Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 293 příspěveků, 26 různých jmén: <nic>, Aleš, Analytik, Biermann, euroskepse, Henker, Jememijáš, Lexman, liberal, Maxx, Norb, ok, Olga Kubová, Petr, Petr Hlaváč, PetrP., Petrr, Poutník, Scooolie, Sch.glosátor, Sch.perpeťák, Sch.prognostik, Schumacher, sinxing, skud, Yurx.

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.09.2002 08:16

Mít v dnešní Americe děti? - děkuji nechci

Mít v dnešní Americe děti? - děkuji nechci

Petr 194.?.?.?

Co se týče americké popové hudby, myslím, že je na tom špatně. Komerce a konzum je v kurzu a umělci typu Eminen, Britny Spears, Sync nebo Limp Bizkit jsou v Americe prodávány v megatunách. Já patřím do mladé generace. Dříve jsem poslouchal hodně rap nebo hiphop, Který mě bavil, ale jeho postupnou komercializací se mi začal hnusit. Zdá se mi, že tak od roku 1996 začala jeho kvalita upadat a nápady mizely. Já jsem tento styl hudby začal poslouchat někdy v roce 1991, ale v té době to byl ještě underground a vytvářeli nové trendy v hudbě. Co se týče textů /rapu), byly daleko upřipnější a nebyly možná tak bezzubé a sprosté. Klasický případ je třeba skupina Cypress Hill. Ti na svém předposledním albu Skull & Bones v písničce Rap Superstar rapují o tom, že mít velký dům a štyři auta apod je blbost, ale přitom už prodali tak zhruba 16 000 000 nosičů a na jejich koncertech se obklopují obrovskou ochrankou a s lidma (konzumentama) nechtějí ani mluvit. Samozřejmě děti žerou pozerské texty, jak jsou veliký gangstři apod. Myslím si, že se tomu člověk ani neubrání v Evropě, kde v MTV sviští spoustu takového odpadu (nablýskaní zpěvací zpívající o lásce bebo míru nebo o gangsterech, ale ve skutečnosti je vše jen o penězích).Už před několika lety jsem na sposutu takových umělců dost zanevřel.

4086

24.09.2002 11:12

Mít v dnešní Americe děti? - děkuji nechci

Mít v dnešní Americe děti? - děkuji nechci

Petr 194.?.?.?

Kdo to reagoval na můj příspěvek? (Punc4)

4090

05.11.2002 11:03

Summit NATO v Praze - mám s tím problémy

Summit NATO v Praze - mám s tím problémy

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Je to bohužel pravda. Poctivost, ctnost a čestnost v politice se v posledních letech zcela vytratily. Je mi 25 let a po revoluci jsem byl velice naivní. Myslel jsem tehdy, že do vlády zasednou konečně ti správní a nezkažení lidi. Postupem času jsem však s naivitou zkončil po všech těch kauzách. Teš si sice nevzpomínám, kdo řekl, že je v Česku "špatná nálada", ale vím, že je to od roku 1997. To jsme byli "na dně". Mě se však připadá, že jsme na tom dně pořád, ale politici to zamlžují. ČSSD si řekla v roce 1999, že jsme se odrazili od dna, ale mě se to tak nepřipadá. A co se týče té špatné nálady, ta nadále přetrvává. Stačí mi cesta tramvají do práce, jak jsou lidi nervní, pospíchají jak stádo oveček a ženou se furt někam
jako by jim furt ujížděl vlak úspěchu. A co se týče NATO, je to další mrhání penězmi + povodně + politika ČSSD a to nás požene ještě více ke dnu.

5294

06.11.2002 08:50

Summit NATO v Praze - mám s tím problémy

Summit NATO v Praze - mám s tím problémy

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Co se týče Havla, myslím si, že je to konání dobra a spravedlnosti na obdiv své osoby. Za těch 13 let se dost změnil. Pochybuju o tom, že to pro naší zemi bude mít nějaký ekonomicko-kulturní prospěch. Po summitu MMF jsem nezpozoroval sebemenší zviditelnění ČR a zlepšení ekonomiky. Furt ty samý slova, nejsou peníze na výstavbu bytů, nejsou peníze na školy, kulturu atd. Tohle trvá již 13 let.Možná to přiláká investory ze zahraničí, kteří skoupí české podniky a budou všude vyrábět to samé zboží jako jinde ve světě. Ta sámá chu´t jogurtů jak všude ve světě, sušenky Opávia ztratily svoji originální chuť a teď chutnají jak umělotina atd...

5332

12.11.2002 10:51

O strachu a zbabělosti

O strachu a zbabělosti

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Mě se spíš připadá, že po revoluci v listopadu 1989 lidi natolik zakrněli, že si mylí, že konečně přišla tá správná a dokonalá doba. Není už zač bojovat, svobodu již máme, vše jsem si již vybojovali a teď můžem spokojeně žít. Spisovatelé, kteří byli v disidentu už nepíší kiticky, ale píší o blbostech, které pak vydávají v obrovskýh nákladech, aby to prodali. Piší braky, ale jsou slavní. Když se s lidma bavím o sovobodě projevu, tak mi řeknou, že jim je to ukradené, že je to zbytečnost a ať se takovými "jalovými" myšlenkami nezabývám. Za komunismu jsem byl prostým občanem,akorát byl jsem členem pionýru ve škole, ale nikam jsem se necpal. Zdá se mi, že se myšlení lidí v naší zemi vůbec nezměnilo. Lidé stále věří
bezmezně oficiální médiím, aniž by si něco ověřovali. Lidé totiž neumí pochybovat. Lidé se furt starají jen o sebe a o svoje živobití, ale svoboudu k tomu nepotřebují. To je jen asi pro podivíny jako pro mě nebo pro pana Stworu. Bojovali jsme za svobodu a demokracii, ale nějak si toho nevážíme a usnuli jsme na vavřínech. Spousta lidí je apatycká, k událostem ve světě a myslí si, že se jich to netýká. Staří lidi jsou znechucení dnešní dobou a mladí lidi se o to vůbec nezajímají, protože si myslí, že stejně nic nezmění. Tak je to i s názorem na G. Bushe a jeho činech. Co se táče Iráku, ději se tam až neuvěřitelné zvrhlosti a Saddám Husain se z toho raduje. USA a ostatní to ale však nezajíma, jen několik podivínů jako Amnesty Iternational a pod. Oficiální média nás zahrnují tím, že je potřeba zničit Saddáma, že tam nastane konečně demokracie, ale v pozadí zájmu jsou lukrativnější zájmy a to je ROPA. Myslím si, že je Saddám nebezpečný pro svět, ale nesnesu ty lži co nám mainstream předkládá.

5523

12.11.2002 13:39

O strachu a zbabělosti

RE: O strachu a zbabělosti

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Tak to se asi pohybujete v oblacích,nebo co? S panem Stworou také ve spousty věcí nesouhlasím a někdy některé věci zjednoduší, ale je tu zase jiný pohled navěc, než slyším denně z televize nebo rádia. Hodněkrát se mi stalo, když jsem někde kritizovav Bushe, nebo jsem psal o ekologii nebo o současné kultuře a problémech kolem počítačů, byl jsem automaticky označen za komunistu neschopný žít v kapitalismu. Svět je velice mnohoznačný a člověk se furt učí a vytváří si svůj názor na svět. Ono se stačí podívat do statistik, kolik lidí volilo do senátu. Ta nízká volební účast hovoří za vše.

5528

12.11.2002 14:45

Amerika byla unesena - a s ní i celý svět

Amerika byla unesena - a s ní i celý svět

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Moudro týdne:
Buď můžete Bushe nenávidět nebo milovat, že? Já ho teda moc v "lásce" nemám.

5531

12.11.2002 15:22

O strachu a zbabělosti

O strachu a zbabělosti

Petr Hlaváč 194.?.?.?

No jasně, svět je mnohoznačný. Ale jde o to, že jsem obhájce výměnných systémů P2P a kvůli tomu jsem byl bombardovaný, že jsem tedy komunista, když si lidé vyměňují hudba a ostatní data mezi sebou. Toť vše.

5533

25.11.2002 13:43

Našel jsem sám sebe v jednom šiku - s komunisty

Našel jsem sám sebe v jednom šiku - s komunisty

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Já žiju v Česku od narození a měl jsem možnost porovnat jak vládli komunisti a kapitalisti. Za komunismu se stalo plno zla, ale některé věci byly dobré. Když jsem byl malý, bydleli jsme v garzonce v přízemní pavlačovém domě. Neměli jsme pořádně nic, ale v roce 1980 jsme dostlali byt v lepším baráku, kde byla teplá voda a koupelna. Vzdělání jsem dostal a když jsem byl vážně nemocen s očima, tak mi zdravotnictví pomohlo. Spousta lidí dostala byty a nějaký ty sociální "jistoty". Až v posledních letech vlády komunistů jsem odhalil, že nás balamutí ideologiií o světlých zítřcích. Vadilo mo to, že jsem ve škole nemohl projevit jiný názor na vládu, než co bylo oficiální. Přišel ro 1989-1990 a já jsem se radoval. Konečně u nás bude, co na západě (rozmanitost zboží, všel se lépe sežene, kvalitnější zboží, lepší kulturní vyžití ...)Staří lidi mi říkali, ať se netěším, že tu zas budou vykoři´tovatelské firmy, ale nevěřil jsem. S několika kamarády jsem si založili obchod s potravinami a šlo to jakžtakž (muselo se pracovat od nevidím do nevidím, ale peníze byly a mohl jsem si dovolit občas něco dražšího. V roce 1999 přišel do města supermaket s masivní a vlezlou reklamou a s "akčními" cenami.Toto se nagativně projevilo v tom, že zisky klesaly a obchod jsme museli zavřít, protože se to přestávalo vyplácet. Asi po roce tento supermaket akční ceny zrušil a zdražil, ale lidi neměli možnost jinam jít, než jít do drahého supermarketu. To už není kapitalismus, co jsem si představoval. Do našeho státu vstupují megakorporace a skupují tradiční české podniky, které měly také co nabídnout. Klausova vláda nám říkala, že zahraniční investoři oživí českou ekonomiku, ale pravda byla jinde. Furt nejsou peníze a nic, spousta budov chátrá a na památky nejsou peníze. Tyto korporace akorát odčeprají peníze z Čech buhví kam. Tyto firmy ničí střední podnikatelskou sféru a vytváří obrovské množství špatně placených zaměstnanců. Je to vlastně pyramidová struktura. Tyto kolosy ovládá jen pár lidí, které mezi sebe nikoho nepustí, takže podnikání v našem státě je čim dál těžší. Nejasné zákony, které se neustálě mění a vytváří z toho džungli. A reklama v televizi a na mnoha jinýc místech nás stále ujišťuje, že je vše v pořádku a pozitivní. Vůbec se mi zdá, že dnešní kapitalismus je čim dál víc rafinovaný (vypočítavý) např. podprahové reklamy, všelijaké psychologické fígly a vlezlosti). Menší podniky měli sice reklamu, ale nebyla za každou cenu vlezlá, jen popisovala skutečné vlastnosti výrobku, což se dnes neděje. A teď všichni nadávají, že byli komunisti na 100 procent špatní, a že teď je vše v pořádku, to mě nejvíc štve a nikdo na nic nenamítá. Prostě masy lidí ovládané jen pár lidmi.

6075

26.11.2002 08:29

IAO - nejvážnější ohrožení našeho soukromí

IAO - nejvážnější ohrožení našeho soukromí

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Když si vzpomínám, že orwelův zákon SSSCA neprošel, tak se v diskuzi objevilo jedno přísloví "Světlo na konci tunelu může být reflektor protijedoucí lokomotivy". Myslím, že je velice výstižné přísloví pro politiku USA. A ta lokomotiva je teď DARPA, která nás chce přejet.

6121

20.01.2003 09:11

Bush se chystá napadnout pozitivní diskriminaci

Bush se chystá napadnout pozitivní diskriminaci

Olga Kubová 194.?.?.?

Zminenou diskusi na kuro5hin jsem taky cetla. Vyplynulo z ni pro me hlavne to, ze pri vsech techhle debatach autor MUSI nejdriv popsat samotny americky prijimaci system, jinak je cely clanek o nicem.

Pri aplikaci pozitivni diskriminace napr. na ceske prijimacky by se opravdu jednalo o zrudnost - na ceskych vysokych skolach se totiz hodnoti opravdu jenom a vyhradne prospech. Naproti tomu v USA mohou studenti dostavat plusove body za aktivity ci vlastnosti, ktere s prospechem VUBEC nesouviseji: napr. za to, ze na stejne univerzite uz studoval tatinek a dedecek nebo za svoji zapojenost v "obcanske spolecnosti", za ucast v ruznych krouzcich apod. Je docela prijatelna argumentace, ze mladik ci mladice, jejichz dedecek byl jeste v podstate bezpravne zvire a rodice "prvni generace", tezko mohou nasbirat tolik techhle plusovych bodiku jako jejich vrstevnik, jehoz predkove patrili k vladnouci elite a jenz je odmalicka spravne "socialne zapojen".

Cimz se nechci vyslovovat pro nebo proti pozitivni diskriminaci, na to o ni mam prilis malo informaci. Jenom jsem chtela nadnest, ze ono to zase nemusi byt az zase tak jednoduche. Ze napr. s ohledem na varovani nasich demografu, ze v CR je velmi nezdrave vysoka korelace mezi vzdelanim rodicu a vzdelanim deti (vyssi nez by odpovidalo genetickym predpokladum) JE snaha Americanu o "promichani" socialniho a vzdelanostniho zebricku trochu vic pochopitelnejsi.

