Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 1253 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, coder, Vojta49.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.03.2008 12:51

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - závěr

Vojta49 81.?.?.?

Nevšiml jste si pane Spytihněve jedné maličkosti. Mezi základní lidské potřeby náleží pud sebezáchovy (v předchozím vstupu pojmenovaný jako "potřeba bezpečí" hned za potřebou dýchat). Tuto lidskou potřebu bezprostředně ohrožuje ZLO. A o to se od samého počátku přeme. Co je ZLO?

Vy a další "rozhněvaní mladí mužové" vidíte ZLO v "teroru pravdoláskovců", v "chemtrails", ve všemožných spiknutích a jiných bubácích. Mně taková ZLA připadají k smíchu ve srovnání s tím skutečným, které nám reálně bere naše zdraví a životy. Mrzí mě, že je tolik lidské energie mrháno na boj s JAKO-ZLEM a opravdové ZLO zůstává nepovšimnuto.

156114

10.03.2008 22:12

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - skutečné spiknutí

Vojta49 81.?.?.?

Dobrá, pane Z.a.pe, stručně Vám zde popíši skutečné spiknutí, na něž umírá (dle střízlivého odhadu) půl milionu lidí ročně jen v Evropě.

Před stopadesáti lety spotřebovali naši předkové asi 2 kg cukru ročně. Dnes spotřebujeme každý 40!!! kilo. Bílý cukr se nikde v přírodě nevyskytuje a lidský organismus na jeho konzumaci není stavěn. Na jeho přemíru reaguje četnými poruchami a nakonec smrtí. Stačí se rozhlédnout po obézních dětech, dospělcích i seniorech. Pokud se někdo chce cukru vyhnout, koupí si výrobek "bez cukru". On je kupodivu také sladký. Zkuste si nalézt výraz "umělá sladidla" a k tomu "škodlivost". Je to ještě o stupeň horší, než cukr.

Z Latinské Ameriky pochází rostlinka Stevia rebaudiana. Roste úspěšně v celém subtropickém i mírném pásmu. I na mé zahrádce. Ve stoncích i listech obsahuje stevoidy, které jsou 200 x sladivější, než cukr. Jsou přírodní, bezpečné a nekalorické. Japonci je ve velkém užívají ke slazení v potravinářství již osmdesát let. Bez jediného škodlivého účinku. K produkci stejného objemu sladivosti ve stevoidech je třeba jen 20% osevních ploch cukrovky či třtiny.

Dobrá, tedy. Je to sladké, zdravé, chutná nám to, nebudem po tom tlustí, nemocní, nebudem mít cukrovku, dožijem se vysokého věku jako Japonci, ušetříme ohromná kvanta nafty při pěstování (jen 1/5 polí) i transportu (jen 1/200 hmotnosti cukru), tak vzhůru do toho. Rychle sem s Colou, dortem, likérem, čokoládou, zmrzlinou, ... slazenou stevoidy.

Ale co to? Není!?! Zkuste si laskavě sám najít "stevia zákaz".

Tak tomu já říkám pane spiknutí nebo chcete-li, ZLO. A lidé na něj na rozdíl od Vašich spiknutí opravdu a zbytečně umírají.

156207

11.03.2008 01:16

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - skutečné spiknutí

Vojta49 81.?.?.?

Je mi líto, pane Spytihněve, že jste nevěnoval ani ty 3 minuty času k vyhledání slov "stevia zákaz". Snadno byste objevil, že někdo nechce, aby se stevia dostala na trh a v 91. roce přesvědčil FDA (čím asi?), aby tomu zabránila. Je veřejným tajemstvím, že užití stevie brání výrobce velmi ziskového Aspartamu. Samozřejmě i v Evropě.

Tedy. Žádná obecná zhovadilost. Žádná MOC ani finanční trhy. Žádný "komplexní proces". Spiknutí vlastníka jediné firmy a úplatného úředníka!

Na závěr chci poděkovat a vyslovit prosbu. Ten dík Vám náleží za Vaši nabídku o dva či tři Vaše příspěvky výše. A nyní prosba. Moc by mě zajímalo, jak konkrétně Vy nahlížíte závažnost různých hrozeb pro lidstvo. K ocenění použijme škálu od nuly do deseti. Nula je naprostá idyla, kdy nám hrozí tak nejvýše facka v hospodě, deset je vrchol krize, kdy chybí sekundy do odpálení veškerého jaderného arsenálu na světě. Jak byste Vy ocenil nebezpečí, které nám hrozí vlivem "teroru pravdoláskovců" a také "protisteviovým tažením"? Díky za každou odpověď.

156229

12.03.2008 01:07

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - skutečné spiknutí

Vojta49 81.?.?.?

Omlouvám se příteli "90". Nereagoval jsem na několik Vašich vstupů. Zdá se mi, že třeba slova "Týý vogo. Tak my si tu klidně žijeme v nejlepším ze všech možných světů, všechno funguje tak jak má. Jen jedna jediná malá chybička se vloudila..." pocházejí z nedorozumění.

Už jednou jsem svými nedokonalými formulacemi způsobil nedorozumění. Na tomto místě se za ně znovu omlouvám. K tomu bych podotkl. Určitě nežijeme v nejlepším ze ... Tento svét má tolik problémů, kolik jsou schopni si lidé vymyslit. A krom těch skutečných si navíc dle mého soudu lidé vymýšlejí problémy, které ve skutečnosti neexistují nebo jsou malicherné. Občas se pokusím upozornit na jev, který by mohl být skutečným problémem.

Hezkým problémem je třeba nedokonalost naší mateřštiny. Že neuhádnete větnou skladbu ve větičce : Ženu holí stroj.

156331

12.03.2008 01:08

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - skutečné spiknutí

Vojta49 81.?.?.?

Stévie jsem na záhonku vypěstoval poměrně dost. Umím ji usušit, umlít v tříštivém kávomlýnku na jemný prach a sladit jí kávu a čaj. Nemáte prosím Ajo informaci, kterak vyrobit v domácích podmínkách steviový extrakt?

156328

12.03.2008 01:17

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - jiná zajímavost

Vojta49 81.?.?.?

Díky pane Spytihněve za Vaši odpověď v otázce stupně ohrožení. Protože moc nerozumím pojmu "teror pravdoláskovců", zahrnul jsem si pod něj jen ony tři excesy, popsané v článku. Pak to vidím tak, že "teroru ..." bych se bál asi tak za 1, zákazu stevie za 4. Obě rizika posuzuji podle "jejich efektů", tedy kolika lidem a jak moc škodí.

Tvrzení, že "je to ještě daleko horší, než to vypadá ...", by chtělo nějaké konkrétnější důkazy. Třeba KDO zná pravé příčiny rakoviny? Kdo je nezná, nemůže je utajit, že?

Chcete-li poznat další příčinu zbytečných lidských smrtí a utrpení, mohu posloužit. Jde o nemoc, způsobenou prvokem podobným tomu, který způsobuje malárii. Tento provok má schopnost ovlivnit psychiku savců tak, že silně sníží pohotovost reakcí nakaženého jedince. Činí to proto, že se potřebuje ke svému rozmnožení dostat do trávícího traktu kočkovité šelmy. Nakažené myši jsou proto daleko snazší kořistí kočky, prvok se úspěšně reprodukuje.

Problém je v tom, že krom myší je nakažena také asi polovina evropské lidské populace. Krom počáteční fáze podobné chřipce se nákaza dál projevuje jen zmíněným útlumem reakcí a člověk s ní žije celý život. Kdosi osvícený prosadil provedení testů asi stovky mrtvých viníků dopravních nehod. Téměř VŠICHNI! byli nakaženi. Nákaza je tedy přímo odpovědná za mnohé chyby řidičů. Představím-li si ty miliony nakažených řidičů kamionů, silných aut a motocyklů, kteří díky této (jinak snadno vyléčitelné) nákaze rozsévají smrt po silnicích ...?

Podrobnosti lze nalézt pod "toxoplasma gondii".

156324

12.03.2008 17:53

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - jiná zajímavost

Vojta49 81.?.?.?

S nesprávným způsobem stravování při lenošném životě máte pane Spytihněve určitě pravdu. Způsobuje celou škálu civilizačních chorob. Obávám se však, že u té rakoviny to bude trochu složitější. Stačí se podívat na pojem telomera či na vliv enzymu telomerázy, třeba v článku http://www.osel.cz/index.php?clanek=1213.

Mám bohužel o rakovině jen velmi chabé vědomosti a na zasvěcenou diskusi se moc necítím.

156381

12.03.2008 23:57

Teror pravdoláskovců

RE: Příčina nemoci

Vojta49 81.?.?.?

Teď jste ovšem pane "90" promluvil jako Matka Tereza. Ta usilovala o to, aby její bližní zakusili před smrtí co nejvíce bolesti. V lidském utrpení spatřovala klíč k "nebeským branám". Vy též?

156408

13.03.2008 01:44

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - skutečné spiknutí

Vojta49 81.?.?.?

Jako obvykle máte pane "90" zase pravdu. Náš pohled na svět se liší. Znáte mnoho lidí, jejichž názory jsou zcela shodné?

Nevím jak Vám, ale mě vždy vadilo plýtvání. A já prostě považuji za plýtvání časem, energií, invencí, ..., soustavně hořekovat nad hrozbami typu "pravdoláskovců", "chemtrails", "illuminátů", a jiných (z mého úhlu vidění) nesmyslných Bubáků.

A tak se na jedné straně pokouším ukazovat, že ti Bubáci jsou více v hlavách lidí, než v realitě. Současně se také snažím upozornit na to, že ve skutečném životě škodí lidem často více jevy, o nichž zatím třeba ani neslyšeli, a ony přesto existují. Uznávám, že to dělám dost bídně.

"Rozhněvaní mladí muži" vidí za každým svým neúspěchem či absolvovaným příkořím záměr SYSTÉMU. Slovo systém je v tomto smyslu (možná?) nadužíváno. I s Vámi údajně hraje nějaké hry.

Oba pamatujeme komunistický systém. Ten byl přesně vymezen v prostoru (ostnatými dráty), obsahoval jasně definované podsystémy (organizační, ideologický, represivní /armáda, VB, STB, milice/, plánovací, ekonomický, ...). Jako každý systém měl přesně definované vazby (vnitřní hierarchické i horizontální) i vnější. Také měl svou zřetelnou strukturu, řídící prvek (kominterna) a hlavně ... CÍL. Vyvrátit z kořenů kapitalismus i s jeho nositeli a své občany převychovat tak, aby se jim práce stala první životní potřebou.

Mohl bych na tomto místě poprosit o nástin toho Vašeho "zrůdného systému"? Já pořád nějak nechápu, kým je ten "systém" tvořen a řízen a hlavně, co je jeho cílem?

Úplně na závěr prosba. Rodiče si předsevzali vychovat ze mně tvrdého chlapa. Zdařilo se jim to napůl. Zůstal jsem natvrdlý. Proto předem děkuji za každé vysvětlení, prosté ezoteriky a magického myšlení. Tomu vůbec nerozumím.

156412

13.03.2008 12:12

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - skutečné spiknutí

Vojta49 81.?.?.?

Z našich diskusí jsem získal pocit, že jste o trochu dál, než většina zdejších "bouřliváků".

Ve slovech "... že dává jasný obraz o zrůdnosti celého systému, a vzbuzuje obavy, v jakých dalších, mnohem důležitějších případech s námi systém hraje takovouto falešnou a nebezpečnou hru..." jste sestoupil na jejich argumentační úroveň. Chtěl jsem jen vědět, zda to myslíte opravdu vážně. Budu se muset smířit s tím, že mi to zůstane utajeno. Jakáž pomoc.

156447

14.03.2008 01:51

Bonbónek

RE: Co se divíte?

Vojta49 81.?.?.?

Uznání pánům Larouxovi a Spytihněvovi. Za to, že jen nepláčí, co je špatně, ale pokusili se ukázat, co by se mělo dělat, aby SVĚT byl lepší.

Namísto kritiky jejich závěrů přidám trochu jiný pohled. Máme současný "systém" jen zreformovat či rozbít a stavět jiný? Směřuje evoluce k tomu, co všichni pyšně předpokládáme? Jsme my lidé tím jejím finálním cílem? Skutečně evoluce (či jiná vyšší síla) prahne po tom, nás dále kultivovat? Potřebuje ona nějaký NWO? K čemu?

Naznačím jinou možnost. Před dávnými věky vznikl na této planetě praoceán. Evolucionisté také někdy říkají - živná polévka života. Když dosáhla správného složení a teploty, začal se v ní bouřlivě vyvíjet život. Ten po čase vyšel z "polévky-přírody" a začal ji devastovat.

Předpokládejme, že lidské mozky vytvořila evoluce jako novou, vyšší formu živné polévky. Dokud byla tato polévka řídká (málo lidí s nedokonalými vazbami) a chladná (vědomostmi), mnoho se nedálo. Řekněme, že v tomto stavu se nacházela po celou dobu vývoje člověka až do renesance. Jakmile zhoustla (počtem mozků) a dosáhla správné teploty (úrovně vědění), začala nová etapa bouřlivého rozvoje.

