Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 45 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Jan Zelený.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.03.2003 20:42

Nenápadně vzniká silná Eurasijská frakce

Nenápadně vzniká silná Eurasijská frakce

Jan Zelený 213.?.?.?

Nenápadně? Břehy nespoutané mořem zápasí z obyvateli západních ostrovů již dlouho. Typickým příkladem atlantsko - eurasijskeho boje je konflikt Kartago - Rim.

9893

10.04.2003 09:26

Kdyby tyto stránky byly umlčeny...

Kdyby tyto stránky byly umlčeny...

213.?.?.?

Chi, chi, to je dost naivní pokus. Zvědavec zmizí a Vám se stane nehoda a je to. Ale myslím si, že máte pravdu v tom, že se současná totalita poučila, klidně Vás nechá žít. Ví, že nesmí dělat mučedníky, ale blbce.

11618

12.04.2003 22:33

Americký fašismus sílí

Americký fašismus sílí

Jan Zelený 213.?.?.?

Na tohle už není co říct. Antikrist přichází.

11773

09.06.2003 20:36

Cesta k zákazu interrupcí se otevírá

Cesta k zákazu interrupcí se otevírá

Jan Zelený 213.?.?.?

Interrupce je vražda, ať se na to díváte, jak chcete. Jediné morální dilema stojí před obětmi znásilnění a mongoloidita. Mimo diskusi je ohrožení života matky.

14782

13.07.2003 17:58

Autoritářství puštěné z řetězů

Autoritářství puštěné z řetězů

Jan Zelený 213.?.?.?

Vtipna poznamka: Autoritarstvi je neco jineho, nez se popisuje v clanku. To co se popisuje v clanku je utlak, ci tyranie nebo diktatura, ale neni to autoritarstvi. Autoritativni rezim v sobe nutne nema donuceni - autoritativni je i demokracie, ktera nuti svou autoritou mensinu prijmout sve rozhodnuti. Autoritativni rezim byl i Mussolliniho rezim v Italii, ale ne Leninuv rezim v Rusku, k cemuz se George zdarne blizi. Autoritativni rezim je zalozen na tradicni a respektovane autorite, ktera neni zpochybnitelna - treba Cirkev nebo panovnik.

16290

16.08.2003 15:36

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

213.?.?.?

Jenom jedna vtipná poznámka o fašismu v Chile - kdyby na místě Ludvíka Lubrikanta Svobody byl Augusto Pinochet, dějiny ČR by mohli vypadat jinak. O ukázkové demokracii pod vedením soudruha Allendeho to byl docela dobrý vtip. Co se týče obsahu článku - co čekáte od společnosti, kde jsou idoly herci a mangeři? Ve společnosti, kde výkonové vědění znamená moc a peníze? Co čekáte od "národa" vzniklého z lůzy Evropy? Co si koupíte za znalost antické filozofie v porovnání s dobrou znalostí akciového trhu? Nedělejte si iluze, že v ČR je to lepší.

18150

13.09.2003 20:40

Podzimní sbírka na provoz Zvědavce

RE: Podzimní sbírka na provoz Zvědavce

Jan Zelený 213.?.?.?

Jistě, republiku si rozvracet nedáme! Všechno, co se píše na zvědavci jsou odporné teroristické výmysly, demokracie znamená, že si všichni musíme myslet to samé! Demokracie není anarchie! Kdyby si každý myslel, co chce, kam bychom došli? A Nohejla pošlem na Quantanámo, či jak se to zařízení pro šíření demokracie jmenuje.
Pro pana Nohejla - mluvte a vyjadřujte své názory bez zábran, 40 let komunismu v nás se nedá jen tak smazat.

19617

22.10.2003 18:12

Béé! Já nechci do rezervace! Nééé!

Béé! Já nechci do rezervace! Nééé!

Jan Zelený 213.?.?.?

Bílá rasa je na konci svých sil. Z úpadku ji už nic nezvedne, zahyne na drogách, multikulturalismu, zešílí z hudby, kterou poslouchá, usouží se touhou po věcech, které nepotřebuje. Naše vyčerpání je především mravní - nikdo nemá vyšší cíle, neví proč žije. Ukázkou je tzv. politická korektnost, kde bílý muž rovná se něco nezkonale nízkého - z nekonečnou touhou ponožovat a zotročovat ty hodné černoušky. Úpadek jde ruku v ruce se ztrátou odvahy, či pocitu a vnímání cti - místo toho, aby byl pedofil zlynčován na místě, tak se všichni halsně zastávají jeho práva na léčbu. Drastický je fakt, že PC není ideologie omezené sekty misantropů, ale obecně akceptovaná ideologie. Ale optimismus pane Stwora, do rezervace se nedostanete, dřív vás nějaká parta nejctihodnějších utluče na ulici kvůli pětce, co máte u sebe - podívejte se třeba na Rwandu, Burundi, Angolu, Zair a zejména Liberii - jsou to černoši, kteří poznali demokracii a byli osvobozeni z otroctví.

