Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 148 příspěveků, 6 různých jmén: <nic>, // / ><, /\/\ /\ ><, BIG MAX, Jan Novák (I. Písecký), Maximus.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.12.2003 18:34

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Vy mi nechcete říci jakým komunikačním kanálem a co slíbila americká administrativa Šíitům a já Vám na oplátku neřeknu, kde má Sadám schovaný chemický zbraně. Mě jde o hledání pravdy, ale něco za něco. Když Vy neřeknete, tak já taky neřeknu.

22951

17.12.2003 20:16

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ano pane Dub, děkuji za naprosto vyčerpávající a jasnou odpověď na můj dotaz panu Stworovi. Z Vašeho příspěvku naprosto jasně vyplývá odpověď na můj dotaz, tedy jakým způsobem a jakou formou bylo Šíitům vzkázáno, jakou konkrétní pomoc Americká administrativa jim slíbila.

A co více, Ve vašem příspěvku jsem se dozvěděl jakými komunikačními kanály, tedy od koho konkrétního a komu konkrétnímu se ten slib dostal. I z popisu komunikačního prostředku musí být hned každému jasné jak tu komunikaci toho slibu zrealizovali. Teď již nikdo nemusí být na pochybách, zda šlo o dopis doporučený či obyčejný, zda to náhodou neposlali Šíitům SMSkou nebo lahvovou poštou.

Také míra té slíbené pomoci je naprosto vyčerpávajícím způsobem a do detailu ve Vašem příspěvku popsána. Děkuji pane Dub.

22954

18.12.2003 01:01

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ano pane Juchelka, děkuji za naprosto vyčerpávající a jasnou odpověď na můj dotaz panu Stworovi. Z Vašeho příspěvku naprosto jasně vyplývá odpověď na můj dotaz, tedy jakým způsobem a jakou formou bylo Šíitům vzkázáno, jakou konkrétní pomoc Americká administrativa jim slíbila.

A co více, Ve vašem příspěvku jsem se dozvěděl jakými komunikačními kanály, tedy od koho konkrétního a komu konkrétnímu se ten slib dostal. I z popisu komunikačního prostředku musí být hned každému jasné jak tu komunikaci toho slibu zrealizovali. Teď již nikdo nemusí být na pochybách, zda šlo o dopis doporučený či obyčejný, zda to náhodou neposlali Šíitům SMSkou nebo lahvovou poštou.

Také míra té slíbené pomoci je naprosto vyčerpávajícím způsobem a do detailu ve Vašem příspěvku popsána. Ještě jednou děkuji pane Juchelka, že Váš příspěvek neobsahuje žádnou vatu typu "jedna paní v diskusním programu a novinách povídala", ale že obsahuje jenom samé konkrétní argumenty.
Je jasné, že Američané nechali zmasakrovat Šíity proto, aby na nich spočinula hanba za tento čin. I když je také možné, že je nechali zmasakrovat, protože si mysleli, že jim za to světová veřejnost projeví obdiv. Buď jim šlo o to tímto činem získat za zmasakrování Šíitů obdiv veřejnost a proto je vyzvali k povstání. Voni samozřejmě sami od sebe povstat nemohli, protože měli Sadáma moc rádi.
Na základě těchto Vašich informací jsou tyto události nezpochybnitelné a Vaše mísové srovnání těchto událostí se ZHN je opět příkladem vzdorovitého hlasu doktora historických věd, kterému nikdy nedošly přesné a doložitelné argumenty.

Chybí mi zkušenost života v USA, ale vím, že se tam Kongres a vláda snaží ututlat spoustu dalších věcí, než jen ty co jste jmenoval, například to, že Američané nikdy na Měsíci nepřistáli a zato, že v Roswellu přistáli mimozemšťané. Taky, že do Pentagonu nenarazilo žádné letadlo. Tyto skutečnosti jsem se dozvěděl až tady na Zvědavci a některé na serveru OSUD.CZ.

Neměl by jste Bushovi věřit všechno co říká, on nebo jeho poradci se také můžou zmýlit, je to jen člověk nikoli Bůh. Možná, že v příštím volebním období bude mít méně omylů a ještě mu nakonec v roce 2008 při odchodu z funkce budete fandit. Kdo ví?

22964

19.12.2003 08:15

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

"....a vy opravdu chcete vedet kdo,kdy komu a zakolik.."

Ano, chci vědět jakými komunikačními kanály se dostala do zapadlých šíitských vesniček a měst informace americké vlády, že když povstanou, že jim bude pomoženo.

Zajímalo by mě jak by na toto nehorázné porušení rezolucí RB OSN reagovala světová veřejnost. Jak by jste na to reagovala Vy, Juchelka a další je mi jasné, nadávala by jste USA za překročení pravomocí daných rezolucí Rady bezpečnosti OSN č. 678 a za imperialistické vměšování do záležitostí druhého státu. Přesně tak jak to děláte teď, když byli Šíité definitivně osvobozeni od Sadáma.

PS: radio Kanada určitě není žádný pokoutný plátek, to určitě ne, tak mi z něj prosím ocitujte jakými komunikačními kanály se dostala do zapadlých šíitských vesniček a měst ta informace. Ale konkrétní informace a ne dojmy prosím.

23042

19.12.2003 08:37

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

"To je zatím největší blábol, který jsem zde od Vás četl."

Ano, takhle se má vyvracet oponentovy názory - pomocí logických a věrohodných argumentů. Napsat: "je to největší blábol" tomu se říká argument. Takto argumentovat jste se naučil v Americe pane Juchelka? Asi máte pravdu v tom, že mi chybí poznat americkou realitu jako jste ji poznal Vy.

A proč by zbytek Vaší odpovědi neměl projít cenzurou??? Pan Stwora necenzuruje myšlenky a argumenty, on pouze odstraňuje osobní urážky a to je naprosto v pořádku. Příspěvky "mimo mísu" zpravidla také toleruje, tak nevím proč se bojíte cenzury?

"a Vy prostě ty informace o USA nemáte"

Pane Juchelka, já mám v podstatě stejný přístup k informacím jako Vy. Já mohu číst a sledovat zpravodajské servery a to jak komerční, tak nezávislé. Internet pro mě funguje naprosto stejně jako pro Vás. Jedinou možností, že by jste se dostal k některým závažným informacím, ke kterým se já nemohu dostat, je za skutečnosti, že jste nějaký agent. Tuto skutečnost nemohu nijak vyloučit, ale když píšete, že máte přístup k nějakým extra informacím, tak jím asi musíte být.

Jde mi jen o to, aby jste mi věrohodnými důkazy doložil, že americká administrativa slíbila pomoc Šíitům při povstání a pak nepomohla. Zajímá mě to z toho důvodu, protože bych rád věděl zda je to pravda, protože mi není jasné proč by to americká administrativa udělala a nechala se potom za to špinit od různých lidí.

23045

19.12.2003 09:08

Z tyrana vězeň

RE: Ppposlyšte pppane Pppíseckej,

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pane Táborský, když už jste se zde minule poprvé s Ajou nominoval na mého korektora a nyní se nominujete i na stylistu mých příspěvků, tak Vám mohu oznámit, že proti tomu vůbec nic nemám.

Naopak bych řekl, že jsem za tuto Vaši parketu rád, protože pokud mi nebudete schopen dát odpověď na výše zmíněným pánům položenou otázku, nebo pokud nebudete schopen mé názory vyvrátit pomocí důkazů a logických argumentů, tak Váš tanec na této parketě ladí mému oku. Já jsem s touto Vaší pozicí docela spokojenej. Věříte mi?


23046

20.12.2003 20:37

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězněm

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

"tych rokovani" sa pán Jedinecny asi nezúčastnil nikdo z nás tady, asi také nikdo z nás tady nebyl u toho, když se po prvním útoku rakety Scud na Izrael začaly v Izraeli rozmísťovat americké protiraketové střely Patriot.

18. ledna 1991 ráno mohlo dojít k osudovému obratu ve válce za osvobození Kuvajtu, když Irák zaútočil raketou Scud na Izrael. Celý svět strnul. Kdyby totiž Izrael odpověděl na útok útokem, znamenalo by to vstup arabských států do války na straně Iráku a vystoupení Sýrie z protiirácké koalice. A musíme si přiznat, že Izrael by měl čím "odpovědět".

Vládě USA se podařilo přesvědčit Izrael, aby na útok neodpovídal a spojenecká vojska okamžitě zahájila útok na irácké základny, odkud byly vystřelovány rakety Scud. Byla to jedna z nejtěžších operací, protože základny byly pohyblivé a nedařilo se je zničit. Proto byly 20. ledna v Izraeli rozmístěny první americké protiraketové systémy typu Patriot, které byly schopny irácké rakety zničit ještě ve vzduchu. Musíme přiznat, že ne příliš úspěšně.

20. ledna zasáhla další raketa Scud území Izraele. Tím napětí jen vzrůstalo. To vyvrcholilo, když 22. ledna večer zasáhl třetí útok raket Scud obytné čtvrti Tel Avivu a tři lidé zahynuli a sto bylo raněno. Izrael ani na tento útok neodpověděl, což bylo na celém světě přijato s úlevou.

Cynik by řek, že si Izraelci aspoň nacvičili spánek v protiplynových maskách. Cynik by také řekl, že jste Jedinecny.

23133

20.12.2003 20:58

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězněm

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

"Ještě několik týdnů před okupací Iráku zničila irácká armáda rakety ,které měli větší dolet než byl povolený a stejně byl Irák napaden!!!!"

No aby nezničil, když mu na hranicích stála mnohasettisícová armáda Američanů a Britů připravená mu přistřihnout kníra. [smích]

Von taky vpustil po čtyřech letech do země zbrojní inspektory, když se mu začali Amíci s Britama hromadit v Kuvajtu. [smích]

Von by možná zazpíval i Suliku pozpátku, kdyby zase z Kuvajtu odjeli. Pak by zas inspektory odmítal vpouštět kam voni chtějí, nechal by je zase čtyři dni čekat na parkovišti s dokumentma a vyjebával by s nima, tak jak byl zvyklej od roku 1991 do roku 1998 než je úplně na čtyři roky vyhnal. [smích]

No, ale Amici s Britama z Kuvajtu neodjeli a přistřihli mu rovnou plnovous. Tak už to v životě chodí. Tak dlouho chodíš se džbánem....

23137

20.12.2003 21:30

Z tyrana vězeň

RE: Ppposlyšte pppane Pppíseckej,

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

"Ne, pane Píseckej, to Vám při nejlepší vůli věřit nemohu. Kdybyste "proti tomu vůbec nic" neměl, tak byste na to takhle nereagoval."

Já obvykle reaguji na příspěvky těch, kdo z ničeho nic začnou reagovat na nějaký můj příspěvek, protože předpokládám, že to je přirozené a činím tak i z normální slušnosti.

"P.S.: Jak jste přišel na to, že bych Vám chtěl někdy něco vyvracet nebo dokazovat?"

Já jsem se domníval, že by jste na to mohl mít.

23138

20.12.2003 22:52

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ale já diskutuji na téma článku Malvariko. To Vy jste t(en/a) kdo do diskuse vložil(a) příspěvek netýkající se tématu. Vy jste Marvariko vložil(a) příspěvek obracející se pouze osobně k mé osobě, tedy osobě diskutujícímu k Irácké problematice. To si prosím uvědomte.

Britské listy s tím nemají nic společného a nechápu proč ke článku v jehož diskusi já diskutuji k Irácké problematice Vy zatahujete nějaké Britské listy?

Já jsem Malvariko BL nenechal, já jsem měl BL velmi rád. Přispíval jsem tam do diskusí pravidelně mnoho let, na valné hromady jsem včas chodil viz: http://sweb.cz/bllisty/osbl2.jpg

Doktor Čulík mě osobně přemlouval ke členství v OSBL (Občanské sdružení Britských listů), ale já jsem nevstoupil. Nikoli proto, že bych nechtěl, ale proto, že nevstupuji do organizací, kde nevládne zdravý rozum. Z tohoto důvodu jsem nevstoupil ani do SSM a KSČ.

Jednoho dne se vydavatel BL rozhodl ukončit funkci diskusních fór. Slíbil, že je po prázdninách obnoví, ale s nutností registrace. Těšil jsem se na tuto skutečnost, protože mě opravdu unavovalo číst příspěvky anonymních diskutujících, jejichž osobní zbabělost byla nepřímo úměrná odvaze v diskusních fórech. Protože se s redaktory osobně znám, požádal jsem je dokonce, aby mi sami předběžně založili účet v neanonymních fórech.

V září pan Čulík slíbil obnovení diskusních fór do konce měsíce. Je konec roku a diskusní fóra na BL stále nefungují. Lze si o tom myslet cokoli. Jedno je však jasné a to, že nelze brát vážně veřejná prohlášení vydavatele tohoto plátku. Možná i Vy ještě stále čekáte na exkluzivní CD pro předplatitele BL slíbené v roce 2001. Snad příští rok.

"Piste k veci a fakta a neodpovidejte kazdemu a cokoli. A hlavne piste k veci. Tady je totiz diskuze na tema clanku, jestli jste si nevsiml..."

Já jsem si všiml a Vy jste měla rovnou napsat: "Odpovidejte tak, aby se mi to libilo, malvarika."

Omlouvám se Vám Malvariko preventivně, jestliže budu někomu v budoucnu odpovídat na téma článku a Vám se to nebude líbit. Budu se snažit ve svých příspěvcích odpovídat každému, psát k věci a k tématu článku, považuji to za správné.

23142

21.12.2003 00:46

Santa je mrtev

RE: Santa je mrtev

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

No jestli se náhodou nemýlíte Karle. Já osobně bych výběr Gripenů neházel na Santu, protože v tom je on asi opravdu nevině. Spíš bych řekl, že jejich volba spíš padá na výběrovou komisi a na vládu, ale možná se pletu a pravdu máte Vy a tedy, že nám Gripeny vybral ten Santa.

Co se týče Santy, tak by bylo dobré, aby starost než o Gripeny zaměřil raději svou pozornost na pár tisíc našich občanů co vykouří ročně milióny cigaret a mají nadváhu z přežranosti. Ale aby nedošlo k zdání, že nemluvím konkrétně, tak dám v plac jeden úplně náhodný příspěvek z luhů českých diskusních fór Britských listů:

1. 3. 2002 11:55:25
Vážení diskutéři,
skeptik
vy prasata vyžraná, vy byste chtěli jen tak zhubnout na náklady rozpočtu USA? Takových potravinových doplňků na hubnutí si můžete sami koupit a přesto vám není hanba chtít přiživovat se na humanitární pomoci ameriky ostatnímu světu. Je pravda, že ty Herbelaify, Slimy a pod. svinstva jsou k ničemu. Také by mi prospělo zhubnout tak 10 kg. Ale budu raději ve volných chvílích manuálně pracovat než zneužívat amerického dobrodiní.

