Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 448 příspěveků, 7 různých jmén: <nic>, Hugo, Hugo Fibiger, Hugo-toho času čekatel, Hugof, Hugos, Hugov.

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.08.2006 09:15

Kdo se bojí velkých zlých sunarů?

RE: Třídění muslimů a nemuslimů

Hugo 81.?.?.?

Takto se také dostal v Německu 30. let k moci Hitler a fašismus! Bush a jeho chlebodárci v ničem nezaostávají! Dělají to dokonce mnohem pomaleji, leč systematičtěji a účinněji - co je kupř. požár Reichstágu proti 3000-kám mrtvejch v WTC... ;o)

114032

16.08.2006 09:27

Kdo se bojí velkých zlých sunarů?

Když páně Casey (a jsou na to filmové důkazy)

Hugo 81.?.?.?

na návštěvě v Afgánistánu na počátku 80. let vykřikoval: "Chci vidět ruskou krev!", mělo milé muslimy napadnout, že to nebude projev demokratického morálního kreditu, ale spíše onanie sadistického chorého mozku... ;o) V Iráku má nyní takového sexuálního vyžití! [překvapení] [velký smích]

114037

04.09.2006 08:18

Střílení psů v Iráku

RE: Neprukazne

Hugo 81.?.?.?

LG není sociopat??? [překvapení]

115884

04.09.2006 08:24

Střílení psů v Iráku

RE: Odporne

Hugo 81.?.?.?

[překvapení]))))) Za toho Ghándího dík! [překvapení])

115885

20.09.2006 02:01

V Afghánistánu roste produkce opia

Nechci vám do toho kecat,

Hugo 81.?.?.?

ale v době, kdy Al-Kajdá vznikala, byla financována USA vesměs prostřednictvím ilegálního obchodu s narkotiky (prostudujte si roli GWB a Bobby Seala - pašeráka kokainu z Venezuely a veterána Iran-Contras) a v neposlední době taky z prodeje opia pěstovaného v Afgánistánu. Pokud Talibán notně redukoval pěstování opia, pak vám musí vyplynout další nezanedbatelný důvod, proč Talibán v Afgánistánu pacifikovat... ;o)

117135

25.10.2006 22:13

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Jeden příklad z mého oboru

81.?.?.?

Obávám se, že právě v tomto příkladu jest signifikantní americká neschopnost vlastní mozkové "práce"! Ampex tyl na nápadu "neameričana", podobně jako v mnoha jiných oblastech! (Jestli někdo má pocit, že kosmický program NASA nebyl postaven na práci neameričana - dokonce bývalého pracovníka nacistické nomenklatury, nechť symbolicky zvedne prst!) ;o) Legrační je opravdu právě to, že tento článek se již v první verzi objevil někdy v dubnu 2001. roku - tehdy pod titulkem: "Životní úrověň průměrného Američana klesla na hranici počátku 70. let!" Byl to tehdy velice alarmující článek ve Wall Street Journal. Poněkud později (někdy v červnu téhož roku) se objevila noticka o tom, že Boeing testuje systém dálkového ovládání dopravních letadel, jako opatření proti jejich únosům teroristy. Mělo se jednat o systém, jenž v klíčovém okamžiku vyřadil z provozu i automatického pilota (snad si někdo rozpomene, že automatický pilot "automaticky" přebírá řízení v případě, že je vlivem neodborné manuální manipulace s řízením dosaženo přetížení nad 1,5 G - přetížení obou(!!!) letounů vnořivších se do WTC dle expertů Pentagonu i profesionálních pilotů přesáhlo v klíčovém manévru 5-7 G) a přejde na dálkové řízení z terminálu... Někteří lidé jsou přesvědčeni, že onen terminál byl umístěn do budovy WTC7, jež byla odstřelena i s pravděpodobnými "pravými" piloty obou letounů... ;o)

119979

25.10.2006 22:16

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Jeden příklad z mého oboru

81.?.?.?

HDTV (1024 řádek TV místo 512) vymysleli Japonci - tohle je trošku šlápnutí mimo! ;o)

119980

25.10.2006 22:19

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Jeden příklad z mého oboru

81.?.?.?

Znovu - opravdu jde o Japonský patent - vtip byl v tom, že HDTV (počet řádků) byl závislý na frekvenci sítě - Americký (evropský) systém 50Hz byl příhodnější, než japonský o frekvenci 60Hz...

119982

25.10.2006 22:36

Jsou USA legálně v bankrotu?

Boj proti terorismu je fakticky válkou proti nastupující hegemonii Eura!

81.?.?.?

Rád bych připomněl, že ona "New War against Terror" je popravdě válkou proti nastupující hegemonii nově objevené měny, jíž se už na počátku roku 2001 začalo říkat PetroEuro. Tuto hrozbu předesílal i mnou již zmíněný článek ve Wall Sreet Journal, kde byl zmiňován fakt, že americkou vyjímečnost začíná ohrožovat snaha některých arabských zemí (např. Iráku a Iránu) obchodovat ropu v atraktivnější měně, jako je Euro! To bylo na počátku roku 2001!!! Nechápu, co je tak těžko pochopitelné na tom, že existuje prioritní vůle vybombardovat Irán, jenž ohlásil právě na tento rok otevření teheránské ropné burzy, obchodující ropu primárně v Euru! Toto je pravá hrozba USA - ne terorismus! ;o)

119986

21.01.2007 19:00

Nejhorší je ta bezmoc

Jak čtu v článku:

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Radar je zabezpečen a odstíněn tak, aby odolal síle i elektromagnetickým účinkům jaderného výbuchu...
Možná jsem opravdu silně vymaštěnej, ale není i to argument, proč se příliš nestarat o osud nějakejch domorodejch imbecilů, který sami a dobrovolně strkaj hlavu do oprátky? Proč se starat primárně o obranu radaru, který vydrží kdeco, když je třeba řešit důležitější úkoly obrany USA ve chvíli potenciálního útoku? Nikdo se nebude starat o silně exponovaný cíl prvního jaderného úderu - není proč!

126243

30.01.2007 15:58

Demonstrace Ne základnám

Je milé, jak česká média normalizují informovanost občanů!

Hugo-toho času čekatel 81.?.?.?

Když jsem sledoval zprávy o včerejší protestní akci iniciativy "NE základnám", nemohl jsem se ubránit náhlé obavě, že jsem se probudil v polovině 70. let! Běžel jsem hned ven a nakonec se, po ujištění několika spoluobčanů, že je dnes skutečně 30. ledna 2007, poněkud uklidnil... Kde je zdroj mých pochybností? V médiích! Pročítal jsem si internetové (mnohdy notně pravicové) deníky, když mne upoutala zpráva ČT1, že včerejší demonstrace se účastnilo 500 odpůrců americké základny v ČR. Jenže, ouha, můj zrak visel na článku deníku "aktuálně.cz" (jehož lze snad jen stěží označit za levičácký), kde se spekuluje o účasti více, než 2 tisícovek protestujících. Některé striktně pravicové deníky (jako např. MfD) se snížily k údaji "kolem tisíce" demonstrujících a aktuální snímky z Václavského náměstí vypovídají minimálně o 4-5 tisícovkách nespokojenců (nevím, jak vy, ale já si prostě nedokážu představit 500 lidí, jak pokrývají souvisle rozlehlou plochu Václaváku, i kdyby leželi na zádech s roztaženýma rukama)! Kde jsme se to ocitli? To už nám končí ta krátká doba demokracie v ČR? Možná bychom mohli navrhnout Českou televizi na zápis do Guinesovy knihy rekordů - jako televize, jež dokázala pokrýt plochu Václavského náměstí nejmenším počtem lidí za celou jeho historii - to snad ani naše komunistická nomenklatura v dobách nejtužší normalizace nedokázala!

127388

05.02.2007 04:00

Co se vlastně u Nadžafu stalo? Různé verze

Je mi to moc líto!

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Vlastně je mi to moc líto, ať se to událo jakkoliv! Jinak bych byl stejný hovado, jako současná fašistická okupační moc v Iráku. Jen si říkám, že pokud se vše událo tak, jak je popisováno, pravda si nakonec najde svou cestu a usvědčí tuto zrůdnost ze lží a podvodů!

127814

05.02.2007 04:17

Co se vlastně u Nadžafu stalo? Různé verze

Jen ještě dodám:

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Připadne mi směšné myslet si, že si současná okupační moc v Iráku přeje cokoliv, co by v této zemi mohlo působit alespoň letmým dojmem jakési demokracie! Každý takový signál by totiž byl pro USA a zejména ekonomické magnáty, zapojené do konfliktu, dokonalým fiaskem! Svět by se totiž spokojil s nastoupeným demokratizačním kursem Iráku, bez nutnosti americké přítomnosti v Iráku na tím by se pro zainteresované kruhy USA zvýšilo riziko nezávislé politiky (zejména ekonomické) na vůli USA! USA potřebují konflikty uvnitř Iráku! Jsou pro ně životně důležité - zaručují totiž americkou přítomnost v regionu a tím tedy i americkou kontrolu ekonomiky a politiky země! Z uvedeného článku je patrné, že pouť byla motivována usmířením - usmíření USA nepotřebuje!!! Dokonalou podpásovkou USA všech odbojových skupin v Iráku by bylo, kdyby proti prohlášení o nemorálním diskurzu USA znesvářet jednotlivé subjekty irácké společnosti vyhlásily příměří, odzbrojení a zasednutí k jednacím stolům o budoucnosti Iráku. Bez nenávisti a mimo snahy Pentagonu a Washingtonu. V tu chvíli by každá snaha USA rozdmýchávat další bojůvky naprosto jasně ukázala, kdo je pravým viníkem současné situace v Iráku...

127816

05.02.2007 04:22

Co se vlastně u Nadžafu stalo? Různé verze

RE: Proti vsem

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Nemohu se zbavit pocitu, že tě poslal sám Krajský výbor KSČ v Ostravě, abys slídil po emigrantech ve Forth Worth! Současná vláda ČR má přesně tyhle týpky (říká se jim "spící agenti" ) kromobyčejně v oblibě! Za nevyzrazení identity a výmaz záznamu v seznamech STB jsou schopni čehokoliv! ;o)

127817

05.02.2007 04:52

Co se vlastně u Nadžafu stalo? Různé verze

RE: Proti vsem

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Jsem trouba! Nedočetl jsem tvůj "příspěvek" ani k "Georgovi", takže s odstupem musím uznat, že máš v mnohém pravdu! Jestliže nyní USA hrozí vojenskou akcí v Íránu, pak pravděpodobně dojde na tvá slova. Myslím, že konečně poznáme, co to vlastně je Neutronová bomba. Na jiný, než jaderný útok totiž Jirka nemá ani prachy, ani dost lidské síly...

127819

05.02.2007 13:58

Co se vlastně u Nadžafu stalo? Různé verze

RE: Jen ještě dodám:

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Hezky sem si počet! Skládám hold! Jen možná, co se týče toho Jiříka Procházky: Nemyslím zaprvé, že jeho cílem bylo kamkoliv dovézt demokracii, jen chtěl eventuální úspěch v tomto oboru použít v budoucnu jako polehčující okolnost. Když se podivujete nad omezeností politického a diplomatického uvědomění arabů (bylo by dobré navíc poznamenat, že se jedná z drtivého dílu spíše o Peršany a Kurdy než Araby), pak pologramotný Jirka Křovák je na tom mentálně prakticky stejně... ;o)

127832

06.02.2007 15:17

Kterak ministryně na argumenty zapomněla...

Můj rozsáhlý příspěvek byl pravděpodobně stornován subjektem,

Hugo Fibiger 81.?.?.?

jenž sedí mezi námi... Vypadá to opravdu, že NSA a čert nikdy nespí! [překvapení](

127925

06.02.2007 15:23

Kterak ministryně na argumenty zapomněla...

Zkusím to tedy krátce:

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Paní Parkanová svou nekompetentností přímo ohrožuje bezpečnost ČR! Jako taková se tedy vystavuje riziku absolutního trestu v případě vyjímečného stavu, jaký by mohl např. nastat v případě jaderného napadení Íránu (kdo má trochu toho zdravého mozku ví, že na konvenční akci USA nemají). Paní Vlasta Parkanová by se tedy měla velice dobře zamyslet nad tím, komu prospívá její totální neinformovanost v problematice ochrany státu a zda-li její přítomnost na postu lídra klíčového ministerstva ČR neohrožuje přímo bezpečnost ČR...

127926

06.02.2007 15:56

Kterak ministryně na argumenty zapomněla...

Jinak by mě docela zajímalo,

Hugo Fibiger 81.?.?.?

jakou má paní Vlasta Parkanová e-mailovou adresu! Docela rád bych jí sdělil alespoň pár slov o relevantnosti role, jíž na svém postu zastává...

127937

06.02.2007 16:10

Kterak ministryně na argumenty zapomněla...