21017

22.11.2003 14:10

Generál Franks se obává, že další teroristický útok americká ústava nepřežije

Generál Franks se obává, že další teroristický útok americká Ústava nepřežije

Jan Zelený 213.?.?.?

Obávám se, že vojenská vláda, či totalitní diktatura je od začátku cílem operace zvané válka s terorem. Střety dobrovoleckých armád s pravidelnou armádou vždy předznamenávají konflikt většího rozsahu. Viditelné převzetí moci je pouhé završení úsilí o světovou diktaturu. Mimochodem docela nedávno si tu p. Stwora hrál na proroka a jako jednu z variant vývoje uváděl výbuch špinavé jaderné bomby těsně před volbami s velkým množstvím mrtvých a následné převzetí moci vojenskými silami. Obávám se, že tentokrát se p. Stwora nemýlil a scénář je více než pravděpodobný. Bojovat za demokracii je v současnosti jako bičovat zdechlého koně, v době monopolu na informace, totální kontroly obyvatel už není demokracie možná. Čínský pokus s blokováním nezávislých informací na internetu se bohužel zdařil a je jen otázkou času, kdy bude převeden do ostatních zemí.

21925

09.12.2003 19:58

Odpočítávání k apokalypse?

Odpočítávání k apokalypse?

Jan Zelený 213.?.?.?

Křesťanský sionismus - co to je za nesmysl??? To je jako zářící tma nebo poctivý politik [chechtot]
Sionismus vznikl jako směr z Židů právě odmítajících Krista a vychází z Talmudu a Starého zákona, nikoliv z Nového zákona. Proto si nějak nedokážu představit křesťanský sionismus.

22599

20.12.2003 13:59

Vianoce v Kanade

RE: Vianoce v Kanade

Jan Zelený 213.?.?.?

Dusledku odstraneni vlivu cirkve jsme zazili za minule stoleti vic nez dost, tak si myslim, ze to az tak dobry napad nebyl.

23114

21.12.2003 19:43

Čím více utrácíme, tím více podporujeme ekonomiku?

Čím více utrácíme, tím více podporujeme ekonomiku?

Jan Zelený 213.?.?.?

No, myslím, že to nebude až tak horké. Ekonomika a směna peněz vám přinese především to, že se můžete věnovat své práci a nemusíte se starat o to, jestli na poli něco roste nebo kde si opatříte boty apod. Myslím, že kdyby jsme se všichni starali o vše, tak to rozhodně lepší nebude.

23192

02.01.2004 16:17

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

Jan Zelený 213.?.?.?

Pane Stwora oceňuji Vaši schopnost sebereflexe a otevřeně do tabulky napsat - tohle jsem předpovídal, tohle je pravda - mýlil jsem se. Představuji si Vláďu Špidlíka jak sestavuje podobnou tabulku se svými plány. [chechtot]
Nicméně termín fašisticko - sionistický - kde na ten newspeak chodíte? Hlavním cílem fašismu je porážka internacionalismu a jeho militatního vyjádření komunismu. Fašismus překonává rozdíly v národě, eliminuje třecí plochy mezi vrstvami společnosti - je protikladem liberální demokracie, kde válčí skupina proti skupině, kde místo národních zájmů nastupují stranické, či zájmy úzkých skupin, které se prosazují manipulací a násilím - prosím všiměte si faktu, že Itálie jako jediný válčí stát se vyhnula preventivním masovým opatřením vůči vlastnímu obyvatelstvu (Británie v koloniích, USA deportace amerických občanů japonské národnosti,...). Kdežto hlavním cílem sionismu je lapidárně řečeno - vše co je na zemi, patří Izraeli. Nejvlastnějším vyjádření fašismu je nacionalismus a korporativní společnost, kdežto nejvřelejším vyznáním sionismu je komunismus. Fašismus jako takový stojí vůči sionismu v opozici, je vyjádřením odporu národů proti němu.

