Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 171 příspěveků, 5 různých jmén: Eri, Erika, malva, malvarika, S uctou malvarika.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.03.2003 11:55

Strach

Strach

malva 213.?.?.?

Rozhodně by naší vládě bylo ke cti, kdyby rozhodovoala nezávisle, ale nemám nic proti tomu, naopak, aby rozhodnutí byla v souladu s politikou EU, do Evropy nakonec patříme a neměli bychom být opět zase jen satelitem Ameriky a papouškovat zase všechno po něm, i kdyby to bylo sebevíce šílené, jako napr. válka v Iráku.

10769

28.03.2003 18:17

Strach

RE: Strach

malva 213.?.?.?

Irak v pozici agresora byl uz nekolikrat. Kdyz zautocil na malicky Kuwait
ZA TO UZ OVSEM ZAPLATIL, TAKZE TED SE O TENTO PROBLEM NEJeDNA.
, kdyz pouzil chemicke zbrane proti Kurdum.
PROCPAK ASI TEHDY NEPROTESTOVALY USA???? PROTOZE TEHDY BYL PRAVE TEN ZRUDNY SADDAM (ANO JE OPRAVDU ZRUDNY) VELKYM PRITELEM USA, HLAVNE KDYZ BOJOVAL PROTI IRANU. TEHDY JIM VUBEC NEVADIL.
Saddam se navic nikdy netajil tim, ze povazuje Araby za jediny narod, ktery by se mel sjednotit a stat se jednim "kalifatem".
ONI SE NESPOJI, NA TO JE MEZI NIMI MNOHO ROZDILU. ALE TO VAS PRAVE DESI, ZE BY BYLA NEJAKA SILA PROTI FASISTICKEMU IZRAELI PODPOROVANEMU ZROVNA TAK MOCNYMI A FASISTICKYMI USA.
Dovede si predstavit muslimy celeho stredniho vychodu sjednocene pod stryckem Saddamem, vyzbrojene chemickymi a nuklearnimi zbranemi ? Vy asi ne, ale spousta lidi ano.
TAHLE VALKA JE VEDENA PROTI IRAKU NA PRANI IZRAELE. IRAK NEMOHL ZAUTOCIT ANI NA AMERIKU A ANI NA EVROPU, NEMA NA TO MOZNOSTI A ANI ZAJEM.
AMERIKA KRICI, ZE JE NEBEZPECNY ARABSKYM SOUSEDUM..OD KDY SE BOJI O ARABSKY SVET???????? NAOPAK TO JE IZRAEL, KTERY VLASTNI NUKLEARNI A BIOLOGICKE ZBRANE, TIM NEOHROZUJE ARABSKY SVET??? JAK TO, ZE SADDAM MA PLNIT VSECHNY REZOLUCE A IZRAEL OD SVEHO VZNIKU NESPLNIL ANI JEDNU!!!!!!!!!
Proto byl Izraelem znicen iracky atomovy reaktor ( budovany mirumilovnou Francii ) Proto sankce OSN: CELOSVETOVA SIONISTICKA PROLHANA PROPAGANDA…
Proto inspekce OSN.PODLA DEMAGOGIE: ON SNAD IRAK TY INSPEKCE ODMITL ??? BYLY PRECE ODVOLANI NA PRANI USA!!! SAMOTNY HANS BLEX A proto uz druha valka proti Saddamove bande. TENTOKRAT TO NENI ZADNA VALKA, IRAK NA NIKOHO NEUTOCIL, NAOPAK JE TO AGRESE PROTI VSEMU IRACKEMU LIDU. NA TY VASE SLAVNA DEMOKRATICKA AMERIKA KASLE, NENI TO ZADNE OSVOBOZOVANI ALE SPROSTA AGRESE VEDENA ZA JEJI ZAJMY.
Snad se ho lidstvo konecne zbavi.....
ANO NAKONCEC SE HO ZBAVI, ALE AMERIKU BUDE NENAVIDET CELY SVET, JAK KRUTE POSTUPOVALA A CHOVALA SE NA VLASTNI PEST, PROTI CELEMU SVETOVEMU MINENI. VALKA NEMUZE NIC NAPRAVIT, TA JENOM NICI, VZDYT NICI I IRACKOU INFRASTRUKTURU!!!! CO TO MA SPOLECNEHO SE SADDAMEM???
A snad se narody ktere by mely pomoci prestanou blbe vymlouvat.....
TY, KTERE NEPOMAHAJI JE NASTESTI VETSINA A MAJI K TOMUTO POSTOJI DOSTATECNE PRESVEDCIVE A PADNE ARGUMENTY.

10796

28.03.2003 20:04

Zprávy z izraelského listu Ha’aretz, uveřejněného na serveru Arabs48

RE: Zprávy z izraelského listu Ha’aretz, uv

malva 213.?.?.?

Moc hezky jste to vyjadril, je to presne tak. Ten clanek je i v cestine:
Izrael cenzuruje během války internetové stránky
Zahájení útoků proti Iráku vedlo v Izraeli k novým cenzurním opatřením. Důvěrné vojenské informace se musejí překládat ke kontrole. Šéf izraelské vojenské cenzury Rachel Dolev zaslal dopisy dvěma izraelským internetovým stránkám, v nichž je žádá, aby nepublikovaly kritické informace.
Zpravodajské stránky http://www.rotter.net a http://www.fresh.co.il dostaly příkaz, aby předložily před zveřejněním veškerý kritický materiál cenzuře v Jeruzalémě anebo v Tel Avivu. Oba dopisy přeložila a zveřejnila prestižní Federace amerických vědců (FAS), organizace věnovaná větší otevřenosti v armádě a zveřejňující někdy i přísně tajné informace o strategických projektech a údaje o jejich řešitelích a pracovištích.
zdroj v angličtině FAS BL
zdroj v ivrit 4LAW
Cenzurní omezení lze shrnout takto:
§ V případě útoku raketou, nesmějí tyto internetové stránky uvádět přesně
§ co raketa zasáhla
§ typ rakety
§ Nesmějí také publikovat
§ žádné informace o izraelských vojenských operacích
§ žádné informace o rozhodnutích izraelské vlády
§ žádné informace o spolupráci Izraele s jinými zeměmi.
Podle informací mezinárodní organizace novinářů Reportéři bez hranic, zaujal Izrael "dvojznačný postoj" vůči svobodě tisku.Organizace Reportéři bez hranic umisťuje Izrael na světovém žebříčku svobody slova až na 92. místo.
RSF konstatuje, že je sice svoboda projevu v Izraeli všeobecně respektována, avšak odsuzuje to, jak Izrael zachází s reportéry na okupovaných územích, kde sestalo mnoho novinářů terčem střelby izraelských vojáků,bylo jim vyhrožováno, byli zraněni anebo donuceni okupovaná území opustit.

Pekna demokracie, muzete mluvit jen to, co chceme!
10812

16.04.2003 01:07

Krvavá cena

Krvavá cena

malva 213.?.?.?

To je teda gól, tento pán právě nechce, aby se o těch zločinech a vraždění psalo, tak jediné co na to má: No a co? Přitom se válí na doma divanu a vykládá "rozumy" druhým.
Když nemáte co psát, tak radši nepište, váš příspěvek je to ostuda...

12081

16.04.2003 11:00

Krvavá cena

Krvavá cena

malva 213.?.?.?

Novinari maji ve valkach vzdycky co delat, oni totiz informuji o skutecnosti, to se ovsem fanatickym zastancum valky nehodi. Co svet svetem stoji, lide se snazi psat pravdu. A Americani vubec nechranili civilni obyvatelstvo, ignorovali OSN a ignorovali svetove mineni a ingnorovali mineni sveho lidu. Zavirali je, strileli po nich gumovymi projektily, ktere jsou nebezpecne zivotu,
zavreli dokonce dve zeny, nositelky Nobelovy ceny miru. Chtit rozsirovat tzv. demokracii nasilim je pekna zhovadilost. Urcite by se despoticke rezimy daly zlikvidovat jinak. Jim se hodi zniceni Bagdadu, uz maji vsechny americke smlouvy na jeho obnovu a z ceho se to bude plati? Z iracke nafty, a take vydaje na valku, co tech chudy iracky lid bude mit, kdyz jeste bude muset zaplatit zahranicni dluhy? Nechci byt sprosta co. Hlavne ze Amerika bude mit vsechno. Az se iracky lid bude branit, bude znovu zarazeny mezi teroristy. Pekna spravedlnost, PRO KOHO????

12118

20.04.2003 01:16

Civilizace rozdupaná na kousky

RE: Civilizace rozdupaná na kousky

Malva 213.?.?.?

Nevychovanci Brnak, ktery drze tyka nekomu koho nezna a i drze se tu vyjadruje:

Jen chci uvest na pravou miru, ze muj posledni prispevek patril Brnakovi, zapomnela jsem ho pripojit jako reagovat, ale diskutovat s nim nemam zajem..

12401

21.04.2003 11:44

Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

RE: Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

Erika 213.?.?.?

Diky za tento clanek, ktere zobrazuje skutecnost,tak jako vsechny clanky na tomto serveru, ovsem nekteri lidi jsou tak primitivni, ze nechteji uznat ohromne ozbrojene armade a nemaji cim se branit, nez svymi zivoty, protoze jim bylo odebrano vsechno, dustojny zivot a jsou vystaveni vyhlazovaci valce. Rikejte tuto skutecnost sionistum, kteri to nechteji slyset. Uz male deti vi, ze krute nasili se obrati proti tomu, kdo je pouziva. Presto tento agrgument neustale pouzivaji, normalni, humanni lidi nemaji s jejich logikou nic spolecneho.

12466

27.04.2003 13:37

Nahá pravda

RE: Nahá pravda

Erika 213.?.?.?

Pane Peleško, nezaříkávejte se. Mně se vaše příspěvky moc líbí a určitě je těch čtenářů víc.
Nenechávejte volné pole spodině. Neodpovídejte na jejich útoky, je to naprosto zbytečné, ale pište své názory!

Děkuji vám za ně.

12886

27.04.2003 13:42

Nahá pravda

RE: Nahá pravda

Erika 213.?.?.?

Je naprosto odpuzující, když někdo píše své příspěvky a o skutečné situaci nemá ani páru, a otravuje ostatní svým vlastním fanatismem, který jiným přípisuje, bez jakékoliv znalosti:
"Daleko lepší a realitě bližší přístup je vnímat konkrétní situaci tak, jak je, BEZ PREDSUDKU, daných nějakými kdysi zaslechlými úsudky lidí, kteří se cítili komplexností tohoto světa přetíženi a proto preferovali KRATKA SPOJENI POJMU. PO KAZDEM KRATASU JE TMA! Zapomeňme tento přístup k okolnímu světu, ani Češi se v něm netěší zvláště dobré pověsti. Kupodivu zjistíme, ať jsme v Syrii, Maroku, Indii, Tunisu, nebo Egyptě všude se vaří se stejnou vodou jako v Čechách a dokážeme-li se s lidmi dorozumět, zjistíme, že ten rozdíl je mnohem menší, než bychom podle oblečení nebo pleti soudili."

12887

29.04.2003 14:33

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

Je to presne tak, tesi me, ze jsou lide, ktere k mysleni pouzivaji logiku. Spousta jinych ma jediny duvod psat tak jak pise, fanaticky rastismus az za hrob. Jako tady Brnak a spol.

13035

29.04.2003 14:35

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: O Cernobylu

Erika 213.?.?.?

Toto Re platilo Mikinovi, ale samozrejme, ze nejenom jemu.

13036

29.04.2003 14:43

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

TOHLE PATRI BRNAKOVI, MNE SE TO KRUCI PORAD PRIDAVA NEKAM JINAM!!


Fuj, odporny vymysl. To se muzete odvolavat na co chcete, ale jedina skutecnost, ktera z toho vyplyva je ta, ze jste fanaticky rasista az za hrob a ze ty vase slataniny nemaji pro nikoho absolutne zadnou cenu!!
odporny vymysl. To se muzete odpovolavat na co chcete, ale jedina skutecnost, ktera z toho vyplyva je ta, ze jste fanaticky rasista az za hrob a ze ty vase slataniny nemaji pro nikoho absolutne zadnou cenu!!

13038

02.05.2003 11:29

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

Diky vam za oceneni, ja si take vasich prispevku velmi vazim, protoze prestoze pisete primo z USA, jste si zachoval zdravy rozum a logicke uvazovani. Verim, ze se to tyka i vetsiny americkeho lidu.

13201

03.05.2003 23:18

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

Přesně takhle se to od takových lidí dává očekávat.
Celá ta válka byla vedena
1. K zničení ZNH, kterymi Saddam "ohrozoval" USA
TY SE VUBEC NENASLI
2. Kvůli osvobození utlačovaného iráckého lidu
Když se mu to osvobozování nebude líbit, začneme jim říkat zase teroristi a začneme do nich střílet.Takovouhle šílenou politikou porostou totiz ti vaši "teroristi" . Lidi nejsou ovce!!!
každým dnem geometrickou řadou. Jste postižení demencí, vedete nelegitimní války a přitom obyvatelích a problémech v oblasti nevíte nic. Co tedy očekáváte???

Ti co si říkají Patrioti, jsou ve skutečnosti nacisti..

13273

05.05.2003 12:18

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

Já vám odpovídám na vaše nenávistné smyšlenky, a mám o vás a o vašich soukmenovcích uplně stejný názor, že vy dštíte ohneň a síru, aniž byste znali situaci. Chodíte číst články na tento server JENOM PRO TOHLE. Samotné články vás ale vůbec, vůbec nezajímají JENOM VAŠE NENÁVISTNÁ DISKUZE. Mně oproti vám právě zajímají články. Vás žádné argumenty vůbec nezajímají. Myslete si o mě co chcete, já o vás také nemám také rozhodně lichotivé mínění. Chcete diskuzi, jejíž pravidla tu budete vnucovat? Nikdy jsem nepodporovala žádný totalitní režim, ale věci vidím jinak, na základě poznání, to vy o sobě nemůžete říct, proto vám moje příspěvky tolik překážejí.

Vaše srovnání s tím Kuvejtem je naprosto zavádějící. Kuveit je vyloženě proamerický, a proto když ho napadl kvůli územním požadavkům a ceně ropy Saddám, ihned USA a UK IHNED zakročily (a s nimi spousta arabských zemí, protože s tím po právu nesouhlasila, jenže pak ani nesouhlasila s uvalenými sankcemi na Irák, za kterých byl ožebračen irácký lid a na následky houfne umíraly děti. Saddám si žil dál v pohodě a přepychu, ten samozřejmě nebral ohled na jeho lid, ale to dělá s neproamerickým státy i USA, každého TRESTÁ). Jaký užitek máte z toho, že tady pořád poukazuji na to, že protože USA protěžuje tzv. západní demokracii v Izraeli, ignoruje jeho GENOCIDU a jeho OKUPACI, za to zase znova platí tu nejstrašnější cenu palestinský lid. Já vám tady píši právě o tom lidu a ne o podpoře nějakých pohlavárů, to vůbec neregistrujete. Situace se velmi vystupňovala za dnešní americké administrativy, Clinton se snažil angažovat na urovnání tohoto konfliktu, Bush intrikuje, lže a falšuje ....

13369

05.05.2003 12:27

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Pane Zdenku, kdyz neverite mne, ctete prelozeny zapadni tisk, vzdyt jsou toho cele hory, co potvrzuji muj nazor. Napriklad vam tady kopiruji kratke uryvky, ktere dokazuji, ze zdaleka nejsem s mym nazorem osamocena, naopak. Tahle diskuze nemuze nic dokazat:

Uryvky:
Hlavni riziko dnes neni v rozdilech zapadni, cinske ci islamske kultury, ale v agresivnich ambicich Zapadu vydavat svoji civilizaci za nejvyssi uroven vyvoje lidstva a za univerzalni kulturu.

Bob Woodward uzavírá svou knihu "Bush ve válce" nepřijemně aktuální citací: "Budeme vyvážet smrt a násilí do všech čtyř stran světa na obranu svého velkého národa."

Jako doušku by se hodilo sem ještě uvést, že dokonce přímo ve Spojených státech máme dvě varianty „konzervatismu“, přičemž tzv. neokonzervativci počítají s nutností čelit „zlu“ na celém světě (a jsou víc než loajální vůči USA a jeho světové politice), zatímco tzv. paleokonzervativci naopak kořeny toho „zla“ na světě přičítají Spojeným státům (a proto přímo USA nenávidí; majíce příkladně za to, že i k 11. září došlo vinou americké politiky vůči Izraeli, nikoli vinou fundamentalistického – arabsky artikulovaného – extremismu).

13372

05.05.2003 13:42

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

Pani Eriko stoprocentne s Vama souhlasim. Perfektne jse to vse vystihla v tomto clanku. Je videt, ze pisete z hloubi sve duse a z citu k lidem, bez rozdilu nabozenstvi, viry a podobne. Oni, ti pisalkove tady, i kdyz se "jako" zastavaji zidovskeho naroda, tak aniz by si to v tech skopovicich uvedomovali, ze skutecnym zidum skodi a vyvolavaji k nim jeste vetsi nenavist! Dekuji pani Eriko.