A uznejte, nemate pri pohledu na prezidenta Bushe pocit, ze prave on se na Harvard dostal rozhodne spis diky nejake te "pozitivni diskriminaci" bohatych bilych protestantskych hochu s vlivnymi rodici nez kvuli vlastni inteligenci? A ze tam mozna zabiral misto nejakemu chytremu cernouskovi?

8003

03.04.2003 07:58

O podlosti

O podlosti

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Tohleto je opravdu ubohost, když chtěl ten dotyčný dokázat dokázat, že "vlastně" je většina pro válku.
Někdy lidi dělají takový věci, že se člověk ani nestačí divit.

11172

15.04.2003 07:49

Zvědavec bude od května za peníze

Zvědavec bude od května za peníze

Petr Hlaváč 194.?.?.?

www.osud.cz k tomu v loni také přistoupil a podobné jiné servery. Je to asi přirozený vývoj, že zadarmo nic do nekonečna nejde.

12002

18.04.2003 09:38

Zvědavec bude od května za peníze

Peníze jsou na prvním místě

Petr 194.?.?.?

Zvědavce čtu asi od loňského dubna května a články, které jsou zde publikované mě zajímaly a zajímají. Přinesly mi jiný pohled, než, co oficiální media přinášejí. Zhruba podobnou dobu čtu britské listy.
Ke zvědavci jsem se dostla přes články, které se zabývaly problematikou autorských práv (copyrightu), napsteru, osy a riaa. Myslím, že zpoplatnění zvědavce není nejlepší krok a tudíž s ním nesouhlasím. Pro mnohé lidi to bude zablokování přístupu k informacím. Je docela jisté, že jednoho dne dojde k tomu, že nějaký člověk bude kopletní články přebírat na nějaký svůj webzine bez zpoplatňování. Bude to vlastně porušení "kopyrajtu". Této situace jsem si všiml už na jiných webech. Nejdřív to bylo "free" a zadarmo. Později došlo k omezování přístupu na web, redzukce článků a nakonec zpoplatnění.
Poslední dobou zjištuji, když je něco zadarmo, vždy se najde člověk, který z toho bude chtít vypráskat prachy. Příklady mohu uvést jako zpoplatňění sms brány na internetu do sítě t-mobile a eurotel. Jeden něco vymyslí a pak ho následují další. Hold zpoplatňování všeho je v dnešní době módou. Co se týče osudu.cz už se mi ani nepřipadá tolik zajímavý a je to znát i na diskuzích. V diskuzích si přispivatelé podezřele přitakávají a opačný názory jsou poměrně vzácné. Čím to asi bude?
Jsem si docela jist, že zvědavec nebude po zpoplatnění už tak svobonný jako dřív. Bude v tom plno administrativy a k tomu se budou přibalovat další práce a problémy s tím spojené, že si netroufám říci co bude za rok, dva roky.
Když už se musím zmínit o výši poplatků, nezdají se mi nízké. Jsem z čech a žiju v Praze. Kreditní kartu nemám a zatím neplánují její užívání. Bankovní převod každý měsíc do Kanady nění také jen pár halířů. Kdybych takto měl platit za každý server, z výplaty by mi moc toho nezbylo.
Ještě se vyjádřím k porušování "kopyrajtu" na internetu. Myslím, že dodržování autorského práva na netu bude vždy velkým problémem, jak se to ukázalo na napsteru nebo p2p sítích. Na některých sítích už nedochází jen k výměně hudby, ale také knih (e-books) obrazů a všeho duševního vlastnictví.
Na závěr bych chtěl říci, že zpoplatnění zvědavce mi velice mrzí.
Očekávám prudy na mou adresu, jakej jsem to vlastně levičák a komunista.


12307

22.04.2003 07:42

Jak to bude s placeným obsahem

Jak to bude s placeným obsahem

Petr Hlaváč 194.?.?.?

S tou druhou variantou souhlasím. Stejně čtu jen články, do diskuzí moc nepřispívám.

12526

29.04.2003 12:03

Obrázek kojící matky vyvolal obvinění z dětské pornografie

Ja bych se na nasem miste moc nevytahovala.

Olga Kubová 194.?.?.?

Prvni kroky v kauze policie podnikla v listopadu. Uz v breznu bylo trestni rizeni pravomocne zastaveno. Dovedete si predstavit, jak dlouho by to trvalo nasim OCTR?

A mimochodem - vzdycky, kdyz se objevi nejake zneuzivane, tyrane, znasilnovane ci zavrazdene dite, rve verejnost, k cemu ze mame organy pece o dite. Vzdycky kdyz organy pece o dite projevi nejakou aktivitu a jejich podezreni se nakonec nepotvrdi (neb jen ten kdo nic necini, nic nezkazi a mylilti se je lidske), rve verejnost, jak to, ze si organy pece o dite dovoluji srat se lidem do zivota.

13027

03.06.2003 14:43

O ztraceném image

O ztraceném image

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Defensův článek je vcelku pravdivy jan s výjímkou kritiky lidí, co poslouchají rap.
Je mi 26 let poslouchám rap od r. 1991 přesněji hiphop. V tomto článku jsou tito lidé dost hozeni do jenoho pytle.Hiphop je velmi rozdílná kultura a velmi rosáhlá. V hiphopu se mísí orosvské množství vlivů, filosofií. Texty raperů mohou být intelignetní, abstrakttní texty, baladické texty, básně, sociální témata. Hiphop není jen Eminen, 50 Cent, Jay-Z nebu Puff daddy a další gangsta shity. jesltiže se tu někdo pohybuje mladší a zajímá se o progresivní elektronickou hudbu a hiphop, tak mi to jen potvrdí. Jde mi jen o to, aby si při vyslovení slova hiphop nebo rap nevybavovali jen lacinou popkulturu pro masy nebo povrchní balast.
Jestli to někoho zajímá, ať navšíví server www.bbarak.cz a tam si můžete popovídat s představitely tohoto serveru.

Pro amerikanfily jako mikin nebo pan benešovský. Z vašich komentářů jsem silně znechucen. Když čtu vaše narážky na "čecháčky" dost mě to uráží. Mám takový pocit, že jste doslova svůj domov zavrhhli a odsuzujete ho mezi nějaké levičáky a zakomplexoané lidi. Já maeriku neodsuzuju, prtože se tam bohudík spousa rozumných lidí, která prohlédla bushovu politiku. Spousta raperů jako chuck d z public enemy, everlast z house of pain, beastie boys, sadat x, a sposuta dalších US raperů se odvážila kritizovat bushovu politiku.
Velice by mě zajímalo co v US děláte z práci, že jste tak nadmíru spokojeni se vým životem v nejlepší zemi světa. Také z vašich kometářů vyplynulo, že by jste všehcny ty pankáče s piercengy, dredaře a další "nenormalní lidi" nejraději vidělei v kriminálech, že jo?
Když už máte tak silně negativný vztah ke komunistické vlsti raději si něco o nás přečtěte a nepište tady odsuzující příspěvky na adresu čechů. My jsme taky něco a ne nekulturní balast jako romové atp. A co se týče politky, nesvalujte vinu jen na voliče. Vy ani do našich problémů nevidíte, jste uzavření jen v sami sobě a hlavně si nalháváte, že jste za vodou přitom jste ve vlastní dši rozpolení, že nevíte kam patříte a stavíte si berličky o 100% jistotě v bushovy ideály.
Pšíště se nenávážejte do čechů a jestliže jimi opovrhujete, prosím nepoužívejte náš rodný jazyk, jasný????
Wladimír stwora o tom již psal dříve a má pravdu, že česká komunita v americe je závsistivá a zlá.

14645

06.06.2003 10:00

O ztraceném image

O ztraceném image

Petr Hlaváč 194.?.?.?

Mikine, nebudu s vámi disktovat, projel jsem vaše příspěvky, máte diametrálně odlišný pohled na svět než já a mnoho dalších. Vlastně nemáme společného mezi sebou vůbec nic, s vyjmkou, že jsme jiní.

nashledanou na Marsu.

14724

21.07.2003 16:59

On zatčen, ona v bezpečí

Clanek pana Stwory mi pripada onekud neuveritelny

Olga Kubová 194.?.?.?

Tresty za sexualni praktiky s nezletilou osobou nejsou zadny vymysl nove doby, existuji v pravnich radech civilizovanych zemi minimalne od poloviny 19. stoleti. Za Rakouska-Uherska byla u nas hranice 14 let, pro divky i chlapce. Je pravda, ze tehdy telesne dospivaly deti o neco pozdeji, jenze ochrana deti pred pohlavnim zneuzivanim neni primarne ochranou jejich tela, ale jejich duse. Sex - a zvlast sex s osobou o dve generace starsi jako je Opocensky - muze mit pro detske duse znicujici nasledky. Jen si vzpomente, jak stari Vam ve 12ti pripadali 30leti lide. Natoz pak 50leti. Pokud zacnete vnimat souloz s 50nikem jako normalni, neco ve vasem vnimani sveta prestane byt normalni.

Prumerny vek prvniho pohlavniho styku v CR je uz leta 18 let. A spis roste nez klesa. idicak taky dostanete az v 18, obcanku v 15, trestni odpovednost vznika v 15. Proto mi ta hrance 15 let u pohlavniho zneuzivani prijde docela primerena.

16630

23.07.2003 12:47

On zatčen, ona v bezpečí

Ja moc nechapu, co nam chcete rici, pane Nohejle

Olga Kubová 194.?.?.?

Ze 13lete devce, ktere po zmalovani vypada na 18, je dusevne vyspele? Ehm, nejak mi unika, z ceho to dovozujete.

Muzeme se bavit o tom, ze jeho protejsek nekdy nemusi mit sanci poznat, kolik dotycne je - ano, to se muze stat a trestni odpovednosti je pak zbaven. Ale proc by samotny fakt, ze dite se svym zneuzivanim souhlasi, mel pachatele zneuzivani omlouvat - myslim pokud vi, ze je to jeste dite?

Povezte mi, zakon taky zakazuje prodavat mladezi alkohol. Kdyz prijde do hodpody 12leta holka a sama si o toho panaka rekne - myslite, ze je pro toho hostinskeho omluva, ze s trestnym cinem souhlasila? Ze ho k nemu dokonce vyzvala?

16714

23.07.2003 16:43

On zatčen, ona v bezpečí

to Pavel Gora

Olga Kubová 194.?.?.?

Ja bych rekla, ze stavajici zakon je velmi jasny, velmi racionalni a ti, co si na nej stezuji, jej proste nechapou nebo chapat nechteji.

Trestny je umyslny sexualni kontakt s osobou pod 15 let. Je pritom na obzalobe, aby dokazala, ze pachatel vedel, nebo musel vedet, ze jde o dite. Pokud to nedokaze, plati in dubio pro reo (v pochybnostech ve prospech pachatele). Naproti tomu je zcela nerozhodne, zda dite se sexem souhlasilo, vyzvyvalo k nemu nebo jej pozadovalo. Tyto skutecnosti by se mohly odrazit ve vyroku o trestu (jako polehcujici okolnosti), nikoliv vsak o vine. Vsechny ty reci "delaly to dobrovolne, no tak co" jsou zcela zcestne. Stat proste mladez proti nekterym cinnostem (alkohol, sex, drogy) chrani i proti jeji vuli, a dela to proto, protoze je tvrdymi daty dokazano, ze jejich holdovani v nezletilem veku je vyznamnym kriminogennim a psychiku poskozujicim faktore. Tezko mu to zazlivat, kdyz to ma i v Ustave, ze.

Diskuse o snizeni vekove hranice je samozrejme mozna, ale musi byt vecne podlozena. Zakladni otazka zni: komu by takova zmena prospela? Tem detem? Houby. Tem chlipnym postarsim panum, kteri jsou na dospivajici holcicky, a lovi casto mezi nejvetsi spodinou spolecnosti, mezi detmi chudymi a zanedbanymi. Mimochodem, napadlo Vas taky, ze kdyz pan Opocensky podle svych slov hleda u mladych holek nevinnost, cistotu a detskou zvedavost, proc je nehleda u devcat ze "slusnych" rodin, intelektualne i emocionalne normalnich? Proc tu "cistotu" hleda ausgerechnet u rodici zanedbavanych Romek?

16723

23.07.2003 18:12

On zatčen, ona v bezpečí

Mily pane Stworo,

Olga Kubová 194.?.?.?

ale co ma pocatek menstruace spolecneho s dusevni vyspelosti? Pocatek menstruace znaci jenom a pouze to, ze zena uz muze otehotnet. Nic vic. (Neznamena dokonce ani skutecnost, ze otehotneni je vhodne a zadouci - optimalni vek pro poceti ditete zacina az tak 5 let po zacatku menstruace. Predtim je divci telo jeste prilis nevyzrale a nevyvinute.)

Ja jsem zacala menstruovat, kdyz mi bylo 13. V te dobe jsem nedostala jeste ani pusu (jinou nez od rodicu, samozrejme). Cetla jsem si Angeliku a pred spanim snila o tom, ze se do me zamiluje Old Shatterhand. Spoluzacka Andrea se v te dobe nechala osahavat na pohlavi na damskych zachodcich, mozna i neco vic, a menstruaci dostala az mnohem pozdeji. Proto mi prijde zvlastni, brat prvni menstruaci jako nejakou hranici, po jejim prekroceni nenastane dotycnemu dusevni ujma z predcasneho sexu. Mne by v tech 13 tedy rozhodne nastala.

