Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.11.2004 19:22

Výměna baterie

Výměna baterie

petge 83.?.?.?

Na přelomu září a října jsem byl v USA na svatbě své dcery a pobyli jsme 26 dnů, ať už si "užijeme". Bral jsem s sebou kameru digi miniDV, ale zcela "typicky" jsem doma při balení kufru vyndal jako nadbytečné tenisky, do kterých jsem ovšem předtím do ponožky zasunul nabíječku aku. Tam, v Richmond, jsem jen zaúpěl, když jsem to zjistil. Byl jsem pak ve specializovaném elektronickém obchodě. Je pravda, že má angličtina není na "výstavu", ale pomáhala mi dcera, která už umí po 5 letech dobře. Postupně jsem začal "vidět červeně" a pak už jsem měl pocitové halucinace, kdy jsem vysloveně cítil, jak příslušného "odborníka" škrtím. Šel jsem se uklidnit ven z tohoto specializovaného obchodu (zakořit si v klidu) i s dcerou a pak jsem ji poslal koupit tu samou kameru, jakoby nic, s tím, že mě dcera ubezpečila, že ji v pohodě pak zase vrátí. Ukázalo se to být dobrým řešením, ale moje mínění o odborném obchodě a odborných prodavačích bylo zcela negativní. Chvíli jsem uvažoval, jak se to mohlo vůbec podařit, že přistávací modul Apollo s kosmonauty přistál na měsíci a dokonce se i vrátil zpět.

37711

06.01.2005 21:03

Zločincem snadno a rychle

Zločincem snadno a rychle

petge 83.?.?.?

Svitit na letadlo laserem je proste blbost, abych nebyl mimo !

S velkym zajmem jsem se zacetl a krome zajimavych postrehu jsem lehce podesen, proc si tak "nadavate" lidicky ?? Je zde nejaka moznost se informovat, kdo je odkud a spojit se primo ?

39847

07.01.2005 17:52

2004 - rok mučení

2004 - rok mučení

petge 83.?.?.?

Toto je podle meho nazoru tematika, kde se prakticky nelze rozumne shodovat takhle teoreticky = "nasucho". Vzdy totiz bude zaviset na skutecnych okolnostech, kdy jeden a ten samy jedinec bude torturovani bezbranneho cloveka schvalovat, ackoliv jindy bude ten samy jedinec zarputile trvat na tom, ze je to absolutne a bez vyjimky nepripustne !!

To vlastne nema cenu ani diskutovat a mlatit se nejakymi argumenty takhle - akademicky. To chce proste zaryteho odpurce muceni "za jakychkoliv okolnosti" postavit pred situaci, kdy mu bude uneseno dite a on bude vedet, ze jde o cas - kdyz nedostane z komplice toho unosce nejakou informaci, jeho dite bude prodano a rozporcovano na "nahradni dily". No a pak by jsme to probrali, jak se skutecne zachoval !!

Samozrejme jde namodelovat situaci obracenou, kdy zastance vyslechu za hroznych muk , trebaze se jevi jako absolutni krutas, muze uronit slzu a ukaze se, ze treba takovy krutas v praxi ani nedokaze byt.

39953

16.01.2005 17:27

Feminismus jeskynního muže

Feminismus jeskynního muže

petge 83.?.?.?

Že Vám to stojí za to, se zrovna o tom hádat? Jak říkáme my latinici: "Es komm der Tag" !! Blíží se doba tak řečeného konce světa, zcela věcně pojato - takto doba periodických kataklysmat - naposledy to byla Potopa světa. Nevím, co to bude teď, ale vím, že to bude až nemile brzy brzy - soudě podle rozvoje feminismu.

Pak nějaký čas zase půjde o holé přežití, ženské budou vypadat normálně a ne jako podklad na šminky a nasávač parfémů, vrátíme se do jeskyní a nebude se chodit do divadla na přiblblé hrátky o jeskynním muži a feminismu. No a až se to stane, tak buď vymře lidský rod nebo feminismus. Obojí nepřežije !! Neumím si představit, že by nějací duševně normální muži chtěli plodit děti s feministkama. Nebo se pletu ?? Protože kdyby ano, pak na co si pořád někteří stěžují? [chechtot]

40678

24.01.2005 10:39

Zánik mezinárodního práva veřejného v režii USA

Zánik mezinárodního práva veřejného v režii USA

petge 83.?.?.?

Historie je mým koníčkem. Počínaje Sumerem, přes Babylon, Egypt, starověké Řecko, Říši Římskou, Frankskou, Španělsko, Turecko, Kalifát, Britanie, Říše tisíciletá a až po USA (nejmenované říše prominou ..!). Nikde nikdy jsem se nesetkal, kromě nakonec stejně účelových vyjímek, s tím, že by se někdo někdy zdržoval dodržováním nějakého mezinárodního práva, pokud ...? Pokud na druhé straně potenciálního konfliktu nestála souměřitelná síla. [překvapení]

Jeden čínský císař, asi přede třemi tisíci lety sezval všechny čínské mudrce a filosofy a položil jim otázku: Mohli by jste vymyslet větu, kterou by se dalo odpovědět na všechny životní situace, větu která by seděla na všechny věci s kterými se člověk v životě setká ?
Po roce se opět všichni mudrci a filosofové sešli u císaře. Nuže, jaká je vaše odpověď ?...zeptal se císař.
Vystoupil mluvčí a nejmoudřejší z nich a řekl: Zde je odpověď na vaši otázku, nejjasnější císaři. Tato věta zní: "A TOHLE TAKY POMINE"

Rychlost všeho je stále vyšší, starověké říše vydržely třeba přes 1000 let, ve středověku třeba i 300 let, v moderním věku bych na existenci USA za deset let vsadil již jen český neplatný pětník !! [cool]

Tolik k mezinárodnímu právu - čistému vše čisté.

41261

27.01.2005 21:01

Jak jsi mohl ...?

Jak jsi mohl ...?

petge 83.?.?.?

Po přečtení článku a po přečtení diskuze k tomu jsem si s plnou silou a neodbytností do morku kostí opět jednou uvědomil, jak dalece tento svět náš vezdejší došel na zcestí !! Uvědomil jsem si, jak drasticky lžeme sami sobě, jak jsme normální chod světa zvrátili do skutečné zvrhlosti. Nechci to tu celé "vyklopit", co se mi v hlavě víří, protože by toho bylo moc, bylo by to zmatené a nejspíše nudné. Ale musím s jistým obdivem říci, že ty hrozné pocity mě nejčastěji napadají zde , na Zvědavci.

Tento marerialistický způsob života, tato tak řečená demokracie, toto tak zvané svobodné podnikání atd atd ... ... (mezi ty 2x tři tečky si, pokud mě chápete, můžete každý vložit spoustu dalších oblastí činnosti a výtky k nim), vše to, co prezentuje tzv. euro-atlantický konzumní způsob života bez skutečné víry, bez zásad a skutečné morálky - to je něco, co neváhám označit obrazně za "Sodomu a Gomoru" dnešního světa. A to nejsem ani jehovista, ani militantní sektář. Nejsem členem vůbec žádné církve a přesto si dovolím tvrdit s pocitem absolutní víry, že tohleto vše, co tzv. "Západní svět" udělal s touto planetou nezůstane bez trestu !!

Otázka je aktuální pro každého - kde kdo stojí a kam hodlá dále jít !

41673

29.01.2005 15:03

Jak jsi mohl ...?

Jak jsi mohl ...?

petge 83.?.?.?

Hotely pro psy, kočky a jiné..., speciální diety a slušivé oblečky pro tytéž, psí a jiní psychiatři - k tomu auta s nejlépe 12 válci a spotřebou, že "žerou i trávu kolem cesty", "domečky" a'la středověký hrad se slušívě zakomponovanou antickou architekturou. ale se stěnami z "papundeklu" a na každém okně bedna s klimou, zdravý životní styl vedoucí k slušivé dýňovité kultuře těla .... ještě jsem toho hodně nevzpoměl, co charakterizuje ten úžasný životní styl, tolik charakteristický pro Severní Ameriku, který miliardy lidí po zbytku světa tak obdivují - "Amerika snů" !! Lidé v Bangladeši, Indii, Burundi, Mali, Čadu, Burkině - nebo ale taky v Kurdistánu, na Sibiři, v Afghanistánu a prostě ve zbytku světa usínají a zdá se jim libý sen, jak tiše "kynou v tom vysněném blahobytu".

Ano, pro takového zrazeného pejska je to tragedie. Možná by se měla ve zbytku světa vyhlásit nějaká sbírka pro tyto případy, aby mohly být všude postaveny kvalitní útulky pro ta nešťastná zvířátka, co jejich páničci nemohli jinak a tak je museli zradit. Jsme to prakticky Americe povinováni, vždyť to jsou oni hrdinové dneška - Američani, kteří si 50 let odtrhovali od úst a drželi celý svět proti bolševikům a ještě byli i takoví, co jim za to spílali! Hanba takovým, fůůůj !!! ([cool] )

41823

11.02.2005 23:14

V Bangkoku proběhla konference o biologické diversitě pod hlavičkou OSN

V Bangkoku proběhla konference o biologické diversitě pod hlavičkou OSN

petge 83.?.?.?

Domnívám se, že se lze v této chvíi již jen modlit, aby byla pravda, že tvůrci/příznivci GM plodin skutečně nespáchali chybu, když se do těchto genetických manipulací vůbec pustili. V obráceném případě totiž doslova a do písmene zničili svět, jak jej známe. Ačkoliv - prakticky již zničený byl i před tím.

43088

13.02.2005 21:35

Zrcadlo české justice

Zrcadlo české justice

petge 83.?.?.?

Vskutku je správně snad jen toto:
(Zrcadlo české justice je zrcadlem pokrytectví veřejnosti)
jak napsal Tom !!

Ostatně to pokrytectví a mravní nihilismus - určitě nejen české veřejnosti - dostalo nasazenou korunu oním nedávným případem invalidy v Ostravě. Toho při záchvatu, když se válel v bezvědomí na frekventovaném chodníku, okolojdoucí lidská hyena prošacovala a okradla o peněženku - lidi chodili kolem a nedívali se. Co dodat ?

Co tedy vlastně máte někdo proti pedofilům, proti zoofilům, proti nekrofilům, proti .... já nevím koho-čeho-filům ?? Ve světě, kde nějaký Pol Pot vyvraždí půlku vlastního národa a v OSN se o tom jen šušká. Ve světě, kde 22 milionů Korejců ze severu umírá hlady a milovaný vůdce kupuje (od koho ?) raketové a nukleární technologie. Ve světě .... ale má cenu se rozepisovat ? Za peníze v Praze dům - takové je jedno české přísloví. V samotné baště demokracie v USA má každý demokracie a svobody právě tolik, na kolik má dolarů .. by byla taková trochu analogie toho českého přísloví !

43221

14.02.2005 16:16

Vzpomínka na drážďanské peklo

Vzpomínka na drážďanské peklo

petge 83.?.?.?

Tak tak ! [chechtot] Nic jiného nikdy nikde nebylo, jen právo silnějšího. Ostatně to není jen takto zprostředkovaně rozdílným hodnocením - Coventry = špatnost, Drážďany = vše dobře !! Je to i v současném paradigma ve vědě - vládě myšlenky evoluce !! Co je to evoluce ? Evoluce je, že jsem silnější, přeperu a sežeru všechny soupeře a rozplodím svůj agresivní genom po celém světě. Není to tak ? A jakési "Desatero jakýchsi přikázání" ?? O čem to je ? O lidech, o humanitě, o lásce? Ne ne, je to o dolarech, eurech, co největším klacku v ruce atd atd. Proč si to nepřiznáme? Jenom kvůli dekorum, že bychom pak nemělo co vyčítat Usama bin Ladenovi a Al Kajdě ?? [cool] Ha Ha !

43300

22.02.2005 15:50

Bartuv sexuální život

Bartuv sexuální život

petge 83.?.?.?

Opravdu pěkné počtení, ale opravte mě, jestli se pletu - cítím tam značnou až zatrpklou výčitku Kanaďanům a jejích zvykům. [cool]

Tak nějak si to představuji, že až jednou Japonci (ti pořád v tomto vymýšlejí) dají na trh opravdu věrně provedené elektronické domácí pejsky a jiné miláčky, budou si je Kanaďané a Američani s radostí kupovat a chodit s nima na procházku - BRRRR !! [oči v sloup]

44015

24.02.2005 17:00

Kdo vládne

Kdo vládne

petge 83.?.?.?

Tak trochu mi to připomíná cosi z teorie her. Ačkoliv je to opravdu trochu nesourodě smíchané, v zásadě se základní myšlenkou článku souhlasím. Nechtěje být nazván antisemitou nebo jakkoli jinak podobně, vyjádřím to trochu jinak, takhle - opravdu se jeví, že "někdo" vládne lidstvu, používá k tomu lidi jako paňáce na šňůrkách a ten "někdo" se k lidstvu nehlásí jako ke své rase.

Všechno na to ukazuje. A teď dám podnět k využití pojmu paranoia nesporně správně - TEN NĚKDO, KDO NÁM TU VLÁDNE, je nepravděpodobněji z mimozemské entity. Protože jinak by nebyl současný vývoj lidstva nikterak pochopitelný. A tu nepochopitelnost by šlo lehce a vlastně asi nejsnáze ilustrovat na vývoji v USA. Osobně se domnívám, že se takto realizuje "vyhubení lidstva tak říkajíc vlastníma rukama" !! (toto je paranoia [cool] )

44164

25.02.2005 09:08

Když dva dělají totéž, nemusí to být totéž

Když dva dělají totéž, nemusí to být totéž

petge 83.?.?.?

Příliš to mé oko esteticky nepotěšilo, leč než hodím kamenem, co když ... ? Třeba to je nějaká ekonomická škola a studentky chtěly obecenstvo přesvědčit a tímto ilustrovat, že správně pochopily pojem "inflace" - zde inflace hodnot obecně. Jinak ale coby správný paranoik v tom vidím další příznak probíhajícího konce "konce světa" ! [smích] Někomu to bude připadat známé : "... an se rozmnožuje zlost lidská na zemi, a že by všeliké tanutí a myšlení srdce jejich nebylo než zlé po všecken čas ..." (originální text z roku 1613).

44216

28.02.2005 18:31

Moralista Valtr Komárek

Moralista Valtr Komárek

petge 83.?.?.?

