Diskuze k článku

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

Příspěvků 130

10.6.2013 0:55

Tak jednoduche to asi nebude

Osel 89.?.?.?

No, tak jednoduche to asi nebude, v realnom zivote priama umera vacsinou neplati.

Je mozne, ze jeden clovek vykope jamu za 1 hodinu, ale to neznaci, ze 3600 ludi ju vykope za jednu sekundu![smích]

Druha vec su strukturalne problemy: "vzdelanostny profil" volnych pracovnych sil sa dost lisi od "vzdelanostneho profilu" volnych miest. Hrubo povedane, mame plno humanitne vzdelanych magistrov, medialnych komunikacnych odbornikov, genderovych odborniciek, odbornikov na EU, ale potrebni su inzinieri technickych oborov: elektro, apod. Alebo dobri remeselnici.

O kvalite sucasnych skol ani nehovoriac.

A naviac, primarne ubuda jednoduchej, monotonnej a primitivnej prace, ale mnozia sa prednostne ludia vhodni prave pre takuto pracu.

Neviem, ci je to riesielne.

291024

10.6.2013 1:06

Nepodmíněný příjem

Max Mad 94.?.?.?

Jediným skutečným řešením nezaměstnanosti i většiny dalších problémů je zavedení ničím nepodmíněného pravidelného (základního) příjmu pro každého, včetně polovičního pro děti.

291025

10.6.2013 9:14

RE: Nepodmíněný příjem

MARTin - anonym 94.?.?.?

Reakce na 291025

Lidé potřebují jistý příjem, ne práci.

Na tu myšlenku základního příjmu + strukturální změnu daně jsem narazil v podstatě až včera a zpočátku jsem měl mnoho výhrad + mi to připadalo jako levičácká utopie.

Po shlédnutí tohoto filmu mám sice stále 3 námitky/pochybbosti, ale i tak si myslím, že ta myšlenka je skvělá a že by to skutečně mohlo fungovat za určitých okolností, či to alespoň stojí za bližší zkoumání a každý by se s tím měl seznámit.

Vynikající film k tématu, doporučuji poctivě shlédnout celý:

http://youtu.be/2mP3b86zVvo

291043

10.6.2013 17:55

RE: Nepodmíněný příjem

Aleš Krejčí / Brno 62.?.?.?

Reakce na 291043

Ano, vynikající film k tématu, aneb alfa&omega lepších společenských změn.
Základní příjem považuji za základní řešení. Outsource, nebo kratší pracovní doba a další "novinky" z toho automaticky vyplynou sami, včetně úplného přehodnocení oceňování pracovních pozic. Přitom to pořád bude tržní hospodářství! Jenom bude méně připomínat otrokářství.
Uvedený film doručuji stáhnou a šířit a šířit a šířit dřív než bude zakázaný!
http://ulozto.cz/xwpU4RW/zakladni-prijem-grundeink...

291084

11.6.2013 12:03

RE: Nepodmíněný příjem

ZNP 176.?.?.?

Reakce na 291043

Nepodmíněný příjem je určitě nejlepší řešení, a dokonce se už chystá v ČR a v SR. Je to kompletně zpracované i s uzavřeným koloběhem financování. Mrkněte na www.promena.biz projekt Volník

291145

12.6.2013 11:08

RE: Nepodmíněný příjem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Reakce na 291145

Neznám horší řešení, než je zmíněné. Likvidace zásluhového systému a jeho náhrada nárokovým vždy v minulosti vedla k hospodářskému kolapsu nebo k válce.
Je to podle mého názoru velmi hloupá myšlenka velmi hloupého filmu, ale vždy udělám cokoli pro to , aby takovéhle hlouposti mohly svobodně vznikat.

291237

12.6.2013 14:48

RE: Nepodmíněný příjem

MARTin - anonym 94.?.?.?

Reakce na 291237

To byla jedna z prvních myšlenek, které mne napadly - něco ve stylu, že je to levičácký blud a utopie.

Jenže na druhou stranu - to, že má člověk vůbec nějaká základní práva daná narozením je přeci také tím, že v určité fázi vývoje dali lidé přednost nárokovému systému proti zásluhovému. Vždyť čím si narozeném miminko "zasloužilo", aby mělo vůbec nějaká práva?

Čím si třeba černoch zasloužil, aby se s ním nejednalo jako s dobbytčetem (doslova), a čím si třeba konkrétní žena zasloužila, aby měla právo volit. Nebo čím si 95% populace na západě zasloužilo, aby mělo právo cestovat a vlastnit majetek? Ničím. Prostě na základě historického vývoje a většinou činů jejich předků, uznáváme jejich nárok. Dříve to samozřejmé nebylo, dnes je.

Tedy to, že lidé upřednostnili v konkrétních věcech nárokový systém oproti zásluhovému mohlo sice vést ke kolapsu nebo válce, ale to neznamená, že je to špatné. Pokud tedy za dobro nepovažujete stav, kdy většina populace nemá žádná práva, protože si je "nezaslouží".

Takže pokud máte k základnímu příjmu výhrady, možná by bylo lepší uvádět je konkrétně a konkrétně diskutovat, místo odsouzení na základě paušálu typu - "čtyři nohy (zásluha) dobré, dvě nohy (nárok) néé".

291261

16.6.2013 2:37

RE: Nepodmíněný příjem

Jirka Zl 85.?.?.?

Reakce na 291261

Hezká argumentace a děkuji za ni.

291538

11.6.2013 15:14

RE: Nepodmíněný příjem

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 291025

ach jo, o základním příjmu i filmu tu píšu už dva roky, je dobře, že konečně svítá i dalším. (http://www.nejsmeovce.cz/books/view/2)

Ale ještě vám mnohým chybí vmyslet se do role těch, kdo vymýšlí peníze z luftu (=schvalují půjčky)- a přijdete na to, že jsou to přesně ty peníze, které je třeba mezi lidi rozdělit, známe jako "státní dluh".

Pak už zbývá jen najít chybu, která vedla pomocí úročení k vytvoření státního dluhu. Musíte si si udělat stejný pořádek pro práci lidí i pro práci strojů /technologií, které kradou lidem práci/.
Za "udělanou práci" jednoho člověka zaplatí jiný tké pracující člověk = spotřebitel, oba jsou za svou práci zdaněni a další, protiběžnou daní je tak kterou oba (pracovník i spotřebitel) ještě platí svému státu. Ale co se děje s prací, kterou za lidi udělaly stroje", které jim jejich práci vzaly??

A přitom "mzdu strojů" zaplatí spotřebitel, který výrobek "od stroje" koupí - přitom ale stroj z těch peněz, co "mu" spotřebitel zaplatí, ale žádnou daň státu nebo "o práci okradenému dělníkovi" nezaplatí - takže prostým dětským myšlením můžete také dospět k tomu, že státní dluh je vlastně tou dlužnou částkou, co stroje dluží nám i státu.
Stroje se samy zdanit neumí, a lidi ty peníze potřebují, protože právě stroje jim kradou práci, ale neplatí nikomu "daň z možnosti pracovat, dostávat odměnu a z té odvádět daň" - vlastně stačí si na chvíli představit, že každý stroj má stejné potřeby a povinnosti jako člověk - a pak vám dojde, kde "soudruzi udělali chybu...".
Nick "dub" to sice nepochopí, ale někteří snad ekonomické poučky (=pravdy?) podrobí téhle "dědské" logice.

je to možná ekonomický kotrmelec, ale logicky bezchybný. Jen si počkám, až tenhle příběh půjde v telecívizi, pak už bude pravdivý, že?....

291166

11.6.2013 20:17

RE: Nepodmíněný příjem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 291166

Veškeré daně platí pouze lidé - žádné firmy, nebo jiné instituce, a samozřejmě ani stroje - daně platí POUZE LIDÉ, tedy ne všichni.
Aby se režim udržel, je zde ohromné stádo kosher parazitů, kteří jakoby účetně platí daně také, ale jenom jakoby.

291176

12.6.2013 8:38

RE: Nepodmíněný příjem

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 291176

...šmarjájózef, to vím přece taky, musíš použít trochu jiný rozum - schopnost vyvažovat podmínky pro danění lidí a nedanění strojů - a najít otázku i odpověď, proč se stejná práce strojů nedaní taky. Notabene, když tu práci stroj ukradl člověku. Pravidla danění jsou platná tak dlouho, dokud se nenajdou lepší, víme ?

A pak musíš vymyslet, k jaké lidské aktivitě (historie úroku + práce s ním) lze chybějící prostředky nejlíp přiřadit - ale v zrcadlovém efektu, tedy jako daňový vklad, ne daňový dluh. Pak možná dojdeš ke stejnému řešení, i když o tom ve tvém případě silně pochybuji....
...státní dluhy totiž nemají skutečného věřitele, tím je pouze myšlení lidí, kteří princip úroku kdysi dávno zneužili (nahradili fyzickou komoditu stále virtuálnější podobou "víry v moc peněz"[mrknutí jedním okem].

291212

13.6.2013 1:37

RE: Nepodmíněný příjem

kyticka 81.?.?.?

Reakce na 291025

Základní příjem je sice hezká věc, ale jaksi zákonitě vede ke ztrátě pracovník návyků. Tedy zkrátit pracovní týden vidím jako řešení naprosto správné. Společnost se musí stále aktivně vyvíjet a ne generovat na podpoře. Základní příjem prakticky je jen jinou formou této podpory. Doporučuji shlédnout například film Absurdistán. Je to komedie a zdůvodnění degenerace celé populace lidstva je trochu jiné nežli z důvodu "základního příjmu" ale přesto plně popisuje vývoj společnosti, který můžeme již reálně vidět například u cikánů, kdy se prakticky nyní rodí již 3. generace této menšiny bez pracovních návyků. Při jeho sledování se minimálně dobře pobavíte. Odkaz:
http://www.zlo.cz/idiocracy-absurdistan.php

291296

10.6.2013 1:14

jajaja

jajaja 92.?.?.?

Já už takový systém zažil, kde nebyla nezaměstnanost, téměř každý měl byt i chatu (z hlediska počtu chat na počet rodin, resp. obyvatel, jsme byli nejbohatší na světě!), dovolená byla téměř zadarmo přes ROH a rodiče vydělávali tolik (celkem cca 6000,-Kčs), že nevěděli, co s penězi - za byt v os. vlastnictví platili jen služby (inkaso) ve výši 370,-Kčs měsíčně, chleba, mléko, mouka stáli cca 2 až 3 Kčs, MHD 1 Kčs, za mou kolej v Praze platili 55,-Kčs měsíčně a měsíční MHD v Praze 35,-Kčs, jeden oběd v menze stál 2,60 Kčs atd. Můj strýc byl dělník a měl vyšší plat, než rodiče dohromady (dokázal pracovat najednou na více soustruzích, frézách a podobně a tím překonával normy, zvyšoval produktivitu práce).
Jelikož se říká, že se historie opakuje...

291026

10.6.2013 5:38

RE: jajaja

steve 70.?.?.?

Reakce na 291026

HA ! - tak mluvi fasista a je to ten antiajcikismus ! A rovnez jeto anticigoismus. Takhle Vam psenka nepokvete, jste zakukleny nepritel "Rise". Historie se opakovat nebude ! Postrilime Vas humanitarne jako cokly - Vy, Vy teroristove. A vratte nam Sudety, ktere jste nam ukrivdovanym ukradli ! Budete mit tolik prace, ze v tom cerno-bilem strafovanem munduru pujdete rovnou do kytek, lenivci jedni gojimovati ...

291032

11.6.2013 4:22

RE: jajaja

mark21 72.?.?.?

Reakce na 291026

Nezbyva mi nic jineho, nez souhlasit.
Uz skoro ctvrt stoleti sleduji vyvoj demokracie, svobody a 'pravdolasky' nastolene v 1989. A vic a vic prichazim na veci, ktere byly lepsi pred 1989. Napred jsem predstiral,ze je nevidim a pak nechtel videt. Pak jsem si je vymlouval, omlouval dokonce jsem si zacal i lhat ze 'vsechno spatne je k necemu dobre'. Nechci v zadnem pripade obhajovat komunismus nebo socialismus. Naopak! Musim rict, ze od mych teens az do asi 2004 jsem ceskoslovensky socialismus vcetne komunistu nenavidel az k smrti. Bohuzel, tato moje nenavist se pomalu, velice pomalu zviklala az behem posledniho 'pravicoveho' rezimu zmenina uplne. Uz je tezko najit neco, co je dneska lepsi. A tech podvodniku, korupcniku, parazitu na nejvyssich mistech, byrokratu, grazlu a miliardaru s anonymnimi ucty v danovych rajich pribylo jak hub po desti. Nekterych temer pres noc. Samozdrejme vetsina nelegalni manipulaci a z penez danovych poplatniku. A tito diky nakradenym majetkum dale manipuluji tou 'demokratickou' vladou jako s loutkami, ktere pak delaji zakony temto 'kmotrum', organizovane kriminalite a mafii 'na miru'.
Je to hnus.

291117

11.6.2013 8:06

RE: jajaja

romaker 95.?.?.?

Reakce na 291117

Výstižný popis. Úplný súhlas.

291122

11.6.2013 8:35

RE: jajaja

jan26 195.?.?.?

Reakce na 291117

Hovoríte mi z duše.

291126

11.6.2013 12:34

RE: jajaja

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 291117

Zákon č. 92/1991 Sb., o podmínkách převodu majetku státu na jiné ... hnus!!!

291153

11.6.2013 16:58

RE: jajaja

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 291026

NESMYSL!!! Co to tady píše za soudruha? Já - po ukončení VŠ nástupní plat 1750,Kč čistého, s dítětem jsme bydleli u mámy v 1+1 (řekli nám, že lidé žijí i v horších podmínkách), chata+auto úplný nesmysl a když jsem šla žádat ROH o rekreaci u moře, protože syn měl těžké astma, poslali mě někam a dostala jsem rekreaci u nějakého rybníka v JČ. Neustálé fronty na všechno, vč. blbého toaleťáku (moje děti kulí oči, když jim vyprávím, kterak jsme recyklovali Rudé Právo na WC. Kdejaký blbec šplhal po rudé knížce nahoru, neřešily se schopnosti člověka, ale třídní postoj. Dneska žiju jako člověk a moje děti taky. Tohle by nám rudé zrůdy neumožnily. Mimochodem - k tomu obědu v menze za 2,60Kč - hororové sny o remoplátku, plíčkách nakyselo a řízcích z vemene se mi snad zdají doteď.

291172

12.6.2013 0:33

RE: jajaja

jajaja 176.?.?.?

Reakce na 291172

Milá paní, já měl taky nástupní plat 1750,-Kčs, zvyšovaný o 200,-Kčs každých 6 měsíců. A to Vám bylo málo? Kolik jsou dnes nástupní platy? Pokud teda vůbec dnešní absolvent VŠ sežene práci, že?
Vraťme se k 1750,-Kčs - já, a manželka taky, tj. 3500,-Kčs. Za novomanželskou půjčku 50 tisíc (splátky 300,-Kčs měsíčně, úrok cca 2%) jsme koupili starý dům (chalupu), ale s pozemkem půl hektaru (stačil by na postavení dalších 4 domů). U zaměstnavatele jsme si požádali o družstevní byt a do dvou let jsme ho dostali - z bezúročné půjčky FKSP jsme zaplatili vklad 24000,-Kčs (splátky 300,-Kčs měsíčně, úrok 0%, měsíční poplatky 0,-Kčs). A chalupu, kde jsme do té doby bydleli, jsme pak využívali o víkendech. Ojetou Škodu 120 v hodnotě asi 30 tisíc jsme dostali od rodičů, oni si koupili novou Škodu 120.
Nikdo z nás, ani rodiče, nebyl členem KSĆ. Naopak, byli jsme jimi pronásledovaní. Taky se nikde nezastávám komunistů, svědomí by mi to nedovolilo, ale obhajuji společné (společenské) vlastnictví výrobních prostředků a spravedlivější přerozdělování produkce a uspokojování potřeb lidí.
Šok přišel až s Klausovou liberalizaci cen po roce 1990, to byl pak plat cca 2000,-Kčs čistého skutečně bídný. Musel jsem zanechat zaměstnání a dát se na podnikání, obchodování, abych vydělal tyto peníze za 1 den. V Německu jsem později jako zaměstnanec vydělával za měsíc tolik, kolik jsem měl v ČR jako inženýr za 2 roky, ale to už je jiná story.
Jsem rád, že se máte v ČR tak dobře a posílám pozdrav z Německa. [velký smích]

291192

12.6.2013 11:34

RE: jajaja

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 291172

To jste tedy žila v žalostném prostředí - 1750Kč čistého byl v té době slušný plat -

madam neděláte dnes ve veřejné správě s pomocí Vaší korektní politické ínvence?

291240

10.6.2013 2:35

obávám se,že se též musím opakovat

Adam. 79.?.?.?

Odpověd je vývoj..nikoliv zaměstnat se opakováním předpotopních vizí.Práce NENÍ vůbec potřebná,pokud máte plný žaludek a jídlo zdarma.K tomu dospějete automatizací bez používání člověka jako nástroje otrocké práce.Výsledkem pak musí být vždy pohyb nahromaděné energie ven a to je mimo solární systém.
Materiál lze vytvářet použitím elektrolýzy,tak jak to ukázal zavražděný vědec(myslím,že se jmenoval Zajíček)
Prostě se to samo spojí a výtvor je prakticky již hotov.Takto se produkuje již na západě,ale ano v oblasti východních socialistických nauk pěkně postaru motykou do země a lopatou...do toho se potetovat a smrdět a mít prezidenta opilce to je vono.
Co je nám do toho,že ve světě je miliarda úplně stejných čínanů a nejsou kam dávat?Čechoslováků je sotva deset milionů,takže používání věděckých kapacit nemůžou nic ztratit,ale právě naopak.Oproti tomu práce člověka jeho mozek leda ubíjí a nutí k alkoholismu a to je prokázané všude po světě.

291027

10.6.2013 11:49

RE: obávám se,že se též musím opakovat

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 291027

OMG, co to je zase za žvást?

291061

11.6.2013 21:52

RE: obávám se,že se též musím opakovat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 291027

To, co nutí dělňase chlastat není práce jako taková. Je to totální pocit bezvýznamnosti, nedocenění a vyhlídka na to, že bude hůř. Kdysi mi jeden kopáč ukazoval svoje ruce plné mozolů, zatvrdlin a puchýřů a povídal, že takovýma rukama nemůže ani pohladit svou ženu, aniž by jí poranil kůži - a přesto nevydělává dost na to, aby zaplatil nájem a inkaso v dvoupokojovém bytě a ještě mu zbylo na jídlo! Proto tihle lidé chlastají, hlavičko!

291180

10.6.2013 5:31

Jednoduche reseni neexistuje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 180.?.?.?

delam v marketingu a tezko si predstavit ze budu delat ctyri dny v tydnu a zbytek odmaka robot - snad nekdy v budoucnosti i kdyz o tom docela pochybuju minimalne na byznys development urovni. I ve vyrobe existuji odvetvi, ktere se proste bez manualni prace neobejdou, o zemedelstvi mluvit netreba.
Na druhou stranu pri obcasnem navratu do Ceska mam pocit ze statni sprava uz nedela ani ty ctyri dny, ale pouze dva a to casto velmi bidne takze to tu robotizaci dostatecne kompenzuje.