212.20.66.37


Tedy zhubnout nejprve 10 kilo a pak si dělat hlavu z Gripenů by měli občané. Hezké vánoce Karle a bohatého Ježíška Vám a všem občanům.

23148

21.12.2003 18:43

Nový design

RE: Novy´ design

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

O těch datlích jsem to četl poprvé na Britských listech, hned jsem soudruhům z BL psal, že datle dozrávají v prosinci a lednu. Soudruzi z BL mi nevěřili, pohledali na internetu a článek jak je u nich obvyklé změnili a doplnili tam, že Alex Jones běžně šíří paranoidní představy. Že zrovna vy Alexeje neznáte a skočil mu na špek?

Tady je text co jsem poslal redaktorům BL:


D A T L E

Historie


Planý datlovník byl domestikován národy v povodí řek Eufratu Tigridu již v třetím tisíciletí před naším letopočtem. Egypťané jej přenesli do severní Afriky datlovník se velice rychle stal "chlebem" tamních obyvatel. Největší tradici v jeho pěstování dnes stále uchovávají zejména Alžírsko a Tunisko. V těchto zemích se datle objevují denně v jídelníčku jsou velice důležitým vývozním artiklem.

Charakteristika

O palmě datlové existuje úsloví, že "musí mít nohy ve vodě hlavu na slunci", což dostatečně vystihuje její náročnost na teplo, světlo dostatek vody. Palma plodí jedenkrát do roka, sklízí se podle druhu od prosince do konce ledna jeden strom urodí přibližně 70 kg datlí. Prvních 5 let palma pouze roste, dobré datle lze sklízet od jejích desátých narozenin vrcholu plodenství dosahuje mezi 30 až 40 rokem. Barva datlí přechází od zeleno-žluté k červené až černé.

Výživa

Obsahem 47 % přírodních cukrů datle jen potvrzují svou sladkou chuť. Přibližně 18% tvoří uhlovodany, 24% voda, 3% bílkoviny, 7,5% vláknina 0,5% tuk. Nejvíce je v datlích draslíků, dále vitaminu A, fosforu, hořčíku, vápníku kyseliny listové - vitaminu skupiny B. Ostatní vitaminy minerály jsou zastoupeny v rovnoměrném množství.

23185

22.12.2003 21:39

Mikrosoft a svastika

RE: Mikrosoft a swastika

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Samozřejmě, že Židy nikdo nikdy neterorizoval, neutlačoval, to je samozřejmě hloupost. Vždycky jim všichni pomáhali, pan Hitler pro ně dokonce stavěl tábory a kolik se jich tam vešlo panečku - milióny.

23231

22.12.2003 23:42

Mikrosoft a svastika

RE: Mikrosoft a swastika

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ne, taková reakce to být nemá. Prostě jste to nepochopil.

23241

22.12.2003 23:52

Mikrosoft a svastika

RE: Mikrosoft a swastika

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

A kolko bolo Rusov a kolko zidov celkom? Rusov bolo tusim 150 milionov. Každej národ má právo litovat svých zavražděných spoluobčanů. Mají to právo i Židé a každému to může být šumafuk. Právě, že ti židé nebyli národ a moc nebojovali, byly spíš jen vraždění. Teď se staraj vo sebe a kdyby byli jako Palestinci, tak už žádní Palestinci nejsou. Ale Palestinci stále jsou.

23242

23.12.2003 07:40

Mikrosoft a svastika

RE: Mikrosoft a swastika

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pane Lev, je mi jasné, že Vám je 60sát roků a byl jste v Rusku a proto musíte mít vždycky pravdu. Zřejmě Váš pokročilý věk je i důvodem toho, že i Vy jste nepostřehl, že má prvotní reakce se týkala jiného příspěvku, než se autor podepsaný Vodník původně domníval.

PS: Za 20 let, až mi bude 60sát tak zajedu do Ruska, abych "poznal Svět" a byl moudrý jako Vy "starej Lišáku Lve", t o slibuji.

23254

23.12.2003 10:30

Mikrosoft a svastika

RE: Mikrosoft a swastika

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ajo, na rozdíl od češtiny jste z fyziky jedničkářka určitě nebyla. Jinak by jste nemohla napsat: "hledite na svet v uzkem barevnem spektru.Cerna a bila." Kdyby jste měla alespoň dvojku, tak by jste musela vědět, že bílá obsahuje celé barevné spektrum a naopak černá ho pohlcuje. V samotném barevném spektru nemá černá a bílá žádné "úzké" vymezení a Vy tudíž píšete hlouposti.

Co se týká intifády, tak to je povstání Palestinců, které započalo sérií incidentů v pásmu Gazy a na západním břehu Jordánu. Především se o vznik a podporu tohoto povstání zasloužila Organizace pro osvobození Palestiny (OOP), k odpovědnosti za jeho organizování se však hlásí i extremistické Hnutí islámského odporu (Hamas) - odpůrce OOP a další palestinské teroristické skupiny.

V podstatě se dá říci, že intifáda Palestincům nepřinesla za mnoho let nic dobrého, kromě stovek mrtvých na obou stranách a nejlépe by Palestinci udělali, kdyby se už na celou intifádu vykašlali. Ale asi mají intifádníci dlouhé vedení a za těch 16 let jim to ještě nedošlo. Obyčejní Palestinci už mají celý slavný intifády plný zuby, ale o tom, kdy intifáda skončí rozhodujou teroristi a nikoli obyčejní Palestinci.

23255

23.12.2003 23:17

Mikrosoft a svastika

RE: Mikrosoft a swastika

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Vodníku, já mám k židům v podstatě neutrální vztah, nemám je v genech a nestýkám se s nimi, protože žádný ani neznám. Můj názor na židy je ten, že asi nejde ty židy hodit všechny do jednoho pytle. Z knih a vyprávění předků na ně taky nemám žádnej pocit. Četl jsem spoustu knih (i Bibli) jejichž tématika se zabývala jimi a i holocaustem. Jako pionýr (moje nejvyšší politická funkce, kterou jsem v životě dosáhl) jsem vystál v Terezíně každý rok v květnu u hrobu celý dopoledne, aniž bych věděl co se tam ve skutečnosti stalo. Dali nám do ruky zvadlou růži a stáli jsme tam v modrym kroji se šátkem do jedničky, zatímco soudruzi hovořili za ambozou (MS Word mi ambozu podtrhl, že to nezná, takže za řečnickým pultíkem) a pak mám dali vojáci z varny guláš a čaj. Byla to vítaná ulejvárna ze školy v květnu a slabší kusy co nad hroby omdlely měly buď štěstí nebo smůlu. Pionýr, který omdlel a měl štěstí tak padl tak, že se nezranil o náhrobek, před kterým stál. Kdo měl smůlu, tak si vo tu žulu roseknul palici a že jich nebylo málo. Některý květny dost pražilo slunce. Vod třetí do osmý třídy jsem tam stál. Každý rok jsme potom proběhli malou pevnost Terezín a pak nás autobus odvezl domů. Některý se zafáčovanou hlavou.

Co se týká kinematografie o který byl Váš příspěvek, tak to je jiná. Jelikož nemám televizi a asi nikdy tuto vymoženost mít nebudu, tak jsem ochuzen o spoustu vizuálních zážitků. Přesto jsem viděl mnoho filmu jak za komančů, tak potom. Snad jediný film v životě, který jsem nedokoukal do konce (to kecám, bylo jich víc, ale na jejich jméno si nevzpomenu) je film Šindlerův seznam. Moje fantazie nebo snad představivost podložená vyprávěním předků způsobila, že jsem to někde za půlkou zabalil. To je ale dávno.

Dnes je doba DVD a to v počítači mám. Nedávno jsem si půjčil film o židovi Szpilmanovi. Jmenovalo se to PIANISTA. Ten jsem dokoukal a o něm bych podiskutoval. To ale tady na zvědavcovi asi nemá co dělat a vůbec co tady děláme my dva?

23274

24.12.2003 00:40

Datle

Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Tři kouzelníci

Tohle není pohádka o třech kouzelnících, je to pohádka o realitě, tou realitou jsou kouzelníci bojující se skutečností.

1) Kurdové jsou kouzelníci co dokážou chytit a schovávat Sadáma v Sunnitské oblasti poblíž Tikrítu. Jsou to kouzelníci, protože dokáží chytit a schovávat vůdce Sunnitů v oblasti Sunnitů, kde i životnost amerických vojáků občas nemívá dlouhého trvání. Kurdové jsou bezpochyby velcí kouzelníci, protože v oblasti Tikrítu mají Kurdy ještě méně rádi než Američany. Smekněme před Kurdy, jsou to bez pochyby velcí kouzelníci!

2) Datle dozrávají podle druhu a klimatických podmínek. Ty jsou v různých zemích různé. V linku, který dodal pan Táborský Britským listům není ani slovo o Iráku, zato o datlích z Izraele je tam spousta informací. Pan Táborský je zřejmě nějak interesovaný Izraelskými datlemi nebo snad izraelskými datli? To ví jenom on. Datle dozrávají podle druhu a podmínek od 5ti do 10ti měsíců. V Iráku zpravidla podle počasí a druhu v našem prosinci až lednu. Dá se tomu věřit? No zkuste si o tom něco přečíst, třeba od spoluobčana co tam sloužil. Od plukovníka Vondráčka: http://www.legionar.org/legionar/download/vzpominky_na_irak.doc

Je to čtení o Iráku, které má 36 stran, ale nuda to není. A o datlích je tam taky zmínka. Zachránit Sadámovu čest přes datle se asi panu Táborskému nepodaří. Takový kouzelník pan Táborský není, přestože se snaží čarovat sklizněmi datlí v Kalifornii. Přesto smekněme před panem Táborským, je to bez pochyby velký kouzelník!

3} Husajna budou soudit, Budou ho soudit asi v Iráku. Bude u toho spousta médií, protože to si to souzení média nebudou moci odpustit. Zvláště před volbou amerického presidenta pro příští období se to bude asi probírat. Husajn je zajatej a to je asi jistý. Ale bude si říkat na svou hubu co bude chtít? Možná ne a možná jo. Obhájců bude mít víc, než si zaslouží. Husajn je kouzelník co ovládal zemi s ohromným bohatstvím. Husajn je kouzelník co dokázal spoustu zázraků, třeba zachovat gramotnost na víceméně padesáti procentech populace Iráku, když v okolních zemích gramotnost doznala osmdesáti a více procent. Husajn byl bezpochyby velký kouzelník.

Je možné, že spojením Kurdských kouzelníků, kouzelníka Táborského a kouzelníka Husajna nebude realita realitou, ale jen paranoidní vizí. Kdo ví, třeba je nám paranoii třeba?

23279

24.12.2003 01:50

Mikrosoft a svastika

RE: Mikrosoft a swastika

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

No to se u nás doma tak říká starý pane: "Nebyl jsi v Rusku a není ti 60sát" - tak mlč, protože nemůžeš mít pravdu, to je přeci jasný.

Lve, je úplně jedno kde jste. Jestli jste na Čínské zdi nebo zda jste u nějaké jiné zdi, třeba Zdi nářků, či popravčí zdi, více či méně je Vaše stávající lokace naprosto irelevantní. Jestliže máte potřebu zdůrazňovat nějakou zeď, která je Vaším současným stanovištěm jako oporu svých argumentů, tak je to zřejmě způsobeno nějakým psychickým stavem, který právě zažíváte. S realitou to nemá mnoho společného.

Jestli se zrovna nacházíte v Číně, tak ode mne pozdravujte čínský komunisty, kupte si tam nějakej ženšen a vitalizující koření pro seniory, protože na to jsou voni machři. To že se koukáte, jak v Praze zrovna vyvádíme chápu jako uměleckou licenci Vašeho projevu a nikoli jako nadpřirozenou schopnost Vašeho zraku. Budiž Vám ta Čínská zeď poučením, že zdi nemají v životě lidí smysl, že smysl nemají zdi mezi lidmi, ale porozumění a to je myslím správně příteli Lve.

23284

24.12.2003 16:37

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ale není Vám to jedno Malvariko, nelžete si sama do kapsy. Já jsem se teď na Zvědavce nastěhoval a budu tady, ať se Vám to líbí, nebo nelíbí.

S BL se samozřejmě a naprosto jednoznačně mýlíte. BL jsem měl rád, protože tam byla zábava a páni redaktoři snad každý den prováděli zdarma spousty zábavných šaškáren a skopičin. Co se týče mých příspěvků tam, tak obsahovaly vždy přesné a podložené argumenty. Co se týče mých příspěvků zde, tak si budu přispívat co uznám za vhodné a nenechám si od Vás své názory kádrovat. Budete se s tím muset vyrovnat. Nic jiného Vám nezbude a já Vám v tom přeji mnoho úspěchů a hezké vánoce.

23309

25.12.2003 09:12

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pane Táborskej,

to s těma Kurdama tomu nevěříte? A proč tedy věříte datlím? Proč jsou pro Velkého kouzelníka Kurdové méně věrohodní, než datle? Ne vážně, Vy jste se nesmazatelně zapsal na Blistech do dějin tohoto humoristického ezinu památnou větou:

"S velkou pravděpodobností to tedy vypadá, že školáckým nedopatřením vyfotografované datle dávají zobrazenou situaci jednoznačně do rozporu s Rumsfeldovo a Bushovo pravdomluvností. Zatracený datle."

a zde na Zdědavci jste si vytesal digitální pomník své paranoii větou:

"V Iráku v listopadu nebo dokonce v prosinci, kdy byl Saddám udajně dopaden, nedozrálé žluté datle už dávno nejsou."

Málem mi to urvalo hubu a než Vám to vysvětlím, tak se podívejte jak si to kouzelníku a šiřiteli konspiračních teorií vysvětlují sami Arabové, jak to s těmi datlemi je: http://www.aljazeerah.info/News%20archives/2003%20News%20archives/December/18%20n/Dates%20Clash%20With%20Saddam's%20Day%20of%20Destiny.htm

Gramotnost irácké populace je kolem padesáti procent a žádná Vaše kouzla nenaučí Iráčany líp číst, než lidi v Saudské Arábii, Kuvajtu, Sýrii, Jordánsku, Íránu a Turecku. Žádný Vaše kouzla nezmění nic na údajích UNICEF, které také uvádějí, že v roce 1999 umíralo v Iráku měsíčně až pět tisíc dětí do pěti let a milión dětí trpělo trvalou podvýživou a chorobami z nedostatku pitné vody. Pětina dětí vůbec nikdy nenavštěvovala školu a v tom je ten problém, 40% iráckého obyvatelstva tvoří děti do 15ti let. Populační boom a stav školství způsobil v posledních letech, že gramotnost klesla k padesáti procentům populace a můžete s tím Velký kouzelníku čarovat jak chcete.