23628

02.01.2004 18:12

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

RE: Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

Jan Zelený 213.?.?.?

Vašeho článku jsem si všiml a reagoval jsem na něj - pokusil jsem se ukázat, že Vaše kritéria jsou neobyčejně vágní a na základě nich jsem dokázal, že 1. republika (ČSR) byla fašistický stát, což je ovšem absurdní.
Co se týče knihy, moje angličtina na to nestačí [pláč]
Snaha ovládnout svět - prosím Vás, ukažte mi jedinou ideologii, která nechce dominovat - pokud chcete říct něco o demokratických státech - všiměte si nejmilitatnějšího státu světa USA - od vítězství v občanské válce jejich moc neustále roste a od 2. světové války nemá konkurenci.
Nicméně můžete mi např. u Franca nebo Mussolliniho ukázat jediný reálný počin směřující k získání světovlády? Válka proti bolševismu (sionismu) vynesla v Evropě Hitlerovi nebývalou míru popularity, která byla vyjádřena masovým vstupem občanů okupovaných zemí do ozbrojených sil Německa, zejména do SS. Ukažte mi jediný příklad z dějin, kdy například poražení Francouzi dobrovolně vstupovali do armády, jenž je porazila (třeba divize SS Charlemagne - zformována v roce 1944! a byla zničena při obraně Berlína před rudými). Otázka dobrovolectví je ale asi podstatně složitější než na krátký diskusní příspěvek. Z toho si odvozuji, že fašismus skutečně stojí v opozici a to nejen slovně, ale především činy.
>Fašismus nemá pevné hranice. Nelze říct, tohle je fašismus a tohle ještě ne.
Která jiná ideologie je má? Výjimku tvoří katolické náboženství, kde je dogmatika po tisícíci let propracovaná do detailu a dá se říct, co je katolické a co není. Nicméně srovnání katolického křesťanství s moderními ideologiemi je poněkud odvážné.
>Tak, jako krajní komunismus je blízky fašismu
Co to je krajní komunismus? Můžeme za to považovat hrůzovládu sionisty Trockého, či sionisty Sverdlova, který měl být pravým mesiášem z judejské krve, či Stalina, který transformoval komunismus ve svou osobní diktaturu - jak to nazval Rakovskij génius policejně-byrokratické práce. Či perverzní šílenství zvané válečný komunismus? Či holocaust na Ukrajině, kdy po kolektivizaci provedené sionistou Kaganovičem zemřel neznámý počet miliónů Slovanů hladem - v nejúrodnější a nejbohatší zemi světa!!! Nic takového fašisté nikdy neučinili. Další zásadní rozdíl v je v tom, že fašisté se mohli opřít o masovou podporu, to se o komunistech říct nedá.

23634

02.01.2004 20:00

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

RE: Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

Jan Zelený 213.?.?.?

>Komunisti a fašisti mali asi rovnakú podporu ľudu. Podporu vychádzajúcu z pasivity občianskej spoločnosti.
To si myslím, že se hluboce mýlíte. Podpora např. Hitlera je jasně vidět na roku 1945, stát totálně na huntě, ale odpor trvá. Zatímco rok 1941 v SSSR masové přebíhání (komentováno v oficiálním projevu Stalinem) občanů SSSR do ozbrojených sil Německa ( Lokť - Brjanský, Smolensk, Bandera, aj.) Podobný jev při porážce Hitlera nenastal. Já se domnívám, že Hitler byl populární až do konce a to jak v armádě (s výjimkou velmi úzkého kruhu spiklenců, kteří neměli podporu), tak mezi lidmi.
>Neviem, aké argumenty ste mal na tému ČSR=fašistický štát
Prosím, přečtěte si můj příspěvek pozorněji. V článku bylo uvedeno 14 znaků, podle kterých se pozná faš. stát. Já jsem na základě nich dokázal, že ČSR byla fašistickým státem - což je samozřejmě nesmysl - chtěl jsem tím demonstrovat vágnost v článku uvedených kritérií.
>Svetovládne ambície by som potom považoval za paradigmu imperiálneho fašizmu.
K tomu jenom vtipná poznámka - kdo ovládal před druhou světovou válkou největší impérium? Velká Británie, Francie, SSSR - ani jeden z těchto států nelze označit za fašistický a to ani v době, kdy impéria zakládali. To, že se státy bez kolonií spojili, aby bojovali proti státům, které už kolonie mají je přirozený imanentní velmocenský boj, nikoliv paradigma fašistické ideologie.

