Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 34 příspěveků, 1 jméno: Adapa.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.07.2006 10:43

Věděli jste, že ...

Není možné zrušit stát Izrael

Adapa 88.?.?.?

Zdravím, pane Knížek.
Podle mého názoru byl vznik Izraele na území Palestiny obrovským omylem. Ale od roku 1947 uplynulo takřka 60 let. Jsme ve 21. století, těžko už můžeme přesouvat několikamilionový národ někam jinam.
A kam by to mělo být? Třeba na Aljašku, kam by je rád poslal íránský prezident?
To že dnes existuje Izrael je bohužel fakt, se kterým se okolní státy musí smířit. Nedokáží to změnit.
Pokud okolní národy budou stále snít jen o zničení Izrale, tak to míru neprospěje...
Stejně tak míru neprospěje, když si Izrael bude přát naplnění svého snu, tedy zemi zaslíbenou on Nilu až po Eufrat.

111690

27.07.2006 10:50

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

Tak pravil Nasrallah

Adapa 88.?.?.?

Docela zajímavý článek o válce v Libanonu:

http://www.muslimskelisty.cz/zp737.htm

111691

27.07.2006 21:21

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

Obrázek z Izraele

Adapa 88.?.?.?

V souvislosti s událostmi z 11. září 2001 celý svět oblétly snímky Palestinců slavících ony tragické události. Nikdo však následně nezveřejnil, že fotografie byly použity z archívu palestinské Intifády a neměly žádnou souvislost s událostmi z 11. září 2001. Toto včlenění podprahové informace mělo za cíl vytvořit v „světovém kolektivním podvědomí“ dojem, že Palestinci jsou radikálové, podporující AL-Kajdu. Obdobně negativně je vykreslován Hamás v Palestině a Hizballáh v Libanonu. To, že Hizballáh má podporu obyvatel Libanonu bez rozdílu vyznání již nikdo záměrně neuvádí. Žádné z českých médií (byť pro formu objektivity) neuveřejnilo fotografie izraelských dívek, které píšou na izraelské rakety „radostné“ vzkazy a vyjadřují přání genocidy Libanonců.
http://www.fromisraeltolebanon.info/files/childAbuseAndHate2.jpg
http://tyros.leb.net/massacres/israchild3.jpg

111746

29.07.2006 12:38

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Obrázek z Izraele

Adapa 88.?.?.?

Zdravím Yamato,
ty zprávy jsou čitelné už na těch dvou prvních obrázcích. Ale pokud chcete vidět více, podívejte se na http://tyros.leb.net/massacres/children.html
Ale bohužel tam nejsou jen obrázky židovských holčiček píšící své vzkazy s láskou pro své sousedy... Ostatní obrázky už nejsou tak "hezké".

111891

29.07.2006 12:44

Kouř z boje o Bint Jbeil - varování Izraeli

Etgar Keret: Takže válka

Adapa 88.?.?.?

Našel jsem na internetových stránkách Hospodářských novin velice zajímavý článek o pohledu na válku z izraelské strany. Pohled očima obyčejného člověka, který celý život žije v Izraeli...
http://ihned.cz/index.php?p=003400_d&article[id]=18923810

111893

29.07.2006 19:20

Kouř z boje o Bint Jbeil - varování Izraeli

RE: Sny Hizballahu

Adapa 88.?.?.?

Zdraví, Karolíno.
Nesmíte ale zapomínat, že koncem čtyřicátých let byla naprosto jiná doba. Skoro celý svět byl rozporcován mezi několik koloniálních mocností. Koho by asi tehdy napadlo, že nějaká Indie, Rhodesie nebo některá jiná kolonie bude moci být nezávislá?
Blízký Východ byl prostě jen jednou z dalších koloniálních oblastí. A tak se tam daly jednoduše malovat mapy, spřádat sny, dělat hranice nových států...

111943

30.07.2006 14:18

Kouř z boje o Bint Jbeil - varování Izraeli

Obrovská chyba

Adapa 88.?.?.?

Zdravím Tě, Petře.
Ano bylo to chybné myšlení a vznik Izraele je na území Palestiny je obrovskou chybou.
Ale přeci jen dnes je to nějakých šedesát let od vzniku Izraele. Izrael vedl několik válek, ve kterých si vybojoval svou nezávislost a právo na existenci. I když já osobně v tomto nekonečném konfliktu dávám spíše za pravdu Palestincům, říkám na druhou stranu, že je nepředstavitelné, že by Židé mohli poslechnout íránského prezidenta a vystěhovat se pryč. Jsou jich tam miliony. Dneska je 21. století a milionové přesuny obyvatelstva podle mého názoru už nejsou možné.