Když odhlédnu od jména autora, v zásadě lze skoro souhlasit - je to krize morálky. Když přihlédnu ke jménu autora - moc bych chtěl doufat, že existuje nějaká vyšší spravedlnost, která to "spočítá" všem nestranně !! Že každý bude zvážen a osobně dostane účet podle zásluh. A že každý, cokoliv udělal dobrého - bude to vědět a každý, cokoliv udělal špatného - bude to vědět. Pevně doufám, že ta vyšší spravedlnost nedá nic na nějaké kolektivní odpovědnosti, na nějaké "já jsem myslel, já jsem doufal". Podle ovoce poznáš strom.

44433

04.03.2005 20:19

Bezzubý a vyhaslý kjótský protokol

Bezzubý a vyhaslý kjótský protokol

petge 83.?.?.?

Trošku mě udivuje to číslo, že se v USA spotřebuje cca 25 milionů barelu ropy za rok - to je snad nějaký překlep, ne ? V zemi, kde lidi jezdí nakoupit "rohlíky" třítunovými auty s pohonem 4x4 a když to nemá aspoň 300 koní, tak to vlastně ani není auto, tomu nevěřím. Nemluvě, že se zde naftou topí, vyrábí elektrika atd. . Ale to je vedlejší...

Důležité je, že skutečně Kjotský protokol vůbec nic neřeší a tedy alespoň v tomto má president Bush naprostou pravdu. Je určitě pravda, že by se měla spotřeba fosilních paliv snížit. Jenže zdůvodnění takového opatření potřebou omezení skleníkových plynů je nesmyslné !! Globální oteplování, případně ochlazování - totiž dodnes nikdo neví, co to vlastně bude - není rozhodně způsobeno lidskou činností, tedy "wo co gou" ?

44872

05.03.2005 15:47

Bezzubý a vyhaslý kjótský protokol

Bezzubý a vyhaslý kjótský protokol

petge 83.?.?.?

Já jsem pane trodas nemínil diskutovat o tom, jestli se oteplí, ochladí nebo co. Jádrem mé myšlenky bylo vyjádřit přesvědčení, že Kjotský protokol "krásně pláče, ale na špatném hrobě". To, že pálímě fosilní paliva, neděláme nic až zase tak špatného - to jen napravujeme omyly z historie této planety. Příroda sama by nikdy nevytvořila uhlí, ropu nebo živičné pryskyřice, tak se ekosystém v žádném případě nechová. Nikdy neprodukuje něco do zásoby, vždy je všechno v koloběhu prakticky beze zbytku. Věřte mi, jsem ekolog.

Mi se jednalo o jiné - globální oteplování je čistě přírodní proces, nezávislý na lidech. Planeta nám říká : "Pozor, teď bude změna, vše bude jinak". A lidstvo nereaguje. Žere - na co příjde, ničí - co potká a zasviňuje Zemi. V čele s Američany, kteří ve žravosti vévodí každé statistice. A tak se děje něco - vidíme, že někdo našima vlastníma rukama nastoluje situaci, kdy jako druh Homo sapiens sapiens likvidujeme sami sebe. ... Ale na horní palubě ještě hraje hudba ...

44949

07.03.2005 17:22

Bezzubý a vyhaslý kjótský protokol

Bezzubý a vyhaslý kjótský protokol

petge 83.?.?.?

k Sidonius:

Ano, když budeme porovnávat emise škodlivin na rozlohu státu, může být, že USA nakonec bude na tom lépe. A třeba EU zase hůře. Na to je ale jednoduchý recept přesně v duchu této retoriky - EU vy mohla přijmout za člena třeba Libyi, Čad a Niger. A asi by bylo úpně ideální Gronsko !!

Obyvatel by přibylo nepostřehnutelně, ale pár milionů km2 - tak by nám vcelku zadarmo klesly škodlivé emise [chechtot] Kontrolní otázka, má tedy smysl se ohavit vztahováním emisí na plochu státu? Nebo jsou spíše rozhodující absolutní hodnoty? Nanejvýš vztažené na velikost HDP ? Ale pozor !! To HDP musí být v něčem užitečném, nikoliv ve službách služeb pro služby - toho se nikdo jaksi s prominutím "nenažere" !!

45142

18.03.2005 19:03

Předsmrtné křeče evropské ekonomiky?

Předsmrtné křeče evropské ekonomiky?

petge 83.?.?.?

Jediná dlouhodobě funkční globální ekonomika je možná pouze za předpokladu, že nikdo nebude vydělávat a bohatnout na úkor druhého. Komu to není jasné, nechť si udělá myšlenkový model - Franta a Pepa, coby jediní lidé na světě a musí spolů obchodovat - když jeden bude trvale vydělávat, ten druhý nutně umře hlady a je po kšeftu !! Takže nikdo nesmí bohatnout na druhém. Což se ale neděje, tedy ani ta ekonomika nebude dlouhodobě funkční. Na to není ani nutné být prorokem, aby si člověk mohl být jistý, že to tedy globálně s lidskou společností za těchto okolností urřitě neskončí dobře. Když si k tomu přidám některá známější proroctví (Nostradamus, Jan z Pathmu, Sybilla), dovolím si tvrdit, že patrně žijeme v čase aktuálně běžícího konce světa, přičemž teď již čekáme jen na "konec tohoto konce" světa.

46472

21.03.2005 20:08

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Cesta do hlubin politicky korektní duše

petge 83.?.?.?

Správně tu je kousek výše řečeno, že se jedná o příznak rozkladu společnosti, tedy nikoliv onen pouhý výskyt homosexuality, ale nadměrné zviditelňování a jakoby stavění na odiv tohoto. Ten rozklad je dán ztrátou vnitřního žebříčku hodnot v důsledku velkého nadbytku hmotných statků ve společnosti a tedy jakousí inflací hodnoty těchto statků. Lidi si jich tedy obecně neváží - tím si obecně neváží práce - a vytváří jakoby náhradní a hlavně nefunkční žebříček hodnot. Ve společnosti, která tak tak vyprodukuje skutečně nutný objem prostředků pro vlastní spotřebu a přežívá bez velkých rezerv, by homosexuální chování bylo automaticky samosebou vymýceno jako kontraproduktivní.

Nechci kázat morality, jsem jasně odpůrcem stavění svazku manželského a svazku homosexuálů na stejnou úroveň. Neodsuzuji homosexualitu.

46656

22.03.2005 17:12

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

petge 83.?.?.?

Jste se na mě nějak rozkatil. [překvapení] Uvažoval jsem proč asi - musím tedy doplnit, jelikož jsem to fakt napsal dost blbě - jako kontraproduktívní se to "vymýtí= cca potlačí" automaticky v podmínkách, kdy prostě není čas na nic jiného, než na velmi účelné přežívání. Viz Pondělíček Pondělíčková - "Lidská sexualita" - primitivní společnosti prostě sex značně regulovaly různými tabu a to docela v biblickém duchu !! A v Bibli, ve Starém Zákoně se dočtete, že budíž takový člověk ukamenován ... hotovo dvacet ...

46753

23.03.2005 15:59

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

petge 83.?.?.?

Bral jsem to stejně s humorem !! [smích] A to "v biblickém duchu" - mi to tak připadá, aniž by ty které tohočasové společnosti měly ponětí o nějaké Bibli, fakticky se tak chovaly. A fakticky moc nezáleží z kterého to kulturního okruhu ta společnost pochází. To totiž nejspíše naznačuje, že nikoliv Bible je ten základ a z něj vše vychází, nýbrž Bible je až následné shrnutí dlouhodobé předchozí zkušenosti. Ostatně co si budeme namlouvat, mým koníčkem jsou dějiny Sumeru (s tím ovšem nutně souvisí "bibloznalectví" nejen Bible, ale i Korán atd)a je mi tedy jasné, odkud Izraelité opisovali.

Já sám nemám důvod mít nějaké sympatie k homosexuálům, ovšem nemám ani antipatie, je mi to prostě fuk. To je každého jeho problém. Co mi ale není fuk, když už, je to, aby tomu někdo dával jakousi formu, která by jen vzdáleně naznačovala jakousi rovnoprávnost s institucí manželství. Naše současná globální lidská společnost má "frňák tak tak nad vodou" a víceméně se potácí na okraji komplexní katastrofy - nač to ještě zhoršovat ? Nechci to více rozebírat do hloubky, ale jen naznačím. Některé zaužívané zvyklosti zejména v křesťanské části světa, mi prostě nejdou na rozum. Když bych použil biblický starozákonní fráze, je ta naše společnost farizejská do morku kostí se vším všudy a vždy, když se nad tím hlouběji zamyslím, je to tak trochu na zvracení ... Jinak zde reaguji zřídka, raději čtu a dost často se podivuji, tedy s Vámi zcela souhlasím !!

46851

27.03.2005 15:36

Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

petge 83.?.?.?

Mám jednu utkvělou myšlenku a vždy se najde článeček, kde můžu s touto myšlenkou zareagovat a je to k věci ! [chechtot]

Prostě se zdá, že se tento globalizovaný systém věcí blíží ke svému drastickému konci. Vládci světa naši vezdejší nepochopili, že takový systém, kde jeden stále vydělává a druhý stále prodělává není trvale udržitelný. Stejně jako existují samosvorné systémy - tam čím větší silou působím, tím je větší protiakce a pořád to drží pohromadě - existují i systémy přesně obrácené, akorát nevím žáden název. Je to jako pytel blech, nebude to na žádný pád držet pohromadě, ať se snaží kdo chce, jak chce. To je společnost lidská, se všemi právy, presumpcemi neviny, chytračením, vyčuranostístd. atd. Jediná společnost, která historicky dlouhodobě fungovala, byl starověký Israel před obdobím izraelských království. To ale bylo "království Boží". Tam ti lidé byli věřící v srdci, ne na hubě !!

47194

28.03.2005 16:04

Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

RE: Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

petge 83.?.?.?

Budu trochu OT, ale ne úplně. Žiji 53 let v ČR [smích] , komunisty jsem aktivně měl nerad i za Husáka, kterýžto stav trva dodnes. Naturelem jsem republikán, ale Sládkovce jsem nikdy nevolil a i kdybych mohl, nevolil bych ani pana Bush junior. Tolik na úvod.

Byl jsem vloni na podzim v době vrcholící presidentské kampaně celý měsíc v USA za dcerou, ta zde je provdaná 5 let. Má se co ohánět, nemá čas si všímat úrovně svobody ve své "nové vlasti". To já si ten čas udělal. Stručně shrnu poznatky:
- Byl jsem se párkrát povalovat na pláží ve Virginia Beach - byl jsem otřesen. Američtí turisté se zde "opalovali" a koupali v oblečení, které oni považovali za "plavky", jaké byly považovány za zastaralé již za Rakouska Uherska. Rodiče zetě mi pak vysvětlili, že v Americe je zcela nemyslitelná představa "nudy pláže" a takové evropské plavky jsou v Americe asi jen na reklamních plakátech. Americká společnost je tedy falešně prudérní, přiznejte, že to o svobodě nesvědčí.

47280

28.03.2005 16:05

Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

RE: Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

petge 83.?.?.?

(pokračování)
-Prolezl jsem historické území města Richmond VA - byl jsem otřesen. Jsem docela znalec a nadšenec americké historie "nasucho", z četby. Pohled na místě je tristní. Myslel jsem, že v Americe jakkoli řídce, ale přece jen, se vyskytují nějací architekti. Ale že zřejmě opravdu nikoliv, jsem si nakonec ověřil definitivně ve Wiliamsburgu. Ani zde jsem, ačkoliv souvztažnost možná nebude zcela zřejmá, nenalezl tímto příznaky svobody.
-Po Richmond VA jsem za cenu neustálého riskování života najezdil mnoho kilometrů na kole !! Ano, na kole !! Pohled na auta a provoz, ale hlavně na urbanistické řešení, kdy já na kole byl zásadne když ne rychlejší, tak rovnocenný s autem, nebo že typické auto byl obří pikap 4x4, jehož motor byl tak žravý, že spásal i trávu kolem cesty, mě přesvědčil, že něco s Amerikou není v pořádku.

Každému bych doporučil podobnou cestu do USA. Já pravda poznal hlavně Virginii a trochu Washington, ale s politováním musím říci, že jsem odjížděl z USA hodně mírně formulováno "zneklidněn".

47281

29.03.2005 18:40

Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

RE: Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

petge 83.?.?.?

Nikoli, reverz jsem nepodepisoval !

A dodal bych ještě jeden podivný poznatek - omlouvám se ale, že je OT. Jsem docela vášnivý houbař a sportovní rybář. Na ryby jsem se ve Virginii bohužel nedostal, akorát jsem krásné ryby videl v James river nad Richmond. Ale strávil jsem cca týden v Apalačích pěší turistikou, kterou jsem doufal vylepšit hřibařením - v rámci přípravy jsem si doma pracně koupil americký atlas amerických hub a studoval je. K mému neskonalému údivu jsem virginské lesy shledal hřibu-prosté a jaksi zcela bez života. Zde doma v Beskydech, když na podzim vyběhnu do lesa, za hodinu již neunesu košík krásných hřibů a cestou vidím všelijakou zvířenu a hmyz. Tam ve virginských lesích jsem měl nutkavý pocit, jako by ten les byl z plastiku. Toto prostě nechápu.

Ještě bych dodal jeden symptom, že s USA cosi není v pořádku. Totiž - tak mizerné kafé jako tam jsem nepil ani v Rusku !! A ty podivné zvyky lití si kafe do plastových kelímků - prostě fůůj !

47365

29.03.2005 20:13

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

petge 83.?.?.?

Nedávno tu byla vášnivá debata o homosexuálech. Ačkoliv je toto téma zcela jiné, reagovat lze v podstatě podobnou ideou - svět, tedy zde především západní tzv. "bohatý" svět, vlastně "neví roupama co dělat". Lidé v antice rozhodně nebyli nekulturní a nehumanní, nicméně z té doby je známa tzv. "Tarpejská skála". Taky jsem četl, že nějaký indiánský kmen měl takový zvyk, že jednou ročně se všichni přestárlí příslušníci kmene odebrali k posvátnému stromu, zde na něj postupně vylézali a příbuzní s tím stromem nějakou dobu úsilovně třásli. Jestli svého dědečka/babičku setřásli, měl to chudák spočítané, akorát se tomu u nich neříkalo zcela určitě euthanasie. A taky je známý zajímavý prastarý zvyk z počátků egyptské civilizace - faraon panující nad 30 let musel oběhnout ve zbroji jakousi dosti značnou trasu v jakémsi čase. Pokud to nedokázal, byl doslova a do písmene "utracen jak chromý kůň". Našlo by se těchto zajímavých zvyků více.

