Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 33 příspěveků, 1 jméno: Arkan.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.08.2009 14:31

James Petras – Moc Izraele ve Spojených státech

RE: Až na ten češtin...

Arkan 70.?.?.?

Pokud si dobře pamatuji, Ariel Sharon nebyl nikdy prezidentem státu Izrael. Byl vším možným, ale ta nejvyšší funkce, ze které nedobrovolně odešel, byla - ministerský předseda (předseda vlády, či premiér).

198808

10.09.2009 01:24

Deset měsíců podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Dobře

Arkan 70.?.?.?

Nevím proč tady na Zvědavci pár lidí nazývá pana Stworu nacistou. Tento titul si vůbec nezaslouží.

Co UDĚLAL? Na svém webzinu uveřejnil překlad (nikoliv svůj - překladatelem byl Erik Sedláček) článku, který byl převzat z webu "Whatreallyhappened.com", který byl napsán
- na základě ověřených dat - jistým D. Cassidy.

Vzpomínám si, že v minulém roce (2008) jsem se byl autobusem z ČR podívat do polského vyhlazovacího tábora Auschwitz (Osvěčim) a při prohlídce - za kterou třeba pěkně zaplatit - mi pak průvodkyně sdělila, že ty údaje o počtu zavražděných a spálených se během let měnily (ze 4 milionů na - za mé poslední návštěvy - 1.1 milionu).

A podotýkám, že tento tábor byl největším ze všech vyhlazovacích táborů na území tehdejšího okupovaného Polska (jinde koncentrační tábory - Rakousko, Německo, Holandsko, Norsko, Československo, atd. - v pravém slova smyslu - nebyly, jen "koncentrační",, lidé tam sice umírali a stejně tak umírali v TNP, v Jáchymově, Příbramě a jiných věznicích pro převýchovu buržoasních živlů).

To že někdo zveřejní podobný článek ještě neznamená, že je nacistou. To je jen šíření pravdivých údajů (jako třeba údajů o vraždách v Katyňi).

Kde udělal pan Stwora VELKOU chybu bylo, že svým pochybováním o holocaustu (holé kosti), tj. čísle 6 milionů, napadl ten zdroj nekonečných příjmů pro stát Izrael, tu svatou, nedotknutelnou "dojnou krávu" (NSR), kterou židé od dob Konráda Adenauera již přes padesát let úspěšně "dojí". Na tom "dojení" si pár hebrejských vykuků, např. Elie Wiesel (and his family) udělalo dobrý rodinný business. Ovšem nedávno ho
jiný podvodník hebrejského původu, jistý Bernie Madoff, připravil o milíony. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě a velice "na drobno".
[chechtot] [mrknutí jedním okem]

200000

18.09.2009 21:22

Vzali nám radar

RE: Pane Stworo, děkuji

Arkan 70.?.?.?

Dnes jsem četl na Nezvědavci "vynikající" článek o tomto problému od známé politoložky Dany (před kterou pro její krásu - podle jejích slov - před mnoha lety - v 19. století - klesali muži na kolena - museli být asi slepí - hlavně ti námořníci z Hamburku). Tím, že jste tuto osobu "vyhodil" ze svého Zvědavce, jste přišel o významnou politoložku světové úrovně, něco jako Ariannu Huffington nebo Baba Wawa a.k.a. Barbora Walters. Vělíkaja ošíbka. Jen pro Vaši informaci tento "hluboký" politický rozbor situace přináším i pro čtenáře Zvědavce včetně všech překlepů

Re: Obama zmenil obranny plan pro Cesko a Polsko
Autor: Dana 09/17/2009 1:12pm
Politici ve Spojenych Statech jisre vi a znaji pomery v Cesku a Polsku natolik, ze zvazili situaci a rozhodli se jednat pragmaticky.
Cesi se ukazali jako nespolehlivi spojenci, bohuzel, a tak tento fakt a take to, ze se musi okrojit vojenske vydaje, jiste ovlivnilo rozhodnuti.
Ono neslo jen o americky radar v Brdech, ale o prosazeni americke pritomnosti v CR, bilateralni smlouvu, coz si zrejme mnoho lidi nepralo.
Nechteli umoznit americkemu vlivu, utapejice se v mylne predstave, ze by jim to nejak ubralo na statni suverenite. Jako by nejakou meli, s ceskou strategickou pozici a na tak malem uzemi. To byli ti naivni, komuniste vsak na vliv Ameriky pohlizeli jako na ztratu vlivu byvaleho Sovetskeho Svazu.
Ja jsem si velmi prala, aby se v CR americky radar postavil prave kvuli tomuto spojeni s USA, protoze EU je v dnesni forme nestabilni, nerozhodna a jsou v ni staty, ktere jsou na socialisticke ceste. A Rusko by se muselo vzdat virtualni kolonie.
Zrejme prisla vhodna doba, myslim, ze Obamova politika je jen prostredek ke strategii, kterou on provadi velmi ochotne a nakonec i v zajmu USA.
Ustoupeni Rusku to ovsem je, a doufejme, ze to prinese americanum nejake vyhody.
Je dosti zneklidnujici, ze se USA s Ruskem dohodly, protoze to klidne muze znamenat, ze se spouji proti nekomu tretimu. Takova spoluprace je casto z nouze cnost. V tom pripade Iran je o hodne nebezpecnejsi, nez jak nam to vlada presentuje a Obamnovy dialogy a verejne usmirovani neuspely.

Myslím, že k takovému článku není zapotřebí komentáře.

200714

19.09.2009 02:02

Vzali nám radar

RE: To je nadeleni

Arkan 70.?.?.?

Soudruhu Semeráde, naše strana a vláda, resp. dnes již jen - bohužel - naše strana, (ještě nevládneme, ale z dolů jde plamen a dým, jak už říkal Petr Bezruč a zase budeme vládnout)je mocná a o soudruhy Tamáše a Bednáře se postará. Naše strana se o takové věrné soudruhy dokáže vždy postarat a zase jim zajistí, s pomocí sovětských soudruhů ze sovětského velvyslanectví, nějakou tu "trafiku" nebo dokonce místo v parlamentu. A navíc, soudruhu, nezapomínej, že americký imperialismus je nevyzpytatelný a vždycky se najde něco, co se nám nebude líbit a proti čemu je možné protestovat (Irák, Afganistán, Izrael, Gruzie atd. .

200728

20.09.2009 15:43

Vzali nám radar

RE: To je naděleni

Arkan 70.?.?.?

Naprosto s vámi souhlasím, vážený ProRK. Měli bychom Tamáši a Bednářovi poděkovat a řekl bych to slovy básníka, "...poděkování a lásku Vám, kéž zněly by jak zvony, vždyť já ne sám, jsou nás již miliony. Však se Vám jednou vyrovnáme, teď aspoň poděkování Vám posíláme.....". (Ten "Vám" byl v té době velký a nezapomenutelný vůdce J. V. Stalin).

Tady nejde o žádné "ulejvání", to co dělali Tamáš s Bednářem a stovkami dalších lidí, to byla velice důležitá politická práce, která přinesla jak kladné tak i záporné výsledky. O kladných jste mluvil, o těch negativních teprve teď začínají občané té oblasti mluvit. Obcím byly slíbeny tučné subvence, pak padla vláda, přišla krize a z těch slibů nebude nic.

