Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 482 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, Spytihněv, Syptihněv.

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.11.2007 11:06

Obyčejný občan

RE:

Spytihněv 83.?.?.?

Tak to je přesně to co dnešní marast potřebuje. Obecenstvo typu Rocky. Jásače a tleskače nad šmejdem produkovaným armádou otroků v tom "ostatním" světě. Jásají nad zvětšeným dvorkem a nevidí, že se zvětšil i bič nad dutou hlavou. Budou jásat i s čipem v řiti a s obuškem v žebrech, hlavně že můžou jezdit ve velkym autě. A je jedno že neni moje, že bydlim v cizím, že jsem vlastně chudák valící před sebou sněhovou kouli nesplatitelnejch dluhů, hlavně jásat a tvářit se že jsem za vodou, však on mi zas někdo na něco výhodně pučí. Můžu si přeci svobodně vyřvávat pokud mi to orgány milostivě dovolí. A internet? Ten tu za komunistů nebyl, a je to stejně jedno, kdo nepřemejšlí nad tím co čte a vidí, tak je mu stejně jakákoli informace k ničemu. I za Brežněva kdo se chtěl dozvědět tak se dozvěděl. Dnešní jásači tleskají podle návodu ABC, BBC, CBC a dalších podobných BC nad západním rájem a nepochopili, že skvělý kapitalismus je bratříček komunismu, a že jsou to děti hodně ošklivých rodičů. Nevidí že tyto děťátka boří ostatním bábovičky na společném písečku. Je to vlastně legrace a je jedno s kým ty bábovičky bořím, přidám se k tomu kdo zrovna vede. A ke komu se já chudáček přidám? No však on už mi to nějakej rabín, páter, politruk nebo public relations vysvětlí. Jen hlavně nemyslet, poslouchat, hezky papat a nedráždit svýho šéfa. Nedovolil by přesčasy, a málo penízků znamená malé splátky a malé splátky jsou malé autíčko, možná ještě menší než malá deset let stará nezadlužená škodovka. A to bych pak byl looser. A i ten šéf má svýho šéfa a ten má ještě větší splátky na ještě větší autíčko atd. A ten pán na Moravě se tak hloupě bojí těch výdobytků amerického strýčka, vždyť jsou tam krásná města a šťastné obyvatelstvo, stačí se jen začlenit a pak vám ani nepřijde, že třeba Detroit je takový 100x větší Chánov, že vám postačí cestovat mezi televizí manufakturou a Wallmartem. Stejně jako turista riskujete, že si vás spletou s teroristou. Tak šťastný a veselý.

147795

Zmatenost pojmů není náhodná, ale je to promyšlený cíl jak udržet své oběti v nevědomosti. Pokud si budeme plést světové strany, nikam nedojdeme a potřěbujeme vedení. Stejně je to s identitou. Ztráta kulturních kořenů mě povede do závislosti a skončím v otroctví. Pokud budu ctít tradice svých předků a přenášet je na své děti, pak si udrží můj rod a potažmo národ své kulturní kořeny a neztratím tak právo na přežití. Je jedno kde žiji, důležité jsou kořeny, jinak řečeno kultura. Ta určuje pak mé pojetí hodnot, chápání světa, prostě jak se budu chovat. Pokud si v tom nechám udělat chaos, upadnu dříve nobo později do závislosti a nakonec přijdu o právo jako kulturní a samostaný prvek vůbec existovat. Bude ze mě hadr na podlahu.

Zmatení pojmů jako je národ a rasa s vírou a ideologií, vede právě ke zničení těchto kulturních kořenů a z celých mas lidí se stává manipulované stádo konzumentů čehokoli. Předělávaní a ovládání historie k tomu nedílně patří. Vytváření jakési jednotně vyučované a pak zákonem vymáhané pravdy nemá zpravidla se skutečnými událostmi nic společného.

Tyto postupy nakonec vytvoří to co nyní zažíváme, a to je kulturní bahno. K tomu samozřejmě patří i tzv. "občanská společnost", která nahrazuje všechny typy po tisíce let vypiplávaných vztahů. Na konci této cesty musí být nevynutelný pád na úplné dno. Pokud se nepoučíme, čeká nás opět masové utrpení.

"Občanská společnost" (jedno jak ideologicky zabarvená) totiž postupně vytlačí to co jsme znali jako rasu, etnikum, národ, rodinu a nakonec i samostatného jedince. A kdo nevěří, ať si počká. Pokud budem takhle dál pokračovat, nebude to již dlouho trvat a budem na dně.

148018

Tak pár srovnání

Žid - věřící vyznávající obecně judaismus a odvozená náboženstí
Křesťan - totéž v oblasti křesťanství, oba mají společného náboženského předchůdce

Geneticky mohou mít různý původ, třeba tataři.


Etnický žid - potomek semitské skupiny národů, hlavním kulturním znakem je semitský jazyk (na světě je jich jen pár desítek tisíc a žijí v ústraní)
Čech - potomek slovanské skupiny národů, hlavním kulturním znakem je český jazyk (je jich cca 10 mil.)

Mohou být jakéhokoli vyznání, třeba budhisti.
Geneticky obvykle v sobě nesou i znaky ostatních etnických předků, třeba i kulturně odlišných.

Vyznání je obvykle součástí kulturní tradice, která souvisí právě
s tím, z jaké rodiny a potažmo národa (národ je po věky se rozrůstající rodina) pocházíte.

Národnost byla vždy samozřejmá a odvěky daná tím v jaké rodině se dotyčný narodil, nebo kam byl přijat, a tak se podřídil všem zvyklostem (kultuře) daného národa.
Moderní národnost je něco co si prakticky můžete zvolit, nebo se za to prohlásit.

Vyznání je však jiný problém. Národ či celé skupiny si vytváří po celé věky svůj vlastní pohled na svět. To ho právě činí silným a hůře zneužitelným. Tento pohled je proto nahrazován ideologií, která mu je vnucována a tím se pak populace stává závislá. To se obvykle děje násilím. Náboženství je pak obratně zaměněno za ideologii, která se může stále tvářit i jako náboženství.

Moderní žid - nemá etnický původ, obvykle se hlásí k judaismu, nemá rád pojem národ.
Moderní křesťan - nemá etnický původ, obvykle katolík, pojem národ je podružný.
Čech v moderním pojetí je pouze zástupný název pro občana CZ.
Historicky je to však potomek skupin kmenů usídlených v České kotlině zvané Čechy (adekvátní termín latinskému Bohemia). Podle jazykové úrovně (hlavní kulturní prvek) velice stará a rozvinutá kultura. Vyznáním starověrci, vždy terčem starořímských a později svatořímských globalistů, tak jako ostatní příbuzná a nezávislá, kulturně podobná etnika. V patnáctém století boj vrcholil největšími vojenskými taženími do Čech (větší než jakákoli kamkoli předtím, třeba i do Palestiny). Boj o nezávislost skončil dočasným smírem, avšak v sedmnáctém století byl tento národ téměř vyhlazen. Přesto doufám stále žije.

Mám tu čest se k němu hlásit.

148092

Tlak na výrobu etanolu jako paliva a podobně ve svém důsledku bude znamenat vytlačení běžných plodin z polí, a ty budou nahrazeny genetickými mutanty, jako zoufalá snaha zemědělců zachovat jakousi rentabilitu. Tyto "plodiny" jsou bez další chemie nepěstovatelné a zavedení jejich výroby zavleče do koloběhu cizí prvky, které zničí původní systém. Pěstitel nových plodin se tak stane na těchto mutantech závislý, zrovna tak jak na jejich dodavateli, který je má zcela nepochopitelně patentované. Toto zvěrstvo naprosto zničí veškeré nezávislé zemědělství. Populace bude pak v roli prosebníka o kus chleba.
Tak to je v kostce boj proti emisím CO2. Nic moc.

148164

Nechci zabíhat do zbytečných podrobností, tak jen hlavní argument lihoproducentů - emise "bio CO2" budou spotřebovány právě vegatací určenou pro líh. Nic méně toto všechno je jaksi od věci, neboť CO2 se stejně nechová jako skleníkový plyn. Je těžký a padá k zemi. Asi by se spíš měli zaměřit na boj proti mrakům, ale možná že už to taky někoho napadlo a to by opět nebyl důvod k veselosti.

148225

http://www.guardian.co.uk/science/2007/nov/28/foodtech.gmcrops
ukázka typické směsice polopravd a zavádějících argumentů z dnešního tisku

148226

30.11.2007 09:53

Žalobníček s cejchem práskače

Nedělej druhému to co nechceš aby dělali jiní tobě

Spytihněv 83.?.?.?

To jen k Hutkovi, nesuď, nebo budeš souzen. Umělecké schopnosti obou ať každý posoudí sám, ovšem jednání Hutky mi připomíná Švorcovou před několika destiletími. Odsoudit podle kritérií doby a doufat, že tím něco získám? Hrát si na morální autoritu? Já byl ten dobrý a vy jste byli ti zlí? Mohla se celá republika vystěhovat? Šlo přežít bez nějaké kolaborace? Taky jsem třeba přísahal v ČSLA. Měl jsem reálný výběr? Dá se vždy odhadnout komu a čemu posloužím? Kryl také po revoluci objevil to co předtím nebylo zřejmé. Avšak Hutkovo jednání nyní je příliš laciné, aby bylo přesvědčivé. To mě spíš přesvědčí Nohavicovi verše.

148269

30.11.2007 13:13

Žalobníček s cejchem práskače

RE: Nohavica vs Hutka

Spytihněv 83.?.?.?

Tady jde spíš o to, že to Hutkovo bojovný nadšení není moc přesvědčivý. To ho opravdu nesere v dnešních poměrech nic víc než Nohavica? To nemá na víc, než na vytahování zapraný špíny? Nohavicu jsem taky někdy zahrál (i když jsem měl jiný radši), prostě ho lidi v hospodě chtěli zpívat, a to ještě nebyl komerční.
Vadí mi každý, kdo chce hrát v Havlovo-Vondrovském "disidentském" týmu. Tenhle tým už uklidil co se nehodí, a vytahuje co se hodí. Nezajímají mě nějaký podrobnosti týhle hry, ale obecnej marast, kterej tenhle tým uvádí do života a je vněm jako ryba ve vodě. A tak tenhle Hutkův "protestsong" působí v souvislostech jaksi divně.

148283

04.12.2007 09:08

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

Pohled na Putina...

Spytihněv 83.?.?.?

Právě postoj k Putinovi ledacos napoví. Všiměte si prosím jedné věci. Jak úžasně a vzácně jednotný je postoj české politické scény (a médií) směrem k Rusku za Putina. Dnes je jasné, kam jsme přivtěleni. Zahození šancí jak srovnat vztahy z Ruskem, a naopak popuzování, popichování a ukřivděné nařikání zpoza nového "bratra" za oceánem, který nám těžko (kromě problémů) může dnes něco nabídnout. Když k tomu připočtu drobné záškodnictví směrem snad ke každému v Evropě, tak máme úplný obraz Havlovo-Vondrovské vize. A je jedno jestli vezmete "disidenta", "prognostika", či jiného postkomunistu. Prostě shoda. Rusko = Putin = všechno špatně. Jen těch 200mil. prostých Rusů nám to nějak nechce pochpoit. Ale i nato máme jeddnoduché schéma. Rus = bolševik a je to. Nějak se však zapomíná na utrpení bývalých národů v SSSR, které se jen těžko dá k něčemu přirovnat. Jejich dnešní radost je pak zcela pochopitelná.

148471

04.12.2007 11:18

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

RE: je uplne jedno

Spytihněv 83.?.?.?

Snažit se umístit něco někam v politickém spektru je asi velký problém, neboť by muselo existovat něco jako obecně respektovaná politická pravidla. Obávám se však, že tyto pravidla byla psána spíš za účlem oblbnutí těch, ktří se jim mají podřítit.
Zajímavá je ta zmínka o místní Ruské církvi. Myslím že to je moment mezi řádky, který napoví více o Putinově démonizaci na "západě". Právě kdysi Řím spatřil největšího nepřítele v pravoslavné církvi (Rostislav - VM) a tady začlo vlastně dělení světa na "východ" a "západ". Dnešní "místní Ruská církev" znamenala kdysi dávno slovanskou nezávislost na globalizaci Římem. A pravoslavný kníže Vladimír kdysi rozvrátil říši židovských chazarů, parazitujících na usedlém pravoslavném (slovanském) zemědělském etniku. Je tato historie mrtvá? Je vše zapomenuto?