112032

31.07.2006 22:22

Ano, tohle je holocaust

RE: ... Izrael ostřeluje všechny automobily.... (Lev)

Adapa 88.?.?.?

Zdravím, pane Peter.
Už jsme se jednou spolu bavili o velbloudech v Palestině. Zkusíme to tedy nyní s velbloudy v Libanonu. Kolik lidí podle Vás, pane Peter, jezdí v Libanonu na velbloudu?
Můj společník ve firmě je Palestinec. A prvního velblouda ve svém životě viděl až v brněnské ZOO. Myslím, že v Libanonu nebude o moc více velbloudů než v Palestině [mrknutí jedním okem]

112224

01.08.2006 08:26

Je na čase vyloučit USA z RB

RE: Návštěva na Zvědavci = návštěva v ZOO

Adapa 88.?.?.?

Zdravím Tě, Nille.
Nadáváš na názory na této stránce, na články zde zveřejněné. Sám provozuješ svou stránku. A řekl bych, že fórum tam nemá příliš velkou úroveň. Shromáždil jsi kolem sebe pár puberťáků.
Sliboval jsi tady už před rokem, že se postaráš, aby Zvědavec přestal existovat. Dával jsi mu měsíc. A nic...
Vykládal jsi o svých kartách, svém luxusním autě, svém vysokém IQ a když Ti odešel na počítači hard disk, tak jsi nemohl několik měsíců ani jít na internet.
Přestań tady radši psát o tom, jací jsme zkrachovanci, omezenci a jak ty se máš skvěle. Napiš radši normální názor na věc.

112255

08.08.2006 13:08

Je na čase vyloučit USA z RB

Můj názor

Adapa 88.?.?.?

Zdravím, pane Stwora.
Dovolím si napsat jen svůj názor, značně subjektivní, ale je to tak jak to prostě já cítím. Zvědavce mám hodně rád, pročítám ho už snad tři roky a nějakou dobu sem čas od času něco napíšu.
Ale poslední dobou to jde se Zvědavcem z kopce. Začalo to podle mne tím vylučováním lidí jako Mikin, Baron, Leho atd. Pak to pokračovalo se Lvem, který se s tečkou na konci vrátil. Jak se vyloučí jeden člověk, tak se pak už vylučuje snadno i další.
Když teď někdo vnese do diskuze něco osobního, hned ho napomene editorka Minda.
Robert Nohejl tak nějak ke Zvědavci patřil. Jeho příspěvky byly těžko stravitelné, někdy šílené, někdy si odporovaly, ale přeci jen něčím podle mne byly zajímavé.
Já rád vzpomínám na toho starého Zvědavce. Když mám někdy čas, podívám se do diskuzí z předchozích let...
Pane Stwora, Vás jako člověka si vážím, za to co vše jste tady na Zvědavci udělal. Ale poslední dobou mám pocit, že začínáte žít v jiném světě. Největší chybu jste podle udělal, když jste se dal dohromady s diskutující pod nickem Mindy.
Já vím, je to Váš web, můžete si dělat co chcete, ale podle mne jste se teď příliš soustředil na to, udělat ze Zvědavce "výdělečnou" akci. Upřímně se bojím o osud Zvědavce.
Pane Stwora, zkuste, prosím, popřemýšlet nad tím, kam se Zvědavcem kráčíte a co s ním zamýšlíte.
Podle mne největším plusem Zvědavce bylo propojení emigrantské komunity s Českem, volná diskuze, volné názory... Tomu se teď hodně vzdalujete. Podle mně je to chyba... Ale jsem člověk omylný...
Každopádně Vám držím palce a také celému Zvědavci.

113024

09.08.2006 10:26

Není nad klasický displej

RE: Dobré rano

Adapa 88.?.?.?