Pokud jde o ty casopisy, chapu, ze na prvni pohled je clovek sokovan, kdyz zjisti, co v nich pisou. Jenze, mily pane Stworo, jak uz jsem tady jedou psala, prumerny vek prvniho pohlavniho styku v Cesku cini 18 let. Mladez si ty casopisy tedy proste precte a zase odlozi. Je asi zodpovednejsi, nez si myslime.

Vas nazor, ze by hranice mela byt individualni - to je technicky neproveditelne. Stejne tak byste mohl pozadovat, aby byla ruzna hranice pro vydavani ridicaku (nekdo ridi bravurne ve 13, jiny blbe v 45ti) nebo pro prodej alkoholu (decko z Vizovic muze byt odolnejsi nez kdektery dospely abstinent). A hlavne, jak uz jsem rikala, v pripade pohlavniho zneuzivani se jedna o PSYCHICKOU, nikoliv telesnou zralost. Domnivam se, ze tech 15 je racionalni volba. Ono by bylo optimalni mozna jeste trosilinku vic, ale protoze je jasne, ze by pak byl za mrizemi hrozny naval, mame tech 15 [mrknutí jedním okem]

16729

24.07.2003 08:53

On zatčen, ona v bezpečí

Jenze ta individualni hranice

Olga Kubová 194.?.?.?

by byla pro pachatele mnohem nevyhodnejsi nez dnesni stav, pane Stworo. Dneska, chcete-li mit intimni kontakt s nejakym "zelenym" objektem, poprosite ho o obcanku a je vymalovano. Kdyz ji neda nebo nechce ukazat, je jasne, ze mate dat ruce pryc. Ovsem kdyby to melo byt, jak rikate Vy, neexistovala by jedina moznost, jak objektivne zjistit, zda je dotycna pod zakonem nebo ne. Tedy krome notarskeho zapisu o zahajeni menstruace, ktery by patrne vsechny divky musely nosit u sebe. Navic se nabizi otazka, jak postupovat u chlapcu. Ze by museli ukazovat notarsky zapis o prvni poluci?

Vsechny zakonne hranice funguji na principu "kazdemu stejnym metrem". Samozrejme, zdravy rozum rika, ze inteligent by mohl dostat volebni pravo uz v puberte a pablb nikdy. Jenze zkoumani techto hranic u kazdeho zvlast by bylo nepredstavitelne zdlouhave. Chces se ozenit? Naval znalecky posudek. Chces stavebni povoleni? Dtto. Ridicak, panaka vodky? Dtto. Vysledkem by IMHO byl quasipolicejni stat, prorostly korupci, kde vsichni obcane shaneji posudky na cokoliv a vystavovatele posudku si masti kapsy.

16772

24.07.2003 09:11

On zatčen, ona v bezpečí

Pane Nohejle, Vy mi nahravate na smec.

Olga Kubová 194.?.?.?

Deti, ktere kradou, loupi a ublizuji lidem, jsou v drtive vetsine pripadu deti deprivovane a narusene. Tj. takove, v jejichz psychosocialnim vyvoji doslo k nejake chybe. Jednou z tech chyb muze byt prave zneuzivani k pohlavnim kontaktum s dospelymi osobami. Takove dite totiz casto otupi, prevrati se mu hodnotovy zebricek a zivotni jistoty, ztrati duveru k lidem, ztrati zabrany.

Proto by se stat mel postarat, aby k takovym chybam dochazelo co nejmene, a obvykle to dela prave zakotvenim ochrany deti pred pohlavnim zneuzivanim dospelymi do trestniho zakoniku.

16773

25.07.2003 13:57

On zatčen, ona v bezpečí

RE: On zatčen, ona v bezpečí

Olga Kubová 194.?.?.?

To je zajimave, nedavno byl v Cesku odsouzen vedouci detskeho divadelniho souboru, ktery leta zneuzival sve nezletile sverenky. Prislo se mu na to diky tomu, ze zapomnel ve videu kazetu, na kterou si devcata natacel, a to video dal do opravny.

I zde se za cela ta leta nikdo z deti neozval. Nevedely, co si pocit, a casto to pry braly jako nutnou "dan" za to, ze mohou hrat ve slavnem divadelnim sboru. Predpokladam, ze podle pana Stwory to ale bylo vsechno OK, kdyz si nikdo nestezoval a decka "vedela do ceho jdou" [vyplazený jazyk]

16880

27.07.2003 20:10

Ostuda

Ostuda

PetrP. 194.?.?.?

Doporučuji Vám, podívat se na stránky MZV www.mzv.cz, pokuď je pravda co zde píší o úrovni kanadského zdravotnictví, tak se ani moc nedivím, že pojišťovna nechtěla zaplatit. [mrknutí jedním okem]

17003

08.08.2003 14:47

Mužská pravidla

Verusko,

Olga Kubová 194.?.?.?

on si nepochybne dela srandu. Uklidnete se.

17685

11.08.2003 11:01

Mužská pravidla

Ja bych rekla,

Olga Kubová 194.?.?.?

ze prave tenhle vtip ta silna slova unesl. Dotahl do konce - ad absurdum - postoj, zaujaty v puvodnim clanku, a pujcil si k tomu ten spravny "chlapacky" slovnik.

Ale kazdy mame jiny smysl pro humor, nechci Vam nic nutit. Zdravim,

17853

12.08.2003 10:45

Kdo ovládá české soudnictví?

To pan Stwora

Olga Kubová 194.?.?.?

"Protože ale ani v Hurvínkově není možné odsoudit člověka dvakrát za tentýž zločin (...)"

Copak jste tim myslel, pane Stworo? Odsoudit dvakrat za stejny zlocin nejde, ale samozrejme az pote, co odsuzujici rozsudek nabude pravni moci. Koneckoncu, sam se ptate "Když Nejvyšší soud vrátil případ nižší instanci, proč nepokračovalo vyšetřování jednou vytyčeným směrem?". Tak jake bis in idem?

17917

12.08.2003 10:58

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: To pan Stwora

Olga Kubová 194.?.?.?

Pardon, je to trochu jinak, i kdyz se stejnym vysledkem. Rozsudek byl pravomocny, nikoliv vsak definitivni, protoze byl zrusen Nejvyssim soudem na zaklade mimoradneho opravneho prostredku. Organy cinne v trestnim rizeni v takovem pripade klidne mohou pokracovat ve stihani za stejny skutek. Ne bis in idem se neuplatni.

17918

12.08.2003 15:19

Kdo ovládá české soudnictví?

to Pavel Gora

Olga Kubová 194.?.?.?

K pripadu jako celku? Ja osobne bych byla pro to, Zitka vubec nestihat. Ale to je slovo do pranice, jestli vydani knihy muze naplnit skutkovou podstatu trestneho cinu nebo ne.

Pokud jde o pana Stworu, ma v clanku park chybek. O ne bis in idem uz jsem psala, druha je ta, ze soudu vycita, ze Zitkovi nerekl, podle jakeho paragrafu ho bude soudit. Trestni rad vyslovne stanovi, ze soud je vazan skutkem, uvedenym v obzalobe, nikoliv pravnim hodnocenim tohoto skutku. Staci se mrknout do § 220.

17931

12.08.2003 15:30

Kdo ovládá české soudnictví?

Jaky Vas dotaz?

Olga Kubová 194.?.?.?

Tezko mohu odpovidat na Vase dotazy typu "proc udelala policie tohle a ne tamto a kdo na tom ma zajem". To bych ten pripad musela znat.

Muzu jenom obecne vysvetlit, ze neni pochybenim, kdyz je po zruseni rozsudku Nejvyssim soudem pokracovano ve stihani za stejny skutek (ne bis in idem znamena ne dvakrat v teze veci). Kdyz jsem rychle psala prvni komentar, tak jsem to naformulovala trochu nestastne - ne bis in idem plati, existuje-li pravomocny rozsudek. Tento rozsudek ale muze byt zrusen na zaklade mimoradneho opravneho prostredku, tak jako v Zitkove pripadu, a pak se samozrejme - protoze pravomocny rozsudek uz neexistuje - ne bis in idem neuplatni.

A taky neni pochybenim, kdyz se soud v rozsudku odchyli od pravniho hodnoceni skutku v obzalobe - viz muj komentar pro p. Goru.

17936

12.08.2003 16:35

Kdo ovládá české soudnictví?

Motate vic veci dohromady

Olga Kubová 194.?.?.?

Obvineny (nikoliv zalovana strana, to je civilisticky termin) musi byt seznamen s tim, na zaklade jakych paragrafu je stihan a na zaklade jakych paragrafu je podana obzaloba, to ano. Ma to koneckoncu napsane v usneseni o zahajeno trestniho stihani a v obzalobe. Ale soud se pote muze od pravniho hodnoceni Policie a statniho zastupce odchylit. Je vazan skutkem, nikoliv jeho pravnim hodnocenim.

Jinymi slovy, kdyz zabijete starou Vomackovou, muze byt v obzalobe uvedeno, ze jste stihan pro vrazdu, ale soud Vas nakonec odsoudi za ublizeni na zdravi s nasledkem smrti, kdyz dovodi, ze jste nemel umysl vrazdit. Pujde totiz porad o stejny skutek, ale bude se lisit jeho pravni hodnoceni.

17946

13.08.2003 09:22

Kdo ovládá české soudnictví?

to pan Taborsky - lekce trestniho prava I.

Olga Kubová 194.?.?.?

Mluvim o obou, mily pane. Slovy zakona "pokud z povahy veci nevyplyva neco jineho, rozumi se obvinenym tez obzalovany a odsouzeny" [smích]

Oznaceni pachatele se v ceskem trestnim rizeni totiz vyviji takhle:
1. nejdriv je podezrely
2. po zahajeni trestniho stihani - sdeleni obvineni - obvineny
3. po podani obzaloby obzalovany
4. a po odsouzeni odsouzeny

Kdyz jeden zabije starou Vomackovou, bude nejprve obvinen (Policii CR), pote obzalovan (statnim zastupcem) a nakonec odsouzen (trestnim soudem). Vsechny tyto ukony se musi tocit kolem stejneho skutku - v nasem pripade toho, ze tu babu Vomackovou vzal po hlave. Tento skutek i prislusny paragraf trestniho zakona musi byt v obvineni, obzalobe, i odsuzujicim rozudku uvedeny. Zatimco skutek musi byt porad stejny, onen paragraf - tzv. pravni hodnoceni skutku - se ale v ocich Policie, statniho zastupce a soudu muze lisit. Policie si napr. muze myslet, ze ji vzal po hlave s umyslem ji zavrazdit, statni zastupce, ze to byla nestastna nahoda a soud ho nakonec muze osvobodit, protoze dojde k zaveru, ze jednal v nutne obrane. Obecne lze rici, ze o techto "zvratech" musi byt obvineny a jeho obhajce informovani; pokud vsak dojde ke "zmene" pravniho nazoru mezi zahajenim hlavniho liceni a vydanim rozsudku, nemusi to platit.

Pokud by vsak soud takto chtel uznat obvineneho vinym trestnym cinem zavaznejsim, nez jaky byl uveden v obzalobe (tj. s vyssi trestni sazbou), musi ho na tuto skutecnost upozornit nejpozdeji pred vynesenim rozsudku, a na jeho zadost musi hlavni liceni odrocit, aby mohla byt zmenena obhajoba. (To vsak neni Zitkuv pripad, nebot hanobeni naroda ma nizsi trestni sazbu nez propagace hnuti smerujicich k potlaceni prav a svobod cloveka, ze ktere byl obzalovan.)

Pokud je nekdo pravomocne odsouzen za urcity skutek (vzeti po hlave stare Vomackove), nemuze byt znovu za stejny skutek obvinen, obzalovan, ani odsouzen - to je stejne jako v USA. Existuje vsak cesta, jak toto pravomocne rozhodnuti zrusit, a touto cestou jsou tzv. mimoradne opravne prostredky. Pokud je pravomocny rozsudek diky mimoradnemu opravnemu prostredku zrusen, nic nebrani tomu, aby se pripad otevrel znovu a obnovilo se trestni sthani. V takovem pripade totiz dotycny neni stihan znovu, ale vlastne jeste porad. Samozrejme existuji ruzne lhuty, ktere takove "znovuotevreni" pripadu limituji a take plati, ze podat mimoradny opravny prostredek v neprospech obvineneho (coz muze ve finale vest k vydani prisnejsiho rozsudku, nez byl ten zruseny) je mnohem tezsi nez v jeho prospech (v kteremzto pripade zakon zarucuje, ze obvineny muze dopadnout jenom lepe nebo stejne, nikoliv hure.)

Presne tohle byl pripad pana Zitka. Byl pravomocne odsouzen, podal si dovolani k Nejvyssimu soudu, ten rozsudek zrusil, a tak je cela vec znovu otevrena. Skutek, pro ktery je stihan, je pritom od zacatku jasny a nemenny - vydani knihy Mein Kampf.

Rozumime si?

17992

13.08.2003 09:33

Kdo ovládá české soudnictví?

to pan Taborsky - lekce trestniho prava II.

Olga Kubová 194.?.?.?

