Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 10 příspěveků, 1 jméno: Humila.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

15.06.2013 16:57

Pripravuje sa najväčšia krádež na Slovensku

Už klasik pravil,

Humila 88.?.?.?

že vláda plní vůli vládnoucí třídy. A tou jak na Slovensku, tak i v Česku rozhodně nejsou obyčejní občané. Kdysi za socialismu jsem odmítal marx-leninské poučky o vládě pracujícího lidu. Po VLSR (Velké listopadové sametové revoluci) jsem musel uznat, že ti vysmívaní a pohrdaní M-L ideologové, kteří neuměli své myšlenky řádně odůvodnit a propagovat, měli v podstatě pravdu.
Kde jsou ty doby, kdy vládnoucí "dělnická třída" nutila občany, aby se účastnili na politickém rozhodování, alespoň jako členové zájmových organizací v rámci Národní fronty. Kde jsou ty časy, kdy se vládnoucí KSČ vnucovala dělníkům, aby se stali jejími členy.
Mohu parafrázovat slovy řidiče Pánka k dementnímu Otíkovi ve Vesničce naší střediskové: "Nevážili jsme si toho!" Kromě jiného i proto, že jsme více poslouchali různé disidenty, ale i katolickou církev (hlavně na Slovensku), kteří/á pomlouvali socialismus jak jen mohli a našim uším to znělo velice libě a.
A tak budeme muset čekat na novou revoluci, protože jak výše zmíněný klasik řekl - boháči svůj majetek dobrovolně neopustí.

291501

16.06.2013 12:36

Pripravuje sa najväčšia krádež na Slovensku

RE: Ten článek je spíše pravicová propaganda

Humila 88.?.?.?

To, že máme volnou prostupnost krajiny i lesů je důsledek zákonů, které přijala ještě Marie Terezie. Tehdy byl lesy tak zpustošené, že císařovna svým patentem značně práva vlastníků lesů omezila a uložila jim povinnost o lesy pečovat a zvelebovat je. Do těch omezení také patřilo přiznání práva poddaným chodit do lesů, sbírat tam lesní plody a suchý klest na topení. Samozřejmě nesměli lesy poškozovat. Chudí lidé si dělali pilky a háky na dlouhých bidlech, kterými strhávali a odřezávali suché větve se stromů - což vlastníkům lesů vyhovovalo.
Od těch dob máme v povědomí, že les má být "čistý", bez povalujících se větví. A že když už nyní není o větve zájem, že se tedy musejí spálit. Od těch dob máme v povědomí, že můžeme volně kráčet lesem i poli, samozřejmě nesmíme ničit porosty, což v případě velkých lánů je problém.
V zemích, kde Marie Terezie nevládla a kde její rozumné zákony nebyly, třebas ve Švýcarsku, považují za normální, že je veřejná cesta, ale kolem ní jsou natahané ostnaté dráty a vyvěšené tabulky: Privat weg, Privat grund. A představa českých trampů, že prostě někde zalehnou na (soukromé) mezi a přespí, tamní spořádané a pořádkumilovné občany velmi pobuřuje.
A v demokratických USA pak majitel pozemku může na takové "vagabundy" i střílet.

291575

16.06.2013 19:36

Čína spálila 3 americké dodávky geneticky upravené kukuřice

RE: Jíte GMO?

Humila 88.?.?.?

