Diskuze k článku

Role muže a ženy v rodině

Příspěvků 106

6.8.2011 20:58

Tento citát z článku mluví za vše:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

"Žena dává uspokojení fyzickým a citovým potřebám člověka."

Pan Lhoták je .... .... .... (autocenzurováno).

249968

11.8.2011 2:42

RE:naše politoložka Dana, a.k.a. Danuška (podle koňského felčara

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 249968

Brodánka, alias RSVDr Emila Řehořka ze Saskatoonu) nám na toto téma napsala. Cituji její slova, "U nás (ve Virginii, USA) je vše dobrovolné a jelikož se já o chod domácnosti MOC nestarám, velká většina padne na milovaného manžela, dlouholetého a obětavého dobrovolníka....". Takovou ženu mít za manželku, to je opravdový poklad, jen ho vykopat (nejlépe do prdele).

Takže milovaný muži, když si ověřím, že všechny odpadky byly vyneseny podlahy umyty, koberce vyluxovány, pak si můžeš (pokud nebudu mít bolesti hlavy) "smočit svého kašpara" na pět minut v mé "jeskyňce lásky".

250459

21.8.2011 2:10

RE: Tento citát z článku mluví za vše:

Jeyvmila jeyvr (zavináč) yahoo (tečka) ca 184.?.?.?

Reakce na 249968

Uplne Vam unikl smyslu tohoto skveleho clanku pana Lhotaka !
Fyzickymi potrebami jak z clanku vyplyva je minena pece o cistotu, krmi a pohodli rodiny a citovymi potrebami je laska, pochopeni, laskavost.. !

Pan Lhotak je moudry, vzdelany a znaly clovecich problemu !

krasny den Vam Jey

251470

6.8.2011 21:08

základ partnerství

fohat 88.?.?.?

když budeme dostatečně tolerantní,nebudeme do toho cpát náboženství a politiku,budeme otevření ke všem informacím a vnitřím pocitum,dostaneme se k uvědomění si základu partnerského vztahu.Ten je založen na navázání vztahu z minulých životu,kde se narovnávájí disfunkce....nesmí tam figurovat zažraná moresa většiny vztahu...prachy,moc,atraktivita figury,zejména lhaní do vlastní kapsy.Teprve potom lze na základě přirozené mysli nalézt partnera k doplnění současného karmického scénáře.Pak se naplní opravdová podstata manželsví a zodpovědného rodičovství.V takovém vztahu jsou teorerické vykecávky vědcu,sociologu a ruzných takových Plzáku naprosto bezcenné,vše funguje jako po másle,povinnosti jsou rozdělené harmonicky,nebot ego nemá dominanci,energetické vysávání partnera neexistuje.Poslední případ vraždy spisovatelky jen ukazuje to,o čem současní materialisté nechtějí ani slyšet...karmické narovnání...kdyby se manžel poddal hypnotické regresi,zjistili by policisté,že kdysi v minulých životech byla role obrácená...ovšem nelze již donekonečná dělat stále stejné chyby z něvědomosti,nebot tato planeta toho má po tisíciletí již plné zuby a podle toho reaguje.

249969

8.8.2011 15:25

RE: základ partnerství

Miras 195.?.?.?

Reakce na 249969

karmické narovnání [smích]... tak to bohužel v reálu rodin nefunguje. Pokud si představím, jak fungují dnešní rodiny, rady Dr. Plzáka jsou jim mnohem užitečnější než nějaký filozofický idealismus. Ale budiž, tento vztah se dá se praktikovat s podobně zaměřeným člověkem. Ale nezapomínejme na přirozené pudy a potřeby člověka, aby teorie neztroskotala na něčem primitivním [smích]

250187

6.8.2011 21:39

No vida

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Žádné alimenty, žádné střídavé výchovy, žádné bláboly o tom nakolik je žena vpodstatě méněcenná.
Lhotáku, faktem je, že role muže a ženy jsou rolemi specifickými, nezaměnitelnými; každý má na tomto světě svůj úkol. Vy byste nepřežil porod (možná by vás odrovnala i poněkud výživnější menstruace) a já bych zase nešla se sbíječkou do čelby. Tak to prostě je. Na tom se s Vám shodnu i já, počkám si, k čemu dospějete příště.
Jen koukám, pozoruju a komentuju.
Vaše máma z Vás možná nakonec bude mít radost.

249972

7.8.2011 12:36

RE: No vida

Gustav 82.?.?.?

Reakce na 249972

No já bych klidně těžkou práci za menstruaci vyměnil, ale to bych najednou nebyl "správný muž TM" (naopak to platí podobně). Ty předsudky jsou vážně srandovní - argumentace kruhem ze severu podepřená "správným Skotem" (http://en.wikipedia.org/wiki/No_true_Scotsman), to jsou přímo nelogické žně [smích]

250016

7.8.2011 14:08

neschopné líné "ženy"

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 249972

Dříve měly ženy za sebou klidně 7 porodů a dalších 5 samovolných potratů a nestěžovaly si. Dnes ze sebe žena horko těžko vyklopí jedno dítě v prostředí vysoce kvalitní zdravotní pre- a post- natální péče za asistence celé své rodiny a neustálého obletování manželem. Pak je přesvědčená, že za tuhle "strašlivou oběť" ji manžel musí nadosmrti obletovat a posluhovat jí, kompletně se o dítě starat a zabezpečit jí maximální luxus. Vidím to všude kolem sebe. Dnešní mladé "ženy" jsou naprosto neschopní rozmazlení spratkové, kteří nemají ani ponětí, co to znamená být ženou, natož matkou.
Desítky let skuhrají ženy v blahobytu, jak se mají špatně a jak jsou utlačované. Přitom klidně o 20 let přežijí svoje "neschopné a líné" muže a v důchodu si užívají majetku a blahobytu, který on v potu tváře za desítky nashromáždil.
Na stavbě rodinného domu chlap většinou prostaví zdraví - má z toho celoživotní následky v podobě zničené páteře, kýly a pod. Nebo si to nechá postavit a pak 20-30 let dře v práci přesčas aby to splatil, za neustálého nadávání manželky, že nejsou peníze na dovolenou, zábavu a že se nevěnuje rodině.
Kdepak. Tohle je naprosto nesouměřitelná s 8 měsíci menšího diskomfortu 1 měsícem nevolností a pár hodinami silných porodních bolestí. Léta bolestí páteře, nebo prací do noci ve firmě se s tímhle naprosto nedají srovnat.

250029

7.8.2011 22:04

RE: neschopné líné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 250029

dříve se také muži dožívali vyššího věku než ženy, protože ženy mřely při porodech a na poporodní následky - infekce, ..., a aky zapomínáte, že ženy pracují, vydělávají, pracují i doma a n majetek rodiny proto mají přirozený nárok, prostě si ho vydělaly

250096

8.8.2011 1:15

RE: neschopné líné

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 250029

Proč provokujete?
Víte co, jeďte na exkurzi do Ostravy, je tam taková jedna pekárna, kde se peče Mariánskohorský chleba. Řekněte si tam o práci v horním patře "u koblih". Pracují tam samé ženské. Chlapi tu dřinu za ty prachy zpravidla nevydrží. A to je jen jeden z mnoha příkladů.

A ty kecy o brnkačce porodů a běžných potratech si taky nechte. Jak správně podotkl(a) diskutující pode mnou, kdysi na to ženské velice často umíraly a já takhle málem umřela před několika týdny (zanechala bych po sobě tři siroty) - miminko ve mně umřelo a potrat nastal někdy ve 14. t. t. - to už není žádná prdel a lá silnější perioda.
A ještě pro představu - poprvé jsem rodila 12 hodin, podruhé 25 hodin a potřetí muselo mimčo ven "císařem", tak mi nevykládejte nic o pár hodinách a nečumte na nablblé komedie jejichž vrcholem zpravidla bývá spěšný porod (potkává ve skutečnosti jen asi tak 5% žen).

A taky vím, jak se jmenuje ta smrtelná nemoc mužů na 7 písmen. (Rýmečka.) Ale já jim to neberu, jsou tak stavění, nemají ty prahy bolesti nastavené tak jako my. [cool]
A nenavážím se, nezobecňuju. Jsem už totiž dospělá. Vy ještě evidentně ne, Lhotáka to ještě čeká, ale už je na slibné cestě - narozdíl od vás.

Mohla bych tady taky ještě vytáhnout "argumenty" jako domácí násilí (prožité, přežité avšak bohužel stěží zapomenutelné), které potká statisticky 20% ženských. Proč to nedělám? Protože to nepovažuju za argument. Pokud bych všeobecně tvrdila "všichni chlapi jsou idioti", shazovala bych tím sama sebe, protože jak už z výše napsaného vyplývá - taky jsem si s nimi zadala.

Takže pokud máte problém se svou ženou, že dřete jak Bulhar a ona to patřičně "nedocení", není to chyba ženských, je to vaše chyba. Protože přes to všechno se nakonec stejně dožadujete kňouravě přístupu mezi její stehna - což? Ona ta ženská je sice (libovolně doplňte), ale teď velí penis.
V mém životě nejeden vztah, který slibně začínal, skončil poté, co jsem řekla svou oblíbenou větu "neurážej přede mnou svou bývalku, když jsi na ni lezl, tak ti nevadilo, že je to, co říkáš, takže to vypovídá leccos spíše o tobě než o ní."

No, a vo- vo- vo tom to je.
[smích]

250112

8.8.2011 10:46

RE: neschopné líné

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 250112

Bábo Blažková, domácí násilí má mnohdy spouštěč v ne/ochotě žen ho řešit v prvopočátku. Mnohým se "tvrdší ruka" i zpočátku líbí. Eskalují mnohdy "itálie" pro pouhopouhé vzrušení. A nedokáží ten práh mezi "itáliemi" a skutečnou brutalitou odhadnout a řešit.

Na náhodou i u S/M praktik platí pravidlo STOPKY.

Na každý ecxes musí být dva: jeden, který je v akci - a druhý, který přijímá. Stejně jako v každém nerovném postavení - ať už při podpisu nerovných smluv, otrockých pracovních pozic nebo startu do dluhových pastí.

Či odpravicování akumulací/tunelování pro rodinné Orlíky a Toskánské Špindly!

Vždy existuje nějaké řešení: jiný partner, emigrace, rekvalifikace...

250147

8.8.2011 12:54

RE: neschopné líné

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 250147

Pane Moudrostraku, vůbec nevíte, o čem mluvíte.
V naší skvělé demokratické republice není nijak vyjímečné, když soud svěří děti do péče právě onomu domácímu násilníkovi. Proč? Dvě slova - sociopat, manipulátor. To se pak vynechává i znalecký posudek, když je vůle z OSPODu.
Takže kdybych si dnes měla vybrat, tak toho svého domácího násilníka neopustím nýbrž zabiju, to je jistější. Ale to jsem já teď a na základě zkušenosti. Před deseti lety jsem byla o něco "hodnější" a tak jsem dopadla tak, jak jsem dopadla.

Co byste si vybral vy? Dvakrát - třikrát do měsíce nakládačku nebo systematickou šikanu skrze příslušný OSPOD, návštěvy socprcek dvakrát do týdne a výhrůžky těchto, že vám odeberou děti, když se na ně budete "takhle" tvářit a mluvit s nimi drze? (Proklamace příslušných paragrafů je považována za drzost.) Znáte snad osobně někoho, komu kdy jakýkoli OSPOD skutečně de facto i de iure pomohl?

Pak už je to totiž kruh ze kterého nejde vyskočit - socprcky si samy píšou posudky tak, jak jim vyhovují, podávají k soudům návrhy na "dozor" (soud vždy vyhoví), když se blíží konec onoho dozorovacího období, podají návrh nový... no a vy jako ženská s tikem v oku po přestálém "vzrůšu" s "nebožtíkem", co s tím uděláte?

250161

8.8.2011 13:40

RE: neschopné líné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 250161

jste přetížená a patrně právem plná nenávisti. Potřebujete ji vyventilovat, možná vám k tomu diskuze pomáhají, ale žádná sláva to být nemůže. Víte o čem tu píšete? takhle můžete skončit na psycharne. Měla byste vyhledat pomoc.

250170

8.8.2011 18:09

RE: neschopné líné

Lin 85.?.?.?

Reakce na 250170

Hm...tak tohle je teda docela dobrá podpásovka. Jestli vás obtěžuje "ventilované" soukromí jiných, nečtěte to, nikdo vás nenutí.
A "baba" má skutečně pravdu, že MOU v téhle problematice vůbec neví, o čem mluví.

250209

8.8.2011 19:25

RE: neschopné líné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 250209

i tak může být dobrá rada vnímána. Nedělá mi problém občas si počíst v diskusi. Nevím proč si to myslíte o mě. když někdo začíná kecat o zabití tak má snad už docela dost. Jo ale kam jít pro tu pomoc, tak to vážně nevím. Aby se nesla udat. Taková pomoc je teprv opravdová podpasovka.

250221

8.8.2011 20:14

RE: neschopné líné

Lin 85.?.?.?

Reakce na 250221

Oba to vidíme jinak, podle mého je v téhle situaci rada "vyhledej psychiatra" tím nejhorším, co můžete udělat. Sorry...

250227

8.8.2011 21:29

RE: neschopné líné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 250227

Vy vidíte bůh vi co. Rada vyhledej pomoc , neznamená jdi za psychiuatrem a žer jejich prášky, to se může jít v některých případech rovnou udat, že je cvok s vražednými a jinými úmysly. Je to ode mne taková rada nerada, protože dohromady vidím jen to , že někdo tady píše , že je hotovej, a kdybych věděl jako všechno, tak stejně nevím kam bych ji poslal. Takže za co se vůbec omlouváte? Za svou skreslenou vizi? No tak se už na sebe nezlobte.

250235

8.8.2011 22:03

RE: neschopné líné

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 250221

Psychiatra byste měl vyhledat vy. Pokud bych někoho zabila v sebeobraně, tak mi můžete leda tak víte co. Je zvláštní, jak se spousta lidí rozhořčuje, že člověk při obraně svého majetku použije de iure nepřiměřené obrany, ale jde-li o domácí násilí, vždy se najde nějaký blbec, který posílá nezpochybnitelné oběti na psychiatrii za to, že tyto dojdou ke zcela racionálnímu závěru. A bodejť by ne, máme-li věřit statistikám, tak každý pátý chlap tříská svou ženu.

