Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 452 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Karel z Čech.

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.02.2006 11:25

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

Dnešní kapitalismus je přirozený asi jako rakovina.

Karel z Čech 88.?.?.?

Příhodný článek k tomuto tématu v Britských listech
http://www.blisty.cz/2006/2/15/art27062.html
Zvláště výmluvný je tam připojený obrázek.

Těch pár tisíc let trvala příprava na toto období. Již jsme tam a tak to půjde hopem. V dnešním světě se soustřeďuje krize ekonomická (nemám na mysli hospodářskou krizi z nadvýroby, ale především finanční z nadbytku ničím nepodložených dolarů a zároveň krizi z nedostatku energetických zdrojů), s krizí ekologickou, populační a klimatickou.
Krize možná není to nejvhodnější označení. Ale označení rakovina je příhodné. Rakovina v pokročilém stádiu, která již zachvátila všechny oblasti života, včetně života společenského, kulturního i politického. V politice (v politice globální) je to nejzřetelnější. Naděje, že po pádu bušistánu, až světu bude vládnout Čína, bude líp, je bláhová. Může být naopak jako v každém převratném období ještě hůř.

93610

16.02.2006 12:11

Smrteľné zovretie

RE: Autor je totalny ignorant

Karel z Čech 88.?.?.?

>Každopádně, pokud to zjednodušíme, tak - vlády dluží,
>občané dluží a ty peníze točí ekonomikou. Kdyby
>nedlužili, už by dávno byla recese. Jenže ani zadlužovat se
>nedá do nekonečna. Nebo snad někdo z ekonomů myslí, že ano?

Vlády dluží, podniky dluží, občané dluží - všichni dluží bankám a tak banky rozhodují, zda další peníze půjčí či nikoliv. Státy a národy jsou fakticky vlastněny bankami. Metoda, jak toho bylo dosaženo, je jednoduchá. V dřívějším článku zmíněnými 5% navíc. Prostě
Dnešní kapitalismus je přirozený asi jako rakovina
http://www.blisty.cz/2006/2/15/art27062.html
Rakovina se nedá vyléčit tím, že se bude postupně vylepšovat. Nemocnému může pomoci pouze radikální odstranění ložiska rakoviny. Bohužel dnes jsou již i zcela zřetelné metastázy. Naděje pacienta -lidstva na přežití je dnes stejná, jako u pacienta - člověka s metastázovanou rakovinou. Nostradamus to dobře předpověděl.

93616

16.02.2006 12:14

Smrteľné zovretie

Něco pro odlehčení

Karel z Čech 88.?.?.?

Co je to politika

Přijde za otcem pětiletý synáček a ptá se, co je to politika.
"Jak bych ti to vysvětlil, "přemýšlí otec." Podívej se, to je jako u nás doma:
Já jsem kapitalismus. Já vydělávám peníze a nosím je domů.

Maminka, to je socialistická vláda. Ta mi peníze vezme, něco si nechá a zbytek přerozdělí podle svého uvážení.

Naše služebná, to je dělnická třída. Ta pracuje a my jí za to platíme.

Dědeček, to jsou odbory, ten dává pozor, aby dělnická třída nebyla vykořisťovaná.

Ty sám jsi lid. Pro tebe to všechno všichni děláme.

A tvůj malý roční bratříček, tak to je naše společná budoucnost.
Rozumíš tomu?
Chlapeček se dlouze zamyslí a pak řekne: "Zatím ještě nevím, nechám si to projít přes noc hlavou."

V noci se probudí zápachem, protože jeho malý bratříček se pokakal. Zajde tedy do pokoje rodičů. Tam spí jenom maminka a nejde probudit.
Chlapec jde tedy do pokoje služky. A tam vidí tatínka, jak si se služebnou právě hezky užívá. Ani jeden si malé postavičky nevšimne.

Chlapeček se smutně otočí a za rohem uvidí dědečka, jak se zájmem pozoruje oknem tatínka se služebnou. Ani dědeček si ho nevšimne.
Chlapeček se rozpláče a jde si lehnout.

Ráno se ho tatínek ptá: "Tak už víš, co je to ta politika?" A chlapec smutně odpoví: "Už to vím, ale je to trochu jinak, než jsi říkal včera."
"A jak, prosím tě?"

"No, kapitalismus zneužívá dělnickou třídu. Odbory tomu nečinně přihlížejí, zatímco socialistická vláda tvrdě spí. Lid je všemi ignorován. A naše společná budoucnost leží ve sračkách."

93617

16.02.2006 12:51

„Naše“ takypolicie

RE: Kdo má být zločinec?

Karel z Čech 88.?.?.?

>Mnoho policistů je připravováno pro udržování veřejného
>pořádku, jejich cvičení v plné výzbroji bylo uskutečněno
>např. na Czechteku.

Někde policie přece musí svojí ráznost a důraznost veřejnosti ukázat.

http://blog.macich.net/data/2/politika_001.gif

93619

21.02.2006 14:57

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: ZELENI=US-DEU

Karel z Čech 88.?.?.?

Ale kdepak. Zelení nerovná se US-DEU. Spíš zelení se blíží k Dientsbierovu Občanskému hnutí. Tedy méně kariéristů a více intelektuálů. Bursíka znám jako slušného člověka a proto zelené budu volit. Náš parlament potřebuje nutně trochu čerstvého povětří. Jediné, co mi na zelených vadí, je jejich záporný postoj k jaderné energetice. To se však s ohledem na nastávající energetickou krizi jistě podá. Nesrovnatelně lepší je atom než síra a popílek z hnědého uhlí ve zdevastované krajině.

94280

21.02.2006 14:59

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: Proč na tyto stránky lezou levičáci?

Karel z Čech 88.?.?.?

Omyl 68. profesore. Pravičáci ani levičáci zde nijak zvláště napadáni nejsou. Směšní jsou zde jen bušichvosti s FOX News namísto mozku.

94281

22.02.2006 15:05

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: ZELENI=US-DEU

Karel z Čech 88.?.?.?

Zda Jiří Dienstbier dělal komunistického zpravodaje rozhlasu USA skutečně nevím. Vím jen, že v r. 1968 byl zahraničním dopisovatelem časopisu Reportér - psal z USA. Potom dělal 20 let kariéru po pražských kotelnách. Tehdy skutečně měl dost času, aby při tom dělal zpravodaje pro americký rozhlas. Po r. 1989 skutečně jako kamarád Havla krátkou chvíli dělal ministra, než šel snad za OSN nebo NATO dělat nějakého komisaře či pozorovatele do bývalé Jugoslávie. V době, kdy Havel propagoval americké bombardování Srbska Dientsbier veřejně v televizi se stavěl proti tomuto bombardování. Od té doby již v ČR na něj politické funkce nevybyly.

Jinak z původního Občanského fóra se kariéristé odloučili do ODS a z ODS jich po Sarajenském atentátu na Klause přešla část do US. Zbylá část OF se stala Občanským hnutím (postupně přejmenovávaným na politické strany) a do politiky od té doby výrazněji nezasahuje.

94437

23.02.2006 21:19

Irvingovo vítězství

RE: Každý má právo na svůj názor ale ne každý názor má právo být věřejně hlásán.

Karel z Čech 88.?.?.?

>Souhlas,konečně rozumný názor po těch blábolech tady.
No člověče, opatrně, opatrně.
>Třetí říše dostala na prdel.To je nezvratitelný fakt.
Raději o tom moc nemluvte. Co kdyby napadlo některého blouznivce zeptat se od koho dostali fašisti na prdel. Copak můžete s klidným svědomím říci, že od komunistů? Že Rudá armáda hnala Němce od Moskvy až do Raichstágu? No vidíte. To se dnes říkat nehodí. To je ještě o stupeň horší odpověď než tvrzení, že fašisti učili židy namísto šmelení pracovat.
>A to že si pár magorů stýská,léčí komplexy a kartáčuje ve
>skříni uniformu SS po dědečkovi,na tom nic nezmění.
No vidíte, tady jste přišel na to správné tvrzení. Irvingův dědeček byl u SS. S tím můžete udělat díru do světa. To vám s radostí otisknou všechny žido i položidovské noviny. A samozřejmě, že i noviny německé. Tedy u nás všechny noviny. A pak, že není svoboda slova. Lhát člověk může, až se mu od huby bude prášit a ještě za to dostane dobře zaplaceno. To, jako kdybyste chtěl tvrdit, že naše socanská vláda je dobrá vláda a že prospívá národu. Za takové tvrzení by z vás hned udělali aspoň ministra. No a vidíte ty nevděčníky. Mají svobodu to říkat a neváží si toho, nikdo tu svobodu nechce využít. Proto je nezbytné trochu jim zatnout tipec. Nevážíš si svobody slova? - šup s tebou na převýchovu do basy!
Svoboda slova je dnes u nás bezbřehá. Každý má možnost zjistit, co je správné říkat a co se říkat nesmí a má naprostou svobodu podle toho se chovat. Svoboda, jak správně říkali marxisti, je poznaná nutnost. Kdo tu nutnost poznat nechce, nic než basu nezaslouží.

94602

23.02.2006 22:43

Irvingovo vítězství

RE: Hitlerova válka

Karel z Čech 88.?.?.?

Tak mě napadlo, aniž bych si dovolil cokoliv zpochybňovat, ale jen tak čistě technicky :
Když američani topili pod kotli ve vlacích mumiemi starých egypťanů, tak z toho jistě měli viditelný prospěch. O mrtvých židech se však nikdy nikde nemluví či nepíše, že by z jejich zplynování měli Němci jakýkoliv prospěch. Snad jen ta výroba mýdla přinášela nějaký užitek. Fakticky na pálení mrtvol vynakládali údajně nedostatkovou naftu a v pecích asi vlaky uhlí. Tím fakticky poškozovali své válečné hospodářství státu. Za takové situace by snad židé měli platit restituce němcům a ne naopak.

Dalším, čistě teoretickým problémem je, zda jsme pro kolektivní odpovědnost či nikoliv. Teoretický příklad - abych se nikoho nedotknul : Čečenec zabije Rusa a Rusko vyhlásí Čečensku válku - zabíjeli Čečenci (anebo naopak). Zdá se, že v některých případech tato zásada kolektivní odpovědnosti je mezinárodně uznávána. Hansův dědeček zabil Itcikova dědečka a tak Hans musí platit Itcikovi. Nebo arabský šejk zabil několik amíků v NY a tak byli za trest kolektivně vybombardováni Afgánci. V jiných případech se zdá, že tato zásada neplatí. Např. tvrdit, že cikáni kradou, je trestné. Všichni rozhodně nekradou. Krade jich nanejvýš 95 %. Tak nevím? Kolektivní odpovědnost ano či ne? Asi podle okolností, jak kdy, co se nám líp právě hodí.

94607

03.03.2006 13:36

Strana zelených – správná volba?

Spousta argumentů

Karel z Čech 88.?.?.?

proč nevolit Zelené. Hlavní argument však v článku řečen nebyl. Zelené nevolit proto, aby současné parlamentní politické strany nebyly ohroženy ve svých sinekurách.

Komu současný stav vyhovuje, bude jistě volit současné parlamentní strany. Kdo je pro změnu, má jedinou možnost. Volit stranu neparlamentní.

95698

03.03.2006 19:17

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Karel z Čech 88.?.?.?

>
>Je to tedy těžké přemýšlení. Jako změnu je vítám, jako
>skutečná parlamentní síla jsou vlastně nepřijatelní.
>Založme vlastní stranu ... [velký smích]

Vlastni stranu si raději nezaložíme, protože Češi jsou konzervativní a vypočítaví voliči. Novou stranu volit nebudou, dostala by jen pár hlasů příznivců. Tedy je to předem ztracená věc, což by bylo lze doložit na podobných snahách v nedávné minulosti. V uplynulých cca deseti letech uspělo pouze jediné nové politické uskupení a to Evropští demokraté ve volebním obvodu Prahy.

Se Sládkovcema když se to tak vezme kolem a kolem, tak byla v parlamentu aspoň sranda. Mylím tím skutečnou srandu, nejen pouhou legraci. Naši slavní státní představitelé z nich byli tak posraní, že na volbu prezidenta musel jít Sládek na jeden den do policejní vazby. I tak se prosazuje naše demokracie, že oponenty nechá preventivně zavřít. No konečně komunisté to tak dělali také, takže žádná překvapivá změna.

Se Zelenými to bude trochu podobné, ale ne až tak do krajností. Tedy televizní přenosy tak zábavné jako se Sládkovci nebudou. Že v parlamentu stejně jako Sládkovci nic neprosadí, nebude až takové neštěstí. Jejich klad by spočíval v tom, že jimi by byla znemožněna stojedničková koalice. A to je pozitivum které jistě stojí za tu obtíž jít k volbám.