RE: Parkanova je jen uzitecny idiot

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Pokud budeme považovat paní Vlastu Parkanovou za "užitečného idiota", pak bychom museli přijmout alarmující fakt, že paní Parkanová ví, jakou roli hraje v této nepříliš průhledné hře. Pokud chceme mít i nadále paní Vlastu Parkanovou rádi, pak je snad lépe jí přičíst roli "užitečného kreténa", nejlépe dokonale nesvéprávného a tímto za své skutky nezodpovědného! Pán s Vámi, paní Parkanová, pokud je to jinak... Jako věřící Vám snad ani není třeba připomínat, jak tristními zážitky budete v brzké době obdařena v Pekle, na nějž zase já ani nevěřím - k čemuž ovšem já, narozdíl od Vás, nezavazuji své voliče.

127942

14.02.2007 15:11

Svět by mohl zastavit Bushovy zločiny výprodejem dolaru

RE: Musim souhlasit s Vasim zaverem.

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Bushovu kariéru (jak vůbec existenční, tak např. podnikatelskou) financovali v minulosti Arabové. Často mám pocit, že jej snad financují dodnes. Trošku mě na tu myšlenku přivádí historický fakt, že Hitlerův zhovadilý režim mocně finanacovali (pokud pominu nemalé zásluhy o Říši Bushova děda Prescota) právě američtí židé! Nemůže se historie opakovat i v tomto bodě? Tozn.: Pokud pogromy proti evropským židům způsobili fašisté financovaní americkými židy, neprovádí moderní pogrom proti arabům americký fašista nadále finančně podporovaný araby? Pokud však vememe v úvahu, že si Bushův režim půjčuje každý den 1,5 miliardy dolarů od Číny, není on vlastně jen vykonavatelem vůle svých Čínských mecenášů? ;o)

128737

14.02.2007 16:07

Svět by mohl zastavit Bushovy zločiny výprodejem dolaru

RE: Musim souhlasit s Vasim zaverem.

Hugo Fibiger 81.?.?.?

IMHO: 1,2 bilionu dolarů už stojí zato, aby i tak velká a "mocná" země, jakými jsou USA, občas korigovaly světové události v budoucí prospěch svého majoritního věřitele... Zvlášť, vemu-li v úvahu, že tento dluh nebudou mít mít amíci pravděpodobně šanci splatit možná ani do poloviny tohoto století!

128745

14.02.2007 22:21

Svět by mohl zastavit Bushovy zločiny výprodejem dolaru

RE: Čína

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Máte nejen pravdu! ;o)

Americké dluhy dnes staví Dolar do pozice jakéhosi rukojmí. USA mají dnes něco kolem 8,5 biliónu dolarů dluhů, přičemž největšími věřiteli USA jsou právě nejmocnější země Světa: Čína (něco přes 1 bilión dolarů), Německo (okolo 40 miliard dolarů), Francie a Rusko (kolem 20 miliard dolarů každý)... (Kolik dluží USA Japonsku teď zrovna nevím.) Dolar jako rukojmí funguje docela logicky a jednoduše: Každý z věřitelů je vlastně odkázán na vítězné tažení USA světem! Jestliže USA dobojují svůj boj o zdroje, trhy a ekonomický vliv ve Světě vítězně a s minimálními obětmi zainteresovaných věřitelů, budou všemi věřiteli podporovány, ač mnohdy formálně kritizovány! Pokud by totiž Spojené státy svůj boj prohrály, prohrává Dolar a tím i věřitelé USA! Dluhy budou nejen anulovány s následkem obrovských ztrát nejen, co do dolarových hodnot těch částek, ale zejména prudkým pádem kredibility věřitelských ekonomik. Dolar (ve své virtuální formě obligací a dluhopisů) totiž současně zvyšuje důvěru obchodních partnerů v sílu svých ekonomik navzájem. Obchodní transakce ve Světě již od cca roku 1985 probíhají takřka ve virtuálním peněžním prostředí. Navíc USA zhruba od této doby obchoduje se světem za přísliby: "Vy nám dodáte zboží navíc (či se slevou) a my vám za to dáme příslib dalšího obchodu!" V takovém prostředí navíc začal fungovat zákon "dobré pověsti": Kdo obchoduje s USA (lhostejno s jakým ziskem - tzn. mnohdy i záporným), získává pře dalšími obchodními partnery kredit, jenž mu pak přináší další obchody a zisky díky "dobré pověsti" obchodního partnera USA...

Celá tahle šaškárna má za následek to, že ani Rusko ani Čína si rozhodně nepřeje pád americké ekonomiky, tudíž ani porážku v rámci uměle vyrobené "války proti terorismu". Dokonce si dokážu představit, že obě dnes, ve svém spojenectví, nejmocnější země Světa uvítají válku v Íránu! Ať už bude jakkoliv kontroverzní. Podaří-li se takovou válku Spojeným státům obhájit před veřejností svou a americkou jako opodstatněnou, pak zvýší kredibilitu USA jako světové mocnosti a tím i posílí vlastní ekonomiku, což v důsledku zhodnotí i dluh vůči Číně, Rusku a ostatním věřitelům.

Na tom je vidět, že ani v zájmu Číny a Ruska není potopit Bushův (či jakýkoliv jiný budoucí) režim v USA. Kritika Ruska a Číny bude pravděpodobně i v případě velice agresivní rétoriky pouze formální a bude sloužit jen jako pojistka těchto zemí pro případ, že by je někdy v budoucnu měl někdo odsoudit za podoru americké hegemonie. V jejich zájmu je totiž (alespoň po dobu zrychleného růstu jejich ekonomik) pokračování americké hegemonistické a agresivní zahraniční politiky...

128787

14.02.2007 23:08

Svět by mohl zastavit Bushovy zločiny výprodejem dolaru

RE: NSSM 200 - dokument

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Thinktank pánů Rumsfelda, Chaneye (a dalších Straussáckých "neokonzervatistů" ) se netajil již při modelovém utváření své ideologie, že jedním z prioritních úkolů jejich potenciální budoucí politiky má být "realistická" redukce lidských obyvatel planety na cca 500 miliónů kusů... Takže jsem vlastně jen zvědav, jak to dopadne.

IMHO: Není otázkou zda-li, ale kdy vůbec, neboť pravděpodobně velice brzy.

Když pak sleduju chování vrcholných politiků (našich i jinde ve světě), zaobírám se myšlenkou, kdo všechno získal už "vstupenku" mezi přeživší...

Redukce "stavů lidské zvěře" totiž není abstraktní myšlenkou k pobavení, ale prakticky a zcela reálně žhavým tématem právě probíhající přítomnosti... A to beze vší srandy a u vědomí, že já osobně se mezi přeživší nikdy nedostanu.

128789

16.02.2007 08:52

Radar jako radar?

Systém Americké protiraketové obrany není obranou, ale jasnou součástí budoucích útoků USA vůči

Hugo Fibiger 81.?.?.?

V rámci tématu mne docela zaujala jedna velice logická a zákonitá skutečnost.

Pokud se u nás stále do omrzení omílá charakter určení diskutovaného systému jako "obranného" (záměrně v uvozovkách), pak se naskýtá otázka: "Jak lze vůbec efektivně zvítězit v rámci jaderné války?" A to bez ohledu na její charakter, tzn. zda jde o útočnou či obrannou válku...

Jedině tak, že budoucí vítěz takovéhoto konfliktu přesune potenciální bojiště takové války daleko od svého území a tam jej efektivně udrží!

Základním (ač to zní paradoxně) stabilizačním prvkem jaderné hrozby jaderných mocností byla vždy v minulosti jakási "nevyhratelnost" takového konfliktu: Útočník (pokud jeho útok nebyl natolik drtivý, že poslední) se vystavoval riziku odvetného útoku. Žádná ze zemí, vlastnících jaderné zbraně tedy v minulosti nemohla ani uvažovat, že by mohla jadernou zbraň použít prakticky a spokojila se prozatím s odstrašující úlohou svého jaderného potenciálu (v tom tkví i logický původ tužeb "nejaderných" zemí získat svůj jaderný arsenál).

Vlastnictví účinného protiraketového systému však tuto dosavadní stabilizační úlohu jaderných zbraní přesouvá do zcela jiné roviny! Jedinou možnou strategií účinného (tozn. vítězného) užití jaderných zbraní je totiž pouze případ, kdy útočník (či obránce) disponuje dostatečně účinným obranným systémem ničení balistických jaderných střel protivníka.

Z tohoto titulu je směšné, ba dokonce nebezpečné (a nebojím se říci v případě české politické reprezentace dokonce vlastizrádné) považovat systém Americké protiraketové obrany jako "pouhou obrannou" iniciativu! Jde totiž o jedniný systém umožňující potenciální jaderný útok...

Pokud zůstaneme u logiky historické zkušenosti posledních více než 50 let, pak musíme kriticky připustit, že drtivá většina mezinárodních konfliktů ve Světě ve zmiňovaném období jde navrub USA. Pokud konflikt přímo nerozpoutaly (Vietnamská válka, Korejská válka, Panamská válka, Irácko-Americká válka), pak byly zpravidla jejich přímými původci, či konflikt jakkoliv jinak vyprovokovaly činností tajných služeb (namátkou vzpomeňme aféru Iran-Contras, nebo vyprovokování Afgánsko-Sovětského konfliktu vyzbrojováním a výcvikem afgánských Mudžahedínů, se slavným Bin Ládinem včetně a později v čele), nebo kombinací obého (operace Pouštní bouře, bombardování Srbska v kosovském konfliktu). Dokonce lze polemizovat, nakolik byly USA původcem dosavadního největšího světového válečného konfliktu historie - WWII, kdy svou přímou ekonomickou a politickou podporpou Adolfa Hitlera (např. prostřednictvím iniciativ Union Bank Corp of New York ovladáné mimojiné jakýmsi Prescotem Bushem, dědem současného amerického presidenta).

Tímto malým ohlédnutím zcela logicky zjišťujeme, že minimálně od poloviny 20. století se USA sta...

Kráceno (Editor)

128915

16.02.2007 09:02

Radar jako radar?

RE: Zajímavý článek

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Nemáš pravdu - zdůvodňuju to ve své poznámce!

Americký systém PO by byl obranný jedině v případě, že by stejným zařízením disponovala Evropa a Rusko! Umístěním součástí APO na našem území se stáváme opět přímými kolaboranty hegemonie... Bohužel, jako už mockrát v minulosti...

128916

16.02.2007 09:04

Radar jako radar?

Pokračování - Systém Americké protiraketové obrany není obranou, ale jasnou součástí budoucích útoků USA vůči

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Tímto malým ohlédnutím zcela logicky zjišťujeme, že minimálně od poloviny 20. století se USA staly naprosto majoritním - takřka monopolním - mezinárodním útočníkem! V případě, že dobudují a zprovozní svůj systém Americké protiraketové obrany, stávají se potenciálním monopolním světovým útočníkem jaderným.

Nelze se proto divit oné hysterické reakci Ruska na tuto iniciativu, jež Rusko chápe jako hrozbu vlastní bezpečnosti! My bychom si pak měli uvědomit, že z titulu jasné útočné role zmíněného "obranného" protiraketového systému a dle faktu, že se jedná o první součást tohoto systému mimo území USA (jak sliboval svým voličům G. W. Bush, že posune systém americké protiraketové obrany dále od hranic USA), se stáváme spolu s Polskem prvními světovými kolaboranty budoucího jaderného útočníka v případě umístění této "součástky" budoucího jaderného útoku na svém území!

K poznámce mě inspiroval Marián Mikluš ve svém článku Prečo svet (Európa) potrebuje antirakety? v Britských listech...

128917

16.02.2007 10:22

Ocelová pěst sionistů dopadla aneb \"Holocaust si rozvracet nedáme!\"

Ač se mi na témata okolo sionismu a rasismu nechce mnoho reagovat,

Hugo Fibiger 81.?.?.?

(pan Stwora ví, že nesdílím mnohé jeho názory) nedá mi, abych nezareagoval právě na toto téma!

Podobně totiž, jako kdysi Tomáš Pecina, když čelil obvinění z "propagace terorismu" proto, že se zastal veřejně nácíčka Jana Kopala v případě podobné, leč dřívější, žaloby na jeho prohlášení o tom, nakolik si "USA zasloužily teroristický útok na WTC svou hegemonistickou politikou", si i já myslím, že celá šaškárna kolem Ernesta Zündela, je nejen směšná, ale v prostředí demokracie nepatřičná a z titulu Základní listiny lidských práv a svobod, jež bývá dnes organickou součástí většiny ústavních zákonů evropských demokracií, dokonce protiprávní a kriminální a s demokracií jako takovou, naprosto neslučitelná!

Jen aby bylo jasné, že nemám sice rád nácky (tím méně pana Ernesta Zündela), nesouhlasím s nimi, ale kriminalizaci Ernesta Zündela považuju za přímý útok na základní hodnoty demokracie!

128923

16.02.2007 11:16

Radar jako radar?

Já například už začínám mít strategii dokonale jasnou:

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Přičemž jsem načrtnul strategii výše. Pročež se ptám: "Vy máte strategii, jak popřít, že jsme byli první spojenci té země, co jsme jí umožnili na svém území vybudovat část jeho protiraketového systému a tím jej pomoci uvést v účinnost tak, aby mohl bez rizika útočit jadernými zbraněmi na jiné , neposlušné země?"

