Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 53 příspěveků, 5 různých jmén: anonym, Hox, jan.p, PejsekAK_, ušní tahač.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.08.2011 12:51

Dluhová krize – trojský kůň pádu Ameriky

Secret of Oz

Hox 89.?.?.?

Vynikající dokument na toto téma je Secret of Oz - http://www.youtube.com/watch?v=swkq2E8mswI

252221

23.09.2011 12:47

Editor Zvědavce znovu předmětem vlídného zájmu policie

Držím Vám palce.

hox 89.?.?.?

Držte se. Ten váš přímět na konci mi připoměl jednu pasáž (oni to mají zmáknuté i déle, než 2000 let):

"Vyvedl (vězně) a dal je pod pily, pod železné mlátičky, pod železné sekery, a hodil je do pecí na pálení cihel. A tak se choval ke všem synům měst Amonovců ... " (2 Samuel, 12:31)

cenzoři českého překladu Bible si se zde vyřádili: „Jeho obyvatele odvedl a dal k pile, k železným dlátům a sekyrám; některé poslal do cihelny. Tak naložil se všemi městy Amonců.“

253800

31.03.2013 20:28

Byl Stalin horší nebo lepší než Truman a Roosevelt?

na pravou míru

PejsekAK_ 89.?.?.?

Stalina a stalinskou epochu nelze hodnotit "jen dobře" nebo "jen špatně", aniž by člověk upadl v černobílé vidění a idiotizmus. V důsledku cca 50ti leté informační války, dnes, pokud neumíte dobře rusky a nezajímáte se o věc, je kromě triviálních věcí téměř vše co o Stalinovi víte, nebo si myslíte že víte, lež nebo polopravda.

Namátkou - "desítky milionů" obětí stalinizmu - lež, nic takového se nestalo. Na základě údajů archivů NKVD, počet popravených lidí za celou stalinskou epochu (tj. 30 let): 642 tisíc lidí. Počet uvězněných za stejné období: cca 3 miliony (z nich zemřelo poměrně nízké procento). Publikováno v roce 1991-2, žádný historik to od té doby nezpochybnil. Mezi těmito lidmi bylo mnoho nevinných, ale také mnoho těch, kteří tam byli oprávněně.

Mýtus o Stalinovi jako tyranovi a člověkem s absolutní mocí - věřte čemu chcete, ale archivní dokumenty takový obraz vyvrací. (viz např. knihy Muchina, kde to podrobně rozebírá, nebo aktuální 6ti dílný dokument "Stalin s námi" vysílaný v roce 2013 na stanici NTV).

Ad "stalinské čistky" roku 37 - nebyly to stalinské čistky, další mýtus. Stalin nebyl jejich iniciátorem a jakmile mohl, zastavil je. Tradégie roku 37 byla výsledkem činnosti kryptotrockistů a kariéristů v reakci na tzv. stalinskou ústavu roku 1936, která byla krokem k odstranění strany od moci, předpokládala alternativný volby. V těchto volbách by na každý post byl jeden uchazeč od strany a nejméně jeden nestraník.
Partijní "elita" a byrokracie se vylekala, že neprojde ve volbách a "najednou" objevila ve svých rajónech "rozsáhlé protisovětské spiknutí", a začala požadovat povolení k represím. Precedent zajistil předseda sibiřského obkomu VKS(b) Ejche, který poslal 29.6.1937 na politbyro požadavek na "mimořádné pravomoce" rozstřílet několik tisíc lidí ve své oblasti a poslat do gulagu několikanásobně více. Po tomto precendentu následovala lavina podobných žádostí od všech předsedů oblastních stranických organizací, kteří "najednou" objevili u sebe "rozsáhlé spiknutí" a požadovali povolení k masovým represím. Včetně Chručšova - tehdejší předseda moskevské organizace, požadoval povolení k represím 30 tisíc lidí, poté co ho "vyčerpal", ještě několikrát požadoval zvednout "limity na odstřel".
Reálně se jednalo o akci zednářů a (krypto)trockistů, akci likvidace před volbami všech potenciálních oponentů ve volbách a čistku nejschopnějších a nejvzdělanějších lidí.
Podstata tedy je, že požadavky na represe šly odspodu nahoru, nikoliv naopak. Jediná "vina" Stalina je ta, že jim nedokázal zabránit (logika okolností je nadřazena logice záměrů).
To byla první etapa represí let 37-38, nechvalně známé "trojky" (polní soudy) a "Ježovština". Poté co Stalin zkonsolidoval síly a podčinil si NKVD skrze Beriju, začala druhá etapa, tentokrát už by se dala nazvat stalinská, ale podstatou neměla ...

Automaticky kráceno

287420

31.03.2013 20:29

Byl Stalin horší nebo lepší než Truman a Roosevelt?

RE: na pravou míru

PejsekAK_ 89.?.?.?

...
To byla první etapa represí let 37-38, nechvalně známé "trojky" (polní soudy) a "Ježovština". Poté co Stalin zkonsolidoval síly a podčinil si NKVD skrze Beriju, začala druhá etapa, tentokrát už by se dala nazvat stalinská, ale podstatou neměla s tou první nic společného - spočívala v tom, že Stalin provedl čistku v NKVD a stranickém aparátu, a poslal "k stěnke" nebo do gulagu všechny ty, kteří byli odpovědní nebo se přímo dopouštěli zvěrstev první etapy represí. Na rozdíl od 1. etapy ("ježovštiny") tato druhá etapa represí nebyla ani masová, ani nepodložená - rozsahem byla mnohem menší, byla adresná, zaměřená z drtivé většiny na členy NKVD a vyšší stranickou "elitu".

A co dělají dnešní liberálové - počítají jak nevinné oběti první vlny represí, tak jejich katy, kteří v druhé etapě následovali osud svých obětí, mezi oběti "stalinismu" a házejí je do do jednoho pytle. Liberálně-demokratická lžilogika v akci.

Mohl Stalin reálně represím zabránit? Vzhledem k tomu, že se proti němu postavilo celé byrokratické vedení (pod taktovkou kryptotrockistů a zednářů), odpověď zní ne - pokud by se o to pokusil, tehdejší stranická věrchuška by ho odstranila a dnes by pravděpodobně byl mezi obětmi "stalinských represí".

Co se týká stalinské ústavy r. 36, ta byla v tehdejším světě, i na západě, hodnocena jako nejdemekratičtější a nejpokrokovější ústava obecně. Obsahovala mj. - alternativní volby (v praxi = odstranění strany od moci nekrvavou cestou), právo na práci, bezplatné vzdělání a péči o zdraví, 8 hod. pracovní den - obecně věci, o kterých si na Západě tehdy mohl obyčejný člověk nechat jen zdát. Perlička - ústava obsahovala 143 článků, z toho komunistická strana (VKS(b)) byla upomínána pouze v jednom z nich. O "vedoucí úloze strany" tam nebylo ani čárky. To, že v důsledku teroru rozpoutaného stranickou byrokracií, která se vylekala že by mohla přijít o moc, pak bylo v praxi vše jinak, nebyl záměr ani vina Stalina.

