Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 93 příspěveků, 9 různých jmén: <nic>, Anděla Klidná, Anna R., Betty, kardashev, Maxim Horký, Terezie, Truda, Truda Wernerová.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.05.2011 23:30

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: to je slátanina

217.?.?.?

Čím je teorie teoretičtější a vzdálená konkrétnímu životu, tím víc může ohromit vnímavé čtenáře. Tleskám vašemu výrazu "mlácení prázdné slámy". Mluvit a myslet "východním" stylem je ohromující, samé védy, energie, proudění, normální psycholog se směje a laik civí úžasem.
Ono by nebylo tak tajemně učenecké napsat, že občas s námi zaclomají pudy a vášně navzdory rozumu, většinou ale cestou životem posbíráme nějaké zkušenosti a jednáme podle nich. Stačí myslet, pracovat a neškodit ostatním - a bylo by dobře. Jen by to byl krátký článek a Lhoták by nedělal takový chytrý dojem.

243682

06.08.2011 21:46

Role muže a ženy v rodině

Tento citát taky stojí za to:

Truda Wernerová 217.?.?.?

"On činí ze stolování rituál, on přímo či nepřímo upomíná, že za tuto chvíli rodinného blahobytu všichni vděčí darům přírody, úsilí předků, síle a statečnosti praotců, kteří ve prospěch rodu vydobyli a uhájili hodnoty, z nichž nyní rodina čerpá."

Nás doma učili, že za tuto chvíli rodinného blahobytu vděčíme především mámě a že máme poděkovat za oběd nebo večeři.

A švagrová zase učí děti modlitbu - pane bože, děkujeme za tyto dary, které budeme přijímat z tvé svaté štědrosti, dej chleba těm, kteří ho nemají, a požehnej těm, kteří nám ho připravovali.

Amen, a jde se jíst....

249973

07.08.2011 12:21

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Truda Wernerová 217.?.?.?

Bože, zvládnutý zvířecí pud...

Pud je přírodní záležitost, stejně přirozená pro lidi jako pro zvířata, bohužel my lidi máme tendenci dělat ze sebe něco lepšího, než jsou zvířata.

Stejně s námi pořád ty pudy mávají. Naší motivací jsou základní tělesné potřeby jako teplo, sytost, spánek, generační - ochrana mlá(ďat, snaha rozmnožovat se, a sociální - mít uznání ostatních, mít své místo v kolektivu, chránit své zdroje, pelech a rodinu.

Tohle jsou motivace všech živých bytostí, zvířat i lidí. A najděte mi jednu činnost, která není motivována něčím uvedeným.

250012

08.08.2011 16:43

Role muže a ženy v rodině

RE: neschopné líné

Truda Wernerová 217.?.?.?

Vy jste asi neztrácel čas s nikým, protože člověk, který žije ve spokojeném vztahu, by nemohl napsat to, co jste napsal Vy. Uf, tak žena po 35 nemá vzhledově moc co nabídnout.... Hm, já jsem poznala řadu žen, u kterých vrásky ani faldy neubraly na jiskře. Měly neskutečný šarm a erotickou přitažlivost, i když zdaleka ne dokonalé křivky.
Vy zřejmě tu dokonalost chcete, máte přece na výběr.... Ta, která nevyhoví, letí. Možná i kvůli takovým, jako jste Vy, zůstává řada žen ŕaději sama.
Jak tedy řešíte ten vzhled - po 35 měníte ženu za mladší model nebo jí důrazně opakujete, že má být slušná, přívětivá a vědět, co chlapovi dělá dobře?

Vrátím Vám stejnou mincí - chlap po 40 taky nic moc. Začíná šedivět, je unavenější, ztrácí chuť na sex, občas problémy s erekcí, s prostatou, raději si dá pivo než pořádné číslo, ženská aby měla strach, že ho klepne při pořádném sexu inarkt... V práci mu šlapou na paty draví třicátníci, mění brýle za silnější, zuby za novější...

250196

08.08.2011 16:51

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Truda Wernerová 217.?.?.?

Děkuji za poznámku speciálně pro mě. Nicméně i mezi zvířaty funguje altruismus, který se vyvinul a je provozován jako výhodná činnost - výhodná jak pro celek, tak pro jedince. Pomůžu-li celku, celek pomůže mě. Krásně popsáno v knize http://www.kosmas.cz/knihy/131990/dobraci-od-prirody/. No, a kde je to povznášející duchovno, vyhrazené jen člověku, že...

250202

22.10.2011 07:36

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Čemu nerozumím

217.?.?.?

Problém je trochu někde jinde - paní kontra slečna je jasně o tom, jestli je vdaná. Je na to nádherný vtip - pán se s vilným úsměvem ptá, jak má dotyčnou oslovit - "paní nebo slečna?" a ona na to - "a co vy, ženatý nebo ještě k mání?"

Proto je slušnost oslovit jako slečnu jen mladinkou holku, jinak by to měla být automaticky paní. Já se za svůj "slečnovský" stav nestydím, ale nehodlám se s nikým bavit o tom, jestli jsem vdaná nebo ne. Ona je celkem legrace, že v současné společnosti vypadám jako 45-letá slečna divně, zatímco několikrát rozvedená, to by nikdo neodsuzoval... No, doba se mění.

255752

23.08.2012 08:02

Manželstvo ako právny vzťah

RE: Pravo vs Narok kontra Institut

Truda 217.?.?.?

"To o co sa snazia tito nasi pomyleni uchylovia je zcestne. Nemozu chciet manzelstvo, ked tento institut sa od zakladu tyka zeny a muza. Ich poziadavky su chore a zcestne."

Jestli jsou homosexuálové pomýlení úchylové, to snad je už dnes vyřešené. Tihle lidé jsou bráni jako zdraví, jen jiní.

Manželství bylo od začátku vymyšleno jako oficiální svazek, jako morálně a právně přijatelný sex a jeho následky v podobě dětí. Pro ty bylo třeba vyřešit ekonomické podmínky, takže manželství dodnes řeší, kdo s kým může souložit, jak se musí starat o společné děti a jak řešit společný majetek. Aby bylo ty děti z čeho živit, když už si je někdo udělá.

Základem manželství je sex - kromě obecných podmínek typu svéprávnost, plnoletost apod. musí manželé splňovat to, že spolu mohou legálně souložit.

Manželství je instituce pro nepříbuzné lidi s opačnými genitáliemi. Ovšem proč to platí i dnes, kdy je homoxesualita brána jako odchylka od normy, nikoliv úchylka?

Manželství je veřejný slib, závazek starat se o partnera, navzájem se zastupovat, dát mu k dispozici svůj majetek, čas i práci.

Děti už dnes zákon na manželské a nemanželské nerozlišuje, nároky mají stejné.

Připadá mi trapné, že si na jedné straně může vzít osmnáctiletá zlatokopka devadesátiletého staříka - mají povolenou kombinaci pohlaví, na druhé straně společnost nechce oficiálně uznat partnerství dvou homosexuálů ve stejné formě, míře a obsahu.

Na třetí straně spousta různopohlavních dvojic žije na psí knížku, aby mohla stále zůstat součástí sňatkového trhu a z partnerství kdykoliv bez potíží utéct.....

273744

06.09.2012 04:14

Kdo má věřit že Američané o přípravách útoků z 11. září nevěděli?

Autor nemá ponětí o české interpunkci

217.?.?.?

Neměla jsem sílu dočíst článek dál než do poloviny. Nejpozději v každé třetí větě je tak nesmyslná interpunkce, tak špatně a nelogicky nasázené čárky, že mě z toho bolely oči.

Vladimíre, to Vám jako Čechovi nevadí, co si dáváte na své stránky? Mě by takhle przněná mateřština fackovala na sto honů.

274436

15.09.2012 23:06

Sedmnáct mrtvých coby výstupní kontrola kvality alkoholu

RE: Metylovice končí

217.?.?.?

Nějaká nová lokalita? Frýdlant byl vždycky nad Ostravicí, pod Radhoštěm je podle názvu Rožnov..... On ten Radhošť je poněkud vedle...

274897

29.09.2012 13:13

Přímý útok na prezidenta

RE: Co mne ještě muže překvapit?

217.?.?.?

Tento čestný a pracovitý komunista svým činem poukázal na to,jak je náš tatíček prezident nedostatečně chráněn. Budiž mu za ten statečný skutek provolána čest a sláva! Co kdyby to někdo myslel doopravdy a pana prezidenta nám zavraždil?

Jedině komunista našel v sobě sílu a odvahu poukázat na nedostatečnou práci těch, kteří by nás měli chránit před zločinem. Dokonce ani ti nejvyšší si nejsou jisti životem!

Proto - budu volit komunisty, ti to s námi myslí dobře. I s panem prezidentem.

275827

29.09.2012 13:38

Přímý útok na prezidenta

RE: Poněkud divný

Maxim Horký 217.?.?.?

Prostý lid ohrožen, vystrašen a částečně otráven metanolem. Nikdo neví, jestli si nevytáhne černého petra, když bude pít. Nejvyšší politik ohrožen, postrašen a varován, že lid jest už ochoten střílet. Zatím ne ostrými, ale může to přitvrdit.

