme, že to bolí.
A tak se sám zdráhám uvěřit, že začal počátek zkázy toho, co jsme znali již z dětských knížek jako "běloch".
Někde jsem kdysi četl, že na 100 narozených připadá 93 barevných (celosvětově). Nevím, zda se slovo "barevný" smí ještě beztrestně používat, ale skutečně tím nic vedlejšího nemyslím, jen to, že dotyčný není bílý. Nevím ani do jaké míry je ta statistika přesná. Faktem však zůstává, že se zhoršuje směrem k přežití bělochů. Asi se pomalu vzdávají nároků na svou existenci jako běloši.
Také vím, že ti co se nejvíc ohánějí rasismem, xenofobií, nesnášenlivostí a pod., mívají skryté a nehezké důvody.
Také jsem zažil firmy, co raději riskují zaměstnance na černo, než černé zaměstnance legální. Sám jsem byl svědkem, jak pět bílých pracovníků zastalo v pracovní směně čtrnáct pracovníků černých. Později tři provoz opustili, aby je nahradil trojnásobný počet hispánců. Tyto praktiky znamenaly, že v provozu o padesáti lidech, se vystřídalo kolem dvou set lidí za rok. Černá můra kohokoli v pozici šéfa.
Chci naznačit, že rozdíly rasové jsou fakt, a mraky lidí se s nimi musí potýkat dnes a denně. Tím, že se někdo snaží "naučit" druhého, že tomu tak není, situaci ať vědomě, či nevědomě, jen vyhrotí. Zda je to záměr? Sám si myslím , že se věci nedějí náhodou a ve společenských experimentech už vůbec ne. Blbé nápady budou mít vždy blbé následky.
Každý se musí chovat slušně ke svému okolí. Pak je šance na přežití. Slušně znamená i to, že uznám, že mezi bělochem, černochem, asiatem či Cikánkem jsou rozdíly. Jestli se za ně někdo stydí?
Asi má předsudky.
Jako české bílé dítě jsem ve škole zažil jednu cikánku. Byla adoptovaná do bílé rodiny, a tak měla větší šanci na "úspěch" ve smyslu bílých Čechů. Měl jsem ji docela rád, tak jsem jí pomáhal s úkoly jak se dalo. Nešlo jí to a ve škole trpěla. Protrpěla se myslím až do šesté třídy. Nic zvláštního se jí nedělo, ani nebyla v našem smyslu hloupá, prostě jen věci viděla jinak. Trpěla i učitelka, trpěla i rodina.

Ptám se po smyslu ignorování odlišností, ať jsou třeba rasové.

Rád bych byl dnes vtipnější, ale při pohledu na naše děti mi dochází humor.

148674

07.12.2007 20:27

Ježíšek

RE: Dodatek...

Spytihněv 85.?.?.?

Pokud popřemýšlím nad symbolikou vánoc, jednotlivými lidovými zvyky a konec konců i pojmy, najdu tam i něco jiného, než křesťanské prvky. Myslím, že je toho i více a je to lidštější. Je to spíš o pocitech jaké z toho mám.
Křesťanská symbolika, tak jak ji mám zprostředkovanou povětšinou katolickou církví, je pro mě spíše odpudivá, je strnulá a mrazivá. Zase je to o pocitech. A z Tovaryšstva Ježíšova mám husí kůži.
Nicméně to mě nikdy nebránilo, abych o křesťanských hodnotách přemýšlel. A nejen o nich. Od toho jsme lidé, abychom o věcech přemýšleli.
Pár závěrů:
Náš čas se odměřuje od údajného narození Krista. Proč? Má to navodit dojem, jako kdyby nebylo nic předtím? Nebo všechno bylo špatně? Kristus přinesl něco, co tu nikdy předtím nebylo? Nebo nebylo známo? Mám spíš víc důvodů o tom pochybovat. To co (nepřímo) zjevuje, bylo již známo v různých podobách předtím.
Bible se dělí na dvě knihy se zcela srozumitelnými názvy. Že by zákonodárce/ci? Jak přesvědčit „zbloudilé ovečky“ aby tento zákon přijali a ztotožnili s jeho vykladači? Toť výzva! Je potřeba mnoho pádných důkazů, svědků, vyprávění, odkazů atd. Je třeba mučedníka, a to přesvědčivého! To však není v rozporu s tvrzením, že údaje uvedené v Bibli mohou být fakta. S fakty se však dá naložit různě.
Křesťanství v začátcích prošlo překotným vývojem. Řekl bych kotrmelce. Zatímco jedni ho přijali ve své prapůvodní, spíš filozofické podstatě a zcela přirozeně začlenili do svého života jako příspěvek ke své kultuře, druzí se ho zděsili a učinili z něj důvod k nesmiřitelnému boji. Proč? Že by v sobě neslo i něco, co druzí neviděli? Skrytá doktrína? CO JE TO TEDY?
Má křesťanství nějaké zvláštní prvky, které by jiná náboženství postrádala? V čem tkví jeho přitažlivost? Vysvětluje lépe Boha? Co je to tedy? Zase problém. Co křesťan, to pojetí. I zde nesplňuje své poslání. Je potřeba celých institucí s honosnými jmény, aby toto osvětlily.
Hodnoty, které nese, mají nespornou sílu. Nelze proti nim z lidského hlediska nic namítat. Nejsou ale zneužitelné? Nelze jejich vyznavače udělat snadnou obětí? Není toto právě jejich skrytý smysl? Nebyl předkřesťanský zemědělec připraven lépe na přežití jako svébytné a kulturní společenství, rodina, jedinec?
A přes všechno přesvědčení křesťanstva, že západní civilizace stojí na hodnotách křesťanství, si dovolím tvrdit, že stojí na hodnotách Římského impéria, a to v jeho nejsyrovější podobě. Pro lepší pochopení uvedu: fiktivní demokracie, elitářství, konzum, korupce, represe, agrese, kolonizace, vláda parazitů za oponou atd. To vše bylo přeneseno s vydatnou pomocí svaté stolice i na dlouho odolávají „barbarské pohany“ za Dunajem, a nejen tam.
morituri te salutamus
[pláč]

148700

07.12.2007 21:09

Plundrování po bruselsku

RE: Jen pokračování

Spytihněv 85.?.?.?

Jasně chlapče, sám bych to líp nezaštěkal [překvapení] , píšu to tak, aby každýho trklo (i tebe), že ty -ismy existují pouze v hlavách chorých mozků, zprávně předepraných, a pak zasviněných v tzv. vzdělávacím procesu, jehož součástí je i každodení masáž mozku televizí, tiskem, i tím zamotaným internetem.
S těmi pojmy radši opatrně, abychom se do nich nezapletli! [mrknutí jedním okem]

148702

08.12.2007 01:05

Matematika s ideologickým nábojem

RE: Mno, osvedcana taktika.

Spytihněv 85.?.?.?

A proto vděčen padnu ke svému televizoru, a budu společně se všemi spasenými děkovat naším svobododemokratodárcům, chlebodárcům, moudrodárcům, blahosklonně k nám promlouvajícím ze svaté obrazovky. A vduchu se budu zpovídat ze svých kacířských myšlenek , které by mi snad měly pustit hubu na špacír. Co si to vlastně dovoluji, já malý nevděčný hňup, stále neschopný pochopit úžasné výdobytky nastanuvšího pozemského ráje. A proto děkuji všem hrdinům komunistobijcům, kteří společně s dalšími soudruhy ve dne v noci bdí nad naší nekonečnou svobodou, a střeží tak naše nekonečné štěstí. I tobě díky Rocky.

148724

08.12.2007 10:30

Matematika s ideologickým nábojem

RE: Mno, osvedcana taktika.

Spytihněv 85.?.?.?

Líbí se mi tvoje jistota, že jsi společně s dobrými americkými kluky ten barikádník na tý správný straně barikády. Jako v holywůdů. Skutečnost ale nejede podle holywůdů, a tak se nám někdy kamarádi ocitají před barikádou, a nepřítel v týle. Z těchto důvodů střílet do lidí není vždy vhodné. Také bych tě chtěl upozornit, ne pro každého znamená bloudění mezi regály liduprázdného Farmer Jacku, navoněn Stetsonem, naplnění ideálů. (Těm "disidentům" děkuji dnes a denně před svatou TV screen, jak jsem uvedl výše.)

148744

08.12.2007 12:07

Matematika s ideologickým nábojem

RE: Mno, osvedcana taktika.

Spytihněv 85.?.?.?

A zatím co se válel na zemi, železa zakousnutý do zápěstí a vlčáka do nohy, natažený vz.58 za hlavou, netušíc, že už je v zakázaném pásmu, výprava disidentů (asi převlečena za houbaře) rokovala na jiném pomezí s výpravou bratrských disidentů obratně unikajíc bedlivé pozornosti ozbrojených složek. A tak si dnes gratuluje, jak šikovně odlákal pozornost. Jó, jó. [překvapení]

148753

08.12.2007 20:42

Ježíšek

RE: Vánoční oslava

Spytihněv 85.?.?.?

Nevím, co přesně tato směsice tvrzení měla naznačit, snad ne to, že rodina není nutná?! Jen asi tolik - téměř 80% nešťastníků v amerických věznicích je z rozvrácených rodin (každá statistika kulhá, berte to orientačně). A tyto věznice jsou přeplněny. Zbytek je "institucionalizován" jiným způsobem. Trend se zhoršuje.
Rodina není žádný právní nárok v moderním smyslu, majetkový vztah či co. Nebo dokonce přežitek. Pokud to tak budeme chápat, je konec. Nastává režimem řízený odchov.
Rodina je způsob jak přežít. Způsob jak si zachovat svébytnost, jedinečnost, sílu, vytvořit kulturu a vlastní existenci. Národ je pak rozrostlá rodina. Jedinec bez rodiny a bez národa je vykořeněn a plně odkázán na systém či prostředí. Je daleko více zranitelný a manipulovatelný. Je slabý.
To věděli naši předci od nepaměti. A tak se snažili udržet rodinu za každou cenu. Proto vznikly národy. Proto máme jazyk jako nejcennější kulturní dědictví. Proto byly staré rody ve zvláštní vážnosti. Proto stál v čele praotec (kníže, král, kněžna, královna), jako jediná skutečná záruka přežití rodiny, rodu, národa. Proto lpěli na tradicích. Důvodů je více.
Opravdu se lekám, jak „materialistické“ zvěrstvo zasáhlo přímo na komoru. A to nejsem žádný pánbíčkář.