Zatím jediná z diskutovaných "darebáckých zemí" totiž není pro USA žádnou hrozbou (a v časovém horizontu 10 budoucích let ani nebudou), takže je naprosto jasné, že "the US Anti-Ballistic Missile base" je namířen jako eliminace hrozby ze strany států, jež by mohly v budoucnu hrát jakousi pojistku nekontrolované hegemonie USA: proti Evropě a Rusku! V případě, že kývneme na jejich přání, vyčlenili jsme se z EU, ale zcela v rozporu s Vaším přesvědčením, se nestaneme dalším státem USA - budeme jen tou blbou zemí 3. světa, co kývla na to, aby USA mohly v budoucnu bez obav napadat kteroukoliv jinou zemi na Planetě...

128935

16.02.2007 14:27

Radar jako radar?

RE: Pokračování - Systém Americké protiraketové obrany není obranou, ale jasnou součástí budoucích útoků USA vůči

Hugo Fibiger 81.?.?.?

A jak s tím, Janko, souvisí hysterická kampaň proti tabáku? Zaráží mě totiž, že pokud uvažuju tabák jako drogu, která narušuje "něčí" systém, pak proč neprobíhá podobně hysterická kampaň proti ostatním (v některých případech podobně společností akceptovaným) drogám? Má snad tabák (látky v něm obsažené) jakýsi obzvlášť rušivý vliv?

Se zdravím populace či ekonomickými hledisky antitabáková kampaň totiž nemá co dělat! To už dokázaly (superutajované) vývody statistického vyhodnocení destetiletí protikuřácké kampaně ve Francii někdy v roce 1998, kdy francouzské ministerstvo zdravotnictví s hrůzou zjistilo, že 20% úbytek kuřáků ve společnosti měl zcela katastrofální vliv na sociální a zdravotnickou síť! S ozdravěním a zvýšenou fyzickou aktivitou občanů totiž stoupl počet důchodu se doživších (tuším) něco kolem 5%, snížila se ůmrtnost, ale s tím se zvýšila nemocnost, přičemž rapidně klesly příspěvky do zdravotnického systému z daní z prodeje tabákových výrobků. S obavou o zdraví občanů to také nebude tak horké, protože se podrobným výzkumem postupně zjišťuje, že statistiky úmrtnosti kuřáků na nemoci spojené s kouřením jsou poněkud zkreslené, neboť se nebere v úvahu fakt, že kouření zpravidla holdují lidé s genetickými dispozicemi k nemocem dýchacích cest (obvykle k rakovině plic) a kouření jim spíše prodlužuje a zkvalitňuje život. Paradoxně se přichází na to, že by většina kuřáků umírala již v období 30. roku a ne okolo 50. roku, jak to u nich zpravidla bývá.

Z toho všeho mi vyplývá, že protikuřácká kampaň má jiný důvod. Jen stále pořádně nevím, jaký. Trochu se obávám důvodů, pro něž údajně dochází k roprašování jakýchsi podivných látek do atmosféry, elektromagnetický smog jsem uvažoval jako další eventuální důvod... Ani jednomu prozatím nemám proč věřit - jsou to i na mě docela podivné "teorie"... Jen s tím tabákem mi to už několik let vrtá hlavou! ;o)

128961

16.02.2007 14:39

Radar jako radar?

RE: Možno sa to bude zdať od veci ale....

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Radar by měl být instalován až někdy mezi lety 2008-10! Tozn., že by USA chystaly velkou ofenzívu proti Rusku až někdy po tomto období! Válka, která se chystá, zatím jen opět testuje vazalství spojenců a hranici trpělivosti protivníků, tak, jak to činily v případě Pouštní bouře, bombardování Srbska a poslední anexe Iráku...

Co se týče Íránu, nemyslím, že Rusko bude příliš namítat proti Amerikou připravovaným "chirurgickým" zásahům 14kt taktickými jadernými raketami, ač se staví formálně proti americké agresi. Napadení Íránu USA má navíc pro Rusko ještě jeden nezanedbatelný benefit - praktický test ruských protiletadlových a protiraketových systémů, jež Íránu Rusko poskytlo. Navíc, pokud dojde k totální destrukci jaderných zařízení Íránu, má Rusko větší naději, že bude mít kšeft! ;o) Íránu už někdy před rokem Putin nabídl dodávky jaderných zařízení elektráren "naklíč", v souladu s výhradami EU! Írán tuto nabídku (prozatím) "velkoryse" odmítl. ;o)

128963

16.02.2007 14:44

Radar jako radar?

RE: Možno sa to bude zdať od veci ale....

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Jinak s tím Tureckem to není mimo mísu! ;o) Turecko totiž USA odmítlo dělat překladiště a startovní rampu amerických letadel pro útok na Írán! Rýžová pak musela lobbovat v Bulharsku, kde ten příslib dostala. Takže to zatím vypadá, že bombardéry a taktické bitevníky budou startovat spíš od Plovdivu než u Cařihradu... ;o) Olmert se to nejspíš ještě snaží nějak zašumrovat...

128966

16.02.2007 16:08

Radar jako radar?

RE: Pokračování - Systém Americké protiraketové obrany není obranou, ale jasnou součástí budoucích útoků USA vůči

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Magorům se nevyhýbám! ;o) Ostatně sám se mám za magora! Nicméně si nejsem jist, jestli´s mi odpověděl... Budu o tom přemýšlet! ;o) Každopádně díky!

128978

16.02.2007 16:28

Radar jako radar?

RE: Možno sa to bude zdať od veci ale....

81.?.?.?

Trošku jste mne nepochopil - Rusko by (ovšem potajmu) uvítalo americký útok, aby vyzkoušelo v praxi těch pár protivzdušných sad, co Íránu dodalo v období od poloviny minulého roku dodnes! ;o) Jsou to relativně slabčácký systémy, ale máte recht, že amíkům docela hustě zamotaj hlavu, pokud budou úspěšný! ;o)

Co se týče vámi diskutovaných Su-37 (zatím nejlepších a nejrychlejších bitevníků světa - v době testů hravě překonávaly 10 násobnou rychlost zvuku, stealth vlastnostmi a manévrovacími schopnostmi dělají amíkům vrásky dodnes), pak tyto prozatím nejsou ve standardní výzbroji Ruska, neboť toto nemělo finanční prostředky na jejich seriovou výrobu, takže jde pravděpodobně ještě dodnes o "spící" projekt. Ostatně letouny Su-27 jsou proszatím dostatečnými konkurenty srovnatelných amerických strojů.

Ne - neměl jsem ani namysli Sunburny! Rusko si pravděpodobně nedovolí (a to z čistě taktických důvodů) do konfliktu Írán-USA zasahovat vlastním arsenálem. Účinné obranné prostředky Íránu již dodalo. Předpokládám, že bude spíše (za mocné strategické podpory Číny) lobbovat diplomatickou cestou!

Pokud ovšem USA použijí v Íránu své taktické 14kt střely, jak plánují někteří stratégové Pentagonu, nebude ohroženo Rusko, ale spadem a dalším radioaktivním smogem bude nejvíce zasažena Evropa a přilehlé středovýchodní státy. Zatím je ale vše pouze v rovině spekulací.

Stejně se ale obávám, že ona "nová konvenční nálož" s nevídaným účinkem, kteroužto chtěl Pentagon zkoušt v Nevadě už v květnu minulého roku, bude právě pouze ona 14kt hlavice, jejíž praktický test měl jen ověřit, nakolik bude účinná (a eventuálně co do radioaktivního spadu) bezpečná, v případě nasazení v Íránu. "Novou konvenční náloží" byl ohlašovaný (a na neurčito odložený) test pravděpodobně jen maskován...

128980

16.02.2007 16:32

Radar jako radar?

RE: Možno sa to bude zdať od veci ale....

Hugo Fibiger 81.?.?.?

IMHO: Rád bych připomněl, že "americkou" ISS nakonec postavili Rusové, protože USA dodnes nemají stejně silnou a účinnou nosnou raketu, jako jsou rakety řady Progress...

Určitě bych si nedovolil podcěňovat ruskou techniku! ;o)

128981

16.02.2007 16:55

Radar jako radar?

RE: Zajímavý článek

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Pravda! ;o)

128984

16.02.2007 17:46

Kávová sedlina nebo křišťálová koule?

A to možná o radaru XBR nevíte,

Hugo Fibiger 81.?.?.?

ale komunikuje na mimosmyslové frekvenci okolo 1,4-2,5 GHz! To znamená, že krafe prakticky stejně, jako ty duchové! Fšééécký je slyšá a potém to fšéécko vyzvoní páně Langerovi! Už aby sme měli senzidebilní radar! To bude teprf hukot mimonesmyslové komunikace! Terorista na každém rohu Ivančic, v každém sudu špinavá bomba! Mezi tím vším zbořený Langer mobilem varuje před zbrusu novým teroristickým útokem na sudy v Bzenci!

128987

16.02.2007 17:58

Radar jako radar?

RE: Pokračování - Systém Americké protiraketové obrany není obranou, ale jasnou součástí budoucích útoků USA vůči

Hugo Fibiger 81.?.?.?

V případě, že agresor vládne účinným obranným systémem proti arsenálu protivníka, nedělá si už vrásky, zda-li se jako agresor projevil před ostatním Světem... Ostatně - co zbude z ostatního Světa, mělo-li by býti ono účinně kritické? Dostatečně ochráněný agresor si neláme hlavu s anonymitou, neb po úspěšném útoku (či obraně), není nikdo, kdo by jej měl hanět či dokonce trestat. Po takto, jakkoliv nespravedlivě, započaté a dobojované válce si agresor klade podmínky bez uzardění a strachu...

Jinak vámi popisované vystřelení "z jiného místa" je praktický nesmysl! není snadné přestěhovat balistickou raketu. Dokonce i balistické jaderné nosiče Ruska instalované na jejich ponorkách, jsou snadno zjistitelné - anonymita se nekoná - pokud ale máte dostatečně účinný systém protiraketové obrany, můžete útočit bez zatěžování se anonymitou a bez zatěžování se označení nálepkou "agresor"...

Kdo není vyzbrojen účinným obranným antiraketovým systémem, neútočí - je zo sebevražda! Útočit bude pouze ten, kdo zmíněným systémem disponuje!

V případě dobudování a úspěšného spuštění systému americké protiraketové obrany, se z USA stává útočník bez bázně a hany...

128988

16.02.2007 18:22

Radar jako radar?

RE: Pokračování - Systém Americké protiraketové obrany není obranou, ale jasnou součástí budoucích útoků USA vůči

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Jinak nosiče balistických raket jsou umisťovány na ponorkách! Téměř výhradně spíše Ruských, ale mám dojem, že i americké Tridenty jsou vybaveny sily k odpalování raket s jadernými hlavicemi.

Možná nevíte, ale npř. Rusku se v nedávné minulosti podařilo odpálením z ponorky vynést na oběžnou dráhu několik družic a je to zajímavá alternativa startů kosmických raket z pevniny.

128990

16.02.2007 20:22

Radar jako radar?

RE: Pokračování - Systém Americké protiraketové obrany není obranou, ale jasnou součástí budoucích útoků USA vůči

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Mno... V něco takového příliš nevěřím v souvislosti s XBR, ale technologie na vámi popisovaný vliv existuje a funguje! Jde jen o to, domyslet kreativně způsoby aplikací takového zařízení... ;o)

129003

18.02.2007 13:10

Dopis z Cape Cod

Možná by stálo zato

Hugo Fibiger 81.?.?.?

informovat americký a vůbec světový tisk, že i přes protesty občanů ČR se začíná stávat ČR a zejména Praha (dnes již jedna z nejoblíbenějších turistických destinací) potenciálně nebezpečnou! Pokud se v zahraničním tisku začnou objevovat informace, že od roku 2010 bude poměrně nebezpečné navštěvovat Prahu kvůli riziku onemcnění následkem zvýšeného elektromagnetického vlnění, pak se snad začnou zaobírat idiotským nápadem postavit 60km od turistického centra tohleto monstrum, i lidé, kteří si naivně mysleli, že jim to přinese nějaký výdělek... Zmiňovat v této souvislosti Cape Cod a jejich problémy, přepočítat počet rakovinou zasažených ze statistického poměru v Cape Cod (s jejich několika tisíci obyvateli) na cca 1,5 milionu obyvatel inkriminovaného území kolem Prahy a 1 milionu turistů přímo v Praze, by mohlo být hračkou! ;o) Titulek by mohl znít: Praha - turistický ráj pro zájemce o rakovinu! [smích]

129153

18.02.2007 13:12

Dopis z Cape Cod

RE: Pane editor,-)

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Paní Judge lobbuje pro obecnou informovanost o problému Cape Cod! Naopak myslím, že ji potěší, že jinde (v nečekaně neznámých a vzdálených končinách) očekávají lidé podobné problémy a bude to brát za signál, že by se něco mohlo dít! ;o)

129154

18.02.2007 17:50

O jednom protestním emailu

RE: Protestni dopisy-made in Čížek z Texasu=absurdum

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Zvláště u vědomí faktu, že americký systém protiraketové obrany je jasným útočným opatřením! Bude to systém, umožňující první zemi na Planetě útočit beze strachu z odvetných úderů protivníka, tozn. světovládný monopol a u jeho počátků budou hrdí Češi! Kdo se bude starat po konečném vítězství "amerických západních hodnot", v kterémto kráteru to ti Češi vlastně přebývali, když budou mít věčný záznam v Kronice vítězství USA, jako ti, kteří obětovali i životy a celou svou zemi i země svých sousedů pro blaho Američanů? ;o)

129165

18.02.2007 18:00

O jednom protestním emailu

RE: Protestni dopisy

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Systém Americké protiraketové obrany je primárně budován s cílem přinést USA konečnou převahu v jaderném arzenálu! Co je USA platno, že spolu s Ruskem vládnou drtivou jadernou silou, když ji nemůžou použít z obav před odvetným úderem??? Ale až bude dobudován onen americký "protiraketový deštník", nebudou se muset USA obávat odvety a pak mohou teprve rozdrtit všechny ty neposlušné státy, které vlastní jaderné zbraně! To je od tebe hezké, že jsi pro! [velký smích]

Počítám, že tak do roku 2010 to budou rozběhávat a hned potom to začne... Žeby se ty Mayové až tak nekejvli? Vychází to na inkriminovaný rok 2012!