Závěr je zhruba ten, že nic není černobílé a v rámci snahy o neopakování historie je třeba stavět svůj pohled a pochopení na historii na tom, co se skutečně dělo, a ne na mýtech o tomtéž.

Pokud by byl zájem, můžu dát odkaz na mnoho knih a článků, které se realitou stalinské epochy a Stalinem zabývají, a nikoliv šíření mýtů. V zásadě v ruštině, ale něco i v češtině.

V 90. letech řekl jeden představitel sovětské inteligence, který byl 10 let v gulagu: když vidím co se kolem děje nyní, stávám se stalinistou.

287421

13.09.2013 06:47

Nevěřím, že agrese vůči Sýrii byla odvrácena

Agrese vůči Sýrii nebude

PejsekAK_ 89.?.?.?

Rusko bylo v tomto týdnu přiznáno skutečnou (konceptuální, nadnárodní) mocí přiznáno v roli roli rovného partnera a subjektu globální politiky... takže na USA už nezáleží a agrese do Sýrie nebude. Pro USA je určen scénář postupné likvidace, obdobný perestrojce SSSR.

Pokud se doteď "vše řešilo" mezi atlantickým a eurasijským křídlem globalizátorů, teď je atlantické křídlo ze hry a "vše se řeší" formou tendru na kreativitu mezi eurasijským křídlem a Ruskem - kdo nabídne lepší řešení, toho řešení se realizuje.

Putin dostal od globální konceptuální moci 3 kvitance:
- dopis-prosbu papeže na G20
- obálka Tima - "World according to Putin"
- dostal prostor v hlavním anglosaském propagandistickém plátku NYT

296023

13.09.2013 10:04

Nevěřím, že agrese vůči Sýrii byla odvrácena

RE: Demagogie černobílého vidění

PejsekAK_ 89.?.?.?

souhlas jen částečně, a v některých bodech - ach kdepak. V po-stalinské epoše to platilo, SSSR a Emerika hrály na jedny noty, a konflikt byl divadýlko. Za Jelcina taktéž, i když tehdy bylo Rusko okupovaná země defakto, a nerozhodovalo skoro nic. Dneska s Putinem je to ale naopak - na kamery úsměvy, a za oponou tvrdé boje, stačí sledovat zprávy a odfiltrovat balast, a celý proces jde docela dobře sledovat. Poslední "dárek" USA Putinovi byla vražda ruského diplomata v Abcházii.

>Současnost je taková, jakou ty dvě mocnosti dohodly a o budoucnosti to platí také.

do budoucna není bezvýhradně dané naprosto nic, z principu, vždy jsou jen varianty a pravděpodobnosti, a netřeba zapomínat na Náhodu..

296035

13.09.2013 11:29

Nevěřím, že agrese vůči Sýrii byla odvrácena

RE: Demagogie černobílého vidění

PejsekAK_ 89.?.?.?

>
>Obama: "Ty vole, Vladimíre, já jsem úplně v pr.eli. S tou
>červenou čárou jsem si pěkně naběhl. Teď už je to v
>kongresu a já jsem úplně na prášky."

>
>Putin: "Hele, Baracku, a co kdybych Asadovi navrhl, ať se vzdá
>chemických zbraní?"

tak nějak to i bylo, ale narativ byl trochu jiný - Obama by nejradši vůbec nejezdil, kdyby nemusel, a to 20ti minutové setkání bylo o tom, že Obama přiběh za Putinem s prosíkem, aby mu pomohl z té prekérky nějak vymanévrovat bez fiaska... Putin mu pomohl, ale něco za něco (detaily viz http://leva-net.webnode.cz/products/obstrukce-na-cerny-zpusob/)

pro ilustraci rozkladu sil a kdo dnes něco řeší: s Cameronem na g20 Putin jednal 2.5 hodiny, od 00:30 do 03:00 v noci, tam asi byla seriózní diskuse. S Obamou se bavil 20 minut a to jen proto, že za ním Obama přiběh, aby mu vytáhl trn paty..

296039

13.09.2013 12:03

Nevěřím, že agrese vůči Sýrii byla odvrácena

RE: Demagogie černobílého vidění

PejsekAK_ 89.?.?.?

Za poslední 2-3 měsíce se globální situace výrazně změnila ve prospěch Ruska a neprospěch USA, díky mistrovským tahům Putina (bez nadsázky)
jedna fotka za všechny, ilustrující tuhle změnu: "uctivý předklon před vyšší hodností" - http://randyreport.blogspot.cz/2013/09/president-o...

jde o to, že USA si nemůžou dovolit nezaútočit na Sýrii, aniž by to byl konec Pax Americana, ale nemůžou si dovolit ani zaútočit, když se celý svět obrátil proti nim, to by byl také konec Pax Americana. "Elita" USA s Obamou v čele se vmanévrovala do nemožné pozice, a jedinou cestou jak s toho vylézt z jakž-takž zachování tváře, bylo to co se nakonec i odehrálo, a je celkem slušná pravděpodobnost, že to opravdu v principu bylo přesně tak, jak jste napsal [smích] (viz ten článek co sem linkoval)

296043

13.09.2013 13:37

Nevěřím, že agrese vůči Sýrii byla odvrácena

RE: Agrese vůči Sýrii nebude

PejsekAK_ 89.?.?.?

USA spotřebovávají 50 procent světových prostředků při 5% populace, co se týká vyprodukovaného odpadu, tam s přehledem s velkým náskokem vedou nad zbytkem světa. Civilizace na jedno použití, vše se spotřebovává neproduktivně, na dluh, použít a zahodit. Objektivně, taková civilizace je sebevražedná, a globalizátoři si to uvědomují velmi dobře, a jelikož nejsou sebevrazi (satanisté ano, sebevrazi ne), obětují raději USA než sebe. Dříve nebo později, tak nebo onak, ale USA v současné podobě přestanou existovat.

296050

14.09.2013 06:14

Nevěřím, že agrese vůči Sýrii byla odvrácena

RE: Demagogie černobílého vidění

PejsekAK_ 89.?.?.?

..a přesto se realizuje přesně ten scénář, o kterém Kerry řekl, že "Asad to neudělá a nemůže to být uděláno"

296103

14.09.2013 21:59

Nevěřím, že agrese vůči Sýrii byla odvrácena

RE: Demagogie černobílého vidění

PejsekAK_ 89.?.?.?

tady je doloženo, že Obamovo okolí o tom "dealu" do poslední chvíle nic netušilo:

"Russia’s Chemical Weapons Proposal Offers Obama Face-Saving Chance"
http://www.strategic-culture.org/news/2013/09/13/s...

296140

18.10.2013 17:04

Putinův valdajský projev

RE: V rusku zaostává instalace absurdních židovských divadel.

PejsekAK_ 89.?.?.?

židobolševická revoluce v režii anglosasů byla, socializmus Stalina už nikoliv. Nicméně, revoluci bylo spíše pomoženo, a byla zneužita pro cíle "zahraničních patronů", protože revoluční situace v rusku objektivně nazrávala, a nebylo to způsobeno nějakým židovským komplotem, ale čím dál víc hovadským chováním ruské "elity" a církve, která ji podporovala, k 95-98% procentům národa. Nebýt nulové reflexe chování tamní elity zhruba sto let předtím, žádná revoluce by nebyla. Bez nějaké významnější podpory obyvatel se revoluce nikde neodehraje.