Prosinec tam vůbec nemaj - oni neprosí. Kalendář co já vím mají Velký kouzelníku Arabové svůj arabskej, ten náš se jim moc nezdá, ne proto, že by v něm nebyl ten jejich Ramadán, to jim stejnak říká televize Al-Jazaira a v horším případě jim to zahuláká papaláš z minaretu, kdy mají začít ramadánit, ale proto, že jim to ten jejich Muhamed nalinkoval jinak. Von byl sice vo pár století vopožděnej, zato měl na všechno svůj názor. Rok jim začíná tuším u nás na jaře a píšou letopočet 14set něco.

Ten Vondráčkův text nesmíte jen tak prolítnout, ale číst ho s aspektem na chronologii událostí a hlavně u toho myslet. Tak znovu. A když to nenajdete tak požádejte o nápovědu.

Čest Sadáma Vám však rád pomohu bránit. Čest je čest a krev není voda a datle potřebuje hodně vody, ale Saďour tu svojí datli asi přes léto určitě moc nezalejval, protože by mu zatejkalo do jeho nory a von má málokdo rád, když mu zatejká do bot z krokodýlí kůže od italské firmy Vito Artioli.

Vlhkosti se v noře stejnak neubránil a zvlhlý patrony mu zabránili postřílet Kalašnikovem tu americkou sebranku co ho sebrala. pokračování->

23325

25.12.2003 09:17

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Von je Sadám stydlivej a moc dobře věděl, že CIA ho potřebuje živýho. Voni už totiž nemaj kádry na tyranské pozice do zemí kam tyrany nasazují. Lidi jim došli, protože starej Bush, když řídil CIA před nástupem do funkce tam prosadil, že děti nosí čáp. Fak jo a zrušil oddělení výchovy tyranů a v britský filiálce je začli klonovat z genů. Ovce Dolly, jejíž genetickým otcem byl Saddám (po něm měla černý voči) a matkou Kadáfí (po něm měla kudrnatý chlupy) trpěla artritidou a pak než aby chcípla ji CIA nakonec na svý náklady utratila a projekt zrušila.

CIA potřebuje Saďourovo semeno, jinak by byl už dávno mrtvej. Ten má teď péči vo který se mám ani nezdá. Před prezidenskejma volbama bude tak zdravej, jak nikdy nebyl a že ho v tý noře kousali blechy a hadi si ani nevzpomene.

Takovou péči jako má von nemá ani jeho bratránek co má 25 megabaků v novejch bankovkách. Vona to na nás CIA celý sehrála. Ty datle na tý palmě byly ze stejnýho papundeklu jako ten krocan co s nim vo díkuvzdání mladej skákal jak lázeňská veverka.

CIA nechtěla zmást datlema z papundeklu nás Čechy, nebo nás Američany, protože my vo datlích s jistotou víme jen to vo těch peckách, co jste psal ve článku. Nechtěli zmást nás, ale Araby protože voni jsou zvyklí vod Sadáma, že prohra je vítězství, hlad je sytost a svoboda je strach kváknout. Teď dostali datle na zimu, protože týhle logice voni rozumněj.

Vona i ta palma byla celá uměla, byla to dekorace, kterou Američani koupili Saddámovi v OBI v zahradním centru. Stejně jako ten ventilátor co měl v noře na odsávání svejch prdíků.

I ten kvádrovej dekl co držej ty Ami v ruce na tý fotce s datlema neni dekl od nory, ale je to polní telefon Irácké výroby, kterým volal Saďour Fidelovi vždycky, když mu došli doutníky.

Von by se nikdy nenechal chytit a z tý nory by se jim podhrabal, ale voni mu tam něco museli fouknout. Tipnul bych to, že mu tam hodili ňákej načichlej hadr z toho divadla vod Rusů z Moskvy, když uspávali čečouny.

Že Saďourovi amici něco žahli, aby byl v klidu, je víc než jistý, von má už trochu přetočenej tachometr a životosprávu taky moc nedodržoval, jenom chlastal a hulil Havanu. Blbě by se americký administrativě vysvětlovalo světový veřejnosti, že Saďoura sice chytili, ale že jim pod návalem emocí z osudové změny exnul při holení.

Holení by sice přešlo plynule v pitvu, ale světová veřejnost by to plynule nepřešla. Umíte si představit ty teorie? Já jo a Vy asi taky a taky by jste je šířil zase přes Čulíka.

Ta nora neni nová, před Saďourem tam byl schovanej Tratumberk co po něm dost vostře jde Krakonoš a nebejt sojky bonzačky - tý ze síajej, tak ho Krakonoš nikdy nedostal. (Vy co jste zdrhli dřív než tahle pohádka přišla do TV a říkáte nám co jsem zdrhnout nestihli "domočeši", tak vám to milí emigroši bude vysvětleno na požádání dodatečně.)

Já teďko musi končit, ale to není konec příběhu. Pokračování se dozvíte příště a bude to jen pravda, ale co vo tom bude psát Taborskýmu Píseckej?

23326

25.12.2003 23:28

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Naprosto s Vámi souhlasím Mandariko a pod tento Váš příspěvek bych se celým svým jménem podepsal, ale přestali se mi tady bezdůvodně zobrazovat mé příspěvky a nevím ani zda se zobrazí tento. Asi je ňákej problém v unikódu mého systému, protože jinak si to neumím vysvětlit. Nebo pro to máte nějaké logické vysvětlení Vy?

To, že fandíte a vkládáte důvěru v pana Táborského je myslím od Vás jistá sázka na výhru a dobrej tah na branku. Jste podle tohodle příspěvku bezpochyby hráčka, co nemá potřebu pochlebovat soupeřům, protože si sama vybíráte silné spoluhráče.

Styl Vaší hry ve mě vzbuzuje důvěru, že jste své emoce nepodpořila nesportovním chováním, které by eventuelně mělo podíl na mých problémech z prvního odstavce.

Co dál? Fanynky tady už asi nenajdu, protože jsou rozebraný a hra na soupeřově hřišti je vždy těžší, to je přeci jasné. Zbude mi jen začít Vás závidět soupeřům?

23341

27.12.2003 01:45

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

"A taky, že si z Vás Ježíšek na Štědrý večer vystřelil: V té plechovce s nápisem FTIPNÁ KAŠE..."

Pane Táborský, zkuste požádat svou ženu, nebo někoho blízkého z rodiny, aby Vám vysvětlil, že Ježíšek dárky ve skutečnosti nenosí. Řekněte jí, že už se cejtíte velkej a že chcete znát pravdu. Věřím, že Vám to řeknou. Podlehnul jste takový malý konspirační teorii co dospělí sehrávají na děti s nošením dárků od Ježíška. Ve skutečnosti nenosí dárky Ježíšek, ale dávají je pod stromeček lidé. Opravdu.

Bude to pro Vás možná šok, ale to ještě nic není. V normálních rodinách se nedává pod stromeček ani žádná kaše a to ani vtipná ani krupicová a jestli jste z Vaší rodiny zvyklej, že Ježíšek nosí kaši, tak je to asi nějaký kolorit Vaší rodiny, normální to však není. Zeptejte se tady na fóru, jestli je normální kaše pod stromečkem a věřím, že ani Vaše fanynka Mandarinka to ještě nedostala.

Tady už se pak ani nikdo nebude divit, že jste podlehnul konspirační teorii pozdních datlí Hilali se žlutou barvou http://www.nizwa.net/agr/dates/nizwadates/nizwadate.html

"Irák byl za Saddáma sekulární stát (na rozdíl od Sudanu, Saudské Arabie, Izraele a jiných podobných) a používal a dosud používá stejný kalendář jako my a vy."

My a Vy Velký kouzelníku používáme křesťanský kalendář. Možná, že by jste byl schopen svojí Mandarince namluvit, že i muslimové, kterých je v Iráku pětadevadesát procent používají křesťanský kalendář. Vona by Vám možná i věřila, že ten nápis na irácký vlajce neni rozsypanej čaj, ale sekularizovanou latinkou napsanej nápis "Allahu Akhbar".


Vona by Vám asi i uvěřila, že "název prosinec není odvozen od slova prositi, ale od prosné kaše.", protože žrádlo a obzvláště Vaše specializace na kaši se v český etymologii dá vysvětlit v době adventu samozřejmě jenom jako myšlenka na žranici, než prosba za seslání Vykupitele.

"Stejně velké halali zřejmě víte o gramotnosti a vzdělání populace v Saddámově Iráku. Dětskou úmrtnost, choroby a podvýživu v roce 1999 adresujte jinam, ať nevypadáte jako cvok."

Tady budu raději vypadat jako cvok, protože když umírají děti, tak mi jaksi na rozdíl od Vás dochází humor. Asi jsme my dva každej jinej.

"Pokud jde o Vondráčkův text, tak to jsem Vás už o nápovědu, kde tam najdu relevantní..."

Já ten Vondráčkův text nikdy nečetl, já ho našel v google a dal ho tam tam jako udici. A docela mě mrzelo, že jste ho poprvé "jen tak prolít´". Podruhé jste to už nastudoval tak, že jste to Murtovi vysvětlil docela s nadhledem. [smích] Ale já to nečet, to byl takovej malej "kanadskej" žertík a kanadský jsou na tomhle serveru snad dovolený. Příště Vám najdu ještě něco delšího.

23375

27.12.2003 09:48

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Dobré fotky Ladislave, ale na té poslední fotce je Goro - bílý pes co hledá Reiko Kitamoriovou a tak je naprosto jasný, že to nemohlo bejt vyfocený v Iráku, ale v Japonsku.

23390

28.12.2003 02:12

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Malvariko o kalendáři, který používají muslimové máte naprosto scestné představy a já se Vám pokusím v tom hokeji udělat jasno.Je naprosto NEPRAVDA, že by naše měsíce měly ekvivalent v islámských a že by odpovídalo i počasí jak se mylně domníváte.

My používáme Gregoriánský kalendář, který je odvozen od oběhu naší planety kolem Slunce a našemu roku se říká "solární rok".Stávající islámský kalendář zavedl Muhammad a je odvozen od oběhu Měsíce kolem Země a proto se jejich roku říká "lunární rok".

Problém je v tom, že lunární rok je od solárního o 11 - 12 dní kratší než solární rok, který využívá náš Gregoriánský kalendář, protože Měsíc se otočí kolem Země za 29 dní, 12 hodin, 44 minut a 3,8 sekundy. Logickým důsledkem tedy je, že se islámský kalendář neustále posouvá vůči gregoriánskému o tento rozdíl délky roku. Stručně tedy řečeno, že naše a jejich měsíce nemůžou být stejné, protože ty jejich jsou každý rok o ten rozdíl posunutý. Oni mají třeba první měsíc kalendáře v zimě a vlivem posunu mají za nějakých 15 let první měsíc v létě.

To je překvapení co? Pokud by jste si chtěla ověřit přepočtem datumů jaký den kdy mají muslimové vůči našemu, zkuste tento konverzní kalkulátor:
http://irfi.org/Date%20Conversion/Date%20Conversion.htm

Dozvíte se tam, že letos začal muslimům první měsíc nového roku (jejich rok 1424) 4. března a příští rok jim začne první den jejich nového roku 22. února. V roce 2010 jim první den jejich roku začne 7. prosince. Také si tam můžete zjistit, že jejich devátý měsíc - Ramadán jim začal letos 27. října.

Je nasnadě, že takovýto posunující se kalendář dělá mnohým muslimům zmatek v hlavě, protože z našeho pohledu se jejich církevní svátky (například známý postní měsíc Ramadán) konají každý rok o 11 až 12 dní dříve. Rozhodně však nemají takový zmatek v hlavě ohledně jejich kalendáře, jaký máte Vy. Pochopila jste to?

Co se týče gramotnosti v Iráku a okolních zemích, tak Vám udělám tabulku, aby jste si udělala představu jak se lidé v Iráku měli. První údaj je název země, druhý údaj je gramotnost a další dva údaje průměrná délka života mužů a žen:

Irák 58% 62 r. 65 r.
Kuvajt 82% 74 r. 80 r.
S.Arábie 82% 70 r. 74 r.
Írán 78% 68 r. 71 r.
Sýrie 74% 67 r. 72 r.
Turecko 85% 70 r. 74 r

To jsou údaje z roku 2001 a od té doby se odhaduje, že díky bídě a tomu, že Irák je čtvrtá nejrychleji rostoucí populace na světě se jeho hodnoty ještě zhoršily. Každý si má jak píšete možnost zjisti informace mnoha kanály, ale Vy možnost asi nemáte.

Saddám vyráběl chemické zbraně, používal je proti lidem a zahájil dvě nesmyslné války proti svým sousedům, které přivedly jeho zemi do bídy a utrpení. Ti lidé platili za politiku, kterou vedl Saddám Husajn a následky za jeho expanzionistické choutky nesl jeho lid. Na tom ale jemu záleželo v blahobytných palácích ve kterých žil ze všeho nejméně. Normální mi připadá, že konečně někdo tohodle grázla a jeho bandu dostal a že ten národ má šanci dostat se na úroveň okolních států.

23410

28.12.2003 18:12

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Chyba bude asi v systému zveřejňování příspěvků. Domnívám se, že vkládání příspěvků provádíte ručně po jejich přečtení a protože jste jen člověk, tak také musíte spát, jíst, nakupovat a další činnosti v jejichž průběhu je vkládání zaslaných příspěvků zřejmě zastaveno. Nevím jak dlouhé zpoždění tento systém přináší, ale odhaduji, že někdy i půl dne, nebo i víc?. Nedávno jsem tu četl, že budete dělat pro neanonymní přispěvatele registraci, po níž budou mít registrovaní čtenáři možnost vkládat příspěvky rovnou. To bych velmi přivítal.

23429

28.12.2003 18:35

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Napadá Vás do malvariko zase špatně a záhadu se jménem Vám snadno vysvětlím. Údaje uvedené v závorce za mým jménem mají pouze identifikační význam. Příčinou jejich vzniku bylo, že se v diskusích objevovali lidé se stejným jménem. To se Vašemu exotickému jménu zřejmě stát nemůže. [smích]

"I když se musím přiznat k tomu, že ty nejapné a druhé nevybíravě napadající bych s radostí mazala, kdybych tu možnost měla. Místo toho jsem se naučila ignorovat příspěvky, které mě nezaujmou."

Jsem rád, že mé příspěvky Vás téměř vždy zaujmou natolik, že na ně aktivně reagujete.

