Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 37 příspěveků, 1 jméno: Andrew Siddur.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.05.2013 00:02

Ještě jednou k preventivní mastektomii

RE: Lek na rakovinu je uz davno vynalezen,ale,mamon vladne svetu,takze nic pro nas.

Andrew Siddur 77.?.?.?

[velký smích]
Za pár dní by ta stránka zmizela z výsledků vyhledávání i z FB i YT.
Kdyby všechny ty informace byly pravdivé, tak ještě dříve.

290028

24.05.2013 20:51

Zápas v bahně – USA versus EU

RE: Važený Oracle

Andrew Siddur 77.?.?.?

Mělo to tak být, ale nemuselo.

Hmm. Čili za současné mrcasení EU můžou ty nicotné koncové body, prostí občané národních států?

A ne evropští byro-kormidelníci, kteří si uvědomili ten zoufalý fakt, že osud EU na nich možná až tak nezáleží, takže s heslem "Neřídíme nic - řiďme všechno!" a písní na rtech normují a nařizují zakřivení řitě, čímž posílají EU ke dnu už totálně a definitivně?

A ne další souhra náhod, jako nepříznivý ekonomický vývoj a nejasné návody na vybřednutí z něj, případně nevědomost, zda z krize vůbec vybřednout lze?

Současná anti-EU hysterie je jen důsledkem, nikoli příčinou úpadku EU.

V jednom máte pravdu - ten "obrat" a prozření některých mediálních m*dek je až komický. Vsadím se, že bych v redakci MFD ještě iDnes, ba iHned našel na pozicích největších EU- a socialistobijců ty samé existence, které před 10 lety psaly na titulní stránku palcovým titulkem velké ANO, aby bylo každému občanovi jasné, jak má hlasovat.

290159

26.05.2013 20:05

Čeští poslanci v Evropském parlamentu zradili Českou republiku

RE: .

Andrew Siddur 77.?.?.?

>Winston Churchill v kritické situaci své země slíbil svým spoluobčanům jenom krev, pot a slzy. A dá-li Bůh, tak i svobodu. Mějme na paměti jeho slova!

>Předpokladem občanské spokojenosti je spokojenost ekonomická! A pak je jedno, zaměstná-li Čech Slováka, Slovák Žida, Žid Roma, nebo je-li jejich ředitelem Vietnamec

>Jsme společností s dědictvím Masaryka a Čapka - a tak trochu i Franze Kafky

To snad psal mladý J. X. Doležal, Fedor Gál, nebo Martin Komárek [chechtot]

Ale i kdyby to psali studenti - kdepak, na "nejlepší systém za všech možných" jsou nějaké "manifesty" krátké, na ty už se dávno nehraje. Už dávno není bipolární svět s jeho globálními hrátkami na opozici a fízly (Havel vs. StB).

Teď už je jenom jedna globalizovaná změť, u které je velmi žádoucí, aby vůbec nedoutnala, ba ani nedutala. Jen v období klidu mohou korporace prosperovat.

290282

30.05.2013 01:56

Lež na vašich stránkách

Hlasoval jsem pro 631

Andrew Siddur 77.?.?.?

Skryti za čísla a v číslech, za rezolucemi a konventy, naši europoslanci mají vždycky tu pravdivější pravdu.

Každý občan je jim proto povinen na požádání sdělit své jméno a kontakt.

A co na to neznámý vojín...

290452

30.05.2013 19:24

Lež na vašich stránkách

RE: Zvědavec se stává nenávistnou, zatemněnou žumpou

Andrew Siddur 77.?.?.?

Proč tedy reagujete pod návistným, odtemněným a ostrým článkem eurobyrokrata, a nikoliv pod článkem, který zřejmě považujete za nenávistný, zatemněný a tupý, tedy ZDE?

290511

03.06.2013 15:35

Čína spálila 3 americké dodávky geneticky upravené kukuřice

RE: Jíte GMO?

Andrew Siddur 77.?.?.?

Vámi vyjmenované věci mohou škodit pouze nesprávným použitím, případně nepřímo skrze sugesci.

Pokud ovšem tvrdíte, že správné použití GMO potravin zahrnuje i případné odstranění nádoru vzniklého z jejich požívání, pak proti vaší "logice" nemám námitek.

290696

03.06.2013 20:44

Velký bratr sleduje a hlásí zpochybňovače očkování

RE: RE prosím

Andrew Siddur 77.?.?.?