- o krokodylech jsem Vam nic nepsala, to byl nekdo jiny
- kdyz si jeden splete muze se zenou, pravni dusledky to asi mit nebude, aspon ja si je nedovedu predstavit.
- soudni znalec takova vysetreni obvykle neprovadi v soudni sini, ale kdyby ano, verejnost by byla vyloucena nepochybne
- pohlavi je z pravniho hlediska urceno zapisem v obcance, takze znaleckeho ohledani netreba
- rozhodnuti Nejvyssiho soudu lze napadnout ustavni stiznosti k Ustavnimu soudu a rozhodnuti Ustavniho soudu jeste u ESLP ve Strasburku
- koedukovane zachodky jsou u nas akorat v hospodach nejnizsi cenove skupiny, ale v tom pripade tam nebyvaji pisoary, takze neni problem
- oslovujte me, jak chcete, pokud to nebude vulgarni, snesu vsechno
- tak a ted uz vazne musim jit pracovat [smích]

17994

14.08.2003 10:31

Kdo ovládá české soudnictví?

No, moc Vam nerozumim.

Olga Kubová 194.?.?.?

Nevim, proc bych mela byt "panensky nezajeta" v pravu kvuli tomu, ze jsem uznala, ze jsem jednu vetu, narychlo natukanou do komentare, mohla naformulovat lip. Kazdy dela chyby a jenom blbec to neuzna.

Pokud neco z meho vykladu nechapete, prectete si ho jeste jednou. Zadny galimytas v nem neni. A ze v USA nemate Ustavni soud a ze tezko muzete podavat stiznosti do Strasburku, kdyz jde o instituci Rady Evropy, vim a nechapu, proc mi to pisete.

Myslela jsem, ze kdyz se na neco ptate, chcete dostat odpoved. Koukam, ze jsem se zmylila. Mrzi me, ze jsem s Vami ztracela cas.

18047

14.08.2003 12:33

Nad knihou Harry Potter

RE: Nad knihou Harry Potter

Olga Kubová 194.?.?.?

Film se mi taky nelibil. Kniha je mnohem, mnohem lepsi.

18050

15.08.2003 09:33

Kdo ovládá české soudnictví?

Pane Taborsky,

Olga Kubová 194.?.?.?

pojmy skutek a skutkova podstata se od sebe zasadne lisi, ackoliv zneji podobne. Skutkova podstata je totiz prave to pravni hodnoceni, o kterem jsem Vam psala, ze se muze v prubehu treestniho rizeni menit. Kdybyste se pokusil muj komentar pochopit, namisto abyste tady exhibicionisticky plane zvanil, tak by vam to bylo jasne.

Zitkuv skutek je jasny. Vydal Mein Kampf. Zda tim ale naplnil skutkovou podstatu § 261 nebo § 198 je otazka pravniho posouzeni a neni nic kocourkovskeho na tom, ze jeho skutek byl soudem prekvalifikovan.

Vite o trestnim rizeni prdlajs, ale je Vam predem jasne, ze doslo k pochybeni. Znam tenhle typ lidi, uz vim, s kym ma tu cest.

18095

18.08.2003 11:26

Kdo ovládá české soudnictví?

Kdo ovládá české soudnictví?

Olga Kubová 194.?.?.?

"Mimochodem, naposled jste psala, "ze jeho [Zítkův] skutek byl soudem prekvalifikovan." Tak u vás po zrušení rozsudku přepracovává žalobu soud? Ne státní zástupce (nebo jak se mu u Vás říká)? (...) A jak je to tedy s tím, že “soud překvalifikoval” jeho skutek, jak jste to napsala? Anebo skutkovou podstatu, jak jste mě tady ve dvou lekcích poučovala."

Po zruseni rozsudku Nejvyssim soudem byva vec obvykle vracena soudu (tzn. do stadia po podani obzaloby statnim zastupcem), ale muze byt vracena i statnimu zastupci (tzn. do stadia pred podanim obzaloby). Zatimco statni zastupce ve druhem uvedenem pripade muze obzalobu zmenit, soud v tom prvnim nikoliv. Soud se vsak pravniho hodnoceni skutku dle obzaloby nemusi drzet a muze ve svem rozsudku skutek prekvalifikovat.

O tom, co to znamena, kdyz soud "prekvalifikuje" skutek, uvedeny v obzalobe (tj. zmeni jeho pravni hodnoceni), jsem Vam zde psala jiz nekolikrat, a ze se na to znovu ptate, me jenom utvrzuje ve zjisteni, ze mi nepisete proto, abyste se dozvedel odpovedi na sve dotazy, ale abyste ukojil svoji potrebu blbeho zvaneni. Kdybyste si alespon jeden z mych komentaru precetl a pokusil se jej pochopit, tak se nebudete ptat dokolecka porad na to stejne.

Tak jeste jednou a naposled: kdyz soud prekvalifikuje skutek neboli zmeni jeho pravni hodnoceni, tak zmeni skutkovou podstatu, podle ktere je skutek stihan. Tedy napr. rozhodne, ze smrt stare Vomackove nebyla vrazdou, ale napr. ublizenim na zdravi s nasledkem smrti. Nic v ceske Ustave mu tento postup nezakazuje a ja na nem nevidim vubec nic kocourkovskeho. Co kdybyste se premohl a zkusil vecne vysvetlit, co se Vam na tomto postupu nezda?

18270

18.08.2003 11:30

Kdo ovládá české soudnictví?

Ten predchozi prispevek je pro pana Taborskeho.

Olga Kubová 194.?.?.?

Ale on to z textu jiste pochopi.

18271

19.08.2003 09:38

Kdo ovládá české soudnictví?

To pan Taborsky

Olga Kubová 194.?.?.?

Pane Taborsky, uz jednou jsem Vam radila, abyste chvili uvazoval, nez neco napisete. Vzdyt Vy mate odpoved na svoji otazku primo pred nosem, nevidite ji a porad na me porvavate, kde teda jako je. Jenze ja uz Vam ji bliz naservirovat nemuzu. Pokud ji stale nevidite, je to problem Vas, ne muj.

Vydani Mein Kampfu je skutek. Pokud urcity skutek naplni skutkovou podstatu uvedenou v nekterem z paragrafu trestniho zakona, jedna se o trestny cin. Kdyz organ cinny v trestnim rizeni konstatuje, ze dotycnym skutkem byla naplnena urcita skutkova podstata (treba spachan trestny cin podle § 198), provede pravni hodnoceni tohoto skutku.

Prekvalifikovani skutku znamena zmenu pravniho hodnoceni skutku neboli zmenu skutkove podstaty, ktera byla spachanim trestneho cinu dle nazoru OCTR naplnena. Myslim, ze by to pochopil uz i vorvan.

Vase posledni osoceni me osoby je - opet - zcela iracionalni. Dovodil jste naprosto chybne, ze "dneska je podle Vás skutek a skutková podstata totéž (kvalifikátorem NEBOLI)". Jenze "prekvalifikovat" a "zmenit" nejsou synonyma. To prvni slovo znamena zmenu hodnoceni, to druhe zmenu samotneho objektu. Zkuste nad tim chvili poupremyslet, nez se do me zacnete zase zcela nesmyslne navazet.

18313

19.08.2003 10:09

Kdo ovládá české soudnictví?

To pan Juchelka

Olga Kubová 194.?.?.?

Neni to az tak hrozne. Konkretne pan Zitko si prodlouzeni sveho pripadu "zpusobil" sam - jeho vec byla pravomocne rozhodnuta a byl to on, kdo se s rozsudkem nehodlal smirit a podal dovolani k Nejvyssimu soudu. Nikoliv statni zastupce. Znovuotevreni veci tedy bylo jeho zamerem.

Mate ale pravdu v tom, ze nekdy se muze soudni rizeni vlect prave kvuli sporum o pravni hodnoceni skutku - presne takhle vypadala snad neprisernejsi skvrna na cti ceske justice posledni doby, pripad utyrane holcicky Lucinky. Soud I. instance ve snaze poradne zavarit jejimu tryzniteli skutek kvalifikoval jako vrazdu, soud II. instance ve snaze rozhodovat na zaklade faktu a ne emoci jako ublizeni na zdravi s nasledkem smrti. Pinkaly si to mezi sebou 9 let (!), kazdy z nich ji mel tusim 3x, vec dosla az k Nejvyssimu soudu a dokonce hrozilo, ze obzalovaneho budou muset pustit pro neprimerenou delku rizeni.

To je ale extrem, realita je optimistictejsi. Vite, ono plati, ze pokud je vycerpavajicim zpusobem objasnen skutek, jenom uplne nesedi pravni hodnoceni, soud II. instance nemusi vec vracet soudu I. instance, ale muze po zopakovani hlavnich dukazu rozhodnout sam, ze soud I. instance je po vraceni veci vazan pravnim nazorem soudu II. instance a podobne zasady, ktere tomu ping-pongu v naproste vetsine pripadu uspesne zabrani. Pokud jde o obhajce obzalovaneho, ten musi byt o pripadne zmene pravniho hodnoceni v neprospech pachatele vzdycky dopredu informovan. Ono to zase neni tak tezke, predjimat, ktery paragraf lze na ktery skutek "napasovat", ten trestni zakon neni zase tak dlouhy [smích] Zrovna v Zitkove pripade o tom prekvalifikovani na § 198 hovoril uz Nejvyssi soud v tom zrusovacim rozhodnuti, pan obhajce si to jiste precetl a mohl s tim pocitat.

18318

19.08.2003 18:05

Kdo ovládá české soudnictví?

to pan Juchelka

Olga Kubová 194.?.?.?

1. Proč neplatí výhrada (otázka) pana Stwory číslo 1?
- otazka c. 1 pana Stwory znela "Když Nejvyšší soud vrátil případ nižší instanci, proč nepokračovalo vyšetřování jednou vytyčeným směrem?" Odpoved zni: ale ono pokracovalo (teda ono to neni vysetrovani, protoze vysetrovani konci podanim obzaloby, ale tim Vas ted nehodlam mast) [smích] Soud akorat dospel k zaveru, ze pan Zitko se nedopustil trestneho cinu popsaneho v § 261 (propagace hnuti smerujicich...), ale cinu hanobeni naroda podle § 198. Jak uz jsem mockrat rekla, pravni hodnoceni skutku lze v prubehu rizeni menit. Jinak to snad ani byt nemuze. Dulezite je, ze posuzovany skutek je porad stejny. (Pokud se me ted chcete zeptat, zda ma soud ohledne tech paragrafu pravdu, nemohu bohuzel slouzit. Uvidime, co rekne odvolaci instance.)

2. A kdo je v obou případech žalobcem?
- Ceska republika zastoupena statnim zastupcem. V CR to ani jinak nejde, fyzicka osoba nemuze v trestnim rizeni nikdy na strane obzaloby vystupovat.

3. Když nejvyšší soud žalobu zruší a případ vrátí soudu, rozhoduje o přehodnocení žaloby soud?
- Nejvyssi soud nezrusil obzalobu, zrusil jenom rozsudky soudu I. a II. stupne. Obzaloba zustala stejna. Soud I. stupne ted vynesl prvostupnovy rozsudek, ve kterem se odchylil od pravniho hodnoceni skutku pana Zitka, uvedeneho v obzalobe. To muze, viz nahore.

4.Proč nebyl proces s panem Zitkou zastaven úplně?
- proces nejprve skoncil pravomocnym odsouzenim pana Zitka podle § 261. Pan Zitko vsak s timto rozhodnutim nebyl spokojen, a pozadal Nejvyssi soud o zruseni sveho rozsudku. Nejvyssi soud mu vyhovel, nikoliv vsak proto, ze by dospel k zaveru, ze pan Zitko je nevinen, ale protoze nasel v rizeni chyby. Prikazal proto nizsim soudum, ze rizeni je treba provest znovu, tentokrat bez chyb.

Ze se kauza znovu otevrela, neni vyraz zvule statu, ale naopak je to postup ve prospech pana Zitka. On o to znovuotevreni pozadal, dovolani k Nejvyssimu soudu podaval prave s timto zamerem.

Zastavit proces by mohl jedine soud, a to z jedineho duvodu - kdyby dosel k zaveru, ze pan Zitko se zadne trestne cinnosti nedopustil. Ale zjevne takovy nazor nema.

18341

20.08.2003 08:56

Kdo ovládá české soudnictví?

to pan Taborsky

Olga Kubová 194.?.?.?

"Pomalu mě přestává bavit dolovat z Vás jednoduchou odpověď na jednoduchou otázku jako z nějakého “hostile witness” (nevím, jak se česky říká té osobě u soudu, která všechno okecává a zavádí věc od otázky). Jednou tady napíšete, že Zítkův skutek je jasný a neměnný; jindy, že soud skutek překvalifikoval; potom zase, že skutek musí být pořád stejný; a zase jindy, že soud je vázán skutkem, uvedeným v obžalobě, nikoliv právnám hodnocením; taky, že překvalifikování skutku není změna; a tak furt dokola."

- no to je prave Vas hlavni problem, pane Taborsky, ze porad nechapete, ze to vsechno je pravda. Skutek pana Zitka je celou dobu stejny, soud je skutkem uvedenym v obzalobe vazan a prekvalifikovani skutku neni zmenou skutku.

Proste je to tak, ja Vam to muzu jenom neustale opakovat a cekat, az se Vam rozbreskne. Jenze to byste musel vyvinout trochu dusevni namahy a zamyslet se nad rozdilem nad skutkovou a pravni strankou trestneho cinu, ktery jsem Vam tu vysvetlovala uz asi 5x.

Vite, pane Taborsky, kdybyste se choval slusne, vysvetlila bych Vam to klidne i poseste. Chapu, ze kdyz nekdo neni z oboru, muze mu delat problemy do nekterych taju ceskeho trestniho rizeni proniknout. Ovsem za tu svoji nadutost, povysenost, presvedceni o vlastni neomylnosti a bohorovnost, se kterou jste mi - bez nejmensi znalosti veci - zacal vysvetlovat, ze jsem pravem panensky nedotcena, nestastna a ve svych znalostech mam galimatyas, si to nezaslouzite.