Zdravím, paní editorko - Mindy.
Doporučoval bych Vám, přečíst si své první příspěvky tady na Zvědavci:
http://www.zvedavec.org/show_name.php?name=Mindy&clanek=1685&id=112460&tridit=asc

Doporučil bych z nich tyto:
http://www.zvedavec.org/nazory_1255.htm#ptr60739 - tam se vyjadřujete dost nevybíravě o autorovi

http://www.zvedavec.org/nazory_1255.htm#ptr60835
http://www.zvedavec.org/nazory_1255.htm#ptr60901
http://www.zvedavec.org/nazory_1255.htm#ptr60902

Vy a Váš sexuální život:
http://www.zvedavec.org/nazory_1257.htm#ptr61393

Udělat z někoho jako jste Vy, paní Mindy, editorku a svou pravou ruku, byla podle mne největší chyba pana Stwory.

113177

09.08.2006 14:02

Není nad klasický displej

RE: Dobré rano

Adapa 88.?.?.?

Paní Mindy - editorko,
nechtěl jsem napsat nic, co by mohlo vyznít tak, že by Vám to mohlo uškodit. Psal jsem jen svůj osobní názor, že podle mne je obrovská chyba, ze Vy, paní Mindy, jste editorka. Vy totiž nejste nad věcí, máte jako každý člověk příliš citů, ale těmi city se necháte příliš ovlivňovat.
Z počátku to byl web pana Stwory, který dokázal z toho udělat pořádný kus práce. Já tento web pročítám už déle jak tři roky. A najednou vidím, jak se to tady obrací k horšímu.
Pan Stwora se kdysi vyjádřil, že existuje více editorů. Ale nikdo nikdy nevěděl, kdo to je. Alespoň já jsem to nepoznal. Najednou je z Vás, paní Mindy, editorka a Vy se jednou podepisujete jako editorka, jednou jako Mindy. Co jinému projde, to jinému mažete. Příliš se necháváte unést city.
Prostě mně osobně nesedíte, proto Vám to říkám tak upřímně jak to vidím a cítím. A myslím, že Vaše editorování a Vaše snaha do zasahování Zvědavce tomuto webu jen škodí.
Ale říkám to já jako Adapa - obyčejný čtenář. Nic nedoporučuji, nic nenavrhuji, jen říkám svůj názor, protože to sleduji již delší dobu a nemohl jsem prostě mlčet.

113209

09.08.2006 14:06

Není nad klasický displej

RE: Dobré rano, pan Adapa

Adapa 88.?.?.?

Zdravím Vás, pane Google.
Já jsem se nikdy s nikým tady na webu o sexu nebavil. V realitě jsem o tom ani nemluvil s knezem, protoze nejsem krestan. Nemám potřebu o tom mluvit ani s paní Mindy ani s nikým jiným virtuálním.
Chtěl jsem tím jen ukázat, že paní Mindy tady často napomíná o tom, že někdo je off-topic, že píše příliš osobní věci... Napomíná a přitom sama dokáže psát o svém sexuálním životě pod článkem, který se toho netýká. Chtěl jsem prostě ukázat, že paní editorka Mindy něco jiného říká a něco jiného dělá.
Nic víc a nic míň.
Vím, že jsem tuto diskuzi rozjel úplně jiným směrem než je diskuze o LCD monitorech, všem se za to omlouvám a již k tomuto tématu mlčím, neboť svůj názor k tomu jsem již řekl.

113210

16.08.2006 08:33

Kdo se bojí velkých zlých sunarů?

Třídění muslimů a nemuslimů

Adapa 88.?.?.?

Spojené státy a Británie vážně uvažují, že budou na letištích "třídit" pasažéry podle náboženství a etnického původu:
http://ihned.cz/1-10070880-19100960-003000_d-5c

Strach plodí podezření a podezíravost může pomoci spiknutí snadněji odhalit. Stejně tak může podezíravost přerůst v chorobný stav, kdy oči plné strachu vidí spiknutí všude a v každém.
http://ihned.cz/2-19101390-003000_d-e0

114025

18.08.2006 16:54

Pohled z Haify

RE: rýp

Adapa 88.?.?.?

Promiň, Nillberte, taky se chci na něco zeptat. Je to jen dotaz nic víc [smích]

26.9.2005 jsi ve svém příspěvku dával Zvědavci jen měsíc a všichni jsme měli vidět něco úžasného...
http://www.zvedavec.org/nazory_1350.htm#ptr75832

Nepleteš si ty náhodou měsíce s roky a nebo stoletími???