148477

04.12.2007 11:46

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

RE: Pohled na Putina...pokr.

Spytihněv 83.?.?.?

Bude určitě zajímavé sledovat co vzejde z Rusko-Čínsko-Indického spojení. Je jasné, že podcenit Rusy v budoucím vlivu na světový vývoj se asi nevyplatí. Otázka je jak dlouho bude trvat vytvoření nového finančního centra pro toto spojení, a kdo jej bude skutečně ovládat. Také bude zajímavé sledovat jak odpoví ti, co budují NWO, do čehož se zmiňovaná trojice zřejmě nehodlá zapojit.
Současná světová ekonomika stojící čistě na narůstajícím dluhu (a víře v ní) se může zhroutit v podstatě kdykoli. Na čempak asi bude postavena ta nová? Jakou roli si pak zahrejeme my?

148479

04.12.2007 11:52

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

RE: Pohled na Putina...

Spytihněv 83.?.?.?

Omlouvám se za nepřesnost, to číslo mělo naznačit, že jich není zanedbatelně. [zahanbení]

148478

04.12.2007 15:35

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

RE: Mal by sa napraviť

Spytihněv 83.?.?.?

V Rusku nežiju, ale dávám si pozor co čtu a slyším. Média mají teď za úkol špinit, špinit a zase špinit. To je možná ten důvod, proč se ten Putin tak zkazil... [mrknutí jedním okem]

148496

05.12.2007 09:08

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

RE: je uplne jedno

Spytihněv 83.?.?.?

Také si myslím, že tato symbolika znamená více, než množství politických proklamací. Také se ukazuje kdo ovládá tzv.světová média a tomu bude samozřejmě podřizován i obraz Ruska, a těch kdo v něm vládnou.

148537

05.12.2007 09:20

Plundrování po bruselsku

Jen pokračování

Spytihněv 83.?.?.?

Je to jen další pokračování deziluze nadšnených listopadových revolucionářů (včetně mě). Také jsem si myslel, že je mezi kapitalismem a socialismem rozdíl.
Jsme však jen obětí obratných vydřiduchů, a je jedno jaké na sebe berou ideové zabarvení.
Likvidace nezávislého zemědělství - pokud se zamyslíte nad tím jak by jste postupovali při zotročování celých národů, tak dojdete k tomu, že toto musí být vaší proritou. Obejdete se téměř bez všeho, ale určitě ne bez potravin.
Korumpování obyvatelstva levným šmejdem a pochybnou zábavou zakrývá právě tyto obratné manévry směřující k likvidaci potravinové soběstačnosti.

A nakonec se bez rozhodnutí vzdálených, nikým nevolených, neodvolatelných, kýmsi dosazených podivných úředníků, ani nenajíme. [překvapení]

148538

05.12.2007 11:16

Plundrování po bruselsku

RE: A bylo řečeno a co B...?

Spytihněv 83.?.?.?

To je otázka, s kterou si lámu hlavu dnes a denně.
Dá se říci, že past do které jsme vehnáni, je celkem promyšlená.
Teď už jen čekáme, jak moc nás systém bude mačkat.
Někdy mám pocit, že se chováme jak populace dezorientovných hrabošů, čekajících na další označkování a v obavách, jaké další regulace budou uplatněny na náš odchov.

Fakt paráda [cool]

148545

05.12.2007 11:18

Plundrování po bruselsku

Bezmocnost

Spytihněv 83.?.?.?

Teď jsem si vzpoměl, jak hned začátkem devadesátých let pocítil český zemědělec, co to je tlak na krk. Nedá se říct, že situace vznikla až nyní.
Jako jihočech jsem měl k venkovu vždy blízko. Vzpomínám si jak ženský vylejvaly mlíko do potoka. Jak zoufalí hospodáři museli vybíjet své chovy. Jak většina z nich hospodařila večer a o víkendu a přes den jezdili za prací, aby přežili.
Říkalo se tomu že na ně tlačí "neviditelná ruka trhu" [oči v sloup]
Již tehdy začínalo mnohým být jasné, že něco smrdí.
Důsledky dnes?: nadvláda hegemonů prodávajících předražené potravinové náhražky.
Důsledky zítra?: každý je pozná na svém zdraví.

148547

05.12.2007 15:34

Plundrování po bruselsku

RE: A bylo řečeno a co B...?

Spytihněv 83.?.?.?

>Tak sakra nevolte strany co o sobě tvrděj, že jsou "
>proevropské". Je to těžké k pochopení?

Obávám se že tento návod nebude fungovat. Skutečné kroky směřují obvykle jinam než je proklamováno. Politika je jedna velká lež.
Budu říkat to, za co jsem přímo nebo nepřímo placen.
Budu hlasovat tak, jak jsem byl "upozorněn".
Budu podepisovat v souladu s "vyšším zájmem".
Budu navrhovat to, na co jsem byl najat.
atd.

Celou situaci ještě ztěžuje masáž mozků, takže mnoho lidí si stále myslí, že televize má pravdu.

148562

06.12.2007 08:28

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

RE: Zařazení Putina do politického spektra

Spytihněv 83.?.?.?

Ono se nakonec třeba vyjeví, že celé tyto stránky a samozřejmě i příspěvky do diskuze financuje nadnárodní bankovní korporace za účlelem sjednocení obou původně proti sobě jdoucích ideologií.
Aha! Já hňup. Vždyť vlastně nic takového není, peníze se rodí z vůle lidu a jeho volených zástupců. Žádní tací oškliví co by se chtěli spiknout proti jiným neexistují, všechno se rodí v hlavách šílených teoretiků na Zvědavci a za všechno může "blbá nálada". [překvapení]

148602

06.12.2007 10:10

Ježíšek

Ukradené vánoce

Spytihněv 83.?.?.?

Vánoce jsou směsicí prastarých zvyků (starších než celé křesťanství), které katolická církev nehodlala trpět. Snažila se je vymýtit a vnutit svůj způsob myšlení. To se nedařilo a nedařilo. Tak postupovala způsobem (jakož i v mnoha jiných případech) postupné přeměny. Na staré se napasovalo nové, starý smysl dostával nové balení a později i nový význam. Prostě trpělivé úsilí.
Bylo to zamozřejmě přijatelnější, než původní krvavá verze přijetí víry, a tak vznikala nová podoba vánoc.
Podstatné však zůstalo ukryto uvnitř celé atmosféry vánoc, a to je nejspíš to, co na nich máme nejraději. Ono i křesťanství je víc než katolická církev.
To, čeho jsme svědky dnes, je jen vystupňování útoku na podstatu vánoc z předchozího socialistického období. Určitě mnozí cítí, že je ještě intenzivnější.
V podstatě jde o to, dorazit a dobít vše co tvoří kulturu národa, a postupně tak zbavit svébytnosti.
Určitě by stálo za analýzu, kdo stojí za znetvořením Mikuláše na Santa Klause a vrhnul tohoto netvora do vánoc. Ale to už jsme zase na půdě, pro kterou se vžil všeobjímající termín - konspirační teoretika. [chechtot] [oči v sloup]

148603

06.12.2007 12:32

Ježíšek

RE: omyl

Spytihněv 83.?.?.?

Původně se jednalo o velice bujaré oslavy všelidového charakteru. Jestliže se něco rozšřilo po příchodu křesťanství, tak jedině jejich zaonačený výklad.
Svatá stolice se nakonec musela smířit i se zdobením stromů (typický praslovanský zvyk související se snahou žít v souladu s přírodou), ač nerada. Tento zvyk také procházel svým vývojem.
Dovedu si představit, jak různé "svaté otce" toto svévolné a neorganizované počínání lidu, muselo pohoršovat [cool]

148612

07.12.2007 12:49

Všichni běloši jsou rasisté, učila univerzita

Bílý rasismus?

Spytihněv 83.?.?.?

Vždycky váhám, jestli mám vůbec něco psát. Mívám pocit marnosti. Zkušenost mi říká, že dokud skutečně neupadneme, tak nevěříme, že to bolí.
A tak se sám zdráhám uvěřit, že začal počátek zkázy toho, co jsme znali již z dětských knížek jako "běloch".
Někde jsem kdysi četl, že na 100 narozených připadá 93 barevných (celosvětově). Nevím, zda se slovo "barevný" smí ještě beztrestně používat, ale skutečně tím nic vedlejšího nemyslím, jen to, že dotyčný není bílý. Nevím ani do jaké míry je ta statistika přesná. Faktem však zůstává, že se zhoršuje směrem k přežití bělochů. Asi se pomalu vzdávají nároků na svou existenci jako běloši.
Také vím, že ti co se nejvíc ohánějí rasismem, xenofobií, nesnášenlivostí a pod., mívají skryté a nehezké důvody.
Také jsem zažil firmy, co raději riskují zaměstnance na černo, než černé zaměstnance legální. Sám jsem byl svědkem, jak pět bílých pracovníků zastalo v pracovní směně čtrnáct pracovníků černých. Později tři provoz opustili, aby je nahradil trojnásobný počet hispánců. Tyto praktiky znamenaly, že v provozu o padesáti lidech, se vystřídalo kolem dvou set lidí za rok. Černá můra kohokoli v pozici šéfa.
Chci naznačit, že rozdíly rasové jsou fakt, a mraky lidí se s nimi musí potýkat dnes a denně. Tím, že se někdo snaží "naučit" druhého, že tomu tak není, situaci ať vědomě, či nevědomě, jen vyhrotí. Zda je to záměr? Sám si myslím , že se věci nedějí náhodou a ve společenských experimentech už vůbec ne. Blbé nápady budou mít vždy blbé následky.
Každý se musí chovat slušně ke svému okolí. Pak je šance na přežití. Slušně znamená i to, že uznám, že mezi bělochem, černochem, asiatem či Cikánkem jsou rozdíly. Jestli se za ně někdo stydí?
Asi má předsudky.
Jako české bílé dítě jsem ve škole zažil jednu cikánku. Byla adoptovaná do bílé rodiny, a tak měla větší šanci na "úspěch" ve smyslu bílých Čechů. Měl jsem ji docela rád, tak jsem jí pomáhal s úkoly jak se dalo. Nešlo jí to a ve škole trpěla. Protrpěla se myslím až do šesté třídy. Nic zvláštního se jí nedělo, ani nebyla v našem smyslu hloupá, prostě jen věci viděla jinak. Trpěla i učitelka, trpěla i rodina.

Ptám se po smyslu ignorování odlišností, ať jsou třeba rasové.

Rád bych byl dnes vtipnější, ale při pohledu na naše děti mi dochází humor.

148674

10.12.2007 10:39

Ježíšek

RE: Rozptyleni

Spytihněv 83.?.?.?

Snažím se dobrat jádra toho co chcete sdělit. Uvedené údaje nejsem schopen ani potvrdit, ani vyvrátit.
(S některými bych si troufnul polemizovat: "Nepravda. Kristus se zjevil Pavlovi, kdyz ten cestoval do Damasku aby pronasledoval nasledovniky Krista. Toto zjeveni s detaily je zaznamenano v NZ, je treba cist nez budete neco tvrdit. Pozdeji Pavel pri mnoha prilezitostech svedci o zjeveni Krista." [překvapení] )
Ale mám pocit, že potvrzujete to, co jsem naznačoval výše. Že podstata „pravé křesťanské víry“ vznikla jindy a jinde a sloužila k něčemu jinému, než je v Bibli uvedeno (nebo později vyloženo?).
Nedorozumění tak muselo vzniknout prakticky okamžitě (kulturní odlišnost, odlišnost způsobu života, smyslu bytí a cílů jednotlivých etnik v této oblasti.). S tím souvisí i výklady pojmů, či lépe řečeno jejich zaonačování. (Možná, že soustředit se příliš na samotnou postavu Ježíše může být zavádějící.)
A tak je zde zase otázka, komu tedy posloužilo obecně známé „křesťanské“ pojetí světa.
Ještě k onomu artiklu (Galové-hebrejština). Dovoluji si namítnout, že měřit čas daleko více potřeboval hospodařící zemědělec, než kočující pastevec. Jsou tam určité nelogické rozpory typu „kdo co a od koho“. Jinak nesporně zajímavé.