Pro 4hodinovy pracovni tyden by muselo dojit k celosvetove dohode nebo konci globalne propojeneho trhu a opetovnemu prechodu na uzavrene domaci ekonomiky ci strukturalne podobne uzavrene regiony.
Mozna se zamyslet nad tim, proc treba Thajsko ma pouze 0,4% nezamestnanost, proc nejenom v teto zemi zamestnavani cizincu ci vyrizovani trvaleho pobytu narazi na tolik v podstate neprekonatelnych prekazek (viz napr.Turecko), jak je tomu v zemich s nizkou nezamestnanosti a podobne.
Proc existuji zeme, kde polovina naroda pracuje v zemedelstvi takze dalsi zamestnani ani nepotrebuje a jestli je resenim sedet doma nebo radeji vyrabet zdrave potraviny a ne repku jako povinnou nahrazku pohonu aut a cpat se nahrazkami.
Bez hledani pricin nelze najit reseni.
Proste predstava ze my lepsi lide budeme sedet doma, brat plnou mzdu a praci za nas udelaji roboti a supaci z tretiho sveta narazila na sve globalni limity a dal uz fungovat nebude.
Jedina sance je omezit priliv, podpory, zamestnavani a podnikani cizincu, uzavrit ekonomiku a zacit zase pestovat rajcata a sit boty. Problem robotizace a nezamestnanosti bude razem vyresen.
Zbytek je pouze dalsi bloudeni v kruhu socialnich (socialistickych) inzenyru a hledani reseni tam, kde to uz z podstaty lidskeho byti a limitovane kapacity teto planety resitelne neni.
To ze napad vznikl za compem je logicke, tam clovek do prace v podstate chodit nemusi neb vse je propojeno takze to nutne klidne dodela treba na chate. Bohuzel zivot neni virtualni pocitacova, ale realne realna realita. Tam to jednoduse naklikat nelze a jsou kupodivu stale situace kdy vidlaci musi kopnout do zeme nebo nasypat prasatum a Ukrajinec na stavbe hodit najakou tu cihlu nabo priplacnout lzici malty.

291031

10.6.2013 12:35

RE: Jednoduche reseni neexistuje

Adam... 79.?.?.?

Reakce na 291031

to je všecko co píšete paní naprostý nesmysl!
Blabol...stavby se dělají montáží v Japonsku zcela bez smrdutých pracovníků a za týden máte celý dům.Samozřejmě bez ukrajinců tedy bez malty.
Pokladní propustit všechny a nahradit jako v MC.D čtečkou.
Výrobky již nikdo šít nebude, trend je zcela obrácený češi pouze v práci kradou a okrádají zákazníky výrobky od nich jsou naprosto šuntové na urovni vietnamců.
Snad zůstane těch pár zlodějů plynařů a bankéřů...

291064

10.6.2013 12:39

RE: Jednoduche reseni neexistuje

Nikdo 65.?.?.?

Reakce na 291031

Zrovna zemědělství je špatný příklad. V pravěku se sháněním obživy (=zemědelstvím, sběrem, lovem) živilo 100% práceschopného obyvatelstva. Dneska je to cca 0,5% a bude se to dále snižovat. Traktory a kombajny jezdí podle GPS a jeden operátor na dálku od počítače jich dokáže uřídit spoustu. Pracata krmí automatické linky. Jistě pár lidí tam bude potřeba, ale jen zlomek toho, co dneska.

291065

10.6.2013 12:44

RE: Jednoduche reseni neexistuje

hc 90.?.?.?

Reakce na 291031

A zase jsme u rozporu mezi kapitálem a prací. Co navrhujete není v zájmu kapitálu. V zájmu kapitálu je, aby v Čechách mohl házet maltu nebo kopat do země Ukrajinec nebo kdokoliv jiný, ne pouze Čech. Pak je možné platit mzdy, které stačí leda na bydlení na ubytovně a rohlík se salámem, za což se samozřejmě domorodcům dřít nevyplatí.

291067

11.6.2013 2:38

RE: Jednoduche reseni neexistuje

p. 113.?.?.?

Reakce na 291067

...Odstranit otrokarstvi ? ..elity sou proti vsema deseti...! A napr. banky do Ciny neprestehujou ...vsadim se.....Ale vazne , uz za prvni svetove valky , kdy byly skoro vsichni muzi na frontach velkou vetsinu prace zastaly zeny i zvysenou zbrojni vyrobu a vse co s tim souvisi !!! V druhe taky...Jen na nektere prace byli muzi omluveni z vojenske povinnosti...Takze zamestnanost je a bude umele-otrokarska..

291115

10.6.2013 6:59

Riešme príčinu, nie príznaky.

Definitíva 87.?.?.?

Možno by to chvíľu fungovalo, ale princíp trhového kapitalizmu je taký, že sa vždy všetko zvrhne v prospech finančnej celosvetovej moci.

Génius Baťa povedal: Kto privatizuje zisky, ten okráda firmu. Neexistuje ekonomická kríza, ale len kríza morálky.

Politika štátov je dnes politikou finačných korporácií, morálnou krízou spoločnosti.

Bohatstvo slúži na získanie moci, na zotročenie ľudí, dnes v podobe finančného zotročenia. Bohatstvo, bohatnúť, je primitívny pud sebazáchovy, ktorý v minulosti pomáhal človeku zabezpečiť sa na zlé časy a teda prežiť. Pudy sa dedia, sú ovládnuteľné vôľou, ale k tomu treba vôľu a rozum = vedomosti a skúsenosti. Bohatstvo a moc vyselektovalo spoločnosť na sociálnych parazitov a otrokov, slúžiacich na tvorbu hodnôt.
Bohatnutie pre bohatnutie, len tak, pre potešenie, nie pre moc nad druhými, je prípad pre psychiatra.

Potrebujeme riešiť príčiny morálnej krízy. Tá hlavná je morálka jedinca, život a blahobyt na dlh a nekonečné drancovanie energií a surovín. Ak by sa jedinec správal racionálne, bral si len to, čo potrebuje npre život, plodenie a výchovu detí, netočil by peniaze, prerušil by finančné toky voči svetovej moci a tá by do rána skolabovala. Človek-otrok je nútený k tejto forme života finančnou korporátnou celosvetovou mocou, ktorá stojí nad mocou vlády a parlamentu USA a iných štátov. Riešiť treba demokraciu, ktorá slúži na uchopenie moci v štáte. Riešme náboženstvá, ktoré duchovne zotročujú človeka.

Náboženstvo, hlavne rímske kresťanstvo, zničilo!!! kultúru Slovanov. Nedokázalo ju zničiť mečom, tak ju zničilo bibliou. Živým archaizmom je Pravoslávne kresťanstvo, ktoré sa dodnes neprispôsobilo Rímu. Pravoslávne kresťanstvo je dôkazom násilia na pôvodnom Slovanskom Pravosláví, Slovanskej Viere v poznanie a ľudský rozum.
Kresťanstvo = otroctvo ducha, strata slobody jedinca, ideologické znásilnenie detí krstom a náboženstvom vo veku, keď ešte nemajú vlastný názor, poznanie, vedomosti, vo veku, keď sa buduje geneticky podložené podvedomie človeka, ktoré ostáva na celý život. Človek v dospelosti potom koná podvedome, nepoužíva poznanie a rozum, berie boha ako samozrejmosť, nevie toto podvedomie zmeniť. Z človeka je poslušný otrok veľmi dobre použiteľný pre moc a bohatstvo cirkvi, ako aj pre finančných korporátnych sociálnych parazitických svetovládcov. Podvedomie je, zákon prírody, je dedené, katolicizmus ho cieľavedome používa tak, ako chcú ilumináti používať čipovanie ľudí na ovládnutie mysle človeka.

Čiastočným riešením by bolo aj prestať dovážať potravinové odpady a začať vyrábať prírodné potraviny doma, „ MOTYKOU“, /to je cudzie slovo, je to nástroj z minulého storočia na spracovanie pôdy/. Nezamestnaní by mali nárok na mzdu za prácu a žiadnu podporu. Dnešní nezamestnaní nevedia a nechcú pracovať. Tu sa musí niekto rozhodnúť, či sa táto populácia m

291033

10.6.2013 7:01

Riešme príčinu ... 2.

Definitíva 87.?.?.?

Tu sa musí niekto rozhodnúť, či sa táto populácia má podporovať, aby v budúcnosti „demokraticky“ uchopila moc, alebo sa prestane množiť.

Človek predstavuje zdroj energie na tvorbu hodnôt a keď si človek uspokojí svoje potreby, tak táto prebytočná energia musí byť spoločnosťou nasmerovaná mimo Zem. Lebo ľudstvo, ak chce prežiť, tak musí osídliť nové planéty. Zmyslom života je zachovať svoj život, rodinu, rod, prežitie človeka vo Vesmíre. To prežitie na Zemi sme nezvládli a smerujeme k seba zničeniu. Zmyslom všetkého živého je množiť sa a prežiť, zachovať život!!! Človek na Zemi sa ako druh vývojovo zvrhol, pracuje na seba zničení, lebo ani finančný korporátny sociálny parazitizmus neprežije bez hostiteľa, bez otroka.

Odporúčam www.chelemendik .sk, hnutie Dobrá sila, ktoré má reálne ciele. Jeden sk web pokladá slovo chelemndik za „nadávku alebo zakázané“ a článok s týmto slovom neuverejníte.

291034

10.6.2013 7:54

Dudo

Dudo 78.?.?.?

Je zvláštne, že všetci politici sa pokúšajú o to, aby stúpala výroba na export. Toto však nieje možné v celosvetovom meradle. Kam by sme tie výrobky vyvážali?

Na Mars?

Hlavnou úlohou tých ktorý nás vedú by malo byť ľudské šťastie, a nie ekonomika.

291035

10.6.2013 12:39

RE: Dudo

Adam... 79.?.?.?

Reakce na 291035

Štěstí a technologie můžou přijít pouze po depopulaci.Kam budou jinak dávat čínany, na stromy?
A kam afričany?Do pouště?A indy?
Není místo,hmota není nekonečná a voda už vůbec ne!Poslední záchranou před plýtváním je kapitalismus.

291066

10.6.2013 17:34

RE: Dudo

zelvick 89.?.?.?

Reakce na 291066

Poslední záchranou před plýtváním je kapitalismus.
!!!!????!!!! No to snad nemyslíš vážně ! [překvapení] [překvapení]

291081

10.6.2013 21:08

RE: Dudo

Adam... 79.?.?.?

Reakce na 291081

Tak to tedy podle vás rozdělíme rovným dílem..čínaně těch je miliarda budou mít tedy polovinu zeměkoule a tu druhou obyvatelé Afriky.
Samozřejmě,že odpovědí je přirozeně zdražování základních surovin ve snaze zastavit nadprodukci chudých osob a to se přesně děje právě vlivem kapitalismu.(Socialisté samozřejmě rozdají všechno,protože to není jejich a tím zastaví své vlastní množení.)
V kapitalistické společnosti si prostě většina nemůže nic dovolit koupit ani vlastnit a tak se nadprodukce chudých lidí sama zastaví,stejně jako nadvýroba..no a to se právě ted děje.
Každý kdo má tedy vlastní výrobní zdroje a půdu jako já je tedy jen drobným přispěvatelem a zároven hrází proti devastaci a plýtvání pro zcela bezdůvodnou světovou masu.

291101

10.6.2013 22:29

RE: Dudo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 291101

Najezte se, chytá vás asi fantaz z nedostatku. Číňané nehodlají mít potomka pokud nemají v přepočtu 28 tisíc v čistém, oba.

291107

11.6.2013 20:25

RE: Dudo

Dap z lesa 89.?.?.?

Reakce na 291101

nějak vám to nefuguje - VŽDY chudí měli daleko více dětí než bohatí [smích]
Jinak řečeno - kapitalismus plodí více dětí
Nevěříte ? Tak si najděte jak klesá porodnost vyspělých zemí [bliji]

291177

11.6.2013 22:16

daně a poplatky za vodu jsou základem této strategie přežití

Adam... 79.?.?.?

Reakce na 291177

z lesa..Klesa porodnost vyspělých kapitalistických zemí.Až se to zavede všude bude klesat porodnost ve všech zemích.Tam se právě chystá privatizace vody a to se děje v Egyptě a Etiopii kde po zavedení poplatků také začne klesat porodnost stejně jako v Evropě i Rusku.
V Indii to není,ale krok za krokem to přijde i tam a zastaví nadprodukci i v Indii.
Pak do dvou generací bude zahájena nová fyzika a směřování člověka,nebot prostě již stejně nebude kam dávat.

291183

10.6.2013 17:41

RE: Dudo

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 291066

S tou depopulací začněte u sebe, uděláte užitečný čin pro kapitalismus.

291082

10.6.2013 8:14

Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

jjj 213.?.?.?

Když se zvednou náklady na produkci o pětinu (20%), tak se nesníží o pětinu ZISKY firmy, ale ta firma bude okamžitě na mizině. Zisk je zjednodušeně PŘÍJEM minus NÁKLADY.
Např. prodáváte něco za 100 a náklady na výrobu a prodej a logistiku atp. jsou 90. Když se těch 90 zvedne o pětinu na 108, tak jste ve ztrátě.

Zisky firem jsou (až na naprosté výjimky v high-tech sektoru) nižší než 20%!

Přitom neříkám, že principiálně nemáte pravdu! Jenom je zcela JISTÉ, že bez protekcionismu to prostě NEPŮJDE. Je třeba chránit vlastní trh a tím vlastní pracovní síly. Ale to jste u Čulíka a jim podobných socanů FAŠISTA, u velkokapitálu, který platí celý politický cirkus zase NÁCEK! A proto se o tom ale vůůůbec nebudou chtít s vámi bavit! [pláč]

291036

10.6.2013 8:49

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 291036

>Např. prodáváte něco za 100 a náklady na výrobu a prodej a
>logistiku atp. jsou 90. Když se těch 90 zvedne o pětinu na
>108, tak jste ve ztrátě.

To je pravda jen částečně. Hovoříme o marži, ale ta je jen velmi málo závislá na skutečných výrobních nákladech. Do ceny výrobku se výrobní náklady promítají často jen procenty. Obrovský díl ceny si utrhnou třetí strany, marketing, doprava, skladné, obchodník...

>Je třeba chránit vlastní trh a tím vlastní pracovní síly.

Ano. A o tom je můj první návrh - zdanění každého vyvezeného pracovního místa.

291039

10.6.2013 9:57

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 291039

Jen bych si dovolil doplnit, nejen vyvezeneho ale i dovezeneho. Koukam na to z hlediska Cecha zijiciho v cesku. Obcas jedu autobusem z nasi slavne plzenske prumyslove zony a kdyz se nahodou trefim do konce pracovni doby tovaren, neni slyset v autobuse cestinu ale rustiny, ukrajinstiny, vietnamstiny a dalsich je tam slyset pozehnnane.
Cili bud zvyhodneni odvodu na obcana nebo zdaneni pracujicich cizincu.

291050

10.6.2013 14:05

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 291039

> zdanění každého vyvezeného pracovního místa.

Obávám se, pane Stworo, že Váš nápad není proveditelný. Proč? Představme si nadnárodní společnost se sídlem v libovolném daňovém ráji, třeba na Kajmanech. Až dosud provozovala několik reálných továren ve vyspělých zemích. Z rozhodnutí majoritního vlastníka, Američana žijícího v Monaku, některé z nich uzavře. Třeba továrnu ve Španělsku a Švédsku. Ve své kanadské továrně jen sníží počet zaměstnanců.

Místo nich otevře jedinou továrnu v Číně. Ovšem jen s polovinou původních zaměstnanců v Kanadě, Švédsku a Španělsku. I tak výkon této jediné továrny snadno nahradí výkon v těch původních, stále více zatížených "oprávněnými" sociálními náklady.

KDO vybere daně z vyvezeného pracovního místa? Kajmanské ostrovy? Proč? O práci přece přišli Španělé, Švédi a Kanaďané. Jak tyto země, resp. jejich daňoví byrokraté prokáží, že nově otevřená továrna kajmanské společnosti v Číně reprezentuje právě ta jejich původní pracovní místa? Jak se španělské, švédské a kanadské úřady podělí o nároky na daně, když nových míst je jen polovina? A OD KOHO budou ty daně vymáhat? Od kajmanské společnosti? Cha. Od jejího (skrytého) amerického majoritního vlastníka? Cha, cha.

Je mi líto, ale výběr "daně z vyvezeného pracovního místa" je stejně reálný, jako vize, že lidem se jednou stane práce základní životní potřebou. Nestane. [mrknutí jedním okem]

291070

10.6.2013 15:58

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 291070

Kdo by si napovozu dovolil vyšší rychlostí než 30 km/h jíti, vždyť pekelná tato rychlost trhá vnitřnosti! Cha.

Kdo by si dovolil císaře uraziti, vždyť za to těžký žalář je! Cha.

Kdo by si dovolil přejít hranici, vždyť tam jsou pohraničníci. Cha, cha.

291078

10.6.2013 18:48

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

waterfall 82.?.?.?

Reakce na 291078

Co to je outsourcing? Když potřebuji vodu do fabriky, nezaměstnám vlastního těžaře a nekopu studnu, ale vodu si koupím (outsourcuji vytěžení vody) od firmy Veolia. Když potřebuji naprogramovat robota (1x za rok) nehledám programátora, který se bude zbytek roku kopat do zadku, ale najmu si malou firmičku XY, která to naprogramuje a vyfakturuje... Je to outsourcing?

A jak poznám pravou českou firmu? Je to plzeňský pivovar, kde majiteli jsou jihoafričané a pracují tam ukrajinci? Nebo snad německá Škodovka, kde makají poláci? Nebo české eseróčko vlastněné filutou podnikatelem přes firmu na Kajmanech? Kdo je víc český? A co vietnamec s českým trvalým pobytem, nebo dokonce už s českým pasem? To už je dost české? Myslím, že celý koncept zákazu podnikání (outsourcing je jen formou optimalizace nákladů v podnikání) a řízeného hospodářství je velmi mylný...

291089

11.6.2013 12:24

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 291089

To co popisujete není outsourcing ale subcontracting a není s ním nic v nepořádku. Outsourcing by bylo když svojí továrnu zavřete, lidi vyhodíte a manažera pošlete do Zimbabwe otevřít novou s platy 5 procent původních. A customer support taky. Takže objednávky přijme nějaká zimbawanka ač neví vůbec co to je co si zákazník objednal a produkt vyrobí zimbawani ač nemají potuchy co to vlastně vyrobili a k čemu to je. To je outsourcing.

291151

12.6.2013 11:44

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

waterfall 82.?.?.?