Vážně nechci rýpat, prostě se jen tak ptám [mrknutí jedním okem]

114332

21.08.2006 12:31

Falešný a prázdný premiér

RE: Mozna, nebo možná?!?!

Adapa 88.?.?.?

Zdravím, pane Seda.
Takže podle Vás každý člen ODS je jen hnusné arogantní prase???
Já se jen ptám, abych věděl, kam se mám v případné další diskuzi s Vámi, pane Seda, zaradit.
Děkuji za odpověď.

114541

01.09.2006 18:20

Odpovídá Noam Chomský

RE: Palestinci ? Kdo to je ?

Adapa 88.?.?.?

Zdravím, pane Čochtan.
Zkuste tento výrok ukázat nějakému neexistujícímu Palestinci, kterého osud zavál třeba do Brna.
Zkuste si někdy dát šálek čaje se Syřanem a Libanoncem a poslouchejte jejich názory.
Zkuste si najít v nějaké základní konverzační učebnici arabštiny rozdíly mezi palestinskou a třeba syrskou arabštinou...
Kdysi dávno možná jeden národ byli, ale dnes je tomu jinak...

115699

01.09.2006 18:24

Sázka na Zvědavce v září nebude!

RE: pre pána Nillberta

Adapa 88.?.?.?

Já si rád někdy pročítám Nillbertovy stránky a jeho krásné tlachání s lidmi jako je třeba Lukrecie.
Nejraději z jeho stránek mám jeho modlitbu, kterou 13.7.2005 zveřejnil na svých stránkách:

"Ó Hospodine! Kontroluješ mraky a ovládáš jejich cesty...
Ty porazíš armádu nepřátel a zadupeš do země tu bizardní islámskou diktaturu! Ty jsi Nejmoudřejší Ó Bože!
Pomož našim raketám a shromáždi je nad Íránem! Smetˇ ten bizardní gang středověkých tmářů a učin jej radioaktivním obláčkem plujícím stratosférou!
Zaměř naše naváděcí systémy přesně na cíl a učiň je mečem svého hněvu!
Ó Bože! Dej jim svolení v Tvém Velebeném Jménu, a dej jim slávu s Tvou nekonečnou armádou a rozpoutej termonukléární reakce nad doupaty těch prašivých alláhofilů a dej jim ochutnat pomstu jež sami zaseli!"

Škoda, že se takto Nillbertík neprojevuje aji na těchto stránkách. Mohlo by tady být hned veseleji.

115700

02.09.2006 09:13

Odpovídá Noam Chomský

RE: Palestinci ? Kdo to je ?

Adapa 88.?.?.?

Zdravím Tě, Kemo.
Asi před rokem a půl jsme si tady na Zvědavci potykali, pojďme se toho držet [mrknutí jedním okem]
Znám Araby a arabskou mentalitu něco kolem osmi let. Jsem s nimi denně ve styku. Pracovně i osobně. A za tu dobu jsem mezi nimi poznal hodně rozdílů. Například mezi Libanonci a Syřany. Oni se navzájem mezi s sebou nemají rádi. A když nemusí, tak se nevyhledávají. Poslední desetiletí je hodně odcizila. Libanonci si připadají okupovaní Sýrií.
Můj moc dobrý kamarád byl původem ze Sýrie, celý život ale strávil v Dubaji a pak šel na vysokou školu do Bejrůtu. Po roce ale z Bejrůtu odešel a vykládal mi, že tam Syřany nikdo nemá rád, že jim tam dělají naschváli a že mu to tam za to nestojí.
Palestina a Jordánsko. Je to pravda, že většina obyvatel Jordánsko jsou Palestinci. Také většina Palestinců, co znám má jordánský pas. Ale oni se necítí být Jordánci. Můj společník ve firmě má dvojí občanství - jordánské a české. Jeho rodina žila od nepaměti v Jeruzalémě. Někdy koncem 40. let je Izraelci vyhnali z Jeruzaléma. Jeho otec se narodil v uprchlickém táboře v Sýrii. Pak se dostali do Jordánska.
Od svých 12ti let žije tady v ČR (jeho matka je Češka), každoročně létá do Jordánska, ale vždycky o sobě mluví jako o Palestinci z Jeruzaléma i když tam nikdy nebyl.
To samí jsou ostatní Palestinci s jordánskými pasy. Oni o sobě nemluví jako o Jordáncích ale jako o Palestincích z Jeruzaléma, Betléma atd. Pořád tak nějak doufají, že se vrátí zpátky do měst, která ani nikdy neviděli, protože z těch měst odešli už jejich otcové.
Poznal jsem jednoho jediného Jordánce. A ten zase nemusel Palestince. Stěžoval si na to, že Palestinci jsou v Jordánsku protěžovaní, dostávají lepší platy, dávají je na lepší pracovní pozice... Podobně jsou prý v Jordánsku zvýhodňovaní Čerkézové původem z Kavkazu.
A jaký je rozdíl mezi všemi těmi Syřany, Palestinci, Jordánci atd.? Já bych to přirovnal tak trochu ke Slovanům. Kdysi dávno jsme byli takovým jedním národem. Ale historie a hranice nás rozdělily a my jsme se odcizili. Arabové se začali odcizovat teprve v posledních staletích a hlavně desetiletích. Většímu odcizení zatím zabraňuje jen Korán - kde je spisovná arabština. Běžní Arabové tak už dávno nemluví. Jejich arabštiny se hodně vzdaluji.
Kdysi před lety jsem se naučil arabsky slova jako já mám, ty máš, on má... Když jsem to poprvé použil, tak na mne jen udiveně koukali. A jeden Iráčan se mě zeptal, který Syřan mne to učil. Naučil mne pak úplně nová slova, která s těmi co jsem se šprtal já, neměla nic společného. A já se to naučil podle učebnice, která tady v ČR vyšla - ale napsal ji skutečně Syřan.

