Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 157 příspěveků, 13 různých jmén: <nic>, Atom, finn, gizmo, just me - horcic, kavol, Marek Vydra, Martin, Tomáš, Tomáš "Atom" Klas, Tomáš Klas, Větrník, Zrzek.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.11.2002 18:23

Přehlížejí americká média demonstrace proti válce?

RE: Přehlížejí americká média demonstrace proti válce?

kavol 147.?.?.?

ano, mohu potvrdit ... na CT jsem videl ve zpravach reportaz o demonstracich, ktera zminovala protestni akce i mimo USA a byla v bloku hlavnich zprav, zatimco tyz den v tel. novinach na H@vne o nejakem nesouhlasu s politikou USA nepadlo ani slovo ...

5413

08.11.2002 18:55

Výzva teroristům: vražděte dále, ale vybírejte si cíle!

RE: Výzva teroristům: vražděte dále, ale vybírejte si cíle!

kavol 147.?.?.?

otazka bez nazoru:
A neni snad cilem ctenare "Milo" prostrednictvim nepatricne uzivane striktni logiky namisto "zdraveho selskeho rozumu" poskodit obecne mineni o soudnosti pana Stwory, potazmo lidi s nim alespon castecne souhlasicich?

5414

12.11.2002 20:16

Sklapni, Johne!

RE: Sklapni, Johne!

kavol 147.?.?.?

no, ono je dabing a takydabing - a uvadet zrovna Ceskou televizi jako spatny priklad je ponekud nefer ... souhlasim, ze cesky dabing vypada, jakoby se ridil vzorcem "kvantita * kvalita = konstanta" (snad jste jeste nezapomneli ze skoly neprimou umeru [smích], nicmene jeste stale u nas existuje kvalitni dabing, ktery povazuji za svetovou spicku (ne ze bych ovladal tolik jazyku, abych to mohl rozumne posoudit, ale kdyz ani zvuk zdaleka nesedi s obrazem ...) - a co se tyce prekladu, prectete si nekdy napr. narky pana Fuky nad tim, jak se lisi predstavy producentu od lidi, kteri by _chteli_ odvadet kvalitni lokalizacni praci ... [pláč]

5541

12.11.2002 20:27

Sklapni, Johne!

RE: Sklapni, Johne!

kavol 147.?.?.?

s tim Koljou, to jste mi pripomnela ... kdysi pradavno jsme na nem byli s gymplem v kine -- vsichni rvali smichy pri hadce o vlajku ... ptal jsem se pak na to par spoluzaku, jestli tusi, co znamena "krasnyj"; samozrejme nevedeli ... takze pak chtejte kvalitni preklady veci, ktery nedochazej ani puvodnimu cilovemu publiku -- hazet perly svinim ...

5542

26.11.2002 11:15

IAO - nejvážnější ohrožení našeho soukromí

RE: IAO - nejvážnější ohrožení našeho soukromí

kavol 147.?.?.?

Matěji, ty jsi ale Matěj [smích]
Já se sice za své aktivity také nestydím (většinou...) a v případě potřeby jsem ochoten podrobit se prohlídce, že vskutku žádnou bombu nevlastním, nicméně zásadně nesouhlasím s tím, aby o mě byla jakákoliv data sbírána jen tak "preventivně". Asi si neuvědomujete, jakou moc informace mají; a kdyby je nakrásně nechtěla zneužít přímo ta úžasně morální a starostlivá americká vláda, vždy se najdou alespoň zlomyslní jednotlivci.
Například e-mail adresa není nic závažného, přesto může jejímu majiteli škodolibec pěkně znepříjemnit život, když ji zapíše do spamerských databasí. A těch dat v diskutovaném systému by mělo být podstatně více a aby byla účinná, musí k nim mít přístup poměrně dost bezpečnostních složek ... takže co kdyby si cholerický detektiv v databasi náhodou zjistil, že se scházíte s jeho ženou?
A což teprve ta varianta, že by k datům náhodou získali přístup teroristé a mohli by je proti komukoliv použít stejným způsobem, jako je plánovánou použití proti teroristům?

6133

27.11.2002 12:15

Zvědavec bude možná dočasně nedostupný

Zvědavec bude možná dočasně nedostupný

kavol 147.?.?.?

http://www.csacek.cz/

6190

28.11.2002 14:37

Zvědavec bude možná dočasně nedostupný

RE: Zvědavec bude možná dočasně nedostupný

kavol 147.?.?.?

mno, pozorní čtenáři manuálu k PHP vědí, že preferovaný způsob ohraničení kódu je <?php ... ?>, nikoliv pouze <? ... ?>, stejně tak v případě csacku <?csacek ... ?>, takže zde žádný problém nevidím (pokud je současný kód stránek stavěn pro <? ... ?> a vyskytnuvší se "<?" nepřísluší ničemu jinému, než PHP, pak doporučuji prostě provést hromadnou záměnu "<?" => "<?php"[mrknutí jedním okem]
hlavní výhodu csacku spatřuji v tom, že je-li vše dobře nakonfigurováno, nejsou třeba žádné "šachy" s kódováním, neb si jej přečte v hlavičce dokumentu a browseru dodá to, co požaduje (hlavička Accept-Charset v HTTP požadavku)
ad "jde-li to změnit" - samozřejmě, csacek je open-source, stačí základní programátorské dovednosti [smích]

6229

15.12.2002 01:42

Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Tomáš "Atom" Klas 147.?.?.?

Musím souhlasit s názorem, že běžný občan není schopný samostatně posoudit dokument takového rozsahu, jako je smlouva o rozšíření EU. To je bohužel holý fakt, o kterém nemá smysl diskutovat. Otázkou je, zda-li tedy raději nechat rozhodnutí na svých volených zástupcích a důvěřovat jim. Já osobně si myslím, že by o takto zásadních věcech měli přesto rozhodovat občané v referendu. Povinností politiků a médií je podat jim maximum objektivních informací v co nejlépe pochopitelné formě.

6913

15.12.2002 02:30

Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Tomáš Klas 147.?.?.?

BTW: Docela mě pobavilo, jak si pan Vilém Barák v některých argumentech protiřečí. Na jedné straně vyzdvihuje ekonomiku USA a obratem hází špínu na EU. Svou ekonomickou sílu Spojené státy získávají právě z toho, že jsou sjednocené a mají federální vládu.

Nejvíc mě ale rozesmála věta : "Kdo chce dotace, důchody a dávky, ať si je platí, ale jejich neplacení není agresí." Je populisticky hezké říci "neplaťte daně". Jenže daně jsou nedílnou součástí financování demokratického (a ostatně jakéhokoliv) státního zřízení. Spousta věcí se prostě centrálně řídit a financovat musí. Také je nutná určitá míra socialismu (pokud nechcete házet postižené a nemocné ze skály). Doba, kdy každý měl jen to, co si sám obstaral a nemohoucí umírali hlady už dávno skončila. Stalo se to tehdy, když opice slezla ze stromu a stala se člověkem.

Souhlasím, ža daňová zátěž demotivuje lidi pracovat a je spousta "lenochů". Ale je třeba rozlišit, kdo je bez práce dobrovolně, kdo vlastní blbostí a toho, kdo ze zdravotních důvodů prostě nemůže. Ty první je opravdu třeba motivovat snížením dávek, těm druhým můžeme pomoci vzděláváním. Ale o ty poslední se musíme postarat, pokud se nechceme snížit na morálku vlčí smečky.

6914

15.12.2002 03:00

Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Tomáš Klas 147.?.?.?

Pravda, nečetl. U nás jsou tři hodiny ráno a zítra (dnes ?) mám ještě příliš mnoho práce. Už jsem si ho stáhl, přečtu si to někdy později. Můžete stručně shrnout, proč konkrétně vás "mrazí" ? Možná mi nějaká souvislost unikla, nedělám si patent na rozum. Od toho je diskuse, abychom si vzájemně vyjasnili názory.

6916

18.12.2002 23:41

Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Tomáš 147.?.?.?

Zcela zjevně oba mluvíme o něčem jiném. Netvrdil jsem, že se stát má starat o . Reagoval jsem na pasáž "Kdo chce dotace, důchody a dávky, ať si je platí, ale jejich neplacení není agresí." Má reakce nijak nesouvisela s EU a článkem jako takovým, ale jen a pouze s touto větou. Chtěl jsem upozornit na to, jak autor tímto zcela zjevným nesmyslem shazuje ostatní, byť třeba dobré, myšlenky.

Souhlasím s tím, že dotací, důchodů a dávek by mělo být co možná nejmíň. Je spousta věcí, které polykají peníze zbytečně. Chápu, že s některými dotacemi nesouhlasíte. Ale nelze zrušit úplně všechny.

Vadí vám například, že svými daněmi přispíváte na invalidní důchody ? Nebo že z Vašich daní státní moc doplácí do životního minima rodinu uklizečky a vrátného ? Je spousta lidí, kteří se živit sami chtějí, ale nemohou. Chcete "hodit přes palubu" ? Vadí vám, že syn prodavačky a zedníka může za státní peníze studovat na Vysoké škole ? Vím, kam vede centrálně plánované hospodářství. Ale také vím, že ryze tržní svět bez daní důchodů by byl velmi krutý. Nakonec by přerostl v despotickou vládu několika největších korporací. Mohl by se v extrémním případě dostat do podobného bodu, jako ve zmiňovaném románu 1984, pouze zcela opačnou cestou. Pravděpodobněji by ale skončil dělnickou revolucí a následným tuhým socialismem, který Vy nechcete a já taky ne.

Jediné, co s tím můžeme udělat, je prosazovat zlatou střední cestu a vyhýbat se extrémním řešením.

7043

19.12.2002 01:31

Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

RE: Rozhodli Irové v nedávném referendu správně?

Tomáš 147.?.?.?

Haha, srovnání s Kolumbií opravdu sedí. Máte pravdu, pracuje tam každý. Kdo nemůže pracovat, umře hlady. Rodiče nemohou poslat své děti na studia, protože by se neměl kdo starat o dobytek. Ale co si na poli vlasníma rukama vypěstují, to je jejich.

No asi jsem to trochu přehnal, ale připadí mi to tak [smích]

BTW: Součástí socialismu byla také normalizace. Poznámka "Tato diskuze je moderována" mi ji tak nějak připomíná. Kdo že to tu hájil svobodu slova ? Je to trochu rána pod pás, ale nedá mi to, abych si nerejpnul.

7053

01.01.2003 23:19

Další zločinná firma v USA potrestána

RE: Vypadá to tak

Tomáš 147.?.?.?

Ufff ... můžete to upozornění trochu zvýraznit ? Všiml jsem si ho až po přečtení komentářů [smích]

7416

04.01.2003 10:20

Dopis Havlovi

Dopis Havlovi

kavol 147.?.?.?

No, asi ještě po Silvestru nejsem střízlivej nebo co, ale nějak vůbec nechápu, co tím dopisem chtěl básník říci ... O výpočtech tzv. "obětí komunismu" a o "vyšetřovacích a nápravných metodách let padesátých" si můžeme počíst ledaskde jinde; abych se přiznal, některé pasáže článku jsem po pár odstavcích již přeskakoval pro jejich redundanci. Uniká mi tedy nějak pointa, co vlastně autor chtěl panu Havlovi říci - mám pocit, že má snad nějakou představu, jakože by pan Havel měl dojít do Leninova mauzolea (nejlépe pěšky, aby odpykal své vlastní hříchy), aplikovat trochu magie k oživení Lenina a toho pak exemplárně ztrestat za všechna tzv. komunistická zvěrstva...
Přijde mi zbytečné vyčítat nemocnému člověku na konci jeho úřadování to, že nespolupracoval vždy jen s lidmi, kteří by byli autorovi po chuti (a kdo říká, že nové politické tváře by byly menší s prominutím svině, nežli ti, kteří po revoluci převlékli kabát?)