Já jen nastínila panu Moudrému Strakovi, že není pravdou to, že obětem v takovýchto vztazích jejich pozice vyhovuje. A že skutečně není jednoduché se z takového vztahu dostat.

A vzhledem k tomu, co jsem prožila, vám zcela chladnokrevně a bez emocí sděluji, že kdybych dotyčného zabila, tak mám dnes už pokoj - a nejen já. Takhle nemám pokoj dosud (po téměř deseti letech), navzdory tomu, že dotyčný čelí dalšímu obvinění z násilného trestného činu, tentokrát vůči dvouletému dítěti a to vlastnímu, vzešlému z jeho následujícího vztahu (který byl mimochodem soudům oněmi socprckami předkládán coby ukázkový). Takže kdo by tu měl vyhledat psychiatra?

Kdybych hovořila v čistě teoretické rovině a čerpala z různých zdrojů, jichž je na internetu hojně, tak vy, pane, byste mi tvrdil, že to není pravda a ohrazoval byste se různými pseudoteoriemi jistého pana Fialy (to je IMHO taky případ pro psychiatra), pokud jím ovšem nejste vy sám, že ano, popřípadě některý z jeho věrných stoupenců, kteří mně a nejen mně spamují e-mail svými zvratky.
Avšak vzhledem k tomu, že píši o věcech, které jsem sama prožila, to už se teoreticky potírá těžko, je tedy čas na nálepky a psychiatry.

250244

8.8.2011 23:48

RE: neschopné líné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 250244

Proč bych měl vyhledat psychiatra? Já vím co vám můžu. Víte co ? Vůbec nic, protože až tak moc mě nezajímáte. Já za vás nenesu zodpovědnost.
Je zvláštní jak vysvětlujete něco co vysvětlovat nemusíte a jak rychle hodnotíte věci. Všichni přeci víme , že oběť to nemá lehké, kdyby měla tak není obětí. Ačkoliv jsem o psychiatrovi, kterého byste měla vyhledat vůbec nepsal, vy se mě ptáte, kdo by jej měl vyhledat. Tak vám tedy odpovím. Je jich mnoho, když chcete, ale mělo by se to dělat zavčas, nikoliv až když už pohár únosnosti přetéká. Jestli by to něco pomohlo nevím, jelikož já psal úplně o něčem jiném. Klidně pište už všechno v latině, protože to je stejně tak jako tak, jako bysme psali každý jinou řečí. Potěšit vás mohu snad jen tím, že ne každý kdo vám píše je od IMHO a ani já nejsem.

250255

10.8.2011 0:59

RE: neschopné líné

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 250244

...babčo, nedejte se. Ten pán je teoretik, a vy jste se malinko nechala unést svými asi dost nepěknými prožitky. Máte ale zdravý názor na to, co pomůže postupně rovnat vztahy mezi lidmi. Přeju vám trochu toho potřebného štěstí, asi tak kopec....

250360

10.8.2011 18:37

RE: neschopné líné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 250360

[smích] Vy jste praktik v tom, že máte manželku , která svůj předchozí vztah ukončila vraždou manžela v sebeobraně?

250409

14.8.2011 9:19

RE: neschopné líné

P.K. 89.?.?.?

Reakce na 250409

Blažková má, bohužel pravdu. I s tím zabitím..."Spravedlnost" pracuje mnohdy velice podivně: je totiž placená. A plná "teoretiků", kteří hlásají dobro a usmíření (přestože sami toho schopni nejsou).
Mám s tím problémem osobní zkušenost a vím, že podobnou má mnoho dalších, které jsem osobně znal.
V extrémních případech je to boj o přežití. A těch případů je (v zemi, s vysokou spotřebou alkoholu) docela dost. A určitě se o většině nikdy nedozvíme: možná je to tím, že k tomuto problému má velice blízko většina mužské (a postupně se zapojuje i ženská...)populace. A ta je v tomto ohledu velmi tolerantní. BTW, myslím, že pokud tato paní potřebuje pomoc, potřebuje ji většina lidí, včetně nás.

250854

8.8.2011 14:03

RE: neschopné líné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 250112

Na brigádě v pekárně jsem před dávnými lety byl. A k tomu, co zvládaly tamní dělnice jsem měl respekt. To byly pořádné ženské. Ne jako ty emancipované rozvedené slepice které celý den v kanclu popíjejí kafe a mezitím brouzdají na internetu a kňourají na různých fórech jak mají těžký život.
Ženské si nedokážou svéprávně vybrat partnera a pak odpovědnost hážou na všechny okolo, místo aby si přiznaly vlastní neschopnost. Nechají se oplodnit sebevědomým atraktivním frajerem, ze kterého jsou celé vlhké a pak se strašně diví, že jim dá kopačky, nebo je mlátí a je jim nevěrný. S takovými nemám žádný soucit, protože v drtivé většině případů předtím ohrnuly nos nad obyčejným ne příliš sebevědomým, ale hodným a upřímným chlapem, který by je zbožňoval a se kterým by měly fajn život.
Přístup mezi stehna považuju v partnerském vztahu za samozřejmost. Ta která by mě chtěla vydírat odpíráním sexu poletí ještě ten den i se svými věcmi na ulici.

"neurážej přede mnou svou bývalku, když jsi na ni lezl, tak ti nevadilo, že je to, co říkáš, takže to vypovídá leccos spíše o tobě než o ní." ...kdyby mi tohle nějaká řekla, tak poletí stejně jako ta předešlá. S nevyrovnanými psychopatkami čas neztrácím, když jsou na výběr mnohem lepší možnosti.

Po 35ti už žena co se vzhledu týče nemá moc co nabídnout, ještě k tomu s kukačkama. Tak by aspoň měla být slušná, přívětivá a měla by vědět, co chlapovi dělá dobře. A ne se chovat jako šílená megera o kterou si svéprávný chlap ani kolo neopře.

250174

8.8.2011 16:43

RE: neschopné líné

Truda Wernerová 217.?.?.?

Reakce na 250174

Vy jste asi neztrácel čas s nikým, protože člověk, který žije ve spokojeném vztahu, by nemohl napsat to, co jste napsal Vy. Uf, tak žena po 35 nemá vzhledově moc co nabídnout.... Hm, já jsem poznala řadu žen, u kterých vrásky ani faldy neubraly na jiskře. Měly neskutečný šarm a erotickou přitažlivost, i když zdaleka ne dokonalé křivky.
Vy zřejmě tu dokonalost chcete, máte přece na výběr.... Ta, která nevyhoví, letí. Možná i kvůli takovým, jako jste Vy, zůstává řada žen ŕaději sama.
Jak tedy řešíte ten vzhled - po 35 měníte ženu za mladší model nebo jí důrazně opakujete, že má být slušná, přívětivá a vědět, co chlapovi dělá dobře?

Vrátím Vám stejnou mincí - chlap po 40 taky nic moc. Začíná šedivět, je unavenější, ztrácí chuť na sex, občas problémy s erekcí, s prostatou, raději si dá pivo než pořádné číslo, ženská aby měla strach, že ho klepne při pořádném sexu inarkt... V práci mu šlapou na paty draví třicátníci, mění brýle za silnější, zuby za novější...

250196

9.8.2011 14:33

RE: neschopné líné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 250196

To, v jakém žiji vztahu nemá nic společného s tím, jak katastrofálně dopadají vztahy mých blízkých a známých (o tom právě píšu). Ženský pohled na to, co je na ženě hezkého není pro chlapa relevantní, protože on má svůj chlapský pohled. Faktem je, že takové pružné a pevné tělo jako mají dívky do 25 už žena po 35 ani omylem nemá. A je jen mužskou galantností, že o tom muži veřejně nemluví. Chlap není tolik vybíravý a náročný jako žena a proto jí nevyčítá, že už její přednosti nejsou co bývaly a je spokojený s tím co má a nemá důvod to měnit, pokud se žena chová hezky, mile a po stránce duševní mají spolu dobrý vztah.
Kdybych byl náročný jako většina dnešních žen, tak bych partnerky měnil jako ponožky. Dnes je velice obtížné mít dlouhodobý vztah, protože většina žen kterým s přibývajícím věkem ubývá i fyzická přitažlivost, tak místo toho, aby zapracovaly na své duševní stránce aby zůstaly pro muže žádoucí, tak se časem mění na "šílené krávy" neustále nespokojené, nevyrovnané, vyšinuté, čím dál víc náročné. Prostě proměňují se v něco, co by člověk nepřál ani svému největšímu nepříteli.

Dříve se říkalo, že po pár letech manželství má chlap vedle sebe místo manželky "tlustého kamaráda". Co by dnešní muži dali za tlustého kamaráda, když mají vedle sebe vyšinutého tlustého nepřítele na život a na smrt.

250318

9.8.2011 16:15

RE: neschopné líné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 250318

Milý pane, příroda je neúprosná. To co je ženská ve 35 letech, to přesně je i chlap. Nevím proč mluvíte o 35 letech, pružné a pevné tělo si lidé obojího pohlaví mohou bez problému a námahy zachovat nejméně do padesátky. Mně se na internetu líbil tento diskusní příspěvek: mezi mužem a ženou není zásadní rozdíl, jsou to lidi, kteří jsou zezadu stejní, ale zepředu do sebe zapadají.

Na chlapský pohled se chytrá ženská může zvysoka vyprdnout. Pokud některému mamlasovi nevyhovuje a ohrnuje nad ní nos, najdou se jiní, kteří ji budou nosit na rukou- a vůbec není sebemenší problém mít dlouhodobý vztah. A vo tom to je.[smích]

A nemylte se, jestli má manžel po pár letech jen "tlustého kamaráda", tak stejně tak toho muže vnímá i jeho žena. I její muž je pouhý tlustý kamarád, ale ona je jen slušně vychovaná když neshání chlapy všude okolo- tak jako mají někteří nevychovaní muži ve zvyku.

Jarmila

250323

13.8.2011 16:03

RE: neschopné líné

l e s o v 62.?.?.?

Reakce na 250196

"...člověk, který žije ve spokojeném vztahu..."
Nemá potřebu takové problémy řešit, to je logické. Máte snad něco proti logice? Asi mozek, to je sichr. [velký smích]

"Vy zřejmě tu dokonalost chcete..."
Tu hledá každej, co s tím chcete dělat?

"...chlap po 40 taky nic moc."
To jsou argumenty konzumní společnosti. S tím bych do diskuse nešel a do vztahu už vůbec. Takže jestli jste "singl" musíte vidět věci stejně jako předřečník, pokud máte vztah, píšete o něčem, čemu nemůžete rozumět a k tomu se nejspíš přetvařujete. Chudák partner.

250741

8.8.2011 16:45

RE: neschopné líné

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 250174

mne by spíš zajímal váš vzhled (obejda?) a taky, zda se léčíte ambulantně či jste hospitalizován. Jinak po stránce atraktivity také starší muž (brejle, pleš a břicho) nemá co nabídnout sebevědomé ženě

250198

10.8.2011 1:03

RE: neschopné líné

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 250174

..aspoň sis měl dát přezdívku, frajere. Jasně, máš ho největšího, čouhá ti z každého slova.
Těším se, až ti nějaká ukáže, jak chutná tvoje meducína tobě.

250361

10.8.2011 13:34

RE: neschopné líné

LZ. 193.?.?.?

Reakce na 250112

Já sám jsem vyřešil problem s komandovaci babou tim, že žadnou nemám a nechci. Přesto je v mém okolí až moc ženštin, které chtějí/mají potřebu komandovat i mě.

Proč je pro babu tak těžké si najít kolem 50 chlapa? Protože jsou tak nepříjemné, že ani sex neni důvod být v jejich přítomností.

Fakt je, a na ten žádna baba nikdy neodpovída, že baby začaly makat a nikdo nepřevzal jejich roli v rodině. Prostě dneska děti nikdo nevychováva - není na to čas.

250380

11.8.2011 8:20

RE: neschopné líné

lesov 62.?.?.?

Reakce na 250112

To, že jste biologický zmetek, nemůžete přeci použít jako argument vůbec proti ničemu. Porod je přirozená věc a nenáleží za něj vyznamenání ani výsluhy až do nejdelší smrti. Nebo jste snad viděla nějakou myš na nástěnce, ve spíži, s vyznamenáním, jako zasloužilou matku?! [velký smích]
Plácáte nesmysly, nedá se říct, že ženy dřív, při porodech, víc umíraly, to až později v porodnicích. Dá se ale říct, že ženy dřív umíraly více, než dnes ale to je argument na hovno, páč to zase není vaše zásluha.
Kdo chce koblihu, ať si jí upeče, kdo víc vydrží ať víc vydrží, já mu to nezávidím, no možná trochu... [mrknutí jedním okem]
PS. Na porod se opravdu neumírá a nemůže umírat, jak bychom asi přežili do dneška, kdo by to dítě asi tak kojil?! [oči v sloup]
Nenechte prchlivosti cloumat vaším majestátem, zveličenstvo!

250477

8.8.2011 17:44

RE: neschopné líné

Pez 213.?.?.?

Reakce na 250029

Ano toto je druha strana emancipace - zenami zhrzeny chudak, ktery mozna ani ten barak nepostavil.
Dum jsem postavil u porodu jsem byl a jestli bych to vymenil ?
Je jasne ze nevite o cem kecate.

250206

8.8.2011 22:11

RE: neschopné líné

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 250206

Děkuji, že existujete; já myslela, že ten, co mu tady "otročím" v domácnosti (a ráda) je na celičkém světě, chudák, sám a ono ne!
Hnedle se mi bude lépe usínat.