Reakce na 291151

Jelikož jsem outsourcing realizoval v mnoha českých společnostech (a ani jedinou jsme nestěhovali do Zimbabwe, ani jinam za hranice ČR), mám o tomto termínu zcela jinou představu. Zřejmě jste studoval ekonomii právě v Zimbabwe. Pokud vytlačím nějakou činnost z firmy a zadám ji subdodavatelům (abych se mohl věnovat hlavní činosti - kterou umím), pak je to outsourcing... Pokud dělám stejnou činnost (třeba boty) a přesunu to ze Zlína do Zimbabwe, pak dělám pořád stejnou činnost jen jinde - to je relokace. Pletete si tedy pojmy s dojmy. A takoví chtějí našim politikům radit jak na to? No to by dopadlo!

291242

12.6.2013 12:08

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 291242

Dobre si to povedal, jsi uvedomelý súdruh. Outsourcing není offshoring.

291244

10.6.2013 8:58

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

kolokol 88.?.?.?

Reakce na 291036

Chybku tam máte vy. Bez ohledu na to, jak dobré nebo špatné jsou ty návrhy pana Stwory. Mzdové náklady by přece nijak dramaticky nevzrostly, pokud by firma produkovala stejně (byť s větším počtem pracovníků).
A taky jiné příspěvky hned metou návrhy pod stůl a vytahují "nepřekonatelné" problémy nebo odkazují na morální krizi společnosti. A nebyl by nakonec takový krok, jaký autor navrhuje, i projevem hodnotnějšího morálního postoje?

291041

10.6.2013 15:19

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

jjj 213.?.?.?

Reakce na 291041

Nehledejte v tom nic zásadního!

Já i jasně deklaroval, že se Stworou souhlasím v tom, jak on uvažuje a co navrhuje. Já používám totiž taky výhradně selský rozum a tak logicky dojdeme k podobným závěrům! [smích]

Jen prostě když napsal, že když se zvednou o pětinu náklady, klesne o pětinu zisk, tak to tak není - zisk klesne více. To je všechno. A jak vidím, pan Stwora to i přesně chápe.

291075

10.6.2013 10:07

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

Duanitta 194.?.?.?

Reakce na 291036

Stwora tam nemá početní chybku... ani jinou.
Když budete uvažovat hodně zeshora, tak na to přijdete, a půjde to i bez protekcionismu... Nízké mzdy nemají na naši konkurenceschopnost ŽÁDNÝ, natož pozitivní, vliv. Německo, Skandinávie má vždy pětinásobné něbo i větší, a přesto jsou konkurenceschopní minimálně jako my.. dal jste si někdy otázku proč?

Slyšel jste někdy o rozdílu mezi absolutní a komparativní výhodou v zahraničním obchodě? Studujte, není to nic, co není součástí ekonomické teorie, nic, o čem se neví. Nízké mzdy v ČR byly/jsou naší absolutní exportní výhodou, proto k nám šli stavět montovny... Co to po čase udělalo? Hodně se vyváželo, koruna posílila ze 35na25/EUR, až k rovnováze nabídky a poptávky po ní, tj. teoreticky rovnováze exportu a importu, bohužel přesněji spíše mezi přílivem a odlivem CZK. To, že není ještě silnější (20/EUR) a že pořád vyvážíme, je pouze vlivem toho, že se peníze odsud odlévají jinak, pseudoslužbami mateřských firem (pseudodovoz), podíly na zisku, únik kapitálu.
Koruna je dejme tomu na cca 25CZK/EUR, ať se to dobře počítá. Mzdy tvoří dejme tomu pětinu ceny výrobku, tj. 5 CZK. Co se stane, když se mzdy v Čechách zdvojnásobí? To co stálo 25,-, bude stát 30. Zastaví se vývoz..najednou to bude drahé. Nepotrvá to však dlouho, koruna oslabí na 30CZK/EUR. Pak se bude vyvážet zase jako dřív, protože z pohledu zahraničí to stojí pořád 1 EUR. Ty elementy, které udržují dnešní převis exportu nad importem (od kvality našich výrobků po pseudodovoz oslabující korunu) tu budou pořád dál.
Co se týče domácího trhu - když lidem zdvojnásobíte mzdy, tak co to udělá s domácím trhem? Doufám, že nechcete říct, že ho zruinuje? Ne, zmnohonásobí se poptávka - nedvojnásobí, zmnohonásobí, protože na útratu po odečtení základních životních nákladů zbyde mnohonásobně více, než předtím, když se žilo z ruky do huby na rohlíkách. Všechno se tu roztočí, firmám sice možná vzrostou mzdové náklady dvakrát, ale tržby dvacetkrát. Dokázáno, koukněte se v okolních zemích, je to prostě FAKT, nezpochybnitelný. O tom se prostě nebudeme bavit. Naše mzdová střídmost nemá jediný pozitivní vliv na cokoli. Čína je levná nikoli díky tomu, že má nízké mzdy, ale protože umí pracovat s penězi a kursem, a umí správně emitovat peníze.

Shrnu, všechny absolutní (=stejné plošně po celé zemi) exportní výhody jsou dříve či později vyrušeny měnovým kursem, nemají dlouhodobý vliv na konkurenceschopnost. Poté se vyváží pouze to, co má komparativní výhodu, tj. místní tradici, nápad, lepší technologii, třeba pivo, škodovky.
To, že tu nejsou peníze na mzdy, je dáno, tím, že náš pracovitý národ někdo/něco šíleným způsobem vysává.

(A proto taky je u nás tak špatné jídlo - ty škodovky nám posílily korunu tak, že naše potravinářství nestíhá zlevňovat)

291053

10.6.2013 10:49

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 291053

Duanitta = hluboký respect!!!

Co ještě dodat? Vysoké zdanění a přerozdělení vyštvalo a vyhnalo ze zlé Scandinavie i Německa Predátory a Shabes/GOJ/im. PROTO odpočátku v ČR měl Prof. Big Toonnel, Soudruh Dlouhý & Comp. jasné ZADÁNÍ rozbíjet sociální vazby, profesní organizace, odbory atd. aby - NAOPAK se ČR s dezorientovanými, osamělými zpravicovanými otroky - stalo pro Predátory a Shabes/GOJ/im rájem.

Proto ČR i Scandinávie žije vedle sebe na jednom jediném písečku - a má přitom x-násobné rozdíly v daních i MZDÁCH - a přitom co/existují. Vývoj je ve Scandinávii a montovna v ČR[smích]

Dalším dodatek k Duanittě: Čína má ještě jeden phenomenální extrém: Zisk tam nelze ukrývat a "optimalizovat" do zahraničí. Za korupci a defraudace je tam trest smrti! Proto pokud zahraniční investor má nečekaný zisk, vyveze ho prostřednictvím čínských produktů či čínských služeb. Což opět přispívá ke zdravé kondici zlé rudé šikmooké commun/istické Číny.

Prvopočátek "Emerického snu" byl v úvaze: "Co neinvestuji či nerozdám ve mzdách, tak vysoce zdaním". Ronnie Reagan daně snížil a tím "vyvedl a odklonil" zisky z firem do fondů, kde byly zisky virtualizovány do současného Casina, rozkradeny správci fondů a "emerické firmy" jsou nastojato, naležato skupovány nyní zahraničními investory ze Suverénních fondů Číny, Ruska, Norska atd., protože je emerické fondy nejsou s to vlastnicky spravovat...

Jen v N.C. je v USA - pohádce liberalismu a ne/přerozdělování - nečekaně firem vlastněných Zlým přerozdělujícím a vysocezdaňujícím Švédskem - PROČ tomu není NAOPAK?!

Vložený obrázek

Co NA.TO Mikin, Dana a další exponenti Leho/Žumpy?!

291056

10.6.2013 11:42

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 291056

Mou to veľké verejné prerozdeľovanie na "Severu" je previazaná dôslednou verejnou kontrolou a participovaním vo verejných veciach (je to tam úradne zakotvené), to je dané tým, že vedia z veľkých peňazí by sa ulialo veľa a nedostali by tú službu.

291059

11.6.2013 6:34

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 291059

Vážený Oracle, souhlas!
Na druhou stranu - Prof. Big Toonnel i Zvědavci touží po co "nejmenším státu".
KDO tedy ve zlé Scandinávii přerozděluje?! A zdaňuje?!Uhrovití Mladí Konservativci?!

291120

10.6.2013 14:01

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

Duanitta 194.?.?.?

Reakce na 291056

Vážený Moudrostraku, hluboký respekt je vzájemný.
jak jste kdysi psal, nerovnost 1% vs. 99% musí být přijata jako hlavní problém k řešení vládami.

291069

10.6.2013 15:48

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

jjj 213.?.?.?

Reakce na 291053

Jsem bývalý manažer mezinárodní firmy, ale nejsem ekonom. Proto můžu s vámi diskutovat o odstavci prvním, ty zbylé jsou mi do té míry složité, že si dokáže představit, že lidé, kteří tomu skutečně rozumí, můžou vést mnohahodinové diskuze. [smích]

Ale k tomu prvnímu odstavci můžu z praxe říct, že nižší mzdou se kompenzuje nižší produktivita. Takže na konkurenceschopnost má cena pracovní síly GIGANTICKÝ VLIV a ne že ne! Samozřejmě se musí počítat v měně toho, kdo výrobu zadává.

Produktivita se nepočítá samozřejmě jen ta u výrobní linky, ale vstupuje do toho plno faktorů, je to o organizaci, celém pracovním trhu, ... A podle mě i MENTALITA LIDÍ, náboženství, atd...

Jelikož potřebuju argumenty na úrovní selského rozumu, protože jiný nevlastním, jsem rád, že existuje např. prof. Lucke, šéf německé protieurové strany AFD, který to podává po lopatě: "jižní státy EU mají výrazně nižší produktivitu práce než Německo - Itálie o 30%, ostatní o ještě víc - a protože mají euro a nemohou devalvovat, nejsou konkurenceschopní. Mohou buď snížit platy o 30 a více procent, což je neprůchodné a nebo musejí vystoupit z eura...." A já za sebe dodám ... a když to neudělají, je celá EU během pár let v řiti. [smích]

Devalvaci měny vidím jako nepřímou formu protekcionismu (přímá jsou pak cla, zákazy dovozu a vývozu, atp.). Jestliže se devalvuje, tak se tím samozřejmě CHRÁNÍ VNITŘNÍ TRH - zahraniční zboží je moc drahé, lidi kupujou domácí produkci.

Jestliže se zvýší výrazně platy při setrvávající nízké produktivitě práce, je to konec konkurenceschopnosti. To vidíme v EU při 60% nezaměstnanosti u mladých etc. etc.

291076

10.6.2013 18:41

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

waterfall 82.?.?.?

Reakce na 291076

Znovu musím opakovat svůj příklad se "zmenšenou EU": v Bruntále mají z neznámého důvodu mnohem nižší efektivitu práce než v Praze (typ průmyslu, málo vysokoškoláků, zánedbané investice, horší infrastruktura - nic ve zlém)... Jakto, že česká koruna nezkrachuje, když na okraji našeho státu máme místa s tak nízkou produktivitou... Ano, mají tam nižší platy! Bingo! Proto v "neefektivnější Itálii" musí nastolit nižší platy (ony už tam jsou) než v Německu, a euro může klidně fungovat dál jako dosud. Koneckonců je to pořád největší ekonomický prostor (větší než Čína), a kurs eura se už velmi dlouho drží nad dolarem i juanem... Nebo snad vidíte opak? Myslíte si, že všichni makléři jsou hloupí a investují špatně? no.... uvidíte... ale s koncem eura bych v dohledné době nepočítal....

291088

10.6.2013 22:54

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

jjj 213.?.?.?

Reakce na 291088

Podle mě je toto ten bod, o který se právě v EU vede nejdivočejší řežba. Buď se z Evropy stane jeden mega-stát s vnitrostátním vyrovnáváním životního standardu a nebo se zůstane u toho, že v rámci EU nepřebírají státy mezi sebou závazky (no-bail_out). V tom druhém případě se ale euro musí nutně rozpadnout.

Vtip v současnosti je ten, že Italové si klidně můžou vyplácet platy dokonce vyšší než Němci a jet kompletně "na sekeru". Půjčují si jako stát (nemusejí proto vybírat moc daní jak známe Berlusconiho, že [smích], dovážejí např. z NSR a spotřebovávají ohromnou hromadu věcí a vzniklý mnohasetmiliardový dluh prostě a jednoduše u centrální banky nevyrovnají (pověstný TARGET 2) ... Tohle by jim v rámci jednoho státu samozřejmě neprošlo.

A jestli tomu správně rozumím, můžou si Italové vytvářet dluh a tím i peníze dle svého uvážení. Proto pak ta nerovnováha mezi jejich výkonem na straně jedné a spotřebou a dluhy na straně druhé.

291110

10.6.2013 8:22

to by tak ešte chýbalo!

maršal Žukov 78.?.?.?

skrátiť pracovný čas, aby mali gójovia čas na rozmýšľanie a iné mozgové aktivity?
Po toľkej namáhavej práci na vymetení ich mozgov?

291037

10.6.2013 21:28

RE: to by tak ešte chýbalo!

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 291037

Trefné, dokonalé, výstižné. Narozdíl od dlouhosáhlých polemik o ničem [smích]

291102

10.6.2013 8:47

Poklona, Vladimíre!

pje 193.?.?.?

Je vidět, že profesorům ekonomie mohou do "řemesla" klidně mluvit nejen ajťáci, ale kdekdo, pokud má svých pět pohromadě a není líný přemýšlet a učit se. Přesto si jako ekonom dovolím dvě poznámky: Už Hlavenkův článek má jednu vadu - model v něm obsažený je "optimalizovaný" podle autorových představ. Ve skutečnosti vůbec nejde o průměr roury do cloudů, ale o schopnost efektivně pracovat s daty, ať už lokálně či vzdáleně umístěnými a zpracovávanými. Khanova metoda má zásadní omezení - to "neměřitelné jiskření" kontantní výuky spočívající v neverbální komunikaci. Proto se důležité kontrakty uzavírají na základě osobních jednání a ne tele- či e-marketingu. A nyní k Vladimírovi: Zdanit exportovanou nabídku práce znamená, že vláda musí být silnější než exportující globální korporace, což jaksi neplatí. Zdanit ale lze odtoky kapitálu vytvořeného u nás tím, že bude redefinováno vymezení residentů daní z příjmů. O čtyřhodinovém pracovním týdnu jen to, že by dal čas kutilům vytvářet mnohem více v HDP nezachyceného domácího produktu než je tomu nyní, takže jsem pro.

291038

10.6.2013 9:34

RE: Poklona, Vladimíre!

osa x 193.?.?.?

Reakce na 291038

Obávám se, že v posledních 200 letech se "profesoři ekonomie" neosvědčili [cool] , takže osobně bych šel ještě dál: 3 pracovní dny & 3 dny volna , sedmidenní týden tedy zrušit - prakticky by se lidé po 3 dnech střídali ( místo dnešních cca 250 pracovních dní by bylo cca 180 ) a zavírací doba by prakticky neexistovala. A daň z příjmu fyz. osob bych zrušil a místo toho zavedl progresivní daň z "úspor" , peníze jako "krev těla ekonomiky" musí obíhat a nikoliv se hromadit v nějakém " tělním orgánu " - technologie evidence neuspořených peněz by nebyla zase tak obtížná, jak by si zastánci ulejvání bankovek pod polštář mysleli. [překvapení] Byla by dobrovolná.

291046

10.6.2013 11:01

RE: Poklona, Vladimíre!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 291046

Zásadní problém Vaší úvahy je v režimu práce a odpočinku...
Nemáme aglomerace postavené na to, aby se v nich žilo a pracovalo 24/7 - školy, nemocnice, doprava, hluk, atd. atd.

Během sobot a nedělí se naopak provádějí inspekce, údržby, revize a opravy infrastruktury, což by ve Vašem pojetí nešlo.

I ve zlé ne/pravicující Francii se model 35 hodinového pracovního týdne nakonec posunul do fondu pracovní doby, elasticky rozprostřené (po dohodě s radami a odbory) do celého roku. Jsou zakázky (podmíněné sezónně či jinak) = pracuje se. Nejsou = odpočívá se. Proto střídání po třech dnech spíše není nikdy možné...

291058

10.6.2013 9:39

práce jako predmet je pomalu na burze

ppppp 78.?.?.?

S prací se nakládá tak, jakoby šlo o komoditu, o kterou se hrají hazardní hry, mezi které počítám i burzy i s jejich ziskama. Hazardní hry by mely být zakázány. Debilní poznámky "ekonomvedcu" ať si snedí, kdo je navarili, víme, že zduvodnit lze cokoliv, jen jestli je to i pravda. Práce není loterie, nebo dostihy.
Takže argument o neziskovosti "hazardu" je na míste, zvlášte pokud pan editor zjistil jeho výši a usoudil, že by nasytila hromadu lidí.

Jenže dneska se množí lidé i mezi tema, co dostávají sociální dávky, tak kdo se má vlastne dobre? Kdo konkrétne živí tento trend, kdo se pod nej podepsal, anonym? To nejde vypátrat pár príšer? Co naše bezpečnostní informační služby nefungují?
Ze podobného duvodu není možné zamestnat lidi, kterí pro danou práci nemají potrebné kvality, mezi které patrí i nekradení.
Nemužu prece zamestnat človeka, který me svým prístupem zatíží víc, než kdybych vec udelal sám, to se mi už stalo dostikrát. I když samozrejme pak nestihnu udelat, kolik by šlo, ale ani topit se nemužu nechat.

Problém je, že nedeláme práce, které jsou opravdu produktivní, že zemedelství smerujeme pres dotace, a vytváríme netrhové závislosti, stejne jako za netrhový považuji dovoz mnohých výrobku z mnohých krajin. Dovážet by se melo jen to, co se nedelá/dost dobre nejde delat i doma. Rekneme si na rovinu, že tyto dovozy delají lidé, kterí chtejí rychle prijít k penezum, a nemají dost schopností a zkušeností neco vyrábet, protože nabýt ty zkušenosti dost stojí.

Je to všechno jen o stylu práce našich politiku, o jejich hodnotách, které bychom meli lépe testovat, a o jejich odolnosti vuči kvičení pseudopravice a mimovládek, vlku v rouchu berana.

p.s. chelemendik vypadá jakože levicove, nebo sociálneji, ale jsou tam i články propagující šarlatány, takže pokud nemá aspoň nejak vymezenou cenzuru a filtry s odpovídající diskusí, muže tam psát kdekdo úplné nesmysly, podvrhy, není proto pro mne dost duveryhodný. BL jsou jasná otravná propaganda.

Paušální plat považuju za nefunkční hurá systém, stačilo by vyrešit dostupnost práce.
Vždyť nezamestnaný potrebuje platit aspoň ZP, tak kde vzít už na to, šlo by se podívat, kam tečou príspevky pro všechny pojišťovny až po PZP.

291048

10.6.2013 10:02

K tématu

Z. 78.?.?.?

Něco k tématu. Autor popisuje vše výše uvedené. [smích]

291051

10.6.2013 12:13

"Vysoká efektivita výroby....".

rst 89.?.?.?