Akce proti komunistům? Možná pro komunisty. Vidíš, mámo - jedině Pepík z Horní Dolní je schopen přejít od slov k činům, ostatní jen sedí u piva a žvaní....

Akce proti komunistům? Nehrozí spíš to, že si většina lidí řekne - hele, stoupají preference komunistům, mocní se jich bojí už tak, že pod jejich jménem zinscenují atentát na Klause... Sakra, na těch komunistech asi něco bude, mámo, jdem je volit...

Všichni ohroženi, nikdo si není jist tím, že ho stát ochrání důslednou kontrolou potravin, pití nebo bezpečnosti.

Komu to slouží, kdo si radikalizováním davu ušlapává cestičku? K čemu? Pod jakými hesly vyjde rozzuřený dav do ulic? Budeme volat máme holé ruce, chceme silné vůdce?

Kdo přestal být žádoucí a stal se nepohodlným? Která skupina chce velet situaci, státu a státním penězům?

Těším se, jak bude čin atentátníka kvalifikován. Vyšetřující velitel policie má teď asi hodně špatné spaní....

275832

04.11.2012 22:28

Je Zvědavec na odpis?

Možná trochu víc příjemných zpráv....

217.?.?.?

Dovolím si pár vlastních úvah. Vzhled stránek bych neměnila, dosavadní mi vyhovují, jsem na ně zvyklá a pohled na ně mě připraví jak slintajícího Pavlovova psa na to, co přijde.

Bohužel přijdou skoro všechny zprávy negativní. Uvítala bych články i o tom, co se podařilo, jak něco dopadlo dobře, že se lidi někde nedali zlomit okolnostmi a vyvzdorovali si proti silnějším a mocnějším to, co potřebovali ke spokojenějšímu životu.

Kritika je snadná, autor snadněji najde souhlasící čtenáře. Npsat něco s dobrým koncem - to se člověk vystavuje pohotové kritice, hledání chyb a špíny.

Možná by to občas chtělo inějaký filozofický článek k zamyšlení a dialogu čtenářů, ale pan Lhoták to zrovna být nemusí...

Lidé opravdu přemýšlejí nad každou korunou. Přeji Zvědavci, aby byl jedinečný, ne jen jeden z mnoha.

278327

27.12.2012 05:06

Psychiatrické léky spojeny s 90% případů střelby ve školách

Pozor na překlad

217.?.?.?

Předpisový neznamená totéž co předepisovaný. Předpisový je správný podle nějaké obecné normy, podle předpisu pro modelovou situaci, předepisovaný je opakovaně reálně ordinovaný v konkrétní situaci. Předepsaný je jednotlivě ordinovaný v jedné určité situaci. Předepsaný lék ještě nemusí být předpisový.

281092

31.12.2012 10:13

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

Co je imperializace normálnosti?

217.?.?.?

Ač bakalářka sociální pedagogiky a znalá několika jazyků, nechápu tento výraz. Může mi to někdo nějak jednoduše přeložit do češtiny, aniž by to vysvětloval několika větami?

281217

31.12.2012 15:55

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

217.?.?.?

Děkuji za dostačující vysvětlení. Česky bych to tedy vyjádřila - uchvácení práva na určení normálnosti... Ale to by překladatel musel umět pořádně česky a mít dostatečnou slovní zásobu.

Jako čtenáře mě zlobí, že autor je buď líný pořádně překládat, nebo to prostě neumí a přitom dělá, jako Češku mě mrzí a často uráží prznění češtiny a nadměrné užívání cizích výrazů.

Naší bohatou řečí lze vyjádřit skoro vše, ale řada lidí to bohužel už ani neví...

281239

31.12.2012 15:57

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

217.?.?.?

Děkuji za odkaz. Dokonalé české vysvětlení.

281240

31.12.2012 16:06

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

217.?.?.?

Já jsem se nechlubila, jestli to tak ovšem vnímáte vy, to je váš problém. Prostě jsem se s tímto pojmem nesetkala a vadí mi pohodlnost překladatele.

Tento termín není obecně vžitý, takže bych čekala, že bude uveden v cizojazyčném originále a pak jasně a srozumitelně přeložen česky.

Překladatel, který nutí čtenáře, aby si význam neznámých slov domýšleli, je líný nebo špatný překladatel. Článek není na těchto stránkách určen odborné psychiatrické veřejnosti, ale běžnému čtenáři.

Podobně si řada lidí stěžuje na informace od lékařů - ti taky rádi mluví v latinských pojmech a ani dlouholetá praxe je nedonutí s pacienty mluvit tak, aby pochopili význam sdělení.

281241

31.12.2012 20:29

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

217.?.?.?

Pokud umí pořádně česky, má dobrou slovní zásobu a je pracovitý, tak si zřejmě neváží své práce a svého jména. Občas dělám špatně zaplacenou práci nebo úplně zadarmo. Občas mě zákazníci vyzývají, ať si s tím tak nehraju, že to nemusí být dokonalé. Mi se ale nechce "podepsat" pod něco, co by někdo mohl mít za odfláknuté.

Jsem ráda, že jsem Češka. Ne kvůli sportovcům nebo jiným výjimečným lidem, to je jejich sláva a práce. Jsem hrdá především na svůj krásný, bohatý a výstižný jazyk. Umožňuje mi přesně a podrobně vyjádřit cítění, vnímání i popsat svět okolo, usnadňuje dorozumívání s lidmi kolem.

Moji prarodiče zažili naplno teror němčiny, rodiče i já jsme museli strpět násilné vnucování ruštiny a v současnosti se mi kroutí uši pod náporem rádoby pokrokové a výstižné angličtiny. Použití anglických výrazů je často jen snobství a neschopnost nalézt český výraz...

Jsem lechtivá na naši krásnou řeč. Však taky jediná emigrace v naší rodině byla ze Sudet na Moravu.

281257

31.12.2012 20:30

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

217.?.?.?

Sám už jste parodoval, že to tak jistě tvrdíte?

281258

31.12.2012 20:40

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...

217.?.?.?

Na cikánech vidí všichni jen to špatné. Já jem zažila i věci, které bychom měli převzít. Velká úcta k osmdesátileté babičce. Matka /její dcera/ pevně vládne domácnosti, dospělým synům i jejich ženám, pokud žijí v jednom domě. Společné slavení i intenzivní prožívání rodinných oslav a rituálů. Velká úcta a respekt k otci jako živiteli rodiny. Pečlivá čistota a pořádek v celém domě. Kázeň dětí - rodič zavelí a dítě poslechne....

Jasně, jsou i negativa, ale rodinná soudržnost a fungování zdravé cikánské rodiny je pro "bílého" Čecha jako návrat do starých dobrých časů, kdy se ještě žilo tak nějak normálně. Kdy bylo normální mít děti a ne jen honit konzum, cestování a kariéru.

281260

31.12.2012 20:58

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

217.?.?.?

Děkuji za názor. Pochybuji, že pojem imperializace normálnosti najdu ve slovníku. Je to tak nezvyklé spojení, že bez domyšlení souvislostí při čtení článku by to těžko někdo přesně vysvětlil. Díky znalostí cizích jazyků chápu pojem impérium a norma i odvozené výrazy, ale to spojení prostě ne.

Z oblasti lidské psychiky mám poměrně bohaté zkušenosti díky mnohaletému blízkému kontaktu se zákazníky všech možných věkových, profesních i společenských skupin. Zažívám i sleduji jejich potíže v různých životních rolích i situacích a domnívám se, že největším problémem současných lidí je pohodlnost hraničící s leností.

Pohodlnost prosadit se vůči konkurenci na stejné úrovni, pohodlnost vzepřít se zneužívání postavení ze strany nadřízeného, ze strany vlády, policie, ze strany kohokoliv mocnějšího. Pohodlnost udržet svou nadřízenou roli tam, kde člověk nadřízený má být - vůči vlastním dětem, vůči narušitelům svých práv, vůči podřízeným.

Prát se sám za sebe - to občas bolí, stojí to námahu a práci. Píše se zde o dětech, na jejichž výchovné problémy by stačila pevná ruka místo léků. Ale ta ruka často dorazí k lékaři a sama se nastavuje - doktore, napište prášky, ono je to nejpohodlnější.

Doktore, napište prášky na cokoliv, chci zázračnou pilulku na vše v životě. Nechci brečet, to je nepříjemné, nechci vychovávat, to je pracné, chci se snadno radovat a odmítám věci nepříjemné. A odmítám se vzdát škodících příjemností.

Chceme kouřit, dobře papat, moc se nehýbat, děti nám ve škole nebijte, nekřičte na ně, dejte nám dávky na vše.

/Zkuste lidem říct, že jsou líní a mají nevychované fracky. A že jim nenapíšete antibiotika a antidepresiva, jen ať si raději dají čaj s citronem a tu chřipku vyleží./

A taky si k nám dovolte, co chcete, protože nám stačí plný břich, zapnutá televize a internet.

Lidi léky sami chtějí. Na vše v životě chtějí diagnózu a pilulku, ono je to totiž tak pohodlné.... Jako hodit mince do automatu a horké kafe je tu.

281262

31.12.2012 22:14

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: To bude maso.

217.?.?.?