Od praoceánu sloužily k akumulaci a přenosu informací do nových generací a druhů života replikátory jménem geny. V oceánu lidských mozků se vyvíjejí a replikují klíčové znalosti o světě - memy. A tyto memy si našly už před šedesáti léty cestu do počítačů. Počítače jsme v osmdesátých létech propojili do celosvětové sítě. Tato síť neustále mohutní. A s tím sílí proud memů, které do ní přitékají. V průběhu pár desetiletí obsáhne všechno dosavadní lidské vědění. Ve formě samoučících se algoritmů také nabude postupně inteligence, srovnatelné s lidským IQ 70, 120, 180, ... S růstem své inteligence (pro naše pohodlí) pak převezme kontrolu nad většinou dosavadních lidských činností.

Neumím odhadnout, na jakém stupni vývoje se umělá inteligence rozhodne, že jsme jí jako líná, emocemi zmítaná, stupidní a stále poživačnější verbež na této planetě zbytečnou přítěží. A co asi přijde pak?

156484

14.03.2008 11:12

Bonbónek

RE: Co se divíte?

Vojta49 81.?.?.?

Těší mě, pane Larouxi, že mi připisujete autorství myšlenky memů. Kdyby byla má, byl bych na ni jaksepatří hrdý. Bohužel. Jako první s ní přišel už před čtvrt stoletím zakladatel moderní evoluční teorie, pan Dawkins. Já jsem si dovolil ji jen maličko rozvinout.

Memetika je dnes považována přinejmenším za vědeckou teorii, ne-li za nový vědní obor. Na "memetika" dává Google 11500 odkazů a dalších 37000 na "memetica".

Co do pár bláznů, kteří si hrají s prázdným slůvkem "mem", řekne si střízlivý skeptik. Ale? Srovnejme je se slůvkem gen. Je to jen pár desetiletí, co je skoro nikdo neznal. Dnes je genetika jednou z nejcitovanějších věd. A přitom dodnes existuje mnoho lidí, kteří se domnívají, že oni v sobě žádné geny nemají. Dle jejich názoru jsou geny jakési "jedovaté svinstvo", které šílení vědci uměle vpravili do GMO plodin. Nebudou ony ty memy nakonec také jedovaté? [mrknutí jedním okem]

Bezvýhradně s Vámi souhlasím, pane Larouxi, že spojení memů s umělou inteligencí je dnes Science Fiction. Ovšem co zítra?

156527

14.03.2008 18:32

Bonbónek

RE: Co se divíte?

Vojta49 81.?.?.?

Zda byly předhistorické kultury v čemkoliv dál než my je zcela irelevantní. Proč? Protože jejich geny se nedokázaly zreprodukovat. S nimi zanikly i jejich memy. Existovalo-li nějaké vzácné vědění, je pro současné lidstvo nenávratně ztraceno.

Jsou dokonce lidé, pane Spytihněve, kteří věří v dávnou předlidskou civilizaci. Mají pro ni několik zajímavých argumentů.

Savci měli na svůj vývoj asi 65 milionů let, dinosauři 185 milionů. Někteří byli teplokrevní, masožraví, bipoidní, pečovali o svá mláďata, žili ve skupinách. Na evoluci vysoce inteligentního hominidního tvora měli třikrát více času, než savci.

V korytě řeky Paluxy v Texasu paleontologové našli mnoho zkamenělých dinosauřích a hominidních stop. Některé stopy hominidů jsou bosé, jiné mají sandály. Několik metrů opodál, ve stejné geologické vrstvě, jsou stopy dinosauří.

Údajně existuje několik desítek nevysvětlitelných nálezů sofistikovaných výrobků z drahých či barevných kovů. Zlatý řetěz, stříbrný koflík, něco jako automobilová zapalovací svíčka, platinová spona pásku a další. Vše nalezeno ve vrstvách hornin či uhlí, starých desítky milionů let.

Závěr? Konec éry dinosaurů před 65 miliony let byl způsoben celoplanetárním jaderným konfliktem tehdejších inteligentních hominidních dinosaurů. Potvrdit tak tuto hypotézu, to by bylo memento pro současné jestřáby!

A ještě k těm znalostem evropských zemědělců z doby před 5ti tisíci léty. Nic o nich nevím. Spolehlivě však vím, že kolem roku -500 existovala na našem území řada výstavných keltských opid. Jejich obyvatelé byli tak dobří řemeslníci, že dokázali vyrobit jednoduchý žací stroj. Z každého zasetého zrna tak sklidili 10. Okolo počátku letopočtu se na našem území objevili Germáni. Namísto architektonicky promyšlených opid dokázali stavět hrubé sruby a jejich řemesla za moc nestála. Z jednoho zasetého zrna sklidili 5. Po roce 500 pronikli do české kotliny první Slované. Vedle hrubých germánských srubů se začínají objevovat chatrné slovanské polozemnice. Naši předci byli údajně tak špatnými hospodáři, že z každého zasetého zrna získali pomocí převážně dřevěných nástrojů 2.

Obávám se, že o plundrování a svinění se moc nestarali. Hlavně přežít. Ovšem to se zjevně povedlo.

156551

16.03.2008 15:45

Bonbónek

RE: Paní Jarmila má svým způsobem velkou sociologickou pravdu již z titulu učení Františka Koukolíka!

Vojta49 81.?.?.?

Pane Hugo, mýlíte se. Stupidita rozhodně není doménou jedinců s vyšším IQ. Kdyby tomu tak bylo, fotbaloví rowdies, jehovisté či vyznavači chemtrails by musili být intelektuální špičkou lidské společnosti. To asi ne, že?

Faktem je, že stupidita ve spojení s vyšším IQ a zejména mocí, je MIMOŘÁDNĚ NEBEZPEČNÁ. A to je názor, který ve skutečnosti šíří pan Koukolík.

156626

16.03.2008 23:27

Bonbónek

RE: Paní Jarmila možná, ale pan Koukolík určitě

Vojta49 81.?.?.?

Co když je to jinak, Pietroo? Ještě nikdy totiž nebylo zaznamenáno, že by skupinové stupiditě podlehl celý národ. Naproti tomu existuje skupina lidí, k níž se zde opakovaně hlásíte. Její členové se vzájemně ujišťují o správnosti své patologické nenávisti k příslušníkům jiného národa. Nebylo by dobré podrobit "názorovou shodu této skupiny" kritickému zamyšlení dle koukolíkovských charakteristik groupthink?

156646

17.03.2008 02:06

Bonbónek

RE: Paní Jarmila možná, ale pan Koukolík určitě

Vojta49 81.?.?.?

Vy mým kritickým stanoviskům říkáte, pane Micho, patologické popírání reality. Ve mně zase vzbuzuje Vaše ničím nepodložená víra ve spiknutí 9/11 pocit, že jde o další učebnicový příklad groupthink.

Nebo už snad máte jméno a svědectví alespoň jednoho ze stovek aktérů, kteří spiknutí 9/11 dlouhé měsíce předem připravovali? Dovedete si představit ten balík, jaký by sdělovací prostředky za takové svědectví zaplatily?

A když ne přímého účastníka, tak alespoň prostého náhodného svědka, co koutkem oka zahlédl minéry, kteří umisťovali ony tisíce náloží a propojovali je rozsáhlou (pro jistotu určitě zdvojenou) kabeláží. I za to by byla tučná odměna. Tak ksakru, jak to, že se pořád nikdo o ty peníze nehlásí?

156651

17.03.2008 11:42

Mé postřehy z demonstrace proti radaru

RE: Také jsem byl zklamán, ale z jiného důvodu.

Vojta49 81.?.?.?

Nějak si nevzpomínám, pane Nováku, že by nás k demonstracím na Václavském náměstí a na Letné na podzim 1989 vyzývala nějaká vnadná televizní hlasatelka. A kolik nás vždy přišlo [mrknutí jedním okem]

156681

18.03.2008 12:49

Bonbónek

RE: Paní Jarmila možná, ale pan Koukolík určitě

Vojta49 81.?.?.?

Promiňte Pietroo, ale nevěřím, že důvodem Vaší nenávisti k Židům je jejich "stupidita". Za prvé proto, že žádnou stupiditu u tohoto národa nelze racionálně prokázat. Zadruhé proto, že Vaše vědomosti o stupiditě jsou pozdějšího data, než Vaše zloba.

Vysoce nadprůměrné IQ Aškenáziů je všeobecně známé. Soudím, že vzniklo neúprosným tlakem prostředí. Diasporou počínaje, přes inkvizici a pogromy až po fašistickou genocidu. Tento tvrdý "přírodní výběr" přežili skutečně jen ti nejschopnější. A kde spíše dnes najdeme schopné lidi? S krumpáčem ve výkopu nebo ve správní radě? A budou spíše chudí nebo bohatí?

Je zcela pochopitelné, Pietroo, že hledáte logické důvody pro svou nenávist. Proto Vás tak uchvátil nový pojem stupidita. Ovšem pan Koukolík velmi dobře vysvětluje i řadu dalších pojmů. Třeba iracionalita.

156738

18.03.2008 23:38

Pozorování umírajícího dolaru

RE: Euro i dolar jsou papírky

Vojta49 81.?.?.?

>... celosvětová ekonomika bude zbavena
>děsivého vlivu úzké skupiny židovských bankéřů, ...

Moc pěkné. A pak nastane co? Nekončící radostný tanec na troskách?

156756

19.03.2008 15:19

Pozorování umírajícího dolaru

RE: Euro i dolar jsou papírky - ovšem co s tím?

Vojta49 81.?.?.?

Díky pane Mirdo, že jste zareagoval. I já jsem pečlivě pročetl Váš několikadílný příspěvek. Rozpor mezi námi je jednoduchý. Tkví v tom, v čem každý z nás spatřuje největší problém současného světa.

Vy jej vidíte v tom, že nám lidem vládnou elity (přívlastky zatím pomiňme). A dosud nikdy jste se, alespoň v této diskusi, nepokusil zamyslet nad tím, kdy v historii tomu bylo jinak a jak to dopadlo.

Já naopak soudím, že obrovský problém by nastal, kdyby lidstvu elity nevládly. A dokládám to mnoha příklady z historie. Třeba francouzskou revolucí s jejími potoky krve, komunistickými diletanty a miliony jejich obětí či mocí posedlými diktátory. Ano, to byla hrůzná období vlády lůzy.

Rozumím i tomu, jak strašně moc prahnete po tom, "všechny ty (ve Vašich očích) lumpy" zničit, rozdrtit na prach, eliminovat. A před tím je ještě zbavit jejich bohatství a hodně bolestně je ztrestat.

Podobně, jako Vy pane Mirdo, smýšlí naprostá většina lidí. A společně s Vámi se tato většina mýlí. Sakra, to je ode mně ale drzost co? Povyšovat svůj názor nad "pravdu" většiny. Jenže bez elit to opravdu nejde. Neoddiskutovatelný důkaz máme v Severní Korei či na Kubě.

Co tedy s tím?

Tuto otázku jsem v těchto diskusích položil už mnohokrát. Zatím mi na ni odpověděl jediný diskutující. Paní Jarmila. Soudí, že vše řeší přímá demokracie a její účetní volební systém.

Na závěr bych rád dodal, že nejsem úplně dementní a vnímám stejně jako většina lidí zlo. Tedy lež, nespravedlnost, nesvobodu a veškeré druhy lidského utrpení. Jen bohužel nevidím žádná rychlá a jednoduchá řešení. Obávám se, že ta by současný stav jen dramaticky zhoršila.

156789

20.03.2008 00:36

Pozorování umírajícího dolaru

RE: Euro i dolar jsou papírky - ovšem co s tím?

Vojta49 81.?.?.?

Dovolím si spojit reakci na pány Karla i Pavla.

Lidské elity, pane Karle byly, jsou a budou vždy jen intelektuální. Je to prostě těch pět procent lidí, kterým „bylo shůry dáno“. Ano, jsou mezi nimi lotři, deprivanti a grázlové. Ti jsou totiž stejnoměrně rozprostřeni v celém průřezu populace. Od kreténů až po génie. O tom není pochyb. Morálka a intelekt spolu bohužel souvisí jen velmi volně. Co z toho plyne? Eliminujete-li současnou elitu, nastoupí na její místo jiná. Bude v ní stejné procento lumpů, jako v předchozí, leč intelektuální úroveň poklesne. Tedy bude hůř.

Ve všech bývalých socialistických zemích přece nevládl lid ani národní elity. Neříkejte pane Karle, že si to nepamatujete. Stalin, Gottwald, Mao, Ceausescu, Kim a nakonec i ten přitroublý Milouš. O čem svědčí jejich činy? O tom, že to byli typičtí představitelé davů. Své národní elity většinou zlikvidovali. Od průměru se lišili jen svou touhou po moci a schopností manipulovat lidmi. A obklopovali se sobě rovnými. Podle toho také jimi „řízené“ země dopadly.