148916

10.12.2007 11:30

Lži na konci amerického snu

Otroctví

Spytihněv 83.?.?.?

To co tu většina popisuje, je „otroctví“. Nemám skutečnou šanci dělat to „co má smysl“, ale musím vzít to „co musím“.
K něčemu se však cítím být předurčen, je to mé „poslání“, mám na to talent a proto to chci dělat. Kolik lidí má dnes skutečnou šanci toto provést. Vše je to jen „iluzorní proklamace“ (fuj, takovej termín).
Ve skutečnosti je již většina populace zbavena tvůrčího myšlení ve své práci a skutečné zodpovědnosti za svou činnost. Je to jen delegovaná poslušnost, realizování přání šéfů, a jejich šéfů, a jejich šéfů, a jejich …. (cítíte to také?)
Systém je veskrze koruptivní, smyslem činnosti je již pouze „něco vydělat“ a tak nějak přežít. Není to jen Amerika, je to jako mor.

Toto je otroctví v praxi.
(Prosím, zamyslete se nad tím, co děláte a proč to opravdu děláte)

148924

10.12.2007 12:40

Ježíšek

RE: Kdo byl Ježíš

Spytihněv 83.?.?.?

A bohužel právě i ti, co jsou ochotni je pálit.
Asi by se slušelo téma uzavřít, avšak čeština mi umožňuje, abych byl tak troch "hnidopich".
Rád - rozumem ovládaný pocit, jednoznačně prospěšný.
Milovat - až nezvladatelný (krajní) pocit (milující bývá často z těchto důvodů ovládán).
Asi i tady bych se vyjádřil jinak. (Ach ta čeština) [mrknutí jedním okem]

148926

10.12.2007 15:44

Ježíšek

RE: Kdo byl Ježíš

Spytihněv 83.?.?.?

Hezky se mi s Vámi povídá[smích]
Jako kluk jsem hodně času trávil v přírodě - spousta nesrozumitelných věcí okolo! Jedině pocit dá první podnět, jak se zachovat. Pak nastupuje rozum atd. Je to první věc, na kterou se můžete spolehnout. A tak s vámi souhlasím a potvrzuji [cool]

A přesně z těchto důvodů bych pocity "nepřikazoval"...
(myslím, že to bylo tošku jinak zmíněno výše) [mrknutí jedním okem]

148937

10.12.2007 15:51

Lži na konci amerického snu

RE: Tak proc nejdou pracovat do Japonska ci Evropy?

Spytihněv 83.?.?.?

V pořádku, a jak se jinak cítíte? [mrknutí jedním okem]

To asi nebude nejšťastnější pohled na stav světa.
Již vidím transporty usměvavých pracovníků, přesouvaných z jedné strany zeměkoule na druhou. (Stejně jako hovězí). S dobrým pocitem vykonané práce ulehnou každý večer ve své ubikaci, a popřemýšlí nad libozvučnými frázemi ještě doznívajících v uších. Po několika panácích a jedné pilulce už ani hlava nebolí.
A co děti? Již si zvykají, mají nové kamarády z Keni a z Laosu. Zítra přijde Santa Klaus, a všem nadělí plechovku Coca-Coly.
Jsem tak šťastný.

148940

10.12.2007 17:02

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

Spytihněv 83.?.?.?

"makroekonomie, hospodářství roste, hodnota pracovníka, vydělává, lidský kapitál, více důležitá práce, Wealth of Nations".

Nechci snad rozebírat faktickou podstatu zavedení těchto pojmů, ale nafouklá bříška somálských dětí budou myslím výmluvnější.

Jen bych se zeptal: "Jakou máte vlastně hodnotu pane lidský kapitál?" [oči v sloup]

148944

11.12.2007 09:36

Lži na konci amerického snu

RE: Tak proc nejdou pracovat do Japonska ci Evropy?

Spytihněv 83.?.?.?

[chechtot] [velký smích] [smích] [pláč]
Přesto věřím, že i s osly můžeme mít naději [mrknutí jedním okem]

149020

11.12.2007 09:56

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

Spytihněv 83.?.?.?

Vlastně za to nemohou. Byli k tomu vycvičeni právě těmi, co to již pochopili (bohužel po svém), a zbytek tuto situaci připustil. Nyní ti vycvičení cvičí další a ti další... Je to zapeklité, a dost mě to leká.
Jen doufám, že to nepřinese ještě hroznější následky než dosud. Držím v sobě zbytky naděje, že se dočkám obratu. Pokud se rozhlédnu ve svém okolí, jen snaha nevidět, nemyslet, nažrat, však nějak bude!
Co s tím?
Je to jak potápějící se loď, kde se několik lidí v podpalubí snaží vylejvat vodu, a na palubě se stále všichni vesele sprchují!!! [zmaten]

149022

11.12.2007 10:13

Pensionovaní prezidenti a teroristé za pravdu o 11. září?

Špíny je moc

Spytihněv 83.?.?.?

Špíny už je tolik, že se vespod neudrží.
Už jsem si toho všim dříve, asi to nemá jiný smysl, než tou špínou začít míchat, všechny v tom máchat, a tak si na ní zvykat.
A pak jednou přijde den, že si řeknem, je to vlastně "normální".

Teze o 11/9 nelze udržet, vznikají tak týmy "bojovníků za pravdu", kteří nemají skutečné protihráče. Hra bez skutečných soupeřů. Jako americký "wrestling". A svět se diví, tleská, ale ve většině už nereaguje.

149023

11.12.2007 11:35

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

Spytihněv 83.?.?.?

Souhlas. A také se připojuji k prosbě o sebepojmenování.
Také mě to zdržuje, když bych rád reagoval, a musím klikat na IP, abych si udělal představu s kým diskutuji.
Nositel myšlenky je stejně důležitý, jako myšlenka sama.
I když se někdo třeba snaží o opak, musíme si stát za tím, že názor je svaté právo, i když se hned nepovede, nebo někomu vadí, nebo je silně nepříjemný. (Jen v dobrém [smích] )
(Cílenou destrukci diskuze samozřejmě nepovažuji za názor)

149030

11.12.2007 11:48

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

Spytihněv 83.?.?.?

Vy stále trpělivě "reagujete", ale začínám mít pocit, že si děláte jen takovou švandu, a já vám nalétl.
Přeci není možné, že to myslíte vážně! Ale ona to taková švanda není!
Komu má, prosím Vás, ta zdecimovaná populace konkurovat? (možná jiné podobné, ale k tomu bohužel asi bude docházet).
Vy si myslíte, že lze ještě ponížit někoho, kdo umírá? [překvapení]
Víte, já se nad tím zamyslel, a asi lze. Víte jak? PUJČÍTE MU! [bliji]
Takže pane! On to sice už nesplatí, ani jeho pravnuci, a nikdo další, ale to není důležité, hlavně že splácí.
Takže žádné ponižování "dary", (to je pro ty naivní, co se neumí chovat tržně), První co postavíme - BANKY! (ten zbytek je stejně málo "efektivní" )
Já stejně nevím jestli mám ještě pokračovat, v podstatě jsem to naznačil výše.

149037

11.12.2007 12:34

Pensionovaní prezidenti a teroristé za pravdu o 11. září?

RE: To jsou mi tedy novinky!!

Spytihněv 83.?.?.?

Vy jste skutečně pole neorané, a pokud si neděláte legraci, stále ve Vás věřím.
Ládin - zbořil věže ve jménu islámu, aby to pak vše zapřel. (Ještě větší hňup než jsme čekali, neboť ho honí a nic na tom nevydělal. I v očích vlastních lidí zbabělec, neb se zalekl, a ke svému skutku nepřiznal.)[cool]
Léry Stříbrošutr - obrovský šťastlivec, jen koupil, pojistil, a stoletý dluh nejen splatil, ale dvakrát vydělal (takhle se to tedy dělá! Ať žije svobodný trh). Jeden barák tedy "strhnul", jak řekl sám z "bezpečnostních důvodů" (je to dobrák od kosti), se zázračným týmem inženýrů, kteří v nasazaení života uprostřed prachu, kouře, zmatku a paniky, chladnokrevně během pár minut odvedli svů "JOB"![cool]
Arabové jsou technologicky tak napřed, že vyvynuli papír, který vydrží víc než černé skříňky Boeingů.[překvapení]

Kolik pohádek ještě chcete slyšet, potřebuju si odpočinout, jsem se zpotil.

149044

12.12.2007 08:38

Pensionovaní prezidenti a teroristé za pravdu o 11. září?

RE: Nova technika je prisne tajna

Spytihněv 83.?.?.?

Promiň, že se pletu do diskuze, ale já bych po nich nepátral, právě z důvodů, že pátrat po něčem co má být součástí fikce, či legendy určené pro "hloupý lid", je předem ztracené úslilí.
Zvlášť když si uvědomíš, že sami konspirátoři mohou vyrábět konspirační teorie za účelem tyto teorie pak popírat.
Proto je dobré se spíš zamyslet nad motivy, tzv. pádnými důkazy (smokin´gun - doklady na místě činu a pod.) a hlavně následky. Něco jako "proč by to dělal, když..." atd.
Ale to jen za předpokladu, že by tě opravdu zajímalo, ce se skutečně děje.
(Nic ve zlém [smích] )

149125

12.12.2007 10:00

Máme se stále lépe

Stát

Spytihněv 83.?.?.?

Asi by nás to mělo trknout, a zamyslet se, na co takou věc máme. Ten „stát“. Aby vyráběl statistiky „HDP“ podle jakýchsi podivných kritérií „kdo víc sežere, ten vyhraje“? Tyto hausnumera pak používal jako argumenty pro zadlužování ještě nenarozených generací?
Z článku, myslím, z cela výmluvně vyplývá, že ono proklamované „bezpečí, jistoty a stabilita“ nebude v tom „státě“ asi tak horké.
Tak na co ten „stát“ máme? Nebo spíš možná: „Na co nás má ten stát?“ Radši to ani nedomýšlet.
Opravdu nevím. Dovedl bych si představit lepší stát, ale je to ještě pořád „stát“?

149127

12.12.2007 10:17

Lži na konci amerického snu

RE: dovětek...

Spytihněv 83.?.?.?

Prosím o e-mail (upřímě)

149136

12.12.2007 10:47

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

Spytihněv 83.?.?.?

Samo, že není. Jen mi jde o to, že když se objeví vícero "anonymů", hůř se orientujete v diskuzi. "Víka od kanálů" se dobře v diskuzi již prvním pohledem oddělí, a tak splňují svůj účel. Myslím, že nikdo netouží po RČ, adresách, SSN a tak. (Aspoň doufám). [smích]

149132

12.12.2007 11:34

Máme se stále lépe

RE: Nelíbí se mi autorova logika

Spytihněv 83.?.?.?

Asi bych možná doplnil, nevím jestli budete souhlasit…
Sociální dávka (byť se tváří jako pomoc) je past. Jako když dáte do klícky návnadu a myška se chytí. Pak se handrkovat jestli mám dát toho sýra půl kila nebo stačí kostička je ….
Populace se tak chytá do klícky a vy se jako „stát“ pěkně o ní staráte…

Každý, má nějaký přínos. Ve zdravě se vyvíjecí skupině se pak uplatní každý. Ale musí mít skutečnou možnost. Taková skupina je pak tak silná, že zabezpečí hravě (ve vlastním zájmu) i ty, co již opravdu nemohou. To, že tomu dnes tak není, je právě z důvodů, že systém je ve skutečnosti postaven (vykonstruován) a určen k oslabování. Pak máte ty všechny důsledky… [oči v sloup]

149142

14.12.2007 12:06

\"Extremistické násilí\" způsobené oběťmi samými

Kdo je vastně oběť

Spytihněv 83.?.?.?