148778

08.12.2007 22:43

Ježíšek

RE: Vánoční oslava

Spytihněv 85.?.?.?

Ale jistě že je to pod vlivem té propagandy!!! A ta má různé a hrůzné podoby. „ Vzdělávací proces“, literatura, tisk, reklamy, seriály, filmy, atd. Myslíte, že to vzniká spontánně jakousi samovýrobou? Osnovy ve školách jsou ideologicky vysoce citlivou záležitostí, sledují linie k tzv. prestižnímu školství, které je financováno bůh ví jak a odkud, čím dál více tzv. zábavné literatury je v podstatě na zakázku velkých vydavatelství v rukách koho? Média ovládá kdo? Lid? Tisk ovládá kdo? „Demokratické instituce“? Za povšimnutí stojí na co útočí podstata reklamy, jaké hodnoty přináší a do podvědomí zanáší „oblíbené seriály“. O čem to sakra vlastně většina těch filmů je? A speciálně z holymoly! Pod vlivem záplavy podprahových informací je partnerka frustrována a na vině je kdo? Koho pak asi označí jako původce své mizerie? Hádejte! Kdo je první na ráně? A to jsem ještě nezmínil obecný ekonomický tlak a je ho nároky na osobní život. (Nenaříkám, jen se ptám a podotýkám)

148781

09.12.2007 00:01

Ježíšek

RE: Kdo byl Ježíš

Spytihněv 85.?.?.?

Ale co přinesl Ježíš nového? Co to bylo, že to předtím nikoho nenapadlo? Jakým jazykem promlouval? Hebrejsky?
Jakými jazyky hovořili oni zvěstovatelé? Hebrejsky? Jaká je to skupina jazyků. Jistě ne „kavkazská“ (árijská, indoevropská, protoevropská). Kdo tedy hovořil hebrejsky, semité?. Kdo tedy údajnému Ježíšovu učení rozuměl jako první? Jaký to byl kmen a k jakému národu patřil? A odkud Ježíš své teze čerpal? Byly opravdu původní?
Různé verze či překlady Biblí to popletly či zkreslily, nemohlo se stát, že již první zapisovatelé, vypravěči, vykladači porozuměli různě slovům, jako je třeba Kristus? A nejen těm?
Rád bych si to nechal objasnit. Aspoň v jediném bodu, který by dal smysl. Či je smyslem jen uvěřit?
(Podobně bych se ptal i u jiných náboženství.)

148784

09.12.2007 10:18

Matematika s ideologickým nábojem

RE: Mno, osvedcana taktika.

Spytihněv 85.?.?.?

Nevím, zdali si nepleteš hrušky se švestkama. A tvé pojetí svobody bude dost svérázné.
Pokud budou věci jako je "humanitární bombardování", hony na "muslimské teroristy", lidé vždy ochotní střílet do dalších lidí, nebo jim a jejim dětem házet na hlavu bomby,tak "svoboda" je pojem, se kterým si můžeš tak akorát ...
Konzumace mletých sraček ochotně podaných v pestrém pytlíku na tom nic nezmění.

148816

09.12.2007 12:32

Ježíšek

RE: Kdo byl Ježíš

Spytihněv 85.?.?.?

Díky za odpověď (upřímně). Souhlasím, že některé věci musí dát selský rozum, a neodpovídá se na ně lehce.
Vaše příklady svědčí o přítomnosti rozporů, které jsem v otázkách naznačil. Odpověď však daly jen nepřímou.
Myslel jste slovem „Kristus“ jedince jménem Ježíš Nazaretský? Já si mohu myslet že ano, a jiní zase někoho jiného. A tak bych mohl pokračovat dále a dále. Jazyk je první předpoklad (pokud ho lidé chtějí používat), aby se domluvili. A hlavně stejně chápali pojmy. Jinak si může plácat každý co chce bez naprostého užitku, rozumíte? A to včetně Ježíše, a i těch, co mu tehdy měli naslouchat.
Americký kongres může proklamovat co chce, pokud tomu afro/native/hispano/euro/anglo/franco/…američan nebude rozumět, nemá to smysl. Pak to není kulturní společenství v tradičním smyslu „národ“ , ale možná v židobolševickém pojetí pojmu „národ“. Nepřipadá vám to jaksi podobné s křesťanským pojetím slova „národ“? Nebo snad to „křesťanské“ pojetí má být jiné?
A zase budeme u toho? Proč vlastně národ? Na co?
A opět jedna s možných odpověďí:
Národ je kulturní veličina proto, protože si vytvořila svůj dorozumívací prostředek tak, aby každý kdo je jeho součástí se (pokud možno )jasně a jednoznačně domluvil s tím druhým. To, že je jeho základem rodina, snad nemusím připomínat, proto ta genetická podoba, to co jste zmínil výše slovem „druh“. Toto jednoznačné dorozumívání významně přispívá k tomu, abychom se nepozabíjeli.
To samozřejmě není v rozporu s tím, že cikán přijme jazyk a potažmo i zbytek toho, co se nazývá „česká kultura“ a stane se tak Čechem. Občanský průkaz s tím nemá co dělat. Občanství je produkt něčeho podobného, co tu my dva nazýváme „židobolševismus“. To že cikán zůstává cikánem, je právě z těch příčin, které jsem uvedl výše. A jestli je to dobře nebo špatně není důležité, musíme se s tím vyrovnat a tomuto procesu se říká „soužití“. Pokud se soužití daří, kultury se obohatí.
A jsme zase zpátky. Koho že to chtěl Ježíš spasit? Ke komu promlouval? Musel to přeci dělat s vírou, že mu ti ostatní porozumí! A to přesně! Jinak by plácal do větru jako politik! A to jistě nechtěl! Záměrně jsem nepoužil slovo „Kristus“. Neboť zase: čí Kristus?
(Nic tu nemíním ve zlém)

148818

09.12.2007 15:10

Ježíšek

RE: Vánoční oslava

Spytihněv 85.?.?.?

Asi máte pravdu, ale jak jako „bílý muž“ si to mám přebrat!? Podáváte to tak, jako bych se měl stydět, že si za to jako „bílý muž“mohu sám, a tudíž nemám důvod naříkat.
Nenaříkám, jen se snažím hledat příčiny rostoucí obecné mizérie, která na nás pravděpodobně dolehne ještě v horší podobě. Určitě na tom mám i svůj podíl, ale pokud si budu někde v ústraní sypat popel na hlavu, asi se zlepšení já, a ani moji potomci nedočkají. Proto jsem se donutil napsat i pár řádek do Zvědavce aspoň v diskuzi. Mám pocit, že mnoho návštěvníků těchto stránek to cítí podobně, i když hledání příčin se mnohdy liší. Někdy si i ostře protiřečí, proto vyjasňování důvodů má smysl.
Na zatlačení ženy do ponižující role má v naší kultuře lví podíl právě i cosi jako křesťanství, které to dotáhlo tak daleko, že ženu kriminalizovalo již za to, že je ženou! Můžu vás ubezpečit, že jsem se na tomto skutečně (byť „bílý muž“) nepodílel.
Já se již snažím příčin výše uvedených věcí a jejich dnešních, mnohdy těžko srozumitelných následků nějakým způsobem dopátrat, a své „objevy“ zde vyjevit ostatním, a sám se i něco dovědět.
A věřte mi, že jsem rád, že jsou ženy, které se pokouší o totéž, byť nejsou „bílými muži“ a tudíž za nic nemohou. (Promiňte mi sem tam nějakou tu ironii, má být pobídkou k zamyšlení).

148833

09.12.2007 17:54

Ježíšek

RE: Vánoční oslava

Spytihněv 85.?.?.?

Již jsem vás pochopil, v podstatě souhlasím. [smích]

148849

09.12.2007 18:07

Ježíšek

RE: Kdo byl Ježíš

Spytihněv 85.?.?.?

A kdopak je ten "vzdálený"? A ani jistě nevíme, kdo je ten "bližní"... (již jem se víceznalých na to zkoušel ptát) [mrknutí jedním okem]

148852

09.12.2007 20:50

Ježíšek

RE: Kdo byl Ježíš

Spytihněv 85.?.?.?

Pojmu "rád" bych také tak rozuměl.
Jenže nebylo řečeno "každého", ale "bližního". Je zde mez. Jaksi se předpokládá, že je ještě někdo "vzdálený", či jinak řečeno cizí, koho není třeba mít rád (milovat).
Nijak bych s v tom nepatlal, ale za okolností, že se tím po věky má "někdo bližní" (či každý?) řídit, by to "přikázání" mělo být jednoznačné. Nebo bylo jednoznačné a již není?. Záměrně či náhodou? Nic nepodsouvám, jen přemýšlím.

148864

09.12.2007 22:25

Ježíšek

RE: Kdo byl Ježíš

Spytihněv 85.?.?.?

Já bych samozřejmě s tou "lepší" interpretací souhlasil, za předpokladu, že jí také každý takto interpretuje. Ale znovu, to jak to interpretujete, to tam vlastně řečeno není. To by znělo: "Miluj každého!". A žádné další "bližního","svého","jako sebe".
Za předpokladu, že já si to vyložím po "našem" a ne v tom "lepším" výkladu, již není řešeno, co si v takovém případě počít.
Jistě vám pak nemusím popisovat situaci, v jaké se jako ten "nebližní", "nesvůj", budete nalézat.
Asi přesně v té, v jaké se nacházeli ti, co uvěřili, a pak třeba hořeli na hranicích v různých dobách, na různých místech...
Chci tak jen poukázat na rizikovost "přikázání" a jeho smyslu obecně.