Reakce na 291051

Pokud se vyrábí alkohol, je nutná jen optimální rychlost kvašení a přiměřený počet kvasinek. Kdyby kvasinky začaly "zvyšovat efektivitu výroby", vzniklo by takzvané divoké kvašení, a výsledek by se ani nemusel destilovat, a nejekonomičtější by bylo celou páchnoucí nádobu vylít. Totéž se stalo s dnešní společností. Pokud se divoké kvašení vyskytne v objemu, který se vzhledem k nákladům do technologie kvašení z ekonomických důvodů nemůže vylít do kanálu, používají se takzvané inhibitory. Jsou to chemikálie, které kvasinky utlumují. V současném společenském systému s absolutním přebytkem námezdné pracovní síly, to znamená vznik klíčového problému, jak zpacifikovat většinu zbytečných, aby nelikvidovala výrobní proces. Je možné třeba preferovat většinu neschopných, aby brzdila ty přehnaně schopné. Ideální brzda schopných je, nasadit jim do jejich společenství profesionálně vyšlechtěné úchyly a blázny, kteří je budou svým počínáním ve dne v noci rušit a paralyzovat. To co se dnes děje, je rozvinutý proces systematické likvidace čehokoli, co neslouží zlodějům a nebo jejich ochráncům, úchylům. Kdo nekrade nebo nešmelí s námi, krade a šmelí proti nám....

291063

10.6.2013 12:56

No jo je mnoho důvodů proč to není možné

Antiseptik 67.?.?.?

Asi tolik proč není možné to co děláme aby fungovalo. Vím akorát jedno. Lidí máme víc než dost, energie a materiálu málo. Mluví se o efektivnosti, ale tzv. efektivnost se snaží to čeho je nejvíc nahradit tím čeho se nedostává, tedy ne zrovna cesta vedoucí k úspěchu. Přes potenciální problémy si myslím že v principu by redukce pracovní doby, redukce automatizace tam kde nedává smysl zvedla celkovou životní úrověň. Pravda je také že daňový systém by to vše musel podporovat, nikoliv ničit jako teď. Zdanit více zisky a méně práci by rozhodně pomohlo. Snížit daňové úlevy podporující výměnu pracovníků stroji také. Stwora pravdu má. Mnoho diskutujících vysvětluje proč by to nefungovalo a zapomíná že to co dnes je nefunguje už vůbec a to jim nijak nevadí. Lidi by měli mít možnost pracovat, ale nikoliv tolik hodin. Ovšem možnost neznamená nutnost. Hodně lidí by se najedlo za cenu jedné bomby nebo dronu. A nikdo není nenahraditelný, ač si to mnoho myslí, běh 24/7 se dá řešit více lidmi v provozu s kratší pracovní dobou. Dnes se továrny stěhují v honbě za co nejmenší výdaj za pracovní hodinu protože cena nových strojů a továren se dá odečíst z daní a tak utratit už získané zisky a nezaplatit daně. Že stát tak nejen přijde o tyto daně ale ještě o daně co nezaplatí nově nezaměstnaní dělníci doma a zvýší se deficit v mezinárodním obchodu nikoho od vlád a z řad ekonomů nezajímá.

291068

10.6.2013 14:16

Zakladny prijem

Унексист 62.?.?.?

Dalsim faktom, ze ludska praca je zdanena, pricom praca strojov zdanena nie je. Clovek je tym padom diskriminovany voci stroju.

Bud sa bude danit praca ludska a strojova, alebo ziadna.

Aj tak by bolo najlepsie zrusit vsetky tie absurdne dane a zaviest iba jednu dan - dan zo spotreby. Okamzite by odpadlo mnozstvo byrokacie a buzeracie a ziskala by sa tym transparentnost a jednoduchost. A bola by to jedina mozna spravodliva dan. A rovnako tak zrusit tie stovky roznych prispevkov a vytvorit jeden jediny: zakladny prijem.

Mam zivo v pamati, ked sa tu naposledy hufne debatovalo o zakladnom prijme, tak cca 2/5 zucastnenych nan nadavalo a vymyslali si rozne dovody, preco to nebude fungovat.

Zakladnym faktom je, ze ak je praca robena z odporom a z donutenia, tak taka praca a jej vysledny produkt stoja akurat za hovno. Zakladny prijem by urobil velky skrt otrokarom a ludia by konecne boli slobodnejsi.

291071

10.6.2013 16:56

RE: Zakladny prijem

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 291071

>Dalsim faktom, ze ludska praca je zdanena, pricom praca strojov
>zdanena nie je. Clovek je tym padom diskriminovany voci stroju.
>Bud sa bude danit praca ludska a strojova, alebo ziadna.

DPH sa týka aj práce strojov. Ak máte na mysli daň z príjmu, tak tá sa týka len fyzických a právnických osôb

Ak máte na mysli iné dane (spotrebná...), alebo poistenia, tak treba vziať do úvahy, že ťažko naučíte stroj piť, fajčiť, ... alebo ho nútiť sa liečiť, či odísť na dôchodok.

Daň z príjmu je pokus o kontrolu zisku aj s akousi motiváciou k tomu, aby sa získané peniaze radšej rozptýlili medzi zamestnancov a investície, aby tieto boli dokladované, čo samozrejme zvyšuje administratívnu záťaž.

Posledná vec, načo odvádzate pozornosť ku strojom. Čo nie je dosť peňazí v neproduktívnej sfére, ako sú prenájmy, sprostredkovania, pseudodistribútori, burza, poradenstvo? Tam aké stroje chcete daniť? Tam ako odlíšite človeka od stroja na špekulácie?

Nakoniec sa dozviem, že to preto, lebo museli, keď im stroje vzali prácu. Čapek by sa na toto asi už nechytal.

291080

10.6.2013 14:29

Je hezké

enigmatic 84.?.?.?

Je hezké jak všichni hledáme východisko z krize. Akorát mám pocit, že pořád řešíme důsledky. To by se muselo zapracovat na souhrnném díle ve kterém by se postupně hledaly příčiny současného stavu. Akorát se děsím jaká příčina by to byla.

291072

10.6.2013 15:13

Perpetuum mobile

Osel 89.?.?.?

Pozeral som doterajsie navrhy, a vidim, ze su to vsetko navrhy, ktore sa lepsie-horsie snazil uviest do zivota socializmus. Ten realny.

No a -- nefungovalo to, lebo ludia nie su anjeli, ale ludia.

Pretoze, cely ten socializmus je v podstate perpetuum mobile: bud ma odkial brat energiu (aj ked nemusi byt na prvy pohlad zrejme, ze odkial), alebo sa zastavi. A ti, co sa ho snazia ozivit, su presne podobni, ako vynalezcovia perpetua mobile. Nepoucitelni.

291074

10.6.2013 16:17

To já bych navrhoval spíše následující základní reformy:

To je fuk 78.?.?.?

1. Měna se zlatým standardem a to 100% krytým! 2. Úvěrové ústavy mají zákaz tvoření peněz z ničeho při poskytování úvěrů - tvrdé tresty za porušení - několik hlídacích a dozorčích institucí - vzájemně si konkurující, že se to neporušuje. 3. Úvěrové ústavy mají právo jen na přiměřené ne-lichvářské úroky z půjček. 4. Vkladatelé bance své peníze nepůjčují na její podnikání, ale ukládají si je do úschovy, a to za přiměřené poplatky - pokud bance nepodepíší příslušné prohlášení v duchu, že banka smí s nimi podnikat. Tito lidé mají nárok na své peníze, pokud banka zbankrotuje - několik hlídacích a dozorčích institucí - vzájemně si konkurujících, že je tento zákon dodržován a tvrdé tresty za podvody a nedodržení. Banka by bankrotovala v momentě, kdy by sáhla do peněz těchto vkladatelů. To by bylo rovněž klasifikováno jako bankovní loupež. 5. Pokud vkladatelé bance podepíší příslušné prohlášení, že banka smí s vloženými penězi podnikat, musí si být jednoznačně vědomi toho, že peníze bance vlastně půjčují. V tom případě banka nemá nárok na poplatky za vedení účtu, a vkladatelé mají nárok na předem stanovené úroky z tohoto vkladu. Tito vkladatelé nemají nárok na peníze, pokud banka zbankrotuje. 6. Zrušení centrální emisní banky. Její nahrazení "Státní měnovou agenturou a úřadem pro dozor nad bankovnictvím" - vedoucí členové by byli voleni v přímých volbách bez ohledu na politickou příslušnost, ale s ohledem na zkušenosti a kvalifikaci - tedy dobří policisté, ekonomové a právníci. 7. Zavedení přímé demokracie. 8. Úplné zrušení daně z příjmů fyzických osob. Nahradit je místními a obecními daněmi - např. daň z pobytu v obci. Větší daň z nemovitostí a majetku. Ještě větší z výrobních a kancelářských nemovitostí a právem obce na 3% podíl ze zisku z produkce místní provozovny/továrny/podniku bez ohledu na to, kde má sídlo. 7. Zrušení zdravotního pojištění - náhradou by lékaři byli pacienty placeni přímo v kombinaci s platbami od obce a to za to, že by pacienti byli zdrávi = za nemocného do vyléčení žádné platby. 8. Antidumpingové povinné celní bariéry, s právem státu na okamžité uplatnění tam, kde je na území státu něco dováženo ze země, která výrobu dotuje, nebo výrobci poskytuje daňové prázdniny - nevztahovalo by se to pochopitelně třeba na banány, které u nás nejsme schopni vzhledem k přírodním podmínkám vyrábět.

291079

11.6.2013 5:53

RE: To já bych navrhoval spíše následující základní reformy:

Definitíva 87.?.?.?

Reakce na 291079

Toto všetko čo tu navrhujete, už v minulosti bolo a dnešná finančná korporátna moc to úspešne demontovala, lebo parlament a občan to dovolil, lebo občan je nekonečne lakomý a začal hrať s bankami kasíno a dodnes si myslí, že v tomto kasíne zbohatne. Neviem si predstaviť, že dnešná finančná moc sama seba zlikviduje, zlikviduje perpetum mobile na výrobu falošných peňazí.

291119

10.6.2013 17:55

Je velmi zajímavé, že od od doby Marxe na to jednoduché řešení

Občan007 89.?.?.?

nikdo nepřišel. Nebo to není řešení, ale opilecký blábol? Už tu byli ale i takoví, kteří si s nezaměstnaností celkem rychle a úspěšně poradili, ale to přece byli pologramoti a zloději a lumpové a dokonce i vrazi. Nebo to snad bylo jinak? Budoucnost to určitě posoudí a také určitě rozřeší.

291083

10.6.2013 18:03

to se odněkud z jezer a moře vysaje voda..

fohat 194.?.?.?

pak se pytle vody v mracích přesunou třeba nad vzpurnou Evropu,která odmítá TŘEBA genetické plodiny a HDP je zaručen..každý,kdo se neopírá o rychlopalnou lopatu,NEMÁ čas uvažovat o PŘÍČINĚ....Geofyzikální spolupráce probíhá nepřetržitě od padesátých let,bez ohledu na politický systém..Kdopak pronajal Hunum do koncentráku děrné štítky,místo sovětských sčotu...? Žeby IBM???

291085

10.6.2013 19:02

Nemyslete

Lel 146.?.?.?

Prosím vás pane, vy už radši vážně nemyslete a nechte to na ekonomech, váš selský rozum rozhodně nestačí, protože píšete naprosté kraviny [vyplazený jazyk]

291092

10.6.2013 20:58

RE: Nemyslete

Унексист 62.?.?.?

Reakce na 291092

Ty si sa zrazil s konom clovece?
Dosledky myslenia a konania tzv. ekonomov vidime v praxi uz niekolko rokov. Len hlupak im uz moze doverovat a vidiet v nich zachrancov. Dojebabrali vsetko na co siahli. Ta hrstka skutocnych ekonomov, ktori chceli ludom dobre bola usliapana hlupou loutkovou vacsinou.

Ti tzv. ekonomovia su len panacikovia, ktori sa v skole nabiflili nejake hlupe poucky a vobec nerozmyslaju nad tym, ci je to pravda, alebo loz.

Nebudes Ty tiez jeden z nich? Tym tzv. ekonomom by som nezveril do ruk ani vkladnu knizku s piatimi eurami. Su to darmozraci a nemysliaca pakaz.

291100

11.6.2013 13:22

RE: Nemyslete

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 291092

Selský rozum je guru. Na řešení problému naopak nestačí překombinovaná kombinace zbytečných poznatků cíleně nabinkaných do hlav studentů ekonomie za účelem totálního vykořenění funkčních myšlenkových pochodů.

291158

10.6.2013 19:33

Je víc a houšt základních příjmů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Již mnohokrát jsem z auta na přechodu viděl obdobnou situaci. Velmi mladá cigánka, vedle ní malinká cigánka, za ruku malý cigámek, na kočárku další cigámek v kočárku mladý cigámek a nakonec i v bříšku mladý cigánek. Ta žena nevypadala, že je to její poslední cigánek. Po válce jich bylo asi 5000, dnes několik set tisíc, za deset roku k milionu. No a v tento okamžik stanovte základní příjem.

To nevypadá jako dobrá zpráva. Po základním příjmu je jich tu 2 miliony do deseti roků.

291095

10.6.2013 20:31

RE: Je víc a houšt základních příjmů

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 291095

Prosím vás pane, vy to máte celé docela zmatené. Dnešní podivný režim cikány zcela záměrně podporuje- vypadá to že proto, aby se hněv obyvatelstva soustředil na ně, nikoliv na rozkrádače ve velkém stylu -poslance a vládu.

Pokud by existoval základní příjem, tak by cikáni nedostali vůbec žádné dávky navíc, obdrželi by úplně to samé co ostatní lidi, to znamená celoživotní minimum k přežití. Čili žádné důchody vypočítané z celostátního průměru, ačkoliv nikdy nepracovali. Ovšem je fakt, že lidstvo se dál již nemusí množit, tak by u toho základního příjmu mohl existovat zákon, že třetí dítě je přepych, takže ať si ten přepych rodiče živí ze svého. To znamená, že lidé, kteří by měli tři děti by na třetí dítě nedostali VÚBEC NIC až do jeho patnácti let a teprve od patnácti let by dítě začalo pobírat svůj základní životní příjem. To byste koukal, jak by se cikáni hbitě přizpůsobili situaci a jako na povel by se chovali jako ostatní občané.

291096

10.6.2013 20:45

RE: Je víc a houšt základních příjmů

dub 89.?.?.?

Reakce na 291095

buďte klidnej.
jakmile lidem rozdáte zdarma peníze, tak lehce nabyl lehce pozbyl, budou ochotni platit za zboží více (a obchodníci budou vyšší ceny požadovat, protože budou vědět, že je lidi zaplatí, neb je to "zadarmo" ) a celý základní příjem bude takto rozpuštěn a inflačně odstřelen, kdy velmi rychle ceny základních potravin a dalších komodit díky této likviditě "zdarma" úměrně tomu vzrostou, tudíž všechny takto rozdělené prostředky se přelijí a vrátí zpět šmelinářům/obchodníkům (možná z malé části i výrobcům), tak jak je tomu dnes a životní úroveň lidí se nezmění, jen budou platit více papírkama za stejný objem zboží.
a tudíž to bude naprosto stejné, jako dnes před zavedením základního příjmu.

kdo nevěří, ať si s kámošema zahraje monopoly a v půlce hry mezi všechny rozhodí dodatečný paklík peněz, a může tak činit třeba každé třetí kolo. a jestli jim ceny v důsledku toho nevzrostou a takto vytvořená inflace nepožere dodatečně vloženou/vkládanou likviditu, začnu věřit na zázraky.

celý základní příjem je pastí na ignoranty a neznalé (nikdo nemůže umět všechno), kdy se vytváří dojem jakéhosi řešení, avšak konzervuje se status quo (peníze opět skončí u překupníků a max. producentů, jako dnes), jen za použití trochu odlišné technické finty, pár byrokratických pracovních míst a posílené finanční kontroly státu nad občanem...

pokud někdo chce distribuovat technologickou dividendu, je hotovost tou nejidiotštější a nejneúčinnější formou (viz výše).
to už je lepší distribuce v naturáliích, i když ani ta žádný zázrak a samej problém.
takže jediným vhodným systémovým řešením je její distribuce deflací, ale to už jsem tu rozebírali.

291099

10.6.2013 21:31

V čem může být základní chyba...

Vendula 37.?.?.?

Po celou dobu v minulosti -3000 až 1700 nedocházelo k finanční ani k pracovní krizi. A proč? Protože neexistovalo tolik nesmyslů, které by si člověk koupoval. Kupoval jen to základní a to základní se dělalo s citem a uměním. A na to základní si člověk vydělal také nějakou základní prací. Dnes máme tisíce zbytečných výrobků a stovky zbytečných profesí... tím že se lidé dožívají déle se populace přemnožuje. Není ani prostor, ani práce, ani peníze. Všechny rovnováhy jsou porušené. Využít vědu a technologie... aby se ovlivnilo to, že se bude kontrolovat rozmožování a to tak, že se všem lidem budou rodit chytré a zdravé děti, ne jen bezmyšlenkovití konzumenti produktů a služeb, kteří budou zahánět svou frustraci v drogách a násilí. Kdysi se lidé dožívali sotva 40 let... a byla to éra povstání... dnes když vědí že se dožívají 80 let... musejí sekat latinu, aby pak těch 30 posledních let v nemocech se o ně stát postaral... a tak mládým nezbývá nic moc jiného než pít, kouřit a fetovat.

291103

10.6.2013 21:42

Lichva

AlbertV 37.?.?.?

Je to jednoduché... sjednotit cenu lidské práce na celém světě a sjednotit daně na celém světě a zákony pro výrobu, podníkání, lichcu a obchod. Pak by nikdo neviděl smysl utíkat do daňových rájů ani neměl motiv stěhovat továrny do jiných zemí... vše by se pak vyrábělo doma a prodávalo také doma. Ať by člověk dělal cokoli uživil by se tím... ať bohatnul by stějně jako kdyby prodával cheba, nebo dnes předažene IT novinky vyrobené někde za pár šupů z číny.

291104

10.6.2013 22:48

RE: Lichva

slak 77.?.?.?

Reakce na 291104

A to myslíte že elita dovolí? Z čeho myslíte že jsou elitou, z rovnostářství? Mají nesouměřitelné majetky a tohle tedy prostě od nich ne a jejich sluhů politiků trupelů neoconů. Ty předražené novinky jsou něco jako móda, hle nová Paříž přes špičkové technologie. To bylo furt laciné šunty z ásie, kde ty loňské sněhy jsou. My se sunem do středověku pojetím uspořádání společnosti, žádným vlastním průmyslem a úpadkem k nevolnictví a polovina exekuovaných může dnes závidět že čeleď měli pána který se staral.

291109

10.6.2013 22:40

Recept na řešení nezaměstnanosti

Jan Bittner bittnerova (zavináč) bittner (tečka) eu 91.?.?.?

Pane Stworo, souhlas. Přiznám se, že mě něco takového také napadlo. Ale má to jednu podmínku. Úměrně tomu by přesně o jednu pětinu musely klesnout mzdové náklady. To říkám s plnou zodpovědností jako člověk, který 22 let řídí vlastní firmu.