298097

18.10.2013 19:13

Putinův valdajský projev

RE: V rusku zaostává instalace absurdních židovských divadel.

PejsekAK_ 89.?.?.?

abych se neopakoval již napsané a nepsal 10 stránek (je to obsáhlé téma), odkážu vás na diskusi s panem Zdeňkem zde: leva-net.webnode.cz/products/koho-volit-/

298103

18.10.2013 19:32

Putinův valdajský projev

RE: V rusku zaostává instalace absurdních židovských divadel.

PejsekAK_ 89.?.?.?

jinak máte pravdu v tom, že důvodem bylo morální selhání, o tom právě píšu. Úředníků včetně. V rusku žilo cca 100.000 příslušníků tzv. "elity", vyšší třídy, důstojníci, úředníci, statkáři apod., zbytek živořil, tato tzv. vyšší třída zhruba 50-70 let před revolucí postupně utahovala "těm dole" šrouby, až překročila nejen únosnou, ale i povolenou míru. Tendence k revoluci ve jménu sociální spravedlnosti byl tehdy v rusku objektivní proces, díky morálnímu selhání elity. A žádných 300 hrdlořezů z New Yorku s Bronsteinem(trockým) v čele a miliony ve zlatě by bez toho objektivního procesu nic nezmohlo.

Stalin se nestal přítelem a spojencem anglosasů, Stalin chytrou politikou přinutil své úhlavní nepřátele, aby mu začali pomáhat. To bylo jeho velké geopolitické vítězství, bez něhož už by dnes Rusko ani Slované obecně asi neexistovali. Vylodění spojenců v Normandii proběhlo až tehdy, když bylo jasné, že ruská armáda si s Němci hravě poradí, ať už bez spojenců nebo s nimi. Také byla připravená operace okamžitého rozpoutání další války, tentokrát "spojenci" (usa+británie) proti zdecimované armádě SSSR. Jen rychlost, s jakou rudá armáda dobyla Berlín (západní velení počítalo nejméně 2-3 týdny, Rusové toho dosáhli za několik dní), ukázala "spojencům" že tak zdecimovaní nejsou a tak od toho upustili. Také bych připomněl výrok amerických kongresmenů - "Pokud bude vyhrávat Hitler, pomůžeme jemu. Pokud SSSR, pomůžeme Hitlerovi." O tom, že Churchill fanaticky nenáviděl komunizmus a Stalina snad není třeba psát. S takovými "spojenci" Rusko ani nepřátele nepotřebovalo..

298106

23.10.2013 23:26

Putinův valdajský projev

RE: V rusku zaostává instalace absurdních židovských divadel.

PejsekAK_ 89.?.?.?

čtěte pozorněji. Tendnence se neobjevuje nikdy najednou, od toho je to tendence. V Rusku to začalo pod povrchem vřít už od 70. let 19. století. Pak už to v podstatě jen gradovalo. Elita nereagovala tehdy, když měla a ještě mohla, později na to doplatila. Psal jsem o tom, že tehdy tam byla objektivní tendence hladu po větší sociální spravedlnosti, která sílila desítky let. Tato objektivně existující tendence, nálada ve společnosti, byla později manipulována a ZNEUŽITA ke krvavým cílům tou sebrankou, která vám tak zvedla tlak. Dobrý úmysl byl zneužit k špatným, satanistickým cílům. Nebo myslíte, že Rusové se dopředu plánovali zabíjet po milionech navzájem v občanské válce?

298482

04.11.2013 09:04

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

pečení holubi nelétají...

PejsekAK_ 89.?.?.?

BitCoin má jeden zásadní morální problém, ten, kdo naskočil dříve, nemusí hnout ani prstem a je možná už milionář, miliardář... dobré tak pro spekulanty a nákup drog na černém trhu. Jinak neodpovídá základnímu principu dlouhodobě udržitelného systému: objem peněz se musí rovnat objemu zboží + služeb. Tj. musím mít možnost pěněžní zásobu nafukovat a ufukovat podle potřeby, aby nevznikaly tlaky na ekonomiku. Tohle bitcoin nesplňuje, je to v principu pyramida, jedno velké letadlo, které sice možná poletí pár (desítek) let, ale furt letadlo. Jediná proměnná zde totiž je hodnota jednoho bitcoinu. Pokud by se měl používat v ekonomice jako valuta, hodnota jednoho bitcoinu by časem byla (všechno na světě) / 21.000.000 bitcoinů.... čili velmi mnoho, odhadem 1BTC = miliony současných dolarů. Ten co si koupil v roce 2010 1 pizzu za 10 tisíc BTC by asi litoval....

299154

04.11.2013 09:23

O „evropské volbě“ Ukrajiny

RE: Básnička

PejsekAK_ 89.?.?.?

podle mého chápání, EU učinila ukrajinské "elitě" nabídku, "kterou nelze odmítnout". Jde o to, že až do roku 1996 platil na ukrajině zákaz na soukromé vlastnictví, ale ukrajina byla "privatizována" do rukou oligarchů dlouho před tímto datem. (j)"elita" se možná domnívá, že když půjde EU na ruku, ta jim ty krádeže zlegitimizuje tím, že se bude tvářit, že je vše ok.
Další aspekt "nabídky", kterou nelze odmítnout, jsou konta ukrajinské "elity" v evropské jurisdikci (strašilka ala kypr).
Co se jedná národa, řekl bych že většina je proti asociaci s EU.

299155

04.11.2013 09:24

O „evropské volbě“ Ukrajiny

RE: Básnička

PejsekAK_ 89.?.?.?

ad básnička, je popsána tady: http://expert.ru/expert/2013/42/kuda-uhodit-ukraina/

...přibližně jako u nás, masáž "EU=světlá budoucnost"

299156

04.11.2013 11:24

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

RE: pečení holubi nelétají...

PejsekAK_ 89.?.?.?

lokální měny jsou dobrá věc (LETS ats, časové "kredity"), určitě budou, ale jako jediný systém globálně to nejde. To na co poukazujete je právě proto, že peněžní zásoby je méně (a v nesprávných rukou), kvůli parazitické podstatě dnešního finančního systému - půjčování peněz do existence a exponenciálně se zvyšující compound interest. To už dlouho nebude, a je to šílený protilidský systém, s tím souhlasím. Ale BitCoin ani LETS systémy nejsou náhradou (bitcoin vůbec a LETS bude +- jen na komunitní úrovni, tam má své místo), to budou peníze nezatížené úrokem a emitované třeba formou základního příjmu, tak aby odpovídaly reálným potřebám a byly jen prostředkem směny, ne hodnotou samy o sobě. Bude pravděpodobně spojeno s malým demmurage, pro zabránění sterilizace formou mrtvých vkladů.