148872

10.12.2007 10:39

Ježíšek

RE: Rozptyleni

Spytihněv 83.?.?.?

Snažím se dobrat jádra toho co chcete sdělit. Uvedené údaje nejsem schopen ani potvrdit, ani vyvrátit.
(S některými bych si troufnul polemizovat: "Nepravda. Kristus se zjevil Pavlovi, kdyz ten cestoval do Damasku aby pronasledoval nasledovniky Krista. Toto zjeveni s detaily je zaznamenano v NZ, je treba cist nez budete neco tvrdit. Pozdeji Pavel pri mnoha prilezitostech svedci o zjeveni Krista." [překvapení] )
Ale mám pocit, že potvrzujete to, co jsem naznačoval výše. Že podstata „pravé křesťanské víry“ vznikla jindy a jinde a sloužila k něčemu jinému, než je v Bibli uvedeno (nebo později vyloženo?).
Nedorozumění tak muselo vzniknout prakticky okamžitě (kulturní odlišnost, odlišnost způsobu života, smyslu bytí a cílů jednotlivých etnik v této oblasti.). S tím souvisí i výklady pojmů, či lépe řečeno jejich zaonačování. (Možná, že soustředit se příliš na samotnou postavu Ježíše může být zavádějící.)
A tak je zde zase otázka, komu tedy posloužilo obecně známé „křesťanské“ pojetí světa.
Ještě k onomu artiklu (Galové-hebrejština). Dovoluji si namítnout, že měřit čas daleko více potřeboval hospodařící zemědělec, než kočující pastevec. Jsou tam určité nelogické rozpory typu „kdo co a od koho“. Jinak nesporně zajímavé.

148916

10.12.2007 11:30

Lži na konci amerického snu

Otroctví

Spytihněv 83.?.?.?

To co tu většina popisuje, je „otroctví“. Nemám skutečnou šanci dělat to „co má smysl“, ale musím vzít to „co musím“.
K něčemu se však cítím být předurčen, je to mé „poslání“, mám na to talent a proto to chci dělat. Kolik lidí má dnes skutečnou šanci toto provést. Vše je to jen „iluzorní proklamace“ (fuj, takovej termín).
Ve skutečnosti je již většina populace zbavena tvůrčího myšlení ve své práci a skutečné zodpovědnosti za svou činnost. Je to jen delegovaná poslušnost, realizování přání šéfů, a jejich šéfů, a jejich šéfů, a jejich …. (cítíte to také?)
Systém je veskrze koruptivní, smyslem činnosti je již pouze „něco vydělat“ a tak nějak přežít. Není to jen Amerika, je to jako mor.

Toto je otroctví v praxi.
(Prosím, zamyslete se nad tím, co děláte a proč to opravdu děláte)

148924

10.12.2007 12:40

Ježíšek

RE: Kdo byl Ježíš

Spytihněv 83.?.?.?

A bohužel právě i ti, co jsou ochotni je pálit.
Asi by se slušelo téma uzavřít, avšak čeština mi umožňuje, abych byl tak troch "hnidopich".
Rád - rozumem ovládaný pocit, jednoznačně prospěšný.
Milovat - až nezvladatelný (krajní) pocit (milující bývá často z těchto důvodů ovládán).
Asi i tady bych se vyjádřil jinak. (Ach ta čeština) [mrknutí jedním okem]

148926

10.12.2007 15:44

Ježíšek

RE: Kdo byl Ježíš

Spytihněv 83.?.?.?

Hezky se mi s Vámi povídá[smích]
Jako kluk jsem hodně času trávil v přírodě - spousta nesrozumitelných věcí okolo! Jedině pocit dá první podnět, jak se zachovat. Pak nastupuje rozum atd. Je to první věc, na kterou se můžete spolehnout. A tak s vámi souhlasím a potvrzuji [cool]

A přesně z těchto důvodů bych pocity "nepřikazoval"...
(myslím, že to bylo tošku jinak zmíněno výše) [mrknutí jedním okem]

148937

10.12.2007 15:51

Lži na konci amerického snu

RE: Tak proc nejdou pracovat do Japonska ci Evropy?

Spytihněv 83.?.?.?

V pořádku, a jak se jinak cítíte? [mrknutí jedním okem]

To asi nebude nejšťastnější pohled na stav světa.
Již vidím transporty usměvavých pracovníků, přesouvaných z jedné strany zeměkoule na druhou. (Stejně jako hovězí). S dobrým pocitem vykonané práce ulehnou každý večer ve své ubikaci, a popřemýšlí nad libozvučnými frázemi ještě doznívajících v uších. Po několika panácích a jedné pilulce už ani hlava nebolí.
A co děti? Již si zvykají, mají nové kamarády z Keni a z Laosu. Zítra přijde Santa Klaus, a všem nadělí plechovku Coca-Coly.
Jsem tak šťastný.

148940

10.12.2007 17:02

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

Spytihněv 83.?.?.?

"makroekonomie, hospodářství roste, hodnota pracovníka, vydělává, lidský kapitál, více důležitá práce, Wealth of Nations".

Nechci snad rozebírat faktickou podstatu zavedení těchto pojmů, ale nafouklá bříška somálských dětí budou myslím výmluvnější.

Jen bych se zeptal: "Jakou máte vlastně hodnotu pane lidský kapitál?" [oči v sloup]

148944

10.12.2007 20:53

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

Spytihněv 85.?.?.?

Zkusím to jinak. Opravdu si myslíte, že je něco tak všeobjímajícího a všeléčivého, co by se schovalo do pojmu „volný trh“?
„Trh“ byl, je, a bude vždy, kdykoliv bude ochota cokoliv směnit.
Kluci měnící barevné kuličky – máme tu „trh“. Drogový dealer a děti u školy – zase „trh“. Armáda nádeníků v rozvrácené zemi – vynikající zboží na „trh“. Ropná pole na dně Kaspického moře – jak to dostat na „trh“? Orgány v lidském těle – poptávka jako hrom, jen to dostat na „trh“. Záhadným virem nakažená populace – už jen dostat vakcínu na „trh“.
Nebo něco jiného. Výrobce „potravin“ hroutící se pod tlakem „trhu“, sytí nenasycené kvalitní potravinou? Jen žádné naivní představy. Dostat cokoliv na „trh“. Třeba i trus tvářící se jako páreček. Jaký bude motiv stavební firmy ve stejné situaci? Co myslíte, co asi dodá na „trh“?
Nebo něco jiného. Odbory uplacené komerčními pojišťovnami. Jaký myslíte, že bude zaměstnanec-pojištěnec, mít produkt k výběru na tomto „trhu“?
Prostě naše realita všedních dnů je i trh. Jestli-že sami nebudeme „volní“, nebude ani „volný“ trh. Pak je „volný trh“ jen zaklínadlo, prostá poučka v nějaké učebnici nějakého „ekonoma teoretika“.
Pak vám stačí tisknout poukázky pro tento „volný trh“ a učit bezmocné otroky věcí, krásné poučky o univerzálním léku na jejich mizérii, zvanou „volný trh“.
Velikost, hranice, množství věcí, počty lidí, to vše má na "volný" jen podružný vliv.

148964

10.12.2007 22:50

Lži na konci amerického snu

RE: Otroctví

Spytihněv 85.?.?.?

Určitě ne!
Ale, to je právě ono!
Zaměstnání jste zmínil vy. Jaký má smysl zaměstnanec, plnící pouze a jenom přání svého šéfa. Jaký má smysl šéf, plnící pouze přání svého pána.
V praxi to znamená, že dělají JEN co je přikázáno. Zákonitě musí přijí i příkaz:"Splňte i má nevyřčená přání!" Výsledek takového příkazu?
Nevím co dál vysvětlovat, chce to trošku praxe, a zkusit opravdu něco realizovat. Ať jako zaměstnanec, "šéf" nebo tzv. "OSVČ".
Jako takzvaná "OSVČ" či podnikatel, jste odkázán na takzvaný "prostor na trhu". Reálně však žádný prostor není, vy se musíte o ten prostor začít s někým dělit, a tak přestáváte tento "prostor" skutečně ovládat.
V prostředí, postaveném na postupné "akumulaci" jste vystaven tzv. "velkým rybám" a oni samozřejmě též. Musí zákonitě vzniknout "pyramida", kde má každý svého šéfa, nebo pána, a tak vzniká podobný efekt, jak jsem již uvedl na onom nešťastném zaměstnanci.
Takže nakonec "smysl" má jen to, co si přeje (i nevyřčeně) sám nejvyšší.
Protože skutečná tvořivá vůle v tomto systému neexistuje, jako motor je uplatněn "konzum" (peníze, věci, požitky atd.) popoháněný podprahovou manipulací. Což je nakonec jediný smysl jakékoli činnosti, a toto je podstatou toho, co známe i jako korupce (zaměstnanec je vlastně také placen, odměňován, za činnost kterou by jinak nikdy nedělal - podstata korupce)
Jelikož stále někteří mají tu drzost, že si zkouší uskutečnit SVÁ přání, systém se tak drolí a vzniká napětí a nastupuje represe.
A jsme zpět, kde je represe, není "volný" trh, atd. atd. Již jsem to zmiňoval někde výše.

148971

10.12.2007 23:06

Lži na konci amerického snu

RE: Normální trh

Spytihněv 85.?.?.?

NORMÁLNÍ [zmaten]

Asi jsme u jádra! [překvapení]

Vy nemáte potíž, protože jste splnil VŠECHNY požadavky. Jinak řečeno máte splněny normy, a tak jste normální. Gratuluju, jste členem klubu "NORMÁLNÍCH"!