250248

11.8.2011 2:08

RE: Kateřino, alias bábo Blažková,

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 249972

je tomu už pár let, co jsem ti psal, že máš neuvěřitelnou schopnost "nabodnout" si frajera, který zkraje vypadá jako by to byl slušný člověk, který ovšem má jen jeden cíl, dostat tě do postele. A to pro něj není obvykle žádný problém, protože v těch barech a vinárnách, kde vystupuješ, jsi většinou pod vlivem alkoholu a jiných látek a tudíž lehce dostupná. Máš jedno štěstí, že pracuješ jen v malém "orchestru", protože kdybys zpívala - třeba s orchestrem těch "nebožtíků Karla Krautgartnera, Gustava Broma či Karla Vlacha - tak bys těch parchantů a různých tatínků měla daleko více.
Tak se nesmíš divit, že ti "sociálka" chce vzít tvé děti.

Pokud jde o přežití porodu či "výživnější menstruace", muží dokázali ve všech válkách přežít daleko větší bolesti než je nějaký dnešní "císařský řez" či menstruace. A pokud jde o menstruaci, zeptej se nějakých aktivních sportovkyň, jak se to dá zmírnit či úplně odstranit, třeba takové Špotákové nebo Kvitové.

250458

6.8.2011 21:46

Tento citát taky stojí za to:

Truda Wernerová 217.?.?.?

"On činí ze stolování rituál, on přímo či nepřímo upomíná, že za tuto chvíli rodinného blahobytu všichni vděčí darům přírody, úsilí předků, síle a statečnosti praotců, kteří ve prospěch rodu vydobyli a uhájili hodnoty, z nichž nyní rodina čerpá."

Nás doma učili, že za tuto chvíli rodinného blahobytu vděčíme především mámě a že máme poděkovat za oběd nebo večeři.

A švagrová zase učí děti modlitbu - pane bože, děkujeme za tyto dary, které budeme přijímat z tvé svaté štědrosti, dej chleba těm, kteří ho nemají, a požehnej těm, kteří nám ho připravovali.

Amen, a jde se jíst....

249973

7.8.2011 19:58

RE: Tento citát taky stojí za to:

jan vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 249973

to u nás si před jídlem popřejeme dobrou chuť a neděkujeme imaginárním bytostem, které na získání a přípravu jídla nemají vliv. Modlit se,aby ti co nemají co jíst byli nasyceni je alibismus převážně křesťanů, kteří místo aby pomohli, tak se pomodlí aby pomohl někdo jiný, pokud možno někdo všemocný, protože ten se nenadře a je možné po něm požadovat cokoli, jemu to nevadí, když je imaginární.
Zajímalo by mně jak by se všichni tihle Křesťani tvářili, kdyby dostali příkazem místo boha oslovovat někoho konkrétního.
to by pak byly motlitby typu: " a ať jsou všichni hladoví nasyceni tím zbohatlíkem XY z vedlejší ulice, protože ke svým penězům stejně určitě přišel podvodně. "

250072

7.8.2011 20:11

RE: Tento citát taky stojí za to:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

Reakce na 249973

Je jina doba
Dnes zeny radeji nejakou univerzitu a karieru, nez rodina. Vzdyt v te nasi Zlate maticce Praze je 57 % bytu pro singl .
Novinarky, poradkyne, pravnice modelky a modelistky, to klidne. Ale starat se o nejakeho blba a prat mu pozozky - to radeji ne.
Za R-U uzivil delnik 7 i vice deti. Ze. Dnes makaji oba a maji jedno dite a jsou radi, ze vyjdou tak tak. Ale to je vina zlodeju na vladni urovni. Tak mizi biliony a dolu spadne jenom tak neco. Dokonce uz ani neni dle ustavy bezplatna lekarska pece.
Rozmnozovani v CR nechaly zeny to ceske na cikankach. A ty jsou za to deleko lepe placeny, nez na druhe strane, zeny bile.
Vladni parta a poslanci a smecka hochstapleru kolem nich vubec netusi ze maji vset zemi k rozkvetu [smích][smích][smích], oni ti hosi a hochyne nejak nabrali dojem, ze jim to na chvili patri.

250079

8.8.2011 1:21

RE: Tento citát taky stojí za to:

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 250079

Se divíte? Plné časáky různých návodů jak na lesbický sex, jak si užít nevěru, kolem silnice billboardy s reklamama na erekci, mužům se zase vtlouká do palice, že ženské touží po análním sexu, grupen sexu... a nikde žádná reklama na zodpovědnost. Děti se svěřují institucím, mámy nemají čas, tátové už vůbec ne, no a nakonec že prý ona ta interrupce vlastně není vražda.
Já už se nedivím ničemu.
Hnus velebnosti, sodoma komora.

250113

7.8.2011 22:05

RE: Tento citát taky stojí za to:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 249973

tomu nerozumím, baští to, co vytvořily ženy a děkují praotcům? TO je nonsens, ne? mšli by děkovat matkám a snad i pramatkám

250097

7.8.2011 8:56

Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Dap 93.?.?.?

Jestlipak Vás někdy napadlo,proč v některých kulturách existoval matriarchát ?? Na základě "tržního" principu,jak by řekl papá Klaus.
Model,který tu propagujete(monogamie) coby "přirozenost" je ve skutečnosti uměle vytvořený systém vyhovující určité skupině lidí(křestané).Kouknete-li jinam,funguje tam bigamie-oboje na prvotním základě násilí...to je jeden z důvodů,proč si určitá vrstva vytvořila náboženství-původní čarodějové na základě strachu lidí z nevědomosti,získali větší moc než náčelník a začali diktovat pravidla (až se stali dokonce kardinály).Zda mono nebo bi-bylo dáno populací(rodilo se zrovna více žen,pro které je třeba ulovit.Muži umírali ve válkách- a taky je fyzicky bylo jednodušší zotročit silnějším mužem,lidé jsou majetničtí).Pak už se jen tento základ rozvíjel podle ekonomiky.

Vše má svůj logický základ - nevšiml jste si,že lidojedství vzniklo vždy jen na ostrovech,kde bylo minimum zvěře? Až později bylo přeneseno na pevninu a stalo se náboženstvím....
Ještě že nejste v parlamentu - to by ženy neměly ještě dnes volební právo...!

249993

7.8.2011 11:56

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Lin 85.?.?.?

Reakce na 249993

Pan Lhoták má v otázce monogamie pravdu a pokud jsem dobře četla, nic nepropaguje. Možná to na vás bude příliš složité, ale za pokus o vysvětlení nic nedám.
Bigamie, ve které vy vidíte "přirozenost", je totiž "systémem" bytostí, které jsou na nižším stupni duchovního vývoje a nezvládly ještě své pudy. Monogamie není uměle vytvořená, je to naopak "systém" bytostí s vyšší duchovní úrovní = zvládnutým zvířecím pudem.
Obávám se, že nemáte pravdu ani v tom "křesťanství". To si sice dalo monogamii za cíl, ale... bez duchovního růstu (který nepochopilo) není schopné k této "metě" dojít. Křesťanství stojí na neustálém "boji proti pokušení" - což svědčí o nezvládnutí duchovního postupu. Člověk se zvládnutými pudy totiž na "pudová pokušení" vůbec nereaguje, má je pod kontrolou (což ho odlišuje od zvířete). A moc dobře ví, proč své zvířecí pudy neposlouchá. Monogamie má mnoho dobrých (a ochranných - tím nemyslím pohlavní choroby) důvodů, ale nechci tu vypisovat, protože byste asi těžko rozuměl/a.

250008

7.8.2011 12:21

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Truda Wernerová 217.?.?.?

Reakce na 250008

Bože, zvládnutý zvířecí pud...

Pud je přírodní záležitost, stejně přirozená pro lidi jako pro zvířata, bohužel my lidi máme tendenci dělat ze sebe něco lepšího, než jsou zvířata.

Stejně s námi pořád ty pudy mávají. Naší motivací jsou základní tělesné potřeby jako teplo, sytost, spánek, generační - ochrana mlá(ďat, snaha rozmnožovat se, a sociální - mít uznání ostatních, mít své místo v kolektivu, chránit své zdroje, pelech a rodinu.

Tohle jsou motivace všech živých bytostí, zvířat i lidí. A najděte mi jednu činnost, která není motivována něčím uvedeným.

250012

8.8.2011 1:24

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 250012

Ono je to trošičku jinak - ta zvířátka a lidé nízké úrovně uvažují způsobem "zničit cokoli, co stojí mezi mnou a ukojením mého pudu".
Duchovně vyspělé lidské bytosti uvažují "pokud uposlechnutím mých pudů někomu ublížím, je to špatné, tak to se na to radši vybodnu."

Zjednodušeně řečeno speciálně pro vás.

250114

8.8.2011 16:51

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Truda Wernerová 217.?.?.?

Reakce na 250114

Děkuji za poznámku speciálně pro mě. Nicméně i mezi zvířaty funguje altruismus, který se vyvinul a je provozován jako výhodná činnost - výhodná jak pro celek, tak pro jedince. Pomůžu-li celku, celek pomůže mě. Krásně popsáno v knize http://www.kosmas.cz/knihy/131990/dobraci-od-prirody/. No, a kde je to povznášející duchovno, vyhrazené jen člověku, že...

250202

8.8.2011 18:13

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Lin 85.?.?.?

Reakce na 250202

No... paní Trudo, když to je právě to ono = "výhodná činnost". Možná by nebylo od věci podívat se na příjemný film "Nádherná zelená". Tam jsou ony "výhodné lidské smlouvy" docela dobře vysvětlené. [smích]

250210

10.8.2011 1:15

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 250202

Trudo, Lin vám to napsala hezky. Zkrátka je o ten kousek dál ve vývoji než vy. V některém z vašich dalších životů budete zas vy vysvětlovat jiné "Trudě" to, co ona psala pro vás.

250363

7.8.2011 12:26

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Gustav 82.?.?.?

Reakce na 250008

Jenže Vy kladete rovnítko mezi potlačováním pudů a monogamií - vysvětlete mi prosím, proč by bigamie nemohla být založena na tomtéž? Obhajujete vlastně jen tradici jako takovou, což je obecně hloupý důvod snad pro všechno.

250014

7.8.2011 12:53

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Dap 93.?.?.?

Reakce na 250008

Myslím,že rozumím - bohužel jste spíš nepochopil/a mě.
Já v bigamii nevidím přirozenost-nečetl/a jste pozorně.
Taktéž původně vznikla a je propagována násilím - jako KAŽDÉ náboženství. Ono totiž náboženství jako takové je vždy zdrojem moci, proto vzniklo a historie jakéhokoli nám to potvrzuje.
Vždy dělí lidi na věřící-plno právné a nevěřící,které je třeba přesvědčit,i za cenu smrti. Např.aby zvládli své pudy[smích]
Pokud by jste totiž nereagoval/a na své pudy(nejsou přece jen sexuální),nejspíš by jste ani v této společnosti nepřežil/a.
Muslimská bigamie je především o společenském postavení,nejspíš o ní málo víte.

Pan Lhoták je především ovlivněn evropským chápáním vztahů a zdejší výchovou.Nejspíš je pro něj nepochopitelné,že kdysi v Amazonii existoval i matriarchát(hlavou rodiny a kmene byla žena)včetně bigamie ze strany žen.Mělo to svůj důvod-nízká plodnost mužů.
Přirozený vývoj jde především potřebou udržet druh-ostatní je většinou následek. (obecně)
Ochranný důvod monogamie- ano,v našich podmínkách. V Nigérii by jste to těžko vysvětloval/a,při tak vysoké úmrtnosti dětí.

Každopádně,čtete-li historii,postavení žen je velice proměnlivé v čase.
Takže konstatování p. Lhotáka nelze jinak než nebrat vážně[smích]

250019

7.8.2011 20:07

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

jan vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 250019

nemusíte zabíhat do amazonie, i v našich zeměpisných šířkách existoval matriarchát. ale to neznamená, že by měly v tom zřízení ženy větší moc. šlo o funkci vyloženě managerskou. protože jak tady autor řekl, žena zceluje rodinu a taktéž menší komunitu. Matriarchát, stejně jako patriarchát nemá nic společného s bigamií, i když tyto dvě věci mohou jít souběžně. Takže říkat, že je někde matriarchát kvůli nízké plodnosti mužů je nesmysl, protože i v matriarchátu můžou být sexuální vztahy čistě monogamní.

250077

7.8.2011 20:49

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Dap 89.?.?.?

Reakce na 250077

Nečtete pozorně-nic takového jsem netvrdil.
Snažím se pouze vysvětlit,že postavení hierarchie rodiny je proměnné,alespon tak to známe z historie.
A že k tomu vedou vypozorovatelné důvody logické důvody,tj přirozený vývoj,ovšem platí pro určitou oblast a společenství.
Proto vnucovat jinam svůj pohled je poněkud krátkozraké[smích]
O bigamii jsem psal proto,aby bylo pro Vás představitelné,z čeho všeho lze udělat náboženství,je-li to třeba.
Jinak řečeno-z čehokoli,máme-li dostatečnou moc.
Proto mě děsí názor p.Lhotáka - opět zavání daným pravidlem "někým"

250088

7.8.2011 12:55

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 250008

"křesťanství". To si sice dalo monogamii za cíl, ale..

Paní Lin, ačkoli se mi vaše příspěvky většinou líbí, o křesťanství nevíte (nechcete vědět) nic. Mohla byste citovat pasáže z Nového Zákona, které "si dávají monogamii za cíl"?? Jediným cílem skutečného křesťanství (ne judaismu, který se za křesťanství schovává - a ani judaismus neměl monogamii za cíl, naopak, Tora je plná příkladů mnohoženství) je opustit co nejrychleji tělo, které je podle tohoto učení pouze věznitelem duše. Gnostické církve, které byly původnímu křesťanství nejblíže, rodinu zavrhovaly zcela. Můžeme si o tom myslet, co chceme, ale neměli bychom se tím zašťiťovat tam, kde to vůbec není na místě.
Že monogamii hlásaly "křesťanské" církve, které tak sloužily jimi propagovanému paternalismu a hromadění majetku v mužem ovládané rodině, nemá s křesťanstvím nic společného.

