Diskuze k článku

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Příspěvků 41

29.3.2004 23:35

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

hyperon 147.?.?.?

nech zije centralne planovanie v soc-realistickej europe ! ja som hlasoval v referende proti. kolki z vas to mozu povedat o sebe ?? kolki z vas sa aspon takto postavili proti nezmyselnemu byrokratickemu molochu nazyvanemu europska unia ???

27245

30.3.2004 0:59

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Rado 24.?.?.?

Reakce na 27245

Radsej si nemal hlasovat vobec a referendum by bolo neplatne [smích] Ale ani to by nic nezmenilo na vstupe do EU.

Novinka: http://www.sme.sk/clanok-1321844.html - Schroederovi sa nepacia nizke dane v pristupujucich krajinach! Takze sa bude "harmonizovat" (=zvysovat dane do neunosna), alebo si mozme pripravit molotovy...

27246

30.3.2004 10:13

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

kavol 195.?.?.?

Reakce na 27246

> Radsej si nemal hlasovat vobec a referendum by bolo neplatne

No v to jsem doufal, že kdyby všichni, co chtějí říct ne, radši vůbec nepřišli (jako já ...), tak by nebyl dostatek hlasů, aby referendum bylo platné. Tentýž přístup se snažím praktikovat i u voleb - když si nemohu nikoho vybrat, proč bych měl volit "cestu nejmenšího zla" (a kteří z těch lhářů to vlastně jsou?), když právoplatným rozhodnutím je také nevolit vůbec ... Bohužel mnozí mě ujišťovali, že v případě referenda o EU na účasti nezáleží [pláč]
Prostě zase jednou někdo rozhodnul předem za nás ... Bavil jsem se kdysi o průběhu referenda mezi ženskejma z fabriky Mann-Hummel v Přibyslavicích: samozřejmě všechny šly dát ano, "to se přece rozumí samosebou" - zajímalo by mě, jestli by to také bylo tak samosebou, kdyby jim někdo řekl, že jim takto podraží jídlo (copak se to týká jenom másla?); nicmoc jiného se pro ně totiž se vstupem do EU nezmění - německé pány už dávno mají, za prací se nikdy stěhovat nebudou ...

Na toho Molotova bych občas měl chuť, ale jediným výsledkem by bylo, že mi hodný strýček Křoví vybombarduje barák [pláč]
Když se naposledy upálil kluk s nějakým vzkazem, všichni odsoudili, že to byl pošuk, a ten dopis byl v médiích jen velmi těžko k vypátrání, nikdo tomu vzkazu nevěnoval pozornost nebo nedej bože že by se někdo ptal, proč roste počet sebevražd ... když byli komunisti proti EU, nikdo je neposlouchal, protože to jsou přece ti zlí komunisti, co tu vládli 40 let ... když jedna z dlouhodobě populárních kapel udělá desku/program Do Evropy nechceme, nikdo to nebere jako vážné prohlášení, ale pro jistotu se to do médií nepustí, stejně už je pár let TV i rozhlas víceméně bojkotují, tak se to ani nepozná, že se zas něco vycenzurovalo ... a tak dál, je mi z toho smutno [pláč]

27258

1.4.2004 20:42

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

nick 193.?.?.?

Reakce na 27258

To s nehlasovanim jsem praktikoval po leta taky. Jsem mirumilony clovek, nerad delajici volbu "z nouze cnost" a taky nemam zajem nikoho vtahovat do svych planu, delat mu natlak ci ho jakkoli opruzovat. Bohuzel, svet stoji na pohybu a pohyb zase na omylech (resp. na jejich opravach). Navic, to, ze ja dam tzv. pokoj tem, co mne nezajimaji, oni rozhodne nenechaji v klidu me. Vychodiskem proto je "utocit jako prvni", asertivne a nebat se pritom omylu.

27302

30.3.2004 7:24

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Sečoun 193.?.?.?

Kupujeme mléko , máslo a i maso od drobných soukromníků. Oni i já dosahujem lepší cenu. A to co je nejdůležitější - myslel jsem, že jsem již stratil chuť, ale není to pravda - platí to jen o průmyslových potravinách. Vše tradičně doma vyrobené chutná dnes stejně výborně jako za mých klukovských let. Mimochodem v Německu to tak někteří taky dělají, ale jak mi řekla šefová jednoho hotelu v Karlsruhe, když jsem ji řekl , že vím proč její kafe je tak dobré - protože smetanu kupuje tam kde ji kupuje - proboha ať se to nikdo nedoví

27255

30.3.2004 15:45

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Miloslav Ponkrác 193.?.?.?