Tedy bez nějakého ironizování, Zelení ve volbách oslabí ČSSD a mohou přitáhnout k volbám část lidí současnými politiky znechucených. Povolební koaliční potenciál mají pouze pro ČSSD. S hady-lidovci mají podstatně víc rozporů, než shody. S ODS mají také dost rozporů. Většinovou vládu by mohla vytvořit pouze ODS společně s ČSSD. Jinak to vždy bude vláda menšinová na rozdíl, od současnosti s méně jak 101 poslanci. Tedy nový parlament a nová vláda budou muset mnohem více pracovat na dosažení shody. A to by mohlo být přínosem pro všechny občany.

95736

03.03.2006 19:36

Strana zelených – správná volba?

RE: Shrnutí článku

Karel z Čech 88.?.?.?

>.. a Richardovi Královi, který píše někde z
>Evropy a není mu tím pádem nic do toho, se nelíbí její
>středový program.
Píše někde z Evropy, nejspíš z jejího středu, konkrétně asi z Prahy.

>Mě mírně
>vadí malá podpora jaderné energetiky, ke které se jasně
>nevyjadřuje jako o zdroji budoucnosti, plká něco o biomase a
>větrnících, plán prodat ČEZ na zaplacení zdravotnictví.
No která politická strana se vyjadřuje na podporu jaderné energetiky? Podle mě prakticky žádná, protože je to ožehavé téma. Vyjadřování je jen na jednotlivcích, kteří mluví za sebe, ne za nějakou stranu.

Jinak není nic divného, že neparlamentní strana nemá stabilní a názorově ujednocenou členskou základu. To ČSSD než vyhrála volby neměla také. V současné politické situaci nebude na Zelených, aby vytvářeli parlamentní většinu a vládu. Jejich úkol v parlamentu je jiný - rozvrátit ustálené politicko-kamarádské vztahy současných mafiopolitiků z povolání. Na tuto destrukční úlohu Zelení sílu mají.

95737

03.03.2006 19:53

Ďáblovy obrázky

RE: Tak už dost!!!

Karel z Čech 88.?.?.?

>Rozumím tomu dobře tak, že podle vás je správné, že stát
>Církev okradl (a můžete si dosadit jiný subjekt, aby se vám
>lépe o daném přemýšlelo v obecné rovině) a teď jí nechce
>vrátit ani část z toho, co jí právem náleží. [zmaten] Hmmm,
>taky názor. [oči v sloup]

Stát dal, stát vzal. Tedy o jakém okradení je řeč? Nebo je snad církev nějaký obchodní podnikatelský subjekt, který generuje zisky pro rozšiřování svého majetku?
Naprostou většinu svého nemovitého majetku získala církev formou darů od panovníků v době, kdy panovníci si ji vydržovali jako nástroj k udržení poslušnosti plebsu. Když pak panovníci byli osvícenější, tak jako Franc Josef II. církvi zase majetky brali. Smyslem existence církve nikdy nebylo nebo aspoň nemělo být provozování výroby a obchodu.

95740

03.03.2006 23:02

Strana zelených – správná volba?

RE: Význam 5% hranice

Karel z Čech 88.?.?.?

5% klausule je demokratické opatření, jak zabránit malým stranám dostat se do parlamentu. Pokusím se to vysvětlit názorně.

Pří 200 poslancích teoreticky při rovnoměrníém rozdělení hlasů voličů má šanci dostat se do parlamentu 200 politických stran. S 200 politickými stranami s různými programÿ se jen nesmírně obtížně bude tvořit většina schopná o čemkoliv rozhodnout.
V praxi pro jednoduchost předpokládejme, že kandiduje 40 politických stran. Při 5% klausuli a rovnoměrném rozdělení hlasů by se do parlamentu nedostala žádná strana. Maximálně by se však mohlo dostat 20 stran, kdyby každá z těch 20 stran obdržela 5% voličských hlasu a dalších 20 stran ani jediný hlas. To se však nikdy nestane, protože rozdělení hlasů není nikdy zcela rovnoměrné.
Při pouze mírně nerovnoměrném rozdělení hlasů mezi zmíněných 40 stran (2,5% voličských hlasů v průměru na 1 stranu) se do parlamentu dostane 10 stran, které dostaly v souhrnu 51% voličských hlasů. Tedy 49% účastnících se voličů o své hlasy přichází.
A protože rozdělení hlasů není ani přibližně rovnoměrné, ale značně nerovnoměrné, tak se 5% hranici daří překročit jen cca 4-6 stranám.
Protože však voličské hlasy se přepočítávají na kandidáty, tak při uvedeném teoretickém případu, kdy prošlé strany dostanou 51% platných hlasů, se do parlamentu dostanou na kandidátkách úspěšných stran lidé, kteří obdrželi fakticky méně hlasů, než kandidáti na kandidátkách stran neúspěšných. Prostě propadlé voličské hlasy se rozdělí mezi kandidáty úspěšných stran.

Prostě volební systém s 5% klausulí zajišťuje parlamentní straně podstatně větší politický vliv, než který by měla mít podle skutečného poměru počtu svých voličů.

95751

06.03.2006 16:10

OSN přijalo rezoluci zakazující revizionismus

RE: Hmm

Karel z Čech 88.?.?.?

Těch 20 milionů mrtvých Rusů jsou válečné ztráty v důsledku 2. sv. války dle oficiálních statistik.
Tak laskavě neodvádějte řeč od tématu.

Těch 6 milionů holokaustníků jsou také válečné ztráty během 2. sv. války. Těch 6 milionů mělo být udušeno plynem, spáleno v krematoriích a zároveň mělo i zemřít třeba při potlačování Waršavského povstání nebo brity potopeno cestou na lodi do Izraele.
Nevím sice, jak to bylo technicky prováděno, proč ty utopené museli vozit ještě do plynových komor v německých koncentrácích, ani nevím, zda je tam dováželi britové, kteří je utopili nebo zda Angličani po potopení lodi zavolali němce, aby si židy vylovili z moře a odvezli do plynu a na spálení. Nejsem revizionista a tak nezpochybňuji, že utopené ještě dusili plynem a pálili pomocí nedostatkového uhlí, když je mohli nechat bez dalších nákladů sežrat rybami. Ale beru jako nezpochybnitelný fakt, že mnozí mrtví židé zemřeli ve válce několikrát a další z těch zholokaustovaných po válce spokojeně žili třeba v USA.

96184

07.03.2006 20:18

Vietnamci v Čechách: Opravdu jen nešvar?

RE: Mimoradne hloupy clanek

Karel z Čech 88.?.?.?

>Jak je bohužel vidět, pan Král občas hází své perly
>sviním.

Takové skutečně vymakané argumenty nám pan Král předkládá a čtenáři nechtějí tomu rozumět.
Třeba jen ta újma státu na tom, že neplatí daně. Je to sice jen nepatrný zlomek toho, co nám na daních uniká daňovými prázdninami poskytovanými vládou bohatým americkým firmám, ale od bušistánců daně vybírat přece nemůžeme. To by bylo nefér.
A to nekvalitní prodávané zboží. Ta neviditelná ruka trhu lidem říká, že se vyplatí koupit třeba i několikrát ročně neznačkový asijský výrobek, než jednou kvalitní značkový západní, který vydrží zpravidla stejně dlouho. A kdo jiný by měl podporovat firmy, které vydělávají právě jen na značce výrobku, když ne obyčejný koncový spotřebitel. Na nikom jiném se slušně vydělat nedá. Tak lidé šetřete a kupujte předražené výrobky, ať nám značkové firmy nemusí vyrábět a prodávat laciněji.
A vietnamci nepracují, jen obchodují. Vietnamské šičky se jen posadí k šicímu stroji a džíny a další výtvory jen od strojů odpadávají, aby bylo co prodávat.
A když už náš spořivý člověk na nic jiného nechce slyšet, tak aspoň ta drogová kriminalita vietnamců. Třeba i dva ročně jsou za drogy odsouzeni. Výrobců a distributorů pervitinu jsou ročně odsouzeny stovky. Ale to jsou naši lidé, žádní cizáci. Měl pan Král porovnat počet ročně u nás za drogy odsouzených vietnamců a třeba albánců. To bychom se pobavili. Ani by nemusel dodávat, že albánců je u nás na první pohled o něco méně než vietnamců. No o pár desítek tisíc míň, což se jistě ani nepozná.

96398

07.03.2006 20:22

Vietnamci v Čechách: Opravdu jen nešvar?

RE: Mno, ono je to trosku slozitejsi (a co neni)

Karel z Čech 88.?.?.?

>Pronajal jim domek za fixní
>částku, aby posléze zjistil, že se tam jezdí sprchovat
>rákosníci z poloviny (okresního) města. Dohoda rychle padla.
>[chechtot]
Je vidět, že vietnamci spolu drží basu. Když se může vykoupat jeden, vykoupou se všichni. To s cikánama by takový problém vůbec nenastal. Ti by sprchu okamžitě dali do sběru.

96399

07.03.2006 20:26

Vietnamci v Čechách: Opravdu jen nešvar?

RE: Mimoradne hloupy clanek

Karel z Čech 88.?.?.?

>Ale pane Vašku. Většina vietnamské komunity zde profituje z
>kriminální činnosti. To je prodej neprocleného zboží.
>Děláte to taky? Nebo jste vyjímka?

>
Jak to zboží sem k nám do republiky dostávají? Že by ho nosili v tažkách přes zelenou čáru? Kontejner na zádech dost těžko unese i pracovitý vietnamec. Ale třeba ho přešoupnou přes čáru, když je celník otočen zády, že? [překvapení]

96401

07.03.2006 20:34

Vietnamci v Čechách: Opravdu jen nešvar?

RE: Mimoradne hloupy clanek

Karel z Čech 88.?.?.?

>a proto je zapotrebi nasadit na levne cinske zbozi vysoke tarify
>a "ochranovat" domaci ekonomii od levnych dovozu z rozvojoveho
>sveta

To je osvědčená metoda. Tak to probíhalo již za komunistů. Pryč s volným trhem. Opět si zavedeme plánované hospodářství a cenový úřad, který bude dbát na správnou výšku ceny. A tak rychle dospějeme opět tam, kam jsme dospěli za komunistů. Do prdele! - čtenáři prominou.

96404

07.03.2006 20:38

Vietnamci v Čechách: Opravdu jen nešvar?

RE: EVROPANI ?

Karel z Čech 88.?.?.?

V roce 2400 už bude ČR pod rovníkem a budou tady žít černoši, pokud ještě nějací lidé na Zemi budou. [velký smích]

96405

07.03.2006 21:24

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Karel z Čech 88.?.?.?

7. března 2006 12:09
Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád vyzval Mezinárodní agenturu pro atomovou energii (MAAE), aby odškodnila Teherán za to, že v roce 2003 přerušil své jaderné aktivity. S obohacováním uranu tehdy musel přestat kvůli mezinárodnímu tlaku.
V neděli Teherán varoval, že pokud bude otázka íránských jaderných výzkumů předána RB OSN, zahájí obohacování uranu ve velkém.
http://zpravy.idnes.cz/zahranicni.asp?r=zahranicni&c=A060307_120920_zahranicni_jba
Írán rozhodně v defenzívě není.

96408

07.03.2006 22:19

Poselství

RE: Porč tomu tak je?

Karel z Čech 88.?.?.?

>Ne multikulturní je jen společnost kde žijí lidé různých
>náboženství (dobrý příklad je Bosna za Tita v Sarajevu
>tehdy žili pravoslavní Srbové, muslimští Bosnáci,
>katoličtí Chorvati a i malá židovská menšina.

>Tam kde žijí lidé různých ras a národností to je
>společnost multirasová nebo multietnická.

Ale to snad není myšleno vážně. To by multikulturní musela být i stará ČSSR, protože tady žili společně ateisté, katolíci, evangelíci, protestanti, církev Českobratrská, pravoslavná a řada dalších náboženství. Náboženství s multikulturou nemá nic společného. Za multikuturní bychom se mohli považovat snad jen z důvodů soužití s cikány a nyní i s vietnamci. To jsou skutečně jiné, vzájemně odlišné kultury. Ale společné soužití Čechů, Slováků, Němců, Poláků - to je prakticky jedna a ta samá kultura, byť mluvící různými jazyky.

96416

07.03.2006 22:39

Poselství

RE: Dobrý článek

Karel z Čech 88.?.?.?

Mám takový skromný dotaz : Jak se pozná církev správná od církve nesprávné?
Z jakého důvodu by měla být správnější církev katolická před církví třeba hinduistickou nebo dokonce židovskou?

Podle mě, ať si každý člověk věří v berličku jakou chce a ať si ji také sám platí. Je-li v ČR 90 % lidí ateisty, tak proč by měli ze svých daní přispívat jakýmkoliv církvím. Každý spolek a jeho zájmovou činnost nechť si financují členové spolku sami ze svého.

96418

07.03.2006 23:01

Poselství

RE: Je to tak trochu naivny pamflet.

