Diskuze k článku

Propaganda

Příspěvků 29

15.7.2003 15:38

Propaganda

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 209.?.?.?

ano, propaganda, brainwashing anebo mazani medu kolem huby, kazdy jak chcete, je a bylo vzdy uspesny manevr tech, co chteli ovladnout ty druhe. kdyz se jim to nedari cestou normalni, pak se vymysleji triky jak oblbnout.
ze se jim to u vetsiny lidi dari, je nabiledni. ti chapavejsi, anebo ti, co jejich intriky dokazi prohlednout, jsou pak tou masou
napadani. viz zdejsi diskutery, s tim rozdilem, ze zde zacina prevladat skupina, ktera neveri, nesouhlasi nebo zacina videt tem buzerantum politickym vice pod prsty. a tak "dedulove", se svym
konzervatismem zustavaji osamoceni. brani se vsemozne, ale cim dal tim vice masam zacina "svitat" v hlavach!!!
stefan

16363

15.7.2003 19:21

Propaganda

Jiří Táborský 209.?.?.?

Moc pěkný a aktuální článek, pane Debugger, ale Propagandu, ani Noama Chomského si asi kupovat nebudu – pro někoho, kdo byl po desetiletí krmen horem dolem židovskou propagandou pod bolševikem a potom byl na stejné dietě po desetiletí v Americe, tam nemůže být už nic objevného.

Já jsem taky vždycky hodnotil praxi mnohem výše než teoretické studium. Seznamovat se s jejich propagandistickými metodami z jejich knížek mi připadá jako se dostávat do dámských kalhotek podle příručky; jak udelat první dojem, jakou mít kravatu, kolínskou, jak zavést řeč na umění nebo filozofii, jak předstírat inteligenci a sčetlost, prostě jak být Don Juanem století. Mno, a když má nakonec dojít k šoustání, tak se mu, neurotikovi ze študia Freuda, nepostaví.

Propaganda totiž dojde často tak daleko, že je kontraproduktivní, protože jejím hlasatelům pak už lidí nevěří ani opravdickou pravdu, jako třeba Goebbelsovi o hrozbě bolševismu, stalinovským politrukům o anglo-americkém imperialismu, nebo Židům o jejich občasném pronásledování. Prostě, původně indoktrinovaná víra, že Freudem nabiflovaný Don Juan jednou přívede kteroukoliv samičku k nezapomenutelnému orgasmu je potom nenávratně v prdeli.

Propagandisté se pochybnostem obětí snaží předejít dalším a dalším rafinováním a modifikováním lží (např. Katyň, mejdlo ze Židů) a pololží (holocouster), svoji propagandu leští a oprašují, aby i beznadějně beznadějně ochablý úd vypadal jak Rin Tin Tinův hard on po polití Koldi Petosou. Ale jak pravil Lincoln, “You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you can not fool all the people all of the time“.

16365

16.7.2003 0:10

RE: Propaganda

Jirka ji_bo (zavináč) yahoo (tečka) com 66.?.?.?

Reakce na 16365

> Propaganda totiž dojde často tak daleko, že je kontraproduktivní,
> protože jejím hlasatelům pak už lidí nevěří ani opravdickou pravdu

Nemyslím si, že dnešním propagandistům (zejména těm americkým) se jedná až tak moc o to, aby jim někdo uvěřil. Jejich skutečným cílem je jakýmkoliv způsobem přesvědčit nadpoloviční většinu voličů, aby souhlasili s tím, co "je potřeba udělat" (pro národní bezpečnost, pro záchranu ekonomiky atd. atd.).

Neříkejte tedy, že to nefunguje. Funguje to velmi dobře - dezinformacemi zpacifikované americké voličstvo je tím nejlepším příkladem. Stačí získat nadpoloviční souhlas "voličů" a pak už můžete bez důkazů beztrestně útočit na jiné státy nebo zcela ignorovat lidská práva...

16379

16.7.2003 2:32

Řekl bych, že propagandistům jde vždycky o to,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 16379

aby jim někdo uvěřil, nebo alespoň něco uvěřil. Třeba jen to, že oponent ve volbách je větší darebák a budou volit menší zlo. Anebo aby odvedli pozornost jiným směrem.

Máte pravdu, že v Americe propaganda ještě funguje a mnoho naivků stále ještě naletí. Ale na tu situaci sedí uvedené Lincolnovo dictum; v češtině se říká "...až se ucho utrhne."

16387

16.7.2003 2:58

RE: Řekl bych, že propagandistům jde vždycky o to,

Jirka ji_bo (zavináč) yahoo (tečka) com 66.?.?.?

Reakce na 16387

>aby jim někdo uvěřil, nebo alespoň něco uvěřil.

Narážel jsem hlavně na to, že ty lži jsou pro nestranného pozorovatele naprosto neuvěřitelné. Přesto jim to u většiny populace "prochází" - nutně tedy i u těch, kdo ještě neztratili schopnost přemýšlet.

Nemyslím si, že všichni ti, kdo akce podporují, věří lžím, které jsou použity pro jejich odůvodnění... Přesto se ale neozývají nebo se ozývají velmi málo (jen v okruhu svých známých apod.).