„Mediální kauzy“, bývají daleko častěji produktem chladné kalkulace, než nějaké hysterie, či nenávisti. Účel je zřejmý, což si sami aktéři málokdy uvědomí, a to utahování obojku. „Antisemitismus“, což je sám o sobě absurdní pojem, hraje na osvědčenou kartu. Ti, kdož se považují za židy-oběti (semity?), se ale stávají obětí v obráceném gardu (neustálé křičení NESAHAT, AU, AU, vyvolá opačnou reakci, než naříkající očekává) a riskují tak skutečné opovržení. Sami pak příčiny takzvaného „antisemitismu“ ani nejsou schopni pochopit.
To ale nevylučuje, že morálka některých skupin je natolik pokroucená, že se na tomto trendu snaží dočasně profitovat.
Onen „nenávistný trestný čin“ (hate-crime) je jen rozšiřování onoho pojmu „protiafroasijství“ (antisemitismu). Výsledkem bude, že když sousedovi řeknete, že je vůl, tak vás označí za nenávistivce a zpřísní vám dozor, popřípadě obstaví plat. Ten soused, už ani nemusí do sebe bodat (mnoho se dá schovat do spojení - „projevy anti...blabla..ismu“).
Příště dojde i na něj.

PS.: Mimochodem, kořeny odporu k lidem, jejichž mateřštinou je jidiš na tzv. Západě, jsou jinde, než na tzv. Východě. V Čechách se pak prolíná obojí. Potom „čert aby se v tom vyznal, nejlepší je se vožrat“. (Ještě že ta Pravda a Láska definitivně poráží Lež a Nenávist.) [mrknutí jedním okem]

149262

17.12.2007 12:46

Sci-fi: Přímá volba prezidenta

RE: Demokracie

Spytihněv 83.?.?.?

Jsem rád, že má alespoň někdo jasno ve švýcarských penězích. [překvapení]
Také jsem si to vyjasnil. Jsou to vlastně úspory švýcarských hodinářů, lpících na svém posvátném referendu a trpících pocitem viny za rozhodnutí jejich férově zvolených politiků. (Ještě že máme ten GDP ukazatel) [cool]

149422

18.12.2007 11:23

Turistka zatčena při návštěvě USA za to, že před deseti léty měla prošlá víza

RE: Já jen nechápu

Spytihněv 83.?.?.?

Úředníci byli v dobrém rozmaru, a potřebovali se zabavit.
Střelba je efektivní, krátké a definitivní řešení, používá se jen v případě, kdy úředník již nemá čas a ani náladu, nebo v případě ukojení loveckých choutek (medvědi jsou již vybiti).
Zahraniční turisté jsou tak nadále vítáni, vlastně stačí "one way ticket".

149516

18.12.2007 11:56

Podvod peněžní mánie

RE: Takhle to vidím já

Spytihněv 83.?.?.?

>realne penize v systemu existuji, cast zisku dosazenych v
>prumyslove vyrobe financovane kreditem plyne po splaceni kreditu
>do dalsich investic, platu a dividend a nasledne do uspor

[oči v sloup]
Uznávám, že je důležité zachovávat optimismus a „pozitivní myšlení“, ale nevím, jestli za cenu iluzí.

Pokud kdokoli něco vyrobí, musí to směnit, aby uskutečnil onen zmiňovaný zisk. Dochází k navýšení hodnoty, která již stojí na onom kreditu. Prodej je pak následně uskutečněn opět proti kreditu, neboť to je jediný způsob, jak se měna dostává do oběhu. Celkové navyšování hodnot, je tak logicky celkovým navyšováním kreditu (dluhu), který tak zastupuje měnu (či reálné peníze). HDP(GDP) v národním pojetí je pouze nic neříkající součet. V celosvětovém součtu pak ukazuje pouze na zvyšování celkového dluhu. (Ovšem to je jen jedno z kritérií, další jsou stejně tak zavádějící)

Představa, že se celkově narůstající dluh odmazává tím, že se někde „mění na peníze“ je zoufalá iluze.
Tudíž jakákoli směna za účelem zisku, se v tomto systému stává inflačním tlakem, neboť sebou nese zvýšení zadlužení.
Neexistuje jediná bankovka, která by sebou nepřinášela dluh a hlad po nové bankovce nesoucí sebou opět onen dluh (kredit). Je úplně jedno, jakou má podobu (třeba elektronickou), či budeme-li měnit její pojmenování za účelem mlžení.
Další důsledek logicky vyplívající z výše řečeného při zachování zmíněného stavu je že – akumulace majetku či kapitálu získaného obchodem (směnou) na straně jedné, způsobuje neodvratné chudnutí na straně druhé. Toto může být kompenzováno opět jen za cenu narůstajícího dluhu.

Je to dokonalá past, jak se uštvat k smrti, a stále zůstat zadlužen. Není to žádná novina, vědělo se to dávno, proto na hranicích hořely včetně věřitelů i úpisy.
[mrknutí jedním okem]

149527

18.12.2007 14:53

Podvod peněžní mánie

RE: Takhle to vidím já

Spytihněv 83.?.?.?

>Hezjky napsano,ale co takhle rict to aby tomu rozumel i
>pozemstan??.))

Prostě pracujeme a chodíme nakupovat za papíry, na nichž je napsáno, že parta Pepíků Nováků dluží... Za tyto cancy navíc parta Pepíků Nováků musí platit, a platí za ně těma cancama, a tak pořád potřebuje těch canců furt víc a víc, a už je z toho tak tumpachová ,že ani nechápe, že takhle jich nikdy dost nebude. Halvně že je furt co dělat a máme se líp než soused, kterej dělá tu samou hovadinu, až na to že na svejch cancech má napsáno, že Ferenc Lájoš dluží...

149546

19.12.2007 09:23

Dětská propaganda

RE: Jackson Pollock

Syptihněv 83.?.?.?

[mrknutí jedním okem] Zašťoural jsem trošku záměrně, máte jistě pravdu, všude kde se sejdou lidé, a to tak různorodí, vzniká něco zvláštního, co by se pak dalo určit jako kultura toho místa.
Je jen otázka, jestli je to TO typické, čím by se dalo to místo určit. A o to těžší kategoricky určit "tak toto je americké" Jsem rád že jste zmínil, co jste zmínil.
Avšak to není amerika, tak jak jí svět zná. To je spíš amerika, jak by si jí někteří přáli vidět (včetně mě). Neberte to tak doslova, spíš je to byl výraz alergie na některé věci, které jsou pro kulturu USA skutečně typické [oči v sloup]

149628

19.12.2007 10:39

Podvod peněžní mánie

RE: Takhle to vidím já

Spytihněv 83.?.?.?

Výborně! To je to, co se ti snažím naznačit! Zlatý standart, bude vždy terčem měnových manipulátorů. Byl již za války severu proti jihu, pak velké hospodářské krize, atd. Je příliš zranitelný, než aby ho bylo možné uvést zpět.
Válka je primárně vedena za účelem destabilizace systému a dosazení loutkových vlád. Výdělek na zbraních je vedlejší efekt.
Dosazené vlády jsou pak trvale korumpovány (způsobů je mnoho), výsledkem je trvalá kontrola měny, potažmo populace. Zlatý standart s tím nic nenadělá, neboť nad ním stejně nemá populace kontrolu.
(Přečti si i jiné příspěvky, někde tam byly příklady z historie o nedokonalosti tohoto systému)

149631

19.12.2007 13:07

Dětská propaganda

RE: Autore, autore,

Spytihněv 83.?.?.?

Ano, souhlas.

Mám ale neodvratný pocit nesmyslnosti jiného pojetí. A to, jestli je každý projev součástí kultury, pak v souhrnu lze nazvat v podstatě COKOLI jako "americkou kulturu".

To vedlo k mé neobratné a popuzené reakci na tvrzení, že dělat si ze sebe legraci, je pro americkou kulturu typické, neboť sebereflexe je právě to, čeho je zde nedostatek.
Stejně tak, jako považovat beatniky za typický projev americké kultury je problematické, neboť to byla ojedinělá reakce na právě tehdy to typické atd.
Zatímco typickým projevem americké kultury je konzumní pasivita, provázená záplavou kýče a braku atd. (Nechce se mi to ani vypisovat). Samozřejmě, že lze vyjmenovávat i pozitiva.
Otázka tak zůstává. Co je pro americkou kulturu typické? Někomu se může dokonce zdát, že typický produkt je "dobrý chlapík, v maskáčích a slunečních brýlích, žvýkající gumu, zachraňující světový mír". Nebo že by Santa Klaus? Či Disneyland?

149639

19.12.2007 15:24

Dětská propaganda

RE: Špatná recese

Spytihněv 83.?.?.?

Jedná se o propagandu, která se má tvářit jako recese.
Jestliže je to pro vzrostlou populaci, je to nevkus. Jestliže je to pro děti, je to propaganda.

Navíc v zemi, kde zaměstnanci nastupují před prapor a zpívají hymnu k vzájemnému pracovnímu utužení (fakt), vztyčují prapory na stožár na své zahrádce (fakt), a na nástěnku s bombardérem umístí nápis "hrdost je být američanem" (fakt), tato recese získává zcela zvláštní rozměr...

149650

20.12.2007 10:03

Zubař

RE: Chudák pan hraboš...

Spytihněv 83.?.?.?

Hraboš, jelikož přešel na plně tržní podmínky, tak nečte, neboť čtení nepřispívá na hromádku v ďuře. Proto přirozeně nechápe, o čem článek pojednává.
Pan hraboš také mívá spoustu přirozených nepřátel, a pokud se sám nestává kořistí, umírá vysílením z toho úporného soustavného hrabání. Byly nalezeni i hraboši, kde smrt byla zapříčiněna zadušením.

149727

09.01.2008 09:28

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Částečně si za to Zvědavec může sám

Spytihněv 83.?.?.?

Šílené! To je jako že si každý může za všechno sám, protože má názor? Co se to s Vámi děje?
Jaké důkazy máte na mysli? Vymlátit z bankéřské rodiny přiznání, posvětit ho razítky a vytrubovat to přes všechny média do světa? To je ten důkaz? Nebo jak si vlastně představujete to "explicitně popsané faktografické podloží"?!?
Třeba bych Vám ho mohl poskytnout, kdybych věděl co tím myslíte...

150830

09.01.2008 15:49

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Částečně si za to Zvědavec může sám

Spytihněv 83.?.?.?

A to jako chcete tvrdit, že když řeknu svůj názor, Vy pak do mě střelíte, že si za svojí smrt vlastně můžu sám, neb jsem měl držet hubu...

Bezva [zmaten]

150882

10.01.2008 09:45

Odkud to smrdí?

Otázka

Spytihněv 83.?.?.?

Jestliže je něco jako "antisemitismus", pak logicky vyplývá, že jeho objetí by tedy měli být Semité.
Kdo to je ten Semita?
Semité jsou potomci afroasijských národů, jejichž společným znakem je semitský jazyk (třeba hebrejština).

Jak je možné, že potomek mnoha desítek generací žijíc v českém prostředí, hovoříc česky, žijíc vlastně stejně jako jeho ostatní sousedé, se považuje za Semitu? A proč to dělá?

(A to přesto, že jeho předci nebyli nikdy Semité) [zmaten]

150993

11.01.2008 10:12

Odkud to smrdí?

Odpověď

Spytihněv 83.?.?.?

Moc děkuji za vaší reakci.
Já se přiznám, že jsem to tušil, ale zavedl jsem řeč na toto téma v kontextu článku. Ono říci naplno „Semita v českém prostředí bude z pravděpodobností 90-100% vyčuránek převlečený za Semitu“ se setká asi s velkým nepochopením. Proto příspěvky vedoucí k objasňování problému „antisemitismu“ mají svůj velký význam.

Takže z výše uvedených skutečností by mohlo vyplynout, že český „Semita“ je člověk neznámého původu, který se z prospěchářských pohnutek sebeprohlašuje za „Semitu“, aby takto ochráněn (a navíc ideologicky podpořen) parazitoval na svých sousedech.