Karel z Čech 88.?.?.?

> radeji zustanu u vitezu
> [mrknutí jedním okem]
To je ta správná moderní morálka. Přímo tradiční chazarská. Samozřejmě je potřeba si připravit kabáty pro všechny eventuality. A hlavně včas je stačit převléknout.

96420

07.03.2006 23:04

Poselství

RE: Ptačí chřipka je tak strašně nebezpečná...

Karel z Čech 88.?.?.?

>Ted zacnou Nemci urcite hazet kocky do plynu.
Tak to by byl kočičí holokaust.
A dva holokausty zároveň by byla nekalá konkurence. [velký smích]

96421

07.03.2006 23:12

Poselství

RE: Muze byt statistika pravdivym ukazovatelem?

Karel z Čech 88.?.?.?

Korejci bojovali v Koreji za celistvost své země.
Za co bojují bušistánci v Iráku? Za něco svého nebo něco, co by si rádi ukradli?
Tedy rozdíl mezi nimi je dost markantní.

96422

08.03.2006 10:41

Vietnamci v Čechách: Opravdu jen nešvar?

RE: Mimoradne hloupy clanek

Karel z Čech 88.?.?.?

Ale samozřejmě, že vím. Že Klausova volná ruka trhu nám toho moc nevyřešila a pokud, tak rozhodně ne ke spokojenosti spotřebitelů. Antimonopolní úřad máme jen na ozdobu, aby se neřeklo, že proti kartelovým dohodám stát nic nedělá. Dělá, zřídil zvláštní úřad.
Ovšem nápad, aby stát proti nízkým cenám vietnamských trhovců zakročil zvýšením dovozního cla, je podle mě kravina na entou. Vietnamcům se i při nízkých cenách zřejmě prodej vyplatí a každý kupující po těch letech zkušeností ví, co v jaké kvalitě u vietnamců může koupit. Hadry z velké části jen na jedno použití. No a každý si zváží sám, zda se mu to vyplatí koupit nebo ne. Samozřejmě, že tenisky si koupím raději u vietnamců, protože za cenu laciného šmejdu jinde jich u vietnamců koupím patery. Ty patery za rok ani neobnosím a mám stále nové.
Nesnáším plýtvání věcmi a lidskou prací. Vytáčí mě, když zboží zabavené vietnamcům se má spálit. Že si to policajti předem rozkradou mě nijak neštve, protože tím aspoň něco z těch věcí a lidské práce využijí. Peníze na děti v dětských domovech stát nemá a z toho mála ještě ubírá, aby mohl zničit to, co ty děti nutně potřebují a zu nedostatku peněz si dovolit nemohou. To dokáže jen nenažraný kapitalismus, z důvodu dosažení většího odírání lidí.

96483

08.03.2006 11:15

Poselství

RE: Porč tomu tak je?

Karel z Čech 88.?.?.?

Otázka je, komu prospívá multi-kulti. Kdo a proč tu pozitivní diskriminaci potřebuje prosazovat? V Čechách Češi? v Británii Briti? v Německu Němci? Určitě ne, jako většinová společnost nepotřebují sami sebe pozitivně diskriminovat. Byl by to také logický i praktický nesmysl. Potřebují to utiskované ukřivděné menšiny.
Ale čím je těm menšinám ubližováno? Tím, že na nich většinová společnost požaduje, aby přijaly pravidla chování a jednání platící pro většinovou společnost. Co je na takovém požadavku nemorálního? Pokud někdo příjde ke mě domů na návštěvu, tak chci, aby se choval tak, jak je u mě zvykem. Pokud se tak chovat nechce, tak ať ke mě nechodí.
Přece nepožaduji třeba na cikánech, aby z povinnosti zpívali česká národní písničky, ani aby jim chutnalo knedlo zelo vepřo. Ať si zpívají a jedí, co jim libo. Ale požaduji, aby mě nic nekradli Češi a stejně tak požaduji, aby mi nic nekradli cikáni. Co ja na takovém požadavku nemorálního? Proč by zloděj cikán měl mít výhodu před zlodějem Čechem? Chci-li, aby se v Čechách Češi živili svojí prací, proč bych neměl totéž vyžadovat od cikána? Proč bych ho měl živit já?
Fakt je ten, že cikáni sami o sobě nebyli nikdy schopni organizovaně vyžadovat své zvýhodňování tlakem na parlament a media. Tuto činnost za ně dělá a je do popředí zájmu nastrkuje jiná údajně ubližovaná, resp. potenciálně ubližovaná menšina, která dnes má sílu naši společnost ovládat a má sílu své vlastní zájmy proti většinové společnosti prosazovat a prosadit. Jen hlupák by si mohl myslet, že ta menšina v pozadí to dělá kvůli cikánům samotným. Dělá to pro sebe, pro své zvýhodnění, na které podle nich jako bohem vyvolení mají nárok. Cikáni jsou jen nástrojem, za který se ta menšina šikovně schovává.

96488

08.03.2006 11:57

Ďáblovy obrázky

RE: Malá historické napomenutí

Karel z Čech 88.?.?.?

Samozřejmě, že Josefa, za chybu se omlouvám.

96493

08.03.2006 12:47

Je ptačí chřipka opět dalším hoaxem Pentagonu?

RE: Nevím, jestli

Karel z Čech 88.?.?.?

>Vzdyt na
>zcela "banální" virózy kazdorocne umírají stonásobky lidí
>a "nic se nedeje".
A to je právě ten problém. Na ty počty mrtvých na jiné nemoci, z dopravních nehod a pod. jsme si zvykli a odběr léků na ně je zhruba konstantní. Ovšem každá firma potřebuje nikoliv pouze stálý zisk, ale stálý nárůst zisku. K tomu farmaceutickému průmyslu běžné nemoci nepomohou. Nárůst zisku nezajistí žádná skutečná nemoc. Ten zajistí pouze pandemický strach z možné nemoci.
Neví vám nápadné, že za stamiliony let, co jsou ptáci na světě, žádná ptačí chřipka nikomu nijak nevadila. O žádné se ani ve veřejnosti do současnosti nevědělo.
Klasická nemoc nikoho nevystraší. To dokáže pouze nová, neznámá, neexistujích, jen možná hrozící, nemoc.
Na druhé straně funkce hrozící nemoci bude řádně plněna pouze po dobu, než eventuálně nemoc skutečně vznikne. Pak se bude muset v zájmu zisků farmaceutů vymyslet jiná hrozící nebezpečná nemoc.

Koho dnes rozhodí nějaká rakovina z kouření nebo AIDS, aby byl ochoten za prevenci tučně platit? Nikoho.

96494

08.03.2006 12:55

Je ptačí chřipka opět dalším hoaxem Pentagonu?

RE: A tu hroznou nemoc mají už i rakouské kočky.......

Karel z Čech 88.?.?.?

>Slyšeli jste slovo Boží [vyplazený jazyk]

Co vůbec má ten Pánbůh za lubem, když na lidstvo takové pohromy prostřednictvím Neocons sesílá?
Snad to nedělá nevědomě, když je vševědoucí?
Že by snad chtěl, aby se lidstvo na Neocons skutečně nasralo a vymetlo s nimi? A to za situace, kdy Bušík je s Pánembohem jedna ruka a denně se s celou vládou k němu modlí?

96495

08.03.2006 14:14

Je ptačí chřipka opět dalším hoaxem Pentagonu?

RE: A tu hroznou nemoc mají už i rakouské kočky.......

Karel z Čech 88.?.?.?

No nic ve zlým, ale to by se zdejší řádní a poslušní křesťané měli k bušíkovi modlit a ne ho kritizovat. Pánbůh a tedy i Pánbůhbuš by měl být podle katechismu nekritizovatelný.

Mám taková dojem, že teď to od věřících oveček schytáme. Ovečky změní svá beránčí roucha.

96505

08.03.2006 14:21

Vietnamci v Čechách: Opravdu jen nešvar?

RE: Cesko ma rozhodne stesti,

Karel z Čech 88.?.?.?

>Proste at vietnamci prodavaj neznackovy zbozi nebo at si vymysli
>svoji znacku.

A vy už jste viděl vietnamce prodávat skutečné značkové zboží? Mě se to ještě nikdy nepodařilo. Ani by mě nanapadlo u vietnamce značkové zboží hledat. Tak prostoduchý nejsem.

96510

08.03.2006 14:43

Je ptačí chřipka opět dalším hoaxem Pentagonu?

RE: A tu hroznou nemoc mají už i rakouské kočky.......

Karel z Čech 88.?.?.?

Jak se modlí řádní komunisté nemám tušení, ale při mém klasickém vzdělání mám dojem, že k představiteli kapitalistů to asi nebude. Aspoň Rudé právo moc vřele o USA nikdy nepsalo.
Jedině, že by mi to uniklo a označení americký imperialista měla být pochvala?.

96515

08.03.2006 20:42

Vietnamci v Čechách: Opravdu jen nešvar?

RE: Cesko ma rozhodne stesti,

Karel z Čech 88.?.?.?

Který
>narod je tam nechce

Vždyť tady jste se mohl dočíst, že většině lidí nejenže nevadí, ale jsou rádi, že aspoň u vietnamců si mohou potřebné laciné zboží koupit. Navíc spolužití s vietnamci je na rozdíl od jiného asijského etnika bezproblémové.
Stěžují si pouze konkurenční prodejci, kteří jak jsem osobně byl svědkem, koupí zboží od vietnamců a prodávají ho pak jako luxusní výrobek za několikanásobek této pořizovací ceny.
Takové stížnosti proto berte s rozumem.

96583

08.03.2006 21:21

Tajemné Havlovy restituce

RE: Zcela off topic

Karel z Čech 88.?.?.?

>pouze my vlastenci máme v programu návrat k
>tradičním hodnotám a jen mi jej můžeme uskutečnit.
Co jsou to ty tradiční hodnoty?
Běžně se tradičními hodnotami myslí morální zásady vycházející z Bible. Jde tedy o morálku v té době zaostalých hebrejských pastevců koz.
Je tedy otázkou, co to je za vlastence, kteří nám chtějí zavádět židovskou morálku lichvářů a spekulantů?
Takové "vlastence" by bylo účelné v zájmu národa vypráskat bičem do Izraele.
(I když na druhé straně Palestincům takovou další pohromu nepřeji.)

96592

08.03.2006 21:53

Poselství

RE: Juba

Karel z Čech 88.?.?.?

Výborné instruktážní video. Tak se to má dělat. Ani jeden mrtvý či zraněný civilista. Jen samí okupanti.

96604

09.03.2006 11:19

OSN přijalo rezoluci zakazující revizionismus

RE: Hmm mravenečku?zpozorni!

Karel z Čech 88.?.?.?

Ze zájmu jsem začal hledat na internetu Srpen 1914 a našel jsem čtivý výklad historie komunismu na http://www.sweb.cz/binarniladin/komunismus.htm
ten se bude jistě líbit pravičákům i levičákům, bušistům i marxistům.
Že jsou tam rozebrány i jiné významné historické události jistě netřeba rozepisovat.
http://www.sweb.cz/binarniladin/images/tbin.jpg

96650

09.03.2006 18:33

Vietnamci v Čechách: Opravdu jen nešvar?

RE: Cesko ma rozhodne stesti,

Karel z Čech 88.?.?.?

Zavřených podniků je u nás již nemálo. Zahraniční investoři je lacino koupily, často využily dobu daňových prázdnin a nyní se stěhují na východ, za lacinější pracovní silou. někdy náš podnik zahraniční majitel zavřel okamžitě, aby se zbavil nevítané konkurence. A nemá to naprosto žádnou souvislost s čínským zbožím. Nejznámějším příkladem jsou ocelárny. Naposledy výroba televizních obrazovek ve Frenštátě. Chcete tvrdit, že za to mohou vietnamci?

96705

10.03.2006 12:21

Vietnamci v Čechách: Opravdu jen nešvar?

RE: Cesko ma rozhodne stesti,

Karel z Čech 88.?.?.?

Státem podporovaného exportuje je u nás víc, než jen čínský. Především zemědělské výrobky ze zemí EU. Nejen maso, cukr, zelenina, ale třeba i laciná (dotovaná) polská jablka likvidují naše zemědělce a ovocnáře. Podle záměrů světových obchodníků by naše země měla být pouhým skladištěm a překladištěm.
Vietnamci u nás zaplnili mezeru v trhu - pouliční prodej (na tržištích a v pasážích domů) všemožných cetek, který jsme za socialismu obdivovali v sousedním Maďarsku, Polsku a v jiných státech. Pouze Vietnamci byli ochotni v mrazu a v dešti postávat celý dne u svých stolků, aby prodali jedny boty nebo dvě trička za pár korun. Požadovat reciprocitu je v daném případě holý nesmysl. Když naši lidé nebyli ochotni tuto činnost provozovat u nás, těžko někoho přesvědčíte, aby ji šel provozovat do chudšího Vietnamu. Vietnamci k nám šli za lepším, naši lidé by mohli jít do Vietnamu pouze do horších podmínek.
Vaše myšlenka, že Vietnamci jdou k nám jako chazaři do Palestiny za účelem rozšíření svého životního prostoru, je sice zajímavá, ovšem předpokládá, že slyšíte trávu růst. Těch 27 tisíc vietnamců na 10 milionů domácích není tak mnoho i když jsou všude stále vidět a hlavně, nijak jich nepřibývá.