Myslím, že nelze mít pochyby, jak by se lidé té doby dívali na zde diskutovaný problém. Všechno má svůj čas. Ten náš čas sice zvolna, ale zcela neodvratně plyne ke svému konci. "A dávám ti tuto zem od Olam po Olam" - bych volně mohl citovat, abych donaznačil, co tím asi myslím.

47369

30.03.2005 16:35

Možná vidím světlo na konci tunelu

Možná vidím světlo na konci tunelu

petge 83.?.?.?

Na jednom z nejvyšších vrcholu kopců v georgijském Elbert County, Georgie se tyčí žulový monument. Do čtyř kamenů podpírajících společný klenák je v osmi jazycích vyryto deset zásad - přikázání. Tomuto monumentu se říká "Georgijské poradní kameny" nebo také "Americké Stonehenge".

Je zde text:

1. Udržujte lidskou populaci pod hranicí 500 000 000 v trvalé rovnováze s přírodou.
2. Řiďte reprodukci s moudrým přihlédnutím k zlepšování tělesné kondice a rozmanitosti.
3. Sjednoťte lidstvo novým živým jazykem.
4. Ovládněte vášně - víru - tradice a všechny věci smírnou cestou.
5. Ochraňujte lidi a národy poctivými zákony a spravedlivými soudy.
6. Nechť se všechny národy řídí interními normami a externí spory ať řeší světový soud.
7. Zbavte se banálních zákonů a zbytečných úředníků.
8. Vyvažujte osobní práva společenskými povinnostmi.
9. Ocenujte pravdu, krásu a lásku ve snaze o harmonii s nekonečnem.
10. Nebudte rakovinou Země - dejte prostor přírodě - nechte místo přírodě.

47487

30.03.2005 19:28

Možná vidím světlo na konci tunelu

RE: Možná vidím světlo na konci tunelu

petge 83.?.?.?

Též si myslím, že těch zázračných "vynálezů v šuplíku" zase tak moc nebude. Že to nejspíše bude jako s Hitlerovou "tajnou zbraní". Je to pouhá materialisticko-vědecká arogance - "poručíme větru dešti" !

A je nutno si uvědomit, že i kdyby se přeci jen podařilo v dohledné době - ale podle dnešního stavu do roku 2025 to nebude - zprovoznit fúzní termonukleární elektrárnu a získat tak neomezený a levný zdroj energie, i tak to bude mít dramatický dopad na stávající infrastrukturu. Nacistické Německo výrobou syntetických pohonných hmot řešilo náhradu za ropné produkty, nikoliv chybějící energii. Je přeci jasné, že tanky někde u Moskvy nemohly jezdit na uhlí či na elektriku. Na to Němci neměli čas, aby za sebou budovali v týlu takovou infrastrukturu.

Průšvih pro nás je ten, že ani my nemáme již čas na budování nové infrastruktury. Ten byl snad v minulých 50 letech. Jenže jej vedoucí mocnosti prohýřily - Američané konkrétně svými s prominutím přitroublými mnohoválcovými Buicky a Chevrolety a spol. . Křováci v Africe to budou mít jednoduché se přizpůsobit. Nakonec i my tady v Česku. Ale na Ameriku - včetně Kanady - jsem silně zvědavý.

47503

30.03.2005 21:15

Možná vidím světlo na konci tunelu

RE: Možná vidím světlo na konci tunelu

petge 83.?.?.?

S částí Vašeho "obřího příspěvku" lze sice souhlasit, ale vcelku jsem jinak udiven. Tady nikde nikdo přece netvrdil, že hlavní problém je, zdali "jsme primalé alebo privelké mravce" a už vůbec si tu nikdo rozumný nedělá starost, zdali Matička Země přežije. Přežije, bezpečně přežije !! Buďto s lidmi, anebo bez lidí. Jsme totiž opravdu "primalé mravce".

Ale s tou kapesní atomovou elektrárnou jste zcela "vedle jak ta jedle". Oba jsme zřejmě neviděli zblízka reaktor na ponorce, ale že by se do sudu nevešel, to se klidně vsadím. Vy si to pletete poněkud s těmi nukleárními články, užívanými v kosmickém výzkumu jako zdroj pro různé sondy. Běžte se podívat k nejbližší Vám atomové elektrárně, kolik odtamtud "kráčí" po šichtě lidí. Pochybuji, že uvidíte jednoho kotelníka a jednoho jaderného fyzika.

Tady se mluví o tom, že naše civilizace dosáhla "jistého stavu", který kdyby jste se na něj podíval "okem nezaujatým, s nadhledem a uvědoměním si všech konsekvencí", taky by jste uznal, že ze všeho nejvíce připomíná rakovinu. Takto, v tomto stavu, ztrácí smysl. A základní článek, na který reagujeme, naznačuje možné řešení. To je to světlo na konci tunelu. Nevěřím na pravdivost Vašeho tvrzení, že (citace) "Je to podvedomy sebaznicujuci pud. Tuzba po apokalypse."

47511

31.03.2005 18:00

Možná vidím světlo na konci tunelu

RE: Možná vidím světlo na konci tunelu

petge 83.?.?.?

Hm, výjděmež z předpokladu, že máte pravdu - souhlasím dobrovolně, mám totiž tak teňounký drát k PC, že tu na mě těžko vyskočíte, takže ze strachu to není !!

Tedy - potřebný výkon reaktoru odhaduji na řádově P = cca 10na7 W, plochu toho sudu = reaktoru na S = cca 2m2, nebudeme troškařit a máme intenzitu energetického toku řádově 10na7 W/m2, to překvapivě docela odpovídá intenzitě tepelného toku na povrchu Slunce. Hmmm !?? To tedy musí být slušný výměník tepla, klobouk dolů.

A tedy v takovém případě raději dobrovolně souhlasím i s tou malou elektrárnou v Gronsku (než bych to měl hledat na netu [cool] ) Stejně by jste mi mohl dát link, ať dlouho nehledám, teď na jaře je ta "jarní únava" zdrcující ! A akorát se tedy divím, že si dali v NASA tu hroznou práci a na stanici ISS na oběžné dráze montovali obří sluneční baterie (2000 m2 !!) s výkonem pouhých 65 kW. Takový prťavý výkon by spravila minielektrárnička velikosti flašky od Coly, hm.

47603

31.03.2005 18:11

Možná vidím světlo na konci tunelu

RE: Možná vidím světlo na konci tunelu

petge 83.?.?.?

Musím na Vás zareagovat ještě jednou tady u primáru - mohl by jste definovat, co si může člověk představit, když napíšete:
(citace)Ked sa pred vekmi zrazila Zem s asteroidom velkosti Marsu, povstala energia bilionov atomovych a vodikovych bomb a planeta ziarila do vesmiru viac ako slnko. No a prezila to.(konec citace)
Tedy co pro Vás znamená to "přežila to" ?? Totiž když se jen tak mimochodem pohybujete v takových kosmických měřítcích (nebo měřítkách? co já vím?), patrně by Vás nerozházel ani případně výbuch našeho Slunce ve stylu Supernovy.

Trošičku Vás šťourám, Váš příspěvek mě totiž velmi zaujal, tuším za tím vším docela nevšední a zajímavé názory .. Co takhle ICQ ?

47605

31.03.2005 18:30

Možná vidím světlo na konci tunelu

RE: Možná vidím světlo na konci tunelu

petge 83.?.?.?

A ještě malinkatý příspěvek, "dačo volačo o tych mravcoch" ! [cool]

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/4391835.stm

a kousek níže jsem tu vzpomínal Georgijské poradní kameny.

47607

01.04.2005 18:56

Možná vidím světlo na konci tunelu

RE: Možná vidím světlo na konci tunelu

83.?.?.?

Je evidentní pravda, že jeden nemůže vědět vše. Ale ty male jakože "atomové pidireaktory" pro kosmické sondy v místech daleko od Slunce, kde by nefungovaly solární baterie - to rozhodně nejsou reaktory, jak si je asi představujete. Tedy takový ten prakticky předpotopní systém parní elektrárny, kde místo uhlím topíte pod kotlem tyčemi nažhaveného jaderného paliva. Tyto zmiňované jaderné články pro kosmické sondy fakticky fungují dosti obdobně, jako solární články, akorát místo záření Slunce září radioaktivní materiál. Výkon vztažený k velikosti a váze je poměrně nevelký, zde ale stačí, životnost a spolehlivost je dobrá a dlouhá. Ale aby to pohánělo třeba auto, to by tedy nešlo, to by samo sebe neutáhlo snad ani po rovině.

47717

01.04.2005 18:58

Možná vidím světlo na konci tunelu

RE: Možná vidím světlo na konci tunelu

petge 83.?.?.?

A ty "kanadské atomovky a'la stavební kompresor" pro obzvláště osamocené samoty v Kanadě, co se o nich zmiňoval pan učitel elektroenergetiky již před dvaceti lety ? Nezlobte se na mě, když se pousměji. Já neříkám, že to není teoreticky možné. Možné je všechno - jedno české přísloví praví, že "Za peníze v Praze dům". Dovolím si tvrdit, že ono jaderné zařízení by si těžko mohl dovolit i opravdu bohatý člověk. Rozhodně, kdyby jste si takhle atomově chtěl elektrifikovat svou chajdu někde opravdu na kanadské samotě, potom bych se Vám obratem nabídl, že za ty samé peníze Vám tam vrtulníkem dopravím stejně výkonný diesselelektrický agregát a naftu budu dopravovat klidně taky vrtulníkem a ještě na tom bezpečně vydělám a budu z toho žít. A vyděláte při stejných pořizovacích nákladech i Vy, dýzlák skutečně může obsluhovat jeden člověk a netřeba jaderného fyzika k tomu navíc. A navíc, v Kanadě lidi atomové elektrárny za humny zřejmě zbožňují , kdežto v Česku se každému ježí chlupy při představě nové atomové elektrárny blíže, než aspoň 300 km od jeho baráku.

47719

02.04.2005 17:45

Možná vidím světlo na konci tunelu

RE: Možná vidím světlo na konci tunelu

petge 83.?.?.?

Jsem s rozumem v koncích, úpěnlivě Vás prosím o uvedení nějakých googl-adres s informacemi o "kontejnerové mobilní bezúdržbové atomové elektrárně", která:

- vyrábí elektřínu pro provoz města, 50 000 lidí,
- je fakticky velikosti něco jako stavební kompresor,
- nevyžaduje po dobu 30 let generalku (co vše?)
- obsluha jedním jaderným fyzikem a jedním kotelníkem,

"Vzal jsem do ruky kalkulačku" (neznaje podrobnosti) a vyšel mi výkon te elektrárny cca 50 MW, tedy cca 1/20 českého Temelínu, prvního bloku. Ten stál investičně cosi přes 100 miliard korun. Při kurzu k euro paritou 1 euro=10 korun (devizovy kurz je 1 : 30) tak to představuje investiční náklad 10 miliard euro. Když to budu dělit linearně - tedy 0,5 miliardy euro.

Hm, když ty prachy přepočtu na zlato, vychází mi nějak zhruba 50 tun zlata - kolik takový atomový stavební kompresor může vážit ? Ty větší, co já viděl, ty by mohly vážit tak do 3 tun ! Tady platí to pohádkové, že "dačo také" by nešlo vyvážit vůbec ani zlatem !!

47808

03.04.2005 11:59

Možná vidím světlo na konci tunelu

RE: Možná vidím světlo na konci tunelu

petge 83.?.?.?

Teď jsem se nastartoval k tomuto výkřiku (v originále sprostému) - aj do frasa !!

Taková šikovná škatulička z plastu s 50 ml barvy do mé tiskárny stojí asi 900 korun. Když přinesu tu již suchou a vrátim ji jako na protiúčet, dostanu slevu na tu plnou asi skoro 50% . No a kdybych sehnal někde pětilitrový kanystr té barvy, tak to sobě a známým budu do konce života z toho pětilitru plnit a cena té barvy vyjde tak na pět korun na jedno naplnění.

Poněkud OT, ale Vám tímto odpovídám - tady na tomto světě si z nás někdo úkrutně střílí !!

47846

04.04.2005 20:54

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Petge 83.?.?.?

53 let života v Československu v blízkosti "velkého bratra na východě" a posléze v Česku a s jiným taky "velkým bratrem, ale na západě", k tomu pan Orwel jasnovidný a osmdesát čtverka, v páskotéce Farhheit 9/11 a teď tento článek, ale i spousta jiných dalších - co bych chtěl více ?? Začínám se v podstatě skutečně bát - jak za mlada [smích] - toho, že by fakt mohlo být nebezpečné se o takových věcech s někým bavit v hospodě u piva, natož aby to člověk někam psal - to je tedy bomba. Ještě že tu jsou i udatní zbrojnoši a jiní hrdinové, co radostně chválí bušistán. Tito nejspíše mají pravdu, že "svoboda" je taková jako když samolepka, co se lepí na špičky raket a bomb a svržením respektive odpálením těchto se pak ta svoboda šíří neomezeně volně světoprostorem !!

Účinek je zaručen, svoboda, láska a prosperita se světem šíří jedna báseň, dokladem jsou tisíce děkovných dopisů od mrzáků, sirotků a vdov z celého světa. Bravo bravisimo !!

47939

05.04.2005 17:48

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

petge 83.?.?.?

Říkáte, že si pro mě příjdou ?? BRRR ! Normálně to na mě "dýchlo" takovým "podivným závanem".

Nicméně - nikdy jsem si nedělal a tedy ani nyní si nedělám žádné zvláštní iluze, že by někdy někde existovala nějaká XYZ-kracie, která by nefungovala převážně jednosměrně - tedy ve prospěch těch aparátníků, co se v tom vyznají, co v tom umí chodit. Americká demokracie může "vykládat" komu chce co chce, ale demokracie to není ani omylem. Je to pouze jeden z pokusů o jakousi vládu a že to nějak vyrůstalo v těch svých podmínkách, jaké byly, je to jakási X-kracie, nikoliv však demokracie.

Mimochodem - jakás takás skoro-demokracie byla ve střední Evropě před 100 léty - v Rakousku-Uhersku. A rovněž mimochodem taková malá úvaha - jak může vzniknout skutečná demokracie v zemi, jejichž přistěhovalí obyvatelé vyvraždili bez milosti původní obyvatele, obrazně řečeno "v jedné ruce mají Bibli a v druhé zbraň, kdyby měli třetí ruku, tam by byl měšec na dolary.