115762

02.09.2006 09:15

Odpovídá Noam Chomský

RE: Špatná adresa

Adapa 88.?.?.?

V roce 77 jsem ještě nebyl ani na světě, Vy, Čochtane, ale jeho výrok citujete a pravděpodobně se s ním ztotožňujete. Proto si stěžuji na jeho nepravdivost u Vás.

Ano, ty rozdíly jsou větší než mezi češtinou Plzeňáka, Hradečáka a třebe aji Brňáka.

115763

04.09.2006 09:04

Odpovídá Noam Chomský

RE: Palestinci ? Kdo to je ?

Adapa 88.?.?.?

Kemo, na jednu stranu to co říkáš vypadá jako ideální řešení. Možná by to tak mohlo fungovat u lidí s evropskou mentalitou. Ale u nich ne.
A Palestinci z pasma Gazy a nebo ze Zapadniho brehu maji k Jordansku hodne daleko. Ti Palestinci si delaji neustale na Jordance vtipy o jejich mentalite atd. Proste jak dva narody vedle sebe.
Jordanci taky nejsou prilis nadseni z toho, ze maji v Jordansku tolik Palestincu. Vlada a hlavne kral se je snazi zvyhodnovat, aby zabranil pripadne revoluci nebo vypuknuti nepratelstvi mezi Jordanci a Palestinci v Jordansku.
Znam jen jedineho skutecneho Jordance, je tak v mem veku, mozna o rok starsi. A ten stale doufa, ze az se situace na Blizkem Vychode uklidni, Palestinci se zase vrati zpatky do Palestiny a Jordansko bude zase Jordanske.
Je to proste zacarovany kolotoc.
Mne reakce vyhnanych Palestincu tak trochu pripominaji vzpominky Zidu. Nez se Zide vratili do Palestiny, snili o Izraeli a o sve domovine. Neco podobneho ted delaji Palestinci. Byl jsem nedavno tady v Brne u jednoho kamarada doma, je to Palestinec narozeny ale prave v Jordansku. Doma ma fotografie Jeruzalema, ruzne suvenyry z Jeruzalema. Nikdy tam nebyl, ale jeho otec i deda tam zili. A on o tom miste mluvi jako o svem domovu. K Jordansku vubec neprirostl.

115888

21.12.2006 14:07

Harfa ve sněhu

Vánoční přání

Adapa 88.?.?.?

Také bych se rád připojil se svým krátkým vánočním přáním a popřál bych rád krásné prožití vánočních svátků hlavně Vám pane Stwora, ale také všem Zvědavcům ale i těm, co buď byli vyloučeni z diskuze (například Leho, Mikin) a také těm, co dobrovolně z těchto stránek odešli (například Jiří Táborský, Robert Nohejl, Jiří Valtr)...
Tento rok se Zvědavec hodně změnil, přeji mu proto lepší vykročení do Nového roku 2007.
A doufám, že nám tady brzy napadne sníh, ať je přeci jen trochu bílá zima.