To by objasňovalo i to, proč se zde líhne tolik „Semitů“. Zde se pak jeví i skutečný anti„semitismus“ jako celkem přirozená reakce ne„semitské“ části populace. Navíc skuteční Semité se pak stávají jakousi vedlejší obětí celé téhle maškarády.

151101

14.01.2008 08:52

Reakce blogosféry a několika webů na trestní oznámení na Zvědavce

RE: nazory nejsou duvodem zaloby (ale jejich šíření)

Spytihněv 83.?.?.?

>Trestni oznameni bylo podano za porusovani platnych zakonu
>demokraticke zeme

Demokratická země? A co si pod tím představujete? Snad ne tuto dnešní zvůli státu?
Zákony? A jaké máte namysli? Snad ne ten paskvil co smolí v parlamentu?

Kdysi lidé měli zákon klacku a kamene. Kdyby na něm lpěli, tak je v platnosti stále. Nezdá se Vám, že tudy cesta nevede?
Z těchto důvodů lidé vynalezli umění o věcech diskutovat. A tam udavačství ( a jiné podobné "skvělé vlastnosti" ) nepatří.

Ale i tak si myslím, že žádný "proces" nebude. Systém by tak jenom ještě více poukazoval na svojí tupost.

151369

14.01.2008 14:36

Budou ho muset zabít

Dojem z Rona Paula

Spytihněv 83.?.?.?

Jen v rychlosti, k tomu co jsem shlédl. Vypadá a projevuje se na svůj věk svěže. Má velice sympatický projev, jeho řeč má hlavu a patu (má svůj názor). Navíc ještě ke všemu působí velice upřímně a čestně. Většinou hned na první dojem převyšuje v diskuzi reportéry (oponenty) svým věcným a jasným vyjádřením toho co chce říct a kam směřuje.

Můj pocit je, že to myslí upřímně.

Má i pro politika neobvyklý původ (z běžné rodiny německého přistěhovalce). Profesí je to lékař. Myslím, že už dříve z politiky odešel, nyní se zase vrátil. Hodně studoval, a snad i sportoval. Byl i ve válce jako lékař.

Jeho popularita má silné limity dané právě kampaní (financemi) a přístupem do médií. Prezentován je hlavně alternativními médii. Tudíž těžko lze předpokládat, že zasáhne šedé masy. Můj dojem je, že se ho ta reportérka Foxu snažila spíš zdiskreditovat, než mu dát prostor.

Otázkou zůstává, proč je republikány vlastně „trpěn“. Může se zatím skrývat i pouhá kalkulace některých sil, které si mohou myslet, že osobnost tohoto typu může dodat republikánům mizející důvěryhodnost a po té může být „odejit“ do ústraní. Navíc i kdyby, čistě hypoteticky, byl zvolen, zůstává nezodpovězeno, do jaké míry by mohl dělat svou politiku i pak.

Nicméně je pro mě překvapením, že se vůbec takový člověk ocitá na této úrovni politiky.

151391

15.01.2008 08:34

Budou ho muset zabít

RE: Problém je jinde!

Spytihněv 83.?.?.?

Návrat ke zlatému standartu je v zásadě teoreticky možný! Ale neřeší ten zásadní problém!

A to je finanční monopol!

Finanční monopol je příčinou světových nesnází. A finanční monopol zlatý standart odstranil. A proč? Z důvodů lichvy! Úrok nabourává veškerý standart! I kdyby ho zase zavedl, tak jen proto, že bude opět manipulovat i tímto standardem (jako kdysi). Navíc vlastní většinu světového zlata.

Zlatý standart má z účel stanovit pevný bod v hodnotě peněz. Na to ale není potřeba zlato! Může to být tak dobře i samotná populace lidí. Nebo cokoliv co stanoví nemanipulovatelnou, nezcizitelnou a pevnou míru. Je to v zásadě jedno.

Ale bod číslo jedna zůstává! Dostat finanční monopol pod absolutní kontrolu a zajistit tak rovný přístup všech k oběživu.

151495

16.01.2008 09:52

Metoda „Mandrake“

Původ tohoto marastu

Spytihněv 83.?.?.?

Hezký a vcelku vyčerpávající popis celého podvodu. Jedna věc však chybí. Jak to, že toto vůbec vešlo v život?

Zkusil bych doplnit.
Pohled na peníze jako na věc, která má svou samostatnou hodnotu, lze s ní obchodovat, lze jí půjčovat na úrok, jde o ní smlouvat atd., zapříčinil přesně tento systém.

Peníze nefungují jako míra, ale jsou sami měřeny. A to je jádro problému. Nefungují již jako oběživo, ale je jim dána jakási pseudohodnota, ve kterou systémoví zotročenci zoufale věří.

Pokud půjčím 10-, a budu chtít zpět 11,-, vždy začnu oběživo a jeho míru nabourávat ve své podstatě. Úrok způsobuje odsávání oběživa z oběhu, následně jeho nedostatek a pak recesi. A tady je počátek toho, co máme dnes. Tlak na stále nové oběživo a postupný vznik celého paskvilu který právě prožíváme. Když kluci na dvorku budou hrát kuličky a jeden z nich bude jen půjčovat a vždy bude chtít o kuličku navíc, hra je přestane brzy bavit. Kdo je hrál, tak ví, kde všechny kuličky skončí.

Jen bych doplnil. Pokud lidé přestanou v tento nesmyslný systém věřit, tak se zhroutí jak domeček z karet. Stojí skutečně jen na této nesmyslné víře, že něco jako peníze, má svou vlastní hodnotu. NE! Potřebujeme míru, kterou můžeme měřit to, co chceme směnit! A o tom se nemůže handrkovat!

151611

17.01.2008 08:35

Metoda „Mandrake“

RE: Původ tohoto marastu

Spytihněv 83.?.?.?

Tento problém je tak starý, jak je staré půjčování peněz do oběhu. Nezáleží na tom jestli je měna zlatá nebo papírová.

V ten moment totiž měna přestává být ekvivalentem, ale stává se nástrojem ovládání. Postupné znehodnocování pak samozřejmě přinese i papír a nakonec pouhou cifernou chiméru. Tím se pak celý kolotoč jen uvolňuje.

Již Césara zapíchli pravděpodobně proto, že peníze učinil státní výsadou. To tehdejším bankéřům také nevonělo, přišli o své nekonečné úroky. Nakrátko tak zastavil hospodářský úpadek Říma. To se ale po jeho smrti zase změnilo. Jedině expanze tak mohla kompenzovat inflační marast.

151719

24.01.2008 10:13

Války jsou nutné

Válka... je prohra

Spytihněv 83.?.?.?

Vždy jsem měl pocit, že tyto stránky jsou místem čtenářů a přispěvovatelů, kteří jsou proti válce jako způsobu řešení čehokoli.

Lidé (a nejen oni) mají na výběr jak se zachovat. Je to cesta jak žít. Válka není cesta jak žít. Je to cesta jak se zničit.

Válka je důkaz neschopnosti přežít jako společenství. Je cestou k zotročení sama sebe nebo jiných. Cesta úpadku.

Cesta jak přežít je spolupráce. Pokud dokážou lidé souznít, pak je to cesta k osvobození sama sebe a k přežití jako společenství. Zároveň jsem si vědom, že toho není každý schopen. A tak máme války.

Násilí je znak nedokonalosti a blbosti. Souznění je obrazem dokonalosti a moudrosti. Pokud budu donucen k válce, tak jen proto, aby byli zničeni ti, co chtějí válku. Válka je prohrou všech.

152473

24.01.2008 15:43

Války jsou nutné

RE: Válka... je prohra

Spytihněv 83.?.?.?

Souhlas...

To, že je někdo donucen k válce, je prohra všech.
Pokud sám musím bojovat, je to znamení, že něco selhává (nefunguje). V tom případě jsem zastáncem boje za to, aby to již neselhalo. Tento boj může mít různé tváře. Válka je ta zvrácená tvář a je tudíž vlastně prohrou.

Není možné vzdát se boje jako takového. Ti co se ho vzdají, skončí jako oběti těch, co se ho nevzdají. Museli by se ho vzdát všichni. Proto boj chápu jako nutný akt obrany ale s tím, že prosazuji stále vůli k dohodě. Je to pracné, ale může to dospět ke všeobecné shodě neválčit.

152508

14.02.2008 09:50

Pruhy na nebi

RE: je to asi paranoia

Spytihněv 83.?.?.?

Na toto téma se diskutuje opravdu jen velice těžko. Sám jsem se o tom několikrát přesvědčil.

Už ani nevím kolik je to let dozadu, jsem pozoroval oblohu a něco mi nesedělo. Bylo to nové. Nikdy před tím se to nedělo. Za některými letadly vznikal trvalý rozšiřující se opar. Jednou jsem to zkoušel spočítat, kolik je třeba přeletů, aby se zatáhlo úplně. Nebylo tak zase tak nemožné číslo, stačí několik desítek, a máte zataženo.
Není to žádný výkyv podmínek v atmosféře, prostě vidíte, že některá letadla práškují, a některá ne. Dokonce jsem to i fotil a ukazoval v okolí. Někteří mě automaticky měli za cvoka, ale většinou každý řekne (kdo vidí a není slepý) co s tím ale chceš dělat? To je asi teď normální!
Už jsem se na to vykašlal, akorát někdy ráno se mrknu na oblohu, a zjistím jestli je „popráškováno“. Většinou se totiž „zatahuje“ přes noc, brzy ráno je to evidentní, je zřetelně vidět trvale se roztahující pruhy. Je to skutečně jak zlý sen a radši o tom ani nepřemýšlím, neboť mě to již svého času dohánělo k pocitu zoufalství a bezmoci.

Pak se objevily první „vysvětlení“ na internetu. Jedno z nich je v tomto článku. První protesty proti „chemtrails“ jsou ale myslím z Nového Mexika, kde bývalo trvale azůro, a nyní tam znají jen „mlhu“. Nikdo se ale pokud vím tou hrstkou protestujících "indiánů" nezabýval.
Jestli je celý článek paranoiou nevím, ale občas se podívejte také nad sebe, a radši moc nepřemýšlejte o tom co vidíte. Ta paranoia je totiž plíživá a dostat jí z hlavy není jednoduché. A raději ani nekoukejte na předpověď počasí, neboť na některých mapách snímajících atmosféru je uvidíte také.
Jinak manželka mi řekla ať se na to už vyse.., a já se povětšinou držím její moudré rady.

154151

14.02.2008 10:25

Pruhy na nebi

Konspirace

Spytihněv 83.?.?.?

Pokud chcete páchat zvěrstvo v globálním rozměru, musíte k němu nejprve vymyslet konspirační teorii. A zatímco se lidstvo pře o pravdivost této konspirační teorie, vy jim můžete v klidu sr.. na hlavu!

154154

14.02.2008 11:34

Pruhy na nebi

RE: je to asi paranoia

Spytihněv 83.?.?.?

Toto zní skutečně logicky, a je to jedna z věcí, která mě lehce uklidňuje. Problém však zůstává. Po letadlech je zataženo. Trvá to již několik let a stále se to stupňuje. Myslím že lidem mladším dvaceti let to vše již přijde naprosto normální.

Nedokáži ani posoudit složení oněch stop v atmosféře, nevím jak by se to dalo odfiltrovat a měřit. Vím jen tolik, že ono v článku zmiňované složení se objevilo již dříve právě od oněch obyvatel pouště v NM, kteří se pokoušeli o jakási měření podezřelého spadu. Do jaké míry je to blábol? Nevím.

Jen bych ještě podotknul. Také mi kdysi začalo připadat normální, že se v řekách nedá koupat a nic v nich nežije. Jen jak dlouho nám to vše vydrží jako pocit normálního a nevyhnutelného stavu.

154162

14.02.2008 11:35

Pruhy na nebi

RE: Je to kec

Spytihněv 83.?.?.?

Se spoustou řečeného se dá souhlasit.