Na nás spadne tak jedna, max. 2 pětisetkilotunové rakety (než bude vyřazenej radar), takže existuje reálná šance, že se tak polovička populace ještě dočká radioaktivního spadu i z větrů z Ruska... No a ty dva, co omylem přežijou, protože zrovna čistili kanály kolem Bulovky, když to spadlo, tak jsou docela dobrý vklad k zachování znovuzrození české populace...

129166

18.02.2007 18:16

O jednom protestním emailu

RE: Ještě jeden způsob protestu

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Proviňuje se vlastizradou (a tohle je snad ale světozrada), kdož umožní cizímu státu, aby ohrozil celistvost a bezpečnost své vlasti.

Pokud tedy u vědomí, že účinný obranný systém USA umožňuje tomuto státu, jako jedinému na Planetě, útočit jadernými zbraněmi proti ostatním zemím, protože bude chráněn proti odvetnému úderu a přesto tomuto státu budu v této činnosti pomáhat - např. poskytnutím svého území a infrastruktury, neproviňuji se pravděpodobně vlastizradou, protože USA budou spíše útočit na Rusko a Čínu, když už konečně budou moci, než na nás! Na nás bude po prvním úderu USA útočit akorát Rusko, aby vyřadilo obranný systém USA z provozu.

Tak fakt nevím, jak je to s tou vlastizradou! Ale klíč k rozhodnutí by mohl být následující:

Umožnil jsem jediné jaderné mocnosti, aby konečně mohla rozpoutat jadernou válku a zbavit se svých obávaných konkurentů (Ruska a Číny), neboť jsem pomohl této mocnosti, aby se bránila odvetným úderům, jenže tím jsem pomohl rozpoutat konflikt, bez nějž by nebylo potřeba zasahovat naše území odvetným (ani preventivním) útokem, učinil jsem tedy tuto zemi ohroženější...

Ano! Jsem Čech! Jsem tedy vlastizrádce a světozrádce! Pomáhám uvrhnout svou vlast i celou tuto Planetu do minimálně 2 letého období naprosté temnoty a dalších 50 let totálního strádání následkem radiace a totálního zničení infrastruktury a systémů přežití.

To vše v případě, že nadšeně vítám vybudování součásti amerického protiraketového systému na území České republiky...

129168

18.02.2007 18:30

O jednom protestním emailu

RE: Nekdy pritel zlodeje koni ,byva povesen take.

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Obávám se, že pánové Topolánek i Bursík sbalíno mají a nezapomněli si pohotovostně přibalit ani "Poukaz na neurčitou dobu pobytu v žulovém jeskynním systému NORAD"!

Předpokládám totiž, že nejsou totálně vymaštění, a musí jim být nad nebe jasné to, co zde již delší dobu ventiluju. Mají jasno, že to tahle země nepřežije do roku 2012... Věřím současně, že pro amíky je mnohem levnější rozdávat svým zkorumpovaným ovečkám vstupenku k přežití v NORAD, než jim slibovat miliony...

129169

18.02.2007 20:30

Radar jako radar?

RE: Udajně

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Ventiluju to všady, ale od chvíle, kdy jsem si právě tuto stránku problému uvědomil nemohu jinak:

Zásadní otázkou by dnes pro celý Svět mělo být, do jaké míry je "Americký protiraketový obranný systém" skutečně obranným a do jaké míry je budován k zajištění celosvětové vojenské převahy? A jak jsme my Češi, když si tolik přejeme se na této zhovadilosti podílet, schopni ujistit Svět, že skutečně není budován s cílem blízkého prvního, zásadního a drtivého útoku proti největším americkým hrozbám: Tedy proti Rusku a Číně?

Ironické totiž je, že v nedávné minulosti to bylo povětšinou Německo, Francie, Španělsko či Itálie, kdo v mnoha ohledech (a mnohdy zásadně) nesouhlasil s mezinárodněpolitickými (vojenskými) kroky USA a to i v rámci NATO! Vybudováním protiraketového deštníku ve střední Evropě, s nemalou blazeovanou devotností Čechů a Poláků, bude pod bedlivou kontrolou právě hlavně Evropa! Méně už Čína či Rusko! Oponence evropských států už bude po dobudování tohoto zařízení minulostí, ať už bude v budoucnu záměr americké moci jakkoliv zhovadilý, Germáni a Helvéti už si krafnout nebudou moci dovolit! Jinak 14ktunovka preventivně a uvidíme... Protiraketový systém USA zajistí, že stáhne Evropa, Rusko i Čína ocas a odkýve už vše a bez výhrad...

129178

21.02.2007 00:08

Do jaké míry je americký systém protiraketové obrany systémem obranným?

RE: Rusky radar v 2007

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Onen zmiňovaný ruský radarový systém má být už od roku 2005 součástí akční výbavy PRO, které začali rusové vyvíjet v rámci společných operativních plánů koordinovaných s NATO.

Možná z toho plyne Topolánkova a Parkanové pomýlenost, jíž ventilují impotentně opakovanými větami: "Rusko bylo o tomto záměru spraveno a není pravda, že by mělo nějaké námitky... Blablablabla..."

Náčelník generálního štábu Ruské armády, generál Balujevskij už v minulém roce prohlásil:

"...Pokud jde o naši spolupráci s NATO, máme již určité výsledky. Například odborníci připravili společné hodnocení raketových hrozeb, které se potenciálně mohou týkat evropských států a Ruska. Při formulování celkového hodnocení se analyzovaly vojenské, technické a politické podmínky, za nichž by mohla vzniknout situace, která by provokovala raketové údery proti území evropských států. Odborníci dospěli k jednoznačnému závěru: dnes můžeme hovořit o protiraketové obraně bojiště, která může vyžadovat vytvoření jednotek taktické PRO. Tyto jednotky by v případě nutnosti mohly být operativně rozvinuty v libovolném regionu k obraně vojenských a administrativních objektů před balistickými raketami s dosahem 3000-4000 km. Jak ruští specialisté, tak odborníci z NATO tedy potvrdili, že není nutné budovat „širokospektrální“ protiraketovou obranu..."

Jestliže Topolánek a Parkanová slučují operační užití PRO a americký systém BMD jako jedno, pak nejen sami sebe usvědčují z naprosté nekompetence, ale naznačují navíc, že jejich kvalifikační disposice vnáší díky nim (následkem dokonalé neinformovanosti a zmatení pojmů v oblasti bezpečnosti a strategie) do mašinérie akutního ohrožení ČR! Buďto jsou opravdu tak hloupí, že nechápou rozdíl mezi společným operačním postupem PRO a americkým BMD a tudíž vnáší do zahraniční politiky ČR prvek akutního ohrožení státu následkem nevědomosti, nebo disponují alespoň základním intelektem, ale pak vzbuzují podezření, že jsou jedním z aktivních prvků mezinárodní korupce. Obojí má ve výsledku prakticky stejně hrozivý efekt...

129292

21.02.2007 00:16

Do jaké míry je americký systém protiraketové obrany systémem obranným?

RE: texaskycizek

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Rusové zastavili výstavbu globálního systému PRO proto, že byl příliš nákladný a vykazoval pramalou účinnost. Ke stejnému závěru prakticky došli i v Pentagonu při budování SDI již za presidentování Ronalda Regana. Z toho vyplynulo, proč vlastně vznikla Rusko-Americká smlouva o nebudování protiraketových obranných systémů (a následně zničení rozpracovaného ruského systému PRO), kterou jednostranně vypověděla až administrativa G. W. Bushe. Bush ji vypověděl účelově právě proto, aby mohl navázat na SDI budováním BMD (Balistic Missile Defense) a to i přes námitky expertů NATO a vlastně i části generality Pentagonu...

129293

21.02.2007 00:20

Do jaké míry je americký systém protiraketové obrany systémem obranným?

RE: Nemyslim si

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Celá ta šaškárna s Afgánskou a Iráckou válkou je pravděpodobně jen způsob, jak přelít peníze ze státního sektoru (daní) do soukromých kapes zainteresovaných (Waterhouse, Carlyle, Exxon, Halliburton apod.)... ;o)

129294

21.02.2007 00:23

Do jaké míry je americký systém protiraketové obrany systémem obranným?

RE: Nemyslim si

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Spíš jde o to, jak lakovat zbytek Světa, že odvetný úder je holou zbytečností a tedy proč by měl stáhnout ocas mezi nohy a dělat, co se po něm chce...

Tenhle systém by neměl disponovat jaderným arsenálem - hlavice by měly být pouze kinetické.

129295

21.02.2007 00:25

Do jaké míry je americký systém protiraketové obrany systémem obranným?

RE: Nemyslim si

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Nojo... Ta námitka z Pentagonu k současnému presidentovi USA opravdu zazněla! ;o) Účinnost systému se prý opravdu rapidně snižuje s kvalitou počasí! [chechtot]

129296

21.02.2007 00:30

Do jaké míry je americký systém protiraketové obrany systémem obranným?

RE: Ten systém USA neochrání

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Taky si myslím, že jde spíše o efekt zastrašování: "Nemá smysl, abyste nám oponovali, protože máme účinný globální systém PRO, takže vás můžeme napadnout s malým rizikem vaší účinné odezvy! Nechte si kecy na koledu a dělejte, co chceme my..." ;o)

129297

21.02.2007 00:49

Hon na sexčarodějnice: dva případy

Názorný příklad, jak mnoho a jak těžce je ta společnost nemocná!

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Společnost, která kriminalizuje běžné normální lidské potřeby, jež jsou navíc ve zbytku Světa běžnou součástí lidské přirozenosti, nakonec musí pozřít samu sebe...

129298

24.02.2007 17:53

Jednotná perspektiva 2010, část II.

RE: Pán je žvanil

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Ano. Echolon používají prakticky (prostřednictvím NSA) USA už nějakých pár desítek let. Dokážu si představit, jak palčivým musí být pro Spojené státy nedoslechnout na území Číny, když existuje velké riziko, že budou chtít Číňani conevidět proplatit půlbilionové úvěrové listiny USA a zaplatit dalších nejméně půlbilionu dolarů za dodané zboží... ;o)

129466

25.02.2007 23:05

Jednotná perspektiva 2010, část II.

Tož jsem se docela brutálně odvázal...

81.?.?.?

Na hlasovačce o XBR RADAR OF BRDY - http://zakladna.unas.cz/index.php... Má někdo nápad, jak uniknout dvojici amíků, vartujícím před barákem? [cool]

129500

26.02.2007 00:21

Jednotná perspektiva 2010, část III.

Su-33 - námořní verze Su-32/34

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Vím, že to tady moc nepatří, ale Suchoje jsou fakt půvabný stroje s neuvěřitelnými letovými vlastnostmi! Když si vemu, že jsou letově lepší než F-22 Raptor a přitom disponují stealth vlastnostmi, tak před nima fakt padám na prdel! [překvapení]

http://www.youtube.com/watch?v=Nm6QRsgGfSg

129504

26.02.2007 00:33

Jednotná perspektiva 2010, část III.

A když se tak člověk dívá,

Hugo Fibiger 81.?.?.?

co umí Su-37, tak skoro lituje, že naše MO nemělo šanci získat tyto stroje pro naše letectvo... Žel ani na tento projekt nemaj rusové prachy na sériovou výrobu... ;o)

http://www.youtube.com/watch?v=J1o3rov7cB4

129505

26.02.2007 07:50

Jednotná perspektiva 2010, část II.

RE: Co se týče krachu dolaru ...

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Na takový scénář jsou USA s půlbilionem ročních výdajů na zbrojení (uvědomme si, že je to prakticky polovina celosvětových výdajů na zbrojení) příliš silným subjektem. Nemyslím, že by křeč občanské války v USA měla za následek padnutí vojensko-hospodářského komplexu na kolena. Ostatně pokaždé, když se uvnitř USA schylovalo k podobné katastrofě (či k ní nakonec došlo), byl tady vždy připraven armádní sektor k rozpoutání dalšího mezinárodního konfliktu. A pokud jde o možnosti plně automatizovaného vedení války (dle takticko-operačních plánů neocons dokonce prostřednictvím taktických jaderných zbraní), vzrůstá riziko právě takového vyústění řešení vnitroamerických problémů každým dnem...