Reakce na 27255

Naprosto souhlasím. Já sice nekupuji mléko od soukromníků, ale moje chuťová paměť mi čas od času sděluje, že se zase zhoršila kvalita potravin. Kupované mléko není nic jiného, než bílá voda.

Vzpomínám na mnohé potraviny, a pokud se mu dostane do ruky něco domácího, tak se znovu ubezpečuji, že to je průmyslem. Zde si myslím, že konají medvědí službu i hygienci a předpisy. Pomalu se tak stává, že pouze obrovské firmy mají na to projít a zaplatit testy, zkoušky a vyznat se ve změti předpisů tak, aby je to nezlikvidovalo. Malí výrobci potravin nemají šanci tou byrokracií projít a tak krachují.

Osobně si myslím, že dnes ta která potravina není zdravá podle toho, co je to za potravinu, ale podle toho, jakým průmyslovým procesem projde. A dnešní průmyslově vyráběné mléko to už není přírodní produkt, to je chemikálie. Čím vším a kolika procesy projde! To už s přírodou nemá takřka nic společného!

27265

30.3.2004 16:04

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 209.?.?.?

Reakce na 27265

>Naprosto souhlasím. Já sice nekupuji mléko od soukromníků,
>ale moje chuťová paměť mi čas od času sděluje, že se zase
>zhoršila kvalita potravin. Kupované mléko není nic jiného,
>než bílá voda.

>
>Vzpomínám na mnohé potraviny, a pokud se mu dostane do ruky
>něco domácího, tak se znovu ubezpečuji, že to je průmyslem.
>Zde si myslím, že konají medvědí službu i hygienci a
>předpisy. Pomalu se tak stává, že pouze obrovské firmy mají
>na to projít a zaplatit testy, zkoušky a vyznat se ve změti
>předpisů tak, aby je to nezlikvidovalo. Malí výrobci
>potravin nemají šanci tou byrokracií projít a tak krachují.

i ja naprosto souhlasim!!!
stefan
>Osobně si myslím, že dnes ta která potravina není zdravá
>podle toho, co je to za potravinu, ale podle toho, jakým
>průmyslovým procesem projde. A dnešní průmyslově vyráběné
>mléko to už není přírodní produkt, to je chemikálie. Čím
>vším a kolika procesy projde! To už s přírodou nemá takřka
>nic společného!

27270

30.3.2004 18:36

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

oji 158.?.?.?

Reakce na 27265

S tim mlikem to je pravda. Kdyz jsem jako dospely poprve ochutnal mleko primo od kravy, tak jsem se po.... To proto, ze jsem byl zvykly na tu obarvenou bilou vodu, ktere vsichni rikame mleko.
Na druhou stranu, kdo z nas prave domaci potraviny konzumuje. Vsechno se dobarvuje dochucuje a ja nevim co jeste. A nejvetsi legrace je kolem takzvane domacich potravin, ktere tak oznacuji jenom vyrobci, aby si zvysili prodej. Pritom jsou vyrabeny uplne stejne jako ty konvencni.
Vzpominate si jeste nekdo na ten serial "Navstevnici"??
Tam se konzumovali amarouni. To je budoucnost, co??
[smích] [smích] [smích]

27277

31.3.2004 17:33

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

kavol 195.?.?.?

Reakce na 27265

> Kupované mléko není nic jiného, než bílá voda.

Když jsem si naposledy kupoval ml??ko, zvolil jsem plnotučn?? ... a kupodivu to i ml??ko chut?? připom??nalo [mrknutí jedním okem] ... ovšem překvapila mě cena - byla stejn?? jako u n??zkutučn??ch šmejdů, takže poněkud nech??pu, jak?? bych měl m??t důvod kupovat tu b??lou vodu [zmaten]

27288

30.3.2004 8:52

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Chose 160.?.?.?

Že jsem ty koíče v osmdesátýmdevátým nehodil raději do kanálu.

Anketa : kolik kdo znáte lidí kteří hlasovali proti vstupu a pro vstup, eventuelně se zdrželi ? Já zatím našel v příbuzenstvu jednoho kdo byl pro.

