Diskuze k článku

Libye: Tlačí Washington na občanskou válku, aby ospravedlnil vojenskou intervenci USA-NATO?

Příspěvků 40

1.3.2011 0:24

Opice a ropa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Na Novinkách.cz se objevil článek, který v podstatě nakousl toto téma. Ale víc mne zaujal čtenářský komentář, který v diskuzi s přehledem zvítězil. Zněl jednoduše: "Opice jde po ropě". Myslím, že dost přesně vystihl situaci.

238797

1.3.2011 14:16

RE: Opice a ropa

baldy.man 78.?.?.?

Reakce na 238797

Přesně tak.Že je to opice nenažraná netřeba zdůrazňovat.To, že tam vlítne je víc než jisté.Kaddáfího zřejmě čeká podobný osud jako Saddáma.Chytit a co nejrychleji popravit, pokud možno bez soudu a když tak soud "lidový" tzn. hodně rychlý...

238812

1.3.2011 2:52

Čas uvědomit si skutečné hodnoty

Nachezirámnaj 78.?.?.?

Jak asi s tím naloží PŘED A DEN POTÉ kdy vyprší dosavadní mandát FEDu v USA ( licencován do 23. 12. 2013 ) ? Dokázali zdevalvovat "hodnotu" dolaru o víc než 96% dosud (vůči stavu roku 1913). Kolem toho je velmi zajímavá hra.

238798

1.3.2011 6:07

Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

co,takovy diktator udela pro lidi,mnohe zeme zijou pod "demokratickym' zrizenim a nemaji ani polovinu toho,co lide pod vladou diktatora,prikladem je Iran,jak si zili pri Saddam Hussejnovi a jak ziji dnes,kdyz jsou "osvobozeni" a samozrejme je otazka,kdo ma ruce na kohoutku s olejem.V Kosovu po "Osvobozeni" Albancu v srpskem uzemi,Soros projevil obchodniho ducha na nejbohatsim zinkovim dolem v Evrope a Madeline,kdysi zachranena pred Hitlerem v Jugoslavii,nechala bombardovat Belehrad a zkoupila vsechna prava na provoz mobalnich telefonu,co dostal "osvobozeny" Albanec je zahadou.Takze,olej v Libii bude lakadlem pro mnohe politicke vlcaky tohoto sveta prispet "pomoci","osvobozenim" a jinym,jen ,aby vlozili svou ruku na kohoutek s olejem.Ten,dnes ,tak spatny diktator, vymanil chudy lid z vlady krale a pres prodej oleje jej ucinil mnohem bohatsim,jako nikdy pred tim,provedl div prirody,kdyz pouzil podzemni vody k soustave vodnich kanalu , novych oblasti pro zemedelstvi,takze, Libie je v mnoha produktech zemedelstvi zcela samostatna, na rozdil od "demokratickych statu",coz svetovy tisk nikdy nekomentoval,nebot se to nehodi do umele vytvoreneho obrazu o "diktatorovi",ktery udelal neco,co zadny svobodny a demokraticky stat nikdy neudela pro sve "svobodne obcany".Takovy demokraticky Bush ,rekl:Kdo neni s nami je proti nam! Takovy demokrat Clinton nechal splynovat a uhoret krestany ve WACo, takovy vykon trestu nema na konte zadny diktator. V demokraticke Australii,premier slibil ,ze nebude dan na "oteplovani" stal se premierem a dan na oteplovanije na ceste.V demokraticke Anglii si politici nechali platit neexistujici baraky,milenky a i krmeni pro rybicky v akvariu, mnohe vlady pres protest obcanu maji "otevrene hranice pro emigranty ze vsech koutu sveta'jimz davaji socialni prednosti,coz jejich domaci obcan nema, takze ,porovnej ruzne demokraticke diktatury,jez nici od sameho pocatku nevyvolene a pro rezim,nepohodlne kamdidaty, jaky je tedy rozdil,diktatura a demokracie, o ktere se tvrdi,ze je poslednim stupnem k diktature.Libijsky lid vrhne "tyrana",ale ztrati cenne mineralni bohatstvi jez mu patrilo a z nehoz mel procentuelne uzitek.Vsak z ceske historie zname vysledek konce druhe svetove vlady, osvobozeni,kdy na posledni chvili bombardovali skodovku,kdyz zjistili ze nebude patrit jim, vzdy slo o majetek a valka a revoluce ,jsou vzdy loupezneho podnikani,ospravedlneni kradezi ve jmenu "trpiciho"lidu,ktery potom trpi vic,nez kdykoliv pred tim, svobody se nenajite,zejmena,kdyz vas okradou o vsechno, co vam kdysi patrilo.Najdete si clanek o obrovskem vodnim dile v Libii,jehoz zrizeni je planem Kadafiho.
Kolik, Cechu by demokracii menili za drivejsi komunismus a hlavne,proc?
Ono je hezke borit "stary system",ale,otazkou je,mate po ruce system lepsi? Potom zjistime ,kdo byl lepsi a kdo byl horsi i prezevsecko, ze mame svetovou cenzuru.
Jak,sejkove,tak kralove,tak,demokrati,presidenti-premieri,ti vsichni utikaji se svym lupem do Svycarskych bank, zadny rozdil, v podstate.
Dulezity neni palac vladce,ale,co maji me deti k vece...Automaticky kráceno