299163

05.11.2013 07:37

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

RE: Internetové akcie pred koncom tisícročia

PejsekAK_ 89.?.?.?

ten alternativní systém je už několik let vymyšlen, jmenuje se energoinvariant: Finanční systém, peníze, zlato. O energoinvariantu

299196

30.11.2013 11:08

1993 – 2013: Končí dvacetiletí „pas de deux“ Ruska a USA?

Výborný článek

PejsekAK_ 89.?.?.?

k rozšíření tématu "jak putin přišel k moci":
http://leva-net.webnode.cz/products/matrice-pricho...

a jak to vidí tamtéž "Taurus":

Budu se hlavně držet toho, co řekl o tomto Pjakin.
Putin v r.1999 pracoval jako pomocník primátora Petrohradu Sobčaka, t.j. patřil ke křídlu Pitěrských, před jmenováním pracoval chvíli jako šéf ochranky Jelcina (tehdy byly 2 hlavní mocenské skupiny - moskevská "semja" okolo Jelcina a petrohradský klan, pozn.).
Situace v Moskvě a ve vládě byla taková, že moc ve státě vlastnila skupina 7 oligarchů, která se přikrývala věčně opilým Jelcinem. Tomuto klanu se říkalo "semja"(rodina). V tomto klanu byla hodně zaangažována i dcera Jelcina se svým manželem.
K roku 1999 touto "rodinou" Rusko už bylo zbaveno suverenity a byly připraveny podmínky na rozčlenění Ruska na několik nezávislých států - Chasavjurtský mír v Čečně, a dokonce v některých autonomních oblastech byli natištěny vlastní peníze (uralský frank např.).
Klanu "semja" bylo jasné, že až národ pochopí, jakou hru s nima sehráli, tak veškerý hněv se vyleje na ně a na Jelcina.
Začali usilovně hledat "obětního beránka", za vlády kterého proběhne rozpad Ruska. Bylo přijato rozhodnutí, že veškerou vinu za stav věcí svalí na petrohradské křídlo, které v té době reálnou moc ve státě nemělo.
Putina doporučil Berezovský, jako skromného a nevýrazného pracovníka. Nejdříve ho prosadili do funkce předsedy vlády, a potom po pár měsicích mu Jelcin předal moc.
Fjodorov třeba říká opak. A to, že Jelcin poznal v Putinovi schopnosti státníka a proto ho prosadil do funkce prezidenta.
Vzhledem k tomu, že Jelcinova "rodina" měla největší "zásluhu" na přípravě země k rozpadu, přikláním se spíše k verzi Pjakina, a to, že Putin byl vybrán jako "obětní beránek". Dokonce Berezovský několikrát prohlásil, že Putin byl jeho největším životním omylem a nejhorším rozhodnutím. Čímž přiznal, že se v osobě Putina šeredně zmylil, a že ten nesplnil úlohu, která se od něho očekávala.
Takže shrnu. Putin dostal zemi, která byla zbavena suverenity, bylo téměř všechno rozkradené, armáda nefungovala, zbraně sešrotované (ponorky, lodě, zastavena výroba). Národ byl v naprosto nesvépravném postavení - měsíce až roky se nevypláceli mzdy, důchody, soc. dávky, a navíc byly připraveny podmínky k rozčlenění země. Rusko jako země, mělo HDP na úrovni Dánska a žádné postavení ve světě. Zemi v takovém stavu mohl převzít jenom sebevrah. Putin to udělal.

300099

03.12.2013 22:38

Pro Ukrajinu se otvírají brány pekel

kvalitní analýza, rusky

PejsekAK_ 89.?.?.?

http://fct-altai.ru/?p=4005

Situaci na Ukrajině a v Rusku je věnovaných posledních 20-25 minut.

300259

17.12.2013 18:03

Střet civilizací podle Vladimira Putina

RE: Putin není spasitel

PejsekAK_ 89.?.?.?

Putin postupuje po míře možností... i na oligarchy dojde, vypadá to že již brzy. Momentálně dostali šanci, podle všeho do Soči, na mírnější zacházení, pokud dostanou rozum a převedou nakradené miliardy z offshorů zpět do Ruska. A pokud budou i potom čůrat proti větru... výsledky jsou předpověditelné.

300909

19.12.2013 11:45

Střet civilizací podle Vladimira Putina

RE: Putin není spasitel

PejsekAK_ 89.?.?.?

Týden po Putinově ohlášení boje s offshory - o stáhnutí z offshorů a návratu do ruska (a placení daní tam) oznámil:

RusGidro (3. největší světová vodoelektrárenská společnost)
RusAl (3. největší světový producent hliníku)
Rosněft
KamAZ
Металлоинвест

http://russkiy-malchik.livejournal.com/401231.html

301026

19.12.2013 13:08

A není úniku

Biofer

PejsekAK_ 89.?.?.?

Existuje pasta Biofer, 75 kč tuba, vydrží několik měsíců. Bez fluoru a jakýchkoliv dalších hnusů, a jak si na ni zvyknete, už hnus typu colgate v životě nedáte do huby..
Dá se lehce objednat a je i kompatibilní s homeopatiky (neobsahuje silice)

301039

Saker v podstatě nic nechápe, ze strany Janukovyče (nebo toho, kdo mu to poradil) to by vynikající krok, vítězný při jakémkoliv rozhodnutí "opozice":

- když odmítnou, bude moc říct vidíte, neměli zájem na řešení situace, jen na násilí
- když přijmou, bude to radikální část Majdanu vnímat jako jejich zradu a Jacenjuk i Kličko budou do pár měsíců politické mrtvoly.

Navíc podmínka byla, že "trio" ukončí násilí na Majdanu a zajistí jeho vyklizení, všech okolních ulic, a osvobození všech oblastních administrací.

Vtip je v tom že kontrolu na majdanu má teď radikální uskupení "pravý sektor" (banderovci a jiní), a "trio" (Jacenjuk, Kličko a Tjagnibok) na ně nemají sebemenší vliv. Kličko dostal od "svých" hasičákem do xychtu, když se jim pokoušel před pár dny něco vysvětlit.

Byl to mistrovský tah, tahle nabídka Janukovyče - nabídka, co se nedá ani přijmout, ani odmítnout.. proto po jejím zaznění zachvátila opozici panika a tři dny nebyli schopni se vyjádřit. Teprve včera. A ehjle: "odmítáme ve všech bodech".

Majdanová "revoluce" se blíží k finiši, opozice je v panice a Kličko už si chystá letenku do Německa a plánuje únikové cesty.

303415

to byl samozřejmě jen hodně zkoncetrovaný popis variant, je tam toho mnohem více.
komu to bude říkat - "znepokojené" světové věřejnosti (eufemizmus, samozřejmě, různým figurkám v režii USA a EU, které neustále vyjadřují "znepokojenost" nad nedodržováním lidských práv na Ukr.), protože ti teď mají neustále plnou hubu keců o "nepřípustnosti použít proti mírným protestujícím jakékoliv násilí" atd. atd.

Pokud opoziční trio odmítne, nemá jinou možnost než skočit do postele k neonacistům a SS Galizien Pravého sektoru, kteří nyní mají pod kontrolou Majdan. Ti už začali pomalu i s pogromy na židy, značkují domy, dělají spisky, jeden židovský učitel už skončil v nemocnici, napaden před synagogou.