250020

7.8.2011 13:42

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 250008

Když je na monogamii tolik dobrého, proč tedy nefunguje sama od sebe , proč je všem vnucována zákony a výchovou? Podle toho co píšete, je monogamie protěžována vyžšími bytostmi, které své pudy zvládly. Patří tedy do nauky od vyžších bytostí puritanismus, který má lidi polepšit? Komplikace s duchovním postupem prosím vynechte, ty vidíme všichni sami okolo sebe. Pro jistotu ještě jednou otázky. Proč samo nefunguje, co je lepší a kde se vzala ta masová propagace asexuálního monogamního vztahu od cca 20 let až do konce, od vyžších bytostí?

250027

7.8.2011 15:02

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 250027

Je naprosto jasné, kde se vzala propagace asexuálního života a monogamní rodiny - bylo třeba ukotvit mužem ovládanou rodinu a přechod majetku na jeho vlastní syny jako jediný možný model existence. V praxi to pak znamenalo asexuální život pouze pro ženu - manželku, zatímco mužům se velkoryse tolerovaly výlety do bordelů za zábavou.

Pokud má někdo pocit, že se duchovně vyvíjí v monogamním vztahu - budiž, má možnost (pokud vím, tak autor článku to sám nezvládl ani náhodou, a zbytek života zřejmě bude věnovat přesunování viny na partnerky v tomto nezdaru). Ale duchovní růst je dlouhodobý a složitý proces, a ne každý je zralý na transformaci a transcendenci svých nižších pudů - je třeba akceptovat fakt, že se učíme cestou pokusů a omylů.

250033

8.8.2011 21:16

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 250033

Ano je to jasné , ale je někdy zábavné a poučné zároven si to poslechnout od někoho kdo propaguje monogamii, vnucuje ji, nebo o ní povídá protože nic jiného nezná. Např. na p Vítka a micha pod vámi nemá cenu reagovat , protože podle nich je přeci vše v pohodě, svobodné, povolené, žádné příkazy a zákazy a omezení a hrozby, jsme skvělou společností bez omezení v sexu a kde neplatí vůbec žádné tvrdé společenské dirigování. Vám je naprosto jasné, že život je plný nástrah vymyšlených člověkem, tedy zákony a proč, a je plný často i neplánovanou manipulací od nejbližších. Např. , když si partneři myslí, že antikoncepcí je , když se to udělá vedle, a když z toho je malá nehoda, tak : "ty vole ty sis měl dávat bacha", nebo "mám pro tebe sladké tajemství - jsi táta" Žena se v patriarchátu snadno stává samicí v pavoučí říši, kde je samec po malé službě sežrán.
Jakou transformaci máte konkrétně na mysli ? Jako tao, nebo manta kia...?

250233

8.8.2011 21:38

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 250233

Jakoou transformaci...no já nevím, snad jako alchymie... transformovat Primu materii živočišných pudů na něco duchovnějšího...

250237

7.8.2011 20:14

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

jan vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 250027

proč by monogamie neměla fungovat sama od sebe? je mnoho živočišných druhů, kde jsou vztahy čistě monogamní, dokonce do té míry, že když jeden partner zahyne, tak uhyne i druhý. Je to jen jedna z cest. chcete být monogamní? buďte. nechcete? nebuďte. je to jednoduché. ale lidi se sdružují do společenství, která ctí společné hodnoty, takže v našem kulturně-historickém prostředí buďto zapadnete nebo budete vyčnívat, přesto si myslím, že zvláště v této republice (díky vysoké úrovni vzdělání a ateismu) se ani při bigamii s vyloženě negativními postoji lidí nesetkáte. pokud vám to bude fungovat doma, klidně mějte vztahy ve více lidech.

250081

7.8.2011 22:33

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 250027

Dejme tomu,že u někoho funguje ta monogamie sama od sebe,aniž by byla nějak vnucována.Nese sebou jistá omezení,někdo se nerad váže,někdo má raději socielní jistoty,někdo holky,jiný vdolky [smích]

250104

7.8.2011 15:37

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

jansmith1984 137.?.?.?

Reakce na 250008

ŠKODA, že mí předřečnící nepochopili, co se jim Lin v otázce monogamie snažila sdělit a už vůbec si neuvědomují, jakým problémem jsou pro lidskou bytost (na její cestě osobního nebo chcete-li duchovního růstu), její nezvládnuté ANIMÁLNÍ pudy a instinkty (či nezvládané ego)... (Upozorňují, že pokřivené a kosher křesťanství patří do samostatné kapitoly o pokrytectví).

On, mezi námi, tyto kategorie a důsledky, ve své podstatě (viz. některé jeho názory) chybně chápe i p.Lhoták, ale i on patří mezi ty, kteří podle mne úspěšně postupují na své cestě osobního růstu a tudíž zaslouží do určité míry shovívavost.


Docela bych to rozebral podrobněji, ale musím si šetřit měsíční kvótu pro reakce na vstupy jednoho místního kamaráda Dr.Solferna... a tudíž se omlouvám a někdy příště, přátelé...[smích][smích]

Každopádně všem doporučuji, aby Lin (pokud něco přidá) znovu POZORNĚ vyslechli, počítali tzv. do deseti a do chvíle, než se dopracují k tzv. "vidění", se raději zdrželi kategorických soudů. A Peace se všemi - váš přítel a kamarád,

jansmith[smích]

250036

7.8.2011 21:02

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Lin 85.?.?.?

Reakce na 250036

Odpovím tady - a pro všechny, kdo na můj příspěvek reagovali.
Zvládnutí zvířecích pudů = mít je pod kontrolou, nenechat se jimi ovládat. Je to úplně PRVNÍ = základní stupínek k dosažení duchovní rovnováhy člověka, k jeho evolučnímu růstu (ona totiž existuje i evoluce duchovní, nejen fyzická). Bez jeho zvládnutí se nedostanete dál a pokud si někdo myslí, že "duchovně roste" a přitom podléhá např. chtíči, tak ... se moc mýlí. [smích] Kdo se pudově páří s každým, kdo se mu líbí nebo nabídne, se skutečně od zvířete neliší. Ale ten, kdo už opravdu nakročil k člověku, tuhle svou zvířecí složku KONTROLUJE - to už je ale stupeň druhý = zvládnutí sebekontroly.
K onomu vůbec prvnímu stupni = zkrocení smyslů - patří vlastně to, co je popsané i v Desateru a také proto jsem psala o "cíli křesťanství" . Křesťanství totiž zůstalo u prvního stupně, dál nic nenabízí. A přiznám, že nevím, jestli se o monogamii píše v Bibli, spíš jsem reagovala na příspěvatele DAP, který dal monogamii do souvislostí.
O bigamii v různých kulturách vím, dokonce i o té muslimské. Jenže říkám, že pan Lhoták se s "vizí" monogamie nemýlí (ať už vědomě nebo ne). To, že bigamie existuje ještě neznamená, že je to pro člověka dobré. V dávné minulosti také existovala, ale jako nepřirozená "věc" v extrémních případech, jako nutnost zachování rodu ve zlých časech.
Víc asi nemá cenu vypisovat, bylo by to pro někoho asi příliš "těžké" čtení. A pravda, že zkrocení smyslů není jen o sexuálním pudu. Podobné, jako když jste pozvaní na hostinu a "zadarmo" si uděláte raději ze žaludku mrzáka - nebo hromadit a kvůli samotnému "hamty hamty" si "přilepšovat" z cizího. [smích]
Moc lidí mezi námi opravdu není, proto i to divení se nad "zvládnutím pudů" .

250089

7.8.2011 22:03

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

HHBB 77.?.?.?

Reakce na 250089

Zdravím [smích], napsala jste to jasně a srozumitelně. Kdo chce, tak pochopí [mrknutí jedním okem]. A co si o tom "myslí křesťanství", je vedlejší (desatero stejně bralo ženy zrovna jako stádo ovcí).
Vzestup skutečně nelze diktovat normou. To je celý problém monogamie/bigamie a náboženství, které se toto pokouší jakoby nadiktovat a "řešit". Cíl kněžíků však byl jiný. Duchovenstvo tak kecá do vztahu muž/žena z mocenských důvodů. Církvi se takto podařilo rozbít tradiční rodové uspořádání (což byl první krok k zotročení lidí směrem k "civilizaci" ). Mužů bývalo obvykle méně, byla jich větší spotřeba při obraně rodu (kmene). Vdovy neexistovaly, o ženy se postaral vždy další z rodiny. A žádní sirotci. Ženy vychovávaly děti společně v rámci občiny. Odpadalo tak obrovské množství stresů a starostí rodinného charakteru v "křesťanském" uspořádání. To však nemuselo být na překážku trvalým partnerstvím, to totiž ani nelze "právně ošetřit" a jsou záležitostí těch šťastných, kteří se k nim dopracují, aniž by k tomu potřebovali diktovat "boží" a jiné zákony. Nahánění samic (samců) je však také součástí nějakého procesu, kdy se učíme co je lepší/horší. Někteří tak jsou schopni vyřešit i problémy spojené třeba s identitou, aniž by tak přivedli do životního stresu protistranu i sebe.
Myslím, že dnes jsme již naučeni rodinu chápat příliš osekaně, co by taky v urbanistickém odchovu měla mít za jiný význam, než produkci další generace "lidských zdrojů", tak jaký pak s tím caviky - uzákonit páření, plození a robotování...hotovo, odchod, další...

250095

7.8.2011 22:18

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 250089

Vážená paní Lin, už ve Starověku léčili lékaři např. hysterii masáží dělohy hysterické ženy:http://www.stastnezeny.cz/index.asp?menu=623&r...

Dokonce i nepříliš vzdáleném XIX. století: "Masáže probíhaly ve vší počestnosti. Lékaři používali k výkonu pouze své ruce. Žádné divoké radovánky se tedy v ordinacích nekonaly. Přesto ale byl tento způsob léčby ženami hojně vyhledáván, a doktoři tak měli doslova plné ruce práce. Měli problém obsloužit denně velké množství pacientek, a tak se začaly vyrábět první pohyblivé vibrátory, které byly považovány za lékařské nástroje. Byly to většinou velké stroje poháněné párou, později benzinem a elektrikou(sic!). Některé byly i na ruční pohon.

Tak to vidíte. Chudinky naše prapraprababičky. Když si chtěly užít nějakou tu „pěknou chvilku“, musely se chovat jako hysterky a chodit k doktorovi."


Sex je prostě sex, láska je láska a manželství je manželství. Všechny tyto množiny se mohou různě vzájemně protínat - mohou, ale nemusí. Kolikrát žena zažije první skutečný orgaSSmus až ve zralém věku: a pak už na žádné "duchovno" nikdy slyšet nebude.[velký smích]

Sebezáchovný pud (a pud záchovy rodu) je totiž tím nejsilnějším - ať chceme nebo nechceme [mrknutí jedním okem]

250101

8.8.2011 0:11

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Lin 85.?.?.?

Reakce na 250101

Pane MOU, teď moc nechápu, proč jste mi napsal zrovna tohle. Zdám se vám hysterická? [smích]
Ono i jinak jste tentokrát úplně vedle. Monogamie je spíš pro ochranu mužů, ne žen.
Píšete mj. o sexu. No... a tam si partneři vyměňují nejen tělní tekutiny nebo genetický materiál, ale ještě i "něco" jiného. To "něco" střídáním partnerek muže oslabuje. To "něco" vůbec nesouvisí s mužovou sexuální potencí, ale spíš s jeho intuicí, vůlí, schopností použít zkušenosti a tvořivost... a životní sílou.
Takže sebezáchovný pud, víte? Oni naši předkové nedělali nic jen tak - pro nic za nic.

250110

8.8.2011 8:39

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 250110

Vážená paní Lin, rozhodně jsem to neměl v úmyslu.
Ten odkaz měl jen posloužit k posunutí Vašeho argumentu, že DUCH je NADE VŠE!
Není a nemůže přirozeně být. Slečna v rozpuku je schopna popřít rodiče, jen aby dosáhla nepoznaného tělesného blaha, které jí vkódovala do podvědomí příroda. Žena středních let po prvním prožitém orgasmu v životě opustí děti i "hodného" manžela. Seniorka se stane citovou a/nebo majetkovou obětí maSSéra, promiskuitního šéfa sekty, léčitele.
A žádný Duch, ani rácio je nazachrání - zachránit je může jen včasný a "úspěšný" sex. Aby se nestal nepoznaným "zakázaným ovocem"...[velký smích]


Samozřejmě by mne zajímalo: "...To "něco" střídáním partnerek muže oslabuje..." Pokud Vám dobře rozumím, hodnotíte NĚCO, co z pozice ženy těžko můžete posoudit:

Orientální vládci měli a mají stovky manželek, kurtizán, souložnic... A i stovky potomků. Užívají si do pozdního věku. Nemohou si ani dovolit "selhat". Neustáli by to a post si neudrželi.

Stejné je to u alfa samců typu např. Ing Myrka Toopolánka - ač postižen diabetem a věkem, vystaví svůj "prut" vedle lehce oděné prostitutky v jednom z Berlusconiho Rodinných Orlíků pro snímky paparazzijů. Stejně tak Prof. Big Toonnel se předvede ob rok s letuškou

= a pravicující oVčané - jak pivní Pepíci, tak Lídl/ující Mařen/ky - dostanou očekávaný podvědomý signál: koho VOLIT za vůdce!

V každé hierarchii ten, "kdo množí", je vhodným VůDCEM.
Naopak, ten, kdo je "kapoun", patří do archivu nebo (v horším případě) k nádobí...

250129

8.8.2011 13:05

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 250129

Já si myslím, že to všechno je v současné době způsobeno právě neúměrnou propagací uspokojování libida. (Do středověku bych se nevracela.) Žádná zodpovědnost, žádná budoucnost, jen JÁ (ego) tady a teď.
V tomto ohledu se Orwell spletl, když se domníval, že správná diktatura se nejlépe nastolí potlačením pohlavního pudu. Vidíme pravý opak. Lidé se zabývají více svými (či cizími) genitáliemi, než tím, co se vlastně kolem děje.

250164

8.8.2011 21:49

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 250164

Vážená bábo Blažková, Vrchnost to tak chce a tak to bude. Pornografie (pro maSSy) především!