Nic proti dolarům, peníze jako peníze. Ale já jsem to bral jako drastickou nadsázku, když jsem v kreslených filmech viděl, jak se vždy některé z těch postaviček rozsvítí oči a místo zorniček jsou vidět znaky dolaru. Ale není to zase tak moc drastická nadsázka - USA, toť Mekka konzumu, království peněz a vše je o penězích, penězích a až někde vzadu je to o ... zase penězích. Ale mohu se mýlit, jestli ano, omlouvám se. Já to ale takhle viděl a vidím.

48049

07.04.2005 18:41

Na pasovém oddělení

Na pasovém oddělení

Petge 83.?.?.?

Vloni jsme dopředu roztřesení požádali o víza pro sebe, manželku a dceru, abychom se mohli v USA účastnit svatby mé druhé dcery. Jednalo se ostatně již o formální svatbu pro potěšení celé rozvětvené americké rodiny, neb ti dva "šťastní" byli již ve skutečnosti dávno sezdáni.

Bylo třeba dopředu zaplatit 100 dolarů/osobu a pak se každý osobně dostavit na ambasádu, ještě zaplatit za každého kurýra atd. A nic přitom není jisté, stále to může být stejně hodnotná investice, jako když bych ty peníze "uložil" do kanálu. Pominu tu nedůstojnost, že nás při vstupu do ambasády protáhli rámem a vše podezřelé muselo do kastlíku, taky pominu, že se nás tam mačkalo ve dvou místnostech pro pohodlně 20 lidí ve skutečnosti možná sto. Postupně nás tam byly fakticky stovky, já se z nudy ptal, kdy byl kdo pozvaný. Někdo byl pozvaný na 8.°° ráno, někdo na 11.°° a někdo třeba na 13.°° . Ale byli jsme tam nakonec všichni najednou. Pozoruhodný smysl pro organizaci ..
(pokračování)

48318

07.04.2005 18:42

Na pasovém oddělení

RE: Na pasovém oddělení

Petge 83.?.?.?

(pokračování)
V hrůze, že nic nevyřídíme a 300 dolarů bude v ..., nemluvě již o naturální investici třikrát po dni dovolené za každého z nás na tuto strategickou "operaci", jejiž důležitost již začala zastiňovat i vylodění v Normandii či bitvu o Midway, jsme ani necekli a tiše trpěli. Po cca 4 hodinách čekání na nevím co, jsme byli vyzváni k okýnku a tam se nás docela přátelsky vyhlížející pán dosti mizernou češtinou, promrsklou sem tam američtinou ptal, co bychom rádi v USA a vůbec. Byl spokojený s našima informacema, dokonce svolil, že nám, když patřičně počkáme, dají pasy i s vízy do ruky a tedy nemusíme využít kurýrní službu. Skutečně nám ty pasy dali za necelou hodinu do ruky i s vízy.

Rezumé ? Já byl štěstím bez sebe, ostatně všichni. Zapomenuli jsme tu nesmyslnost procedury. Ale jednu věc z toho dne nezapomeneme nikdy !! Vnitřní prostory ambasády a zejména čekárna byla vyklimatizovaná dejme tomu na 18°C, ale z výdechů vzduchotechniky visely rampouchy ! Všichni jsme se nachladili a měli angínu.

48319

09.04.2005 16:46

Oslava loupeživých baronů?

RE: Oslava loupeživých baronů?

83.?.?.?

Říkáte, že jakési přesné počty (já ale dodám. že s nepřesnými čísly) jsou lepší než moralizování ? Hm...

Nostradamus dost nevybíravě přesně ukazuje na Ameriku - dojde k drastické krizi v důsledku "pádu ceny akcií"[pláč]citace)"Simulacra zlata a stříbra klesnou na ceně, po krádeži (jejich hodnoty) budou vrženy do moře, až se zjistí, že všechno je zničeno dluhy, všechny (cenné papíry a akcie) budou anulovány." Dále méně přesně naznačuje jakousi občanskou válku a vraždění v ulicích, rovněž naznačuje jakoby vyplenění "Chrámu peněz" .

Není to sice nijak moc jasné, ale to u Nostradama není zvykem. Nevím, co myslíte přesně tím moralizováním, ale musím podotknout, že neustále platí, že špatnými prostředky rozhodně nevzniká dobrý výsledek. To se jen těm přechodně úspěšným tak jeví. Nemůže totiž dlouhodobě fungovat společnost, kde někteří stále prodělávají a jiní stále vydělávají. Zatím se to řešilo "vývozem problémů" do méně vyvinutých částí světa. Ale to taky nebude fungovat věčně. A odveta bude o to masivnější. A to tedy bude. Netřeba čekat nejakého smilování. Právem nebude !!

48566

09.04.2005 17:04

Výročí masakru v Dair Yasin

Výročí masakru v Dair Yasin

Petge 83.?.?.?

Neochvějně věřím, že každý člověk, každý čin, nakonec i každá myšlenka - bude vážena a zvážena, nic nebude zapomenuto. Snad lidmi ano, ale jinak - ne ... Podle ovoce pozná se strom. U stromů je nám lidem toto pochopitelné.

Ale u lidí a jejich skutků ? Já třeba nemám jasno, jak se k tomu stavět. A samozřejmě, nejen k tomu v článku, obecně. Je jasné, že vraždění je odsouzeníhodné. Ale bylo-li by mi dáno nahlédnout úplně všechny souvislosti a následky toho kterého činu a rozhodnout, co udělat - zda trestat či netrestat, chválit či odsoudit. Patrně bych nebyl se svým řešením pochopen lidmi, kteří by stejné informace neměli. V tom je ten problém. Ostatně zřejmě v tom ani není smysl našeho života.

48567

11.04.2005 17:01

V čem chodíme oblečeni v prérii

V čem chodíme oblečeni v prérii

Petge 83.?.?.?

Je to pouhá uzance a zvyk. A tedy - jiný kraj, jiný mrav. Já osobně vysloveně nenávidím oblečení, které není praktické, když si můžu vybrat, dám vždy přednost praktičnosti před snobárnou. Pěkné oblečení ale nesmí znamenat, že budu ze sebe dělat blbce.

Lze souhlasit, že pěkné oblečení automaticky navozuje atmosferu jakési "lepší" úrovně a je to žádoucí. Ale není žádoucí, aby to oblečení muselo být vyumělkované, tedy třeba frak. Uzance neuzance, když vidím člověka ve fraku, připadá mi zcela směšný a je mi jedno, že je to dirigent a frak podle uzance je nutný. Je prostě směšný !! Stejně směšný, jako byli směšní frajeři ve středověku s botama s obrovskými zahnutými špičkami, které se musely přivázat ke kalhotám, aby dotyčný "elegán" vůbec mohl chodit. Nebo krejzlíky, další vskutku idiotský doplněk oblečení. Tady se lze taky ptát, co to je vlastně kravata ? Komu se zauzlovaly neurony v hlavě a vymyslel takovou blbost? atd atd.

Ostatně se to ale netýká jen oblečení - když se mrknu na "americké bouráky z padesátých až šedesátých let, taky se musím smát. Někomu se to může líbit, prosím, nebudu hodnotit jeho intelekt. Ale auto je pro bezpečnou a pohodlnou přepravu za pokud možno minimální náklady, estetika přitom vůbec nemusí být stranou.

48785

11.04.2005 18:34

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

83.?.?.?

Vždyť je to nakonec jedno ! Když se na to kouknu "orwelovským okem", je to stejné jak v postkomunistických zemích, tak i v zemích tak řečeného "západu". Tam i onde jsou stejní karierističtí hajzlíci a demokracie i komunismus holt jsou na to slabý. Totiž celý ten problém je v praktickém provedení toho teoretického základu. Jak "demokracie západního typu", tak "lidokracie komunistického typu" teoreticky jako systém vlády jsou vyhovující - ovšem za předpokladu, že se daná pravidla beze zbytku dodržují.

Jenže se na to podívejte - stejně jako v komunistických státech se do systému vetřeli zejména karieristi bez skrupulí, je tomu tak i v těch "slavných demokraciích" na tzv. západě. Korupce, klientelismus, zákulisní machinace s právem - to není přece symptom pouze bývalých komunistických společností ! Nechci (ani nejsem) vypadat jako zastánce "starých dobrých časů", ale myslím si, že je to na západě mnohem častější fenomén.

Netřeba zoufat - bude hůř !!

48791

11.04.2005 20:37

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

Petge 83.?.?.?

(Ruda)
To se omlouvám, nechápu, že to nebylo s podpisem ?! Vlastně ani nevím, jak se tady člověk "nepodepisuje" ! Já to tady vždy napíšu a je to tam i se jménem, což se tentokrát nestalo, prosím "bez mého přičinění".

Nemám strach v žádném případě - neměl jsem strach za Husáka, nemám strach ani za zatím Grosse ani za možná Kohouta.

(68 68)
Hm, necinkal jsem na Václaváku, nejsem z Prahy. Doma jsem byl aktivní, což jsem ale záhy rozklíčoval, že jsem byl aktivní - ale vůl !! Já s naivním nadšením makal "pro blaho národa" a kolem se s dusotem hnaly davy převlékačů do nových koryt. Co se přihodilo jsem zjistil na základě hlasitého "mlaskání a chrochtání" kolem těch koryt.

Nebrečím, spokojeně žiji a se stoickým klidem čekám. Tento papež, co umřel, ten dobře věděl, proč ne a ne umřít.
http://www.catholic-pages.com/grabbag/malachy.asp
Myslím, že již brzy bude docela rušno na tom našem božím světě a rypák zabořený v korytě nebude zrovna tím nejlepším osvědčením v nadcházejících dobách.

48805

11.04.2005 20:52

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

Petge 83.?.?.?

Sice jsem již možná výše/níže (teď se neorientuji, kde se to objeví) odpověděl i na toto, ačkoliv toto není reakce na mě, ale reakce na reakci na mě.

Mrzelo by mě, kdyby vzniknul dojem, že bezuzdně žehrám. Vůbec nežehrám ! Naopak, znovu to zopakuji, v pohodě žiji, na poměry nadávám spíše z kolegiality a ze zvyku a s radostí ze života - jestli mě chápete ? Nemám proč zde vysvětlovat, co jsem prožil za komunistů, nezůstal jsem jim nic dlužen, postarám se o sebe a po "sametovce" od píky podnikám a nikoliv neúspěšně. To od píky zdůrazňuji (míněno z nuly) !!

Mým dlouhodobým koníčkem je studium starověké mytologie, Bible, Koránu, Véd, Sumerských kronik Země atd. atd. - s vyrovnanou a klidnou duší s důvěrou hledím budoucnosti vstříc, ačkoliv tam za časovým obzorem se rýsují nepěkné věci ...

48807

11.04.2005 22:19

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

Petge 83.?.?.?

Doposud jsem si o sobě myslel, že právě vycházím z té premisy, že lidé jsou lidé a ne andělé. Jsem poněkud zmaten, cože jsem to naházel do jednoho pytle a řekl, že je vše jedno.

Jediné s těmito slovy, co jsem napsal, tak to bylo, že je přece zcela jedno, jestli někdo byl anebo nebyl komunista. Já komunisty opravdu nemám rád, ale tak nějak vcelku, jako stranu. Jinak se s řadou komunistů znám, to v Česku jinak ani není možné, nejméně třetina národa byla, je a nebo bude komunistama, nebo má rodiče komunisty, nebo nějak jinak....

Tím prvním příspěvkem jsem chtěl vyjádřit, že je to jen otázka, jak to názvu. V Kanadě možná je prokazatelných komunistů podstatně méně, ale pozor ! Američani prý mají takové úsloví: "Má to zobák jako kačena, má to nohy jako kačena, kváká to jako kačena - tedy je to kačena". Něco na ten způsob. Tedy když budu uvažovat ve smyslu tohoto rčení, aby jsme nebyli překvapeni - aby třeba v Kanadě komunistů nebylo více, než v ČR .

48819

12.04.2005 18:39

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

83.?.?.?

(68 68)
To, co říkáte, je v jistém smyslu pravda. Ale nikoli celá pravda a domnívám se, že Vám chybí trochu globálnější pohled. Než začnu argumentovat, znovu zopakuji, že rozhodně nechci tímto komunistům dělat advokáta, můj otec si za komunistů "cosi odseděl" a naše rodina byla stigmatizována coby "buržujové" - věru nemám žádný důvod komunisty hájit. Avšak .. Vaše nickname "68 68" ve mě vyvolává tak nepříjemné asociace, že kdybychom seděli spolů u piva, nemohl bych se nezeptat, však víte na co !! Ale k věci :

Prvních 40 let po II. světové tzv. "tábor socializmu" jasně oproti tzv. "západním demokraciím" tahal za kratší konec. Na straně "západu" byly všechny myslitelné ekonomické výhody. A přesto chybělo relatívně málo a "západ" studenou válku prohrál a celý svět by dnes byl komunistický. Pokud se domníváte, že "nový světový pořádek" po pádu komunistů povede ke šťastné budoucnosti, více by jste se mýlit nemohl.

Můžete si vymudrovat cokoliv, mluvte si o posvátných právech, o demokracii, svobodě - cokoliv. Já Vám ale říkám, že takto tento svět spěje ke své zkáze a to ve jménu hodnot, které jak se zdá, vy tady hlásáte. A tedy, ačkoliv komunisty nemusím, přesto cítím, že teoreticky byla jejich projekce budoucna životaschopnější a humánnější. A pád komunistů nebyl dán pouze systémově, ale startovní výhodou protistrany.

V nastávající krizi, která brzy příjde, občany zavedených blahobytných demokracií lituji - nemají trening na to, aby se živili "kitem z oken" !!

48890

12.04.2005 18:55

Kanadský premiér šlápl do výkalů

Kanadský premiér šlápl do výkalů

Petge 83.?.?.?

Moje řeč ! Demokracie se v moderní době fakticky změnila na kolektivní diktaturu nejhrubšího zrna, na věčné časny a nikdy jinak !! Diktátora totiž můžeme nenávidět, po čase svrhnout a pověsit za kulky do průvanu. Ale přetučnělý státní moloch současné demokracie ? Koho zde nenávidět, koho lze označit za viníka čehokoliv, koho lze potrestat ? Hm, o článek níže do mě "šije" pan 68 68 - ejhle, mohl jsem část obrany nechat být. Tady to je řečeno pregnantně.

48893

12.04.2005 20:10

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

Petge 83.?.?.?