Pokud přijmou, budou v očích radikálů a fašistů na Majdanu zrádci, a stejně nebudou schopni zajistit dodržení podmínek, které byly součástí nabídky, protože na Majdan už nemají vliv - jsou spíš jeho rukojmí.

Tím že opozice odmítle a skočila do postele k SS Galizien, USA, EU a spol. už těžko bude moct něco říct proti silovému vyčištění Majdanu.

303444

15.04.2014 11:08

Provolání k obyvatelům západní a centrální Ukrajiny

Carjov, ne Carev

ušní tahač 89.?.?.?

správná transkripce, i výslovnost je "Carjov", má ve jméně přehlasované "e", které se čte jak "jo". Podobně jako Fjodorov a ne Fedorov, Solovjov a ne Solovev atd.

308515

19.09.2014 10:56

Úloha křesťanství v procesu globalizace

biblický projekt

Hox 89.?.?.?

článek je v mnohém nepřesný a místy celkem chaotický, ale v jádru poukazuje na objektivní jev Bible jako koncepce globalizace, která je reálně prováděna nejedno století. Historicky reálné křesťanství a Bible je skutečně hlavně nástrojem ovládání a kontroly, z větší části na podvědomé úrovni, formováním stereotypů myšlení a chování nejedné generace na nejednom kontinentu.

317713

12.11.2014 08:00

Proč páchá Evropa sebevraždu?

RE: pan

Hox 89.?.?.?

Doporučuji přečíst i diskusi za čl. na levanetu. S největší pravděpodobností žádný profesor Christie neexistuje a článek je operací po seznámení Evropanů se scénářem, dopředné publikování informace o konkrétním scénáři s cílem danou publikací ho neutralizovat - podobně jako informace o chystaném teeroristickém útoku s pojmenováním guilty party, nebo publikace o chystaném tunelu/korupci atd. zabrání realizaci, protože pro aktéra se stává operace nevýhodnou, rizika můžou převážit zisky. Proto publikace na levanetu je na místě.

320854

08.12.2014 08:26

Juvenilní justice v Norsku

RE: Konec civilizace

jan.p 89.?.?.?

z jedné analýzy:

...
Ve výsledku se marxizmus nemohl stát ideologií celosvětového státu, nemohl potlačit závody ve spotřebě beze smyslu a vykořenit buržoazní liberalizmus, v důsledku čehož problém vyostření biosférně-socialní ekologické krize zůstal neřešený i počátkem 21. století. Ale globální nadstátní a nadnárodní moc se nevzdala řešení toho problému a pokračuje v jeho řešení, ale už jinými prostředky, o čemž bude řeč dále.

Marxizmus byl nástroj-pokus řešení toho problému sociokulturními prostředky (operování objektivními zákonitostmi bytí lidské společnosti 4. a 5. kategorie). Pokud to operování nedovolilo zakulisním vládcům globální politiky dosáhnout cíle vykořenění buržoazního liberalizmu, co jim zbývá za možnosti? – jen aktivovat mocnější likvidační faktory. Těmi je aktivizace biologických zákonitostí (1. a 2. kategorie) a také etických (3. kategorie) ve směru, vedoucím k biologické degradaci společností nositelů pro ně nepřijatelné buržoazně-liberální kultury.

Biologické vymření nositelů nepřijatelné kultury má očistit území od původních obyvatel, což dovolí přemístit na jejich místo kulturně odlišné obyvatelstvo z jiných oblastí planety, a následně na jeho základě vytvořit sociální systém s jinou kulturou, která bude odpovídat cílům kurátorů globální války proti lidstvu12. Právě v důsledku úspěšného použití této technologie je Evropa vůbec ne náhodně zaplavena uprchlíky z Afriky a Asie, a podíl původních obyvatel se progresivně zmenšuje, protože přišelci se rozmnožují rychleji. Závěrečná etapa projektu „de-evropeizace“ Evropy (a následně i severní Ameriky) je odmodelována v sociálním experimentu „Odtržení Kosovského kraje od Srbska“
...
(http://leva-net.webnode.cz/products/O-valkach/)

stručně a jasně, kde hledat kořeny téhle plošně zaváděné agendy

322940

09.12.2014 09:45

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

žádná záhada

jan.p 89.?.?.?

Výsledek koncepce, uplatňované už 3 tisíce let:

"A nedáš v úrok bratru svému, ni zlata, ni zrna, ale cizincům dáš v úrok vše, co se dává v úrok, a králové pak budou tví otroci a tvé brány budou otevřené dnem i nocí, a bude proudit bohatství cizinců k tobě."

trochu kráceně sociální doktrína Deuteronomium-Izajáš, které se "zákeřný nidko" disciplinovaně drží od jejího vzniku.

Ve výsledku dluží všichni těm, kdo uzurpoval právo vytvářet peníze z ničeho a na tomto základě postupně skupuje svět.

323007

12.12.2014 23:42

Tábor smrti Talerhof (2)

kořeny

jan.p 89.?.?.?

Kořeny těchto zločinů je třeba hledat na úrovni globálního zákulisí, které někdy před 150-200 lety začalo realizovat banderovský antiruský projekt, jehož podstat spočívala v tom, odtrhnout část ruské civilizace, přesvědčit je že jsou někdo jiný, sofistikovaně vymýt mozek, udělat z nich duševní mrzáky, a následně použít jako beranidlo proti Rusku, ideálně s cílem implantovat do ruské civilizace fašizmus a rozložit ji zevnitř. Tenhle banderovský projekt byl nastartován v 1. polovině 19. století rukama generálního štábu R-U, který i vymyslel ukrajinskou vlajku. Talerhof bylo místo, kde se zkoumalo, jak zlomit psychiku ruského člověka, ukrajinizovat ho. Proto tam byli téměř výhradně ti, kdo se odmítli vzdát svých duchovních, hodnotových kořenů, nezradili za půl groše. Poté co splnil účel, byly stopy rychle zahlazeny.
Na to, že banderovský projekt má kořeny na úrovni globální politiky, ukazuje ta okolnost, že nejprve byl nejpve realizován rukama Rakouska-Uherska, poté s pomocí Polska, poté rukama trockistů, poté rukama Hitlera, poté tajnýma službama SSSR a opět trockisty, kteří se dostali k moci po smrti Stalina, a po roce 91 pokračuje pod patronátem Západu. Mění se jen nástroje, kurátoři v pozadí zůstávají.

323285

16.12.2014 07:31

Tábor smrti Talerhof (3)

banderovský projekt

jan.p 89.?.?.?

"Všechny ty represe měly však jeden cíl – zabít pravoslaví, podřezat a zničit etnické kořeny, na kterých stála jednota tamního obyvatelstva po tisíciletí."

a dodal bych kulturní kořeny, vidění světa. Duševně normální lidé byli semleti, ohýbači páteří, práskači a šplhouni přežili a položili základ "ukrajinství". Poslední rok na ukrajině jsou plody projektu, který začal před 150-200 lety z úrovně globální politiky jako dlouhodobý protiruský projekt. I Hitlerovi dali "oni" možnost zformovat a semlít jen pár divizí, celý potenciál banderovců nedali využít ani jemu, hrozilo že by zlikvidoval všechny jeho fyzické nositele.