96788

10.03.2006 19:07

Deti nižšieho boha

RE: snad

Karel z Čech 88.?.?.?

Není nad dobré pokouřeníčko.
http://www.guerilla.cz/masurky/fotky/zahradka.jpg

96824

13.03.2006 09:59

Poselství

RE: Dobrý článek

Karel z Čech 88.?.?.?

Nevím, kde to je u vás, snad někde na jižní Moravě, v celé ČR je podle statistik ateisty cca 80 % obyvatelstva. Bez církve, resp. všech těch několika desítek různých v ČR registrovaných církví, se velmi dobře obejdeme.

97222

13.03.2006 10:06

Poselství

RE: Dobrý článek

Karel z Čech 88.?.?.?

Chyba to je pro toho, kdo je na státním penězovodu existenčně závislý. Je vám jistě zřejmé, že z peněz církví samotných a jejich oveček by žádná církev u nás nevyžila. Zašla by na úbytě. Zvláště církev katolická by bez finančních dotací státu musela velmi rychle vyhlásit bankrot. Velmi rychle by rozprodávala svůj nasyslený majetek včetně kostelů a pak by církevní hodnostáři museli jit za živobytím do ciziny.

97223

17.03.2006 23:06

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Návrat ke klasické rodině je možný

Karel z Čech 88.?.?.?

>jen kdyby si to úzká skupina mocných organizovaných
>světových bankéřů přála. S pomocí ekonomických
>nástrojů a modelování morálky většinové společnosti by
>toho lehce vládnoucí zločinci docílili- jenže jejich zájmem
>je pravý opak.

No vyvlékla jste se z toho velmi dobře Jarmilo. Já jsem věděl, že jste moudrá baba. A musím vám dát stoprocentně za pravdu, tak, jak jste to napsala tady i v následujících příspěvcích.

Jen si k tomu dovolím poznamenat nemístnou netématickou připomínku, že stejným způsobem získávali v minulosti muslimové v dobytých zemích jinak věřící na svojí stranu. Žádným násilím, jak nám tady bušichvosti hrozí, ale ekonomickými nástroji - odpouštěním daní. Proto byli úspěšní a islám se rozšířil. Současný stav islámu je následek šedesátých let 20. století, kdy islámské země bojovaly za osvobození od kolonialismu. Demokratické síly v islámu na tento boj nestačily a tak se rozšířil islámský fundamentalismus, který spojil a podnítil lidi v těchto zemích. Fundamentalismus vytvořily koloniální mocnosti a neokoloniální USA.

Rozvrat tradiční rodiny je samozřejmě zájem každého kapitalistického i socialistického státu. Ty potřebují udržet masu lidí v bezduché poslušnosti a silná velká rodina s vlastními zájmy se zasahům státu jistým způsobem brání. Ale to už tady je rozebráno jinými.

98144

17.03.2006 23:13

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Homosexualitu je třeba vymýtit

Karel z Čech 88.?.?.?

>Nikomu a ničemu neubližují.Proč by po sobě
>nemohli dědit bez závěti,dostat informace od doktorů atd. ?

Ten argument s informacemi od doktorů je trochu na vodě. Lékaři se rádi s kýmkoliv podělí o dobré informace, ale když pacientovi lékařské zákroky nepomáhají či dokonce když zemže, tak pravdivé informace nedají ani nejbližším příbuzným. Je v jejich zájmu, aby se rodina nedozvěděla, co při léčení opomenuli. Někteří lidé jsou šťouralové a doktory flinky žalují u soudu.

98145

20.03.2006 21:12

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Návrat ke klasické rodině je možný

Karel z Čech 88.?.?.?

A pak se USraelci diví, že nikdo je nemá rád, hajzly jedny. Jsou hnisyvým vředem na tváři matky Země. Vřed je třeba vyříznout a vydesinfikovat. Jistě se toho již brzy dočkáme.
Z toho se nebudou radovat pouze palestinci, ale celý svět.

98814

22.03.2006 11:05

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: Autor si polozil spravnou otazku!

Karel z Čech 88.?.?.?

Amerika - to je ráj. Tam nikdo nemusí nic dělat a všichni se mají dobře. Stačí jim příjem z akcií. Celý den se jen opalují na plážích, cucají cocacolu a zakusují hamburgerem. A jsou tam jen samí krásní štíhlí mladí lidé, co se ukazují na prvních stránkách časopisů pro ženy. Každý tam bydlí ve vile - bungalowu, pod kterou je betonový protiatomový kryt se zásobami čerstvých potravin a heroinu, ve kterém se dá žít roky, aniž by člověk musel ven. V krytu je televize s programem Fox News a tak američan všechno ví, všechno zná a všude byl nejmíň 2x.
[chechtot]

99302

22.03.2006 20:12

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Nemohu odolat,

Karel z Čech 88.?.?.?

Ovšem Zorbo, vaše názory připomínají spíše názory nacistů než nacionalistů. Nic ve zlém. [smích]

99482

22.03.2006 20:58

Registrované partnerství - jiný úhel pohledu

RE: pateticka demagogia, namiesto argumentov

Karel z Čech 88.?.?.?

>Dnešní společnost je mnohem svobodnější a liberálnější
>než kdy byla. V takové společnosti se jen velmi těžce
>manipulují masy. A pokud někdo na manipulaci přistoupí,
>neodstěhuje se, pak tím dává najevo svou potřebu být
>manipulován, veden a nemůže si na své manipulátory
>stěžovat.

No máte skutečnou pravdu. Že internet je liberálnější zjistil i namyšlenej buran, když si chtěl změnit své webové stránky. Nakonec raději zůstal buranem.
Ale s tím přestěhováním je to dobrýnápad. Dejte do placu tip, kde je to lepší a kam se vyplatí se přestěhovat. Já bohužel na lepší než tu naší zemičku nemohu přijít i když to tu stojí za hovno. Ale znáte to, to jsou ti věčně nespokojení reptající Češi.

99503

22.03.2006 21:08

Registrované partnerství - jiný úhel pohledu

RE: pateticka demagogia, namiesto argumentov

Karel z Čech 88.?.?.?

Už před lety mi jeden doktor tvrdil, že nenormálních je 90 % populace. Byl to odborník a tak mu věřím. Je to se započítáním úchylek na všechny strany. Ovšem co je pak normální? - Jen těch 10 %?

99508

22.03.2006 21:18

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

RE: Autor si polozil spravnou otazku!

Karel z Čech 88.?.?.?

Kevine, sledoval jste někdy v televizi pořad Natoč to ? Zpravidla je nafilmováno, jak někdo upadne. Tedy záležitost, kdy dotyčný zaslouží politovat. No vidíte, lidé se tomu naopak smějí. Nejen u nás, ale hlavně jsou to pořady kanadské televize aj. Není to na hlavu? Slušný člověk by měl zaplakat, ne se smát. Vy byste určitě při takovém pořadu plakal.

99517

23.03.2006 12:02

Výročí bombardování Jugoslávie

RE: Vsechno bylo jinak

Karel z Čech 88.?.?.?

>Obávám se, že to sedí na mnohem větší krajíc populace.
Máte pravdu a nemuseli bychom chodit nikam daleko. Mohli bychom začít u nás v ČR třeba u skalních příznivců některých politických stran.
Jenže pak zase zchytáme výtky, že jsme sebemrskači. Je to těžké, člověk se nezavděčí ničím. [velký smích]

99697

23.03.2006 12:11

Kam kráčíš, Zvědavče?

RE: Tento boj skončí, až nebude, kdo by zhasnul ...

Karel z Čech 88.?.?.?

Také se těším, ale varuji před přehnaným optimismem. Raději nečekejme žádné zázraky, abychom mohli být příjemně překvapeni.
Dovedete si představit ten úpadek Zvědavce, až členové lehoklubu začnou rozvíjet Nezvědavce? [velký smích] [chechtot] [velký smích]

99702

27.03.2006 19:36

Její a jeho deníček

RE: IQ vs EQ

Karel z Čech 88.?.?.?

Takovému vysvětlení rozumím a jsem s ním spokojen. Je to ale trochu v rozporu s Biblí. V ní Jahve dělá, jako by hlavní kretén neexistoval a sám se pasuje na jeho místo.
Ovšem na druhou stranu se musí uznat, podle těch chyb, kterých se dopustil, že žádný malý kretén také není.
Samozřejmě, že ti, co v něj věří, také malí kreténi nejsou. Tím se však nechci dotknout ničí víry, používám jen zavedenou terminologii.

100602

27.03.2006 19:46

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Homosexualitu je třeba vymýtit

Karel z Čech 88.?.?.?

Takovou ženskou bude Zorba muset hledat s lucernou a pochybuji, že i tak ji najde. Nakonec mu nezbyde, než být homoušem. [smích]
Pokud čirou náhodou takovou vhodnou partnerku najde, tak jí to přejme. Za svojí hloupost si takový osud zaslouží.

100609

27.03.2006 21:26

Nezmyselné obete

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

Karel z Čech 88.?.?.?

Tak páni YAMATO a Petře Gejdoši, lidstvo za posledních 2,5 tisíce let vymyslelo takových teorií, že odůvodněný je naprosto každý názor. Diskuzi s vámi proto v zájmu pana Stwory vzdávám, abychom nezasírali svými příspěvky server.

Ano, veškerá vnější realita je tvořena pouze v mé mysli. Všechno je pouze virtuální a mě se jen zdá, pokud vnímám. Jakmile přestanu vnímat, tak ta vnější realita zmizí. Vypnu-li počítač, tak pro mě zmizíte i vy.
Takový názor má cosi do sebe.
Ovšem mohu dát i jiný příklad. Přijedu do nějakého města a stav zachytím na fotografii. Po letech přijedu na stejné místo a opět pořídím fotografii. Fotografie položím vedle sebe a srovnávám: Některé domy zbourali, další nové postavili. Minule tam všude ležel sníh a nyní se zelenají stromy. Otázka zní kdy došlo ke změně, když mimo moje vědomí a vnímání toto město neexistuje.
Odpovím si za vás : i ty fotografie jsou jen mámení smyslů, je to virtualita. [smích]

100643

27.03.2006 21:52

Nezmyselné obete

RE: Situace je vážná *nikoliv však zoufalá !*

Karel z Čech 88.?.?.?

Abych pravdu napsal, tak nevím. Jsme již tak zblblí všemi těmi filosofickými směry, že si nemůžeme být jisti ničím. Zorba by napsal, že tak se může ptát pouze zdegenerovaný evropan nebo američan, protože skutečnost, na kterou si můžu sáhnout, musí být každému zřejmá. Z hlediska filosofie tomu tak ale není. Všechno je relativní.
Ti antičtí filosofové, ti nám dávají zabrat.
Je proto dobré držet se určitých teorémů. Nelze stále jen všechno dokazovat. Zkusil jste si někdy matematicky dokázat, že 1+1=2? Napsat ten důkaz trvá snad 2 hodiny. Už to samozřejmě nezvládnu.
Pro běžnou praxi je dostačující "selský rozum". Zapalte svíčku a vložte do jejího plamene prst. Přitom si říkejte, že to pálení je pouze virtuální realita. Až prst z plamene odtáhnete, buďte přesvědčen, že jde o realitu skutečnou. Nevím, jak jinak vám odpovědět. [smích]

100655

27.03.2006 22:01

Kam kráčíš, Zvědavče?

RE: Tento boj skončí, až nebude, kdo by zhasnul ...

Karel z Čech 88.?.?.?

No babko Blažková, tady se musím Zorby zastat. Myslím, že do takového stádia nikdy nedojde, protože je to slušný kluk. Přestože s některými jeho názory se souhlasit rozhodně nedá, ale je mladý, málo zkušený a jistě schopný vývoje svých názorů. Však on ho život ponaučí, že co je psáno, nemusí být také dáno.
Některé názory má však již velmi rozumné.
No a jeho názory na ženy? Jen až nějakou šikovnou holku najde, tak sám se bude divit, jaké pitomosti v minulosti psal. To se podá samo.

100660

30.03.2006 21:24

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Homosexualitu je třeba vymýtit

Karel z Čech 88.?.?.?

Se zájmem jsem si přečetl tvojí odpověď. Teď bohužel mám nějakou naléhavou práci, ale určitě budu reagovat po neděli.

101227

06.04.2006 18:03

Kam kráčíš, Zvědavče?