Souhlasím. Lidi se přece nejlépe ovlivňují přes příjemno a nepříjemno. Zkuste psychopatovi, kterému nevadí, že druhým ubližuje, vykládat něco o svědomí. Zkuste zastrašit člověka, který už nemá co ztratit. Zkuste neodvratně umírajícího nějak kladně motivovat...
Čím ovlivníte člověka, který se netěší na radost a nebojí se strachu? Takový člověk je neovladatelný.

281264

01.01.2013 12:46

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

Anděla Klidná 217.?.?.?

By the way? Oh yes, pán už prošel vzdělávání v jazyce anglickém... Uvažuju, co tady kdo kurví, kam se kdo sere a kdo furt kritizuje. Není nad vlídné, laskavé lidské slovo do nového roku.
Češi jdou mimo, Angličani při cestě... Každý podle svého, Mr. Satanist, že?

281286

01.01.2013 12:58

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

217.?.?.?

Jste asi prima chlap s ještě normálním cítěním světa. To, že vás odsoudí ženy kolem, vnímám trochu jako odsuzování sexuality ze strany puritánů ve smyslu sám bych to moc chtěl, z nějakých důvodů nemůžu, tak to raději budu plamenně odsuzovat.

Já bych měla ráda vedle sebe chlapa, který se zastane ženské v nouzi. Je fakt, že spousta žen cíleně a vědomě eroticky provokuje líčením, oblečením, chováním, okolí se vystavují jak samice v říji lákající k páření a pak uraženě křičí, že se někdo opravdu pářit chce...

281287

01.01.2013 13:22

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

217.?.?.?

Vidím, že vaše vzdělání je z jiného oboru než vzdělávání.

Zřejmě nevíte nic o době, kdy magisterský program v novém oboru ještě nebyl vytvořen, ale už jely první ročníky bakalářů, nevíte nic o pracovních pozicích, kde stačí kratší forma VŠ vzdělání, zřejmě neznáte, jak jsou vytvořeny osnovy učiva v jednotlivých ročnících - bakaláři pro praxi, následné magisterské studium spíš pro vědecké účely.

V době vašich studií zřejmě můj obor vůbec neexistoval, protože prostě nebyl potřebný.

Vzdělání na pajdáku považujete za nižší stupeň vysokého školství... Hm, přála bych vám zvládat třicet rozdováděných raubířů.

Ty děti dobře vědí, že na ně nesmíte zakřičet nebo je uhodit.

Jsou zvyklé přijímat z okolního světa poměrně výrazné podněty - zvuky, obrazy, televizi, počítač, vše se hýbe, mluví, hraje, zaměstnává mozek, který tak nemá čas a klid na vlastní myšlenky, nedejbože soustředění.

Učitel většinou jen mluví, v tom je jeho nejobsažnější působení. Nezaujme tak jako všechny ty hlučící a mrkající bedny kolem. A děti se špatně učí, protože je to nezajímá a mozek jim nepracuje tak, jak by měl.

Zkuste tyto děti něco naučit. Vysvětlit jim věci pro vás samozřejmé - vysvětlit tak, aby je pochopily a staly se pro ně taky samozřejmými. Zkuste se týden učit s desetiletým dítětem - poctivě všechny předměty.

A pak mluvte o směšných titulech z nižšího stupně VŠ vzdělání.

Já kantorka nejsem, ale občas nějakému dítěti pomáhám pochopit to, co ve škole nestihlo. Žádná sranda to není.

281288

01.01.2013 13:44

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

217.?.?.?

Sáhla jsem po latinském slovníku. Imperium je rozkaz nebo moc rozkazovat.

281289

01.01.2013 13:50

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...

217.?.?.?

To dobré, co popisuju, vidět není - oni doma nemají kameru napojenou na internet.... Chodívám do několika cikánských rodin řadu let.

281290

01.01.2013 14:13

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: To bude maso.

217.?.?.?

Je otázka, jaké byly vaše předchozí zkušenosti, jaký nácvik krizových situací. Když jsem viděla v patnácti poprvé spolužačku v bezvědomí, jen jsem křikla na druhou, ať zavolá kantora, a utekla jsem. Když jsem ve třiceti volala sanitku mámě s infarktem, zůstala jsem navenek klidná až do jejího naložení do sanitky. To už jsem měla za sebou pár vážných operací u psů a pár psích porodů, takže bezvládný pes po narkóze, krev, boj o život štěňat..

Jako dcera lékaře jsem měla "naposlouchanou" první pomoc od plínek, ale praxe je praxe.. Setkání s traumatem snížila moji citlivost na tento jev.

Podobně autohavárie - naštěstí jen pár boulí, auta dopadla hůř. Při té poslední jsem chlácholila viníka, že chybu udělám za volantem občas taky, zatím to vždycky skončilo dobře. Tentokrát jsme mohli hořet pár metrů od benzinky.

281291

01.01.2013 19:00

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

217.?.?.?

Nemáte vy náhodou problém s autoritami? V jednom příspěvku píšete o pedagogickém vzdělání jako o nižší formě vysokoškolského studia, v dalším příspěvku už mluvíte o armádě pedagogických nadodborníků. Hm, z nižší formy se stanou nad-odborníci. Ti kantoři jsou ve vašich očích zřejmě mimořádně schopní z hlediska profesního vývoje...

Jsem ráda, že je vám jasné, že jsem bakalářka pedagogiky a že vám to můj příspěvek jasně dokazuje. Jsem ráda, že jste nenapsal, že můj příspěvek jasně dokazuje, že je pedagogika pavěda.

281302

01.01.2013 22:04

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: To bude maso.

217.?.?.?

Nezdá se vám, že se nádherně protiřečíte? V první větě tvrdíte, že lidé jsou cíleně vychováváni k necitlivosti, a zbytek příspěvku popisuje, kdo všechno chce v lidech vybudit emoce v co největší míře.

Emoce prodávají, nutí k akci. A to mnohem účinněji než rozum. Takže každý, kdo chce přimět lidi k nějaké akci, se snaží působit na city. Neznám žádnou osobu, podnik nebo instituci, jejichž cílem by bylo vychovávat lidi k necitlivosti.

Funguje to podle hesla "mnoho psů - zajícova smrt". Čeho je moc, toho je příliš.

281318

02.01.2013 00:35

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: To bude maso.

217.?.?.?

Váš protimluv má jádro pudla v použití slova výchova. To je záměrný proces, někým provozovaný za nějakým účelem. Může se stát, že někdo nějakým způsobem na někoho působí a přitom způsobí přesný opak toho, co zamýšlel. Nezaměňujte účel za výsledek.

Záměrem všude hrajících rádií není výchova. Záměrem reklamy není výchova. Výchova ve své podstatě "nehraje" na city, ale snaží se více působit na rozum.

Na cestu taky nevyjíždějí řidiči s cílem zabíjet. A zabíjejí....

281330

02.01.2013 08:05

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: To bude maso.

217.?.?.?

Vy jste asi něco dobrého požil. Tvrdíte, že jsou lidé cíleně vychováváni k necitlivosti, ale jako příklady uvádíte situace, kdy se někdo snaží o přesný opak - vyvolání silné citlivosti, a když to označím za rozpor, je to chytání za slovíčka...

A na závěr si odpustíte odkaz na Olgu Hepnarovou.

A já vám zatajím, že si o vás myslím, že jste nějaký divný.

Tak. A fčil nikdo neví, že jste myslel na Olgu Hepnarovou, a nikdo netuší, že vás mám za člověka plácajícího věci, které popírají jedna druhou.

281352

03.01.2013 17:52

Někdy vám, pane prezidente, nerozumím

RE: K případu řidiče Smetany

Anděla Klidná 217.?.?.?

Uvažuju, nakolik má soudkyně s platem několik desítek tisíc úmysl umazat si kariéru nezákonným souzením nějakého řidiče autobusu, který počmárá pár plakátů. To si fakt někdo myslí, že se jí to ohromně osobně dotklo a jednala podjatě? Že Langr práskl pěstí do stolu a Mámo, tohle si nenecháme líbit, do něj! Zákon nezákon, nandej mu to!

Že nezažila mnohem nepříjemnější věci za dobu, kdy je ženou svého muže a on politikem?

Jděte do háje. Prostě na ni ten případ vyšel, dostala ho přidělen, a soudila podle zákona. Tečka. Blb Smetana dělal vše pro to, aby to dopadlo co nejhůř. Dovedete si představit jeho zklamaní, kdyby jen někdo udělal tytyty a milý pan Smetana by z toho nemohl vyrobit zavřeného a obdivovaného chuděrku protestujícího občana?

Asi by provedl něco dalšího.

281510

04.01.2013 20:23

Pokus o obhajobu Klause

RE: Klaus a jeho zlodejska kohorta je nestestim pro ceskou zemi

Anděla Klidná 217.?.?.?

On asi vás a deset milionů dalších uhranul, že se mu nikdo nevzepřel... Jestli ho všichni poslouchali na slovo, jak naznačujete, je to výjimečně schopný chlap. V zemi s deseti miliony neschopných.

281613

04.01.2013 20:27

Pokus o obhajobu Klause

RE: Amnestie - logický krok Klause

Anděla Klidná 217.?.?.?