323490

17.12.2014 15:05

Tábor smrti Talerhof (3)

RE: poprosil by som autorku

jan.p 89.?.?.?

záleží, z které strany se zeměpisně dívat ... v Rusku je termín "zakarpatská Rus" zcela běžný.

323559

18.12.2014 09:21

Deklarace závislosti

Recept na řešení existuje, jen ho aplikovat.

jan.p 89.?.?.?

Jmenuje alternativní koncepce globalizace, jejíž podstatou je Koncepce sociální bezpečnosti.

Článek je deklarace o blahých úmyslech, která popisuje stávající katastrofickou situaci, ale nenabízí řešení. K.s.b. nejenže popisuje problém, ale i pojmenovává prvotní příčiny současné globální systémové krize, ale i popisuje řešení a nabízí prostředky, za pomoci kterých ho lze dosáhnout.
Nestačí totiž vědět CO chceme, hlavní je vědět JAK toho dosáhnout. Jinak to skončí efektem opičí pracky, jako už mnohokrát - "chtěli jsme to nejlepší a dopadlo to jako vždycky", popřípadě "za co jsme bojovali, na to jsme i doplatili"... jednoduše bez gramotnosti v otázkách řízení a chápání příčinně-důsledkových vazeb ve společnost je jakákoliv snaha odsouzená na efekt "každý v míře svého chápání pracuje na sebe, a v míře nechápání na někoho, kdo chápe více", a bude zneužita nějakými (a)sociálními "mágy" pro své egoistické účely... historie je podobných případů plná.

323609

19.12.2014 09:59

Blíží se velká proti-ruská operace pod falešnou vlajkou?

RE: Rusko je ve složité situaci.

jan.p 89.?.?.?

Teď nemám čas rozebírat jednotlivé teze, ale je to typicky úzký pohled pramenící z neznalosti reálné situace, skoro každé tvrzení, které slouží podkladem pro závěry, je buď zcela nebo z podstatné části neadekvátní, příklad za všechny "Putin je taktik, ale nemá strategii" - naoak, Putin přehrává Západ právě díky promyšlené dlouhodobé strategii... (jen autor ji nevidí nebo nechápe, nebo nemá dost informací)

Nejsou žádné objektivní důvody pro krizi ruské ekonomiky, výkyvy kurzu jsou důsledky spekulativních útoků, nemající opodstatnění v ekonomice a pravděpodobně se dějících s tichým souhlasem ruské vlády (nízký rubl je krátkodobě výhodný při nízké ceně na ropu). To naopak u USA je objektivních předpokladů pro těžkou krizi až zánik velmi mnoho.

Odjinud:

>Rusko má:
>-dlhy vo výške16% HDP;
>-obchodné prebytky;
>-obrovské prírodné a ľudské zdroje.
>
>USA má:
>-federálnych dlhov18 biliónov t.j. cez 100% HDP a tretina z čoho je v rukách cudzincov-čo sa matematicky nedá splatiť;
>-obchodný deficit cez 500 miliárd;
>-prakticky vyčerpané prírodné zdroje a zombie populáciu.
>
>Takže ja nechápem niekoľko vecí:
>-Ako môže niekto hovoriť o bankrote Ruska keď k tomu nie sú zjavné ekonomické dôvody?
>-Ako môže niekto tieto predpovede brať vážne, keď si pozrie na ekonomické fundamenty?
>-Po včerajšom de facto vyhlásení vojny USA Rusku, si niekto myslí, že Rusi nepokúsia potopiť US$ a USA čo môžu veľmi ľahko urobiť?

323672

24.12.2014 13:20

USA vyhlašují (měnovou) válku Rusku

Bude to asi trochu jinak...

jan.p 89.?.?.?

jeden ruský blogger píše:

Guriev: "Centrální banka není nezávislá a pracuje v zájmech Rosněfti"

Ekonom Guriev, který zběhl do Francie, odkrývá spojení akce „obligace Rosněfti“ s útokem na rubl a ozřejmuje roli Centrální banky. Protože tento guru moskevského neoliberalizmu se otevřeně postavil na stranu Západu a dává interview úzkému publiku ukrajinského kanálu, je více než otevřený. Je jen třeba v každé jeho frázi změnit „mínus“ na „plus“ a naopak. Když říká, že Rusko nebo Rosněfť udělali něco špatně, znamená to, že to bylo uděláno výborně.

https://www.youtube.com/watch?v=tX6oJC-Jz0E
Poslechněme si tedy, co má na srdci. (česky zde - http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/109372-co-d... )

Nejprve bych chtěl obrátit pozornost na to, že Guriev informuje, že útok na Rusko se skládá ze dvou částí (sankce a snížení cen na ropu), které musí zásadně probíhat zároveň, jinak by ruské firmy (pokud by nebyly sankce) mohly vzít úvěry na Západě. Myšlenka je to obecně jednoduchá, ale vyřčená prozápadním ekonomem potvrzuje, že pád cen na ropu je část promyšleného úderu Washingtonu na Rusko. Mimochodem, nedávno McCain potvrdil, že to není hra Saúdů a ne náhoda, ale hra šejků proti Rusku podle amerických pravidel. Další moment – „transakce Rosněfť“. Guriev ji nazývá „podivnou, nepochopitelnou a nejasnou“, která podryla „důvěru k CB“. Myšleno „důvěru k FEDu“. Jak tu transakci Guriev objasňuje? V čem spočívá její vina před světovými spekulanty? Guriev vypočítává na prstech: za prvé, „byla provedena velmi rychle a s neznámými účastníky“ (rovná se, čitelnými pro Kreml); za druhé: „transakce proběhla za netržní ceny“ (to znamená ne podle pravidel New Yorku): obligace byly rozmístěny s menší úrokovou sazbou, než suverénní obligace Ruska. „To se nedělá“, - podrážděně říká Guriev. Jinými slovy, to se nesmí, tak nelze – tím spíše, pokud je země pod sankcemi. „My nevíme, kdo je koupil“ – dodává. My = Západ.


Dále je toho více. Guriev objasňuje roli CB v tom schématu, i jeho vinu: „CB okamžitě povolila používat ty obligace v roli jištění pro refinancování půjček CB.“ To znamená, udělala to, co jako pobočka FEDu neměla povoleno. A ona to udělala. Za to byl finanční systém Ruska potrestán ještě doplňkově. Podle slov Gurieva, „trh zpanikařil“ a spadl. Je jasné, kdo tu paniku organizoval, což nicméně nevylučuje dobrovolné panikéry uvnitř země. Guriev to objasňuje reakcí paniky na „neznámé/nepochopitelné peníze“ (jakoby snad spekulativní papíry FEDu byly pochopitelné), ale je zřejmé, že je to reakce světových spekulantů na provedení suverénní transakce „Rosněfť – CB“, vymyšlené Kremlem.


Ale nejotevřenější slova Gurieva se z nějakého důvodu nedostala do interview, ale zazněla v přímém př...