7472

07.01.2003 12:52

Proč nemůže být `politická korektnost´ korektní

oprava...

kavol 147.?.?.?

když už byla v úvodu článku řeč o opravování chyb, nedá mi, abych vydavatele neupozornil na jeden typografický prohřešek přímo v nadpisu - v češtine se při psaní lomených uvozovek (guillemot) používá konvence >>ruská<< nikoliv <> ... jinak oceňuji, že si někdo vůbec dává práci s překladem

7562

08.01.2003 11:28

Proč nemůže být `politická korektnost´ korektní

RE: oprava...

kavol 147.?.?.?

well, nobody's perfect ... ještě musím opravit sám sebe, uvozovky jsou 'guillemet', zatímco 'guillemot' je druh ptáka (česky tuším 'alkoun'?) a také výrobce mj. zvukových karet, kterýžto mě zřejmě k překlepu svedl (tímto děkuji čtenářce Áje)

7585

08.01.2003 11:36

Proč nemůže být `politická korektnost´ korektní

RE: oprava...

kavol 147.?.?.?

když už, tak bych prosil ‚ a ‘ [smích]
ale myslímže účelnější bude přemýšlet nad obsahem článku a ne nad uvozovkami ...

7586

pravda je taková, že kvalitních průzkumů veřejného mínění je dnes jako šafránu a věřit se nedá ani jednomu z uvedených [pláč]

mimochodem ankety na kolejích v Plzni:
Schvalujete útok USA/UK na Írák?
15% Ano
3% USA/UK to myslí dobře
24% Ne
50% USA/UK jde jen o prachy a ropu
3% Nevím
3% Ať si dělaj co chtěj
Máme poslat vojáky do války s Írákem?
29% Ano
58% Ne
12% Nevím

7850

17.01.2003 16:44

Odpověď poslance Vidíma na výzvu `10 x NE české účasti na americké agresi do Iráku`

jeste k tem pruzkumum verejneho mineni...

kavol 147.?.?.?

zajimava cisla jsem se dnes docetl tady: http://www.halonoviny.cz/index.php?id=26766

7920

18.01.2003 15:52

Ještě jednou pan poslanec Vidím

RE: Ještě jednou pan poslanec Vidím

kavol 147.?.?.?

to víte, že Vám hned vynadám ... co to je za slušnost (ve které dle Vás pan Vidím vítězí), jestliže někomu nadává do hlupáků?
cituji: "Mí voliči jsou lidé moudří, ... Prostě lidé naprosto opační, než jste Vy."
- pokud mě můj jazykový cit neklame, antonymem k "moudrému člověku" je například "člověk hloupý"

a dále, jestliže většina lidí nemá čas hlasovat v anketách, jaktože ti, co zrovna čas mají, většinou jsou proti válce, stejně jako ti, co odpovídají v průzkumech veřejného mínění - tedy prokažte prosím jasnou sovislost mezi ochotou nechat se zatáhnout do války a neochotou o válce mluvit?

7972

19.01.2003 10:26

Ještě jednou pan poslanec Vidím

RE: Ještě jednou pan poslanec Vidím

kavol 147.?.?.?

Již podruhé píšete, že u Vás pan Vidím vyhrává díky argumentům ... můžete mi tedy prosím ukázat alespoň jeden argument, kterým se panu Stworovi snaží jeho názor vyvrátit?
Pokud si já rozeberu jeho dopisy, pak v prvním čtu:
- co pan Vidím považuje za svou povinnost
- velikou obavu p. Vidíma o smyslu konversace s p. Stworou
- na základě čeho (nikoliv proč!) se p. Vidím pokusí trávit svůj čas smysluplněji
ve druhém:
- kdo není voličem p. Vidíma, a jací dle jeho názoru jsou jeho voliči
- prohlášení (bez odůvodnění), že další komunikace je bezpředmětná
Ještě je možnost, že si pod slovem "argument" představujeme každý něco jiného: v tom případě upozorňuji, že můj výklad je v souladu např. s www.m-w.com .
(Na tuto variantu mě přivádí Váš výklad slušnosti jakožto "sebeovládání".)

Co se týče anket, nemyslím, že by je "levičáci a bojovníci za mír" manipulovali větší měrou, nežli pravičáci a propagátoři války. Fakt, že Vás osobně se zatím nikdo na nic neptal, myslímže nijak nesouvisí s tím, jaký podíl lidí je ochoten vyjádřit svůj proválečný či protiválečný postoj.
Pana Bena Afflecka jsem doposud neznal, nicméně dle fotografií na jeho webu neshledávám aspoň po visuální stránce žádný nedostatek ve znacích, kterými se řídí průměrný ženský sexuální pud. Proto se mi nezdá nijak zvláštní, byl-li prohlášen ideálem krásy, a nerozumím Vašemu výsměchu. Ovšem pokud považujete za zmanipulované jakékoliv výsledky neodpovídající Vašemu osobnímu vkusu, pak myslím mohu bez výčitek svědomí napodobit Váš poslanecký idol p. Vidíma a prohlásit další diskusi na toto téma za bezpředmětnou.

A nakonec k té válce - můžete mě prosím poučit, se kterou zemí je Česká Republika ve válečném stavu? Jelikož dění nesleduji tak pečlivě, mohlo mi něco uniknout ... v tom případě bych rád věděl kdy a kým byla jaká válka týkající se České Republiky vyhlášena?

7992

22.01.2003 20:09

Čechoslovakismus - český imperialismus?

Genocida ?

Atom 147.?.?.?

Poznámka k poslednímu odstavci článku :

Genocida je potlačení lidí jako takových (zotročení, vyvraždění). Potlačení jazyka určitého národa a jeho náhrada jazykem národa zdatnějšího se obvykle označuje pojmem asimilace.

8103

24.01.2003 12:22

Za hranice socialismu

Za hranice socialismu

Atom 147.?.?.?

Liberalismus je krásná teorie, jenže v praxi nemůže na lidech fungovat. Je totiž sám o sobě nestabilní. Vždycky se najde skupina lidí, která se snaží získat co největší moc (viz např. předchozí příspěvek o Microsoftu). V čistém liberalismu ale není nic, co by jim v tom mohlo zabránit.

Jediný schůdný způsob je být někde uprostřed toho čtverce. Otázka je, jak ho najít.

8158

29.01.2003 14:16

Kam kráčíš, Microsofte?

RE: Kam kráčíš, Microsofte?

kavol 147.?.?.?

Jaké krásné téma pro flamewar [smích]

Dovolil bych si nesouhlasit s tím, že by uživatelský komfort linuxu byl nižší, nežli u Window$. Používám KDE 3.1 a uživatelské rozhraní, jen mírně poupravené oproti standardní mandrakeovské konfiguraci, je zdaleka to nejlepší, na čem jsem kdy pracoval (mám za sebou Windows od verze 3.1 po XP, mimochodem s Linuxem se znám od verze 1.2 - RedHat 3.0).
Rovněž si nemyslím, že by pro Linux bylo málo "software na běžné používání" - tedy kromě nějakých specializovaných oblastí, ale i tam se to rychle lepší. OpenOffice, ač je to rozežraná obluda, se mi nejeví nijak nestabilněji, nežli Maloměkký Úřad, a z funkčního hlediska mě neustále positivně překvapuje - teď instaluji verzi 1.0.2, tak uvidíme dále ... Nicméně pro většinu běžných úkonů bohatě postačuje KOffice, což je software výrazně menší a svižnější. A tím výčet un*xovských kancelářských balíků rozhodně nekončí ...

Na závěr bych si dovolil poznámku o té ceně - ano Linux lze stáhnout zdarma. Pro jeho instalaci člověk už dávno nemusí být žádný odborník. Jenže i přes veškerou snahu autorů distribucí sem-tam něco nefunguje nebo potřebuje doladit, protože podpora ze strany výrobců hardware aj. není taková, jaká by měla být. A potom je potřeba do Linuxu investovat čas - buď vlastní a něco se naučit nebo si zaplatit odborníka. Ať tak či tak, tímto se to může pěkně prodražit ... ale pro mnohé je pořád příjemnější obětovat volný čas a brát to třeba jako koníčka, nežli obětovat penízky [smích]

8331

30.01.2003 16:47

Kam kráčíš, Microsofte?

RE: Je StartOffice náhradou za MS WORD?

kavol 147.?.?.?

Pokud dokument má být pouze čten (tisknut), tak je ideální možnost, poskytovaná kwordwm (editor prostředí KDE) uložit jako .PDF, což nespotvoří ani přechod na platformu windows (není to ale v nabídce uložení, nýbrž v nabídce tisku).

Dovolil bych si mírné upřesnění - toto není vymoženost KWordu, ale tiskového subsystému KDE, čili umí to jakákoliv aplikace tisknoucí v KDE. Navíc umožňuje export i do postscriptu, takže bych zpochybnil i tvrzení, že ideální možností je PDF - jednak to není otevřený formát a navíc PS se dá na spoustu tiskáren poslat přímo, zatímco k prohlížení a tisku PDF je třeba speciální software. A to nejdůležitější - s tím "nezpotvořením" ani na window$ nemáte zcela pravdu, některé kombinace software a postscriptových tiskáren mají v takto exportovaných souborech problémy s diakritikou...

8382

31.01.2003 22:10

Kam kráčíš, Microsofte?

RE: Kam kráčíš, Microsofte?

kavol 147.?.?.?


Pouzivat Unix na PCs a malych serverech (jako je ten co na nem bezi Zvedavec) je neprakticke.

Dovolil bych si oponovat. Tedy alespon pokud stale mluvite o Linuxu, nikoliv o obecnem Un*xu. Desktopove uziti Linuxu bylo myslim jiz dostatecne diskutovano, stejne jako jednoduchost instalace. Pouzivam aktualni distribuci Mandrake, zprovozneni http serveru (Apache) bylo otazkou nekolika kliknuti v instalatoru balicku a prepsani par radek v konfiguracnim souboru (protoze jsem chtel pouzit jiny nez standardni adresar pro web), stejne tak (jiz beze zmen konfigurace) anonymni ftp (proftpd), smtp (postfix), database (MySQL), php pro Apache atd. Tedy kompletni maly server. Jeho aktualizace je opet trivialnim ukonem v instalatoru balicku (kteryzto zvladam, narozdil od administratoru instalujicich M$ servicepacky, coz asi nezvladli, soude dle poctu serveru podlehnuvsich nedavnemu viru [smích]). Muzete mi vysvetlit, co je na tom nepraktickeho oproti Window$?
A mimochodem, k cemu je vubec na serveru dobre graficke prostredi, ktereho se u Window$ XP jaksi nezbavim?

A vy jste pane Stwora mladsi nezli ja (asi podstatne) kdyz se zminujete o tech archaickych computerech.