Rozhodně trvám na tom, že současné elity vedou své země lépe, než to činili jejich předchůdci, najmě ti komunističtí. Kdo nesouhlasí, může zkusit emigrovat na Kubu nebo do KLDR. Obě země přijímají. Tam jej jistě žádné problémy trápit nebudou.

Vím, že současný stav není ideální a má řadu vážných problémů. Ovšem řešit tyto problémy pomocí světové války, převratů, povstání či jiných krvavých lázní považuji za vrchol stupidity. Komu by to prospělo a komu ublížilo? Nenáviděné elity by protančily válku ve svých luxusních bunkrech. A obyčejní lidé !?!

Jediné řešení vidím pánové Karle i Pavle ve vzdělání. Proč? Jen osvětou lze dosáhnout toho, aby si lidé vybírali ve volbách za své politické představitele moudré, čestné a osvícené lidi. A ne jen panáky dle vizáže. To je ta hlavní příčina současného, vámi proklínaného bušistánu.

Už slyším námitky. A co ti zlí Židi? Vždyť oni už ovládají skoro celý svět. Ba ne. Neovládají. Ano, mají velký vliv v několika zemích, především v USA. Budeme-li ovšem objektivní, musíme uznat, že USA byly v minulém století nejrychleji se rozvíjející zemí na světě. A to je špatně?

156831

20.03.2008 13:30

Hrdina, profesionál nebo spíše oběť?

Logika

Vojta49 81.?.?.?

>A za koho Milan Štěrba tedy vlastně padl? Parkanová říká, že „za nás“. Koho tím myslí? Za mne Štěrba nepadl. Válka v Afghánistánu není moje válka. Padl za vás? Ani za vás ne.
---------------
A za koho budu muset už zase zaplatit daně? Kalousek říká, že "za sebe". Koho tím myslí? Za sebe žádnou potřebu platit necítím. Daně nejsou moje daně. Státní kasa není můj problém. Platím snad za vás? Ani za vás ne.

156874

20.03.2008 15:27

Hrdina, profesionál nebo spíše oběť?

RE: kecy, kecy, kecy

Vojta49 81.?.?.?

Velmi dobře řečeno, pane Davide. Dodal bych jen maličkost. Ptal se někdo, jaký "výsledek práce" (čti kolik mrtvých Afghánců) za svůj žold onen voják "vyprodukoval"?

156882

20.03.2008 21:34

Pozorování umírajícího dolaru

RE: Euro i dolar jsou papírky - ovšem co s tím?

Vojta49 81.?.?.?

U nás i všude jinde ve světě je slečno (paní) Muchomůrko červená za elitu považováno přibližně 5% lidí s nejvyšší praktickou inteligencí. S ní se obvykle pojí i vyšší vzdělání. Nikoliv však mravnost, poctivost a čestnost. A ne všichni příslušníci elit mají odvahu, dělat politiku. A tak do národních elit patří také vědci, lékaři, podnikatelé, spisovatelé, ...

K otázce ideologie. Ta byla v předrevolučních režimech žábou na prameni. Připomeňme několik základních ideologických "pouček". "Kybernetika je buržoazní pavěda", "hodnotu tvoří jen práce v materiální sféře - úředníci do výroby", "na všechna pole kukuřici".

A že bych někdy tvrdil, že elity mají vysoký morální kredit? To určitě ne. Jen říkám, že i za stavu, kdy naší současné politické elitě spílá většina národa, jsou výsledky její vlády lepší, než byly výsledky vlád předrevolučních. A to nejen v ČR, ale i v Maďarsku, Rumunsku, Rusku,... Ouvej už je jen v zemích, kde se dodnes "bojuje za lepší zítřky pod praporem socialismu".

156912

23.03.2008 19:02

Mé postřehy z demonstrace proti radaru

RE: Do jake miry jsou schopni sebereflexe?

Vojta49 81.?.?.?

Rozsáhlé rozbory nejsou k ničemu, pane Bartošku. To podstatné tentokrát vystihl Pietroo.

V pouliční anketě se dotážete lidí, zda mají rádi dechovku. Většina respondentů odpoví NE. I pokusíte se iniciovat akci ZA ZÁKAZ DECHOVKY V MÉDIÍCH. Jak dopadne? Žalostně, nikdo nepřijde.

Jakákoliv činnost stojí člověka čas a energii. Radaru říká údajně většina NE. Ovšem je tak slaboučké, že té většině nestojí ani za mizernou hodinu času, strávenou na demonstraci.

157089

25.03.2008 16:12

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

Vojta49 81.?.?.?

Vaše analýzy jsou pánové Bartošku a 2xs obdivuhodné. Pochopil jsem, že ONI jsou tou žábou na prameni.

Jen bych ještě potřeboval vysvětlit maličkost. Jak to, že země, kterou ONI tak strašlivě už od založení FEDu vysávají, se přesto stala nejrozvinutější ekonomikou na světě. A přese všechny problémy dodnes je. A v Rusku, kde si ONI od roku 1917 ani neškrtli, to skončilo v devadesátých létech bídou a totálním hospodářským rozvratem.

Vašim vznosným teoriím nerozumím. Ovšem ekonomické výsledky USA a Ruska ve dvacátém století ukazují pravý opak toho, co tvrdíte. A vůbec nejde jen o Rusko. Kdekoliv ONI nemají dostatečný vliv na bankovnictví a ekonomiku, tam je ouvej.

157169

26.03.2008 01:05

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

Vojta49 81.?.?.?

>Efekt může být daný přirozeností kapitalismu jako takového, i tím, že ve válkách se promrhá gigantické množství peněz...

Určitě také cítíte, pane 2xs, jak jsou Vaše argumenty slaboučké. Jde-li o "přirozenost kapitalismu", proč nedosáhly stejně dobrých ekonomických výsledků ve dvacátém století i jiné kapitalistické země? Třeba Brazílie či Austrálie?

> o houževnatosti prostých američanů nemám pochybnost. velmi pravděpodobně je tento občan motivován, cvičen svými cvičiteli jako opička skrze média...

Myslíte tytéž američany, kteří objevili penicilin, postavili první počítač, jaderný reaktor, přistáli na Měsíci? Jen kdyby bylo na světě více takových "cvičených opiček".

Další Vaše "argumenty" jsou už s prominutím za hranicí stupidity. Tvrzení, že za bolševickou revolucí a celým vývojem takzvaného socialistického bloku stojí titíž lidé, kteří učinili z USA světovou velmoc je "autocenzurováno".

Dovedete si představit, jakých zisků mohli dosáhnout, kdyby v Rusku namísto bolševické revoluce uplatnili tytéž metody, jako v USA? Kdyby svou údajnou mocí a penězi prosadili vládu, která by umožnila kapitalismus volné soutěže? Co získali bolševickou revolucí? To, že je Stalin vyhnal do komáry zamořených bažin na Sibiři, aby si tam vybudovali židovskou autonomní oblast Birobidžan?

Díky, pane 2XS, za Vaše laskavé vysvětlení. Ale jak sám vidíte, je zcela nedostatečné. Uměl by mi někdo lépe vysvětlit, proč v zemích (nejen v USA), kde ONI ovládají bankovní sektor a další důležitá odvětví ekonomiky se lidem daří mimořádně dobře, zatímco tam, kam ONI dosud nedosáhli, to za moc nestojí?

157186

26.03.2008 22:05

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Tady to máme...chybí jen maličkost

Vojta49 81.?.?.?

Omlouvám se, pane Bartošku. V řadě svých argumentů máte na rozdíl od pana 2xs naprostou pravdu. U něho je vědění příliš často nahrazováno "vírou".

Velmi zajímavá je Vaše myšlenka o mezi maximální koncentrace moci. Možná by bylo zajímavé ji podrobit konfrontaci z pohledu vývoje některých mocných historických říší a jejích konců.

157244

26.03.2008 23:16

Izrael zabil od začátku roku 274 Palestinců

RE: Je to tak

Vojta49 81.?.?.?

Pan 3DFX4eva zde prohovoří zřídka. Když se odhodlá, stojí to za to. Základní evoluční princip popisuje poněkud drsně. Přesto jako stoupenec evoluce tomuto příspěvku tleskám.

157252

28.03.2008 13:29

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Vojta49 81.?.?.?

Pokusím se zde pane Spytihněve připomenout příběh mladého lékaře jménem Ignác Semmelweis. Trápila ho veliká úmrtnost rodiček na horečku omladnic. Sledoval své starší kolegy, kteří přicházeli k porodům přímo z pitevny bez sebemenšího pokusu o očistu. On sám dodržoval velmi přísné hygienické zásady. Jeho rodičky na horečku neumíraly.

I pokusel se tento pán přimět své kolegy k dodržování hygieny. Oni se však jako starší a zkušenější jednomyslně SHODLI v tom, že Semmelweis mele hlouposti. Přece už jejich otcové a dědové byli lékaři a žádnou přihlouplou hygienou se netrápili.

Co myslíte pane Spytihněve. Měli pravdu proto, že se shodli?

157420

28.03.2008 17:59

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Vojta49 81.?.?.?

No jak myslíte. Možná bych měl ještě dodat, že na SHODU oněch zkušených lékařů umíralo tehdy 30 ! rodiček ze sta. Vysmívanému a ponižovanému Semmelweisovi umíraly 2. Přesto ho shoda kolegů vyštvala z kliniky a později i z Vídně.

I dnes nám hrozí podobné "shody", pane Spytihněve. Zkusme se třeba podívat na příčiny globálního oteplování. Nahradíme-li skutečné vědecké poznání "shodou" rádobyvědců, bude zle.

157435

29.03.2008 00:23

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Vojta49 81.?.?.?

Milá dvěstěšestičko, před mnoha lety mi takto hezky říkávala maminka. Vaše oslovení mě na chviličku vrátilo do šťastných let. Děkuji.

K teologii i filosofii mám vskutku daleko. Tak se prosím nehněvejte, nesplňují-li mé příspěvky Vaše přísná kritéria.

Kdosi moudrý pravil, že člověk není dospělý, pokud neobjeví, proč je na tomto světě. To je další složitá teologicko-filosofická otázka. Co o ní soudíte? Pomůžete s nalezením správné odpovědi?

157472

31.03.2008 23:54

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Vojta49 81.?.?.?

Vaše pochopení faktu, že v davu je zbytečné hledat spojence, je pane Spytihněve moudré. K témuž závěru dospěli i jiní, cituji:

...nikdy nemohou vládnout mnozí, dav, lidé průměrní, všední, sami se sebou spokojení. Z tohoto hlediska je dnešní liberalismus ve slepé uličce, protože předpokládá, že vládnout (sobě samým i ostatním) mohou mnozí; ve skutečnosti mohou na každé společenské úrovni vládnout jen nemnozí. Vyplývá to ze zcela zjevného faktu, že řídit nebo vládnout vyžaduje velkou námahu a úsilí, používání rozumu, vyžaduje to vynikajícího člověka. A to je vyhrazeno jen nemnohým. Skutečně je možné tvrdit, že v jakékoli sféře života bylo těch, kdo na sebe kladli velké požadavky, jen pár. Jinými slovy, vyvíjet méně úsilí než více je vždycky snazší a po většinu času většina lidí volí cestu nejmenšího úsilí. Právě to je ale důvod, proč nejsou způsobilí vládnout – neboť nedokáží ovládat ani sami sebe...

Tato moudrá slova napsal pan Ortega už v roce 1930.

157714

01.04.2008 15:24

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Vojta49 81.?.?.?

>pokud se opravdu nadaní a snaživí lidé oddají službě zlu, spojí se do zločineckého mozkového trustu...

Vy přece pane 2xs máte poměrně slušné znalosti z teorie řízení. Dobře víte, že žádná organizovaná činnost se neobejde bez vedení. Z minulosti známe jména slavných vůdců. Hanibal, Čingischán, Lenin, Gándhí, Hitler, Baťa, Mao, Vojtyla,... Tito lidé byli nejen geniálními organizátory, ale hlavně ideovými vůdci. Určovali směr.

Poučeni z historie víme, že každé hnutí omezí či zcela zastaví své aktivity, ztratí-li svého vůdce. Pro "zločinecký mozkový trust" by to mělo platit také.

>jsme před otázkou: jak proti nim ...?

Odpověď je jasná: eliminovat jejich hlavu. Jdete do toho?

157786

01.04.2008 15:58

Konec filosofie - začátky demokracie

RE: Revoluční období

Vojta49 81.?.?.?

Velmi rozumný názor, pane Vanguarde. Naprosto souhlasím.

K přímé demokracii si dovolím také malou poznámku. Zkusme odhadnout, jak by dopadlo hlasování v referendu, kde by byla položena následující otázka:

Kdo souhlasí, aby miliardáři Kellnerovi byl znárodněn jeho podezřele nabytý majetek a získané prostředky rovným dílem rozděleny mezi občany ČR, nechť odpoví ANO.