Právo lustrovat lidi náleží jen pověřeným a prověřeným kádrům, jako jsou tito. Whip Milan Cabrnoch se ani nemusí prokázat mávátkem; stačí, když se ohlásí heslem: 'aťnedopadnemjakořecko":

Poslanci klubu ODS jsou členové nově vzniklé frakce Evropských konzervativců a reformistů (ECR). ODS je třetí nejodpornější skupina po Britských konzervativcích a polské straně Právo a Spravedlnost. Jan Zahradil byl zvolen místopředsedou této frakce. Klub si také zvolil nové vedení. Předsedou klubu se stal Miroslav Ouzký, místopředsedou Evžen Tošenovský, pokladní Oldřich Vlasák a Whip Milan Cabrnoch. Klub si také schválil Stanovy a jednací řád klubu ODS v EP.
(zdroj)

P. S.: Whip? To je chyba, nějaká přezdívka, nebo dobové jméno, jako Pětiletka nebo Dněprostroj? (Původně Vyprd, za protektorátu Wippert, po válce Vipertovič, v osmašedesátém Wippstein, po osmašedesátém Bypob, v devětaosmdesátém Vencoprd, až po revoluci nastal příklon k angličtině.)

290710

04.06.2013 15:45

Již brzy v práci zastaráte, nebo už jste

Taky si zahraju na vizionáře

Andrew Siddur 77.?.?.?

>Kolem roku 2070 přečíslí cikánská populace českou. My tady sice už nebudeme. Ale co naši vnuci?

Taky si zahraju na vizionáře. V r. 2070 už žádné Česko nebude existovat, lidi na území býv. ČR se budou živit natáčením porna a přeprodáváním věcí z Číny. Pravda, cikáni budou všude, ale tou dobou to už nikoho nebude zajímat; všichni bílí lidé, kterým cikáni vadili, vyhynou, nebo budou zabiti (buď cikány, nebo vládou).

Kapitalismus zkrachuje, místo něj se zavede americký plán Mega SuperBetter a celá země bude MSB ve dvouletkách povinně plnit; hlavně Evropa. Bude spočívat v dokrytí posledních koutů kdysi-deštného pralesa McDonaldy a Apple Shopy, a v organizování fotbalových zápasů křováků v Africe. Okolo toho se budou točit největší prachy - tedy planety; magnát Chazarovič přetáhne brankáře Ngi Xi z jednoho týmu do toho svého za stopadesát až dvěstě okolních planet. Jo, budeme nakupovat okolní planety, to má přece daleko větší váhu než nějaké peníze; budeme tomu i víc věřit. Podle propagandy to budeme dělat proto, abychom se na ty planety jednou podívali. Vesmírný výzkum přitom bude stagnovat, ostatně jako všechno ostatní.

290781

22.10.2013 17:58

Opravdu chceme kmotra Babiše?

RE: dle rozhodnutí většiny...

Andrew Siddur 77.?.?.?

Nicméně mnoho lidí regresivně nebilancuje, ale potýká se s objektivně regresivní skutečností dnešního fenomenónského blablaholobytu...

298388

22.10.2013 20:34

Opravdu chceme kmotra Babiše?

RE: Slovaci tak neco vytahnete na Babise

Andrew Siddur 77.?.?.?

Vložený obrázek

298395

22.10.2013 22:18

Opravdu chceme kmotra Babiše?

RE: Slovaci tak neco vytahnete na Babise

Andrew Siddur 77.?.?.?

Babisch.
Ten člověk snad nechybí v žádným seznamu.

298406

25.10.2013 18:30

Komodifikací ztrácíme lidská práva

RE: Ach...

Andrew Siddur 77.?.?.?

Stálo by za studii, proč v diskusi mnozí autoři nesouhlasných polemik používají takové sebeurážející přezdívky.

298589

27.10.2013 00:37

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: KDU-ČSL

Andrew Siddur 77.?.?.?

Jarda Cyrda + USTRčený Herman
Kníže hazardu a metanolu s knížetem NWO a Bilderbergu

Myslete si co chcete, ale tihle lidi pro mne nejsou křesťani ani nic byť jen vzdáleně jim podobného.

KDU-ČSL vnímám jako taková zadní vrátka, jako takovou pátou kolonu, která takovým individuím slouží jako líheň a výtah ke kariéře.