Můžete, prosím, vysvětlit, jak souvisí amnestie s přechodem na jiný společenský systém? Jak to nastartuje hospodářství? Jaké skryté kroky Klaus podniká - zřejmě o nich něco víte...

281614

05.01.2013 09:39

Klausova amnestie dává velkou logiku

Amnestie dává logiku.... kam?

Anděla Klidná 217.?.?.?

Mi to logiku nedává. Pro mě to logické není. Marně totiž čekám, že někdo objasní, komu nebo čemu ta amnestie tu logiku dává. Kdyby sama tu logiku měla - byla logická, bylo by to prima. Ale amnestie logiku nemá, protože ji dává.... kam?

Nejen imperializace normálnosti zní divně. Už mi to tady chvílemi připadá jako na stránkách Blesku. Češi neumí česky.

Amnestie může dávat smysl, ale logiku musí mít. Dávat raději ne.

281655

07.01.2013 21:31

Obyčejný rasismus

RE: Monstrproces se žháři, a teď zase ta podivná amnestie

Anděla Klidná 217.?.?.?

Monstrproces? Co kdyby vám chtěli upálit někoho z rodiny? Třeba dítě.... Že byli mladí a hloupí? Tak je neměli bez dozoru pouštět mezi lidi. Do smrti zavřít a makat.

Ti postižení, kteří se osm let nedočkali konce, mají prostě smůlu. Tu smůlu jim nezpůsobil Klaus s Nečasem, kteří podepsali amnestii, ale nedostatek důkazů nebo špatná práce policie nebo špatná práce soudů.

Jak dlouhý proces už by byl moc dlouhý i na vás? Dvacet let, třicet?

281786

07.01.2013 21:35

Obyčejný rasismus

RE: ad příklad

Anděla Klidná 217.?.?.?

A šel jsi ho udat, když ti to tak vadí a víš o tom? Nebo jsi zůstal hezky za bukem a teď tady máš kuráž za dva?

281787

07.01.2013 21:38

Obyčejný rasismus

RE: ad příklad

Anděla Klidná 217.?.?.?

Ono je to jako v manželství, tam je společné jmění, stejně jako v družstvu nebo společenství vlastníků. Prostě je nutno zaplatit za právní subjekt, a kdo kolik a kdy, to už je vnitřní věc té party. Babi je ve špatné partě, kde se jeden jen veze. Zaplatit se to musí, vymáhat to můžou z toho hříšníka až potom.

281788

12.03.2013 06:36

Realita čištění Fukušimy zasahuje Japonsko

Trochu zmatečné počty

217.?.?.?

"Mluvčí Tepco naměřil na měřícím bodě na straně hor poblíž reaktorů 1 a 2 radiaci na úrovni 1,070 za hodinu, což se rovná 9,373 milisievertům či 9,3 sievertům ročně."

Taková drobnost - desetinná čárka je desetinná proto, že odděluje celé jednotky od desetin. Takže 1 milisievert za hodinu těžko bude 9 jednotek téhož za rok, že. A už vůbec nelze tvrdit, že 9 milijednotek je 9 jednotek....

286216

20.04.2013 16:17

Kanada

Jsem taky holička....

217.?.?.?

Pan autor se nechce omezovat termínem na holiče. No, to je potíž, protože zavedený holič má práci domluvenou dopředu. Pokud to není vysloveně na pět minut práce, je nutno se domluvit se zákazníkem, aby on nečekal a holič neměl prostoje.

Nevytížená provozovna a nevytížený pracovník - to je velice drahá kombinace okolností. Kdo tohle má, dlouho holiče dělat nebude, protože se jednoduše neuživí.

Pan autor má nabitý diář, holič bohužel taky. Sladit tyhle věci lze jen při plánování poněkud s předstihem. Pokud na to nechce autor myslet včas, bude muset někde zaplatit drahou holičskou "pohotovost".

288475

16.05.2013 00:42

Začnou si ženy preventivně řezat prsa a vaginy?

Jsem po nedobrovolné operaci...

217.?.?.?

Bylo mi 24, když se projevilo, že jsem se špatně vyvíjela jako zárodek, na vaječnících se objevila nežádoucí tkáň a vytvořené cysty musely i s většinou vaječníků pryč, protože rostly.

Jako holka v největším rozpuku jsem se musela psychicky vyrovnat s tím, že děti nebylo z čeho počít. Jednoduché to rozhodně nebylo, nabrečela jsem se dost.

Nechat si dobrovolně uříznout prsa... nepochopím. Moje máma těžce nesla odoperování nemocné dělohy, a to jí bylo přes padesát, děti dávno odroděné, děloha už nepotřebná. Ale přestala si připadat jako ženská.

Angelina si možná namlouvá, že udělala dobře, ale nutně ji ten zákrok musel příšerně psychicky poznamenat - možná si to zatím nepřipouští, ale tohle sebemrzačení je šílené.

Hájek i Stwora mají pravdu. Je to celé nesmysl, pomatenost, zrůdnost.

Snad se tím nenechá přesvědčit moc dalších žen. Snad....

289749

16.05.2013 23:16

Začnou si ženy preventivně řezat prsa a vaginy?

RE: a kdo je soudce?

217.?.?.?

S tím odstraněním vaječníků jako cestou minimalizace nádorů se shodneme - za třicet let své pejskařské praxe jsem viděla těch nádorů dost na to, abych majiteli nechovné feny vřele doporučila kastraci. Neznám starou fenu bez nádorů mléčné žlázy, proto raději problém preventivně řešit u mladého, zdravého zvířete, než u starého a slabého. Jenže lidi nejsou psi.

Zkušenost s nemocí nemusí mít člověk jen jako lékař, i nelékaři mohou mít kolem sebe dost nemocných a vědět dost o nemocích i léčbě. Nepodsouvejte mi, že koukám jen na peníze. Slovo chovatel neznamená hamižný podnikal s plodností zvířat.

Já jsem chtěla naopak poukázat na to, že u lidí lze lépe vydělat na operaci při preventivním odstranění dosud zdravých prsů než na dražší, ale pozdější chemoterapii menšího množství nemocných.

Dotyčná dáma by měla mít zájem zůstat co nejzdravější pro těch šest dětí, které si vzala na starost. Nechat si kvůli zdraví odoperovat mléčné žlázy, nechat si vložit do těla cizí tělesa kvůli kráse, způsobit si resekcí vaječníků náhlý přechod a k tomu všemu prodělat několik uspání - to mi nepřijde jako cesta ke zdraví, ale naopak jako hazard se zdravím.

A až jí ten fešák, co si ji ani po šesti dětech a osmi letech soužití ještě nevzal, uteče za jinou, ať se ta zodpovědná silikonová holka nediví.

Zrcadlo nebo internet jí klidně můžou říkat, že je na světě nejkrásnější, ale ona už bude mezitím předělaná na bezpohlavní bytost. Na děloze by časem byly myomy, tak by to s těmi vaječníky měla nechat vybrat zgruntu jedním vrzem...

A radovat se, že přece pochva jí zůstala, takže sexu je schopna. Je ovšem otázka, jestli ještě bude někdo schopný sexu s ní.

Už jsme si zvykli na nežensky vyhublé krasavice, na krasavice s vaky silikonu na malých prsech, teď si zvykejme na vaky silikonu na hrudnících bez prsní tkáně.

Pokrok nezastavíš.

289854

17.05.2013 17:10

Začnou si ženy preventivně řezat prsa a vaginy?

Kde jste přišel na "řezání vaginy"?

217.?.?.?

V této problematice není ani zmínka o odoperování pochvy - máme i český název...

Vaječníky produkují hormony, které mají vliv na mléčnou žlázu, oba orgány mohou být postiženy rakovinou, preventivní odoperování se ještě jakžtakž dá pochopit.

Děloha jako další část ženského rozmnožovacího ústrojí ve starším věku trpí na nezhoubné nádory - myomy, takže často taky přijde skalpel a fik, zlobící orgán musí pryč. Často šel i s vaječníky podle hesla "nepotřebujete je, když nemáte dělohu" - a náhlý přechod dělal ženě paseku tělesně i duševně.

Ale nikde ani zmínka, že by ženám byla odstraněna pochva. Pane Stworo, jste poněkud vedle, trošku si doplňte informace.

289905

19.05.2013 09:23

Ještě jednou k preventivní mastektomii

RE: Duše

217.?.?.?

Paní Jarmilo, nalijme si čistého vína - aby mě chlap chtěl, musím ho především přitahovat jako ženská.

Jestli k tomu nabídnu úžasnou inteligenci, znalost několika jazyků a vysokoškolský diplom, to je příjemný bonus využitelný před sexem nebo po, ale můžu vás ubezpečit, že prvotní zájem mužů se vždy obracel k mému poprsí a univerzitní diplom je k vyššímu výkonu nevybičoval.

Píšete, že jsou typy mužů, kteří by odmítli pohlavní styk s krásnou, ale hloupou dívkou. K základu chtěli i nadstavbu. A znáte nějaké, kterým stačí ta nadstavba a nemusí mít základ?

Já ne. Kolem mě není nikdo, koho by pohlavně vzrušovala asexuální intelektuálka.