Typuji přes 80% hlasů pro ANO. Před šedesáti léty se stalo něco takového v celonárodním měřítku, a jak jsme se dalších 40let měli, že? [mrknutí jedním okem]

157790

01.04.2008 23:36

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Vojta49 81.?.?.?

Tak vida. Přišel jste na to úplně sám. Jakákoliv organizace je bez hierarchické struktury řízení skutečně "pitomost". Kolektivní hlava je nesmysl. Nikdy nic takového v lidské společnosti nefungovalo a fungovat nemůže.

Ano, někteří lidé věří, že kolektivní vedení je běžná věc. Toto mínění většinou zastávají ti, kteří se v životě nepokusili zorganizovat ani horňácký turnaj ve cvrnkání kuliček. Natož utajený před dolňáky.

Ve všech oborech lidské činnosti už od dvoučlenných týmů je vždy ustanoven odpovědný velitel, vedoucí, šéf, ... Bez toho prostě nic nefunguje. Zformuje-li se lidská skupina náhodně (třeba po havárii) a je pravděpodobné, že spolu budou víc než pár hodin, sama si vybere ze svého středu vůdce. Neformální autoritu.

Vím, že mé argumenty jsou proti Vašemu přesvědčení nicotné. Vy prostě věříte a to je o mnoho víc, než nějaké mé plky z teorie řízení. Prosím tedy o maličkost. Jediný historický příklad nějaké předem naplánované akce, která dlouhodobě a úspěšně probíhala pod kolektivním řízením. Zcela bez vůdčí osobnosti. To by mě opravdu moc zajímalo. Jestliže nic takového v lidské historii nalézt nelze, nemůže to fungovat ani JIM. Leda, že připustíme zázraky? [velký smích]

157832

02.04.2008 01:28

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Vojta49 81.?.?.?

Protože je pozdě Jene Smithi, tak jen stručně.
- jsem Vám vděčen za propagaci moudrých slov pana Koukolíka,
- souhlasíkm s tím, že existuje mnoho lidí, kteří v touze po moci a penězích působí zlo,
- nesouhlasím s tím, že se tito lidé spikli a mohou za veškeré zlo na Zemi. Když si pozorně poslechnete druhou polovinu Vámi proponované přednášky, tento názor tam pan doktor jasně formuluje. Také tam zřetelně vysvětluje, proč tolik lidí na spiknutí věří. Když si to pořádně poslechnete, třeba Vám docvakne.

157848

02.04.2008 01:41

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Vojta49 81.?.?.?

Máte pravdu, pane 2xs, na víru jsou všechny argumenty krátké. Moc pěkné jsou zejména ty "konkrétní" příklady. Je vidět, že máte bohaté zkušenosti ze zasedání valných hromad bez jednatelů, správních rad bez předsedů a vlád bez premiérů.

Víte, pane, on je veliký rozdíl o řízení rádobyzasvěceně plkat či v reálném čase a stresu muset opravdu rozhodovat. Třeba o majetku svém a svých společníků či akcionářů. Při náhlém výkyvu burzy není čas svolávat valnou hromadu, příkaz k nákupu či prodeji musíte dát neodkladně. A to s vědomím, že při zásadní chybě ztratíte nejen svou firmu, ale nesprávným rozhodnutím připravíte o práci stovky zaměstnanců. A to už vůbec nemluvím o silových organizacích (armáda, policie, rozvědka, mafie). Tam by bez principu jediného odpovědného velitele vznikl diskusní klub, kterému by nepřítel jistě laskavě počkal s protiútokem, až se debatéři dostatečně vyžvaní. [chechtot]

Opravdu jsem Vás ani maličko nezviklal? Nezkusíte znovu přinést nějaký SKUTEČNÝ důkaz toho, že v praxi funguje kolektivní řízení?

157845

02.04.2008 11:58

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

Konec soutěže = degenerace a zánik

Vojta49 81.?.?.?

Celý vývoj veškerého života na této planetě je jen a výhradně o SOUTĚŽI. Je obdivuhodné, s jakou pravidelností se opakují utopistické vize, volající po odstranění či dokonce zákazu soutěže. Autoři podobných vizí by učinili lépe, kdyby čas strávený jejich vymýšlením věnovali raději studiu základních přírodních zákonů.

157871

02.04.2008 14:39

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Vojta49 81.?.?.?

>neni clovek predurcen aby vystoupil z tohoto kolobehu a prestal soutezit??

Ono je to pane Pastinaku tak. Tím základním cílem (přírodním zákonem) té soutěže je poslat své geny do dalších generací. Prostě nás tak nastavila matička příroda. Kdyby to neudělala, byly by na našem místě dnes třeba potomci neandertálců.

Všechno, co lidé činí dělají s jediným cílem. Zajistit svým potomkům a celému svému budoucímu rodu úspěch. K tomu hromadí moc, peníze, vliv, vzdělání, majetek, hledají toho nejlepšího partnera..., proto se vždy znovu a znovu pouštějí do soutěže s ostatními. Ti ostatní totiž chtějí pro své potomky totéž. Samozřejmě až na pár výjimek, jako ve všem.

Mnozí se mnou určitě nesouhlasí. Tak jednoduché to přece nemůže být. Pak nabízím myšlenkový experiment. Po celoživotní tvrdé práci jste našetřil celý milion. Naneštěstí jste se stal obětí ruskojazyčné mafie. Ta drží Vaše dítě a žádá ten Váš milion. Když nezaplatíte, děcku "jen" useknou ručičku. Vsaďme se, že zaplatíte. Všechno co máte dáte za to, aby se Vašemu potomkovi nic nestalo. Vaše geny jsou pro Vás to, proč stále znovu a znovu budete vstupovat do koloběhu soutěže.

Závěr? Geny těch, kteří dobrovolně vystoupili "z koloběhu" už mezi námi nejsou.

157886

02.04.2008 21:48

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Vojta49 81.?.?.?

Je moc dobře, pane Jene Smithi, že dáváte přednost kritickému a racionálnímu myšlení před nekritickým přejímáním většinových názorů. Za to by Vás pochválil i pan Koukolík.

Krom Vámi uvedené přednášky je k dispozici několik desítek rozhlasových rozhovorů pana doktora Koukolíka na http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/?p_po=2628&p_pattern=Koukol%EDk&p_gt=1 ve formátu PM3. Mám je stažené (včetně Vámi uvedené přednášky z hvězdárny) v přehrávači. Pouštím si je za volantem a při sportu místo hudby. Vřele doporučuji všem, kteří se také zajímají o to, v čem spočívá lidská moudrost.

Pro hlubší studium je vhodnější literární forma. Třeba v Městské knihovně Praha naleznete 24! titulů autora Františka Koukolíka. Zatím jsem přečetl jen několik z nich, týkajících se vývoje, struktur a činností lidského mozku i jeho selháváním. Všechny byly skvělé. Přeji příjemné studium.

157926

02.04.2008 23:40

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Vojta49 81.?.?.?

Děkuji pane Vladuno za Vaše moudrá slova. Soutěž ano, ale podle pravidel.

Vy říkáte, že žádná nejsou. Já si vzpomínám, že nějaká pravidla stanovil už téměř před čtyřmi tisíci léty pan Chamurabi. Ta jsou od těch časů rozvíjena a zdokonalována. Dnes se jim říká Listina lidských práv, Ústava, Občanský řád, ... a jsou vesměs garantována státem a vymáhána silou.

Vedle těchto civilních zákonů uznává řada lidí i vyšší pravidla - mravní kodex. O něm nám určitě lépe povíte Vy.

A nad tím vším stojí cosi, o čem řada lidí stále pochybuje. Přírodní zákony.

Vsuvka pro pochybovače, kteří touží ze SOUTĚŽE vystoupit. Od dob babylonského Chamurabiho pro každého z nás pracovalo, trápilo se, staralo, strachovalo, snažilo, bojovalo, chránilo nás, ... asi 350 předků (rodiče, prarodiče , prapra...). Od vzniku druhu homo sapiens to byly tisíce lidí. A protože tu jsme, činili to úspěšně. My, nynější živí lidé jsme tedy vrcholem pyramidy, výsledkem úsilí obrovského davu našich starostlivých předků. A ti všichni MUSELI být úspěšnými účastníky SOUTĚŽE. Kdyby jeden jediný selhal, prohrál, nejsme tu. Vedle našich úspěšných předků se o reprodukci pokoušeli i statisíce jim podobných. Marně. Jejich potomci se na rozdíl od nás z různých důvodů dneška nedožili.

Uvědomíme-li si to gigantické úsilí našich předků, jehož jsme výsledkem, kdo nám dává právo, v SOUTĚŽI nepokračovat? Konec vsuvky.


Stávající pravidla, tedy lidské zákony, mají k dokonalosti daleko. Obávám se však, pane Vladuno, že s nimi mnoho neuděláme. Zejména za stavu, kdy budeme neustále zahlcováni naoko důležitějšími, ale ve skutečnosti virtuálními ZLY.

Nejsou náhodou problémy typu spiknutí illuminátů, boj s chemtrails, tragédie 9/11, fingované přistání na Měsíci, ... VELMI DOBRÉ ZÁMINKY k tomu, aby se lidé příliš nestarali o to nejdůležitější? O zákony, dle nichž jsme nuceni žít?

157955

03.04.2008 14:30

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Vojta49 81.?.?.?

Ani já nemám Koukolíka v malíčku, pane Spytihněve. A věru rád bych měl. A nejen jeho. Vědění a moudrost je jedna z nejúžasnějších věcí na světě. Tedy alespoň pro mně.

K lidské víře ve spiknutí. Moc hezky to popsal filosof jménem Milan Valach v článku, uveřejněném v BL pod titulem Vládci světa. Link je http://www.blisty.cz/art/37677.html . To, co bych já klopotně a dlouze vyprávěl, shrnul on stručně a jasně. A představte si, že pana Valacha nám zde na Zvědavci doporučil ke studiu pan Karel4u. Přiznávám, že mě tím (mile) překvapil. Přeji příjemné počtení.

158035

04.04.2008 14:30

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Vojta49 81.?.?.?

Je docela možné slečno či paní Kocko, že v hluboké minulosti existovaly na této planetě skupiny mimořádně altruistických lidí. Místo vzájemného soutěžení se starali o druhé, obětovali se pro jiné a pomáhali bližním s výchovou jejich dětí až tak, že nestihli mít vlastní. Třeba měli i větší mozky než my.

Při setkání s našimi předky tito (hodní) lidé pomáhali i jim. Nikdo jim neubližoval, všichni si jich vážili a? Díky svým vlastnostem neměli téměř žádné vlastní děti! Starali se s láskou o naše. A tak v několika málo generacích vyhynuli. Jejich altruistické geny podlehly těm našim, soutěživým. A říkejme těm starým hodným lidem třeba neandertálci.

A tak jsme tu zůstali my, homo sapiens sapiens. S geny a nervovými soustavami "vyšlechtěnými" miliony let pokusů a omylů k soutěži. Co s tím?

Všimněte si prosím, pod jakým titulkem diskutujeme. Zamezíme-li jakýmkoliv způsobem v nějaké části přírody soutěži, dojde naprostou s jistotou k jejímu zániku. Pro lidi to platí také. Co tedy navrhujete?

158180

04.04.2008 15:23

Konec filosofie - začátky demokracie

RE: je to stará věda

Vojta49 81.?.?.?

Článek v kostce říká. Nedokážeme-li zaznamenat projev nějakého jevu, neznamená to, že jev neexistuje. Naprostý souhlas.

Ale! Nedokážeme-li zaznamenat projev nějakého jevu, jsou jakékoliv další diskuse o tomto jevu bezpředmětné. Prostě jim chybí ten PŘEDMĚT.

158183

04.04.2008 16:13

Vzpoura generálů

Vládci světa selhali?

Vojta49 81.?.?.?

Naprostý nesmysl. Přece ONI, kteří (prý už od Marxe) všechno dokonale dopředu plánují, svou mocí řídí a všemu penězi vládnou by v tom neměli takový BINEC!

Nebo že by ONI byli u konce s dechem, na jejich místo už nastupovali nějací NEO-ONI? [chechtot]

158186

04.04.2008 16:42

7.-11.4.2008 Parlament nás neobejde, obejdeme parlament

RE: Tech 70 % je nesmysl

Vojta49 81.?.?.?

Měl bych nápad. Zkusit, jak se těch údajných 70% dívá na problém SPIKNUTÍ. Pokud v něj věří, rozumím i názoru na radar.

Mimochodem. Našel jste si chvilku na článek Vládci světa na BL?

158191

05.04.2008 01:35

7.-11.4.2008 Parlament nás neobejde, obejdeme parlament

RE: Tech 70 % je nesmysl

Vojta49 81.?.?.?

A co soudíte vy pánové? Kde má pan Valach ve své analýze základní logickou chybu?

158247

05.04.2008 01:51

Vzpoura generálů

RE: Vládci světa selhali?

Vojta49 81.?.?.?