Spousta akcí se totiž v té době rozjela (např. plánování vodovodu, kanalizace, nové komunikace, atd. - byla toho celá řada) a teď utrum a zpět do kadibudky. [mrknutí jedním okem] Navíc má řada malých obcí i velké dluhy. Rádara nebúdět i děneg tóže něbúdět a zimój móžet byt´dáže opjať GÁZA něbúdět, jen ta palestinská. Zatracená práce. [chechtot]

200826

10.10.2009 15:02

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Zlí Izraelci versus hodní Arabové?

Arkan 70.?.?.?

Mám takový špatný dojem, že si trochu protiřečíte. Stát Izrael nebyl ustanoven Američany, nýbrž plán rozdělení Palestiny byl rezolucí č. 181 schválen na Valném shromáždění OSN 29. 11. 1947. Pro schválení bylo zapotřebí dvoutřetinové většiny (tj. států hlasujících) a tak se podařilo nakonec tuto dvou třetinovou většinu dát dohromady. Zadarmo to nebylo, ale tři země Haiti, Libérie a myslím že i Filipíny se nakonec daly přemluvit a hlasovaly pro. Konečný výsledek byl 33 vs. 13 (10 abstencí) a tím byl vytvořen stát Israel. Pro hlasoval i SSSR, USA, Francie, jenom Velká Británie se hlasování nezúčastnila.

Když se podíváte na tu původní mapu rozdělené a schválené Palestiny, tak musí být každému jasné, že z vojenského hlediska takové rozdělení nebylo udržitelné. Někdy dvě oddělené izraelské oblasti byly spojeny jen silnicí. Ale židé si řekli, že lepší je vrabec v hrsti nežli holub na střeše a že se to jako obvykle nějak vykrystalizuje. A k tomu také došlo, po několika vítězných válkách z původních 1 890 dunamů (km2) na dnešních přes 20 000 dunamů (km2).

Pokud jde o ty muslimské maniaky, ty k nám bude tahat EU, resp. určovat každému státu jisté kvóty, pokud bude Lisabonská smlouva schválena ve své dnešní podobě. Když mluvíte o tom multikulturalismu, už to slovo multi znamená mnoho, takže stát, který podporuje multikulturalismus (stát "politicky korektní", stát "kocábovský") nemůže současně provádět politiku apartheidu, to se vzájemně vylučuje.

202169

10.10.2009 21:01

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Ropa za Euro

Arkan 70.?.?.?

Dubai to opravdu dělá, buduje sněhové sjezdovky, přístavy pro turistické lodě, palmové ostrovy, přepychové hotely, dálnice (které vedou nikam, nebo do pouště), rozšiřuje letiště, atd. Můj spolužák tam se svou manželkou byl a nemohl si Dubai vynachválit.

Dubai se také následkem těchto - podle vás - nesmyslných projektů stává i velice atraktivním turistickým centrem. Možná, že si uvědomují, že jedou ta ropa dojde a PAK CO? Lepší rozvinutý turismus, dokud na to máme, než se vrátit zpět k datlím a velbloudům.

Možná, že se chtějí zbavit přebytečných dolarů, ale spíše bych si myslel, že myslí na budoucnost.

202182

11.10.2009 18:03

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Ropa za Euro

Arkan 70.?.?.?

Velice pochybuji o tom, že by Čína měla takové dolarové zásoby, aby si mohla koupit Kalifornii. Pokud jste nikdy v Kalifornii nebyl, tak nemáte ani představu o tom, jak bohatý stát to je, co všechno tento americký stát produkuje. Kdyby byla Kalifornie samostatná, tak by - podle hodnocení ekonomů - její GNP představoval šestou či sedmou nejsilnější ekonomiku světa. Takže tolik peněz zase Čína - ještě - nemá.

202228

17.10.2009 22:12

Argentinská doga – víc než jen pes…

RE: Jsem zlý člověk

Arkan 70.?.?.?

Nejste zlý člověk, protože už kdysi dávno jeden filosof řekl, že člověk, který nemá rád psy a děti, nemusí být zlým člověkem.
Je docela možné, že máte v rodině nějaké čínské, korejské či vietnamské předky (nebo tyto země vaši předci navštívili) a tudíž váš přístup ke psům je odlišný od současného evropského přístupu.

Pes či kočka jsou v jihovýchodní Asii považování za zdroj potravy. Jídla jako korejský boshintang, vietnamský tit cho nuong, nemluvě o čínských specialitách, např. gou rou atd., jsou v těch nejteplejších dnech léta požívány - hlavně muži - skoro jako lék, pro snížení teploty těla a zvýšení sexuality.

Zadejte si do googlu hesla typu "bosintang", "nureongi" a dozvíte se zajímavé věci o psích a kočičích hodech. Přeji, "Dobrou chuť".

Osobně si nejsem tak docela jist, že jsem za svých toulek jihovýchodní Asií neokusil "chutného psíka", ale je to docela možné, že to nabídli i cizinci. Mimochodem za Protektorátu, hlavně ke konci války, to mi vyprávěl můj táta, spousta lidí, zejména těch chudších, jedla psy a kočky (chutná to, když připraveno na česneku, skoro jako králík).

202745

18.10.2009 15:36

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Ve srovnání s tím,

Arkan 70.?.?.?

co Němci bývali v minulosti, bych souhlasil s tím, že jsou mírumilovní. Stejně tak mírumilovní jsou dnes i Japonci. Kdyby se spojenci chovali vůči poraženým národům jako se chovali po skončení I. světové války (velké reparace, zabírání území apod.), tak jsem si jist, že by se opět objevilo nějaké nacistické, fašistické hnutí.

Dovídám se od tebe, Méďo-Béďo, zajímavé informace. Za I. světové války Německo totiž nebylo nikdy vybombardováno. Na druhé straně je možné říci, že anglická města, např. Londýn, Ipswich, Dover atd. bombardována byla. Němci k tomu využívali Zeppeliny, které v průběhu I. světové války neustále zdokonalovali a zvyšovali jejich nosnost. Za tu dobu bylo na Anglii shozeno několik desítek tun bomb nejrůznějšího druhu. Ke konci války už Němci nebyli tak úspěšní, protože se zlepšila kvalita protileteckých kanonů, byly zavedený světlomety, pozorovací stanice, skoro jako za II. světové války (kromě radarů). Dokonce i dva "primitivní" německé bombardéry hodily pár bomb na Anglii v roce 1917-1918.

Pokud jde o bombardování bývalé Jugoslávie, byla to NATO akce, takže každý člen této organizace musel přispět svou troškou do mlýna, včetně ČR. A Němci, ti měli bohaté zkušenosti z bombardování Jugoslávie, jen oprášili staré mapy a obnovili"slávu" německé Luftwaffe.

O nějakých krvavých masakrech izraelských Arabů jsem nikdy neslyšel. Kdyby k tomu opravdu docházelo, tak by se jistě snažili přestěhovat se do West Bank nebo do Gazy a Izraelci by to jistě uvítali. Zatím jsem ale žádné fronty na přechodech neviděl a právě naopak, díky lékařské péči, školství, možnosti zaměstnání, podnikání se vesele rozmnožují k malé radosti Židů. A takoví Drúzové dokonce posílají své syny, aby sloužili v izraelské armádě. Kdyby k takovým "masakrům" a "genocidě" docházelo ve varšavském ghettu, to by si židé libovali.