Mají-li se samec a samice pářit, musí se navzájem přitahovat. Pokud o páření nejde, můžou spolu vést intelektuální debaty třeba o vlivu likvidace pohlavních znaků na sexuální atraktivnost.

Ale pochybuju, že zrovna tihle dva by se chtěli vzít.

289994

19.05.2013 09:52

Ještě jednou k preventivní mastektomii

RE: Duše

217.?.?.?

Nepřestane být ženou. Začne být zmrzačenou ženou a záleží na ní, jak s tímto pocitem naloží. Jestli bude brát silikonové poprsí jako nutné zlo nebo výhru. Jestli si bude libovat, že nemá problémy s menstruací, nebo propadne depresím, že je vykastrovaná.

Jak byste se tvářila, kdyby si váš pomyslný syn přivedl domů třeba mě jako nevěstu? Dobrý den, paní budoucí tchyně, jsem mladá, chytrá, rozumná, nemám vaječníky a nemůžu mít děti.

Řekla byste - synu, tu si vezmi, nepřestala být ženou a že s ní nebudeš mít děti a my vnoučata, to nevadí.....? Slečno, vítejte u nás, jsme nadšení, že budete naší snachou?

Žena, která nemůže rodit a kojit, není ženou ve fyzickém významu toho slova. Je to smutné, ale nic se s tím nedá dělat.

Je nutno si o to víc užívat ženství v jeho duševní složce. Ale zároveň si nenalhávat, že silikonová prsa a jalové břicho jsou bezvýznamné věci.

289997

19.05.2013 21:24

Ještě jednou k preventivní mastektomii

RE: Lek na rakovinu je uz davno vynalezen,ale,mamon vladne svetu,takze nic pro nas.

217.?.?.?

Je mi divné, že v době kopírek a internetu nejde tyto úžasné objevy masově rozšířit.Přece to stačí hodit na facebook nebo youtube a už to nikdo nezlikviduje...

290021

11.06.2013 03:25

FDA schválil první GMO chřipkovou vakcínu

RE: A to se vyplati

217.?.?.?

No, ono těch "pár dnů chřipky" může být taky posledních pár dnů. Mám ještě živě v paměti svou poslední chřipku. Dělalo mi problém i otočit se na posteli na druhý bok, nedejbože z té postele vstát, a to jsem byla zdravá, dobře živená 35letá ženská, které týden nebo dva jen o čaji a rohlících nemohlo uškodit.

Jsou lidé, u kterých pár dnů horeček a pořádného náporu na celé tělo prostě nelze riskovat, protože by je to pravděpodobně zabilo.

291116

11.06.2013 22:08

FDA schválil první GMO chřipkovou vakcínu

RE: A to se vyplati

217.?.?.?

Vám asi někdo nabacal na hlavičku, že máte sklon autority sveřepě odmítat i tam, kde o nich není řeč...

291182

22.06.2013 06:04

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: nemuzu s vami souhlasit

Anna R. 217.?.?.?

Ne, zcestná je bohužel Vaše logika. Autor komentáře přece v závěrečné poznámce zdůraznil, že nechce obhajovat ty, jejich konání je proti vůli partnera, tedy spíš protistrany.

291933

22.06.2013 06:11

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Je třeba si uvědomit...

Anna R. 217.?.?.?

Úžasně vystiženo, pane Mareši. Tleskám a podepisuju do poslední čárky.
Mi je upřímně jedno, jaké pohlavní činnosti lidi doma provozují, pokud je provozují dobrovolně. V otázce manželství jako dobrovolného závazku vůči milovaní osobě mi přijde zrůdné, aby musela být schválená kombinace genitálií - hlavní je přece něco úplně jiného, než jestli má jeden manžel pochvu a prsa a druhý pyj.
Ale - a to jste napsal krásně - ať ti stejnorodí neobtěžují veřejným vykřikováním, jak je důležité a báječné to, co většina lidí nemusí a k čemu má odpor.

291935

22.06.2013 22:40

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Je třeba si uvědomit...

217.?.?.?

A do pytle.... tohle třídění nám při studiu sociologie na univerzitě zatajili... No, promovala jsem před deseti lety, asi to tehdy ještě nebylo objevené.... [velký smích]

291992

13.07.2013 11:57

Jak funguje dnešní svět

Nepsal to pan Lhoták?

Betty 217.?.?.?

Dvakrát jsem si raději ověřila jméno autora...

"Ba dokonce ani ekonomické či sociologické vědy nenabízejí použitelný model. Nejlepší model mi nabídlo mé studium kybernetiky a teorie systémů. Jednoduše na světě se v jakékoli společnosti řada lidí snaží stát alfa samci či alfa samicemi a získat moc. "

Blahopřeji autorovi k materiálům, které mu v rámci kybernetiky nabídly teorii hierarchie mezi pohlavími zvířat.

Autor metodou dortu pejska a kočičky spojil boj o moc ve státě a nad státem se snahou autorů prodávat výsledky jejich práce. Nedovedu si ale představit, že by autoři zaplatili výrobu filmu a pak ji zadarmo nabídli všem, kteří mají zájem.

Já nemám za sebou studium kybernetiky jako autor, ale naopak sociologie. O tu jsem získala zájem díky životu odmalička se psí smečkou. Ta, pokud dobře funguje, je nádhernou ukázkou funkčního a efektivního společenství.

Hodnostní pořadí v ní funguje nejen tak, že vůdčí samec má lepší přístup k rozmnožování - to je jen chvíli, pár dnů jednou za půl roku během říje. Mnohem důležitější je, že alfa samec velí, rozhoduje a hlavně vynucuje dodržování pravidel. První žere a on rozhodne, kdy ke kořisti pustí zbytek smečky.

Na jedné straně každý "správný" bílý Čech nadává na cikány, že žijí z našich peněz, nepracují a jen berou. A co bílý Čech, který nechce platit autorovi za jeho práci a chce jen brát hotové dílo?

Z pana autora zloba ukapává dost silně. Úvodem naznačuje filozofickou úvahu, pokračuje náznakem studia kybernetiky, ovšem pokračuje silně emočně zabarvenými výrazy - firmy na něco dlabou, ve vědě se rozšiřují ptákoviny, stát se dostane do srabu, většina firem je zazmrdovaná, silnější pes šuká.

Po přečtení těchto výrazů autorovi opravdu nevěřím, že "nedělá žádný morální apel, přistupuje k tomu vědecky". Ovšem vědecký slovník se poněkud vytratil někde mezi začátkem a koncem článku.

Současnou civilizaci vidí autor jako špatnou, protože "Neoliberalismus, stejně jako omezení moci státu, či neviditelná ruka trhu není nic jiného, než vypuštění zvířecích instinktů v lidech." Já bych naopak velice uvítala, kdyby zvířecí instinkty v lidech fungovaly normálně - protože zvířata se ještě umí chovat tak, aby žila, přežila a to vše v souladu s okolním prostředím.

Jen člověk se pánubohu vymkl z ruky a dělá kolem sebe paseku.

293213

13.07.2013 16:49

Jak funguje dnešní svět

RE: Moc a peniaze

217.?.?.?

Před pár hodinami byla v TV zmínka o meziválečném Německu a jeho hyperinflaci. Tam by se asi zasmáli vašemu názoru, že absolutní moc má ten, kdo tiskne peníze.

Jen do té doby, dokud jsou lidé ochotni peníze považovat za rozumný prostředek směny.

293232

13.07.2013 21:32

Jak funguje dnešní svět

RE: Moc a peniaze

217.?.?.?

Jak chcete definovat přirozenou autoritu, jak chcete donutit společnost, aby tyto autority respektovala, jak chcete vyvážit kladnou a zápornou motivaci jednotlivých lidí?

Jak chcete zvládnout tak různorodé povahy, jako je - vezmu známé osobnosti - třeba alkoholička Bartošová, bezskrupulózní Ornela Štiková, veleslušný Marek Eben, vedle nich parta bezdomovců nebo několikanásobný vrah?

Vyváženou motivaci může chtít plánovat jen utopista...

293258

14.07.2013 09:21

Jak funguje dnešní svět

RE: Článek přináší víc otázek než odpovědí

Betty 217.?.?.?

Tak já jsem slavná socioložka? Sakra, profesor Keller by se měl třást hrůzou... On se ale netřásl, potkali jsme se jen u zkoušek na vysokou.

To, že se člověk vymkl bohu a dělá kolem sebe paseku, jsem nemyslela v rámci vlastního druhu, ale v rámci celého systému života na Zemi.

Vy sám možná máte problémy s respektováním autorit - pokud je považujete za špatné, změňte zaměstnání, volte jiné poslance, ohraďte se proti tomu, co vám vadí.

Necítím vůči ničemu nenávist, proč si kazit život takovými pocity, to nikomu nic dobrého nepřinese. Drahá CD nekupuju, hudby se na mě valí dost i nechtěně. Raději si zaplatím živou hudbu na koncertě svých oblíbenců, kamarádka mě bere s rodinou i na akce, které by mě samotnou neoslovily - a pak se mi to líbí. Teď začínám objevovat symfonickou hudbu a třeba v Janáčkovi náznaky džezu a swingu..

Dávám tisícové částky za knihy - to taky není žádná láce, ale chci to, chci je mít doma, ne jen vypůjčené, tak ty peníze dám, i když vím, kolik stojí papír a tisk.