"I když bojuji jen slovy, to je ale také silná zbraň... "

To je na Vás právě to špatné malvariko, protože slušní lidé nebojují, ale domlouvají se a jednají spolu. Zbraně slušní lidé nepoužívají a to ani silné, ani slabé.

23430

28.12.2003 21:31

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pane Táborský, já jsem se Sanhedrinem (tak se to píše) nikdy neměl a nemám nic společného, to je zřejmě nějaká Vaše další paranoidní představa.

Také jsem neměl nic společného s vašim vyhozením ze Sprchy, vyhodili Vás pro hulvátské chování, ale já s tím neměl nic společného.

Co se týče Vašeho humoru, tak ty datle už Čulík dementoval, asi se přidal k Bushovi. http://www.blisty.cz/article.rb?id=16381&iid=1451 Digitální pomník Vaší paranoie tam však zůstal.

23436

29.12.2003 21:47

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Já už jsem mu tady Kajo psal, že Britské listy vydaly dementy. http://www.blisty.cz/article.rb?id=16381&iid=1451

Samozřejmě, že Táborskej zůstane zalezlej v "noře", ale nad ní nebude mít datle jako Saddám, ale jenom digitální pomníky toho datlovýho bludu, který postavil tady a na Britských listech. Bourat je nebude, protože to by nadělalo rambajz a ten on chce teď nejmíň.

Také jsem mu psal, že jsem se Sanhedrinem (tak se to píše) na Sprše nikdy neměl a nemám nic společného, to je zřejmě nějaká jeho další paranoidní představa. Taky jsem neměl nic společného s jeho vyhozením ze Sprchy, vyhodili ho pro hulvátské chování.

23460

29.12.2003 22:00

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

To, že v některých zemích Blízkého východu používají k tomu svému nesmyslnému Arabskému kalendáři z nouze i ten náš je jen důkaz toho, kam to jejich vzdělanost, inteligence a kultura dotáhla. A na základě této skutečnosti je pak i jedno, že našemu prosinci říkají "Kanun auwal" a můžou tak klidně říkat i svejm velbloudům.

To, že jste studovala arabštinu je celkem fajn a vezmu to příště v úvahu, ale víc by jste mě udivila, kdyby jste nastudovala českou diakritiku, aby se Vaše texty nemusely číst, jako když se čte telegram.

Takže až Vám příště dojdou argumenty, tak doufám, že nebudete dělat machry s arabštinou nebo tvrdit, že musíte mít pravdu, protože nosíte na hlavě burku. http://www.cartoonstock.com/directory/b/burka.asp

23461

30.12.2003 01:59

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Až mi Vážená Malvariko ukážete, kde jsem napsal, že se v Iráku nosí burka, tak si nebudu myslet, že jste prostá lhářka. Teď tu všichni vidí, že lžete jako malé dítě. Tak průhlednou lež může stvořit jen nezdravý člověk a já snadno mohu dokázat, že jsem tu nikde netvrdil, že se v Iráku nosí burka.

Nesnáším arogantní lež a tu Vy jste zde právě předvedla.

23475

30.12.2003 03:23

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ne Ajo, mýlíte se jako obvykle, ve zvyku to není. Islámský putující kalendář dělá problém i v hlavách prostých věřících - naskenoval jsem Vám stránku z encyklopedie: http://max.aktualne.cz/islamsky.jpg

Nevím jak tady bude vidět, zkusím ještě krátký link pro překopírování do prohlížeče: max.aktualne.cz/islamsky.jpg

Co se týče Čínského kalendáře, tak ten je založen také na lunárním principu jako islámský, ale Číňané to domakali tak, že k němu každých 19 let přidávají sedmkrát jeden měsíc navíc, aby ho sladili se solárním kalendářem, nebo chcete-li s přírodou. Tudíž se čínský kalendář odlišuje od našeho maximálně o měsíc.

Ono přijetí našeho stávajícího kalendáře přišlo úpravou Juliánského až v roce 1582 a to už byly známy astronomické souvislosti solárního roku a poměrně přesně změřeny a spočítány a proto je náš kalendář nejlépe navržený a čím dál víc se prosazuje.

Více či méně záleží, co se týká používání je, jak je ta která země nebo její lokalita striktně fundamentalistická. Například v Saudské Arábii je islámský kalendář hlavním kalendářem a náš vedlejším. Časem se to třeba asi také změní, jako pošlapávání ženských práv v arabském světě.

23479

30.12.2003 03:32

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ne pane Nohel, Vy máte hokej i v pořadí těch Saddámových expanzních válek. A je dobře, že tomu kníratému "andělovi" konečně přistřihli křidélka, takže už nepovede žádnou další "MATKU VŠECH BITEV".

23481

30.12.2003 14:16

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

>Nejhorší je, že ani nevíte, co sám píšete:"Takže až Vám příště dojdou argumenty, tak doufám, že >nebudete dělat machry s arabštinou nebo tvrdit, že musíte mít pravdu, protože nosíte na hlavě burku"

>A buďte tak laskav, a toho ohromného příkladu slušného domlouvání mě ušetřte!No a kde tam máte ten Irák Malvariko? Kde píšu něco o tom, že se v Iráku nosí burky? To by mě zajímalo. Zatím jsem v tom příspěvku postřehl, že jsem Vás "naučil" diakritiku. Teď mi řekněte, kde jsem napsal, že se v Iráku nosí burky, nebo se omluvte.

23504

30.12.2003 14:18

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Já nechci Vážená Malvariko, aby jste mi něco vyhledávala, to vůbec není třeba něco vyhledávat. Každý tady vidí, že v mém příspěvku o kterém jste napsala: Vy se domnivate, ze se v Iraku nosi burka? Mate to radne popletene. není o Iráku ani slovo.

Já tedy nechci, aby jste něco vyhledávala, ale aby jste se z prosté slušnosti omluvila za lživé nařčení, které jste zde napsala. A pokud tak neučiníte, tak jste obyčejná lhářka a měla by jste se stydět.

23505

30.12.2003 14:31

Datle

Táborského "DateGate"

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Nebo snad ParanoiaGate? Každopádně je předchozí příspěvek názornou ukázkou jak se pseudointelektuál vykecává ze svého trapasu.

23506

31.12.2003 11:49

Na koho čekají?

RE: Na koho čekají?

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Slovenské národní povstání bylo poraženo. Povstalci buď zabiti, nebo zahnáni do hor, kde umrzali nebo umírali vysílením a hlady.

23537

31.12.2003 16:32

Na koho čekají?

RE: Na koho čekají?

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Nevěřte tomu Karle, to u nás ve Slaném to dotáhli ještě dál a po městě rozestavěli papundeklový policajty. To by jste nevěřil a dokonce i papundeklovou policajtku - ale docela fešandu. Že tomu nevěříte? Až půjdu kolem tak to vyfotím, jen se divím, že je ještě neukradli a na Mexiku s nima nezatopili. Asi jsou dobře ukotvený, nebo možná každýho papundeklovýho hlídá jeden živej kamerou.

Takovej papundeklovej policajt to má mnoho výhod, hlídá ve dne v noci, nepotřebuje plat a spousty dalších věcí. Kam se hrabou Američané na Sláňáky.

23551

04.01.2004 00:27

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Děkuji Vám pane Stwora, že jste přimhouřil oko. Já bych strašně nerad někoho urazil a to osobně už ani nikoli. Jestliže se stalo, že mne varujete tak to chápu s nejvyšší vážností.

Prostor, který vymezujete má samozřejmě své mantinely a já bych chtěl, aby tyto byly pevné a stejné pro všechny. Zdá se mi však, že mantinel, který nastavujete pro mne je jiný, než má Vaše kamarádka Jana Malá z Bejrůtu. Ona může tvrdit něco co jsem neřekl a já se proti tomu nemohu ohradit. Ona může jedno slovo přiřadit k obsahu předchozích příspěvků a na základě toho tvrdit nepravdu?

Tomu nerozumím. Ale to je jedno protože, když jsou ty Vánoce, tak se má odpouštět a Vy jste odpustil. A to odpustil z velký dálky. Byl to nejvzdálenější dárek co jsem dostal po doutníku. Ten Honduraský doutník co jsem dostal jsem už ale vykouřil.

23710

04.01.2004 00:29

Datle

RE: Datle

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Když je to poprvé Ajo, tak tomu říkám náhoda. Když je to podruhé, tak tomu říkám opakovaná náhoda. Potřetí tomu už říkám obvyklost.

23712

04.01.2004 14:45

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

Přesnost předpovědi

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Co je to za předpověď, ve které z 22 předpovědí je třináct předpovědí úplně špatně, čtyřikrát je trefa víceméně sporná a pětkrát se jasnovidec jakž takž trefí v předpovědi rok dopředu?

A to pro zpřesnění předpovědi je úplně raději zapomenuto ve výčtu prognóz na několik předpovědí, které se ukázaly jako naprostej úlet.

Například předpověď o účasti občanů ČR v referendu do EU - tam se předpověď sekla natolik, že to raději není neuvedeno ve výčtu předpovědí. O zvýšení ceny surové ropy je seknutí ještě větší a ve dvaceti letech žaláře za šifrování emailů se jasnovidec sekl naprosto.

Dá se říci, že přesnost předpovědi z počátku roku 2003, ve které se nepotvrdilo ani 20 % předpovědí je horší, než statistický průměr 50 na 50, který by autor získal, kdyby si hodil mincí nebo hrací kostkou.

Jak vysvětlit takto nepřesnou předpověď? Těžko říci, ale jedno je jité, nová Sybila ani Nostradamus se nám zatím nenarodil.

Možná, že chyba je ve zvolené technice věštby. Křišťálovou kouli sice Nostradamus používal, ale jen zpočátku a také byl Nostrdamus žid. Používal i zrcadlo a věštil také z misky vody. Možná by tedy pomohlo nevěštit z koule, ale třeba z karet nebo kávové sedliny. Věštění budoucnosti ze střev nepřátel nedoporučuji, protože tato metoda je nehumánní a nelegální.

Možná by to chtělo nezatěžovat věštbu ideologickými předsudky, nebo zkusit se dát na něco jiného, třeba na psychotroniku, léčitelství, astrologii, telepatii, alchymii, nebo šamanství. Možností uplatnit nadpřirozené schopnosti je mnoho, ale předpovídat budoucnost se nepochybně autorovi nedaří. To je očividné.

23751

04.01.2004 23:43

Na koho čekají?

Na koho čekají?

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Celej snímek se kácí doprava o takových baj voko 7 úhlových stupňů. Ten fotograf co to fotografoval musel bejt nametenej jako kára, nebo má volšový ruce a držel ten fotoaparát jako prase kost. Ve článku se nepíše, kdo je autorem snímku, zda autor článku nebo zda je to převzatý snímek. Žádný copyright u něj uveden také není, tak asi určitě není ukradedej z nějakého zpravodajského serveru.

23782

05.01.2004 21:41

2004 - rok otroka

2004 - rok otroka

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Neznámý autor článku je zřejmě Američan, který lživost svého textu jasně dokazuje tím, že dobrovolně žije v zemi "otroků", přestože ji může svobodně opustit a žít v jiné zemi.

Například v nějaké, kde jsou lidé svobodnější. To ho ale ani ve snu nenapadne, vono se mu tam líbí, užívá si těch výhod co tam má, beze strachu si kálí do vlastního hnízdečka, ale jít jinam a změnit občanství, to ho ani ve snu nenapadne. Na jeho místo totiž čekají zástupy jiných a on to ví a ví to tady i spousta jeho kolegů taky kritiků.

Užívat si a kritizovat, to je ono, že?


23829

05.01.2004 23:46

2004 - rok otroka

RE: 2004 - rok otroka

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

A proč by nežili mimo Ameriku, nejsou to otroci. Pár jich znám, chodím s nima u nás na pivo. Prachy z Ameriky jim choděj, tak co. Jeden tu učí angličtinu, jeden si tady narazil babu a má s ní už druhý dítě a žije tady, rodiče mu posílaj baky a je mu hej.

23839

06.01.2004 00:37

Na koho čekají?

RE: Na koho čekají?

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Manipulativní snímky se záměrně skloněným horizontem, co má navodit strach z objektu v popředí jakoby se naklánějícího na vše ostatní jsem již viděl a proto tak asi byl nafocen i tento snímek. Co jsem nevěděl je to, že mi budete postovat linky s lehce pedofilní tématikou. Sbíráte takové, nebo to byla řekněme náhodná volba?

Jak jste došel k tomu co vím o fotografování? Já měl fotogalerie i na Britských listech, Vaše jsem tam však neviděl. Nepamatuji se ani, že bychom spolu fotografovali husy.

23843

06.01.2004 23:22

Na koho čekají?

RE: Na koho čekají?

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Připouštím, připouštím i možnost, že autor snímku byl zároveň nadrátovanej, zároveň volšovej a přístroj zároveň držel jako prase kost. Připouštím i možnost, že autor ten snímek pouze pootočil ve fotoeditoru, aby vypadal strašidelnější.

Někteří lidé mají potřebu mít z něčeho strach, tak proč jim nevyhovět? Někteří lidé mají respekt z uniforem a před policistou se jim rozklepou fajfky. Někdo si pro strach chodí do kina na horory, někdo je skromnější a stačí mu pro jeho strach policajt na ulici. To bude asi parketa Vaše i autora článku. Ve svobodné zemi nikdo nebrání nikomu se svobodně bát čehokoli a ani já Vám nebudu potřebu strachu odepírat. Bojte se svobodně!

Husí galerii na BL jste vidět nemohl, protože na rozdíl od Vašich linků, co jste sem vložil (zřejmě ze své tématické sbírky) žádná není a tudíž není co vidět.

Přesto Vám s jistotou mohu říci, že husa je moc dobrá věc a rozhodně ji doporučuji v kombinaci se zelím a knedlíkem. Rozhodně Vám však nedoporučuji, nechat si poslat husu od Žlutého datla. Rozhodně Vám doporučuji si na ni našetřit, protože poslaná husa by dopadla ještě hůře, než ty jahody.

23929

07.01.2004 07:52

2004 - rok otroka

RE: 2004 - rok otroka

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Význam té Pražské "akce" je paní Malá menší, než význam práce, kterou jste si dala s napastováním sem toho třídílného textu. Američané by měli z Prahy odjet do Sýrie, kde je totalitní policejní stát vládnoucího stalinistického režimu a kde probíhají veřejné procesy, při nichž žalobci vystupují zároveň jako soudci. Tam by měli protestovat "proti dalšímu omezování občanských práv a svobod v Sýrii".