Jedna věc je, že Vrchnost a její Shabes/GOJ/im na pornografii profitují.
Druhá věc je, že jejich vlastní matky, ženy a dcery drží zkrátka. Dokud není die "tokhter" pod čepcem, smí ještě poznávat život. Ale jakmile se vdá (samozřejmě ne za GOJ/im), je střežena jako oko v hlavě.

O lecčems to vypovídá.

Na druhou stranu, podívejte se dnes na burzu, co se od pátku všechno stalo s pomíjívými materiálními věcmi.

Když nemůžu usnout, postím si film mých "hříchů". A za chvíli spím v rukou "vzpomínaných andělů" jak dudek.

Až jednou budu starej oplzlej dědek, nezbyde mi nic jiného k potěšení, jen ty vzpomínky. Proto jejich revizi provádím už dnes, kdy je čas ještě sem tam něco dosud neobjeveného absolvovat a "do filmu" na stáří si do/nahrát [zahanbení]

Už roky žiju tak, abych byl schopný tomuhle prožluklému světu s klidem v srdci zamávat - a ničeho nelitovat...

Proto se na jeho konec celkem perverzně těším. A byl bych moc šťastný, kdybych ho ještě stihl. Ať to zní sebešíleněji,,, [mrknutí jedním okem]

250241

8.8.2011 20:06

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Lin 85.?.?.?

Reakce na 250129

Původně jsem se chtěla na odpověď vykašlat, ale rozmyslela jsem si to. Vy prostě zase srandujete - jinak to není možný...[smích]
A ano, hodnotím "něco" co neznám a ani poznat nemůžu. Já jen... že pořád ty statistiky nemůžou přijít na pádný důvod, proč muži umírají dříve. No jasně - vždyť ony je utýraly ty nenasytný a věčné nespokojený ženský. [smích]

250226

8.8.2011 21:39

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 250226

Vážená paní Lin, to že to "tak vidím" neznamená, že s tím souhlasím. Nebo že se toho striktně držím.

Prostě podle toho se rozhoduji, když chci odhadnout motivace někoho okolo sebe, kdo může ovlivnit mé plány a záměry. A málokdy jsem překvapený!

Jedna věc je držet se moralit - jako pan Lhoták.
Druhá věc je chápat se "vznešených" hodnot (jako Vy).
A naprosto něco jiného je brát život takový, jaký je = živočišný, pudový, prvoplánovitý...

Pamatujete na Lorda Petra Dorothy Sayersové z před téměř cca 100 lety?! A na jeho poučky o reklamě a marketingu?

Reklama a marketing už tehdy byly "laděny" na maSSy. Ne na paní Lin nebo pana Lhotáka. Protože jak pan Lhoták, tak paní Lin jsou okrajem mezi jinak stádovitým a oVcovitým davem těch, které potrřebujeme maSSOvě ovlivnit.

Vložený obrázek

Nic víc, nic méně.
A Vrchnost i její Shabes/GOJ/im to vědí a řídí se tím, když vylepují "JISTOTY DESETINÁSOBKU", NašehoPánaKnížePána, odhalený ztopořený úd Ing. Myrka Toopolánka nebo letušku po boku Prof. Big Tooonnela...

Že pan Lhoták "nebude chápat", Vy budete povýšeně zhnusená a já se budu jízlivě chechtat na osudu lidstva příliš moc nezměni [mrknutí jedním okem]

250238

8.8.2011 21:58

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Lin 85.?.?.?

Reakce na 250238

Povýšeně zhnusená? [smích] Ale jděte... však to na osudu lidstva nic nezmění a tady není "generální plánovací štáb osudu lidstva" . Já to tu mám jako výměnu, sdílení.
Držím se svého a žiju, jak nejlépe umím a jak to vyhovuje právě mně. A samozřejmě - bez jistoty, že je to tak správně (jistoty totiž neexistují) .

250243

10.8.2011 1:34

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 250129

Moudrošťáku, to "oslabování muže" (zahybáním) Lin nejspíš mínila v duchovním významu - ona ta pěšinka k druhému člověku (opačného pohlaví) přes ty další "úlovky" vede jen do doby, kdy se dva rozhodnou jít spolu. Po tomto rozhodnutí je nevěra z jedné nebo druhé strany jen oslabením cestičky k cíli.
..tož asi tak...

250364

8.8.2011 12:12

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 250089

Paní Lin, PRVNÍ podmínkou důchovního růstu je "svoboda" dělat chyby. Ve svazku nařízeném, "posvěceném" a vymáhaném jakoukoli autoritou ROZHODNÉ duchovně nevyrostete. Pokud chcete překonávat své zvířecí pudy - fajn - ale musí to být vaše DOBROVOLNÉ rozhodnutí, v průběhu jehož realizace ponesete zodpovědnost za všechny své (zákonité) chyby a omyly.

Pan Lhoták se bohužel na autoritu spoléhat chce a musí, jako všichni slaboši, kteří nejsou schopni unést vlastní zodpovědnost (nejenom) za své vztahy a s nimi spojené problémy. Proto se na tu autoritu tak odvolává, a proto si vytvořil nějaký umělý, ideální a nedosažitelný "systém", kterého se drží jak něco košile, a který by byl schopen nutit všem ostatním pod tlakem. V tom je jeho nebezpečí.

250156

8.8.2011 21:47

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Lin 85.?.?.?

Reakce na 250156

Aha...tohle jsem přehlédla. [smích] A pokusím se odpovědět, ač všemu, co jste napsal/a, nerozumím.
Nechci se přít, každý v těchto zmatených časech "zastáváme" cosi jiného, takže jen mé "dojmy". Myslím si, že ona "svoboda dělat chyby" je vždy - ať už se pro "evoluci" rozhodnu nebo ne (třeba o ní ani nevím). Dobrovolné rozhodnutí ano, bez zodpovědnosti to nejde. Právě přijetím zodpovědnosti se vymaňuju ze "zvířecí" pozice, protože zvíře žádnou nemá a mít nemůže, jedná jen podle svých pudů. Pokud příjmu zodpovědnost, automaticky se nemůžu řídit podle nařízení autorit (jakýchkoliv), protože přejímám zodpovědnost za celý svůj život. Autoritu uznáváme každý jinou a já to mám tak, že k "autoritě" nevzhlížím, je to "jen" někdo, kdo se umí dívat, chápe, rozumí, má zkušenosti - a hlavně - má mou důvěru. Ale i tak je hlas autority pro mě pouze hlasem poradním, nikoliv direktivním.
"Překonávat zvířecí pudy" je trochu nešťastná formulace. Ono jde o zvládnutí (ovládnutí) = nesmějí mít moc nad mým rozhodováním. Pokud mají, jsou pro mě "direktivou" - a pak už viz poslední váš odstavec.
Tím prvním stupněm (podle mého přesvědčení) je naučit se ovládnout své smysly.
Víte...já si nemůžu pomoct, ale ten "můj" první stupínek je první téma, které bych se měla naučit, aby těch omylů bylo postupně co nejméně. Protože i za omyly se hodně tvrdě platí. Někdo tady psal cosi o "cestě k vyšší bytosti", ale podle mého je to jen docela obyčejný návrat ke kvalitám bytosti lidské.
A pan Lhotáka tepat nebudu, protože u něj posun vpřed pozoruju. A koneckonců...je to jeho život. [smích]

250240

8.8.2011 22:24

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 250240

Jenže v manželských monogamních svazcích, po jakých ve skutečnosti volá pan Lhoták, pro ženu žádná svoboda a dobrovolnost neplatila. Manželství bylo většinou domluveno, žena nesměla studovat, pracovat, ve všech svých rozhodnutích byla podřízena muži a last but not least i děti patřily otci. No, možná žena mohla duchovně růst i za takovýchto podmínek, ale pochybuju, že to je duchovní růst, o jaký byste stála. Kdybych chtěl být jedovatý, tak bych vám poradil, abyste to s panem Lhotákem zkusila, schválně, o kolik byste spolu poporostli ... fuj, omlouvám se [smích]

250250

9.8.2011 20:36

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

tmo 89.?.?.?

Reakce na 250156

Anonyme 78, píšete velmi rezolutně, z vysoka, sebejistě, ale podle mě píšete téměř koncentrované nesmysly:

>Ve svazku nařízeném, "posvěceném" a vymáhaném jakoukoli autoritou ROZHODNÉ duchovně nevyrostete
---nesmysl. ve svazku veřejně deklarovaném (oznámeném společenství všech kolem, a jimi akceptovaném, "posvěceném" chcete-li) lze samozřejmě duševně růst. a duchovně také, protože asi nechápete ani základní rozdíl mezi duševním a duchovním životem. život nezatížený něčím tajným či nepříjemným je skutečně vhodnější pro rozvoj člověka v každém směru, než promiskuita, nemoci, nepříjemnosti, děti všude možně a další komplikace neovládajících se.

>fajn - ale musí to být vaše DOBROVOLNÉ rozhodnutí
---jsou však hovada tak pokleslá, že si neumějí poručit ani když VHODNÉ a velmi praktické, dobré návody pro život znají. Sami by na ně při své ubohé úrovni nikdy nepřišli... nikdy by si nestanovili nějaký SVŮJ dobrý řád. pro naprostou většinu stáda je lepší, když jim někdo DOBŘE poradí, jak na život... co nejméně kolizní.
naopak vyvinutější, rozumní lidé, znající duchovní úroveň, SAMI nahlížejí prospěšnost Boha a jeho řádu pro ně i pro jiné lidi. A nechtějí to na lidstvo implantovat z důvodu škodolibosti nebo choutek po zotročení, nýbrž z altruistické snahy PROSPĚT JIM... ukázat jim, jak na to. samozřejmě že každý může uposlechnout nebo také ne... ke své škodě.
>ponesete zodpovědnost za všechny své (zákonité) chyby a omyly
---to každý.

>Lhoták se bohužel na autoritu spoléhat chce a musí, jako všichni slaboši
---spíše je slabochem (=méněcenným) ten, kdo něco nepoznal, než ten, kdo poznal a reflektuje to.
a spíše je slabčákem ten, kdo jiné (bez komplexu všech znalostí o někom) prohlásí o jiném člověku něco tak pošetilého... veřejně odsuzujícího... a sebe ztrapňujícího.

>a který by byl schopen nutit všem ostatním pod tlakem
---co je toto za nesmyslnou domněnku? a kdo si ji vymyslel a jinému projektuje?

>V tom je jeho nebezpečí
---svět je mnohem spíše ohrožen plytkými hlupáky, kteří jsou navíc sebevědomými hlupáky. většina takových zmrvila morální úroveň stávající lidské společnosti. většina prý totiž (podle hlupáků) má vždy pravdu... a většina přece stanovuje demokraticky i ty vadné standardy do podoby zákonů. ne?
vzhůru k úpadkovému "ráji" demokracie... diktatury amorální lůzy, nerespektující nic, než sebe... svou hloupost povýšenou na zákon! [pláč]

250340

10.8.2011 19:20

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Lin 85.?.?.?

Reakce na 250340

Pane "tmo", já s vámi většinou dost polemizuju, ale tady vám musím za první odstavec moc poděkovat (= veřejně deklarovaý svazek).
Přivedlo mě to k objasnění některých "mezer" , takže děkuju za inspiraci. [smích]

250414

10.8.2011 19:24

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

steve 96.?.?.?

Reakce na 250414

Zdravim Lin, - docela rad se v tomto pridavam k Vam, a prestoze .., .. i k "tmovi" [oči v sloup]

250415

13.8.2011 19:38

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

tmo 89.?.?.?

Reakce na 250414

udivuje mě, proč máte (nejen vy, i jiní ze zdejší smečky) potřebu vymezovat se A PRIORI proti osobě autora nějakých názorů předtím, než si můžete dovolit výjimečně i s objektivně rozumných myšlenek souhlasit [velký smích] -to by vaše slabé ego neuneslo souhlasit prostě bez keců a předběžného zpochybňování? a co takhle zauvažovat, jestli i v ostatních věcech nejsem čirou náhodou orientovanější, tzn. jestli nemám v hlavě věci jaksi uspořádanější, třeba i vlivem větších zkušeností, přehledu a nějakého talentu?
nicméně upřímný dík za pozitivní ohlas. to je zde (bohužel, ale nikoliv k mé škodě) vzácností, jako i jasný rozum, nepředpojatá přemýšlivost a logika.
k pejsáčkovi pod váma se asi vyjadřovat nebudu. měl by třeba potřebu štěkat, a to je pro kohokoliv zbytečné.

250763

7.8.2011 22:08

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 249993

no, pro které bylo třeba ulovit.., je známo, že i v loveckých komunitách většina jídla pochází ze sběru a ten vždy zajišťovaly ženy. TY tedy přinesly jídlo a muži, měli.-li štěstí se dostavili s mlskem

250098

7.8.2011 12:35

Pro autora

Lin 85.?.?.?

Pane Lhotáku, vaše články se mi zdají lepší a lepší. Většina žen nemá "mocenské ambice" a ke štěstí jim stačí velice málo = klid a prostředí k výchově dětí + láska (a věrnost) manžela. Jen doufám, že v rámci rodiny dopřejete ženám váhu jejich hlasu. [smích] Tím myslím, aby se muž se svou ženou radil nejen v otázce rodiny, ale také rodu. Nejde o to, co pak "směrem ven" udělá (to by mělo být vždy jeho rozhodnutím), ale aby znal názor své ženy, vzal ho do úvahy. Platí i obráceně pro "vnitřní" rodinné záležitosti. Možná se pletu, ale vycházím z vaší úvahy (se kterou souhlasím), že "směrem ven" lépe rozhoduje muž a "směrem dovnitř" žena. No... a jsme zase u komunikace, pro mne té nejdůležitější "otázce" vztahu.
Jenže... kde takové muže vzít? V jedné diskusi tady mi kdosi odpověděl, že budoucí muži jsou přeci vychováváni svými matkami, takže matky můžou za "dnešní muže". No... já s tím tak docela nesouhlasím. Podle mého totiž otcové své vychovatelské role (zvláště u synů) dost zanedbávají. Většinou celou výchovu nechávají alibisticky na matkách, což je špatně. Jde mi o to, že otcové nepředávají nic ze sebe - svých dovedností, zkušeností, světonázoru. Věnují málo času a lásky (alespoň) svým synům. Neznají je, netuší, co se v nich děje. Nevím, ale vypadá to, že nejhorší "mužská traumata" pramení ze vztahu s otcem. Odsudky typu "jsi neschopný, k ničemu se nehodíš, s ničím si neumíš poradit, nemehlo, jdi od toho - všechno pokazíš..." zadělávají na pozdější neustálou mužskou touhu po chvále a uznání = prostě "chci dokázat, že jsem schopný". Otcové jsou dneska vůbec málo trpěliví ke svým synům a neučí je ani základní mužské řemeslné dovednosti. Pak se nesmíme divit, že dnešní mužové jsou "levasa" a neumějí si poradit pomalu ani se sekačkou na trávu (o kose už raději ani nemluvit).