291108

11.6.2013 1:53

RE: Recept na řešení nezaměstnanosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 291108

"řídí vlastní firmu" = narcisticky se vyžívá v okrádání zaměstnanců a nevidí si na špičku nosu, takže z hrůzyplné představy zvýšení mzdových nákladů o 25% dostane osypky a nechápe že zvýšení odbytu díky vyšší kupní síle mu to bohatě vynahradí.

291113

11.6.2013 0:48

Tudy cesta nevede

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Lidstvo se už pár stovek let ubírá k nepropustné skále uzavírající slepou uličku, do které zatvrzele kráčí.
Smytí rozdílu mezi šťastnými a méně šťastnými otroky je jen další variantou choreografie labutího tance v tónech a rytmu otrokářů cíleně ženoucích davy do jisté záhuby.
Na co je průmysl chrlící největší šmejdy všech dob a zemědělství produkující nepoživatelné potraviny?
Je snad smyslem života 5 x zdaněná almužna určená pro regeneraci sil na dobu 30 dní?

291111

11.6.2013 4:28

*A jako bonus – všichni bychom se měli lépe.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Tady je ta prvni prekazka,ze,oni, elita a jini,az po stranicke pracovniky nechteji,aby se vsichni meli dobre,k cemu by jim byla stranicka prislusnost,kdyz by nemel v necem prednost,vyjimku,odmenu a vubec,zajistenou zidli pro nekolik generaci v jeho rodine. Ukazka,jak mnozi komunisti,pres noc byli kapitalisti.Elita je takto zcela v ramci jejich tridy,isolovana od ostatnich lidi,Vy proste nejste jejich klasa,jak se rika,jejich deti jdou do privatnich skol a uz maji pres rodinny klan zajistenou budoucnost,sami jsou vychovavani,ze nejsou,jako ostatni a uz ze sveho postaveni maji styky jen s temi ,jez nesou pecet elitni tridy,zde se nauci,jak mluvit k lidem dole-na ulici a hlavne,jak maji mluvit mezi sebou,co by vladnouci trida , sebevyvolena,vybrana k vladnuti,takovy senator Edvard Kennedy byl "volen" v nejchudci casti New Yorku.Tito lide mysli celosvetove-internacionalisticky a nikdy neslouzi svemu narodu,statu,sve rase,Jejich bohem je sila a dolary.Amerika ma 47 milionu na potravinovych kuponech,ale, Amerika,tedy jeho vlada krmi penezi Israel i kdyz doma roste sebevrazebne pripady zchudlych Americanu.
Not to be outdone Obama proposed an even greater defense aid package to Israel than Bush: $40 Billion after Bush’s $30 Billion expires thereby continuing this package till 2027 thus locking his successors to the commitment.
Plus, Obama plans to increase the annual aid package from $3.1 Billion to $4 Billion annually beginning 2017; the year after he leaves office, again locking his successor to such a commitment. (Defense News March 24, 2013)
Nakonec,veterani mnoha americkych,spise ,Israelskych valek se ptaji sami sebe,za co vubec bojovali?
Whenever the U.S. Government has a choice to spend monies for American families or give it to Israel, it invariably chooses Israel knowing well that if they don’t there will be hell to pay and an end to their career. Thus both Bush and Obama cut vital and necessary domestic food, health, housing, and education programs to send the money to Israel because of “Jewish Power” in the U.S.A.
Nezamestnanoc je nastrojem ,dostat jeste vice Americanu do vojenske uniformy,jako jedine reseni v jejich neradostnem postaveni nezamestnanych.
■46.2 Million Americans below Poverty Level: 15% of U.S. Population
■More than 1, in 5 American children live in Poverty: 16.4 Million
■16.7 Million American children are Food Insecure
■50 Million Americans Without Health Insurance: (17,1% :In 2000 13.1%)
■1.5 Million Americans are Homeless
■76,329 Homeless Veterans in January 2010.
■U.S. students ranked 25th out of 34 nations in Math and Science (2009)
Uz jenom navrat zen k rodine by ubylo 50% nezamestnanych muzu,ale,stoji vubec nekdo o to,zejmena dnes sfeminisovane zeny,kuchyn a rodina,je pro ne trest,prednejsi je kariera ,treba i v armade.

291118

11.6.2013 13:38

RE: *A jako bonus – všichni bychom se měli lépe.

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 291118

Touha.....se mít lépe v kombinaci s tupostí a pohodlností znamená co? Elitám se zkrátka podařilo vyrobit velmi početnou skupinu lidské populace dle svých představ napříč celou planetou. To se jim musí nechat. Tyto masy patří do kategorie poslušných konzumentů a z ideologického hlediska už jsou v podstatě mrtví.

291160

11.6.2013 8:33

nezamestnanosť - spojenec mocných

jan26 195.?.?.?

Na Západe (ktorého perifériou sme my) je spoločenské a hospodárske zriadenie už dlhší čas v hlbokej kríze. Zdá sa, že vidíme koniec slepej uličky. Západ sa ocital vo vážnej existenčnej kríze už pred rokom 1990, no jej plné prepuknutie odložil pád socialistického tábora, ktorý, ako verím, pomáhal spustiť svojou spravodajskou činnosťou práve Západ. To však krízu hroziacu kolapsom len oddialilo (cca o 18 rokov). Nás, v kolabujúcich "reformných" krajinách, trpiacich divokou privatizáciou, obludným nárastom nezamestnanosti, kriminality a všeliakych spoločenských neduhov, kŕmili rozprávkami o tom, ako skvele sa budeme mať, keď mechanicky vykonáme všetky "reformy", ktoré nám naši "priatelia" zo Západu naordinujú. Dnes, po 23 rokoch očakávania prichádzame spolu zo Západom na koniec onej slepej uličky.
Kapitalizmus je vo svojej podstate despocia držiteľov kapitálu. Jediným zmyslom tohoto systému je neustále generovať zisk a moc, podľa možností ich stále zvyšovať a to cez mŕtvoly. Je to skutočný mamon, klaňanie sa zlatému teľaťu. Od samého vzniku tohoto hospodársko-spoločenského zriadenia bolo mnohým ľuďom jasné, že vytvára neriešiteľné spoločenské konflikty, že sústreďuje obrovskú moc do rúk hŕstky morálne degenerovaných jedincov a že postupne likviduje svoje vlastné "rodné" princípy trhovej súťaže, na ktorej si jeho ideológia tak zakladala. Hľadali sa rôzne alternatívy, no podmienky či vôľa na ich aplikáciu neboli. Ľudstvo si zrejme musí prejsť celú cestu týmto spoločenským systémom až do horkého konca. Jeho koniec môže kľudne znamenať i koniec ľudskej civilizácie.
Alternatívy stále existujú a pri dostatočnej spoločenskej vôli sú aj realizovatelné. V mnohom pripomínajú socialistické ideje, ktoré nám komerčná propaganda vykresľuje v hrôzostrašných obrazoch diktatúr a neslobody, aby sme si nevšimli, že tú najhoršiu diktatúru nám pripravujú práve vodcovia kapitalistického spoločenského zriadenia...

291124

11.6.2013 8:48

RE: nezamestnanosť - spojenec mocných

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 291124

Hodný kapitalismus vychází z jednoduché rovnice (a Gaussovy křivky):
10% je elita a je schopná velet a řídit.
80% jsou oVce (lídlující, neckermannující, zinkající, pravicující...)
10% je nezaměstnatelných

Proto ideální hodný kapitalismus touží po stavu, kdy je 80% oVčanů GOJ/im, řízeno 10% Shabes/GOJ/im - a společně vytvoří sociální síť pro 10% nezaměstnatelných.

Vložený obrázek

Toto uspořádání je údajně výkonnější a více "sexy", nežli plošný "dýmů/krásy", kde každý kráká a nikdo pořádně nemůže velet.
Zatím se naší Vrchnosti (určené nám v Knize) i jejím Shabes/GOJ/im potvrdilo, že zinkající oVčané utíkali z CCCP i Třetího světa do Západního Německa či do JůYsEj.

Úderem start-upu Číny a BRICS je to ale jinak. A zástupy hdných západních architektů, finančníků, investorů, makléřů, lékařů, vědců i managerů stojí fronty na čínská, ruská, erebská či další "nezápadní" pracovní víza. Do zemí, které jsou s "dýmů/krásy" na štíru[pláč]

A pak Babo (nejen Blažková) rať!

291129

11.6.2013 9:41

RE: nezamestnanosť - spojenec mocných

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 291129

Už jsi zase na koksu?

291132

11.6.2013 12:23

RE: nezamestnanosť - spojenec mocných

Viny 77.?.?.?

Reakce na 291129

....stojí fronty na čínská, ruská, erebská či další "nezápadní" pracovní víza. Do zemí, které jsou s "dýmů/krásy" na štíru.

Mno...nedá sa než súhlasiť [oči v sloup]

Tých 10% by som ešte prehodnotil, toľko ich nieje.

291150

12.6.2013 10:37

RE: nezamestnanosť - spojenec mocných

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 291129

Vážený pane MoUdrostraku,

ehm, zcela s vámi souhlasím, avšak rada, která je vám doposud zastřena, je v podstatě prostá. Jak to řekl po válce v Iráku prezident Bush: Irák oslavuje příchod svobody a Amerika oslavuje s ním. A náš největší humanista Václav Havel to vyjádřil takto:

Exprezident Václav Havel považuje válku v Iráku za morálně ospravedlnitelnou. Americko britský útok totiž vnímá jako projev "nelhostejnosti" ke genocidnímu režimu Saddáma Husajna, který vyvraždoval vlastní obyvatelstvo. Pochybuje ale o načasování a způsobu provedení vojenské akce." Otevřeně, byť diplomatickým jazykem jsem to řekl i prezidentu Bushovi a dalším politikům, pokud jsem měl k tomu příležitost, řekl Havel pro večerník Praha.

Zdroj:Teletext ČT dne 6.9.2003

291228

11.6.2013 9:24

Myslím nic nového

cnemo 78.?.?.?

Ad 1. Nelze "zdanit" vývoz pracovního místa, jde to totiž snadno obejít. Pokud by se to nějakým zázrakem povedlo, zhroutí se např. ČR, která je založena importu "vyvezených" míst zejména z Německa. Třeba Škodovka jsou jen vyvezené německá pracovní místa. Jediné co jde zdanit je výrobek a tomu se říká clo, což má zpětný efekt. Přesto jsem osobně pro znovuobnovení limitovaných celních bariér. Je to jako s životem, neexistují metrové jednobuněčné organismy, vše se musí rozdělit na funkční specializované části, aby to fungovalo.

Ad 2. To je cesta k nevratnému poškození rozvoje lidstva. My nežijeme ve vatičce, ač to právě dnes tak nevypadá, pořád vedeme boj s přírodou za přežití lidského rodu. Stačí globální katastrofa malého až středního rozsahu, taková, jež se na Zemi opakuje každých pár tisíc let a naše civilizace zmizí z planety. Máme prostředky na největší expanzi v lidských dějinách a my už 40 let přešlapujeme na místě. Zvedněme hlavu k obloze v čas, aby náhodou nebylo pozdě!

291131

11.6.2013 10:00

RE: Myslím nic nového

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 291131

>Ad 1. Nelze "zdanit" vývoz pracovního místa, jde to totiž
>snadno obejít. Pokud by se to nějakým zázrakem povedlo,
>zhroutí se např. ČR, která je založena importu "vyvezených"
>míst zejména z Německa. Třeba Škodovka jsou jen vyvezené
>německá pracovní místa.

Ano i ne. Souhlasím, že by Škodovka možná měla problémy, ale já jsem ten článek nepsal s ohledem na jednu konkrétní firmu v ČR, ale jako řešení pro celý Západ. Ostatně Škodovka byla původně česká značka (stejně jako třeba Tatra nebo Java). To, že z nás udělali montovnu Němci, je jiný problém, který by si vyžadoval samostatný článek.

Lze snadno obejít? Myslím, že by to záleželo na dikci příslušného zákona. U všech firem, ze kterých zůstaly jen skořápky v mateřských zemích, lze naprosto přesně zjistit počet zahraničních dělníků. Mají je na výplatních listinách.

>Ad 2. To je cesta k nevratnému poškození rozvoje lidstva.

A to jako proč? Říkáte, že z obavy z nějaké globální katastrofy musíme dělat 5 dnů v týdnu? Tomu nerozumím.

291134

11.6.2013 12:05

RE: Myslím nic nového

cnemo 78.?.?.?

Reakce na 291134

Nejde jen o Škodu, většina klíčových "českých" firem nemá místně vlastněné know-how či její kapitál patří zahraničnímu vlastníkovi. Ono totiž pracovní místo se (téměř) rovná kapitál a při repatriaci by v ČR zbyla tak maximálně výroba tvarůžků. Nakonec to byl záměr, z provincií ukrást kapitál výměnou za potištění papírky z tvořené luftu, tak a ne jinak vypadá ekonomická imperiální politika.

Počet zahraničních dělníků není až tak důležitý, v okamžiku, kdy jsou řádně zdaňováni je z toho jen profit pro všechny (živí české důchodce). Problém je v absenci českého kapitálu.

>A to jako proč? Říkáte, že z obavy z nějaké globální katastrofy musíme dělat 5 dnů v týdnu? Tomu nerozumím.

Aniž si to uvědomuje, čelíme nepředstavitelným silám přírody. Je to jako, kdyby člověk prchající před tsunami nasadil vycházkové tempo. To není o obavě, to je o jistotě. Teď nemluvím o událostech typu Toba (před 74000lety, tu by dnešní civilizace s pravděpodobností hraničící s jistotou nepřežila), ale i podstatně menší, tedy statisticky daleko častějšími. Pro Evropskou civilizaci by zcela stačila událost Théra (cca 1500BC). A to jsou jen vulkány, kde je vše ostatní. Jsme v časové tísni a nerad bych, aby se ještě za mého života ukázalo, že jsem měl pravdu[mrknutí jedním okem]

291146

11.6.2013 10:26

Tak ja nevim

Ondraash 77.?.?.?

co tady vsichni resi?
1. Zaklad financni inteligence (a to, co se tu snazite vyresit) je neco jako mit v dalsim obdobi vice penez (hodnot) nez v tom predchozim.
2. Chcete krizi resit tak, ze bude vice lidi zamestnano a budou mit tim padem na investice.
3. Jestli tomu dobre rozumim, tak prave investujete za ucelem "rozmnozeni" prostredku.
4. Pokud tedy nekomu na uctech v dalsim obdobi penize pribudou, nekomu zakonite ubudou.
5. Pokud maji pribyvat vetsine, neni jine reseni, nez je ve velkem tisknout.
6. Pokud penize ve velkem tisknem, dostavame se do zvlastni hry, kterou tu ovsem vetsinove absolutne kritizujete.

=> problem nespociva v nedostatku "prace" (nezamestnanosti) nybrz v absolutne idiotske logice financniho systemu. Snaha vyresit problemy idiotskeho systemu idiotskymi nastroji toho sameho idiotskeho systemu poukazuje na uvazovani idiota.

Nekdo by resil nedostatek zvysenim exportu ale jestli nema nejaka zeme na Zemi rychle chcipnout (byt vycucnuta) musi zvysit export taky.
A jste zas tam kde ste byli. Jak tu nekdo uz napsal, na Mars asi exportovat nebudem.
Mimochodem jsem presvedcen, ze nas ti hodni mimici jeste nekontaktovali prave z duvodu jejich strachu, ze by jsme k nim chteli EXPORTOVAT. Navic ten shit, co tu koluje.

Tak nevim, neni uz proste cas se na ten financni system proste vysrat?

PS: Vynatek z lidstiny: "Deme do prdele! Otocime se a zkusime jiny smer? Ne, ne, radeji do prdele a s jistotou nez v nejistote buhvikam"

Ale opravdu, zrusme ty penize. Kdyz to udelame, tak se stanou dve veci:
1. Vetsina slusnych lidi se rano probudi v raji stastna a spokojena s myslenkou jak si uziji den a se svymi prateli postavi pec, opravi strechu a upecou treba chleba nebo postavi treba zed
2. Tech par zmrdu, co tady vsechny cucaj pomoci Financial System (TM) se rano probudi v pekle kam taky patrej

Vsem probuzenym dobry den. Ostatnim zatim dobrou noc.

291137

11.6.2013 11:59

Sny vs realita

Viny 77.?.?.?

Nechcem Vám kaziť selanku, ale Váš návrh má závažné chyby a neposkytuje reálne východiská.

Ako som tu už niekoľkokrát písal, dôvodom nezamestnanosti je skutočne "džin vypustený z láhve". Toto pomenovanie použil Thomas Davenport v článku First Company o re-engineeringu, bol na počiatku toho celého, bol tvorcom tejto koncepcie. Dôležitý je dosah zmien, ktoré sa stali.

Kedysi bola nezamestnanosť cyklická - tovar sa vŕšil, skončila sezóna zberu, bola zima a na poliach sa nepestovalo....a tak boli ľudia prepustení, aby sa so zmenou stavu zasa vrátili. Toto však skončilo. Teraz čelíme štrukturálnej nezamestnanosti, teda nezamestnanosti, ktorá je dôsledkom zefektívnenia procesov a teda zaniknuté pracovné miesta už na tej pôde nikdy nevzniknú. Píšem to preto, lebo všetky ekonomické poučky, od mysliteľov pre-reingeneeringového veku sú zastaralé a nefungujú...ale špičky politiky a biznisu sa nimi stále snažia riadiť. Platili, ale vtedy, nie teraz a preto nemôžu popísať stávajúci stav, ani nájsť východiská a sme tam kde sme.

1. Zdanenie outsourcingu: zdaneniu sa korporácie vyhnú a keďže vlastnia patenty na všetko, žiadna konkurencia IBM alebo Apple nevznikne.
2. o skrátenie prac času sa pokúsilo Francúzsko, firmy odchádzajú. Efekt viď hore.

Nechcem sa rozpisovať, lebo by to bol elaborát, ktorý aj tak nik čítať nebude. Zodpovedzte si však nasledujúce otázky:

- ECB, FED... vydá x miliárd jednotiek meny ($, €..) a nazve to kvantitatívne uvoľňovanie. Takže - ako sa tie peniaze dostanú do "obehu"?
- ak vyrobíme prvý komplexný nanoasembler (stroj ktorý vyrobí celý telefón), čo budú robiť ľudia, ktorí vyrábali tie telefóny? A keď sa to rozšíri všade?? Pre koho sú tie telefóny určené - pre nezamestnaných výrobcov telefónov? [mrknutí jedním okem]
- ak sa v reálnej ekonomike (kúpa predaj tovaru a služieb) pohybuje len 1-2% celkových finančných prostriedkov planéty (a to som optimistický), súčasne 5% ľudí, vlastní 95% financií, súčasne sa zvyšuje nezamestnanosť, teda rozloženie finančných prostriedkov medzi bežnými spotrebiteľmi, ktorí by mali kupovať tie služby a tovar (ale nemajú na to)...kam to musí logicky viesť?
a t.d.

Východisko nieje v danení a prijímaní ďalších regulácií chorým štátnym aparátom. Východisko je v naprostej zmene paradigmy v ktorej žijeme. Prvý krok je vlastná mena, nezávislá na tej ríšskej.