Až na tu cenu. Vám připadá ekonomické a smysluplné vyrobit 40 000 jaderných pum a lítat s nima vytrvale okolo světa? No a vidíte. Některé věci se dějí, ať to stojí co to stojí.

154163

14.02.2008 12:42

Pruhy na nebi

RE: je to asi paranoia

Spytihněv 83.?.?.?

Právě o to se jedná. Co je vlastně v tom palivu.

154176

14.02.2008 13:04

Pruhy na nebi

RE: Minulé léto

Spytihněv 83.?.?.?

A ještě jednou se pokusím reagovat.

Pokud budete skutečně pozorovat ten zmiňovaný proces rozplývaní stopy, tak zjistíte, že neodpovídá Vámi popsanému procesu.

Stopa visí hustá a zřetelná dlouhé minuty. Po té se v okolí stopy začne vytvářet podivný druhotný opar a celé se to rozplývá několik hodin do jakési aerosolové clony, která začne většinou splývat s několika souběžnými stopami, až to celé zacloní značnou část oblohy . Dobře je to vidět jen málokdy, pouze za jasné oblohy a z míst nezatížených smogem. Navíc uvidíte zvláštní barevný efekt způsobený jiným lámáním světla.

A jestli mi bude někdo tvrdit něco o konspiraci a paranoie, tak mám asi halucinace, neboť jsem to mnohokrát pozoroval na své vlastní vytřeštěné oči.

154179

14.02.2008 13:15

Pruhy na nebi

RE:

Spytihněv 83.?.?.?

Opět zníte logicky.

Avšak ona "GPS teorie" měla vysvětlit to, že stopy nerespektují koridory. Což je fakt. Jsou souběžné a rovnoměrně pokrývají oblohu. Je to vidět jak ze země, tak ze satelitních snímků.

Jen bych podotknul. Uvidí to jen ten, kdo se dívá. (Pokud již není ráno zataženo. Nad městy je to ještě komplikovanější. Já to vidím lépe, bydlím v horách.)

154175

15.02.2008 09:29

Ještě jednou chematrails

RE: Diagnoza

Spytihněv 83.?.?.?

No, jestli nad ní budete brečet, tak jí moc nepomůžete!

154323

15.02.2008 09:37

Pruhy na nebi

RE: tomu snad nemůže nikdo věřit

Spytihněv 83.?.?.?

Omlouvám se!
Trošku mi při tomto tématu ujíždí nervy...

Původně jsem se mu chtěl vyhnout, ale jde o hodně, tak se vždy chytnu. Chemické stopy jsou fakt, který si v některých státech již ani úřady netroufnou zpochybnit. A my se tu přeme jestli to je, nebo není, a to mě dráždí. Proto se omlouvám za úbytek nervů.

Já se přeci nepřu, že letadla tvoří zplodiny! Ty byly a budou! Já se Vám tu přeci snažím naznačit, že se mi něco sype na hlavu (nejen mě) a Vy mi tvrdíte, že se mi to zdá, že letadla prostě dělají zplodiny! Promiňte, ale to prostě nažhaví! Zvlášť když zjistíte, že podobnou zkušenost má mraky lidí po celém světě!

Já chci zjistit, kdo to dělá a proč a ne se hádat že to není a že je to konspirační výmysl! Já se vždy jen divím jak moc je potřeba, aby se lidi probrali.

154321

15.02.2008 09:51

Ještě jednou chematrails

Jde o hodně

Spytihněv 83.?.?.?

Některé příspěvky mě skutečně dohánějí k sepsání povětšinou bezvýznamné a nanicovaté reakce, a tak vlastně opět ztrácím čas u klávesnice. Ale aspoň se mi uleví.


Jelikož je svět plný lidí co stojí po krk v žumpě a stále ochotně věří tvrzení, že se jedná o modifikovanou křišťálovou studánku a tudíž je všechno v pořádku, může se dít to co se děje.

Chemické dráhy jsou fakt, kterému se pouze mozek běžně vychovaného člověka zdráhá uvěřit. Spad z tohoto svinstva je všudypřítomný, akorát nám to zatím nikdo řádně z úředních a mediálních míst nevysvětlil. A ono proč taky? Tam kde jde do tuhého stačí jen říct: „Nebuď idiot, vždyť je to jen stopa za proudovým motorem, ale je teď jen modernější a vyspělejší“.

Ne! Dokonce ani nikdo úředně tyto stopy nepopřel jako součást experimentu (mimo jiné) na „modifikaci počasí“. Tato obludnost se prostě jen jaksi mimochodem halí do hávu boje proti globálnímu oteplování. Toto není žádná konspirace, to je věc kterou si každý může ověřit! Přečtěte si něco ze světového tisku a reakce některých úřadů! Podívejte se dnes na oblohu, zítra a pozítří atd. Co uvidíte?

Tak třeba dnes ráno nic. Aha! Tak dnes vlastně létají letadla zase se starým typem motorů. Nebo že by náhlá změna tlaku a teploty v horní vrstvě atmosféry? A jak to bylo před pár dny? No jasně, jenom někde! Asi lokální výkyvy podmínek pro letecký provoz nebo co! A jindy je toho plná obloha! Z ničehož nic pruhy a pruhy až je zataženo! Aha! To vlastně mají ty nové motory! Nebo že by ve 12km výšce najednou začalo mrznout a předtím tam nemrzlo!

Prosím vás otevřete bulvy! Zkuste pouvažovat nad tím co to máte nad hlavou a proč! A jestli to má hlavu a patu!

154319

15.02.2008 10:21

Ještě jednou chematrails

RE: napadlo vás

Spytihněv 83.?.?.?

Napadlo, nabízí se letadla NATO. (obrovský počet, praktická nekontrolovatelnost, neomezený pohyb po obrovském prostoru)

Berte to jako dohad...

154325

15.02.2008 10:49

Blíží se po 16 letech vítězství „bratrstva“?

Trefné

Spytihněv 83.?.?.?

Jen bych poopravil.
Spojené státy neovládají Světovou banku, je tomu právě naopak. Ale v celku je to jedno. Instituce státu je již v globálním světě pouze formální ...

154326

15.02.2008 11:16

Ještě jednou chematrails

RE: Jde o hodně

Spytihněv 83.?.?.?

Vaše postřehy jsou naprosto přesné.

Není to však ryze současné a ani nové. Jen se trend opět zvrátil ve prospěch cesty blbosti. Musíme se obrnit trpělivostí a pokud možno vstřícností. Časem se věci třeba otočí k lepšímu. Je jedno rčení – svěřte blbci klíče od záchodu a už se nevy… To je dnešní svět. Lidé se vzdaly své obrovské moci ve prospěch hrstky lidí a nyní se diví co se to děje a neděje. A já s nimi.

Zánik civilizace by nebyl ani poprvé. V historii (té skutečné) je řečeno vše. To co dnes zažíváme je kopající a umírající globální impérium tzv. západní civilizace. Projezdil jsem mnoho a na mnoha místech žil, abych pochopil, že to není náhodné či místní. Lidé se povětšinou chovají tak, jak se sluší a patří v umírajícím systému. Otázkou jen zůstává kolik lidí sebou vezme do hrobu.

A jestli se nepoučíme, budeme to prožívat (případně pokolení po nás) znovu a znovu.

154335

15.02.2008 11:21

Ještě jednou chematrails

RE: chemtrails

Spytihněv 83.?.?.?

>To, co pisete je naprosta hovadina. To, co
>vidite vystupovat z turbiny leteckeho motoru letadla leticiho ve
>vysoke letove hladine je z prevazne vetsiny ohraty vzduch

Nepřesně!

Vy vidíte ohřátý vzduch?

Jsou vidět ty složky vzduchu, které změnily skupenství, a v tomto skupenství jsou v tomto prostředí „cizí“. Proto jsou vidět! Po stabilizaci těchto složek zpět do stavu vlastnímu tomuto prostředí přestávají být opět vidět! Pokud se tam ale neobjeví něco, co není plyn, ale je to daleko stabilnější a vydrží to tam neustále!!! (To je náš sáhodlouze diskutovaný případ).

154339

15.02.2008 16:31

Ještě jednou chematrails

RE: Jde o hodně

Spytihněv 83.?.?.?

Zde Vaše tvrzení kulhá!

Pokud je vzduch nasycen vlhkostí, pára je vidět daleko méně (kouří se vám snad v létě od huby?). Pokud je nízká relativní vlhkost (jako v zimě) tak je pára viditelná do té doby, než molekuly páry vymrznou. Stejně jako ve výšce, ve které se tak ráda pohybují ta proudová letadla. Onen Vámi zmiňovaný ohřev by v létě před bouřkou způsobil (podle Vaší logiky) za letadlem v nízkých polohách neproniknutelný oblak páry. A proč myslíte, že tomu tak není? Právě přesně z těch důvodů, jako že v zimě se kouří od huby a v letě ne.
V zimě totiž jsou na zemi (za mrazů) podobné podmínky, jako celý rok tam nahoře.

Já Vás samozřejmě nepodezřívám ze spiklenectví s tvůrci chemtrails, ale spíš si myslím, že nevíte o čem tu někteří mluví. To co Vy tu popisujete, je samozřejmě běžný klasický jev, všeobecně známý od 40tých let. Avšak já se Vás snažím upozornit na novou skutečnost, vyplývající jak z mé zkušenosti, tak i z poznatků jiných lidí. Proto prosím si udělejte chvilku času v budoucnu, vyjeďte do míst s lepší viditelností a udělejte si vlastní pozorování. Po nějaké době (jsem o tom přesvědčen) dojdete k závěru, že něco nehraje. Ty klasické stopy (mizící) jsou tam samozřejmě stále (každý den), ale zjevují se i nové (sem tam, někdy i masivně) co prostě nikdy nezmizí!!! Jen se pomalu rozpliznou a celé dlouhé hodiny se vznáší v prostoru. Jako prach.

Jinak mám samozřejmě spoustu fotografií, ale je to jedno, na webu jich stejných nacházím tuny.

154365

19.02.2008 11:22

Ještě jednou chematrails

RE: Život

83.?.?.?

Naše bytí, nemusí být jediné bytí. Mimo naše bytí je síla, která nám ho umožňuje. Nemůžeme poznat co je za hranicí našeho bytí, to bychom již tady nebyly. Tudíž poznání našeho bytí je omezeno právě podstatou našeho bytí. Tato síla zákonitě musí být za hranicí možností našeho poznání. Je to pravděpodobně to, co si mnoho lidí uvědomuje a cítí a bývá nazýváno bohem.

Nerad to vyslovuji, neboť výklad slova bůh je přinejmenším na pováženou.

Představa „velkého stavitele“ je taktéž zavádějící, neboť síla bytí umožňuje následný růst, který nemůže být předem daný. Tím by růst postrádal jakýkoliv smysl. Růst je období, které je sledováno dalším a dalším a tak vzniká cesta. Je však určená něčí vůlí? Nebo je důsledkem této síly (vůle)? SLOVO chápu jako pevný bod. Pokud nebude pevné místo, není ani cesta. Zdá se to být účelové, ale je to tak. Bez účelově stavěných pevných bodů se nepohneme, a ani nedorozumíme. Je to podstata. Pevné body může stavět každý, a každý je může přijímat. To ani neodporuje tomu, že jsou pevné body, které musíme přijmout, neboť jsou podstatou našeho bytí. Z tohoto pohledu je bůh v každém z nás a každý z nás je zároveň bohem!

Kacířské, že...

154713

19.02.2008 12:16

Ještě jednou chematrails

RE: Život

83.?.?.?

Přesně [pláč]

154717

19.02.2008 16:08

Rusko nevylučuje preventivní jaderný útok

RE: Inspirace...

83.?.?.?

Nechci Zvědavce zatěžovat příliš „zasvěcenou“ diskuzí, líbí se mi čtení Vašich příspěvků. Jen bych si ještě dovolil doplnit, nebo možná nadhodit k zapřemýšlení.

Ta podivná role Stalina je daná skutečně jeho původem (spíše nepůvodem) oproti zbytku vládychtivců v Rusku, jež byla víceméně chazarsky homogenní. Šli po něm od samého počátku, jenže protřelý bandita se jen tak nedal. (lidově řečeno - tuhý jak psí játra).