Já vám také velmi děkuji, za tuto nádhernou podporu mým myšlenkám. Vaše slova uznání mi plně vynahrazují příkoří, kterým jsem rasistickými oponenty vystavena.. Já mám opravdu jediné poslání, bránit utiskované, kteří žiji v dnešním světe v naprostém bezpráví. Já vím, že se někomu může zdát, že to je zbytecné, když dnes celému světu vládne Amerika a vnucuje všem svůj styl života, ale nic na tomto světě netrvá věčně, o tom jsem psala také na této diskuzi a do hlouby duše tomu věřím, a nevadí, že já se toho vůbec už dožít nemusím.
Zdravím Vás

13376

05.05.2003 13:46

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Omlouvam se za tiskovou chybu, tim druhym jsem samozrejme nemyslela USA ale UK.
A jeste dulezity dodatek. Palestina nema zadnou ropu, z ceho tedy ma byt bohata, kdyz je Izraelem bez prestavky devastovana?
Zamyselete se nad tim sam...

13377

06.05.2003 13:17

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

k tomuto prispevku by byla vhodna nejaka background music, nejaka pisen od Alexandrovcu nebo neco v tom stylu...

Why do Muslims Commit Suicide ?

K tomuto prispevku by byla vhodna zase nejaka background bučení stáda skopového dobytka, hnaného vašimi americkými kovboji...13446

06.05.2003 13:29

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Tady se Zdenek strasne rozciloval nad jednim sprostym anonymem, jakokdyby neslo o nazor, ktery se mu nelibil, ale o nejakou prezdivku nebo imaginarni jmeno, proti kteremu nic nema (priklad ya vsechny brnak, Patriot atd), ale z anonymity napriklad vy muzete tykat kazdemu komu vas napadne a pritom ho neznate. Proste neznate ta nejprimitivnejsi pravidla slusneho chovani. Uz jsem vam jednou psala, abyste mi netykal, tak jako svym kamaradum v hospode...

13449

06.05.2003 21:19

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Ten prispevek predesly patril Matejovi:

Kdo to tvrdi? Piste k clanku a nevyvracejte ho protiargumenty.
Kdyz nekdo neco kritizuje, neznamena absolutne, ze souhlasi s jinymi krivdami. To delate prave na techto strankach vy, nepripisujte jinym slova, ktera nerekli. Vy prave s jinymi krivdami bezvyhradne souhlasite

13472

07.05.2003 00:56

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se pla

Eri 213.?.?.?

Mikine, dukazy o tom utoku nejsou zadne, myslim, ze na predesle strance jsem se o tom hodne rozepisovala, jestli mate zajem, najdete si to a prectete.

13487

07.05.2003 12:14

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Ano, ale zachránili ma, mám v čele implantovanú ocelovú platničku

No ano, ted mi to prave doslo, proc pisete zrovna tak jak pisete,
vy jste vlastne z toho duvodu postizeny a ja vas podezrivala ze zlomyslnosti!!!

13510

07.05.2003 20:21

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se pla

Erika 213.?.?.?

Podivejte, ja nepisi nic odporneho, naopak jsou tady odporne utoky proti muslimum, to vas ovsem nevzrusuje, ja myslela temi dukazy uplne neco jineho, ja jsem nekde v diskuzi to dopodrobna vysvetlovala, ze neverim, ze to mohli provest samotni fanaticti Arabove, Usama Ben Laden nebyl chycen, zrovna ted i Saddam, posilaji strasne nekvalitni videofilmy, aby se cely svet pred nimi trasl a USA si tak mohlo delat co se mu zlibi. Vysvetlovala jsem tam i jine souvislosti, ale to si je musite vyhledat, mam dojem, ze to je na teto diskuzi. Vam vadi rasismus jenom proti vam, ale sami praktikujete to same. Neznate uslovi, necinte druhemu, co sami nemate radi? Vy si muzete beztrestne vymyslet co chcete a take nam tady neargumentujete a ostatni mohou take vyvodit zavery, ktere se vam zrovna libit nebudou.

13543

08.05.2003 12:58

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

Uryvek:
Mějte skutečně strach:
Západ užívá své Zbraně morálního osvobození!
Americké úřady se v dnešní době pořád snaží hledat nějaký symbol zla, který nedokáží přesně definovat - Osamu bin Ladena, Saddáma, irácké zbraně hromadného ničení. Vypadá to, že je to domácí americké psychologické cvičení, promítané do Afghánistánu, do Iráku či do Sýrie, je to netrpělivé úsilí nikoliv vybudovat si mezinárodní impérium, ale zkolonizovat pro sebe, pro Ameriku, jasné a konkrétní morální teritorium. Těm, kdož je hledají, jaksi nedochází, že to jsou právě oni, kdo ztratili cestu.
Boj proti Saddámovým zbraním hromadného ničení se stal pro nejistý Západ Zbraní morálního osvobození, jejímž prostřednictvím se Bush a Blair snaží mobilizovat masy. Kdyby ty zbraně hromadného ničení neexistovaly, museli bychom si je vymyslet. Jejich význam jako metafora zla znamená, že západní koalice se musí těchto démonů zbavit.

13593

08.05.2003 18:27

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Já se moc omlouvám nejenom vam, ale vsem exulantum, kterych se to netyka. Psala jsem vám odpověď na spojení, a to pak vznikají nepřesnosti, nejenom překlepy a gramatické chyby, ale take nepřesně vyjádřené myšlenky. Samozřejmě že nemyslím VŠECHNY exulanty, já nikdy negeneralizuji, jsou exulanti, kteří píší i sem velmi dobře. Takže uvádím na pravou míru: NĚKTERI EXULANTI. Vždyť přece chodím na tento server ne jenom psát diskuzní příspěvky, ale čtu všechny články na Zvědavci
A pak já nikde nepsala, ze se zastávám všech slušných lidí, ať jsou odkud jsou. Ja si nesmírně vážím všech slušných lidí, ať jsou odkuď jsou, ale ti nepotřebují nikoho, aby se jich někdo zastával, ti se ubrání sami.. Mou myšlenku jste dobře nepochopila.

13606

09.05.2003 14:23

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

RE: Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

Musim vas zklamat. USA a CR neuznavji mezinarodni tribunal.
Ze to je USA, neni se co divit, ty odmitaji vsechno, co by se jich mohlo negativne tykat, ale proc proboha Cesko? To ma byt vernost i ve zlocinech? Copak muze byt souzen jediny valecny zlocinec a to Milosevic? Jini valecni zlocenci na svee nejsou???? Snad bude moci byt jednou souzen i valecny zlocinec ze zlocinu proti lidskosti Ariel Sharon. Jednou vsechna tahle nadvlada nad svetem a diktat take skonci, nic netrva vecne!! Zajdou na sve neduhy, tak jako se to stalo u komunismu. Existuji nejake zakony, podle kterych spolecnosti v historii funguji a zvraty mohou byt neocekavane.
Uryvek:
Nastesti se prece jenom promenuje pojeti mezinarodniho prava, ktere se posledni dobou stale vice snazi trestat vyjimecne, obrovske, zlociny proti lidskosti. Proto byl zrizen mezinarodni soudni dvur - ktery vsak odmitaji i Spojene staty i Ceska republika!!!


13622

10.05.2003 01:50

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

RE: Du?kazy o ZHN byly od pocˇátku pochybné, tvrdí

Erika 213.?.?.?

To je vsechno? K clanku nic nemate?
Ja delam preklepy a gramaticke chyby, kdyz pisi na spojeni a specham, ne tak , kdyz si prispevky pripravuji dopredu.

Ale prekvapuje mi, proc se nevyjadrujete k tematu? Vy jste ten clanek snad necetl? Nezaujal vas jeho obsah? Prisel jste psat do diskuze a misto komentare na tema, mate jen poznamky na moje psani? To je dulezitejsi nez obsah? Nemusite mi odpovidat, odpoveste si na to prosim sam...

13643

11.05.2003 23:09

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?


Americká politika pod vlivem sovětského modelu
Robert Vašíček
Po skončení války v Iráku se najde v ČR jen málo lidí, kteří by si dovolili kritizovat USA: Žijeme ve zvláštním světě domnělé svobody, kdy na jednu stranu smíme říkat téměř vše a definujeme demokracii touto prostou svobodou a na druhou stranu se za své názory stydíme, nebo jsme za ně napadáni. Děsivá intolerance ve společnosti předznamenává nové Křišťálové noci a upalování čarodějnic
Svobodu si nepředstavuji jako možnost svobodně cosi říci a mít z toho strach, ale svobodně cosi říci a nemuset mít strach, co řekne okolí. Jasně se to ukázalo v případě útoku na Irák, kdy byli mediálně kamenováni odpůrci války jen proto, že nepředstavovali oficiální diplomatický směr tohoto státu.
Ten problém se již jednou řešil, když zde byla okupace spřátelených armád v roce 1968. Američané si vůbec nevzali příklad. Berme jako fakt, že jsou v Iráku, ale plán, že tam zůstanou další desítky let jako okupační vojska, mi přijde děsivý.
Tím totiž pošlapávají, co předtím říkali – přišli osvobodit a zůstávají? Proč, když je Saddám Husajn mimo hru? Mnozí mi namítnou, že Američané musejí hlídat bezpečnost oblasti, aby nedošlo k destabilizaci, ale to Sověti říkali v československém případě také.
Jenže ten, který argumentuje ve prospěch stálé vojenské přítomnosti USA v Iráku, jakoby volal po sovětské, respektive ruské vojenské přítomnosti v Čechách. Absurdní, protože už neexistuje východní blok? Je-li to absurdní, pak je to určitě pokrytecké, protože okupovat vojenské základny cizích států nesmí žádná země, která se nazývá demokratickou a nezáleží přitom, zda je zrovna světovou supervelmocí.

13714

13.05.2003 20:02

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Mateji, nekdy mi prekvapite odpovedi, je to z tech tolik vypitych piv? Ja jsem vam nekde napsala velmi krasnou odpoved, asi jste to necetl, je to skoda! Stoji to za to, zrovna tam jste nadaval anonymovi a odpovidal me, a ja k tomu pridala moc vhodnou citaci od papeze.

13827

13.05.2003 20:04

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Jsem zena a dokonce ani ne mlada, jak se tady nekterym oponentum zda. Dekuji vam, vase slova mi tesi...

13828

15.05.2003 15:28

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

Mikin: Ta nafta je to jedine, co Iracanum po desetiletich socialistickeho plundrovani zbylo.

Uz jsem vám jednou dopodrobna psala, co budou Iráčané platit “svou ropou”, k jakému neopak kapitalistickému plundorování budou vystaveni, vás bohužel fakta vubec nezajimají, co nám tu předkládáte je jen americká propaganda.

1. Obnovu zničeného Iráku, který rozbombardovali spojenci v nelegální válce,
a kterou si Amerika pořádně namastí kapsy svými smlouvami.
2. Nechají si za ní zaplatit výdaje na válku, za kterou Iráčané rovněž nemohou, oni ji nevyhlásili.
3. Musí zaplatit Saddámův zahraniční dluh, který z neznámého důvodu byl na začátku vypočítán na 40 miliard dolarů a dneska je vypočítán přes 300 miliard dolarů. Za něj Iráčané také nemohou, ale budou platit.
4. Budou se ji z ní platit potraviny za ropu, protože irácký lid nebude v tom hrozném chaosu a bezvládí mít práci, takže budou žít dál na almužně ze své vlastní ropy.

USA byly doslova válkou posedlí více než rok a kdokoliv namítl, jaký plánují posaddámovský Irák, nikdy neodpovědely, jen tvrdily, že se to bude řešit potom!! Ve skutečnosti je to vůbec nezajímalo, žádné studie neexistovaly. Žádné analýzy, nic jen posedlost ZHN, válka kvůli nim byla vedena a teď mi tady nějaký mudrlant napíše, že jejich hledání může trvat dlouho. Kdo nám zaručí, že tam nebudou dodádny k tomu účelu americké chemické zbraně? Když sami o své zvůli odvolali insperktory z Iráku, mám jim sbaštit tuhle jejich LOGIKU? Zrovna tak, jak válka proti Afganistanu a Usama Ben Ladenovi, když přitom žádný důkaz proti někomu neexistoval, ale ony to tak rozhodli a tím to skončilo. Pak to končí tím, že nejenom američtí vojáci nejsou kompetentní zajistit pořádek, ale ani Amerika na to nemá žádný plán, protože neměla na mysli irácký lid, ale jen a jen své zájmy. Irácký lid a jeho osvobození byla také jen výmluva, on se sice zbavil nestvůry Saddáma, ale má před sebou nucenou okupaci a diktát, které rovněž odmítá. Včera začalo poprvé na 2 hodiny televizni irácké vysílání a hned zasáhla americká CENSURA. Ted ona bude teď určovat iráckému lidu, co smí poslouchat a co ne.Který národ by s něčím takovým souhlasil??

Nepředkládejte nám tu jednoduchou a jednostrannou americkou propagandu, postupujete podle úsloví, že stokrát vyslovená lež se stává pravdou. Jako komunisté nepočítáte s tím, že lidé mají rozum a používají ho!

Rakety SCUD zatahnou do valky Izrael. Cely arabsky svet se spoji proti Americe. Vyvola to ctvrtou svetovou valku. Bla bla bla bla bla.........

USA ho zbavila těchto raket právě kvůli Izraeli, moc dobře věděly, že je Saddám se svou technikou nemůže ohrožovat, ale mohl by potencionálně ohrozit Izrael. To se máte čím pyšnit, nejdřív toho hrozného diktárora, který mučil jen své vlastní lidi (ve válce proti Irán byl jejich přítel!) zbavit všech zbraní a pak ho rozmašíroval nejvyspělejší technikou i s obyvateli.

Celý arabský svět svorně nenávidí Ameriku. To je málo? A o čtvrté světové válce mluví sama americká administrativa, takže komu plati to bla bla bla bla.....?

Vcetne

Kráceno (Editor)

13931

18.05.2003 02:30

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

Není nutné si pořád nadávat a něco si "dokazovat".

Absolutně souhlasím. Když se jim obšírně odpovídá, tak oni bez mrknutí oka vám tvrdí, že jim na jejich otázky nebylo odpovězeno! Oni to snad vůbec nečtou, jenom se chtějí ustavičně hádat. Jeden může v každém příspěvku psát o nepřijatelnosti komunistické ideologie nebo o despotickém diktátorovi, pokud jsou u toho i další myšlenky a názory, tak registrují jen ty a hned na ně reagují. . Oni jsou naladěni na určitou vlnu a žádné jiné signály nepřijímají! Když už nemohou nic vyšťourat, tak aspoň kritizují každý překlep, jako kdyby je oni sami nedělali i s těmi pravopisnými chybami. Nejsme povinni tady vést nekonečně dlouhé, zbytečné a trapné debaty a reagovat na jejich zjednodušené, primitivní vidění světa. Takoví „demokrati“ a nesnesou jakýkoli jiný názor a pohled na věc.

„Vzájemně se lišíme jak svými ŽIVOTNÍMI ZKUŠENOSTMI , tak také svou VNÍMAVOSTÍ, a ovšemže i PRIORITAMI, jimiž poměřujeme to, co se děje jak kolem nás, tak také přímo v nás.“


14032

20.05.2003 00:03

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?


Tohle mi tady napsal MIKIN:
Tomu KAPITALISTICKÉMU PLUNDROVÁNÍ se vetsinou rika "fungujici TRŽNÍ EKONOMIKA!!!!!!". Diky ni ted pani Eriko sedite u pocitace, místo toho, aby jste (ABYSTE) si hledala nekde na SMETISTI POTRAVU.......

A TOHLE MU ODPOVIDAM, I KDYZ TO NENI OTAZKA, NA KTEROU SE PTATE, ALE KDYZ JSTE PRITEL MIKINA, MUZETE MU MOU ODPOVED PREDAT, jeste na vysvetlenou, on porad sleduje kazdy muj preklep, a tak nize pro ukazku jsem uvedla, ze on tady neni zadnou vyjimkou, rozhodne neminim dale jeho chyby sledovat,myslenky, nazory a hlavne argumenty jsou nesrovnatelne dulezitejsi:

"On vám za tyto hulvátské nesmysly pan Stwora snad platí? Z těhle žvástů žijete? Kdybyste to použil osobně a nezneužíval anonymity chatu, tak byste byl obžalován za harassment, protože urážíte ženu jenom proto, že uvedla argumenty, které se vám nejenom nelíbily, ale ani jste je nebyl schopen pochopit, natož vyvrátit."

Tento problem se tyka pochopitelne jen demokratickych zemi.... Nejhorsi je to, ze se jakakoliv forma harrasmentu (harassmentu)…
Toto slovo znamená: týrání, znepokojování, rušení, sekýrování, sužování, jakékoli obtěžování....
To je dobre, ze to MYSLYS uprimne. Tak se ted uprimne zamysli, kdo ze se to dopousti na tomto webu nejvice osobnich utoku a sprostych urazek.
Jestli neznas odpoved, precti si sve vlastni prispevky..
Mikin
Bez komentáře

A prosim vas, reknete mu, ze odpoved od neho nechci, on stejne neodpovida na dulezite veci. Jen tady chci zduraznit uroven vedene diskuze. A protoze jste napsal ten clanek o tom haraseni, muze vas to take zajimat.
Erika

14091

22.05.2003 16:50

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Čo príde nabudúce?

malva 213.?.?.?

Výborně Alibabo, držím Vam palce..

14271

22.05.2003 16:57

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

malva 213.?.?.?

Pane Peleska, prominte, ze pouzivam Vaseho Re: nechci diskutovat s mikinem, panem Mortem apod.