Pokud jde o to "ucho se utrhne", tak nejsem až takový optimista jako vy. V oblasti médií probíhá silná centralizace, kritické myšlení u novinářů téměř vůbec nepotkáte (neuživili by se)...

16391

16.7.2003 2:58

RE: Propaganda

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 16365

> pro neˇkoho, kdo byl
>po desetiletí krmen horem dolem zˇidovskou propagandou >pod
>bolsˇevikem
--------------------------------------------
A ze jsem tak smely pane Taborsky, mohl byste nam vysvetlit
z jakeho duvodu byla ta "zidovska propaganda pod bolsevikem" tak zurive zamerena proti Izraeli ? [oči v sloup]

16390

16.7.2003 16:23

Pane Mikin,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 16390

samozřejmě, že se mě můžete zeptat, ale já být Vámi, tak bych to byl bejval nedělal. Mno, zřejmě jste ještě "k smrti ustaty" a nevzal jste si k srdci moji radu dát si šlofíčka a vrháte se zase do diskuze s ospalkami v očích.

Bolševická propaganda proti sionistům (nikoliv proti Židům pro se; a ani proti sionistům nebyla příliš důsledná) a proti Izraeli měla jen jepičí životnost, po tom, co Izrael přelezla do teplejší americké postele. Stalinovi na stará kolena z té zhrzené lásky prdlo v bedně a dal se na Arafata a měl z toho zakrátko výron do mozku, kterému údajně pomohla jedem na krysy jeho židovská manželka divoko, Róza Mojsejevna. Jinak, Izrael svému svému zrodu a dětským skotačinám vděčí především Džugašvilimu, Jozipu Visraljónovičovi, a jeho židovským soudruhům.

16410

17.7.2003 15:34

RE: Pane Mikin,

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 16410

Tak pane Taborsky znovu:
"ta zidovska propaganda pod bolsevikem" (vase vlastni slova) byla zhruba od roku 1950 trvale zamerena proti Izraeli a zahranicni politice USA.
Presne jako ta vase.... [oči v sloup]

16449

17.7.2003 19:24

RE: Pane Mikin,

Jiří Táborský 65.?.?.?

Reakce na 16449

Vy byste si měl ale opravdu přečíst to Bernaysovu "Propagandu", takhle dělate sionistům jen medvědí službu; takovej šábes boy jim z té jejich pečlivě vyráběné propagandy dělá jen neuvěřitelnou srandu.

Ta sovětská jepičí protisionistická propaganda začala až ke konci Stalinova života, jak a proč jsem se tady už zmínil. Téměř okamžitě po Stalinově smrti zcela vymizely ze sovětského tisku články proti Židům; Pravda psala, že takzvané sionistická konspirace neexistovala; a nejen to - koncem března pro ně Molotov navrhl amnestii: "...Musí být propuštěni a zasazeni zpět do práce, kde jsou zoufale potřební. Soudruzi, my si nemůžeme dovolit držet dobré pracovníky ve vězení na základě obvinění, která mohou být nereálná." (Stuart Kagan: Wolf of the Kremlin).

Beria dokonce oprášil starý plán z roku 1945, nabídnout Židům vytvoření Židovské republiky na Krymu, "Californii na Krymu", (protože sionisté nebyli spokojeni v Autonomní Židovské Oblasti Birobidžan, zřízené někdy na konci dvacátých let) - jako jeden z projevů nové postalinské politiky pro zlepšení sovětsko-amerických vztahů.

Za Chruščeva, který byl už od malička osvědčený šábes boy, se samozřejmě pokračovalo v kázáních o holocaustu, o pronásledování Židů za cara a Bogdana Chmielnického a stavěly se pomníky nacisty umučeným Židům nad hromadnými hroby Ukrajinců a Bělorusů, povražděných KBG.

Mno, a Andropova byste snad z antisemitismu ani podezírat nemohl, anebo Vy snad ano?

Brežněv byl doma na košér dietě a tak k tomu přidal volnou emigraci Židů do Izraele a omezenější (na přání Izraele) na Západ. Chtěl jen náhradu za sovětským státem vynaložené náklady na jejich vysokoškolské vzdělání. Stal se porodní bábou "ruské" mafie v Americe.

Jak to bylo po Brežněvovi moc dobře nevím, protože to už jsem byl krmen židovskou propagandou v Americe. Jenom se matně pamatuji, že Slánského parta byla plně rehabilitována, zatímco moji příbuzní, odsouzení za vlády Slánského, Reicina a Gemindera za tzv. protistátní činnost, rehabilitováni, pokud vím, nebyli (ne že by se o to drali).

Mno, ale chtít, aby bolševická propaganda lezla po ohrnutí nosem nad nabídkou Židovské republiky na Krymu ještě Izraeli a Americe do řiti, to je snad přece jen trochu moc chlupaté chutzpah, nemyslíte, pane Mikin? Na to měl žaludek až Gorby.

16469

17.7.2003 20:56

RE: Pane Mikin,

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 16469

My, Murt, z vole tzv. Taborskeho ponocny, pozdravujeme malo, respektive vobec tzv. Taborskeho.