Dekuji za originalni zazitek. Koukat na Vas, jak Vas vysokuje zjisteni, ze by mohl mit pravdu nekdo jiny nez Vy, jak to odmitate prijmout, jak se zoufale snazite me nachytat a urazit a pritom ze sebe delate totalniho idiota, to byl opravdu pohled pro Bohy.

18390

20.08.2003 09:55

Kdo ovládá české soudnictví?

to pan Juchelka

Olga Kubová 194.?.?.?

Uf, to bylo poctenicko [smích]

1. Protoze kazdy muze udelat chybu, kazdy se muze mylit. I soud. Proto v kazde civilizovane zemi existuje moznost opravnych prostredku proti soudnim rozhodnutim, jiste i v USA.

2. To nevim a pro kauzu to ani neni vyznamne. I kdyby tato osoba vzala sve trestni oznameni zpet, rizeni by pokracovalo. To je jeden z principu ceskeho trestniho procesu a v tomhle se asi dost lisi od americkeho - tedy, ja to predpokladam, americky proces je pro me spanelskou vsi.

3. V podstate to skutecne je "otazka terminologie". Jde o dve rozdilna pravni hodnoceni tehoz skutku. Porad se jedna o vydani Mein Kampfu, ten skutek je porad stejny. Predstavte si, ze se vyspite se sousedkou, obzaluji Vas ze znasilneni, pak zjisti, ze to delala dobrovolne, ale bylo ji mene jak 15 let a navic je to Vase sestra. Skutek bude porad ten samy (sex se sousedkou), znasilneni ale bude prekvalifikovano na pohlavni zneuzivani a incest. (Trochu zjednodusuji, ale podstata je taz [smích].)

4. Nebyl souzen za neco jineho, ale porad za vydani Mein Kampfu. Bylo to mozne, protoze Nejvyssi soud predchozi pravomocne rozsudky v teto veci zrusil. Kdyby zruseny nebyly, nemohl by byt pan Zitko za vydani Mein Kampfu jiz nikdy postaven pred soud - to je ta zasada, o ktere hovoril pan Stwora ("ne dvakrat v teze veci"). Ale protoze ke zruseni rozsudku doslo, mohlo rizeni pokracovat.

Dovolani k NS podal pan Zitko, to znamena, ze ted, v novem rizeni (resp. v pokracovani rizeni po zruseni rozsudku Nejvyssim soudem), nemuze v zadnem pripade dostat trest prisnejsi nez predtim. Proto hovorim o prospechu pana Zitka.

Ano, Nejvyssi soud by - teoreticky - mohl po zruseni predchozich rozsudku sam rozhodnout, ze pan Zitko se zprostuje obzaloby a tim by vec skoncila. Ovsem to by bylo velice vyjimecne rozhodnuti, Nejvyssi soud obvykle rozsudky jenom zrusi a vec vrati nizsim soudum k dalsimu rizeni, s tim, ze jim vytkne chyby a naznaci, jak maji dal pokracovat.

V podstate s Vami souhlasim, ze proces je absurdni, tedy z te hmotnepravni stranky. Ja osobne bych Zitka nestihala, pripada mi to jako za totality. Ale co se tyce te procesni stranky, tam zadne zasadni pochybeni nevidim.

18391

20.08.2003 18:46

Kdo ovládá české soudnictví?

to pan Juchelka

Olga Kubová 194.?.?.?

1. "V případě p. Z, se mi zdá, že počítali, že ho dostanou na ten první paragraf a teprve, když se to nepodařilo přišli s dalším "přehodnocením".
- no tak to se Vam zda uplne spravne [smích] Jenze to oni muzou. K tomu prikladu se sousedkou - nesrovnavejte vydani knihy a znailneni, ale vydani knihy a sex. Oboji je - obecne - legalni aktivita, ale obojim se muzete dopustit trestneho cinu. Zalazi na tom, jak a s kym soulozite a jak a co vydavate.

4. Chapu, o co Vam jde. V podstate jste ted uhodil hrebik na hlavicku. Obzaloba pana Zitka znela takto:

"Obžalovaný jako ředitel a majitel nakladatelství XY v lednu 2000 zadal překlad do češtiny a vytištění spisu Adolfa Hitlera Mein Kampf, knihu nechal svázat do černých desek, na jejichž přední stranu navrhl vytištění zlaceného nápisu psaného švabachem „Adolf Hitler Mein Kampf“ a pod něj umístit zlacený znak strany NSDAP – orlici držící ve spárech věnec s ratolestí s uvnitř umístěným pravotočivým hákovým křížem, přičemž knihu, která svým obsahem jednoznačně podněcuje k rasové nenávisti a antisemitismu, postupně v průběhu měsíce března 2000 předal v nákladu 106.000 výtisků na základně kupní smlouvy distributorovi k volnému prodeji, - to je popis skutku

čímž se dopustil trestného činu podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod občanů podle § 260 odst. 1, 2 písm. a) tr. zákona" - to je právní hodnocení skutku, tzn. jeho pravni kvalifikace.

Soud pak v dalsim rizeni zmenil tu druhou cast, tu prvni ponechal, protoze na te se nic nezmenilo.

PS: ja mam zase docela vyhrady k tomu systemu americkemu. Ono je asi na kazdem neco dobreho a zaroven nejake ty mouchy [smích]

18413

21.08.2003 09:33

Kdo ovládá české soudnictví?

to pan Juchelka

Olga Kubová 194.?.?.?

V tom s Vami naprosto souhlasim. Podle me to meli odlozit hned na zacatku.

18451

06.10.2003 09:45

Dopis pro Aňu

Nepochopila jsem jednu vec:

Olga Kubová 194.?.?.?

kde byl autor, kdyz mu umirala maminka?

Skoro to vypada, ze sice pise sentimentalni uvahy o Bohu a lasce na internet, ale umirajici maminku da do ustavu a ani ji nenavstivi. Nerada bych mu krivdila, ale trochu to na me pusobi, ze je cely po tatinkovi.

20328

07.10.2003 09:51

Dopis pro Aňu

Ne, pane Honzo. Nevidela.

Olga Kubová 194.?.?.?

Zato jsem videla blizkeho cloveka umirat na rakovinu u nas doma, ve sve posteli, tam, kde patril, mezi lidmi, kteri ho milovali. Jeste to neni ani dva roky, pane Honzo.

Skutecne je toho vic, co nechapu. Nechapu napriklad, o jake vine za ciny rodicu hovorite. Copak jsem o tom napsala jedine sluvko?

Nechapu ani, proc jste mi okopiroval cast clanku, ze ktere jasne vyplyva skutecnost, na kterou jsem poukazala - ze autor sice umi dojemne psat o lasce, ale sobe nejblizsiho cloveka - svoji matku - patrne nechal zemrit v osameni.

Nechapu uz vubec, jak jste dosel k zaveru, ze autor "ma v srdci vice lasky" nez ja. Autor ma mozna mnohem vetsi vycitky svedomi. Ale to jsou dve rozdilne veci, nemyslite?

20377

07.10.2003 15:06

Vymírejme vědecky

Povzbuzovat "obraz matky a ochránkyně rodiny"

Olga Kubová 194.?.?.?

můžete primárně Vy sám, pane Stworo. Namísto těch mladých slečen s dokonalými těly (nebudou ony i soběstačné a dobyvatelské?) dole na stránce předkládejte svému publiku fotografie několikanásobných mladých maminek, co jim nevadí nechat si zničit postavu porody a upřednostňují zájmy svých dětí před sebepropagací.

Buďte první vlastovka mezi těmi hnusmými médii, co tak málo povzbuzují maminky.

A pokud jde o to "sobectví" mladých lidí - ona je to možná spíš odpovědnost. Nasekat si šest dětí a nechat je růst jako dříví v lese, to není problém. Vychovat pořádně jedno jediné je pořádný záhul. Ne každý má na to, aby jich pořádně vychoval šest. A když na to nemá, je lepší, když se do toho nepouští.

20391

08.10.2003 10:54

Vymírejme vědecky

RE: Vymírejme vědecky

Olga Kubová 194.?.?.?

Souhlasim.

Osobne si myslim, ze dnesni mladi lide se proste jenom vraceji k normalu. Komunisticky uzus - vdat se v 18 a do dvaceti mit 2 deti byl uchylny, takhle se chova mozna mestska chudina, ale ne vzdelani a odpovedni lide. Za normalnich podminek se stredni vrstva rozmnozuje az pote, co si vybuduje zazemi jako doma, tak v praci. (Moje babicka se za prvni republiky vdavala ve 28 a nebyla pry zadnou vyjimkou.)

Fascinuje me, jak v podobnych clancich zacnou odbornici vzdycky varovat, jak se po petatricitce snizuje plodnost a vzrusta riziko vyvojovych vad. Pritom prumerny vek matky pri porodu prvniho ditete je u nas 25 let - to snad neni zadna tragedie.

Samozrejme, vznikla ted jista mezera, kdy se deti nerodily takrka vubec. Zpusobila jsem ji ja a moje vrstevnice, kdyz jsme si prvni miminko o 10 let odlozily. Kdyz se ale kouknu kolem sebe, vidim veliky pocet miminek - zda se mi, ze ty silne populacni rocniky ze 70. let se k plozeni konecne rozhoupaly.

20448

08.10.2003 11:27

Odpověď na některé zajímavé příspěvky za článkem "Vymírejme vědecky"

Vy jste me nepochopil, pane Stworo.

Olga Kubová 194.?.?.?

Kdyz jsem napsala "kdo na to nema", nemela jsem na mysli finance. Fraze "nemit na neco" se v soucasne cestine pouziva ve vyznamu "nestacit, nezvladat, nemit schopnosti" - neuvedomila jsem si, ze jako emigrant ji mozna neznate.

Jsem hluboce presvedcena, ze mohovitost rodicu diteti stastne detstvi nezajisti. To muze jedine laska, zajem a pece. Vychova byt jedineho ditete, ktera ma tyto atributy, pritom je - jak uz jsem napsala - poradny "zahul". Vychova nekolika deti (mate pravdu, nemusi jich byt 6, k udrzeni populace staci 2,17) je zahul nekolikanasobny. Potrebujete spoustu casu, spoustu energie, spoustu znalosti. Penize nepotrebujete uplne nejnutneji, ale bez nich musite vydat energie jeste mnohem vic.

Clovek, ktery je inteligentni, emocionalne v poradku a ma aspon trochu fantazii, si tyto skutecnosti uvedomuje. Chce svemu diteti poskytnout to nejlepsi. Nez aby mel 3, ktere bude sidit, poridi si radeji 2, kterym da, co bude moci. Nebo jedno. Nemyslim si, ze je to sobectvi, myslim si, ze je to jeho presny opak. Sobcem bych spis nazvala cloveka, ktery si nadela deti, aniz je schopen jim potrebnou lasku, pozornost, nehu a peci venovat.

(Nedavno vedci zverejnili zpravu, ze IQ deti se v civilizovanych uemich neustale zvysuje, a to udajne hlavne diky mnohem intenzivnejsi a podnetnejsi vychove, kterou jim rodice venuji. To skutecne nesvedci o sobectvi. Sobecti rodice se s detmi nepiplaji. Co kdyz je to spravny trend - jako v zemedelstvi se preslo z exntenzivniho pristupu na intenzivni. Deti je mene, ale jsou kvalitnejsi [smích]


Pokud jde o ty fotky maminek v mediich, nemohu nez zopakovat: buďte prvni vlastovkou. Kupte si Bettynku nebo Zdravou rodinu, tam je fotek krasnych mladych maminek s detmi spousta, oskenujte je a dejte na stranku namisto tech evidentne nikdy nerodivsich slecen. Sice na ne nikdo nebude koukat, ale kdyz Vam tak vadi, ze media prezentuji zenu malo jako matku, neco pro to udelejte. Je pokrytecke vycitat neco ostatnim a sam to delat uplne stejne.

V ostatnim si dovolim odkazat na svuj druhy prispevek k puvodnimu clanku, ktery jsem do tamejsi diskuse pred chvili vlozila.

20449

08.10.2003 11:32

Dopis pro Aňu

RE: Nepochopila jsem jednu vec:

Olga Kubová 194.?.?.?

Na tohle skutecne nema smysl reagovat. Kdyby byl autoruv tatinek andelem a maminka slaboskou, napsala bych "cely po mamince". Bylo to naopak, tak jsem to napsala naopak. Plest do toho nevrazivost vuci muzum muze jenom clovek, kteremu chybi mozek. Nebo ten co ma neumi pouzivat.

20450

10.10.2003 09:04

Dopis pro Aňu

Mily Davide,

Olga Kubová 194.?.?.?

nema smysl si delat vycitky. Situace, kdy rodic, ktery nam byl cely zivot oporou, vzdycky byl ten "velky" a "dospely" a "zkuseny", najednou lezi v posteli, nepamatuje si Vase jmeno a nosi plinky, je tak strasne stresujici, ze malokdo z nas dokaze byt stoprocentne pri smyslech. Navic, kdyz vam predtim doktori suse oznami, ze "ten clovek tady do Vanoc uz nebude".

Velikou vyhodu v takovych okamzicich maji prave asi lide ponekud jednodussi (coz nemyslim jako urazku), kteri o vecech moc nepremysleji a proste delaji, co je potreba. My citlivky, co se v nich rypame, to casto nedokazeme vydrzet a snazime se pred realitou utect. Kdyz tatinek umiral, vymalovala jsem cely byt, koupila novy koberec a sedacku, spravila zidle, otapetovala predsin - jenom abych se toho tiziveho pocitu bezmoci a stresu ze zhrouceni dosavadniho sveta aspon na chvili zbavila. Ted si taky rikam, ze jsem se na to mela vykaslat a radeji byt porad s nim. Jenze to proste porad neslo.