V dohodách v OSLO do určité míry, i když nejasně, byla zmíněna rezoluce 242 RB OSN, která se týká míru za území, stáhnutí Izraele z území, které zabral v roce 1967, a aby se jednalo s Palestinci a jejich půdou jako o jednotnou geografickou součást, ale nic z toho Izrael nesplnil. To, čeho jsme byli svědky v roce 1993, se mohlo pozitivně rozvíjet v mírový proces, zatímco Izrael místo stáhnutí vojsk, pokračoval v novém způsobu nadvlády a nakonec za Baraka mírový proces definitivně ztroskotal. Izrael byl sám nerozhodný v postupu, vyměnilo se pět vlád, ale nakonec izraelská armáda byla vždy připravena bránit další osídlování a zrodil se nový druh rasové diskriminace.
Milión Palestinců žijících v Izraeli je jen několik kilometrů vzdálen od svých rodáků na okupovaných územích na Západním břehu a v pásmu Ghazy, to vytvořilo bojovnou situaci i přes rozdílné způsoby. Palestinci v Izraeli demonstruji mírovým způsobem, protože jsou jeho občany. Stejná diskriminační politika prováděná na okupovaných územích je však v podstatě stejně praktikovaná i proti nim. Izrael je nazývá izraelskými Araby, prakticky mohou dělat hodně věcí, mimo toho, aby byli skutečnými Araby anebo skutečnými Izraelci. Do dnešního dne jim není dovoleno vytvoření národnostní menšiny, tím pádem nemohou být Araby v pravém slova smyslu a nemohou být ani Izraelci, protože těmi mohou být jenom židé, přestože i oni jsou izraelskými občany. A tak po 50 nebo 25 letech cítí, že jsou na tom stejně jako Palestinci na okupovaných územích, i jim byla ze dvou třetin zkonfiskována půda, diskriminace se uplatňuje v rozpočtu, ve školství, ve všech aspektech života.

14274

23.05.2003 21:16

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

malva 213.?.?.?

Pane Mateji, mne zadny zid nic neudelal a ja tady pisi jen na jedno tema, to co delaji Izraelci Palestincum, je to desiva genocida a desiva likvidace jejich domovu, zemedelstvi, infrastruktury. Vite, k tomuhle nemohu mlcet.

(Erika)

14326

23.05.2003 21:23

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael...

malva 213.?.?.?

Mustafa Barghouti (Ramallah): Pokud Izrael bude pokračovat v osídlování a zabírání půdy, bude vznik svrchovaného palestinského státu vyloučen. Na druhé straně není politicky přípustné vzdát se samostatného státu. Musíme vzít na zřetel, že světové mínění podporuje naše právo na tento stát. Ale kdybychom neuspěli s jeho vznikem, znamenalo by to jen rasovou diskriminaci v zemi, apartheid, a tím by Izraelci také prohráli. Toho se obává Strana práce, protože z demografického hlediska je zcela vyloučeno, aby si tak zachovali nadvládu. Intifáda udeřila na Izrael ve čtyřech citlivých a bolavých místech:
1. ohromnými lidskými ztrátami
2. velkými ekonomickými škodami - Izrael dnes trpí četnými problémy z nich vyplývajícími
3. dloudobými střety, které znemožnily izraelskou strategii, postavenou na rychlém ukončení bitvy
4. skandalizujícím mezinárodním odsouzením, které Izrael oslabuje.

14327

24.05.2003 13:12

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

malva 213.?.?.?

Není vůbec pravda, že nevětší naděje byla za Clintona aBaraka. Clinton se opravdu angažoval za vyřešení palestinsko-izraelskeho konfliktu, Bush ho ignoroval, dnes se snad obraci karta, poté, co Palestinci souhlasili hned s Plánem cest, ale Šharon souhlasil až teď, když USA nesouhlasily s výmenou základních jeho bodů.
Ono ale nestačí jen nějakou dohodu podepsat, záleží na tom, aby se plnila, a to dopasavad Izrael nikdy neudělal. Nejvíce byly obě strany ke skutečnému míru za Jicchaka Rabina, ale právě proto na něj izrealští extrémisti spáchali atentát. Šaron je naproti tomu masový vrah páchající zločiny proti lidskosi, přesto, když ukaže sebemenší vůli něco splnit, hned mu je vyhrožováno, že mu bude silně oponováno a ztrati veskerou podporu.
Neříkám, že Palestinci nedělají omyly, to ani v tomto dlouheletém a neřešeném poblému není možné. Nemohu pochopit, proč tam nejsou poslné mírové mezinárodní jednotky, o které Palestinci na svou ochranu neustále žádají (mohou snad o ní žádat teroristé??), nejsou vyslány jen proto, že Izrael je NECHCE (a tím i USA). To je právě vrchol nespravedlnosti. Teď budou vyslané tyto jednotky do Konga, nikdo se neptal jestli chce, nebo ne. Je to potřeba a to je rozhodující. V Palestine se denodenně masakruje civilní obyvatelstvo, cenu platí obě strany, ale ne stejně, kdo však odpírá mezinárodní kontrolu, TEN JE VINIK...
A jeste jedna vec, byl zvolen novy ministersky predseda (Abu Mazen), ktery je velmi umirneny a chce najit reseni, chce odzbrojit palestinske frakce, uvidime co z toho bude, neni to vubec jednoduche.
To jen, ze utoky na Arafata uz jsou ponekud zastarale a nepisete tady nikdo, co dela Saron, byla na neho podana zaloba za podvody pri sve volbe, nechal podplatit sve volice a penize si na to pujcil od zidovskeho podnikatele v Jizni Africe. Jeho strana delala zrovna tak machinace pri volbach, mate tady na Zvedavci o tom clanek. Kdyz uz chcete kritizovat, meli byste byt objektivni..

14344

26.05.2003 10:26

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

Omlouvam se za chybu, ma byt v ODPOVEDICH, pisi to na spojeni, a mohou v tom byt tim padem chyby. To jsem pochopila, ze MIkin byl v Izraeli, ale proto to neni jeste objektivni nazor. To musi byt nekdo jeste na te druhe strane, aby to mohlo byt kompletni. A ja vam davam prave ten obraz z druhe strany. Ja vam s klidnym svedomim mohu rici, ze jste to prave vy, ktery pisete jen podle americke TV a podle americkeho tisku bez jakekoliv OBJEKTIVITY. Vysvetleni: pouzivam velka pismena, ne abych nekoho prekricela, coz mi tady neustala podstrkuji, ale protoze na tomhle serveru neumim pouzivat tucne pismo, a jsem zvykla dulezite veci zduraznovat. I za tohle jsem neustale napadana, nikoho nezajimaji argumenty a odpovidaji mi vetsinou na naproste prkotiny.

14387

27.05.2003 12:24

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vydeˇracˇsky´ terorismus je populární

malva 213.?.?.?

!!!!!!

Takhle Mikin vlastne priznava, ze sezenim u pocitace a psanim prispevku do diskuzi da uzivit, tu zkusenost ma on??? Proto nepriklad on nemusi hledat potravu na smetisti, KDYZ TO SAM BERE JAKO ARGUMENT!? Kdo mu asi za tuhle “praci” plati, kdyz to pan Stwora neni? Zrejme tedy Izrael, kde byl a mohl si to zaridit, i ty prispevky vypadaji podle toho. Zadni prispevovatele do diskuzi totiz z toho neziji, musi prece mit jiny slusny zdroj obzivy.

V Cesku je v po sametove revoluci je naopak k videni velmi smutny jev, ktery predtim nikdy neexistoval. V Praze je jednak spousta lidi, ktere zebraji a jednak je mnoho bezdomovcu, a take je i videt hlavne starsi lidi (duchodce) hledajici v odpadcich, takova situace ovsem nastala zrovna pri tom 14letem kapitalistickem plundrovani, kteremu se rika trzni ekonomika. Rovnez vim, ze i v Americe je mnoho bezdomovcu, a protoze nemaji trvaly pobyt, nemaji ani narok na socialni davky, ziji tak nedustojne, prestoze ziji v opevovane trzni ekonomice. Ona ta trzni ekonomika muze na neco platit, ale rozhodne to neni patent pro dobry zivot pro vsechny.

(Erika)

14413

27.05.2003 12:38

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vydeˇracˇsky´ terorismus je populární

malva 213.?.?.?

K memu nasledujicimu novemu prispevku dodatecne kopiruji cely inkriminovany cely vyrok Mikina, aby nedochazelo k dalsimu libovolnemu prekrucovani:

“Tomu KAPITALISTICKÉMU PLUNDROVÁNÍ se vetsinou rika "fungujici TRŽNÍ EKONOMIKA!!!!!!". Diky ni ted pani Eriko sedite u pocitace, místo toho, aby jste (ABYSTE) si hledala nekde na SMETISTI POTRAVU”

14415

28.05.2003 11:00

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

Podivejte Mateji, kdy umiraji civiliste a zvlaste nevinne deti, je to vzdycky hruza, ale nemohu si odpustit poznamku, ze tech postizenych a neustale trpicich palestinskych deti je nesporne vice.
Oni vubec neziji sve detstvi, umiraji neustale i ty nejmensi... ale to jsem nechtela psat, nekde jste se zminil, jestli vas nezahrnuji do stejne skupiny a tady kopiruji odpoved:
Matěji, já sice s vašimi názory vůbec nesouhlasím, ale oceňuji vám, že když se mi na něco ptáte a já vám odpovídám, nikdy na mě neútočíte ani demagogicky nenapadáte,
volíte takové „zabalené“ odpovědi, které se mě nedotknou. Nemusíme mít vůbec stejné názory, ale nemusíme proto přestat být lidmi. Možná to tak nepraktikujete s jinými, ale u mě možná právě vycházíte z toho, že jsem žena a proto se chováte džentlmansky, což jiným naprosto chybí, naopak slušnost je pro ně neznámá. Možná to je proto, že pracujete jako veterinář s němými tvářemi a to na vás nechává dobrý vliv. Já kdybych měla tak krásné povolání, tak by mě zřejmě takhle beznadějná veřejná diskuze ani nebavila. Jedině co mi na vás mrzí, je to, že se celé té vaši skupiny naprosto neobjektivně zastáváte, přestože byste měl, jako vzdělaný člověk, rozeznat, že stále jen fanaticky obviňují své úhlavní nepřátele za něco, co si vůbec nemysleli, a proto ani vůbec nenapsali…Kulturní člověk se přece musí nejdříve nad slovy každého zamyslit a ne je jen chtít za každou cenu nesmyslně setřít. To pak všechno dohromady ztrácí absolutně smysl…jsou to jen žabomyší války…
P.S.: Ted jsem se prave docetla, ze jste delal vererinarni patalogii, tak tu patalogii ochrany vasich souvercu za kazdou cenu a dej se co dej, uz vic chapu!!!

14452

04.06.2003 00:24

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Vyslanci virtuální reality v Iráku
“Křesťanská morálka práce a odříkání definovala člověka, který byl vychováván k tomu, aby si odříkal životní požitky a energii, kterou tím ušetřil mohl vložit do pracovního úsilí. Muslimské náboženství se v mnoha směrech výrazně liší od křesťanského. Nezná odříkání, kromě zřeknutí se života ve válce na obranu náboženství. Současná americká vláda klade světu dost jednoznačně otázku, jestli v něm ještě je místo pro jiné než křesťanské náboženství a civilizaci, která se z něj vyvinula. ... Muslimské náboženství nerozlišuje mezi světskou a duchovní mocí. Proto jsou v muslimských státech možné fundamentalistické režimy. Díky svému náboženství se tedy v moderní době muslimský svět mění velmi pomalu, ale na rozdíl od křesťanského světa si zachovává svou morálku.
V západním světě se přitom objevují stále nové technologie, jejichž využití by mohlo dlouhodobě vést k vyhynutí lidského druhu (např. klonování, genetické inženýrství a v budoucnosti možná i neúměrné prodlužování lidského života). Názor, že západní civilizace má patent na vyřešení všech problémů života přehlíží možnost, že s vyřešením všech problémů života může život skončit.”

14662

04.06.2003 00:25

Nepokojná situace v Iráku

RE: Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Dokonceni:
“V roce 1995 vyšla v Ústavu strategických studií při Vysoké škole vojenské americké armády studie nazvaná "Revoluce ve vedení války a konflikt blížící se válce" (Steven Metz, James Kievit: The Revolution in Military Affairs and Conflict Short of War, U.S.Army War College, Strategic Studies Institute, Carlisle Barracks, PA 17013-5050). Autoři knihy v ní předložili scénář, který by mohl vést ke změně dosavadního způsobu prosazování americké politické moci. Scénář, umístěný do roku 2000, vychází z představy, že poroste terorismus, obchod s drogami a kriminalita, což prezidenta donutí změnit dosavadní politický systém. Cituji z knihy: "Prezident tak byl přístupný použití druhu psychotechnologie, která tvořila jádro revoluce ve vedení války… technologie změnila způsob použití síly, věci jako osobní odvaha… se staly zbytečnými. Bylo třeba, abychom přehodnotili morální zábrany, které nám bránily manipulovat mozky domácích I zahraničních nepřátel… Nicméně je známo, že USA pracují na technologiích dálkového působení na činnost lidského mozku radiofrekvenčním zářením (str. 69) a na vývoji chemikálií, které by působily jen na určité rasy (k tomu - mimo jiné - také slouží výzkum lidského genome) a měly u nich vyvolat například sklon k podřízenému chování (tamtéž, str. IX resp. 35 a str. I resp. 66). Vzhledem k tomu, že Rusko i Evropská Unie předložily na mezinárodní scéně návrhy na uzavření mezinárodní dohody o zákazu vývoje a rozmisťování systémů umožňujícíh manipulaci lidských bytostí (bod 27) zatímco USA žádný takový návrh nepředložily, je na místě předpokládat, že zbraně umožňující dálkové působení na lidský mozek nejsou zakázány jen díky neochotě USA přistoupit k mezinárodní dohodě o jejich zákazu.
Maj Britt: The environment, security and foreign affairs - zdroj EUROPARL - v angličtině
V tom se politika Bushovy vlády rozhodně shoduje s výše uvedeným scénářem Ústavu pro strategické studie. Měla-li by se z něj Bushova politika vymknout musela by projevit ochotu přistoupit k mezinárodní dohodě zakazující manipulaci lidských mozků technickými prostředky. Kdyby ale nakonec došlo k realizaci zmíněného scénáře a byl vytvořen svět totálně virtuální reality, byla by hodnota lidského života v západním světě degradována na takovou úroveň, že by muslimská víra rozhodně poskytovala člověku větší lidskou důstojnost než pokročilé nebo rozkládající se křesťanství.”

14663

05.06.2003 17:13

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Jak spolu bojují Pentagon a americké ministerstvo zahraničí
“Američtí činitelé nepředvídali, k jakému chaosu v Iráku dojde, neměli adekvátní plány, neochránili nemocnice a další veřejné budovy před pleněním ani občany před násilnou zločinností a ještě začátkem května nedokázali obnovit mnohé základní služby. Vedoucí představitelé dlouho potlačované šiitské většiny začali ovládat určité čtvrti a požadovat vytvoření náboženského státu. Americké ministerstvo zahraničí argumentovalo od samého počátku, že v čele rekonstrukčního úsilí má být civilista a britská vláda si mimo jiné Bushovi stěžovala, že nebylo moudré jmenovat šéfem okupační správy v Iráku vojáka. Když se Garner a jeho několik stovek zaměstnanců dostali do Bagdádu, zůstali tam izolováni od místních lidí v jednom velikém paláci, vzhledem k tomu, že nezajistili v Bagdádu dostatečnou bezpečnost a nemohli ven do ulic.
Jedním z hlavních ohnisek sváru mezi Pentagonem a ministerstvem zahraničí se stala role Ahmeda Čalabího. Ministerstvo zahraničních věcí ho považuje za "poškozené zboží", za někoho, kdo byl příliš dlouho mimo Irák, neokonzervativci ho obdivují jako vysoce inteligentního člověka a odvážného bojovníka za svržení Saddáma Husajna a za demokracii. Začátkem útoku na Irák odvezl Pentagon Čalabiho a jeho polovojenské jednotky, vycvičené Američany v Maďarsku, do Iráku, aniž by o tom informoval americké ministerstvo zahraničních věcí.
Avšak ministerstvo zahraničí protestovalo proti tomu, aby Spojené státy jmenovaly v Iráku rovnou nového šéfa státu, že si Iráčané sami mají rozhodnout, kdo bude jejich představitelem. Právě Čalabi původně přesvědčil americké plánovače, že šiité na jihu Iráku přivítají americké jednotky jako osvoboditele, přestože je Spojené státy v roce 1991 zradily, že irácká armáda nebude bojovat a že členové Republikánské armády budou dezertovat. Dick Cheney to pak opakoval tisku. Perle nyní přiznává, že vláda podcenila roli fedajínů.
Vzhledem k tomu, že někteří američtí neokonzervativci jsou židé a skoro všichni podporují izraelskou stranu Likud, jsou obviňováni, že jejich cílem je obklopit Izrael přijatelnějšími sousedy. To by vysvětlilo podivné výroky Paula Wolfowitze a jiných, že "cesta k míru na Blízkém východě vede přes Bagdád". Bush ale také potřebuje podporu amerických židů pro prezidentské volby v roce 2004.”