202773

18.10.2009 18:15

Pod terorem trpaslíků

RE: Nebudu to rozpitvavat cele.

Arkan 70.?.?.?

Opravdu to nerozpitvávej, Bartošku, ale měj na paměti, že v USA má každý stát dva senátory (bez ohledu na velikost, což považuji za hloupost; srovnej Delaware s Kalifornií). Největší zastoupení v americkém senátu má ovšem "51. stát USA", zvaný state of Israel, ten těch senátorů Kohnů a Roubíčků tam má nejvíce.

202789

20.10.2009 21:17

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Jedine reseni

Arkan 70.?.?.?

Grand Mufti, "Velký Mufti" jeruzalemský, o kterém se, Ksiphiasi, zmiňujete, byl v té době jistý Mohammed Amin al Husayni. On tuto funkci, jakéhosi lepšího domovníka (kostelníka) islámských posvátných míst v Jeruzalémě (např. ta mešita Al-Aqsa) zdělil po svém otci, zkrátka a dobře, bylo to v rodině. Kromě posvátných islámských míst se Amin al Husayni již od samého začátku míchal i do politky a byl jedním z předních podněcovatelů (iniciátorů) protižidovských bouří, které Arabové organizovali vůči místním židům (od roku 1929 skoro - s přestávkami - neustále). To byl jeden z hlavních důvodů pro vznik židovských obranných jednotek Haganah.

Nelíbilo se jim totiž, že židé vykupovali stále více a více palestinské půdy od velkých arabských majitelů půdy (ti málokdy byli v Palestině přítomni, většinou si užívali života v Bejrutu či Damašku) a tito židé dokázali prací z těch mnohdy močálů, polopouští vytvořit úrodná pole, sady, zeleninové zahrady, pastviny apod. a měli i takovou drzost, že prosperovali - na rozdíl od Arabů.

V roce 1937 měli už i Britové dost jeho "mimokostelnické" činnosti a tak milý Grand Mufti musel prchnout z Jeruzaléma do exilu (Káhira, Damašek) a odtud pak navazoval styky s představiteli Třetí říše a nabízel jim "arabská" řešení židovského problému. Setkal se i s Hitlerem, ale žádným pobočníkem HItlera nikdy nebyl. Pomohl ovšem alespoň duchovně vytvořit v Bosně a v Chorvatsku 13. SS Waffen divizi z bosenských a chorvatských muslimů; myslím, že se to jmenovalo Handschar. Podobným způsobem se později vytvořily i albánské muslimské SS jednotky.

Tyto jednotky pak byly zařazeny hlavně do bojů s jugoslávskými partyzány, ale brzy se ukázalo, že jejich vojenská bojová hodnota byla velice nízká. Krutost jim ovšem nikdy nechyběla a zvěrstva, které tyto jednotky prováděly na místním obyvatelstvu hnusila i otřelé německé SS divize. Ke konci války se celá ta divize rozpadla, protože těch muslimských zběhů bylo prostě moc.

202902

20.10.2009 22:09

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Základní rozdíl mezi tzv. spoluprácí židů a nacistů, Arabů a nacistů

Arkan 70.?.?.?

je, Bartošku, v tom, že židé se snažili zachránit své souvěrce za každou cenu a byli ochotní se spojit i s čertem, aby toho dosáhli. Proto také, to co tvrdíte o Eichmanovi a Kastnerovi je pravda. To co bylo pro židy (sionisty, když už chcete) důležité, byla záchrana židovského obyvatelstva (v tomto případě maďarských židů), neboť v té době již židé dobře věděli, že odsuny maďarských židů znamenají smrt ve vyhlazovacích táborech v okupovaném Polsku (Osvětim-Březinka, Treblinka apod.) Peníze, šperky, zlato evidentně nebyly žádným problémem. Arabové se na druhé straně snažili židy vyhubit. Vyhubit a zachránit - to jsou dva rozdíly.

Ze stejného důvodu byli ochotní "spolupracovat" s nacisty i členové teroristických skupin Irgun či Lehi (Lohamei Herut Israel) - tzv. Šternův gang. Šlo jim o záchranu židů, se kterými počítali na tzv. "aliyah" (ať už legální nebo ilegální - aliyah bet) čili návrat do budoucího Izraele, o jehož vytvoření v té době neměli žádné pochybnosti.

Do dnešního dne přežívají zbytky těchto teroristických skupin na Nezvědavci pod jménem Leho-mei Herut USA, neboli Lehův gang (Rozhodnutím strany veterinární doktor Ferdinant Lichlštejn, Ben die Hure, Ungrofin z hongongu a další). Nicméně je jich podstatně méně než jich bylo v Irgunu či Sternově gangu a navíc nejsou ozbrojeni.

Pamatuji se, že jednou Golda Meír - ministerská předsedkyně státu Izrael - řekla, když byla kritizována, že kupuje zbraně pro Izrael od evidentních nepřátel, "Budu nakupovat zbraně od samého ďábla, když to zachrání stát Izrael".

Též se mýlíte, že by v té době docházelo k masivním přistěhovaleckým vlnám sionistů, Britové velice pečlivě kontrolovali, kolik židů se smělo v té době přistěhovat do Palestiny (i když třeba říci, že židé švindlovali). K masivním přistěhovaleckým vlnám docházelo až v roce 1947,1948 a 1949 a pak v 70. a 80. letech přistěhováním židů, položidů, nežidů ze SSSR.


Pokud jde o Golany, ty jsou okupovány "nelegálně" stejně tak jako Východní Prusko je do dnešního dne okupováno Ruskem. Račte si uvědomit, že vítěz rozhoduje o tom, co je legální a co je nelegální. V případě Východní Pruska to bylo SSSR - a Němci do dnešního dne ani nepípnou (a že to území bylo německé po staletí, dnes je zdevastovaná země), v případě Golan to byl Izrael, který zvítězil. Kdyby nezvítězil, tak by židé i Židé byli zahnáni do moře. To už se v té oblasti několikráte stalo, naposledy za Napoleona, který nechtěl živit tisíce zajatých Mameluků, tak je nahnal do moře a moře vyřešilo jeho problém.

202907

20.10.2009 23:16

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Avigdor Lieberman

Arkan 70.?.?.?

není v žádném případě Rus, je to žid narozený v Kišiněvu, Moldavské sovětské republice. Dnes už se to jmenuje snad Moldova, ale nikdo tuto "entitu" neuznává. V roce 1978 celá rodina provedla tzv. "aliyah" (tj. přestěhovala se, resp. přijela do Izraele jako tisíce dalších židů, položidů z SSSR)

Jako každý "oleh" sg. (olim pl.) čili nový imigrant židy i Židy reprezentuje. Jako ministr pochopitelně stát Izrael reprezentuje, ale podobně jako kdysi Ariel Sharon, je velký rozdíl mezi jeho proslovy a konečnými skutky celé izraelské vlády. Ariel Sharon měl též "silné" řeči, ale nakonec vyhnal násilím za pomoci izraelské armády všechny izraelské osadníky z pásma Gazy. A některé ty kibucy byly v Gaze založeny na legálně zakoupené půdě ještě před vznikem státu Izrael.