250015

7.8.2011 16:22

RE: Pro autora

Mikesh 83.?.?.?

Reakce na 250015

Kde takové muže vzít??? Takových je spousta, akorát že většina je už zmatena jinou společenskou situací, rádoby módními trendy a - to hlavně (po vyřazení křesťanství coby hlavního arbitra v otázce morálky a únosného jednání jednotlivce), závěrečným útokem na rodinu jako takovou. Atomizovaným jedincům, žijícím ve společnosti, kde není jasné, co platí a co už ne, kdy se relativizuje úplně všechno, a kde člověk nemá dokonce oporu ani v tom základním, tj. své rodině, se lépe vládne - a to, že směřujeme k novodobému nevolnictví, neřku-li k otrokářství, je dnes už zjevné.
Pravdou je, že mnozí otcové se dětem často nevěnují, stejně tak je pravdou, že jim v tom ženy často brání (negují otcova rozhodnutí, nejsou ochotny se domluvit na společné jednotné výchově, demokracii ve vztahu chápou jako "pravdu mám vždy já" - hm, to se pak fakt špatně komunikuje). A což teprve po rozvodu, v naprosté většině případů zcela zbytečných, vyplývajících z čiré sobeckosti partnerů, kteří nejsou ničím korigováni. K tomu doba - jaké dovednosti a zkušenosti mohou otcové synům předávat? Sekat dřevo, nakosit králíkům nebo aspoň stlouci doma poličku na cokoliv - to už je passé. A navíc kdy, když se otcové často vrací z celodenní honičky domů pozdě večer. Takže jediné, co mohou předávat, je vzor starání se o rodinu. Pochopí to takový synek, kterého si maminka opečovává způsobem, že z něj vychovává mamánka? A vůbec, ocení mužovu práci samotná žena? Pokud ne, jaký muž asi ze synka vyroste? Takže ano, za to, co dnes máte, mohou matky vašich partnerů.

250042

7.8.2011 20:29

emancipační propaganda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

Reakce na 250015

Klid + prostředí k výchově dětí rozhodně není málo. Je vidět, že toto pro vás budoval někdo jiný, když vám to přijde jako velmi málo. Jen materiální zabezpečení jako dům a obživa pro několik hladových krků dá chlapovi zatraceně zabrat. A když přijde udřený večer domů, tak ženuška ještě požaduje aby se choval láskyplně a klidně a pečlivě vyslechl její názor na to, jak se naloží s penězi které on vydělal.
Kde takového muže vzít? Hlupáků kteří jsou ochotní si na krk uvázat takovou ženskou je dnes už opravdu málo. Většina z nich vystřízlivěla při pohledu na nešťastníky, kteří se oženili s emancipovanou evropankou.
Chlap když chce klid a pohodlné prostředí, tak si musí najít náročnou a výnosnou práci, dřít v ní 20-30 let a až nashromáždí dostatečný kapitál z jehož výnosů může pohodlně žít, tak potom má ten klid a příjemné prostředí. A ženská si tohle klidně považuje za samozřejmost kterou by jí chlap měl opatřit.
Je vážně neuvěřitelné, jak mají dnešní ženy a dívky vymyté mozky feministicko-kapitalistickou propagandou. Nedivím se, že si svéprávní zkušení muži jako Henry Makow berou radši ženy z Asie z tradičního patriarchálního prostředí.

250082

7.8.2011 21:56

RE: emancipační propaganda

Lin 85.?.?.?

Reakce na 250082

Velice se mýlíte s oním "budováním klidu a zázemí" - a to jak ve mně, tak v představě. [smích]
To totiž vůbec není o penězích nebo nějaké "vybavenosti" domácnosti.

250093

7.8.2011 22:15

RE: emancipační propaganda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 250082

ženy v práci dostávají peníze darem, ty necopdí udřené, ty nedají své peníze rodině v plen? A ještě mají žasnout nad všedními zážitky a řečmi muže, kter=ého nečeká druhá směna ale odpočinek v křesle?

250100

9.8.2011 23:22

RE: emancipační propaganda

tmo 89.?.?.?

Reakce na 250100

Pán 174 výše má pravdu, a to do posledního písmenka.
zato vás odhaduji na nenadanou ženskou, zato "emancipovanou", "moderní", ambiciózní, neustále se srovnávající s trendy i s mužem (nesrovnatelné), předepjatou a neustále vyvolávající střety a hádky. přesně v takové moderní avšak defektní, nefunkční, nepříjemné a rychle se rozpadající rodině dneška bych já, ani jiní soudní lidé, žít nechtěli a podobnému typu "ženy" by se snažili vyhnout co největším obloukem.
už i některé hloupé ženy dneška pochopily (ale evidentně ne ty nejhloupější), že rodiny dříve byly jaksi jistější, poskytující bezpečí, a že každý má své určení a tedy má plnit svou roli -
- žena rodit, kojit a pečovat při tom o dům, nutný support pro všechny členy rodiny + primárně výchovu
- muž pracovat pro obživu i veškeré zabezpečení celé rodiny i sebe, jakož i podporovat a potěšit svou ženu (to kromě učení mužských prací, her a dalšího, co může a musí dětem poskytovat zase jen otec).
z toho pak plyne, že žena nemůže být současně na dvou místech - doma u dětí a svých nutných činností, a současně v práci, kde se může v horším případě flákat, flirtovat s cizími a srovnáváním s jinými "případy" se učit nemravnostem, v lepším případě pak vyčerpávat se prací pro cizí, pro svého bosse nebo pro nadnárodní majitele, které ani nezná. nejen že nevydělá dost na to, aby se její nutná nepřítomnost doma a u rodiny za ten nutně vzniklý deficit citu a péče vyplatila, ale navíc zanáší do rodiny nadbytečné vnější starosti, stres. chybí nutně i čas. napětí pak odnáší děti i manžel, nemluvě o jejím zdraví (stres je spouštěč nemocí, i velmi vážných). pracovní povinnosti (třeba výjimečné) také omezují chod a akce rodiny a autoritu manžela, jemuž se s důvěrou vydala (vdala se... viz vyjti zamuž). to pak startuje zbytečný stres i u muže, jenž si v takových situacích musí připadat odsunutý, odložený na druhou kolej; jde o svého druhu nevěrnost. opakování takových situací ten pocit podporuje a činí z muže nespokojeného, což se může u některých odrazit i v podvědomém hledání kompenzace u jiných žen, což s sebou nese značná rizika pro muže, pro ženu i pro děti. -stojí těch pár tisícovek za to? a stojí za to uštvanost ženy, která si pak alibisticky stěžuje, že má dvě pracovní směny a dělá ze sebe oběť, čímž manipuluje s mužem, a falešným svědectvím přes masmédia i s jinými ženami a celkovým povědomím o tom, co je normál? přitom si to "moderní" pipiny samy svobodně volí... raději, než aby byly "jen" pořádnými manželkami a matkami na 100%.
p.s.: jsem někdy velmi vytížený, ale ač mám velmi komfortní sedací soupravu, do obýváku se někdy nedostanu za celý týden, abych odpočíval v křesle. -o jakém muži je tedy řeč? nějaký trapně tradovaný stereotyp feministek? ...aby mohly hlasitě kdáka...Automaticky kráceno

250355

9.8.2011 23:41

RE: emancipační propaganda

Mgr. Jemelík 188.?.?.?

Reakce na 250355

"rodiny dříve byly jaksi jistější, poskytující bezpečí"

Protože nešlo o rodiny, ale o rody. Kde bylo mnoho mužů i žen, s různými specializacemi. Když bylo třeba, muži do jednoho šli válčit nebo dělat "mužské práce" (stavění hradišť, domů, lov, chození za pluhem, dřevorubectví ap.), ženy pro změnu hromadně dělaly "ženské práce" - drhnutí peří, předení, výchova dětí a podobně. Děti vyrůstaly spolu pohromadě, hlavu si tedy nezamořovaly gender krávovinami ani spory o tom, zda je víc muž nebo žena. Od malička věděly, že kluci mají pindíka a holky kundičku, později, že to pasuje do sebe, a jen když jsou oba pokupě, že to stojí za to. Bylo to přirozené, a až ideou hříchu za sexualitu mimo ohrádku instituce manželství a níže zmíněným rozbitím tradičního rodového uspořádání začaly brát věci horší spád.

Po příchodu křesťanství byly rody rozbity, vznikla z nich atomizovaná, tedy velmi zranitelná rodina, a díky tomu už dnes muži nejsou muži a ženy ženami. Jsou pouze nápodobami minulých ideálů, a dokud nezjistí, že člověk je homo socialis, a societa je více, než 2 plus děti, nebo 1 a 1 odděleně plus děti (střídavá péče), nikdy se k nápravě věcí nedostanou.

250357

10.8.2011 0:23

RE: emancipační propaganda

tmo 89.?.?.?

Reakce na 250357

>Protože nešlo o rodiny, ale o rody
---to je naprostá pitomost!
rodiny dříve byly jistější, poskytující bezpečí díky tomu, že byly stabilnější a každý člen rodiny (ne rodu) věděl, jaká je jeho pozice:
- otec hlavou rodiny a živitel, spokojený, sebevědomý (opak dnešních onucí emancipovaných bab a parodií na muže)
- matka pečující a milující i milovaná, také přirozeně vděčná, znající své místo, ideálně nekonfliktní
- děti slušné, pořádně vychované, zdatné, samostatnější v práci i myšlení, milované rodiči, kteří na ně měli víc času. také uctivé k nadřízeným ve škole a jinde, a samozřejmě úctu vyjadřující i otci i matce, kteří je zplodili, živili a všemožně o ně pečovali.
je to tak prosté! znát svou roli a té se držet - a pak rodina může i fungovat. jakmile se ale někdo šprajcne, řekne jako pyšný padlý anděl "nebudu sloužit", pak je do fungujícího stroje zanesena chyba, příčina nefunkčnosti. a pak se to sype - kolečko za kolečkem.

pokud je řeč o rodu, je samozřejmě nesmyslné mluvit o nějakém válčení ap.
třeba ve středověku šlo jen o něco širší rodiny - někdy dva bratři se svými rodinami pohromadě (zřídka), mnohem častěji staří rodiče na společném statku, zahrnutí péčí svých dětí a radostí ze svých vnuků. to je jeden docela podstatný rozdíl.

co píšete, že vzniklo po příchodu křesťanství, to je další pitomost - neznáte evidentně historii. křesťanstvím to není! to na naše území dorazilo roku 863, ale ještě o 1000 let později byly ty staré dobré funkční rodiny (zvláště na venkově)! křesťanství navíc rodinu podporuje a chrání - protože je to přirozené. protože je klasická rodina funkční -- dnešní model evidentně ne, vzhledem k 50% rozvodovosti a prudkému poklesu sňatečnosti (nejisté hromádky) i poklesu porodnosti (v nejistotě, bez řádného manžela a živitele se nerodí, zvláště když často není ani "hnízdo pro snášení vajíček" ).
-asi jste si to popletl s francouzskou revolucí... to jest s cílem zednářů -nově nastupující třída potřebovala pro manufaktury a pozdější továrny více pracovníků a také větší konkurenci mezi nimi. proto nejprve vytrhli ženy z domácností (zdvojnásobení pracujících) a pak, po postupném snížení platů jedince k 50% (dva v továrně makající manželé přece donesou domů původní 1 celý plat... "to jim musí stačit" ) nastoupilo i propouštění, čímž se zvýšila konkurence mezi dělníky ucházejícími se o práci, což mohlo dále snižovat mzdu (lidé v rezervoáru nezaměstnaných šli dělat za méně, jen aby je někdo zaměstnal). dvou cílů dosaženo: 1) snížení mzdy pracovníka a uvalení závislosti 2) rozval rodin, bezprizorní děti, zubožené, lépe manipulovatelné další generace... ubohá šedá masa se snáze řídí.

250358

14.8.2011 1:35

RE: emancipační propaganda

Mgr. Jemelík 18.?.?.?

Reakce na 250358

Křesťanství k nám nedorazilo roku 863, máte to nějaké popletené. To k nám dorazili již političtí reformátoři již zavedeného latinského křesťanství - Konstantin a Metoděj přišli z politických důvodů. Změnit ritus a tím i sféru vlivu na Velké Moravě - z franské na byzantskou. Bavorský latiník Wiching byl však chytřejší a Metodějovi žáci museli odejít. Tím si Frankové nad námi podrželi moc, a pozdější čeští králové díky tomu skládali hold německým, nikoliv byzantským císařům. Díky tomu jsme byli poněmčováni a latinizováni (písmem, právem i ritem), se ztrátou slovanského liturgického jazyka, což nás dále vedlo k odcizení se sobě samým, posléze vlivem nespokojenosti s touto linií k reformaci, díky níž je dosud naše společnost rozdělena. Příznivci katolicismu (nikoliv nutně jen katolíci, jde spíše o fandění než nutně přímé členství) a starých pořádků, versus "kališníci". Tito jsou i mezi ateisty, ba možná, že je to mezi nimi výraznější než mezi "věřícími". Stačí se zeptat na názor na Husa, jehož na piedestalu v 20. století držela 1. republika a překvapivě i komunisté. Začněte Vladimírem, a řadou místních a uvidíte [smích]
Nyní se vrací vlna obnoveného "katolicismu" (jeho sekulární podoba jsou např. "lidská práva" - užívaná jako politikum i např. k bombardování - a politická korektnost , roste dominance katolicky orientovaných politiků, vlivných osob a jejich pomocníků - Lobkowicz, Schwarzenberg, Nečas, Joch, Hájek, ředitel hradního protokolu Forejt, M. Loužek z Klausova "Centra pro ekonomiku a politiku", Vladimír Dlouhý, ale také úzké vazby arcibiskupa Duky na ODS, díky kterým nebyl vysvěcen kardinálem ap.), tak můžete být klidný.
Lidé z "kališnického" tábora spoléhají na plebs, proto Vám nemohou dlouhodobě konkurovat. Vždy jen natlakovat společnost na nějakou dobu, udělat revoluci, a chvíli z ní žít. Vy katolíci také lidi na pár desítek nebo stovek let nadchnete, než to zase někde přepísknete, a lidé udělají revoluci. Sinusoida. Nahoru a dolů. Jak při souloži.