14711

06.06.2003 23:13

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

"Jak dokazuje případ Iráku, vojenská velitelství nejsou schopna vytvořit zákonnost a pořádek. Účelem armády je lidi zabíjet. Britské impérium si uvědomovalo, že armáda musí být podřízena civilní moci, pokud má vzniknout civilní správa."
Americký ministr obrany Rumsfeld sdělil televizi Al Jazeera, že "my nebudujeme impérium". Ale jak je možné, aby země nebyla impériem a přitom po celém světě udržovala 750 vojenských základen?”

14737

12.06.2003 15:10

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha, o které byste měli vědět

malva 213.?.?.?

Pro Aju:
Podezrivam vas,ze se tu naramne bavite.

Tim si muzete byt jista, pan Mort se k tomu i priznal, rekl o tom neco v tom smyslu, ze diskuze je pro neho vetsim vzrusenim, ci napetim, nez akcni film. Kdyz se diva na akcni film, tak vi co bude a jaky bude konec, ale v diskuzi muze byt casto neocekavane prekvapen. Tak aspon vite, na cem si tady na tom diskuznim foru zaklada, jenom na sve vlastni zabave. Navic je presvedcen, ze je strasne chytry…a proto neustale provokuje druhe, o kterych si on, nadclovek, mysli, ze nedosahuji jeho IQ. …Uznava hlavne jen sebe, pak svou nadrazenou rasu a pak jeho vyspelou civilizaci, do ktere jen cirou nahodou patri, tak si mysli, ze tim je uz atomaticky genialni inteligent. Ostatni narodni problemy jsou mu uplne ukradeny, pokud se z nich ovsem neda neco vytriskat po zlem, k jeho parazitnimu dobru.

14879

13.06.2003 01:21

Lži Bushova klanu o Iráku a o spolupráci s nacisty

Lži Bushova klanu o Iráku a o spolupráci s nacisty

malva 213.?.?.?

O militantní demokracii
“Americké inovace vyprodukovaly vojenské systémy a schopnost globálního dosahu, který je daleko větší než schopnosti jakékoliv jiné mocnosti či koalice. A americký prezident, navzdory svému občas jen zběžnému zvládání anglické gramatiky, se staví pozoruhodně neohroženě vůči objektivním překážkám, konvenční moudrosti a diplomatickým tabu. Zdá se, že je rozhodnut zlepšit mezinárodní chování celé řady dalších režimů, anebo je rovnou svrhnout.
Další zničující útok proti Spojeným státům, selhání amerického zjevně donkichotského pokusu založit v Iráku demokracii, anebo určitá chvilková inspirace psychopata v Pchyong-yangu, ozbrojeného jadernými zbraněmi, mohou přerušit úspěšné prezidentství George Bushe.
V současnosti se těší jak americký prezident, tak jeho "globální válka proti terorismu", nekritické podpoře od těch Američanů, kteří nejsou ani intelektuály, ani filmovými hvězdami.
Evropané si přejí věřit, že americkou politiku unesla malá skupinka "neokonzervativních" maniaků. Domnívají se, že přirozený pořádek věcí, jak ho vidí oni - dříve či později převládne.
Ale takové očekávání je iluzorní. Ti, kdo shledávají militantní islám děsivým, zjevně ještě nikdy neviděli militantní demokracii...”

14897

14.06.2003 23:02

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

Dobre jste to napsal ILEGALNI, ostatni, ktere postavila na palestinskem uzemi ze sveho rozhodnuti se to vubec netykalo. Neuznava mezinarodni zakon, ale jen svuj. Je to velke divadlo pred svetem. A co ty atentaty a vystupnavane zabijeni na palestinskych uzemi, nereaguje na stahnuti svych vojsk z okupovaneho uzemi. Jak si nekdo timto muze predstavit uklidneni. Vcera v noci vystrelila po aute a zranila 26 civilistu, mezi nimi je 10 deti mladscih 12 let.... To ovsem neni pro vas terorismus, kdyz ho nepacha Hamas?

15007

14.06.2003 23:04

V Izraeli vládne vojenská junta

V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

“V r. 1993 Izrael a Organiace pro osvobození Palestiny (PLO) podepsaly v přítomnosti amerického prezidenta Clintona a ruského ministra zahraničí dohodu o vzájemném uznání. Zdálo se, ze skončení studené války otevře cestu i k míru na Blízkém východě. Dohoda počítala s 5letou prozatímní samosprávou na palestinských územích - výměnou za to, že se Palestinci zřeknou násilí. Na základě této dohody podepsalo v r. 1994 Jordánsko mírovou smlouvu s Izraelem a byl zrušen arabský bojkot Izraele. Vyřešení izraelsko-palestinského konfliktu se zdálo být na dosah ruky. V únoru 1994 židovský osadník postřílel 29 muslimských věřících při modlitbě a vyprovokoval tím další sérii sebevražedných útoků Palestinců. Tím byla mírová jednání ukončena. V další dohodě z Taby z r. 1995 se Izrael měl stáhnout ze 6 velkých měst na Západním břehu Jordánu, ale nechat si pod kontrolou bezpečnostní politiku. Dále sliboval Palestincům do správy 3 % Západního břehu Jordánu, 27% mělo být spravováno spolecně a 70% mělo být pod správou Izraele. Židovští rabíni i to pokládali za zločin, protože touto dohodou se Izrael zříkal části Svaté země, která mu patřila pred 2000 lety. Znovu se tak vynořil na povrch náboženský základ této války. Nekteří rabíni volali po popravách a izraelský premiér Rabin byl nakonec zavražděn židovským studentem.”

15009

14.06.2003 23:06

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

“V r. 1997 vyprovokoval izraelský stát další násilí Palestinců tím, ze se rozhodl vybudovat tunel poblíž islámského chrámu, postaveného na místě, kde prorok Mohammed "božím zákrokem" údajně vzlétl k nebi, aby poznal, jaké to je v ráji.
V r. 1999 zahájily Izrael a PLO další rozhovory o podobě Palestiny.
V r. 2000 předal Izrael Palestincům už 40 % území Západního břehu Jordánu do autonomní správy, bezpečnostní politiku si ale nechával pod vlastní kontrolou. Jako výsledek amerického úsilí o mír na Blízkém východě se v r. 2000 Izrael stáhl také z Jižního Libanonu. V den 52. Výročí vzniku Izraelského státu došlo k přestřelkám mezi izraelskými a palestinskými bezpečnostními silami, nicméně pokračovala jednání o konečných hranicích Palestinského státu, návratu uprchlíků a budoucnosti Jeruzaléma. Veškeré pokroky v mírových jednáních mezi Izraelem a Palestinci byly zjevně zásluhou USA, na jejichž politické, ekonomické a zbrojní podpoře je Izrael závislý. 19. září izraelský premiér Barak rozhovory pozastavil, dokud Arafat neustoupí v otázce Jeruzaléma.
O 10 dní později vůdce izraelské opozice Šaron vyyvolal další intifádu, kdyz zřejmě ve snaze vyvolat další násilí, které by odradilo USA od mírových rozhovorů, obklopen stovkami policistů, navštívil už zmíněný nejposvátnejší muslimský chrám v Jeruzalémě. “

15010

14.06.2003 23:08

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

“V r. 2001 vystřídal v USA presidenta Clintona prezident G. W. Bush. Už 9. února ohlásil, ze odstupuje od Clintonova úsilí o mír na Blízkém východě. Vzhledem k roli, kterou hrály USA v palestinsko-izraelském konfliktu po odstoupení SSSR, se toto rozhodnutí dá srovnat s poskytnutím volné ruky Izraeli k anexi okupovaných území, která předtím předal palestinské autonomii nebo k vyhlášení války mezi Izraelem a Palestinci, ve které Palestinci nemají naději na vítězství. V tentýž den pálily izraelské tanky na Palestince, vyzbrojené puškami. Už 14. 5. Izrael zavedl totální blokádu okupovaných území a o dva mesíce později zahájil útok po souši, po moři a ze vzduchu na pásmo Gazy a rozdelil toto území na tři části. I v dalších měsících (místo mírových jednání) odpovídal Izrael na palestinské sebevražedné útoky vojenskými vpády na palestinská území. Do května 2002 bylo 42% palestinského území na západním břehu Jordánu zabráno pro izraelské osídlení. V reakci na tento vývoj událostí arabské státy obnovily bojkot Izraele. 11. září 2001 nechal islámský fanatik Bin Ládin zaútočit sebevražedné atentátníky na budovy WTC, mající symbolický význam pro USA. "Osa zla" byla vytýčena, nepřítel znám ihned... Z tohoto stručného výčtu nedávných dějin palestinsko-izraelského konfliktu nejvíce šokuje poznání, ze vůdčí země "demokratického světa" se nechaly zatáhnout do náboženské války židovského státu Izrael za získání arabských území. Zatímco pro křesťany dávno ztratil Jeruzalém "kruciální" význam, který mu připisovali v křižáckých válkách, Izrael o něj bojuje se stejně fanatickým zápalem i v 21. stoeltí. Křesťanský svět ale od té doby prodělal velký (a mnohdy v historii také krvavý) vývoj k náboženské toleranci a dnes je proto protismyslné, aby (v rozporu s rezolucemi OSN) podporoval izraelskou okupaci palestinských území. Rozhodnutí George W. Bushe opustit mírová jednání na Středním východě je možné považovat za hrubou zahranicně politickou chybu. Uzavření míru na Blízkém východě a vytvoření Palestinského státu by světové demokracii rozhodně prospělo víc. Víc, než zavádění protiústavních zákonů v USA nebo válka proti Iráku a dalším zemím, která v případě dalších teroristických útoků jako islámské odpovědi na agresi povede k dalšímu omezování demokracie nejejn v USA. To vše v rámci boje proti terorismu? Kdo je vlastně teroristou?”15011

15.06.2003 13:22

V Izraeli vládne vojenská junta

V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

“Keď sa predstavitelia svetového sionistického hnutia pod vedením Theodora Herzla rozhodovali, kde by mali utvoriť židovský štát, zvolili si nie práve najšťastnejšie riešenie a rozhodli sa pre Palestínu. Ak by boli sionisti obsadili niektoré relatívne málo obývané územie, bolo by takéto riešenie menej bolestivé. Palestína však bola obývaná Arabmi. Vyznávačov židovskej viery tam bolo veľmi málo. Ešte na prelome 19. a 20. storočia ich nebolo viac ako 50 000.
Palestíny ešte z predkresťanskej éry. Neuvedomovali si, že uplatňovať si dedičské nároky na toto územie po stáročiach diaspory je prinajmenšom mimoriadne problematické. Tvrdenie sionistov, že Palestína historicky patrí židom, je teda vážnym historickým omylom a vznik štátu Izrael v roku 1948 je spojený s dedičným hriechom. S týmto dedičným hriechom sa rodí každá nová generácia obyvateľov Izraela.
Alfred M. Lilienthal, ktorý je sám židovským intelektuálom, podrobuje vo svojej publikácii Sionismus (Praha 1988; z anglického originálu The Zionist Connection, vydaného nakladateľstvom Dodd, Mead & Company v New Yorku 1978) tvrdej kritike praktiky svojich súkmeňovcov. Táto publikácia ani po dlhých rokoch od svojho vydania nestratila nič zo svojej aktuálnosti a je kľúčom aj k pochopeniu krízy, ktorou je zmietaný súčasný Izrael.”

15029

15.06.2003 13:24

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

“ Sionistické vedenie teda uviedlo do pohybu dva migračné prúdy: prisťahovalectvo židov do krajiny a nútenú emigráciu Arabov z krajiny. Väčšina arabských roľníkov stratila svoju pôdu už v priebehu prvej arabsko-izraelskej vojny v rokoch 1948-1949. Po zásahu ozbrojených síl sa ornej pôdy arabských dedín zmocnili najbližšie kibucy. V záujme vytvorenia židovskej väčšiny prebiehalo masové vysídľovanie schudobnelých Arabov. Tisíce Palestínčanov prinútili v roku 1948 ujsť zo svojich domovov. Ďalší boli vyhostení po skončení arabsko-izraelskej vojny.
Podobné praktiky realizoval Izrael po šesťdňovej vojne v roku 1967. V správe zvláštneho výboru OSN pre vyšetrovanie izraelského postupu v otázke ľudských práv arabského obyvateľstva okupovaných území z decembra 1970 sa uvádza, že existuje “mnoho dôkazov o masovej deportácii a o vytvorení podmienok, ktoré neponechávajú jednotlivcom žiadnu možnosť výberu okrem opustenia územia.” väčšinou. Sionistické vedenie teda uviedlo do pohybu dva migračné prúdy: prisťahovalectvo židov do krajiny a nútenú emigráciu Arabov z krajiny. Väčšina arabských roľníkov stratila svoju pôdu už v priebehu prvej arabsko-izraelskej vojny v rokoch 1948-1949. Po zásahu ozbrojených síl sa ornej pôdy arabských dedín zmocnili najbližšie kibucy. V záujme vytvorenia židovskej väčšiny prebiehalo masové vysídľovanie schudobnelých Arabov. Tisíce Palestínčanov prinútili v roku 1948 ujsť zo svojich domovov. Ďalší boli vyhostení po skončení arabsko-izraelskej vojny.
Podobné praktiky realizoval Izrael po šesťdňovej vojne v roku 1967. V správe zvláštneho výboru OSN pre vyšetrovanie izraelského postupu v otázke ľudských práv arabského obyvateľstva okupovaných území z decembra 1970 sa uvádza, že existuje “mnoho dôkazov o masovej deportácii a o vytvorení podmienok, ktoré neponechávajú jednotlivcom žiadnu možnosť výberu okrem opustenia územia.” väčšinou. Sionistické vedenie teda uviedlo do pohybu dva migračné prúdy: prisťahovalectvo židov do krajiny a nútenú emigráciu Arabov z krajiny. Väčšina arabských roľníkov stratila svoju pôdu už v priebehu prvej arabsko-izraelskej vojny v rokoch 1948-1949. Po zásahu ozbrojených síl sa ornej pôdy arabských dedín zmocnili najbližšie kibucy. V záujme vytvorenia židovskej väčšiny prebiehalo masové vysídľovanie schudobnelých Arabov. Tisíce Palestínčanov prinútili v roku 1948 ujsť zo svojich domovov. Ďalší boli vyhostení po skončení arabsko-izraelskej vojny.”

15030

15.06.2003 13:26

V Izraeli vládne vojenská junta

V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

Vo vyratávaní krívd, spáchaných na palestínskych Araboch, by som mohol ešte dlho poikračovať, ale ja nechcem suplovať prácu historika. Mojím zámerom je trpezlivo hľadať rozuzlenie nekonečnej izraelskej drámy. Aby som nebol upodozrievaný zo zaujatosti voči židom, chcem vyjadriť úprimnú a hlbokú ľútosť nad nesmiernymi krivdami, ktoré boli na židovskej pospolitosti páchané počas početných pogromov v histórii, ale predovšetkým počas druhej svetovej vojny. Na druhej strane ale považujem za morálne neprípustné, že židia riešili svoje problémy na úkor palestínskych Arabov! Že teda židia, na ktorých bola predtým páchaná krivda, sami páchali nové krivdy!!!”

15031

15.06.2003 13:35

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha, o které byste měli vědět

malva 213.?.?.?

Jake to stesti, panme malvo, ze nejste zaujaty. Ani proti Israelcum
a ani proti Paletincanum. Celou tu tak slozitou situaci Jeruzalemu
berete velice objektivne. To se me na vas moc libi.

Dekuji za oceneni u jineho clanku, ale ja jsem drive psala jako Erika, a to jste mi vsichni obvinovali z fanatismu. Ja se snazim opravdu byt objektivni, ale abyste to vzdy zaregistrovali, museli byste byt take vy objektivni.

“jsem uverejnovana”
ze by Mateji byl zase pro zmenu zakamuflovana Matejka???
Nebo uz to je vyjadrene v tom “i” na konci jmena???
Ne, samozrejme je jasne, ze to je tzv. tiskova chyba: “Jsou uverejnovana.”

Typicky priklad jsou dvojcata, ktera vyrostla u ruznych
rodicu a v ruznem prostredi. Maji naprosto stejne geny
ktere ovlivnuji inteligenci, ale protoze vyrostly v jinem
environment jsou uplne jine ve svych projevech.
Tim uplne stavi do pozadi ty teorie, ktere
rikaji, ze geny ovlivnuji inteligenci a jasne a vedecky a
hlavne prakticky ukazuji, ze tyto teorie jsou vlastne pave-
dou a slouzi jen primitivum, hlupakum a rasistum.

Ackoliv jste si svymi prispevky neziskal vubec moji uctu ani sympatie,
v tomhle musim s podivem konstatovat, ze s vami uplne souhlasim.
Jinak tento souhlas nepokladam za duvod pokracovani diskuze mezi nami,
vase logika mi v jinych pripadech vubec nevyhovuje.

Jeste chci jednou upozornit na tu nezaujatost. Ta je ku prospechu uplne vsem, staci zmenit nickname, a uz se na stejneho cloveka divate uplne jinak.

15032

15.06.2003 17:47

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

Jake to stesti, panme malvo, ze nejste zaujaty. Ani proti Israelcum
a ani proti Paletincanum. Celou tu tak slozitou situaci Jeruzalemu
berete velice objektivne. To se me na vas moc libi.