Dovolím si vstoupit do diskuze: Předně - neplodnost osiva je zajištěna geneticky - to se dá udělat. Je to podobné, jako když si vypěstujete rajčata z vlastních semen, pokud jste předtím pěstovali F1 odrůdy. Generace F2 je naprosto zdegenerovaná.
To, že Monsanto má vybrané geny patentované, a když je najde v osivu farmářů, kterým byly jejich plodiny náhodně sprášeny může farmáře soudně stíhat, to je věcí zákonů příslušných zemí. Mělo by tomu být naopak, mělo by být stíháno Monsanto, že "zkazilo" genofond farmářům. Ale Monsanto je nadnárodní a bohatá firma a tak snadno vlády chudých zemí podplatí.
Ty pokusy s těmi hlodavci jsou asi stejně průkazné, jako předválečné poznatky, že kozí mléko způsobuje u dětí chudokrevnost. Problém nebyl v tom mléce, ale v tom, že chudé děti se živily pouze kozím mlékem a bramborami. Je to otázka pestrosti stravy. Pokud budete potkany krmit pestrou stravou, GMO se nijak neprojeví.

291596

16.06.2013 19:41

Čína spálila 3 americké dodávky geneticky upravené kukuřice

RE: Jíte GMO?

Humila 88.?.?.?

Nedávno jsem četl na www.osel.cz, že bylo -překvapivě- zjištěno, že transfer genů probíhá v přírodě naprosto běžně, pomocí virů, a to nejen mezi rostlinami, ale také i mezi rostlinami a živočichy.
Bing ho! To, co je v případě GMO předmětem rozsáhlé a vášnivé diskuze, v přírodě probíhá, jak se zdá, už miliardy let.

291598

16.06.2013 19:45

Čína spálila 3 americké dodávky geneticky upravené kukuřice

RE: Jíte GMO?

Humila 88.?.?.?

- umělé vyvolávání poškození genomu mutagenními faktory jako od padesátých let zneužívané metody ozařování a podobně - VELMI NEHEZKY SE TAK CHOVAJÍ K ŽIVOTU ROSTLIN! NEJDE O ŠLECHTĚNÍ, ale o zásahové degenerativní poškozování za nějakým účelem nebo prostě zkoušejí jací chudáci jim z toho vzejdou.

- MANIPULACE zásahem zvenčí přímo do GENŮ - Taktéž nejde o šlechtění! Genom jako celek je narušem přidáním či odebráním nějakých částí informace a vychyluje se z jakési rovnováhy................Vy zřejmě nevíte, že právě takto pracuje věda.

291599

16.06.2013 19:52

Čína spálila 3 americké dodávky geneticky upravené kukuřice

RE: Jíte GMO?

Humila 88.?.?.?

Chápete takovou maličkost, jakože lék před jeho prodejem prochází VĚDECKÝMI a KLINICKÝMI TESTy? Tedy věda i veškeré experimenty nebyly dostatečné k tomu, aby zjistily obrovskou škodlivost Thalidomidu, která se jasně a rychle prokázala v praxi?..............


Víte, že kdyby dnes byl objevený aspirin, tedy kys. acetylsalicylová, že by nikdo nebyl jako lék schválen? Protože způsobuje potraty u potkanů. Ale ne u lidí.
Thalidomid deformace potkaních plodů nezpůsobuje, bohužel u lidí ano. Nevím, zda se stále používá, dejme tomu že ano (pod jiným názvem?), ale nesmí být předepisován těhotným ženám. Pak je možná v pohodě.
Problém samozřejmě je i v tom, že ne každá matka užívající Thalidomid měla postižené dítě.
Podobně i penicilin způsobil smrt několika (desítek, stovek, tisíců?) lidí.

291600

17.06.2013 09:45

Veolia - výměny vodoměrů

V TV je diskuzní pořad Celnice

Humila 88.?.?.?

Včera se diskutovalo o komunismu. Zajímavý byl názor mladých historiků. Dle nich se "komunismus", který, jak sami přiznávají, nikdy neexistoval, používá jako strašák na mladé lidi, aby byli spokojení s politikou, která vládne nyní.