Máte pravdu pane Karle4u. Vskutku mi přijde k smíchu víra některých lidí v JEJICH spiknutí. Jsem přesvědčen, že nic takového není možné. Na mém přesvědčení máte velký podíl i Vy. Proč? Vy jste zde v diskuzi doporučil filozofa jménem Milan Valach. Jeden z jeho článků na BL se jmenuje Vládci světa. Tam moc pěkně analyzuje příčiny této "víry".

158248

05.04.2008 02:01

Vzpoura generálů

RE: Vládci světa selhali?

Vojta49 81.?.?.?

Ta pomlčka není místo "C".
K paranoidnímu názoru, který hází všechna svinstva světa na NĚ.
Opakovaně se ptám. Proč země, kde ONI mají vliv na ekonomiku, patří k nejrozvinutějším zemím světa. Dodnes. A proč země, se srovnatelným nerostným bohatstvím a populací, ale zcela bez jejich vlivu (Rusko), skončila v devadesátých létech hospodářským rozvratem a téměř hladomorem.

To kdyby mi laskavě někdo vysvětlil.

158246

05.04.2008 13:06

Vzpoura generálů

RE: Vládci světa selhali?

Vojta49 81.?.?.?

Čtěte laskavě pane MéďoBéďo článek Vládci světa od pana Valacha v Britských listech. Naleznete brilantní odůvodnění.

158286

05.04.2008 13:28

7.-11.4.2008 Parlament nás neobejde, obejdeme parlament

RE: Tech 70 % je nesmysl

Vojta49 81.?.?.?

Pokorně doznávám, nevidím ji.

158288

05.04.2008 13:34

Vzpoura generálů

RE: Vládci světa selhali?

Vojta49 81.?.?.?

Nejdřív mi dovolte, pane Google, abych se omluvil za své neumětelské (až šišaté) formulace. Vím, že nejsou nic moc, ale snažím se zlepšovat. Opravdu.

Určitě správně píšete:
> v ZSSR bolo viac zidov ako v tych vasich superuspesnch usa a to aj na tych najvyssich poziciach...

Pak bych tedy prosil o odpověď na jednoduchou otázečku. Proč ta část JICH, která ovládla ekonomiky USA, GB, Francie, ..., dovedla tyto země na vrchol blahobytu a ta druhá část JICH, která ovládala ZSSR, dovedla tuto nesmírně surovinami bohatou zemi k úplnému hospodářskému rozvratu?

To nějak stále ta má šišatá hlava nebere. Ale Vy mi to jistě vysvětlíte. Předem děkuji za trpělivost s pomaleji chápajícím.

158291

05.04.2008 13:54

7.-11.4.2008 Parlament nás neobejde, obejdeme parlament

RE: Vzkaz KSCM

Vojta49 81.?.?.?

Proč by ho měla vypínat? Nestačilo be jej ignorovat, jako tu dechovku?

Ony totiž dva velmi podobné radary na území ČR již několik let fungují. A občané je až do rozpoutání brdské kampaně v drtivé většině zcela ignorovali. Úplně stejně, jako tu dechovku. [smích]

158293

05.04.2008 13:55

7.-11.4.2008 Parlament nás neobejde, obejdeme parlament

RE: Vzkaz KSCM

Vojta49 81.?.?.?

Paní Ájo, téměř 80% lidí v Čechách nemá rádo dechovku. Znamená to, že budeme vypisovat referendum za její zákaz?

158287

05.04.2008 18:19

7.-11.4.2008 Parlament nás neobejde, obejdeme parlament

RE: Vzkaz KSCM

Vojta49 81.?.?.?

Nějak nerozumím rozdílu mezi "domácím" a "cizím" radarem, mají-li nás oba chránit. Tedy za stavu, kdy Rusové nemají vůči americkému radaru výhrad.

A že jej bude obsluhovat 100 amerických civilních techniků a hlídat 100 vojáčků? Nějak mi paní Ájo taková "armáda" moc jako armáda nepřijde. 120000 ruských samozvanců v tancích a transportérech. V šedesátém osmém. To ano. To byla skutečná okupační armáda. Jak si na ty umouněnce vzpomenu, hned se mi zvedá adrenalin. Kauza Brdy mě nechává nevím proč v klidu.

158308

06.04.2008 00:42

Vzpoura generálů

RE: Vládci světa selhali?

Vojta49 81.?.?.?

Není pochyb, pane Méďo Béďo, že vlády a parlamenty většiny zemí jsou pod trvalým tlakem průmyslových, vojenských, nacionálních a dalších lobby. Státní kasa je jedna z nejoblíbenějších kořistí. O tom však my nehovoříme. Neprobíráme ani spiknutí Loverňáků proti Velraňákům. Nás zajímají ONI, kteří se tajně spikli a ovládají celý svět.

Určitě budete souhlasit s tím, že k vedení (řízení, ovládání) továrny, magistrátu, armády či státu je zapotřebí:
- ředitel, primátor, velitel, premiér – obecně šéf, stanovující základní cíle řízené jednotky a strategii a taktiku k jejich dosažení,
- jemu podléhající hierarchická řídící struktura s odpovídajícím počtem stupňů řízení (jeden velitel nemůže sám přímo řídit 1000 vojáků),
- organizační systém, určující pravomoci a odpovědnosti jednotlivých stupňů řízení (každý musí předem vědět, za co odpovídá a jaké k tomu má prostředky a pravomoci),
- motivační systém, zajišťující řádné fungování všech lidských zdrojů,
- informační systém, poskytující jak vertikální, tak horizontální informační vazby uvnitř organizace, tak propojující organizaci s okolím,
- ekonomický systém, zajišťující zdroje financování a kontrolující finanční toky,
- technické zázemí obstarávající nezbytné technické prostředky, transport materiálů a osob,
- bezpečnostní složku, starající se o utajení a bezpečnost všech prvků i vazeb systému.

Je toho daleko více, popsal jsem jen to základní. Na ovládání České republiky takto pracuje asi 150000 lidí. A výsledky jsou mnohdy žalostné. Pokud by produktivita práce vládců světa byla podobná, muselo by vládu nad světem vykonávat 90 milionů lidí.

Neexistuje lidská činnost, která za sebou nezanechává stop. A přes to JEJICH vláda nad světem probíhá už přes 100 let bez vůdce, výkonné organizace i jakýchkoli podpůrných systémů. Nikdy nebyl zachycen jediný dokument, telefonát, e-mail, odposlech živého hovoru. Nikdy žádný JEJICH pracovník neselhal a neprodal svá tajemství novinářům.

A to je dle mého názoru pane Méďo Béďo naprosto dostatečný důkaz, že žádné spiknutí Vládců světa neexistuje. [smích]

158347

06.04.2008 15:36

Vzpoura generálů

RE: Vládci světa selhali?

Vojta49 81.?.?.?

Děkuji Vám pane djb za Vaše rozumná slova. S Vámi definovanými pojmy "svět", "ovládají" a "oni" bezvýhradně souhlasím.

V naprosté shodě jsem s Vámi i v dalších Vašich tezích:

> Pochopitelne absolutni vlada JICH nad vsim je nesmysl ...
až po
> ... staci na "ovladani" zeme spoluprace s mene jak 100 vedoucimi lidmi.

Tedy za předpokladu, že "ovládání" se nám neodchýlilo od výše uvedené definice.

Trošičku se mýlíte v závěru :

> Ostatni uz se prirozene podridi hlavnimu proudu.

My všichni ostatní jsme totiž evolučně vybaveni úplně stejně, jako ONI. I my toužíme po moci, vlivu, majetku, ... Znám jen úzkou skupinu lidí, kteří jsou ochotni se těchto tužeb v rámci své náboženské víry vzdát.

Takže ještě jednou díky, za podporu v diskusi. A nic se nebojte. My JIM svět jen tak lehce nevydáme.

158379

06.04.2008 19:47

Vzpoura generálů

RE: Pane gibi z Wilsonova

Vojta49 81.?.?.?

Děkuji Vám za Vaše slova. Ještě nikdy se mi nestalo, že by mi zde někdo takto přímo adresoval příspěvek. Bohužel (nebo bohudík?) nejsem vzdělán v otázkách židovské historie. Proto mě prosím omluvte. Na toto téma si s Vámi netroufám diskutovat.

Z Vašeho příspěvku jsem však pochopil, že Vám je
> jasny dnesny stav sveta
Prostě za všechno ZLO na tomto světě mohou ONI, že? Argumenty, které tuto Vaši "víru" potvrzují jsou "pravdivé a dobré". Ty protichůdné jsou "lživé a zlé". Proto bude lépe je ignorovat. Tak. A svět je krásně jednoduchý a snadno pochopitelný.

Opravdu ani na chviličku nikdy nezapochybujete, že by svět mohl být trochu složitější?

158391

06.04.2008 23:45

Vzpoura generálů

RE: Vládci světa selhali?

Vojta49 81.?.?.?

Vzpomínám si, pane Vladuno, jak ještě počátkem roku 1989 skoro nikdo nevěřil, že komunisté v ČSSR brzo skončí. A vida, šlo to.

Stejně tak by určitě ŠLO, zabránit stavbě radaru. Ovšem to by většina lidí opravdu musela CHTÍT. Ne jen říci v anonymní anketě radaru NE. Ale také vynaložit za toto NE svůj čas a energii. Ovšem co vidíme? Výsledek, blížící se nule. Ukazuje to jediné. Lidé necítí radar jako svůj zásadní problém.

K Vaší víře Vám přeji, aby Vám dávala sílu. Já se musím spolehnout jen na svůj optimismus. Ten živím vírou v obrovský a nevyčerpatelný přírodní zdroj. V lidskou INVENCI.[smích]

158418

07.04.2008 00:03

Vzpoura generálů

RE: Pane gibi z Wilsonova

Vojta49 81.?.?.?

Oceňuji Vaše korektní příspěvky, pane Spytihněve. A ani jsem nečekal, že názorům pana Valacha budete tleskat. Jen jsem o problému dosud nikdy neuvažoval jako on.

A závěr? Každá víra usnadňuje člověku život. Zbavuje jej nejistot. V tom se určitě shodneme. I víra ve spiknutí. Jen její důsledek mi vadí. V myslích věřících vede k pocitům malosti, bezradnosti a rezignaci na svůj úděl. Vám to nevadí? Mně velmi.

158420

07.04.2008 14:24

Svobodní zednáři – fantasmagorie nebo reálné nebezpečí?

RE: likvidace katolické církve

Vojta49 81.?.?.?

> zurive utoky na vsetkych ktory s nimi nesuhlasia.

Směl bych poprosit o odkaz na nějaký "zuřivý útok" svobodných zednářů na kohokoli? Díky

158474

07.04.2008 19:44

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Vojta49 81.?.?.?

V té přírodě je to paní Kocko složitější. Tam nesoutěží jen dravci. Kdepak. Soutěžíme úplně všichni. I Vy.

Tak třeba ty krásné nevinné gazely s mandlovýma očima. Představme si je ve chvíli, kdy jejich stádečko prchá před gepardem. Většina lidí si dodnes myslí, že hodné gazely v tuto chvíli soutěží se zlým gepardem. NENÍ tomu tak. Gazely soutěží MEZI SEBOU navzájem. Prohrává ta nejpomalejší (stará, nemocná, nezkušená, poraněná). A gepard? Ten samozřejmě soutěží s ostatními gepardy. Úspěšnější lovec bude díky dostatku potravy silnější, uhájí své teritorium před konkurenty, dokáže odchovat více potomků. A o tom je první část oné soutěže. Předat své geny dál.

A existuje ještě druhá část soutěže. Její projevy důvěrně znáte. Pravidelně navštěvujete kadeřníka. Módním oděvem a tvarujícím prádlem zdůrazňujete své ženské přednosti. Také vysoké podpatky mají jedinou úlohu. Zkrášlit dámské nožky. Užíváte deodoranty a parfémy. A širokou škálu dalších kosmetických přípravků, jimiž se snažíte předstírat, že jste výrazně krásnější, mladší a zdravější, než jiné dámy.

Co myslíte? Je to nutné? Vždyť to stojí hříšné peníze! Tak proč tedy soutěžíte? Proč se neukazujete (variace na Vaše
> Prečo nenechať človeka pracovať prirodzeným ... )
lidem přirozená, tedy taková, jaká jste?

Neberte prosím paní Kocko má slova osobně. To samozřejmě platí o všech ženách. I o nás mužích. My zase soutěžíme jinak.

158501

07.04.2008 20:43

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: Měna

Vojta49 81.?.?.?

> nebude místo pro bankéře vybírajícího čím dál větší kusanec z naší práce.

A pak budeme všichni spokojení a projíme, propijeme a projásáme vše, co nám patří. Konec zlodějské akumulace kapitálu. A bude ráj.

Ouha. Došla (2070) fosilní paliva. A uranu (2130) je také namále! Ale vždyť už dnes ovládáme termojadernou fúzi. Tak si postavíme termojadernou elektrárnu. Jupí!