27256

30.3.2004 11:28

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

-baran- 195.?.?.?

asi ste si nevsimli nasledujuce :
- Regulovane ceny maju za ulohu udrzat pri zivote polnohospodarov. Tych istych, ktori stale natahuju ruky a pytaju statne a europske dotacie. "Obcania" ktori budu podla clanku platit, by sa takisto velmi burili, keby niekto (EU, stat) nechal ich 'chudakov rolnikov' napospas. Teraz zase budu nadavat na ich dotovanie. Dost nezmyselne.
- Rovnako sa tu uvadza ze sa likviduje polnohosp. v tretich krajinach. Ked je to tak, EU sa tymto opatrenim brani vlastnej likvidacii, co myslite?

Nie som za ziadne priame platby a dotacie a pod. Lenze nemozete jednou rokou pytat peniaze, a druhou lacno a likvidacne a uplne uvolnene prevalcovat europsky trh - ten od ktoreho tahate dotacie.
Vsetci radi nadavaju na europske nariadenia. Vsimli ste si vobec, ze podla 'fasistickych EU direktiv' musi byt maslo z MASLA, slahacka zo SMOTANY, med zo VCIEL, sunka z MASA ? Skuste teraz v obchode pohladat slahacku kde je aspon trocha smotany!
Nezda sa vam ze podobne regulacne nariadenia skor chrania drobnych poctivych vyrobcov, a nakoniec aj nase jazycky?

27259

30.3.2004 15:57

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Jedinecny 80.?.?.?

Reakce na 27259

no napr. tu v Anglicku su obchody presytene potravinami preplnenymi umelymi sladidlami, aromami ktore nezdravo vplyvaju na ludske zdravie ..

robili test v skole, po nejaku dobu deti nejedli denne sladkosti a nepili sladene napoje (nahradili ich tzv. organickymi potravinami) a vyslo im ze deti boli ovela culejsie, vnimavejsie, "bystrejsie"

27268

30.3.2004 19:44

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

jednorozec> 81.?.?.?

Reakce na 27268

>no napr. tu v Anglicku su obchody presytene potravinami
>preplnenymi umelymi sladidlami, aromami ktore nezdravo
>vplyvaju na ludske zdravie ..

>
>robili test v skole, po nejaku dobu deti nejedli denne
>sladkosti a nepili sladene napoje (nahradili ich tzv.
>organickymi potravinami) a vyslo im ze deti boli ovela
>culejsie, vnimavejsie, "bystrejsie"

To je vše pravda.
Ale všechny ty přísady musí být na nálepce uvedeny! Je na spotřebiteli, aby se nenechal oblbnout reklamou a vybral si něco zdravějšího, přírodnějšího. To je také v obchodech k mání, i když to někdy stojí o trochu víc peněz.

27278

1.4.2004 15:05

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Jedinecny 80.?.?.?

Reakce na 27278

vy sa v tych Eckach vyznate?
Nikto vam neuvedie ktora "umela" prisada nieje vhodna, prip. ake mnozstvo denne uz skodi(tak isto ako napr. s tukmi, cukrami, ktore konzumovat musime(aj ked niektorym "typom" by sme sa mohli vyhybat uplne), ale iste mnozstvo uz je skodlive)

27298

1.4.2004 16:23

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Be mail3 (zavináč) phantomemail (tečka) com 212.?.?.?

Reakce na 27298

http://www.mozzim.com/uzitek/e-kody.htm
seznam E kodů, třeba E 300 je kyselina askorbová, jinak také známá jako vitamin C.

Co se týče másla - blázniví Češi máslo moc nekupujou, nahradili ji Ramou a jinými margaríny

27300

31.3.2004 17:48

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

kavol 195.?.?.?

Reakce na 27259

> maslo z MASLA, slahacka zo SMOTANY, med zo VCIEL, sunka z MASA

chm, a j?? jsem si vždycky myslel, že m??slo je z ml??ka a že včelky med jen vyr??b??, ale samy nejsou př??sadou [smích]

> Skuste teraz v obchode pohladat slahacku kde je aspon trocha smotany!

- no to je ten probl??m, co je mi platn??, že m??slo mus?? b??t m??slo, když na reg??lech najdu jenom margar??n [pláč]

27289

30.3.2004 11:54

Nové tarify Českého Telecomu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Teta z BRD utvorila osobni rekord ve volani do CR - 93min, ale vzhledem k tomu, ze maji "zajimavy tarif" - 3 centy za minutu!!!, tak to neni az takova hruza...