Domníval se, že tím uspokojí Palestince, ti si to ovšem "vysvětlili" jako slabost Izraelců; nejprve rozkradli a zničili co se dalo z těch skleníků, zavlažovacích zařízení, které tam po Izraelcích nepoškozeny zůstaly - místo aby se věnovali pěstování zeleniny, ovoce atd. a tak zvýšení pracovních příležitostí pro Palestince - a navíc pak opět začaly padat stovky raket na stát Izrael, což pochopitelně - když pohár přetekl - vedlo k vojenskému zákroku v prosince 2008.

202913

21.10.2009 01:07

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Kdyby ta výkonná čerpadla byla vyráběna třeba v Zimbabve,

Arkan 70.?.?.?

tak by to židé kupovali v Zimbabve (která tehdy neexistovala), židům šlo o přežití a tak využívali kterýchkoliv zdrojů. Můj příspěvek nebyl nějaký nenávistný blábol, nýbrž jen realistický pohled na tehdejší situaci. Kromě těch čerpadel z Německa, z Francie a Anglie, importovali židé též eukalypty z Austrálie, stromy, které pijí vodu jako Češi pijí pivo. To že Grand Mufti nenáviděl Brity je sice pravda, ale daleko více nenáviděl židy. Britská okupační správa ničila nejenom domy Arabů, ale i židů. To samé provádějí dnešní Izraelci Arabům, pokud jsou to teroristé.

Haganah nebyla vytvořena na vraždění Britů, nýbrž jen na obranu židovských osad (kibuců, mošavů a židovských měst), Haganah byla obranná organizace, čas od času ji Britové cvičili a vyzbrojovali, někdy ji zase pro změnu pronásledovali, věznili a dokonce i některé členy popravovali. Je zajímavé, že za II. světové války se pak přes 30 000 židů (v Palestině) dobrovolně přihlásilo do britské armády, na rozdíl od Arabů. Pochopitelně že ta služba v britské armádě nebyla jen z lásky k Velké Británii; Haganah se dostalo vojenského výcviku, ovládání zbraní, výrobě výbušnin, atd. a tyto zkušenosti se po skončení války židům velice hodily.

Organizace, které byly mimo dosah Haganah, Šternův gang a Irgun, to byly ty organizace, které nesmiřitelně bojovaly proti Britům, Arabům ale i Haganah. I Ben Gurion po vzniku státu Izrael krutě zasáhl proti Irgunu (viz případ lodě Atalena) a po založení státu Izrael byly obě teroristické organizace rozpuštěny a někteří členové včleněni do nové izraelské defensivní armády.

Později, když Izraelce přešla ta prvotní euforie došlo i ke zvolení bývalých teroristů, např. Yitzak Shamir nebo Menachem Begin za ministerské předsedy.

202916

21.10.2009 12:18

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Avigdor Lieberman

Arkan 70.?.?.?

je žid v SSSR narozený. Jeho původní jméno (přepis z ruštiny) bylo Evet (Yvette) Lvovič Liberman. Nepoznal jsem Rusa, který by se jmenoval Evet Lvovič, Lev Mojsejevič či Lev Abrámovič. Takový Lev Davidovič Bronštejn (a.k.a. Trockij) to byl také podle vás veliký Rus. Jak Liebermanův otec tak i matka byli židovského původu. Už tato skutečnost by je za Protektorátu vyloučila z možnosti dostávat potravinové lístky. Lieberman dodnes mluví a píše rusky, rumunsky a nyní i anglicky a hebrejsky.

Do státu Izrael se přestěhoval v roce 1978, bylo mu dvacet let, a hebrejsky vůbec neuměl. Když se člověk narodí může se naučit kterýkoliv jazyk na světě, postupem času - jak se hlasivky vyvíjejí a stárnou - tato schopnost se snižuje (a pokud nemáte velice dobrý hudební sluch, nikdy nebudete mluvit jako rodilý mluvčí). Proto také, ačkoliv se za těch jednatřicet let hebrejsky naučil, nikdy nebude mluvit jako tzv. rodilá "Sabra". Nakonec i velký Josef Vissarionovič mluvil do konce svého života se silným gruzínským přízvukem.

To že je dnes ministrem, to - bohužel - z něj reprezentanta státu Izrael dělá. Je přece jenom rozdíl, když něco prohlásí ministr zahraničí nebo když podobnou blbost řekne František Vomáčka v hospodě IV. cenové skupiny. Naštěstí izraelská politika není rozhodována jedním člověkem, ale je to rozhodnutí kolektivní. O tom ještě dávno před založením státu Izrael rozhodli zakladatelé nového státu, protože si uvědomovali nebezpečí, které představovali extremisté. A těch tam v Palestině měli hezkou řadu.

202932

22.10.2009 16:13

Pákistán začíná stále více pociťovat nadvládu Američanů

RE: Překlad anglicky psaných názvů

Arkan 70.?.?.?

Ještě bych opravil to sloveso "dozorovat". To v jazyce českém neexistuje, ptal jsem se na to i v Ústavu pro jazyk český (kde mám svůj kontakt) a bylo mi to potvrzeno. Nahradil bych to slovesem - dohlížet nad, možná i kontrolovat, např. jak jsou tyto peněžní dary, zahraniční pomoc, utráceny, rozdělovány, přerozdělovány, apod. Za nynějšího vládce, vdovce po nebožce Benazir Bhutto (tzv. Mr. 10%), jako obvykle půjde 10% do jeho hluboké kapsy. Nicméně 90% by mělo zůstat Pakistánu na spravedlivé přerozdělení. [chechtot]

202997

22.10.2009 20:57

Pákistán začíná stále více pociťovat nadvládu Američanů

RE: Za komunismu

Arkan 70.?.?.?

užívala spousta slov, např. "dodávkovat", vydodávkovat" anebo "předvydodávkovat", ale většinou se psalo docela slušnou češtinou, zejména v novinách, kde měli své korektory.

Ale po textilní revoluci dostává čeština opravdu zabrat, viz - region, kauza, vlastní profilace, vstupní informace, vypovídací hodnota, alimentovat, v obecné rovině, celodenní rauš, podvazující růst, dehonestovat, vyupřesnit, dovyspecifikovat, sebestřednost, ventilovat, luxace, merkuriální důvody, v sekvenci věcí, bonitní klient, politické spektrum, koncedovat, indicie a dílčí závěry, mít vazbu na, atd. To snad pro ilustraci stačí, abych zase nebyl příliš OT.

203010

22.10.2009 22:36

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

RE: Čertíku-Bertíku, ty si vždycky vybereš jednu

Arkan 70.?.?.?

větu z mého příspěvku a na tom postavíš svůj argument. Já znám historii celé té rodiny, resp. klanu, Al Husayinů už od dob, kdy jsem pracoval skoro dva roky v Syrii, tj. B.C. a B.I. (before computer, před počítačem a before internet, před internetem). V arabských zemích je funkce Grand Mufti(ho) uznávána, nakonec je to druhé nejposvátnější místo (po Mekce) islámského náboženství.

Klan Al Husayinů (někdy psáno Husseinů) byl jedním z nejbohatších latifundistů v Palestině (Judea), a již od poloviny devatenáctého století byl v Jeruzalémě tak říkajíc vždy "u vesla". Jeden starosta Jeruzaléma z klanu al Husayinů byl po smrti následován dalším starostou ze stejného klanu, někteří se stali Grand Mufti, někteří byli zase otomanskými vladaři obviněni ze zrady a sesazeni, tak jak už tomu za otomanské nadvlády v arabských zemích bývalo.