123795

10.01.2007 15:04

Mýtus Charty 77

Dotaz

Adapa 88.?.?.?

Zdravím, pane MedaBedo.
Měl bych na Vás jeden dotaz. Také jsem už slyšel o té fotky, kde malého Václava Havla houpe jeden z čelných nacistů na kolenou (jednou jsem slyšel jméno Heydrih, podruhé Frank). Nevíte, zda tato fotka existuje i někde na internetu? Já jsem se ji kdysi marně snažil vygooglovat...
Děkuji za odpověď.

125313

18.01.2007 08:12

Dlouhodobá Dalíkovská kriminalizace české politiky

Skromný komentář

Adapa 88.?.?.?

Zdravím,
tento článek mi přijde vyloženě proti ODS, proti Dalíkovi a přijde mi, že se snaží i z těch neobyčejnějších věcí vyštrachat něco důležitého.
Dovolím si stručně okomentovat některé body z toho článku.

1) Nevím, v jaké souvislosti toto pan předseda Topolánek prohlásil. Může to být vytržené z kontextu. Já osobně jeho nemusím a podle mne on ODS jen a jen škodí. Ale každá strana v ČR před volbami slibuje nemožné, snaží se nalákat voliče, doufá ve své vítězství a prosazování svých plánů. Ale politika je neskutečné svinstvo a nevládne nám jedna strana. Takže i ta vítězná strana sestavuje vládu s nějakou jinou politickou stranou a musí přistoupit na kompromisy, kolikrát musí akceptovat i něco, na co by sama jinak nepřistoupila.

2) Jedna vizitka? Pozval bych autora článku někdy k sobě do kanceláře. Mám tady možná tisíce vizitek. A někdy si už ani nevím, kde jsem ty vizitky vzal. Kolikrát, když se doma převlékám, sáhnu do náprsní kapsy třeba u saka a nebo bundy a vytáhnu vizitku, kterou jsem ten den někde dostal. Někdy ji jen tak hodím na stůl a může se tam třeba i dva tři dny povalovat. A znamená to snad, že jsem s tím člověkem nějaký velký kamarád, že je to můj důležitý obchodní partner?
Pokud je pro mne někdo důležitý, mám na něj kontakt většinou v hlavě a nebo v mobilu, ale pokud člověk podniká, tak i tam má stovky kontaktů a někdy ani pořádně neví koho tam má uloženého.

4) Vydirani? Pokud jdu do politiky mel bych pocitat s tim, ze muze existovat neco v me minulosti, co jsem treba uz davno zapomnel, ale co neco na mne nekdo muze odhalit a vytahnout i tu nejstarsi spinu. Takze kazdy politik by s tim mel pocitat. A kazda strana by si poradne mela kontroloval sve kandidaty, znat jejich minulost, znat jejich nazory. Je zajimave, ze u CSSD je tolik prebehliku a odpadliku...

6) Z ministerstva vnitra jsem loni dostal zamítnutí jedné má žádosti. Psal jsem proto rozklad proti tomuto rozhodnutí. Panu Langrovi trvalo několik měsíců než přišlo šestistránkové zamítnutí mého rozkladu s jeho podpisem. Ono prostě nejde nic rychle, na všechno se musí čekat a lidi prostě na ministerstva píší své žádosti a rozklady a pak ministr nemá čas každého cizího poslance včas prolustrovat [mrknutí jedním okem]

125895

31.01.2007 07:57

Demonstrace Ne základnám

RE: Analytik světové historie,současnosti i budocnosti(škoda ho zde)

Adapa 88.?.?.?

Není to tak dávno, paní Mindy, co jste se tady z ničehonic loučila, vzkazovala jak končíte s editorováním Zvědavce atd. A teď jste zase zpátky...
Škoda, že se raději nevrátil pan Jiří Valtr [pláč]

127452

13.02.2007 10:01

Hledá se moderátor diskuzí

RE: a je to nutné?

Adapa 88.?.?.?