Pri vsi ucte k Vasim sedinam, vek je asi to posledni, o co tady jde, potazmo ktera vykopavka je oznacena za archaicky pocitac. Tedy samozrejme nevim, jak presne to pan Stwora myslel, nicmene odpustil bych mu basnicky obrat, jimz se oznacuje za cteneho starce. Jde o rozliseni mezi prostymi "konzumenty" a temi, kdo maji k pocitacum hlubsi vztah. Sam jsem v dobe prichodu IBM 5150 znameho jako PC jeste cural do plenek, presto bych se za pametnika tez hrde oznacil: videl jsem v chodu derovacku stitku, pracoval jsem na TNS/AT, mam doma ZX Spectrum atd. ... ENIAC jsem nemel sanci zazit, stejne jako spoustu jinych stroju, ale aspon jsem o nich cetl - coz je vic, nez muze rict ledasktery soucasny "takyodbornik" v IT, i kdyz ma trebas rodny list starsiho data. Myslimze cloveku, ktery se o pocitace zajima, je vzdy prospesne poznat jiny system (at uz ve smyslu koncepce, hardware nebo software), nez na ktery je z nejakeho obskurniho duvodu zvykly.

8439

01.02.2003 12:42

Kam kráčíš, Microsofte?

RE: Kam kráčíš, Microsofte?

kavol 147.?.?.?

Dost casto sa mi stane, ze to co ulozim na disk, pri dalsom nahrani vyzera uplne inac.

Mluvíte teď o M$ Office? [smích]

Funkcii ma tiez Open Office menej ako MS Office a takisto ako balik obsahuje menej programov.

Má méně skutečně užitečných funkcí anebo blbostí ve stylu neustále vyrušující ozvučené animace ohnutého drátu?
A který program v balíku OO chybí? Access? Na databáze máme přece spoustu jiného (a lepšího) software... a samotnou práci s datovými zdroji OO umožňuje.
Nebo je to Outlook? Verzi Express mi nahrazuje KMail, s výrazně lepší funkčností, o zbytek se bohatě postará KOrganizer.

Přiznám se, že nejsem přes *-Office žádný znalec, svoji práci obvykle presentuji v LaTeXu nebo HTML, ale zatím jsem v OO oproti M$-O žádnou vlastnost nepostrádal.

Navíc se mi nelíbí postup M$ nacpat do jednoho balíku co nejvíc věcí, aby si lidé museli koupit i to, co nechtějí. PowerPoint jsem tvůrčím způsobem využil v životě jednou, jinak by mi stačil viewer... (Ostatně už i množství "nedělitelných" komponent v OO se mi jeví jako přeplácané.)

Kromě toho, nejde snad o to, aby jeden balík kopíroval druhý, ale zda je na něm možno vybudovat plnohodnotné kancelářské prostředí - a to lze.

8459

02.02.2003 01:23

Six Americans, one Israeli aboard space shuttle

RE: Six Americans, one Israeli aboard space shuttle

kavol 147.?.?.?

za prvé nechápu, co je na tomto článku paranoidního (vynecháme-li širší souvislosti, jakože nikomu se nechce žít v orwellovském státě)
za druhé, americký president je zmíněn v jedné větě ... i kdyby bylo možno ji chápat jako útok, stále je to jediná věta (a jediný "útok") oproti spoustě jiných obsažených informací - kde tedy berete to množné číslo? nebo je to tak, že se od Vás nedá očekávat nic jiného, než využití jakéhokoliv článku k útoku na pana Stworu?

myslímže článek vcelku oprávněně kritisuje povrchnost a zaujatost současného tisku, potažmo nezájmu o (vesmírný) výzkum - a v tom s ním lze principiálně souhlasit

rovněž mě překvapila informace (kterou jsem se v běžném internetovém zpravodajství nedozvěděl), že se jednalo již o 28. let - nemám nic proti starším, časem prověřeným, technologiím a výrobkům, ale technologie je jedna věc a únava a opotřebení materiálu věc druhá ... nepochybuji o tom, že ten stroj prošel před každým letem náročnými testy, přesto se mi (jako laikovi) jeví toto číslo dosti vysoké

8481

03.02.2003 22:51

Kam kráčíš, Microsofte?

RE: Je StartOffice náhradou za MS WORD?

kavol 147.?.?.?

No však já jsem také neřekl, že ty "speciální programy" nemohou být free - příkladem toho budiž právě zmiňovaný tiskový export v KDE :-p

8557

03.02.2003 23:19

Kam kráčíš, Microsofte?

RE: Kam kráčíš, Microsofte?

kavol 147.?.?.?

Ale no tak, her je na linuxu přeci spousty a vyjímkou nejsou ani takové, co předčí své window$ovské protějšky ... Balíku kdegames nabídka ze standarní wokenní instalace nesahá ani po kotníky; lidé tady na koleji vesele smaží linuxový CounterStrike se svými window$oidními kolegy; dnes již obstarožní Quake 3 byl de facto vlajkovou lodí ... na Linuxu nejde všechno, spousta věcí nejde ani hladce, ale nabídka je přeci jen poměrně široká.
p.s. Počítače s předinstalovaným linuxem se již dávno prodávají...

8558

11.02.2003 13:58

Internet může zachránit lidský život

Internet může zachránit lidský život

kavol 147.?.?.?

souhlasil bych spíše se skeptickými názory ... zaráží mě především jeden detail:

Když diskutující zjistili, že se osoba pod přezdívkou hatlessbug (doslova přeloženo brouk bez klobouku) už neozývá, začal závod s časem.

- nevím, jaká je koncepce a kvalita zmíněného chatu a též jak je to s připojením jednotlivých účastníků, ale na chatech, se kterými mám zkušenosti, je úspěch, když se vůbec zadaří stránku obnovovat čtyřikrát do minuty; z toho plyne, že běžná reakční doba je minuta až dvě, možná i více ... za "nereagujícího" se považuje člověk, který nic nenapsal 5-10 minut (další otázka jest, jestli vůbec něco napsat měl - pokud nebyl přímo na něco tázán, těžko se to posuzuje... jak bylo zmíněno, číslo záchranky samo o sobě těžko v někom na chatu vyvolá nutkání jí volat) ... dále započítejme pomalost domluvy o tomto problému, čas než se zadařilo zburcovat policejní hlídku, než ta přivolala záchranku ... takže octla-li se dotyčná v nemocnici po dvou hodinách, lze téměř s jistotou říci, že to je de facto doba, než se jí vůbec dostalo nějaké lékařské pomoci ... čili její přežití bych připisoval spíše tuhému kořínku, nežli rychlé pomoci ... ale jako pohádka je to opravdu hezký [smích]

p.s. s tou sousedkou - mohly třeba někdy chatovat spolu [smích] nicméně spíš se divím, že chat byl stále aktivní - nepotkal jsem zatím interaktivní webovou službu (chat, email ...), která by člověka po jisté době neaktivity automaticky neodlogovala (obvykle mnohem dříve než za 2 hodiny)

8748

12.02.2003 02:20

Kolik stojí Linux

RE: Kolik stojí Linux

kavol 147.?.?.?

>Chci jenom říci, že pro mě samotného je grafické prostředí
>Windows mnohem přijatelnější, a efektivnější pro práci, než
>prostředí Linuxu.

Můžete toto tvrzení nějak doložit?
Myslímže ne - ono lze totiž mnoho Xovských prostředí nakonfigurovat tak, aby se chovaly jako window$, a pak budete jen těžko tvrdit, že stejná akce vyvolávající stejnou reakci je v jednom případě prostě "přijatelnější a efektivnější".
Jenomže on se asi nikdo nebude namáhat konfigurováním přesné kopie, jestliže mnoho věcí lze udělat lépe - ovšem je pochopitelné, že "přijatelnější" je pro člověka to, na co je zvyklý, což se pojí i s efektivitou. (Bezpochyby je jednodušší, čili efektivnější, provést pro nějakou akci desetisekundový postup naučený zpaměti, nežli kvůli téže akci pět minut pročítat manuál a pak ji zvládnout jedním hmatem v půlsekundě...)

> U příkazové řádky je to přesně naopak.

Mimochodem, máte-li utkvělou představu window$ = grafika, Linux = příkazová řádka, pak jste o pěkných pár let zaspal dobu...

>Ve Windows spolu grafické aplikace
>spoluprací, stejné akce se dělají stejným způsobem a jsou tam
>vychytané maličkosti. Již jsem si zvykl na to, že při ukládání
>souboru v jakékoli aplikaci mohu založit nový adresář, například.
>Že stejné akce se dělají stejně. U Linuxu je to každý pes jiná
>ves.

Promiňte, ale tato argumentace je zcestná - i pro window$ bezpochyby lze nalézt dvojice aplikací, kde stejné akce se budou dělat různým způsobem, a naopak v Linuxu je možné zvolit konzistentní prostředí - například já jsem si vybral KDE a musím říci, že uváděný detail (možnost založení adresáře při ukládání souboru) je pro mě de facto standardem, a to i u "ne-KDE" aplikací (např. v minulé diskusi často omílané OpenOffice).

>MS využívá své trumfy, které má. Základním trumfem je chování
>zákazníků, kteří nechtějí znát detaily systému, ale pracovat.
...
>Pokud dostanou
>systém, který je nenutí číst manuálové stránky, jsou ochotni
>snést i určitá příkoří od MS.

Opět omyl. Kde jste proboha přišel na to, že uživatel musí v případě Linuxu znát detaily systému a číst manuálové stránky? Ten druhý výrok by možná byl ospravedlnitelný faktem, že s Linuxem přichází dokumentace v elektronické podobě, protože nikdo nechce vyhazovat peníze za haldy potištěného papíru dobrého tak akorát k tomu, aby se člověk v případě potřeby nahlédnutí do nich při problémech dozvěděl, co všechno daný software neumí anebo že je nutné se obrátit na technickou podporu...

>To většinu lidí zajímá, protože jsou si vědomi, že s větším
>podílem na trhu mohou dostat zaměstnání v oblasti Linuxu. S
>větším podílem na trhu se zvyšuje pravděpodobnost, že i pracovně
>budou moci dělat s Linuxem, apod.. Podíl na trhu není nezajímavý
>údaj.

Je mi srdečně jedno, s jakou odrůdou un*xu se v zaměstnání potkám - Linux by potěšil, ale nelpím na něm...


btw, nepotřebuje někdo sysadmina nebo síťaře? [smích]

8767

12.02.2003 10:59

Patriot Act II

RE: Patriot Act II

kavol 147.?.?.?

co je to za svobodu myšlení, když jsou nám dnes výmývány mozky tak dokonale, že se prakticky nikdo nevzmůže na vlastní názor?

8781

13.02.2003 01:19

Kolik stojí Linux

RE: Kolik stojí Linux

kavol 147.?.?.?

> na linux sa proste neportuju ziadne hry.

hergot kruci ale už toho mám dost!
kdy už vy zavilí windowsáci konečně přestanete omílat ty svoje nesmyslné argumenty? myslíte si, že když o něčem nevíte, tak to neexistuje?

http://www.lokigames.com/products/ (bohužel končí)
http://www.linuxlinks.com/Software/Games/

- to jsou dva odkazy, na které si vzpomenu z hlavy, hledání samořejmě vynese odkazů nepřeberně ...
(a to nemluvím o tom, co všechno lze rozběhnout pod různými emulátory...)

8809

13.02.2003 02:00

Kolik stojí Linux

RE: Kolik stojí Linux

kavol 147.?.?.?

>Je to můj subjektivní názor. Mohu to doložit sám sebou.

tedy tím de facto přiznáváte, že jste zaujatý ...
tedy alespoň mohu-li toto tvrzení chápat tak, že na výroku o vyšší efektivitě Window$ trváte i za okolností, které jsem navrhl (tedy systémy nakonfigurované ku stejnému chování)

nic proti zaujatosti v diskusi nemám, nicméně ve sporu jsou platnými argumenty objektivní (resp. takové, na jejichž přijetí se strany shodnou) a nikoliv osobní citové vazby ...