Pod křesťanským praporem se srotí ta největší nekřesťanská, ba ateistická hovada, aby se pak rozlétla v plné síle do svých vlastních stran (kalousek).

Je mi záhadou, proč KDU-ČSL obsazenou parazity lidé volí, a vychází mi šokující: právě kvůli těm parazitům! Kdyby tam nebyli, ani by se milí křesťani nedostali do sněmovny.

Ale jak za KDU-ČSL kandiduje Herman, dostane skoro 7 %.
Kdyby za tu stranu kandidoval rabín Sidon, bude mít snad 30 % ! [velký smích]

Tak, jak horlil Duka v rozhlase, jako starý politruk, úplně stejnou politickou agitaci by předvedli i Sidon s Pavlátem.

Podle mně už dávno neexistuje něco jako křesťanská církev, alespoň ne oficiálně v rámci ČR. Všechny "křesťanské" instituce nepokrytě splynuly a překrývají se s těmi židovskými.

Duka syčí v rozhlase jako starý politruk – a úplně stejnou politickou agitaci by zřejmě předvedli i Sidon s Pavlátem, kdyby k tomu měli možnost a chabý důvod. Ale ti si na takové chování (naštěstí) netroufnou, protože vědí, jaký rozruch by následoval!

Všichni ti [(c)Rudé Právo] Heryánové, Halíkové, Malí a Dukové, v každém projevu strašící Hitlerem a komunisty, a civící na židovské náhrobky mi nepřipadají ani za mák důvěryhodní. Kdybych chtěl být oficiálním křesťanem, naprosto bych je ignoroval. Přesto jsou zřejmě lidé, kteří jim tu křeč věří. Říkají si katolíci a křesťani jako Kalousek.
Svůj k svému...?

298655

27.10.2013 00:45

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: KDU-ČSL

Andrew Siddur 77.?.?.?

V neposlední řadě si všímám, jak vyloženě ateističtí lidé se až přehnaně často zastávají představitelů KDU-ČSL a dokonce církve. Například ohledně tzv. restitucí.

Společný nepřítel (komunisti) a společná touha po mamonu stmeluje "křesťany" s naprostými ateisty. Opravdu krásné splynutí.

298657

27.10.2013 18:35

Teď, když máme, co jsme chtěli...

Graf voleb

Andrew Siddur 77.?.?.?

Vložený obrázek

- Zajímavý je konstantní Babisch; pokud to není zfalšované, potom má nejvyrovnanější voličskou základnu, volí ho na vsích i ve městech

- oproti tomu Kalousek při 50 % sečtených hlasů přesáhne 10 % a do finále přidá další dvě (nepochybně vliv pražského voliče; naprosto stejný graf měl i Schwarzenberg při prezident. volbě)

298738

29.10.2013 15:51

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Super návrh

Andrew Siddur 77.?.?.?

Přesně...

Je mi trochu divně z toho farizejství, když UNICEF nebo nějaká podobná organizace hovoří o pomoci Africe.

Je vždycky jasné, že ta pomoc musí být menší než malá, protože je v zájmu celého našeho "západního" světa, aby většina Afričanů byla slabá a hladová, aby nám nemigrovala do Evropy.

V opačném případě bychom za chvíli ani nemohli pořádat sbírky pro hladové africké děti, protože bychom sami měli hlad.

Je to smutné, nespravedlivé a pravdivé zároveň, to zjištění, že tahle planeta je příliš malá na to, aby tu všichni žili v dostatku.

298857

03.11.2013 18:53

Epigenetici: Člověk může změnit svoji DNA

RE: pátá dimenze za bukem...

Andrew Siddur 77.?.?.?

Poslední dobou nám tu "rezonuje" čím dál víc lidí, mám důvodnou obavu, budou-li rezonovat na stejné frekvenci, že popadá pár mostů.

299135

04.11.2013 12:20

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

Bitcoin = podvod pro důvěřivé?

Andrew Siddur 77.?.?.?

Osobně se mi Bitcoin nelíbí; působí na mne jako autoritami trpěný švindl, který může být kdykoliv zakázán.

– jako každý produkt zabývající se penězi musí být bezpodmínečně pod drobnohledem USA, CIA, NSA

– reputaci neprospívá ani množství virů jako "Bitcoin Miner", kdy napadený počítač automaticky těží bitcoiny pro tvůrce viru, nebo aby měnu znehodnotil

299167

04.11.2013 13:33

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

O la la!