Ale nejenom v zemích arabských, ale i v zemích československých, viz např. osud generálního tajemníka KSČ soudruha Rudolfa Slánského a jeho "bandy" zrádců, titoistů a zaprodanců, mimochodem také většinou židovského původu.

Mohammedu Ali al Husayni se dostalo nezvykle dobrého vzdělání, jak v turečtině, tak i ve francouzštině, za I. světové války dokonce sloužil i v otomanské armádě a jeho celý život byl velice pestrý. Po válce, kterou Otomanská říše prohrála, se pak věnoval politice, což v tehdejší době znamenalo být arabským nacionalistou a židobijcem. To že byl do této funkce jmenován Brity (nezáleží na tom, že to byl žid Herbert Samuel), tehdy byli Britové pány Palestiny a kdo jiný by mohl do takové významné funkce "strážce" církevních muslimských památek někoho jmenovat. A Britům se zdál Mohammed Ali al Husayni jako vhodný kandidát, vzdělaný nejenom v islámském náboženství, ale i člověk, který měl i quasi evropské, světské vzdělání, jako vhodný kandidát a navíc byl i navržen jako kandidát jedním z nejsilnějších jeruzalémských klanů.

To že ho nazývám lepším kostelníkem neznamená, že neměl na pologramotné arabské obyvatelstvo velký vliv. Grand Mufti je Grand Mufti, stejně tak jako papež je papež, autorita pro katolíky. To že získával bohaté sponzory mne vůbec neudivuje, stejně tak jako skutečnost, že rabín Goren chtěl behem šestidenní (to má dvě n) války stejnou mešitu (chrám Al Aqsa) vyhodit do vzduchu. Vyhodili ji do vzduchu?, nevyhodili, protože rabín Goren o takovém důležitém rozhodnutí NEROZHODUJE. O tom rozhoduje kolektivní vláda státu Izrael.

203014

24.10.2009 13:13

Hodlá Amerika napadnout do 3, 4 let Rusko?

RE: To budou nejake lacine, nejspis pojizdne zakladny.

Arkan 70.?.?.?

Co mne překvapuje, že na tom serveru Pravda.ru si nedali trochu více práce s vyhledáváním informací o amerických základnách v zahraničí. Ale jak už se kdysi říkalo, "nět pravdy v Izvěstiji, i nět izvěstiji v Právdě".

Pak by se dozvěděli, že v Rumunsku už existují dvě základny, jedna je poblíž města Constanza u Černého moře a jmenuje se Michail Kogelniceau base a ta druhá, trochu vzdálenější od civilizace je Babadag(u), (Babadag training area), to je takový vojenský prostor Libavá či Boletice, na které si důvěrně pamatuji z vojenské služby v ČSLA.
Rumunsko podepsalo v roce 2005 smlouvu s USA a povolilo výstavbu těchto základen (nikoliv zadarmo, to se rozumí). V Rumunsku asi nemají mnoho Tamášů či Bednářů, komunistických starostů jako v ČR.

A v Bulharsku, tam se začala budovat základna - opět něco jako vojenský prostor Libavá (pochopitelně o něco luxusnější) poblíž Novo Selo, výstavba začala koncem roku 2008 a základna má být větší než základny v Rumunsku.

Američané mají své vojenské základny (součástí kterých jsou i miniaturní Guantánama, např. Rumunsko, Bulharsko) v celé řadě zemí, v Evropě (např. i v Srbsku), v Asii (v různých těch -stánech), Japonsku a Jižní Koreji, na Blízkém východě, v Latinské Americe, no prostě všude, kde by mohlo dojít k "ohrožení" zájmů USA.

Těch 50 či 60 dodatečných milionů, jak už tady pan Pražák psal, to by tak vystačilo na vybudování skautského stanového městečka, k čemuž zpočátku docházelo v Iráku a Afganistánu a myslím, soudě alespoň podle fotografií, americká armáda v nich dodnes v těchto oblastech bydlí). Nakonec i Židé a Palestinci žili léta ve stanových táborech v letech 1948 až 1954. Někteří Palestinci v nich žijí dodnes.

203104

26.10.2009 22:50

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Nebylo toho uz dost ?

Arkan 70.?.?.?

Souhlasím s vámi, že články, které jsou uveřejňovany v poslední době na Zvědavci, to "trochu" přehánějí a jen nahrávají lidem, kteří do dnešního dne žijí v "duchu" socialismu.

Nevím, kdo by měl v dnešní době globalizace zájem na tom útočit na Rusko či Ameriku. To že budou lokální konflikty, to se nedá už prostě změnit, ty byly, jsou a budou. Taktéž obviňování farmaceutických společností, že úmyslně vyrábějí vakciny proti H1N1, které mohou lidem jen uškodit je nesmysl. Pamatuji si na ten poslední "průser" s lékem zvaným Vioxx, ten téměř položil jednu farmaceutickou společnost. A která farmaceutická firma má zájem na svém zániku.

Ten jejich výzkum, do kterého investují miliardy dolarů, má za cíl vynalézt vakciny, léky, přístroje, a jiné lékařské zařízení, které mohou pomoci lidem (kteří se dnes dožívají vyššího věku), mužům, ženám, novorozencům, atd. Pochopitelně, že očekávají nějaký finanční návrat za své investice, to by nemělo nikoho překvapovat (nakonec ani kuře zadarmo nehrabe), ale že by něco dělali za účelem úmyslného poškození pacientů, to ani náhodou, to je zase nějaká hloupá konspirační teorie.

Máte též pravdu, že doby středověkých hladomorů v Evropě jsou již za námi. V Evropě a zejména v Severní Americe nenechají člověka zemřít hlady (bohužel), na to jsou zákony, v případě onemocnění, úrazu, člověka též nenechají zemřít. Je povinností nemocnic takového člověka ošetřit, a to i když jde o evidentně ilegální mexickou těhotnou ženu, která se do USA přebrodila přes Rio Grande, a když nemá na zaplacení musí pak nemocnice vymáhat peníze od státu či provincie. A pokud stát, např. Kalifornie, nevybere od daňových poplatníků dost peněz, tak si vypůjčí nebo vyhlásí bankrot (což už stalo v několika USA městech). A nějaké ty povídky o milionech Američanů, kteří ztratili své domovy (předražené domy, na které neměli v první řadě a v žádném případě, na základě přiznaných příjmů, získat hypotéku), těch je tu skutečně několik stovek tisíc, ale nějaká stanová města bezdomovců u všech měst jsem nikde neviděl. V USA a v Kanadě se také v zimě nedá všude stanovat. Zkuste přezimovat ve stanu v Severní Dakotě za -30°C.

Já věřím, že Amerika se zase z krize vyhrabe, jako v minulosti, protože dnes už přece jenom je situace odlišnější od třicátých let či od let po skončení války Severu proti Jihu v 1865.

203312

27.10.2009 13:16

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Nebylo toho uz dost ?

Arkan 70.?.?.?

To mi pochopitelně neušlo, vím, že např. farmaceutická firma Smith-Kline-French (podobně jako Upjohn a další) takovou "dohodu" o právní imunitě s ministerstvem zdravotnictví podepsala. Bylo to také částečně na nátlak MZ, které chce být připraveno na pravidelnou podzimní chřipkovou sezónu. Ale to je jen výjimečná situace, farmaceutické firmy běžně vždy platily vysoké pojištění pro případné "průsery".