Co se týče rodu -
Jestli mi chcete naznačit, že tradiční rody jako Lemuzové, Charváti, Pšované, Zličané ap. zanikli až během průmyslové revoluce, tak mě rozesmějete [velký smích] A dávat příklad ze středověku, kdy už k rozvalení tradičních rodů christianizací od značné míry došlo (jak trefně uvádíte početně už tehdy osekaný rod), není úplně fér.
Ve Skandinávii při kř. misích nazývali křesťanské novokřtěnce přízviskem "ničitel rodu". V plném slova smyslu.

Neznáte evidentně historii. Ale mě to v jádru nevadí.

250834

10.8.2011 21:22

RE: emancipační propaganda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 250357

Já zase "natruc" tmovi a paní Lin souhlasím s vámi. Ale protože Pravda je vždy spojením obou protikladů, zároveň jsem také toho názoru, že lze duchovně růst v monogamním svazku a že je to žádoucí, protože i ten je koneckonců jen spojováním protikladů a tím i obrazem završení "Díla" (produchovnění hmoty). Znovu ale opakuju, že rozhodnutí se pro takové spojení a setrvávání v něm musí být zcela dobrovolné, nenařízené a nevymáhané žádnou (církevní) autoritou - což samozřejmě neznamená, že by nemohlo být "deklarované" a sdílené v rámci větší - třeba i rodové - skupiny. V rámci paskvilu na partnerství, které popisuje tmo např. v 258358, může žena duchovně růst maximálně tak, že si v tom žaláři odpyká karmické dluhy [velký smích]

250427

13.8.2011 19:17

RE: emancipační propaganda

tmo 89.?.?.?

Reakce na 250427

>Já zase "natruc"...
---no jasně (haha) - je mi jasné, že jsi jen trucovité dítě, které si musí své já prosazovat aspoň tak, že na každé slovo dospělých řekneš zrovna opak [smích]
rozumný člověk přece ví, že jistota je v řádu podle přírody, v přirozenosti (v rodině jako základnímu článku každé lidské společnost, kde se přirozeně, dle záměru tvůrce, spojují ty dva správné protiklady: muž a žena), a ne v nějaké multilevelové rodové či mimorodinné šukačce bez pravidel, což je pak některým členům pochopitelně proti mysli.
rozhodnutí se pro manželství je prakticky VŽDY dobrovolné, tak o čem to meleš? církev nikdy žádné manžele nenutila, že se musejí vzít.
brát se před autoritou je lidem přirozené - málokdo se vdává v kanále před krysami nebo v blázinci před zuřivci v klecích. většina lidí chce to své rozhodnutí ukázat veřejně, a to na nejvyšší možné úrovni - někdo za takovou autoritu pokládá směšného úředníka s medailí kolem krku, který melduje stále ty stejné fráze, jiní, rozumnější, vyhledávají autoritu nejvyšší: Boha... a před ním si ONI DVA SVATEBČANÉ vzájemně slibují, co si slibovat chtějí, a to vcelku logicky na půdě církve, Bohem založené. na tom mi věru nic podivného nepřipadá. kromě všeho ostatního je to také nejdůstojnější prostředí. pokud se ale někdo chce brát jen ve dvou nebo se svědky někde v lese na pařeze, nemám nic proti tomu.
netuším, kde ode mě čteš něco jako paskvil na partnerství, protože partnerství neuznávám... já jsem pro řádné manželství. a že v něm mají členové rodiny různé PŘIROZENÉ role, to není můj výmysl. ona i ta "chudinka" žena do toho manželství přece šla dobrovolně, vědouce předem, co ji v řádné rodině čeká, takže nelze mluvit ani o tom, že pyká nebo že to je trest za nějaké karmické dluhy (ponechme stranou tvoje zmatení nějakým převtělováním).
nakonec bych tě ještě rád upozornil, že příspěvek s pořadovým číslem 258358 ještě nikdo nevložil [mrknutí jedním okem]

250759

7.8.2011 22:13

RE: Pro autora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 250015

samozřejmě, že mají mocenské ambice, ale naučily se je skrývat a dosahují mocenských cílů jinak než tím, že se poperou, myslím si, že aspoń většinově ženy nechtějí být krkem a taky nejsou, jsou ve většině rodin hlavou rodiny, vždyť zpravidla drží finance. I ženy mají neustálou touhu po pochvale a uznání, ale naučily se je od života nečekat. A jako hlavy rodiny jsou takové slušné a uznalé, žekaždý v rodně má pocit, že on je tou hlavou, ale dělá se to, co chce maminka

250099

7.8.2011 13:51

Váš svět, pane Lhotáku, musí být velice zjednodušený a velice smutný,

maru 213.?.?.?

i když pochybuji, že jste si toho vůbec vědom.
Cituji:
"Milujeme toho, kdo nám prospívá, nenávidíme toho, kdo nám škodí. Proto láskou otevíráme vnitřní potenciál spolupráce skrze vzájemné vyhovování. Nic víc a nic méně. Humanistické ideály všeobjímající lásky mezi lidmi je čirá iluze a ideologický přelud, jímž se má odvést pozornost od podstatných podmínek svobodné existence člověka."
Svět, kde milujeme pouze toho, kdo nám prospívá, a kde láska funguje pouze na principu má dáti/dal, není na štěstí světem,který mám kolem sebe.
Přeji Vám, abyste to jednou mohl říci i Vy.

250028

7.8.2011 19:33

RE: Váš svět, pane Lhotáku, musí být velice zjednodušený a velice smutný,

martas300 68.?.?.?

Reakce na 250028

Pan Lhotak nejspise skutecnou lasku nikdy nezazil,proto napsal jak to napsal.

Clanek je dobrej,dokonce jsme si ho precetl se zenou,abychom se presvedcili ze nas vztah je v poradku.Bohuzel to co pan Lhotak popisuje,me pripomina spise jakesi kmenove usporadani,ktere samozrejme dnes jiz neplati.Je jina doba.Ano,feminismus prinesl i zaporne stranky,ale nejsme ve stredoveku,abych ocekaval ze ma zena bude pribita doma,a pouze se starala o domacnost.Co rikate treba na pary ci manzelstvi,kde oba pracuji spolu,maji treba svuj vlastni podnik,a presto maji doma pohodu,nebot maji harmonicky rozdelenou peci o domacnost.
Dovolim si ocitovat jeden komentar k tematu jing-jang:

Toto zobrazení ma duchovní význam a zavádí nás až k počátku našeho původu. Jako nevědomý duchovní zárodek toužící po zdokonalení a uvědomění si sebe sama byl vyslan do pozdějšího stvoření za účelem vývoje.
Měli jsme a pořád částěčně v sobě máme buď aktivní, tedy můžské, nebo pasivní ženské vlastnosti, které jsme svým vlastním rozhodnutím chtěli rozvíjet.
Tyto vlastností, ať už mužské, nebo ženské nemají nic společného s tím jak si je my představujeme.
Třeba že pravý můž je ten, který chodí do práce, přinese peníze a žena služka v domácnosti, která se umí o vše postarat a je dobrou manželkou a matkou. Nic z toho, to jsou světské, materialistické formy, které si zřídili lidé ve své malosti a lenosti.

Ne nadarmo se zachovaly pohádky a báje, kdy malé děti a starší zároveň obdivovali, jak statečný rek[smích] ve vší nebojácností jde vpřed proti zlu a s vírou v Boha a spravedlnost bojuje až do zemdlení.
Není tím řečeno, že se máme vrátit zpět do takové doby, ale máme mít jako muži osvojené vlastnosti, díky kterým budem chráni ženství a slabší zároveň. V nitru uctiví a spravedliví. Pokorní, ale nebojácní, odvážní, ale k ženství srdeční a nežní.
cca toto k můžství...
a Pravé ženství? tak to se už težko hledá a musím přiznat, že jsem už dlouho neměl tu čest takovou vidět. Žena jako taková klesla v dnešní době níž, než by kdo čekal.
Její snaha líbit se a koketovat, podkuřování své vlastní ješitnosti a marnivosti způsobilo, že to bude ona, která jako první vykřikne v zoufalství.

Říká vám ještě něco ženy pravý stud, vnitřní čisota, stydlivost, něha, ladnost, klopení očí, když se na vás můž podívá, pokora s tichostí a plachostí?
To už zvěř v lese je na tom líp než dnešní ženství. Žena se zaprodala všemu a šla ještě dál tím, že se stala můžatkou, která se chce vyrovnat můži. A přitom ji nepřišlo na mysl, že tim nevyšla výš, ale šla daleko hlouběji.
Ve svém původu je žena duchovně výš než můž, a to pro svoji jemnost citu. Něha kterou žena disponuje, má možnost pozvednout celé pokolení zpět na tu úroveň kde patří. Ona měla a má být prostředníkem mezi touto zemí a jemnějšími sférami.
Ale tuto můžnost už dávno pozbyla....Automaticky kráceno

250067

7.8.2011 20:13

RE: Váš svět, pane Lhotáku, musí být velice zjednodušený a velice smutný,

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 250028

Jeste za komancu starej Hazdra kterej se vozenil az na stary kolena vzdycky kdyz ho ta jeho mlada zena nasrala tu funkci manzelstvi v hospode vysvetloval na plnou hubu uplne jinak. Otcovsky rikaval - ,,kluci pamatujte si, ze pri delani fakanu i vy budete mit rozum totalne v prdeli tak jako jsem ho mel v riti i ja a vzdycky tak to bylo , je a bude!

250080

7.8.2011 14:41

Společnost „otce“ povolávala

l.leimas 90.?.?.?

Článek je pěkný, psaný s nadšením, ale já bych si to až tak na růžovo nemaloval. Dost pochybuji, že institut otce jako hlavy rodiny byl po staletí udržován a to i zákony včetně církevních jen pro to, aby každé další pokolení bylo statečnější, vzdělanější a ušlechtilejší než předchozí., stejně nebylo .
Spíš bych institut hlavy rodiny viděl v dobových souvislostech takto: „Otec“ byl pro vrchnost zárukou podrobení všech členů rodiny „společnosti“ (vrchnosti) , Skrze něj každá nová generace pokračovala v životě pod dozorem a s ohnutým hřbetem. Společnost (vrchnost) „otce“ povolávala k vůdčí roli v rodině aby obdařen otcovskou mocí, dělal dětem (každému pod jeho střechou) drába a vynutil dodržení vrchnostenských nařízení a děti pak navíc naučil poslušnosti..
Dráb v rodině, to byl celý patriarchát.. Prostě „Chlape, svou rodinu můžeš zotročovat, sekýrovat jak chceš, mlátit věznit, třeba je i zabij, ale budou makat a poslouchat, poslouchat budou tebe to máš jako odměnu ale ty budeš poslouchat nás! A když ne, seznámíme tě s katem a jeho pacholky....“ Indicii pro toto tvrzení mám víc, ale za nejpochopitelnější považuju, to že institut hlavy rodiny úřady zrušily okamžitě po tom, co našly jiné jednodušší způsoby kontroly občanů včetně dětí. A navíc, muži otcové masově přestavali být ochotni spolupracovat s úřady a dělat ve vlastní rodině vrchnosti drába a udavače .. Jinak za poslední útok na rodinu považuji veverkovské humlohrátky na rušení osoby blízké.

250031

8.8.2011 1:48

RE: Společnost „otce“ povolávala

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 250031

>Indicii pro toto tvrzení mám víc, ale za nejpochopitelnější považuju, to že institut hlavy rodiny úřady zrušily okamžitě po tom, co našly jiné jednodušší způsoby kontroly občanů včetně dětí. A navíc, muži otcové masově přestavali být ochotni spolupracovat s úřady a dělat ve vlastní rodině vrchnosti drába a udavače .. Jinak za poslední útok na rodinu považuji veverkovské humlohrátky na rušení osoby blízké.

Bingo!
Co se ochoty spolupracovat s úřady a dělat v rodině drába či udavače týče, toho se dnes zhostily školy v rámci povinné školní docházky, takže způsob i účel "panování" prakticky zůstal, jen obsazení některých rolí se poněkud pozměnilo.

250116

7.8.2011 16:52

"Žena dává uspokojení fyzickým a citovým potřebám člověka."

Tor 90.?.?.?

Nejlepším přítelem člověka je pes. Ženy mají zase rády kočky. Článek je ideální jaku ukázka "stereotypů přetrvácajících do 21 století."