RE: Tento boj skončí, až nebude, kdo by zhasnul ...

Karel z Čech 88.?.?.?

Zorbo, protože jsi inteligentní kluk, tak věřím že babka Blažková má pravdu a ty některé své názory dost radikálně změníš.
Pravdu máš v tom, že ve světě je mnoho lidí, kteří na postavení ženy ve společnosti a v rodině mají podobné názory jako ty. Ovšem zdaleka ne tak krajní názory. Ty své radikální názory můžeše úspěšně uplatnit v hospodě v diskuzi u piva, ale rozhodně ne ve vztahu se ženou. To by ta žena musela být úplně debilní, aby ti na to kývala. Jenže s takovou by si spokojen jistě nebyl. Není třeba to dnes lámat přes koleno, protože jistě dozraješ.
Zkus jen popřemýšlet, že na jedné straně ti vadí nerovnoprávné jednání USA vůči jiným státům a v osobním životě by sis chtěl osobovat nadřazené postavení vůči ženě. Tedy jednat se ženou tak či i hůř, jak USA dnes jednají s ostatními státy. Jde to do hromady?

102427

07.04.2006 12:18

Komu zvoní hrana

RE: Komu zvoní hrana...

Karel z Čech 88.?.?.?

>Poslyšte, pane Karle z Čech, to Vaše věčné házení
>emigrantů do jednoho pytle s lehem, kemem, Zmatouškem a
>podobnými individui mě už i přes moji andělskou trpělivost
>začíná srát.

Pane Táborský, musím uznat, že máte jako obvykle pravdu. Také by se mi nelíbilo být s uvedenými lidmi jakkoliv spojován. Pojem emigrant ve své podstatě zahrnuje každého, kdo se trvale vystěhoval. Sem do diskuze přispívají jak emigranti, tak lidé, co jsou v zahraničí jen dočasně, tak i lidé žijící v ČR. Pitomci, co by rádi republiku podřídili NWO, jsou jak z lidí, žijících v cizině, tak z domácích. Na rozdíl od domácích diskusních fór na zpravodajských webech, je zde příznivců NWO z řad emigrantů procentuálně trochu míň. O to nespravedlivěji mohou působit moje výroky na adresu emigrantů.

Problém je v takovýchto diskuzích odlišit označením rozumného emigranta s objektivním pohledem na domovinu od zasr...ho emigranta, který v zájmu prosazení NWO naší republiku jen špiní. Nejsem příznivcem současného trendu dávání zavedeným pojmům nový, často i protichůdný smysl v zájmu politické korektnosti.
Proto vyjděme ze skutečnosti, že pojem emigrant je do jisté míry hanlivé označení. Není žádný důvod takto hanlivě označovat každého, kdo se z nějakého důvodu z republiky vystěhoval. Zvýraznění hanlivosti slovním spojení zasr. emigrant zde pan Stwora může připustit jen vyjimečně, nikoliv jako normu.

Proto navrhuji, dohodněme se na tom, že pokud napíši EMIGRANT, budu mít na mysli zasr.emigranta. Pokud budu chtít označit v minulosti emigrovavší osoby, které nemají za svůj hlavní cíl naší vlasti škodit, použiji označení KRAJAN. Krajan také zní mnohem lépe, než emigrant. Pojmy krajan i emigrant jsou v podstatě synonymaa, odlišující se citovým zabarvením. Vždyť zkuste si, jak rozdílně zní, když vám někdo řekne Ty emigrante a Ty krajane.
Takže až příště budete v nějakém mém příspěvku číst o emigrantech, jde o odrodilce typu leha a spol. a vůbec se to netýká krajanů Vl. Sodka, Vl. Stwory a dalších desítek zde přispívajích v zahraničí žijících lidí, kteří si zde třeba postěžují, jak jim naši darebáci, podniky či úředníci ztrpčují život. Oni ho stejným způsobem ztrpčují i domácím lidem.

102548

07.04.2006 12:44

Komu zvoní hrana

RE: Komu zvoní hrana...

Karel z Čech 88.?.?.?

>Kromě toho mají kemo a Zmatoušek tentokrát vyjimečně trochu
>pravdy, protože za to, za co zavřeli Irwinga a Zündela v
>"právních" státech Rakousko a Německo, komunisti v určitých

>Mno, a tihle dva naši místní breptové, kemo a Zmatoušek, se
>nevědomky prokousali k obrázku skutečnosti, že soudní
>systémy v současném Rakousku a Německu - co do svobody
>projevu - nejsou vlastně o nic horší než v bývalých
>bolševických státech. Hosanna!

No v tomto s vámi souhlasím. V mé reakci na p. Zmatouška šlo především o to, že ve své reakci zkreslil výrok Veeta, na který reagoval. Opomenul, že Veet napsal "Ani komunisti si něco takového takto přímo nedovolili." V tom měl samozřejmě pravdu, protože nikde v žádném rozsudku nenajdete, že se člověk odsuzuje za názor. Vždy to bylo nějakým způsobem obejité, že se odsuzuje za činnost, za konání, jednání, nikoliv pouze za názor. Možná snad počátkem padesátých let třeba tomu tak nebylo vždy, to si s jistotou tvrdit netroufám, ale později za názor samotný nikdo odsouzen nebyl. Oficiálně v republice žádní političtí vězni kromě špionů nebyly. Vždy se na každého nepohodlného vynašla nějaká kriminální protizákonná činnost.
Ono totiž, kdyby lidé v socialismu měli být odsuzováni za protikomunistické názory, tak by ve vězeních bylo nejméně 80 % všeho obyvatelstva, včetně většiny komunistických funkcionářů.

102551

07.04.2006 18:04

Komu zvoní hrana

RE: Komu zvoní hrana...

Karel z Čech 88.?.?.?

Rád bych diskutoval, protože mám jisté výhrady či doplnění, ale bohužel mě povinnosti volají. Tak až zase v pondělí. Přeji všem hezký víkend.

[smích]

102587

02.06.2006 16:36

Kubiceho vabank po modré

RE: dopis pana reditele

Karel z Čech 88.?.?.?

No jo. Vypadá to, že se schyluje k nejhoršímu. Voliči zase jako obyčejně budou volit špatně a politici pak budou mít problémy chybné volby napravit.

Chtělo by to demogratický americký systém. Voliči by ve volbách měli zvolit volitele - nejlépe jednoho za každý volební kraj a volitelé by pak zvolili politickou stranu, která svými členy obsadí všechna křesla v parlamentu. Pak bude po vtákách. Strana bude mít 100 % hlasů v parlamentu a tím možnost prosadit si celý svůj program.

Prostě nějak je potřeba ten volební chaoz ukočírovat.

107545

15.06.2006 10:59

Distancuji se od hackování Nezvědavce

RE: YAMATO, zase blabolite

Karel z Čech 88.?.?.?

Víte pane YAMATO, nedivím se panu Lvovi, že k vám necítí sympatie. I mě ta vaše skupina zbrojířů a válečníků vypadla z oka po přečtení příspěvků TraToma Trávníčka na gunlexu, týkajících se Zvědavce.
S tím pochlebováním to Lev trochu přehnal, ale je víc jak zřejmé, že s mikinem a s lehem si dobře rozumíte, a to nejen z důvodu podobných zájmů.

108239

15.06.2006 12:13

Evakuace Osvětimi

Není jistě pochyb

Karel z Čech 88.?.?.?

o tom, že němečtí fašisté měli v plánu vyhladit židy. Stejně tak měli v plánu přemístit a zlikvidovat slovany. Ovšem jedna věc je plán a druhá jeho realizace. Jak dopadl plán na přemístění a likvidaci slovanů jistě není třeba hovořit. To všichni velmi dobře víme a kdo neví, tak ať se podívá kolem sebe.
Kornel tady vyjadřuje pochybnosti, že nebylo možné zlikvidovat 60 tisíc internovaných v koncentráku. Pokud by měl pravdu, tak jak je možné, že 6 milionů židů zlikvidovat možné bylo? Že by se snad likvidace židů od likvidace goimů nějak zásadně lišila? To snad ne.
Skutečností asi je, že židů odjížděly do koncentráků celé transporty. O transportech goimů jsem nikdy hovořit neslyšel. Přesto jich byla v koncentrácích převážná většina. Jak tedy ti se dostávali do koncentráků? Že by na písemné pozvání každý individuálně? No to snad ne. Tedy patrně také transporty.
Goimové se z koncentráků vraceli převážně domů, do svého bydliště, židé měli na vybranou kromě toho Ameriku a Izrael, kde měli příbuzné a známé. Tedy do původního bydliště se jich vrátilo procentuálně nepochybně míň. Vyvozovat ze skutečnosti, že internovaný namísto domů odejel do USA, závěr o mimořádném utrpení a holocaustu, je jistě trochu podivné a zarážející. Ještě podivnější je, že o seriozně debatovat o těchto skutečnostech je trestné. Jistě však existují nějaké statistické údaje, kolik židů po válce přicestovalo do USA. Nemálo lidí se jistě i ve statistikách dokázalo ztratit. Prokazatelně se ztratilo množství německých válečných zločinců. Tedy těch, co nepřešli do federálních služeb v USA.

Skutečně nerozumím tomu, podle jakých kritérií byli židé do transportů vybíráni. Podle svědectví Otty Pavla do koncentráku odjeli jeho starší bratři, avšak on ani jeho židovský otec nemuseli nikam. U něj bych ještě pochopil, že byl malé dítě. Samozřejmě ne, že bych to někomu přál, ale je pro mě nepochopitelné, že děti ano a otec žid ne.

108242

19.06.2006 14:48

Britský admirál varuje

RE: Imigrace socialistickych volicu do EU

Karel z Čech 88.?.?.?

Právě proto, že je jich příliš mnoho a hrozí nebezpečí, že do naší společnosti budou zavádět zvyky pro nás nepřijatelné, nezbývá, než jejich příliv omezit administrativně a podle mého názoru ještě s podmínkou - závazkem, že se přizpůsobí zvykům společnosti, která je přijme, jinak budou vyhoštěni. Zároveň je třeba globálně řešit podmínky, které je z jejich domoviny vyhánějí. Tj. místní válečné konflikty a hladomory, aby mohli slušně žít doma.
Z jedné strany do méně vyvinutých zemí se stěhují různé manuálně náročné a ekologicky problematické výroby, což tamním lidem dává práci, ovšem je třeba také dohlédnout, aby touto výrobou nedocházelo k devastaci životního prostředí, což z mnohých tamních zemědělců vytváří bezprizorní žebráky, nemohoucí se doma tradičním způsobem uživit.

108479

22.06.2006 10:42

Distancuji se od hackování Nezvědavce

RE: Okénko

Karel z Čech 88.?.?.?

Profesore 68., přinávám, že zatím jen slabikuji, číst ještě neumím. Ty jako profesor to musíš vědět nejlíp a tak ti dávám za pravdu.
No a o tykání, zda jsme spolu mluvili či nikoliv, si již přesně nepamatuji. Známe se však již dlouhou dobu, hlavně od chvíle, kdy jsi tady tvrdil, že nejsi Čech. To mě tenkrát u tebe zaujalo.

Já sice profesorem nejsem, ale to tě snad nemusí urážet. No a pokud ano, tak je to tvůj problém.
Pokud ze svých výšin shlédneš i do jiných internetových diskuzí, tak zjistíš, že tykání je tam běžné. Tak proč ne tady?
Je skutečností, že každému tady netykám. Netykám lidem, kteří jsou tady noví nebo použijí novou přezdívku a pak lidem, kterých si vážím. No ale to mi snad nebudeš zakazovat.

108685

04.08.2006 16:57

Hizballáh zničil izraelskou válečnou loď

RE: MF

Karel z Čech 88.?.?.?

>to:MF

>Mate hovno co strkat hlavne nasich tanku do kuchyne cizich
>narodu. A navic za nase penize.
>V
>world peace
Vladimíre, to přece nejde, to by bylo proti židovské přirozenosti. Židé se vždy řídili heslem : Když se dva perou, třetí se směje. Vždycky byli nebo chtěli být tím třetím, který oba dva ty peroucí se svými penězi podporuje, aby je pak oba ztáhli o poskytnuté půjčky s vysokými úroky.
Sionismus, to už jsou židé na vyšším stupni vývoje. Ti už se naučili peroucím se stranám strkat ne vlastní, ale cizí peníze a sami mít z toho profit.
Proto Vaše rada se jeví jako ohromné zpátečnictví ve vývoji světového židovstva.
Samozřejmě, že ten profit nejde všem židům rovnoměrně. Někteří z něj mají více a někteří nic nebo i ztrátu. O ty, co v konfliktech tratí, nikdy nejde. Ti mají to nejmenší slovo. Hlavní slovo mají ti, kteří získávají profit největší.