129521

26.02.2007 10:53

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: A když se tak člověk dívá,

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Pane Blue:

Problém těchto chytráků je, že dokonce ani princip "stealth" technologie není původně americký, ale je okopírován z jedné (volně šířené) nenápadné ruské studie z počátku 50. let, které tehdejší Sovětská nomenklatura nevěnovala příliš pozornosti do chvíle, kdy si jí všimli Američané... ;o) Princip směrování reaktivních splodin raketového (potažmo proudového) motoru je taky ruský (původně navrhován pro kosmické lodě), takže nakonec nevím, co Rusům zbylo ke kopírování z americké technologie... Snad jen, že se mají od Američanů učit pečlivěji využívat vlastních vynálezů pro vojenské užití, jako to dělají amíci... ;o)

IMHO: Když porovnáte letové vlastnosti Su-35 (resp. Su-37) s videosekvencemi letů F-22 Raptor (na YouTube volně k nalezení), udiví vás, že tu těžkou krávu vůbec dostanou amíci do vzduchu! Natož, aby s ní dokázali provádět takové taškařice, jako Su-37! Viděl jsem dělat F-22 "cobru" a povím vám, že to šlo hodně ztuha! ;o)

Nutno dodat, že zhovadilost, které se říká "palivovzdušná bomba" (kterou dle názoru některých expertů oboru použili Rusové prakticky poprvé právě proti několikatisícové čínské armádě na Amuru), vymysleli opět Rusové. [pláč] Američani si ji jen přejmenovali na "sekačku Sedmikrás" a používali všade, kde to jen bylo možné proti civilnímu obyvatelstvu: Ve Vietnamu, v Afgánistánu i v Iráku...

Ohledně onoho "civilního obyvatelstva" mne těžko nařknete ze lži, protože zmíněná bomba BLU-82 "Daisy Cutter" má akční rádius něco kolem 1,5 km, což v praxi znamená, že po její iniciaci zbude v inkriminovaném zasaženém prostoru kruh o průměru 3 kilometrů, kde nepřežijou ani Améby ani bakterie... Hezky byl "umělecky" ztvárněn její účinek mmj. v samém úvodu amerického filmu Epidemie s Dustinem Hofmanem v titulní roli... ;o)

Některé materiály uvádějí její akční rádius na 600 metrů, ale mám podezření, že se spíše jedná o taktickooperační data její poněkud hubenější sestřičky, která byla pod kódem M121 používaná už v 60. letech ve Vietnamu - vybaví se jistě onen obrázek z pekla ohně a dýmu prchající vietnamské holčičky s natroud spálenými zády - byla totiž mimo akční rádius bomby - pro nevěřící jen dodám, že Napalm by na té holčičce nepřestal hořet, dokud by holčička neshořela celá - váže se totiž na tuk, podobně jako fosfor, který Američani opět hojně používali v Iráku - prý k osvětlování bojiště...

Američané si vůbec v historii libovali v masovém užívání podobných hraček okopírovaných od Rusů. Asi si obě mocnosti nemají co vyčítat... ;o)

129529

26.02.2007 10:58

Jednotná perspektiva 2010, část III.

Když tak dnes koukám na server Sorcha Faal,

Hugo Fibiger 81.?.?.?

tak mě docela udivuje přírůstek nových (až politickokatastrofických) headlinů z amerického tisku! Že by už začala bomba doutnat?

Od včerejší zprávy, že "část generality Pentagonu je připravena rezignovat v případě amerického útoku na Írán", linkovaná na zdroj z amerických Timesů, toho přibylo docela dost!

Nerad bych prognózoval, že cítím zápach síry...

129530

26.02.2007 18:25

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: Skoro není co dodat...

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Podobnou zprávu vydal Pentagon již někdy kolem roku 2002! Svět se těm závěrům smál, jako že "zas Pentagon přehání a kalí vodu"! Dokonce si pamatuju, že když jsem tu zprávu reprodukoval mezi (s)prostým lidem, vysmáli se mi, lidičkové nešťastní, že nemám šířit poplašné zprávy...

Jsou,holt, věci, které bych i Pentagonu věřil...

129541

26.02.2007 20:54

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: O co komu jako jde?

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Dodnes jsem žil s tím, že občas přispívám do nacionalistického plátku, ale říkal jsem si, že pokud mluvím z vlastního přesvědčení a o věcech, kterým věřím, nemám se proč stydět...

Ale pokud budou proti neonacionalistickým plátkům brojit lidé, jako vy, zvláště takto vytříbeným, kultivovaným jazykem, pak se obávám, aby příští, skutečně náckovský plátek neposílil, díky vám, rapidně v popularitě! [překvapení]

129553

26.02.2007 20:58

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: Skoro není co dodat...

Hugo Fibiger 81.?.?.?

I v případě, že neocons splní svůj plán z počátku 70. let: Redukci světové populace na 500.000 jedinců? ;o) Jak se do té statistiky vejdete vy?

129554

27.02.2007 06:05

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: Su-33 - námořní verze Su-32/34

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Naopak - ten důvod je zásadní... Jen člověk zamáčkne nostalgickou slzu - ale svého času jsem to bral (a beru dodnes) s pochopením! ;o)

129585

27.02.2007 06:25

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: Skoro není co dodat...

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Ano! Překvapivě je nejoptimálnějším hlediskem "náhodný výběr"! Je nejefektivnější jak z genetického, tak z intelektuálního pohledu. Ne nadarmo je právě "náhodný výběr" nejúčinnějším nástrojem evoluce... ;o)

Jinak už Mendl studiem vinných mušek (Octomilek) zjistil, že pro pozitivní vývoj druhu (adaptaci na změněné prostředí následkem genetických mutací) je optimálním počtem izolované populace 10.000 jedinců a jejich prokombinování ve 40 generacích! ;o) Oněch straussovsky-neoconských 500.000.000 přeživších jedinců se zdá takřka bohapustým plýtváním zdroji, pokud se tedy nepodaří jednotlivé komunity izolovat ve výše zmíněných počtech na dobu 40 generací a později je, ve vzájemné interakci, použít k volnému soupeření, jako dalšího evolučního skoku... ;o)

129587

27.02.2007 06:30

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: A když se tak člověk dívá,

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Pravda! Taky si zhovadilí Rusové mohli vymyslet vlastní matematiku a nepoužívat vykradené Maxwellovy rovnice! ;o) Nepracujete pro RIAA? [překvapení]

Já sám tedy vůbec nepoužívám nikde žádnou vyšší matematiku, jejíž základy jsem částečně pochytil už v rámci získání maturitního vysvědčení - prosichr ze strachu, abych náhodou nezneužíval něčího duševního vlastnictví.... ;o)

129588

27.02.2007 06:32

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: A když se tak člověk dívá,

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Jinak s vámi principiálně souhlasím... Zvláště u palivovzdušných bomb je princip tak jednoduchý, že by bylo nelogické, kdyby nebyl vyvinut již mnohem dříve! ;o)

129589

27.02.2007 06:49

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: Skoro není co dodat...

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Můžeme to nazvat prostě "Evolucí lidského druhu"...

Člověk dnešního typu na této Planetě chodil již téměř (ne-li nejméně) před 100.000 lety, přičemž existence primátů se dnes revolučně odhaduje již na více, než několik milionů let! My (údajně) bezpečně dokumentujeme historii naší známé civilizace na (směšných) cca 5.000 - 7.000 let dozadu. Bylo by vlastně velmi nepravděpodobné, že by, v chronologické ploše 100.000 let a s dispozicí mozkové kapacity člověka dnešního typu, nebyl člověk (jakožto druh) v minulosti již několikráte stižen excesem, zvaným "technologická společnost"! ;o)

129590

05.03.2007 02:09

Demonstrace ANO základnám

RE: proc?

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Proto, aby čestný host viděl, že existuje ve společnosti silný názorový proud angažovaných občanů, kteří ochotně vítají posílení vlivu USA v Evropě, a kteří jsou připraveni hájit "národní zájmy USA" proti darebácké, sjednocující se části Evropy (jež již je ostatně v přípravné fázi zápisu na seznam "Osy zla" ), aby, až bude jmenován s definitivní platností americký guvernér Česka bylo jasné, kdo stál na straně "hodnot západní civilizace", jak je definoval sám náš velký duchovní vůdce Leo Strauss! ;o)

Třeba se budou kompletovat "přípravné seznamy zájemců do NORAD" pro příští kolo losování o předposlední 2 palandy u škrabky brambor nad vzduchotechnikou vlevo... é pardon vpravo! Vlevo podle jejich ruky!

130040

05.03.2007 03:01

Demonstrace ANO základnám

RE: Zajimave...

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Logika, podle které existují pouze dvě alternativy: zavděčení se USA či Rusku, je dokonale zvrácená! Největším paradoxem této logiky je fakt, že NATO a EU se staví ke stavbě AMD jako celku velmi skepticky (patrně si tyto dvě vojenskopolitické a politické instituce uvědomují, do jaké míry je iniciativa USA zhovadilou) a upřednostňují společný postup (jehož se USA dlouhodobě odmítají zůčastňovat) budování obranného systému proti riziku nekontrolované eskalace nukleárního zbrojení, jíž jsou ostatně právě USA (silovou a nekompromisní zahraniční politikou posledních 20 let) přímými strůjci.

Iniciativa USA totiž brzdí (pokud nezastavuje) snahy států EU a NATO vybudovat globální systém protiraketové obrany tak, aby nemohlo dojít ke zneužití podobného systému k partikulárním zájmům jedné země či jedné skupiny zemí na úkor jiných tak, jak to vyplývá z formulací smluv, jež tyto dva celky definují a jehož jednoho z nich byly v minulosti iniciátorem a participujícím právě i Spojené státy.

Pokud tedy odmítneme radar, nezavděčíme se právě a jedině jen jedné (právě mocensky angažované) skupině USA (jak vyplývá z informací Ondřeje Lišky ze SZ - tedy jedné ze současných vládních stran ČR, který se z vlastní iniciativy vydal do USA zjišťovat pravý stav věcí seznal mezi senátory, že tato současná iniciativa, tedy stavba radaru XBR systému AMD, jde zcela mimo diskusi Kongresu USA a současná diskuse v české společnosti má sloužit, v případě kladné odpovědi ČR, pouze jako argumentu k přesvědčování Kongresu pro vyčlenění položek pro tento projekt z rozpočtu USA pro společnost Haliburton - tedy k striktně lobyistickým účelům a ne jako důkazu naší loyality americkému lidu), nezavděčíme se vlastně ani Rusku, protože přímo jejich zájmy předsunutá obrana USA přímo nepoškozuje, ale již ve stádiu ideologického zrodu odvrátíme nebezpečí vniknutí jakési kontrolní buňky evropských zájmů do svého středu, čímž se zavděčíme najmě Evropě, do které jsme přednědávnem (ti s lepší pamětí snad nezapomněli) chtěli patřit.

130042

05.03.2007 03:19

Demonstrace ANO základnám

RE: Zajimave...

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Rád bych ještě připomenul ona populistická hesla našich "domokratotvůrců", když přednedávnem tvrdili, že se musíme stát součástí Evropy!

Tím, že umožníme dnes (a to "dnes" bych akcentoval) stavbu americké základny jednotek "elektronického boje" USA ve střední Evropě, vyčleníme se nejen z Evropy, ale staneme se pouhými nevolnickými služebníčky a předsunutým "indiánským" vojem egocentrické a ignorantské reprezentace země, která nejen že obvykle umisťuje ČR na území Švýcarska, ale nadále nás bude používat jen jako živého štítu a rukojmí k dalšímu nahlodání snah společenství států, k nimž jsme se chtěli v nedávné minulosti hrdě hlásit.

Jestliže jsme jako národ toužili po morální rehabilitaci po dlouhém období kolaborace s hitlerovskou demagogií a hned nato s nepříliš odlišným stalinistickým despotismem, a toužili nakonec dokázat západní demokracii, že jsme schopni kooperovat v zájmu demokracie a vzájemné spolupráce jako rovnocenný a pro vlastní krátkodobý prospěch se neseparující partner, snahami donutit USA (a to je aktuální snaha americké administrativy) vybudovat na území ČR svou základnu, o níž jsou sami američané zatím (pokud nevyvine naše lobysty ovládaná, současná vláda dostatečně sveřepý tlak na americký kongres - jak naznačuje Ondřej Liška) vesměs přesvědčeni, že ji nepotřebují, opět přijmeme pouze další (prakticky stereotypně opakovaně stejnou) roli kolaboranta, jen v poněkud přistřiženém a jinak olivrejovaném kostýmu.

Obávám se, že dle zásady 3x a dost, už naši potomci nikdy nedostanou v prostoru Evropy šanci zvednout hlavy, jako zástupci svéprávné země, protože budou (zvláště v Evropě) vnímáni jako tradičně podrazácký národ vazalů a vlezdoprdelníků...

Pánbů s nimi...

130045

05.03.2007 12:14

Demonstrace ANO základnám

RE: Zatim co Cesi uz nevedi jak by vlezli Amikum do riti...