291629

17.06.2013 22:58

Čína spálila 3 americké dodávky geneticky upravené kukuřice

Kolego Pavte,

Humila 88.?.?.?

máš to marný. Víra ve škodlivost GMO je prostě víra a na tu neplatí žádné racionální argumenty. To je stejné, jako kdybys chtěl na křesťanském webu diskutovat, že homosexualita není žádná nemoc a ohrožení společnosti, nebo že by bylo vhodné zavést do škol sexuální výchovu.
Málokdo ví, že USA se GMO kukuřice pěstuje skoro na všech polích, stejně jako GMO soja v Brasilii. Nikdo neví, že inzulín vyrábějí GMO bakterie. A další a další příklady.
Nikdo neví, že průmysl ročně syntetizuje na 1500 nových chemikálií, které otestuje pouze na základní parametry, ale nějaké detailní zkoušky, vzájemné působení i minimálních množstvích, atd., atp. není ani čas ani peníze. Chemizace prostředí je mnohem větší prů---r než nějaké GMO.
Problémem GMO může být alergie na nějaký gen v potravině, kde obvykle není, třebas ten gen z jahody v kapřím mase.
Ovšem nějaké zvláštní obavy z míchání genů asi nejsou na místě. Každý den shltneme miliony, miliardy? mikroorganismů s jejich geny - a děje se něco? V těle máme kolonie jak přátelských tak i patogenních mikroorgasnismů a virů, náš organismus s nima musí bojovat, většinou vítězí, občas ne.
A k tomu klimatu? Seriosní klimatologové říkají - ano teplota pomalu stoupá, ale nevíme proč.

291670

18.06.2013 11:53

Veolia - výměny vodoměrů

RE: Vždy mne fascinovalo, když někdo strašil,

Humila 88.?.?.?

Dovolím si trochu oponovat. Ve společnosti, co svět světem stojí, jsou lidé schopní, méně schopní, neschopní a všehoschopní. Všichni se snaží, každý na své úrovni, využít všech okolností, aby se měli dobře a stále lépěji. Ovšem ti všehoschopní se snaží tak nějak mimo společenská pravidla. Bez ohledů a nějakých morálních zásad se snaží využít všech okolností ke svému mprospěchu. A k tomu patří i účast v mocenských strukturách. Takovým lidem jsou zcela ukradené nějaké ideály. Takže když někde vládne ideologie kapitalistická, jsou nejhorlivějšími kapitalitsy, vládne-li komunistická, jsou čelními komunisty, vládne-li náboženství, jsou nejhorlivějšími věřícími.
O takových lidech lze těžko říkat, že byli komunisté - ale že byli u komunistů. Využívali všechny výhody spojené se stranickou knížkou.
Příkladem může být Marián Čalfa. 25 let komunista, dotáhl to do nejvyššího mocenského patra, ale když se situace změnila, odhodil stranický průkaz a stal se horlivým "demokratem" a podnikatelem.
Tito lidé se uchytí v každém režimu. Samozřejmě tak vychovávají i své děti a předávají jim zkušenosti.
Z evolučního hlediska je ale můžeme považovat za nejprogresivnější členy společnosti - jsou schopni přežít v jakkoliv se měnících podmínkách a využívat je k vlastnímu přežití. Ti, kteří toho nejsou schopni, zákonitě hynou. Evoluce je nemilosrdná.

291694

18.06.2013 12:00

Korektnost plodí pokrytectví a nenávist

Dovolil bych si přidat zkušenost

Humila 88.?.?.?

Moje kolegyně není žádná rasistka, ale přímo řekla: "Jestliže do třídy mého syna přijde více Cikánků, přehlásím ho do jiné školy. Nejsem rasistka, ale chci, aby se něco naučil. A ve třídě, kde je Cikánků více, se děti nic nenaučí!"

291695

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 1

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 2

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Očkované ženy hlásí zvětšení prsou01.08.21 18:46 Neurčeno 5

Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami01.08.21 17:43 Slovensko 3

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 1

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,45 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,86 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,88 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
19,67 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,16 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 887,06 Kč
1 unce stříbra
549,99 Kč
Bitcoin
814 473,50 Kč

Poslední aktualizace: 4.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?