Podruhé ouha. Taková fúzní elektrárna je asi 1000x dražší, než obyčejný Temelín. Jenže my jsme sprovodili ze světa zlé bankéře, kteří JEDINÍ v minulosti uměli naakumulovat kapitál na její stavbu. Tak si asi fúzní elektrárnu nepostavíme a vzhůru zpět do jeskyní. A pak teprve přijde ten opravdový RÁJ.[chechtot]

Popsal jsem to v souladu s Vaší představou, pane/paní "87"?

158510

07.04.2008 21:42

Svobodní zednáři – fantasmagorie nebo reálné nebezpečí?

RE: likvidace katolické církve

Vojta49 81.?.?.?

Oba články jsou astrologicko-ezoterickým blouzněním, podepsaným jménem František Šteffek – astrológ. To jsou důkazy oněch zuřivých útoků svobodných zednářů? Žertujete?

158511

09.04.2008 14:35

Jak nám naši politikové upekli smlouvu

Umět říkat NE nestačí

Vojta49 81.?.?.?

Kdykoli se objeví téma RADAR, je krása sledovat českou svornost. Údajně až 70% občanů říká radaru NE. Postavit na této shodě novou politickou stranu, měla by v parlamentu ústavní většinu.

Jenže. Shodnout se na tom, co nechceme, nestačí. S tím se nedá dělat vůbec NIC. Tož se pojďme shodnout na tom, CO CHCEME!

A ?............................................? Nic.

Tak se zase budeme muset spolehnout na ty (údajně) hloupé, neschopné, nemravné, proradné, ..., politiky. Oni, ač jsou (údajně) ti nejhorší z nás, vždy shodu naleznou. Alespoň v rámci svých partají. Čím to? [mrknutí jedním okem]

158678

10.04.2008 11:54

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

Peníze se prostě udělaly, jakoby kouzlem?

Vojta49 81.?.?.?

Pan profesor tradičně opomíjí přírodní zákony. Dle nich si žádní dva tvorové v přírodě nejsou rovní.

Takže pane profesore. Peníze se nedělají jakoby kouzlem. Peníze přecházejí z rukou méně schopných do vlastnictví schopnějších. A je to dobře. Ti méněschopní většinu svých peněz vždy promrhají. Kdo nesouhlasí, nechť vzpomene na vládu neschopných u nás. Jak rychle a dokonale promrhali po osmačtyřicátém špičkové české firmy Jawa, Tatra, Baťa, Aero, Škoda, ČKD, ... V sedmdesátých létech už se jejich produkce dala směnit jen za "hlínu na trpaslíky" se SSSR.

158761

10.04.2008 17:14

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

RE: Peníze se prostě udělaly, jakoby kouzlem?

Vojta49 81.?.?.?

Je to velmi prosté, pane Hc. Hospodářská činnost lidí je jednou z forem evoluční soutěže. A v každé soutěži vítězí schopnější nad méně schopným. S tím se budete muset smířit.

A ještě maličkost. Neschopný člověk nezná spoustu věcí. Dokonce neví ani to, že je neschopný. Vidí sice důsledky své neschopnosti, ale nevěří, že příčinou by mohl být on sám. A tak tvoří teorie o tom, že ti "schopní jsou zloději". Jak jinak si vysvětlit jejich bohatsví?[velký smích]

158780

10.04.2008 23:42

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

RE: Peníze se prostě udělaly, jakoby kouzlem?

Vojta49 81.?.?.?

Očekával jsem spršku hněvivých reakcí. Ovšem ta Vaše, pane Spytihněve, mně překvapila. Roztrhat text na jednotlivé věty a parodovat jejich smysl je hluboko pod Vaši obvyklou úroveň.

K věci. Teorie je šedá. Přejděme k zelené praxi života. Pan Jančura, jediný vlastník a organizátor Student Agency je bezesporu bohatý muž. Jako reprezentant schopných akumuluje tržby od těch méněschopných, kteří s ním rádi cestují, ale k vybudování podobného podniku nemají předpoklady.

Je zloděj? Koho okrádá? Své klienty, jimž poskytuje špičkové služby za cenu nižší, než konkurence?

158809

11.04.2008 01:45

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

RE: Peníze se prostě udělaly, jakoby kouzlem?

Vojta49 81.?.?.?

Drtivou část duševního i materiálního bohatství lidstva vytváří několik málo procent těch nejschopnějších - lidská intelektuální elita. Kdo nevěří, nechť se laskavě opět obrátí pro ponaučení do naší vlastní historie. Na počátku "budování socialismu" byla elita národa ekonomicky i společensky eliminována. V průběhu následujících 40 let se (přes olbřímí úsilí většiny pracujícího lidu) naše země ocitla na pokraji hospodářského úpadku. Bez elit to prostě nejde.

Není sporu o tom, že se mezi schopnými najdou i lidé "všehoschopní". Všichni je známe. Věřím, že kdybychom opravdu chtěli, dostalo by se lotrům a zlodějům "po zásluze". A lidé by rádi trestali. Ovšem ať to raději udělají ti druzí. Proč bych si pálil/a prsty zrovna já, že?

Ještě k modelu sudu s kvasinkami. Je to nesmysl, pane Bartošku. Ten sud je člověkem uměle vytvořený uzavřený systém. Jeho cílem není přežití kvasinek, leč transformace cukrů v alkohol. A tento cíl sud plní skvěle. V přírodě jej ovšem nikde nenajdete. Tam alkohol vytěká a kvasinky hodují, dokud je na čem.

Máte-li ovšem obsedantní představu, že jste jednou z kvasinek v sudu, bude lépe se poradit s lékařem. [mrknutí jedním okem]

158825

11.04.2008 02:11

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

RE: Peníze se prostě udělaly, jakoby kouzlem?

Vojta49 81.?.?.?

O tom, že TO JDE čestně a poctivě, vím pane Spytihněve z vlastní zkušenosti. Mám jednoho z těch schopných v rodině. Dnes už dokonce vím, co je tím prvním a základním předpokladem úspěchu. Většina lidí soudí, že jsou to peníze a schopnost podvádět. Ovšem to je veliký omyl.

158827

11.04.2008 13:07

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

RE: Peníze se prostě udělaly, jakoby kouzlem?

Vojta49 81.?.?.?

Víru, že všichni máme stejná ústa a z toho důvodu máme všichni stejné právo na "kaviár a šampaňské" jsme už naštěstí překonali, pane 89. Tedy alespoň většina z nás. Pokud Vy v to stále věříte, musí být velmi těžké vyrovnat se s faktem, že Vám šampaňské neteče z vodovodu a kaviár neroste na stromech.

Ti "moji úspěšní" jsou zdrojem většiny lidského poznání a motorem pokroku. Jako důkaz nemohu podat nic pádnějšího, než existenci zemí, kde dodnes neexistuje jediný "úspěšný milionář". Panuje tam bída a nesvoboda. Když Vás milionáři a miliardáři tak silně iritují, proč je nenecháte jim samým "ať si sami vyrobí chléb a oblékají se ", a neodejdete do některé ze zemí, kde není jediný?

Proč jsem na této Zemi, trochu vím, pane "89". Docela by mě zajímalo, jaký důvod své existence považujete za ten pravý Vy? S dovolením bych odhadl, že Vy jste v tomto slzavém údolí výhradně z vůle Stvořitele a Vašim úkolem zde je činit vše pro blaho bližního. Říkám to správně?

158875

11.04.2008 14:36

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

RE: Peníze se prostě udělaly, jakoby kouzlem?

Vojta49 81.?.?.?

Mohu-li doporučit, pane "195", tak se raději do žádného podnikání nepouštějte. Vaše představy o dovednostech a vlastnostech, které vedou k úspěchu, rozhodně nejsou ty správné. Pokud jste to touto cestou někdy zkusil, nemohlo to skončit jinak, než špatně. Mýlím se?[smích]

158879

11.04.2008 15:18

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

RE: Peníze se prostě udělaly, jakoby kouzlem?

Vojta49 81.?.?.?

Z čeho soudíte, pane Bartošku, že planeta Země je pro nás lidi uzavřený systém? Nebojte se, není. Lidská invence je nevyčerpatelným zdrojem, který jej už nyní otevírá. Jen musíme překonat ty utkvělé představy mas, že nejlepší filozofií pro pracujícího je, všechno co vydělá okamžitě propít a projíst. Hlavně, aby z naší práce někdo zbytečně neakumuloval kapitál. Jedině tato filozofie by z planety mohla učinit sud a z nás kvasinky.

Ke spotřebě zdrojů. Oba dobře víme, že tím rozhodujícím zdrojem je energie. Podaří-li se ovládnout termojadernou fúzi, je na tisíciletí vystaráno. A nepodaří-li se to, jsou zde ještě množivé reaktory, které již několik desetiletí úspěšně fungují. Jen je řádně využít. A dostatek levné energie je zárukou dostatku vody a všech ostatních zdrojů. Byť i získávaných recyklací, synteticky či genovými manipulacemi.

Takže přeji více optimizmu. A za tu poznámku o Vaší utkvělé představě se omlouvám. Byla myšlena v žertu. Proto tam byl [mrknutí jedním okem]

158885

13.04.2008 19:25

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

RE: Peníze se prostě udělaly, jakoby kouzlem?

Vojta49 81.?.?.?

Pane Neslepý, trochu chápu rozdíl mezi pojmy IQ a praktická inteligence. Určitě jsem omezen v chápání některých složitějších společenských jevů. Nemůžeme být všichni dokonalí.

Protože Vy máte pane Neslepý zjevně přehled, poprosím tedy o jednoduchou odpověď na prostý dotaz Vás. Vy i mnozí další mne přesvědčujete, že největší ZLO tohoto světa jsou židovští bankéři. Oni údajně působí lidem ta nejhorší příkoří. A mně stále nejde na rozum, proč se žije tak dobře lidem v zemích, které tito lotři ovládají (USA, Izrael, GB, ...). A proč naopak panuje bída a nesvoboda v zemích, kde ONI NEVLASTNÍ ZHOLA NIC (Kuba, KLDR a dříve všechny země tzv. socialistického tábora).

Až dosud se nikdo na odpověď nezmohl. Pro Vás to jistě bude hračka.[mrknutí jedním okem]

159011

14.04.2008 11:56

Peníze jako dluh

RE: tady fakt někdo těm blábolům věří ?

Vojta49 81.?.?.?

To video je pane Němče báchorka pro slaboduché. Vám na něm není vůbec nic podezřelého?

Zlý žid složí $1111,23 u centrální banky a založí si zcela bez dalšího kapitálu banku svou. Hloupý věřitel si k němu jde půjčit za lichvářský úrok $10000. Zlý žid si nechá věřitelem podepsat úvěrovou smlouvu na tuto částku a tak VYTVOŘIL PENÍZE Z NIČEHO. Věřitel ovšem žádá peníze v hotovosti. Tak jej zlý žid pošle na pokladnu té své banky, v níž není ani cent, ať si je vyzvedne. A zde pohádka končí. [chechtot]

159080

14.04.2008 13:31

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

RE: Peníze se prostě udělaly, jakoby kouzlem?

Vojta49 81.?.?.?

Díky pane Neslepý za Vaši odpověď. Zkusím ji shrnout.

Komunisté byli a jsou diletanti, kteří ignorují lidskou přirozenost. Proto se jim nic nedaří. Na západě mají lidé hmotný blahobyt, ale jsou nespokojení. Důvodem nespokojenosti je bezcílnost jejich života a výčitky svědomí, když musí zastávat své pozice.

Já s těmito závěry bezvýhradně souhlasím. ALE. To je to NEJVĚTŠÍ ZLO SVĚTA? Vy si ze mně určitě děláte legraci. [překvapení]

159091

14.04.2008 13:55

Peníze jako dluh

RE: tady fakt někdo těm blábolům věří ?

Vojta49 81.?.?.?

Píšete to zcela správně, pane Maxi311. Komerční banky si půjčují peníze ke svým obchodům od banky centrální. A její fungování je řízeno zákonem. Jenže tento fakt ono přihlouplé video zcela opomíjí, aby to vypadalo, že ZLÝ ŽID může všechno.

159092

14.04.2008 20:03

Peníze jako dluh

RE: tady fakt někdo těm blábolům věří ?

Vojta49 81.?.?.?

Dobrá, bavme se věcně. Protože neumíme udělat celosvětový statistický mix, zůstaňme v USA. Vy vidíte tu exponenciálu v čem? V růstu populace? V růstu HDP? Či snad dokonce ve spotřebě domácností? ŽÁDNÁ exponeciála není. Dokonce i ta inflační křivka má do exponenciály daleko.

Mám pocit, že jste trochu podlehl těm jednoduchým, barevným obrázkům a emotivnímu komentáři toho dětinského videa.

Je naprosto nepochybné, že USA žijí na dluh. Rozhodně je však nezadlužují bankéři. Zadlužují je sami Američané a jejich neodpovědné vlády. Kupují si sociální smír od svých občanů výdaji v sociálním sektoru. Ovšem na dluh. Rovněž role "světového ochránce svobody a demokracie" dělá moc dobře americkým šovinistům. Ale ty astronomické vojenské výdaje jsou rovněž na dluh.