>Mimochodem, máte-li utkvělou představu window$ = grafika,
>Linux = příkazová řádka, pak jste o pěkných pár let zaspal
>dobu...

>Šlápnul jsem Vám špatně na paleček, nebo kdo Vám namluvil, že
>takto smýšlím? Můj názor jsem získal po třech letech intenzívní
>práce v X Windows pod Linuxem. Je to málo?

namluvil jste mi to Vy sám - v předchozích příspěvcích v souvislosti s Window$ mluvíte o grafickém prostředí a v souvislosti s Linuxem o příkazové řádce (např. naprosto zcestné srovnání Word vs. TeX - když se zeptáte na náhradu Wordu, snad nikdo Vám neodpoví TeX ale OOWriter, KWord etc.; ovšem na otázku "v čem mám psát" se naopak odpověď TeX dozvíte podstatně častěji - ale takovéto slovíčkaření se Vám jistě nehodí do krámu, když vykládáte o tom, jací jsou un*xoví guruové zaslepenci ve vztahu k BFU...)

>Ne každá aplikace je k dispozici v KDE verzi. Právě proto, že
>není pouze jeden windows manager.

co tím chtěl básník říci? je to snad v rozporu s tím, co jsem napsal?
... "ne každý textový editor ve Window$ vypadá jako Notepad"

>Nezlobte se, ale na zbytek už reagovat nebudu. Prostě pro Vás je
>Linux je absolutně nejlepší, skvělý, já Vám to nebudu brát.

že by byl Linux "absolutně nejlepší" jsem snad nikdy nikde nenapsal ... mimochodem, právě zvažuji, zda na jeden server nemám prosadit spíše FreeBSD než Linux - ale to už má s diskusí o desktopu pramálo společného...

>Pro mě je Linux dobrý na určité účely, na jiné účely je lepší
>Windows.

potíž je v tom, že jste ještě nevysvětlil na jaké přesně účely a proč (o subjektivním hodnocení se snad dohadovat nebudeme, Váš názor Vám brát nemíním, jenom se mi nelíbil způsob, jakým jste jej zpočátku prezentoval - "potřeby obyčejných lidí", a to že jeho opodstatnění dle dalších reakcí nelze hledat v rovině technické nýbrž citové)

a mimochodem, když už se vracím k prapůvodnímu příspěvku, musím přiznat, že s pasážemi kritizujícími článek převážně souhlasím

8811

13.02.2003 02:09

Internet může zachránit lidský život

RE: Internet může zachránit lidský život

kavol 147.?.?.?

kdysi kdesi jsem viděl stránku shromažďující nevhodné reklamy ... když jsem se podíval na uvedený odkaz, reklama mě nabádala "Vyzkoušejte si to!" - vskutku výtečné [smích]

(nemáte-li takové štěstí, mohu zaslat screenshot, kontakt: kavol at email dot cz)

8812

13.02.2003 18:50

Kolik stojí Linux

RE: Kolik stojí Linux

kavol 147.?.?.?

>Já jen tvrdil, že v grafickém prostředí se mi lépe dělá, nic
>více. Jasně jsem to deklaroval jako můj subjektivní pocit.
>Připadá mi to, jako kdybych řekl, že mám raději švestkové
>knedlíky, než špagety a někdo chtěl z této věty udělat objektivní
>diskusi.

Inu, je to možné - zprvu mi totiž Váš příspěvek vyzněl tak, že švestkové knedlíky považujete za obecně kvalitnější stravu; a jak se zdá, nebyl jsem v tom přesvědčení sám. Od toho máme diskusi, abychom se vzájemně vyvedli z omylu...

>Někdy mám pocit, že se mě snažíte nacpat do standardních
>odpovědí. Napsal jsem opět, že v grafickém prostředí se mi lépe
>dělá s Windows (tj. netrdím, že Linux jej nemá) a v příkazové
>řádce vede Linux (tj. i Windows má příkazovou řádku). Pro jistotu
>napíšu, že mi je jasné, ve WIndows i v Linuxu mohu dělat jak v
>grafickém režimu, tak i v textovém režimu.

Pardon, větu o příkazové řádce jsem si vyložil jakože je to s její přijatelnosti naopak oproti grafickému prostředí, nikoliv jako srovnání window$ versus Linux.

>Potíž je v tom, že v této diskuzi například člověk s nickem
>manXXyra vysvětlil, jak postupuje linuxový a windowsový uživatel
>při řešení úkolu, aniž by vysvětlil, o jaký úkol mu jde. Bohužel,
>takto se postupuje často při obhajobách Linuxu a to občas
>nepůsobí fajn.

Ano, souhlasím, že nelze zobecňovat takovýmto způsobem. Nicméně onen vzorový postup přeci jen na jistou skupinu úkolů odpovídá ... je právě těžké dohodnout se, o čem je řeč. A máme-li posuzovat běžné úkoly (jako třeba donutit systém, aby se pokaždé neptal na ssl certifikát oblíbeného serveru), pak lze říci, že dané zobecnění se týká bezmála všech z této množiny...

>Závěrem dovolte, abych Vám sdělil, že diskuse s Vámi je velmi
>příjemná, Vaše argumenty jsou promyšlené, snažíte se být
>objektivní. Děkuji Vám.

I já děkuji...

8842

14.02.2003 00:15

Kolik stojí Linux

RE: Kolik stojí Linux

kavol 147.?.?.?

>preboha naco by som pod linuxom emuloval winprostredie ?

to nevím, já to nepotřebuji :-p
ale hypoteticky, kdybyste nechtěl přijít o výhody linuxu a zároveň se nechtěl rozloučit s nějakou win-only blbostí ...

>k tym hram. pozrel som sa na uvedene stranky a hry
>ktore tam su uvadzane nespadaju do kategorie "novinky".
>tazko uspokoja vyssie spominane deti nasho pana uctovnika. [smích]

byly to odkazy, které jsem vylovil z hlavy - hry nesleduju ...
něco novějšího najdete asi na http://www.idsoftware.com/index.php?flash=false
HalfLife - CounterStrike se zde na kolejích zcela jistě hraje i na linuxu
dále http://www.epicgames.com/ - Unreal Tournament 2003, hm, to asi nebude nejstarší, nebo že by se už psal rok 2004? [smích]

>naozaj to nema zmysel? nemam dovod k vyhladavaniu tychto
>produktov.

jistě, nebudete je přece vyhledávat pro linux, když je můžete vyhledávat pro window$ ...

>ruku na srdce. vacsie percento uzivatelov MSproduktov
>ich ma aj tak zadarmo. nemusia ich kupovat presne tak isto ako
>linux a pokial sa spravaju dostatocne paranoidne tak bez postihu.
>to plati samozrejme aj pre tie hry a multimedia.

to, jestli někdo krade, přeci nesouvisí s tím, jaký operační systém používá ...
(pominu-li, že ti, kteří krást nechtějí a nemají peněz nazbyt, volí raději linux)

>ja ten prechod na iny OS znesiem, lenze co moje okolie ? je
...

dle popsaných symptomů jste to prostě jen vzal za špatný konec

>neberte to osobne, vyhradny priaznivci, ale do linuxu som
>bootoval iba z dovodu kompilacie noveho a stabilnejsieho jadra.

toto mě opravdu pobavilo [smích]
nevím, proč se kompilací zatěžujete, když linux nepoužíváte?
jinak otázka, zda nové jádro bude stabilnější je spíše jasnovidecká - chyby se opravují a zavlékají ... každopádně teď mám na 2.4.20 uptime 9 dní 5 hodin + drobné a nestěžuju si - je to o 4 dny více, nežli můj rekord (na stejném hw) s úžasně stabilními W2k
(v lednu jsem měl uptime 16 dní, načež jsem musel stroj vypnout kvůli zapojení cizího disku a dotyčný odmítl hotplug, ač jej mám již úspěšně vyzkoušený)

>ked som potreboval naozaj (rozumej efektivne) pracovat, musel som
>bootnut MSWindows.

můžete mi prosím říci, na čem jste pracoval? jaký úkol byl ve window$ efektivnější, nežli v linuxu?

>aby som naozaj
>efektivne vyuzil PC treba musim zasvetit do noveho OS aj celu
>spolocnost co so mnou zdiela PC.

proč?
nejsou snad jiné možnosti? - jako nejjednodušší mě napadá vmware, jestliže si nepotrpíte na legálnost nebo máte možnost zainvestovat; trochu krkolomnější je rebootování (to ale stejně wokna čas od času potřebují :-p) nebo třeba věnovat čas na nainstalování wm emulujícího chování window$ a občasná konzultace, pokud něco nechodí dle očekávání ...

>nechcem travit mesiace (roky)
>vysvetlovanim a vyukou niecoho o co nemaju zaujem.

proč o to nemají zájem? protože se kdysi naučili window$? nebyla to tehdy náhodou stejná časová investice?

8854

14.02.2003 00:51

Patriot Act II

RE: Patriot Act II

kavol 147.?.?.?

>Ano teto hrstce vadi, ze mnozi, vcetne Vasi osoby, jako by
>zapomneli, proc tato opatreni vznikaji...A na misto aby obratili
>svuj "verbalni hnev" proti pricinam, nadavaji na
>dusledky...a v podstate na vse spojene s US. (Ja vim, tady me
>napisete, ze: - utok byl pravdepodobne zinscenovan CIA/MOSAD
>nebo: - je to jenom vysledek spinave zahranicni politiky US, nebo
>neco podobneho) ...

Použil jste dvojsečnou zbraň. Ano, je chybou, že se zde častěji věnujeme důsledkům, nežli příčinám. Ale jestli Vám správně rozumím, diskutovaná opatření vznikají jako reakce na rozklad společnosti, v extrémním případě končící tzv. terorismem, a Vy byste si přál místo kritiky důsledků opatření číst chvalozpěvy na to, před čím nebohé američany brání. Jenomže co takhle se v těch příčinách ještě o krůček vrátit - proč je vůbec společnost v rozkladu? Zajisté bychom se zanedlouho dostali k tomu, že svůj díl viny na tom mají právě opatření v nějakém směru srovnatelná s těmi současnými ... a začarovaný kruh je na světě! Někdo silnější někoho zahnal do kouta, a ten nemaje možnosti se z újmy vymanit volí raději vlastní destrukci (s případnou šancí uškodit utiskovateli) - voila a je zde terorismus. Člověk s plným břichem a možností si vykřikovat nejapné poznámky na téma inteligence hlavy státu bez nebezpečí, že beze stopy zmizí ve vězení, asi sebevražedný útok nepodnikne... Proto myslím, že je zcela na místě jakákoliv kritika a odpor vůči aktivitám typu Patriot Act, nehledě na pořadové číslo.

8855

14.02.2003 01:00

Patriot Act II

RE: Hrstka zaslepenych amerikanofilu.

kavol 147.?.?.?

děkuji, téměř vše jste mi vzal z úst [smích]

>> Lidé si neuvedomují, jaké nebezpecí jim hrozí.
>A jaké nebezpečí jim tedy v ČR hrozí?

tak k tomuto dotazu se připojuji - pokud se nenecháme od našich naTvrdlých politiků zavléci do války, co nám hrozí?