238799

1.3.2011 8:23

RE: Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 97.?.?.?

Reakce na 238799

.. ale hlavne take musime zduraznit, ze libyjci liknave vzpominaji na hrozny holokaust a 36 milionu uchradnuvsich. Proto je zcela nutne je olejove osvobodit temi, kteri dochradovavaji a trpi, trebaze jeste neuchradli. Po osvobozeni nebudou mit sice libyjci ani kybl podzemni vody na zaleti karfiolu na zahradce, ale budou totalne zdemokratyzovani, ze jim ani elektryka nepujde do zastrcky. Takovych malichernosti si vsak radostny libyec nevsimne, protoze bude radostne skotacit se svymi beznohymi detmi na ruinach skol a nemocnic. Skotacit mohou i v noci, protoze deti nacucane ochuzenym uranem - budou okoli osvecovat jasnym svetlem - vse k radosti novinaru, kteri nas budou prubezne informovat o progresivni ceste svobody na libyjskych ruinach ... A nova presidentka Sarah Palin sice nebude vedet kde ta Libye vlastne je .., - hlavne, ze jsou osvobozeni ...., protoze pouze v demokracii mohou libyjci uznat Kosovo a jit radostne bojovat proti "Balibancum" ..., a nekdy si tajne v noci budou vzpominat na to jak meli pod utlakem Kadafiho v lednici s elektrikou plno karfiolu .., Iranci si vzpominaji, jak meli elektriku cely tyden. Tajne vzpominaji, protoze vzpominat nahlas - je terorismus ..

238802

1.3.2011 8:56

RE: Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....

quido2 81.?.?.?

Reakce na 238799

Zdravim vas pane Nohejl.

Jako obvykle,píšete výstižně, podobně jako Zdeněk Patrick na http://smit.wz.cz Ten nedávno napsal, že jsou na jeho osobu a rodinu podnikány útoky. Koho z těch, co hlásají pravdu to ještě postihne? Jak píšete: *Ono je hezké bořit "starý systém", ale, otázkou je, máte po ruce systém lepší? Vypadá to pane Nohejl, že právě k tomuto cíli, tj: "boření" je dlouhodobě směrována strategie uchopení světové moci.