Myslíte, že byste pro mě picnul za pár šupů nějaký "NENORMÁLNÍ"? Myslím, že je to totiž už "NORMÁLNÍ".

Není argument jako argument! [oči v sloup]

148975

11.12.2007 01:19

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

Spytihněv 85.?.?.?

Hnus?
Jsou i další hnusné věci, co se lidem stanou, když se TRH stane bohem!
Zaplaceno za práci? Nakoupit potraviny? To znamená:
Postavit továrny, postavit obchody, postavit cesty, postavit školy, poslat učitele atd.

O čem to tu mluvím? Vždyť na to nemají!!! Kdo to zaplatí? Pan "milosrdný"? To ale není tržní!!!

Nebo je všechny naložit a odvézt?! Třeba je to "ekonomičtější"!

A jak se to stalo, že je to potkalo? Přeci nespadli z Marsu, a teď tu umírají hlady? Nebo snad "hrozná série nešťastných náhod a selhání lidských faktorů"?

Zkuste zapřemýšlet mimo rámec toho, co znáte ze školy, zkuste dát do souvislostí pár událostí co se staly a stále dějí.
Já vím, že za to přemýšlení nebudete zaplacen, že to není "tržní", ale snad se Vám (i mě) toto v budoucnu vrátí v pocitu, že jsme o něco dokonalejší. To se zaplatit nedá [smích]

148980

11.12.2007 01:43

Lži na konci amerického snu

RE: Otroctví

Spytihněv 85.?.?.?

Ano!
Hledám lidi, kteří, jsou ochotní hledat společný názor na věc. Říká se tomu "spolupráce". Pak máme společnou vůli, a tudíž výsledek naší činnosti je odměnou za toto snažení.
Otázka pak je nesmysl, protože to není pracovní vztah, tak jak ho chápete Vy.
Co však je můj problém? Systém ve kterém se musím pohybovat. Proč?
Ze všech těch důvodů, které zde byly uvedeny mnohokrát před tím, pod mnoha články v mnoha příspěvcích.

148984

11.12.2007 09:36

Lži na konci amerického snu

RE: Tak proc nejdou pracovat do Japonska ci Evropy?

Spytihněv 83.?.?.?

[chechtot] [velký smích] [smích] [pláč]
Přesto věřím, že i s osly můžeme mít naději [mrknutí jedním okem]

149020

11.12.2007 09:56

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

Spytihněv 83.?.?.?

Vlastně za to nemohou. Byli k tomu vycvičeni právě těmi, co to již pochopili (bohužel po svém), a zbytek tuto situaci připustil. Nyní ti vycvičení cvičí další a ti další... Je to zapeklité, a dost mě to leká.
Jen doufám, že to nepřinese ještě hroznější následky než dosud. Držím v sobě zbytky naděje, že se dočkám obratu. Pokud se rozhlédnu ve svém okolí, jen snaha nevidět, nemyslet, nažrat, však nějak bude!
Co s tím?
Je to jak potápějící se loď, kde se několik lidí v podpalubí snaží vylejvat vodu, a na palubě se stále všichni vesele sprchují!!! [zmaten]

149022

11.12.2007 10:13

Pensionovaní prezidenti a teroristé za pravdu o 11. září?

Špíny je moc

Spytihněv 83.?.?.?

Špíny už je tolik, že se vespod neudrží.
Už jsem si toho všim dříve, asi to nemá jiný smysl, než tou špínou začít míchat, všechny v tom máchat, a tak si na ní zvykat.
A pak jednou přijde den, že si řeknem, je to vlastně "normální".

Teze o 11/9 nelze udržet, vznikají tak týmy "bojovníků za pravdu", kteří nemají skutečné protihráče. Hra bez skutečných soupeřů. Jako americký "wrestling". A svět se diví, tleská, ale ve většině už nereaguje.

149023

11.12.2007 11:35

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

Spytihněv 83.?.?.?

Souhlas. A také se připojuji k prosbě o sebepojmenování.
Také mě to zdržuje, když bych rád reagoval, a musím klikat na IP, abych si udělal představu s kým diskutuji.
Nositel myšlenky je stejně důležitý, jako myšlenka sama.
I když se někdo třeba snaží o opak, musíme si stát za tím, že názor je svaté právo, i když se hned nepovede, nebo někomu vadí, nebo je silně nepříjemný. (Jen v dobrém [smích] )
(Cílenou destrukci diskuze samozřejmě nepovažuji za názor)

149030

11.12.2007 11:48

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

Spytihněv 83.?.?.?

Vy stále trpělivě "reagujete", ale začínám mít pocit, že si děláte jen takovou švandu, a já vám nalétl.
Přeci není možné, že to myslíte vážně! Ale ona to taková švanda není!
Komu má, prosím Vás, ta zdecimovaná populace konkurovat? (možná jiné podobné, ale k tomu bohužel asi bude docházet).
Vy si myslíte, že lze ještě ponížit někoho, kdo umírá? [překvapení]
Víte, já se nad tím zamyslel, a asi lze. Víte jak? PUJČÍTE MU! [bliji]
Takže pane! On to sice už nesplatí, ani jeho pravnuci, a nikdo další, ale to není důležité, hlavně že splácí.
Takže žádné ponižování "dary", (to je pro ty naivní, co se neumí chovat tržně), První co postavíme - BANKY! (ten zbytek je stejně málo "efektivní" )
Já stejně nevím jestli mám ještě pokračovat, v podstatě jsem to naznačil výše.

149037

11.12.2007 12:34

Pensionovaní prezidenti a teroristé za pravdu o 11. září?

RE: To jsou mi tedy novinky!!

Spytihněv 83.?.?.?

Vy jste skutečně pole neorané, a pokud si neděláte legraci, stále ve Vás věřím.
Ládin - zbořil věže ve jménu islámu, aby to pak vše zapřel. (Ještě větší hňup než jsme čekali, neboť ho honí a nic na tom nevydělal. I v očích vlastních lidí zbabělec, neb se zalekl, a ke svému skutku nepřiznal.)[cool]
Léry Stříbrošutr - obrovský šťastlivec, jen koupil, pojistil, a stoletý dluh nejen splatil, ale dvakrát vydělal (takhle se to tedy dělá! Ať žije svobodný trh). Jeden barák tedy "strhnul", jak řekl sám z "bezpečnostních důvodů" (je to dobrák od kosti), se zázračným týmem inženýrů, kteří v nasazaení života uprostřed prachu, kouře, zmatku a paniky, chladnokrevně během pár minut odvedli svů "JOB"![cool]
Arabové jsou technologicky tak napřed, že vyvynuli papír, který vydrží víc než černé skříňky Boeingů.[překvapení]

Kolik pohádek ještě chcete slyšet, potřebuju si odpočinout, jsem se zpotil.

149044

11.12.2007 19:11

Pensionovaní prezidenti a teroristé za pravdu o 11. září?

RE: To jsou mi tedy novinky!!

Spytihněv 85.?.?.?

Ještě jen snad jednu FFO - potopení Luisitanie. Je hodně typická.
Samotná "Gladio" a následně "CIA" byly vlastně za těmito účely zřízeny.

A nějak se nemůžu zbavit dojmu, že ten poslední odstavec byl demagogický záměrně...
Jestli si snad opravdu nezkouší utahovat... [zmaten] (to neustálé opakování pouček a závěrů všelijakých sjezdů všelijakých stran...)

149072

11.12.2007 21:25

Pensionovaní prezidenti a teroristé za pravdu o 11. září?

RE: Nova technika je prisne tajna

Spytihněv 85.?.?.?

No jen velice zběžně, abych něco "nevyzradil".
Dnes můžete mít kameru, (nebo cokoli co může snímat terén) uvnitř letadla (střely, vozidla, či jiného stroje) a doprovodit to kam chcete a odkud chcete. Klidně pomocí ovladače na stole v kanceláři. V podstatě stejné, jak simulátor v počítači, klidně sedíte na jedné straně zeměkoule, ale ovládáte třeba fiktivní letadlo v kámošově PC na straně druhé. V moderních strojích už je stejně vše přenášeno elektronicky, pak převáděno na hydrauliku atd. (I u auta je spalování řízeno programem v čipu, pedál by vlastně ani být nemusel, šlo by to ovládat i jinak na dálku)
Autopilot je vlastně také poměrně stará záležitost. Piloti říkají, že ručně navést letadlo na letiště je kumšt i pro veterána. (Navést ho do několikametrového prostoru je ale naprostá hračka pro araba, ti k tomu nepotřebují ani navigaci [překvapení] )
Nemusely to vůbec být linková letadla, a v nich cestující. Prostě ohlásím let, žádné letenky na něj neprodám, a pak tam poletí prostě jen vymyšlený telefoní seznam. Je to neověřitelné, pokud má někdo tu moc ovlivnit databázi, a pak "doporučit" aby se nepátralo po neexistujících pozůstalých. Prostě jedna z možných variant, kterou si lze představit. Pak už jen "teroristy" přepravím zpět na základnu a nadělám z nich fiktivní mrtvoly.
Aby se nám to letadlo (poměrně měkký a lehký trup z Al slitin) nerozpláclo o tvrdou ocelovou konstrukci stěny budovy, potřebujete tam těsně před nárazem udělat nečim díru (třeba obyčejnou střelou upevněnou pod křídlem letadla). Do železobetonové budovy (třeba jako pentagon) potřebuje střelu většího kalibru. Boeing se tam sice nevejde, ale to se nic neděje, pustíte tam nějakou starší menší hajtru a lidem pak vysvětlíte, že letadla se normálně odpařují, včetně titanových motorů (ale pozor, to jen v USA). Budovy sice nespadnou, ale to už je jiná kapitola.
Na jiném letu mohl být scénář klidně jiný, "mediálně zajímavý".
Prostě takové "vojenské cvičení" pro omezený počet zasvěcených. Jenom tak přemýšlím, co se může honit v hlavách "konspiračích teoretiků" [mrknutí jedním okem]

149088

12.12.2007 08:38

Pensionovaní prezidenti a teroristé za pravdu o 11. září?