23642

02.01.2004 22:27

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

RE: Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

Jan Zelený 213.?.?.?

>Jednak si myslím, že by bolo vhodné rozlišovať Nemecký národný socializmus od fašizmu
Souhlasím, fašisty začal Hitlerův režim nazývat až Stalin, když spolu začali válčit, ale myslím si, že měl s italským fašismem poměrně dost společného. Lišili se podstatně v míře osobní svobody, postoji ke katolické církvi, ale spíše diktováno politickými reáliemi.
>Ku koncu bojovali Nemci skôr o život pred mstiacou sa Červenou armádou, než za svojho fuhrera.
Jistě ten motiv tu existoval, ale nesedí na západní frontu, podivný závod do amerického zajetí nastal až v dubnu 45
>Paradoxne pri obrane Berlína zaň najviac bojovali Francúzski dobrovoľníci v SS
Je to ona divize SS, kterou uvádím jako ukázku reálných činů.
>Británia a Francúzsko mali celkom pekne rozpracovanú fašizoidnú agendu na území svojich kolónií
U těch Britů si tím moc jistý nejsem. Faktem ale zůstává, že při válce proti Bůrům se neostýchali využít koncentračních táborů. Nicméně při správě území se na rozdíl od Italů i Němců opírali především o domácí vládu.

Pokud chcete pokračovat v diskusi - zde je můj mail group@seznam.cz

23646

04.01.2004 17:04

Stroj - přítel nebo nebo nepřítel člověka? Část II.

RE: Stroj - přítel nebo nebo nepřítel člověka? Část II.

Jan Zelený 213.?.?.?

Ehm, pěkně napsáno, ale nějaký nápad ?

23756

20.01.2004 23:00

Buďme sebevědomí

Buďme sebevědomí

Jan Zelený 213.?.?.?

Celý tento soubor demagogie a skrytého otroctví je výsledkem aplikace hesla rovnost, volnost, bratrství- nyní znameho pod názvem demokracie. Odstranění feudálních elit přivedlo obyvatelstvo do područí, které křesťanská šlechta nemohla připustit pro své morální kvality. Jen pro srovnání - před bitvou na Bíle hoře robota trvala 12-20 dnů po 30 - leté válce díky úbytku obyvatel nastalo druhé nevolnictví - robota trvala až 100 dnů, ale teď prosím pozor!
Nevolník - 52 nedělí + 90 církevních svátků = 142 dnů volna
Svobodný demokratický pracující - 52 nedělí + 52 sobot + 28 dnů dovolené = 132 dnů volna (méně!!!)
Ale dále dny roboty byla na usedlost, ne na člověka - tj. na rodinu z 10 dětmi (z nich 3 shcopny pracovat na poli + 2 rodiče = 1 člověkoměsíc roboty nebo když se zapojila celá rodina o žních znamenalo to konec roboty za 10 dnů!!) Pak už makali na sebe nebo za mzdu.
Poplatky se platili pořád stejné - třeba stovky let. Díky inflaci tedy poddaný platil méně a méně.
Jinými slovy souhlas s autorem, byrokraci vás zotročuje, jsou to paraziti.

24756

21.01.2004 21:33

Buďme sebevědomí

RE: Buďme sebevědomí

Jan Zelený 213.?.?.?

>Vy si viete predstaviť poľnohospodára, ktorý na 28 dní odíde >od svojej práce niekam do ...preč? Na dovolenku?

Prosím, přečtěte si co píšu, pak makali na sebe na za mzdu (u feudála).

>(Nehľadiac na to, že za feudalizmu ste mohol ísť niekam inam >naozaj len veľmi ťažko.)
Co to trochu obrátit? Stejně tak vás nemohli vyhodit z práce, protože jiné síly by nesehnali,hm?

>Ďalej si myslím, že aj v súčasnosti, keď necháte niekde >zamestnať svoje desať ročné a staršie deti, tak budete musieť >robiť menej (možno dokonca vôbec).
Souhlas, ale spočtěte si, co ty děti odvedou na daních - každý z nich musí platit stejně, nemohou si to rozdělit.