Upozornujeme vasu Notoricku pomylenost, ze nerozumieme nasledovnemu:
Preco predpokladate, ze umoznenie emigracie Zidov z Ruska do Izraela bol akt priatelstva k Zidovskemu narodu. My to vidime tak, ze islo skor o snahu zbavit sa ich. Rovnako ako snaha udsunut ich na daleky vychod, potom na Krym, kde mali vystriedat iny kmen - Krymskych Tatarov a neskor do Izraela.
Upozornujeme, ze rovnako postupovala aj vlada tzv. Ceskoslovenska po druhej svetovej vojne, ked podporovala (upresnujeme: organizovala) emigraciu Zidovskeho zivlu do Palestiny.

Dodavame, ze Zidia su dnes v Izraeli, pretoze sme ich nechceli tu.

Tiez si dovolujeme pochvalit vasu myslienkovu kombinacnu virtuozitu.

16478

18.7.2003 1:53

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 16478

tak voni zas zaskakujou za pana Mikina? Jen aby se Vám pan Mikin nepoděkoval. A kde voni nechali pana Brodského?

Mno, když už jsem v tom ptaní, tak Voni si přejou, abych Je tituloval Ponocný Murt? To je OK se mnou, jestli se to líbí Jim - a asi jo, když si to vybrali. Já jsem Jim to jenom navrhnul jako alternativu místo psaní komentářů, protože mě zrovna nenapadlo nic jiného, co by odpovídalo Jejich intelektuálnímu náboji. Jenom jsem Jim napsal, že by se měli naučit troubit půlnoc o půlnoci a ne v poledne - a to Jim furt nějak nejde.

Ale když něčemu nerozumíte, tak se neostýchejte zeptat. Jako s tou zaslíbenou Židovskou republikou na Krymu. O tu si řekli Židi sami, přesněji Židovský Antifašistický Výbor dopisem milovanému Stalinovi ze dne 15. února 1944. Sesumíroval ho Solomon Michoels, který se nedávno předtím vrátil z "kulturního" poslání v USA, Šachne Epštajn a Icik Feffer, také sovětský "turista" po USA. Molotovovi ho předal Solomon Lozovsky, náměstek mnistra zahraničí a supervisor Židovského Antifašistického Výboru. Lozovsky, na šéfovo doporučení, přidal trochu šťávy a přeadresoval ho Molotovovi, aby bylo jisté, že se to bude tlačit a neskončí to ve Stalinově odpadkovém koši. Molotovova manželka Žemčuchina byla totiž mimořádně činná v celosvětovém sionistickém hnutí. A tak se dostalo návrhu patřičné pozornosti v nejvyšších bolševických kruzích. V podání se, mimo jiné, praví:

"Vytvořením Židovské Sovětské republiky bude jednou a provždy, bolševickým způsobem, v duchu leninsko-stalinské národnostní politiky, rozřešeno legální postavení židovského lidu a dalšího vývoje jeho mnohastaleté kultury. Toto je problém, který nikdo nebyl schopen vyřešit během mnoha století. Může to být rozřešeno jen v naší velké socialistické vlasti."

Iniciativa, podle Berii, přišla z amerícké strany, od amerických židovských organizací; oficiálně vedl jednání americký velvyslanec Harriman. Gregory Chajwitz, pověřenec pro Stalinovy plány získat americký kapitál (a současně nejúspěšnější bolševický špion v Americe) prohlásil, že to je plán na vlast pro všechny Židy z celého světa. Stejně tak to mělo být i s nepovedeným pokusem v Birobidžanu, téměž všichni Židé tam přijeli z ciziny, hlavne z USA; zkejslo to ale na tom, že tam museli sami na sebe makat. Rozdíl byl, kromě podnebí, jen v tom, že ten Birobidžan byl málo obydlený a z Krymu museli nejdřív násilně vyvézt krymské Tatary do Uzbekistánu.

Takže ne, pane Murt, že se bolševici chtěli Židů zbavit - i když to by bylo pro normálního neinformovaného pozorovatele to nejlogičtější vysvětlení. Jako to udělal Fidél, když posbíral v 80tém roce všechen ksindl a kriminální živly na Kubě a poslal to překvapenému Carterovi na Floridu jako dárek "Mariel Boatlift", žejo. Jenže Stalin nebyl tak úplně normální, s tím jsem ochoten souhlasit třeba i s ponocným.

16482

18.7.2003 9:24

RE: Pane Murt,

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 16482

My, Murt, z vole tzv. Taborskeho ponocny, pozdravujeme malo, respektive vobec tzv. Taborskeho.

Oznamujeme vasej Preukazatelnu neduchaplnost, ze pisete sice vela, ale zle. Vynechajme na chvilu problematiku bontonu a zamerajme sa merito veci:
Zasadny rozdiel medzi tou Boro-srandou na vychode a Krymom bol v 1,5mil Japonskej armade, dislokovanej v Mandzukuu pred vojnou a v povojnovych rokoch v nie celkom jasnej situacii, co sa tam vyvijala.
Taktiez oznamujeme, ze predpoklad, ze na Zidov propaganda neplati, je mylny. A v podobnom duchu dodavame, ze projekt Boro-srandy bol vcelku dobre propagovany v ramci Sovietskeho zvazu, cize snaha motivovat Zidov k odchodu na daleky vychod existovala.