23964

07.01.2004 19:48

Amerika terorizuje planetu

RE: Amerika terorizuje planetu

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Otisky prstů těch co se zrovna vohřejvaj na Guantanámu asi k dispozici máme. Tihle hoši co se vypravili do Afghánistánu lovit americký skalpy budou mít po propuštění asi docela problém si jen tak do států přiletět pod cizím jménem. A to je myslím docela dobře, protože ty co teď seděj v těch klecích už jednou prokázali své odhodlání pro věc.

24001

07.01.2004 20:40

Na koho čekají?

RE: Tome, Tome,

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Čím dál více pánové tady vaše vzájemná výměna komplimentů začíná připomínat přeskakující desku a žvatlání malých děti. Zkuste zase něco vtipného, nemusí to bejt úplně taková grandiózní švanda jako ty datle, ale tohle je už fakt slabý.

24005

07.01.2004 21:11

Na koho čekají?

RE: Tome, Tome,

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

"Vozobaly, slepice pitomý, tu rozhňahňanou škatuli..."

Tady bych se pane Tom bez urážky dovolil zastat vašich slepic. To, že pozřeli závadnou stravu bych nepřičítal tomu, že by byly "pitomé", ale spíš bych řekl, že byly příliš důvěřivé a také asi i hladové.

Ta chyba se stala o trochu dřív, když někdo rozhodl, že dá slepicím zkonzumovat shnilou potravu. Už i malé děti vědí, že shnilé potraviny obsahují mykotoxiny a že tyto neprospívají zdraví lidí a ani hospodářských zvířat.

"...a tejden blily jako aminy. Fujtajksl."

To že se vysmíváte jejich následný trávícím problémům spojeným s týdenními poruchami příjmu stravy a vyjadřujete nad tím hnus, to už je jen prostý cynismus.

Co o tom více říci? Asi jen to, že některý slepice mají holt smůlu na majitele, ale že by byly "pitomý" slepice bych netvrdil.

24007

07.01.2004 22:24

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

RE: Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Vážený pane Stwora, tento příspěvek je určen především Vám. Ve svém upozornění jak psát příspěvky píšete, že osobní výpady, jako jsou osobní urážky nebudete na tomto fóru tolerovat.

Předchozí příspěvek paní Malé neobsahuje ani jedno slovo týkající se obsahu článku. Naopak předchozí příspěvek obsahuje v podstatě v každé větě osobní urážku a žádný jiný obsah nemá.

Je velmi zarmucující, že zrovna Vy, který se dožaduje na americké administrativě a panu Bushovi, aby dodržoval právo, sám nejste schopen dodržet ani jednoduchá pravidla, která jste sám stanovil.

Proto Vás tu veřejně žádám o nápravu a aby jste předchozí příspěvek buď smazal, nebo alespoň jeho autorku upozornil na nevhodnost jeho obsahu. Vánoce již nejsou.

V opačném případě již zřejmě nebudete moci čtenáře přesvědčit, že Vaše hodnocení je objektivní, protože bude nad slunce jasné, že nadržujete svým oblíbencům pro jejich ideovou spřízněnost.

PS: Paní Malá by se také měla na svým příspěvkem zamyslet.

24016

08.01.2004 00:20

Amerika terorizuje planetu

RE: planeta terorizuje Bushe

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Zkuste si na této fotografii všimnout jednoho malého detailu. Zadní obálka knihy, kterou drží v ruce pan Bush obsahuje jiný obrázek, než kniha kterou drží v ruce ta žákyně tmavé pleti.

Přesněji ten samý obrázek, ale opačně orientovaný. Od shora dolů je otočen správně, ale zleva doprava je však otočen opačně.

Špičatý černý objekt pod kterým je na černé lince černý objekt ve tvaru obráceného písmene "V" na knize, kterou drží v ruce pan Bush, směřuje doprostřed knihy, směrem k její vazbě. Na okraji obrázku jeho knihy je kulatý černý objekt na okraji knihy.

Žákyně, která s největší pravděpodobností, drží tu samou knihu má snímek na zadní straně knihy orientován opačně. Tedy těmi špičatými černými objekty směrovanými ke kraji knihy a kulatým k vazbě. To je velmi, velmi zajímavé. Že by panu Bushovi vytiskli v tiskárně extra knihu s obraceným obrázkem na zadní straně obálky?

Podezřelé na snímku je i to, že v místech, kde pan Bush knihu drží, má podstatně rozmazané prsty a v jejich místě je snímek nepřirozeně neostrý a barevně pomíchaný.

I horní (černý) proužek na hraně vazby, který se často a obvykle u učebnic využívá pro orientaci knihy v knihovně má pan Bush nahoře, shodně jako ta žákyně.

Já si to vysvětluji tak, že prostě ten grafik, který tuto fotomontáž dělal neodvedl kvalitní práci. Udělal zmetek, kterého si každý bystrý člověk hned všimne.

Je mi divné, že si toho nevšiml pan Táborský - odborník na fotografie a už vůbec nemohu pochopit, že si toho nevšiml pan Tom - odborník na fotografii se specializací na záměrně nakloněné horizonty, protože ani osa spodní hrany toho obrázku není souběžně s hranou knihy, ale směrem k okrají se od ní vzdaluje. Naopak u horního okraje se obrázek ke hraně přibližuje. Je tedy jasné, že autor fotomontáže snímek nejen špatně orientoval, ale i ne příliš přesně natočil úhel jeho umístění.

Takže závěrem bych si dovolil tvrdit, že "kretén" jak nazval pana Bushe pan Čertík bertík není pan Bush, ale autor té fotomontáže a i pan Čertíkbertík by se nad sebou měl zamyslet.

PS: Tu fotomontáž dělal nějakej školák.

24029

08.01.2004 00:34

Amerika terorizuje planetu

RE: Amerika terorizuje planetu

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Tak něco podobného se mi stává občas, když si jdu zastřílet. Připevním terč, nabiji pušku, natáhnu závěr, přiložím dalekohled k oku a vidím tmu. Pak tu krytku sundám, ale podstatně častěji se mi to stává s fotoaparátem. S dalekohledem se mi to nestává, protože jsem ty krytky ztratil (ruskej výrobek co nebyl drahej a tak jsem je ani moc nehledal).

Pokud i tento snímek není také fotomontáž, tak mě docela potěšilo, že prezidentovi USA se to stává také a reportér to pohotově zachytil. Jsme jenom lidé a tak jsme trochu podobní, Bush i já.

24030

08.01.2004 07:48

Amerika terorizuje planetu

RE: Amerika terorizuje planetu

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pane Igore na těch stránkách na Geocities máte chybu v HTML kódu. Ty obrázky jsou tam adresovaný do adresáře dokumentů uživatele Miro na disku C:.

Na tento adresář máte přistup pouze Vy a proto se ostatním uživatelům internetu obrázky na té stránce nezobrazí a stránku je potřeba opravit.

24056

08.01.2004 23:04

Izraelské pustošení v Nablusu

RE: Izraelské pustošení v Nablusu

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

To jsem včera na serveru ALIBABA.COM četl důležitější informaci:

http://albawaba.com/headlines/TheNews.php3?sid=267448&lang=e&dir=business

A hned budou mít život sladší.

24075

09.01.2004 00:01

Na koho čekají?

RE: Tome, Tome,

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Tak s navijákem jo? To jste projevil docela slušnou prozřetelnost, když jste ve Sprše ty slepice na háčku nahodil na mne už loni na jaře.
http://www.sprcha.com/comments/2003/3/31/202556/459/2#2

Tři čtvrtě roku dopředu jste je políčil? Tak na Vás si budu muset dávat bacha.

Ne Tome, ono je přeci úplně jedno, zda ty slepice skutečně vlastníte, nebo jsou jen virtuální. Ono je i jedno zda jsou virtuální i ty jahody co Vám poslal Žlutej datel a zda je celý příběh fikce. Jde o příběh, který jste sem vložil a já se v něm zastal slepic, když jste je obvinil z pitomosti. Já pochopitelně nemohu kontrolovat Váš dvorek co Vám tam skáče, to snad chápete.

V případě, že slepice v příběhu jsou fiktivní, tak já se zastávám těch fiktivních slepic proti nařčení z pitomosti. Ona totiž pitomost se nedá virtualizovat na rozdíl od slepic ani ve fiktivním příběhu. Pitomost je pořád pitomostí a tím, že jsou slepice v příběhu skutečné nebo neskutečné se na pitomosti v příběhu nic nemění.

Takže jestli se ty fiktivní slepice v tom příběhu dopustily nějaké pitomosti, tak stále až jako druhé.

PS: Jinak se tedy nezměnilo nic, kromě skutečnosti, že je nyní jasnější, že Vaše příspěvky mají blíže k dětskému žvatlání než k realitě.

24081

09.01.2004 00:26

Amerika terorizuje planetu

RE: planeta terorizuje Bushe

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Tak Vy jste si to Bushovo knižní máslo z hlavy alespoň s Čertíkembertíkem setřel a já zase musím uznat, že to tady každý také nedokáže. Takový Tom si ho po té, co se začalo roztékat začal rozmazávat po obličeji a za ušima a tvrdit, že to co "mu závidí celý svět" přeci není máslo. Táborský přidal knižní máslo k datlím a když k tomu přidá ještě nějakou mouku, tak už může na hlavě upéct koláč.

A úplně nelepší byl pan Lev, který si dodatečně ze solidarity s touhle dvojkou dal na hlavu taky jednu kostku.

Alespoň z toho máte poučení, že ne všechno co se na internetu vidí je pravda a člověk musí používat úsudek. A v tomto případě to nebylo obzvláště složité.

24082

09.01.2004 17:59

Izraelské pustošení v Nablusu

Saddám v base a basa PEPSI v lednici.....

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

No ano Ajo, pro Iráčany je PEPSI jedna z nejdůležitějších věcí. Nejen, že v "Otevři a vyhraj" mohou občas pod víčkem najít hodnotnou výhru - batoh, sluchátka či mobil a pod. Ona ta limonáda je také symbolem, který jim dává jednu jistou výhru a jen na nich bude záležet zda ji vyhrají.

Tou výhrou je, že je příštích dvacet let nebude žádnej zbabělej knírkatej šílenec nahánět do "Matek všech bitev" proti sousedním státům, jako v těch minulých. Tou výhrou je, že nebude v příštích dvaceti letech zmařeno přes milión lidských životů v nesmyslných válkách se sousedy, jako v minulých.

Záleží na nich zda tuto výhru vyhrají, ale základní předpoklad k tomu, kterého symbolem je limonáda PEPSI již mají. Když se podaří výměna Saddáma za limonádu, tak to s nimi nemůže špatně dopadnout. Věřte mi, že ne a že je to dobrá výměna.

24100

09.01.2004 19:13

Izraelské pustošení v Nablusu

RE: Saddám v base a basa PEPSI v lednici.....

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Jestliže za posledních 20cet let Saddámovy expanzivní války zapříčinily přímou smrt miliónu lidí a následné embargo OSN smrt dalšího miliónu lidí, tak průměrná statistika říká, že v Iráku umírá zbytečně v horizontu 20ti let průměrně 100.000 lidí ročně. To je průměrně nějakých 8 tisíc měsíčně. Tolik lidí nepřirozenou smrtí v Iráku nyní určitě neumírá.

Vy tvrdíte, že Iráčany nyní Američané zabíjí. Já bych si dovolil odhadnout, že Američané nezabijí za měsíc ani setinu Saddámova měsíčního průměru. Většinou zabijí Iráčany, když nezastaví na kontrolním stanovišti, nebo když si spletou Irácké policisty s útočníky.

Nemyslím si, že by záměrně zabíjeli Iráčany. To proto, že každý jejich přehmat v Iráku je arabskými a západními médii prezentován celému světu. Je možné, že pumové útoky proti Američanům v Iráku zabijí víc Iráčanů, než sami Američané.

To že byla PEPSI v Iráku za Saddáma je důkazem toho, že Iráčané by nemuseli mít jednoznačně proti limonádě PEPSI předsudky.

24105

09.01.2004 20:27

Izraelské pustošení v Nablusu

RE: Saddám v base a basa PEPSI v lednici.....

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ajo, nemusíte vždy okopírovat celý můj příspěvek na který reagujete, protože já vím co jsem napsal. Já i vím, co napsal autor příspěvku, na který jsem reagoval a možná kolikrát lépe než on. Při vší skromnosti.

Vy samozřejmě víte, mnoho "pěkných" způsobů, kterými bylo možné Saddáma odstranit. Škoda, že jste ho "pěkně" neodstranila a nechala jste to na "pěkně hnusných" Američanech.

Novou islámskou republiku? Republiky jsou různé, to jo, to víme, Německá demokratická, Korejská lidově demokratická, Sovětská socialistická, Slovenská republika (1939-1945), Libyjská lidově demokratická a další. Příkladů republik je víc než dost a islámských taky. To ne, že ne.

A co ten Islám k tý republice? Je Islám tak zázračný náboženství, že si zaslouží úžasnou budoucnost? Je Islám tak dobrej, že mu bude patřit budoucnost lidstva, nebo alespoň jeho nemalé části?

Nebo je současný Islám derivátem arabské ropy, jehož chemická stabilita je přímo úměrná toku petrodolarů do islámských škol, mešit a médií?

Kdo ví? Ale nejpodstatnější na republice je podle mého názoru, zda podepíše a dodržuje "Základní listinu práv a svobod" a v tomhle ohledu mají Islámské republiky řekněme ještě určité rezervy. Republiky jsou možná různé, ale lidé jsou stejní.

PS: Ajo, naseho Jana Husa pro jeho nazor upalili, vzdejte mu cest alespon nabodenickama dlouhejma, nebo se alespon vratte ke spreszkam. Preci ten clovek neshorel uplne zbytecne.

24108

09.01.2004 22:30

Izraelské pustošení v Nablusu

RE: Izraelské pustošení v Nablusu

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Hus radost už mít určitě nebude, ten už ne. Tomu jí naposledy zkazili v Kostnici a kuli mé radosti se zase zbytečně nenamáhejte. Ale když už se hecla i paní Malá, tak by jste to taky mohla zkusit.

O Khomeinym sem slyšel a taky tuším co podělal mladej Rezavej Pohlaví, že se starej Khomeiny tak chytnul. Vnuk nemá ty pozice.

Času doufám dočkám, ale husu raději nezmiňujte, nebo ji tu oba pánové posypou vápnem a určitě jste četla jejich příspěvky, co s ní dále hodlají mi provést. Co hodlají provést Chiiti je jedna věc, důležité je, aby všichni měli SAT a TV než odejde okupační armáda a do toho TV se jim sypala alespoň trochu realita tohoto světa a ne jen muslimský hovadiny ze sedmého století. Voni už si to přeberou sami.