To jsem napsal já, Petge a nechápu, proč jsem zase anonymní !! [naštvaný]

48901

12.04.2005 20:39

Kanadský premiér šlápl do výkalů

RE: Kanadský premiér šlápl do výkalů

83.?.?.?

Tohleto by nebylo v lidských silách ukontrolovat, to by jsme si na sebe ušili ještě horší boudu, než je teď !! Ani parcelace států na atomizované samosprávné celky s volnou kooperací by nebylo řešení, to by se muselo stát synchronně na celém světě a kdo by pak a hlavně jak kontroloval "tendence mocensky fúzovat" ?

Skoro se jeví jako nejlepší systém vlády znovu-vytvoření institutu "KASTY NADLIDÍ", v podstatě jakoby šlechty. Tito "nadlidi" by byli dědičně vládci všeho a stáli by mimo lidské soudy. Je to zdánlivě návrat zpět, ale musím upozornit, že jediná bezproblémová lidská společnost všech dob byl stát Israel v dobe tzv "soudců". Pověření a kontrola byla od Boha. Toho by bylo nutno vymodlit zpět, takhle jej "konzumní vědecký supermaterialismus" vyhnal pryč.

Před starověkým Izraelem takto bezchybně fungovala společnost Sumeru, ovšem zde se jednalo o společnost bohů a lidí, zde tu kastu nadlidí zastávali Anunakiové - bohové.

Doufám, že jsem touto úvahou nevyprovokoval kolaps myšlení nějakého "zasloužilého demokratického republikána" !!

48903

13.04.2005 16:57

Referendum o Evropské ústavě se vzdaluje

RE: Referendum o Evropské ústavě se vzdaluje

Petge 83.?.?.?

Ach jo ! Kam (viděno z ČR) jsme to vlezli ?!? Mi to bylo hned jakési podezřelé, že sice EU jakože sbližuje národy, otevírá možnosti, uvolňuje obchod atd. atd. atd. ! Ale přitom člověk v televizi ve zprávách vidí, jak si Francouzi se Španělama navzájem ničí náklaďáky s rajčatama. Nebo "zase Francouzi" polívají petrolejem čerstvě nalovené ryby rybářům z Británie, protože si dovolili jim konkurovat ve Francii. Ale úplná špica bylo, když kdesi na hranicích a "zase ti Francouzi" krompáčema rozbíjeli cisterny s víněm, které se opět nějaký antifrancouzský sprosťák (mám dojem, že to bylo německé rýnské) dovolil dovážet do Francie. Nevšimnul jsem si, co francouzští bojovníci za sociální jistoty rozbili Italům, Belgičanům nebo Švýcarům, ale určitě taky něco - není nad sousedské vztahy. Francie holt má vždy jakési svoje "extravuřty" !!

Tedy bych se vůbec nedivil, kdyby Francouzi v tom pokračovali a odmítli euroústavu. Jestli někde je dodneska socialismus, je tedy zřejmě ve Francii, jak tak koukám. Jeden můj známý po pokusu proniknout do Francie se svou firmou pravil, že obchodovat s francouzskými partnery je práce pro vrahy. Počínaje platební morálkou, dodržováním termínů a na druhé straně prostou lidskou slušností není prý druhá taková země v Evropě. Chování řeznického psa je že prý vzor uhlazenosti.

48982

13.04.2005 19:02

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

Petge 83.?.?.?

Relatívně nedávno, to když v Česku denně napadlo třebas až 50 cm sněhu, se kterási televize vydala "do terénu" zjistit, čím to asi je, že silničáři jaksi stále nestíhají udržovat komunikace. Kamera najížděla na okorodované a silně omšelé vozidla - sypače, pluhy, frézy - a k tomu tragický hlas nějakého technického vedoucího pracovníka říkal něco v tom smyslu, že "technika je nespolehlivá, zastaralá, vyžilá, nejsou peníze na opravy a údržbu atd atd".

Do toho ta televize nechala "kolotat" v dolním řádku text, kde vždy při záběru na nějakou techniku byl uváděn rok pořízení toho kterého kusu. A tak se divák mohl dovědět, že ta technika byla zakoupena pro silničáře v roce 1986, 1985, 1988, 1983 - ale !?! Ani jeden kus nebyl zakoupen po roce 1989. To nějak nekoresponduje s tím, že vnitřní dluhy vznikaly výhradně za komunistů - chraň mě pán Bůh, abych komunisty chválil !! To je jeden příklad ze života za všechny, kdyby byl zájem, zmíním i jiné příklady.

49004

13.04.2005 19:11

V čem chodíme oblečeni v prérii

RE: V čem chodíme oblečeni v prérii

Petge 83.?.?.?

Hm, máte pravdu, uzance je ve skutečnosti zvyklost a tedy zvyklost se od zvyku jaksi moc neliší. To jsem si nevšim.. [zahanbení] Já mám zažitý trochu jiný význam - uzance = domluvený způsob konání, kdežto zvyk = nejčastěji a obvykle užívaný způsob konání.

49005

13.04.2005 20:05

V čem chodíme oblečeni v prérii

RE: ?????

83.?.?.?

Myslíte si skutečně, že vkus a intelekt nikterak spolů nesouvisí? Mluvíme přitom nikoliv o "čistém umění". Mluvíme o "kráse spotřebního předmětu" s vyhraněným technickým řešením, daným jeho účelem. Skoro totéž platí pro oděvy, nábytek, řešení obydlí a další a další.

Ale ta první část vaší repliky, říkám ano. Však jsem taky napsal, že nebudu hodnotit !

49012

13.04.2005 20:54

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

Petge 83.?.?.?

Nojo, ale tahle řada jednou nutně skončí. Nezáleží na tom, kolik generací před námi si myslelo, že už to takhle dále nepůjde, že svět spěje do záhuby.

Je to můj koníček - studium historie, starověkých mýtu, proroctví a kronik. Příliš mnoho indicií ukazuje zrovna na naši dobu. Profesionálně jsem ekolog a mohl bych fundovaně, želbohu nikoliv krátce, vysvětlit, co jsme s tímto světem našim vezdejším udělali ! A pozor, ekolog nerovná se "zelený" .

49019

13.04.2005 21:17

Oslava loupeživých baronů?

RE: Oslava loupeživých baronů?

Petge 83.?.?.?

Toho Nostradama jsem tam strčil já a nevím, proč se někdy jméno objeví a jindy ne. Nemyslel jsem to zlomyslně - prostě vše ukazuje na již blízkou globální krizi ekonomiky i politiky. Ten pán finanční či pojišťovací analytik dělá vědu z něčeho, co je pouhý vydřidušský byznis. Až na vyjímky dané nepředstavitelnou náhodou jsou pojišťovny "náramně prosperujícím průmyslem" !Skutečně to mají dobře spočítané. Věda se dá udělat ze všeho a matematiku lze překrásně aplikovat i na "vědeckou analýzu" vývoje počtu nalepených much na mucholapce.

Nikdo není nevinný, ale někteří jsou "vinnější vice" než jiní. Jednoduché počty, žádná věda, mě vede k závěru, že se Nostradamus docela trefil.

49021

14.04.2005 19:10

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Víte, já "nezadržuji dech", netřeba, již se totiž věci daly do pohybu !!

V jinému téma jsem "vytáhl" na světlo Nostradama, ovšem prakticky ve stejné celkové souvislosti. Tedy budu ty Nostradamovy myšlenky "klást" z hlavy a cíleně, abych postihl předmět debaty :

Nostradamus -
- v těchto souvislostech vzpomíná čas po začátku tisíciletí, datace je na rozdíl od jiných jeho proroctví dosti jasná a přehledná.
- předvídá, že Amerika zaútočí na země, ve kterých již "světlo moudrosti zářilo dávno" - evidentně mluví o Sumeru = Irak a Perzii = Irán.
- v Americe předpovídá finanční a ekonomický kolaps, zde ocituji přesně:
Simulacra zlata a stříbra klesnou na ceně, po krádeži (jejich skutečné hodnoty) budou vrženy do moře. Až se zjistí, že všechno je zničeno dluhy, všechny cenné papíry a akcie budou anulovány.
- varuje, že Amerika utrpí v nastávající válce větší škody, budou užity oboustranně nukleární, chemické i biologické zbraně. Amerika se propadne při této příležitosti do bezuzdné občanské války.

Je toho více, nechci zabírat místo, mozaika se doplňuje v děsivý obraz zkázy. Z nějakých důvodů Nostradamus několikrát "tklivě" vyzývá současníky této temné doby, aby si udělali zásoby sušeného květu hluchavky. Zdůrazňuje to na více místech, nějak to bude fungovat jako léčivo, ale není zatím jasné, na co ...

Netřeba zadržovat dech, třeba se modlit ... úpřimně.

49094

15.04.2005 16:01

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

To je pane Milo velmi relativní, víte. Hodně skutečných bláznů si myslí o těch druhých, že jsou oni blázni. Byl jsem v USA měsíc, což je skutečně málo, abych jen na základě toho pronášel soudy. Ale to, co jsem napsal, to není můj soud, je to soud přes propast více než pěti století od pana Nostradama. Nelíbí se Vám ? Neberte, budiž, máte na to svaté právo.

Vy patrně budete dokonalým znalcem americké společnosti, tedy podle Vás občanská válka nehrozí. Víte, kdyby jste měl skutečně pravdu, potom by jste tim vydal svědectví, že skutečně to, co se vydává za americký národ, je již jen tupé stádo ovcí, odevzdaně jdoucí na porážku. Nene jdoucí - jedoucí s posledními kapkami benzínu ve svých nejméně osmiválcích s pohonem 4x4 po přecpané dálnici plné smradu vstříc skvělé budoucnosti. Pan Nostradamus měl o Američanech lepší mínění, ten je ve svých proroctvích "postavil na odpor" proti tomu pažravému molochu, zvanému "americký styl života". To je přece jen trochu důstojnější. Kam Vás mám zařadit ?

49205

15.04.2005 16:19

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

K tomu bych jen dodal, že když stojí někdo s "obřím egem" před zrcadlem a zálibně sám sebe chválí, jak je skvělý, pak vskutku pro takového jedince v té chvíli svět vypadá až nesnesitelně růžově a bezproblémově. Tak nějak si představuji myšlení typického amerického "občana", ty úvozovky jsou tam schválně.

Někteří lidoví ekonomové (řeč je zejména o USA) se smějí nad Čínou a "onanují své myšlení" tím, že přepočítávají americký a čínský HDP na hlavu a to samozřejmě podle kurzů a v dolarech! Já byl v Americe přeci jen dost dlouho a s velkým zájmem jsem zkoumal americké obchoďáky. Dovolím si tentokrát soud bez pomoci pana Nostradama - bez dovozu z Číny, Koreje, Tchajwanu nebo Japonska by ty americké obchoďáky asi zely prázdnotou stejně, jako to bylo v Rusku za Brežněva. Mám podrobně (a trochu fundovaněji) vysvětlovat, co si o americké ekonomice myslím ?

49207

15.04.2005 17:54

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Co Vás sejří ? Mám tam již hodně dlouho dceru, ledacos mi napíše, ledacos si přečtu na netu, ledacos prostě nastuduji nasucho z knih - jestli jsem tam byl měsíc, nebo rok, co to změní v očích někoho, kdo je tam kupříkladu 30 let, potažmo se tam narodil ? Mluvte když tak o faktech a ne o své uraženosti !!

Protože pane já mám ve zvyku si než "otevřu hubu" problém nastudovat. Jen tak pro ilustraci - rodiče zetě jsou z VA, Richmond. Byli dosti "přepadlí" z toho, že jsem je provedl po Richmond a o jeho pamětihodnostech jsem věděl více, než oni. Byli velmi překvapeni, že jsem do Richmond přijel s docela podrobným "písemným plánem" toho, co bych rád viděl ve Virginii a dost nesví z toho, že jim "některé body mého cestovního plánu" vůbec nic neříkaly. A nejsou to žádní burani, oba jsou univerzitně vzdělaní, co tedy jinak mám mít za představy ?? Chytrej pane ? K věci !

49211

15.04.2005 18:10

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Nemám z toho radost, jakože bych byl škodolibý - doplatí na to všechno celá euroatlantická civilizace, tedy i my tady v Česku. Je to ale asi tak, jako když bychom jeli v autobuse s hodně táhlého kopce a nějaký debil na palubě dostal "dobrý nápad", že zkusí, jestli by šlo za jízdy zlikvidovat brzdy. A ejhle, ono se mu to povede ! Můžete hádat, kdo je tady ten příčinlivý "duchem chudý".

49213

15.04.2005 18:37

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Petge 83.?.?.?

Nechtěl bych rozpoutat ekonomickou diskuzi "na dlouhé lokty" - ale nutno zareagovat. V každém tom bodě Vaší "filipiky" jste něco tvrdil a vzápětí sice zastřeně, ale nakonec docela jasně to pak zase popřel. Tedy, kdybych měl reagovat po jednotlivých bodech, vystačil bych si s Vašimi vlastními slovy. Ty Vaše úvahy jsou čistě spekulativní, vůbec se nedotýkají skutečných příčin stávajícího stavu. Velmi se obávám, že kdyby vám byl svěřen úkol, skutečně seriozně a hlavně ekonomickými prostředky vyvést americkou ekonomiku ze stavu, hrozícího krizí v blízké budoucnosti, že by jste takto asi neuspěl.

Jestli ale Vaše úvahy vyvěrají z dosti americky typické důvěry, že když to nepůjde ekonomickými nástroji, že si USA pomůžou mocensky, nemluvíme potom o ekonomice. Asi by se málokterému Američanovi líbilo, kdyby mu soused splatil půjčku "pěstí do nosu". Takhle ale to vypadá, že Vy si představujete, že Amerika bude své dluhy splácet. Potom by jste ale měl pravdu, dolar by pak možná zase posílil. Mrtvý dlužník - dobrý dlužník, to je na Nobelovu cenu míru.

49215

15.04.2005 20:30

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Knihu jsem si hned objednal, do týdne se "někde" ozvu, co jsem nového o Americe pochopil. Děkuji Vám za Váš přístup, vítám takovou Vaši vstřícnou diskuzi a velmi rád si o Americe přečtu, zhlédnu a jakkoli zjistím vše, co mi bude dostupné. Já vím, je to těžké pochopit Ameriku, stejně jako je těžké pochopit třeba Japonsko, Čínu, Jihoafrickou republiku ... ... ... a taky nikoliv na posledním místě Českou republiku.