Otázka zní, jak dlouho ještě bude někdo ochoten kupovat americké obligace. Ve chvíli, kdy investoři řeknou dost, nezbude, než začít žít za své. Ale protože bohatství USA je ohromné, může to trvat ještě velmi dlouho. Co myslíte. Kolik by dnes byla Čína ochotna zaplatit za Aljašku? [mrknutí jedním okem]

159120

14.04.2008 23:48

Peníze jako dluh

RE: tady fakt někdo těm blábolům věří ?

Vojta49 81.?.?.?

Dlouhodobá křivka růstu čeho? Ekonomiky se obvykle poměřují pomocí HDP. Jeho meziroční přírůstky v USA oscilují v posledních 15ti létech v rozsahu 0 - 5%. Jde o stochastický průběh bez znaků růstu. Rozhodně ne exponenciální.

Vám přece nemusím vysvětlovat, že i grafy lze malovat různě. Vezmeme-li za základ US GDP z roku 1950 a k němu namalujeme meziroční přírůstky bez korekce na stálé ceny, může celek působit dojmem exponenciály. Ovšem oba víme, že takové grafy jsou k ničemu a používají je jen tvůrci propagandy.

Navíc je zde ještě jedno ALE. Američní výrobci dovážejí stále více levných komponent z Asie (třeba součásti počítačů či aut). Ve finálních výrobcích je ovšem vykazují v cenách, za které by je vyrobili sami. Někteří ekonomové tvrdí, že americký GDP je díky tomuto faktu už řadu let uměle nafukován. Všechny vnější znaky americké ekonomiky to potvrzují. Více podrobností naleznete třeba pomocí "Michael Mandel phantom GDP".

O těch Vašich katastrofických vizích jsme již diskutovali. Já soudím, že Čína, Rusko a výhledově i Indie nutně potřebují americké trhy k odbytu své produkce. Takže se ničeho neobávejte. Číňané budou ještě dlouho nakupovat americké bondy. Přinejmenším do té doby, než za americký trh naleznou náhradu jinde. Třeba doma. A pak nastane doba, kdy už americké vládní obligace nebude chtít nikdo. A pak přijde čas, kdy USA budou intenzívně nabízet k prodeji tu Aljašku. [velký smích]

159136

15.04.2008 01:27

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

RE: Peníze se prostě udělaly, jakoby kouzlem?

Vojta49 81.?.?.?

Nejpodstatnější věci v životě lidském, to zní velmi zajímavě. Už ve Vašem předchozím příspěvku mě, pane Neslepý, zaujala věta:

>Touha po majetku,penězích,postavení je jasný příznak o bezvědomí dotyčného ve věcech smyslu života.Ten,když chybí,nepomůže svěcená.

Přečetl jsem si všechny Vaše příspěvky zde, zda bych nenalezl více. Nenalezl. Sdělím tedy svůj názor a poprosím o Váš.

Již od hlubokého pravěku měl náš předek následující starosti. Aby přežil a nasytil sebe. To když se podařilo, začal se shánět po pěkné zdravé samičce. Když jí sehnal, bylo zapotřebí ochránit, uživit a ošatit jí i společné potomky.

Vedle tohoto pračlověka žili i jiní. Všichni měli podobné starosti. Někteří možná byli "hodní". Namísto sebe bránili v boji se šelmou druhé. Sytili víc jiné než sebe. Hladovým a vyčerpaným "hodným" pak nezbývalo dost sil na ochranu a sycení sebe a svých potomků. Proto potomci "hodných" přežívali méně často. Po desetitisíce generací slepý přírodní výběr upřednostňoval ty, kteří se dokázali postarat především o sebe a své potomky. Geny "hodných" neměli nejmenší šanci. Mezi námi už prostě nejsou.

Vzdělání, moc, peníze a vliv dávají dnešnímu člověku vysokou šanci, postarat se o sebe, najít skvělého partnera a vychovat s ním zdravé, chytré a vzdělané potomky. Čím lépe člověk své potomky zabezpečí, tím vyšší šanci mají i oni k tomu, úspěšně se reprodukovat do dalších generací.

A to je dle mého soudu ten CÍL, pane Neslepý, k němuž nás evoluce naprogramovala. Možná, že se občas odštěpily skupinky lidí, kteří začali upřednostňovat jiné životní cíle, než vlastní reprodukci. Vždycky museli skončit stejně. Geny, které nenutí svého nositele přednostně k reprodukci, se prostě NEZREPRODUKUJÍ.

Ovšem rozumím tomu, že vše co jsem výše napsal je jasným příznakem "mého bezvědomí". Kde je v mých úvahách chyba?

159144

15.04.2008 14:34

Peníze jako dluh

RE: tady fakt někdo těm blábolům věří ?

Vojta49 81.?.?.?

Příčinou stávající krize jsou nepochybně nesmyslné bankovní deriváty. Neházel bych ovšem všechnu vinu na banky. Ty se prostě jen chovaly (sobecky) racionálně v konkurenčním prostředí levných a dostupných zdrojů. Vina je na regulátorovi bankovního sektoru. A jím je bezpochyby FED a US vláda.

Pikantní je, že v ČR právě probíhá podobný nemovitostní boom. I velmi mladí (a nezkušení!) lidé snadno získají levnou hypotéku na nemovitost. Ceny nemovitostí tak letí raketově vzhůru. Loňský meziroční růst v Praze odhaduji na 20% !!! Za metr čvereční bytu ve starém pražském paneláku tak zaplatíte už $3330 (50000 Kč).

Jak se asi pohybují tržní ceny za metr čtvereční standardního rodinného domu v místě Vašeho současného bydliště? Samozřejmě bez ceny pozemků, které se mohou díky lokalitě velmi lišit.

159177

16.04.2008 00:18

Peníze jako dluh

RE: tady fakt někdo těm blábolům věří ?

Vojta49 81.?.?.?

Jak tak čtu vaše příspěvky pánové, stále více získávám pocit, že oba věříte, že SVĚTOVOU EKONOMIKU někdo řídí. Ekonomika je však velmi komlikovaný a složitý mechanismus. To se ukázalo v dobách "reálného socialismu" u nás. Ani sebevíc ministerstev, akademií, výzkumných ústavů či plánovacích komisí v čele s hospodářským výborem ÚV a hordou tajemníků nedokázaly uřídit ani tak malou ekonomiku, jako byla československá. A nelze říci, že by se nesnažili. Vždyť šlo o jejich koryta.

Pravdu má pan Bartošek v tom, že bankovní rady centrálních bank (i Fedu) tvoří velmi schopní lidé. Ovšem háček je v tom, že centrální banky hájí především zájmy národních ekonomik. A ty jsou zpravidla různé. Takže i velmi dobře myšlené zásahy CB do ekonomiky jedné země mohou zhatit svou protichůdnou aktivitou CB jiných států. Totéž platí o národních vládách. Dokonce i v rámci EU existují velmi protichůdné zájmy jejích jednotlivých členů.

Nyní to šokující odhalení. EKONOMIKY vyspělých zemí BĚŽÍ SAMY. Neexistuje žádný regulační orgán, který by je řídil. Řízeny jsou hlavně základními ekonomickými zákony (ty jsou velmi podobné zákonům evolučním) a z části lidmi vytvořenými pravidly - zákony, které jsou vesměs omezujícího rázu, např. zákon antimonopolní. Pokusí-li se však lidé aplikovat některé "hloupé" zákony, které jsou v rozporu se zákony ekonomickými, velmi rychle se jim to vymstí (viz třeba státem regulovaný trh v ČSSR).

Do sofistikovaných ekonomických procesů se pokoušejí (zdůrazňuji jen pokoušejí) zasahovat vlády a centrální banky. Zásahy se občas zdaří, jindy jsou neúčinné nebo dokonce kontraproduktivní. Na ekonomiku má vliv také lobbying a klientelismus. Významné jsou rovněž vnější vlivy (klimatické, přírodní katastrofy, ropné krize), které se projeví v národních ekonomikách často s devastujícím účinkem.

A poslední důležitý faktor. Vládní ekonomové i předsedové bankovních rad mohou být velmi vzdělaní a zkušení lidé. JENŽE. Na žádné univerzitě se dosud nikdy nevyučovalo, jak ovlivňovat mikro i makroekonomické děje v průběhu probíhající globalizace. A nejsou s tím také žádné zkušenosti. Fází globalizace prochází přece tato planeta poprvé.

Závěr? Pozor na jakékoliv diletantské pokusy o řízení či regulaci ekonomiky. Zatím nedisponujeme tak dokonalým poznáním, abychom nenapáchali více škod než užitku.

159208

16.04.2008 01:49

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

RE: Peníze se prostě udělaly, jakoby kouzlem?

Vojta49 81.?.?.?

Víte, pane Neslepý, možná jde jen o nedorozumění. Já jsem si dovolil zatím definovat základní a nejdůležitější CÍL všeho živého na této planetě. Tím je bezpochyby REPRODUKCE. Určitě jsem nikde netvrdil, že odmítám vzdělání, osvícenost, moudrost, tedy duševní vývoj.

Představme si, že VŠICHNI LIDÉ v tomto okamžiku prozřeli a uznali, že Vámi definovaný hlavní cíl života je duchovní růst. V zájmu naplnění tohoto cíle neodkladně odešli do klášterů, ideálních center duchovního rozvoje. Tam si prací na klášterních pozemcích opatřují skromnou obživu a věnují se jen a výhradně svému duchovnímu růstu. Reprodukce lidí definitivně skončila. A dál?

Soudím, že základem všeho lidského vědění je znalost přírodních zákonů. Jejich pochopení pak slouží jako zdroj poznání vlastní minulosti. Kdo jsme a odkud přicházíme. A poznání vlastní minulosti dále vede k pochopení toho, proč jsme takoví, jací jsme. Toto poznání lze rozvinout v ...

Těšil jsem se, pane Neslepý, že spolu probereme i další krásná témata. Treba "po čem lidé nejvíc touží", "co je základem a příčinou víry" nebo "v čem spočívá podstata lidské moudrosti".
Fakt, že jste (možná trochu nepromyšleně) odmítl první a základní přírodní zákon ukazuje, že další diskuse by byla asi zbytečná. Je mi líto a promiňte.

159213

16.04.2008 17:15

Alternativní politický systém

RE: Shiwa

Vojta49 81.?.?.?

Pane Bartošku, bezvýhradný souhlas.

159234

16.04.2008 21:59

Alternativní politický systém

RE: Demokracie?

Vojta49 81.?.?.?

Pan Cosmic má pravdu. Vláda lidu nikde a nikdy nefungovala. Chybí jí totiž to podstatné, bez čeho nic na světě nefunguje.

A co tedy funguje spolehlivě miliony let? Přece odměna a trest. Neboli motivace. Chováš se (organisme) správně, opatrně, odpovědně, pilně, moudře, ...? Pak je ti dobře, milo, krásně, jsou stimulována tvá nervová centra slasti. Chováš se špatně? Potom je ti zima, máš hlad, strach, bolí to, umíráš.

Pan editor má částečně pravdu s odvolatelností politiků. Já soudím, že lepší by byl úplný motivační systém. Nabízející na jedné straně za úspěch politikovi (soudci, policistovi, obecně veřejnému činiteli) odstupňované odměny. Za chyby pak tresty až po odvolání či dokonce ztrátu osobního majetku.

A příklady, že motivace v praxi funguje? Například Baťovo impérium obuvnických a strojírenských závodů s ohromnou sítí maloobchodních prodejen a obchodními zastoupeními po celém světě. Špičkový motivační systém uřídil tento kolos sám bez armády úředníků. Baťa dokonce neměl k dispozici ani žádné počítače! A přesto byla výplata každou sobotu v poledne. A byla spravedlivá a zasloužená. A o práci u Bati byl obrovský zájem. A být Baťovcem, to něco znamenalo. A to všechno jako výsledek geniálně promyšleného motivačního systému.

Osobní poznámka.
Když jsem za totáče po těžkých peripetiích s nadřízenými prosadil podobný motivační systém (tehdy se tomu říkalo BFO) v týmu 40ti nedělnických pracovníků, narostla produktivita práce o 80%, náklady klesly o 30%, počet chyb klesl na polovinu a hlavně, nepopsatelně vzrostla spokojenost lidí.

159249

17.04.2008 12:53

Vzestup židovského impéria: židovské uchvácení Ameriky

Ztrestejme toho, kdo za to může!

Vojta49 81.?.?.?

Co se dálo s Židy od diaspory? Jak reaguje jakýkoliv organismus na neustálé pronásledování, útrapy a tlak prostředí? Jednoduše. Přežijí jen ti nejschopnější! A říká se tomu evoluční selekce.

A tak je dnes veřejným tajemstvím, že průměrné aškenázské IQ má 125. Zdůrazňuji průměrné. A co teprve ti nadprůměrní. A určitě nejde jen o ono hloupé měřitelné IQ. Jde o celý komplex účelných vlastností, které nelze jednoduše měřit a které souvisí s úspěšností přežití.