Základní téma článku i následná debata na mě dělá dojem, že spousta slabých samců by ráda byla ve vedení, ale zřejmě na to z nějakého důvodu nemají a děsně je to štve.

Pokud si chce někdo vybojovat vůdčí pozici, musí porazit soupeře, to je zákon výběru. Spousta členů skupiny je ráda vedena, je to pohodlnější. Dole nefouká a je možno své chyby hodit na vůdce.

Ten si může užívat vrcholu, ale riskuje šrámy, boj a porážku. A taky závist okolí a pomluvy.

Přeji hezký a spokojený den....

293284

14.07.2013 09:43

Jak funguje dnešní svět

RE: Moc a peniaze

217.?.?.?

Slovo Stvůrce mě vyděsilo. Vypadá to na křížence - matka stvůra, otec tvůrce....

Jsem velice přírodní člověk, boha jsem nikdy neviděla, nepotkala, nepocítila, jen jsem o něm slyšela nebo četla vyprávět jiné lidi. Považuji ho za vymyšlený ideál vůdce - alfa samce, do něhož si část lidstva promítá své představy nejvyššího velitele, soudce i hlídače dodržování pravidel.

Nestavím rozum nad pudy, protože vím, že v kritických situacích většinou ty pudy mají větší sílu než rozum. Pudy příroda vyvinula proto, aby nasměrovaly zvíře k tomu, co je pro něj dobré a výhodné. Potlačování pudů rozumem nic dobrého nepřinese - v nejsilnější podobě to vede k ohrožení jedince nebo druhu.

293287

16.07.2013 08:20

Jak funguje dnešní svět

RE: Článek přináší víc otázek než odpovědí

Betty 217.?.?.?

Marně uvažuju, co bych tak mohla nenávidět... Proboha proč? Nenávist je projev bezmocného vzteku, který škodí nejvíc samotnému nenávidějícímu.

Píšete, že spousta silných samců je v potupně nízké roli pod hranicí slušného živobytí. Hm, tak asi moc silní nebudou, zato potupení - a to je pro chlapa průšvih největší.

Ať začnou něco dělat - neznám kolem sebe schopného chlapa, který by nedokázal vydělat, pokud není mrzák. I řemeslník dneska vydělat může - práce je dost, jen ne vždy ta, kterou by člověk chtěl.

Nemám svůj plat, post a jistoty. Jsem svobodná, bezdětná ženská, která se živí jako OSVČ svým řemeslem, takže jistoty vůbec žádné. Jen svou svobodu rozhodování o čase i lidech, se kterými se setkávám v rámci práce. Jsou to lidé z nejrůznějších vrstev, s košatými osudy - a to mi dává pokoru k životu, protože na každou životní situaci, radost i bolest mám živý příklad ve svém okolí.

Superbohaté pány nahoře neovlivním, ale malé věci ve svém okolí ano. Proto si cíleně vytvářím okruh spolehlivých přátel - dá to práci, jednou moji pro ně, někdy možná jejich pro mně. Společnou pomocí máme partu dobrých sousedů.

Nemám kolem sebe rodinu, proto se snažím mít kolem sebe blízké lidi i z jiných zdrojů. Snažím se žít slušně a pospolitě a okolí mi to v dobrém vrací.

Ovšem vidím, že spousta lidí se uzavírá do své rodiny s partnerem a dětmi, širší vazby nemá a cítí se velice ohrožená, pokud se rodina rozpadne nebo selže.

Revoluci dělat neumím a nehodlám, takže "ty nahoře" těžko ovlivním. Ale prací a slušným životem lze ovlivnit ty dole. Čím míň lidí, o to výrazněji.

293383

16.07.2013 08:23

Jak funguje dnešní svět

RE: Článek přináší víc otázek než odpovědí

Betty 217.?.?.?

"Každý studuje to, co potřebuje k objasnění svého životního postoje, se kterým si sám neumí poradit."

Nikdy vás nenapadlo, že člověk taky někdy studuje a následně i dělá to, co ho baví?

293384

16.07.2013 19:43

Jak funguje dnešní svět

RE: Článek přináší víc otázek než odpovědí

Betty 217.?.?.?

Velký. Jedná se o tři naprosto různé věci.

Vidíte, já jsem na vaši otázku odpověděla. Vy na mou ne. Taky způsob vyjadřování.

293396

19.07.2013 06:56

Kdo zabíjí mužství v Česku

Pohodlný a líný chlap brečí, Chlap maká

Betty 217.?.?.?

Mám kolem sebe řadu mužů, kteří si svou mužskost nenechali vzít. Spokojeně se realizují v rodině, v práci i ve společnosti jiných lidí. Mají chuť tvořit - pro sebe, pro rodinu, pro jiné. Nějakému zabíjení mužství by se vysmáli. Je by ani nenapadlo, že jim jejich mužství může někdo vzít.

Jsem toho názoru, že životní spokojenost přichází spolu s prací pro ostatní lidi. V mládí člověk přijímá - péči od druhých, výchovu, zkušenosti, v dospělosti má ze sebe dávat. Pečovat o bezmocné, spolupracovat s dospělými, mladé uvádět do života a učením je seznamovat se světem.

Kdo není líný, toho práce pro druhé těší a vidí v ní smysl života. Kdo je naopak pohodlný, poživačný příjemce slastí a hmotných statků, bude naříkat, jak mu někdo silnější bere nebo upírá to nebo ono.

Životní i genderová spokojenost není naprogramována ani dobou, ani společností, někdy ani rodinou. Kdo chce, najde si seberealizaci a je v něčem dobrý, za něco jej společnost i druhé pohlaví ocení, miluje i vyhledává.

Běžný život by řadu lidí mohl zdrtit řadou nepříjemných událostí - znám těch lidí dost. Přesto mají sílu žít dál, spokojení s tím ostatním, co mají k dispozici.

Slaboch brečí,silný a snaživý člověk hledá a nachází řešení.

293494

19.07.2013 12:44

Kdo zabíjí mužství v Česku

RE: Kresťanstvo a unisex 2.

Betty 217.?.?.?

Dědí se něco po prvním pohlavním partnerovi? A to prosím jak, Jakým způsobem zasáhne dědičná informace z jeho spermií do vajíček ženy? Nebo ty spermie uhranou chudáky dosud nezralá vajíčka ve vaječnících a za pár let, po oplodnění, se ženě narodí někdo podobný prvnímu milenci?

Ach bože, tohle si ještě zřejmě někdo ve třetím tisíciletí myslí... Snad ne kriminalisté, kteří dělají testy DNA.

293519

19.07.2013 12:49

Kdo zabíjí mužství v Česku

RE: Všudepřítomný strašák feminismu

Betty 217.?.?.?

A ti partneři, toužící po dětech, jsou manželé těchto žen nebo to jsou milenci, kteří si své milenky nevzali?

293520

19.07.2013 13:01

Kdo zabíjí mužství v Česku

RE: Něco za něco

Betty 217.?.?.?

Silně pochybuju, že by se bojácná, ustupující žena stala po setkání s hajzlem ženou sebevědomou, ba přímo mrchou. Většinou si tyhle profesionální chudinky hledají a nacházejí další lumpy, protože soužití s nimi znají, umí se v něm pohybovat a je to - při všech nepříjemnostech - i svým stylem pohodlné, protože rozhodování a tím i odpovědnost za neúspěchy má vůdčí partner. Žena může zničeně vzlykat, že to všechno on, syčák, poručil a ona musí....

Když se tato poslušná žena dostane do situace, kdy ji vlídný partner dá prostor a volnost, je z toho zmatená a hledá oporu drsného, poroučejícího chlapa.

Slabá žena musí být zahnána skoro až do smrtícího koutu, aby našla sílu vzepřít se a odporovat.

Podobně slabý muž - ten si pečlivě hledá dominantní ženu, protože podvědomě ani silný být nechce.

Ten, kdo po setkání se závadovým, silným partnerem začne sám projevovat sílu a navíc ještě v jednání s následným partnerem, nikdy opravdu slabý nebyl.

Jedna věc je hlídat si v dalším vztahu hranice pečlivěji právě proto, že je první partner překračoval, a druhá věc je mstít se druhému partnerovi za to, že byl člověk vůči prvnímu partnerovi slaboch.

Jenže mstí se jen slaboch. Silný jde do souepření a střetu i za cenu, že možná schytá porážku. Silný se nebojí ohrožení.

293522

19.07.2013 21:00

Kdo zabíjí mužství v Česku

RE: Kresťanstvo a unisex 2.

Betty 217.?.?.?

Kromě svého vzdělání vycházím i ze zkušenosti. Mám v rodině i v okruhu známých dost lidí, o nichž vím, že nejsou potomkem prvního milence své matky. A jsou svému otci podobní.. Kromě toho chovám zvířata a bum - jako naschvál se prosazuje skutečný otec, ne dávný milenec.

293549

19.07.2013 21:25

Kdo zabíjí mužství v Česku

RE: Všudepřítomný strašák feminismu

Betty 217.?.?.?

Hm, mám dojem, že uvažujete podle hesla "podle sebe soudím tebe". To máte tak silnou zkušenost s nějakou pohlavně neukojenou ženou, nebo naopak vy sám jste bez spokojeného pohlavního života protivný?