Americké zdravotnictví je tak drahé, protože lékaři a nemocnice si musí kupovat drahé pojistky proti zodpovědnosti. Z tohoto důvodu vás také posílají s každým prdem na řadu dalších testů, jen aby měli důkaz o tom, že nic nezanedbali. Jedním z důvodů, proč jsou americké léky daleko dražší než v Kanadě je reklama. Pustíte si večer zprávy, tak každých 7 či 8 minut uvidíte dvě či tři reklamy na nové léky, na nadýmání, na erekci, na vysoký krevní tlak, na vysoký cholesterol atd. V časopisech, např. Time, je každých šest stránek reklama na nějaký lék, ale nikoliv na půl stránky, hned na dvě či tři. Kolikrát se sám sebe ptám, kdo ty časopisy vlastní.

Nicméně i přesto všechno nevěřím, že by farma firmy záměrně vyvíjely něco, co by mohlo škodit pacientům. Někteří lidé z nich dělají opravdu zlé kapitalisty, kterým jde jenom o zisk. Jak už jste psal, nyní nastupují do důchodového věku silné poválečné ročníky a tak bude pacientů na léčení i vyléčení v blízké budoucnosti dostatek pro všechny firmy.

To že někdy při vývoji nového léku dojde k překvapivému výsledku, to už se mnohokrát stalo. Poslední takový případ je Viagra (původně určená na nějaké srdeční či krevní choroby) a pak se zjistilo, že to má blahodárný vliv i na erekci. Na srdce a na krev je tu už spousta léků, ale na EREKCI, to je z jiného soudku. To je zlatý důl pro vynálezce. Potíže s erekcí má po určitém věku většina mužů a tak kromě Viagry (Pfizer), přišla zanedlouho i konkurenční Levitra, Uprima a takový král všech těch pilulek CIALIS (Eddy Lilly), víkendový zázrak. Není to lahoda, takhle se "profitabilně" zmýlit.

Minulý měsíc jedno číslo časopisu Time bylo věnováno Detroitu. Viděl jsem ty fotografie vybydlených baráků, zničených továren, zpustošených parků, atd. a četl i důvody proč k tomu došlo. Takových měst jako Detroit, měst s jedním hlavním průmyslem, už v Americe bylo. Když ten průmysl zkrachuje, nebo zlato se vytěží, asbestos se nesmí používat, pak takové město musí nezbytně zahynout. Ale to ještě neznamená, že nemůže dojít k oživení, k gentrifikaci, i to už jsem tady viděl a zažil. A pokud jde o ty miliony opuštěných domů, nebuďte jako Richard Král, který občas také rád přehání. Jak kdysi zpívali V+W, "Až nás půjdou miliony, všichni proti větru....", tak zlé to ještě není.

203349

27.10.2009 20:47

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Nebylo toho uz dost ?

Arkan 70.?.?.?

Ignac Zemmelweiss, to už jste si nemohl vymyslet něco blbějšího. A to jste si vymyslel sám, nebo vám v tom někdo pomáhal?
Je docela možné, že jsem naivní, narodil jsem se v pondělí (nikoliv však minulé pondělí) a do Ameriky jsem nepřijel na šicím stroji. To že zisk je vůdčím motivem kterékoliv lidské činnosti je všeobecně známo (ani Armáda Spásy není nezisková organizace), ale obviňovat všechny farmaceutické společnosti z nekalých úmyslů, to je myslím hloupost.

Jeden z mých sousedů v ulici pracuje v laboratořích farmaceutické firmy Abbot Laboratories (před tím v Novartis) a od něho vím, že celý ten výzkum je rozdělen na dvě části, část výzkumnou a část marketingovou. Když potom přijdou s nějakým novým "vynálezem, který vypadá slibně, tak to po stránce "ekonomické" pak přebírá management a tito lidé pak rozhodují o tom, zda se nový lék, sérum, vakcina, atd. uvede na trh, aby nahradil něco co léta sice dobře fungovalo, ale už zastaralo.

Zavedení nového, čehokoliv nového (auta, mobilního telefonu, piva, nového léku, atd.), prostě nového výrobku totiž stojí spoustu peněz. V oblasti farmaceutické musíte přesvědčit doktory, nemocnice, pojišťovny a nakonec i "lid obecný", že jde o výrobek bezpečný, pomáhající, léčící, aby lidé přicházeli k doktorovi a tento nový lék požadovali. To stojí nesmírné peníze a taková firma si to musí dobře vykalkulovat než se rozhodne do propagace nového léku jít. Ne každý objev je zlatý důl - tak jako byla Viagra.

O tom, že v USA je farmaceutická lobby nesmírně silná (to slíbil Obama v té své předvolební kampani změnit, ale farmaceutická a tabáková lobby byla, je a ještě dlouho bude silnější než Obama), o tom nemám žádných pochyb. To je vidět dnes a denně (v TV, v časopisech, novinách, billboardech), ale na druhé straně snad i vy uznáte, že lékařství za těch několik desítek let pokročilo nejenom po stránce léků, ale i různých lékařských přístrojů, např. robotů, které umožňují lidem žít lépe, déle - a jak by řekli komunisté - i radostněji.

203386

28.10.2009 21:18

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Nebylo toho uz dost ?

Arkan 70.?.?.?

Ignaci Zemmelweissi, už jsem se vás jednou ptal, zda jste si tuto přezdívku vymyslel sám, nebo vám s ní někdo pomáhal, třeba vaše žena?

Já nejsem žádný "dealer léků", já učím ekonomii, obchodní právo a marketing, tudíž se na to dívám z hlediska ekonomického. Nevím, co to znamená "klidnická" studie účinnosti léků", ale velice dobře vím, že kromě natištěných letáků od výrobců jsou - zejména dnes v době internetu - k dispozici i další webové stránky, kde se člověk může dozvědět i jiné doplňující odborné informace a tak si zkontrolovat, jak na tom ten nový "super lék" opravdu stojí (např. New England Journal of Medicine, Lancett apod., ty bych považoval za velice autoritativní).

Vy máte dojem, že jste jediným člověkem, kterému se dostalo vysokoškolského vzdělání (ve vašem případě pravděpodobně na Plzeňské univerzitě - červený diplom za tři měsíce po víkendech). S tím vaším přiblblým "nickem", v žádném případě se mnou v budoucnosti neztrácejte svůj drahocenný čas a věnujte se "klidnickému studiu účinnosti léků" a jiným odborníkům a kolegům z Plzeňské univerzity, kteří jsou po stránce inteligence na takové úrovni, že doktora Zemmelweisse mohou pochopit.

Have a nice day and thank you for shopping at K-Mart. [chechtot]

203521

29.10.2009 00:48

H1N1: Genocida v přímém přenosu nebo omyl?

RE: je a neni

Arkan 70.?.?.?

Teď už věřím, že jste původem Rus, Valdo, Čech by nikdy nenapsal "russký tisk" se 2 "s". Ja tože ežedněvno čitáju russkije gazety i nádo skazať, što - do sich por - testovali ruskou vakcínu na dobrovolnících. A dokonce jsou v Rusku i první mrtví na následky H1N1, ale u ruského národa to celkem nic neznamená, "nas mnógo", no v Čéchiji nas - k sožaleniju - málo. Žópa, žópa, dámy i gospodá, "želáju obščestvu prijatnovo apetíta", kak govoril velikij Puškin, kogdá opozdálsja na bankétu.