24116

09.01.2004 22:43

Hrách na stěnu házet

RE: Hrách na stěnu házet

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pokud by měl mít v OSN stejné hlasovací právo lidožrout z Afriky jako zástupce vyspělého státu, tak je tato organizace také k ničemu.

24119

09.01.2004 23:30

Amerika terorizuje planetu

RE: vulgarita terorizuje každého

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pane Tom ???

Jaké podrazy a jaké svinstvo? Já jsem zde na Zvědavci nikdy nepoužil žádné slovo ani z poloviny tak vulgární, jako Vámi použité slovo "svinstvo". Nikdy jsem Vám ve svých příspěvcích necpal husu ani nic jiného nikam kam Vy mně. A ještě jste to utěsňoval (Tom 07.01.04 09:06) knedlíkem.

Já Vám totiž nepotřebuji cpát nic do žádných tělních otvorů jako Vy mně, ani to prosypávat vápnem jako Vy (Tom 08.01.04 06:23 ). Já ve svých příspěvcích nepotřebuji používat slovo "prdel" ani žádná jiná vulgární slova jako Vy.

Od okamžiku, kdy jsem sem přišel máte nutkavou potřebu reagovat na mé příspěvky a v podstatě tu už žádné jiné ani pomalu nemáte. Jestli máte s mými slušnými příspěvky nějaký problém tak si ho vyřešte.

Tu fotku pana Bushe jsem zde viděl poprvé a klidně mi to nemusíte věřit. Já čtu pouze seriózní zpravodajské servery a tam se takovéto fotky neobjevují a je asi jasné proč. Když jsem tady tu fotku viděl, tak mi bylo divné, že by absolvent dvou vysokých škol a bývalý nadzvukový pilot nevěděl, jak má být orientovaná kniha.

Jestli Vy jste věděl, že je to fotomontáž, tak jste to mohl napsat přede mnou. Nenapsal jste to a místo toho jste napsal: "takového prezidenta vám závidí celý svět". Tak co se zlobíte?

Ta fotomontáž je zfušovaná a proto si toho přede mnou mohlo všimnout spousta lidí. Čertíkbertík si toho holt nevšimnul a proto to sem asi dal, jinak nevím proč by to sem dával. Ani pan Juchelka nevěděl jak to s tou fotkou ve skutečnosti je a ten internet sleduje.

A zase mi tam cpete k huse nějakej heroismus? A ucpáváte výrokem. Máte tu vulgaritu pane Tom vůbec za potřebí?

24122

09.01.2004 23:44

Izraelské pustošení v Nablusu

RE: Saddám v base a basa PEPSI v lednici.....

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Nejprve jsem pane Lev přemýšlel o tom, že na tento Váš příspěvek nemá smysl odpovídat.

24123

10.01.2004 09:18

Izraelské pustošení v Nablusu

RE: Saddám v base a basa PEPSI v lednici.....

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

"...bychom měli co nejdřívě odejít (všichni), zaplatit za způsobenou škodu a omluvit se"

A myslíte, že by to stačilo? Já si myslím, že napravit škody by nebylo tak snadné a nebo vůbec možné. Především by jim měli vrátit Saddáma, hezky navoněnýho, voholenej už je. Vedle té jeho nory u Tikritu, kde ho čapli postavit Mohylu vůdcova hrdinství a aby se tam lidi líp dostaly, přivést tam z Bagdádu úzkokolejku.

Kurdy posypat nějakým sajrajtem, aby pochcípali a byl už vod nich konečně pokoj. Šíity od Basry jim pochytat a předběžně je mučit, aby si zase začali zvykat.

Vopravit ten reaktor, co jim ho ty židi rozbily. Předat jim Rumsfelda a Bushe, aby je odsoudili a popravili, pani Bushovou dát do paláce na úklid, protože co vona sama doma, že jo?

Saddámovým synátorům postavit mauzoleum, kde by vdova pani Rumsfeldová mohla trhat lístky, nebo prodávat v kantýně.

Britové by taky měli něco dělat. Především rekultivovat ty masové hroby co rozhrabali u Basry. Doktora Kellyho, co ho podřízla BBC přidat do mauzolea k bratrům i s princeznou Dajánou, protože ta měla Araby taky ráda. Přišlo by tam víc lidí a aspoň by tam stará Rumsfeldová měla kšefty.

Napadá mě ještě spousta věcí co by se dala napravit, ale nebudu to rozvádět, protože Vy to sám víte taky. A stejnak by to nestačilo, ani kdyby ty bestie na tý parcele na Manhattanu nechaly Usámu postavit mešitu s dvěma minarety, přejmenovali Las Vegas na Saddámovo a místo krocanů děkovali sežráním dvojhrbýho velblouda.

Nepomohlo by ani, kdyby zmydlili Kuvajtskou armádu a darovali Iráku zpět tuto 19tou provincii, nalodili se a mávali šátečkama.

PS: Budu končit, mám tady jen 3000 písmen a to není ani na 2000 slov. A to jsme neodškodnili Talibance, Guantanámce a spoustu dalšího....

24148

10.01.2004 09:35

Amerika terorizuje planetu

RE: planeta terorizuje Bushe

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Tenhle detektor má zásadní nedostatek a to, že nekontroluje předměty ukryté pod kůží. Tato práce se stále musí provádět ručně: http://milked.free.fr/animated/malaxage1.swf

Přesto, že je o tuto práci na letištích velký, tak stále shánějí důchodce na brigádu. Co?

24149

10.01.2004 17:04

Hrách na stěnu házet

K tomu kanibalismu

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pověra o přenosu síly a schopností získaná sežráním jejich nositele se táhne napříč celým Africkým kontinentem. Koho má kdo sežrat zpravidla určuje kouzelník. Určuje i to zda sežrat srdce, či jinej orgán, podle toho co za sílu potřebuje příjemce. Oblíbenost lidských orgánů je ovlivněna i lokalitou, na muslimském severu se nejvíce pije lidská krev a jedí játra, což prý činí bojovníky nezranitelné.

Povídá se, že i Francouzskej prezident Giscard d'Estaing si pochutnal nevědomky na masíčku, když si za Bocassou jezdil pro diamanty. Ale to nebyl jeho jedinej problém s kamarádem Bocassou. Větší problém byl v tom, že Bocassa se rád díval na ubíjení malých dětí a rád je sám ubíjel. Po desítkách.

Giscard, který od kamaráda Bocassy měl kupu diamantů poslal za Bocassou svýho poradce pro africký záležitosti se vzkazem, aby Bocassa tolik neblbnul. Poradce to Bocassovi přednesl. Ten se tak rozčílil, že seskočil ze trůnu poradcovi rozbil hlavu královským žezlem.

A tak to tam potom řešila Cizinecká legie. Bocassa utekl - měl opravdu hodně moc diamantů a zlata.

Podstatně větší lidožrout byl Idi Amin. Toho zase zbraněmi podporovala Velká Británie.

Pan Amin byl opravdu gurmán, ve svém paláci měl spoustu ledniček, kde přechovával své pochoutky. Sežral dost podstatnou část své rodiny. Nejraději měl manželky, ale sežral i vlastního syna (za to že furt remcal). Své oběti si vyhledával podle schopností, které na nich obdivoval a zrovna je potřeboval, pozval je do paláce "na koktejl", tam dostali ránu palicí a putovali do ledničky.

V podstatě všechny tyhlety africký režimy lidožravejch "politiků" udolali vlastní vojáci a zavedli svoje manýry. Ještě horší.

PS: Máme právo upírat jim jejich zvyky a způsob života? Máme takovýmto zástupcům afrických států kuli jejich zvukům upírat hlasovací právo v OSN?

24159

10.01.2004 23:45

Izraelské pustošení v Nablusu

RE: Saddám v base a basa PEPSI v lednici.....

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Umím, ale Vy jste si začal dělat srandu jako první. Umíte si představit, co by v Iráku nastalo, kdyby v tomto okamžiku spojenecké armády opustily Irák?

Proč bych já měl pracovat na přiznání o bojových látkách? Já jsem nikdy netvrdil, že tam 100 %ně jsou ani, že tam 100 %ně nejsou. Já nemám takovou kontrolu a přehled nad výrobou otravných látek v Iráku jako Vy. Já mám pouze hrubou představu jak to v zemích jako je Irák chodí, nebo spíš nechodí. Kdo může vyloučit, že se časem něco zapomenutýho nevyhrabe? Já ne.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/middle_east/3386357.stm

Vy asi ano. A když se náhodou něco vyhrabe, tak stejnak můžete tvrdit, že to tam dala CIA. Nebo ne?

24181

11.01.2004 00:01

Izraelské pustošení v Nablusu

RE: Saddám v base a basa PEPSI v lednici.....

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Samozřejmě, že PEPSI je nezachrání Ajo, použil jsem ji jako symbol. Nezachráněj je ani poštovní známky, to je taky symbol. http://max.aktualne.cz/znamka.jpg

Žena pádlující loď s nákladem rákosí v mokřinách. To je obraz reality Iráku a ne Saddám obklopenej zbraněma. Asi už si tam někdo začíná uvědomovat souvislosti.

24182

11.01.2004 23:15

Amerika terorizuje planetu

RE: planeta terorizuje Bushe

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

To jsem nemohl Tome. To by mohlo spustit nekontrolovanou lavinu turistek do USA, které by jen zneužívaly boje proti terorismu jako příjemného zpestření návštěvy Států.

Stačí, že americkým daňovým poplatníkům užírá z blahobytu osvobození Iráku. Kdyby pan Juchelka zjistil, že mu z koláče ujídají ještě tyhle kontroly - trefil by ho šlak.

24220

11.01.2004 23:40

Izraelské pustošení v Nablusu

RE: Saddám v base a basa PEPSI v lednici.....

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Neshodneme. Neshodneme proto, že Vy se nechcete shodnout. Vy nechcete přiznat, že moc dobře chápete, co já těmi symboly druhotně zastupujícími konkrétní přiřazení myslím. Přitom to dobře víte, protože chytrá jste víc než dost.

Na té "jakési lodičce" vezou nasekaný rákosí. Na známce je sice napsáno "odvěká přeprava", či tak nějak, ale Vy si snad nemyslíte, že dneska domorodci v Iráku trhaj a svážej rákosí z mokřadů letadlama? Asi ne co?

Jaká otázka? Takhle se trhá rákosí i v Jižních Čechách, sám jsem to viděl. Vy moc dobře víte co chci říct, ale děláte, že nechápete více než je nutné, protože je jasné, že chápete moc dobře. Až moc dobře.

24221

12.01.2004 00:13

Izraelské pustošení v Nablusu

RE: Izraelské pustošení v Nablusu

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

"Co se zase děje? Doufám, že to přeluštíte pane Nováku, sorry!"

Vaše příspěvky jsou naprosto čitelné i když jsou plné čtverečků a otazníků. V podstatě se stále opakujete, takže není obtížné si obsah v nečitelné části domyslet.

Doufám, že ta porucha nebyla způsobena rozrušením z nalezení těch pár v igelojtu zabalených Yperitovejch patron do kanónu. Sice Saddám a bývalá Irácká vláda oficiálně tvrdila, že všechny chemické zbraně byly zlikvidovány, ale může v takové zemi někdo něčemu věřit? Písku je tam víc než dost a zahrabat do něj něco je jednodušší, než to převést na druhou stranu země k likvidaci.

Ty patrony nejsou důkazem, že Irák vlastnil tyto zbraně, protože o tom nikdo nepochybuje, že je vlastnil. Tento nález je pouze důkazem toho, že Irák nemusel své chemické zbraně zlikvidovat tak, jak by se slušelo a patřilo.

To že Amerika přesune do Iráku stovky miliard dolarů na jeho obnovu a přechod k lepšímu zřízení je dobře. Američané jsou nejvyžranější národ světa a jestliže se tímto přesunem prostředků zhorší ekonomická situace v USA je mi v podstatě jedno. Alespoň si možná někteří Američané alespoň trochu uvědomí, co jsou to existenční problémy s jakými se potýkají lidé v chudších zemích.

Třeba jim něco trochu dojde a možná to zvýší šance demokratického kandidáta. I Vy by jste neměl tolik litovat toho, že investice do Iráku se Vás dotkne. Je to skoro v každém Vašem příspěvku. Zkuste se také zamyslet.

24224

12.01.2004 01:58

Hrách na stěnu házet

RE: K tomu kanibalismu

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pane Táborský, když jste tu Tomovu husu omílal stále dokola, tak jsem si říkal, že zřejmě pro nedostatek invence nejste schopný vymyslet něco vlastního a musíte brát tam kde je.

Celkem rozumně vzato mi je nějaká husa cpaná mi dvěma dospělými pány kamkoli ukradená, protože nemá nic společného s mými názory a už vůbec je nevyvrací, což jediné by mi asi vadilo. A na to ani vámi cpaná mi husa nemá, to asi musíte uznat.

Co už mi vadí trochu víc je to, co Vám asi nikdo ještě neřekl a nebo Vám to řekl a Vy jste to už zapomněl. V diskusi mi nevadí, že napíšete, že jsem blbej, zakomplaxovanej, ušatej, plešatej a že mám malýho. To riskuje každý, kdo přijde na internetu do diskuse a celkem jsem proti takovémuto iracionálnímu plácání imunní a i provozovatel na tomto serveru se snaží takovéto příspěvky občas omezovat.

Co ale asi nevíte, že je považováno za nepsané hranice osobního popichování je to, že se do diskuze nezatahují rodinní příslušníci a to zejména děti a maminky a podobně. Možná jste na internetu novej, nebo už nevím jak si to vysvětlit, ale maminky se nechávají i v osobních urážkách stranou. Ne, že bych já měl nějaký obzvláštní problém tyto Vaše nemístné narážky přejí mávnutím ruky, přestože moje maminka neměla zrovna lehký život, ale jestliže Vy už máte za potřebí používat i takovéto argumenty, tak to asi o něčem svědčí.

Takže nechám jen na Vašem uvážení, zda budete používat i nadále takovouto argumentaci. Sám se rozhodněte jestli potřebujete něčí maminky nechat stát "frontu u márnice ve cvokhauzu" jako argument.

"V Koránu se nevyznám a tak nevím...."

V Koránu se nevyznáte, ale z toho si nic nedělejte, to se nevyznal ani Idi Amin. Oni Koránu nerozumí všude stejně ani pravověrní muslimové. Idi Amin stejně jako Vy a jako podstatná část Afričanů Korán nečetli, protože jim v tom zabránila negramotnost. To je v Africe docela problém a proto v Africe není ani jednotný názor na to, co tam je a co není dovoleno.