Dekuji za oceneni, ale ja jsem drive podepisovala jako Erika, a to jste me vsichni obvinovali z fanatismu. Ja se snazim opravdu byt objektivni, ale abyste to vzdy zaregistrovali, museli byste byt take vy objektivni. Ta nezaujatost je ku prospechu uplne vsem, s podivem staci zmenit nickname, a uz se na stejneho cloveka divate uplne jinak. Takze vam drzim palce, abyste u tohoto sveho nazoru vytrval, pokud jste to jako casto nemyslel zase jen ironicky...

Zaroven se vsem omlouvam, ze jsem v nice okopirovanem prispevku otiskla jeden a ten samy text 2x za sebou, je to z me strany technicky nedostatek.
Dekuji za pochopeni
15041

16.06.2003 15:16

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

S uctou malvarika 213.?.?.?

Vy jste zajímavý, píšete o vrazích, PROČ JENOM Z JEDNÉ STRANY????
Vy jste byl snad v Izraeli, že jste tak dokonale se vším seznámen???Vy nejste z venku???
Chováte se tady jako nějaké oukropečkové, těžce zkoušení. Doteď ani nevíte, že pan Stwora je demokrat a uveřejnuje vám jakýkoli názor, s kterým nesouhlasí...
Pro osvěžení paměti: První intifáda byla už odpovědí na okupovaná území. Nebyla vůbec ozbrojená, 5 let vrhaly kameny děti a výrostci po okupačních vojácích. Ti do nich stříleli nejenom gumovými projektily, které způsobují těžká zranění, ale i normálními patronami. Zemřely stovky dětí, tisíce jich bylo zraněno. Měly tu smůlu, že se narodily na vlastních zabraných území, to jejich jediná vina....
Při posledním vystupňovaném konfliktu, když Šaron drze s policií vlezl do nejposvátnější muslimské mešity al-Aqsa, na protest palestinského lidu začali izraelští vojáci likvidovat palestinskou policii, KTERÁ JEDINĚ MĚLA POVOLENO MÍT ZBRAŇ, pak pokracovaly atentáty nikoliv jen na predaky Hamas (ktere se páchaji dodnes), ale na v s e c h n y palestinské předáky bez vyjímky . Podívejte se laskavě do slovníku, co jak je atentát definován a najdete “TERORISTICKÝ ČIN“!!! Proč nálety zničili Palestincům nejen domovy, ale veškerou infrastrukturu? Včetně ministerstev, dokonce ministerstva školství, historických památek v Hebronu, v Ramallah a jinde? Proč jim ničí zemědělskou půdu? Proč jim ničí elektrické vedení a rezervoáry s vodou? Komu chcete namluvit, že to je kvůli terorismu, co čekáte za takovouhle politiku???? Jedná se o likvidaci celého palestinského národa, jsou trestaní v š i c h n i úplně bez vyjímky. Jenom vy potrebujete bezpečnost? Zrovna teď byla oznámena stavba nových povolených, tedy „řádných“ pěti kolonií na palestinských územích! PROČ 60% izraelského obyvatelstva odmítá eskalaci vojenských akcí proti palestinským civilistům v době, kdy se jedná o americký Plán cest? Copak není všeobecně známo, že Amerika straní Izraeli? BEZ SVRCHOVANÉHO PALESTINSKÉHO STÁTU NEBUDE NIKDY KLID. NEMAJÍ NA NĚJ SNAD PLNÉ PRÁVO???? Jenom pak se dají odsoudit všechny sebevražedné útoky i boj organizace Hamas, pokud by dále pokračovaly...GENERÁL Šaron je sám masový vrah a jestli ustoupí, bude to proto, že bude donucen touhle beznadějnou situací a ne z jiného důvodu. Jerusalém by neměl zase sežrat jen Izrael, tak jak to chce, ale měl by být vyhlášen mezinárodním městem pro 3 světová náboženství. Proč Palestinci volají po mezinárodních vojenských silách? ODKDY CHTĚJÍ OCHRANU TERORISTÉ? Proč je Izrael odmítá? Mohli byste jednou vyvrátit skutečné argumenty a ne jen psát, co jedna paní Palestinka se vztyčeným prstem povídala? Oni také ne všichni Izraelci chtějí okupaci, dlouhá léta demonstrovali za „Mír teď“!! Reagovala snad na ně izraelská vojenská chunta?
Vím, že se vám tu nehodím do vašeho jednostranného přizvukování. Můžete mě oslovovat jak chcete, mě ale s těmihle kravinkami neodradíte, jste mi s touhle úrovní debaty úplně ukradení.

15071

16.06.2003 16:00

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malvarika 213.?.?.?

Nejen panu Mortovi:

Ozbrojený civilista je terorista.

Jak se poznaji teroristé při bombardování???? V jižním Libanonu se bombardovali civilní čtvrti, v Iráku se bombardovali civilní čtvrti a v Palestině se bombardují civilisté. Všichni civilisti jsou podle vás ozbrojeni? Včetně a žen a dětí? Všichni civilisté jsou záškodníci? Palestinci stále pohřbívají mrtvolky těch nejmenších. Je to h r ů z a , o které tu vy nechcete vědět. Psala jsem tu už jednou, že to je h r ů z a i když umírají i izraelské děti. Ale státní politika Izraele praktikuje neustálý nepředstavitelný utisk palestinského lidu, to je výsledek její politiky a také v š e c h militatních skupin na obou stranách, které na tomto z á k l a d ě vznikají.... Víte, jakou nenávist tohle všechno vzbuzuje??? To není život, to je nekonečné umírání.

Každý štát má chrániť svojich občanov.

Jeden stát má na svou ochranu perfektně vyzbrojenou armádu a druhý jen ty organizace, kdy palestinská vláda v čele s Mahmúdem Abbásem volá po jejich odzbrojení, zatímco Izraelci pokračují v zabíjení. JAK CHCETE, ABY ZA TAKOVÝCH OKOLNOSTI SLOŽILY ZBRANĚ??? POCHOPTE, JÁ SE Ž Á D N Y CH F A N A T I K U NEZASTÁVÁM, VŠICHNI MI NAHÁNĚJÍ DĚSIVÝ STRACH....Pouze k o n s t a t u j i ...

Ochrana práv týchto, na úkor občanov iných štátov sa nazýva imperializmus, fašizmus alebo národno-oslobodzovací boj. Nacizmus je úplne o ničom inom.

Děkuji za upozornění, odteď budu nazývat věci pravými jmény, které tu uznáváte. V tomto věčném konfliktu jde tedy sice o maximálně nerovný osvobozenecký boj proti militantnímu podporovanému fašismu.


15073

17.06.2003 14:30

Imperiální deziluze Ameriky

Imperiální deziluze Ameriky

malvarika 213.?.?.?

Uverejneny clanek je vyborny, dodavam k tomu uryvek:

Snaha USA šířit ohněm a mečem do světa svou pokřivenou demokracii.
"V určitých politických kruzích Washingtonu se bohužel dost aktivně přetřásají změny politického režimu v Iráku. Ve Velké Británii a USA se teď hodně mluví o demokratizaci arabského světa. To je však nemyslitelné.Svého času se za komunismu praktikoval "vývoz revoluce". V současnosti je nepřijatelné mluvit o vývozu demokracie - a to ještě v kdovíjaké podobě - do zemí s tisíciletou kulturou. Takové experimenty jsou odsouzeny ke krachu a bohužel jimi trpí celé národy.Hlavní věcí v této souvislosti je hájit mezinárodní právo a všeobecně uznávané hodnoty, místo kontroverzních snah o nastolení jakéhokoli režimu. Jednotný model, jímž se ve svém vývoji mají řídit národy, prostě neexistuje. Snahy nastolovat nějaký režim jsou zkrátka nebezpečný experiment.”

15103

17.06.2003 14:32

Imperiální deziluze Ameriky

Imperiální deziluze Ameriky

malvarika 213.?.?.?

A jeste jeden:

“Změna ve vedení USA změnila směr americké politiky. Senátorka Hillary Clintonová upozornila se svém projevu pro irskou televizi, že Bushova vláda odstraňuje většinu toho, co zavedli předešlí američtí prezidenti za posledních 50 let - včetně lidských práv a svobod. Při pohledu na Saddama Husajna nesmí člověk zapomenout na profil George Bushe. Při způsobu, jakým se vyvíjí za poslední dva roky, je obava, že by za několik dalších roků mohl být větším nebezpečím pro svět než Husajn.Ohledně lidských práv nemá skrupulí - aby si američtí vyšetřovatelé vězňů uchovali "čisté ruce", předávají je na mučení příslušníkům jiných států. Byl to George Bush, kterého tísnily dřívější smlouvy o nerozšiřování nukleárních zbraní a vymínil si právo použít jich jako první. Dnešní situace mi velice připomíná tzv. "swarming", kdy se několik silnějších výrostků (podporovaných byť slabšími, za to ctižádostivými společníky) vrhne na někoho slabšího, který je "ohrožoval".Irák má 26 milionů lidí a proti němu stály technicky prvotřídně vybavené armády největší světové velmoci a jejího pomocníka.Severoamerické noviny nám vysvětlovaly, "jak bude vedena tato válka", tedy jaké množství čeho bude odpáleno v první vlně, v druhé vlně atd. Prostě jaké jsou orgie smrti. Před válkou se také uvádělo, jaké nové zbraně budou vyzkoušeny a co se od nich očekává. Ale při tom nebyla ukázána ani jediná irácká odpalovací základna, žádné zásoby raket a bomb. Ostatně se nad Irákem proháněly anglomerické stihačky i bombardéry "jako doma". Zdejší válečná propaganda pracuje na plné obrátky, aby získala obyvatelstvo na stranu několika válkychtivých politiků. O jakou "válku" se jedná? Jednoho dne prostě pan Bush stisknul knoflík a US Army anihilovala Irák. To je hrdinství? To je genocida.Přidejme k přepadu Bushovo svatouškovství se studiem bible, opozici výzkumu kmenových buněk, které byly získány "vraždou nenarozených" a pochopíte, proč se tato situace jeví mnoha lidem jako velice nebezpečný cirkus extrémních farizejů. Diktátorům se daří nejlépe, když jsou ohrožováni zvenčí. To drželo Husajna, ale to je také to, co potřeboval Bush - oběma jsou životy obyčejných lidí naprosto lhostejné. Říká se, že "nikdo není tak slepý jako ten, kdo nechce vidět", což v tomto případě znamená nechtít vidět obě strany ve stejném světle.V Jižní Americe také bývaly diktatury a pokud byli diktátoři proameričtí, žádného amerického prezidenta nevzrušovali. I tam docházelo k vraždám a mučení, ale v zemi nebyly velké zásoby ropy, takže nebyla žádná "pobídka" přispěchat trpícímu lidu na pomoc s demokracií a svrhovat vládce pro dobro místních lidí.

15104

18.06.2003 18:46

Imperiální deziluze Ameriky

Imperiální deziluze Ameriky

malvarika 213.?.?.?

26. 5. 2003Hrátky s demokracií v IrákuLubomír MolnárKde je hranice pro označení jedné země za ještě demokratickou a druhé za již nedemokratickou. Kdo to umí? Kdo to zná? Kdo to smí?

Operaci „Irácká svoboda“ vzaly dějiny na vědomí i s rozložením sil na straně jejích aktérů, příznivců a odpůrců. Cíle a priority operace byly průběžně modifikovány především v důsledku nulového výsledku pátrání po zbraních hromadného ničení. Hmatatelným výsledkem – pomineme-li faktory jako ropa a provětrané zbrojní sklady - je odstranění režimu Saddáma Husejna a deklarovaným cílem je nastolení demokracie. Konstatování s nímž se v této souvislosti běžně setkáváme, že „Amerika a Británie jsou demokratické země, které nastolují demokracii v Iráku“ vede naléhavě k položení otázky kriterií podle nichž lze některou zemi označit za demokratickou a jinou ne. Demokracie není exaktním pojmem v místě ani v čase. Není požehnaným stavem, aby se dalo jednoznačně konstatovat zda je či není. Podvědomě nebude pochyb o tom, že Amerika a Británie ještě jsou demokratickými zeměmi a že Saddámův Irák zcela jistě demokratickým státem nebyl. Nebude zřejmě pochyb ani o tom, že k minulosti i současnosti kterékoliv země na světě najdeme tucty věcných argumentů dokládajících jejich demokratičnost a zároveň i tucty argumentů o jejich nedemokratičnosti a porušování občanských práv a svobod. Kde je hranice pro označení jedné země za ještě demokratickou a druhé za již nedemokratickou. Kdo to umí? Kdo to zná? Kdo to smí? Měli bychom mít jasno neboť jsme se dostali do situace kdy obnova-nastolení demokracie je přijímána jako dostatečný důvod pro vojenskou operaci a zabití člověka (v iráckém případě se připouští v řádech tisíců) se ospravedlňuje oprávněností cíle. Nabízí se hned i další otázka. Je-li nastolení demokracie v třetí zemi ospravedlnitelným důvodem pro válečnou operaci, pak mohou existovat i jiné cíle, pohnutky a zájmy jako ospravedlnitelný důvod pro použití vojenské síly. Jsou, nejsou? Umí to někdo říct? Kdo to smí?A další otázka. Lze nastolovat demokracii a občanská práva jedněm prostředky jež popřou tato práva jiným? Mohou se radovat právě čerstvé vdovy, vdovci, sirotci v Iráku z nastolování demokracie? Mohou takovou demokracii vůbec přijmout je-li za cenu popření práva na život jejich blízkých příbuzných, sousedů, spoluvěrců, spoluobčanů?Bude nastolení demokracie v Iráku kriteriem pro určení vítěze a poraženého ve válce? Bude to demokracie s voleným prezidentem jako v USA nebo s monarchou jako ve Velké Británii? Vytvoří sunnité, šíité a Kurdové vládnoucí a opoziční politické síly napříč etnickým a náboženským spektrem? Budou mít Iráčané parlament vzešlý ze svobodných voleb? Vytvoří spojenci v Iráku rovnoprávnou občanskou společnost ? Mohou v Iráku nastolit demokracii mocnosti, které podporovaly Saddáma v době kdy diktátor používal chemické zbraně proti Kurdům? Jakou asi může být demokracie po irácku?Shody o kriteriích pro definování demokracie se nedočkáme. Ani o to nikdo neusiluje.

15153

18.06.2003 18:50

Imperiální deziluze Ameriky

Imperiální deziluze Ameriky

malvarika 213.?.?.?

Pro myslící násilná demokratizace muslimského světa, pro nemyslící válka proti terorismu
Mojmír Babáček
Pro myslící je válka proti terorismu zjevně násilným pokusem o demokratizaci muslimského světa, spojeným s ovládnutím ropných zdrojů, pro nemyslící je to válka proti terorismu. George Bush pronesl řeč k americkým průmyslníkům, ve které řekl, že po obsazení Iráku tam vytvoří demokracii, která dá příklad ostatním zemím Blízkého východu. Špičkový poradce Pentagonu, Richard Perle, vyjádřil názor, že po zásahu v Iráku lze očekávat politické změny i v Iránu, Libyi a Sýrii a později dokonce, že po zásahu v Iráku bude na řadě Sýrie.

Bývalý ředitel CIA Woolsley řekl začátkem roku v Itálii, že v arabských zemích se demokracie těžko prosazuje. Mají tito lidé naznačit svými výroky myslící světové veřejnosti, že USA chtějí prostě prospět světové demokracii tím, že ji rozšíří na další státy světa? A nepoloží si myslící světová veřejnost otázku, jestli George Bush nevyjádřil svou ideu demokratizace muslimského světa právě před americkými průmyslníky proto, aby je ujistil, že jeho vláda dbá na to, aby americký průmysl nemusel čelit problémům spojeným s nedostatečnými zásobami ropy nebo zvyšováním její ceny? Je tedy záměrem politiky George Bushe vůči Iráku boj proti terorismu nebo zajištění si přístupu k arabským ropným polím násilným zavedením demokratického politického systému v arabském světě? Pokud jde o spojení Hussajnova režimu s Bin Ládinem, došlo v USA k veřejnému konfliktu mezi CIA a FBI, když FBI tvrdila, že o tomto spojení neexistují žádné důkazy. Stejně tak nebyly argumenty , že Irák vlastnil zbraně hromadného ničení, teď si pro změnu vymysleli, že Irák mohl tyto zbraně uložit u svých sousedů. Zjevně si tedy George Bush, přestože ustavičně tvrdil, že pro to důkazy má, v okupovaném Iráku nebyly nalezeny zbraně hromadného ničení, jejichž vlastnictví bylo jediným důvodem, který v očích mezinárodní veřejnosti měl ospravedlnit americký útok na Irák. ____________________________________________________________________Bushův předchůdce, Bill Clinton, vynaložil velké úsilí na to, aby odstranil zdroj víc než padesátiletého konfliktu mezi arabským světem a západní demokracií, vytvořením nezávislého palestinského státu na územích okupovaných Izraelem od války z roku 1967. Zjevně v jeho politické koncepci měl mír na Blízkém východě vytvořit předpoklady pro obdobu mírového soutěžení mezi kapitalistickými a socialistickými státy, ve kterém by se arabské státy, zbavené potřeby reagovat na nespravedlnost vůči palestinskému národu, nevyhnutelně přizpůsobovaly úspěšnému západnímu systému. Není dokonce vyloučeno, že by nedošlo k teroristickým útokům na USA, kdyby úsilí Billa Clintona bylo korunováno úspěchem. George Bush dal krátce po nabytí moci najevo, že jeho politická koncepce vůči arabskému světu bude založená na konfrontaci než na spravedlivém přístupu k řešení problémů, když už 9.února 2001 ohlásil, že opouští mírová jednání mezi Palestinci.