27261

30.3.2004 12:19

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

zda se mi, ze se nejak porouchala identifikace novych prispevku. XP/IE60. s Cookies ani jinym nastavenim jsem nic nedelal. Vsechny stare tak den, den a pul se porad hlasi jako nove i pri opakovanem shlednuti.

27262

30.3.2004 15:56

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 27262

Má s tím někdo stejné problémy? Jinak ano, změnil jsem to, aby se dalo listovat stránky pouze v nových příspěvcích. Takže teď se cookies s posledně čteným příspěvkem nastavují nikoliv na stránce diskuze, ale až na první stránce po diskuzi. To tedy znamená, že aby si systém pamatoval, který příspěvek jste naposledy četli, musíte se z diskuze vrátit kamkoliv do Zvědavce.

27267

30.3.2004 20:18

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

djb 194.?.?.?

Reakce na 27267

Vase rada pomohla. Problem(muj) je v tom, ze pokud tech novych clanku neni prilis, tak ve foru celkem neni kam odskocit zpet na zvedavce, odkaz, kterym se mi podarilo oznacit prispevky za prectene byl "reagovat". Dokonce ani sipka uplne nahore "zpet" do clanku nepomohla.
Obvykle si diskuzi oteviram ve zvlastnim okne a pak ho proste zavru.

27280

30.3.2004 20:34

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 27280

>Dokonce ani
>sipka uplne nahore "zpet" do clanku nepomohla.

Zpět do článku pomůže. Napsal jsem kamkoliv do Zvědavce. To, co jste právě popsal, je jiný problém. Někdy browser při šipce zpět nevyvolá dialog se serverem, ale sáhne po tom, co už má ve vyrovnavací paměti. V tom případě skutečně cookies opraveny nebudou. Nutno tedy dát refresh nebo nastavit browser tak, aby pokaždé vzal čerstvou verzi se serveru. Myslím, že ne u každého to lze nastavit.

27281

30.3.2004 15:32

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 158.?.?.?

Zemědělská politika je asi nejbolavějším místem EU. Takhle to opravdu dál nejde.

27263

30.3.2004 15:34

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

fettgesicht 213.?.?.?

Normální ekonomicky nevzdělanej typ jako já stejně neví jestli je tohle všechno pravda a jestli je to skutečně takový zvěrstvo jak to vypadá. Ale i tak mě pěkně štve, že jsem nehlasoval proti.

Přiznám se, že jsem před hlasováním o vstupu neměl ani páru o tom co bude vstup do EU reálně znamenat. Je tu někdo kdo to věděl?

27264

30.3.2004 15:59

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 27264

Vy to aspoň přiznáte. [pláč] Ano, bylo hodně těch, kteří to věděli, ale média jim nepopřávala sluchu. Byli tak nějak vystrkání na okraj.

27269

30.3.2004 16:10

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

kubik 195.?.?.?

Reakce na 27264

Prvnim varovanim vam mely bejt ty klamavy reklamy - napriklad ze pri prechodu hranic nepotrebujou Spanele pasy. Vyznelo to tak, ze je nebudou potrebovat ani Cesi (treba pri ceste do Nemecka) - coz pochopitelne neni pravda. V tom okamziku jsem zbystril a zacal si davat dohromady informace.

27271

1.4.2004 15:11

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Jedinecny 80.?.?.?

Reakce na 27271

Cez hranicu mozete prejst bez pasu uz teraz.. ak chcete prekrocit hranicu cez colnicu, to uz je nieco ine [smích]

inak po vstupe do EU pas naozaj potrebovat nebudete, staci obciansky a po zavedeni Schengenskej dohody zmiznu aj colnice

27299

30.3.2004 16:35

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Miloslav Ponkrác 193.?.?.?

Reakce na 27264

O.K., ale proč jste tedy hlasoval? Já osobně před referendem jsem si pročetl pár internetových stránek zastánců i odpůrců, porozhlédnul jsem jak je to s Portugalskem a Irskem, kteréžto byly dávány za vzor, a zjistil jsem, že naprosto opačně a hlasování proti bylo na světě.

V jakémkoli referendu, volbách, apod. vždycky budou v převaze lidi, tkeří nevědí o co jde. Proto vládě stačí zadat reklamní kampaň jako na prací prášek a lidi odhlasují, co vláda potřebuje. Nic víc a nic méně.