RE: Nova technika je prisne tajna

Spytihněv 83.?.?.?

Promiň, že se pletu do diskuze, ale já bych po nich nepátral, právě z důvodů, že pátrat po něčem co má být součástí fikce, či legendy určené pro "hloupý lid", je předem ztracené úslilí.
Zvlášť když si uvědomíš, že sami konspirátoři mohou vyrábět konspirační teorie za účelem tyto teorie pak popírat.
Proto je dobré se spíš zamyslet nad motivy, tzv. pádnými důkazy (smokin´gun - doklady na místě činu a pod.) a hlavně následky. Něco jako "proč by to dělal, když..." atd.
Ale to jen za předpokladu, že by tě opravdu zajímalo, ce se skutečně děje.
(Nic ve zlém [smích] )

149125

12.12.2007 10:00

Máme se stále lépe

Stát

Spytihněv 83.?.?.?

Asi by nás to mělo trknout, a zamyslet se, na co takou věc máme. Ten „stát“. Aby vyráběl statistiky „HDP“ podle jakýchsi podivných kritérií „kdo víc sežere, ten vyhraje“? Tyto hausnumera pak používal jako argumenty pro zadlužování ještě nenarozených generací?
Z článku, myslím, z cela výmluvně vyplývá, že ono proklamované „bezpečí, jistoty a stabilita“ nebude v tom „státě“ asi tak horké.
Tak na co ten „stát“ máme? Nebo spíš možná: „Na co nás má ten stát?“ Radši to ani nedomýšlet.
Opravdu nevím. Dovedl bych si představit lepší stát, ale je to ještě pořád „stát“?

149127

12.12.2007 10:47

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

Spytihněv 83.?.?.?

Samo, že není. Jen mi jde o to, že když se objeví vícero "anonymů", hůř se orientujete v diskuzi. "Víka od kanálů" se dobře v diskuzi již prvním pohledem oddělí, a tak splňují svůj účel. Myslím, že nikdo netouží po RČ, adresách, SSN a tak. (Aspoň doufám). [smích]

149132

12.12.2007 10:17

Lži na konci amerického snu

RE: dovětek...

Spytihněv 83.?.?.?

Prosím o e-mail (upřímě)

149136

12.12.2007 11:34

Máme se stále lépe

RE: Nelíbí se mi autorova logika

Spytihněv 83.?.?.?

Asi bych možná doplnil, nevím jestli budete souhlasit…
Sociální dávka (byť se tváří jako pomoc) je past. Jako když dáte do klícky návnadu a myška se chytí. Pak se handrkovat jestli mám dát toho sýra půl kila nebo stačí kostička je ….
Populace se tak chytá do klícky a vy se jako „stát“ pěkně o ní staráte…

Každý, má nějaký přínos. Ve zdravě se vyvíjecí skupině se pak uplatní každý. Ale musí mít skutečnou možnost. Taková skupina je pak tak silná, že zabezpečí hravě (ve vlastním zájmu) i ty, co již opravdu nemohou. To, že tomu dnes tak není, je právě z důvodů, že systém je ve skutečnosti postaven (vykonstruován) a určen k oslabování. Pak máte ty všechny důsledky… [oči v sloup]

149142

14.12.2007 12:06

\"Extremistické násilí\" způsobené oběťmi samými

Kdo je vastně oběť

Spytihněv 83.?.?.?

„Mediální kauzy“, bývají daleko častěji produktem chladné kalkulace, než nějaké hysterie, či nenávisti. Účel je zřejmý, což si sami aktéři málokdy uvědomí, a to utahování obojku. „Antisemitismus“, což je sám o sobě absurdní pojem, hraje na osvědčenou kartu. Ti, kdož se považují za židy-oběti (semity?), se ale stávají obětí v obráceném gardu (neustálé křičení NESAHAT, AU, AU, vyvolá opačnou reakci, než naříkající očekává) a riskují tak skutečné opovržení. Sami pak příčiny takzvaného „antisemitismu“ ani nejsou schopni pochopit.
To ale nevylučuje, že morálka některých skupin je natolik pokroucená, že se na tomto trendu snaží dočasně profitovat.
Onen „nenávistný trestný čin“ (hate-crime) je jen rozšiřování onoho pojmu „protiafroasijství“ (antisemitismu). Výsledkem bude, že když sousedovi řeknete, že je vůl, tak vás označí za nenávistivce a zpřísní vám dozor, popřípadě obstaví plat. Ten soused, už ani nemusí do sebe bodat (mnoho se dá schovat do spojení - „projevy anti...blabla..ismu“).
Příště dojde i na něj.

PS.: Mimochodem, kořeny odporu k lidem, jejichž mateřštinou je jidiš na tzv. Západě, jsou jinde, než na tzv. Východě. V Čechách se pak prolíná obojí. Potom „čert aby se v tom vyznal, nejlepší je se vožrat“. (Ještě že ta Pravda a Láska definitivně poráží Lež a Nenávist.) [mrknutí jedním okem]

149262

15.12.2007 22:26

Jedna velká lež a hromada důvěřivých blbců

RE: Autor píše a nemá co říci, článek je o ničem.

Spytihněv 85.?.?.?

Je to tak.
Až na jednu maličkost. Nechci být v tom pytli, kam jste mě hodil. Nechci se dál na této zhovadilé podobě světa podílet. Nechci, aby se moji potomci museli potýkat s hnusem, v jakém se nalézáme nyní.
Nelíbí se mi, že činorodá část lidstva musí na svém hrbu nosit slizkého parazita, který se sám také tak nazývá. A politika? Zvrácené divadlo. Estráda křiváctví, lží, malosti, nenažranosti. Kde se to vzalo? Kam se ztratil ideál našich dávných předků? Umírá, asi tak jak umírá jejich dávný odkaz. Kde je čest, velkorysost, moudrost, hrdost či obyčejné slovo chlapa.
Uznávám, že se dál hrabat a rozebírat jednotlivé aspekty odporného bahna, asi nemá smysl.

149295

16.12.2007 01:32

Sci-fi: Přímá volba prezidenta

Demokracie

Spytihněv 85.?.?.?

Hezké.
Agenti naší firmy působící v oblasti public relation, již připraveni s kufry peněz, čekají na první referendum. Prostředky efektivně použijí na prezentaci vhodných kandidátů v místních i plošných médiích. Další skupinka, skupinka zpravodajců, připravuje operaci zvanou „kydání bahna“ týkající se populárních, ale „nevhodných“ kandidátů. Místní i plošná „nezávislá“ média rádi naše úsilí podpoří.

Né, to já jen tak. (malý krok je také krok) [mrknutí jedním okem]

149303

16.12.2007 10:46

Sci-fi: Přímá volba prezidenta

RE: Demokracie

Spytihněv 85.?.?.?

Tam to není, haldy legislativy svědčí jen o nepřirozenosti celého systému. Omezení práv legislativou je určeno právě těm, co by měla chránit. Hůl o dvou koncích.
Nejdřív by jste musela vyvlastnit mediální monopol, jež je v rukách právě té pijavice, co se chcete zbavit. Myslíte že to půjde? A i kdyby se toto povedlo, jak chcete zabránit působení mafií? V tomto momentu by nastoupilo vydírání a korumpování tzv. nelegální.
Referendum samo o sobě nic neřeší.
Příklad Švýcarska může být atraktivní, ale jeho "úspěch" je dán jeho nedoknutelností jako jednoho z center lichvy, kde je stabilita žádoucí.

149321

16.12.2007 20:44

Sci-fi: Přímá volba prezidenta

RE: Demokracie

Spytihněv 85.?.?.?

Upřímně si myslím, že je to sympatické úsilí. Ale pokud netrefíte podstatu marastu, tak jen zabřednete.
Pokud bude společnost lidí vzývat zlaté tele, cesta bude nadále pokračovat tímto zvráceným směrem. Svět stojí na materialistických idejích (i kdyby se stokrát dušoval, že ne), z čehož se odvíjí pojetí výcviku obětí tohoto systému. Ostatně ideologizace života je zničující v každém směru.
Bohatství civilizace stojí na tvůrčí činorodosti člověka a trpělivé spolupráci. Bahno civilizace je způsobené tím ostatním. Do naší prastaré kultury to bahno vnesli kdysi ti, co to nepochopily, a stále ještě nechápou a ani nechtějí pochopit. Stále si totiž myslí, že je pozice věčných parazitů navěky věků zvýhodňuje. Neustálé zasívání nesvárů a lží má tento stav provždy zachovat.
Je mi líto, referendum tento stav změní pouze iluzorně.

149368

17.12.2007 12:46

Sci-fi: Přímá volba prezidenta

RE: Demokracie

Spytihněv 83.?.?.?

Jsem rád, že má alespoň někdo jasno ve švýcarských penězích. [překvapení]
Také jsem si to vyjasnil. Jsou to vlastně úspory švýcarských hodinářů, lpících na svém posvátném referendu a trpících pocitem viny za rozhodnutí jejich férově zvolených politiků. (Ještě že máme ten GDP ukazatel) [cool]

149422

17.12.2007 20:21

Podvod peněžní mánie

RE: Takhle to vidím já

Spytihněv 85.?.?.?

"Dluhy na investice zpusobi rust zamestnanosti a realneho rustu HDP a samy se nasledne zlikviduji prodejem vyrobeneho produktu a splacenim"

Toto je ale iluze, kterou se nelze utěšovat. Reálné peníze v oběhu neexistují, tudíž je možné prodat opět pouze za co? Za kredit. Toto vypadá na první pohled nevině až do té doby, než dojde na splácení úroku. Ten se splácí čím? Kreditem. Úrok však není podložen produkcí, tudíž vytváří neustále tlak na co? Na peníze. Ty však neexistují a tak roste co? Poptávka po kreditu. A stále dokola.
Ostatní je pak mlžení okolo faktu, že systém je obětí lichvy. [mrknutí jedním okem]

149454

18.12.2007 11:23

Turistka zatčena při návštěvě USA za to, že před deseti léty měla prošlá víza

RE: Já jen nechápu

Spytihněv 83.?.?.?