Amerika nemá ani za "Ň" jakýkoli nárok požadovat nějaké "extravuřty" a dovolávat se zvláštních ohledů - je to země, ve které žije nějakých 257.8 milionů lidí. To, že momentálně má nejvýkonnější armádu na světě, nemůže opravňovat žádného slušného Američana, aby arogantně šlapal po zbytku světa - jestli má někdo zájem vysvětlit, jak po celém světě vzniká nepřátelství vůči Americe a Američanům - zeptejte se třeba mě. Rád a zadara mu to vysvětlím.

Angličtinu jsem se jakž takž naučil za rok a to díky řadě svých amerických přátel, s kterýma Tady v Česku radostně chodím na pivo. V Česku - to jsem si jistý - dnes žije více Američanů, kteří z USA doslova utekli do ČR, než Čechů v USA, kteří tam přijeli jedině kvůli výdělku. Ano, přečtu si tu knihu, ať jsem v obraze i z této strany věci. Ale ti "naši zdejší Američané" mi zcela vášnivě říkají, že do USA se již nehodlají vrátit ani omylem !! Protože svoboda nejen na papíře a podle ústavy je spíše zde, v Evropě a konkrétně v Česku.

49230

15.04.2005 20:59

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Petge 83.?.?.?

Tak to je něco jiného, to je totiž skutečně spekulace. Když jsme se s manželkou připravovali na ten náš "výlet za velkou louži", dlouho jsme taky špekulovali nad dolarem, jak to pochopitelně co nejvíce prolevnit. Koupit dolary hned, protože půjdou stejně nahoru, nebo počkat na poslední chvíli, respektive vůbec nekupovat, protože půjde dolar stále dolů ? Rok dopředu jsme takhle plánovali, měli jsme ten rok totiž dopředu daný, vědouce termín, kdy nutně tam máme být.

Já jsem sice ekolog, ale synteticko-analytické myšlení, vědomosti a vzdělání v oboru ekonomiky mám. Manželka se v ekonomické analytice pohybuje jako profík. Každý jsme samostatně zpracovali výhled na vývoj americké ekonomiky a kurzu dolaru a porovnali to. Oba jsme dospěli k chmurným závěrům, chmurným z hlediska vývoje americké ekonomiky. Já byl ale podstatně větší pesimista a měl jsem jednoznačné doporučení - kupovat dolary na poslední chvíli. Udělali jsme to tak, dolar nakonec skutečně padal celý rok.

A od té doby padá stále a není zatím vidět ani jeden rozumný důvod, ani dokonce spekulační, proč by neměl v tom pokračovat. Takže si myslím, přes určité "záchvěvy i nahoru", že to v brzké době skončí beznadějným úprkem od dolaru. A to pak bude fofr !!

Teď se největší věřitelé "drží jeden druhého pod krkem" a hlídají se navzájem, aby nikdo neutekl sám. V této situaci by totiž platilo, že kdo uteče první, vyhraje všechno. Ostatní prodělají "gatě" !! Toto je podle mého názoru milý pane jediný důvod, proč se dolar a s ním americká ekonomika nezhroutila již dávno.

49232

15.04.2005 23:16

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

83.?.?.?

Tak to jste poněkud vedle, že když ma někdo dolary, tak že se mu v ČR líbí. To je sice pravda, ale ti mojí přátele jsou docela mladí a z chudobných poměrů. Jsou už tady dost dlouho, protože se tady dostali v době nedostatku angličtinářů v rámci nějakého programu - většinou takhle. Oni normálně pracují v Česku, podnikají, žení se tu a strašně se těší, až tu budou občany, pokud již nejsou. Nekecám a přísahám na holý pupek.

A k tomu, že "Amerika se žije" - přiznávám se, že tomu prostě nerozumím. Já v Richmond jsem najezdil hodně na kole. Skutečně jsem si připadal jako exotické zvíře, když jsem se prodálnicoval z Oakcliff do centra Richmond, bylo to dobře 15 km. Mezi tisíci valícími se auty jediné kolo, ovšem bicyklo-stezku jsem měl - sám pro sebe. V Richmond jsem byl tehdá asi jediný aktivní cyklista. Když jsem to pak vyprávěl rodičům zetě, byli oba na mrtvici a zděšeni. Jak jsem to mohl přežít. A tím mysleli jak tu hrůzu, jet na kole mezi auty, tak tu dálku. Oba rodiče jsou mladší než já a oni se divili, že denně nepohltám hrst nějakých prášků. Oni do sebe pořád sypali nějaké, tu na spaní, tu na nespaní, tu na trávení tu zase něco jiného.

Panebože, dej mi schopnost a sílu, ať to pochopím, abych mohl hrdě napsat panu Rudovi, že už Americe rozumím. Víte, za Husáka jsem při studiích jezdil do SSSR na "strojki" - hodně se tam vydělávalo. Rusko mi pochopit nečinilo žáden problém. Vlastně - projezdil jsem stopem celou východní Evropu a vše jsem chápal. Zajímavé.

49251

16.04.2005 13:40

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

83.?.?.?

Ale vůbec ne ! Nikdo nic neschytá, neb po drátech na Vás nedosáhnu - [chechtot] [chechtot]

Ale vážně - mě mrzí, že ty moje příspěvky asi vyzněly tak, jak teď to zpětně vidím z Vaších lehce podrážděných odpovědí. Ačkoliv je zde i možnost, že je to tím, že mám spíše pravdu.. za pravdu se každý atd ...

Zajímalo by mě totiž, podle čeho si má ne-Američan udělat nějaký obrázek reality a trošku tu Ameriku pochopit ? Podle těch holywoodských blijatyk ? Podle projevů amerických presidentů ? Nebo nedej Bože se začíst do americké historie - co Vám pánové říká Monroeova doktrína ? Nebo mám neustále myslet na to, že typickému Američanovi nelze věřit vůbec nic, protože se bohapustě stále přetvařují ? Podle toho, že schizofrennější zemí s větším rozdílem mezi hlásaným a skutečně prováděným jsem skutečně ještě nezažil ? Podle toho pokrytectví, kdy se tato společnost vnitřně dohaduje o potratech nebo zda v televizi mohlo problesknout ňadro nějaké celebrity, ale porno, prostituce, hazard, drogy atd. atd. mají zelenou ?

(pokračování)

49303

16.04.2005 13:40

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

83.?.?.?

(pokračování)
Jste naštvaní, že někdo přijede do USA na měsíc a pak o tom napíše svůj dojem. Vy tam možná žíjete větší část života, ale nenabízíte žádné vysvětlení, proč platí o USA toto: (zde bude jen kusý a neúplný výčet, vztaženo na hlavu) nejvíce sebevražd i vražd, nejvyšší spotřeba drog a považte 3% populace nenávratní alkoholici, nejvíce sexuálních deviací a znásilnění, 50% Američanů nepřečte za rok ani jednu knihu a nedočte noviny, 20% Američanů si nevybavilo ani jednu evropskou zemi, 14% pak nedokázala ukázat na globu USA a 25% nenašlo Tichý oceán, 30% odhadlo počet obyvatel mezi 1 až 2 miliardama !!

Jak dlouho bych musel žít v USA, než bych se stal stejným znalcem, jako většina Američanů ? Se zetěm jsme měli zajímavou diskuzi, nakonec nám dcera udělala testík typu - vyjmenuj za minutu co nejvíc amerických států a jejich hlavních měst, americký president tehdy a tehdy se jmenoval.. , stát Michigan sousedí s .. atd. Za vélkého zájmu rodičů jsem s přehledem zvítězil !!

49304

16.04.2005 14:38

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Petge 83.?.?.?

Tož to jsme skoro sousedé [smích] Brno dělám z Místku za hodku a půl. Kdysi jsem tam dokonce jezdil na kole ! No nic, to už je dávno.

Adapa zní jako slovo ze sumerštiny, pletu se ? Učím se, respektive se snažím naučit sumerštinu. Již jsem kdesi o sobě tady vylátl, že kromě ekologie coby mého profi zájmu je mým koníčkem mytologie a historie. A historie ukazuje i na budoucnost.

Ale k tomu dolarovému kurzu. Spekulativních důvodů pro růst dolaru je několik, ten nejvážnější bude, jestli se USA odhodlají k válce - to pak bude ta válka americkým presidentem krátce a výstižně nazvaná: "Preventivní III. světová válka proti zbytku světa na ochranu amerických civilizačních hodnot, svobod a jiných opravněných zájmů" - nebo tak nějak. Pak dolar skutečně posílí.

Ovšem z těch nespekulativních důvodů mě nenapadá žáden, který by šel připasovat k americké realitě. Ovšem jsou zde skuteční znalci USA a ty by snad něco mohlo napadnout. Věřím tomu, že jako si Američani dosti svérázně vykládají význam slov - svoboda, ekonomie, demokracie a jiné - určitě mají i jednoduchý recept na toto. Ostatně mě teď napadá dobrá myšlenka, nacpu si do huby deset žvýkaček, možná pak začne mozek lépe pracovat. [cool]

49307

16.04.2005 15:37

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Petge 83.?.?.?

Tady si lze přečíst zajímavé povídání o ekonomických teoriích a skutečnosti:
http://zpravodajstvi.ecn.cz/index.stm?apc=zzvx1--&x=231570

Z toho plyne jeden takový závěr. Totiž - lidé dosti tupě a nekriticky důvěřují vědě, že je vše pod kontrolou. Ale není, tedy já s tou autorkou jsou ve 100% shodě a snažil jsem se to tu reprodukovat, ačkoliv jsem to četl a tedy znám snad 10 minut před tím, než jsem to tu pak napsal.

Smutné je, že tento svět se žene někam, aniž má představu kam. Někteří "bystřejší jednotlivci" na to upozorní, ale jsou zesměšněni všelijakými chytrolíny. Ale pak to příjde, lidi si budou zoufat, ale nepůjde dělat nic jiného, než být zase ve vleku událostí a těch samých chytrolínů. Nevidím valný rozdíl mezi chováním lumíků a lidí, dokonce i to "l" na začátku je stejné.

49309

16.04.2005 20:22

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

k panu Rudovi:
-(že pry jen tlachám a vyžívám se v tom)
Nikoli, napsal jsem poctivě to, co jsem odpozoroval - zde tlacháte Vy. A aby jste netlachal, musel by jste se aspoň pokusit vysvětlit, v čem že se pletu. Arogantní výlevy to nenahradí.
-(proč tam žije dcera)
Provdala se tam. Je tam relatívně šťastná. Je to má nejmladší a obrečel jsem to. Ona nemá ty životní zkušenosti, jako já, aby komplexně posoudila předmět toho, oč se nyní přeme. Ale mohl bych Vám ocitovat její postřehy, by jste se asi divil. Neznám Vás a nechci se unáhlit v soudech, proč říkáte, co říkáte.
-(proč se nevrátí)
Nebojte se, je to na dobré cestě. Možná již brzy se budou stěhovat do Evropy, zatím není zcela jasné, kde, záleží na zaměstnavateli zetě. Je v tom ale průšvih, jen mizivý zlomek % Američanů se namáhal naučit se nerodný jazyk, ostatně ale valná část se příliš nenamáhala ani s tím rodným.
-(garance - za pět roků ani v ČR nebudou vědět ..)
No to je dosti smutné, zatím jsem byl proti amerikanizaci vcelku jen na hubě, asi bude třeba přejít k rázným činům. Aby i Evropané zblbli, to by nebylo dobré ani pro Ameriku.

Já Vám zase pane Rudo garantuji, že jednou pochopíte, v čem se mýlíte. Že špatnými prostředky nevznikne nic dobrého. Že každému se dostane "odměny" za jeho "zásluhy" - podle slov Ježíše Krista potom ale podle tohoto pravidla: "Podle ovoce poznáš strom" a tedy nikoliv se utěšujte, že "Neznalost hříchu nečiní" !!

49342

16.04.2005 20:29

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

To pokračování se někde ztratilo, pokud to byl cenzurní zásah, asi to bylo správné rozhodnutí. Díky. Sám jsem si lámal hlavu, jestli jsem to "nepřepískl" ! Ale úpřimně řečeno jsem se značně dopálil a měl jsem až typicky "americké nápady" o vhodnosti použití nejemných přesvědčovacích prostředků.

49345

16.04.2005 20:48

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Proč neslavím konec druhé světové války

Petge 83.?.?.?

Tak tak !! Ba ba !! Opakování je matka moudrosti.

Nechci ukazovat prstem na nejmenovanou a blíže nespecifikovanou velkou, mocnou a zdánlivě bohatou zemi. Ale možná v daleké budoucnosti (v daleké ??) se v hodinách dějepisu zařadí do nelichotivé společnosti jiných poražených říší, co si taky ve své době nepřipouštěly stín pochybnosti o svém jedinečném a šlechetném poslání na zemi.

49350

17.04.2005 15:15

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Takový docela zdá se zbytečný spor by šlo eskalovat prakticky donekonečna a jelikož na toto téma nelze argumentovat, aby to zároveň nevyvolalo u nestranných pozorovatelů dojem vychloubání - viz Sidonius a jeho poznámka již značně ne"rudná"- tedy za svoji osobu to končím. V dané patové situaci je jediné řešení - vyzvat Vás na Boží soud, na souboj "na řemdihy a cepy".

Já Vás, jak tak koukám, nepřesvědčil, ačkoliv se přesvědčovat snažil - Vy mě jste vůbec ani nepřesvědčoval, natož přesvědčil. Kdybych v této debatě pokračoval, bylo by to již jen "patlama patlama". Jsem vcelku zvyklý se bavit o faktech, když už o dojmech - potom podepřených fakty, pakliže o vidinách - potom postavených na dojmech, podepřených fakty.

Jestli souhlasíte se soubojem "na řemdihy a cepy", potom zvolte kolbiště na půl cesty mezi Kanadou (nevím přesně ale kde bydlíte) a Českem (je proti Kanadě zanedbatelně malé, nezáleží tedy na přesném bydlišti). Podle mapy bych doporučil Island, nebo Kapverdské ostrovy, podle toho, zda jste teplomilný nebo chladnomilný. A vůbec nepochybuji, jelikož nejste asi rodilý Kanaďan, že najít na mapě Atlantik Vám neudělá nejmenší problém. Normálně mám napsáno pod příspěvky Petge a nikoliv Patge, což s oblibou mi podivnou užíváte. Jsem z toho lehce paranoidní, co tím myslíte, pokud ano.

49427

17.04.2005 15:18

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Omyl, nikoliv Patge ale Padge, ale nedává mi to smysl ani tak ani tak.

49428

17.04.2005 17:14

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Petge 83.?.?.?