250045

8.8.2011 16:50

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 250045

nejlepším přítelem člověka je pes i kočka, nejlepším přítelem muže je sebechvála a pivo

250201

7.8.2011 20:01

Rodina je základ rodu, národa i státu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

Tak je psano v tomto clanku.
Ale melo by se to oznamit politikum. Je to nejak jako moc nezajima. Jo, o sve rodiny, vylezle nekde na periferii pecuji velice dobre. Az prevelice. Ale tech rodin ouradu a bohatcu je dost malo na to, aby ta veta ci nadpis "Rodina je základ rodu, národa i státu" byly naplneny. [chechtot]

250074

9.8.2011 10:29

RE: Rodina je základ rodu, národa i státu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 250074

Obavam, se ze role statu a naroda je podvod ucineny na nas obycejnych lidech.
Jinak, jak chcete tedy vest sve syny? Co jim, krome sveho prikladu budete rikat? Za sebe vim jedno. Prvni co mu reknu, je, ze zena je odlisna v uvazovani a premysleni. Jinak chape pojmy nez muz. Je jina. Prvni chybu, kterou mlady muz dela, je, ze od zeny ocekava souzneni, splynuti a naplneni ve vnitrnich zalezitostech. Skutecne partnerstvi - ve smyslu partactvi od zeny nemuze ocekavat. To je osudova chyba. Chlapec a posleze muz se musi vydat na nelehkou cestu hledani vlastniho sebepotvrzeni a sily mimo zenu. Nevysavat ji, a necekat od ni, ze ona pro neho bude zridlem lasky. Jak kdosi rekl, mas li zenu, jako bys nemel. Za druhe, musi byt schopen ji kdykoliv opustit. Nebude li toho schopen, bude svazan.

250290

7.8.2011 20:09

Výhodou muže je, že vždy může ženu upgradovat

MoUdrostrak 90.?.?.?

Výhodou muže je, že vždy může ženu, pokud s jejími funkcemi není spokojen, upgradovat.

Jak žena stárne, šance na upgrade od úspěšných a zabezpečených mužů postupně mizí.

Proto moUdrá žena o své funkce pečuje s vypětím všech sil, aby mužovo rozhodnutí k jejímu upgrade co možná oddálila.

Takový je dnešní svět. A děti, společné majetky, dluhy a další závazky žádný vztah a svazek spoutat nedokáží.

Ač to z počátku málokterá přizná, nejvíce žena touží po sebevědomém a přísném pánovi, který by se stal smyslem jejího života. A nejvíce opovrhuje mamánky.

Je to z jednoduchého důvodu: Čím sebevědomější je její partner, tím doufá, že budou v životě průbojnější (a úspěšnější) i jejich společní potomci. Proto žena dokáže tolerovat mužovy nevěry a raději se o něho rozdělí s dalšími ženami, nežli by riskovala upgrade jinou.

Na druhé straně pro muže je nesnesitelná představa, že by měl zabezpečovat jako trubec cizí kukačku, co by žena někde od jiného muže obtěžkala.

Stať a moralistické "cvíčo" pana Lhotáka mi připadá jako z jiného (asexuálního) veSSmíru - asi stejně bizarní a obskurní jako ne/vztah Maud Brewsterové a Humphrey Van Weydena z Mořského Vlka od Jacka Londona...

Možná by nebylo od věci, kdyby si pan Lhoták včas dal dohromady, jak "on to (vztahem k ženám či [zahanbení]mužům:p[smích] vůbec má".... [mrknutí jedním okem]

250078

11.8.2011 19:50

RE: Výhodou muže je, že vždy může ženu upgradovat

josef.maly@centrum.cz 89.?.?.?

Reakce na 250078

Tentokrát střelil Moudrostrak vedle jak bombardér NATO.
Díky liberální politice je to právě žena, co má všechno pod kontrolou. Stejně jako cikán, nebo černoch, nebo gay, apod.. Rozvod je to nejjednodušší a s vyždímáním bývalého jí pomůže docela velká parta z rozvodové mašinerie, počínaje právnicí, pokračujíc soudkyní, sociální pracovnicí, apod. a konče psycholožkou. Ty všechny otec rodiny živí a živí je dobře a je rád, že mu děti občas půjčí, ale jenom malinko, aby je nedej bože infikoval vlastními názory!
A žena nemusí mu pak prát fusakle a koukat se na něj každý den, důchod ve třiceti, nekupto! 75% rozvodovost to jenom potvrzuje.
I Bartošek se v tomhle moc neorientuje, doby, kdy rozvedené matky, byly slabou sociální skupinou jsou už dávno pryč, protože každý otec solí co může, aby neskončil v kriminálu. Policajti si tím rádi vykazují produktivitu a v kriminálech sedí třetina neplatičů výživného. Prý po propuštění platit budou, myslí si poslanci a zřejmě i ti ovčani co je volí.
Ano, jsou výjimky, pár charakterů, co se nenechají vydírat, a jejich zlatokopky pak vřeští, že nemohou k moři jako jejich kamošky, co si našli blbce. A ty jsou samozřejmě slyšet.
O tom, jak by to mělo být, píše pan Lhoták, a chvála mu, protože už teď to nikdo neví.

250571

17.8.2011 11:15

článek je blbost

dekamoto 210.?.?.?

už jen ten ůvod je pitomost sama o sobě..... článek jsem nečetl celý,,

(Kráceno. Nesmíte urážet autory a neměl byste se vyjadřovat k článku, který jste nečetl. – Moderátor)

251173

21.8.2011 2:28

RE: článek je blbost

Jeyvmila jeyvr (zavináč) yahoo (tečka) ca 184.?.?.?

Reakce na 251173

zda se ze jste asi velice jednoduchy clovek, takze chapu, ze takove cteni, ktere nabizi pan Lhotak je jaksi mimo Vas

jen to nejlepsi do dalsich let Jey

>už jen ten ůvod je pitomost sama o sobě..... článek jsem
>nečetl celý,,

>
>(Kráceno. Nesmíte urážet autory a neměl byste se
>vyjadřovat k článku, který jste nečetl. – Moderátor)

251473

21.8.2011 2:13

pan Lhotak

Jeyvmila jeyvr (zavináč) yahoo (tečka) ca 184.?.?.?

Skvele, erudovane, moudre a poctive psani a skvele poctenicko
dekuji a tesim se moc na dalsi Jey

251471

21.8.2011 2:23

hadka okolo role muze a zeny v rodine

Jeyvmila jeyvr (zavináč) yahoo (tečka) ca 184.?.?.?

PROBOHAZIVYHO, VZDYT NA MISTO ROZUMNE DISKUSE SE TADY NA ZAKLADE CLANKU PANA LHOTA ROZPOUTALA LITA VALKA NEKOLIKA ROZDURDENYCH.
VZDYT o tom o cem vy se ve svym komentarich hadate tady vubec nejde.
asi preci jen plati : ZE POTREFENA HUSA - HUSY SE OZVE - OZVOU

JAK MOC MATE PRAVDU PANU LHOTAKU !!!!!
Jey

251472

25.8.2011 0:15

ROLE MUZE A ZENY V RODINE

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Skvely clanek jako vzdy pane Lhotak !! Jsem moc rada, ze Vam bylo dovoleno pokracovat v psani na Zvedavci - protoze vy mate o cem psat !
Nekdo nesouhlasi, nekdo se zamysli, nekdo se poraduje nad skvele vyjadrenymi myslenkami

O to zamysleni preci jde - rozhodne ne o hadku mezi dvema komentatory anebo dokonce o urazeni autora.

Vsak se podivejte kolem sebe, zkuste porovnat hodnoty dnes a hodnoty jak je pamatuji Vase babicky !!
Ne vsechno stare je nebo bylo spatne !!! Etika a Etiketa se nam jaksi posunula a pro budoucnost nasich deti a vnuku rozhodne ne k lepsimu !!!

Hlavne at to prezijete alespon tak dlouho jako ja
Jey [chechtot]

251791

10.3.2012 16:16

rovnocenné postavení

5645 93.?.?.?

"Naprosto podružná je otázka, kdo bude vařit, kdo uklízet, či kdo se postará o fyzický prospěch dětí."
...jasně, naprosto podružná, když vzápětí pan Lhoták píše, že to vše by měla dělat žena a muž by nad ní měl nadřazeně stát a poučovat děti o tom, že takhle má fungovat tradiční rodina.
Už vidím, jak se z těch jeho námořníků většina fláká a říká těm pár, co myjí podlahu, jak to maj dělat a že se přitom nemaj hádat. To by byla rychlá vzpoura.
V dnešní době, pane Lhotáku, je větší procento absolventů vysokých škol ženského pohlaví. Tak teda nevím, proč by se ženy měly něčemu podrobovat.
Pokud jsou oba partneři zaměstnaní, měli by se na domácnosti podílet stejnou měrou - každý by měl mít na starosti určitý podíl prací v domácnosti a také starostí o děti.
Váš vzor platí možná tak pro islámské rodiny, ale určitě ne do tradic rodin ve střední Evropě!!!

265004

Příspěvků: 106

06.08. 20:58  Tento citát z článku mluví za vše:
11.08. 02:42 Arkan  RE:naše politoložka Dana, a.k.a. Danuška (podle koňského felčara
21.08. 02:10 Jeyvmila  RE: Tento citát z článku mluví za vše:
06.08. 21:08 fohat  základ partnerství
08.08. 15:25 Miras  RE: základ partnerství
06.08. 21:39 baba_Blažková  No vida
07.08. 12:36 Gustav  RE: No vida
07.08. 14:08  neschopné líné "ženy"
07.08. 22:04  RE: neschopné líné
08.08. 01:15 baba_Blažková  RE: neschopné líné
08.08. 10:46 MoUdrostrak  RE: neschopné líné
08.08. 12:54 baba_Blažková  RE: neschopné líné
08.08. 13:40  RE: neschopné líné
08.08. 18:09 Lin  RE: neschopné líné
08.08. 19:25  RE: neschopné líné
08.08. 20:14 Lin  RE: neschopné líné
08.08. 21:29  RE: neschopné líné
08.08. 22:03 baba_Blažková  RE: neschopné líné
08.08. 23:48  RE: neschopné líné
10.08. 00:59 janko  RE: neschopné líné
10.08. 18:37  RE: neschopné líné
14.08. 09:19 P.K.  RE: neschopné líné
08.08. 14:03  RE: neschopné líné
08.08. 16:43 Truda Wernerová  RE: neschopné líné
09.08. 14:33  RE: neschopné líné
09.08. 16:15  RE: neschopné líné
13.08. 16:03 l e s o v  RE: neschopné líné
08.08. 16:45  RE: neschopné líné
10.08. 01:03 janko  RE: neschopné líné
10.08. 13:34 LZ.  RE: neschopné líné
11.08. 08:20 lesov  RE: neschopné líné
08.08. 17:44 Pez  RE: neschopné líné
08.08. 22:11 baba_Blažková  RE: neschopné líné
11.08. 02:08 Arkan  RE: Kateřino, alias bábo Blažková,
06.08. 21:46 Truda Wernerová  Tento citát taky stojí za to:
07.08. 19:58 jan vítek  RE: Tento citát taky stojí za to:
07.08. 20:11  RE: Tento citát taky stojí za to:
08.08. 01:21 baba_Blažková  RE: Tento citát taky stojí za to:
07.08. 22:05  RE: Tento citát taky stojí za to:
07.08. 08:56 Dap  Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 11:56 Lin  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 12:21 Truda Wernerová  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
08.08. 01:24 baba_Blažková  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
08.08. 16:51 Truda Wernerová  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
08.08. 18:13 Lin  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
10.08. 01:15 janko  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 12:26 Gustav  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 12:53 Dap  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 20:07 jan vítek  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 20:49 Dap  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 12:55  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 13:42  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 15:02  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
08.08. 21:16  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
08.08. 21:38  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 20:14 jan vítek  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 22:33 micha  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 15:37 jansmith1984  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 21:02 Lin  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 22:03 HHBB  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 22:18 MoUdrostrak  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
08.08. 00:11 Lin  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
08.08. 08:39 MoUdrostrak  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
08.08. 13:05 baba_Blažková  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
08.08. 21:49 MoUdrostrak  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
08.08. 20:06 Lin  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
08.08. 21:39 MoUdrostrak  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
08.08. 21:58 Lin  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
10.08. 01:34 janko  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
08.08. 12:12  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
08.08. 21:47 Lin  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
08.08. 22:24  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
09.08. 20:36 tmo  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
10.08. 19:20 Lin  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
10.08. 19:24 steve  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
13.08. 19:38 tmo  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 22:08  RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)
07.08. 12:35 Lin  Pro autora
07.08. 16:22 Mikesh  RE: Pro autora
07.08. 20:29  emancipační propaganda
07.08. 21:56 Lin  RE: emancipační propaganda
07.08. 22:15  RE: emancipační propaganda
09.08. 23:22 tmo  RE: emancipační propaganda
09.08. 23:41 Mgr. Jemelík  RE: emancipační propaganda
10.08. 00:23 tmo  RE: emancipační propaganda
14.08. 01:35 Mgr. Jemelík  RE: emancipační propaganda
10.08. 21:22  RE: emancipační propaganda
13.08. 19:17 tmo  RE: emancipační propaganda
07.08. 22:13  RE: Pro autora
07.08. 13:51 maru  Váš svět, pane Lhotáku, musí být velice zjednodušený a velice smutný,
07.08. 19:33 martas300  RE: Váš svět, pane Lhotáku, musí být velice zjednodušený a velice smutný,
07.08. 20:13 Satanist  RE: Váš svět, pane Lhotáku, musí být velice zjednodušený a velice smutný,
07.08. 14:41 l.leimas  Společnost „otce“ povolávala
08.08. 01:48 baba_Blažková  RE: Společnost „otce“ povolávala
07.08. 16:52 Tor  "Žena dává uspokojení fyzickým a citovým potřebám člověka."
08.08. 16:50  RE:
07.08. 20:01  Rodina je základ rodu, národa i státu
09.08. 10:29  RE: Rodina je základ rodu, národa i státu
07.08. 20:09 MoUdrostrak  Výhodou muže je, že vždy může ženu upgradovat
11.08. 19:50 josef.maly@centrum.cz  RE: Výhodou muže je, že vždy může ženu upgradovat
17.08. 11:15 dekamoto  článek je blbost
21.08. 02:28 Jeyvmila  RE: článek je blbost
21.08. 02:13 Jeyvmila  pan Lhotak
21.08. 02:23 Jeyvmila  hadka okolo role muze a zeny v rodine
25.08. 00:15  ROLE MUZE A ZENY V RODINE
10.03. 16:16 5645  rovnocenné postavení

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 271,88 Kč
1 unce stříbra
548,45 Kč
Bitcoin
744 826,33 Kč

Poslední aktualizace: 25.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 882