Já jsem hlasoval proti, ale přesto jsem spokojen. Já jsem hlasoval podle svého přesvědčení a sehnal jsem si informace. Víc jsem udělat nemohl. Osobně nevím, co si lidi od EU slibují, ale já osobně vím, že EU se dřív, nebo později rozpadne, a bude docela zajímavé sledovat, jak státy a státečky budou znovu zavádět svoje měny a svoje zákony, a budou se zoufale snažit, aby to okolní státy a mezinárodní svět uznal.

27273

30.3.2004 15:54

Pět minut

Interista 80.?.?.?

samozrejme ze keby islo o normalnu situaciu a neboli by pochybnosti okolo mnoho inych veci, tak by ani toto video nevzbudzovalo ziadnu pozornost ..
ved mu mohol len jednoducho povedat nejaku formalitu ako
"p. prezident mame problem" a pod., ale co ostatne fakty?
vyberam z clanku z denniku Independent (UK)

By July, so nervous were intelligence specialists that two unidentified CIA officers dealing with al-Qa'ida contemplated resignation in order to go public with their fears. But, by the end of July, the "chatter" had subsided. Wrongly, Mr Tenet concluded that any attacks had been postponed.

Mr Clarke was so upset his advice was not being followed that he prepared to ask for a new post. In June, a new presidential draft on ambitious covert action against al-Qa'ida was circulating. But nothing happened.

The next, and penultimate, key date is 6 August 2001. That day Mr Bush, on holiday at his Texas ranch, received his top-secret "President's Daily Briefing", or PDB. The document contained the CIA's latest assessment of the terrorist threat, including renewed intelligence that hijacked aircraft might be used in an attack. Calls for its release have been resisted.

On 4 September ­ the day the new blueprint for action against al-Qa'ida was approved ­ Mr Clarke wrote to Ms Rice asking how she would feel if hundreds of Americans were killed in a terrorist attack. A week later, the Eastern seaboard was attacked.

..

27266

30.3.2004 16:38

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Zemědělská politika EU Vás dlouho štvát nebude, protože je neudržitelná a spoliká největší podíl dotací z unie. Jejim rozšiřováním dojde k tomu, že už na ní peníze nebudou. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale přes všechnu tu šííílenou byrokracii věřim že díky EU se tady lecčím pohne k lepšímu. Mam na mysli hlavně vymahatelnost práva. A když se tady nastartuje nějakej ekonomickej růst jako třeba tušim ve Španělsku a Portugalsku po vstupu do EU, tak mi nebude štvát špulit za máslo tři pětky.

27274

31.3.2004 13:53

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Miloslav Ponkrác 193.?.?.?

Reakce na 27274

Ono by bylo dobré, kdybyste se o situaci ve Španělsku, a zejména Portugalsku skutečně informoval. Byl byste velmi nemile překvapen s tím, jak je to s tím ekonomickým růstem.

Portugalsko nastartovalo růst tím, že jednoduše řečeno bagry zničili v přírodě na příkaz EU to, co Portugalci získávali zadarmo, a teď jsou tedy nuceni za to platit. Ačkoli Portugalcům se zhoršila životní úroveň, a to dost drasticky, tím, že dnes platí i za to, co mají zadarmo se samozřejmě točí v ekonomice více peněz a navenek to vypadá jako ekonomický růst.

Stejný růst můžeme nastartovat i u nás. Stačí trochu zlikvidovat přírodu, například otrávit všechny studny, lesy a většinu polí. Je to sice trochu jiné, než to proběhlo v Portugalsku, ale analogické. Pak se třeba zvedne spotřeba kupované vody, zvýší se dovoz zemědělských plodin a všichni nás pochválí a budou dávat za vzor ekonomického růstu.

27287

1.4.2004 0:22

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Bolo S. 212.?.?.?