238803

1.3.2011 9:46

RE: Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Reakce na 238803

Vseobecne znamo,ze v lidske povaze je stala nespokojenost a stale si na neco ztezujeme,ackoliv,po pravde,samy nezname reseni,jen,kritisujeme.Budme nestrani a podivejme se na toto:Vložený obrázek
To je neco,co zatim nikdo v podobnem provedeni nedokazal,vezmeme,ze za Jachymovsky uran,bez darovani osvoboditeli,jsme meli vsechny silnice a zeleznice v naprostem poradku a na vic byl by statni rozpocet kryty na dvacet roku dopredu,to byla jedna z prvnich nabidek,podrobnosti nam soudruzi nikdy nerekli.To znamena,zdravotnictvi,skolstvi ,zadny problem!
Vzali byste takoveho "diktatora" jez by neposluhoval Rusum,ani "Zapadu"?
Vložený obrázek
In Libya there are four major underground basins, these being the Kufra basin, the Sirt basin, the Morzuk basin and the Hamada basin, the first three of which contain combined reserves of 35,000 cubic kilometres of water. These vast reserves offer almost unlimited amounts of water for the Libyan people.By 1996 the Great Man-Made River Project had reached one of its final stages, the gushing forth of sweet unpolluted water to the homes and gardens of the citizens of Libya's capital. The total cost of the huge project is expected to exceed $25 billion (US).
Ted, si vzpomenme,jak jsme mohli jako tutisti cestovat a zeptejte se Libijcu,jak oni za vlady tyrana mohli cestovat, pripomina mi to dobu,kdy jsme komunisty organisovanou stavkou na podporu francouskych stavkujicich delniku prodelavali pesky,zatimco zabery z Parize, stavkujici jeli v aute ,coz si delnik nemohl dovolit,ale,bojovali jsme solidarne za ne.
Linka:http://www.galenfrysinger.com/man_made_river_libya.htm
Jen si spocitejte ,kolik zamestnani tentoprojekt dal Libijcum,kolik demokratickych projektu Vam da dnesni demokraticky system
-------------------------------
Během letošního roku zcela ukončil v Česku výrobu i koncern Unilever.
V Povltavských tukových závodech v Nelahozevsi dostalo výpověď přes šest
stovek lidí. Výsledkem je, že všechny rostlinné tuky, které z
Nelahozevsi do českých kuchyní putovaly (Perla, Flora, Rama, Hera) jsou dnes dováženy z
jiných evropských závodů.
Týdeník Ekonom se zajímal, odkud k nám míří například Hera, tradiční surovina
pro vánoční cukroví. Místem výroby jsou polské Katowice,uvádí mediální
zástupce Unileveru Martina Janebová. Z Polska se na český trh dovážejí i některé
cukrovinky s logem pražské čokoládové hvězdy Orion, zrozené v roce 1896.
Dnes z produkce švýcarského koncernu Nestlé.
Konkrétně oplatka Delissa. Tajné informace? U některých firem je
cítit, že o tomto tématu se baví jen velmi nerady. Když chtěl týdeník Ekonom do
koncernu Tchibo informaci o aktuálním místě výroby kávy Jihlavanka, nejprodávanější
kávy na našem trhu která se kdysi skutečně pražila v Jihlavě, ale v roce 2005
se výroba přestěhovala do Vídně), odpověď nedostal.Výrobní závody
máme ve více zemí...Automaticky kráceno

238804

1.3.2011 11:48

RE: Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....

hc 90.?.?.?

Reakce na 238804

Pokud jde o ten uran, dodávaný komunisty (údajně zdarma) do SSSR, tak se jím prý platili reparace za osvobození.

238806

1.3.2011 17:32

RE: Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....

quido2 81.?.?.?

Reakce na 238804

Je toho ještě mnohem víc. Lukrativní podniky byly skoupeny za dampingové ceny, dnes jsou mejetkem cizinců, výroba se mnohdy přesunula do zahraničí. Podívejme se co říka Čestmír Hofhanzl v článku ze den 31.3.2004 s názvem Jak funguje dnešní česká politická scéna.

Neschválení většinového volebního systému znamenalo nutnost změny politické strategie. Prioritou postkomunistické politiky zůstalo její cílové konstrukční schéma: zjednodušení politické plularity na dva. Je dobré si uvědomit základy dnešního českého státu. Politickou, společenskou i ekonomickou elitou "popřevratového" českého státu fakticky zůstala stejná společenská vrstva, která předtím tvořila elitu totalitního státu. Své postavení si udržela proto, že v předchozím období využila své výsadní pozice a zneužila téměř vše. Česká společnost i stát měly po roce 1990 šanci ozdravit společenské poměry i svou strukturu, obnovit zdravé základy svého hospodářství. Záměrné a připravované zneužití téměř všeho, ke kterému došlo, aby si bývalá totalitní nomenklatura udržela své privilegované postavení je možno označit pojmem vlastizrada. Staronová elita postkomunistického státu si je vědoma, že neudrží-li si politický, hospodářský i společenský monopol, bude jejich vina pojmenována a postavení zpochybněno. Společnost i stát v zájmu své vlastní existence, budou muset pojmenovat příčiny stavu, ve kterém se nalézají. (Tolik Hofhanzl)