Zdravím Vás, pane Stwora.
Nejprve bych Vám rád popřál, abyste se co nejdříve zbavil svých zdravotních problémů.
Pak bych se jen rád přidal se svým názorem k těm, co Vám doporučují odstranit cenzuru, samozřejmě krom vulgarismů a nebo reklamních odkazů na různé internetové stránky.
Dále bych pak jen rád poznamenal, že podle mne, je právě diskuze na tomto webu to hlavní, co sem láká lidi. Nevím, jak ostatní, ale já někdy čtu jen diskuzi a některé články vynechávám. A zjistil jsem, že i pod článkem, který je buď nekvalitní a nebo pro mne nezajimavý, se může rozvinout zcela zajímavá debata, se zajímavými fakty ale i "osobnimi vztahy".

128647

13.02.2007 10:44

Šest lží o Íránu, kterým byste neměli věřit

Svobodny Irák

Adapa 88.?.?.?

Zdravím, pane texaskyczizek.
Osobně znám jen jedno Íránce, ale zato znám řadu Iráčanů. Pamatuji si na devadesátá léta, na začátek tohoto desetiletí. Všichni nadávali na Sadáma Husajna, snili o jeho odstranění, snili o demokracii v Iráku.
Přišla invaze do Iráku, 99 % procent Iráčanů, co znám, ji uvítalo. Přišel pád Husajna, oni to uvítali...
A dnešní Irák? Chaos, zmatek, vraždy, řádění teroristických band atd.
Ti samí lidé, co dlouho snili o odstranění Sadáma Husajna, dneska mluví o tom, že dříve tam bylo bezpečno, že tam byl alespoň pořádek.
Mám kolegu, co kdysi v osmdesátých letech, za války s Íránem sloužil jako důstojník. Byl nakonec degradován, vězněn, přišel o polovinu zubů... Přes patnáct let už žije v ČR. A tento člověk sám dneska říká, že přeci jen za Sadáma bylo lépe.
Kdybyste jen viděl, kolik lidí z Iráku za poslední měsíce emigrovalo.
Já se jen bojím, aby to v Íránu nebylo stejné po případném svržení současného režimu.

128649

19.02.2007 11:35

O jednom protestním emailu

Dopis psaný rukou

Adapa 88.?.?.?

Pane Stwora,
dovolím si zareagovat na Váš tip psát dopis ručně. Dostávám denně do kanceláře desítky dopisů, naštěstí se ke mně dostávají až po protřídění, takže ne vše musím vyhazovat do koše jen já. Možná byste se divil, co chodí poštou za nejrůznější reklamní nabídky od účetnictví počínaje a konče třeba nabídkou zprostředkování dotací z EU atd.
Čas od času mi přijde i ručně psaný dopis. Není to často, řekněme tak dvakrát do roka... Většinou ho píše starší člověk. Nevím, možná se shodím, ale mně nepřijde, že si ten člověk s tím dal takovou práci, naopak si řeknu, že je tak trochu odtržený od reality, že ještě žije v jiné době.
Pokud by mi nějaký obchodní partner poslal dopis ručně psaný, divil bych se.
Kdybych seděl na nějakém úřadě a došel mi ručně psaný dopis, řeknu si, že ten člověk žije jen ve svém světě, ani nemá asi na počítač, viděl bych v něm nějakého podivína... Nevím, zda bych to bral nějak příliš vážně.

129202

23.02.2007 10:12

Vojenská Radarová stanice Gabala, Ázerbájdžán

Neznalost

Adapa 88.?.?.?

Zdravím,
shodou okolností jsem loni polovinu září strávil v Ázerbajdžánu. O tom, že ten radar tam stojí jsem slyšel, ale lidé na něho nadávali ne kvůli tomu, že tam stojí, ale že je ruský. Oni kdyby mohli, tak by si tam dali hned americký a nebo turecký.
Nerozumím radarové technice, ale udeřil mne v článku do očích jeden šílený šotek. Prezident Heidar Alijev je už přibližně tři roky mrtvý, střílím to od pasu. Nyní tam vládne jeho syn Ilham. No zkrátka krásně dědičný prezidentský trůn...
Možná by stálo za to opravit to jméno a nebo pokud je to starší článek, tak poopravit, že to bude toto úterý.

129416

26.02.2007 08:06

Vojenská Radarová stanice Gabala, Ázerbájdžán

RE: Neznalost

Adapa 88.?.?.?