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Měli bychom v celém Světě Číňany vítat, a nejlépe vytvářet programy na podporu jejich přistěhovalectví!

Možná to zní svatokrádežně, al dobrý každý Číňan, zapracovaný do problémů a zájmů jiné země, než je Čína.

Pravda je taková, že Čína vzhledem k hustotě obyvatel a zvyšující se životní úrovni dojde nutně k bodu, kdy jí bude chybět prostor! Číňané jsou velmi pracovití a skromní lidé, jejichž sžití se s cizí kulturou není problematické a přitom jsou schopni přispět ke společnému dílu libovolné společnosti (ač povětšinou v zájmu svých rodin v Číně). Chceme-li úspěšně čelit bouřlivému boomu přistěhovalectví Číňanů ve světě, pak bychom je měli vítat již dnes, aby se stačili adaptovat na poněkud odlišné podmínky a snížilo se riziko skokovéh (násilné, popř. vojenské), expanze tohoto národa vně Číny! Čínu bychom měli brát jako velmi vážného obchodně-ekonomického a tím pádem i kulturního partnera!

Pakliže se budeme zakuklovat (ať již v rámci abstraktní a fiktivní "války proti terorismu"), vydáváme se riziku bouřlivého vývoje let příštích! A věřte, že to nejsou vyznavači Alláha, kdo ohrožují naši kulturu (jak se nám snaží nalhat dnešní americká nomenklatura), ale naše vlastní ignorace vůči Čínské republice a náš strach z abstraktního nepřítele... ;o)

130076

05.03.2007 22:35

Demonstrace ANO základnám

RE: Pane Stwora

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Až se jednou, pane Dvořák, probudíte ze svého sna, hořce zapláčete!

Po 1. světové válce bylo Německo sešněrováno reparacemi a nemělo nárok na to, aby budovalo vlastní armádu. Byli to právě američané (a opět to uvedu - třeba dědeček současného presidenta USA - Prescot Bush), kdo tuto doktrínu porušili a s vidinou tučných zisků od státu, jemuž je zapovězeno budovat silný průmysl, jakožto nedávnému agresorovi, Německo a o to aktivněji pak Hitlerovské Německo financovali. Prescot Bush byl během války za tuto svou (podle vás) mírovou a (jak říkáte) stabilizační iniciativu s mnoha dalšími odměněn pokutou 1,5 milionu Dolarů.

Pokud chce někdo tvrdit, že USA vždy Evropu a zejména ČSR, zachránily, pak je buďto nedovzdělanec, nebo dokonalý ignorant.

Pokud vstoupím do války, kterou jsem prakticky rozpoutal a zejména pak v ní mám nevrácené investice, jež jsem do ní vložil (tak jako USA za 2. světové války), dělám to z ryze ziskuchtivých důvodů - chci zpátky to, co jsem do války zainvestoval. Takto vypadá prakticky "obětavost", kterou vy máte za nezištné hrdinství.

Pokud jsme se ze stupidity reálného socialismu vyhrabali s jistým přičiněním USA, pak to opět nedělaly z lásky k imbecilům (jímž snad nejste), jejichž stát s dokonalou ignorancí umístí do Švýcarska. Dělali to opět jen z titulu prosazení vlastních zájmů - oslabení dlouholetého nepřítele, jehož dlouhodobě vydávali za hrozbu. Jak velkou hrozbou onen nepřítel byl, diskutovat nebudu - i já se rád zbavil socialismu s téměř lidskou tváří.

Co však USA našly po rozpadu východního bloku především, byl zejména lačnící trh a kapitál za babku! (Viz Klausova politika privatizace, z jejichž důsledků jsme se prakticky navyhrabali do dnes.)

O tom jest, vámi připomínaná, laskavá pomoc USA! USA jako stát nepatří ke kreténům, kteří nedělají nic jiného, než číhají po Světě, jak by konali dobro! Je to dravý (a dnes poněkud těžce lenivý a proto těžce zadlužený) stát, jehož primárním cílem je utrhnout ze Světa kolem sebe co největší díl žvance (trhů, zdrojů) pro vlastní zájmy! Tak, jako každý stát!

Jestliže chcete tvrdit, že USA jsou nezištnou, spravedlnost milující zemí, pak byste si měl uvědomit, že je to stát, který dnes vynakládá třičtvrtě bilionů dolarů na zbrojení (což je prakticky tolik, co celý zbytek Planety a už téměř 500 x tolik, co si denně půjčují od onoho zbytku Světa, aby vůbec přežili), který spotřebovává 1/5 celkové spotřeby vody celé Planety a téměř 1/4 energie na Planetě vyrobené! Jestli se takto chová nezištná společnost, jež zaručuje stabilitu všude, kam šlápne, pak bylo opravdu lépe zbytek Světa vyvraždit, než si toho všimne a bude chtít být také "zárukou stability"! ;o)

130134

05.03.2007 22:37

Demonstrace ANO základnám

RE: Pane Stwora

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Milý pane Dvořák,

jestliže chcete takto stupidně implantovat stádu pocit, že bychom měli být USA za něco vděční, pak jste populistický agitátor, hajzl s vlastními sobeckými zájmy, nebo prostě blb... ;o)

130135

06.03.2007 00:31

Demonstrace ANO základnám

RE: Kaleraby

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Je to trochu jinak a dokonale ta propaganda postrádá logiku. Pokud nám chtějí naši vládní politici za každou cenu lhát, měli by alespoň užívat méně průhledné argumentace.

Vemte si, že jste Írán a velmi uvítáte, že s vámi chce obchodovat nový, potenciálně silný partner. Do té doby jste obchodoval pouze s vydřiduchem a vůbec nesympatickým člověkem! Když si všimnete, že ne tady náhle jiný obchodník, který má taky hodně peněz a je ochoten s vámi obchodovat, jdete do toho.

Jenže vašemu předešlému partnerovi se to nelíbí, protože chce mít váš píseček jen sám pro sebe a vyhrožuje vám, že vás odkrágluje a vyhladí celou vaši rodinu, když nebudete obchodovat pouze s ním a za polovinu toho, co vám dává nový klient.

A tak tedy jdete a zavraždíte nového klienta, i když je pro vás velice lukrativní a nemáte důvod to udělat. Proto chce Írán napadnout Evropu - protože se USA nelíbí, že chce obchodovat s Evropou a ne s USA...

To je kravina, co??? Tím nás krmí dnešní americká a naše vláda...

130142

07.03.2007 04:21

Demonstrace ANO základnám

RE: Pane Stwora

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Patrně už ne tolik vážený pane Dvořáku,

původně jsem vás, pravdu pověda, odhadoval spíše na "populistického agitátora", jímž jste se stal zcela spontánně kompozicí své "agitky"! ;o)

Pokud jste si tedy z citovaných přídomků vybral odlišnou variantu, ve které se cítíte lépe zabydlen, pak má oponence byla s vysokou pravděpodobnosí zbytečná, neboť zákonitě neměla šanci, v takto diametrálně změněných podmínkách, na úspěch v jakékoliv snaze o připomenutí potřeby elementárního posouzení historických faktů, sociologicko-politických zákonitostí a jejich exaktních důsledků pro současnost.

Tímto se omlouvám za chvilkovou slabost podlehnutí klamnému optimismu, že by se snad vzácně i v řadách ideologických podporovatelů cizí vojenské přítomnosti v České republice mohli pohybovat střízlivě uvažující, či dokonce slušní lidé. Právě Vám, pane Dvořáku, tedy musím projevit svůj upřímný dík za to, že jste mne z tohoto principiálního a ostudného omylu vyvedl! ;o)

Považuji za Vaši nemalou zásluhu, že již v této otázce tápu nesrovnatelně méně! Děkuji Vám!

S pozdravem: Opatrujte se, pokud je to Vaším přáním!
(jsem spíše demokraticky založen a nerad bych někomu vnucoval svou vůli)

Hugo Fibiger

130282

07.03.2007 04:50

Demonstrace ANO základnám

RE: Nesmíte hoši ztrácet nervy ... !

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Poněkud nekonzistentně vyňatá torza (dle mého názoru) velice sofistikované poznámky Nasredina:

>>rouškou boje proti terorismu zavedli v kdysi nejsvobodnější
>>zemi světa takové zákony o kterých se KGB a STB ani nesnilo.
>>U mých příbuzných udělala STB prohlídku, STBáci měli na
>>ní podepsaný příkaz od prokurátora a ještě musel přijít
>>svědek, že nedělají nic nad rámec tohoto povolení.

Poněkud imbecilní reakce na ještě stupidnější výběr těchto výňatků kýmsi, kdo dělá svou přezdívkou ostudu památce jedné z nejosvícenějších postav intelektuální pokladnice naší země:

>To je hezke vedet, ze vsechny ty desitky milionu obeti komunismu
>byly zavrazdeny a umuceny se svolenim prokuratora a pod dohledem
>svedka. Nejaci vasi znami?


A má reakce na obé:


To je hezké vědět, že je pro vás stravitelnější možností mučení, vraždění a únosy občanů raději bez právně odůvodněného rámce, v rozporu s právními ustanoveními většiny demokratických zemí Světa a proti platným zákonům mezinárodního práva!

S vaší oponencí se mi skutčně hned lépe dýchá, ač jsem se zprvu, přiznám se plněn studem, malinko zalekl, že na humánní činnosti CIA, NSA, NSC, Pentagonu a současné administrativy USA jest nepatrný stín čehosi, co se z dosavadních pravidel tradičního pojetí zákonnosti pravděpodobně jen zdánlivě vymyká!

Je roztomilé omlouvat jednu nezákonnou zločinost tím, že jsme v minulosti museli snášet zločinost morálně pokřivené zákonnosti - otevřel jste mi (a věřím, že i Nasredinovi) dokonale vhled do donedávna neujasněného problému. Díky! ;o)

130283

07.03.2007 05:02

Demonstrace ANO základnám

RE: No to doufám, že

Hugo Fibiger 81.?.?.?

To bude asi také ten důvod, proč nás před naším neuváženým záměrem Němci ústy své kancléřky či ministerského předsedy jen velice nenápadně varují a Japonci prosichr mlčí úplně: Věřím, že by své obavy interpretovali jistě mnohem hlasitěji a s větší naléhavostí, kdyby nebyli svazováni vojenskou přítomností USA na svém vlastním území... Ale je to patrně jen nelogická úvaha bez existence jakýchkoliv posouzeníhodných vstupních faktů. ;o)

130284

07.03.2007 05:19

Demonstrace ANO základnám

RE: Pane Stwora

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Karle z Čech:

VÝBORNÁ FOTKA!!! [chechtot]

Skvělá inspirace, s jakou výbavou dorazit na demonstraci PROzákladnám!!! [velký smích] Už jdu kreslit transparenty! [oči v sloup]

Jen malá inspirace pro méně odvážné oponentní návštěvníky zmíněné demonstrace 12. března: Jako vítaný doplněk svého oděvu bych se dovybavil co možná nejomšelejšími, částečně pozáplatovanými a přesto opět proděravělými paraplaty, doplněnými o nenápadný nápis: "Věřím osvědčené kvalitě!" ;o)

130285

07.03.2007 06:20

Demonstrace ANO základnám

RE: Pane Stwora

Hugo Fibiger 81.?.?.?

... a ještě bych přihotovil (vzhledem k pohostinskému kulturnímu vystoupení našeho soudruha z bratrské Ameriky, pana Grabera) transparent s nápisem:

"JSME EVIDENTNĚ POSLEDNÍ CHABOU ZÁCHRANOU SVOBODY GEORGA WALKERA BUSHE! NEDOVOLME PROTO, ABY MUSEL OSTUDNĚ PRCHNOUT NA SVŮJ NEDÁVNO ZAKOUPENÝ RANČ O ROZLOZE ÚZEMÍ STŘEDNÍCH ČECH V ARGENTINĚ, KAM SE UCHYLUJÍ VŠICHNI MEZINÁRODNÍ ZLOČINCI, VE SNAZE UHÁJIT ALESPOŇ SVŮJ ŽIVOT PŘED VLASTNÍMI OBČANY! POMOZME MU SVOU HLOUPOSTÍ PŘEŽÍT!" [oči v sloup]

Myslím, že v Angličtině to pak i mnohem lépe vyzní! [velký smích]

Pak bych doplnil mezi jednotlivé návštěvníky několik drobných transparentů s krátkými hesly:

"DON´T WORRY MR. BUSH, WE BLESS YOUR ASS!"
"DON´T LEAVE US DEAR MR. BUSH TO THE ARGENTINA!"
"THX MR. BUSH FOR YOUR PEACEMAKING!"
"WE LOVE OUR PEACEMAKER MR. BUSH!"
"TELL OUR GREAT REGARDS TO EXXON!"
"WE ENJOY HALLIBURTON!"
"BOEING AND LOCKHEED-MARTIN, OUR TEMPLATE OF HAPPY FLYING!"

Velice elementární:

"HAPPY NEW WORLD ORDER!"

A v neposlední řadě, možná poněkud enterteinmenovské:

"DON´T CRY FOR HIM ARGENTINA!"