Andrew Siddur 77.?.?.?

ČOI: Jedenáct falešných šperků z dvanácti
Reklamy na cetky? Bez jeptišek to nepůjde (v nadrozměrné velikosti viselo na mrakodrapu GiTy v Brně)
Cetky nakupujeme v Izraeli, takže vám je můžeme nabídnout za výhodné ceny, aneb české košer reklamy
(Hmm, byla by ta 10% sleva taky tak úderná, kdyby byla vepsána v křesťanském kříži? [smích])

299171

06.11.2013 13:33

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

RE: velká volatilita

Andrew Siddur 77.?.?.?

A bude stoupat, z principu veci.

Až do aleluja?

To mi trošku připomíná dnešní ekonomiku. Ta také vytrvale stoupá. Rovněž vše zdražuje, protože jsme přece čím dál bohatší.
No a pak člověk otevře oči... [velký smích]

299261

15.11.2013 15:28

Proč jsou zubní implantáty tak drahé?

"Neřešme třicetikorunové poplatky, řešme, když se kradou miliony!"

Andrew Siddur 77.?.?.?

"Neřešme třicetikorunové poplatky, řešme, když se kradou miliony!" nabádají dnes naoko rozhořčeně různí uvědomělí slouhové systému.

Z toho plynou pro občana dvě jistoty:

1) různé dvouciferné poplatky jsou OK, ono když se to takhle rozloží, člověk si nevšimne, že minul svůj plat za NIC.

2) krást miliony se budou dál

---

"Neřešme třicetikorunové poplatky, řešme, když se kradou miliony!" tedy přeloženo do srozumitelné řeči: "Všechno je OK. Občane, zaplať!"

299591

K čemu technické popisy, svět není včerejší.
U valné většiny nových smrtfonů vypnuté Wi-Fi znamená (či bude znamenat) aktivní ve standby režimu "zadních vrátek", právě pro účely dohledu a šmírování v zájmu ekonomiky a "bezpečnosti".

299634

17.09.2014 16:58

Proč jsem oficiálně nepodpořil projekt Rekonstrukce státu

RE: Já vám strašně držím palce

Andrew Siddur 77.?.?.?

Vodjedou na jejich blogísek, Roth…

317599

26.10.2014 18:45

Politolog: Maďarsko pod silným politickým tlakem Ameriky

RE: zeby tigl :-)

Andrew Siddur 77.?.?.?

pěkné... teď ještě zajistit, aby se Číňani nepaktovali s klabonosými, a z poloviny je vyhráno... [smích]

319832

28.10.2014 11:21

Vede CIA pomlouvačnou kampaň proti Putinovi?

RE: My o vlku a vlk za dveřmi

Andrew Siddur 77.?.?.?

Akce "Chávez II"?

(Samozřejmě – 99 % lidí na Zemi dnes žije v nemoc-způsobujícím prostředí.)

319898

31.10.2014 19:06

Japonsko reaguje na zhoršení katastrofy ve Fukušimě tím… že znovu otvírá jadernou elektrárnu u aktivní sopky

Chystá se druhá Fukushima? Drony nad francouzskými JE

Andrew Siddur 77.?.?.?

www.novinky.cz/zahranicni/evropa/352231-nad-elektrarnami-ve-francii-preletala-neznama-bezpilotni-letadla.html

Všichni máme v živé paměti drony americké stanice CNN nad Majdanem…

320127

02.11.2014 22:29

Totální válka kvůli petro dolaru

RE: Urguju vsechny pritomne!

Andrew Siddur 77.?.?.?

Hm... mrcasivé nimrání se v Sedláčkově mikině, Klausově tleskání-netleskání a nyní i bodré Zemanovo kuvování i kunování v rozhlase by možná vskutku mohlo naznačovat, že se blíží něco většího, před čím musí být národ zcela duševně otupen...

Čulík: Češi jsou jako obvykle mimo mísu

320232

08.12.2014 01:34

Prezident disident

RE: B. Sobotka zadlužil rozpočet daleko nejméně

Andrew Siddur 77.?.?.?

>Úřadováním Kalouska je ztracena jedna celá ekonomická dekáda.

Samozřejmě – jak pro koho…

322925

17.03.2015 19:08

TOR sponzorován americkou vládou

RE: zdejší bezpečnost - https

Andrew Siddur 77.?.?.?