http://1.im.cz/n/photo//02/64/21qtuii-gallery.jpg

Rossmann musí odškodnit Romku a omluvit se jí

Renata Kotlárová vysoudila na firmě Rossmann omluvu i odškodnění.
PRAHA - Kotlárová šla o práci v chebské pobočce drogerie Rossmann žádat loni v červnu. Ještě před tím požádala Poradnu pro občanství, občanská a lidská práva o pomoc s tím, že podle ní ji potenciální zaměstnavatelé odmítají už jen kvůli jejímu etnickému původu. Poradna proto poslala do drogerie tři své spolupracovnice, Romka šla v pořadí třetí.
Dvě první zájemkyně příslušná zaměstnankyně Rossmanna vyslechla a provedla s nimi pohovor. Když přišla na řadu Kotlárová, bylo jí bez další komunikace řečeno, že už není místo. Pár minut potom však další ženu z poradny personál drogerie vyslechl. Uchazečky se poté všechny do drogerie vrátily a chtěly od zaměstnankyně vysvětlení. Ta tvrdila, že si během zmíněné chviličky uvědomila, že by prodejna ještě mohla někoho potřebovat.
Ženy veškeré jednání nahrávaly na diktafon. Poradna pak podala žalobu na drogerii kvůli diskriminaci z důvodu etnické příslušnosti, žádala písemnou omluvu a finanční satisfakci ve výši čtvrt miliónu korun.
Soudkyně Dagmar Stamidisová dala žalobcům za pravdu. "Soud došel k názoru, že opravdu bylo zasaženo do osobnostních práv žalobkyně," konstatovala. Společnosti Rossmann pak přikázala, aby Kotlárové do tří dnů od právní moci rozsudku zaslala písemnou omluvu. Podle soudkyně si Romka zaslouží i peněžitou satisfakci, i když ne v požadované výši. "Domnívám se, že tato částka je přiměřená," podotkla Stamidisová.

Rossmann: případ je vykonstruován
Kotlárová byla s rozsudkem spokojena. "Jde o princip," uvedla pro novináře. Na dotaz, zda bude u odvolacího soudu požadovat vyšší odškodné, odmítla odpovědět. "Domluvím se ještě s advokátem," řekla.
Právní zástupkyně společnosti Rossmann se k verdiktu soudu odmítla vyjádřit. Ve své závěrečné řeči však odmítla diskriminaci. Odkázala se přitom na výpověď příslušné zaměstnankyně drogerie, která tehdy s uchazečkami jednala. Ta před soudem uvedla, že zájemkyni po Kotlárové vyslechla proto, že mezitím jiná žadatelka svůj zájem telefonicky vzala zpět. Podle advokáta Kotlárové to však byla účelová výpověď u soudu, bezprostředně po incidentu tato zaměstnankyně nic takového netvrdila.
Právnička Rossmanna se rovněž pozastavila nad tím, že spolupracovnice poradny včetně Kotlárové celou akci na firmu nahrály. Navíc si prý nahrávaly rozhovory bez vědomí jejich účastníků. "Domníváme se, že celý případ je vykonstruován s cílem vymoci na nadnárodní společnosti peníze," zdůraznila advokátka.

Průlomové rozhodnutí
Podle dostupných informací je tento případ v Česku první, kdy soud přiznal finanční odškodné za diskriminaci v práci v souvislosti s romským původem. Na podzim loňského roku se schylovalo k soudu mezi Romkou Marcelou Zupkovou z Hradce Králové a firmou Akyma, která ji odmítla zaměstnat v kuchyni. Ještě před tím se však strany dohodly na mimosoudním vyrovnání, Zupková dostala dvě stě tisíc.
Podle tajemníka Romského demokratického kongresu Ivana Veselého je soudní řízení Kráceno (Editor)

27291

1.4.2004 5:06

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

http://www.humintel.com/klaus_ksc.jpg

27292

1.4.2004 21:35

RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 27292

To je zajímavý dokument.
Odkuď pochází? Kde je možné ho zhlédnout i s přílohou?
Děkuji.

27305

1.4.2004 23:07

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Spiteful Evilman spitefulevilman (zavináč) yahoo (tečka) com (tečka) au 212.?.?.?

Už několik let řvu jak nám naši politici lžou. A potkávám spousty lidí, můj názor sdílejí. Bavím se snad výlučně s lidmi, kteří chápou, že mají neustále omezované osobní svobody a jsou okrádáni o podstatnou část svých příjmů na daních.
A pořád nemohu pochopit kde se sakra bere ta spousta tupců, co se nechát zlákat ke světlým zítřkům bez (vlastní) práce výměnou za stádovitost.

27306

2.4.2004 10:44

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 63.?.?.?

Bavil jsem se vyslechnuv recneni Holandskeho obchodnika o EU. Dal jsem mu za pravdu. V Evrope vsechno dobre znaji a jeste lip fachci. Pozeptal jsem se, jestli je pravdou ze jeden z ctyrech je out of business. my jsme tady hloupi, radi se poucime.