291144

11.6.2013 15:59

RE: Sny vs realita

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 291144

Tak asi 1-2% z QE sa dostalo do "reálnej ekonomiky" ostatné išlo na dividendy a na burzy.
Vysvetlím to FED vyhlásil, že výkup akcií problematických podnikov z peňazí QE bude pokračovať dovtedy, pokým tieto firmy nezačnú naberať ľudí. Toto je čisté šialenstvo, z niekoľkých dôvodov, uvediem len 2:
-žiadna firma neprijme viac ľudí, skôr tie peniaze cez rôzne odmeny a dividendy sa dostanú na účty CEO a akcionárov;
-vytvára to ilúziu rastu a obnovy, lebo DOW a iné ukazovatele sa síce šplhajú, ale ostatné ukazovatele ukazujú opak(koľko ľudí má zdravotné poistenie, koľko ľudí má potravinové lístky, koľko ľudí je pred bankrotom či po bankrote, koľko ľudí je nezamestnaných-podľa shadowstats je to približne 23%).

Ďalšia vec peniaze z tých QE šli na short pozície zlata a striebra, preto ten pád v apríli, môžem to tak tvrdiť z viacerých dôvodov:
-viaceré banky prestali vydávať alokované zlato;
-viaceré banky už nezamieňajú zlaté certifikáty napr. Holandské ABN Amro;
-zlatá US Mint minca stojí asi 1710 USD, 1/10 uncie asi 190 USD(to je asi 1900 USD za unciu), nehovoriac o tom že dodacia lehota je niekoľko týždňov, keď ju chcete ihneď tak si musíte zaplatiť mastný poplatok;
-Rusi, Číňania a Indovia už roky zhromažďujú zlato a teraz začína trh pociťovať nedostatok fyzického kovu.

Takže z toho vyplýva, nielen to že celý finančný systém je jedna veľká pyramídová hra naplnená horúcim vzduchom, ale aj to že na západe nie je zlato, ani v depozitároch lebo ju predali na východ (zlá správa pre Nemecko, a nielen pre ňu).

291169

11.6.2013 22:02

RE: Sny vs realita

maršal Žukov 78.?.?.?

Reakce na 291169

hmmm...
A čo budú Rusi, Číňania a Indovia vyrábať z toľkého zlata? A kto to od nich kúpi a za čo?

291181

11.6.2013 22:29

existuje jedinné platidlo a tím je zlato

Adam... 79.?.?.?

Reakce na 291181

Peníze jsou všimněte si vždy v příkrém rozporu k množství existujícího zlata!
Tedy tak,jak padá cena peněz cena zlata zůstává vždy stejná.Všimněte si jak zloději třeba KB neprodávají zlato dokud není na maximech a ted najednou prodává zlato i KB..to je náhoda,NE není.
Zlato dnes pořízené se může prodat za desetiletí či příští generaci jeho hodnota ZŮSTANE stejná.
Z pohledu politických bankéřů bude tlak na jeho existující množství a to musí zmizet ze světa aby nebylo možné ho poměřovat a to je pro ně v současnosti obrovská výzva.
Proto také akce k vyzvednutí zlata jež probíhala též v ČR až po vyzvednutí ze švýcarských bank.

291185

12.6.2013 6:31

RE: existuje jedinné platidlo a tím je zlato

maršal Žukov 78.?.?.?

Reakce na 291185

kto je to KB?
Mieril som na to, ako je zlato potrebné, resp. o čo je je jeho hodnota stálejšia oproti napríklad hodnote ornej pôdy...
Hitler zrušil krytie zlatom a vydával peniaze kryté prácou a umom. To je totiž hodnota oveľa vyššia ako hodnota zlata. Preto zrejme judea v 33-om vyhlásila vojnu Nemecku.
Najdôležitejšia úloha zlata je okrádanie cez manipulácie s jeho cenou, podobne ako s papiermi. Hodnota zlata je teda určovaná podľa toho, ako jej veria zákazníci. Tak, ako veria hodnote papierov. A veria jej podľa toho, čo kecajú agentúry a médiá, ktoré patria ...(komu?)

291202

12.6.2013 12:10

RE: Sny vs realita

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 291181

Budú vyrábať šperky. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

Teraz vážne, tehly a iné zliatky v unciach sa pretavujú na metrické zliatky.

Pravdepodobne Číňanom, Indom a Rusom ide o vytvorenie rezervnej meny podloženým aj zlatom (energo-invariant nielen, že sa vypadol z hry ale aj podľa nich je blbosť a Janko nech mi to prepáči).
Na toto tvrdenie mám niekoľko dôvodov:
-vedia, že cez USD sú okrádaný t.j. FED tlačí USD ako na bežiacom páse, ale všetci ostatný musia drieť na to aby ju získali, z toho vyplýva;
-pomaly ale isto sa vypúšťa USD nielen zo vzájomných obchodov BRICS-u, ale aj z obchodov s Britániou, so zvyškom EU (menové swapy v Londýne a v Paríži) ale aj s Austráliou;
-znižovanie rezerv USD, takým spôsobom aby z neho mali úžitok t.j. poskytovanie výhodných pôžičiek aj bez viazanosti na ľudské práva, pričom získavajú prístup k dôležitým zdrojom.

Takže mne sa zdá, že chcú zaviesť duálny systém mien, na vzájomné obchody budú používať vlastné mená či barter, na poskytnutie pôžičiek či na uloženie hodnôt a na tvorbu zásob rezervnú menu cez Novú rozvojovú banku (napísal som o tom článok, je to na proinvestori.cz).

Preto nechajú bežať túto absurdnú hru s 2 cenami zlata, aby celý západný systém položil sám od seba t.j. z vnútorných príčin a oni mohli prevziať kontrolu na finančným (teda aj politickým) systémom sveta.

291245

11.6.2013 22:28

RE: Sny vs realita

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 291144

>1. Zdanenie outsourcingu: zdaneniu sa korporácie vyhnú a
>keďže vlastnia patenty na všetko, žiadna konkurencia IBM
>alebo Apple nevznikne.

O tom nepochybuji. Ale vaše "co když" je reakcí na moje "co když". Jinými slovy, je to překombinované. Je zcela jisté, že by firmy dělaly psí kusy, aby to obešly, hodně by záleželo na formulaci příslušné daňové vyhlášky.

>2. o skrátenie prac času sa pokúsilo Francúzsko, firmy
>odchádzajú. Efekt viď hore.

Jsem rád, že jste to připomněl. Uvědomil jsem si, že jsem úplně vynechal jednu velmi podstatnou věc. Čtyřdenní týden musí být zaveden ve všech zemích současně. To je absolutní nutnost. Kdyby byl zaveden jen v některých, ty ostatní státy by ty čtyřdenní státy vysály a převálcovaly. Jedině celkové zvýšení mzdových nákladů pro všechny by mělo šanci na přežití. Firmy by to po čase absorbovaly. Možná by část převedly na zákazníky, to je možné, ale ustáli bychom to.

291184

11.6.2013 22:55

RE: Sny vs realita

dub 89.?.?.?

Reakce na 291184

máte tam jeden podstatný a neřešitelný problém - danit můžete něco, co existuje, a ne to, co neexistuje.
když firma zruší výrobnu ve vaší zemi, tak nemáte co danit, když tutéž výrobu přesune do jiné země, nemáte také co danit, protože právnická osoba v oné jiné zemi nespadá do vaši jurisdikce. firma tam vytvoří "domácí" subjekt a na ten vy žádnou daň uvalit nemůžete.
vy sice toužíte danit zrušená místa, ale v praxi požadujete danění nevytvořených míst, protože místa budou vytvořena v cizí zemi, a ne u vás.

danění outsourcinug je zkrátka hovadina. to, co požadujete, se vždy řešilo celními a obchodními bariérami, u kterých je ukradený vlastnický řetězec, protože to stojí na zemi původu zboží. takže pak zatěžujete zboží/služby vyrobené mimo vaše území a nemáte problém s nemožností danění nevytvořených míst.

takže vymýšlíte něco, co je již staletí vymyšlené a bylo aplikované, dokud nenastoupili globalizátoři, kteří tento typ ochrany vnitřního trhu zrušili, aby se mohli napakovat na levné otrocké práci v zahraničí.
snahu sice chápu, ale odborné znalosti nejsou opravdu k zahození[smích] ušetří to spoustu času...

zkrácení pracovní doby, ano, samozřejmě. a jiná cesta není, alternativou jsou pouze genocida a globální vzpoura otroků, tedy další masové umírání.

291187

11.6.2013 23:47

RE: Sny vs realita

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 291187

>když firma zruší výrobnu ve vaší zemi, tak nemáte co
>danit, když tutéž výrobu přesune do jiné země, nemáte
>také co danit, protože právnická osoba v oné jiné zemi
>nespadá do vaši jurisdikce. firma tam vytvoří "domácí"
>subjekt a na ten vy žádnou daň uvalit nemůžete.

To je pravda. Muselo by se to asi formulovat šikovněji. Jako stát nemohu firmě zdanit práci cizí právnické osoby v jiné zemi, ale mohu jí zdanit příjmy plynoucí z práce této osoby. Podobně, jako dnes stát daní benefice zaměstnance, např. pokud firma přispívá zaměstnanci na dopravu nebo parkovné, je to vnímáno jako část platu a příslušně zdaněno.

Celní bariéry jsou jen vzdáleně podobnou formou ochrany. Problém je v tom, že se naprosto míjejí účinkem, firmy na jejich základě nejsou motivovány vrátit ukradená pracovní místa, to raději nabídnou výrobek do jiné země, kde jsou celní bariéry mírnější nebo žádné.

291190

12.6.2013 9:47

RE: Sny vs realita

Viny 77.?.?.?

Reakce na 291190

Preboha, znova....zdanenie nič nerieši, a nikdy neriešilo a riešiť nebude. Daň je forma výpalného pre mocenské uskupenie s názvom štát, kde si pár bossov robí svoj biznis, núteného platenia pod pohrúžkou násilia a to všetko štátnymi úradníkmi, ktorí sú Vami platení. Veď predsa už teraz vidíte, ako tí "hospodári" s tými aktuálnymi daňami hospodária, pozrite sa von z okna, alebo otvorte ktorékoľvek noviny a tam je tak 5%. A vy im chcete dať ďalšie peniaze? Myslíte to vážne, alebo si robíte prdel?

Čo príde po zákaze Pomazánkového masla, Patriot Act 1, 2...po definovaní celej planéty ako battlefieldu, po vyvražďovaní v Lybii, Iraku, po Guantaname? Veď to robí ten istý úradník, politik, ktorému chcete ešte pridať preboha! Celý systém je zle, nechápete to?

Nestačí Vám, že tí úradníci ktorým chcete ešte pridať právomoci a dane, Vás/nás upísali do otroctva cez trvalý euroval, že dokonca žalovali Vás osobne, za popieranie holokaustu? Čo sa ešte musí stať aby ste pochopil čo sa tu deje?!

291218

12.6.2013 10:05

Ještě se vracím k vaší námitce

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 291187

>když firma zruší výrobnu ve vaší zemi, tak nemáte co
>danit, když tutéž výrobu přesune do jiné země, nemáte
>také co danit, protože právnická osoba v oné jiné zemi
>nespadá do vaši jurisdikce. firma tam vytvoří "domácí"
>subjekt a na ten vy žádnou daň uvalit nemůžete.

Správně říkáte, že stát nemůže danit právnické osoby v jiné zemi. Ta argumentace mě zmátla, ale když nad tím přemýšlím, je to od vás špatně formulované. Já přece nenavrhuji danění občanů kdesi v Bangladéši, já navrhuji danit firmu za to, že toho Bangladéšana zaměstnala. A danit podle země, kde byla firma založena (inkorporována), a kde stále sídlí vysoký management, CEO, správní rada, a kde je obchodována na burze.

291222

12.6.2013 10:25

RE: Ještě se vracím k vaší námitce

Viny 77.?.?.?

Reakce na 291222

A čo takto ich daniť za to, že si pomysleli, že by toho Bangladéšana zamestnali? To by len bolo peňazí pre úradníkov! [chechtot]

To o tej burze by som bral už len ako perličku. To, kde sú akcie tej či onej firmy obchodované...už nemám silu. Viete ako funguje burza a aký má pri akciách význam slovo "kde"? [pláč]

291226

12.6.2013 21:30

RE: Ještě se vracím k vaší námitce

dub 89.?.?.?

Reakce na 291222

a jak? firma se bude u vás jmenovat A. firma v rozvojovce se bude jmenovat B. jak chcete odůvodnit, že daníte firmu A za to, že existuje firma B?

věřte, že zbytečně vymýšlíte vymyšlené. chcete zachovat pracovní místa doma, tedy učinit zahraniční konkurenci dražší. o nic víc vám nejde.
a k tomu stačí klasická ochranářská opatření, která zahraniční konkurencui zdražují, přestože je nákladově levnější.
zkrátka chcete zachovat doma třeba výrobu počítačů, tak na jejich dovozy ze zahraničí uvalíte dostatečně vysoké clo. nemusíte komplikovaně vymýšlte nevymyslitelné.
ale stejně si moc nepomůžete, protože je hafo kliček, a vždycky bude. jakékoliv administrativní opatření lze obejít. funkční jsou pouze systémová řešení (a k těm daně nepatří, ty jsou klasické administrativní opatření/řešení).

291282

12.6.2013 9:34

RE: Sny vs realita

Viny 77.?.?.?

Reakce na 291184

Ako môžte myslieť vážne, že o tom kto, čo, ako, kedy, s kým a prečo...má rozhodovať nejaký štátny úradník. To je prístup s názvom "niekto nech sa o to postará, len nech to niesom ja...".

Nieje to prekombinované, je to vlastne veľmi jednoduché - každý druh na tejto planéte sa inštinktívne snaží, získať s minimálnym úsilím, maximálny efekt. Preto si korporácie zabezpečia, aby im systém vyhovoval a tiež preto sa štátny úradník bude snažiť usurpovať stále viac a viac moci, aby vo svojej tuposti a vo svojom záujme si mohol odsýpať do vlastnej kapsy a regulovať neregulovateľné. Vy tomuto systému chcete dať ďalšie pravomoci? To snáď nemyslíte vážne [mrknutí jedním okem]

Ach jo....ale aj ak by sa takýto nezmysel so 4-3-1 dňovým pracovným časom podaril (nepodarí), je to len dočasné riešenie. Už som to tu písal. Máte niekoľko kriviek, ktoré spolu nerezonujú, takže znova a skúste si to nakresliť:

- svetová populácia rastie, krivka hore
- súčasne rastie nezamestnanosť, viď štrukturálna nezamestnanosť, až do bodu komplexného nanoasembleru, kde už viac ľudskej práce netreba, červená krivka hore, veľmi hore
- súčasne sa zmenšuje objem peňazí v reálnej ekonomike, teda medzi konečnými spotrebiteľmi
.
.
.
To nevyriešia ďalšie nezmyselné regulácie, ale len ľudia sami. Ak budú držať hubu a krok, ak budú používať zelené, červené, modré bezcenné papieriky, ktorých relatívnu hodnotu určuje z 99% virtuálne kasíno, nebude nám pomoci...

p.s. pre všetkých, ktorí by chceli "základný príjem", nemusíte ho vymýšľať, on tu predsa úspešne funguje, už celé roky, len sa to volá sociálne dávky pre cigánov. Ako sa vám páči vývoj tejto implementácie v reálnom živote?

[překvapení]

291216

12.6.2013 10:01

RE: Sny vs realita

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 291184

Určitě to neplatí pro romskou občanskou republiku, kde kdyby nikdo nedělal tak by se tolik nezvětšovalo dluhové otroctví vyjma zmíněné elity, ovšem by se tedy nezvyšovali zisky zahraničních vlastníků a exportní velmoc by neprokrmovala okolí. Zcela pohádkové či reálné?

291220

12.6.2013 11:00

RE: Sny vs realita

Viny 77.?.?.?

Reakce na 291220

Ak by nik nedělal, tak by nemal kto vyrábať/dodávať tovar a služby a preto by takáto spoločnosť skončila kolapsom. Problém dlhu je v takejto spoločnosti niekde úplne ale úplne vzadu...

Môžte uviesť nejaký príklad z prírody, z tejto planéty prosím, kde bez práce jsou koláče? Vďaka.

291233

12.6.2013 11:41

RE: Sny vs realita

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 291233

Politici, sorta neoliberálů která to má na povel a samozřejmě že lidé by za množství peněz půjčeného státem (obůůchar ví na co) a navyšujícího se dluhového otroctví nakoupili více jak za své mzdy a ještě by mohli posílat dárečky do zrcadlového vesmíru, ale to už kecám. [chechtot]

291241

12.6.2013 1:19

Základní příjem je ideální (a vzdálené) řešení.

bigi25 78.?.?.?

Pro začátek souhlasím s Vladimírem a ještě bych to trochu rozčířil:
1) zkrácení pracovního týdne - souhlas (ten pátý den v týdnu by neodpracovaly stroje, ale dosavadní nezaměstnaní - obrazně)
2) stejná mzda během rekvalifikačního kurzu, jako kdybyste pracovali (tím se zavřou nůžky mezi nabídkou pracovních míst a nekvalifikovanými nezaměstnanými hledajícími práci)
3) zdanění outsourcingu - možná (na druhou stranu převedení výroby třeba do Číny už dnes není otázkou snížení mzdových nákladů, ale spíš strategické rozhodnutí - být blízko největšímu světovému trhu a bohatnoucím spotřebitelům, takže se to firmám vyplatí i po zdanění)
4) ZDANĚNÍ VŠECH TRANSAKCÍ NA FINANČNÍCH TRZÍCH (omezí spekulace)
5) minimálně 90%ní zdanění zprostředkování (zabrání parazitickému "dohazování kšeftů" a švarcsystému)
6) zdanění všech příjmů, u jejichž vytvoření nebyl člověk osobně přítomen (= osvobození veškeré lidské práce od daňové zátěže a její přesunutí na kapitál, tzn. danily by se dividendy a ostatní renty, pronájmy, atd. - čili tzv. "bezpracný" zisk)
Tím pádem by se mohlo zrušit zdanění pracovní síly i DPH a zbyly by jen výše uvedené daně + např. spotřební daň...

291194

12.6.2013 2:40

Dalsi problemy s danemi...

P.A.Semi 83.?.?.?

Dalsi problem s danemi je "Zamezeni dvojiho zdaneni". Firma vyrabi v Cesku, ale dane plati na Kypru, a podle zamezeni dvojiho zdaneni je tady platit nemusi. Anglie ma podobne problemy s Googlem a Starbucks...

Melo by se (krome vsech financnich transakci?) zdanit predevsim to, o co by prevysovaly dane, zaplacene zde, nad ty, ktere jsou zaplacene v miste sidla firmy... (Tedy napr. firma na Kypru, vydela 200M na instalaci solarnich panelu, a zdani je na Kypru 1M. V tu chvili by ji melo byt v Cechach nauctovano zbylych 29M dan, pripadne jeste primerene progresivni...) Problem je s vysokymi platy manazeru - firma, aby nemusela tolik platit dane, rozdeli velke penize na mzdach, a vysledny "zisk" ke zdaneni je maly. Mel by se stanovit urcity moralne oduvodnitelny strop mzdy, a to, co je vyplaceno nad tento strop, by si firma nemohla dat do nakladu... (Tedy at firma klidne da svym manazerum mimoradnou odmenu 1M k platu 10M/rok, ale ze zisku ke zdaneni si muze odecist maximalne to 1M/rok/cloveka...)