Vidím demonstraci příznivců všech vojenských základen USA 12. března 2007 na Hradčanském Náměstí v těch nejzářivějších barvách a v duchu všeobjímající lásky a míru!

130287

07.03.2007 06:42

Demonstrace ANO základnám

RE: Pane Stwora

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Ještě mě napadl námět na kreslenou anekdotu na předešlé téma:

>Vidím demonstraci příznivců všech vojenských základen USA
>12. března 2007 na Hradčanském Náměstí v těch nejzářivějších
>barvách a v duchu všeobjímající lásky a míru!

V pozadí mnou výše naznačená situace i s citovanými transparenty (dodatečně mě ještě napadl: OUR STUPIDITY IS LAST ANCHOR FOR YOU, MR. BUSH!), v popředí pak Špaček ke svému příteli Grabberovi (v meziplánu doprovázeni blahosklonným úsměvem páně Havla): "SO! AS YOU CAN SEE, DEAR FRIEND: YOUR CZECHS UNDERSTAND YOU!"

Možná by nebylo až tak nevkusné, kdyby jeden z transparentíků nesl (jen pro podtrhnutí asociace), sám velký klasik Wolfgang, pro nějž bych pak (v zájmu ´úkroku stranou´) modifikoval předcházející text na: "THEIR STUPIDITY IS LAST ANCHOR FOR YOU, DEAR MR. BUSH!" [velký smích]

130290

07.03.2007 06:47

Demonstrace ANO základnám

RE: Pane Stwora

Hugo Fibiger 81.?.?.?

A ještě mám výbornej nápis na transparent:

"GOD NOT EXIST, MR. BUSH,
BUT WE BLESS YOU INSTEAD HIM!"

130291

08.03.2007 00:25

Demonstrace ANO základnám

RE: Pane Stwora

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Proboha! Probuďte se a zkuste přemýšlet jen polovinou mozku (prezident Kurta Vonneguta Jr. ani víc nepotřeboval a jaký to byl pašák) skutečně lehounce (vím, jde to ztuha, myšlení bolí) strategicky:

NMD je pro USA cosi, co by mělo (jak věří jeden podobně postižený pán ve Washingtonu) spasit Ameriku (mmj. před platbou 8,5 - vlastně už 9 bilionů dolarů amerického dluhu, do nějž právě onen polovinomozký pán z Bílého domu přispěl nemalou - prakticky nadpoloviční měrou - např. jen Číně už se stačil zadlužit bilionem dolarů a dále se zadlužovat bude, protože na tento rok si připravil velmi těžkou laťku: 700 miliard dolarů zbrojního rozpočtu!) a zajistit USA monopol na moci nad celou Planetou! Toho lze však dosíci jedinou možnou cestou:

TEN SYSTÉM MUSÍ VYUŽÍVAT (pakliže bude funkční - malá drobnůstka) VÝHRADNĚ JEDINÁ MOCENSKÁ STRUKTURA! Nebyla-li by splněna tato (dozajista pro vás nedůležitá - leč k vaší smůle) podmínečka, je celý systém NMD pro vládnoucí garnituru USA bezcenná!

Evropa by dále užírala ze síly dolaru svými hazardními činnostmi, jimž se obvykle i v USA říká "obchod", a co hůř - obchodovala by určitě "darebácky" v Eurech (do roku 2001 si pouze dvě země vyhradily svrchované právo obchodovat své vlastní nerostné bohatství - vesměs ropného charakteru - upřednostňujíc Euro před Dolarem: Jedna z nich zažila poslední masivní invazi USA, utápí se nadále v občanské válce a arogantní okupace s následky společenského rozkladu již stála 650.000 životů civilistů této země; Druhá již od roku 2003 čeká, kdy se konečně páni v D.C. rozhodnou, jestli to budou kompletně bombardovat BLU-82 nebo rovnou "odlehčenými" atomovkami, a jestli to teda budou jenom "předpokládaná" jaderná zařízení, nebo to vemou komplet i se všemi dálnicemi, školami, nemocnicemi a zbytkem infrastruktury, aby tam prosichr noha amerického mariňáka ani nemusela páchnout!)

130358

08.03.2007 00:26

Demonstrace ANO základnám

RE: Pane Stwora

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Od roku 2001, kdy Euro vstoupilo na ropné burzy, je to EVROPA, kdo je úhlavním nepřítelem USA!

A jedině proti Evropě je třeba stavět kontrolní systém, jenž by fungoval jednoduše tak, že není třeba dráždit kobru na východě hloupými přelety raket přes oceán - stačí jen říci: "Víte, držta kušny! My si budeme napadat, koho chceme, a třeba i jadernými zbraněmi, a vy nám k tomu dáte svolení! Ostatně máme silný obranný protiraketový systém přímo tam u vás, takže vašemu vyskakování můžeme zatnout tipec!"

Touha USA konečně udolat toho zákeřného "partnera" v NATO, který se tváří jako kámoš, a přitom za zády amerických obchodníků vesele platí Eurem místo Dolarem! TO SE PROSTĚ VE SLUŠNÉ (americké) SPOLEČNOSTI NEDĚLÁ!!!

USA již užily první strategický tah (ve snaze eliminovat "Europe Friendly") trh na tom slabším, poněkud zkompromitovaném a pro Evropu aktuálně ne až tak důležitém obchodním partnerovi - na Irák. Prapůvodní záměr - anektovat lačnící trh, bohatý na vlastní nerostné zdroje a zabookovat jej primárně pro sebe - však venkoncem (zatím) nevychází. Irák se stává takřka bezednou tlamou, požírající miliardu dolarů za miliardou (prakticky v něm USA denně utrácejí tolik, kolik si denně půjčují od Číny). Irák, jako velmi chabě vyzbrojená země však dodnes vzdoruje formou masivních partyzánských válek, jaké snad ani 2. sv. válka nezažila a počet amerických obětí již vysoko přesahuje 20.000 mužů! Do armády se nikdo nehrne a před administrativou USA leží stále nesplněný restík, jenž si předsevzaly splnit ještě dávno před tím, než Ecu opustilo virtuální trhy. Proto vyvstala nutnost, užít v Íránu kategoričtější řešení, než tomu bylo v Iráku: Totální vybombardování této země nukleárními zbraněmi tak, aby se ze dne na den dostala na technickou a hospodářskou úroveň Afgánistánu!

130360

08.03.2007 00:40

Demonstrace ANO základnám

RE: Pane Stwora

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Pro tento záměr má však Bushova administrativa jeden drobný problémek - je to právě onen úhlavní nepřítel - Evropa - kvůli níž ten humbuk na středním východě vůbec začal a kvůli němuž není (prozatím) možno kompletně vybombardovat Írán s takovou důkladností, proti níž byla genoscida WWII jen prkotinou ojedinělých potyček.

Jedna možnost by tady byla... I když ji tedy už za Clintona shodil Pentagon ze stolu jako bezednou díru, do které se nikdy nepřestane házet spotřební papír (jemuž se dnes ještě jen shodou šťastných okolností říká Dolar) po tunách, a stejně nikdy nebude mít účinnosti ani, co by se za nehet vešlo... A právě po roce 2001, ve světle nové hrozby konsolidující se Evropy, vznikla v ještě fungující polovině mozku geniální myšlenka: "Dobře, pánové! Ale tady kolega Chaney do toho už taky něco zainvestoval přes svý kámoše, Rumsfeld v tom má ňáký prachy, Riceová kvůli tomu prodala tanker! My tedy víme, že je to bezcenná kráva který se musíme zbavit kulantním způsobem - ale víte jistě, že to ví Evropa?", a všem přítomným se v tu chvíli zablesklo v očích: ZRODIL SE GENIÁLNÍ NÁPAD!

"Nainstalujeme tu zhovadilost do co největšího počtu, nejlépe evropských států, naši tupí platiči daní to zacálujou, my na tom nebudeme tratit a Evropa podlehne pocitu, že to funguje, když jí to nebudeme chtít dát!", zapřemýšleli patrně všichni zainteresovaní do problému: "A ještě jednu to má výhodu! Až to budem prát pod tlakem do Íránu, aby z něj nezbylo víc, než jedna rozlehlá kafilérka, Evropa bude držet kušnu! Jen se vždycky zlehka zmíníme, že jsme jediní, kdo vlastní funkční PRO a jeho podstatná část se válí jako mrcha v Evropě!"

"Stačí jen podmáznout pár nenažraných krků - jeden z nich mám teď zrovna na zkušené v Rockfelerově centru - je odněkad z Prahy nebo tak - nebombardovali jsme to nedávno? Á né! To by ten křivohubej týpek s takovým panděrem nemoh přežit - dyk tam byly B-1, takže to snad bylo v Bratislavě - tak bysme ho měli zlanařit, než nám ho sebere Soros! Taky se na něj snad chystá! Dáme mu slušnej vohoz, pár melounů do začátku a byl by v tom čert, kdyby nepřesvědčil ten hloupý pranepatrný národ (co by se do NY vešel skoro několikrát) že je to pro jejich dobro a ochranu! Hulliburton to nadhodí v Kongresu, ten na to pod tlakem toho přitroublého stáda Pepíků, jakože se strašně bojej o kejháky nebo tak něco a potřebujou ochránit jako před Stalinem, kongres se zapýří, že zas budou Státy "mírotvůrci", přiklepne subvence, dotace a dodatečný náklady, a máme to v kisni! Aj s těma koulema, co sou na nic, aj s Íránem a nakonec i s Evropou!"

Levé křídlo Whitehouseu pomalu dohasíná, a další zoufalec v jedné nepatrné zemičce se těší na to, jak mu zas Amerika nezištně pomáhá...

130361

08.03.2007 10:07

Demonstrace ANO základnám

RE: Nesmíte hoši ztrácet nervy ... !

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Je vidět, že máte stejné právní, sociologické a politické povědomí, jako vaši stoupenci - chatrné!

Omezené (řekl bych spíše fašisticky osekané) zákony jsou vždy (VŽDY!!!) namířeny proti všem! Říká vám něco pojem - rovnost občana před zákonem? Jestliže vy sám máte pocit, že jste z restrikcí vyjmut, protože jste vy sám poněkud rovnější, pak jste ještě navíc stižen demencí výlučnosti před zákonem a to je teprve průser!

Fašismus v Německu nebo Reálsocialismus v Československu taky začal hledáním, nalezením a specifikací konkrétního viníka společenských nezdarů (postupně pak protispolečensky namířených až teroristických činů)! Byl to onen Žid a Komunista, pak Reakcionář, Zpátečník a Kulak, pak Terorista a dokonalá propaganda směrem k dokonale zpitomnělému občanovi, který se měl, tak jako vy ve své imbecilitě, obávat svých (či cizích) spoluobčanů takto onálepkovaných, se měl ve své vlastní "poctivosti" cítit dokonale bezpečný a šťastný, protože ty nové jiné a horší zákony jsou přece (POKAŽDÉ) namířeny proti "NIM" a pro "MÉ" dobro a ochranu! A vůbec už podobným omezencům, jakým se jevíte býti i vy, nevadí, že právě fakt, že oními "škůdci společnosti" jsou vždy jen ti občané, na které ukáže ruka neomylného ochránce jejich a je to právě ta stejná ruka, která pro takovou zhůvěřilost připravila prostředí deformací demokratického práva právě tak, jak je to vidět dnes v USA! Pamatujte si do budoucna, že čím větší stádo ryčí, že chce být ochraňováno, tím větší průser se na vás řítí! Je to dokonale železné pravidlo, které nikdy (NIKDY) nezklamalo!

TO NENÍ RŮZNÉ - JE TO PRÁVĚ A NAPROSTO STEJNÉ! To jen vy, jako "spořádaný" občan fašisticky či socialisticky zdeformovaného myšlení prostě tu dokonalou shodu nevidíte! Jste totiž úplně stejně zmanipulovaný kvádr, jako byly ony fašistické a socialistické, z nichž pak byl, je a bude národ z kamene! Hodně nahlas si to v budoucnu opakujte pro případ, že v rámci losování osudu se i vy jednou ocitnete pod kyjem "svého milovaného vůdce a ochránce", protože on přeci všechno to špatné, dělá jen pro vaše dobro! ;o)

Jako jednomu z těch dokonale omezených tupých hovad, z nichž se stádo skládá, vám upřímně přeji: "Užijte si to, když se do toho svinstva tak ochotně ženete!", a věřte, že to bude spíše věcí šťastných náhod, když to bez úhony přežijete...

Historie zhovadilých režimů se prostě musí opakovat už jen dle toho, z jak omezených ignorantů lidská společnost sestává...

130392

08.03.2007 10:15

Demonstrace ANO základnám

RE: Nesmíte hoši ztrácet nervy ... !

Hugo Fibiger 81.?.?.?

Jasně! Je třeba uvážlivě posoudit, že tento milý, přátelský a humánností až po okraj naplněný režim je se svým (prozatím) cca jedním milionem svých obětí dokonalý beránek proti vřavě 2. světové války! Máte dokonalou pravdu! Takový režim nezbývá, než milovat!