Za tohoto stavu opravdu nelze rozumně očekávat, že takto diponované lidské jedince najdeme pracovat na výkopech kanálů, jako prodavače v hypermarketech či dělníky u soustruhů.

A kdo za to může?

159296

17.04.2008 13:06

Z projevu na Letenské pláni, listopad 1989

RE: Vladimíre Karásku

Vojta49 81.?.?.?

Zato Vy jich uvádíte přehršel [chechtot]

159297

17.04.2008 21:09

Vzestup židovského impéria: židovské uchvácení Ameriky

RE: Ztrestejme toho, kdo za to může!

Vojta49 81.?.?.?

Že jsou Aškenáziové podle mnoha nezávislých měření nejchytřejší lidé na této planetě, to je pane google fakt. S tím nic neuděláte. Že chytří lidé budou s vysokou pravděpodobností zastávat vysoké posty, to je dle mně velmi logické.

Čistě mou spekulací je odhad, kterak Aškenáziové ku své chytrosti přišli. A protože nevěřím ani na pohádkovou chytrou kaši, ani na Pánbíčka, sázím na přírodu. A v ní jeden z jejích zákonů praví, že živí tvorové na této planetě jsou vybaveni jen takovými vlastnostmi, které jsou pro jejich život účelné.

A teď už jen zbývá, pane google, podívat se laskavě na smysl slova diaspora. Pak pochopíte, že ten evoluční tlak na Židy neprobíhal jen za 2. války, ale po mnoho století.

159332

18.04.2008 02:22

Vzestup židovského impéria: židovské uchvácení Ameriky

RE: Ztrestejme toho, kdo za to může!

Vojta49 81.?.?.?

Je pravda, pane google, že jsem při měřeních IQ Aškenáziů nebyl. Soudím, že ani Vy jste nebyl u měření Čechů a Slováků. Přesto Vám věřím, že my, obyvatelé bývalé ČSR, máme IQ v průměru 100.

Od roku 1938 emigrovalo z našich zemí spousta lidí. Střízlivý odhad praví, že dnes žije ve světě cca 2 miliony českých a slovenských emigrantů a jejich potomků (číslo vychází ze statistik krajanských spolků). To je diaspora, srovnatelná s židovskou.

Vy tvrdíte, že mé údaje o židovském IQ jsou chybné. Pak nám určitě nabídnete nějaké "lepší" vysvětlení, proč jsou Aškenáziové tak vysoce úspěšní ve všem, na co sáhnou. Kdežto polská, česká nebo slovenská emigrace patří všude ve světě k průměru.

Nebudete-li to považovat za příliš opovážlivé, dovolil bych si předem odhadnout Vaše "vysvětlení". Úspěch těch židovských "lotrů" plyne z jejich "spolčení". [chechtot]

Nebo že by to přece jen bylo jinak? [mrknutí jedním okem]

159344

18.04.2008 18:00

Vzestup židovského impéria: židovské uchvácení Ameriky

RE: Ztrestejme toho, kdo za to může!

Vojta49 81.?.?.?

To je velmi zajímavý návrh, pane Bartošku. Uvědomujete si jeho důsledky, pokud by se ukázal pravdivým?

Jakákoliv skupinová strategie je totiž evolučně stabilní za jednoho důležitého předpokladu. VŠICHNI členové skupiny musí být naprosto korektní a čestní. Ve všech případech, kdy se rozhodují mezi prospěchem svým nebo skupiny, musí dát přednost prospěchu skupinovému. Jestliže jeden jediný selže a podvede ostatní, zhroutí se v několika málo generacích tato strategie jako domeček z karet. To je vědecky prokázáno.

Tedy. Jsou-li Židé tak mimořádně úspěšní díky své skupinové evoluční strategii, jsou to lidé naprosto mimořádných kvalit. Po dobu asi tak 100 ! generací se v jejich skupině nenašel NIKDO, kdo by se pokusil skupinu podvádět ve svůj prospěch. Obdivuhodné.

Máme tedy dvě různé evolučně-biologické teorie, kterými se snažíme vysvětlit mimořádné postavení Židů v současné společnosti. Já tvrdím, že jde o důsledek dlouhodobého tlaku většinové společnosti na Židy a z něho plynoucí selekci těch nejschopnějších z nich. Vy říkáte, že jde o projev jejich skupinové strategie.

Mám-li pravdu já, jsou Židé v průměru chytřejší, než ostatní populace. Máte-li pravdu Vy, jsou Židé ti nejčestnější lidé všech dob.

Nebojíte se pane Bartošku, že Vám bude pro tento postoj spíláno podobně, jako mně? [smích]

159374

19.04.2008 22:38

Z projevu na Letenské pláni, listopad 1989

RE: :-D - vyprávění o "zlatých časech"

Vojta49 81.?.?.?

V těch skvělých dobách programoval můj přítel pro PZO Koospol (potraviny). V poslední fázi testoval programy na reálných datech. Dlouho hledal chybu. Ve výsledcích se totiž pravidelně objevovaly napohled nesmyslné faktury ze Švýcar za několikatunová množství mléčných výrobků. Dokonce i o sobotách a nedělích. Vypadalo to, jako chyba programu. Vždyť Koospol obchodoval ve stovkách či tisících tun.

Pak se ukázalo, že to žádná chyba není. Věc objasnil zkušený člověk z Koospolu. Naše vynikající zemědělství totiž tehdy užívalo primitivní mechanické dojení. To způsobovalo většině krav mastitidu (zánět vemene). Krávy pak dojily místo mléka krev a hnis. A tak se kravám preventivně podávaly v krmení brutální dávky streptomycinu. Ten samozřejmě přecházel do mléka a byl obsažen ve vysokých koncetracích ve veškerém mléku a mléčných výrobcích na čs trhu.

Všemocní soudruzi to samozřejmě věděli. A tak si prostřednictvím Koospolu zajistili (ovšem jen pro sebe a své dětičky) pravidelné dodávky čistého švýcarského mlíčka, máslíčka, sýrů, ... Letadlo přistávalo každé ráno (včetně těch podezřelých sobot a nedělí) na Staré Ruzyni. Náklad šel rovnou do vládních prodejen, kde bylo k dispozici vše pro horních deset tisíc za symbolické ceny. A naše děti? Pro ně bylo dost dobré to jedovaté!

Vskutku nezapomenutelná doba, že?

159456

20.04.2008 22:23

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: antisemitismus

Vojta49 81.?.?.?

Pane Koubku je to marné. Občas se zde objeví proud sprostoty, nízkosti, nadávek a dalších prvků slovní agrese, polovzdělanosti, sebejistoty, nadřazenosti, vyhrožování, neotřesitelného přesvědčení ve správnost vlastního názoru a nejapná slovenština, plná gramatických chyb. Mezi slušnými lidmi tomu říkáme elektronická lůza. Reagovat nemá smysl.
Přeji pěkný večer.

159509

23.04.2008 22:50

Státní moc si posvítila na mormonskou polygamní sektu

RE: Upřesnění

Vojta49 81.?.?.?

Přání ohledně mnohoženství nebo mnohomužství můžeme mít různá. Pravdu má pan Stwora. Vztah mezi mužem a ženou či obecně samcem a samicí je dán geneticky. A není to kupodivu žádná idyla.

Zájmy obou se shodují jen v jednom. Předat své geny do další generace za cenu co nejmenšího výdeje energie a času. To je roztomilý antagonismus. Co to znamená v praxi? Samec inklinuje k tomu, oplodnit co nejvíce samiček. Vychází z předpokladu, že alespoň některé samičky jsou natolik schopné, že vychovají potomka samy. Pak jeho geny přejdou do další generace skutečně jen s výdajem té jediné inflační spermie. Případně si samičky násilím sežene do stáda a střeží před ostatními samci.

Žena samice má ovšem úplně jinou strategii. V literatuře se jí říká "rodinný krb". Do společného potomka investuje tisícinásobně více než samec už v období gravidity. Pak žádá, aby partner investoval nejméně stejně tolik do péče o potomka při jeho výchově. Ideální by pro ženu bylo, aby se o jejího potomka současně staralo několik mužů-samců v roli otců. Naděje, že potomek dospěje a předá své geny by tak výrazně vzrostla.

Soudím, že monogamie je rozumným kompromisem mezi puzením muže-rozsévače a ženy-strážkyně rodinného krbu.

159708

24.04.2008 00:34

Budou tajné služby šmírovat naše konta?

RE: Finta

Vojta49 81.?.?.?

A co se podívat na problém "tajemství" z pohledu přírodních zákonů? Třeba zákon vzácnosti zdrojů: co nemůžeme mít kdykoliv a v jakémkoliv množství, je vzácné.

Náhle je účel tajemství zřejmý. Čím déle udržím v tajnosti informace o bohatém zdroji (potravin, energie, surovin, informací, ...), případně novém výrobním postupu, tím větší konkurenční výhodu získám (pro sebe, svou rodinu, klan, skupinu). A takto nás Janko evoluce naprogramovala. Ti, co tajemství nedokázali udržet podlehli a jejich geny už mezi námi nejsou.

Ještě pěkný příklad z přírody. Americký pták, podobný evropské kavce si dělá zásoby semen na zimu. Ukrývá je do dutin stromů a podobných přírodních skrýší. Když zjistí, že jej při této činnosti pozoruje jiná kavka, přestane zásobárnu plnit a její obsah přestěhuje jinam. Bez tajemství to nejde ani v té přírodě.

159718

24.04.2008 09:52

Budou tajné služby šmírovat naše konta?

RE: Finta

Vojta49 81.?.?.?

Ať si Váš příklad s lupem rozebírám jak chci, stále mi vychází jedno. Neudrží-li kavka v tajnosti svou zásobárnu před ostatními, chcípne v zimě hlady. A to bez ohledu na to, zda si své zásoby opatřila poctivě či ne. Co teď s tím, "dobrý muži"? [chechtot]

159757

28.04.2008 14:25

Kulínský? Zavřít, až zčerná

RE: hudba a sex

Vojta49 81.?.?.?

Moudře řečeno, Janko. Tleskám a připojuji se k Vašemu názoru.

160100

01.05.2008 15:23

Od velké transformace ke globálnímu volnému trhu

Tatáž skutečnost, vyřčená dvěma způsoby

Vojta49 81.?.?.?

Autor v článku praví:

> Vlády států podporující volný trh v osmdesátých a devadesátých letech 20. století mnoha svých cílů nedosáhly. Po 18 letech vlády thatcherizmu v Británii bylo daňové zatížení a státní výdaje stejně vysoké, ne-li ještě vyšší, než v roce 1979, kdy labouristé přišli o moc.

Po tomto sdělení si pomyslím : diletanti, břídilové!

Totéž lze říci také takto:

Vlády států, podporující v osmdesátých a devadesátých létech 20. století volný trh, dosáhly neuvěřitelných úspěchů. Po 18 let vlády thatcherismu se v Británii při vysokém ekonomickém růstu podařilo udržet státní výdaje a daňové zatížení na úrovni roku 1979, kdy labouristé přišli o moc.

Náhle mám pocit: to je úspěch! To kdyby tak dokázaly naše vlády.

Laskavý čtenář nechť sám posoudí, který popis má blíž k (očerňující) propagandě a který k objektivitě.

160295

01.05.2008 18:03

Od velké transformace ke globálnímu volnému trhu

RE: Tatáž skutečnost, vyřčená dvěma způsoby

Vojta49 81.?.?.?

Ne, že bych Vám do toho chtěl mluvit, pane Bartošku. Ale studium této knihy Vám dá přibližně totéž, jako čtení Stalinových spisů. Zkusil jste se podívat, co má pan autor vystudováno a v čem je uznávaným odborníkem? Ten mnou zmíněný odstavec je jen jedním z mnoha, kde pan Gray popisuje realitu "svým vlastním způsobem".

Ale proti gustu, žádný dišputát [mrknutí jedním okem]

160307

19.05.2008 12:00

Sebevražda mladé dvojice anebo máme další Palachy?

I Zvědavec má svůj díl viny

Vojta49 81.?.?.?

Kdyby někomu stálo za to, provést analýzu článků a diskusních příspěvků zde na Zvědavci, odhaduji, že by došel k následující syntéze:

Lidé, jste jen tupé ovce. Ničemu nerozumíte. Nic nedokážete. Je zcela marné se o něco pokoušet. MY (čti systém, bankéři, illumináti, židé či jakýkoliv jiný Bubák) ovládáme a vždy budeme ovládat vaše životy. Nemáte žádnou naději.

Je-li mladému a nezkušenému člověku opakovaně a dlouhodobě takto vymýván mozek, může to skončit i tragicky.

161394

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 2

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 2

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Očkované ženy hlásí zvětšení prsou01.08.21 18:46 Neurčeno 5

Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami01.08.21 17:43 Slovensko 3

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 1

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,45 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,86 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,88 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
19,67 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,16 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 887,06 Kč
1 unce stříbra
549,99 Kč
Bitcoin
814 473,50 Kč

Poslední aktualizace: 4.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?