Proč tolik ten původ?

Mnoho nám napoví velice stará historie (ta skutečná). Paradoxně obrovskou úlohu sehrál i našinec. Když král všeho západního slovanstva Rostislav pozval na Moravu věrozvěsty, pročpak to asi dělal? No musel se bránit velice špinavé hře tehdejších římských globalizátorů, kteří trvale popírali právoplatnost všeho slovanstva, a tak ustanovil právo-slaví. A protože byl vyspělý, mocný a silný, rozdělil tak svět na východ a západ. (Hranice již tehdy šla baj-voko Rostock - Trieste). Skrytá či otevřená válka mezi „východem a západem“ tak trvá stále.

Ale proč? O co jde? Jde o základní poznání, v čem je lidská prosperita. Je to jasně popsáno hned v začátku Starého zákona. Kain a Ábel. Nejde o nahodilou smyšlenku a nějakou historku. Je v tom symbolika střetu dvou kultur. Kain – zemědělec, Ábel – pastevec. Víte tedy koho měl bůh rád? Hm, pročpak byl asi ten Kain tolik v „neoblibě“ u pána boha. To ví ten kdo to psal, a proč to psal je na snadě.. A samozřejmě staří Slované, byli velice prosperující, početné a starobylé (všimněte si prosím vyspělosti jazyka) etnikum, osidlující obrovskou část Evropy. A byli samo sebou trnem v oku všem imperátorům, papežům a chtivým světovládcům. Pročpak asi Chazaři tak lpěli na judaismu, když Vladimír přijal právo(slaví) někoho jiného? Je to o tom, kdo má jaký původ, a jak se nadále hodlá živit. Vladimír (Putin to zatím nebyl) Chazarům zatnul tipec, ale ti se práce štítili, a tak se rozlezli kam se dalo. Tím započala nesmiřitelná válka mezi Chazary a Slovany. A jaký myslíte, že má původ pan rudoštít? Stalin se jen dostal díky svému pravoslavnému (i když gruzínskému) původu na tu druhou stranu odboje. Není to sice jen ideologie, ale jsou tam jisté indicie.

Ještě jednou, je to jen námět k přemýšlení.

Spytihněv (hanywwway@volny.cz)
[smích]

154733

20.02.2008 10:51

Ještě jednou chematrails

RE: chemtrails

83.?.?.?

Musím to jednoznačně potvrdit.

Síla se projevuje mnoha způsoby. Cesta rovnováhy a souladu je z pohledu bytí klíčová. [smích]

154800

20.02.2008 15:10

Ještě jednou chematrails

RE: Život

83.?.?.?

Nezlobte se, ale k čemu Vám budou číselné řady, když nebudete vědět, pro co je použít? K čemu Vám budou fyzikální zákony, když ani nebudete vědět pro jaký účel byly sepsány?

Bez pohledu na svět, nebudete ani moci takový zákon zformulovat. Každý, i matematický projekt, je Vaším projektem právě proto, že máte prvotní představu co chcete, a proč to chcete stvořit. Mám pocit, že bez této vize, zůstanete jen vrtalem, šťouralem, nebo služebníčkem.

Ale možná se pletu, a filosofie je skutečně přežitá, co myslíte…

Spytihněv

154815

26.02.2008 10:55

Když Kosovo, proč ne Palestina?

RE: má to i pozitiva

Spytihněv 83.?.?.?

Jen a jen obrovský souhlas.

Avšak přes toto se dostat bude… Křesťanství je stále (mylně) chápáno jako alternativa k současné globálně-konzumní mizérii. Bývalý globalizátor (Řím) psal dějiny. A psal je tak, aby vznikla pochybná tradice. Pravoslaví vzniklo jako slovanská sebeobrana. Nicméně to dopadlo jak to dopadlo.

Ale pochopit, že za křesťanským ideálem je skrytá snaha zotročit člověka přes jeho víru nebude jistě snadné. Zde mniši odvedli vydatný kus práce. Jen pro připomenutí, kdo chce dobu temna. Katolizace byla vedena hlavně proti Slovanům. V 17 st. měla na svědomí téměř úplné vyhubení populace v zemích českých….

155158

26.02.2008 12:26

Když Kosovo, proč ne Palestina?

RE: nesmyslný nacionalismus

Spytihněv 83.?.?.?

Já Vám naprosto rozumím.

To co vy chcete, je hledání toho, co nás jako lidi spojuje. Ale zároveň je nutné přijmout i kulturní odlišnosti. Smířit se s nimi.

Jinak nám hrozí, že nebudeme děti svých rodičů, ale adoptuje nás jakási anonymní strana a vláda, nebo občanský paskvil, zvaný stát. Nevšiml jste si, jak se ztrátou kulturní identity ztrácíte svá práva, svou moc, své síly a své šance ve prospěch jakéhosi anonyma? Jste ochoten pro něj zemřít až Vás jednou pošle do války za „vyšší cíle“?

155161

26.02.2008 13:53

Když Kosovo, proč ne Palestina?

RE: má to i pozitiva

Spytihněv 83.?.?.?

Jinak česky řečeno, mise na Moravu měla zacpat hubu římským jedoplivačům, že tu žijí primitivní barbaři bez nároku na sebeurčení. Šlo vlastně o právní kličku ve vysoké politice té doby. Neustálé podrývání moci slovanských dynastií si vyžádalo tento krok.

Mimochodem poskoci Říma pod vedením Karla Velikého (i jeho předchůdců a následovníků) prostě na to vojensky neměli, a tak nastoupila ideologická diverze, proti níž se šlo bránit již daleko hůře.

Následky neseme doposud.

155165

26.02.2008 15:53

Když Kosovo, proč ne Palestina?

RE: má to i pozitiva

Spytihněv 83.?.?.?

Tušil jsem to, no když už jsem se do toho pustil... [smích]

Asi se nemá cenu přít jak a co vzniklo. Určitě máte v mnohém pravdu. Podstatnější pro nás asi ale bude, jak se to šířilo, a hlavně proč.

Samozřejmě, že ne Poláci a další. Stejně jako ne Češi a další. Prostě se jednalo o alternativu Rostislava (stejně jako jeho ruského kolegy) ke stávajícímu ohrožení. Byla to skutečně reakce na politickou realitu a státoprávní uspořádání té doby. Kdyby byl byzantský císař uznáván jako právoplatný vládce v zemi vůdů [mrknutí jedním okem], jistě by se to Rostislavovi v tu chvíli hodilo také. Jinak katolický tlak proti nedovolil, aby se na mnoha místech tato odnož přirozeně uchytila. Mimochodem i přes značný tlak, se západní slované bránili té katolické verzi jak jen bylo možné. Polabští slované za to zaplatili svou existencí. Dnes jsou z nich "východoněmečtí katolíci"


(Rostislavova potřeba centra vzdělanců nevyššího kalibru schopných oponovat římské hře, byla také nutností)

155169

27.02.2008 09:34

Když Kosovo, proč ne Palestina?

RE: Chtel bych se mylit, ale mam obavy, ze

Spytihněv 83.?.?.?

Na první pohled to tak vypadá, ale pod povrchem je to jinak. Myslím že to MedaBeda postihl, je to i dobře popsáno ve výše uvedených článcích (155164).

Proto Srbsko, proto radar, atd. atd. Islámský svět zatím nemá to, co by skutečně potřeboval jako protiváha. To je jinde. S tím souvisí i trvalá snaha nedovolit politicky sjednotit východ. Ani za komárů to nešlo, bolševik ve skutečnosti pracoval na obě strany, aby se tak nestalo (i když to tak nevypadá), ale je to tak. Kdo z Čechů, Poláků atd. má rád Rusy? No. Přitom je třeba mít na paměti, že bolševik není a nebyl to samé co Rus. Naopak. Zažili si s ním svoje...

Umím celkem obstojně i rusky, a když jsem se s Rusy setkal, celkem nechápali ten náš odstup. Byli většinou velice vstřícní. No a se svou minulostí se také musí smířit. Jako my. V této souvislosti mě napdá, jak nehezká je naše současná role na světové scéně. Ty včerejší Topolánkovy bláboly... [oči v sloup]

155233

27.02.2008 09:39

Nastane nové kolo balkanizace?

RE: Já vidím jiný důvod !

Spytihněv 83.?.?.?

Pokud budete chtít přežít s US, musíte přijmout filosofii, že bez otrockých států to nepůjde. Nemají totiž co nabídnout. Teď už jde jen o to, jak dlouho to těm otrockým přisluhovačům vydrží. A sám si nejsem jist, jak dlouho to vydrží samotným Američanům. Jsou totiž v podobné roli, do jaké chtějí dostat ty ostatní.

Myslím, že pokud zůstane v Rusku u moci Rus, (tak tomu nebylo) věci se mohou vyvýjet jinak, než tomu bývalo. Rusové totiž narozdíl od západu chápou, že se prostě pracovat musí. Bez toho to tak nějak nepůjde.

155237

27.02.2008 10:13

Nastane nové kolo balkanizace?

RE: Já vidím jiný důvod !

Spytihněv 83.?.?.?

Děkuji za pochvalu.

Celá situace je krásně popsána v článku „Matrix“. Potlačit přirozený stav věcí, je to oč běží. Televize, tisk, škola (klíčová) je vše určeno k vystavění systému. Ten potlačuje přirozený stav věcí. Vše vypadá navenek jak má být, ale přitom to vlastně všude skřípe. A proč?

Je to nesmírně jednoduché, o to hůře polapitelné. Jedni vědí, že za hodnotami je tvořivý duch, úsilí, atd. Toto udržet, vyžaduje ducha hospodáře. Druzí to nevědí a nechtějí vědět. Je pro ně jednoduší zabírat, plenit a odsávat. Mají duch parazita. A tak staví těm prvním MATRIX.

Cesta ven nebude snadná…

155242

27.02.2008 12:48

Nastane nové kolo balkanizace?

RE: Já vidím jiný důvod !

Spytihněv 83.?.?.?

Každý jsme svým způsobem obětí..

Peníze a postavení Vám bohužel dají ještě více nejistoty (za současného stavu). Začnete mít pocit, že máte co ztratit. Jistotu nabydete asi jinak. Je to o vnitřních hodnotách. Nenechat se vtáhnout do špinavé hry atd. Vnitřně jistý člověk najde snáze i opravdové přátele. Může jich být méně, ale o to budou ryzejší. Právě tento systém Vás nutí hnát se za tím, co skutečně hodnotou není. Samozřejmě, že přežít nějak musíme, ale i přesto si udržet nadhled a odstup od systému je důležité.

Většina „celebrit“ s postavením a penězi jsou duševní trosky, přežívající na drogách a alkoholu, ve vleku manažerů, právníků, producentů. Nemají úniku. Jak se cuknou, tak se jim sáhne na jistoty. Jsou i výjimky, ale ty jen potvrzují pravidlo. Pozor na to divadlo, co nám systém předvádí. Je to jako s tou žárovkou, co po ní ten pejsek slintal…

155246

27.02.2008 16:52

Zpověď dozorce z vězeňského tábora X

RE: Kecy

Spytihněv 83.?.?.?

Viděl jste už celý region, kde nezavadíte o práci? Jo pane, řeknete ne, nesouhlasím, budete vyhozen, řeknete ne, nezaplatím, budete zexekuován, řeknete nedám, budete uvězněn, řeknete nepůjdu, budete zbit, budete se bránit, zbijou Vás víc, budete se válet spoutaný a institucionalizovaný, co ta Vaše volba, kam se poděla?

155261

27.02.2008 16:53

Zpověď dozorce z vězeňského tábora X

RE: jen žádné slzy nad islamisty

Spytihněv 83.?.?.?

Prokryndapána [překvapení]

(Jen aby Vás neoznačil někdo omylem za mohamedána, neměl by jste nárok ani na soud, šup rovnou do sr...)

155264

27.02.2008 17:10

Nastane nové kolo balkanizace?