Díky za info…

>takže nikdo, ani NSA, nemůže zjistit, co děláte a co právě čtete.
… a za kanadský humor.

329353

17.03.2015 19:41

TOR sponzorován americkou vládou

RE: zdejší bezpečnost - https

Andrew Siddur 77.?.?.?

… a za upřesnění, k němuž nemám, co bych vytkl. Díky. [smích]

329360

17.03.2015 19:51

CNN buší do válečných bubnů

Kovbojkonvoj

Andrew Siddur 77.?.?.?

Vložený obrázek

329361

17.03.2015 19:56

CNN buší do válečných bubnů

RE: spanilá jízda USarmy - tak kudy pojedou?

Andrew Siddur 77.?.?.?

Jéé, vy tam máte hezčí vozítka! [smích]

329363

17.03.2015 23:29

CNN buší do válečných bubnů

RE: Čím bude v USA hůř, tím budou agresívnější

Andrew Siddur 77.?.?.?

Demokrati. To je to podivné slovo. Často si dnes někdo nad někým jiným v médiích odplivne: „To není demokrat!“

A já vždy přemýšlím, co to znamená. Došel jsem k závěru, že to znamená buď „To není potomek přeživších holokaustu! (Pozor na neonácka!)“ nebo „To není Zelený! (Pozor na fašistu jezdícího autem!)“ nebo „To není dobrý koblížek a stejně skvělá vláda nepolitických lidiček, kteří makají! (Pozor na zákeřného socdemáka/ODSáka/TOPáka/zkrátka jiného ptáka!)“.
Možná že to znamená i něco jiného, ale nejčastěji to znamená výše uvedené.

329372

20.03.2015 00:07

Házení rajčat na Zemana je OK, na amerického vojáka nikoliv!

RE: Ještě doplnění k závěrům článku

Andrew Siddur 77.?.?.?

Dobře napsáno.

329481

21.03.2015 22:41

Nulová volba

To ticho je dechberoucí

Andrew Siddur 77.?.?.?

Na konci 80. let rozdmýchával západ ekologickou hysterii, aby pomohl ubít východní blok. Čeští ekologičtí aktivisté se mohli ukřičet na vládu ČSSR kvůli tomu, že Severní Čechy zaplavoval čoud z fabrik ve Východním Německu.

Po čtvrtstoletí zmizely zdroje lokálního znečištění (přesněji: západ je přesunul do Číny), ale choroboplodné jedy se přestěhovaly do našich obýváků, ložnic a jídelen. Dýcháme vzduch jedovatější než kdy předtím. (Zbytky horlivě propagovaného amerického herbicidu Roundup odhalena v 75 % vzorků vzduchu a vody.)

Ftaláty jsou všude – v rychlovarné konvici, ve smartphonu, v dětských kalhotkách, v módní gumičce na ruku, v dildu… „Jezte ovoce, je zdravé,“ říkalo se kdysi. Dnes je promořené postřikem a různými urychlovači. O průmyslově vyráběných potravinách škoda mluvit. „Jezte ryby, jsou zdravé.“ V konzervě tuňáka je dnes rtuti víc než v teploměru. A ticho po pěšině.
Ano, skutečně – nulová volba…

329582

22.03.2015 19:03

Rothschildové a Ukrajina

RE: Svět ovládají zločinci

Andrew Siddur 77.?.?.?

Vsadím se, že by tam býval byl (-sem doplňte rýmující se slovo-) připsal i Saddáma Husajna, kdyby si jenom vzpomněl na to jméno, zastíněné v jeho neposkvrněné mysli Husajnem Obombou z (kdysi) Bílého domu…

329628

24.03.2015 00:59

Zdroj z ČT: Nesmíme ani hlesnout o okupaci z 15. března 1939, dostali jsme generální zákaz seshora

Máš-li světlý vlas, nechoď mezi nás

Andrew Siddur 77.?.?.?

Koukám na tu fotku těch tří brunetek s tím poločernochem za zády.
Kde byla pořízena? V Nigérii? V Rumunsku? Na Planetě opic? Jo aha, v České republice, v tom státě Slovanů. Tak to je všechno v nejlepším pořádku…

329732

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 0

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 0

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 3

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 1

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 3

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,37 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 963,78 Kč
1 unce stříbra
547,80 Kč
Bitcoin
910 676,64 Kč

Poslední aktualizace: 1.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?