Polovina světového židovstva žije v USA. Je proto jen přirozené, že postrkují americké tanky do kuchyní a špíží jiných národů. Vždyť v USA je dost goímů, kteří se za americké peníze budou snažit, aby židé mohli světu vládnout. V Evropě jsou židé již dost profláknutí a tak jejich snaha, aby evropané dělali totéž, co američané, je ne vždy úspěšná.

112671

07.08.2006 17:46

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Chávez je buran

Karel z Čech 88.?.?.?

>Když tak nad tím přemýšlím, vlastně by mne docela
>zajímalo, kolik Izraelců skutečně věří v Boha? Jsou někde
>nějaké statistiky? Věří židé vůbec ještě v Boha?
Jistěže věří a to skoro všichni. Jen je dnes problém, v jakého boha. Ten zelený USD to už asi nebude. Na to mají židé zvláštní čuch. Možná ho již vyměnili za euro. Ale nejjistější je zlato v sejfu. Zlaté tele, to je židovský nejvyšší bůh. K němu se všichni židé denně modlí, když zlaťáky přepočítávají.

112905

31.08.2006 11:57

Izraelský Mossad zapleten do pokusů o bombové útoky na německé vlaky

No je to skutečně podivné až podezřelé,

Karel z Čech 88.?.?.?

že informace z ruské bezpečnostní služby se objevila na ruském serveru. To vypadá, že snad její zveřejnění ani nebylo povoleno AIPAC (American Israel Public Affairs Committee - Americko Izraelská komise pro věci veřejné) a možná ani s Mossadem to nebylo předem projednáno. Proto taková informace je zákonitě zavádějící, mařící válku proti terorismu. Proto uvědomělý bušistánec nemůže s takovou informací souhlasit. Pravda to bude jen tenkrát, pokud to řeknou na TV FOX.

Skutečnost, že již roky se mluví o tom, že za většinou teroristických útoků v Evropě a v USA stojí Mossad, je jenom antisionistická propaganda zdejšího fašistického webu a jeho ještě fašističtějších stabilních čtenářů a diskutérů. Náckové, islámští fundamentalisté a mezinárodní teroristé a jejich sympatizanti tady publikují své názory denodenně. Třeba kema 1526 příspěvků.

Chudáci ti pokojní a mírumilovní sionisté, když to musí číst. Může je z toho klepnout pepka a antisionisté kema a spol. je budou mít na svědomí.

115557

04.09.2006 22:18

Jak umírá chlap

Steve Irwin

Karel z Čech 88.?.?.?

udělal mnoho pro získání dobrého vztahu lidí k přírodě. Bude scházet. Čest jeho památce. [pláč]

115941

05.09.2006 17:30

Vkládání slov do Ahamadínedžádových úst

RE: Supertesi

Karel z Čech 88.?.?.?

Dobré je také přečíst si pár článků o Íránu z cestovatelských webů, kterých je na internetu mnoho.
Je zajímavé, že osobní zkušenosti těch návštěvníků se značně liší od toho, co je nám oficiálními medii o režimu v Íránu předkládáno k věření.

116015

06.09.2006 16:45

Vkládání slov do Ahamadínedžádových úst

RE: Nebavi me cist Kemu,...:((

Karel z Čech 88.?.?.?

Jaromíre Ben Hure
(Všechny příspěvky ze stejné IP adresy
Nalezeno 48 příspěveků, 3 různá jména: Ben Hur., Jaromir, Sasa z Taskentu.)
To zírám, napsal jste tři věty a v nich ani jedna nadávka. To jsou jen mimikry pro Zvědavce nebo jste se dal na novou cestu? Moc nová cesta to jistě není, protože stále očividně lžete.
Lžete nejen ohledně profláknutého zdejšího kašpara kemy, ale urážíte bezdůvodně Pastinaka.

116121

15.09.2006 13:15

Den zúčtování: Kolaps americké ekonomiky

Komu vlastně všichni dlužíme?

Karel z Čech 88.?.?.?

Neustále čteme, jak vyspělé státy hospodaří s rozpočtovým deficitem, utrácí víc, než do rozpočtu přichází. Zadlužené jsou i méně rozvinuté státy, ty dluží zpravidla MMF. MMF pak svým dlužníkům diktuje, jaká opatření mají dělat ve prospěch většího zisku členů MMF.

Jako laika by mě tedy zajímalo, komu vlastě vyspělé státy dluží, od koho si půjčují na své ztrátové hospodaření.
Pokud by to byla pouze otázka natištění nových peněz, tak nepůjde o žádný dluh, protože měna by se teoreticky měla okamžitě (samozřejmě vždy je nějaké zpoždění) znehodnotit. Pokud by si stát půjčoval na své rozhazování od banky, tak sice malý stát bude muset jednou své dluhy zaplatit, ale velký má k dispozici řešení pro občany prakticky bezbolestné. Banku znárodní a své dluhy v ní administrativně zruší. Samozřejmě nějaké politické i technické problémy by to sebou přineslo, ale občané by to přivítali (i v USA) s větším nadšením, než válku v Iráku.

Snad jen kdyby se jednalo o banku izraelskou, tak by mohl být problém i v USA. Pokud by se tedy jednalo o nějakou značně silnou světovou banku v rukách národa lichvářů, tak by teoreticky moh přijít exekuror a státu jeho bohatství, jeho občany, zabavit na úhradu dluhu. Dost drsná představa, že?

Komu tedy jako občané a státy skutečně dlužíme? Kdo nás jako své dlužníky vlastní?

116736

15.09.2006 19:25

Den zúčtování: Kolaps americké ekonomiky

RE: Komu vlastně všichni dlužíme?

Karel z Čech 88.?.?.?

Banky si to velmi dobře zařídily. Normální člověk, aby získal peníze (resp. peněžní hodnotu na účtu) tak musí něco vyrobit a prodat nebo poskytnout služby. Bance k výdělku stačí, když najde hlupáka, který si od ní peníze půjčí. Banka tím nevyrobí pouze úrok, který u půjčky sjedná, ale vyrobí celou hodnotu půjčky. Není proto divu, že se banky mezi sebou předhánějí v nabízení "výhodných" půjček.

Prostě ti středověcí lichváři, ze kterých se banky vyvinuly, věděli velmi dobře, jakým způsobem bezpracně a bez zvláštního rizika ožebračit stát a občany. Takže nyní jsme dako dlužníci fakticky jejich majetkem. Vlastní nás všechny se vším všudy. Kdykoliv může kohokoliv finančně zlikvidovat. O každém z nás banka zná všelijaké podrobnosti, které se vyplňují do formulářů o půjčce a zná finanční situaci každého člověka lépe než berňák, protože i platy zaměstnavatelé dnes posílají každému na účet a z účtu se platí všechny pravidelné platby i všechny větší platby. Banky nás tedy mají všechny občany pod palcem a politici jim k tomu jen bezděčně (nebo záměrně) asistují.

V té souvislosti je jistě mimořádně důležité, kdo konkrétní banku vlastní a s konečnou platností rozhoduje. Privatizace bank zahraničním vlastníkům je tedy fakticky prodávání občanů faktickým mocenským elitám jiných států.

116757

26.09.2006 19:55

Šlechtění plodin se modernizuje

RE: V tom vyzkumu je nebezpeci, ktere nas muze pekne dosat

88.?.?.?

>On je tam jeste jeden aspekt... Zatimco "normalni" plodiny >nelze patentovat, GM vytvor ano.

>V podstate jde o obdobu toho co dnes plati na trhu s lecivy.

A v tom je právě podstata činnosti firem, jako je Monsanto.
V článku posaný způsob vytváření nových odrůd užitkových rostlin je chytrý a efektivní. To již není genetická modifikace rostliny násilným vpravováním živočišných genů do genů rostliny. Vcelku se tomuto způsobu dá již máloco vytknout. Snad jen to, že vznikají rostliny, které by se mohly invazívním způsobem šířit a tím likvidovat ostatní vegetaci. Pokud se však udrží vlastnost nových druhů, že nejsou schopny samostatného rozmnožování, tak ani takové nebezpečí zpravidla nebude hrozit, nepůjde-li o rostliny šířené vegetativně.

Nebezpečí příjemcům patentovaných GMO rostlin hrozí ekonomické a právní. Šlechtitelské firmy uzavírají s pěstiteli smlouvy, ve kterých se pěstitel mimo zavazuje nenakupovat osivo u firmy jiné. Dnes již ve světě Monsanto vede spory s pěstiteli o náhradu škody, která mu vznikla tím, že pěstitel nakoupil osivo jinde nebo začal pěstovat jiné plodiny, případně, že pěstitel nenakoupil a nepoužil při pěstování potřebné množství chemikálií. Tímž jsou neposlušní pěstitelé hospodářsky likvidováni.

Kapitalistický monopol ví, jak se na trhu udržet, jak likvidovat konkurenci a zajistit si stálý příjem zisků. Že na to časem doplatí konečný spotřebitel je samozřejmé.

Jistou část viny na tomto stavu neseme také my spotřebitelé. Evidentní je to třeba letos, kdy se urodilo ohromné množství ovoce. Pěstitelé pro ně nemají odbyt a tak končí z dost velké části na skládkách a kompostuje se nebo jinak likviduje. Spotřebitelé však namísto toho, aby podpořili domácí pěstitele a kupovali od nich za nízké ceny, nakupují v hypermarketech ovoce z dovozu, nasmlouvané v minulosti. Mnozí lidé z města nemají ani tušení, jaký je chuťový rozdíl mezi zralým jablkem utrženým ze stromu a jablkem, které se sklízí nezralé a pak v umělé atmosféře se nechává dozrát.

117725

27.09.2006 10:46

Jak se tohle lze naučit?

Na paranormální jevy moc nevěřím

Karel z Čech 88.?.?.?

Všechno je jistě vysvětlitelné, jen někdy zatím nevíme jak. Fascinuje mě, když lidé chodí po řežavých uhlících a nepopálí si nohy. Ve filmu to může být trik. Chodili tak však i moji dobří známí na hromadné seanci po jednodenní psychické přípravě. Já sám bych se toho neodvážil.
A házení kostek? Hoďte nůž do stromu tak, aby se na své dráze otáčel a do stromu či jiné pevné překážky se nakonec zabodl. Budete to předem nějak propočítávat? Jistě ne. Avšak po nějaké době budete mít prakticky 100 % hodů úspěšných. Přitom vůbec nezáleží na tom, zda při každém hodu budete v trochu jiné vzdálenosti od stromu. Jak je to možné? Vždyť to je skoro to samé, jako s kostkami. Je to snad nějaký div, zázrak? Nikoliv, je to jen trochu cviku, praxe. Jak je to vysvětlitelné? Já nevím. Vědecky asi obtížně.
Je mnoho dovedností, které lidé dříve měli a během svého civilizování zapomněli. Sledoval jsem film na Discovery o Křovácích v Namíbii. Před 40 lety jich část přestěhovali do nově vybudovaného města, kde jim zajistili bydlení, jídlo, lékařskou péči, školy atd. Během těch 40 let se Křováci naučili ožírat se alkoholem, stoupla mezi nimi zločinnost. Dnes by bez vydatné pomoci státu, který se stará o všechny jejich potřeby, nedokázáli v krajině, kde předtím žili 40 tisíc let, přežít ani několik měsíců. Musí se způsobu života v přírodě nově učit. Naštěstí zatím mají od koho.

117766

27.09.2006 12:18

Zkušenosti klienta aneb koupě nemovitosti v Čechách

RE: No tohle !

Karel z Čech 88.?.?.?

>Muzu potvrdit jedine. Udaje tvarici se jako oficialni,
>poskytovane za 200Kc kolek katastrofalnim uradem jsou skutecne
>jen orientacni a nemaji pravni zavaznost.

Tak toto rozhodně není pravda. Údaje zapsané v katastru nemovitostí jsou právně závazné pro každého, osvědčují momentální právní stav. Zápisy mají konstitutivní význam, protože teprve zápisem se právní vztah mění.
Také znám případy, že se člověk diví, že dávno uzavřel kupní smlouvu, zaplatil kupní cenu, ale nemovitost jeho není, protože se nikdo nepostaral o provedení příslušného zápisu v katastru nemovitostí. Ale to je jen hloupost (nevědomost) toho dotyčného, že se nepostaral, aby kupní smlouva nabyla účinnosti a vlastnictví podle ní přešlo.
Plomba na katastru znamená, že se něco kolem zapsaných nemovitostí děje a než se to uděje, tak jsou jakékoliv další zápisy do katastru zakázány. Proto kupovat nemovitost, na které je plomba, je skutečný hazadr, protože změnu vlastníka nelze do katastru do odstranění plomby zapsat a to, co je v katastru v té době zapsáno, po odstranění plomby může být zcela jinak.