RE: Bojím se hlavně, že s USA přežít nelze (alespoň pro nás a patrně většinu Evropy)

Spytihněv 83.?.?.?

Nedovedu si vůbec ani představit, jak by se takový konflikt mohl vyvíjet. Myslím že ten radar je gesto, ona je vůbec otázka, jestli jde o radar, nebo jen o to počůrat si patník uprostřed Evropy, obojí je stejně provokace. Chápu, Rusa, že si to nemůže nechat líbit. Méně už chápu naše politiky, buď se dokonale přetvařují a hrají všem skrytou hru, nebo je to zaprodaná pakáž.

Dnes už je úplně jasné, že to Rus nevzdá (proč taky), naopak se zdá, že trumfy jsou u něj. Teď jsou prostě na řadě provokace. Také myslím, že Americe teče ekonomicky dost do bot, a zoufale se hledají záplaty. Myslím, že k ničemu nedojde, co by se mohlo podobat klasickému válečnému konfliktu. Spíš půjde o nekonečnou diverzi všeho druhu. Rozložit, rozrušit, provokovat, prostě škodit, jak jen to půjde. Podle toho co se děje si myslím, že je Rus má pěkně přečtené a už si jede svou cestu. Proboha za dané situace by jen šílenec zkusil jít z Ruskem a Čínou do války. Nehledě na to, že velká část muslimů a konec konců i Indie je Rusku nakloněna. To by fakt bylo šílenství. Jedině, že by za vším byl úmysl, zničit Ameriku. [překvapení] [zmaten]

155268

28.02.2008 08:40

Matrix

RE: A zase nic !

Spytihněv 83.?.?.?

Pane Vojto,

Nějak jsem to tušil, s tím věkem. Ale nevím jestli to nebývá jen trošku výmluva unaveného člověka, který už nechce s věcmi pohnout. S tou rakovinou jste to totiž (ač asi neúmyslně), trefil docela dobře. Jestliže nám taťkové předávají společnost nemocnou, tak asi není něco v pořádku, nemyslíte? Věci skřípou, samozřejmě i vztahy generací nejsou výjimkou.

Přírodní národy neznají co je to rakovina, až do momentu zcivilizování. Stejně tak zvířata. Nejsou v přírodě žádná, která by touto nemocí onemocněla. Ještě nebyl nalezen vlk s rakovinou. Ale pes? Téměř každý se jí dočká. Jak může „věda“, před tímto zavírat už léta oči. Leda, že by to nechtěla vědět. A proč? Protože nemocná populace je v jejím zájmu. A proč? Je to kšeft. Je to pro Vás dobře? Asi není. Platíte obrovské částky na nesmyslné „léčby“, kdy se na nemocných provádí ozařovací pokusy, jsou otravováni chemickými přípravky a ani nemůžou umřít doma, když je dílo zkázy dokonáno. Jak je toto možné? Jo pane Vojto, na to potřebujete právě ten systém…

155318

28.02.2008 15:14

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: najviac

Spytihněv 83.?.?.?

Jenom na okraj...

Pro mnohé (bylo to i pro mě) by asi bylo překvapivé , jak je česká populace geneticky jednotná, oproti jiným národům v Evropě. Nevím jak jsou informace poplatné ještě dnes, ale kydsi se zjistilo, že máme jeden z největších podílů něco jako protoevropského genu, (asi hned po Dánech), a snad největší podíl mladšího, něco jako evropského genu (někdy z období lovců mamutů).

Naopak asi některé sklame, že máme jeden z nejnižších podílů toho genu, co by se dal nazvat „židovský“ či jinak semitský. Téměř se nevyskytuje v porovnání třeba s jihem Evropy.

Zajímavé že, ale říkám, už je to nějaký ten pátek, co jsem četl výsledky toho výzkumu.

155340

28.02.2008 16:07

Matrix

RE: A zase nic !

Spytihněv 83.?.?.?

Já vím, že to asi bude znít kacířsky, ale věda, tak jak jí povětšinou známe, je spíše pavědou, případně je silně zneužívána.

Vím, že toto tvrzení je hodně troufalé, ale vedl jsem již pár diskuzí s lidmi, kteří se na vědeckém výzkumu podílí, nebo podíleli. Mnoho jich má samozřejmě tentýž pocit co mnoho čtenářů Zvědavce. Totiž, že je s nimi obecně manipulováno. Jak? Snadno. Penězi, zvýhodňováním, nebo zastrašováním, neprůhledné nadace, instituty, centra apod. Ale ono živobytí, je nakonec ten instinkt, který vítězí. Jsou ale i výjimky. To, že to nemají jednoduché je asi jasné…

Historie nás ale může také poučit. Ostatně né vždy, co se jeví jako vrcholně vědecké a špičkové, tak vypadá i v budoucnu. Dokonce celá odvětví se časem ukazují jako slepá cesta. Včerejší Topolánkovy výroky o tom, jak vojenský výzkum je pro vědecký výzkum nejdůležitější, je smutným dokladem toho, co jsem uvedl. Dovedeme si asi představit (či ani nedovedeme) co to tam vlastně koumají…

155344

29.02.2008 09:22

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: Paní Jarmilo, když tak čtu ty vaše příspěvky,

Spytihněv 83.?.?.?

„Konspirace“.

Já mám raději slovo „spiknutí“. Je krásně obsažné. Dva nebo více se scházejí, aby kuli pikle! Jinak řečeno, mají tajné úmysly a co je šeptem, to je čertem. Tajnůstkářství tedy vyplývá z nečestných úmyslů.
Tak nevím, jsou tací lidé, nebo ne? Jen ne žádnou naivitu, prosím!

155415

29.02.2008 09:34

Nové zbraně pro Velkého bratra

Jen drobné zobnutí...

Spytihněv 83.?.?.?

Až nás něco „zobne“, tak šup, šup, rychle k veterináři. S čipy již mají zkušenosti. Pak bych ho ale nezahazoval. Může se hodit nějakému kutilovi.

Co ale dělat s mobily? Máme je na sobě přišpendlené celý den, spousta údajů pěkně pohromadě, včetně fotografií, adres a milostných psaníček. Málokdo si asi uvědomí, že všechno co jde vzduchem, může být setříděno, uloženo a někdy použito. Má někdo potuchu o kompletní struktuře rozhodujících vlastníků v telekomunikacích? Skoro bych se vsadil, že všechny cesty se budou sbíhat někde v „centru“.

(Teda, když to po sobě čtu, tak ani nevím, jestli se smát, brečet, kašlat na to, zahrabat se, začlenit se, věnovat se ručním pracím, nebo se vybíjet na manželce, vstoupit do strany, nebo brát drogy.) [mrknutí jedním okem]

155420

29.02.2008 10:59

Reprezentanti „nového“ politického stylu

RE: Vydírání

Spytihněv 83.?.?.?

Někde pod jiným článkem je diskutovaná možnost volby. Někteří tvrdí, že je vždy. Jiní si myslí, že můžou nastat i situace bezvýchodné.

Jinak řečeno, o možnost skutečné volby musíme bojovat. Vždy se najde někdo, kdo Vás bude chtít omezit přímo, nebo nepřímo – čili oblbnout.

Pokud máte pocit, že je skutečně z čeho vybírat, pak se s tím dá těžko něco dělat. Můj názor je ale ten, že červení, zelení, modří, fialoví a kdoví jací, jsou vtaženi do hry, která nám na výběr moc nedává. A volby tuto iluzi výběru pouze jen prohlubují.

Pokud bude celý systém tažen penězi, pak ho táhne ten, od koho ty peníze pochází. Můžu Vás ale ubezpečit, že ode mě to není…

(Od konce let osmdesátých jsem volil jen jednou, a dnes si myslím, že to byla chyba.)

155424

03.03.2008 16:59

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: najviac

Spytihněv 83.?.?.?

Chtěl jsem se mystickému pohledu trošku vyhnout, ale jistě máte pravdu. Nehledě na to, že středověk stále na mystice stavěl. Karel IV. byl mystikou posedlý . Ale nejen katolickou. Byl vášnivým Slovanem, snažil se obnovit pravoslavný kult, a dokonce se nevyhýbal ani kultům předkřesťanským. Jen pro zajímavost. Nutil všechno říšské úřednictvo mluvit česky, nehledě na národnost. Dovedete si asi představit, jak se na to vesměs němečtí ouřadové tvářili. Ale co mohli dělat, Praha byl nový Jeruzalém a koho chleba jíš… [mrknutí jedním okem]

155620

04.03.2008 09:41

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: PS

Spytihněv 83.?.?.?

Je-li dnešní „světové spiknutí“ chápáno jako tajná světovláda těch, kteří stojí za „světovou měnou“, pak se musím k tomuto přiklonit. Již z mnoha Vašich předchozích příspěvků je to zřejmé a není důvod si myslit, že by to tak nemohlo být.
Zařadit tzv. sionismus bude asi potíž. Já se spíš přikláním k názoru, že je obdobou již jiných známých ismistických kampaní. Židé jsou opět jeho konečnou plánovanou obětí (včetně dalších). Je to jen nová podoba již osvědčené staré hry. Těch „revolucí“ nebo spíš převratů bylo více, ale byly i předtím. Pejzatí taviči kovů mají dlouholetou „tradici“. Podezření mám i na vrahy Gaia Julia, neboť si dovolil razit státní měnu a švindlířům tak zastavil přítok do korýtka. Ve skutečnosti historie tohoto spiknutí je tak dlouhá, kam sahá první zásadní střed kultur. A to kultury těch co tvoří, a těch co sají.

Internet jistě pomůže rozklíčovat spoustu podivností, je úžasné jakou rychlostí se dají získávat vědomosti či tříbit názory. Ale má význam jen pro ty, co chtějí vědět a hledají. A tady jsem trošku skeptik…
Mě to někdy připadá, že vládnou vymyté hlavy ochotným vymytým hlavám a všichni společně vesele i nevesele vymývají vše na potkání a řady vymytých hlav úspěšně rostou (do toho bych zahrnul předmývání, bio program, sušení a hlavně - následné zasvinění vymytého prostoru). Rád bych se ale pletl.

155664

05.03.2008 09:46

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: najviac

Spytihněv 83.?.?.?

> ??? Jakými heretiky? Myslím, že hlavní období přeplněných věznic a inkvisičního řádění je až 16. stol....

To je právě to, o čem úřední dějepis rád „mlčí“. Skutečně by to chtělo větší prostor. Myslím, že i to je jádro naší diskuze.
Skutečný stav v zemích českých byl asi jiný, než nastiňuje dějepis. Panstvo bylo v mnoha případech velice benevolentní co se týče smýšlení poddaných (i sami k sobě), a tak se stalo, že vytlačované myšlenkové proudy z celé Evropy se uchylovaly do českého prostředí. Inkvizice vznikla poměrně nedávno právě za účelem zastavit „herezi“. A tlak na českého panovníka a pány na zavedení inkvizice je zdokumentován (už za Jana L.). Nešlo o „čarodějnice“, ale mimo jiné hlavně o katary (kacíře). A jádro problému je právě v nezávislosti na církvi. Proč v Čechách? „Latinu“ si tu nikdy nikdo moc nezamiloval. Prostě byla cizí. Na čem tedy lidé lpěly? Právě na své staré tradici a ČEMKOLI, co se dalo do toho schovat. Pravoslaví bylo patrně chápáno úplně jinak než dnes. To samé „heretici“ všeho druhu, kdy jejich pojetí bylo také daleko blíže ke staré tradici. Klíčem byla ale nezávislost. K tomu Karel a pravoslaví. Nemohu se zbavit dojmu, že prostě jen tak oddělit latinu od latinského ritu, a nahradit jí slovanskou „verzí“ není dost dobře možné bez následků. Jestli je něco „úředně“ označeno za katolické, nemusí to být skutečně takové…

155763

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

31

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 69 čtenářů částkou 10 942 korun, což je 31 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 0

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
21,00 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,57 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,36 Kč
100 japonských jenů
19,07 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,09 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 018,97 Kč
1 unce stříbra
581,85 Kč
Bitcoin
841 646,37 Kč

Poslední aktualizace: 16.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?