Přestože Idi byl dobrej Ugandskej boxer, tak číst se nenaučil. To že to dotáhl na prezidenta a že dokázal svými projevy zvednout osazenstvo OSN ze židlí k frenetickému potlesku si nevysvětluji tím, že by tam jeho projevy byly tak dobré. Dokonce si myslím, že z těch 144 zástupců nějakých 25 o kterých by se dalo s jakouž takouž tolerancí tvrdit, že byli zástupci demokratických státu všichni netleskali. Tolik co se týče mého úsudku.

Co se týče vyzbrojování Ugandy jako britského protektorátu do roku 1962 a nebo už v době Amina jako Obotova šéfa armády, nebo Amina jako prezidenta, tak Británie hrála prim. Izrael se taky snažil, ale to jsou židi a ty zpravidla nedávaj nikomu nic zadarmo a tak jejich "obchody" neměly dlouhého trvání.

Historie Ugandy je docela smutnou, ale ne neobvyklou kapitolou vývoje poválečné Afriky:
http://www.narmyslenka.cz/hist/hist010.html

24231

12.01.2004 02:28

Hrách na stěnu házet

RE: K tomu kanibalismu

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Tak to by taky Yo Yo Band měl upravit svojí hitovku.

http://mylyrics.euweb.cz/lyrics.php?SID=1406

24233

12.01.2004 09:15

Hrách na stěnu házet

RE: K tomu kanibalismu

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Asi určitě jste mimo, protože i ten nejhloupější vesnický vidlák ví, že kráva nemá ocas, ale že má oháňku.
Takže jestli někdo na vesnici řekl v přítomnosti tura domácího a Vaší přítomnosti slovo "ocas", nemyslel tím to, "čím končí kráva".

24247

12.01.2004 09:31

Hrách na stěnu házet

Ale ale.

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Ale, ale. Uganda vyhlásila samostatnost v roce 1961?

Přechod k nezávislosti Ugandy byl trochu složitější, než si představujete. V rámci národně osvobozeneckého hnutí za získání nezávislosti vystoupil r. 1953 král Mutesa II. s přehnanými požadavky. Velká Británie vyhlásila výjimečný stav a krále ze země vypověděla. Roku 1955 ho znovu akceptovala. Roku 1960 vystoupila Buganda(Buganda -původně nejvýznamnější stát ze států z kterých vnikla Uganda. Další byly Toro, Bunyoro a Ankole) z protektorátu, ale setkala se s odporem hospodářsky slabších provincií protektorátu.

V roce 1962 vyhlásila Uganda nezávislost a stala se monarchií v čele s britskou královnou Alžbětou II. Ministerským předsedou se stal Milton Obote. R. 1963 byla vyhlášena republika v čele s prezidentem-králem Mutesou II. - komplikovaný státní útvar spojující monarchii s republikou a unitární stát se spolkovým. Roku 1966 provedl ministerský předseda Obote, sledující prosocialistický kurs, státní převrat a převzal úřad prezidenta. Podle ústavy z roku 1967 se Uganda stala jednotným státem v čele s prezidentem.
- -- --- -- -
Jan tak mimochodem, kde jsem tvrdil, že lidožroutství je jen africká, či jen muslimská specialita? Proč lžete, když Vám lze lež tak snadno dokázat?
- -- --- -- -
Jedovatou nafukovací rybou myslíte japonskou rybu fugu? A Orientálcema Japonce? Ale ale.

24248

12.01.2004 09:32

Izraelské pustošení v Nablusu

RE: Izraelské pustošení v Nablusu

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Jestliže jako hlavní logický argument proti příspěvku řeknete taková diskusní kapacita jako Vy, že je "naprostý vůl", tak to jste v koncích, co?

24249

12.01.2004 09:49

Izraelské pustošení v Nablusu

RE: Saddám v base a basa PEPSI v lednici.....

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Těmi Iráčany myslíte, Kurdy či Šíity, nebo Sunnity? Či snad Turkmence, Íránce či Asyřany? Nebo všechny dohromady, tedy celý Irák? Jestli příliš nezevšeobecňujete, nemůžete taky věřit úplně všemu co v televizi říkají.

24250

12.01.2004 22:41

Hrách na stěnu házet

RE: Ale ale.

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pane Táborský,

no vidíte, nejste ani schopen přesně datovat události a k těmto svým nepřesným údajům dodáváte povídačky co se povídaly. Kupte si nějakou encyklopedii, když zapomínáte.

Vykládáte si špatně má sdělení a na základě tohoto špatného výkladu píšete nesmysly. Zkuste se tedy víc soustředit, ať ty pohádky co píšete mají alespoň hlavu a patu.

"Ale právě to snad ty gurmány rajcuje, jako ty Orientálce, co žerou jedovatý nafukovací ryby."

Můžete tady zde čtenářům sdělit, jaká že to "jedovatá nafukovací ryba rajcuje" gurmány Orientálce, tedy obyvatele zemí Blízkého východu a Egypta? Hlavu jsem si tím nezamotal, zdá se, že pořádně zamotanou ji máte Vy.

Jestli ne tak ty Orientálce doložte, určitě by to tady mnoho čtenářů zajímalo. Nebo jednoduše napište, že si pletete Orientálce a Japonce, ať máte tenhle Váš další trapas za sebou.

PS: Už máte na hlavě datle, Bushovo knižní máslo a nafukovací rybu. Co z toho uvaříte, to jsem teda zvědavej, ale ne každej si s tím od Vás nechá krmit uši.

24279

13.01.2004 14:35

Hrách na stěnu házet

RE: Ale ale.

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Podle internetové encyklopedie Orientu, atlasu Orientu a slovníku je v češtině Orient historický název východní části antického světa, dnes se tím rozumí země Přední Asie (politicky Blízký východ) a Egypt.

Internetová encyklopedie Orientu:
http://i-cias.com/e.o/index.htm

Atlas Orientu:
http://lexicorient.com/e.o/atlas/index.htm


24298

13.01.2004 14:54

Izraelské pustošení v Nablusu

RE: Izraelské pustošení v Nablusu

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

V minulém příspěvku jste psal: "přečetl jsem pouze pár prvních odstavců" a nyní píšete, že můj text se Vám zdá "ubohý a emocionálně prvňáčkovský...".

Takže jste ho tedy četl, když toto tvrdíte a tak trochu jste si zalhal, to je jasné. No proč tedy prvňáčkovský text neroznesete na kopytech jako zkušený textař a místo toho napíšete, že článek je "je naprostý vůl"? To už je asi lepší mlčet, než se shodit takovýma dospěláckejma hláškama na prvňáčkovský text, ne?

Vám nejde o to, aby jste v diskusi o Iráku vyhrál? Protože už jste vlastně dávno vyhrál, když já prohrál přidáním se na Bushovu stranu? Takže ten koho představy o postupu v Iráku se uskutečnily prohrál? Aha, zřejmě si libujete ve zvláštní logice.

Ne, my dva jsme nic nevyhrály ani neprohrály. Kdo vyhrál, je spojenecká armáda a lidé v Iráku. Prohrála banda knírkatého tyrana.

Invaze do Iráku byla dobrá, protože znamená ukončení embarga a konec vlády jednoho šílence a jeho bandy. Za dvacet let jejich vlády zemřelo násilnou smrtí v důsledku válek a embarga zhruba 2 milióny lidí. Zajímalo by mě jak by jste těm statisícům vdov a matek vysvětlil, že jejich manžel či děti musely zemřít a proč Vy jim z této situace nechcete pomoci.

Dnes se blíží pomalu rok od osvobození Iráku a je již jisté, že situace se tam zlepšuje a že Irácké národnosti osvobození vcelku přijaly pozitivně. Sporadické útoky na spojenecké vojáky od bývalých mocenských struktur nejsou natolik významné, aby změnily běh věcí.

A Vámi stále omílané, že Bush lhal. No je možné, že se spletl a že kladl na informace o chemických zbraních větší důraz. Na druhou stranu Irák nikdy věrohodně neprokázal, jak své chemické zbraně zlikvidoval. Poslední nález chemických zbraní v Iráku dává Bushovi naprosto za pravdu v tom co tvrdil.

Američané jsou izolacionisté a nezajímají je moc problémy jiných národů a pokud by zásah měl znamenat, že budou mít míň "na hamburgery a na kolu" tak budou proti. I Vy tu stále zdůrazňujete, jaké to Ameriku stojí peníze, zato nikdy jste tu nenapsal, jak by jste situaci v Iráku vyřešil lépe než Bush.

Naše vláda Iráku také pomohla, to je naprosto správné a v pořádku.

24300

13.01.2004 15:59

Hrách na stěnu házet

RE: Ale ale.

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Doplnění:
Na internetu je perfektní česká encyklopedie na adrese http://www.coto.je

Když zadáte hledat slovo Orientálci a kliknete na nalezený odkaz: Orientálci (orientální typ), dozvíte se, že Orientálci jsou:

příslušníci bílého plemene v severovýchodní Africe a v západní Asii; střední výška těla, zvlněné vlasy, tmavé oči, světle až lehce nahnědlá kůže, často výraznější růst vlasů a tělesného ochlupení.

Takže jsem zvědavej jak tohle vševěd a mudrc pan Táborsky vysvětlí.

24303

13.01.2004 19:02

Hrách na stěnu házet

RE: Ale ale.

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pan Táborský mi píše, tak se podíváme co mi píše:

První odstavec jenom dětské tlachání a pokus o urážky.

Ve druhém odstavci mi děd vševěd sděluje, že nafukovací ryba plave v moři všude možně a zřejmě chce naznačit, že může tedy plavat i kolem Orientu.

Ve třetím odstavci však již mudrc začíná sršet kouzelnými myšlenkami. Celkem má pravdu, že orientem se nazývá z dob Římanů Blízký východ, tak jak tvrdím já. Ale pak to přijde.

Nejprve do toho zamíchá koberce z Liberece, pak Perské, ale ani ty sami nelétají a tak je do Evropy dováželi arabští obchodníci a proto se jim říká Orientální. Nakonec jako svůj argument, že Japonsko je Orient použije prostitutky z celé Asie.

Tak prostitutky jsou hlavní argument pana Táborského. No, tak to je teda dílo.

Já nevím pane Táborský, jaké servery s nabízejícími se Thajskými, Vietnamskými a Japonskými ženami na prodej procházíte. Jak je vidět, tak máte v těchto záležitostech přehled. Já takový server zatím neviděl, tak nevím co Vám tam ty prodejné ženy nabízejí, ale když dáte do Google "orientální kráska", tak bych se vsadil, že Asiatek asi moc nevyleze.

Nicméně jste dal nechtěně a kouzelně nahlédnou, do svých zálib, ale to je Vaše věc co si prohlížíte. Tedy, jestli Vy dáváte jako důkaz, že nějaký pasák, či pasácká agentura zhotovila stránky, kde nabízí Asijské "zboží" s označením "Orientální kráska", jako důkaz že Orient je Vietnam i Japonsko, tak to něco svědčí o Vás, nikoli o Orientu.

24312

13.01.2004 23:05

Izraelské pustošení v Nablusu

RE: Izraelské pustošení v Nablusu

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Pane Juchelka,

já odpovídám na příspěvky ze Zvědavce přes email. Přijde mi SMS, že mi přišel email, já si ho přečtu a kliknu na ten link pro odpověď a odpovím. To, že administrátor serveru Zvedavec přesouvá články do oddělení po zavírací době já neovlivňuji.

Co se týče hrubek, tak neexistují žádné neodpustitelné, to je jen Váš výmysl, který není nijak podložený. Za své veškeré minulé i budoucí hrubky se Vám preventivně omlouvám. Pokud však budete mým příspěvkům schopen vytknout jenom hrubky, tak je mi Vás docela líto, přestože uznávám, že hrubky jsou moc špatná věc. Ani vrozená dyslexie mě neomlouvá, že je přehlédnu při kontrole, tak Vám mohu jenom popřát, aby jste z nich měl co největší potěšení. Nebo z nich můžete mít ještě něco víc?

Možná, že píši hrubky, ale já bych Vaše argumenty nikdy nenazval "bludy". V tom se asi opravdu odlišujeme.

24332

13.01.2004 23:42

Hrách na stěnu házet

RE: Ale ale.

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Já jsem nic nevymazal pane Táborský,

Vy jste za ty roky tady asi ještě nepochopil, že na příspěvky od určité větve již nelze přispívat. To je věc systému a ten já neovlivňuji, tak Vám to alespoň říkám tak, jak jsem to za ty dva týdny tady okoukal. Takže Váš příspěvek "ze slušnosti" je mimo obrazně i ve skutečnosti, ale v podstatě - dobrá no.

"nebudu zbytečně dráždit shovívavost pana Stwory"

Proč by jste měl dráždit shovívavost pana Stwory? Vy neumíte psát příspěvky bez urážek?

Co se týče angličtiny, tak slovo Orient lze překládat jako Levant, East, ale já bych zůstal u češtiny, protože v ní jste příspěvek napsal a encyklopedii Britannica bych nezatahoval jako argument, protože významy slov jsou v různých jazycích občas odlišné. Vsadil bych se však, že ani v Brittanice se nepíše, že by Orient Expres jezdil z Paříže do Tokia a Istambul byla jen malá zastávka na začátku cesty.

Takže zase jen víme, že se vyznáte v serverech, na kterých se nabízejí ženy. Zejména Orientální krásky z Asie. Máte nějaké linky, když jste o nich psal, abychom se podívali o čem tak fundovaně píšete? Určitě tam máte vyhlédnutou nějakou Orientální favoritku.

24333

14.01.2004 22:33

Hrách na stěnu házet

RE: Hrách na stěnu házet

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Na příspěvku pana Juchelky mě zaujalo, jak opatrně nadnesl téma. Ať má pravdu ta nebo ta strana, tak on se jen zeptal...

Pane Juchelko, pan Táborský nejprve napsal, že Orientálci jedí jedovatou nafukovací rybu, pak napsal, že nespecifikoval žádnou zemi tudíž ani Japonsko a nakonec přišel s tím, že Japonci musí být orientálci, protože on viděl na webových stránkách Japonské "ženy na prodej" s nápisem "orientální krásky". Pro Vás snad prostitutky nejsou důkaz?

Ofotil jsem heslo "orientální oblast" z Malé encyklopedie akademie věd:

http://max.aktualne.cz/oblast.jpg

Orientální oblast je tam vymezena řekou Indus - jižními svahy Himalájí - řekou Jan-c-ťiang- Filipínami - Sunskými ostrovy po Wallesově linii. Viz. mapka:

http://max.aktualne.cz/orient.jpg

Nicméně mě ta encyklopedie přivedla k myšlence zeptat se na Akademii věd České republiky. Pan Vladimír Ando z Orientálního ústavu akademie mi dnes na dotaz, zda je správné nazývat Japonce Orientálci naprosto jasně sdělil, že to vhodné není. Že pro vzdálenější oblast Číny, Mongolska, Korey a Japonska se vžilo označení "Dálný východ" a že tedy Japonce je vhodnější nazývat obyvateli Dálného východu a nikoli Orientálci.