27314

2.4.2004 12:24

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

milo.ms milo (tečka) ms (zavináč) centrum (tečka) cz 194.?.?.?

Idiotství evropské unie,
potažmo i české republiky nemá konce.Již zmíněným sloganem,dohnat a předehnat USA do roku.....to již zde bylo,v letech tzv.nesvobody a kom.režimu.Nevím na co se cinkalo v 89 klíči,když jsme spadli do stejného marasmu jako byl tenkrát.
Zářným příkladem je rozhodnutí jakéhosi komisaře o udělení pkuty firmě Mocrosoft,Billa Gatese.Co prospěšného pro společnost udělal tento byrokrat,jež vahou jakéhosi imaginárního mandátu rozhoduje blbě a jako debil.Kdy se lidstvo zbaví těchto idiotských byrokratických parazitů,kteří si osvojují právo rozhodovat o něčem,o čemž nemají ani potuchy.Musím těmto kašparům připomenout,že je většina nevolila a těch pár blbečků,kteří jsou stejně mentálně postiženi jako zmíněné celebrity,na věci nic nezmění.Mandát máte akorát od vola.Bohužel,mám dojem,že stějně postižené jsou i USA.Svoboda se smrskla na jedinou možnost, a to svobodně okrádat bližního svého,k čemuž dopomáhají státní byrokraté,soudy a td.Pokud nejsou patřičné finance,známosti a nejste komediant,tak se akorát můžete jít vycpat.Není divu,že ve světě bují terorismus,jelikož jinými prostředky si můžete jít stěžovat jedině na lampárnu.
Mám dojem,že úpadek tzv.západní civilizace je v plném proudu,a jsem zvědav v co negativního vyústí.Nebude to zřejmě nic pěkného,vzpomeneme-li si na léta třicátá,kdy nastal rozmach totalitních režimů Hitlera a Stalina.Všichni si o to koledují,včetně pisálků z novin a jiných médií.O politicích nemluvě,tato skupina "přestala být zajímavá již dávno".

Zdraví M.Š.

27316

2.4.2004 12:31

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

V Cechach jeste ziji snem ,"ze peceni holuby ,litaji rovnou do huby",takze pripojenim k Euru si mysleji ,jak si nepomuzou k snadnejsimu zivotu.Po pravde receno,kdyz se jim zda ,ze by to nebylo snadne delat sami na sebe ,tak ted budou delat na jine a za min,takova spolecnost silnych statu nikdy nemuze byt spravedlivym pritelem maleho statu,copak nestacilo z minulosti historicke pouceni ,jak jsme vzdycky dopadli,kdyz jsme dali na reci politiku.Jestli si pomuze par politiku do evropskeho kresla,tak to neznamena ,ze vetsina naroda na tom bude lepe,nez kdykoliv pred tim,nakonec ,kam se podel ten sen z roku 1968 ,kdy jsme volali po neutralite a byt mimo a to jednou pro vzdy ,jakychkoliv jinych vojenskych bloku,takze ,cesti vojaci zase v cizich sluzbach v Iraku,vymenime Usury za kdejake misto ve svete,ovsem mimo Cech,tam nas prijdou branit jini,jak uz se stalo tradici.

27317

2.4.2004 12:37

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

M.Š. milo (tečka) ms (zavináč) centrum (tečka) cz 194.?.?.?

Vážení pánové,
nedivím se,že Vám nechutná.Malé firmy,které jsou schopny upéci chleba jsou ničeny každodenním působením byrokratických zásahů.Jo chleba z velkovýrobny je podobný tomu,co byl za bolševníků.Mléko jsem přestal pít před 20 lety,jelikož smrdělo rybí moučkou.Dnes z mléka neuděláte kýšku ani tvaroh,jelikož se změní po pár dnech v smrdutý patok.Rohlíky koupené dopoledne,jsou odpoledne nepoživatlné,jsou gumové a poskakují jako míč.Chleba po třech dnech plesniví.Nevím jak to dělali naši předkové,když pekli chleba na nejméně dva týdny dopředu.Jo nřízení,balit potraviny do folie je debilní návrh,jelikož když zabalíte ještě teplý produkt do folie,tak na druhý den z něj máte mršinu.Jó,byrokrati,Ti vědí všechno,jak to má být....
Podobné je to i s produkty jinými.Hlavně,že jsme byli ubezpečováni o jakési svobodě,a bůhví čem jiném.
Nemá cenu se rozčilovat,je třeba dělat vše pro to,aby to idiotství co nejdříve skončilo.Je jedno jak....