Dalej vas upozornujeme, ze vasu argumentaciu tykajucu sa predmetnej veci (ze sa bolsevici nechceli Zidov zbavit) som jednak nepostrehol, toboz nepochopil. List Molotovovej manzelky je isto zaujimavy, najma pasaz o legalnom zrieseni Zidovstva (co ma nabada k otazke, ci v case pisania toho listu bolo Zidovstvo nelegalne?).
Teda moje upersnujuce otazky su, ked bolsevici sa nechceli zbavit Zidov, preco by to vlastne nechceli? Preco bola jedina podpora Izraela prave v tom, ze sa tam Zidia smeli vystahovat? Povazujete za vyhodnejsie, aby boli Zidia v Izraeli, alebo aby boli vsade inde?

Upozornujeme, ze ste nezareagovali na zmienku o tzv. Ceskoslovensku a postoji jeho vtedajsieho tzv. vedenia k problematike Zidovskej emigracie. Pytame sa, ci si myslite, ze toto tzv. vedenie bolo tiez pod vplyvom Zidovskeho elementu?

16488

19.7.2003 3:23

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 16488

"predpoklad, ze na Zidov propaganda neplati" ¨
musel napadnout jen Vás, na vartě v hodině duchů. Samozřejmě, že propaganda má na Židy vliv. Užasnej, a to i ta nejblbější. Jak jinak by mohli věřit, že jsou vyvolený národ?

"Dalej vas upozornujeme, ze vasu argumentaciu tykajucu sa predmetnej veci (ze sa bolsevici nechceli Zidov zbavit) som jednak nepostrehol, toboz nepochopil." Z toho si nic nedělejte, s tím se už u Vás nedá nic dělat. Hlavně, že Vám chutná jíst.

"List Molotovovej manzelky je isto zaujimavy, najma pasaz o legalnom zrieseni Zidovstva (co ma nabada k otazke, ci v case pisania toho listu bolo Zidovstvo nelegalne?)." Onen dopis milovanému Stalinovi s návrhem na zřízení židovské Kalifornie na Krymu byl od Židovského Antifašistického Výboru, jak jsem uvedl a nikoliv od Žemžuchiny, jak jste si zase popletl.

"ked bolsevici sa nechceli zbavit Zidov, preco by to vlastne nechceli?" Pane Murt, položte lucernu na zem, opřete si halpartnu o radnici a přešlípněte si. Stojíte si na vedení. Většina tehdejších vedoucích bolševiků byli Židi nebo byli do židovstva přiženěni.

"Preco bola jedina podpora Izraela prave v tom, ze sa tam Zidia smeli vystahovat?" Přešlápněte si ještě párkrát, možná, že Vás napadne ještě několik jiných způsobů podpory - sonistickým teroristům před vyhlášením izraelského státu a státu Izrael potom.

"Povazujete za vyhodnejsie, aby boli Zidia v Izraeli, alebo aby boli vsade inde?" To jak pro koho, pro Američany by bylo výhodnější, kdyby nebyli v Americe.

"Upozornujeme, ze ste nezareagovali na zmienku o tzv. Ceskoslovensku a postoji jeho vtedajsieho tzv. vedenia k problematike Zidovskej emigracie. Pytame sa, ci si myslite, ze toto tzv. vedenie bolo tiez pod vplyvom Zidovskeho elementu?"
Zase troubíte půlnoc o poledni, pane Murt. Slánského parta, to byli Číňani či co?16513

19.7.2003 19:48

RE: Pane Murt,

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 16513

My, Murt, z vole tzv. Taborskeho ponocny, pozdravujeme malo, respektive vobec tzv. Taborskeho.

Upozornujeme vasu Neskonalu ignoranciu na nasledovne:

1. Povazujeme vas za neschopneho asociativneho myslenia. (Napriklad ste neschopny spracovat hypotezu, ze by (nezidovsky) bolsevici mohli mat agendu zameranu na zidovskych (bolsevikov). Dosledky tohto znacne nahlodavaju vasu teoriu.)

2. Povazujeme vas za nekomunikativneho. A okrem toho sme smutni, ze vobec necitite potrebu upresnovat vase myslienky, ked to povazujeme za ziaduce (zabavne). Odporucame vam doplnit dovody, preco si myslite, ze nebolo v zaujme ne-Zidov v Rusku, zbavit sa Zidov. Oznamujeme, ze je notoricky zname, ze Zidia boli skompromitovany pracou pre carsky rezim, ako aj pre zahranicne spolocnosti. Dalej upozornujeme, ze Zidia boli znami svojou lojalitou voci vladam, ktorym sluzili, co im umoznovalo pohodlne prezivat na ukor domorodej pospolitosti. V pripade protiruskych cielov, by sa snaha o zriesenie ich situacie skor umocnovala.

3. Oznamujeme vam, ze nie sme dostatocne schopny sledovat vsetky informacie, tykajuce sa rodiny (nech uz je to rodina hocikoho), ktore predkladate. Nuze, pytame sa: Aka bola teda rola Mulotovovej manzelky?

4. Upozornujeme vas, ze vypredaj vojenskych prebytkov za hotove nepovazujeme za sudruzsku pomoc.

5. Oznamujeme, ze pred casom sa na tomto fore zjavila informacia, ze kriziak Bush sa snazi umiestnit vsetkych zidov v Izraeli (teda i Americkych, samozrejme), z dovodov eschatologickych. Toto jeho domnele pocinanie tu bolo prijate s nevolou. Zaujimal by ma pohlad vasej Neskonalej ignorancie.