15154

18.06.2003 18:55

Imperiální deziluze Ameriky

RE: Imperiální deziluze Ameriky

malvarika 213.?.?.?

Dokonceni:
Je velmi vážnou otázkou, jestli George Bush útokem na Irák neovlivnil negativně světové dějiny na příštích několik desetiletí.

Násilné zavádění demokracie v muslimském světě s největší pravděpodobností vyvolá mezi muslimy jen prohloubení náboženské víry a rostoucí počet lidí ochotných obětovat své životy při sebevražedných útocích. Arabské národy nemají armády, které by se mohly postavit té americké a terorismus je jediná forma rezistence, která je jim dostupná. Případné pokračování teroristických útoků může vést jen k dalšímu omezování demokracie. Francie, Německo a Rusko nepochybně vnímají tuto chmurnou perspektivu světových dějin po vojenské okupaci Iráku. Ani stále rostoucí arzenál zbraní hromadného ničení nedává za pravdu Georgi Bushovi. Nemají-li být použity, určitě tomu prospěje prosazování spravedlnosti v mezinárodních vztazích než opačný přístup.

15155

18.06.2003 19:01

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malvarika 213.?.?.?

Nic vam nestoji v ceste se blize obeznamit s celou touto realitou
a prestat tady opevovat hromadne vrahy nevinnych lidi.

Nikde jsem je neopevovala, zatmiva se vam v hlave, nevite co ctete, pokud to neni stejny nazor s vasim, k vasi velke skode:

Komise pro lidská práva OSN odsoudila Izrael
Se značnou převahou komise pro lidská práva OSN odsoudila v úterý 15. 4. Izrael za "masové zabíjení" Palestinců a za osídlování palestinských území. Spojené státy jako JEDINE hlasovaly PROTI VSEM s tím, že kritika Izraele je jednostranná a nespravedlivá. Palestinský delegát Nabil Ramlawi řekl, že: “IZRAEL POUZIVA FORMY ZABIJENI A MUCENI, KTERE JSOU HORSI NEZ PRAKTIKY NACISTU.

15156

18.06.2003 19:15

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malvarika 213.?.?.?

a americky imperialismus vam ani spat neda ....
To je pravda, protoze vidim, jak vsude kolem sebe jenom zabiji a koreny problemu vubec neresi. Nejsem sama, s tim nazorem je nas na svete miliony, to ze vy milujete Ameriku neni zadny argument.

.........vzdyt vy tak hluboce
nenavidite ty "zidaky" jako Pelisek, Nohejl

no tohle je lez jako vez, to je prave, ze vy vubec neumite cist,ja jsem nikdy proti zidum nepsala, jenom proti praktikam Izraelcu a v tomhle vy me politiku ucit nebudete,
ja naopak ty vase argumenty vubec neberu, neni to absolutne nic presvedciveho. Ja sem kopiruji clanky, a to je dukaz, ze mnoho lidi takhle smysli, ale vy mate tak uzky okruh oponentu, ze muzete uvest Pelesku a Nohejla, tohle je pro vas politiky argument??? Ke vsemu si myslite, ze jsou to nazory komunistu, takove clanky tady pan Stwora uverejnuje primo ze zapadniho tisku. Vy nepredstavujete svetove mineni, ale zaujatost, ktera nechce videt realitu, co se dnes deje ve svete. Vy jste zaujaty a ne ja, ktera jen argumentuji.
Nemohu zato, ze americka administrativa je silena a chce ovladnout svet valkami a vrazdit nevinne lidi. Co ctete? Na co se divate? Dneska prece na internete najdete uplne vsechno, ale musel byste chtit, a to vy nechcete a chcete mi tu davat lekce.. Vzdelavejte se sam, navnucujte nikomu to, ze vam na zabijeni lidi vubec nezalezi, vam zalezi jen na zabijeni izraelskych civilistu, na nikom jinem, vidite, me zalezi na vsech, a hlavne na tech slabych, ktere vam na srdci nelezi...vy jste rasista, ne ja.

15157

18.06.2003 21:21

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malvarika 213.?.?.?

V pripade, ze tyto radky, pane redaktore "PUSTITE" predem vam dekuji.
“Chováte se tady jako nějaké oukropečkové, těžce zkoušení. Doteď ani nevíte, že pan Stwora je demokrat a uveřejnuje vám jakýkoli názor, s kterým nesouhlasí.”.................
To by bylo velice smutne, kdyby pan Stwora otiskoval jen nazory, ktere se mu libi. Ja si nemohu na cenzuru pana Stwory uz moc, moc dlouho stezovat. No pane Malvo, jinak si demokracii ani predstavit nemohu. Viteco uz starej VOLTAIRE rikal, vubec s vami nesouhlasim, ale vzdycky budu delat vsechno pro to, aby vas nazor nezustalumlcen.
mateji -- brodsky@shaw.ca -- 24...*


Ja proti vyroku VOLTAIRE absolutne nic nemam, NAOPAK znam ho a sama ho pouzivam. Pozoruji vsak, ze jste s tim na stiru zrovna vy. Ja vam sama neadresuji vubec zadne protestni prispevky, zato vy reagujete stale na to, co pisi a dokonce tvrdite, ze nemam informace a ani nerozumim politice. A to presto, ze z mych prispevku je jasne znat ma informovanost a vy nejste z povolani sam politik, abyste urcovat co je politicke a co ne. Vase prispevky stoji na tom, co si myslite a co vam nekdo rekl. Jaky to dukaz politickeho nadhledu!!! Na argumenty nic neuvadite. Navic me myslenky ani nechapete a casto je i prekrucujete. Pritom porad tady unavujete s 1+1=2, jako kdyby ostatni podle vas meli jen ten IQ 60-80 a vy s “mimoradnou chytrosti”, kterou maji mit geneticky mit zide, prestoze jste tvrdil opak o dedicnosti a IQ u jineho clanku, jenom mi radite, jak mam psat a co mam vedet, abych se nezesmesnila. Nezlobte se, ale prave takove rady jsou nejen velmi slabomyslne, ale i smesne Uz jsem vam tu psala, smirte se s tim, ze nemate patent na rozum a ted vas upozornuji: smirte se s tim, ze jini maji jiny nazor a naucte se je respektovat … a hlavne pozorne naslouchat…a ne za kazdou cenu neco odepisovat...

15159

23.06.2003 21:43

Amerika žongluje s mezinárodními právy

Amerika žongluje s mezinárodními právy

malvarika 213.?.?.?

USA vyvíjejí nátlak na balkánské a východoevropské země“Spojené státy vydírají země na Balkáně a ve střední a východní Evropě, aby do 1. července s nimi uzavřely bilaterální dohody, jimiž se mají zavázat, že odmítnou vydávat Američany, podezřelé z válečných zločinů, MEZINARODNIMU TRESTNIMU SOUDNIMU DVORU.
Spojené státy zahájily brutální diplomacii vůči východoevropským státům, v jejímž důsledku vznikl nový konflikt mezi Evropskou unií a Amerikou. Americká vláda vyhrožuje, že zruší pomoc pro balkánské země v hodnotě desítek milionů dolarů, pokud se do konce června nezavážou prostřednictvím bilaterálních dohod s USA, že budou ignorovat mezinárodní trestní soudní dvůr a odmítnou mu vydávat americké občany. Americký nátlak dosud nemá příliš jasné výsledky. Vyvolává trpkost a cynismus v zastrašovaných zemích, zejména v následnických státech bývalé Jugoslávie, na jejichž území došlo k nejhorším válečným zločinům v Evropě od doby nacismu. Všechny republiky bývalé Jugoslávie jsou pod intenzivním tlakem, i od Američanů, aby spolupracovaly s tribunálem pro válečné zločiny pro bývalou Jugoslávii, který zasedá v Haagu. Americká organizace na obranu lidských práv Human Rights Watch ve Washingtonu označila americkou politiku vůči Jugoslávii za "otevřené pokrytectví". Pod pohrůžkou, že jí Spojené státy odeberou hospodářskou pomoc ve výši 73 milionů dolarů, podepsala rezignovaně minulý týden Bosna s Amerikou dohodu o tom, že nebude vydávat Američany mezinárodnímu trestnímu soudnímu dvoru. Slovinsko naopak odmítlo americký nátlak a vyjednávání se Spojenými státy přerušilo. Bývalé jugoslávské republiky jsou pod nejintenzivnějším tlakem Spojených států v této věci, protože v Bosně a v Kosovu jsou rozmístěny americké jednotky. Tím, že Slovinsko se odmítlo podrobit americkému nátlaku, zřejmě přišlo o 4 milionu dolarů americké pomoci. Nyní vyvíjejí Spojené státy nátlak na Chorvatsko, Srbsko a Makedonii, aby se připojily k dalším 39 zemím světa, které USA donutily uzavřít s nimi bilaterální dohody, v jejichž rámci je pro americké občany zaručena imunita před stíháním za válečné zločiny. Chorvatsko se dosud nerozhodlo a odmítá přijmout to, co chorvatský premiér Ivica Račan označil za "ultimátum". Americký velvyslanec v Záhřebu otiskl minulý týden v tamějším tisku dopis, v němž varuje, že Chorvatsko přijde o 19 milionů dolarů americké vojenské pomoci, pokud nekapituluje do 1. července.Washington ostře odmítá podrobit se mezinárodnímu trestnímu soudnímu dvoru a namítá, že američtí občané, podezřelí z válečných zločinů, se stanou jeho neférovými obětmi z politických důvodů. Stoupenci soudního dvora tuto americkou kritiku nepřijímají a poukazují na to, že byly vypracovány záruky, aby se něco takového u soudu nemohlo dít. "Spojené státy právem naléhají na to, aby bývalé jugoslávské republiky plně spolupracovaly s tribunálem v Haagu. Nemohou však zároveň na tytéž státy vyvíjet nátlak, aby poskytly americkým občanům imunitu vůči stíhání u mezinárodního trestního soudního dvora," konstatovala Human Rights Watch.Evropská unie rozeslala dopisy všem zemím v tomto regionu

Kráceno
(Editor)

15380

25.06.2003 00:17

Amerika žongluje s mezinárodními právy

Amerika žongluje s mezinárodními právy

malvarika 213.?.?.?

Výňatek z Babylonské věže:
„Chyba je politickou doktrínou a správnost rouháním. Jinaký je dnes opačný, odlišný je nepřítelem. Demokracie je jednohlas poslušnosti. Svoboda je svobodou volby způsobu, jak zakrýt naši odlišnost. Mír je pasivním podvolením. A válka je pedagogická metoda vyučování zeměpisu. Tak, jako dříve je i dnes prostředkem válka, lež, manipulace a smrt. Moc opakuje dějiny a snaží se nás přesvědčit, že tentokrát to bude lepší. Hle, projekt globalizace: vystavět z planety novou Babylónskou věž. V každém smyslu. Uniformní v myšlení, v kultuře, ve vzoru. Uniformována tím, komu sice schází rozum, ale disponuje násilím. Boj proti odlišnosti je stále v módě. Konečně není žádný rozdíl mezi válečnými katapulty římského císařství a inteligentmími bombami presidenta Bushe. Technologický pokrok funguje dnes jako nový kaplan okupačních jednotek (přemaluje dobrotou to, co nepřestává být zločinem na dálku) a scénograf představení („bombardéry se v televizi přemění v oslnivý zábavný ohňostroj,“ praví CNN). Kde schází důvody, rostou dogmata. První dogma obhajuje cíl, deformuje jej a mění v osud. V některých momentech moderních dějin legalita nahrazuje legitimitu a je-li legalita porušena těmi nahoře, je třeba přizpůsobit zákony. Je-li porušena těmi dole - zákon se aplikuje … aby potrestal jeho nedodržení. V moderní Babylonské věži je jedna společnost nadřazená jestliže si podrobí jinou, ne jestliže se pyšní vědeckymi, kulturními, uměleckými pokroky, lepšími podmínkami života, lepším soužitím. „

15431

25.06.2003 17:44

Amerika žongluje s mezinárodními právy

RE: Amerika žongluje s mezinárodními právy

malvarika 213.?.?.?

Pane Roberte,

to jste moc hezky napsal:
"V podstate ve vyvoji mysleni cloveka se nic nezmenilo,jen prostredky k zabijeni a opodstatneni zlocinu se zdokonalily.Takze ,nejaky mezinarodni soud ,kde by Americani a nebo zide skoncili na lavici obzalovanych neprichazi v uvahu,tak daleko demokraticky zase nejsme na tomto svete.Lide jez si nevazi daru zivota a berou zivot jinym muzou zpusobit ,ze jednoho dne cela planeta bude zbavena zivota ,jednou a pro vzdy,tak jak se obava Britsky profesor Hopkins ve svem pojednani o vesmiru.
Valka v Iraku neni jen hrozbou pro Iiracany ,ale pro cely svet,coz si mnoho lidi neuvedomuje ,ze zeme je malym mistem na dobrodruzstvi bohacu po jeste vetsim bohatsvi."

15456

25.06.2003 17:56

Amerika žongluje s mezinárodními právy

RE: Přátelské upozornění

malvarika 213.?.?.?

Tady to sami vidite, tahle diskuze neni zadna nevinna hra, to jsou fasisti, kteri diky internetove anonymite se beztrestne k nemu hlasi, co nam prinesla svoboda slova, aby spodina mohla hulakat nazory, ktere jsou normalne TRESTNE!!! Trestne je i vyhrozovani. Ted jsem zvedava, co ti ostatni na tohle????? Ovsem to je bohapuste kecani, ale zdaleka ne nevinne!

15460

28.06.2003 19:44

Bajka o tom, jak Bůh rozděloval

Bajka o tom, jak Bůh rozděloval

malvarika 213.?.?.?

"Ty jsi muž, jediná myslící bytost na zemi, která bude ovládat jiné bytosti. Budeš zemi vládnout ..."

Tohle je na tom bohuzel nejpravdivejsi...

15607

29.06.2003 14:18

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

RE: Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

malvarika 213.?.?.?

Nechápu, proč autorovi tykáte, to je důkaz o vaši úrovni, kdo má jiný názor, může se mu tykat na jeho znevážení?

Článek je výborný, dodávam:
Opakuji-li sdelovaci prostredky jen neustale tytez manipulativni ci konvencni a otrepane názory, nestimuluje-li nikdo spolecnost k samostatnemu mysleni, je tezko se ohanet demokratickym mandatem lidi, pokud jim nebyly predlozeny k uvaze vsechny mozne alternativy. Korektivem obrovske moci politiku muze byt prave jen role, jak to uvedli americti klasikove "vzdorneho a anarchickeho tisku".
Je totiz nesporne, ze Spojene staty sice pestuji demokracii na svem vlastnim uzemi, avsak tam, kde je to pro ne podnikatelsky, vojensky a politicky vyhodne, nevahaji podporovat na ukor mistnich lidi diktatorske rezimy, ktere casto udrzuji mistni obyvatelstvo v chudobe a v otroctvi. To pak budi vuci Spojenym statum nenavist a vyvolava cinnost nejruznejsich extremistu. Kritika Spojenych statu je hlavne odporem k tomu, ze vetsinove ceske sdelovaci prostredky, zejmena televize, lezou od 11. zari neuveritelnym zpusobem americke vlade kamsi, je bezne publikovana v autoritativnich a serioznich sdelovacich prostredcich v rade zemi sveta. Jina vec je, ze ceske sdelovaci prostredky tuto mezinarodni diskusi potlacuji, anebo se tvari, ze neexistuje.
Cesti televizni koncesionari mají pravo jen platit: o tom, jake informace vam CT potlaci, rozhodnou jeji zamestnanci, kteri se nikomu nezodpovidaji. Srovnavali-jsme behem letosni "valky proti terorismu" zpusob, jak o ni informovaly ceske a britske televize - pro ceske televize bylo toto srovnani zdrcujici. Ceske televize nekriticky sirily propagandu Pentagonu. Novinar, hodny te charakteristiky, vsak nikdy nemuze propadnout lichoceni mocnym. Musi vzdycky stat na strane slabych a utlacovanych. Musi byt vzdycky nezavislym korektivem moci politiku.
Zpusob, jimz informuje o "valce proti terorismu" od 11. zari vetsina ceskych sdelovacich prostredku, je hrube propagandisticka - jakoby se domnivaly, ze je jejich povinnost usluzne pochlebovat mocnym – KDYSI SOVETSKEMU SVAZU, NYNI SPOJENYM STATUM. Snad neni tedy divu, ze propaganda ceskych medii vyvolava v lidech nekdy i neumelou protireakci.“

15626

02.07.2003 14:04

Mýtus o malém Izraeli

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Díky za tento článek, který tak věrně popisuje situaci, o které je veřejnost tak málo informovaná, ovšem, kteří mají o tento 55 let se vlekoucí problém zájem, ti si informace najdou, problémem je početná společnost sionistů, kteří ustavičně mlží a lžou o důvodech palestinského terorismu a přitom maskují děsivou teroristickou politiku Izraele, namířenou na všechny Palestince. Dělají z Izraele oběť přes ohromnou armádu, která bez jakéhokoli slitování vraždí a ničí celou palestinskou infrastrukturu. Ve jménu boje proti terorismu, lidé přišli o svá obydlí a bydlí ve stanech s rodinami v hrozných podmínkách, bez vody a bez jakýkoliv služeb. Tyto činy se dají opravdu srovnat s tím, co dělal Hitler. Nejhorší je, že touto politikou škodí všem židům, i když z nich jsou někteří zásadně proti této politice. Dnes se ale nikde nepočítá ani se světovým veřejným míněním, svět je ovládán násil9m a falšováním všech důvodů k němu.