Neznám ženu, která by radostně snášela finanční nedostatek s výborným milencem. Většinou starost o chléb vezdejší převáží hodně brzy a čiperný, leč špatně "lovící" milenec ztrácí kouzlo.

Ve svých skoro padesáti bych uvítala muže "myslící rozkrokem". Bohužel setkávám se s množstvím pánů, kteří jsou na tělesné radosti už značně pohodlní. Můj švagr to krásně vyjádřil ve svých asi 45 letech. Řekl "Víš, já když si uvědomím, jak bych se u toho nadřel, tak si raději zajdu do ledničky pro pivo a pustím si fotbal."

No, možná tady vzniká Vaše přesvědčení, že žena je ovládána rozkrokem. Líný chlap, který se se svou partnerkou čas od času pořádně nepomiluje, ženu rozčiluje. To být raději sama, než pořád čekat na něco, co je na dosah, ale nepřichází.

Možná i proto v současné době razím heslo - raději veselý celibát než špatné partnerství. A těším se, že se snad za čas objeví někdo sebevědomý, čiperný a vzrušující. Budu ho ráda obdivovat i svádět.

293554

19.07.2013 21:33

Kdo zabíjí mužství v Česku

RE: Kresťanstvo a unisex 2.

Betty 217.?.?.?

"Vyvraťte, že to není možné, důkazy né dogmaty."

Normální je dělat to opačně: dokažte, že to možné je.

293556

19.07.2013 22:14

Kdo zabíjí mužství v Česku

RE: Už není co zabíjet

Betty 217.?.?.?

Návrat ke slovanským kořenům? Jako bych slyšela pokřik Čechy Čechům!

Přestaňte blouznit po předcích vzdálených časově, kulturně i duchovně. Stačí málo - žít jako slušný člověk. Všichni rámcově víme, co to znamená, ale z nejrůznějších důvodů od toho spousta lidí uhýbá.

Já osobně nevěřím v nejvyššího soudce - boha. Snažím se žít tak, abych jednou, na druhém břehu, mohla říct - tati, mami, nemusíte se za mě stydět.

293559

17.09.2013 06:58

Homosexuálna aktivistka priznáva, že účelom boja za “práva” je zničiť rodinu

Manželství víc ohrožují heterosexuálové

Terezie 217.?.?.?

Dnes se rozmohlo soužití beze sňatku. Starší páry se "nechtějí znovu spálit", mladí "ten papír nepotřebují".

Tleskám všem, kteří berou soužití s partnerem vážně a potvrdí tento stav svatbou, oficiálním uznáním druhého za svého životního souputníka.

Jenže spousta párů má společnou jednu hypotéku a třeba dvě děti, ale přesto tvrdí, že na svatbu je ještě čas. Vadí mi, když někdo takhle lže - manželství ve smyslu společného soužití, hospodaření i rozmnožování je provozováno, ale jeho aktéři vehementně tvrdí, že vlastně ne, že tohle manželství není.

Manželství je veřejné uznání druhého za partnera - jak partnerem, tak společností. Pokud já mám být ta uznávající společnost, tak jedině v případě manželství.

Je tohle tvůj manžel? Ano, respektuju, patří k tobě. Vše ostatní je momentálně spolubydlící milenec.

Homosexuálové nepotřebují hetrosexuálům maželství bourat. Dostatečně si ho ti různopohlavní odstraňují sami.

296243

17.09.2013 10:31

Homosexuálna aktivistka priznáva, že účelom boja za “práva” je zničiť rodinu

RE: Traste sa, heterosexuálne svine

Terezie 217.?.?.?

Ohromná představa, jak se heterosexuální kluci nechají zblbnout a přestanou myslet na ženské....

Zkusím si představit, jaké to bude ve světě bez žen v reklamě pro muže. Žádná polonahá kráska s nářadím, která tvrdí, že si to udělá sama, žádné sličné děvy vlnící se u aut na autosalonech, když okna za půlku - tak mužský zadek u tohohle nápisu, ani jeden časopis s nahotinkama.

Zkuste tuhle představu světa nabídnout našim normálním chlapům. Budou se hodně smát.

Zkuste o světě "muž s mužem" povídat armádě Číňanů, kteří kvůli politice jednoho dítěte marně hledají volnou Číňanku.

A zkuste se zeptat sexuologů, jestli se díky homopropagandě zvedá procento homosexuálů v obyvatelstvu....

296252

17.09.2013 22:37

Homosexuálna aktivistka priznáva, že účelom boja za “práva” je zničiť rodinu

RE: Manželství víc ohrožují heterosexuálové

Terezie 217.?.?.?

Hm, další takový, který budoucí manželku přepočítá na peníze a výhody a ve finále řekne - smůla, holka, nevyplatíš se mi.

Společný majetek se dá rozdělit i v manželství, to řešitelné je.

Názor "nic z toho nemám, tak se nebudeme brát" může hájit jen ten, který nevěří, že svazek má šanci, ten, kdo se nechce vázat, kdo chce mít možnost lehce partnera opustit.

Nevýhody převažují nad výhodami? Výhoda jednoho je nevýhodou druhého, ať už jde o právo bydlet v nemovitosti druhého, povinnosti manžela živit v případě nutnosti a jiné.

Snad jen vdovský nebo vdovecký důchod nevýhodu nemá. Nebo ano - pozůstalý se nemůže znovu oženit, pokud nechce příjem ztratit.

296290

Na jakých hodnotnějších principech fungovala rodina před křesťanskou civilizací?

Předpokládám, že v té době byla rodina především hospodářská jednotka, která materiálně zabezpečovala několik dospělých a několik dětí, a nikoho nenapadlo přemýšlet, že by tento princip měl být něčím potlačen nebo ovlivněn.

Jaké tedy byly ty "hodnotnější" principy?

296291

18.09.2013 07:39

Homosexuálna aktivistka priznáva, že účelom boja za “práva” je zničiť rodinu

RE: Traste sa, heterosexuálne svine

217.?.?.?

I pačimu nět pa ruski? Kagda v majo ucho daletit anglijskij jazyk, ja načinaju imět obsesiju gavariť pa ruski. No pačimu nět....

Věs mir ěsť anglijskij? Dlja češskovo čilavjěka možno da....

Jetzt haben wir keinen Fuhrer, kein deutsch.... Tože baťuška pěrěšol v gistoriju, now we are speaking english.

Který že to básník psal o řeči, kterou nám matka v rety vlíbala....?

296306

Můžete, prosím, nějak upřesnit, jak stát rozvrací rodinu?

296413

26.11.2013 07:54

...že jsem vám aspoň do spařených hovad nevynadal...

RE: Toliko veškeré kvaltování pro hovada dobré jest , snad jsem citát trefil

217.?.?.?

Citát jste netrefil. Správně to je - veškeré kvaltování toliko pro hovada dobré jest.
Takže spěch je dobrý jen pro hovada, ne že jen spěch je dobrý pro hovada (a nic jiného se jim nehodí...)

299884

07.12.2013 07:51

Souložili někdy sociálně ekologičtí Nesehnutí jen tak, pro radost?

Autor je sám sexistické prase

Anna R. 217.?.?.?

řečeno v duchu kritizovaných stránek. To, co on bere jako nadsázku a vtip, já vnímám jako trapné sexuání narážky na úrovni čtvrté cenové po deseti pivech.

Jsem veselý člověk, mám ráda vtip a s češtinou si ráda hraju, je to krásný jazyk a dá se využít na spoustu způsobů. Kritizované reklamy si ovšem vybraly ten nejlacinější - narážky na pohlavní styk a dráždění k němu.

Slogany typu "naše štětky vás potěší", "má největší otvor", "trojky za cenu dvojek" mi fakt nepřijdou vtipné, jen ubohé a trapné. Stejně jako jejich autoři, kteří zřejmě nejsou schopni vytvořit heslo na jiné téma.

Kdoví, jak vtipné by autorovi článku připadaly slogany, které by dělaly dvojsmyslné narážky na muže. Třeba -
UŽ NEMŮŽE? TAK MU POMŮŽEME MY. (reklama na viagru)
STARÝ UŽ SVOU PRÁCI NEZVLÁDÁ? VYMĚŇTE HO! (vysavače)
V NOVÉM ROCE NOVÉHO PTÁKA! (letošní odchovy na vás čekají ve Zverimexu)

300392

10.12.2013 10:10

Souložili někdy sociálně ekologičtí Nesehnutí jen tak, pro radost?

RE: Autor je sám sexistické prase

Anna R. 217.?.?.?

Můj pohlavní život nesouvisí s tím, co je a co není slušnost.

Vážím se si sebe jako člověka, jako ženy, a pobuřuje mě oplzlost, kde je žena snížena na kus masa pro vybouření mužských hormonů.

Štve mě to i za ty muže - že jsou chápáni jako nemysící zvířata, kterým se po spatření ženského těla vypne mozek.

Takového tupce bych nechtěla ani za otce, ani za partnera, ani za šéfa čehokoliv od kanceláře po republiku.

300526

10.12.2013 20:47

Souložili někdy sociálně ekologičtí Nesehnutí jen tak, pro radost?