6. Davame verejne na znamost, ze Slánskeho parta bola na dialkove ovladanie, riadena z Kremla. Presne podla porekadla: Murenin splnil svoju ulohu, Murenin musi umriet. Prave priklad Slánskeho party dokazuje, ze zido-bolsevici nemali tak celkom navrh nad nezido-bolsevikmi. Dalej upozornujeme, ze by bolo nacim rozlisovat medzi kominternom a bolsevickym Ruskom. Je vasa Neskonala ignorancia tento rozdiel schopna pochopit sama, alebo mame vysvetlit?

16532

20.7.2003 0:21

Toz pane Taborsky.....

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 16469


>Ta soveˇtská jepicˇí protisionistická propaganda
-------------------------
Toz pane Taborsky, ta "sovetska jepici protisionisticka propaganda" o ktere jste tu zacal mluvit, zacala jeste nez jsem se narodil. A to bylo pred 46 lety.
A trva dodnes..... Jepice, pokud vim, zije zhruba 24 hodin. Toz to jste pekne popletl.....
Mimochodem, berte to jako omluvu pro sebe samotneho - vy jste totiz pod vlivem te propagandy vyrostl a tak ji holt budete papouskovat do konce zivota....... [smích]

16554

15.7.2003 19:45

Propaganda

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Koldi Petosa? Čo to také, pán Táborský? [smích]

16367

16.7.2003 3:00

Pane Juchelko,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 16367

pod značkou Koldi Petosa se kdysi v kotlině prodával peptin na přípravu zavařenin, džemů, ovocných rosolů a podobně. Figurovala také ve fousatém vtipu, jak přišel pán do drogérie a chtěl něco proti impotenci. Nezkušená prodavačka nevěděla, co mu dát a tak ho poslala ven, aby se podíval do výlohy a vybral si. Pán se za chvilku vrátí a požaduje dvě balení Koldi Petosy. Slečna se nesměle ptá, jestli si je jistej. Jo, rozhodně odpoví pán, je na tom napsáno, že po polití ztuhne a v tomto stavu vydrží dva roky.

Mno, a teď se budete ptát, kdo to je Rin Tin Tin, žejo. A pan Stwora mě pak vyhodí z fóra. Ale ať. Rin Tin Tin byl slavný hollywoodský herec-vlčák. Museli ho několikrát denně polévat ledovou vodou, protože v tom sexuálně nabitém prostředí byl pořád ve stavu vzrušení a skákal na všechno, na co se dostal. Nepohrdl ani Frankesteinem. Nakonec musel od filmu, protože se pokoušel harašit i Marlén Dittreichovou v pokrožilém věku.

16392

16.7.2003 3:05

RE: Pane Juchelko,

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 16392

Děkuji [smích] BTW Rin Tin Tina jsem věděl...

16393

16.7.2003 0:53

Edward Bernays a propaganda v praxi

Jirka ji_bo (zavináč) yahoo (tečka) com 66.?.?.?

Nejprve uvedu výsledky jednoho průzkumu o tom, co si Američané myslí:

A third of the American public believes U.S. forces have found weapons of mass destruction in Iraq, according to a recent poll. Twenty-two percent said Iraq actually used chemical or biological weapons.

But such weapons have not been found in Iraq and were not used.

Before the war, half of those polled in a survey said Iraqis were among the 19 hijackers on Sept. 11, 2001. But most of the Sept. 11 terrorists were Saudis; none was an Iraqi.

The results startled even the pollsters who conducted and analyzed the surveys. How could so many people be so wrong about information that has dominated news coverage for almost two years?

"It's a striking finding," said Steve Kull, director of the Program on International Policy Attitudes at the University of Maryland, which asked the weapons questions during a May 14-18 poll of 1,256 respondents.

He added: "Given the intensive news coverage and high levels of public attention, this level of misinformation suggests some Americans may be avoiding having an experience of cognitive dissonance."


(14.7.2003, http://www.philly.com/mld/inquirer/6085261.htm)

K pojmu cognitive dissonance, který Steve Kull použil, se ale dá dojít také právě přes informace o Edwardu Bernaysovi (http://www.wikipedia.org/wiki/Edward_Bernays -> http://www.wikipedia.org/wiki/Propaganda -> http://www.wikipedia.org/wiki/Cognitive_dissonance).

Tady je krátké vysvětlení pojmu cognitive dissonance:

Cognitive dissonance was a theory proposed by Leon Festinger in 1957.

Cognitive dissonance is a state that an individual reaches once they have an imbalance between cognitions. For the purpose of this theory, cognitions are defined as being an attitude, emotion, belief or value, or even a mixture of these cognitions.


(http://www.wikipedia.org/wiki/Cognitive_dissonance)

Lidé, kteří nemají čas/chuť/peníze/schopnosti si najít důvěryhodné informace a dojít k vlastnímu závěru, jsou nuceni se vyrovnávat s protichůdnými fakty z médií. Oficiální fakta jsou uklidňující (všechno je v pořádku, my se o vaši bezpečnost postaráme), fakta opačného druhu jsou naopak zneklidňující. Co si takový člověk vybere pro to, aby našel svůj klid (congnitive consonance)?