Jsem rada, ze jste svou maminku do ustavu nedal. Na rozdil od pana Honzy, kteremu proste asi neni shury dano, snad chapete, ze pri cteni Vasi zpovedi musela vnimaveho ctenare Vase poznamka, ze jste s maminkou - po tom vsem, co pro Anu a otce udelala - nebyl, poradne zarazit a primet k uvaze, jestli neronite krokodyli slzy. Vase vysvetleni mi udelalo velkou radost.

20557

10.10.2003 09:15

Dopis pro Aňu

RE: Jistota nebo pravdepodobnost?

Olga Kubová 194.?.?.?

Pane Honzo, kdyz nedokazete pochopit, co znamenaji vyrazy jako "patrne", ci "nechci autorovi krivdit, ale skoro bych rekla", tak mate skutecne zavazne problemy s rozpoznavanim vyznamu textu. Nema smysl s Vami diskutovat, kdyz nejste schopen pochopit napsane, nezlobte se.

20558

10.10.2003 09:36

Odpověď na některé zajímavé příspěvky za článkem "Vymírejme vědecky"

Dovolim si vyjadrit svuj nazor,

Olga Kubová 194.?.?.?

i kdyz jste se me neptala. Myslim si, ze ze sve puvodni funkce rodina ztratila uz hodne. V pred davnymi lety nejake city nehraly pro rodinu az tak zasadni roli, rodina byla predevsim ekonomickou jednotkou, nutnou k preziti jejich clenu. Proto take existoval tuhy patriarchat, ve kterem mel pater familias vladu nad zivotem a smrti svych "poddanych" - ano, klidne tak clenum rodiny muzeme rikat. V drsnych casech proste musel existovat jeden, ktery velel a ktereho ostatni bezpodminecne museli poslouchat. Bez rodiny byl clovek prakticky mrtev - tezko se mohl uzivit, tezko mohl prezit zimu, tezko mohl byt stary nebo tehotny nebo raneny.

Dnes, myslim si, se ekonomicka funkce rodiny ve vyspelych statech vytratila. Nikdo hlady neumre, kdyz se od nej rodina odvrati. Jeji hlavni funkci se stava vychova deti a poskytovani emocionalniho zazemi svym clenum. Vsimnete si, ze je mnohem flexibilnejsi - mame svobodne matky, mame rozvedene rodiny, kde maji deti jednoho rodice biologickeho a druheho, se kterym se vidi o vikendech, mame vikendova manzelstvi, mozna budeme mit regostrovana partnerstvi homosexualnich osob. Vztahy uvnitr rodiny jsou nesrovnatelne s temi, co panovaly jeste pred 100 lety. Deti nemusi poslouchat na slovo, nejsou serezany jako zito, kdyz si dovoli odporovat, maji mnohem vic podnetu, informaci, pece - to z nich vytvari na jedun stranu mnohem svobodnejsi bytosti, nez byly deti kdysi, na druhou stranu s vetsim citovym zazemim a snad tedy i schopnosti empatie vuci jinym... atd. atd.

Nekde jsem slysela, ze lide vyrostli v tradicnich rodinach by nidky nemohli psychicky zvladnout dnesni svet. Je prilis komplikovany, prilis menici se, prilis nejednoznacny. Vyzaduje flexibilitu, ktere osoba zvykla na to, ze vudce smecky ma VZDYCKY pravdu, neni schopna dosahnout. Mozna na tom neco je.

20560

10.10.2003 17:42

Elektrický Arnold

Ani nevite, pane Josefe,

Olga Kubová 194.?.?.?

jak se me srdecko zachvelo radosti, kdyz jsem si precetla Vas komentar o Monice Lewinske. Tady v Cesku totiz KAZDY PERFEKTNE VI, ze Lewinska byla coura, ktera Clintona zazalovala za sexualni obtezovani a vyhradne jenom a kvuli tomu ho chtel ho Senat odvolat.

Cesi vedi vsechno nejlip. S nejakym lhanim pod prisahou, bonzackou Trippovou apod. si na ne neprijdete. Monika ho zalovala za haraseni, a proto je to KRAVA!

20576

16.10.2003 18:33

Elektrický Arnold

RE: Elektrický Arnold

Olga Kubová 194.?.?.?

Monica praskacka? Kdyby Vam policajti dali na vyber - bud reknes pravdu nebo pujdes na 15 let do vezeni, Vy byste nepriznal barvu?

20846

20.10.2003 18:24

Elektrický Arnold

Asi zijeme kazdy v jine realite

Olga Kubová 194.?.?.?

V te, kde se cachtam ja, Monika o Mr. Presidentovi vykladala a psala jedine osobe - sve "kamaradce" Linde Trippove. Byla to prave Trippova, kdo po noha mesicich - kdyz uz se Clinton s Monikou rozesli, vytahla pred vysetrovateli svoje zaznamy. Prave ty byly dukazem proti Clintonovi, nikoliv nejake Monicino narceni.

Vzhledem k tomu, ze Lewinske hrozilo stihani za krivou prisahu, nebot na rozdil od Clintona nema imunitu, rozhodla se nakonec priznat barvu. Hrozilo ji 15 let vezeni. Vy byste to na jejim miste neudelal?

20975

17.12.2003 18:58

Rozmanitosť a multikulturalizmus

Co je nemorálního

Olga Kubová 194.?.?.?

na vztahu s černochem? Pokud s ním dotyčná byla nevěrná manželovi, tak to ano, ale za to by ji odsoudili i dnes. A pokud nebyla (tj. pokud byla už tehdy vdova), tak co Vám na tom přijde nemorální?

22952

18.12.2003 11:03

Rozmanitosť a multikulturalizmus

Pane Nohejle, zkuste se trochu zkoncentrovat.

Olga Kubová 194.?.?.?

Méně slov a více myšlenek. Zeptala jsem se Vás, co vidíte nemorálního na tom, když má ovdovělá žena vztah s černochem. Nedokázal jste mi to vysvětlit. Plácáte cosi o zkaženém světě, ale odopvědi na danou otázku jsem se od Vás nedočkala.

A nechte si prosím ty osobní náražky. Můj život - zjevně na rozdíl od Vašich představ - plný krve a orgií není.

22992

15.01.2004 07:25

Zastaví něco americké fašisty?

Zastaví něco americké fašisty?

Scooolie 194.?.?.?

Ten článek, to je snůška sraček [chechtot]

24444

05.03.2004 13:58

Pavel Opočenský na hranici

Pane Stworo,

Olga Kubová 194.?.?.?

jako již mnohokrát s Vámi musím nesouhlasit.

Jednak je hloupost, že snad byl Pavel Opočenský dvakrát potrestán za totéž nebo že by podle českého práva pravomocný rozsudek nešel zrušit. Soud v kauze, jak předpokládám, postupoval podle § 36 trestního zákona a uložil tzv. další trest - Opočenský spáchal trestný čin, a ještě předtím, než za něj vykonal trest (v době, kdy byl vyšetřován na svobodě), spáchal nový. V takovém případě se tresty sčítají (vlastně jako v USA) a nedochází k jejich absorpci, která normálně v trestním právu ČR platí. 7 let je opravdu hodně, nicméně vzhledem k neuvěřitelné drzosti, kdy jsa vyšetřován pro zneužívání, dopustil se pachatel přesně stejného činu takřka před nosem vyšetřovatelů, tj. vzhledem k vysoké společenské nebezpečnosti jeho jednání, považuji trest za přiměřený.

Dost hloupá je taky Vaše myšlenka, že by hranicí pohlavního zneužívání měla být první menstruace. Za prvé proto, že - jak již Vám jedna čtenářka napsala - první menstruace neznamená vůbec nic. Já ji dostala ve 13 letech a byla jsem nadále dítě, které by umřelo hrůzou, kdyby mělo sáhnout na nahatého 50letého chlapa. Za druhé, a to je mnohem důležitější, bylo by naprosto nemožné pro případného zájemce o sexuální kontakt zjistit, zda je dotyčný "objekt" pod zákonem nebo ne. Dnes požádáte o občanku a máte vymalováno; kdyby měl platit zákon a la Stwora, nemohl byste si být jist nikdy. Za třetí, chlapci nemenstruují. Znamená to, že si na ně zvrhlíci mohou brousit zuby beztrestně?

No a už vůbec nemluvím o Vašich příkladech z historie. Jefferson byl velká postava americké historie, ovšem byl to otrokář. Znamená to, že zákony proti otroctví jsou špatné? Podle psychologů zanechává předčasné zahájení sexuálního života ošklivé stopyna psýše i fýzis: "Dominujícími dlouhodobými následky sexuálního zneužívání jsou zejména deprese, zvýšená intrapsychická tenze a labilita, poruchy příjmu potravy, nízké sebehodnocení, poruchy interpersonálních vztahů, poruchy sexuální, promiskuita, závislost na alkoholu a drogách." Že těmto rizikům byli ochotni vystavovat své ratolesti lidé ve středověku přece neznamená, že v tom máme pokračovat i teď.

Vy přece nevíte, jak se chuděra Anna Svídnická cítila a jaké stopy na ní její "prodání" do raného manželství zanechalo. Zato já vím, co o svém sňatku v 15 letech prohlásila císařovna Sissi: Byl to zločin.

26224

09.03.2004 17:13

Filipika proti gayům a lesbičkám

Inu, Ájo,

Olga Kubová 194.?.?.?

na prohřešky proti víře se taky pohlíželo nejdříve jako na nejtěžší trestné činy, později nemorálnost a dneska už jsou v normě. To je prostě pokrok, čím je společnost vzdělanější, tím hůře se v ní prosazuje neodůvodněná nenávist k jinakosti.

26404

09.03.2004 18:17

Filipika proti gayům a lesbičkám

ad albert

Olga Kubová 194.?.?.?

S jakou by se asi potazal jeden, dejme tomu pred 100 - 150 lety, ktery by se v Cechach, predevsim nekde na venkove, napr. v hospode, na tanecni zabave, pozarnickem plese, v tanecnich, ve skole, v praci, v JZD, na fotbale, behem sjezdu zahradkaru, na schuzi Cerveneho Krize, apod. - dal do reci s druhymi na tema "jestli je bezvěrectví lepsi, spravny, rozumne, progresivni, a pod." ?

Obavam se, ze neco tak idiotickeho by tehdy nekoho normalniho ani nenapadlo. A hypoteticky, kdyby ano - dovedu si predstavit jak rychle by byl presvedcen: bud by dostal po drzce, pulitrem do hlavy, a nebo by na takoveho v duchu vsi humanity zavolali (sdruzeni Cerveneho Krize) sanitku k odvozu do Kosmonos k psychiatrickemu vysetreni.

Bezverci v te dobe urcite take existovali; ale zajiste ne v takovych mnozstvich a militantne se projevujicich jako dnes. Jejich ateismus byl nasledkem mnentalni poruchy, ne nasledkem korupce spolecnosti (jako predevsim v dnesnich tzv. "osvicenych" a "progresivnich" spolecnostech, na nez je destruktivni sila nositelu satanismu ve vsi intensite planovite zamerena).

Bezverci byli tehdy hezky HERMETICKY UZAVRENI VE SVYCH ZATUCHLYCH SODOMITICKYCH KLOSETECH - a beda jak by vysli ven na verejnost ! Jak rikavala Albertova babicka: "To by je roupy presly!" (rozumej, dostali by radnou "nakladacku").

26406

09.03.2004 19:59

Filipika proti gayům a lesbičkám

Dneska by to byla zase jenom loupežná vražda

Olga Kubová 194.?.?.?

Přesněji loupež s následkem smrti (trestní sazba 10-15 let) nebo krádež spáchaná vloupáním v souběhu s úmyslným ublížením na zdraví s následkem smrti (3 až 8 let) nebo ještě něco úplně jiného, v závislosti na důkazní situaci.

Homosexualita oběti nespadá ani do kvalifikované skutkové podstaty vraždy (tam figuruje rasa, etnická skupina, národnost, pol. přesvedčení, vyznání) ani do skutkové podstaty násilí proti skupině obyvatel či jednotlivci (opět rasa, etnická skupina, národnost, pol. přesvedčení, vyznání). Zase ten náš Parlament tak nepřeceňujte.

26411

09.03.2004 20:20

Filipika proti gayům a lesbičkám

Pane Stworo,

Olga Kubová 194.?.?.?

dovoluji si upozornit na tento příspěvek v souvislosti s Vaším vyjádřením, že na tomto fóru nebudete tolerovat osobní výpady.

Autor příspěvku má jistě právo nesouhlasit s názory feministky (třeba mě), Roma (třeba K. Holomka) nebo homosexuála (třeba O. Wildea). Neměl by ale prohlašovat, že bychom měli být zbaveni možnosti hlásit se o svá práva.

Ať si klidně napíše protest proti prosazování našich přiblblých požadavků. Já mu to přeju. Ale upírat mi prosazování mých zákonných práv, to se mi hrubě nelíbí. Takže jeho vyjádření "že se osoby jako Kubová hlásí o svá práva, je selhání demokracie" extenzívně interpretuji jako osobní útok a žádám o jeho vymazání.

P.S. Samozřejmě to píšu ze srandy, ale mohl byste se nad tím aspoň zamyslet.