203541

29.10.2009 16:34

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Nebylo toho uz dost ?

Arkan 70.?.?.?

Nemusíte mi moc děkovat za objasnění mé tuposti. Osoba s "nickem" Ignac Zemmelweis ta má tzv." dispens" na hloupost. Vy máte v hlavě názor, že medicina existuje mimo oblast ekonomie; to je sice zajímavý názor, nicméně v současné době, bohužel, velice nepraktický a to podotýkám se nejedná jen o české zdravotnictví, to je celosvětový problém.

Základně jde o to, zda jsou na to peníze nebo nejsou. A když nejsou, tak se musí někde šetřit, důchodci nad určitý věk prostě nedostanou tu nadstandardní péči (stejně brzy zdechnou), pak přijdou cikáni, bezdomovci atd.

Pokud jde o tu "klidnickou studii" a můj inferiorní intelekt (důležité je, že ten váš intelekt je na vyšší úrovni), já bych jen rád dodal jednu věc, pokud si nedovedete přečíst svůj příspěvek a opravit "chibi" a překlepy (před vysláním do etéru), pak mám své obavy, že např. jako chirurg byste mohl při operaci zapomenout v břiše pacienta skalpel, nůžky či tampon. Od takového doktora, bych si nenechal vymáčknout ani beďar.

A pokud jde o to myšlení, příště tolik "nemyslete", to už ten známý český kuchař" Zdeněk Pohlreich ze seriálu "Ano, šéfe!" řekl, "....Myslet, znamená hovno vědět....".

Have a nice day and thank you for shoppping at K-Mart.

203627

06.11.2009 13:39

Alžířané a Marokánci ve výcvikových táborech al-Qá‘idy v Izraeli

RE: Tento clanek je hanobici clanek - az skoro teroristicky.

Arkan 70.?.?.?

Já si osobně myslím, že tento článek může být naprosto pravdivý; mám to potvrzeno dnešní četbou Seznamu, kde v jedné zprávě bylo uvedeno, že velká část britských studentů si myslí, že Adolf Hitler byl fotbalovým koučem, který přivedl německé fotbalové mužstvo k vítězství ve světovém poháru. Toto vítězství bylo pak oslavováno v zábavním parku Osvětim-Březinka a bylo součástí oslav II. světové války. Tato oslava se podle britských studentů jmenovala holocaust.

Jak už řekl A. Einstein, "Na světě jsou nekonečné jen dvě věci, vesmír a lidská blbost, Ale tím vesmírem si nejsem tak docela jist". [chechtot]

204287

11.11.2009 23:48

2. díl – Barevné revoluce a původ třetí světové války

RE: A.G.Marshall

Arkan 70.?.?.?

Je docela možné, že jde o našeho milionáře (k miliardám má ještě daleko) Bena die Hure, filantropa, majitele umakartových kuchyněk (na které se jezdí dívat - pokud je v Kalifornii - i sám velký Mistr Karel Gott) a na Nezvědavci snad toho nejsprostšího přispěvatele ("vejškrab ze smradlavé k..dy", je jeho nejoblíbenější výraz, kromě gramatických chyb, jako např. "jedinný", nadanný"). A to jste ještě nečetli příspěvky - v jeho uhersko-brodské češtině - od rozhodnutím strany veterinárního doktora (koňského felčara) "Ferdinanta Lichlštejna", a.k.a. Brodánek (ten v současné době vegetuje v Mexiku) či Ungrofina z hongongu s "domecilem" na Hawaii, Krakatita. To jsou opravdové perly Nezvědavce, kterými se obklopuje jeho "truc-zakladatel", ta "zelená guma" alias "věčný universitní student" a.k.a četař v další činné službě Jan Kulíšek. (Vypadá skoro jako ten šéfkuchař z programu Primy "Ano, šéfe!" Zdeněk Pohlreich, až na to, že Jan Kulíšek neumí vařit).

Nezvědavec, jak už jsem jim několikráte napsal (a byl jsem za to vyloučen), je skupina posledních Mohykánů, zoufalců, kteří byli vyhozeni za Zvědavce a kteří to nemohou panu Stworovi NIKDY zapomenout. Ti žijí a přežívají jen díky té nesmírné nenávisti vůči Zvědavci, panu Stworovi a přispěvatelům Zvědavce. Není jediného dne - na rozdíl od Zvědavce, který je prakticky ignoruje - aby nevylévali svou nenávist vůči Zvědavci, jeho přispěvatelům a jeho vydavateli.

Pane Stworo, pokud příspěvky typu "Steve" budete JEN cenzurovat, pak by se mohlo stát, že se ze Zvědavce stane žumpa podobná žumpě na primitivně graficky uspořádaném Nezvědavci.

204554

12.11.2009 22:01

Prasacia chrípka na Ukrajine je podvod

RE: Jde o přípravu plynové krize a ovlivnění voleb ?

Arkan 70.?.?.?

Bylo by už na čase, aby se přestalo blbnout s těmi konspirativními teoriemi. Prasečí chřipka na Ukrajině není ani naplánovaná akce na ovlivnění voleb v lednu 2010 (pokud bude chřipka řádit, stejně nebudou) a neexistuje ani "naplánovaná" plynová krize.

H1N1 chřipka (dříve mexická chřipka - než si začala mexická vláda stěžovat na úbytek turistů, pak prasečí chřipka, která se zase nezdála dost "košer" jeruzalemským rabínům, původně byla označena AH1N1 chřipka, když neonacisté ji začali nazývat pomsta Adolfa Hitlera, tak to A bylo vymazáno), takže nakonec jsme se dostali k označení H1N1.

Podzimní měsíce říjen, listopad, první polovina prosince (než přijdou skutečné mrazy) jsou, byly a vždy každým rokem budou obdobím chřipkových onemocnění. Při chřipkových onemocnění lidé, kteří mají sníženou imunitu (starší lidé, lidé po nemoci, malé děti, atd.) prostě umírají a není to většinou chřipka, která to způsobí, ale různá předešlá onemocnění, která organismus oslabila. To ovšem platí u skoro všech nemocí (viz tzv. "černá smrt" ve středověku, kdy zahynula třetina obyvatel Evropy).

Některé chřipky probíhají s minimální úmrtností, některé chřipky - na druhé straně - způsobují vysokou úmrtnost (viz španělská chřipka 1919-1920, která zabila více lidí ve světě než I. světová válka; ač byla nazvána chřipkou španělskou, ve Španělsku moc neřádila). Dnes jsme - pokud jde o prevenci, léčení, imunizaci a celkovou organizaci zdravotní péče - daleko lépe vybaveni než v minulém století a já jen doufám, že to přežijeme. V každém případě, ať už se to jmenuje prasečí, ptačí, hongkongská chřipka, CHŘIPKOVÁ epidemie tu je a není to, bohužel, žádný PODVOD.

Trochu mi ta celá věc připomíná Y2K, pamatujete si jak celý svět celý rok 1999 "blbnul" a nakonec se nic nestalo.