>> Postoj k situaci kolem Iráku ovlivnuje predevsím vzdelání. S
>>jeho rustem mírne pribývá príznivcu zásahu a ubývá odpurcu.
>Nahradit diskusi o podstatě problému diskusí o korelaci vzdělání
>s procentem odpůrců "našeho" názoru, to už je opravdu
>nechutná mediální demagogie.

souhlasím a ještě k tomu připojuji, že moje okolí uvedený vztah nepotvrzuje, naprostá většina VŠ studentů v něm je proti válce... ale možná, že to na procenta vyjde o trošku méně, než u těch nevzdělaných pracujících, takže studie by vlastně měla pravdu [smích]

8856

16.02.2003 06:19

Způsob, jakým referují česká média o protestu proti válce, je bolestný

Způsob, jakým referují česká média o protestu proti válce, je bolestný

kavol 147.?.?.?

Vůbec je divné, že v Čechách protestují řádově stovky občanů, zatímco jinde statisíce. Mají Češi strach? Myslím, že ne.

nikoliv, Češi jsou líní...
demonstrace byla v Praze, v Brně ... a já v Plzni; v Praze jsem byl v pátek a dávat znovu 120 Kč za zpáteční jízdenku se mi nechtělo, nehledě na 4 h ztracené cestováním [pláč]
abych tak učinil, musel bych doufat, že je zde alespoň nějaká, byť nepatrná, šance, že si naši politici názoru občanů všimnou - a takový optimista dávno nejsem

Obávám se, že je to částečně pro to, že politikové a média navlekli protestanty do kabátů starců a rudochů.

souhlasím ... kabát rudochů je bohužel pravdivý, de facto jediní komunisté byli schopni vzburcovat své příznivce k aktivitě, a mnohé lidi stále odrazuje, ač bez oné "nálepky" by s nimi společnou řeč našli alespoň v rámci řešení tohoto jednoho konkrétního problému
mezigenerační štvaní je též typickou perličkou českých médií; dle reportáží z minulé demonstrace by člověk očekával samé zombie a hle, z fotek na něj koukají vesměs mladší ročníky...

8908

17.02.2003 17:45

Patriot Act II

RE: Patriot Act II

kavol 147.?.?.?

>Sice nevim podle ceho jste rozpoznal, ze bych si
>pral "cist chvalospevy" a proc oznacujete americany za
>"nebohe", ale jiste k tomu mate duvod.

je v tom jistá nadsázka - vpodstatě vyhnané do extrému to, co jsem přečetl mezi řádky (ale nejsem moc dobrý čtenář...)

>Co vsak hlavne postradam, je, aby zde alespon jeden
>"mistni" kritik rekl jak a cim jednotlive body
>nahradit, vylepsit a proc.

z toho, co jsem si o diskutované aktivitě přečetl, mám pocit, že výtečnou náhradou jednotlivých bodů by bylo prázdné místo a vylepšil bych je tučným přeškrtáním, aby nemohlo být zneužito ...
proč tak smýšlím snad zde dostatečně vyplývá; zdůvodňovat jednotlivé případy by bylo na mnohem rozsáhlejší psaní, než považuji za únosné

>Pokud se vsak rozhodnu k hodnoceni, vzdy si
>danou problematiku prostuduji a pokud se rozhodnu ke kritice,
>nachystam si /podle meho/ lepsi reseni.

též dávám přednost konstruktivní kritice...
pokud bych se tedy měl vyjádřit konkrétně, má utopická myšlenka by byla udělat zákon opačný - zrušit šmírování atp. a ušetřené peníze investovat do prevence (výchovy, vzdělání, kultury...)

>Sam bez pravnickeho vzdelani, si netroufam ucinit analyzu cele
>problematiky.

bohužel mám tentýž "handicap", nicméně k tomu, abych věděl, že se mi tato aktivita jako občanovi (kterého se to za mořem zdánlivě ani netýká) nelíbí, nepotřebuji žádné odborné analýzy

>> "rozklad spolecnosti je primou pricinou terorismu" <
>nevim jestli jsem Vas spravne pochopil, nemelo tam byt:
>"terorismus je primou pricinou rozkladu spolecnosti"

nikoliv, myslím to přesně tak, jak jsem to napsal ...

>(ztrata osobnich svobod, strach, neduvera, omezeni pohybu..atd,
>jako dusledek ochrany)?

... ale mluvím o jiném rozkladu - nikoliv o strachu ze ztráty svobody atp., ale o ztrátě morálních hodnot, o sobectví a pokrytectví

>Uz v Antickem
>Rime, se ale hovorilo o rozkladu spolecnosti, ale nikde jsem
>nenasel zminku o terorismu jako dusledku...?

obávám se, že nelze dost dobře srovnávat, už třeba jenom proto, že nikdo z nás nemá stroj času, aby se mohl podívat, jak to tehdy přesně chodilo, ale přesto připomenu jednu událost, kterou si z dějepisu pamatuje snad každý: Spartakovo povstání otroků - dle dnešních měřítek by se za teroristické označit jistě dalo (zemřeli při něm nevinní lidé pro dosažení cílů jisté zájmové skupiny, která pro své cíle obětovala i životy vlastní)

jen tak na okraj, je zajímavé, jak mnoho se hovoří o počtech obětí a jak málo o tom, proč k nim vůbec dochází...

>Kde zacal rozpad. Pokud vynechame
>bibli a prvotni hrich, tak, zrejmne nekde v okamziku, kdy prvni
>jedinec ziskal prevahu nad druhym.

jenže vývoj šel dál a dnes víme, že symbiosa bývá výhodnější, nežli jednostranná dominance ... moudrý pomáhá slabšímu, protože ví, že se mu to vyplatí

>Ale ono je vzdy snadnejsi
>hazet kamenem, nez z neho postavit silnici nebo dum. A tam bude
>nekde ten problem, proc se svet vyviji tak jak se vyviji.

bohužel, máte pravdu

8946

18.02.2003 01:47

Dobře utajené housle

RE: Dobře utajené housle

kavol 147.?.?.?

jestli se tu jako hlasuje, tak se taky přidávám, je to správně [smích]
btw, pokud by nebyla čárka za "jste", nesměla bý být ani po "Horníčku"

8953

18.02.2003 11:18

Skončete ten kuřácký apartheid!

Skončete ten kuřácký apartheid!

Atom 147.?.?.?

Cigarety jsou droga. Pokud je na nich někdo závislý, ať si klidně kouří, ale neotravuje ostatní. Je mi jedno, když má někdo v obýváku kouřový opar a smrad jak na spáleništi. V jeho soukromém bytě je to jeho věc. Do restaurace s kouřovou clonou prostě nevlezu.

Ve chvíli, kdy mi táhnou do ložnice startky od sousedů už je situace jiná. Kuřáci na zastávce, kteří zahodí cigáro pod kola přijíždějícího autobusu a následné do něj vyfouknou smrad z plic mi opravdu vadí. A kvůli nim se takové zákony zavádějí. Kdyby se kuřáci chovali ohleduplně, byla by celá tahle diskuse zbytečná.

8960

18.02.2003 17:42

Skončete ten kuřácký apartheid!

RE: Skončete ten kuřácký apartheid!

Atom 147.?.?.?

Právě že kouř z cigaret vadil nekuřákům už dlouho předtím. Když se ozvali slušně, dostalo se jim stejné odpovědi, jako je teď ta vaše. S kým se nedá vyjít, s tím se musí vyběhnout - a to se právě stalo.

Tyhle zákazy nejsou proti kuřákům jako takovým, ale proti tupcům s přístupem typu "kouřim, jsem ohromnej frajer a vy si trhněte nohou". Je to stejné jako vyhlášky o nočním klidu a omezená rychlost na dálnicích.>po precteni nekolika prispevku, mam zato, ze lidem skutecne jebe
>v hlavach. nikdy nikomu zadny kour nevadil, kourilo se v
>kancelarich,

>na uradech i v obchodech s potravinami, dokonce i v
>HOSPODACH!!!!!

>dnes nejaky buzerant "vymyslel", ze by se nemelo kourit
>ani v bytech, jelikoz to "pronika" zdivem k sousedum,
>na verejnych prostranstvich, zkratka nikde. a ze ta nekuracka
>banda ma narok na cisty vzduch, kde jsou prava tech, co kourit
>chteji na cistem vzduchu???

>prosim o klarifikaci nekterych z "vedcu", co a hlavne
>kde je dnes "cisty" vzduch!!!!!

>a to jsem sam kouril nekolik desitek let!!!!!
>stefan

8977

18.02.2003 18:12

Skončete ten kuřácký apartheid!

RE: Skončete ten kuřácký apartheid!

kavol 147.?.?.?

>Do restaurace s kouřovou clonou prostě nevlezu.

A jéje, a kde teda teď budeme schůzovat a pít? ,-) ... posledně tam bylo taky dost nahulíno [pláč]

8978

18.02.2003 18:40

Skončete ten kuřácký apartheid!

RE: Skončete ten kuřácký apartheid!

Atom 147.?.?.?

>>Do restaurace s kouřovou clonou prostě nevlezu.
>A jéje, a kde teda teď budeme schůzovat a pít? ,-) ... posledně
>tam bylo taky dost nahulíno [pláč]

Zkus najít v Plzni hospodu, kde není nahulíno a pivo je pod 15 korun.

8980

19.02.2003 00:45

Skončete ten kuřácký apartheid!

RE: Skončete ten kuřácký apartheid!

kavol 147.?.?.?

>Zkus najít v Plzni hospodu, kde není nahulíno a pivo je pod 15
>korun.

V hificlubu mi to přišlo celkem ok ... akorát je tam potřeba chodit s MadMaxem, Fastredem či jiným elektronikem, aby byla splněna podmínka pivo pod 15 [smích]

btw, proč to vůbec řešíme tady a ne na Lamárně?

8996

19.02.2003 13:47

Skončete ten kuřácký apartheid!

RE: Skončete ten kuřácký apartheid!

kavol 147.?.?.?

pokud by se všichni chovali podle Vašeho "odmítnout nebo přijmout" a neřídily se zákony, které se jim nelíbí, myslímže spousta lidí by si tu svoji "povinnost zemřít" (nedobrovolně) splnila podstatně dříve [smích]

... jen by mě zajímalo, jestli byste tento svůj názor obhajoval, i kdybyste se náhodou dostal mezi ty postižené bezohledností (nemusí to být jen kouřeníú jiných, kterou se zákony snaží regulovat

9019

19.02.2003 13:51

Skončete ten kuřácký apartheid!

RE: Skončete ten kuřácký apartheid!

kavol 147.?.?.?

výtečně, takže co je dobré pro peníze, je dobré i pro zdraví?

a kdybych prosadil zákon, že o osobu podepisující se na Zvědavci jako "stefan" se žádným způsobem nebude starat sociální systém a bude platit dvojnásobné daně, pošlete mi alespoň gratulační e-mail za to, kolik peněz jsem do státní kasy přinesl? [smích]

9020

19.02.2003 19:38

Skončete ten kuřácký apartheid!

RE: Skončete ten kuřácký apartheid!

kavol 147.?.?.?

>hmm v Plzni ??? no celkem dobra situace panuje U Budika na
>slovanech a potom v Jalte taktez na Slovanech.

bohužel, Slovany jsou na opačném konci města ... na Borech by nic nebylo?

9038

20.02.2003 05:00

Dobře utajené housle

RE: Dobře utajené housle

kavol 147.?.?.?