26414

09.03.2004 21:02

Filipika proti gayům a lesbičkám

No vždyť říkám,

Olga Kubová 194.?.?.?

že to interpretuju extenzívně [mrknutí jedním okem]

26417

11.03.2004 08:49

Filipika proti gayům a lesbičkám

No a já vyjadřuju

Olga Kubová 194.?.?.?

názor bílé heterosexuální pracující ženy, že je hodně vošajstlich chtít někomu zabránit, aby se "hlásil o svá práva".

26481

11.03.2004 15:36

Filipika proti gayům a lesbičkám

Takže neděláte

Olga Kubová 194.?.?.?

nic jiného, než že se hlásíte o svá práva. Jako pracující bílý muž. Tak proč Vám přijde jako selhání demokracie, když to dělají jiní?

26494

11.03.2004 17:54

Filipika proti gayům a lesbičkám

Já s ním nemám nic,

Olga Kubová 194.?.?.?

je to Váš termín.

26499

18.03.2004 18:28

Dozivotni vezeni (bez moznosti predcasneho propusteni)

A každému takovému jako jste Vy

Olga Kubová 194.?.?.?

někoho z rodiny neoprávněně odsoudit, popravit a až posmrtně rehabilitovat. Dost by mě zajímalo s jakým zanícením by pak ve své propagaci nehumánního zacházení s podezřelými pokračoval.

26729

19.03.2004 17:52

Dozivotni vezeni (bez moznosti predcasneho propusteni)

Já jsem taky nereagovala na Váš článek,

Olga Kubová 194.?.?.?

ale na dubův přípodotek, Dane. A mám za to, že moje odpověď byla adekvátní. Justiční omyly se vždycky provádějí na lidech, jimž jejich vina byla "řádně dokázána", viďte?

Pokud jde o Váš komentář, souhlasím s Vámi naprosto v tom, že tresty za násilnou trestnou činnost jsou v ČR směšně nízké. S čím se ztotožnit nemohu, je Vaše vůle nést riziko justičního omylu. Patrně proto, že jsem se soudci přišla do kontaktu častěji než Vy.

26778

22.03.2004 09:37

Dozivotni vezeni (bez moznosti predcasneho propusteni)

Souhlasím s Jardou.

Olga Kubová 194.?.?.?

Názor jednoho pana Kopáče nelze brát jako slovo Boží. Kriminologické studie celkem jasně ukazují, že většina vrahů o výši případného trestu vůbec neuvažuje. Nejsou to lidé, kteří by dokázali racionálně vážit budoucnost, hodnotit, kdy se jim vražda vyplatí a kdy ne. Žena jim zahýbá, tak vezmou nůž a vrazí jí ho do ledvin.

26840

22.03.2004 17:28

Dozivotni vezeni (bez moznosti predcasneho propusteni)

Myslím, že tak úplně při smyslech

Olga Kubová 194.?.?.?

jste nebyl především Vy, když jste mi psal svoji odpověď. Protože jinak si Vaše zkratkovité kydy ve stylu: Meli by ho nechat na svobode ze ano, chudaka jednoho, vzdyt on si vlastne neuvedomoval jestli se mu to vyplati nebo ne." nedovedu vysvětlit.

Je mi líto, ale můj čas je příliš vzácný, než abych ho ztrácela v debatách s lidmi, kteří nedokážou přemýšlet o tom, co jim chtěl názorový oponent vlastně říci a jedou si po té své linii. Asi to nepochopíte, ale v něčem jste si s těmi lumpy docela podobní. Zdá se, že Vás občas taky ohromně bolí přemýšlet.

26849

23.03.2004 11:00

Dozivotni vezeni (bez moznosti predcasneho propusteni)

Proč?

Olga Kubová 194.?.?.?

Mám-li pocit, že si jsou v něčem - zdůrazňuji, že pouze v něčem - mentálně podobní, tak proč bych nemohla?

26894

25.03.2004 19:24

Dozivotni vezeni (bez moznosti predcasneho propusteni)

Tož to je mi reakce jak víno.

Olga Kubová 194.?.?.?

Tak Vás z mého "právního vědomí" mrazí v zádech, paní Dano. A proč? Moje "právní interpretace" je "dost pokřivená"? Proboha právní interpretace čeho? Co tahle uvést nějaké argumenty, to byste nedokázala?

Víte, na aspoň trochu smysluplnou debatu času nelituji. Jsem ukecaná a diskutovat je pro mě potěšení. Ale příspěvky, ze kterých se člověk nedozví buď nic nebo jen autorovy liché dojmy, ty mě vážně nebaví.

Přeji Vám hodně síly při psaní lepších příspěvků, než byl tenhle.

27038

27.04.2004 10:51

Právní mýty okolo nás

Náš právní řád

Olga Kubová 194.?.?.?

určitě je nepřehledný, ale rozhodně si nemyslím, že jde o záměr. Musíte vzít v úvahu, že po roce 1989 bylo potřeba rychle "napasovat" komunistické zákony na kapitalistickou realitu. Dělalo se to rychle a dělalo se to s chybami. Doteď se z toho vyhrabáváme.

Druhá věc je, že VŠECHNY obory se specializují. Dneska už si skoro nepopovídá neurochirurg s dermatologem, natož neurochirurg s právníkem.

Třetím aspektem je skutečnost, že návrhy zákonů vytváří ministerští legislativci, kteří jsou a) odtrženi od reality b) mizerně placeni.

No a za čtvrté, pro Čechy se zákony tvoří velmi těžko. Mají evolučně získaný sklon najít v každé normě nějakou díru, slova zákona překroutit, jen aby ho nemuseli dodržovat.

Myslím si ale, že situace není tak hrozná. Běžnému občanovi pro normální život stačí soubor norem slušného chování, kterému ho naučila maminka, neuškodí přečíst si Zákoník práce, vybraná ustanovení Trestního zákona (třeba § 242, pane Opočenský) a pokud jezdí autem, tak dopravní předpisy. Pokud podniká, počet norem, které musí dodržovat, samozřejmě vzrůstá, ale podnikatel by snad nějaký ten peníz na právníka obětovat. Srdce si přece taky nebude pižlat sám, ale svěří ho do rukou chirurgům.

Doba, kdy stačilo pár zákonů na Dvanácti deskách, je už dávno pryč. Nebo si nepamatujete všechny ty případy, kdy veřejnost zlobně křičela - jakože na "to" (střet zájmů, bezpečnost autobusů, prostituce, umělé oplodnění) nemáme zákon?

28416

28.04.2004 09:36

Právní mýty okolo nás

Nebylo to těžké,

Olga Kubová 194.?.?.?

pane Peleško a taky se to zkoušelo. Výsledky byly katastrofální. Zákon totiž musí být provázán s ostatními právními normami a instituty, které jsou v každé zemi jiné. A zákony také musí odpovídat mentalitě daného národa - je oblíbeným vtipem profesorů ústavního práva, že kdyby měla britská ústava (která je dokonce nepsaná!) platit v kterékoliv jiné zemi světa, do 14 dnů by z ní byla tyranie. Natolik britské ústavní normy (často pouze obyčejové) spoléhají na obyčejnou slušnost a úctu k tradicím.

28435

14.06.2004 09:48

Je feminismus na ústupu?

Máte tam v článku dvě logické chyby,

Olga Kubová 194.?.?.?

pane Stworo. První je ta, že pokládáte frekvenci výskytu zprávy o nějaké skutečnosti v novinách za totožnou s frekvencí výskytu oné skutečnosti. Což je nesmysl. Noviny píšou o tom, co je zajímavé a nové, nikoliv o tom, co je časté. Takže s tím, jak jak nějakého jevu přibývá, tak zmínky o něm v médiích naopak spíš ubývají - před 70 lety by třeba byla "bomba", kdyby noivnáři vyšťourali, že pan ministr bydlí v jedné domácnosti s dámou, se kterou není ženat. Dneska je nesezdané soužití před svatbou normou, nikoho nešokuje a noviny z něj neudělají sólokapra ani u ministra.

Druhá spočívá v tom, že zvýšení počtu žen v domácnosti pokládáte za za příznak odklonu od feminismu. Ten jev lze přece interpretovat přesně opačně. Cílem ženského hnutí není žena osamělá a bezdětná, ale žena, která si může vybrat, jakou cestou se chce dát, jak svůj život naplnit, jak práci a mateřství zkombinovat. Ještě nedávno možnost volby neměla - pokud si dnes managerka "lajsne" odejít z práce a věnovat se nějakou dobu výhradně dětem, dělá to proto, že ví, že až se rozhodne do práce vrátit, nikdo si nedovolí ji kvůli jejím dětem diskriminovat. V civilizovaných zemích už je to nepřijatelné.

NA ZÁVĚR KONTROLNÍ OTÁZKA: Které země jsou v Evropě na špici a které na samém konci žebříčku porodnosti? Na špici je ženám i feminismu nakloněná Skandinávie, na chvostu emancipací nepříliš dotčená Ukrajina a Česká republika.

29761

24.06.2004 09:47

Je feminismus na ústupu?

Sorry, ale ten výrok

Olga Kubová 194.?.?.?

o Skandinávii a vyšší porodnosti moc nechápu. Myslíte jako že neemancipované Ukrajinky si děti nepořizují, protože si muže udrží i jinak, kdežto Skandinávky až na stará kolena zjistí, že nemají chlapa a že jim chybí, a tak si ho najdou a aby si ho udržely, udělají si s ním hned 2 děti?

Takže zatímco ne-feministky děti nechtějí, nepotřebují a nemají, feministky je mají, aby si udržely chlapa? Tak nějak jste to myslel?

30108

24.06.2004 17:12

Je feminismus na ústupu?

Takže jsem to pochopila správně -

Olga Kubová 194.?.?.?

feministky podle Vás mají mají děti, protože jinak by si neudržely chlapa. Ne-feministky děti nemají, protože chlapi s nimi zůstávají, i když jsou bezdětné.

To je poměrně revoluční myšlenka. Zkuste o tom pro pana Stworu napsat článek. Asi vyletí z kůže, protože to jako správný konzervativec vidí naopak (neemancipovaná žena má spoustu dětí, protože vyznává ty správné hodnoty jako mateřství, kdežto femistiska je ta pokřivená bezdětná běhna, co nesnáší chlapy a chce budovat kariéru), ale třeba to otiskne.

30115

13.07.2004 10:17

Paradox

RE: Paradox

Olga Kubová 194.?.?.?

Jéžiši. Muži i ženy, obě pohlaví, jsou přece určena k tomu, dělat děti. Snad ale u toho můžou zvládnout i něco jiného, ne? Kvůli tomu, že Einstein byl otec a Curie matka, ani jeden nemusel pověsit fyziku na hřebík.

30810

19.01.2005 08:41

Sedmnáct způsobů, jak potlačit pravdu

Sedmnáct způsobů, jak potlačit pravdu

194.?.?.?

Zajímavý rozbor metod JUDra MUDra Langera. [velký smích]

40845

14.09.2005 08:15

Třetí technoparty od začátku měsíce

Zbytečné řádky Pane Stworo

skud 194.?.?.?

Pane Stwora, opravdu nechápu proč zase píšete o tomto problému.Bohužel vaše řádky svědčí o neznalosti situace kolem pořádání hudebních festivalů.
Pokud zde argumentujete ničením přírody, proč vám tedy nevadí festivaly jako HipHop Kemp, Cosmic Trip, Creamfields, SazavaFest, Summer of Love, Macháč a mnoho dalších mnohatisícových festivalů konané ve volné přírodě, kde jsou lesy, louky, bohatá příroda.Co tey navrhujete? Zakázat všechny festivaly? Proč tedy nepíšete o tzv "oficiálních festivalech", když tyto festivaly mají také velký vliv na okolní přírodu a nikomu najednou nic nevadí? Mám pocit, že v tom vidíte uplně nekoho jiného.Třeba nějaké lidskoprávní anarchisty, kteří jsou mezinárodně propojení a centrálu mají v Izraeli, že?

70567

14.09.2005 08:34

Třetí technoparty od začátku měsíce

Fotky - čirá manipulace

skud 194.?.?.?

Ano, jasně na letních festivalech jsou občas vidět nějaké excesy,které zde na fotkách zobrazeny.Jenže vy se to snažíte podat tak, že VŠICHNI účastnící všech festivalů vypadjí takto a že VŠICHNI jsou tedy zfetovaní asociálové, což se dovolím tvrdit, že to není pravda.A nebudu sdílet váš pohled, který se mi takto snažíte namluvit.
Velké letní festvaly oficiálního rázu se zde v ČR konají jistých 10 let.
Nikdy jste o tom nepsal. A přitom měly veliký vliv na okolí jako freetekno party.
Kauza Czechtek 2005 a další festivaly byly z velké části honbou za mediálně zajímavým tématem, kdy v okurkové sezóně není o čem pořádně psát. Jinak by jste si toho ani nevšimnul.

70573

15.09.2005 10:12

RE: Nebudu platit!

Nebudu zde platit za nebetyčné bláboly

skud 194.?.?.?