Úředníci byli v dobrém rozmaru, a potřebovali se zabavit.
Střelba je efektivní, krátké a definitivní řešení, používá se jen v případě, kdy úředník již nemá čas a ani náladu, nebo v případě ukojení loveckých choutek (medvědi jsou již vybiti).
Zahraniční turisté jsou tak nadále vítáni, vlastně stačí "one way ticket".

149516

18.12.2007 11:56

Podvod peněžní mánie

RE: Takhle to vidím já

Spytihněv 83.?.?.?

>realne penize v systemu existuji, cast zisku dosazenych v
>prumyslove vyrobe financovane kreditem plyne po splaceni kreditu
>do dalsich investic, platu a dividend a nasledne do uspor

[oči v sloup]
Uznávám, že je důležité zachovávat optimismus a „pozitivní myšlení“, ale nevím, jestli za cenu iluzí.

Pokud kdokoli něco vyrobí, musí to směnit, aby uskutečnil onen zmiňovaný zisk. Dochází k navýšení hodnoty, která již stojí na onom kreditu. Prodej je pak následně uskutečněn opět proti kreditu, neboť to je jediný způsob, jak se měna dostává do oběhu. Celkové navyšování hodnot, je tak logicky celkovým navyšováním kreditu (dluhu), který tak zastupuje měnu (či reálné peníze). HDP(GDP) v národním pojetí je pouze nic neříkající součet. V celosvětovém součtu pak ukazuje pouze na zvyšování celkového dluhu. (Ovšem to je jen jedno z kritérií, další jsou stejně tak zavádějící)

Představa, že se celkově narůstající dluh odmazává tím, že se někde „mění na peníze“ je zoufalá iluze.
Tudíž jakákoli směna za účelem zisku, se v tomto systému stává inflačním tlakem, neboť sebou nese zvýšení zadlužení.
Neexistuje jediná bankovka, která by sebou nepřinášela dluh a hlad po nové bankovce nesoucí sebou opět onen dluh (kredit). Je úplně jedno, jakou má podobu (třeba elektronickou), či budeme-li měnit její pojmenování za účelem mlžení.
Další důsledek logicky vyplívající z výše řečeného při zachování zmíněného stavu je že – akumulace majetku či kapitálu získaného obchodem (směnou) na straně jedné, způsobuje neodvratné chudnutí na straně druhé. Toto může být kompenzováno opět jen za cenu narůstajícího dluhu.

Je to dokonalá past, jak se uštvat k smrti, a stále zůstat zadlužen. Není to žádná novina, vědělo se to dávno, proto na hranicích hořely včetně věřitelů i úpisy.
[mrknutí jedním okem]

149527

18.12.2007 14:53

Podvod peněžní mánie

RE: Takhle to vidím já

Spytihněv 83.?.?.?

>Hezjky napsano,ale co takhle rict to aby tomu rozumel i
>pozemstan??.))

Prostě pracujeme a chodíme nakupovat za papíry, na nichž je napsáno, že parta Pepíků Nováků dluží... Za tyto cancy navíc parta Pepíků Nováků musí platit, a platí za ně těma cancama, a tak pořád potřebuje těch canců furt víc a víc, a už je z toho tak tumpachová ,že ani nechápe, že takhle jich nikdy dost nebude. Halvně že je furt co dělat a máme se líp než soused, kterej dělá tu samou hovadinu, až na to že na svejch cancech má napsáno, že Ferenc Lájoš dluží...

149546

18.12.2007 18:55

Dětská propaganda

RE: Autore, autore,

Spytihněv 85.?.?.?

Jestli je míněno pojmem "americká kultura" kultura USA, tak se obávám, že nic takového neexistuje.
Leda že by i "socialistický realismus" byl kulturou.

149574

18.12.2007 19:14

Podvod peněžní mánie

RE: V ekonomice se nevyznám, ale rád bych se na pár věcí zeptal.

Spytihněv 85.?.?.?

Historie měnového monopolu se odvíjí od vzniku první mezinárodní banky Herr Rudoštíta. Tato se pak 200 let stará pečlivě o všechny své filiálky, šikovně roztroušené, tvářící se nenápadně jako národní ústavy. Pančování kovů se stalo zastaralé, papírky jsou v tomto směru velice praktický vynález. Množí se mnohem snadněji.

Jinak dějiny o tom "jak se přetavují kovy" jsou mnohem starší. Pejzatí slévači neměli povětšinou na růžích ustláno, tento způsob hospodaření dlouho nebyl v módě, až dnes.

149582

18.12.2007 22:25

Podvod peněžní mánie

RE: Takhle to vidím já

Spytihněv 85.?.?.?

>mas zrejme mimoradne tlustou lupu, Vypada to ze nechapes

[oči v sloup] [mrknutí jedním okem]

Mě už se tě ale podařilo pochopit. Ty věříš v návrat zlatého standartu a restauraci předkrizového kapitalismu. Ale to si chceš přivodit opět ty světové války co to měly odstranit? A věř tomu, že ten systém už funguje jen na bázi dluhu. To byl právě účel celého toho marastu válek, revolucí a pučů aby toto nastalo.
Zkus radši něco nového [mrknutí jedním okem]

149597

18.12.2007 22:36

Dětská propaganda

RE: Autore, autore,

Spytihněv 85.?.?.?

Americká kultura je tak široký pojem, že je nedefinovatelný. Na americkém území existuje tolik kultur, kolik je tam etnik. Jestli se dá říct, že dohromady tvoří jakousi kulturu, rád bych pro ní slyšel nějaký pojem.
Jestli se v USA prodá něco, co je produktem nějaké kultury (zvyků, obyčejů apod.) to ještě neznamená, že je to produktem USA (nebo americké?) kultury. Natočení filmu v L.A. studiích také neznamená, že je to produktem "americké kultury". To jen znamená, že je to produktem nějakého v USA zrovna se nalézajícího producenta. A ani to není jisté.
Hudba jistě pěkná. Myslíte anglosaský rock? Či afroamerický jazz? Nebo irsky laděný bluegrass s prvky české polky? A co třeba mariachi musica s pořádnými sombréry. Sám nevím.
Vím akorát, že typickým produktem americké kultury je rychlopotrava.

149598

18.12.2007 23:53

Podvod peněžní mánie

RE: tu je ten zoznam

Spytihněv 85.?.?.?

Ano, je to tak. Ti kdož stojí za "produkcí měny" chtějí být utajeni. Je to v jejich životním zájmu, neb jak bylo výše řečeno, skutečná hodnota měny je daná DŮVĚROU v tuto věc. Proto se měna vždy tváří jako "národní", ačkoli tomu tak není. Podmínky kovertibilty (vzájemné směnitelnosti) vlastně podkopávají její nezávislost.
Ale hlavní konflikt tkví k nerovnému přístupu k měně. Měnový monopol pak znamená, že každý účastník tohoto systému je rukojmí.
Kdo ovládá tento monopol, je schopen korumpovat vlastně celý systém. Úročení měny pak způsobuje trvalou závislot na subjektu, který systém ovládá.
Uniknout? Jako stát nelze. Následovala by mezinárodní kampaň ve jménu boje proti nějakému -ismu, který se právě v takto odtrženém státě rozbujel. Hospodářská blokáda, reje agentů všech tajných služeb na světě, občanská válka, revoluce, svržení -ismu, dosazení poslušné (rozuměj zkorumpované vlády) a nastolení "demokracie". Miliony mrtvých, a konvertibilní měna na dluh je výsledek a kolo se opět uzavírá.
Toto se ale ve školách neučí, neb je to -istické a "nedemokratické"

149600

19.12.2007 10:39

Podvod peněžní mánie

RE: Takhle to vidím já

Spytihněv 83.?.?.?

Výborně! To je to, co se ti snažím naznačit! Zlatý standart, bude vždy terčem měnových manipulátorů. Byl již za války severu proti jihu, pak velké hospodářské krize, atd. Je příliš zranitelný, než aby ho bylo možné uvést zpět.
Válka je primárně vedena za účelem destabilizace systému a dosazení loutkových vlád. Výdělek na zbraních je vedlejší efekt.
Dosazené vlády jsou pak trvale korumpovány (způsobů je mnoho), výsledkem je trvalá kontrola měny, potažmo populace. Zlatý standart s tím nic nenadělá, neboť nad ním stejně nemá populace kontrolu.
(Přečti si i jiné příspěvky, někde tam byly příklady z historie o nedokonalosti tohoto systému)

149631

19.12.2007 13:07

Dětská propaganda

RE: Autore, autore,

Spytihněv 83.?.?.?

Ano, souhlas.

Mám ale neodvratný pocit nesmyslnosti jiného pojetí. A to, jestli je každý projev součástí kultury, pak v souhrnu lze nazvat v podstatě COKOLI jako "americkou kulturu".

To vedlo k mé neobratné a popuzené reakci na tvrzení, že dělat si ze sebe legraci, je pro americkou kulturu typické, neboť sebereflexe je právě to, čeho je zde nedostatek.
Stejně tak, jako považovat beatniky za typický projev americké kultury je problematické, neboť to byla ojedinělá reakce na právě tehdy to typické atd.
Zatímco typickým projevem americké kultury je konzumní pasivita, provázená záplavou kýče a braku atd. (Nechce se mi to ani vypisovat). Samozřejmě, že lze vyjmenovávat i pozitiva.
Otázka tak zůstává. Co je pro americkou kulturu typické? Někomu se může dokonce zdát, že typický produkt je "dobrý chlapík, v maskáčích a slunečních brýlích, žvýkající gumu, zachraňující světový mír". Nebo že by Santa Klaus? Či Disneyland?