A kolik tedy jako milionů mrtvých si (tak nějak odhadem, bajoko) asi představujete, než ho přestanete bezmezně milovat, když je už téměř milion málo? Myslíte tak 3 miliony? 5 milionů? 10 milionů?

Írán má být vbrzku dokonale vyhlazen - je to 40 milionů dobrejch duší! To by mohlo hodit přírůstek na splněnou normu, ne?

130395

27.03.2007 08:55

Mediální smršť, která se nekonala

LOL! Připadne mi dokonale relevantní ona poznámka se "skladováním drog"!

Hugos 81.?.?.?

Totiž každý, kdo jen okrajově sleduje historii CIA ví, že známá aféra Irangate a souvislosti s vraždou dvou Pubescentů v Meně v Arkansasu, Dona Henryho a Kevina Ivese, potažmo s vraždou pašeráka CIA, Barryho Seala, prokázaly nezvratitelně historický fakt, že CIA financovaly nezákonné postupy vyzbrojování různých teroristických skupin (jakým bili hondurašští a nikaragujští Contras, či dnešní Al Kajdá) zisky z prodeje drog! Celá šaškárna tehdy skončila zásahem George Bushe seniora po inauguraci do úřadu presidenta USA a byla odložena mezi "nevyřešené" hříchy americké politiky.

Mnozí pak jistě víte, že od "osvobození" Afgánistánu USA vzrostla produkce opia v této zemi dvojnásobně, ač Talibán byl kdysi USA silně kritizován právě jako největší producent a vývozce opia a opiátů z něj extrahovaných na Světě!

V nedávné minulosti se dokonce objevily i jisté informace o snahách USA (respektive CIA) podílet se na distribuci afgánského opia.

Takže ona analogie s "drogami ve skříni" vůbec nemusí kulhat! Česká republika je z titulu své polohy ideální zemí k transferu tohoto "zboží"! ;o)

131676

27.03.2007 11:21

Mediální smršť, která se nekonala

RE: LOL! Připadne mi dokonale relevantní ona poznámka se

Hugof 81.?.?.?

S argumentem, že vše souvisí se vším, si nemyslím, že námi diskutované téma je přímo off-topic! ;o)

V každém případě velmi děkuji za zmíněné doplnění a odkaz!

131683

01.04.2007 01:51

Stát a svoboda

Irákem byly úkoly této pětiletky PNAC splněny a překročeny!

Hugof 81.?.?.?

Z Iráku mohou totiž již amíci odejít v souvislosti s plněním cílů spotřeby válečného materiálu, jenž byl dokonale odepsán a splacen přesunem finančních prostředků z kapes nešťastných amerických daňových poplatníků do kapes mocných zaměstnanců Bushova kabinetu, a zejména v souvislosti s ratifikací nového iráckého "Zákona o ropě" vládami Iráku a USA, díky jehož znění je za symbolický paušál irácká ropa (a zejména zisk z ní) nadále a na dobu velice dlouhou (takřka sovětsky neurčitou) plně v kompetenci společností Exxon Mobil, BP, Shell či Chevron Texaco. Směrnice a cíle plánu této pětiletky byly splněny a překročeny! ;o)

131994

01.04.2007 01:54

Stát a svoboda

Irákem byly úkoly této pětiletky PNAC splněny a překročeny!

Hugof 81.?.?.?

Vzhledem k Íránu a jeho poněkud odlišné roli v plánu PNAC (aktuální doktrína "obranné" strategie USA) je výhled v kostce takovýto:

1) Podobně jako v Iráku nadále utrácet (tj. přesouvat ze státního-daňového do soukromého sektoru, tedy do kapes Americe vládnoucích elit Eisenhowerova "Military-Industrial Complex") peníze daňových poplatníků USA v míře nadále zvýšené (aktuálně okolo 650 miliard dolarů, což již mílovými kroky dohání dokonce i americký deficit zahraničního obchodu, jenž za minulý rok činil cca 17% celkového objemu vyjádřeného částkou 735 miliard dolarů) dalším "spotřebováváním" válečného materiálu. Bushova mafie potřebuje totiž modernizovat veškerý arsenál Pentagonu pro další - comožná již drtivý globální útok.

2) Rozložit Írán jako suverénní stát natolik, aby bylo možno umístit na jeho území prvky amerického NMD (National Missile Defense) tak, jak to bylo již v roce 2000 naplánováno americkou obrannou doktrínou preventivních válek (PNAC)! Nedá mi, abych znovu nepřipomněl Vondrovu mediálně prezentovanou "mapku americké obrany Světa", kterou sice on sám představil v poněkud jiném světle, ale jejíž pravý význam měl pravdivě slovy generality Pentagonu pan Vondra definovat takto: "Ve žlutě ohraničené části, uvnitř níž jsou Spojené státy a jejich nejbližší okolí mohou nadále nekontrolovaně dopadat americkým obranným systémem NMD ničené balistické rakety vyslané odvetným úderem Ruska! Pokud ovšem přesuneme masivní část tohoto systému na území Íránu (to je ta červeně vyznačená oblast), pak můžeme zajistit, že eventuální funkčně nezničené nukleární hlavice Ruska zasažené GBI našeho obranného systému budou dopadat (a následně pak potažmo i vybuchovat) v oné zeleně vyznačené části Světa (do níž, jak vidíte je zahrnuta i podstatná část Evropy), přičemž ona žlutě ohraničená část USA a jejího nejbližšího okolí bude nezasažena i následkem nekontrolovaného dopadu iniciaceschopných ničených nukleárních hlavic Ruska" Vlastně by tento bod měl být v rámci důležitosti dané mu v plánech PNAC na místě prvním, leč první bod byl již rezervován pro dlouhodobý cíl PNAC, společný pro většinu jednotlivých kroků plánu "preventivních" válek.

3) A to variantně pak po okupaci Íránu zajistit podobnou smlouvou, jakou je výše zmíněný irácký "Zákon o ropě" zajistit další levný (takřka bezplatný) zdroj fosilních paliv...

131995

01.04.2007 01:54

Stát a svoboda

Irákem byly úkoly této pětiletky PNAC splněny a překročeny!

Hugof 81.?.?.?

Jak vidno, dlouhodobě stanovené cíle PNAC jsou plněny uspokojivě! Jen nyní jest nutno se věnovat další důležité části paralelní politiky: Zachovat dosavadní promilitaristický kurz americké politiky udržením co nejširších pravomocí neokonzervativní vlády USA vnitřním "přechodem na centrální kontrolu demokracie". Na tento plán má Bushova a probushovská klika standrdní (již Hitlerem odzkoušenou) dobu dvou let. Nové koncentrační tábory FEMA firmy Halliburton (všimněte si na zmíněném odkazu "elegantních moderních vysokokapacitních dobytčáků" pro účely deportací nepřízpůsobivých amerických občanů do zmíněných koncentráků), pro jejichž obdobu je také mmj. ideální prostor bývalých vojenských objektů v Brdech, jež se zástupcům Halliburtonu tak líbily, ač naši vojenští zástupci vyjádřili neskrývaný údiv, proč stojí i o rozsáhlé prostory někdejších skladových bunkrů a zdevastované stavby. Dává to docela tušit, že se zde může v budoucnu kromě materiálů na bázi plutonia skladovat i několikadesítektisícový dav lidského "odpadu"...

Možná je toto právě ten nejdůležitější důvod, proč americká strana tolik spěchá se získáním zmíněného újezdu Brdy pod vlastní správu. Poloha v srdci Evropy je ideální, přístup sítí železnic z celé Evropy pro moderní vysokokapacitní dobytčáky též... I v Evropě je třeba plebs umravnit a získat pod trvalou kontrolu. Zdalipak se třeba v institucích "občanských sdružení" Mladí Federalisté, Mladí Liberálové či křesťanštěji pojatého Mladí Konzervativci, nepřipravují Mladé Elity pro účely Mladého Světa určené...

131996

01.04.2007 01:57

Stát a svoboda

Irákem byly úkoly této pětiletky PNAC splněny a překročeny!

Hugof 81.?.?.?

Pro zájemce snad přidám i videozáznam dokumentu o detenčních koncentrácích FEMA firmy Halliburton, abyste si také všimli, jak "vymakaně" mají američtí "neocons" rozfraktovánu Ameriku pro vlastní skladování "neochotného lidského odpadu (Video ke stažení ze zdroje v .AVI a ke stažení ze zdroje v .MP4 formátu pro iPod)...

Další videosnímky FEMA Concentration Camps in America si pak prohlédněte na YouTube a GoogleVideo: ZDE, ZDE, ZDE a zde pak ještě jednou vcelku roztomilý koncentrační tábor pro celé rodiny i s dětmi v oblasti Taylor v Texasu - že by Bushova srdeční záležitost? ;o)

131997

01.04.2007 01:58

Stát a svoboda

Irákem byly úkoly této pětiletky PNAC splněny a překročeny!

Hugof 81.?.?.?

A zde si povšimněte onoho přezíravého úsměvu nevěřících američanů: "Přece si nemyslíte, že by to mohlo být možné!?" ;o) (Zde dokončení dokumentu Alexe Jonese)

Ale vše je jen můj osobní názor a skutečnost je třeba jiná... Či spíše bude jiná! Podobně jako pro miliony na sklonku WWII tolik překvapených poctivých Němců... Tehdy to stálo za jeden Reichstag! Dnes to patrně stálo za jedno odepsané WTC a 3 tisíce mrtvých Američanů, o něž se patrně (dle svědectví TV stanice Discovery) opět "postarala" F.E.M.A....

131998

01.04.2007 01:59

Stát a svoboda

Závěrem mi dovolte, abych se omluvil Mindy

Hugof 81.?.?.?

a ostatně všem, kdož museli číst mé sprosťárny výše... Nějako jsem se totiž při psaní všeho toho nakrk... [pláč]

131999

01.04.2007 05:08

Stát a svoboda

RE: Závěrem mi dovolte, abych se omluvil Mindy

Hugof 81.?.?.?

Omlouvám se, že jsem ten začátek zduplikoval, ale i tak tam mám dost chyb, a tak jsem chtěl, aby to bylo alespoň tématicky pokupě... Pokud to bude možné, smažte ten editačně krácený duplicitní příspěvek výše (potažmo mé nakrknuté výkřiky, že to nejde držet pohromadě i s ním) [překvapení])

132001

01.04.2007 07:19

Stát a svoboda

RE: Irákem byly úkoly této pětiletky PNAC splněny a překročeny!

Hugof 81.?.?.?

Stejně je to všechno takové divné... S komoušema se člověku fakt nechce zabředávat, ač vnitřně levičák jak stehno, náckové dneska vlastně skrytě makaj pro Bushe - u nás už jenom kolaborací s Topolánkovou ODS a Topolánkem najmě, viz Topolánkovo "jednání" s Petrou Edelmanovou minulý rok - a jeho "Es kommt der Tag", které rozhodně nebylo jen náhodným pokusem o "humor" - ve Světě pak vidno, s jakým povděkem jsou vítána ke spolupráci neonacistická uskupení v zemích někdejšího "Východního bloku" různými iniciativami via National Endowment for Democracy (NED) či International Republican Institute (IRI), International Democratic Institute (IDI) a řady dalších pod taktovkou George Sorose při přípravách "různobarevných" revolucí...

Takže vlastně ani "demokratickým" proklamacím George Sorose člověk nemůže nějako uvěřit, ač "vynakládá peníze proti Bushistánu".

Tož kam, tož co? Prostě je to všecko "v pérdeli", jak říká myslivecký adjunkt v "Tajemném hradu v Karpatech"...

A tak jsem z toho všeho nějakej smutnej, bo už vím, že to nezastavím ani já, ani žádná jiná síla na Světě, s kterou bych byl sto alespoň vzdáleně kolaborovat já... [pláč]

132002

02.04.2007 06:18

USA: Zraněný predátor se stává nebezpečným

RE: Politicka satira :)

Hugof 81.?.?.?

Standardní výzvědná operace! Je docela možné, že tam byli Britové PRÁVĚ proto, aby je chytili... Prostě hra na kočičku a myšičku! Myšička je Ahmadínežád... Pár skoro nasranejch výlevů, pak se do toho vkládá GWB, jenž prostě "půjde nebohé rozvědčíky osvobodit" za mohutného potlesku hlubinných jaderných pum! Když budou mít britští rozvědčíci kousek toho pokakanýho štěstíčka, osvobozovací akci GWB i přežijou... Nebo taky ne...

132066

02.04.2007 07:44

USA: Zraněný predátor se stává nebezpečným

RE: Začiatok konca

Hugof 81.?.?.?

Zase jeden, co tam byl a má dokonale jasno! ;o) Doufám, že nás tady brzo obsaděj taky - za Fica a pravda že aj za Zaorálka! Mudrujem, tak budem potom mudrovat teprv! Zvlášť to Slovensko mi dneska připadne jako Kambodža...

132068

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 1

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 2

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Očkované ženy hlásí zvětšení prsou01.08.21 18:46 Neurčeno 5

Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami01.08.21 17:43 Slovensko 3

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 1

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,45 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,86 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,88 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
19,67 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,16 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 887,06 Kč
1 unce stříbra
549,99 Kč
Bitcoin
814 473,50 Kč

Poslední aktualizace: 4.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?