Pan Táborský by měl jít na Akademii věd je přesvědčit, že se v tom pletou, že podle prostitutek co viděl na internetu je jasné, že v Orientálním ústavu nevěděj, kde je Orient.

Pak už by měl cestu do Bohnic volnou.

24415

18.01.2004 02:16

Hrách na stěnu házet

RE: Hrách na stěnu házet

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Když pan Táborský píše "šlo jako vždy o srandu", tak mu nemůžete věřit, protože je to taky sranda a možná ta nevětší, co kdy napsal. Když říká "jak Kischova babička", tak ví o čem mluví, protože ji dobře znal, ještě jako malou holku.
Předseda, neví kdy přestat? Zato náš "srandista" to ví dobře, ale drží se tu v diskusi líp než ty přezrálý datle.

24575

18.01.2004 02:22

Hrách na stěnu házet

RE: Hrách na stěnu házet

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

V Japonsku bylo spousty turistů a věřím, že jste tam byl i Vy. Japonská historie, kultura, náboženství a současnost mě vždy zajímala a proto vím, jakej úlet je Váš termín "dálný Orient".

V tom případě je taková Morava taky takový "blízký Orient". Orientálnost v názvu mají mnohé podniky i v Praze, to mi můžete věřit. Dokonce jedna hospoda v našem městě se jmenovala Orient a dokonce i osazenstvo bylo orientálního vzezření, způsobeném indickými předky. Ty názvy byly psány Hiraganou, nebo Katakanou? To by mnohé napovědělo.

Snažte se nečíst povrchně. Pak možná pochopíte, že Váš názor pro mě z jistých důvodů nemá váhu názoru Akademie věd.

24577

20.01.2004 22:56

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Světlana Nálepková už má také zkušenost z arabského světa.
http://www.novinky.cz/02/39/15.html
Asi tam byla poprvé, ale více či méně to odpovídá tomu co jsem tam viděl já. Asi taky nebyla v žádné slavné mešitě, pár jsem jich prolezl a už mě do toho smradu nikdo nedostane - cikánská maringotka je proti mešitě navoněnej salón.

Podívejte se třeba na fotky z Damašku, to je jako fotky z nějaké periferie prvorepublikového města: http://www.syrie.praha.cz/fotky-z-damasku.html

Humorné je jak na té spodní fotce "starý Damašek" někdo vyretušoval v počítači khaki sprejem tu voprejskanou vomítku. To muselo dělat nějaké malé dítě, jinak to neni možný. [smích]

24754

22.01.2004 04:30

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Euroamerická civilizace díky svému pokroku prodloužila průměrnou délku života svých členů, že se o tom ostatním civilizacím ani nezdá. Podařilo se snížit kojeneckou úmrtnost na velmi nízkou hodnotu. Tento fakt není zapříčiněn nemocemi, přecitlivělostí a zničeným životním prostředím, to určitě ne.

Vy chcete vědět, jaký přínos Arabům chybí za 300 let? No tak, když odmyslíme přinos v astronomii, biologii, botanice, energetice, fyzice a geologii. Když odmyslíme přínos Euroamerické civilizace ve farmacii, genetice, historii, chemii, lékařství a kartografii, když zapomeneme přinos v kybernetice, kosmonautice a matematice.

Když odmyslíme přínos v meteorologii, metalurgii, robotice, zoologii a ve spoustě dalších a dalších oborů lidské činnosti, tak lze říci, že Euroamerická civilizace toho přinesla málo.

Vám ale vůbec nedělá problém pomíjet fakta, že ne? V tom případě nechtějte "rád poučit", protože je jasné, že jste nepoučitelnej.

24834

23.01.2004 00:52

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

"Vy neuvedomnely fanatiku, ty fotky jsou folklor,"
Paní Malá, bylo by i pro Vás dobré, kdyby jste diskutující nenazývala fanatiky bez toho, aniž by jste svá silná slova podložila alespoň nějakými argumenty. Bylo by to pro Vás dobré i proto, že by si tu přítomní čtenáři nemuseli myslet, že nálepkujete oponenty tituly jako "neuvedomnely fanatiku" jenom proto, že nejste schopná argumentovat.

Vím co je to folklor a vím co je lidová tvorba. Ty křivé a špinavé domy na těch fotografiích z Damašku o kterých je řeč, opravdu nejsou žádným výkvětem architektury před šesti sty lety. Vím to já a ví to i někdo, kdo tak neuměle retušoval tu spodní fotografii. Ten někdo chtěl tu fotografii vystavit, ale zdála se mu hnusná a tak se rozhodl poupravit realitu. Byla jste to Vy, kdo takhle upravil tu fotografii na tom webu Syrského klubu v České republice? Nebo to byl někdo, komu jste ty fotografie poslala? http://www.syrie.praha.cz/fotky-z-damasku.html
http://max.aktualne.cz/stary-damasek1.jpg
takhle jsem tu hnusnou a zfušovanou fotku ze Syrského klubu opravil:
http://max.aktualne.cz/stary-damasek2.jpg
Je to stále ošklivé, ale vypadá to lépe, co? Bylo by opravdu záhodno tu ve foto-editoru khaki nasprejovanou ohyzdnost ze stránek Syrského klubu odstranit. Nebo snad nemám pravdu paní Malá?

"vsechno stary Damasek 600 let stary."

Paní Malá, nemusím Vám tu snad dávat výčet unikátních architektonických staveb postavených v Evropě před šesti stoletími? Jen ta jména Brunelleschi, Bramente, Battista Alberti, Palladio, Michelangelo Buonarotti a další, ta mluví za sebe. Pod ty hrůzy co jsou vystavené na Syrském klubu by se nepodepsali ani jejich učedníci.

"Pokud neznate fantasticke anticke pamatky a moderni velkomesto,"

Bohužel si paní Malá již všechny památky v Sýrii neprohlédnu. Starobylou synagogu v Aleppu podpálili Vaši spoluobčané a nejstarší známý rukopis hebrejské bible o jehož stáří se Vaším spoluobčanům ani nezdá, tam dost ohořel.

Ono to není vůbec nic divného ve fašistickém státě, kde část obyvatel musí v identifikačních dokladech mít zvláštní označení, které je identifikuje jako takzvané músáví, neboli následovníky Mojžíšovy.

"tak si ty svoje kecy dejte za kloubouk!!"

Nenosím klobouk paní Malá.

"Do Damasku jezdi turiste z celeho sveta a nikdo z nich nebyl takovy ignorant jako vy."

Jsem možná "ignorant" paní Malá, ale když píšu "Vy", tak vždy s velkým písmenem "V".

"Podivejte se, co pise pan Jedinecny s Syrii, v ktere byl."

Jedinečnost pana "Jedinecneho" se mi asi nepodaří překonat.

"Vy znate velky houbec, placate tu naprosto nesmysly."

Jste-li o tom přesvědčena a víte-li to dohromady s Jedinečným, tak budiž Vám ta jistota přána.

"Musely vam v ty mesite, v ktere tvrdite, ze jste byl, smrdet vase vlastni ponozky. Fuj tajfl!"

Do žádné mešity mě nikdy nepustili v ponožkách. Chcete-li popřít srmrad v mešitách, musíte popřít, že do nich muslimové chodí bosí.

24870

02.02.2004 20:11

Česká cesta k demokracii a svobodě ...

RE: Česká cesta k demokracii a svobodě ...

Jan Novák (I. Písecký) 212.?.?.?

Žádný řezníci, tajemníci nebo masochisti, ale promítači se měli nejlépe.
http://max.aktualne.cz/promitac.jpg

25335

14.02.2004 00:06

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

/\/\ /\ >< 212.?.?.?

Některé z Linuxů jsou docela dobré Linuxy. Mnoho uživatelů Windows se mě kolikrát ptá: "Ten Linux to je nějaký program? Co dělá a k čemu je? Funguje pod Windows XP?"

Militantní příznivci Windows často tvrdí, že "Linux je nepoužitelný pseudosystém podporovaný militantními levicovými nadšenci." Jako argumenty proti Linuxu užívají různé skutečnosti, kterých páteří je tvrzení, že Linux je nepoužitelný v mnoha oborech profesionálního využití počítačů.

Například u Gimpu, inzerovaného jako výtečný nástroj pro práci s grafikou pod Linuxem uvádějí odpůrci Linuxu, že tento postrádá základní možnosti práce s barevnými profily, CMYK i Pantone škálami. Bez tohoto zřejmě nelze přenášet profesionálně výsledky práce na osvitové jednotky v tiskárnách.

Tato skutečnost Gimp dost deklasuje akorát tak pro tvorbu podkladu pro web, atd. Grafické pracoviště se však neobejde bez produktů Adobe (ATM, Photoshop, Acrobat, Illustrator,
InDesign), případně Quarku s Corelem. Netřeba asi rozebírat potřebu tiskových ovladačů a ripu k postscriptovámu tisku... Nemluvě o software a ovladačích pro kvalitní řezací plotry.

Těžko si lze představit jak se pod Linuxem připravuje kvalitní a rozsáhlá barevná encyklopedie, eventuelně textově tak kvalitně korigovaly soubory PDF.

Pro příznivce Linuxu to je možná frustrující pocit, ale Windows je v současné době jediný systém, který je 100% podporován profesionálními pre-pres aplikacemi.

Jako velkou nevýhodu Linuxu uvádějí příznivci Windows nedostatek kvalitních a laciných účetních systémů, kterých je pro Windows nepřeberné množství. Proti tomu se těžko argumentuje a tvrdit, že Windows se dají spustit pod Linuxem je akorát koledování si o výsměch. Například to, že spuštěním pod Linuxem se Windows nestanou stabilnějšími a akorát člověku přibudou hlášky "KERNEL PANIC" - i Linux někdy spadne. Kdo tvrdí, že tuto hlášku neviděl je buď šťastný člověk, nebo nepoužívá Linux s doplňky (hlavně multimediálními) vybaveném počítači.

Mě osobně na Linuxu dost chybí různé mapy Infomapa, Route66, Geobáze atd. nemají ekvivalent v Linuxu. Encyklopedie, kterých mám pro Windows mraky, Ottův slovník, Kroniku lidstva, Encyklopedii hradů a zámků, Enkarta, Cinemánia a spousty dalších.

Také v oblasti CAD aplikací chybí Autocad a Archicad. Varicad je to strojařská záležitost, a jednak Autocadu a Archicadu skutečně nemůže konkurovat.

Také se lidé od Windows vysmívají Linuxu, že snaha a úsilí Linuxové komunity se upírá k tomu, aby produkty pod Linuxem vypadaly a byly datově kompatibilní s produkty firmy Microsoft.

Že prý nakonec Linux dospěje do fáze, kdy to budou vlastně Wokna, jen to bude levnější, co program, to jiná ves a místo modré obrazovky černá "kernel panic".

Trochu se obávám, aby až Linux vytlačí Windows, nebyla koupě Linuxu najednou dražší než současná Windows. Některé takovéto trendy se už začínají objevovat v serverových distribucích

Některé z těchto argumentů se příznivcům systému Windows těžko vyvrací.

25639

15.02.2004 14:57

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

/\/\ /\ >< 212.?.?.?

Na CMYKU se pracuje co už pamatuji asi 5 let.

25673

15.02.2004 15:03

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpeč

/\/\ /\ >< 212.?.?.?

Ehmmm? Všechny mé komentáře jsou dobré.
[smích]

25674

16.02.2004 03:50

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpeč

/\/\ /\ >< 212.?.?.?

...Takze to, ze nema Gimp Pantone palety a CMYK, zas tak nevadi...


Kdybych neměl penis Silencere, tak by mi to taky zas tak nevadilo, kdyby se bez něj dalo souložit. Ale vono se bez něj nedá. Takže by vadilo. Takže kecáte nesmysly.
Ale proč?

25685

17.02.2004 00:45

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

RE: Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpeč

/\/\ /\ >< 212.?.?.?

Ježiši Mária, co je tohle zase zač? Tady pan Siatris se snaží vysvětlit veřejnosti, že Linux je zázračnej systém, kterej má příkazovou řádku? Váženej "pane Linux" i ten nejposlednější Windowsák se Vám vysměje, že podobných command line utilit je pod Windows nesčetně.

Můžete uvést nějaký logický důvod, proč by úplně ta samá batch utilita by nemohla být napsaná pod Windows? A fungovat naprosto stejně se stejnými parametry? Heh?

Takováhle utilita může fungovat i pod DOSemm.

Že Vy jste chtěl jenom říci, že Vy jste chytrej a lidi vod Windows hloupý. Lidi vod Windows se Vám vysmějou, že takový utility jsou pod Windows taky a spousta jinejch, kde si useři nacvakaj podobnou hromadnou akci pomocí pár kliknutí myši a nemusí trávit kus života studováním parametrů příkazové řádky. KLIK, KLIK a maj to resajzlý, KLIK, KLIK a udělaj z fotek třeba panorama.

Dneska počítače využívají kuchaři, sekretářky, účetní, popeláři a další kategorie a ty si to prostě nakliknou v GUI, to ale neznamená, že pod Windows nejsou batch utility na resize JPEGů.

Kuchaři, sekretářky, účetní, popeláři a další si to naklikaj i pod Linuxem. Nebo se ze sekretářky či popeláře stane pod Linuxem okamžitě programátor co ovládá command lajnu jako když bičem mrská?

Jestli jste svým příspěvkem chtěl jenom zesměšnit Linux, tak se Vám to povedlo. Děkovat Vám za to Linuxová komunita však nebude, to snad chápete. Nebo ani to ne?

25703

17.02.2004 01:19

Šest měsíců trvalo Microsoftu přiznat nebezpečnou díru ve Windows

Bush versus Kerry - určité skupiny jsou nadšeny

/\/\ /\ >< 212.?.?.?

V databázi STB jsou registrovaný dva podobnýho jména. Nějakej Mikuláš Keri, ročník 1937, krycí jméno "Reprezentant" a nějakej Tomáš Kery, ročník 1952, krycí jméno "Cestár".

Ať je to ten, nebo ten, každopádně je to náš člověk, nebo alespoň náš Slovák.

25704

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

31

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 69 čtenářů částkou 10 942 korun, což je 31 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 0

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
21,00 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,57 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,36 Kč
100 japonských jenů
19,07 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,09 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 018,97 Kč
1 unce stříbra
581,85 Kč
Bitcoin
841 646,37 Kč

Poslední aktualizace: 16.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?