Since these doubts are unpleasant (see cognitive dissonance), people will be eager to have them extinguished, and are therefore receptive to the reassurances of those in a position of authority.

(http://www.wikipedia.org/wiki/Propaganda)

16381

16.7.2003 2:45

Propaganda

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

V cem se zmenila propganda sveta,jen v tom ,ze pomoci moderni techniky se lzi a propaganda siri po svete rychlosti blesku a ze na jednu pravdu,pokud mame to stesti ,tak se vyrobi na tisic lzi.Nakonec porovnejte nekolik lzi samy.
"Atrocity propaganda is a term to define deliberate false reports about enemy crimes in war time. In principle this has always been a means of psychological warfare. Atrocity propaganda was used in abundance during WWI that the propaganda's credibility was effected and the aims very often could not be achieved. Such propaganda often caused the opposite effect when obvious lies were exposed. Famous atrocity propaganda lies were: German soldiers had, on detailed instruction by their emperor, Wilhelm II, hacked off the hands of Belgium children and then raped them. The other famous propaganda lie was published in the London Daily Telegraph in March 1916, that claimed Austrians had gassed 700,00 Serbs (sic!)"
Das Grosse Lexikon des Dritten Reiches
Südwest Verlag, München 1985, Seite 225
-------------------
Re-translated from German: "The Iraqis torture children and force their parents to watch the torture. Witness accounts report on torture chambers and electric shock treatment, also using red-hot iron for torture. The witness reports refer to cuting out tongues and to raping. If that is not evil, then there is no evil." This was said by President George W. Bush sr before Congress in February 2003. (German TV, PANORAMA Nr. 622 vom 6.2.2003)
-----------------------
Gas chambers again. The Jewish weekly "The Jewish Press" (New York) reveals on Feb. 15, 1991 that Saddam Hussein had gas chambers for all Jews. "Iraqis have gas chambers for all Jews".
Simon Wiesenthal lies about gas chambers, as did the journalists from the Jewish Press and from The Daily Telegraph of 1916. If you are from Germany, please don't get any wrong ideas about the story of "The Daily Telegraph" of 1942. Politically incorrect thinking of the Nazi gas chambers are punished in Germany as "thought crimes" with up to five years of incarceration.
------------------------
Nakonec ,co rici o vsech tech lzich,ze nekdo na nich Vydela velke penize ,ne jenom v tisku a kniznim vydani,ale primo,tak jak za "holocaust" pres 90 billionu v odskodneni a jeste dosahnout toho,ze ten kdo neveri ,tak jej uveznit,jinymi slovy ,mit zdravi rozum a zdravi usudek je veci protizakonnou!!!!!
Byt lhar a podvadet bez charakterne,tak se muzete stat i presidentem velke zeme na velke lzi!!!!!

16388

23.7.2003 2:49

RE: Propaganda

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 209.?.?.?

Reakce na 16388

>
>Nakonec ,co rici o vsech tech lzich,ze nekdo na nich Vydela velke
>penize ,ne jenom v tisku a kniznim vydani,ale primo,tak jak za
>"holocaust" pres 90 billionu v odskodneni a jeste dosahnout
>toho,ze ten kdo neveri ,tak jej uveznit,jinymi slovy ,mit zdravi
>rozum a zdravi usudek je veci protizakonnou!!!!!

robert, mi to pripada, ze obetmi za druhe svetove valky byli jen, fucking, zidkove, alespon nam to stale ti buzeranti tak serviruji.
milovnici "cisteho jazyka" zajiste omluvi snizenou kvalitu projevu a sprosta slova prominou!!!
dekuji, ale na druhe strane, kdyz se jim me nepodari omluvit,
I don't give a shit, zase dekuji!!!
stefan

16686

19.7.2003 2:03

Propaganda

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Vzpomente si na druhou svetovou valku,kdy Stalin okamzite nechal zidy evakuovat do vnitrozemi pred postupujici nemeckou armadou ,rovnez ,kdyz melo dojit k obkliceni Moskvy ,tak prvni ,kdo byli venku z Moskvy byli zide,jes se stehovali za Ural.Nakonec nahlednete do knizek o "Velke vlastenecke valce",kde vetsina rudych komisaru bylo zidu a jake bylo pravidlo pro vojaky "za zadnoucenu nenechat padnou komisare do rukou Nemcu,jit za kazdou cenu i pro mrtve telo komisare",to byl zelezny zakon v okopech "Rude armady",tedy ,jinymi slovy,komisar -zid byl nejvice cenen a proto mel i tuto absolutni ochranu ,jez se vojakum zduraznovala ,ale trestalo se i zanedbani teto ochrany,coz stalo mozna stovky - tisice zivotu,kdo vi?
Jakmile nekdo "zradil komisare a ten padl do nepratelskych rukou ,tak nasledovala akce na jeho vysvobozeni ZA KAZDOU CENU!!!!!