> nie platbu v hotovosti (alebo bankovým prevodom), čiže >odovzdával časť úrody
a) Bych poznamenal, že je to podstatně výhodnější - nemusíte se starat o prodej svého zboží (práce) ! Tak si představte, že byste si odpracoval svou daňovou povinnost - ne zaplatil!
b) Trochu si poopravte vzdělání - naturální směna hladce přešla na penežní a to cca od 15 - 16. století. Moje ukázka je na příkladu tuhého nevolnictví ze 17 století.

Ve světle faktů je zřejmé, že nevolník žil klidnějším a zdravějším životem než dnešní dělník.
Svůj svobodný život jsme vyměnili za hromadu žvástů o rovnosti, volnosti a bratrství.

24812

22.01.2004 22:58

Buďme sebevědomí

RE: Buďme sebevědomí

Jan Zelený 213.?.?.?

>jakepak vyhodnejsi, toto byl povinny odvod za ktery nic >nedostal, pokud chtel penize na nakup jinych nezbytnych veci >tak je musel ziskat prodejem casti sve produkce

Copak je to dneska jine? Dnes odevzadmm statu 60% sveho vydelku a dostanu tak leda vite co.

>vzdelani si poopravte vy, jeste v 18. stol. byly napr. na >Valassku predepsane davky odevzdavany v naturaliich.

Nevim, z ceho cerpate - ja z Josefa Pekare

>je velmi zajimave, ze s tim zdravejsim zpusobem zivota bylo >dosazeno prumerneho veku az 30 let. A neoperujte detskou >umrtnosti.

Proc ne? Zustava objektivni pravdou, ze se drive umiralo na infekcni choroby, na ktere dnes ne, ale zase kolik lidi umiralo na choroby srdce a cev?
Kdyz nebudeme operovat detskou umrtnosti - na zaklade jakych demografickych udaju jste dosel k cislu 30?

>jak kdo
Co se tyce svobody, opravdu si nejsem jist, ze dnesni postkomunisticka Cechie s "povinnou" televizi v kazde domacnosti je svobodnejsim statem. Zkuste nekde placnout treba, ze neverite na holocaust - a uvidite kolik zalob na sebe dostanete. K tomu, aby ve stredoveku dostali Husa se musel sejit koncil!!! Dneska prodavate soucasti uniforem wehrmachtu a dostanete 5 let ani nemrknete od bezvyznamneho okresniho soudce.

24865

22.01.2004 23:05

Buďme sebevědomí

RE: Buďme sebevědomí

Jan Zelený 213.?.?.?

>Na väčšinu ste dostal odpoveď od kolegu, takže len k meritu >veci:

Odpověděl jsem kolegovi

>S tou dovolenkou vám rozumiem, že to vidíte tak, že bolo viac >voľna, ale teraz máte väčšiu možnosť sa rozhodnúť, že vy ...

Nemá tušení, jak je to v Německu (podle .de v adrese), ale v ČR tuto možnost máte pouze teoreticky, prakticky ne.

>že feudál mohol poddaného z pôdy vyhnať a prizvať si iných >ludí. Ľudí bolo už v stredoveku viac, než pôdy, nehovoriac o >17. storočí.

Myslím, že se pletete. Konkrétně Čehie byla po 30 leté válce vylidněná a pracovních sil byl nedostatek, proto nárůst robot. Před válkou bylo obvyklé 12-20 dnů po válce až 100 dnů (pramen Toulky českou minulostí - Petr Hora)

>Ďalej si dovolím tvrdiť, že životný kľud je nezávislý na >spoločenskom zriadení.

To je diskutabilní fakt - vezmu extrém komunismus. Já jsem ho prožil a nejsem si jist, že bylo možné zachovat úplně klidný život v tom hnusu.

24866

28.01.2004 21:14

Pán tvorstva opět řeší svůj problém na úkor těch, kteří se nemohou bránit

Pán tvorstva opět řeší svůj problém na úkor těch, kteří se nemohou bránit

Jan Zelený 213.?.?.?

Zkusme si položit otázku - je ta krutost a lhostejnost k bolesti a životu náhoda? Nebo je to gigantická pohanská motlitba - obětiny božstvům? Vidím okultní rituál smrti - tisíce zvířat jsou obětovány pod hloupou záminkou, že šíří nemoci a my chápavě přikyvujeme ano, ano, co jiného se dá dělat. A vidím výsledky naší racionality - miliardy mrtvých nevinných lidí, miliardy obětovaných zvířat. Kterému božstvu patří tato modlitba? Není to jen o zvířatech - každou minutu jsou nevinní lidé mučeni, zabíjeni - lhostejno kým, jestli "státní" mocí, či v našich podmínkách kriminálními strukturami. A my se jen tiše modlíme, Bože, ať nás to mine. Mohu vás ujistit, že nemine. Králíci jsou na maso a my jsme ti králíci.