15764

02.07.2003 14:05

Mýtus o malém Izraeli

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Šaron: Budeme dál stavět osady
“Izraelský premiér Ariel Šaron v neděli potvrdil, že Izrael může pokračovat ve výstavbě židovských osad na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy. A to přesto, že zmrazení výstavby mělo být jedním z bodů "cestovního plánu" pro mír na Blízkém východě, který Izrael po tlaku USA přijal. Výstavba může podle Šarona v klidu pokračovat. "Výstavba osad není součástí cestovní mapy, je to můj osobní závazek," řekl Šaron podle izraelské televizní stanice Channel 1.
Den předtím Izrael velkopansky odmítl i kritiku "čtyřky" (OSN, EU, Rusko a USA) odsuzující násilné akce židovských bezpečnostních sil, při nichž zahynuli i palestinští civilisté.”

15765

03.07.2003 00:25

Mýtus o malém Izraeli

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

"Poslanec Knesetu Žamál Zaháliqa (Seskupení) potvrdil, že Šaronova vláda klame světovou veřejnost s likvidací nelegálních kolonií postavených bez povolení na okupovaných územích . Prohlásil to při účasti na rozhovorech o hlasování vyjádření nedůvěry vládě. Izraelská vláda oznámila odstranění osad, ve skutečnosti se jedná jen o 15 míst, z toho 11 je neobývaných a 4 další jsou obývány jednou nebo dvěma rodinami. Tyto osady izraelská vláda plánovala zrušit v každém případě a toto rozhodnutí nemá nic společného s mírovým procesem a ani s „Cestovní mapou“, protože je pokládá za nepovolené a mimo kolonizační plán. Před světem tak předstírá dobrou vůli a angažování se pro mírový plán, zatímco pokračuje v politice okupace a ujařmování.
Na summitu v Aqaba Šaron prohlásil, že jsou zákonným státem, Izrael takový stát jen předstírá, a to nejen před mezinárodními zákony a dohodami, ale i před vlastními zákony, podle skutečnosti, že existuje více jak 100 pozemků s nelegálními osadami. V stejné době, kdy se konalo vrcholné setkání v Aqabě, řekl v Knesetu zástupce ministra bezpečnosti Izraele, Zaif Bojim, že se nyní pracuje na legalizaci těchto osad a odmítl mluvit o podrobnostech s tím, že nechce ztrapnit Šarona při jednání v Aqabě, aby tak měl možnost k manévrování. Zaháliqa k tomu dodal, že je takto zřejmé, jak Izrael podvádí světovou veřejnost. Ve svém proslovu se obrátil na izraelskou vládu: “Pokud chcete opravdu mír a ukončení krvavého boje, tak musíte především zlikvidovat všechny osady a zajistit, aby až do posledního koloniálního osadníka všichni opustili okupovaná území, jinak jde o podvádění místní i světové veřejnosti a dokazuje to skutečné záměry v pokračování okupace a ovládání půdy.“ Dále pokračoval:“ Šaron se nezměnil a pokračuje ve stejné staré politice. Hraje stejnou roli jako Šimon Peres v předešlé vládě, ta se zakládá na řečech o míru a politickém kapitálu, které používá jako zástěrku pro provádění brutální okupace na milionech Palestinců . "

15783

03.07.2003 00:27

Mýtus o malém Izraeli

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Pokracovani:
"Jásir Abd Rabu, ministr pro záležitosti kabinetu, se vyjádřil k oznámení o odstranění nepovolených kolonií, že to je „představení za účelem bludu a klamu“. Předčasem vojenský zdroj oznámil, že začala likvidace několika osadních míst na Západním břehu, v rámci plnění „Cestovní mapy“.
Abd Rabu dodal, že co je potřeba vidět je to, že Izrael zboural dalších 13 domů v Bejt Hanún, dále pokračuje v přepadávání, raziích, obklíčení a bourání domů. Podle reportérky listu, Ilfat Hadád, řekl: “Realitou je devastace, kterou provádí na okupovaných územích izraelská vláda, zatímco odstranění několika prázdných osadních domů provází legalizování desítek nových kolonií. To dokazuje cíle této vlády, která se snaží zničit mírový proces.“
Na druhé straně Rada izraelských kolonií oznámila, že kvůli rozebírání osad na palestinských okupovaných územích vstoupí do boje, a že extrémní skupiny pod názvem „Mladíci vrchovin“ budou hybnou silou této bitvy a každou osadu, která bude zrušena opětně postaví. Vedení této rady uspořádalo tiskovou konferenci v Jerusalémě, na protest seznamu několika osad k likvidaci, předaný izraelskou armádou. Liebermann, předseda této rady tvrdil: “Začal boj na obranu „izraelské půdy“ a “Mladící vrchovin“ jsou pouze počátkem, bude následovat bitva desítek tisíc občanů po celé zemi, kvůli vytrvání na půdě.“
Předseda spolku „Guš Ecion“, Šaúl Goldenstein vyzval, aby byl zahájen zápas zákonným způsobem, řekl: „Mladíci vrchovin“ je to nejlepší, co máme, zatímco tvrdý boj nám poškodí pověst.“ Napadl premiéra Šarona, že nesplnil slib, že nebude smlouvat s tzv. terorismem.
Zástupce ministra, Cvi Hendel, osadník ze strany „Nacionální svaz“ vyzval k podpoře osad, a aby každý, kterému tepe sionismus v srdci, přispěchal na pomoc na Západní břeh a do pásma Gazy, aby je mohli udržet.
Ministr bezpečnosti Šaul Mofaz se setkal s představiteli osadníků, aby je uklidnil a požádal je, aby nedělali velké potíže při stěhování osad, protože jsou hlavně zaměstnáni bojem proti tzv. terorismu. Ti sice potvrdili, že nemají záměr klást odpor armádě, ale upozornili, že kolonie po rozebrání znova postaví.
Nejdříve byly odstraněny prázdné karavany a prázdná neobydlená místa s jedním nebo dvěma domy. Někteří osadníci přebývají v koloniích jen přes den a na noc odjíždějí do svých domovů. Obyvatelé kolonií „Amúna“ a „Ofara“ zastoupili cestu buldozerům, musely být proto přivolány vojenské posily. Předseda strany Mifdál a ministr osadnictví Ivi Ijtam vyzval osadníky k odporu demokratickým, nikoli tvrdým způsobem a zabránění střetům s bezpečnostními silami.
Několik rabínů vydalo letáky, že nesouhlasí s mírovým procesem a výsledky v Aqaba."15784

03.07.2003 00:28

Mýtus o malém Izraeli

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

“Silně věřící žíd není sionista, ale naopak. Ortodoxní považují vznik Izraele za opovážlivost vůči Boží vůli, který jim nedal pokyn k návratu z diaspory. Izrael je takto výsledkem opovážlivé lidské akce, která se neptá po božím souhlasu ... Izrael je výsledek sionistického to znamená etnického, národního elánu a myšlenky - s židovským náboženstvím je dokonce částečně na kordy ...
Sionismus je extremním polosekulárním nacionalismem.”

15785

03.07.2003 00:32

Americká společnost pro práva Palestinců ve Washingtonu

RE: Americká společnost pro práva Palestinců ve Washingtonu

malvarika 213.?.?.?

Normalni lide chteji hlavne zit bez genocidy, provadene vrtulniky Apaci, stihackami F16 tanky a dely a bez niceni obytnych domu, zemedelske pudy, a veskere infrastruktury... Co je proti tomu na obranu ten vas kalasnikov ve skrini?????????????

15786

03.07.2003 00:40

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

RE: To je teď nějaká móda na Zvědavci

malvarika 213.?.?.?

I svymi, ale za ty mi tu kdekdo napada. A proc ty opsane?
Protoze s nimi souhlasim a jak je videt, nejsem sama ani s temi nazory sami.

15787

04.07.2003 01:58

Mýtus o malém Izraeli

RE: O nebezpečenstve Islamu.

malvarika 213.?.?.?

Takže tiež nepredpokladám, že by ma niekto obracal na judaizmus. Židia to nepotrebujú.“

Židi vás určitě nepotřebují obracet na judaimus, ale určitě se o to nepokoušejí ani muslimové.
Judaizmus sa tiež snaží stať sa štátnym náboženstvom, ale historicky je limitovaný len na židovstvo. Nepotřebují ke svým plánům Slovensko, ale palestinskou půdu, kterou neustále zabírají pro své kolonie a expandují právě na palestinská území a už 55 let jim nechtějí přiznat právo na vlastní stát..
Uryvek z článku arabského poslance v Knesetu, Dr. Azmi Bshara:
„Jelikož je Izrael „zákonným státem“, tak jak nás o tom informoval premiér Ariel Šaron v jeho proslovu v Akaba, izraelský parlament dne 18.6.03 při prvním čtení schválil zákon: „Občanství a (dočasný) pobyt v Izraeli 2003“. Tento zákon nedovoluje udělení občanství nebo povolení pobytu za zelenou linií, kterémukoli „z obyvatelů Západního břehu Jordánu a pásma Gazy.“
Právě proto, že Izrael je „zákonným státem“ nedostačuje ji řád, který zavedl dřívější ministr vnitra Eli Yishai dne 12.5.02, kdy pouhým příkazem zabránil sloučení rodin, prakticky bez zákona, v případě, že jeden z manželů byl Palestinec nebo Palestinka. Jejich žádosti nechal ležet nevyřešené v jeho ministerstvu, a to i tehdy, když manželé po léta žili společně a měli děti. Při odvolání u Nejvyššího soudu, jsou stání odkládána a komplikována, tento soud v samé podstatě není liberální v záležitostech Západního břehu a Gazy. Nejvyšší soud navíc čelí celkovému útoku náboženské pravice jak v Parlamentě, tak na úrovni veřejného mínění a značně přehnaně se vměšuje do procesu legislativy. Sloučení rodin zdaleka nebylo příznivé před vyhlášením zákona, pokud se týká palestinských rodin uvnitř Izraele. Mnoho palestinských žen a mnoho palestinských mužů žijí v rodině, aniž by získali občanský průkaz nebo trvalý pobyt, a tak ani jejich děti nejsou zapsány v matrice. Proces sloučení rodiny a získání povolení k pobytu trvá obvykle 5–6 let a někdy není získáno nikdy.Tento postup má zabránit vzrůstu počtu Palestinců v Izraeli. Tato záležitost je demografická a důvodem je existence židovského státu, nikoli bezpečnost, přestože návrh zákona byl ospravedlněn bezpečností státu.
Vydání zákona zcela zakazuje lidský pohyb, i když se jedná o manželský stav a vznik nové rodiny, a které omezuje svobodu vybírání životních partnerů.
ponechávat je na pokraji chudoby a přitom zakazovat přesun lidí z tohoto prostředí do bohatšího s použitím rasistických výmluv. Nepotřebujeme připomínat dějinnou souvislost, rodinné vztahy a příbuznost mezi arabskými občany uvnitř Izraele a těmi, co pobývají na Západním břehu a v pásmu Gazy, palestinské uprchlíky v Sýrii a v Libanonu, tato spojení byla přetrhána linií příměří z roku 1949.
Horečnatá legislativní činnost v izraelském Parlamentě v poslední době ukazuje na snahu, kterou nezastaví ani formální pohnutky zachování pověstné demokracie, s cílem utvrzení židovského státu. Izraelská diplomacie usiluje o uznání židovského státu, žá

Kráceno
(Editor)

15831

04.07.2003 02:00

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Súra 10 JONÁŠ
26/25 A Bůh zve lidi do příbytku míru a vede po stezce přímé, koho chce.

Súra 21 PROROCI
64/63 Služebníci Milosrdného jsou ti, kdož pokorně chodí po zemi, a když jsou osloveni lidmi pošetilými, odpovídají:“Mír s vámi!“

Súra 17 NOČNÍ CESTA
7 Konáte- li dobro, sami pro sebe tak činíte, a konáte-li špatné, proti sobě tak činíte.

15832

04.07.2003 02:04

Mýtus o malém Izraeli

RE: O nebezpečenstve Islamu.

malvarika 213.?.?.?

Dokonceni clanku:
Izraelská diplomacie usiluje o uznání židovského státu, žádá o ně jak Spojené státy, tak Palestince a chce dohodami dosáhnout mezinárodní legálnosti. To je námětem důležité diskuze a zápasu, protože se to dotýká práva uprchlíků na návrat, týká se to arabských občanů ve státě (20% obyvatel Izraele) a také vztahu státu a náboženství. Právě nyní probíhá naléhavý pokus dát nejdříve zákonný význam a obsah uvnitř židovského státu a dále pak a dále pak uznání existence státu židovského národa.

15833

04.07.2003 02:08

Mýtus o malém Izraeli

RE: O nebezpečenstve Islamu.

malvarika 213.?.?.?

Pane Janský,

velmi se mi libí Vaše argumentace.

15834

05.07.2003 00:46

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Takze se mame stale na co tesit. Vy i ja jsme pro ne jen a jen spinavy psi

To je sprosta lez a nestoudne hanobeni nabozenstvi. To, ze to rekl Ussama Ben Laden, tak se nestydite to hazet dokonce na vyucovani deti v prvni tride, jenom proto, ze jde o islam. Nemate pravo ocernovat a spinit islam, kdyz nevite o nem absolutne nic, jenom z duvodu vaseho zidovstvi, to vam nedava pravo porad vsechny muslimy urazet. Psat o krestanstvi negativne vam take nedela potize, co kdybyste nam nekdy napsal nejake hovadiny o judaismu, to jsme od vas nikdy neslyseli.
JE ZNAME, ZE FANATICTI ZIDE NEUZNAVAJI ZADNE JINE NABOZENSTVI NEZ TO JEJICH. Proto se chova Izrael tak jak se chova.

Clovekovi s toho musi byt primo na nic.

Ano a v dnesni dobe pred zraky celeho sveta, se deje zrovna to same, ne ve stredoveku, a nikdo se take za to neomlouva, naopak O TOM NEUSTALE MLCITE!
Porad tady opakujete, ze se islam nepoucil. A jake ponauceni mate vy ??????? Zabijet, zabijet, zabijet Palestince a vsechno jim znicit a pudu zabrat. Pro vas jsou dnes spinavi psi i krestane, zadne vyjimky nedelate.
V BETLEME BYL PRED ROKEM NA ZACATKU GENOCIDY BOMBARDOVANY KOSTEL PANNY MARIE A KRESTANSKA NEMOCNICE!!!! BAZILIKU NAROZENI PANE NECHALI 40 DNI OBKLICENOU PLNOU LIDI. NEVEDELI DO POSLEDNI CHVILE KDO JE UVNITR. BYLY TAM MALE DETI, STARI LIDE BEZ LEKU, S NEDOSTATKEM POTRAVIN, VODY, BEZ ELEKTRINY, STALE HAZELI SLUCHOVE A SVETELNE NABOJE, JAKO NATLAK NA UPLNE VYCERPANE LIDI V BAZILICE. ZASTRELENI MUZI U VCHODU ZUSTALI UVNITR PRED ZRAKY VSECH, I TECH DETI. ZEMREL KNEZ A JEPTISKA…
PROC NAM NEPISETE O TECHTO “SPINAVYCH PSECH”, KTERE SIONISTI NEUSTALE VRAZDI A TO DNES V 21. STOLETI???????? Z TOHO SE VAM NEDELA NA NIC?? MNE ANO…

15890

05.07.2003 21:26

Mýtus o malém Izraeli

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Vrcholně neemancipovanému Matějovi:

Stále se snažíte dělat dojem, kdovíjaký nejste odborník na politiku a ekonomii, radíte mi například, abych si na to udělala kurz, že tomu nerozumím. Zatímco vy nám tady píšete jen samé historky, které „jedna paní anebo jeden pán povídali“. Anebo tady vysvětlujete, co vám kdo pověděl za doby totality, ale to není k věci a je to každému srdečně jedno. Takové příspěvky nejsou odborné, je to jen známka vaši do nebe volající namyšlenosti. Musíte si ovšem nejen na mě z prstu vycucat něco na názory, které vám na diskuzi nevyhovují. Naprosto zapomínáte, že většina lidí ve světě má kromě internetu digitální satelity se ŽIVÝMI ZÁBĚRY. Takže ty vaše řečičky nejsou nic platné, na lidi působí realita a ne nějaké tvrdohlavě opakované smyšlenky šovinisticky-fanatických židů.

Jednou jsem četla příspěvek od žida pod značkou „Vlajka“ s výzvou: „Ve prospěch židů zastavte vraždění!“ A TAKOVYCH LIDÍ SI NESMÍRNĚ VÁŽIM...