RE: Autor je sám sexistické prase

Anna R. 217.?.?.?

Vaší narážce na Bohdalovou se jen směju. Můj táta byl blízkým celoživotním kamarádem Staše, studovali spolu po válce v Praze.

300561

10.12.2013 20:51

Souložili někdy sociálně ekologičtí Nesehnutí jen tak, pro radost?

RE: Autor je sám sexistické prase

217.?.?.?

Chlapi by se obešly? Máte smůlu. Neobešly. Fakt ne.

300562

10.12.2013 20:57

Souložili někdy sociálně ekologičtí Nesehnutí jen tak, pro radost?

RE: Autor je sám sexistické prase

Anna R. 217.?.?.?

Když mě štve nějaká reklama, musím trpět komplexy? Máte na věc velice zvláštní názor.

Podobně zcestný je váš názor, že mě hloupé rekamy nechávají v klidu, když se tam nemluví o kozách. Vy jste si asi nevšiml, že článek byl o sexistických reklamách, takže o těch nesexuálních se tady nediskutuje.

300564

10.12.2013 23:57

Souložili někdy sociálně ekologičtí Nesehnutí jen tak, pro radost?

RE: Autor je sám sexistické prase

217.?.?.?

Pohlaví autora nějak souvisí s tím, že v mužském rodě nepoužívá měkké i? Chlapi by se v češtině neobešli bez měkkého i. Ženy by se bez něj obešly, ony se taky klidně obejdou. V každém případě. A děcka by se obešla bez i úplně. Mají přece a....

300573

11.12.2013 13:05

Souložili někdy sociálně ekologičtí Nesehnutí jen tak, pro radost?

RE: Autor je sám sexistické prase

217.?.?.?

Hm, vedete debatu jak na Blesku. Takže ve stejném duchu - najděte si nějaké roztažené a čekající ženské nohy, zřejmě toho máte nedostatek.

300585

04.01.2014 08:13

Výbuch v budově palestinského vyslanectví – mnoho otázek, málo odpovědí

RE: Tech podivnosti kolem te udalosti je povic

Anna R. 217.?.?.?

To jste tak líný, že to nepřeložíte do jazyka na těchto stránkách obvyklého, nebo tak přezíravý, že opovrhujete každým, kdo neumí dokonale anglicky?

To nejhezčí, co jako národ máme a spojuje nás to, je naše řeč. Silně mi vadí, když je neustále zaplevelována angličtinou, protože čecháčci musí neustále někomu zakomplexovaně lézt do zadku.

Moji rodiče si prožili za války nadvládu němčiny, na mě se zamlada tlačila ruština, ale zdaleka to nebyl takový tlak, jaký je v současnosti ze strany angličtiny.

Takže bych prosila - budu parafrázovat výrok "Čechy Čechům" - Čechům češtinu. Angličtinu si nechejte pro Angličany.

301986

09.01.2014 11:28

Sobotkova vláda? Zeman s ní nemůže mít problém

Rusnokovci už si naplnili kapsy

217.?.?.?

Pane autore, máte pro to nějaké věrohodné podklady nebo jste si prostě plivl jedovatou slinu?

Článek mi připomíná bulvár, který momentálně s chutí kope do Bohdalky.

302274

29.03.2014 06:45

Přelud občanské společnosti

RE: Proč tolik zbytečných slov?

Anna R. 217.?.?.?

Objekt kýč je fikce?
Předmět kýč je smyšlenka?

V češtině ten nesmysl vynikne... Zkuste se podívat do nějakého výkladového slovníku, co znamená pojem kýč. Mimo level, tedy pro nás Čechy úroveň, diskuze jste vy. (Level - jak anglikanizovat, že...)

Vaše poslední věta, že dnes je módní balastit, mě ohromila. Balastit - to jako vytvářet balast?

Plně s vámi souhlasím, že je dnes módní překroutit, zamlžit a anglikanizovat a že to ztěžuje reálnou mezilidskou komunikaci.

Je vidět, že i na vás to zanechalo výrazné následky. Stačí anglikanizaci a reálnou komunikaci počeštit a máme taky slova jako poangličťovat (jak cize už to našim českým uším zní, že) a skutečné dorozumívání.

Přitom by stačilo napsat, že se lidi spolu pořádně nedomluví, protože používají mnoho cizích slov a i českým dávají jiný význam.

Vy sám jste toho příkladem - pojem kýč chápete v jiném významu, než má, a vaše vyjádření má přesně ty chyby, které vytýkáte ostatním.

307542

29.03.2014 06:47

Přelud občanské společnosti

RE: Proč tolik zbytečných slov?

217.?.?.?

Zkuste to přeložit do češtiny....

307543

29.03.2014 06:59

Přelud občanské společnosti

RE: Proč tolik zbytečných slov?

Anna R. 217.?.?.?

Ilustrativní obrázek? Uvažuju, jak vypadá neilustrativní obrázek...

Možná jako neilustrativní ilustrace.

Jako potvrzující popření.

Je otázka, jestli pisatel pojmu "ilustrativní obrázek" neumí česky nebo nezná cizí slova. Nebo se neumí vyjadřovat.

307544

30.03.2014 13:34

Přelud občanské společnosti

RE: Proč tolik zbytečných slov?

Anna R. 217.?.?.?

Empirická zkušenost? Na vás se taky slušně podepsalo zbytečné užívání cizích slov. Empirická zkušenost je empirická empirie. Zkušenost zkušenosti.

307605

10.07.2014 00:01

Proč Rusko nespěchá s uznáním Novoruska

varianta 4

kardashev 217.?.?.?

UA se vzda svych vychodnich oblasti vymenou za odpusteni dluhu za plyn vuci Gaspromu

313033

03.08.2014 22:45

Knoflík

RE: Proc ne svahilsky?

Truda 217.?.?.?

Mimochodem........... co znamená to Vaše Btw?

314725

03.08.2014 23:09

Knoflík

Z velkoměsta do maloměsta

217.?.?.?

Před pár lety jsem se přestěhovala z Ostravy do Příbora. V Ostravě i ta galanterie je, ale pořádná snad jen jedna nebo dvě. Musíte hledat. Najdete skoro vše i z ostatních oborů, ale......... musíte hledat, není to jak za socialismu, kdy byl v dosahu i normální řezník, opravna bot, čistírna......... Dneska je všude daleko.

V Příboře oběhnu náměstí a mám po ruce spořitelnu, obecní úřad, dvě cukrárny, dvě pekárny, galanterii, řezníka, fotografa, zlatnictví, veřejné záchody, květinářství, drogerii, lékárnu. Kousek vedle Penny a Tesco. Na autobus pět minut pěšky, na vlak deset, na letadlo pět minut autem, přivaděč na dálnici kousek za městem.

Tady je "svět ještě v pořádku" - krámy jsou normální, malé, potřebné. Kupodivu se v nich ještě domluvím česky. Zatím. Babička mě naučila německy, základka rusky, střední škola anglicky a trochu latinsky.

Ale volná místa na úřadu práce chtějí čím dál častěji korejštinu......

314727

26.01.2015 05:54

Niki

Rohlík nebo chleba

217.?.?.?

Po tátovi jsem zdědila labradorku. Byla zvyklá s ním snídat, svačit, obědvat i večeřet - to je třikrát denně pečivo, alespoň pár soust, protože ona chuděrka tak smutně kouká, že. Teď už je dva roky u mě, žere normální granule, občas vylíže nějaký ten talíř a pečivo je pro ni ohromná pochoutka. Možná to těm "granulovým" psům fakt tak chutná, možná je to vzpomínka na společné krmení, čert ví. Zato já vím, že přivolání nepřivolatelného psa se daří ne povelem Ke mně, ale slovem rohlíček nebo papat. V tu chvíli je blesk jen pomalejší brácha.

325846

28.04.2015 13:37

Prokletí plukovníka Kaddáfího

RE: Ach ta česká gramatika...

217.?.?.?

Žádný doplněk, jedná se o několikanásobný podmět. To jen USA si myslí, že ostatní země jsou jejich doplňkem. Ve větě ne, tam jsou stejně významným podmětem, všichni rovni!

On celý překlad je značně kostrbatý, chtělo by to korektury, aby se češtinář nerozčiloval a Čech nečervenal.

331972

Káva pro Zvědavce

8

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 19 čtenářů částkou 2 971 korun, což je 8 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Premiér Scott Morrison: Lockdown je v NSW nezbytný, přibylo 199 případů05.08.21 00:17 Austrálie 1

Rezoluce Rady Evropy 2361 (2021)04.08.21 15:53 Česká republika 1

Bude ministerstvo konečné soudu prokazovat, zda tu máme epidemii?04.08.21 14:13 Česká republika 0

Přinesl nám pandemii VIR anebo LIDÉ a politici z ASPEN INSTITUTU?04.08.21 13:56 Neurčeno 0

Cvičení při Covid-1904.08.21 09:51 Neurčeno 1

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 4

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 5

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Měnové kurzy

USD
21,51 Kč
Euro
25,45 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,89 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,61 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,18 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 948,45 Kč
1 unce stříbra
546,03 Kč
Bitcoin
847 915,33 Kč

Poslední aktualizace: 5.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?