>Sice nevim, proc je pro nekoho ta carka tak strasne dulezita,

já se na to dívám tak: asi všichni vzdáváme čest památce člověka, který jazykem českým vládl skvostně, vystoupiv ze stínu pana Wericha (čest budiž i jemu)
bylo by tedy velmi pokrytecké nevážit si prostředku, jenž je předmětem této pocty, a proto je pro nás důležitá i ta mizerná čárka, protože ta čárka má svůj význam pro češtinu ...

mimochodem, možná někoho může napadnout, že slova o úctě k češtině zní prapodivně ode mě, tedy z klávesnice člověka, co svůj jazyk neustále przní malými písmeny na počátcích vět, jejich ukončením řádkovým zlomem namísto tečky a vůbec pochybnou interpunkcí
necítím to jako zradu na jazyce - prostě jsem si vyvinul svůj styl vyjadřování myšlenek, a pokud mám psát o něčem, co se jich až tak netýká, navracím se ku korektní formě
naopak v případě té zatrolené čárky o žádný styl nejde, je to prostě chyba člověka, který je ve svém myšlení natolik roztěkaný, že nedokáže být konsistentní alespoň v tom, či kolem jedné vsuvky (a tou oslovení de facto je) má udělat čárky (ted před i po) či nikoliv (bez obou čárek)

nu což, chybuje každý ... ale důležité je v případě sporu dobrat se správného výsledku nebo alespoň kompromisu, jinak padá podezření, že vůbec nešlo o předmět, ale o spor samotný, což v tomto případě doufám není (alespoň u vetšiny diskutujících) pravda

9050

20.02.2003 05:07

Skončete ten kuřácký apartheid!

RE: Skončete ten kuřácký apartheid!

kavol 147.?.?.?

>na borech?? hmm to fakt netusim.. tam to takhle moc neznam..ale
>ta Lamapa je na Klatovske [mrknutí jedním okem]

Klatovská se táhne od nevidim-do nevidim a léto (a otevřené okno) je za dlouho ...

9051

24.02.2003 17:56

Těžce zkoušení klienti českých bank

RE: Těžce zkoušení klienti českých bank

kavol 147.?.?.?

pokud vím, tak česky je to
10^6 = milión
10^9 = miliarda
10^12 = bilión
10^15 = trilión
10^18 = kvadrilión
...
zatímco v americe je to jednodušší:
10^6 = million
10^9 a více = billions, zillions (pan Štorch pro to měl výraz "eka eka" - počet, který neumíme vyjádřit [smích] )

za správnost informací neručím, já používám SI :-p

9137

04.03.2003 13:02

Problémy, samé problémy

Co vlastně chtějí dokázat ?

Atom 147.?.?.?

Nějak jsem nepochopil, co vlastně USA chtějí "preventivním úderem" v Iráku dokázat. Saddáma nechytí, stejně jako nechytili bin Ládina. Opoziční strany, které by měly Saddáma nahradit, rozhodně nebudou budovat svobodný a demokratický stát. Běžný občan Iráku má dost starostí sám o sebe a do politiky se nehrne.

Demokracie v Iráku prostě fungovat nebude, protože není nikdo, kdo by ji vybudoval a udržel. Jediná možnost poválečného uspořádání je nastolit další vojenskou diktaturu, buď opozičních stran, nebo Západu.

Moc přejde do jiných rukou a despotismus včetně zatýkání a vraždění odpůrců bude vesele pokračovat. Akorát při tom zemře spusta lidí a zničí se mnoho lidské práce.

9363

04.03.2003 14:30

Problémy, samé problémy

Typografie ...

Atom 147.?.?.?

>Kdyz kral chtel bojovat a nemel penize ,jakoze vetsinou
>byl desitky roku zadluzen ,tak ,jako pred par roky svet splatil

Důležitý je nejen obsah sdělení, ale i samotná jeho forma. Pište prosím nejdřív čárku a po ní teprve mezeru. Za tečkou na konci věty se také obvyklě dělá mezera. Přidáte-li navíc diakritiku, text bude vypadat mnohem, mnohem lépe. Hodně dobrých (ale i špatných) myšlenek už zašlo na to, že je autor nedokázal přesvědčivě a čtivě prezentovat.

9367

11.03.2003 19:15

Může OSN zastavit válku?

Může OSN zastavit válku?

147.?.?.?

Jediná cesta pro zastavení války v Iráku je veřejné mínění lidí USA. Dobře zvolené oficiální vyjádření OSN by s ním mohlo zahýbat. Dokud bude za Bushem stát vetšina obyvatel, bude si dělat co chce a nikdo mu v tom nemůže zabránit.

9624

13.03.2003 00:09

Britové objevili nejúspěšnější anekdotu světa

Britové objevili nejúspěšnější anekdotu světa

147.?.?.?

Mně se nejvíc líbí druhé místo [smích]

9676

17.03.2003 01:11

Něco pro potěchu v neveselé době

RE: Něco pro potěchu v neveslé době

kavol 147.?.?.?

nevyprávěl se náhodou tou dobou s Billem Gatesem?

9800

17.03.2003 16:28

Používáte PayPal? Dejte si pozor na podvodníky

trust no one

kavol 147.?.?.?

já jen žasnu, jak mohou být lidé tak důvěřiví - zvláště když se to týká těch, kteří jinak vykazují jisté sklony ke kritičnosti úsudku, jako například autor ... copak nás ty tuny spamů a hoaxů ještě nenaučily, že nelze automaticky věřit všemu, co člověku přijde mailem?

9829

17.03.2003 16:35

Používáte PayPal? Dejte si pozor na podvodníky

RE: lide bdete

kavol 147.?.?.?

hm, to miluju ... člověk má s něčím jednu špatnou zkušenost, tak je to automaticky špatné všechno, včetně čehokoliv, co s tím má nějakou spojitost ...

mohu říci, že já v elektronických obchodech nakupuji vcelku bez problémů - a to tak, že se mi to vyplatí
ono je pořád jednodušší přečíst si podmínky (poštovné, dodací lhůty), nežli oběhávat všechny krámy ve městě a pak zjistit, že to mají "u sousedů" levněji ... jenže když je někdo líný i přečíst si ty podmínky, tak je to těžké ...
(samozřejmě otázka jest, zda firma podmínky dodrží - jestli ne, pak 1. od ní už nikdy nic nekoupím a nebudu ji doporučovat, 2. v případě potřeby - většího problému využiju instituce na obranu zákazníků)

9831

18.03.2003 15:21

Jak jsem pro svou ženu sháněl sněženky

RE: Jak jsem pro svou ženu sháněl sněženky

kavol 147.?.?.?

nechce se mi to hledat, ale též bych tomu věřil, u nás je (naštěstí) chráněné kdeco ... jenže je rozdíl, když někdo zničí půlku lesa anebo si to cíleně vypěstuje na zahradě

9887

19.03.2003 23:09

Na stromech seděli mrtví ptáčkové

RE: Na stromech seděli mrtví ptáčkové

kavol 147.?.?.?

přiškvařit?

9942

21.03.2003 01:51

Na stromech seděli mrtví ptáčkové

RE: Na stromech seděli mrtví ptáčkové

kavol 147.?.?.?

Hm, také by mě to docela zajímalo ... když je nehodláte zveřejnit sám, mohl byste aspoň uvést odkazy na Váš osobní výběr, co byste doporučil z těch tisíců již zveřejněných?
Víte, jedna z věcí, o kterých se na univerzitě (přírodovědecké) člověku dostane poučení velmi brzy, je jak se "zbavit" důkazu. Kolují na to téma různé humorné skazky s praktickými ponaučeními. A jedno z nich praví, že vyskytuje-li se v textu věta ve stylu "důkaz si čtenář laskavě najde v literatuře" (která se nápadně podobá Vašemu "bylo zveřejněno") bez konkrétního odkazu na dílo a kapitolu či stránku, znamená to, že v žádné věrohodné knize se nic takového nepíše, potažmo že autor sám důkaz nezná, v tématu se příliš neorientuje a není schopen konstruktivního myšlení.
Proto prosím, nechcete-li, abychom si o Vás mysleli, že jste zcela desinformován (neřku-li zfanatisován), snad zčásti z důvodů mdlého rozumu, zkuste vzíti vážně některá doporučení pana Pelešky týkající se argumentace.

Mimochodem, tímto neříkám, že souhlasím se všemi jeho názory či snad dokonce s formou příspěvků; dovolil bych si podotknout, že některé příspěvky (nejen od p. Pelešky) v této diskusi byly dle mého názoru zralé na censorský zásah. (Censuru neschvaluji, ale pokud jsme byli ochotni akceptovat její podmínky zde svojí další účastí, pak by tyto stanovené podmínky měly být dodržovány pořád a ne jen dle jakéhosi rozmaru. Přičemž jsem měl zato, že tyto podmínky vylučují urážlivé osobní výpady...)

10063

21.03.2003 01:58

Oni tomu říkají válka!

RE: Oni tomu říkají válka!

kavol 147.?.?.?

eh, myslel jsem, že je to krásná nadsázka, ironie, humor ... ale ten člověk to asi opravdu myslí vážně [pláč]
nu doufám, že jako správný patriot půjde do Koreje v první linii, když už jaksi nestihl Irák (anebo žeby to pro Amíky byla taková "brnkačka", že si mohou I-netit z fronty? ... to snad ne, ještě by někdo vyzradil něco zajímavého z války před uhlazením na oficiální verzi )

10064

25.03.2003 13:55

Jak Michael Moore narušil kašírovanou slávu hollywoodských Oskarů

RE: Jak Michael Moore narušil kašírovanou slávu hollyw

kavol 147.?.?.?

> Po udělení Oskara bude ale ještě těžší Moora umlčet...

nebyl bych takový optimista; když jsme u těch "mediálních" osobností, například John Lennon už mlčí docela dlouho ...

10430

26.03.2003 01:18

Prezident Klaus se vyjádřil k útoku na Irák

RE: Prezident Klaus se vyjádřil k útoku na Irák

kavol 147.?.?.?

>>> Bush a USA zautocili na Irak ponevadz podporoval teroristy
>>Nějaký důkaz, zmatený "Patriote"?
>nejaky dukaz, ze ne ? zmateny Jirko

mno, měl jsem za to, že USA mají v právním řádu zakotven jakýsi předpoklad neviny, jaktože je to najednou naopak?

a mimochodem, jak byste o mě (jako jediné osobě, ať je to jednodušší, nežli pro celý stát...) chtěl potenciálně dokázat, že nepodporuju teroristy? kupou věrohodných svědků a záznamů o každé minutě těch cca 8500 dní mého života od doby, co jsem byl počat?

10503

30.03.2003 21:40

Kdo seje vítr, sklízí bouři

RE: Kdo seje vítr, sklízí bouři

kavol 147.?.?.?

>Je to smutný, vloni každý cítil s američany,

Mýlíte se; přespříliš zobecňujete. Já jsem tedy vloni s američany nesoucítil (jako s národem, nikoliv s jednotlivci postiženými tragédií). Ne každý se chová jako korouhvička...

10914

06.04.2003 13:34

Pravděpodobnost použití ZHN v Iráku je vysoká

RE: Pravděpodobnost použití ZHN v Iráku je vysoká

kavol 147.?.?.?

Nevím, proč věnujete tolik pozornosti původu těchto informací - lidé na celém světe jsou stejní ... zvěrstva Rusů na civilním obyvatelstvu jsou stejně dobře známa jako americká, čínská, zimbabwská nebo třeba česká. Pravidlo "podle sebe soudím tebe" v globálním měřítku obstojí. Nebo snad také vidíte černobíle a nechal jste se naočkovat doktrínou ruské = špatné, americké = dobré?