25124

08.03.2004 19:46

Filipika proti gayům a lesbičkám

Filipika proti gayům a lesbičkám

Jan Zelený 213.?.?.?

Celé je to o tom, že rodina je posledním místem, které chrání člověka před působením totalitní ideologie, je posledním místem, kde bolševici ještě nezvítězili. Je to prostředí nezištných citů, rodina drží pohromadě navzdory ekonomické potřebě. Postavení sodomistických svazků na roveň rodině je pokus o její destabilizace a vydání jednotlivce k totalitní manipulaci. Dojde tak k atomizaci společnosti na osamělé jedince pářící se podle potřeby - snaha marxistů o výchovu dětí ve státních ústavech je víc než výmluvná. První linii - národ jsme vydali po značných obětech, ale tady je nutné bojovat do posledního dechu!

26350

16.03.2004 23:34

Útok v Madridu - Qui bono?

RE: Útok v Madridu - Qui bono?

Jan Zeleny 213.?.?.?

Napriklad Vladimir Iljic - ten snil o svetove revoluci. Proc si myslite, ze to byl ojedineli pripad?

26654

11.05.2004 22:30

Barevní dostávají za stejný zločin lehčí tresty

Barevní dostávají za stejný zločin lehčí tresty

Jan Zeleny 213.?.?.?

Na co si v ty Kanade stezujete? Ja znam osobne nekolik pripadu, kdy je znam vinik trestneho cinu a ceska policie se neodvazuje nic podniknout, protoze vinikem je cikan. Pripomenme jen pripad Davida Syruvky, ktereho cikan zastrelil z okna sveho domu jen proto, ze mu tento 16 hoch pripadal jako skinhead a udajne na nej volal rasisticke urazky (rok 1994). Soud to zhodnotil jako nutnou obranu. Je cas rehabilitovat vsak vite koho.

28880

20.09.2004 18:08

Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

RE: Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

Jan Zeleny 213.?.?.?

Chapete to trochu spatne. Nikdo Vas nenuti k tomu, abyste se podrizoval - jste svobodny clovek a mate volbu konat, jak se Vam libi. Nicmene si myslim, ze je nutne zachovat urcitou moralni kvalitu vztahu ve spolecnosti a pokud nam jako vrchol svobody prijde vradzda bezbranneho ditete, pak je cosi spatne.

Doktori veri - hm oc je vira v tohle lepsi nez vira v to, ze clovek je clovekem od pocatku?

33747

20.09.2004 18:23

Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

RE: Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

Jan Zeleny 213.?.?.?

Hosan ani biblak nejsem. Nicmene v tomhle je to asi argumentacni pat. Nepovazuji za moralni a ani normalni vrazdit nenarozene deti.

33749

20.09.2004 18:24

Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

RE: Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

Jan Zeleny 213.?.?.?

Dodatek:
Dovolte, abych zpochybnil Vase presvedceni o vsemohoucnosti racionality nekolika poukazy na historii - napr. jakobiny ve Francii nebo sektu mizantropickych vyznavacu mardochajske filosofie VKS(b) - nejvedectejsi filosofie sveta a jak to dopadlo? Jak dopadla vychvalovana demokracie? Jak je mozne, ze Leviathan technologickeho pokroku neslouzi lidstvu, ale fakticky ho zotrocuje - ne, neni chyba v technologii samotne, ale amoralnosti racionalistu, protoze racionalita vlastni imanenci smeruje k dynamice moralky jako takove - jako zarny priklad necht slouzi odmitani trestu smrti, ci predchozi clanek. Dovolte mi citovat Marxe - Komunismus je naturalizovany humanismus. Cim to je, ze cesta do pekla je dlazdena dobrymi umysly?

33750

20.09.2004 18:33

Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

RE: Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

Jan Zeleny 213.?.?.?

Dovolte, abych vyslovil jiste pochybnosti o opravnenosti nazoru na uspech racionality v dejinach lidstva jako takoveho - napr. akcni pozdni jansenite ve Francii nebo sekta mizantropickych vyznavacu mardochajske filosofie VKS(b). Racionalismus jako takovy v sobe skryva imanentni sklon k dynamizaci a relativizaci moralky a s tim nemohu nez nesouhlasit. Obavam se, ze na poli moralky nelze pripustit relativizaci v tak fundamentalnim ohledu jako je rozhodovani o necim zivote, zvlaste pak o zivote deti, jez se jeste ani nenarodili. Cim to, ze cesta do pekla je dlazdena dobrymi umysly?