Je samozřejmě možné soudit se o to, co má být do zakastru nemovitostí zapsáno. No a to, že strany před soudem tvrdí každá něco jiného, je vcelku normální stav. Každý (účastník, tj. strana sporu) si může před soudem říkat, co chce, jen s malým omezením. To, co říkají při jednání soudu strany sporu neříká nic o tom, jak spor nakonec soud rozhodne. Až do vynesení rozsudku se soudce musí tvářit nestranně, nesmí žádné straně nadržovat nebo druhou nějak omezovat. Až teprve rozsudkem soudce řekne svůj právní názor na předmět sporu. Z toho, co si na své triko říkají strany sporu nelze dovovozovat prakticky nic.

Pakliže člověk dělá něco, čemu sám dobře nerozumí, tak má možnost se předem někde poradit. Pokud to neudělá, tak platí za svojí nevědomost a šetrnost. Často platí i velmi mnoho. Ale je to jeho rozhodnutí, jeho riziko a následně pak jeho škoda.

117772

05.10.2006 12:27

Dilema kanadských médií

Zajímavý článek je dnes

Karel z Čech 88.?.?.?

na http://www.rozhlas.cz/komentare/portal/_zprava/280855
Vymyká se situace v Áfghánistánu mezinárodnímu společenství z rukou?
Bušistán z Afganistánu pomalu vycouvává a přehazuje problém na NATO. Představitelé Severoatlantické aliance nedávno otevřeně přiznali, že jejich současné síly v Afghánistánu jsou nedostatečné k potlačení odporu extrémistů pod vedením hnutí Taliban a požádali o posily. Posily v požadované síle 2.500 vojáků zřejmě nebudou a peníze už vůbec ne.

Situace v Afghánistánu se nebezpečně komplikuje. O její zachycení se ve svém posledním čísle pokusil americký magazín Newsweek. Reportéři na základě pobytu v zemi píší, že spojenecké vojenské úsilí pozicemi Talibanu nijak neotřáslo. Netýká se to pouze jihovýchodních oblastí při hranici s Pákistánem, ve kterých je síla hnutí tradičně největší a centrální vláda zde nemá prakticky žádnou autoritu. Podle Newsweeku vliv Talibů stoupá i mnohem blíže k metropoli Kábulu.
Spojencům, především Američanům a Britům a centrální kábulské vládě, se nepodařilo splnit to, co před pěti lety slibovali. Americký prezident George Bush tehdy prohlásil, že z Afghánistánu, v té době zhrouceného státu, bude vybudován ukázkový příklad úspěšné transformace.
Afghánská vláda odhaduje, že obnova země vyžaduje jen do roku 2010 27 a půl miliardy dolarů. Na různých mezinárodních konferencích přitom světové společenství Afghánistánu přislíbilo zhruba 15 miliard dolarů, skutečně uvolněna však byla méně než polovina této částky.
Za této situace není divu, že kábulská vláda v rozsáhlých částech země kontroluje maximálně větší města a jejich okolí. Na zbytku území jakoby neexistovala a volné pole působnosti získávají radikálové. Ti mají díky příjmům z pěstování opia a zahraničním darům prostředků naopak více než dost. Svým bojovníkům proto vyplácejí žold ve výši pěti dolarů na den. To je jednou tolik, kolik platí třicetitisícová afghánská armáda. Není tedy divu, že v chudých oblastech, kam neproudí takřka žádná pomoc z centra, se Taliban stává velmi populárním činitelem.
Dokud budou v Afghánistánu vojáci NATO, Taliban se vlády nezmocní. Partyzánská válka ale může pokračovat několik desetiletí. Možná je to odhad až příliš pesimistický, kdo ví. Britská i sovětská zkušenost je však přesně taková.

Tedy mrtvých kanadských vojáků bude ještě mnoho a mnoho a peněz vysílajících států to bude stát také dost. Drogové mafie budou spokojené, protože na dlouhá léta budou mít zajištěn dostatečný přísun opia.

118409

06.10.2006 12:21

Dilema kanadských médií

RE: Zajímavý článek je dnes

Karel z Čech 88.?.?.?

Když čtu, že do určitého prostoru dopadlo, tak si skutečně myslím, že je to o tom, kolik tam dopadlo a nikoliv o tom, kolik na ten prostor bylo vystřeleno raket či čehokoliv jiného.

118504

13.10.2006 14:59

Rakety povstalců způsobily peklo na americké základně v Bagdádu - pokračování

Třeba bylo amíkům na základně zima

Karel z Čech 88.?.?.?

a tak jim nějaký vděčný iráčan zapálil ohýnek.
Vložený obrázek
Však bushevik zase nějaké peníze od amerických daňových poplatníků sežene, aby na základně doplnil, co tam shořelo. Lidé v Bagdádu měli pěkný ohňostroj a tak se jistě dobře bavili.

A prý to ani nezapalovali raketami, ale běžnými minomety. Iráčané nyní musí šetřit, když peníze z ropy jdou nyní amerických olejářským společnostem.

119023

19.10.2006 16:25

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Karel z Čech 88.?.?.?

Ti co vnímají, vidí a slyší, se mohou na budoucí situaci připravit. Pochopitelně ne tak jako zhlouplí američané v září 2001 kupováním lepicí pásky na zalepení oken.
Naopak ti, co jsou živi jen ze sionistické propagandy televize a novin, ti budou situací zaskočeni a budou hledat trávu, aby se napásli. To je však v zájmu vývoje světa a přírody správné. Retardovaní ve své většině vyhynou a lidstvo se ozdraví.

Samozřejmě dva či tři tanky do své garáže neumístím a když je nechám volně za plotem, tak mi je může někdo v kritické chvíli ukrást. Tedy tanky nejsou tou nejvhodnější přípravou na budoucnost. Ale samopal a kulomet se jistě hodí. Stejně tak, jako příbuzní a dobří známí na venkově.

Ovšem otázku zásadní důležitosti mám na Průchozího. Na WM je několik návodů na jakési perpetrum mobile. Údajně jsou ta zařízení funkční. Pokud by tomu bylo skutečně tak a já tím mohl aspoň temperovat na chalupě, tak by to byla věc, kterou by dnes bral již každý. Lepší příprava na přicházející apokalypsu snad ani být nemůže. Proto se ptám, zda již někdo věrohodný některý z těch přístrojů prakticky vyzkoušel a zda to skutečně funguje, když podle vědců to fungovat nemůže.

119562

20.10.2006 13:25

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Karel z Čech 88.?.?.?

Děkuji za informaci. Z vyhýbavé odpovědi pana Průchozího jsem nabyl přesvědčení, že jde o jistý druh šibalství. Vy jste mi to potvrdil.

Tím samozřejmě magazín WM nezatracuji, protože je čtivý a člověk se při jeho čtení pobaví. Je dobré na různé věci pohlédnout i z jiné stránky, než je tradiční úhel nazírání.

Můj původní dotaz byl naprosto věcný k tématu článku a tedy k tématu je i faktické zjištění, že praktická využitelnost nápadů publikovaných WM pro období blížícího se kolapsu světové ekonomiky a období ropné krize je nulová.
Nedávno jsem tam četl článek o tom, že ropa a uhlí ve skutečnosti nevznikly zuhelnatěním přesliček ve třetihorách, jak jsme se učili ve škole, ale že průběžně stále uvnitř Země vzniká. Z toho se v článku vyvozovalo, že ropná krize světu nehrozí. Bohužel článek postrádal zásadní informaci o tom, jakou vzniká rychlostí. Vzhledem k tomu, že řada ropných polí je již vyčerpaných, tak patrně rychlost vzniku nové ropy bude poněkud pomalejší, než rychlost její současné světové spotřeby. Tedy závěr článku není pravdivý. Ale to jistě každému dojde i bez mého komentáře.

119620

24.10.2006 15:14

Jak Hizballáh porazil Izrael II.

Pro připomenutí

Karel z Čech 88.?.?.?

Hizballáh (Alláhova strana anebo také Boží strana) byla založena se souhlasem íránského ajatolláha Chomejního a pod jeho osobní kontrolou v červnu 1979 jako ozbrojená složka íránské Islámské republikánské strany. Z Íránu se pak toho hnutí rozšířilo do sousedství. Pokud íránský Hizballáh je vycvičen a zásoben na podobné úrovni jako libanonský - a jistě není důvod předpokládat, že by tomu tak nebylo, tak v případě napadení Íránu se bušíkovi žoldáci mají na co těšit. Jistě i Írán se z libanonských zkušeností učí a na hrozící válku se důkladně připravuje. Financí a možností má nepoměrně víc, jak libanonský Hizballáh.
Neúspěch IDF v Libanonu byla jistě velká rána pro bušistické armádní plánovače i pro samotného bušíka a jeho partu.

119859

07.11.2006 23:11

Ad: Je to střet civilizací

RE: Pravdepodobne

Karel z Čech 88.?.?.?

Vy Yamato víte o nějaké ruské firmě, která od amerického protektora dostala nějakou zakázku na obnově Iráku nebo Afganistánu? Nebo povolení k plundrování tamních přírodních zdrojů? Zatím se všude psalo, že ty zakázky dostaly pouze vybrané firmy z bušistánu a nějaké izraelské se na tom přiživují.

120915

08.11.2006 22:29

Uf. Vypadá to, že se Zvědavec bude muset znovu stěhovat

RE: jak snizit traffic

Karel z Čech 88.?.?.?

Pane Yamato, to máte za ty své provokační řeči. Jste vyloučen, ale jen tak napůl. Můžete si číst nadpisy.
[smích]

Nic si však z toho nedělejte, mě se fórum zobrazuje stejně jako vám. Tedy závada patrně není na našich příjmačích, ale na webovém serveru. Předpokládá, byť tomu technicky nerozumím, že kdyby někdo chtěl fórum tak zmršit záměrně, že by to i velkému odborníku dalo mnoho práce, pokud by to vůbec bylo možné. No a vodíte, neznámá porucha si s tím poradí bez problémů - je to nejen možné, ale i skutečné. Jsou věci mezi nebem a zemí, pro obyčejné smrtelníky nevysvětlitelné. Oprava závady nemusí být nijak obtížná, možná postačí z boku trochu kopnout do bedny. Nebo zrestartovat server. Samozřejmě, že oprava může vyžadovat i komplikovanější zásah do programu - nalezení poškozeného souboru a jeho opravení. To však nechci tímto příspěvkem řešit. Chci jen poukázat na to, jak snadno a bez zásahu člověka se nějaký program sám přeprogramuje a vede k nezamýšlenému výsledku. Že by nějaká vyšší síla?
V Pánaboha nevěřím, takže jeho působením to nebude. Zřejmě jde o nějakou shodu nějakých možná neznámých okolností. A přesto inteligentní výsledek je na světě.
Také můžeme rozvádět nějaké konspirační teorie. Leho-oleh poslal vira. Ale to bychom mu moc fandili. Takovým odborníkem on zase není.
Nebo neokonzervy se mstí za výsledek voleb v bušistánu. Jistě mají specialisty, kteří by to mohli dokázat. Mohli by k tomu angažovat nějaké 12leté počítačové nadšece.
No co vy myslíte? Závada na fóru stále ještě trvá.

120957

21.11.2006 11:09

Pomalý rozpad dolárového systému

Pomalý rozpad ? Zatím pomalý.

Karel z Čech 88.?.?.?

Předpokládaná očekávání se zdá se naplňují. Zatím pomalu, ale události jistě nabudou spád. Yankeeyové to sice mohou mít naplánováno dobře, ale bude hlavně záležet na tom, jak se zachovají největší světoví věřitelé bušistánu. Samozřejmě, že nikdo nechce o své devizové rezervy přijít, tedy ani Čína. Zájem na jejich zachování ztratí v případě, že jejich hodnota citelně poklesne. A že brzy poklesne, je již dlouhou dobu zřejmé. Mnohé státy a státní banky nyní budou taktizovat, jak z blížící se krize vyváznout s nejmenšími ztrátami. Jistě každý bude veřejně slibovat, že dolarový systém podpoří. Alespoň do okamžiku, kdy vypukne veřejná panika a začne platit Zachraň se kdo můžeš! Důležitější však bude, co kdo skutečně pro dolarové impérium nebo pro sebe udělá. Jistě platí a bude platit, že je bližší košile, než kabát. Když jde o peníze, tak ani žid nezná bratra.

Tak už můžeme pomalu a potichu začít skandovat : Už je to tady, už je to tady. Za pár měsíců to bude skandovat velmi hlasitě celý svět. Že by do roka a do dne....? Pamatujme, že štěstí přeje připraveným.
Je jen škoda pro svět, že poslední volby vyhráli Demokraté a ti budou chtít bušistánskou státní kasu šetřit. S Republikánama by to byla větší sranda. Události by měly rychlejší spád.

Ještě jedna taková maličkost. Na krachu dolaru mohou vydělat chudé zadlužené státy, které nemají velkou spotřebu ropy. Bezcenné zelené papírky lacino nakoupí a své dluhy jimy splatí. Záleží na tom, jak má MMF úvěrové smlouvy ošetřeny. Byla by to taková malá "boží" spravedlnost.