149639

19.12.2007 15:24

Dětská propaganda

RE: Špatná recese

Spytihněv 83.?.?.?

Jedná se o propagandu, která se má tvářit jako recese.
Jestliže je to pro vzrostlou populaci, je to nevkus. Jestliže je to pro děti, je to propaganda.

Navíc v zemi, kde zaměstnanci nastupují před prapor a zpívají hymnu k vzájemnému pracovnímu utužení (fakt), vztyčují prapory na stožár na své zahrádce (fakt), a na nástěnku s bombardérem umístí nápis "hrdost je být američanem" (fakt), tato recese získává zcela zvláštní rozměr...

149650

19.12.2007 17:23

Dětská propaganda

Podivná recese

Spytihněv 85.?.?.?

Vložený obrázek

..."Nyní, téměř osm let po tomto tragickém dnu, dnu kdy jsme si slíbili že nikdy nezapomeneme, je zde generace přichazející do křehkého věku, která nikdy nezažila strašné skutky teroristů na vlastní oči."...

Toto vyžaduje hodně vůle a sebazapření vidět v tom smysluplnou recesi. [překvapení]

149656

19.12.2007 18:27

Dětská propaganda

RE: Autore, autore,

Spytihněv 85.?.?.?

Nerad bych upadl do planého teoretizování či nekonečné relativizace.

Kultura obecně je pro mě vytříbení tradic, které pak tvoří obraz, od něhož se odvíjí ostatní hodnoty. Chápu ji spíš jako dlouhodobý fenomén než okamžitý pocit. Je to něco jako zušlechťování. Z toho pak vyplívá, že se jedná o skupinovou záležitost. Podle určitých zvláštních znaků této skupiny (kulturních) jsem schopen se v této skupině orientovat, či jednotlivé skupiny odlišit.

Je možné, že někdo tento pojem chápe i jinak, dalo by se ho chápat i záporně, pak ale kultura je něco jiného než chápu já.
Jestliže je pak skupina lidí zasažena komercializací stejně jako americká populace po tak dlouhou dobu, je téměř nemožné identifikovat něco jako typické kulturní prvky, které by spojovaly tuto skupinu. (A to není jediný faktor). Za kulturu je pak vydáváno cokoliv na čem je možné vydělat, přitom to již s obecnou tradicí nemá nic společného. Jakápak hodnota, či tradice, spojuje třeba Madonu s Amišem? (záměrný extrém). Ale při troše zamyšlení zjistíte, že to tak neobvyklý rozdíl mezi skupinami obyvatel nebude.

Nakonec dojdete k závěru, že hodnotou, která americkou populaci spojuje, je právě destrukce tradičních hodnot, tedy „nekultura“ a nastolení pseudohodnot, něco jako „socialistický realismus“.

Já z toho ale rozhodně radost nemám

149665

19.12.2007 20:59

Podvod peněžní mánie

RE: Takhle to vidím já

Spytihněv 85.?.?.?

[oči v sloup] Švýcare [oči v sloup] ty buď sedíš na hroudě zlata, nebo na nečem jiném [mrknutí jedním okem]

149673

19.12.2007 23:14

Dětská propaganda

RE: Autore, autore,

Spytihněv 85.?.?.?

To všechno bylo v těch "chytrých" knihách? [překvapení]

149682

20.12.2007 10:03

Zubař

RE: Chudák pan hraboš...

Spytihněv 83.?.?.?

Hraboš, jelikož přešel na plně tržní podmínky, tak nečte, neboť čtení nepřispívá na hromádku v ďuře. Proto přirozeně nechápe, o čem článek pojednává.
Pan hraboš také mívá spoustu přirozených nepřátel, a pokud se sám nestává kořistí, umírá vysílením z toho úporného soustavného hrabání. Byly nalezeni i hraboši, kde smrt byla zapříčiněna zadušením.

149727

09.01.2008 09:28

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Částečně si za to Zvědavec může sám

Spytihněv 83.?.?.?

Šílené! To je jako že si každý může za všechno sám, protože má názor? Co se to s Vámi děje?
Jaké důkazy máte na mysli? Vymlátit z bankéřské rodiny přiznání, posvětit ho razítky a vytrubovat to přes všechny média do světa? To je ten důkaz? Nebo jak si vlastně představujete to "explicitně popsané faktografické podloží"?!?
Třeba bych Vám ho mohl poskytnout, kdybych věděl co tím myslíte...

150830

09.01.2008 15:49

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Částečně si za to Zvědavec může sám

Spytihněv 83.?.?.?

A to jako chcete tvrdit, že když řeknu svůj názor, Vy pak do mě střelíte, že si za svojí smrt vlastně můžu sám, neb jsem měl držet hubu...

Bezva [zmaten]

150882

10.01.2008 09:45

Odkud to smrdí?

Otázka

Spytihněv 83.?.?.?

Jestliže je něco jako "antisemitismus", pak logicky vyplývá, že jeho objetí by tedy měli být Semité.
Kdo to je ten Semita?
Semité jsou potomci afroasijských národů, jejichž společným znakem je semitský jazyk (třeba hebrejština).

Jak je možné, že potomek mnoha desítek generací žijíc v českém prostředí, hovoříc česky, žijíc vlastně stejně jako jeho ostatní sousedé, se považuje za Semitu? A proč to dělá?

(A to přesto, že jeho předci nebyli nikdy Semité) [zmaten]

150993

10.01.2008 21:45

Odkud to smrdí?

RE: Su 4 semitske jazyky:

Spytihněv 85.?.?.?

Děkuji za doplnění, ale to nevysvětluje, kde se berou tito „Semité“ ve středoevropském prostoru! Navíc se cítí tak ohroženi, že je musí výslovně chránit (privilegovat) zákon! (Vy snad znáte nějakou komunitu, která se dorozumívá ve vašem sousedství těmito jazyky?)
Jak, prosím, tedy tito „Semité“ zde vznikají?

Normálně bych se neptal, ale je celkem možné, že když někoho v afektu nazvu volem, může se stát, že se převtělí v „Semitu“ a to pak je problém, neboť mohu být označen za „antisemitu“! [mrknutí jedním okem]

151050

11.01.2008 10:12

Odkud to smrdí?

Odpověď

Spytihněv 83.?.?.?

Moc děkuji za vaší reakci.
Já se přiznám, že jsem to tušil, ale zavedl jsem řeč na toto téma v kontextu článku. Ono říci naplno „Semita v českém prostředí bude z pravděpodobností 90-100% vyčuránek převlečený za Semitu“ se setká asi s velkým nepochopením. Proto příspěvky vedoucí k objasňování problému „antisemitismu“ mají svůj velký význam.

Takže z výše uvedených skutečností by mohlo vyplynout, že český „Semita“ je člověk neznámého původu, který se z prospěchářských pohnutek sebeprohlašuje za „Semitu“, aby takto ochráněn (a navíc ideologicky podpořen) parazitoval na svých sousedech.

To by objasňovalo i to, proč se zde líhne tolik „Semitů“. Zde se pak jeví i skutečný anti„semitismus“ jako celkem přirozená reakce ne„semitské“ části populace. Navíc skuteční Semité se pak stávají jakousi vedlejší obětí celé téhle maškarády.

151101

12.01.2008 12:02

Smrt přichází z týlu

RE: Uzavřený pacifismus - co je naivní

Spytihněv 85.?.?.?

Opět mylný závěr, vycházející z naivního předpokladu!

To, že se někdo žene do války, ještě neznamená, že mu nadšení vydrží. Pravý opak bývá pravdou. Ono pak udržet bojové nadšení bývá problém, neboť po vystřízlivění přichází kocovina. Pak už není daleko k tomu, aby se armáda rozešla. „Bojová morálka“ vždy bere za své tak rychle, jak rychle a NESMYSLNĚ umírají kamarádi.

Pak si jistě dovedeme (i nedovedeme) představit, jaká veškerá opatření musí být přijata, aby kýžený masakr pokračoval.

A to jsou přesně i ty důvody, proč je válka programově (a vždy byla) propagandou glorifikována a skutečný pohled na válku byl vydáván za mýtus.
Dostat někoho do války znamená vytrvale tlačit na jeho jistoty a barvitě líčit příčiny jeho mizérie. Současné glorifikování války jako spolehlivého a zaručeného „řešení“ nese pak své hořké ovoce.

Co je pak naivní řešení? Jít na jatka, nebo hledat skutečného nepřítele! Ona obrovská ochota bojovat vyplývá právě s oné nezměrné naivity. Ony Remarqueovy romány se snažily odstranit právě ty mýtické představy o válce.

A statečnost? Je ovce klusající na porážku statečná? Nebo je statečný ten, kdo se dokáže vzepřít té mašinériri usilující o jeho a jiné životy...

151211

14.01.2008 08:52

Reakce blogosféry a několika webů na trestní oznámení na Zvědavce

RE: nazory nejsou duvodem zaloby (ale jejich šíření)

Spytihněv 83.?.?.?

>Trestni oznameni bylo podano za porusovani platnych zakonu
>demokraticke zeme

Demokratická země? A co si pod tím představujete? Snad ne tuto dnešní zvůli státu?
Zákony? A jaké máte namysli? Snad ne ten paskvil co smolí v parlamentu?

Kdysi lidé měli zákon klacku a kamene. Kdyby na něm lpěli, tak je v platnosti stále. Nezdá se Vám, že tudy cesta nevede?
Z těchto důvodů lidé vynalezli umění o věcech diskutovat. A tam udavačství ( a jiné podobné "skvělé vlastnosti" ) nepatří.

Ale i tak si myslím, že žádný "proces" nebude. Systém by tak jenom ještě více poukazoval na svojí tupost.