33752

20.09.2004 18:40

Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

RE: Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

Jan Zeleny 213.?.?.?

Prosim lidovce do toho netahejte - udajne konzervativni strana, ktera jde do koalice s kazdym vcetne Grossovych marxistu, se hodnoti sama.
Aby nam vlada cokoliv narizovala, souhlasim to je spatne. Nicmene domnivam se, ze dovolit matce zabit dite je zlocin, at uz to vysvetlime jakymikoliv pohnutkami.
Potrat ze socialnich duvodu je nonsens, spousta bezdetnych paru by dite vyvazila zlatem.
Moralne diskutabilni zustava potrat po znasilneni - trestame smrti nevinneho, ale zcela jiste geneticky zatizeneho. Ale na druhe strane tezko nutit nekoho, kdo dite nechtel, aby se stal chodici delohou.

33753

21.09.2004 22:32

Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

RE: Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

Jan Zeleny 213.?.?.?

Vyndal jste je skutecne z kontextu. Takto se to tyka pouze znasilneni.
Ten zbytek je hodne diskutabilni, rekl bych primo odvazne generalizujete. Moje zkusenost je jina.

33803

21.09.2004 22:34

Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

RE: Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

Jan Zelený 213.?.?.?

Nevim na cem zakladate svou odvaznou viru, ze embryo neni clovek, nicmene musite sama uznat, ze argumentacne je to stejne jako moje tvrzeni, ze embryo je clovek

33804

21.09.2004 22:55

Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

RE: Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

Jan Zeleny 213.?.?.?

Navrhuji přesunout diskusi na mail. Vyhovuje?

33805

22.09.2004 19:59

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

Jan Zeleny 213.?.?.?

Nechci vam kecat do zivota, ale co zkusit nainstalovat XP bez nutnosti aktivace?

33861

24.11.2004 21:18

Ukrajina

Ukrajina

Jan Zelený 213.?.?.?

A je vymalováno
USA výsledky voleb neuznávají

Výsledky prezidentských voleb na Ukrajině neuznávají ani Spojené státy. "Nemůžeme tento výsledek považovat za legitimní, protože neodpovídá mezinárodním standardům a protože nebyly prošetřeny četné a důvěryhodné informace o volebních podvodech," řekl americký ministr zahraničí Colin Powell. Ministr nabádá ukrajinskou vládu, aby při řešení současné politické krize postupovala "odpovědně". Zároveň vyzval ukrajinské představitele, aby "ihned reagovali", jinak to ovlivní vztahy mezi oběma státy.

37486

24.11.2004 21:26

Ukrajina

RE: Ukrajina

Jan Zeleny 213.?.?.?

Estonci a Rumuni jsou Slované a my nemáme se Slovany nic společného [smích] to jsou dost odvážná tvrzení.
Doporučuji Vám k přečtení Rusko v troskách od Alexandra Solženicyna na vysvětlení rozdílu mezi Zjuganovskými vlastenci a skutečnou protikomunistickou opozicí. Co se týče pochopení esoteriky marxismu Rakovského protokoly.

37488

24.11.2004 21:34

Ukrajina

RE: Banderovci to vemou do ruky

Jan Zeleny 213.?.?.?

Bandera byl největší politik a státník tohoto století. Boj Ukrajinského národa proti komunismu si troufám nazvat epopejí. Stručná fakta - 1917 - 1920 monarchie aktivně válčí proti bolševikům. Při kolektivizaci je hladem zavražděno 6 mil. Ukrajinců. Za války bojují proti německé armádě a proti sovětské se s divizí SS Galizia drží až do roku 1952. Boj Ukrajinců zdržel nápor komunismu na západní Evropu a díky tomu zůstala nekomunistickou. Ozbrojený boj proti drtivé přesile nemilosrdných bolševických misantropů ve mě osobně vyvolává hluboké sympatie.

37490

25.11.2004 17:33

Ukrajina

RE: Ukrajina

Jan Zeleny 213.?.?.?

Obávám se, že neklamu.

37538

25.11.2004 23:09

Ukrajina

RE: Ukrajina

Jan Zeleny 213.?.?.?