11369

06.04.2003 13:36

Saddám je živ a vede válku z opevněného úkrytu

RE: Saddám je živ a vede válku z opevněného úkrytu

kavol 147.?.?.?

a proč ne?

11370

07.04.2003 22:59

Saddám je živ a vede válku z opevněného úkrytu

RE: Saddám je živ a vede válku z opevněného úkrytu

kavol 147.?.?.?

>Proc se nebavim o politice, Kavol?

nikoliv, mínil jsem proč by Bushovy dcery neměly bojovat v první linii
myslímže Honza to vyjádřil relativně dobře ...
co se žoldu týče, víme dobře z minulých válek, jak "ochotně" američané umírají pro peníze - a co kdyby Saddám nabídl třeba dvojnásobnou odměnu, změnili by američtí žoldáci zaměstnavatele, co myslíte?

>Protoze si myslim, ze tomu tolik nerozumim

čemu? co všechno potřebujete znát, abyste toto téma mohl komplexně posoudit? za posledního polyhistora se považuje Leonardo da Vinci a obecně se soudí, že od jeho dob již tento titul obyčejný smrtelník získat nemůže ... takže netřeba se stydět, není-li člověk všeználkem - snad právě od toho máme diskuse, abychom si jednotlivé názory vyjasnili ...

>a nechci si hrat na neco co nejsem.

to je chvályhodné [smích]

...
>nemaji ani tolik hrdosti, odvahy, nebo cti se pod svuj nazor
>podepsat, nebo dokonce pouzivaji jmeno nekoho jineho, tak se
>nestacim divit a nekdy usmivat. To myslim staci rict o autorovi
>vic, nez kdyby pouzil treba 10 000 znaku k vyjadreni sveho
>postoje.

máte pravdu - obava o podpis svědčí o mnohém
naštěstí takových zde na Zvědavci mnoho není, většina se drží svojí identity (přičemž nepovažuji za podstatné, je-li reprezentována občanským jménem nebo unikátní přezdívkou; ale jestli chcete, "vygooglujte" si mě - nápověda: nejsem ani severský hudebník, ani ženská fantasy postava [smích] )

11462

14.04.2003 23:37

Zvědavec bude od května za peníze

RE: Zvědavec bude od května za peníze

Marek Vydra 147.?.?.?

Jsem take student v CR a kazda desetikoruna mesicne je pro mne dobra. Take delam ruzne neziskove projekty a platim je z vlastni kapsy, a neni to malo penez. Obvykle setrim i na vecerich (to navic pry prospiva zdravi [smích]
Z tohoto duvodu mne situace Zvedavce mrzi, protoze s radou clanku souhlasim; rad si je prectu, zvlaste rad, pokud koresponduji s mymi stanovisky. Nechci zde napsat, ze nebudu platit, protoze by mi to uz "nestalo za to", to je prilis tvrde, ale neco v tom smyslu.

11943

14.04.2003 23:37

Zvědavec bude od května za peníze

Zvědavec bude od května za peníze

Marek Vydra 147.?.?.?

pardon, ted jsem si teprve vsiml tech 30%

11944

15.04.2003 15:51

Zvědavec bude od května za peníze

Trochu drahá sranda ...

Atom 147.?.?.?

Pro člověka, který sem zabrousí dvakrát za měsíc, je 118/83 korun předplatného trochu drahá sranda. Tak kvalitní webzine to zase není.

Raději se snažte sehnat nějaké spolupracovíky (jak tu už někdo výše poznamenal). Určitě se najde několik lidí (v podobné finanční situaci jako vy), kteří raději večer věnují pár hodin času, než aby ubírali peníze z rodinné kasy.

Pokud chcete vybírat poplatky, dělejte to s rozmyslem. Vybírejte spíš menší částky za jednotlivé články (např. formou předplatného). Skvělá věc byly mikroplatby v sytému ILikeQ, který už ale bohužel nefunguje. To už je ale zas o něčem jiném.

12041

17.04.2003 12:05

Geneticky modifikované plodiny se staly pro US a Kanadu katastrofou

Geneticky modifikované plodiny se staly pro US a Kanadu katastrofou

kavol 147.?.?.?

Nějak jsem nepochopil, v čem že se tedy ta hrozba pro zmíněné státy skrývá ... že je to dražší? Proč je to dražší - jednotka osiva je dražší, nežli o kolik je z ní vyšší výnos?

Postrádám v článku nějaké rozumné údaje - podle mě je to jen snůška propagandistických "takypravd"...
Lidstvu nevadily genetické modifikace celá tisíciletí, proč je to najednou špatné? Pravda, dříve změny probíhaly šlechtěním, zatímco nyní jsme schopni v jedné generaci realizovat to, co dříve trvalo mnoho let, desetiletí či staletí; je třeba zamyslet se nad možným narušením přírodní rovnováhy. Ale tu už stejně nezachráníme ... králíky a kapry v Austrálii nikdo nevyhubí, znečišťování (nejen) ovzduší se jen tak nezastaví a kdoví, zda po další emerické eskapádě bude tato planeta ještě existovat ...

12245

23.04.2003 15:05

Sudetský problém budeme muset jednou řešit

Bublina

Atom 147.?.?.?

Válkou utrpěli všichni, až na několik bezohledných vychcánků. Dohadováním, kdo utrpěl víc a kdo míň, že ten měl větší zásluhy a támhle ten prý kolaboroval, se nikam nedostaneme. Žádný majetek nenahradí zničené životy a ztracené mládí. Jen se zbytečně probudí staré vášně a nenávisti.

Myslím, že celý tenhle "problém" úmyslně vyrábí několik právníků a politiků, kteří se na tom snaží vydělat. Vůbec jim nejde o spravedlnost, nebo solidaritu. Chtějí získat pro sebe moc a poslední peníze z lidí, kteří se snaží na smutnou historii zapomenout. Nenechte se oblbnout. Právě takoví tu válku (a ostatně většinu válek) vyvolali.

12633

13.05.2003 21:20

Ber, Alibabo, ber!

Ber, Alibabo, ber!

Atom 147.?.?.?

Ničení památek vůbec nevypovídá o tom, jestli je někdo hodný nebo zlý. Husiti taky likvidovali knihovny dobytých hradů a klášterů- Pouze to svědčí o tom, že dobyvatelé jsou nevzdělaní barbaři. Bez ohledu na to, jsou-li jejich cíle ušlechtilé či nikoliv.

13831

15.05.2003 15:44

Zločin policejního komisaře

Zločin policejního komisaře

Atom 147.?.?.?

Pochybuju, ze v tom clanku neni uplne vsechno. Zda se mi to prilis absurdni.
Otazka je, jestli ta sekretarka nekdy dala najevo, ze se ji takove jednani nelibi. Je docela mozne, ze v tom ze strany komisare zadny zajem o sblizeni nebyl. Treba si z ni proste delal pred ostatnima srandu. Ona si to vzala osobne a chtela se pomstit. Mozna se mu opravdu libila (o cemz pochybuju, ale mozne to je) a ona ho nedokazala poslat do haje.

Nejspis je to jen normalni nedorozumneni. Proste se dva dospeli lidi nedokazali normalne pohadat a poslat se vzajemne do prdele. Bylo by to pro oba jednodussi.

13935

18.05.2003 16:03

Kam kráčíš, Microsofte?

Microsoft vs. Linux

Větrník 147.?.?.?

Tento článek mě opravdu překvapil.Mám zkušenosti se všemi OS od Microsoftu, a všechny stojí (teda spíš furt padají) za starou bačkoru.V následujících dvou měsících budu pořizovat nový stroj, a už jsem rozhodnut nainstalovat Linux.Thanx všem lidem, kteří takovéhle články píšou a otevírají lidem oči.

14054

20.05.2003 12:22

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

umělý problém ...

Atom 147.?.?.?

Tohle zbytečné vraždění úmyslně vyvolávají politické "špičky" a různé jiné živly aby odvedly pozornost od vlastních skandálů a udržely svojí moc. Vůbec nejde o vlastní lid, víru, tradici nebo právo. Jde čistě jen o moc nad sfanatizovaným davem. A to na obou stranách.

Ptáme se, kdo za to může. Může za to přece ten, komu to prospěje - politici. Jenže to není vše. Něco takového nezvládne malá skupinka lidí. Potřebují na to další spolupachatele - lidi, kteří jim jejich propagandu žerou, byť i nevědomky. Můžem za to my všichni, kteří se proti této nesmyslné politice neozýváme. Můžu za to i já, že se tu vykecávám, místo abych zvednul prdel a šel s tim něco dělat. Sakra práce ...

14150

24.05.2003 16:36

Vyděračský terorismus je populární

zaměstnání policie

Atom 147.?.?.?

Silně pochybuju o tom, že motivem pachatele je vidina zisku. Spíš se jen snaží policii pomstít, nebo jen prostě policisty zaměstnává, aby neměli čas chytat zlodějíčky.

14348

27.05.2003 17:48

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru

Atom 147.?.?.?

Každý, kdo vychovává děti, musí umět najít správnou hranici mezi odpovídajícím trestem a zbytečným týráním. Dítě musí vědět za co je trestáno a trest musí odpovídat typu a vážnosti přestupku. A co je nejdůležitější, vždycky je nutné najít _příčinu_ špatného chování.

Prvotní příčinou nikdy nejsou násilné filmy nebo počítačové hry, nýbrž nezájem rodičů. Nikdo vám nebrání večer televizi prostě vypnout a zahrát si "Člověče nezlob se". Nebo se můžete dívat spolu s dětmi a některé scény patřičně okomentovat. Děti přebírají chování lidí, které vidí okolo sebe a zejména těch, kteří jsou jim sympatičtí.

14422

28.05.2003 15:16

Izraelci převlečeni za Kanaďany budou opět vraždit

Izraelci převlečeni za Kanaďany budou opět vraždit

Atom 147.?.?.?

Doufám, že se Kanaďani tentokrát nenechají ukecat a budou žádat odškodnění a veřejnou omluvu Izraelské vlády ...

14460

31.05.2003 00:57

Kladivo na rasisty

RE: Kladivo na rasisty

Atom 147.?.?.?

Dobrá, a když banda skinů zmlátí někoho bílého proto, že se na ně blbě koukal, je to snad menší zločin ?