Zdraví M.Š.

27319

3.4.2004 3:32

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Na zcenu se dostavi mezinarodni korporace,jez shrabnou cely trh ,jen a jen pro sebe,vse ostatni odkoupi a nebo znici,jakmile se stanou pany trhu ,tak kvalita vyrobku je pryc ,to je stara znama vec,jak zmizi konkurent ,tak neni kvality,mimo toho zacnou diktovat,co a jak a ovsem zadnimi dvermi budou delat politiky,nebot uz ted Americke volby jsou delane na zakladu ,kdo vic nasype do zlabu,tomu potom president plati zpet.Ted se zacina bojovat o vitaminy ,jez jsou zatim k dostani v celem svete ve velkoobchodech a kazdy obcan muze zatim budovat svuj obranny system proti nemoceme,takze doktori maji min zakazniku na udrzovani v nemocnicnim stadiu na dlouhy cas,to ovsem pocituji i podniky mamutiho razu ,kteri si zpocitaji ,kolik by to delalo v odberu jejich drag-zbozi,takze velka nadnarodni farmacie-chemist jde do boje za zruseni vsech doposud k dostani vitaminu a chce vse nahradit drogama,samozrejme ,ze i v tomto boji pokracuje na obrazovkach TV ,kde uz dopredu,aby zakaznici neutekli k lecivym bylinkam vede kampan proti pouzivani lecivych bylinek,pomalou ucinnosti a i vedlejsimi efekty a podobne.Jeden svetovy government-vlada,nebude jen politika,ale i Vas denni nakup a co si budete moci vubec koupit a jake kvality a vubec -co takhle v tichosti Vam podstrcene inzenyrsko modifikovane jidlo????

27330

12.5.2004 14:56

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

To je teda pekna blbost... [chechtot]

28909

1.4.2015 13:02

Drogerie Rossmann

a 81.?.?.?

Dobrý den,nevím jestli tento článek bude někdo číst.Tímto posílám varování všem,kteří mají zájem o práci v drogerii Rossmann.Tato společnost se nechová k zaměstnancům dobře,nechá je sice pracovat i dlouhodobě,ale když se jim znelíbí přinutí je odejít a je jedno jakým způsobem.Nejradši zaměstnává lidi,kteří dlouhodobě marodí,nebo jsou neschopni,aby jim mohli brát prémie.Ti kteří tam dělají tzv.vola,těch se dřív nebo později zbaví.Proto ten kdo má zájem dělat u této pochybné firmy atˇ si to pořádně rozmyslí a hlásí se radši o práci v DM drogerii nebo v Tetě.

330276

Příspěvků: 41

29.03. 23:35 hyperon  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 00:59 Rado  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 10:13 kavol  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
01.04. 20:42 nick  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 07:24 Sečoun  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 15:45 Miloslav Ponkrác  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 16:04 stefan  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 18:36 oji  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
31.03. 17:33 kavol  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 08:52 Chose  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 11:28 -baran-  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 15:57 Jedinecny  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 19:44 jednorozec>  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
01.04. 15:05 Jedinecny  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
01.04. 16:23 Be  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
31.03. 17:48 kavol  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 11:54  Nové tarify Českého Telecomu
30.03. 12:19  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 15:56 Vladimír Stwora  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 20:18 djb  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 20:34 Vladimír Stwora  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 15:32  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 15:34 fettgesicht  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 15:59 Vladimír Stwora  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 16:10 kubik  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
01.04. 15:11 Jedinecny  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 16:35 Miloslav Ponkrác  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
30.03. 15:54 Interista  Pět minut
30.03. 16:38  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
31.03. 13:53 Miloslav Ponkrác  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
01.04. 00:22 Bolo S.  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
01.04. 05:06 Robert Nohejl  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
01.04. 21:35 Peleška Milan  RE: Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
01.04. 23:07 Spiteful Evilman  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
02.04. 10:44  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
02.04. 12:24 milo.ms  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
02.04. 12:31 Robert Nohejl  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
02.04. 12:37 M.Š.  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
03.04. 03:32 Robert Nohejl  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
12.05. 14:56  Od května nám bude EU nařizovat cenu másla
01.04. 13:02 a  Drogerie Rossmann

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 210 741,07 Kč

Poslední aktualizace: 9.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 631