Obdivuji Vaši sebejistotu, že spiknutí není, že neexistují žádné skryté síly, které ovlivňují běh událostí. Máte to takové jednoduché, kdo si něco myslí o spiknutí je blázen. Komunismus padl, protože studenti začali stávkovat a úplně náhodou v celé východní Evropě.
Děkuji za přání ke zdraví, ta frontální lobotomie mi udělal dobře [překvapení]

37560

25.11.2004 23:13

Ukrajina

RE: Ukrajina

Jan Zeleny 213.?.?.?

Netřeba odkazovat - jestliže neuznávám legitimní vládu znamená to co? Sankce nutně nemusí být jen v hospodářské rovině, jak se jejich význam zuužuje.
Akorát dovolte malou paranoickou vsuvku - odkaz na nějakou webovou stránku, tam to budou tvrdit zase bez odkazu - to je docela kruh, ne?

37561

25.11.2004 23:32

Ukrajina

RE: Ukrajina

Jan Zeleny 213.?.?.?

Netvrdím, že to byl důvod jedinný. Je to můj závěr podepřený následnými fakty:
1) Komunisté tvrdili, že všichni jsou neuvěřitelně šťastní a přinášejí svobodu utlačovaným - v Ukrajině bylo zcela zřejmé, že tomu tak není - propaganda komunistů byla zjevně nevěrohodná
2) V roce 1917 komunisté dali přednost konsolidaci situace doma před vývozem revoluce, Stalin byl jedním z předních prosazovatelů této taktiky. Občanská válka měla větší rozměr, ale logika je stejná.
3) Na potlačení OUN bylo použito mnoho speciálních sil, které mohly být využity efektivněji k destabilizaci.
4) Že šlo o vážné nebezpečí svědčí smlouva tří států speciálně zaměřená proti OUN.
5) V případě konfrontace se Západem hrozilo nebezpečí celonárodního povstání

37562

25.11.2004 23:35

Ukrajina

RE: Ukrajina

Jan Zeleny 213.?.?.?

Kdo není s námi, je proti nám? Kdo nefandí EU je komunista? To je dost šablonovitá úvaha. Kdyby jste si přečetl moje příspěvky, jistě pochopíte, že obvinění ze sympatií ke komunismu je absurdní. Komunismus zevnitř, atlantské svaly zvenčí - opozice a pseudoopozice.

37563

26.11.2004 00:50

Ukrajina

RE: Ukrajina

Jan Zeleny 213.?.?.?

Pokud chcete jména a adresy - tak ty, jaké překvapení, nemám. Nicméně několik jmen z historie přece - Parvus, Rathenau, Kaganovič, Rakovskij, Sverdlov, Trockij - jsou to viditelné spojky, které předávali pokyny. Domnívám se, že do této gardy můžeme s klidem na duši zapsat Sorrose, Rockefelera, Rotschilda, Wartburga.

37566

02.01.2005 14:17

Ještě k těm sbírkám

Ještě k těm sbírkám

Jan Zeleny 213.?.?.?

Ne, nejste sociopat, ani uchyl, ani zly clovek. Je treba si vsimnout kolik asijske vlady poskytnou pri podobnych katastrofach vladam evropskym. Nic. Kolik dostala napr. CR od jedine asijske zeme? Kolik nasich dluhu bylo odpusteno? Nic. Je to pozustatek bolsevicke propagandy, ktery byl obecne akceptovan a to je videni evropske civilizace jako utlacovatele. Bohuzel tohle hledisko je vseobecne akceptovano misto objektivni pravdy, ze kolonialismus pomohl Africe a Asii vybrednout z barbarstvi a roztristenosti. Ze i ta nejhorsi bila okupacni vlada je lepsi nez nejlepsi cernosska. Zimbabwe, JAR, Rwanda, Zair, Angola, Mosambik, Etiopie,... a mohl bych pokracovat donekonecna. Kdyz jde o krestany nema svet slitovani.

39439

12.01.2005 19:31

Osobnosti roku 2004

Osobnosti roku 2004

Jan Zeleny 213.?.?.?

Jenom maly doplnek vitez ankety Stalinovo kladivo - cena, ktera je udelovana za likvidaci podnikani, ziskal Zdenek Skromach!

40418

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 0

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,59 Kč
Kanadský dolar
17,28 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,06 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,09 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 083,52 Kč
1 unce stříbra
585,84 Kč
Bitcoin
852 522,31 Kč

Poslední aktualizace: 14.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?