Automaticky kráceno

323975

24.12.2014 13:20

USA vyhlašují (měnovou) válku Rusku

pokr.

jan.p 89.?.?.?

...ale zazněla v přímém přenosu „Gromadske TV“ a jdou ještě najít v tamním archivu: „Další nepříjemná okolnost té transakce spočívá v tom, že trh (čti: FED) očekával, že CB podstatně zvýší úrokovou sazbu už minulý týden, ale CB se omezila zvýšením jen o 1 procentní bod. Trh čekal větší zvýšení. A zvláště nepříjemné jsou fámy, že to zvýšení bylo odloženo na úterý 16.12. právě pro to, aby banky mohly vzít u CB kredit po nízkým sazbám a vložit ty peníze do obligací Rosněfti. A to je velmi nepříjemné, protože to znamená, že Centrální banka není nezávislá a koná v zájmech „Rosněfti“. Tato fáma také vedla k panice na trzích.“


Tak tedy: CB a Rosněfť provedli ohromnou transakci vně dolarového systému, obcházeje sankce, vytvořiv suverénní peníze pro ekonomiku. Fakticky je řeč o tom, že Sečin (hlava Rosněfti) a Putin spolu s Nabiulinou (hlava CB) začali defakto odvázání od finančního systému Západu, přestali hrát podle pravidel, a přistoupili k vytvoření suverénní ekonomiky. Za to byl proveden intenzivní útok na rubl, o čemž Guriev otevřeně hovoří, používaje eufemizmy „trh“ a „panika“ namísto „FED“ a „potrestání“. Pro pochopení celé situace je nyní třeba vzpomenout, jaký informační útok byl spuštěn na Rosněfť po oznámení transakce a jak se k tomu nájezdu připojili profesionální patrioté a bojovníci proti CB.

http://russkiy-malchik.livejournal.com/563175.html

323976

19.03.2015 10:55

USA varují spojence, aby se nepřipojovali k Čínou vedené Rozvojové bance

Reakce na odmítnutí USA reformovat MMF a spol.

Hox 89.?.?.?

Loni v austrálii na G20 USA dostaly ultimátum vzdát se hlavního rozhodovacího podílu v MMF a spol., odmítly, jde se tedy jinudy. Krach dolaru bude pravděpodobně tento rok, nedávno také bývalý zaměstnanec FEDu pustil do médií info, že USA mají peníze tak na 60-90 dní existence... "zmizení" Putina a zával dezinformaci o jeho smrti/nemoci/milence/dítěti/převratu, který se přes nás převalil v posledním týdnu, s tím také souvisí, viz http://leva-net.webnode.cz/products/v-v-pjakin-ota...

329433

21.11.2015 11:37

Epizoda 11. Sovětské čtvrtstoletí (1930 – 1955)

dobrý článek, korekce

Hox 89.?.?.?

Faktologická:
V roce 1939 byl podíl židů v NKVD snížen NA 4%, nikoliv o 4%.

V roce 45 západní analytici tvrdili, že SSSR může být obnoven nejdříve za 20 let pod podmínkou analogie Marshallova plánu, úvěrů ze Západu. Stalinská ekonomika to zvládla bez úvěrů a za 5 let, v roce 47 jako první zrušili přídělový systém, dříve než mnohem méně válkou poškozen Británie, která dostávala ještě k tomu pomoc. V 50. letech byly v Británii na denním pořádku stávky horníků, kteří požadovali stejnou životní úroveň, jako mají horníci v SSSR.

V roce 41 ve velení Rudé armády nedobitá 5. kolona ještě zčásti zůstala, potvrzuje to zrada generála Pavlova a proces s ním. Pavlov byl velitelem západního frontu, 18.7. byl vydán Stavkou příkaz k uvedení do plné bojové pohotovosti, Pavlov jej zadržel u sebe a 22.7. šel do divadla, což mělo za důsledek že zatímco na ostatních frontech němci narazili na tuhý odpor, zde vojáci spali, piloti byli v lázních, letadla bez paliva atd. atp. Pavlov byl trockista a spoléhal na to, že „pod Němci se také špatně mít nebude“ (vlastní slova z výslechu). Z politických důvodů se o tom po válce nemluvilo, po vraždě Stalina a chruščovském převratu trockisté vzali revanš, pak už vůbec ne – vrána vráně oko nevyklove.

Co se týká hladomoru, to rozebírá dobře historik Boris Julin http://leva-net.webnode.cz/products/boris-julin-o-.... Desítky tisíc obětí max. (nikdo přesně neví), v důsledku neschopnosti nebo sabotáže ze strany ukrajinského vedení (Kosior a spol, za což byl později popraven). Hladomor byl tehdy i v Polsku, Moldávii, Kazachstánu.. V Kazachstánu byl důvod zavedení made-in-USA metody plytké orby, která nepoškozovala hraboší nory (hyperaktivní aparátčíci vykazovali nemístnou iniciativu v přejímání pokrokových metod, tj. užiteční idioti a aktivní blbci, toť příčina tamního hladomoru, později popraveni). V USA od metody také upustili, nastal stejný problém jako v SSSR. Hladomor na Ukrajině byl jen v určitých místech, tam kde byla ve velkém šmelina a spekulace.


nějaká literatura (rj):

Jurij Žukov (historik)
Politické reformy SSSR 1933-1937
Jiný Stalin
Stalin: tajemství moci
https://www.litmir.co/AuthorPageTabLoad/?AuthorId=...

Martirosjan
Spiknutí maršálů. Britská rozvědka proti SSSR
Stalin a rozvědka na prahu války
https://www.litmir.co/AuthorPageTabLoad/?AuthorId=...

Jelena Prudnikova:
Lenin-Stalin. Technologie nemožného
Chruščov. Tvůrci teroru
https://www.litmir.co/AuthorPageTabLoad/?AuthorId=...

Jurij Muchin:
Katyňský detektiv
Záhada roku 37
Za co zavraždili Stalina
https://www.litmir.co/AuthorPageTabLoad/?AuthorId=...

342107

21.11.2015 16:55

Epizoda 11. Sovětské čtvrtstoletí (1930 – 1955)

RE: dobrý článek, korekce

Hox 89.?.?.?

Chruščov byl zrádce, lhář, z jeho pamětí se lze dočíst především co se nestalo, na Trockého, Kameněva nebo Zinovjeva se nadává právem, byli to vrazi a psychopaté co chtěli použít rusko jen jako jateční maso pro světovou revoluci, co se týká Stalina, to je ovšem něco zcela jiného. Stalin je nejobelhanější postavou 20. století, ve skutečnosti to bylo všechno poněkud jinak.

Kolektivizace byla objektivně nevyhnutelná, nebýt jí nešla by provést industrializace (za dvě pětiletky bylo postaveno na zelené louce 9500 velkých podniků, to znamená uvádění do provozu 3 podniků za den, den co den 10 let po sobě - dokážete si mimochodem představit?)
V roce 1925-30 Stalin řekl: pokud nedokážeme to, co rozvinuté země dokázaly za 100 let, za 10 let, tak nás rozdrtí. Dokázali to.