Dalsi problem je s odpoctem DPH. (s tim je tolik podvodu, ze snad netreba vice rozvadet. I firmy by mely platit DPH pri nakupu cehokoli...) Melo by se ovsem zvazit i zruseni odpoctu investic z dani: firma vydela 200M v Cechach, a investuje 210M na Kypru, je tedy 10M ve ztrate a dane neplati zadne... Misto toho by mel byt cisty prijem (po odpoctu (limitovanych) mezd a nakladu na material?) zdanen v zemi puvodu a prodeje (napul), a ze zbytku at si firma investuje, jak uzna... (coz by umoznilo, aby tu zdanenou cast investoval stat...) Toto je castecne reseno pomoci DPH - zatimco dane ze zisku zaplati firma v Cine, alespon to DPH zustane tady - melo by se tedy zavest progresivni zdaneni, oddelit snizenou sazbu DPH na potraviny a dalsi "mistni" produkci, a zvysovat predevsim a jen na dovozove zbozi...

A ovsem ekonomika, ktera ma problemy, by urcitou miru protekcionismu (cla) potrebovala, to vzdycky fungovalo, a vzdycky to vadilo predevsim tem nadnarodnim firmam a statum, ktere ted vyziraji jednotlive ekonomiky... (Devalvace meny je v podstate totez, co zdaneni zahranicniho zbozi na ukor domaciho...) Jednotna evropska mena je tedy predevsim nastroj silnych ekonomik, aby tem slabsim ekonomikam znemoznili delat obrannou devalvaci - tedy v podstate cla na dovoz zbozi ze silnejsich ekonomik, cimz je zbavi vnitrni konkurenceschopnosti a vysaji... (Spanelsko by nemelo takhle velkou nezamestnanost, kdyby tam nemecke nebo cinske zbozi bylo 2x drazsi nez mistni spanelske zbozi, ktere by se znovu vyplatilo vyrabet doma a ne dovazet... Tratilo by na tom ale predevsim Nemecko, a proto tolik bojuje za udrzeni jednotneho evropskeho jha...)


Jinak k zavedeni 4-denniho tydne - to plati pouze u nahraditelnych zamestnancu. Jiste treba misto jedne prodavacky je mozne v tydnu zamestnat dve. Misto hlavniho technologa firmy neni mozne takhle jednoduse rozdelit...

291196

12.6.2013 10:14

RE: Dalsi problemy s danemi...

Viny 77.?.?.?

Reakce na 291196

Sú tu všetci pomätení? [velký smích] Vy musíte tú EU so všetkými tými nekonečnými reguláciami, US so všetkým tým vraždením... milovať [velký smích]

Odkiaľ PREBOHA(!!) pochádza onen pomätený názor, že štátny úradník sa postará lepšie, než občan sám? Z akej empirickej skúsenosti to vychádza? Veď sa deje presný opak, vidíte to dnes a denne, čo tí idioti robia a vy im chcete dať ďalšie kompetencie a dane???! To snáď...

panebože....ešte tu bude veľmi zle....ale asi to potrebujete, takže cheers [bliji]

291224

12.6.2013 15:51

RE: Dalsi problemy s danemi...

P.A.Semi 83.?.?.?

Reakce na 291224

Tyhle kapitalisticke LŽI uz mi vadi...

Mame tu jasnou zkusenost:

za statniho "socialismu":
- podniky nekrachovaly
- nebyla nezamestnanost
- Ceske vyrobky mely ve svete dobre jmeno (letadla, zbrane, elektrarny (nebo rafinerie) na blizkem vychode, auta v Indii atd...)
- stat nebyl zadluzen

pote, co se rozkradla republika privatizaci do rukou kapitalistu a ted duchovnich politiku:
- vetsina podniku zkrachovala (napr. Let Kunovice - vyrabel nejlepsi mala letadla ve sve tride, vadil Americanum jako vazna konkurence pro jizni Ameriku. Prodalo se to Americke automobilce, ktera tam zacala vyrabet zebriky, a problemove konkurence se tak zbavila... Kde je Tofa Semily? Proc tu je vsude Nestle? Tam, kde byl Prago Laktos, je dnes Coca Cola, a kde byla v Benesove sodovkarna, je dnes Danone. Vsechny tyhle cizi kapitalisticke firmy se vyznacuji tim, ze jejich zisk plyne do zahranici a my "ostrouhame" a stat se musi zadluzit, aby vubec mohl fungovat...)
- vyrabime tu prevazne jen soucastky pro nemce, a zivime se kulturou/turistikou jako "klauni"...
- je tu nezamestnanost
- na Ceske vyrobky se v cizine pomalu ale jiste zapomina
- inflacni menovou reformou okradli lidi stejne jako komunisti v padesatych letech, ale neudelali to ze dne na den, takze si toho leckdo nevsiml
- statni dluh roste do astronomickych vysin. Ministr Kalousek ho jiz skoro zdvojnasobil (spatnou danovou politikou) - za nej roste nejvice (a byl to jeho hlavni predvolebni trik, ze posilal lidem slozenky na uhradu statniho dluhu)...
- buji tu korupce


Proc si myslite, ze vekslak, ktery ma na to, aby si koupil fabriku, ji bude umet ridit? Nebude, proda co muze a privede to ke krachu, a udela prostor jinym ze zapadu... (takova je tvrda zkusenost hyenistickeho kapitalismu poslednich 20 let u nas...) !

Proc si myslite, ze nam tu prospiva cizi kapitalisticka firma? Zamestnance zaplati co nejmene, veskery zisk odpluje do zahranici, a my akorat spotrebovavame a platime, prospech zadny! (Proto se muselo zavest DPH, aby alespon cast z toho zisku se tu odvedla na danich...)

Nezkousejte mi proto tvrdit tuhle pravicovou LEŽ, ze kapitalista bude umet ridit podnik vzdy lepe nez statni urednici... Statni urednik totiz na to podle statnich norem a pravidel zamestna odbornika, kdezto kapitalista si na to pozve kamarada bez ohledu na odbornost! Statni podnik podle statnich norem to nemuze a nepotrebuje ošidit, kdezto kapitalista daleko radsi vyrobi a proda levnejsi smejd, kdyz zisk je z toho vyssi... Byl tu clanek o "kurvitkach" - to za socialismu tolik nebylo, vyrobky byly trvanlivejsi! (Mimochodem, spravne Kurvitko nepoznate podle toho, ze po rozebrani a slozeni Vam zbyde - to byly amaterske zacatky. Dnesni kurvitka se delaji tak, aby byly nepostradatelne a nesly z toho vymontovat, vim sve...)


Jinak nejlepe fungujici ekonomika na svete je "statni kapitalismus" - viz Čína... (Ale ovsem neni vubec prijemna pro obyvatele... To tady byl urcity rozumny kompromis mezi fungujici ekonomikou a žitelností...)

291262

12.6.2013 17:13

RE: Dalsi problemy s danemi...

Viny 77.?.?.?

Reakce na 291262

Ja ale nehovorím o kapitalizme, možno ste sa len preklikol, takže znova sa pýtam:

Odkiaľ PREBOHA(!!) pochádza onen pomätený názor, že štátny úradník sa postará lepšie, než občan sám? Z akej empirickej skúsenosti to vychádza? Veď sa deje presný opak, vidíte to dnes a denne, čo tí idioti robia a vy im chcete dať ďalšie kompetencie a dane???!

Proc si myslite, ze nam tu prospiva cizi kapitalisticka firma? Zamestnance zaplati co nejmene, veskery zisk odpluje do zahranici, a my akorat spotrebovavame a platime, prospech zadny!
Odpoveď:
- Prospívá nám tu preto, lebo jej to štátni úradnícu, ktorým chcete pririeknuť ešte väčšie kompetencie a dane, umožnili po tom, čo rozpredali to, čo akosi patrilo všetkým (a nikomu) či čo.
- Zmestnancov platia čo najmenej preto, lebo sú tí zamestnanci ochotní za tú cenu pracovať. Kde vy osobne nakupujete chlieb - tam kde je najdrahší, resp zaplatíte obchodníkovi viac než ža čo Vám ten chlieb predáva? ???
- Veškerý zisk odpluje do zahraničí preto, lebo môže odplout. To je zmyslom akcie a na tento model naši štátni úradníci, ktorým chcete pririeknuť ešte väčšie kompetencie a dane, pristúpili. Ešte im dali daňové prázdniny.
- A my akorat spotrebovavame a platime, prospech zadny lebo sme idioti, ktorí si nechajú srať na hlavu.

Stačí tak?

p.s. vy chcete riešiť sračky spôsobené chorým systémom, založeným na úradníkoch a ich výstrelkoch, ktoré stoja milióny životov tak, že im dáte ešte väčšie právomoci a dane, aby v tom mohli ešte intenzívnejšie pokračovať? Inak, všetci doma zdraví?

Jinak nejlepe fungujici ekonomika na svete je "statni kapitalismus" - viz Čína... (Ale ovsem neni vubec prijemna pro obyvatele... To tady byl urcity rozumny kompromis mezi fungujici ekonomikou a žitelností...) [velký smích]
A tú žiteľnosť chcete zabezpečiť tak, že tendencie ľudí ojebávať, ovládať a usurpovať, ktorí sa dostanú ku "kolektívnym" peniazom, chcete odstránite chirurgicky či ako??

Budete sa musieť zmieriť s tým, že na tejto planéte jestvuje jediný zákon a to je zákon silnejšieho, všade, vo všetkých spoločenstvách, na celej planéte a my ľudia nie sme výnimka. Je mi jasné, že sluníčkoví lidé budú mať isto z takéhoto nekvetinkového vyhlásenia bebí, ale ich kontakt s realitou ich vylieči. Na upokojenie - niesme v tom sami, sú v tom s nami aj kvetinky, slimáčiky, kuriatka a myšky, ktoré o svoje miesto na slnku musia kupodivu taktiež bojovať a prevziať zodpovednosť za seba samých. A ak to nezvládnu, tak chcípnu....sice už nie úplne kvetinkovo, ale o to na aktuálne podmienky prirodzenejšie.

Len my naivne tej osobnej zodpovednosti akosi stále odolávame cez rôzne štátne úrady, ktoré sa akosi postarajú tu o hento tu o tamto. Tak si nesťažujme [mrknutí jedním okem]

291267

14.6.2013 13:29

RE: Dalsi problemy s danemi...

P.A.Semi 83.?.?.?

Reakce na 291267

Princip kapitalismu (obcan se sam postara) je v prospechu jednotlivce (zejmena akcionaru). Princip socialismu je v prospechu kolektivu.

Jak rikate - obcan se postara lepe - ale jen sam o svuj prospech. Bohuzel nic ho nenuti myslet na prospech ostatnich obcanu. Empiricka zkusenost je tu jasna - tu jsem vysvetlil vyse (ze to tu fungovalo a ted to nefunguje... a ze akcionar se vzdy postara pouze o svuj vlastni prospech a na ostatni kasle...)

O problemu "prekariátu" si nekde prectete - to je to, co snizuje mzdy... Prave tim, ze byly mzdy narizeny statne, je zabezpeceno, ze lide nemusi pracovat z nouze za minimum... A tim, ze z principu nejsou nezamestnani (vsichni museli pracovat), neni takovy tlak na misto zamestnance. Nebyl problem "socialne vyloucenych" a tedy byl mnohem nizsi problem s romskou kriminalitou (kriminalitou socialne vyloucenych).

Problem "danovych prazdnin" pro firmy je problem pravicove vlady, ktera vladne ve prospech Firem, proti prospechu obcanu... Taky nas kvuli tomu zadluzili na nekolik generaci dopredu.

K zakonu silnejsiho - to funguje v prirode. Lidstvo se z tohoto postupne zvedá jiz nekolik tisicileti, mohl by ten pokrok byt uz/jeste trochu videt... To, co je na nas Lidské, nas odlisuje od prirozeneho zapasu "silnejsi vyhraje"... (Jinak nejsilnejsi je "mafian" s tlupou pistolniku (drive loupeznik) a jen nepřirozené právo mu brani, aby dostal, cokoli se mu zachce... A ovsem i dnes - nejsilnejsi je mafián, který ovládá právo a policii...)

Problem systemu (a soucasne Zastupitelské Demokracie) je ale predevsim v tom, ze politici nejsou zodpovědní (vlada je zodpovedna pouze poslancum, ale ti nejsou zodpovedni nikomu. Zodpovednost za 4 roky u voleb je pouze teoreticka, a je to prilis za dlouho). Spravne reseni je zavest moznost odvolat spatneho politika obcany, tim teprve se stanou politici zodpovednymi obcanum a naplni se cl.2 ustavy, ze vladne Lid... Nebo zavest urcity stupen Teokracie, kdy politici budou zodpovedni "Radě Moudrých" (ktera na tom nesmi mit zadny osobni prospech)... Jak vyberete neuplatne cleny Rady Moudrych, ktera by vytvarela inteligentni Zodpovednost politiku ve prospech vsech obcanu, tak, aby ji obcane i politici věřili, ze rozhoduje v jejich zajmu, vam nepovim... (chapu, ze toto je utopie - ale na druhou stranu, mohlo by to byt lepsi, nez nezodpovednost politiku, i nez zodpovednost politiku davu...) Problem nezodpovednosti politiku je v tom, ze pouze kdyz udelaji neco vyslovene trestneho, muzou byt zodpovedni nezavislym(?) soudum. Ale co, kdyz delaji spatna rozhodnuti, ktera nejsou trestna??(Dnes to je tak,ze za chybna rozhodnuti tech "nahore" budou po nekolika letech propusteni ti na konci kandidatky dane strany (ti "nahore" tam stejne zustanou), a nezodpovedna vlada vystrida barvu trička - v zastupitelske demokracii si jednou za 4 roky muzete vybrat barvu dresu vlady,vsechno ostatni si rozhodnou politici mezi sebou,pomoci politicke korupce...Driv byla takova Rada UVKSC,ze by byla Moudra nemyslim,ale byla lepsi,nez dnesni politici.)

291421

21.6.2013 15:41

RE: Dalsi problemy s danemi...

Viny 77.?.?.?

Reakce na 291421

To, že sa občan sám postará nieje o kapitalizme, ale o zdravom rozume. Princíp socializmu nieje, nebol a nikdy nebude o kolektívnom prospechu, ale o sociálnom inžinierstve, kde sa parta u moci bude rozhodovať koľko, komu, ako kedy a prečo. Nemôžte tvrdiť, že ak sa podnikateľ dostane k moci, tak že bude z neho hajzel, ale ak sa to nebude volať podnikateľ ale socialistický politik, tak bude sluníčkový. nebude - bude sledovať rovnaké ciele v každej spoločnosti, len v tej socialistickej mu dáte zvrchovaný mandát na úplné riadenie vášho života...

Empirická skúsenosť jasne hovorí, že socialistický systém je neudržateľný, keďže postráda základné atribúty platné na celej planéte - dopyt musí byť v rovnováhe s ponukou, čohokoľvek a to prirodzene. Akonáhle chcete zaviesť socializmus, musíte ľudí ktorí s tou chorou myšlienkou podporujúcou nesamostatnosť a parazitizmus nesúhlasia, donútiť násilím. To je diktatúra, resp totalita.

Prakariát....prosím, utrieďte si to. Mzdy znižujú zamestnanci sami svojou ochotou za tie peniaze robiť. Bodka. Štát ich núti aby používal jeho nezmyselnú menu, aby si centrálne banky udržali korytá a mohli hrať v kasíne ruletu. Ten štát, ktorému chcete dať ešte väčšie kompetencie a ešte väčšie dane a možnosť prerozdeľovať...preboha!

Právo silnejšieho funguje vo všetkom, ľudí nevynímajúc. Právo silnejšieho kombinované s cnosťami ako múdrosť, súcit, čest, a pod a resp s ich opakmi. Píšete to správne - takže je vám milšie keď si to mafián zoberie od vás cez políciu/štát ktorý ovláda a ktorému musíte platiť stále, než ked by si to od vás chcel zobrať násilím sám? Nechápete ten rozdiel? Bráňte sa.

Inak, aby to bolo jasné:

Uveďte mi jediný príklad činnosti, ktorá nieje pre Váš prospech, ktorú nerobíte sám pre seba. Ďakujem.

291903

14.6.2013 15:04

RE: Dalsi problemy s danemi...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 291267

Příteli, člověk se kapánek liší od zvířat.. Tam opravdu vítězí nejsilnější, avšak ten své síly NEZNEUŽÍVÁ.. Kdežto morálka SILNÝCH lidí je někdy na pováženou..
Taky by se vám líbilo, kdyby u vašich dveří zazvonil silnější soused či náhodný kolemjdoucí, vás z domu vyhodil a nastěhoval se tam?? Nebo chcete znovu feudální či otrokářský systém?? Tam taky vládli nejsilnější. Máte trochu charakterní vady, zdá se mi, že tak voláte po vládě síly.
K tomu, že stát není schopen dobře spravovat podniky - pokud budou tyto osoby OSOBNĚ na tom zainteresovány, že při dobrém hospodaření dostanou slušný plat, ale při krachu o vše příjdou, tak není důvod, aby se chovali jinak, než soukromí majitelé. Dneska žádnému úředníkovi (o politicích ani nemluvě) za škodu, způsobenou státu, nic nehrozí, tak toho zneužívají. Proto se taky "nedaří" přijmout v ČR zákon o úřední službě či tak.
Jinak budoucnost je v kolektivním rozhodování RADY MOUDRÝCH, tedy ne všech (jak může někdo s IQ tykve ve volbách o něčem rozhodovat, že ano..). Čili je nutný nový HOSPODÁŘSKÝ a SPOLEČENSKÝ systém na celem světě. Ale ne vláda silných psychopatů, to v žádném případě.. Mějte se, siláku.... [cool] [smích]

291431

21.6.2013 15:53

RE: Dalsi problemy s danemi...

Viny 77.?.?.?

Reakce na 291431

Nebude sa Vám to páčiť, váš sluníčkový iluzívny svet dostane trhliny, ale čo sa dá robiť [mrknutí jedním okem]

1.) Příteli, člověk se kapánek liší od zvířat.. Tam opravdu vítězí nejsilnější, avšak ten své síly NEZNEUŽÍVÁ.. Kdežto morálka SILNÝCH lidí je někdy na pováženou..
Uveďte mi jeden príklad z prírody, kde silnejší nevyužíva svojho postavenia.

2.) Taky by se vám líbilo, kdyby u vašich dveří zazvonil silnější soused či náhodný kolemjdoucí, vás z domu vyhodil a nastěhoval se tam??
To sa dnes deje stále, ten kolemjdoucí sa volá exekutor.

3.) Nebo chcete znovu feudální či otrokářský systém. Tam taky vládli nejsilnější.??
Nechcem otrokárstvo and feudalizmus, žijeme v ňom však teraz. Som však stále relatívne slabý, aby som to zmenil - a vy?