Zdravím Vás, paní Alexo.
Asi jste špatně pochopila můj příspěvěk. Já jsem chtěl hlavně poukázat na to, že v Ázerbajdžánu vládne jiný prezident, než se v článku uvádí.
A co se týče toho radu, tak moje znalosti záření apod., o kterém se tady rozpoutala debata jsou úplně nulové. Nerozumím tomu. Takže k tomu si netroufám raději nic říkat.
Zmínil jsem se jen o tom, že jsem neslyšel v Baku nikoho nadávat na škodlivost toho radadu. Co je ruské, to je dneska v Baku špatné. Ázerbajdžánci dneska téměř zbožňují dva státy - Turecko na prvním místě a na druhém místě jsou USA. A na to jsem se právě snažil poukázat.

129524

03.05.2007 13:19

Byl tvrdý zásah policie v Brně namístě?

Ten web NO je fakt super

Adapa 88.?.?.?

Když se někdo budete nudit, podívejte se schválně vážně na ten web www.odpor.org.
Já jsem si ho teď začal číst a bavím se nad ním lépe než kdysi nad Dikobrazem.
Jen namátkou si dovolím kousek ocitovat:
"Ale zpět ku Svatému Václavovi - v roce 1929 byl natočen v té době nejdražší, nejdelší a nejvýpravnější film o Svatém Václavovi - hrál jej Zdeněk Štěpánek. Ten samý Zdeněk Štěpánek, který v roce 1939 v rozhlase vítal armádu osvoboditelku, která vstupovala do Prahy, a v roce 1942 četl smuteční projev českého lidu nad rakví zavražděného ochránce a Protektora. Cožpak byl "kolaborant"? Ale vůbec ne - Zdeněk Štěpánek jen vyjádřil to, co započal Svatý Václav a co tisíc let tak zdárně a ku spokojenosti všech fungovalo."

134490

04.06.2007 09:40

Típni tu cigaretu, soudruhu

RE: Dobře sepsaný článek

Adapa 88.?.?.?

Na palestinsko-afghánské hranici???
Tak teď nevím, zda se rozšířila Palestina a nebo Afghánistán.
Když vidím v článku tak výraznou chybu, těžko se mi věří i dalším údajům, kterým nerozumím a které si nemám kde ověřit.

136840

07.06.2007 11:44

První místo v řiťolezectví?

RE: To je ale pí..

Adapa 88.?.?.?

Zdravím, pane Gdosy.
Nadávání je oboustranné. Pokud je někdo pro radar, automaticky je označen za zrádce národa, bezpáteřního člověka, hlupáka atd. Na druhou stranu pokud je někdo proti radaru, tak je hned druhou stranou označen za levičáka, komunistu, přisluhovače SSSR atd.

137105

08.06.2007 08:46

Na čem stojí strategická rovnováha USA-Rusko?

RE: divide et impera

Adapa 88.?.?.?

Zdravím, pane Průchozí.
Jak jsem se tady již jednou zmiňoval pod jedním článkem o radaru, byl jsem loni v září 14 dnů v Ázerbajdžánu. Přišla tam i řeč na radar. Nikdo z lidi, se kterými jsem tam mluvil, si na něj nestěžoval. Jen mi skoro každý druhý říkal, že proč chce USA stavět radar v Česku nebo Polsku, když si mohou pronajmout ten ázerbajdžánský.
I když je do dneška jedna třetina Ázerbajdžánu okupována Arménií, jsou Ázerbajdžánci hodně seběvědomí. Každý rok na jaře začínají vykládat o tom, jak teď s pomocí USA zaútočí na Arménii a konečně si vezmou zpátky to co je jejich.
A často k tomu ještě dodávají, že kdyby ten radar v Qəbələ sloužil Američanům, dostali by se hned do EU, do NATO a stali se díky americkým investicím druhým Kuvajtem.
Takže jen závěrem bych chtěl říci, že myšlenka na využití radaru v Qəbələ USA není zase tak novou myšlenkou.
Jen se přiznávám, že mne překvapilo, že to nabídl Putin. Já jsem předpokládal, že naopak Putin by byl proti, kdyby tam ten radar byl.

137173

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 1

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 2

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Očkované ženy hlásí zvětšení prsou01.08.21 18:46 Neurčeno 5

Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami01.08.21 17:43 Slovensko 3

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 1

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,45 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,86 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,88 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
19,67 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,16 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 887,06 Kč
1 unce stříbra
549,99 Kč
Bitcoin
814 473,50 Kč

Poslední aktualizace: 4.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?