A to ani náhodou. [velký smích] Pokud referujete o věcech, o kterých nevíte vůbec nic a budete v tom zarputlile pokračovat, ztatíte tím čtenáře a to bude pro Váš web znamenat, že vaše kázání nebude nikoho zajímat. Ostatně si myslím, že poslední dobou už Váš web nemá co říci, spousta nezajímavých a nudných článků, tendečně populisticky laděné.Informujete o jevech, které už dávno znám a pro mě to jsou banality.A technoproblémem jste tomu dali poslední kapku aby Váš web nikdo nečetl.
Technoparty, ne ty oficiálně komerčně laděné, které jsou v soukolí NWO, byly právě nepřítelem NWO, protože se snažili dělat něco samostantně, decentralizovaně, udělatr si věci sám a ne svěřovat své záměry nákém pochybnému NWO. Techno byl určitý protest právě proti organizovanému státnímu komerčnímu soukolí.Tekno nikdy nestálo o medializaci, nás nezajímala oficiální gesta a oficiální kulturní akce, kde je fetáků a asociálním cucáků více.Vás ale stejně nezajímají argumenty a stejně budete plácat nesmysly o teroristických fetácích s židovskozednářskou základnou.

70796

15.09.2005 10:31

Tanečkáři

Vaše články se mi líbily ale tímto jste se také zařadila do řady fanatikcých obháců pořádku zákonnosti a

skud 194.?.?.?

kterým právě plně podporujete rozvoj NWO.

Jste jak zapšklí konzervativci, kteří vidí ve veškeré zábavě jen démony a nepřítele zákonnosti pořákdu a řádu.

Kdyby jste psali o něčem jiném, byl by klid. Takhle jste akorát směšní až trapní že to nemá obdoby.

Pro příklad: Velmi dobře se stím vypodářal server DEFENS, kteří o tomto informovali daleko objektivněji a střízlivěji než Vy.

70800

15.09.2005 12:47

Neskutečné...

tento server už není politicky nekorektní ale rovnou lživý a manipulativní.

skud 194.?.?.?

"Chodím Zvědavce číst a je úplně skvělý, hlásá o sobě jak je nezávislý a nekorektní, a to se mi líbí tak, že bych zvažoval i finanční příspěvek, ale nepíšete to, co by se mi hodilo, tak nezaplatím a nedám vám nic! Ani náhodou! Ne a ne a ne! Nebudu vám platit, když mi nepíšete po vůli! Ha! To jsem vám to nandal, co?"

----------------------------------------------------------------------
Samozřejmě nebudu platit nic, pokud budu číst takové nehorázné bludy a trapné smyšlenky.Nebo nechutné manipulativní lži, které jsou zcela úmyslně myšleny, aby zde přilákali podobně laděné čtenáře. Ostatně když se podíváte na stránky odpor.net (otevřeně neonacistické hnutí hlásící k odkazu Adolfa Hitlara a národního socialismu)se tomu ani nedivím.Editor zvědavce je podporuje svými články. Je jisté, že na tomto webu už dávno nejde o nějakou snahu psat aspoň nějak objektivně (nemyslím politicky korektně). Vašim umyslem je manipulovat lidmi a nic jiného.Tvrdíte že VŠIHNI účastnci josu všichni menorální zfetovaní somráci a pedofilní psychopati narušující klidnou společnost a řád.Házíte všechny na jednu hromadu, podporujete myšlení kolektivní viny a generalizujete. A to mi za to nestojí abych někoho finančně podporoval z mých vydělaných peněz.Nejsem homosexuální asociální deviantní cigán, který nemaká a nani nejsem 15 ti leté dítě, a proto si nenchám líbit takové nechutné manipulace a lži. A co se týče "militantích" rakcí na tyto šílené bláboly. Víte, já se ani tomu ani nedivím. A vůbec, se mi zdá že Vy podporuejte také militantí myšlení a kamarádičkujete se s Národním odporem.

70823

10.11.2005 10:08

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

Brožura pro školy popírá holokaust, prověří ji policie

skud 194.?.?.?

http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=domaci&c=A051109_213529_domaci_ad

77572

14.11.2005 14:21

Zpráva z prvního slyšení – krajský soud Mannheim, 8.11.05

Je Izrael vyvoleným národem?

skud 194.?.?.?

http://www.blisty.cz/2005/11/14/art25744.html
Je Izrael vyvoleným národem? Podle toho, jak se chovají asi ano.A ty jejich výhody a nadstadardní privilegia tomu odpovídají oproti obyčejným Čechům, Polákům,
Dánům, Bělorusům,Francouzům, Portugalcům a mohl bych pokračovat dále.

Zajímavé by bylo, kdyby jsem veřejně pochyboval o 1 WW (trvala jen 2 roky) nebo třeba o tom, že američané nepoužili v japonsku nukleární bombu ale třeba jen vodíkovou.

78141

16.11.2005 11:58

Čína: ekologická bomba tiká

Komunisté jsou špína Nr. 1, ale i ekologisti, lidskoprávní aktivisti a další levičáscká lůza

liberal 194.?.?.?

Já plně podporuji obchod a rozvoj ekonomiky a ne nějakou pochybnou ekologii či lidská práva. Jediné právo, které platí je Právo Silnějšího, tedy svobodně konat to co se mi zachce a budu mít z toho profit. To je základ liberalismu, tedy ekonomického.A ti chudáčci, ti at za svou hloupost a neschopnost vymřou.Když jsou tak přiblblí a vybrali si špatné místo k životu. přece každý člověk má nemomezené možnosti a svobodu a je to pouze jenom jeho vina, že si nebyl schopen zařídit život, aby byl štastný a nedostal se do takové situace v jaké je.I ti socanští horníci. Darwinuv přírodní výběr tyto neschpnéjedince vymítí ze světa až budou zde pouze jen silní jedinci,kteří budou podnikat a budou naplňovat logiku laissez faire. Zkoncujme s jakékoliv levici a každým projevem sociálního cítění. [smích]

78441

16.11.2005 12:43

Čína: ekologická bomba tiká

RE: Komunisté jsou špína Nr. 1, ale i ekologisti, lidskoprávní aktivisti a další levičáscká lůza

liberal 194.?.?.?

No, samozřejmě to by byo tak vychytané, že by jsem se nepokusili o úplné vymícení chudých )samozřejmě přirozeným přárodním výběrem, který by jsem nastavili), některé by jsme zaměstnali v nadnárodních řetězcích a pracovali by na nás. Buď smrt v bídě, nebo raději přežít ale proacovat pro nás. To druhé je správné. A skvěle by to fungovalo a už jsou místa, kde totak funguje.A ti méně radikální by jsme přeškolili kurzy a zaměstnaneckými školícími centry, že by pak mysleli jako my, liberálně demokraticky)

78463

16.11.2005 15:26

Čína: ekologická bomba tiká

RE: Komunisté jsou špína Nr. 1, ale i ekologisti, lidskoprávní aktivisti a další levičáscká lůza

liberal 194.?.?.?

(i)Výborný plán. Ale moc volnosti k rozhodování bych těm chudým nenechal. Zbytečné přemýšlení odvádí od práce. 20 hodin denně tvrdé práce za svištění biče a kdo by to přežil, mohl by dostat i nějaké odpadky k jídlu.(/i)

Ale právě to by motivovalo lidi k vyšším pracovním vákonům a za své podané výsledky by mohli dosta více volnosti (peněz). Svoboda není právo, ale je to pouze zásluha, že někomu něco odevzdáte a nežijete jako parazit.Snaživější a bohatší, chytřejší člověk má nárok na leošáí jídlo, ti méně schopni se musí smířit s těmi odpadky, protože si je zaslouží.

(i)Ta školící střediska - vymývárny mozků - by se mohly nazývat třeba gulagy. Je to už vyzkoušené a tak proč to měnit? (/i)

To zas přeháníte, prostě by to byla školení, dobrovolná a svobodná a placená školení, kde by již motivovaný člvěk tvrdou prací a námahou by měl zájem o tyto školení pro nové myšlení. )umění flexibilního a efentivního myšlení, nebo také školy pozitivního myšlení)
Ti, kteří by neměli zájem, musí žít v bídě a ti křeří by provokovali by si mohli vyslužit nějakej ten trest třeba odnění svobody, aby nebyli hrozbou pro liberální společnot.

jsem příznivcem ODS.

78487

23.11.2005 11:34

Německý kočkopes je na světě

Sociální cítění je špatné.

liberal 194.?.?.?

Spíše by bylo dobré zrušit veškeré ty sociální výdobytky, které získávali po dlouhá léta za vlád sociálních demokratů.Žádná dovolená na zotavenou, žándé odbory, žádné stavenky či zaměsntaneké výhody jako jsou služební byty, auta, počítače a mobily.
K růstu ekonomiky by pomohlo také výrazné utužení zákoníku práce, aby se ti zaměstnanci tolik neulejvali.Vždy by se stanovila pracovní smlouva na dubu určitou (1rok). Dále bych zrušil nárok na mateřskou dovolenou, všude bych zavedl čipy a píchačky a kamery, kde by byli ti zaměstnanci hezky pod drobnohledem. Výpověd by mhl podat zaměstnavatel bez uvedení důvodu, jelikož ty důvody brání zaměstnavatelovi svobodné podnikání.Soc a zdrav pojištění by bylo soukromé.Byl bych také pro aby se zrušila egulace pracovní doby a tím by se tak liberalizoval pracovní trh a prostředí, takže by měl zaměstnavatel volnou ruku v určování délky pracovní doby, což by bylo flexibilní a efektivní pro růst liberální ekonomiky a demokracie.

79776

23.11.2005 15:16

Německý kočkopes je na světě

RE: Sociální cítění je špatné.

liberal 194.?.?.?

No to je sice hezké, to co mi tady vykládáte ale vše je naprosto neopodstatněné a totálně mimo.
Ti chudí, neúspěšní, nepovedení, zmetci a jim podobní si za svou bídu a životní situaci mohou především sami. Je to pouze jejich osobní selhání a nesou za své činy naprostou zodpovědnost. Systém ta nic nemůže. Ten je naprosto v USDA v pořádku.Liberální demokratický systém poskytuje občanovi neomezené možnosti a svobodu v uplantnění a seberealizaci a poskytuje občanovi konat SVOBODNE a DOBROVOLNE"laissez faire" bez překážek nějakých socilních a státních regulací.Ti chudí, kteří se nebudou chít podvolit tomuto systému, tak budou muset počítat s následky svého selhání. Prostě umřou hlady a tím se postupně společnost pročistí od těch neúspěšných a neschopnýcha lidký rod bude silnější s kvalitnějšími jedinci, kteří povedou lidstvo k větší prospěritě a růstu bez nějakých nepodarků ,kteří by překáželi v pohybu mezinárodního kapitálu.

79791

bystřina času plyne, tenkými pramínky protéká mezi Tvými prsty a její šum překrývá kdesi v dálce smutný tep usychajícího srdce. Pro koho usychá ? Pro Tebe usychá, Pro Tvé oči, které se dívají a přesto nevidí, pro Tvé uši, které poslouchají a přesto neslyší. Ty bloudíš za pravdu svou jedinou, ve svatém nadšení za přízraky co na hranici tě zvou. Probuď se Johanko !

80195

25.11.2005 17:46

Dopis z vězení

Plynové komory sloužily k odvšivování a ne k popravám

Poutník 194.?.?.?

Jistě. Ovšem o tom kdo je veš a kdo člověk rozhodovalo vedení tábora podle Vůdcova rozkazu...

80213

20.12.2005 10:20

Co je hrozbou svobodné společnosti?

Svobodné společnosti škodí především socialismus, altruismus,solidarita a levicové myšlení ci sociální smý

liberal 194.?.?.?

A základem liberální demokracie je ryzí volný trh.
„Za komoušů platívalo, že kdo má moc, má i peníze. Teď platí, že kdo má peníze, má i moc“ napsal pan Renčín pod svůj „vtip“ 15 let po revoluci.

A to je typický levičácký neliberální autor.

Pan prezident kontroval: „Svět peněz je světem svobody, nikoliv světem moci. Svět moci je světem bez peněz.“ taky 15 let po revoluci.

A toto je duchaplná a velmi pravdivá skutečnost narozdíl od hipísáků a socialistů, kteří říkají opak.

A toto je např. velká osobnost české elity, ze kterých by jsme si měli brát příklad.

http://i.idnes.cz/05/122/maxi/ADfcb9c_bakala.JPG


84576

16.01.2006 12:50

Čas, aby muži byli zase muži

Omlouvám se předem, ale jádro pudla je jinde.

Analytik 194.?.?.?

A sice v tom, že v naprosté většině případů míra jejího feminismu je nepřímo úměrná stavu jeho konta a ochotě je sdílet. S jistým zjednodušením a dávkou ironie lze říci, že od určité výše konta se břicho stává neviditelným a postava nabývá formu Diskobola. Ve stručnosti, míra feminismu není podmíněna mírou čisté intelektuální seberealizace ženy, ale mírou její všeobecné spokojenosti. Třemi jejími základní součástmi jsou :
1. materiální zajištění
2. sexuální uspokojení
3. porozumění.
Aktuální priorita závisí na okolnostech a je proměnlivá v čase. Kritický nedostatek zdrojů umožňujících současné uspokojení všech součástí vyvolává potřebu zpravidla paralelního sdílení více na sobě nezávislých zdrojů s přísně vymezenými uživatelskými účty, oddělenými přístupovými právy a s vyloučením sdílení dat. V případě porušení podmínek bezpečného sdílení hrozí havárie systému spojená se zvýšenou spotřebou polárních kapalin na bázi vodíku, kyslíku a uhlíku. V extrémních případech spojená s následným rizikem nestandardního chování hardwaru, které je základem tradiční kritiky nízkých kvalit zdrojů. [velký smích]

88541

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

31

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 69 čtenářů částkou 10 942 korun, což je 31 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 0

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
21,00 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,57 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,36 Kč
100 japonských jenů
19,07 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,09 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 018,97 Kč
1 unce stříbra
581,85 Kč
Bitcoin
841 646,37 Kč

Poslední aktualizace: 16.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?