121867

22.11.2006 12:06

Pomalý rozpad dolárového systému

RE: Konec US sveta?

Karel z Čech 88.?.?.?

>"To neni dobre budit takovy dojem.'
>---------------------------------------------------------
>
>a cim tedy JE dobre budit dojem?. [zmaten]
>Jak je vsechno dobre a v ajuru?
>
>z.a.p

Všechno je skutečně na dobré cestě a v ažúru - dnešní zprávy z tisku :
Koruna dosáhla historický rekord 21,66 Kč/USD
Důvodem zhodnocování dolarového kurzu koruny je oslabující dolar vůči euru na světových trzích, uvedl analytik Raiffeisenbank Aleš Michl. Kurz dolaru se dnes dostal na úroveň 1,287 USD/EUR.
Bílý dům včera večer snížil prognózu růstu amerického hospodářství na letošní i příští rok, což podporuje prodeje dolaru.

Amerika je stále stát blahobytu. Pouze každý šestý newyorčan nemá na jídlo
Množství obyvatel největšího amerického města New Yorku, kteří jsou závislí na jídlu od charitativních organizací a kteří nejsou schopni sami uživit své rodiny, se zvyšuje. Organizace New York City Coalition Against Hunger (Newyorská koalice proti hladu) tvrdí, že v takto tíživé situace je nyní kolem 15,4 procenta obyvatel velkoměsta. To je o 14 procent více, než tomu bylo mezi lety 2000 a 2003.
Zpráva organizace vyplývá z dat od vládních úřadů.

Je třeba bushevikovi pogratulovat, jak dobře bušistán vede.

121965

23.11.2006 13:51

Jako za bolševika...

Jsou osvědčené metody

Karel z Čech 88.?.?.?

Docela se divím, proč to neokoni tak komplikují a připravují stresové situace nejen cestovatelům, ale i přepravcům. Jak chcete během 5 či 10 minut zajistit nové pasažery do letadla nebo na loď za osoby, kterým odcestování nebude dovoleno?
Komunisti přece již dávno vymysleli bezproblémový systém, který se osvědčil. Amík, který bude chtít vycestovat z USA, si na příslušném federálním úřadě předem opatří výjezdní doložku s omezenou platností a teprve s ní si půjde koupit nebo reservovat jízdenku. Bude-li chtít letět letadlem uvnitř USA,nebo cestovat z jednoho státu do druhého, tak si před zakoupením letenky či jízdenky od příslušného fed. úřadu obstará potřebnou bumážku - povolení k opuštění svého bydliště. Pojede-li autem bez bumážky a bude-li policií přistižen, tak bude odeslán na rekreaci na Guantanamo.
Takové vyzkoušené jednoduché řešení a bušík si neumí poradit. Putin by mu jistě mohl poslat nějaké poradce, kteří to z dřívější doby znají. [velký smích] [chechtot]

122084

23.11.2006 20:51

Jako za bolševika...

RE: Jsou osvědčené metody

Karel z Čech 88.?.?.?

No sakra Petře Gejdoši, jděte s těmi temnými předpověďmi už někam. Předpovědi konce světa či pádu a zániku bušistánu snesu, ty mi nevadí, naopak. Ale předpovídat metr sněhu a -25°C už na příští týden - co je moc, to je moc.
Kdybyste nám tady předpověděl, že bude mírná a krátká zima, tak vás všichni budeme velebit, ale za katastrofické scénáře vám budeme nadávat.[smích]

Uch. Tak jste to ode mne slíznul z první ruky. Nejste žádný pořádný taktik. Každá cikánka ví, že předpovídat může pouze dobré věci, jinak jí lidi nebudou mít rádi a se svojí živností zkrachuje. Nepříjemné věci lze podávat pouze po troškách a ne imrvere a na plná ústa. Určitě víte, jak u Peršanů dopadali poslové špatných zpráv.

Ale vážněji vzato, když si člověk přečte diskuze k posledním několika článkům Zvědavce, tak musí konstatovat, že názor o nástávajícím brzkém konci bývalé demokracie v Americe je již všeobecný. Kromě několika provokatérů a osob s omezenějším přehledem, uvedený trend zde potvrzují všichni. Patrně davová panika již nastává. Známe to z praxe. Pokud někdo pustí zprávu, že jsou známky, že ta a ta banka v brzké době zkrachuje, tak před skutečným krachem ji už nikdo nemůže zachránit. Krach se dá pouze za vynaložení mimořádných prostředků a nákladů jen trochu oddálit.

Hospodářský i politický úpadek bušistánu není žádná šeptanda konspirativních blouznivců. Je zřetelně viditelný každému, kdo má oči k vidění. Jistě jen málokdo bude ochoten spojit osud svůj, své rodiny, svého podniku se státem odsouzeným k zániku. Po léta již ti informovanější američané své aktivity přesunují z bušistánu do oblastí světa, které blížícím se krachem budou postiženy méně. Spád událostí však nabývá na rychlosti a tak je docela dobře možné, že i při těch -25°C (které jako každoročně určitě přijdou) se všichni ještě pořádně zahřejeme.
Čím dřív to budeme mít za sebou, tím určitě líp.
(Zorba již určitě čistí lauf své vzduchovky.) [mrknutí jedním okem]

122113

23.11.2006 21:48

Sametová faleš

RE: svoloč soudruh Che

Karel z Čech 88.?.?.?

>Vzdyt Che Guevara zavrazdil
>vlastni rukou dobrou tisicovku nevinnych a vy tomu rikate, ze byl
>NEKDY NEROZUMNY!! Ja tomu rikam, ze byl nebezpecny maniak a vrah
>a ze je dobre, ze skoncil jak skoncil.

Jde o to, kdo to tvrdí a co je na tom skutečně pravdy. Americká líheň lží už vyprodukovala takové množství nesmyslů, že dnes již jen málokdo těm kecům věří.

122120

23.11.2006 23:09

Jako za bolševika...

RE: Jsou osvědčené metody

88.?.?.?

Zdá se, že strýček má pod čepicí. Správně myslí na zadní kolečka. Jistě nepropase příležitost, aby z bušistánu mohl zavčas zmizet.

Když koupil nemovitost, tak musel mít české občanství. Takoví lidé jsou u nás vítáni.

Karel z Čech

122125

28.11.2006 14:34

Multi-kulti learning

RE: Evropa islám respektuje, islám ví, že Evropu respektovat nemusí

Karel z Čech 88.?.?.?

>[citát - Hans Magnus Enzensberger]...V arabských státech
>odpovídá počet v posledním tisíciletí přeložených knih
>počtu za rok přeložených v dnešním Španělsku....
>
>nech sa paci ->
>http://eurabia.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=610
>
>stein55
Nojo Štejne, to tvrdí sionistický web. Tomu přece nemůžeš věřit.
Je stejně prolhaný, jako ty jeho partnerské
http://eurabia.cz/modules.php?name=Content&pa=show...

Jinak by to chtělo samozřejmě upřesnit. Ve kterých arabských státech? V SA, v Jemenu, v Emírátech, v Iráku, v Libanonu, v Egyptě nebo v Alžírsku?

A v posledním tisíciletí? - No kolik bylo v USA vydaných domácích a zahraničních titulů do vynalezení knihtisku? No vidíš to, ani jeden. To je smůla, co? A v arabských zemích již byly tisíce rukopisů.

A kolik bylo v posledních 100 letech vydáno v USA překladů autorů z Iráku, ze Sýrie, z Egypta či z jiných arabských zemí? Kolik děl bylo přeloženo z čínštiny či ze soudobé Perštiny?

Tak tedy se svojí demagogií si můžeš jít jen do USraele. Tam ti budou věřit. Tam mají sionisti pro své lži úrodnou půdu.

122432

01.12.2006 14:25

USA jsou unášeny vlnou zbrojní bonanzy

RE: Novy buh - penize.

Karel z Čech 88.?.?.?

Délesloužící četaři, jste šikovný, když jste si ten projev vygoogloval za 10 vteřin.
Takové lidi potřebujeme i pro naší armádu. Zvláště ty s vašimi skušenostmi. Nechcete se přihlásit do Havlova expedičního sboru?
Vložený obrázek
Nebo aspoň do Masarykova?
Vložený obrázek
Určitě by vám mohl vyhovovat Bushevikův expediční sbor.

122583

26.02.2007 21:21

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: O co komu jako jde?

Karel z Čech 88.?.?.?

Stokrát lepší ožebračený Rus, než nenažraný loupeživý židoameričan.

129557

26.02.2007 22:47

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: O co komu jako jde?

Karel z Čech 88.?.?.?

Nejenže Rus je Slovan, ale je také jedinou zárukou, že nás američtí lidožrouti neschlamstnou i s botama.
Jen tak pro porovnání : Kolik vojenských základen mají ve světě USA a kolik Rusko?

Vojenské základny v cizích státech se jistě budují pouze pro vlastní obranu. Proto Rusko jako jako budoucí nájezdník nemá žádnou, že?
Statistika, kolik států za posledních 50 let vojensky napadly USA a kolik Rusko je také zcela jednoznačná. Kam se Rusko na světového agresora hrabe.

A že si v Izraeli mažou amíky na chleba a že si to amíci nechají líbit, to je jejich věc. Jen ať platí, když jsou tak světoví.

129565

26.02.2007 22:52

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: Skoro není co dodat...

Karel z Čech 88.?.?.?

Ono je také otázkou, zda pro těch zbylých 10 milionů bude ještě planeta Země místem k žití. Jak dlouho se dá vydržet v podzemním krytu? 10 let? 50 let? 500 let? Poločas rozpadu stroncia je možná vyšší. To ti, co přežijí, budou závidět těm, co to měli za sebou hned.

129566

27.02.2007 14:02

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: O co komu jako jde?

Karel z Čech 88.?.?.?

>Že je někdo Slovan nebo mMrťan je úplně vedlejší, pokud se
>chová jako dobytek...my zde máme zkušenosti s dobytčím
>chováním Němců a tzv. Sovětů (aka Rusů)...
A nejčerstvější zkušenosti máme s dobytčím jednáním MMF, světové banky i amerických firem v ČR. Do výběrového řízení na dodávku vojenských letadel musel zasahovat i chudák americký velvyslanec, který byl nucen intervenovat u české vlády, když americká firma nebyla v konkurzním řízení vybrána a přednost byla dána výhodnější nabídce.
>
>Rusko nemá NYNÍ vojenské základny...ale za SSSR jich mělo
>celou řadu...a určitě by je zas chtělo.

Co takhle preventivně bombardovat Mongolsko. Čingischán přece svými vojsky ohrožoval i evropské státy, tak aby si to mongolové nechtěli dnes zopakovat. Opatrnosti není nikdy nazbyt. Lepší prevence než nést následky budoucího možného ohrožení.
Saddam Husejn také mohl mít někdy v budoucnu možnost do 40 minut raketami zlikvidovat Evropu. Třeba za sto nebo 200 let. Tak bylo správné včas ho preventivně zlikvidovat. Podobně i Írán, pokud by to dobře šlo, tak do takových 20 či 30 let může mít možnost vyrobit rakety, které by doletěli i do Evropy. Takže preventivně je třeba ho srovnat se zemí. Humanitárně to mohou udělat státy, které tu vojenskou možnost mají již dnes. Třeba Izrael nebo Pakistán.
A Rusko? Zatím nemá efektivní možnost bránit USA v expanzi za ovládnutím světových energetických zdrojů. Ale nutno předpokládat, že kdyby tu možnost mělo, tak by tak jistě činilo. Proto je nutné preventivně tomu zabránit. Nelze tolerovat dva kohouty na jednom smetišti.
>
>Rusko (SSSR) napadalo mnohem rafinovaněji, vnitřně...žádné
>efektní bombardování, pěkně rozložit zevnitř...a šup, zas
>je další člen socialistického bloku. Mimoto za něj často
>válčili jiní s jeho mocnou podporou (KLDR, Severní Vietnam, v
>Africe a středojižní Americe celá řada...).

.. a šup zas další člen socialistického bloku - celkem kromě souvislosti s 2. sv.v. a kromě Kuby, která se k SSSR obrátila až v důsledku blokády ze strany USA jako k jediné možnosti přežití - celkem rovných nula nových členů.

Ale kdyby ...
Kdyby Yamato v pr..li byli ryby, tak by nemuseli být rybníky.

129610

27.02.2007 14:04

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: O co komu jako jde?

Karel z Čech 88.?.?.?

hmm, pravopisné chybičky již neopravím,nejde to.

129611

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 0

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,59 Kč
Kanadský dolar
17,28 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,06 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,09 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 083,52 Kč
1 unce stříbra
585,84 Kč
Bitcoin
852 522,31 Kč

Poslední aktualizace: 14.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?