Pokud jde o tu plánovanou "plynovou krizi", Ukrajina je ekonomicky "ve srabu", prostě nemá peníze na zaplacení své vlastní spotřeby a od plynových dodávek do Evropy si chce prostě "přikrádat" bez placení. To se pochopitelně Rusům jako dodavatelům nelíbí a tak mohou i zbývajícím spotřebitelům v Evropě, kteří pravidelně platí, dodávky plynu přerušit. Ukrajina (a v pozadí i Rusko) tak vytváří tlak na EU, aby "půjčila" Ukrajině peníze na zaplacení.

204654

01.12.2009 19:22

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Omezte, prosím, počet svých příspěvků

Arkan 70.?.?.?

Hestroy, to už musíš být opravdu na huntě, když nemáš 99 "Ksč" na měsíční předplatné. Na té fotografii nevypadáš zrovna na to, že bys umíral hlady, tam jsi docela pěkně "naducaný". Někde jsi psal, že vlastníš s.r.o., zaměstnáváš lidi, to bych tedy velice rád viděl tu tvou s.r.o., to musí být podnik za všechny prachy. [chechtot] Nejlepší by bylo méně psát do Zvědavce a více se věnovat podnikání, pak bys měl peníze na předplatné i čas na psaní. Good luck! [smích]

206105

09.12.2009 22:10

Podle oficiální zprávy unesla izraelská armáda 6 200 dětí

RE: Hmm, tak tohle je zajimave.

Arkan 70.?.?.?

Podle hebrejského práva, chlapec, který dosáhne 13 let po slavnostním obřadu zvaném Bar Mitzvah se stává dospělým (dívky mají novodobou variantu zvanou Bat Mitzvah). V minulosti totiž lidé umírali daleko dříve než v současné době, takže dospělosti se muselo dosahovat (právně) podstatně dříve.

A od tohoto dne může být počítán jako právoplatný člen tzv. kvóra (quorum), tj. v hebrejštině "minyan" neboli potřebných deseti členů kongregace za účelem modlení (to číslo pravděpodobně vzniklo v době Sodomy a Gomory, kdy se nenašlo 10 zbožných, mravných lidí v těchto městech a tudíž došlo k jejich zkáze). Z uvedeného vyplývá, že od třinácti let jste považován - alespoň v Izraeli - za dospělého se všemi právy a odpovědnostmi jako má dospělý člověk.

Pokud jde o tu genetickou linii po matce, docela bych se za hebrejský výklad přimlouval, neboť matka je vždy JISTÁ, otec - podle práva římského určující "element" - zase tak jistý není.

To unášení palestinských dětí, to bude zase nějaký nesmysl. Kameny a zápalné lahve typu Molotovův koktejl se na policii a vojáky házet nemají a pachatelé těchto činů by i v ČR byli zatčeni a potrestáni. Děti mají chodit do školy, vzdělávat se a připravovat pro budoucí život a nenechávat se agitovat dospělými osobami (teroristy) k nebezpečným provokacím. V ČR by tyto děti skončily v "pasťáku" a právem, ve státu Izrael končí v převýchovných zařízeních, kde je krmí a dobře (lépe než palestinské matky), chodí povinně do školy, ale nemají, bohužel, přístup ke kamení. Některým to po určité době tzv. "dojde", někteří jsou nepolepšitelní.

206593

10.12.2009 22:03

Osvobozen!

Tak jsem si přečetl tu spoustu gratulací,

Arkan 70.?.?.?

blahopřání, to jistě pan Vladimír Stwora oceňuje, ale gratulace, blahopřání, slovní podpora jsou velice laciné. Co kdybyste otevřeli "šrajtofle" či šekové knížky (bankovní převody, hotovost, apod.) a poslali Vladimírovi pár korun nebo dolarů, aby mohl zaplatit svého advokáta a provoz Zvědavce. Jak jsem se tak díval na toho advokáta, nevypadá to na to, že by obhajoval Vladimíra Stworu jen z "dobrého srdce" (mám jednoho advokáta v rodině, tak vím jak plave hůl). Nemusí to být velká částka, i "malé ryby" jsou ryby, (alespoň pokud připravujete maďarskou rybí polévku "halászlé").

Po vynesení osvobozujícího rozsudku se okamžitě ozvali i poslední Mohykáni na Nezvědavci. Soudruh Mikin, operátor sněhového pluhu a hlavní cenzor na Nezvědavci, "darlig Ferdinant Lichlštějn" alias Brodánek (Rozhodnutím strany veterinární doktor, RSVDr. ), ten "retardat" "Ungrofin" z "Hongongu" s nickem Krakatit, ve "zkutečnosti" s "domecilem" na "Hawaii" (tohle je jen - pro vaší informaci - malá ukázka úrovně jazyka českého na Nezvědavci) a jsou velice nespokojení. Ještě čekám na příspěvek od TM a hlavně Bena die Hure alias "vejškraba z ku.dy, to budou zase bomby. [chechtot]

206725

11.12.2009 20:57

Osvobozen!

RE: popierac holokaustu - nalepka made in zionism

Arkan 70.?.?.?

Emila Josefa Řehořka alias Brodánka (též známého jako "darlig Ferdinant Lichlštejn", ten člověk se prostě nikdy v životě nenaučil pořádně ani česky a v Kanadě ani anglicky) poslal za Protektorátu jeho otec na nádraží v Uherském Brodě s notýskem v ruce a poručil mu, aby přesně zapisoval kolik židů z Uherského Němci transportují do koncentračních táborů. (To si nevymýšlím, to Emílek v jednom příspěvku přiznal). Mimochodem, po roce 1945 zase transportovali sudetské Němce - a že jich tam v Uherském Brodu bylo - do Reichu. Tímto způsobem se malý Emílek již od mládí učil počítat. Jeho tatínka zejména zajímala rodina Seidlerových, která si u (árijců) Brodánků zanechala určité vybavení a oblečení, které si po válce - z "jistých důvodů" - nikdy už nestačili vyzvednout. Doporučil jsem Emílkovi, aby si ten notýsek uschoval a věnoval ho památníku holocaustu ve státu Izrael.

Dnes je "rozhodnutím strany veterinářský doktor - RSVDr." senilní stařík, který píše (a též často telefonuje) různé petice, dopisy na všechny možné strany, kanadskou vládu, generálního prokurátora, různé židovské organizace - jak v ČR tak i v Kanadě - ve snaze se nějakým kladným způsobem projevit na stará léta. Posledním takovým výlevem senility je i jeho příspěvek na eblogu Věry Tydlitátové. Nechal si to pravděpodobně někým - po stránce pravopisné češtiny - opravit, neboť v tom příspěvku mimořádně nenakopal spoustu chyb ve své uhersko-brodské češtině. Emílku, jak říkají, "Být za debila je náročné, konkurence (zvláště na Nezvědavci) je vysoká".

206815

Káva pro Zvědavce

43

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 91 čtenářů částkou 14 892 korun, což je 43 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Prodejte své zdraví či život. Nabízíme 500 Kč21.06.21 19:56 Česká republika 2

Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor21.06.21 02:00 Česká republika 1

Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu21.06.21 01:47 USA 0

Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí21.06.21 01:34 Česká republika 1

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 6

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
21,43 Kč
Euro
25,52 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,13 Kč
Švýcarský frank
23,33 Kč
100 japonských jenů
19,44 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,21 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,28 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 216,45 Kč
1 unce stříbra
556,68 Kč
Bitcoin
700 250,37 Kč

Poslední aktualizace: 21.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?