4.) Máte trochu charakterní vady, zdá se mi, že tak voláte po vládě síly.
Nevolám po ničom, popisujem len život na tejto planéte. Uveďte mi príklad z ČR - štát vs občan, ktorý nieje o vládě síly.

5.) K tomu, že stát není schopen dobře spravovat podniky - pokud budou tyto osoby OSOBNĚ na tom zainteresovány, že při dobrém hospodaření dostanou slušný plat, ale při krachu o vše příjdou, tak není důvod, aby se chovali jinak, než soukromí majitelé.
Tento model tu máme teraz. Spravovanie kolektívnych statkov jednotlivcami končí vždy a zásadne v nekolektívnych kasičkách. Rozhliadnite sa.

6.) Dneska žádnému úředníkovi (o politicích ani nemluvě) za škodu, způsobenou státu, nic nehrozí, tak toho zneužívají. Proto se taky "nedaří" přijmout v ČR zákon o úřední službě či tak.
Choďte do politiky a zmeňte to, ak Vás napadá právna úprava, ktorou je to možné skutočne reálne riešiť a nie len urobiť gesto.

7.) Jinak budoucnost je v kolektivním rozhodování RADY MOUDRÝCH, tedy ne všech (jak může někdo s IQ tykve ve volbách o něčem rozhodovat, že ano..). Čili je nutný nový HOSPODÁŘSKÝ a SPOLEČENSKÝ systém na celem světě.
Radu moudrých niekto musí definovať a musia ich všetci akceptovať. Ako naložíte s tými, ktorí tak neučinia?

8.) Ale ne vláda silných psychopatů, to v žádném případě.. Mějte se, siláku....
Samozrejme "ne vláda silných psychopatů", ako to chcete dosiahnuť? Majte sa sluníčkáři [mrknutí jedním okem]

291905

12.6.2013 11:04

BOHUŽEL, VEDLE

Rejpal 212.?.?.?

1. zdanění outsorcingu NE. S rostoucí mírou přerozdělování v EU roste nezaměstnanost. Další zvýšení daňové zátěže podle mého naopak nezaměstnanost zvýší. Vidíme denně kolem sebe, jak Kalouskovy socialistické metody zvýšení daní 100% nefungují. K prosperitě se nelze prodanit nebo prokrást. Jaká je poptávka v zbankrotovalých zemích EU po technicky vzdělaných lidech. Obrovská. Přesto zde vládne nezaměstnanost, nejvíc mezi absolventy. Proč? Protože počet absolventů technických univerzit klesá a velmi prudce roste počet absolventů humanitních oborů. Tedy počet absolventů humanitních a uměleckých škol roste i přes jejich rostoucí nezaměstnanost!!! Co z toho vyplývá? My nemůžeme již vývoj dělat v Evropě, protože na to nemáme vzdělané lidi. Další problém je administrativa - ochrana zaměstnance (hlavně před prací), ochrana klimatu před sodovkovým plynem atd. I kdybychom měli lidi, překážky svobodného podnikání ze strany státu a EU jsou tak velké, že i v takovém případě je jednodušší výrobu i vývoj přesunout do zemí s NIŽŠÍ ADMINISTRATIVNÍ ZÁTĚŽÍ. Zdaněním outsorcingu pouze zvýšíte a/ daňové úniky a b/ ceny produktů. Daňová výtěžnost klesne a nezaměstnanost paradoxně vzroste (sníží se počet lidí zabývajících se tím outsorcingem - importéři, administrativa, atd.).
2. zkrácení pracovního úvazku: možné, ale v zemích, kde je kratší pracovní úvazek (nejtypičtěji např. Francie) se předpoklad vyřešení nezaměstnanosti nepotvrdil. Spíš naopak. Jako dočasné "řešení" nic proti, ale jako unverzální dlouhodobý lék bych to moc neviděl.
Přestaňme budovat eurosocialismus a vraťme se k poctivé svobodné práci, svobodnému podnikání a svobodné společnosti obecně. Pohledem do historie snadno zjistíme, že to jsou metody, které vždy v minulosti zabraly. Naopak budování socialismu vždy skončilo v nejlepším případě totálním hospodářským krachem, v těch ostatních válkou.

291235

12.6.2013 18:48

Ano existuje řešení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Přečetl sem si zdejší diskuse. Líbí se mi teorie základního příjmu. Nejdříve k té zaměstnanosti. U nás je v současné době evidováno na úřadu páce přes půl miliónů lidí. Na náš stát je to obrovské číslo. Řecko je na tom hůř. Už staří Římané říkali, že ten kdo musí prodávat své osobní volno je člověkem nesvobodným. Chtěl-li být v té době člověk svobodný nesměl prodávat své volno. Na to v Římě měli otroky. My ovšem dnes otroky nemáme což je v pořádku a tak nutíme ty ostatní, aby své volno prodávali.Pro lepší pochopení, aby pracovali. Pokud jde o základní příjem, tak už ve starém Římě každý Říman dostával pro sebe mouku. Nezáleželo zda byl chudý nebo bohatý nebo jestli pracoal, všichni dostávali stejné množství mouky.Toto je v souladu s teoriizákladního příjmu. V Německu se nepracuje víc než u nás, přesto ty lidi tam za práci získají mnohem více než u nás. Takže neodměňuje se za množství vykonané práce. Jsou lidi, kteří vůbec nepracují a přesto mají mnohem vyšší příjem. Teď se rozhodněte, chcete pracovat, chcete prodávat své volno. Lidé budou vykonávat činnost, ale nebudou muset prodávat své volno a to je podstata. Nebudou zaměstnáni a tím se vyřeší nezaměstnanost. Je to možné v jednadvacátém století provést a já říkám, ano je. Společnost na to může přejít během dvaceti let a to vůbec nepřeháním. Dnes narození už pojem zaměstnání můžou poznat jenom z dějepisu. Takže recept na nezaměstnanost je zrušit zaměstnání. Výhodu to má tu, že lidi budou mnohem na tom lépe než jsou dnes.

291274

13.6.2013 0:32

RE: Ano existuje řešení

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 291274

...mělo by se to podařit do pěti let, místo mouky Římanům dávat pár stovek z "dluhové služby" státního dluhu každému člověku.

291294

12.6.2013 22:54

tak především

fist.of.heaven 213.?.?.?

je problém v tom, že lidé jsou v práci pořád. měl by se dodržovat fond pracovní doby! jinak prostě méně lidí dělá práci i za jiné. striktně to omezit, do zákona dát kogentně a nepřekročitelně citelné příplatky za přesčasy a práci o svátcích a víkendech apd. zároveň s tím opět utáhnout zákoník práce ve prospěch zaměstnanců, protože zaměstnavatel má silnější pozici a má možnost šikanózního postupu, kterým si může vynutit obcházení zákonných ustanovení a zaměstnavatel mu v tom pak ze strachu ze ztráty zaměstnání vyhoví. stejně tak se musí držet pracovní poměr, výpodní doby a důvody apd. není možné, že dneska pracuje tolik lidí na dohodu, důchodci i na černo (nebo nezaměstnaní apd.). pracovní trh také neskutečně deformují nesmyslné a přehnané výhody pro částečně invalidní důchodce, což je navíc dneska každý druhý. také je třeba opět vymezit a kontrolovat dodržování "dovozu levné pracovní síly", protože bez toho to je také těžko řešitelné, když tu budou všechno dělat ukrajinci, mongolové nebo egypťani.a našlo by se toho víc. samozřejmě, zkrácení fondu pracovní doby a zavedení 4-denního pracovního týdne by byl upgrade...

291292

13.6.2013 13:28

Reseni nezametnanosti

Skopalík 94.?.?.?

Jaké jsou bariéry při zamětnávání lidí:

1. Shánění nových lidí je velmi dráhé (viz. ceník jobs.cz, ostatní jej defakto kopírují).

2. Lidé co shánějí práci nemají šanci se nikde rozumně zaregistrovat, aby je firmy viděli (opět, je to placená služba)

3. Úřady práce se nesnaží zaměstnat lidi, ale mít je z krku (jak je možné, že existuje jobs.cz a hromada dalších při jejich cenách?)

4. Absurdní administrativa při zamětnání nového člověka

5. Absurní zakoník práce (například zametnace není možné poslat na služební cestu bez jeho souhlasu)

6. Praxe pro studenty SŠ a VŠ je spíše vyjímkou (školy to témeř nepodporují, čest vyjímkám)

291332

17.6.2013 8:15

To je samozřejmě naivní a nereálné. Nezaměstnanost, zločiny, spory atd. budou vždy,

Mejla 83.?.?.?

nelze prostě zachránit každého. Současná vyspělá společnost je natolik produktivní, že dokáže bez problémů uživit každého, ale velká část majetku končí v rukách bankovních lichvářů a přebujelé byrokracie a politiků. Těmto skupinám je nutné omezit moc a příjmy, vždyť ještě téměř před 100 lety se daně neplatily nebo platily minimálně. Proč bych měl platit daň z nemovitosti, kterou jsem si koupil už ze zdaněných peněz atd. Ale to je na delší povídání.

291622

Příspěvků: 130

10.06. 00:55 Osel  Tak jednoduche to asi nebude
10.06. 01:06 Max Mad  Nepodmíněný příjem
10.06. 09:14 MARTin - anonym  RE: Nepodmíněný příjem
10.06. 17:55 Aleš Krejčí / Brno  RE: Nepodmíněný příjem
11.06. 12:03 ZNP  RE: Nepodmíněný příjem
12.06. 11:08  RE: Nepodmíněný příjem
12.06. 14:48 MARTin - anonym  RE: Nepodmíněný příjem
16.06. 02:37 Jirka Zl  RE: Nepodmíněný příjem
11.06. 15:14 janko  RE: Nepodmíněný příjem
11.06. 20:17  RE: Nepodmíněný příjem
12.06. 08:38 janko  RE: Nepodmíněný příjem
13.06. 01:37 kyticka  RE: Nepodmíněný příjem
10.06. 01:14 jajaja  jajaja
10.06. 05:38 steve  RE: jajaja
11.06. 04:22 mark21  RE: jajaja
11.06. 08:06 romaker  RE: jajaja
11.06. 08:35 jan26  RE: jajaja
11.06. 12:34  RE: jajaja
11.06. 16:58  RE: jajaja
12.06. 00:33 jajaja  RE: jajaja
12.06. 11:34  RE: jajaja
10.06. 02:35 Adam.  obávám se,že se též musím opakovat
10.06. 11:49 hestroy  RE: obávám se,že se též musím opakovat
11.06. 21:52  RE: obávám se,že se též musím opakovat
10.06. 05:31  Jednoduche reseni neexistuje
10.06. 12:35 Adam...  RE: Jednoduche reseni neexistuje
10.06. 12:39 Nikdo  RE: Jednoduche reseni neexistuje
10.06. 12:44 hc  RE: Jednoduche reseni neexistuje
11.06. 02:38 p.  RE: Jednoduche reseni neexistuje
10.06. 06:59 Definitíva  Riešme príčinu, nie príznaky.
10.06. 07:01 Definitíva  Riešme príčinu ... 2.
10.06. 07:54 Dudo  Dudo
10.06. 12:39 Adam...  RE: Dudo
10.06. 17:34 zelvick  RE: Dudo
10.06. 21:08 Adam...  RE: Dudo
10.06. 22:29  RE: Dudo
11.06. 20:25 Dap z lesa  RE: Dudo
11.06. 22:16 Adam...  daně a poplatky za vodu jsou základem této strategie přežití
10.06. 17:41 Jarmila  RE: Dudo
10.06. 08:14 jjj  Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
10.06. 08:49 Vladimír Stwora  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
10.06. 09:57 mkadlec  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
10.06. 14:05 Vojta49  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
10.06. 15:58 Andrew Siddur  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
10.06. 18:48 waterfall  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
11.06. 12:24 Antiseptik  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
12.06. 11:44 waterfall  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
12.06. 12:08 hestroy  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
10.06. 08:58 kolokol  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
10.06. 15:19 jjj  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
10.06. 10:07 Duanitta  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
10.06. 10:49 MoUdrostrak  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
10.06. 11:42 Oracle  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
11.06. 06:34 MoUdrostrak  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
10.06. 14:01 Duanitta  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
10.06. 15:48 jjj  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
10.06. 18:41 waterfall  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
10.06. 22:54 jjj  RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)
10.06. 08:22 maršal Žukov  to by tak ešte chýbalo!
10.06. 21:28 Jana Hanzlíková  RE: to by tak ešte chýbalo!
10.06. 08:47 pje  Poklona, Vladimíre!
10.06. 09:34 osa x  RE: Poklona, Vladimíre!
10.06. 11:01 MoUdrostrak  RE: Poklona, Vladimíre!
10.06. 09:39 ppppp  práce jako predmet je pomalu na burze
10.06. 10:02 Z.  K tématu
10.06. 12:13 rst  "Vysoká efektivita výroby....".
10.06. 12:56 Antiseptik  No jo je mnoho důvodů proč to není možné
10.06. 14:16 Унексист  Zakladny prijem
10.06. 16:56 ppppp  RE: Zakladny prijem
10.06. 14:29 enigmatic  Je hezké
10.06. 15:13 Osel  Perpetuum mobile
10.06. 16:17 To je fuk  To já bych navrhoval spíše následující základní reformy:
11.06. 05:53 Definitíva  RE: To já bych navrhoval spíše následující základní reformy:
10.06. 17:55 Občan007  Je velmi zajímavé, že od od doby Marxe na to jednoduché řešení
10.06. 18:03 fohat  to se odněkud z jezer a moře vysaje voda..
10.06. 19:02 Lel  Nemyslete
10.06. 20:58 Унексист  RE: Nemyslete
11.06. 13:22 Jana Hanzlíková  RE: Nemyslete
10.06. 19:33  Je víc a houšt základních příjmů
10.06. 20:31 Jarmila  RE: Je víc a houšt základních příjmů
10.06. 20:45 dub  RE: Je víc a houšt základních příjmů
10.06. 21:31 Vendula  V čem může být základní chyba...
10.06. 21:42 AlbertV  Lichva
10.06. 22:48 slak  RE: Lichva
10.06. 22:40 Jan Bittner  Recept na řešení nezaměstnanosti
11.06. 01:53  RE: Recept na řešení nezaměstnanosti
11.06. 00:48 Jana Hanzlíková  Tudy cesta nevede
11.06. 04:28 Robert Nohejl  *A jako bonus – všichni bychom se měli lépe.
11.06. 13:38 Jana Hanzlíková  RE: *A jako bonus – všichni bychom se měli lépe.
11.06. 08:33 jan26  nezamestnanosť - spojenec mocných
11.06. 08:48 MoUdrostrak  RE: nezamestnanosť - spojenec mocných
11.06. 09:41 hestroy  RE: nezamestnanosť - spojenec mocných
11.06. 12:23 Viny  RE: nezamestnanosť - spojenec mocných
12.06. 10:37  RE: nezamestnanosť - spojenec mocných
11.06. 09:24 cnemo  Myslím nic nového
11.06. 10:00 Vladimír Stwora  RE: Myslím nic nového
11.06. 12:05 cnemo  RE: Myslím nic nového
11.06. 10:26 Ondraash  Tak ja nevim
11.06. 11:59 Viny  Sny vs realita
11.06. 15:59 Oracle  RE: Sny vs realita
11.06. 22:02 maršal Žukov  RE: Sny vs realita
11.06. 22:29 Adam...  existuje jedinné platidlo a tím je zlato
12.06. 06:31 maršal Žukov  RE: existuje jedinné platidlo a tím je zlato
12.06. 12:10 Oracle  RE: Sny vs realita
11.06. 22:28 Vladimír Stwora  RE: Sny vs realita
11.06. 22:55 dub  RE: Sny vs realita
11.06. 23:47 Vladimír Stwora  RE: Sny vs realita
12.06. 09:47 Viny  RE: Sny vs realita
12.06. 10:05 Vladimír Stwora  Ještě se vracím k vaší námitce
12.06. 10:25 Viny  RE: Ještě se vracím k vaší námitce
12.06. 21:30 dub  RE: Ještě se vracím k vaší námitce
12.06. 09:34 Viny  RE: Sny vs realita
12.06. 10:01  RE: Sny vs realita
12.06. 11:00 Viny  RE: Sny vs realita
12.06. 11:41  RE: Sny vs realita
12.06. 01:19 bigi25  Základní příjem je ideální (a vzdálené) řešení.
12.06. 02:40 P.A.Semi  Dalsi problemy s danemi...
12.06. 10:14 Viny  RE: Dalsi problemy s danemi...
12.06. 15:51 P.A.Semi  RE: Dalsi problemy s danemi...
12.06. 17:13 Viny  RE: Dalsi problemy s danemi...
14.06. 13:29 P.A.Semi  RE: Dalsi problemy s danemi...
21.06. 15:41 Viny  RE: Dalsi problemy s danemi...
14.06. 15:04  RE: Dalsi problemy s danemi...
21.06. 15:53 Viny  RE: Dalsi problemy s danemi...
12.06. 11:04 Rejpal  BOHUŽEL, VEDLE
12.06. 18:48  Ano existuje řešení
13.06. 00:32 janko  RE: Ano existuje řešení
12.06. 22:54 fist.of.heaven  tak především
13.06. 13:28 Skopalík  Reseni nezametnanosti
17.06. 08:15 Mejla  To je samozřejmě naivní a nereálné. Nezaměstnanost, zločiny, spory atd. budou vždy,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

32

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 62 čtenářů částkou 11 175 korun, což je 32 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 8

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 1

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 0

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 0

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ15.09.21 09:58 Slovensko 0

ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci Temelína15.09.21 09:49 Česká republika 2

Ázerbájdžán, podporovaný Tureckem a Pákistánem, připravuje eskalaci s Arménií15.09.21 09:26 Neurčeno 0

MUDr. Jan Hnízdil: Pandemie by se dala ukončit ze dne na den !15.09.21 08:46 Česká republika 0

Somálec ve Vídni ubodal dvě ženy14.09.21 09:34 Rakousko 0

Vládní sebranka ponechala střídání letního / zimního času na dalších 5 let13.09.21 21:19 Česká republika 2

Trochu matematiky do Covidového šílenství13.09.21 14:08 Neurčeno 0

Další trapný útok na Rusa a lísaní se k fašistické Ukrajině12.09.21 20:41 Česká republika 3

Skotsko - podle údajů veřejného zdravotnictví bylo v srpnu 80 % úmrtí na Covid-19 u osob, které byly očkovány.12.09.21 19:39 Británie 1

Panika v Austrálii. Regály jsou prázdné, nedostatek všeho!12.09.21 19:05 Austrálie 0

„To se nemělo stát. Ne teď.“ Dotační království předsedy ODS Fialy12.09.21 08:05 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,52 Kč
Euro
25,32 Kč
Libra
29,68 Kč
Kanadský dolar
16,98 Kč
Australský dolar
15,70 Kč
Švýcarský frank
23,21 Kč
100 japonských jenů
19,59 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
7,22 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 832,81 Kč
1 unce stříbra
493,62 Kč
Bitcoin
1 029 945,53 Kč

Poslední aktualizace: 17.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 266