342114

21.11.2015 22:22

Epizoda 11. Sovětské čtvrtstoletí (1930 – 1955)

"kult osobnosti" Stalina

Hox 89.?.?.?

A jak to bylo s Chruščovem a jeho "odhalením kultu osobnosti" na 20. sjezdu?
http://leva-net.webnode.cz/products/jidasuv-hrich-...

Atomový projekt a vytvoření atomového odvětví měl v SSSR "na svědomí" Berija (rj):
https://www.litmir.co/bd/?b=111549
https://www.litmir.co/bd/?b=94915

342131

21.11.2015 22:26

Epizoda 11. Sovětské čtvrtstoletí (1930 – 1955)

RE: dobrý článek, korekce

Hox 89.?.?.?

Katyň jako práce SSSR je mýtus, jen opakování Goebbelsovské verze. I Evropský soud pro lidská práva odmítl uznat nárok Poláku na odškodnění za Katyň pro - chvíle napětí - nedostatek důkazů. Stačí si tom přečíst solidní literaturu, nikoliv bajky, a bude jasno.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1070068-rozh...

http://www.isstras.eu/cs/2014/07/10/rusko-nema-na-...

342132

22.11.2015 00:17

Epizoda 11. Sovětské čtvrtstoletí (1930 – 1955)

RE: dobrý článek, korekce

Hox 89.?.?.?

"Přiznání" Gorbačovem je třeba chápat v širším kontextu informační války proti Rusku, probíhající cca od roku 53, nic nedokazuje, neboť neexistuje žádný dokument který by slova Gorbačova potvrzoval, a ten jeden papír se kterým všichni operují byl dávno identifikován jako podvrh. Zkuste si zjistit nějaká fakta a ne od západních historiků, pohádka o Katyni se sesype jako domeček z karet. Pokud umíte rusky, můžu dát odkazy na filmy a literaturu.

Ad solLŽEnicyn... to je ten pohádkář, co si vymyslel 65 milionů obětí komunismu?
Solženicin je taktéž už dnes usvědčený pohádkář, až na poslední knihu "200 let pospolu", tam se snad držel faktů. Jednu informaci za všechny, solženicinův spoluvězen z Gulagu, který si tam odseděl 10 let, prohlásil, že to co psal v Souostroví gulag o mučení atp. je lež a nic podobného se tam nedělo, že Solženicin téměř slovo od slova opakuje fašistickou propagandu 40. let, kterou shazovali na letácích. Vyšlo to v roce 1989 v jednom vojenském časopise, prvních pár dílů jeho vzpomínek na pokračování, jakmile se o tom dozvěděli "nahoře", časopis promptně zrušili. Stranická linie se musí držet...

342135

23.11.2015 07:47

Epizoda 11. Sovětské čtvrtstoletí (1930 – 1955)

RE: tomu říkám zásadovost

Hox 89.?.?.?

Řeč byla jen o tom, jaké gulagy nebyly, nikoliv o tom, jaké byly - to je podstatný rozdíl. Stavět na lži není dobrý nápad...

342186

14.03.2016 13:30

Sexuální výchova dětí na Slovensku

Poškození psychosociálního vývoje

Hox 89.?.?.?

Ve vývoji má vše svůj čas, pokud je dítě uměle vystaveno sexuálním stimulům dříve, než nadejde biologický čas (puberta), dojde k narušení vývoje mozku a zpomalení rozvoje vyšších mozkových schopností.
Klartext: jedná se o mrzačení dětí, průmyslovou výrobu neplnocenných lidí, zmrzačených společností dříve, než získali možnost a vůli rozhodovat o sobě samém, je to jedna z komponent programu depopulace na základě biologické degradace populace.
Propagátory a omlouvače podobných věcí sleduje izolovat jako společensky nebezpečné elementy od jakéhkoliv vlivu na výchovu dětí, pokud to společnost neudělá, v horizontu dvou-tří generací přestane existovat.

346791

1) před pár dny měl Erdogan hovor od Putina z iniciativy Moskvy, kde mu Putin zřejmě promluvil do duše a narýsoval perspektivy Kaddáfího, pokud bude dále podporovat ISIL a poslouchat USA

2) Erdogan mění kurs, ohlašuje spopráci se Sýrií, Asad už není nepřítel

3) regionální elity USA plánují převrat, aby obnovily kontrolu nad Tureckem

4) ale Erdogan je varován ze strany Putina nebo globalistů, o chystaném puči ví, ten je záměrně zpackán působení globalistů

5) Erdogan provádí čistku 5. kolony orientované na USA

6) Erdogan blokuje základnu incirlik, kde jsou jednotky NATO a odkud pramenil převrat

7) Erdogan prohlašuje že za převratem stál Gulen, schovávající se v USA, a země, která skrývá pučisty, není přítelem Turecka. Kerry nic podobného nečekal, byl z toho prohlášení dost na větvi.

350582

o tom, že v 17-18. století byla nějakým kataklyzmatem zničena nějaká velká říše, která do té doby figurovala v oficiálních zdrojích západu jako Tartaria, a kterou navštívil nejspíš i Marco Polo a ne Čínu, je už velmi mnoho důkazního materiálu, jeden za všechny uvedu například fakt, že šlechtické zámky na severu Ruska postavené cca konce 18. století NEPOČÍTALY s nutností vytápění a měly obrovská okna. Pozdější stavby jsou typické pro chladné podnebí, malá okna, vytápěcí systému atd. Do těch dříve postavených se narychlo instalovaly pece a kamna, ale je vidět, že se s nimi při projektování a stavbě nepočítalo.

něco velmi k tématu: rozhovor vzdělaného člověka s historikem:
http://leva-net.webnode.cz/products/rozhovor-s-historikem/

355947

23.02.2017 16:03

Obludná mystifikace dějin: Mongolské impérium a tatarské jho na Rusi

RE: skutečně

anonym 89.?.?.?

bylo by to k smíchu kdyby to nebylo spíše k pláči, ale ten "hypotetický rozhovor vzdělaného člověka s historikem" má k realitě bohužel mnohem blíž, než byste si chtěl myslet...

355965

23.02.2017 18:18

Obludná mystifikace dějin: Mongolské impérium a tatarské jho na Rusi

RE: skutečně

anonym 89.?.?.?

Nebyly to letní sídla, to byste zjistil kdybyste se o to sám zajímal.

A také, nejedná se o nějaké fantaskní teorie, prostá konstatace porozovaných faktů. Kdyby to byla jedna záležitost, dalo by se nad tím mávnou rukou a na něco to sepsat, když jsou těch "nezapadajících" faktů desítky, stovky a všechny do sebe zapadají jako puzzle a tvoří jednotnou mozaiku, pak nad tím sice lze zavírat oči a tvářit se že jsou to konspirační teorie, ale realitu to nezmění.

Vysvětlení nemám, ale kdo se seznámí z fakty, ten může dojít jen k jednomu závěru, že něco bylo jinak než historie tvrdí.

355970

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 0

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,59 Kč
Kanadský dolar
17,28 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,06 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,09 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 083,52 Kč
1 unce stříbra
585,84 Kč
Bitcoin
852 522,31 Kč

Poslední aktualizace: 14.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?