Snažíte se předstírat bodrost, zatímco tu projevujete podlost:

„Sociální psychologie praví, že svět ženy ve společnosti nestaví na hodnotách války, ale míru; že to není svět konfrontace, ale pospolitosti. Preference ženy nejsou v soutěživosti a konfliktu, ale v kompromisu a zachování hodnot i možností. Není to svět agresivity válečníka, ale moudré smířlivosti. Začít s emancipací musíme, pánové, sami u sebe - tím, že začneme vědomě ženy podporovat a jejich roli jim umožňovat. V tom máme každý z nás na sobě co dělat. Proto, aby náš svět nebyl jen světem mužských konfliktů, ale i ženské starostlivosti. Aby ke vtipům o hloupých blondýnkách přibyly i vtipy o MUŽÍCH ŠOVINISTECH. V tom, aby katolický ideál ženy nestrkající nos do rozhodování, vyjádřený souslovím Kinder - Küche - Kirche byl nahrazen sekulární a demokratickou rovností .“

Žijete na Západě, přitom ta rovnost je pro vás velkou neznámou. Děláte tady lidumila, že nemáte předsudky k romům a černochům, protože sami rasismem trpíte, ale na druhé straně už nemáte žádný stud hanobit islámské náboženství a ani nevíte, že ti zaostalí muslimové jsou slušnější než vy, ti aspoň cizí ženy veřejně neponižují a nechávají je na pokoji. Jste to vy, kdo nezná absolutně slušná pravidla chování...A s nevychovanými a navíc jízlivými muži se nemá diskutovat, nýbrž je ignorovat...

15915

06.07.2003 01:39

Mýtus o malém Izraeli

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

3. 7. 2003
Islám není násilné náboženství
Právě islámská civilizace pomohla Evropě dostat se z temného středověku a položila základy evropské renesance. Akbar S Ahmed, Islam Under Siege (Islám v obležení), Polity Press, UK, 2003, ISBN: 0745622100, cena US$19.95, 224 stranList Asia Times zajímavě recenzuje novou přemýšlivou knihu o islámu, která vyvrací celou řadu mýtů, avšak, jak poznamenává recenzent tohoto hongkongského deníku, řešení, jak odstranit dnešní problémy islámu a islámu ve vztazích vůči Západu, v ní zřejmě nenajdeme:
1,3 miliardy muslimů se v dnešním světě ocitlo uprostřed dvou soupeřících sil. Západ je chce "zmodernizovat", třeba i násilím, stoupenci Osama bin Ladena je chtějí "odzápadnit", třeba i zahalením jejich žen do černých šatů. Dvě třetiny muslimů žijí v diktaturách, potlačujících svobodné názory a samostatné myšlení, a poslední třetina muslimů žije v zemích, které, ač to třeba jsou i tradiční demokracie, nyní rychle přecházejí k tyranskému dohledu nad svými muslimskými menšinami. Kritikové islámu na Západě začali argumentovat, že Korán požaduje, aby ho muslimové následovali slepě a fanaticky. Avšak, jak na to poukázal i překladatel a lingvista Thomas Cleary, "Islám nevyžaduje slepou víru. Vyžaduje inteligentní víru, založenou na pozorování, na reflexi a na kontemplaci, počínaje kontemplací přírody a všeho, co je kolem nás. Antagonismus mezi vědou a náboženstvím, který je charakteristický pro západní kultury, je islámu cizí." Právě islámská civilizace pomohla Evropě dostat se z temného středověku a položila základy evropské renesance.Je politováníhodné, že má islám špatnou pověst v důsledku skupinek extremistů, kteří jednají v protikladu vůči své víře. Autor recenzované knihy, profesor Akbar S. Ahmed vyučuje islámským studiím na Americké univerzitě. Kniha je určena muslimům. Zaprvé, neobviňujte "velkého Satana" ze všeho špatného, co se vám děje, nabádá autor své muslimské čtenáře. Zadruhé, chovejte se vstřícně a soucitně vůči ostatním lidem, bez ohledu na jejich víru. Mnoho problémů (i když nikoliv všechny) si muslimové zavinili sami a obviňovat z nich Západ, tím si muslimové uzavírají cestu k pokroku.Mezi muslimy se šíří množství konspiračních teorií, představují si, že Západ plánuje zlikvidovat islám a propadá orgiím sexu a násilí. Příliš často jsou životy muslimů založeny na fatalismu, který je založen na špatném pochopení boží vůle.Ahmed podle recenzenta hongkongského listu právem odmítá mnoho falešných představ o islámu. Zdůrazňuje, že islám nedovoluje zabití ani jediné lidské bytosti. Násilí proti nevinným osobám vzniká ze špatné interpretace pojmu džihád, svatá válka. Islám dovoluje svatou válku jen jako ozbrojený boj proti utlačitelům, a to pouze pod podmínkou, je-li utlačovaným osobám odpíráno právo na život a na živobytí. Jednotlivci přitom nemají právo vést sami za sebe svatou válku, ta může být vyhlášena pouze prostřednictvím kolektivní vůle celého společenství. Jinak by to byla anarchie.

15918

06.07.2003 01:43

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Pokracovani:

Bojovníci ve svaté válce mají za všech okolností zakázáno zraňovat ženy, děti a neozbrojené civilisty na druhé straně konfliktu.Absolutně není pravda, že by Korán od muslimů vyžadoval, aby zabíjeli židy a křesťany. Ve skutečnosti Korán nabádá, aby muslimové měli židy a křesťany ve velké úctě, nazývá je "lidmi knihy". Korán také nabádá muslimy, aby se přátelili se svými nepřáteli.Teroristické muslimské skupiny, jako například Taliban v Afghánistánu, byly extrémním, patologickým příkladem přehnané skupinové solidarity, sektářství, nikoliv islámu. Autor poukazuje na to, že existence takových skupin není omezena jen na muslimské kultury. Zmiňuje se o srbských milicích v Bosně a o hindských davech, které v Gudžarátu usmrtily tisíce muslimů - to byly společenské skupiny, které propadly témuž patologickému vidění světa jako Taliban. I Spojené státy po 11. září 2001 začaly projevovat rysy takové přehnané, sektářské skupinové solidarity. Muslimové najednou mohli být kdekoli v USA zatčeni a zadržováni bez obžaloby na dobu neurčitou, jen proto, že to byli muslimové.

15919

06.07.2003 19:06

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Pane Jansky, bohuzel nemam. Bylo to v tom clanku, ale co vim, ze islamska civilizace byla v urcite dobe rozvinuta, kdyz evropska jeste neexistovala. Budu se snazit k tomu neco zjistit. Z te doby je hodne filosofu, cestovatelu (Ibn Batuta) a lekaru (vsem dnes znamy Ibn Sina), literatura a basne, ktere se jmenuji "žahiliji".
Pokud neco najdu, napisi vam to.

15937

06.07.2003 20:56

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Odpoved panu Janskemu, ale nejenom jemu:
Tak jsem zjistila, ze tím je zřejmě myšlena nadvláda muslimských Arabů ve Španělsku, kde zůstali po dobu 8 století od roku 721 až do 1492 našeho letopočtu. Arabové založili na Iberském poloostrově civilizaci, rozšířili vědy, umění a architekturu. Ve Španělsku je zachováno mnoho nádherných staveb v arabském slohu. Zrovna tak se rozšířily řemesla a zemědělství. V těchto dávných časech Andalusie po jejich příchodu velmi rozkvétala a vědy se rozšířili až do Evropy (ted mi zrovna napadlo, vždyť našim čislicím se říká také arabské). První islámský vládce, který vstoupil do španělské země byl Táreq Ibn Zijád, s ním bylo mnoho Maročanů a přidalo se k nim i vojsko Šameona, do země vstoupili přes „GIBRALTAR“, což je vlastně název z původního arabského Džabal Al-Tareq (Tarekova hora). Po Tarekovi Ibn Zijád následovaly dvě další výpravy směřující do Andalúzie, první za vedení „Můsa Ibn Nassír“, původem z Damašku a druhou vedl Belíh Ibn Bašr, který byl rovněž Damaškan. Do 17. století byl velmi jasný vliv arabštiny na španělštinu, byla nazávána Maurštinou. Ve španělštině je dodnes čtvrtina slovní zásoby arabského původu, některá slova se zachovala v původním tvaru, jiná byla vývojem pozměněna. Mnoho míst tam má dodnes arabské názvy, týká se to různých pevností, městeček, říček apod. (Almodova, Almunecar, Almayaa, Aldea atd. Např. Hispalia byla poarabštěna na Sevilla, město Corteb z dob Říma byl přejmenován na Cordobu. V Almunecaru v devadesátých letech dvacátého století byl postaven velký pomník amíra (prince) Abdel Rahmana, na památku na jeho zásluhy na rozkvětu Andalúzie.
Nejzajímavější na této historii s porovnáním k dnešku je to, že židé byli za katolického španělského krále velmi utiskováni, buď museli přejít na křesťanství nebo odejít ze země. Po příchodů Arabů DOSTALI POPRVÉ V JEJICH HISTORII VŠECHNA PRÁVA A DOŠLO I U NICH K NEBÝVALÉMU ROZKVĚTU. Takže z toho je jasně znát, že tu neexistoval mezi nimi žádný náboženský problém. ARABOVÉ JE JE DODNES O NICH MLUVÍ JAKO O SVÝCH BRATRANCÍCH – SEMITY. Ale Arabové jsou dnes určitě skutečně semity, kdežto o dnešních židech je možné o tom pochybova, když dlouhá staletí žili na různých místech světa. Ale ti se jim nakonce pěkně odměnili. Jak se říká, čiňte ďáblu dobře a peklem se vám odmění. Omlouvám se za toto úsloví všem slušným židům. Míním jím sionisty a izraelskou politiku, která je od dob vzniku Izraele namířená proti Arabům a nedokázali Palestincům dát až dodnes, po 55 letech, samostatný svrchovaný stát, místo toho jim zabrali ohromně velká území, která jim původně patřila rozdělením Palestiny a Izraele z roku 1947. Palestinců se tehdy nikdo neptal, zda s tím souhlasí. Do té doby nikdy neměli problémy v soužití se židy.

15940

07.07.2003 12:26

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Dodatek k minulemu prispevku.: Az vy tu budete psat kriticky k zidovskemu nabozenstvi, tak ja budu psat kriticky k islamu.
Neexistuje jakakoliv ideologie a jakekoliv nabozenstvi, aby se nedaly zneuzit. Vy jste nam tady o nedostatcich judaismu a o jeho zneuziti, ani cokoliv jineho O NEM NIKDY NEPSALI!!!! Za to utocite neustale na islam!!!! Moje odpovedi reaguji na TUTO SKUTECNOST…Ale jak jsem psala, vy si sem nechodite tribit svoje nazory, vy mate jediny zajem, co nejvic pospinit islam. A nechapete, jak pruhledne a zabednene se chovate.

15959

07.07.2003 18:40

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Nekdy mate docela dobre postrehy, ale nekdy jste vedle jak ta jedle.
Zrovna v tomhle prirovnani, vite, ale ja nemam naladu porad neco lidem vysvetlovat, protoze jsou mnozi stejne nepoucitelni.

15974

08.07.2003 12:24

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

A co ma tohle spolecneheo s valkami a zabijenim, ktere vedou muzi?
Zeptejte se sam sebe a sve zeny... [cool]

16002

11.07.2003 12:51

Vůně domova

RE: Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

Tak k tomuhle s klidem mohu rici, ze souhlasim.
Diskuze by mela byt k vytribeni nazoru, ale mnohdy neni.
Kdo ma jiny nazor, druhe jen napada. Proto nekdy citim,
ze prispivat do diskuze je zbytecne. Kazdy si stoji za svym nazorem a o druhych vubec nepremysli.

16137

11.07.2003 12:55

Vůně domova

RE: Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

Tak k tomuhle s klidem mohu rici, ze souhlasim.

Posledni i tento prispevek patri panu Evilmanovi.
Rozhodne ne Mikinovi. Ten prave patri do skupiny,
ktery neprijima jine nazory. I kdyz je pravda, ze se druhym narodum nema vseobecne nadavat, tak nevybive narazky na Araby a muslimy mu vubec nevadi.

16138

12.07.2003 09:56

Vůně domova

Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

S 261a
(1) KDO VEREJNE POPIRA, ZPOCHYBNUJE, SCHVALUJE NEBO SE SNAZI OSPRAVEDLNIT NACISTICKE GENOCIDUM NEBO JINE ZLOCINY NACISTU PROTI LIDSKOSTI, bude potrestan odnetim svobody na sest mesicu az tri leta.

16211

12.07.2003 11:45

Vůně domova

RE: Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

Podpora a propagace hnuti smerujicich k potlaceni prav a svobod cloveka
Kdo podporuje nebo propaguje hnuti, ktere prokazatelne smeruje k potlaceni prav a svobod cloveka nebo HLASA NARODNOSTNI, RASOVOU, NABOZENSKU CI TRIDNI ZAST VUCI JINE SKUPINE OSOB , bude potrestan odnetim svobody na jeden rok az pet let.

Kdo se ale dnes stara o dodrzovani lidskych prav, zijeme v nove dobe temna, kde vladne jen barbarske nasili.

"Az se svet ohlédne za 20. stoletím, bude plakat. Ne proto, ze
bylo zaplaveno krutostí, ale proto, ze dobrí lidé mlceli."

Martin Luther King

16217

12.07.2003 11:46

Vůně domova

Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

“Nazi Free Zone
Na Antifašistický happening, ktorý iniciatíva Ľudia proti rasizmu pripravila 8. mája v bratislavskom Propeleri, prišlo okolo 2000 mladých ľudí. Cieľom tohto podujatia bolo pripomenúť si hrôzy fašizmu v minulosti a upozorniť na hrozbu neofašizmu v súčasnosti.
Skandovali antifašistické heslá ako Fašistov do basy či Zastavme fašizmus. Koordinátor aktivít iniciatívy Ladislav Ďurkovič vyzval ministra Palka, aby urobil čo najskôr potrebné kroky na zastavenie aktivít vyše päťtisíc fašistov, ktorí okrem propagácie fašizmu zabíjajú ľudí len kvôli farbe pleti či účesu.
Táto udalosť by mala byť veľkým precedensom do budúcnosti a ukázať, že náckovia nepatria nielen do našich ulíc či krčiem (a už vôbec nie na akcie antirasistov a antifašistov), ale so svojou zvrhlou ideológiou nepatria nikde. Nech je tento na naše pomery nezvyčajný a bezpochyby odvážny čin bratislavských antifašistov príkladom pre všetkých antifašistov.”

16218

13.07.2003 13:10

Vůně domova

RE: Vu?neˇ domova

malvarika 213.?.?.?

K Mac Donaldovi ze zasady nechodim.

Panu Mortovi
K Mac Donaldovi ze zasady nechodim. K zivotu ho rozhodne nepotrebuji.

Ale hlavne: Ona ještě existuje nějaká sovětská podpora? Ne je pro dnešní svět specifická právě nadvláda USA, které jste právě vy stoupenec? Dravost nad spravedlnost? Jenže co svět světem stojí, normální lidé právě usilovali o spravedlnost. (Nezávisle na nějakých panech Mortech).
Proto si ale také Izrael dělá co chce.. Doufejme, že se zablýská na lepší časy, ale sama jsem velmi pesimistická, protože Šaron nebyl dosud ochoten plnit žádný bod „postupného plánu“ navržený samotnou Amerikou. Je otázka, jestli to vůbec není kamufláž, na zlepšení image USA v arabském světě.
Proto palestinský střízlivý premiér Mahmud Abbas, který byl zvolen na přání USA a Izraele, zrušil vyjednávání s Šaronem, který neprojevuje začít plnit něco ze zmíněného plánu. (propuštení palestinských vězňů, ukončení okupace, nelegalizování starých osad a povolení nových atd. atd.) Na všechny smlouvy přistoupí vždy Palestinci, ty na nich mají životní zájem, naopak Izrael je vždy překračuje, staví dál kolonie, postupuje represivně proti všem Palestincům, švindluje ve svých ústupcích, protože je impreialistický stát, který vy tak vychvalujete, uplatňuje tvrdý apartheid. Tak jakápak diskuze? Jaká fakta, jenom ty co vy všichni chcete vidět? A druhá naprosto ignorovat?
To, že tady 4 lidi hulákají o tom, jak jsou neomylní a druzí nevzdělaní, není žádný důkaz, že oni znají pravdu. Ta je o hodně komplikovanější než vaše zuřivá nenávist k muslimům, která nejenom nic nevyřeší, ale je navíc důkazem vaši neochoty ta fakta vubec hledat. Ovšem fanatičtí židé natom zájem nemají.*

matějovi: pokročilost vaší senility (alzheimeru) je to, že ani nerozeznáte českou gramatiku, ženský rod od mužského. Hanba vám...a jestli mi napíšete, že takovýhle styl používáte na odrovnání protivníka (s AGI panem Mortem], tak je to další důkaz o ubohých duševních pochodech. 2x hanba vám, je to důkaz, že prakticky nemáte skutečné argumenty a užíváte tu jen průhledných podrazů
To, že jste například Mudr. ve veterinářstvi a pitvání zvířat, a pan Mort na informatiku, to vůbec neznamená, že rozumíte politice, anebo jste schopni o ni rovně diskutovat.


16277

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

43

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 91 čtenářů částkou 14 892 korun, což je 43 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Prodejte své zdraví či život. Nabízíme 500 Kč21.06.21 19:56 Česká republika 1

Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor21.06.21 02:00 Česká republika 1

Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu21.06.21 01:47 USA 0

Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí21.06.21 01:34 Česká republika 1

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 6

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
21,43 Kč
Euro
25,52 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,13 Kč
Švýcarský frank
23,33 Kč
100 japonských jenů
19,44 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,21 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,28 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 216,45 Kč
1 unce stříbra
556,68 Kč
Bitcoin
700 250,37 Kč

Poslední aktualizace: 21.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?