16511

20.7.2003 1:27

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

všechno, na co se ptáte si muzete najít na Internetu. Mně osobně mohou být Židi ukradení, vlastně, to by byla moje preference. Chvíli jsem z Vás měl srandu, teď už jste jenom trapný. Tak si běžte zase povídat s panem Brodským a Mikinem, snad dáte zase někdy dohromady nějaký schtik pro obveselení obecenstva.

16557

20.7.2003 9:00

Pane Taborsky

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 16557

Na Internete si mozete najst naozaj vsetko.

Sklzli ste k viac nez len osobnej argumentacii a nezvladli ste to.

Ze moja snaha nebola pobavit vas, ste mohol pochopit aj skor, ako za tyzden.

16565

21.7.2003 3:43

Propaganda

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Jsou veci ,jez by se meli octnout ,jako propganda ,ale z jistych duvodu nejsou moc ke cteni.

Sharon's Son Faces Allegations of Bribes _Jul 17, 5:18 PM (ET)

By JASON KEYSER

(AP) Gilad Sharon, a son of Israeli Prime Minister Ariel Sharon, is seen in this 1999 file photo. ...
Full Image


JERUSALEM (AP) - A son of Prime Minister Ariel Sharon was questioned about corruption allegations that sparked a scandal during Sharon's re-election campaign earlier this year, a police spokesman said Thursday.

But the spokesman would not comment on reports that the son, Gilad Sharon, refused to cooperate.

Officers from the police fraud squad interrogated Gilad Sharon on Wednesday, said police spokesman Gil Kleiman, as part of an investigation into a $1.5 million payment from a South African businessman.

That payment led to suspicions that the prime minister and Gilad Sharon took bribes, committed breach of trust and fraud, and deceived the police and Israel's state comptroller, according to the Haaretz newspaper.


The paper triggered the scandal with a Jan. 7 article based on a leaked Justice Ministry document, disclosing that an investigation was in progress.

The story dates back to October 2001, when the state comptroller reported Sharon's other son, Omri, now a member of parliament, raised money outside Israel from a company called Annex Research for his father's successful 1999 campaign to win leadership of the Likud Party.

Although there was no suspicion of criminal wrongdoing, the comptroller asked Sharon to reimburse the company the $980,000 it paid his campaign.

According to the newspaper's January report, Omri and Gilad Sharon tried to help pay it back by securing a bank loan using Sharon's Sycamore Ranch in Israel's south as collateral. The bank called off the loan after learning Sharon did not own the ranch but leased the land from the state.

In January, a South African businessman and friend of Sharon, Cyril Kern, transferred $1.5 million to Sharon's sons. The money served as collateral for a loan to repay Annex.

Citing the Justice Ministry document, the newspaper said Sharon told police the repayment was made possible by mortgaging his ranch.

Sharon advisers have denied any wrongdoing by the prime minister.

The Haaretz newspaper's report ignited a scandal three weeks before the Jan. 28 election. Despite the allegations, Sharon's Likud won the election by a landslide, and Sharon formed a new government.

Kern has said the money was not a political donation but a personal gift to help the prime minister's struggling ranch. Israeli media reported Thursday that investigators believed Kern was not the real source of the loan but rather was a front for other, unnamed businessmen.

On Thursday, the Haaretz newspaper's Web site reported that Gilad Sharon refused to answer investigators' questions. Kleiman, the police spokesman, would not confirm that or reveal any other details

16613

21.7.2003 11:21

Propaganda

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Saddam Husein se musel ocernit na dabla,zejmena ,kdyz v "poustni bouri" udajne mel zapalit olejove vrty,ale pravda od propagandy je jina!!!!

Gulf War Vet admits setting oil-well fires under U N command

DURING the past six years, the American Gulf War Veterans Association has received numerous reports from veterans [as has this website] stating that US forces were responsible for the setting of the oil well fires at the end of the Gulf War.
One veteran has now stepped forward and given a detailed account of how he and others in special teams, moved forward of the front, behind enemy lines ahead of US forces, set explosive and incendiary charges on the well heads, and remained hidden until after the charges were remotely detonated and US forces advanced beyond their position.


"We were mustered into the briefing tent at which point a gentleman whom I first had thought to be an American… but I was concerned because he was wearing a UN uniform and insignias, began to brief us on the operation."
"There was concern that America, the American public, might see this conflict as an unnecessary thing, and we were asked to do this… or we were ordered to do this in order to remove any… to sway any public opinion… American public opinion to remove any doubts whatsoever that Saddam Hussein and his regime were a terrible evil that had to be dealt with."

Stating that he was given a small number of wells to set the charges on: "I carried out my mission parameters and than I withdrew and concealed myself until such a time as the front moved past me."

The information provided over a series of meetings with this veteran corroborates the reports from other veterans who are totally unconnected with this individual.

16626

24.7.2003 3:48

Propaganda

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Cim ,vice se budem vzdalovat od konce druhe svetove valky ,tim ,vice lidi budou hodnotit podstatu teto valky a jeji nasledky.Malou ukazkou je projev disidenskeho radia z Ameriky ve svem vysilani a ovsem odpoved posluchacu,kteri ani nepamatuji druhou svetovou valku ,ale posuzuji veci kolem sebe v ramci "Americke demokracie".JEW DEMOCRAT ACCIDENTALLY CAUGHT SUGGESTING THE INTENTIONAL CREATION OF A CALIFORNIA BUDGET CRISIS TO FOOL VOTERS INTO DOING AWAY WITH 2/3rds VOTE TO RAISE TAXES!
FILTHY, RAT, HOOK-NOSED JEW'S COMMENTS WERE "ACCIDENTALLY" BROADCAST TO THE MEDIA INSIDE CALIFORNIA STATE HOUSE
When told that a microphone was on, the jew said "Oh shit." So now we have gotten a rare glimpse into how these filthy KIKES operate. IS there any question as to the need to rip these people from all elected offices in this nation? Why wait for an election? I hope we take them out NOW!