Zde je nedostatek místa zmiňovat všechny aspekty diskuze. Máte v tom, co říkáte, zcela pravdu a vím to dobře. Tady v Česku jsem relatívně bohatý člověk, v USA jsem však nuceně šetřil, je to ale ještě složitější. To se tu ale při nejlepší vůli nevleze v dostatečné šíři i hloubce tak, aby zase třeba pan Sidonius neutrousil nějakou nevlídnou poznámku. A navíc v této odnoži diskuze jde řeč o tom, zdali dolar bude padat stále, nebo se sem tam zastaví [smích] !

Tak nějak jste ale vystihl jednu věc - je to dosti otázka víry, to - jaká je a hlavně jaká bude americká ekonomika. Američané jsou známí dosti nekritickým sebevědomím. O to je to horší - kdyby byli skromní a byli v této situaci, tu třeba já zvenčí bych usoudil, že mají velké rezervy a nic nehrozí. Ale pane zlatý, oni s prominutím odhadem již "prožrali" dva tři roky dopředu, na co si ještě nevydělali. To, že to ještě funguje, stojí na té důvěře. Ale důvěra není z betonu a železa, důvěra ani nemá setrvačnost nákladního vlaku. Stačí jeden impuls a budete z té Ameriky utíkat zpátky ! Ó by jste na to měl dost peněz !

Víte, v současnosti je ve škálách hodnocení světových finančních institucí Česká republika postupuje skoro na sám vrchol a zrovna teď se na pomyslném kole "štěstí" potkáváne s USA - to jede v těch indexech dolů. Obrazně řečeno - stačí lupnout prsty "plusk !!" a v USA vypukne neuvěřitelná řež, občanská válka, o které se psalo již před 2000 léty. Virtuální ekonomika se totiž dá doslova v okamžiku "vypnout" a bude ticho, americká ekonomika přestane existovat.

49436

17.04.2005 17:32

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Petge 83.?.?.?

Velmi Vás zdravím z Vašeho milovaného F-M ! Skutečně - jsem odborník na úplně všechno, mám rozum až po bradu a ještě jsem nikdy nepotkal někoho aspoň přibližně podobného !! [chechtot] Něco mi ale říká, že omezím své projevy, než naštvu úplně všechny. Jinak mým velkým vzorem je poručík Dub s kadetem Biglerem v jedné osobě. Jsem totiž znalcem švejkologem. Cimrmanologie je mi velmi blízká taky. To ale dneska málokdo ocení...

49438

17.04.2005 18:39

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Mrzí mě, že jsem taková "huba nevymáchaná" a zřejmě jsem tu kdekoho popudil. Teď jste ale zrovna prezentoval jeden aspekt Ameriky, za peníze všechno, štěstí, zdraví, veřejný respekt a obdiv atd atd.

Hm, nevím, pro koho a hlavně o kom je ta spousta amerických filmů.
Je v těch filmech něco o Americe ? Protože jestli ano, jestli je to o Americe, je to špatné. Tam totiž skutečně Američani jsou takhle politovánihodně ukazování. Samozřejmě spíše mezi řádky. Typická diskuse je "No tak pojď!" a prásk pěstí do žalůdku a mlask lešeňovou trubkou do hlavy. V těch filmech tyto diskuze trvají hodně dlouho, z čehož vzniká mylná představa diváka, že Američani mají anebo železné zdraví, nebo jsou patrně celí ze železa.

49443

18.04.2005 15:55

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Petge 83.?.?.?

Nevíte pane Rudo, co tím chtěl básník říci ? Tož speciálně Vám to řeknu, nikomu jinému. Nasadil jste mi psí hlavu tak napůl, tak já si ji tedy klidně nasadím zcela. Mi to nevadí totiž. Ale něco jiného by bylo, kdyby jste mě "umlátil" argumenty, na které bych nenašel odpověď. To by mě mrzelo, ale takhle ? Mi to docela vrtá hlavou, proč na mě osobně útočíte a raději nevznesete nějaký argument, nad kterým by se šlo zamyslet. Nebo to snad nejde ?? Vida ! To by mohl být důvod.

A pro pana Horu bych dodal, že jsme to skutečně již dávno s panem okresním hejtmanem vše "krásně naplánovali" a jede to "jak na drátkách". Stačí teď již jen povolat černochy ze Země Františka Josefa a máme to v kapse.

49535

18.04.2005 16:41

Blíží se rozpad ČSSD?

RE: Blíží se rozpad ČSSD?

83.?.?.?

CHA CHA !! Opravdu trefné, tak málo slovy vyjádřit tolik myšlenek ! Šel bych ještě dále - pánové vnitřní strany se v roce 89 nejen u nás prostě prohodili. Prostě se historicky ověřilo, že "demokracie" je výhodnější diktatura korporací, než diktatura monopolu jedné strany. Vláda jedné strany není výhodná, poněvadž se pak nestřepe odpovědnosti, takhle je to ošetřené dokonale. Politická soutěž coby divadlo pro "ty blbečky tam dole", aby měli pocit, že jde hlavně o jejich blaho. Ó jak naivní !! Na hubě v parlamentu lítají hromy blesky, ale nesmí to ani na chvíli přestat, nesmí nikdy nastat ticho, aby nebylo slyšet to chrochtání a mlaskání u koryt.

49537

18.04.2005 16:50

Blíží se rozpad ČSSD?

RE: Blíží se rozpad ČSSD?

Petge 83.?.?.?

CHA CHA !! Úžasné, jak lze několika málo slovy vyjádřit tolik zajímavých myšlenek. Šel bych i dále - v roce 89 historie prostě ověřila, že lepší je demokracie coby diktatura korporací než diktatura coby monopol jediné vedoucí strany - to nejde hodit odpovědnost na někoho jiného. Pánové "vnitřní strany" to tedy rozpustili, ten zbytečný boj "Východ-Západ" a nechali zvítězit výhodnější systém - demokracii. Tam totiž se strany střídají, nikdo není za nic odpovědný, lidi si zdánlivě za to můžou sami - zvolili si špatné zástupce. Z parlamentů celého "demokratického" světa se ozývají hromy blesky, aby ti "blbečci dole" měli pocit, že za ně kdosi jakože bojuje. Nesmí nastat ticho ani na chvíli - aby nebylo slyšet chrochtání a mlaskání u koryt.

49538

18.04.2005 19:12

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Tohle i teď ještě stojí za reakci ! Ocituji jen poslední větu :

Vámi zmiňovaná americká arogance mezitím setrvá jako standard mezinárodních etických norem.

V tom je nutno hledat příčinu toho, co nepochybně nastane a jsem zpátky u Nostradama. Nikdy se nikdo trvale nesmíří s takovýmto "světovým hulvátismem", tedy výjma rozených oportunistů. Bude se tedy v budoucnu někdo divit, že si asi tak 6 miliard lidí na světě bude radostně mnout ruce, až se najde síla, která to Americe vrátí i s úroky ? A Nostradamus před 550 léty vcelku nesporně USA zmiňuje jako zemi, která bude na vlastní půdě napadena a v podstatě zničena.

Není taková vojenská síla, která by to dokázala v otevřeném střetu. Ale ti "bohorovní znalci" amerických poměrů zapomínají na spoušťové a synergické efekty. Skuteční rivalové Ameriky tuto stránku věci určitě sledují, jako svou strategickou výhodu. USA svou neomalenou světovou politikou, rozvratem "slušného hospodaření", pěstováním ducha Ameriky, kteréhož bych charakterizoval jako "ducha rozmaleného fracka" a vnitřním zbrojením zadělává na skutečně neslýchanou občanskou válku. Motorem této války budou právě ty vlastnosti, které tady někteří obdivují. Přehnané sebevědomí, postup kdy se první střílí a pak se ptá kdo tam ? Kdybych chtěl být opravdu drsný, napsal bych "vygumované mozky". V Holywoodu vyprodukovali nespočet strašných kravin, ale jako červená nit se jejich tvorbou táhne idea zhrouceného státu, zmítaného boji gangů - možná ti režizéři přece jen drží prst na tepu doby !!

49549

19.04.2005 16:31

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Pane Jožine z bažin, ze slušnosti se ozvu, že jsem to zaregistroval. Ale podle obsahu Vašeho příspěvku se mi zdá, že na tak malém rozsahu daném 2000 písmenky Vám nedokážu ani naznačit, v čem všem se mýlíte. Reaguji sice zde jakoby na tento příspěvek, ale reaguji souborně, neb jsem si vaše myšlenky tak nějak sesumarizoval ze všech příspěvků.

Patrně podobně jako i jiní (naturalizovaní), co se jim všem nelíbím, jste prostě krátkozrace zahleděn do skvělé Ameriky, protože zrovna lehce dýcháte samým zdravím, nemáte skutečný hlad (ani nevíte vlastně, co to je hlad), máte práci (jen doufám, že ne jako pomocný dělník) a máte kde bydlet (doufám, že ne na jednom privátě s dalšími deseti). Použiji myšlenečku vypůjčenou - vždy, když se cítíte dobře, nic moc Vám nechybí, zdá se Vám, že by jste mohl skály lámat a hory přenášet - potom v maximální pokoře poděkujte pánu Bohu. Protože bude i jinak.

49688

19.04.2005 17:17

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Ruda napsal:
"Akorat nemohu pochopit jak muzete "vlozit" do vasich ust vsechny ty pomluvy o Americe a i Americanech samotnych."

Doufám, že jsem tu větu pochopil tak, jak jste ji myslel - musím se ale ohradit. Ohradit proti definici toho, co píši, že jsou to pomluvy. A nebo se domluvmě, co je to "pomluva". Protože si tedy nemyslím, že kdokoliv jiný by na mém místě v USA viděl něco kiného a jinak o tom referoval.

Kdo ale by skutečně jinak o tom referoval, co je to USA, tak to by byli lidé, kteří tam žijí již hodně dlouho. V tom je ta Amerika skutečně nebezpečná. Nebezpečná v "podivné" změně žebříčku hodnot imigrantů po jisté době pobytu, v neuvěřitelném maření hodnot a neúctě k nim, v úžasné povrchnosti, přezíravosti a co já vím, nebudu to tím tady plnit - jsem si jistý, že každý "nepostižený" Amerikou by v tom výčtu mohl plynule pokračovat.

To jsou podle Vás pomluvy ? [oči v sloup] [oči v sloup] Pojďme se tedy domluvit, jestli víte, co to slovo vůbec znamená. Aby to totiž mělo smysl debatit. A netřeba se čílit.

pro paní Alžbětu - cítím z Vašich připomínek ke mě, že v něčem se mnou hluboce nesouhlasíte. Moc by mě to zajímalo, Vy jste totiž věcná a od Vás bych se mohl poučit. Stále čekám na tu knihu a těším se, že cosi více pochopím a vcítím se do duše Američana.

49693

19.04.2005 18:08

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

83.?.?.?

Beru zpět, není virtuální, je pouze částečně virtuální. A nemějte péči, že ji nechápu.

Ta částečná virtualita je dána stejným trikem, jako naháněli komunisti v centrálně plánovaném hospodářství "výkony národního hospodářství". Komunisti nechali vozit kus železa po celé republice, každý si na tom kusu železa cosi tu ubrousil, tu ukoval a výsledek byla lodní hřídel. Kdyby tu hřídel udělali celou na jednom místě, vznikla by hodnota "hřídele". Ale že ten kus železa najezdil po republice tisíce kilometrů, přibyly do plnění plánu i "tunokilometry", coby další údajná hodnota. Ovšem na té výsledné hřídeli to nebylo nijak znát, tedy nevznikla žádná hodnota. Je to prostě práce pro práci, služby pro služby atd. Tato část ekonomiky je vlastně virtuální a je to dnes dosti specialita americké ekonomiky.

V obchoďáku si žádné výrobky, vzniklé touto virtuální ekonomikou nekoupíte. To mluvíme o americkém zboží, dost těžko se v regálech hledá. Zato ale tam lehce najdete čínské trička a oblečení vůbec, čínské hračky, japonské kamery, korejské auta, počítače z Tchajwanu, atd atd.
(pokračování)

49698

19.04.2005 18:14

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

83.?.?.?

(pokračování)
Když se potom "potkají" dvě ekonomiky na trhu, jedna bude americká a druhou zvolíme čínskou (ale klidně by tam podobnou roli sehrála i česká), potom vznikne problém. Totiž obchodovat se dá jen s reálnými výrobky. Dokonce i k jídlo potřebujete reálné potraviny. Ani virtuální auto by Vás neuspokojilo. A tak vzniká pro tu virtuální americkou ekonomiku priblém, jediné zboží zatím ještě akceptované je totiž kromě speciálních vojenských systému a možná by se ještě něco našlo pouze dolar. Ten zatím (ZATÍM !!) ještě jaksi funguje jako zboží.

A až dojde věřitelům trpělivost, udělají na prstech "PLUSK" a virtuální americká ekonomika zmizí. Ve zlomku sekundy. Americe bude chybět asi za 1000 miliard dolarů zboží ročně. Tedy včetně nemluvňat a starců bude v Americe chybět asi za 3300 dolarů zboží za každého Američana. Už chápete tu virtuální ekonomiku ?

49699

19.04.2005 18:56

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

83.?.?.?

Na pana Horu jsem nereagoval, tady ale musím ! Pan Hora si bůhví proč myslí, že "NĚKDO" řídí kurz koruny, aby se zalíbil snad občanům či co. Nemám slov ... [chechtot] [chechtot]

Ovšem teď jste tomu Vy nasadil korunu !! Jak daleko je daleko v té vzdálené Kanadě pro Vás ?

A jen tak mimochodem, podle kurzu stojí dnes americký dolar cca 23 korun, možná cosi méně. Podle parity by stál asi 8 korun - to by pak vypadalo trochu jinak, žejo. Pan Hora tady nevím jestli jen tak mimochodem, nebo se chlubil, řekl, že pro něj cesta (domů zřejmě měl na mysli) není otázka peněz, ale vyřídit si letenku a letět. Nu a já si myslím, že relatívně brzy to bude naopak. Proto jsem tam kdesi výše utrousil, že mu přeji, aby měl na letenku peníze.

49703

19.04.2005 20:10

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: USD je na minimu

Petge 83.?.?.?

To, že chci zůstat anonymní je čirá virtualita taky, jsem to já, provokatér Petge ! Podle toho čísla 83 to stejně každý pozná, nechápu tento systém, jak to tady s tím "podepsaním či nepodepsaním" ani co by se za nehet vlezlo !

49712

20.04.2005 22:15

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Petge 83.?.?.?