14535

08.06.2003 01:05

Wrestling: kulturní fenomén současné americko-kanadské generace

Wrestling: kulturní fenomén současné americko-kanadské generace

just me - horcic 147.?.?.?

pekny clanek, dobra prace. muj nazor? koukam na to, a nejen na WWE. jsou i jine organizace, hlavne tedy v USA/Kanade/Mexiku, ale i v Evrope (Nemecko, Anglie) a pak nekolik masivnich organizaci v Japonsku. Tam se to bere jako sport a spousta veci se dela "natvrdo". A mimochodem - zapasy mistnich wrestleru v Ultimate Fightu nejsou nic neobvykleho (a vedou si fakt dobre). Malo zraneni?? Tak to o tom opravdu nic nevite... zraneni patere (i krcni, jenz nezridka vyzaduji operaci), ruzne zlomeniny, zraneni kloubu a podobne... Vse je komplikovano tim, ze wrestleri mnohdy sva zraneni prechazeji. S tim souvisi hlavne v minulosti hodne rozsirene uzivani prasku proti bolesti a s tim bohuzel i zavislost, problemy se srdcem,... (ale stavaji se i jina zraneni - treba zraneni povrchoveho razu - v organizacich jako IWA, XPW, CZW a dalsich se zapasi tzv. hardcore zapasy, kde jsou k videni veci jako - zapas se stoly (zapasnici se jimi prohazuji), staflemi (skacou z nich na sebe a hazeji se z nich), ostnatym dratem (misto provazu), zarivky (hadejte na co), napinacky (asi taky jasny), kendo hole a dalsi - dokonce existuje druh zapasu "fans bring the weapons", kde se zapasi s tim, co prinesou fanousci - vetsinou jde o ruzne "vyrobky" sestavene z vyse uvedenych veci). Dost casto se stavaji zraneni z toho, ze v mensich organizacich se delaji silenejsi veci a neni tam takova ochrana (spadnout ze 3 metru na nechranenou zem neni prijemne). Kazdopadne, wrestling boli, ale kdyz se podivate na druhou stranu - hlavne lehke vahy predvadi nekdy az neuveritelne veci. Ruzna salta, skoky a dechberouci chvaty. Ja na to koukam hlavne proto - je v tom spousta atletiky, co neni v jinych sportech. Vazne, kdo videl vykony lidi jako AJ Styles, Rob Van Dam, Low Ki, Amazing Red, Jody Fleish a jim podobni, tak pochopi. Proflakla jmena jako Rock, Hogan nebo Stone Cold Steve Austin jsou uplne jina sorta - vykony v ringu nic moc - jedou spis na image.
Tak jsem se nejak rozepsal,... koncim

14753

09.06.2003 19:57

Cesta k zákazu interrupcí se otevírá

češtino braň se !

Atom 147.?.?.?

Opravte si první odstavec ... zcela zjevně jste chtěl psát o plodech a né o plotech ...

Pan prezident nám na praktickém příkladě ukázal, jak to s tím bojem za svobodu myslí. Doufám, že to jeho voliči v příštích volbách patřičně ocení.

14781

10.06.2003 17:26

Kniha, o které byste měli vědět

... chovají se jako děti

Atom 147.?.?.?

Cikáni se většinou chovají tak trochu jako malé děti, a to s kladnými i zápornými stránkami. Prostě nedosáhnou morální úrovně "bílé většiny". Platí na ně jednoduchá pravidla, protože složitá si nedokáží osvojit. Jednají impulsivně, nedokážou ovládnout svoje chování. Nemyslí na budoucnost, žijí teď. Nedělají si větší zásoby. Neudrží pohromadě větší částku peněz a naopak si klidně půjčují na vysoký úrok. Také naštěstí obvykle nedovedou vymýšlet složité intriky - neuvidíte cikána tuneláře. Z každé rány se dokážou rychle oklepat. Orientují se především na sebe, blaho ostatních jim nic neříká - nejsou zlí, prostě jim jsou ostatní lhostejní. Prostě se chovají jako děti. Jsou mezi nimi výjimky, na které to neplatí. Naopak i mezi "bílými" jsou jistá individua, která se chovají hůř než většina cikánů.
Jako je dítě závislé na svých rodičích, jsou cikáni závislí na většinové komunitě. To se dá krásně využít. Můžeme se chovat jako moudří rodiče. Dávat jim to, co si sami obstarat nedokážou - bydlení, jídlo. A na oplátku vyžadovat plnění povinností - udržování bytu v pořádku, umyté schody a pravidelnou docházku do školy/práce. Nedávat jim do ruky peníze na nájem - sociálka může platit přímo bytovému družstvu. Vyžadovat omluvu za každý prohřešek, případně udělit odpovídající trest. Co ukradneš, musíš zaplatit - nebo odpracovat. Co rozbiješ, oprav. Nelíbí se ti to ? Tumáš chleba a vodu, zbytek dostaneš až začneš spolupracovat. Nebo se o sebe můžeš starat sám.

14808

11.06.2003 06:38

Kniha, o které byste měli vědět

Čárky ...

Atom 147.?.?.?

Můžete mi někdo vysvětlit, proč se na tomhle fóru rozmáhá móda psát mezeru před a nikoli za čárkou v souvětí ?

14822

14.06.2003 13:20

Možná přijde i kouzelník

RE: Brainwashing?

Atom 147.?.?.?

>Mne navíc zajímá, jak to měli organizované, že jen několik hodin
>po uzavření volebních místností už věděli, že PRO je asi 70%.

Prostě měli u východu z vybraného vzorku volebních místnosti člověka, který se těch lidí vyptával. Je to běžný postup pro výzkumy veřejného mínění. Je jasné že spousta lidí z těch dotazovaných se s "výzkumníkem" odmítne bavit, nebo mu nakukají nesmysly, takže o nějaké přesnosti výsledků se nedá mluvit.

14968

15.06.2003 12:20

Kouzelník se nedostavil

Žádná kaše se nejí tak horká ...

Atom 147.?.?.?

Otázka "EU ano či ne ?" se změnila na "Do EU ano, ale jak ?".

Od referenda do úplného vstupu je ještě daleko. Mezítím se změní Unie i naše vláda. Pokud se některým evropským byrokratům podaří prosadit Ústavu EU tak, jak je navržená, lidi změní názor. Když půjde do tuhého, stále ještě můžeme vycouvat.

15028

22.06.2003 21:28

Ještě k případu Opočenský

Ještě k případu Opočenský

Atom 147.?.?.?

Chybí tu jedna podstatná informace :

Věděli o tom rodiče těch dívek ?

15361

07.10.2003 13:31

Vymírejme vědecky

Sociální stát

Atom 147.?.?.?

...
Někde jsem potkal zajímavý návrh na řešení sociálních dávek :
1) Zavést pevnou částku na hlavu, "životní minimum", která stačí na holé přežití, kterou by dostával každý, ať pracuje nebo ne, po celý život. Co s ní udělá, je jeho problém. Co si vydělá navíc, je po zdanění jeho a hotovo.
2) Zrušení důchodů a většiny dalších podpor. Na přežití stačí "životní minimum", kdo chce ve stáří důchod, ať si našetří (třeba formou důchodového pojištění).
3) Místo podpory v nezaměstnanosti zavést dotované zaměstnání pro lidi, kteří by rádi pracovali, ale nic neseženou (něco na způsob hladové zdi). Mohou to být různé veřejně prospěšné práce, např. sbírání odpadků okolo silnic, opravy dětských hřišť a tak.
4) Změnit politku dětských přídavků tak, aby je dostávali ti, co se o děti opravdu starají (ať mají malé nebo velké příjmy) a né individua, která děti ráno vyhodí na ulici, k obědu jim dají kus chleba a jdou čumět na televizi. Pro sociálně slabší zavést účelové příspěvky, ale tak aby nešly přímo do rukou rodičům jako hotovost (můžou to být poukázky, stravenky, jízdenky a tak), nebo důsledně vyžadovat doklady o zaplacení konkrétních věcí.
5) Posílit osobní zodpovědnost zaměstnanců a úředníků. Za konkrétní věc musí zodpovídat konkrétní osoba, né ve stylu "katastrální úřad udělal chybu, omlouvá se a vy si to nějak vyběhejte".

...

Ono to tak úplně jednoduše nejde, ale dalo by se z těhle myšlenek vycházet. Bohužel dneska je problém v tom, že jsou to myšlenky, a myšlení socdemácká (ostatně vlastně žádná) vláda nepodporuje. Jde jí hlavně o hlavně důchodce, kteří se narozdíl od pracujících lidí většinou nudí, mají dost času mávat transparentama a narozdíl od malých dětí, o které by se měl stát starat nejvíc, mají volební právo.

20389

08.10.2003 09:53

Odpověď na některé zajímavé příspěvky za článkem "Vymírejme vědecky"

Odpověď na některé zajímavé příspěvky za článkem "Vymírejme vědecky"

Atom 147.?.?.?

...
Ono se to hezky řekne : děti uživíte už teď, musíte se uskrovnit. Jenže mateřská stačí tak na pokrytí potřeb děcka, na maminku toho moc nezbyde. Zkuste se zeptat mladých maminek se dvěma malými dětmi, jak "snadno" se jim podaří sehnat práci. Žena s malým dítětem je pro zaměstnavatele nevýhodná a z jednoho platu se rodina uživí dost špatně. Tákže spousta mladých lidí tu má nelehkou volbu : buď žít do třiceti bez dětí, rozumně si vydělat a pak založit rodinu, nebo všechno obětovat dětem a žít možná i celý život na životním minimu.

Docela se nedivím tomu, že si velmi často vyberou první možnost.

20446

20.10.2003 12:03

Odhalení plíživého orwellianismu ve Spojených státech

Odhalení plíživého orwellianismu ...

Atom 147.?.?.?

Nejhorší na tom je, že spousta z nových opatření se proti terorismu dost dobře použít nedá ... Clenové bandy z 11. září spolu komunikovali výhradně osobně. Falešné doklady na různá jména nejsou velký problém, pokud máte dost peněz.

...

Totalitní systém se "unaví a ošoupe", až když to jeho organizátoři dovolí. Jenže to už bude pozdě ...

20971

24.10.2003 10:14

Rozvod

Rozvod

Atom 147.?.?.?

Napište o tom knihu ... Vám to už asi bohužel nepomůže, ale aspon si ji pár lidí přečte a přehodnotí svůj pohled na věc. Snad si s tím i něco málo přivyděláte ...

21067

10.12.2003 18:03

Znamení šelmy

Znamení šelmy

Atom 147.?.?.?

Neni otázka jestli, ale kdy bude plošné "očipování" zavedeno. Je plýtváním sil proti tomu bojovat. Naopak je potřeba věnovat všechnu energii na zamezení zneužítí takových čipů.

22646

19.12.2003 12:35

Nový design

Nový design

Atom 147.?.?.?

Hmm, je to docela dobré, akorát s tím zkracováním řádků bych to tak nepřeháněl. Větší monitor si obvykle člověk pořizuje proto, aby se toho na obrazovku více vešlo. Někteří exoti (jako třeba já) sedí od monitoru trochu dál a rádi si nastavují větší písmo.

Lepšímu sledování řádků může pomoci jejich větší rozestup. Pokud opravudu chcete dělat široké okraje, nechte je i mezi sloupečky.

Taky je dobrým zvykem nastavovat šířku sloupců (tabulek) relativně (width="90%" atd.). Komu se zdají řádky moc dlouhé, může si pak snadno změnit velikost okna a tím je zkrátit podle svých představ.

23056

19.12.2003 19:27

Vianoce v Kanade

Vianoce v Kanade

Atom 147.?.?.?

Zajímalo by mne, kdo předtím nosil dárky, když Ježíška sem přinesli až křesťané. V Norsku prý dodnes nosí dárky koza [smích]

23083

03.01.2004 11:23

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

Martin 147.?.?.?

Neni ten clanek az zbytecne depresivni. Po tom co sem si to precetl mam pocit ze nema moc cenu zit [smích]

23663

15.01.2004 18:34

Cikáni vítězí

Zajímavé

Atom 147.?.?.?

Jen mi není jasné, proč někdo, kdo je schopen podat stížnost k mezinárodnímu soudu, si nedokáže sehnat práci a musí žít na sociálních dávkách ...

24481

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 0

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,59 Kč
Kanadský dolar
17,28 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,06 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,09 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 083,52 Kč
1 unce stříbra
585,84 Kč
Bitcoin
852 522,31 Kč

Poslední aktualizace: 14.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?