151369

14.01.2008 14:36

Budou ho muset zabít

Dojem z Rona Paula

Spytihněv 83.?.?.?

Jen v rychlosti, k tomu co jsem shlédl. Vypadá a projevuje se na svůj věk svěže. Má velice sympatický projev, jeho řeč má hlavu a patu (má svůj názor). Navíc ještě ke všemu působí velice upřímně a čestně. Většinou hned na první dojem převyšuje v diskuzi reportéry (oponenty) svým věcným a jasným vyjádřením toho co chce říct a kam směřuje.

Můj pocit je, že to myslí upřímně.

Má i pro politika neobvyklý původ (z běžné rodiny německého přistěhovalce). Profesí je to lékař. Myslím, že už dříve z politiky odešel, nyní se zase vrátil. Hodně studoval, a snad i sportoval. Byl i ve válce jako lékař.

Jeho popularita má silné limity dané právě kampaní (financemi) a přístupem do médií. Prezentován je hlavně alternativními médii. Tudíž těžko lze předpokládat, že zasáhne šedé masy. Můj dojem je, že se ho ta reportérka Foxu snažila spíš zdiskreditovat, než mu dát prostor.

Otázkou zůstává, proč je republikány vlastně „trpěn“. Může se zatím skrývat i pouhá kalkulace některých sil, které si mohou myslet, že osobnost tohoto typu může dodat republikánům mizející důvěryhodnost a po té může být „odejit“ do ústraní. Navíc i kdyby, čistě hypoteticky, byl zvolen, zůstává nezodpovězeno, do jaké míry by mohl dělat svou politiku i pak.

Nicméně je pro mě překvapením, že se vůbec takový člověk ocitá na této úrovni politiky.

151391

15.01.2008 08:34

Budou ho muset zabít

RE: Problém je jinde!

Spytihněv 83.?.?.?

Návrat ke zlatému standartu je v zásadě teoreticky možný! Ale neřeší ten zásadní problém!

A to je finanční monopol!

Finanční monopol je příčinou světových nesnází. A finanční monopol zlatý standart odstranil. A proč? Z důvodů lichvy! Úrok nabourává veškerý standart! I kdyby ho zase zavedl, tak jen proto, že bude opět manipulovat i tímto standardem (jako kdysi). Navíc vlastní většinu světového zlata.

Zlatý standart má z účel stanovit pevný bod v hodnotě peněz. Na to ale není potřeba zlato! Může to být tak dobře i samotná populace lidí. Nebo cokoliv co stanoví nemanipulovatelnou, nezcizitelnou a pevnou míru. Je to v zásadě jedno.

Ale bod číslo jedna zůstává! Dostat finanční monopol pod absolutní kontrolu a zajistit tak rovný přístup všech k oběživu.

151495

16.01.2008 09:52

Metoda „Mandrake“

Původ tohoto marastu

Spytihněv 83.?.?.?

Hezký a vcelku vyčerpávající popis celého podvodu. Jedna věc však chybí. Jak to, že toto vůbec vešlo v život?

Zkusil bych doplnit.
Pohled na peníze jako na věc, která má svou samostatnou hodnotu, lze s ní obchodovat, lze jí půjčovat na úrok, jde o ní smlouvat atd., zapříčinil přesně tento systém.

Peníze nefungují jako míra, ale jsou sami měřeny. A to je jádro problému. Nefungují již jako oběživo, ale je jim dána jakási pseudohodnota, ve kterou systémoví zotročenci zoufale věří.

Pokud půjčím 10-, a budu chtít zpět 11,-, vždy začnu oběživo a jeho míru nabourávat ve své podstatě. Úrok způsobuje odsávání oběživa z oběhu, následně jeho nedostatek a pak recesi. A tady je počátek toho, co máme dnes. Tlak na stále nové oběživo a postupný vznik celého paskvilu který právě prožíváme. Když kluci na dvorku budou hrát kuličky a jeden z nich bude jen půjčovat a vždy bude chtít o kuličku navíc, hra je přestane brzy bavit. Kdo je hrál, tak ví, kde všechny kuličky skončí.

Jen bych doplnil. Pokud lidé přestanou v tento nesmyslný systém věřit, tak se zhroutí jak domeček z karet. Stojí skutečně jen na této nesmyslné víře, že něco jako peníze, má svou vlastní hodnotu. NE! Potřebujeme míru, kterou můžeme měřit to, co chceme směnit! A o tom se nemůže handrkovat!

151611

17.01.2008 08:35

Metoda „Mandrake“

RE: Původ tohoto marastu

Spytihněv 83.?.?.?

Tento problém je tak starý, jak je staré půjčování peněz do oběhu. Nezáleží na tom jestli je měna zlatá nebo papírová.

V ten moment totiž měna přestává být ekvivalentem, ale stává se nástrojem ovládání. Postupné znehodnocování pak samozřejmě přinese i papír a nakonec pouhou cifernou chiméru. Tím se pak celý kolotoč jen uvolňuje.

Již Césara zapíchli pravděpodobně proto, že peníze učinil státní výsadou. To tehdejším bankéřům také nevonělo, přišli o své nekonečné úroky. Nakrátko tak zastavil hospodářský úpadek Říma. To se ale po jeho smrti zase změnilo. Jedině expanze tak mohla kompenzovat inflační marast.

151719

24.01.2008 10:13

Války jsou nutné

Válka... je prohra

Spytihněv 83.?.?.?

Vždy jsem měl pocit, že tyto stránky jsou místem čtenářů a přispěvovatelů, kteří jsou proti válce jako způsobu řešení čehokoli.

Lidé (a nejen oni) mají na výběr jak se zachovat. Je to cesta jak žít. Válka není cesta jak žít. Je to cesta jak se zničit.

Válka je důkaz neschopnosti přežít jako společenství. Je cestou k zotročení sama sebe nebo jiných. Cesta úpadku.

Cesta jak přežít je spolupráce. Pokud dokážou lidé souznít, pak je to cesta k osvobození sama sebe a k přežití jako společenství. Zároveň jsem si vědom, že toho není každý schopen. A tak máme války.

Násilí je znak nedokonalosti a blbosti. Souznění je obrazem dokonalosti a moudrosti. Pokud budu donucen k válce, tak jen proto, aby byli zničeni ti, co chtějí válku. Válka je prohrou všech.

152473

24.01.2008 15:43

Války jsou nutné

RE: Válka... je prohra

Spytihněv 83.?.?.?

Souhlas...

To, že je někdo donucen k válce, je prohra všech.
Pokud sám musím bojovat, je to znamení, že něco selhává (nefunguje). V tom případě jsem zastáncem boje za to, aby to již neselhalo. Tento boj může mít různé tváře. Válka je ta zvrácená tvář a je tudíž vlastně prohrou.

Není možné vzdát se boje jako takového. Ti co se ho vzdají, skončí jako oběti těch, co se ho nevzdají. Museli by se ho vzdát všichni. Proto boj chápu jako nutný akt obrany ale s tím, že prosazuji stále vůli k dohodě. Je to pracné, ale může to dospět ke všeobecné shodě neválčit.

152508

14.02.2008 09:50

Pruhy na nebi

RE: je to asi paranoia

Spytihněv 83.?.?.?

Na toto téma se diskutuje opravdu jen velice těžko. Sám jsem se o tom několikrát přesvědčil.

Už ani nevím kolik je to let dozadu, jsem pozoroval oblohu a něco mi nesedělo. Bylo to nové. Nikdy před tím se to nedělo. Za některými letadly vznikal trvalý rozšiřující se opar. Jednou jsem to zkoušel spočítat, kolik je třeba přeletů, aby se zatáhlo úplně. Nebylo tak zase tak nemožné číslo, stačí několik desítek, a máte zataženo.
Není to žádný výkyv podmínek v atmosféře, prostě vidíte, že některá letadla práškují, a některá ne. Dokonce jsem to i fotil a ukazoval v okolí. Někteří mě automaticky měli za cvoka, ale většinou každý řekne (kdo vidí a není slepý) co s tím ale chceš dělat? To je asi teď normální!
Už jsem se na to vykašlal, akorát někdy ráno se mrknu na oblohu, a zjistím jestli je „popráškováno“. Většinou se totiž „zatahuje“ přes noc, brzy ráno je to evidentní, je zřetelně vidět trvale se roztahující pruhy. Je to skutečně jak zlý sen a radši o tom ani nepřemýšlím, neboť mě to již svého času dohánělo k pocitu zoufalství a bezmoci.

Pak se objevily první „vysvětlení“ na internetu. Jedno z nich je v tomto článku. První protesty proti „chemtrails“ jsou ale myslím z Nového Mexika, kde bývalo trvale azůro, a nyní tam znají jen „mlhu“. Nikdo se ale pokud vím tou hrstkou protestujících "indiánů" nezabýval.
Jestli je celý článek paranoiou nevím, ale občas se podívejte také nad sebe, a radši moc nepřemýšlejte o tom co vidíte. Ta paranoia je totiž plíživá a dostat jí z hlavy není jednoduché. A raději ani nekoukejte na předpověď počasí, neboť na některých mapách snímajících atmosféru je uvidíte také.
Jinak manželka mi řekla ať se na to už vyse.., a já se povětšinou držím její moudré rady.

154151

14.02.2008 10:25

Pruhy na nebi

Konspirace

Spytihněv 83.?.?.?

Pokud chcete páchat zvěrstvo v globálním rozměru, musíte k němu nejprve vymyslet konspirační teorii. A zatímco se lidstvo pře o pravdivost této konspirační teorie, vy jim můžete v klidu sr.. na hlavu!

154154

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7

Káva pro Zvědavce

31

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 69 čtenářů částkou 10 942 korun, což je 31 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 0

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
21,00 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,57 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,36 Kč
100 japonských jenů
19,07 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,09 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 018,97 Kč
1 unce stříbra
581,85 Kč
Bitcoin
841 646,37 Kč

Poslední aktualizace: 16.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 339 615