16760

24.7.2003 3:54

Propaganda

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Propaganda je silnou zbrani a je zajimave cist prispevky ctenaru na jinych forech ,aby jeden uvazil nakolik propaganda je ucinna a kolik jednotlivcu se dokaze vymknout z jejich osidel,zde je jeden prispevek,ktery potvrzuje ,ze lid ecasem i pres vsechny lzi najdou kritickou zakladnu k prichazejicim lzim-propagande.
Ronald Reagan was attacked by the Democrats in the same way that Democratic party (run by Jews) feign to attack GW Bush on his Iraq policy. If anybody will recall, Reagan was a big supporter of affirmative action for minorities, especially Blacks. He also started the ball rolling on reparation for all kinds of third world shit by giving into Jew demands for reparations for Japanese Americans interned in prison camps during WWII. Reagan was a huge Israel supporter. And it was Ronald Reagan who got us involved in Lebanon by sending his diplomat, Philip Habib, to Beirut to negotiate between the Palestine Liberation Organization and Israel. Thus, marines came to Beirut to guide the Palestinian fighters on to ships and to protect the unarmed Palestinian civilians left behind in the refugee camps. Of course, we know what happened to the marines and the Palestinians. After the marines barracks were blown up, Regan sent the battle ship New Jersey off shore of Beirut with its 20 inch guns and KILLED 5000 INNOCENT CIVILIANS in retaliation for the bombing of the marine compound *Regan duped a lot of Americans, including me at the time, but with 20/20 hindsight, it’s clear, he was just another shabbos goyim.

16761

24.7.2003 8:37

Propaganda

Pavel ntptng (zavináč) austarnet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Kdyz mnohdy posloucham blaboleni nasich zapadnich novinaru,televiznich komentatoru ci radioych komentatoru lita cloveku mraz po zadech. Oni hovori ve stejnych idotickych frazich takrka doslovne jako tak hovorili ti lumpove za Gottwalda ci Zapotockeho,Brezneva anebo Goebbelse.Poslouchat nektere porady na Australske ABC je "chutovka". Mam nahrany pasek rozhovoru s redaktorem Adammsem a "svetovym" filosofem prof Singerem lita cloveku hruza po zadech. Vyhrozovani jak se budou lide trestst kdyz odmitnout spolupracovat,ale nejhosi je neprime nabadani ze sex se zviraty je OK.To je tvar dnesni vladnouci tridy, to je tvar jejich "ucencu". Mame se naco tesit v tom jejich zlotrilem Novem Svetovem Radu.

16771

Příspěvků: 29

15.07. 15:38 stefan  Propaganda
15.07. 19:21 Jiří Táborský  Propaganda
16.07. 00:10 Jirka  RE: Propaganda
16.07. 02:32 Jiří Táborský  Řekl bych, že propagandistům jde vždycky o to,
16.07. 02:58 Jirka  RE: Řekl bych, že propagandistům jde vždycky o to,
16.07. 02:58 Mikin  RE: Propaganda
16.07. 16:23 Jiří Táborský  Pane Mikin,
17.07. 15:34 Mikin  RE: Pane Mikin,
17.07. 19:24 Jiří Táborský  RE: Pane Mikin,
17.07. 20:56 Graham Murt  RE: Pane Mikin,
18.07. 01:53 Jiří Táborský  Pane Murt,
18.07. 09:24 Graham Murt  RE: Pane Murt,
19.07. 03:23 Jiří Táborský  Pane Murt,
19.07. 19:48 Graham Murt  RE: Pane Murt,
20.07. 00:21 Mikin  Toz pane Taborsky.....
15.07. 19:45 Alex Juchelka  Propaganda
16.07. 03:00 Jiří Táborský  Pane Juchelko,
16.07. 03:05 Alex Juchelka  RE: Pane Juchelko,
16.07. 00:53 Jirka  Edward Bernays a propaganda v praxi
16.07. 02:45 Robert Nohejl  Propaganda
23.07. 02:49 stefan  RE: Propaganda
19.07. 02:03 Robert Nohejl  Propaganda
20.07. 01:27 Jiří Táborský  Pane Murt,
20.07. 09:00 Graham Murt  Pane Taborsky
21.07. 03:43 Robert Nohejl  Propaganda
21.07. 11:21 Robert Nohejl  Propaganda
24.07. 03:48 Robert Nohejl  Propaganda
24.07. 03:54 Robert Nohejl  Propaganda
24.07. 08:37 Pavel  Propaganda

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 0

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 2

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 0

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 3

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,37 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 963,78 Kč
1 unce stříbra
547,80 Kč
Bitcoin
910 676,64 Kč

Poslední aktualizace: 1.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 366