Strávil jsem, jsa lehce otřesen Vaší nedůtklivostí, dosti hodně času na archívu, abych si ověřil, jak moc speciálně Vás "nudím". Pane, nevěřím tomu, že Vás nudím. Průšvih je spíše ten, že Vy vůbec neargumentujete, jenom se rozčilujete a ještě navíc máte jakýsi "samostartovací syndrom". Velmi se ale omlouvám, jestli to opět budete chápat pouze jako pokus Vás naštvat. Není tomu tak !!

Nechci Vás naštvat, chtěl bych Vás poprosit o věcnou diskusi, o kterou já mám zájem na prvním místě. Pochopte mě, že prostě mám jisté znalosti, mám propracované jakési předsudky (zde o USA, onde třeba o Francii a jinde taky) na základě praktických zkušeností, jakkoliv slovo předsudek bych možná neměl použít, neboť vytváří negativní dojem. Docela jsem po světě pocestoval já sám, mám přátele, kteří doslova sjezdili svět a vyměňujeme si zkušenosti a dojmy. Znovu tedy zdůrazňuji, že netrpím žádným mindrákem a že nemluvím o něčem, co nemám nárok vůbec rozumět. A tak si vůbec nemyslím, že bych měl útrpně snášet od Vás takové exaltované výlevy bez jakýchkoliv fakt. A když ťuknu na Ruda, vynoří se hodně slov a dost málo faktů !

Dovolil jsem si napsat takto "mimo téma", nebiť již není článek na hlavní straně a tedy snad již nebude rušit diskuzi, beztoho značně narušenou.

49939

20.04.2005 23:16

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

83.?.?.?

Poté, co jsem "strašlivě naštval" nervozního pana Rudu a patrně všechny jemu podobné, budu trošku "mimo téma". Dnešní den stran svého volného času jsem věnoval pilnému studiu archívu zde na Zvědavci.

Pane Karle, díky za ten odkaz o civilizaci X, moc zajímavé, taky si myslím, že se v tom nejspíše poznají. Ale oni si to nepřiznají a poturčenci budou prudit stále.

49951

23.04.2005 16:00

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Petge 83.?.?.?

To jsou pozoruhodné údaje s tou "funkční negramotností", taky jsem to již zaregistroval, vždy jsem to ale předtím tak nějak automaticky špatně vyhodnotil, že "negramotnost funkční = negramotnost obecně". Jedná se doufám o to, jak třeba takový člověk umí vyplnit nějaké formuláře, vyhledat autobusový spoj, vyřídit nějaké jednoduché povolení, pochopit návod na použití a podobně, že jo?

Tedy, jestli řádově čtvrtina absolventů středních škol v USA jsou funkční negramoti, to by mě zajímalo, jestli je známé číslo třeba třeba ČR, jen tak pro porovnání. Já si vždy myslel, že to je doména starých lidí, kteří již rezignovali na to, rozumět "dnešnímu světu". Mi totiž úvahou vychází, že ve vyspělých zemích by funkčně negramotných vztaženo na celý národ mohlo být asi 66%, celé dvě třetiny.

To je zajímavý pohled na svět. V USA a v podobně vyspělých a tedy tímto "postižených" zemích - postižených vysokou produktivitou práce, plynoucí z přílišné specializace jedinců a hladce fungující infrastruktury, je totiž evidentní trend, že lidi umí jen něco malinko, zato jsou v tom vysoce profesionálně zdatní. Mimo tuto profesní zdatnost jsou jako malé děti. To není dobrý trend obecně.

50320

23.04.2005 20:36

Teroristická skupina, která se nekonala

Teroristická skupina, která se nekonala

Petge 83.?.?.?

Na něco dobrého ta skoro-demokracie (částečně) a internet (ten hlavně) přeci jenom je - nebo byla ? Jistě si žádný uvážlivý člověk nedělá iluze, že by existovali nějací politici, co nelžou. Ale teď jde zdá se fakticky do tuhého - hraje se velká hra "se strachem". Až někdo vynalezne na 100% účinnou metodu, jak cenzurovat internet, bude "šlus" s demokracií de facto, kdežto de iure bude vzkvétat jako nikdy !! V Severní Koreji mají velký náskok ...

Jestli toto neměli staří proroci na mysli, když mluvili o konci světa. Myslili si totiž zřejmě na svět slušný a ten teď skutečně prakticky končí ...

50337

24.04.2005 11:50

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Zvedavec velice uspesne nahrazuje Rude Pravo

Petge 83.?.?.?

Ačkoliv to zdánlivě není o terorismu, musím zareagovat na toto téma. Totiž to s terorismem souvisí !

Není to zdaleka v té zvenku zdánlivě zcela nešťastné, zkorumpované, rozkradené, prolhané (a já nevím co ještě všechno se povídá) ČR zase tak hrozné. Dokonce bych řekl, že vůbec ne - když se dáte do řeči s Němci o stavu jejich politické scény, můžete se klidně dozvědět zcela "otřesnou myšlenku" : "Vy se v tom ČR máte, máte pořádek, platí právo, máte slušné politiky atd atd" !!

Napsal jsem tedy "otřesnou myšlenku" proto, že se mi toto stalo a opravdu to se mnou trošku otřáslo. V diskuzi u vínka v Chorvatsku bylo v hospudce pod stromy kolem stolu na dva Čechy (to byl já a manželka) asi 30 rozverných Němců a šla řeč o politice. Všichni se zhodli velmi pro mě překvapivě na tom, že kdyby je to doma (v Německu) již zcela přestalo bavit, odstěhovali by se k nám, když už to tedy půjde, jsa v jednom a tom samém spolku zvaném EU. Protože - a pak se to zvrhlo na takový veletok "nadávání a lání" na Německo a na jejich politiky, na korupci, na ztuhlé právo, na ... a spousta stezků a nářků. Když jsem se svou ne zcela dokonalou němčinou snažil to vyvrátit, s poukazem na typickou německou vlastnost - pořádek a disciplína - společnost přechodně upadla do křečí smíchy ..

50411

24.04.2005 14:03

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

83.?.?.?

Safraporte ! Vy jste to dokázali celé přečíst ?

Ale vážněji - já to sice nedokázal dočíst do konce, ale na druhou stranu něco jsem si z toho přece jen odnesl. Je evidentní, že tudy takhle cesta nevede, ono to ani v té přírodě takhle prostě nefunguje. Ale ani bezuzdný kapitalismus není cesta, která by končila někde jinde než v ... (neslušné slovo - autocenzurováno).

Jedna myšlenka ale si mi tam zalíbila - ta permanentní měna, znehodnocení starých peněz. Totiž celé neštěstí lidského rodu patrně spočívá v hromadění majetku a jeho přesouvání na další generace. Toto skutečně v přírodě není, vyjma snad u kolektivního hmyzu, ale tam to neni bráno jako majetek, žejo. Tedy - ještě jsem neviděl zpychlého mravence, který by si to frčel po lese v nějakém petisetmravencovém autě (1 mravenec = ekvivalent jako u lidí 1 HP ) a beuzdně pálil nějakou cennou ingredienci a'la benzín.

50416

24.04.2005 16:12

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Zvedavec velice uspesne nahrazuje Rude Pravo

Petge 83.?.?.?

Pane Vladimíre, mě to taky již dávno napadlo a víte proč ? Já pravidelně jezdím (převážně ze zdravotních důvodů) k Jadranu, speciálně na Istrii na Koversadu (jeden z největších FKK kampů v Evropě) a mám tam již opravdu široký okruh známých. Z 50% tam jezdí Němci, 45% Italové a zbytek je odevšad. Logicky, jelikož umím německy asi 20x lépe než italsky, je tu většina mých známých zrovna Němců.

A považte !! Za dobu po revoluci již celkem čtyři mí známí z Německa se "zakoupili v ČR a již se do ČR stěhují. Silná marka a nyní euro dělá divy - pro ně to byla donedávna "brnkačka". Až nyní, kdy koruna docela posiluje, to již pro ně není tak atraktivní. Ale stále je pro Němce výhodné u nás kupovat nemovitosti. Nedovedu to odhadnout se zárukou, moje mínění ale je, že se již jedná o desetitisíce, ne-li statisíce případů. Takže jsou zpátky !! Mimochodem - vloni poprvé se počet obyvatel ČR zase začal zvyšovat - přistěhovalci. Není jich málo třeba i z USA !!

Mi to (ti Němci) ostatně vůbec nevadí - jedná se totiž o vesměs velmi slušné lidi a jednak jsou to většinou "předdůchodci" nebo důchodci. Oni do ČR přijedou dožít a utratí zde své důchody - vlastní Německo to zaplatí a ještě utrpí ztrátu ve službách pro ně. Já to již nezažil - jsem "až poválečný ročník", ale myslím, že v tomto prostoru jsou Němci doma stejně, jako my. Nikdy jsem totiž nepocítil to "evropanství" více, než když zajedu do Bavorska ke známým a zajdeme tam na pivo - Bavoráci jsou Češi, co se nenaučili mluvit česky !!

50430

24.04.2005 16:58

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: ...pokracovani pro Alzbetu...

Petge 83.?.?.?

Většinou s Vámi "tiše" nesouhlasím pane Leho, ale v tomto bodě zcela ano. Já to sice rovněž nezažil na vlastní kůži, ale od rodičů a prarodičů jsem slyšel o praktikách komunistů nebo lidí k nim se hlásících po osvobození v roce 1945 dosti hrozné věci. O ústavnosti, zákonnosti a humannosti období mezi roky 1945 až dejme tomu 1953 se nedá rozhodně mluvit, samozřejmě i potom ... Nejhorší na všem je to, že je nemyslitelné v moderní době řešit převraty totálním vyvražděním poražených. Což vede k docela schizmatickým stavům mysli a v konečných důsledcích může véízt k velkým škodám minimálně morálním. Humanismus není nutně vždy humánní !!

50434

24.04.2005 20:36

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

RE: Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

Petge 83.?.?.?

Hm, pozoruhodná úvaha, měl bych v tom případě ještě lepší myšlénečku !! Nebylo by úplně nejlepší vinvestovat "pět peněz" do superpočítače, tam vytvořit virtualní svět a'la MATRIX a tam nacpat všechny lidi a nechat je žít tam ? To by pak potřebovalo na Zemi nechat jen pár milionů lidí pro zachování biologické podstaty, jednu elektrárnu na napájení toho superpočítače, obsluhu počítače a otázka je vyřešena jednou provždy. A nechal bych ten virtuální svět vždy nějaký čas běžet, až by se systém začal v tom virtuálním světě moc kazit (asi jako to teď zažíváme v tom našem Matrixu tady), udělal by se "RESTART" = konec světa a znovu !!

A nechal bych to běžet v 1000x vyšším čase, než je reálný a operátoří počítače by dělali panbičky pro lidičky v MATRIXU a naopak by dobré výsledky, kterých by ti Matrixáci dosáhli uvnitř, by zaznamenávali do pamětí pro skutečné použití v bio reálu. To by byl svět !! Tam vždycky, když by ti Matrixaci vyžrali všechnu virtuální ropu a uhlí, tak by se udělal konec světa a nanovo. Vijóóó !!

(A nechal bych tam klidně vládnout Staliny, Leniny, Hitlery, Pol Poty a jiné, stejně jako to naší panbičci dělají v našem Matrixu)

50456

24.04.2005 20:43

Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

RE: Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

Petge 83.?.?.?

Co máte proti opilým řidičům ? Ti vědí, že pili a jezdí velmi opatrně. Daleko nebezpečnější jsou právě ty maminky řidičky, když se za jízdy šminkují, češou a jestě při tom telefonují a kouří - to když cestují bez dětí. Když cestují s dětmi, tak nekouří, ale hrají si s děckama. A že to není ve statistikách ? No to je proto, že to žádná nepřizná !

50457

25.04.2005 17:43

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

RE: Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

83.?.?.?

pro Zrzek
Lidé se na svět rodí obrazně i doslova s holým zadkem a taky tak odchází z tohoto světa. Každý člověk by měl mít právo na vzdělání a rovné startovní šance pro uplatnění v životě. Tak by se rozvíjely ve zdravé konkurenci individuální schpnosti každého jedince. To je stále v souladu s přírodou.

Teď ale do toho člověk vnesl nový neorganický prvek - hromadění a mezigenerační předávání majetku. To teď míním tak, že jestli se lidský rod vyvíjel do dnešního genetického stavu miliony let v souladu s přírodou, se vznikem civilizace začali lidé s hromaděním majetku. To jsou prapříčiny všech myslitelných válek, ani Trojská válka nebyla kvůli Heleně, to je jen básnická licence. Šlo o nadvládu nad Egejským prostorem, tedy zase o majetek.

(pokračování)

50560

25.04.2005 17:44

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

RE: Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

83.?.?.?

(pokračování)
Než ten dost přihlouplý způsob hospodaření, navržený ptimárně zde diskutovaným článkem, potom skutečně by revoluci do lidské společnosti vneslo odbourání dědictví. Je to zdánlivě namířené proti bohatým lidem, což oni samozřejmě budou interpretovat jako útok na schopné lidi a jakousi další daň. Avšak nikoliv !!

Společnost, která by si na to navykla, by na tom byla lépe. Jedinou skutečnou daní by bylo tzv. "odúmrtí" a jinak by nikdo nebyl nijak zdaňován. Schopní lidé by sebe a svou rodinu zajistili materiálně úměrně svým schopnostem a celý život by neplatili daně. Všechny prostředky by mohli dát do rozvoje, nemělo by totiž smysl prostředky umrtvovat v neaktivním majetku. Nemělo by smysl být milionářem - dotyčný by tak pracoval jen na daně.

Jediné, co by jeho děti dědily by byly prostředky vložené do jejich nadstandartního vzdělání, tam by totiž patrně rodiče vlastně jedině mohli investovat a bylo by to tak v pořádku. Stát by zabezpečoval podobně jako dnes celospolečenské funkce, ale zásadně by nepodporoval nikoho nad stanovený standart - ale zato všechny stejně. Myslím, že to sice vypadá nelidsky, ale v takovém systému bych striktně a tvrdě trestal ty lidi, kteří by plodili děti a nemohli je přitom materiálně zajistit.

50561

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

87

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 148 čtenářů částkou 30 409 korun, což je 87 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 0

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 0

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 1

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,49 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,89 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
15,79 Kč
Švýcarský frank
23,71 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 154,77 Kč
1 unce stříbra
548,90 Kč
Bitcoin
839 427,09 Kč

Poslední aktualizace: 30.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?