A vzpomeňme Tomáše Ježka, který hlídal legislativně špatně nastavenou privatizaci, dle pokynů zahraničních hybatelů a nedovolil nikomu provést jakékoli ozdravné změny. Naopak, úspěšné útvary hospodářské kriminality byly bez vysvětlení rušeny. To mělo a má své dopady na psychiku občanů. Nedivím se, že kriminalita proti roku 1938 vzrostla v ČR padesátkrát. No ale teď budeme mít jiné starosti.

238822

2.3.2011 8:22

RE: Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....

Stan.K levsk (zavináč) tiscali (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 238799

Pane Nohejl,
musím Vám velmi poděkovat za Váš celý rozbor,nemá to chybu.

238836

2.3.2011 17:45

RE: Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 238799

Tento comment pane Nohejl fakt nema chybu, je to presne tak jak jste to popsal! Zbejva uz jen doufat, ze to jak jste to popsal si v ceskym krateru precte co nejvic lidi aby si uz konecne uvedomili jak jim ta prolhana Mongoloidama vyhnana a po mamonu touzici pakaz ktera se z Chazarie rozlezla po svete jak rakovina vymejva mozkovnice!

238843

3.3.2011 11:22

RE: Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 116.?.?.?

Reakce na 238799

Je to opet otresne, bohuzel zase se vojaci USA, Britanie, Italie, Francie budou riskovat sve zivoty a vrazdit civilisty.Bez milosti bez jakehokoliv duvodu, pouze pro kradez Lybijskeho oleje.To jejich "vudce" zere odedne kdy Gaddafi prevzal noc nad Lybijsym olejem v prospech Lybijcu.
kdy prevzal moc Lybie mela 87% negranotnych lidi dnes ma pouze tri procenta.Nebudu se dale rozsirovat o tomto statnim terrorismu. Kdy clovek posloucha Clintonovou tak se chce zvracet. Nedovedu pochopit jak ji Americane mohou tolerovat

238856

1.3.2011 6:35

Kam s immigranty?!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Zly Khadhafi absorboval pro EU v Libyi cca 2.000.000 ekonomickych immigrantu ze Subsaharske Afriky, kteri by jinak bezpochyby multikulturne obohatili EU. V bohate Libyi fungovali stejne jako Mexicani v JuYsEj.

Neni take pochyb, ze nekteri z nich byli i 5.kolonou Paktu NATO podobne jako KosoWARs v Jugoslavii. Pobud bude Libye demokraticky zbidacena, veskrnisovana, juscenkovisovana a tymosenkisovana, da se predpokladat, ze gastarbeitri budou cerstve zbidacenymi Libyjci vypuzeni. Nejspise do EU. Uz ted je tlak na Egypt a Tunisko, aby nezaviralo hranice.

Ale podle mne Tunisko a Egypt nebudou s to ekonomicke immigranty absorbovat. Takze EU si zadelava na maler [vyplazený jazyk]

238800

1.3.2011 11:54

RE: Kam s immigranty?!

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 238800

A ty 2 miliony negramotných subsaharských černochů živil ten všemi milovaný Kaddáfí z čeho? Ze svého plukovnického platu?

Zajímavé je, že takový "osvícenec" si nebyl schopen za 40 let své diktatury vyškolit pár tisícovek kvalifikovaných Arabů. Libyjská státní ropná zařízení obsluhovali celá ta léta téměž výhradně specialisté z EU. Když tito lidé uprchli z Libye do bezpečí, libyjská ropa přestala téci. Tomu říkám vítězství arabského sociálismu. [chechtot]

238807

1.3.2011 13:16

RE: Kam s immigranty?!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 238807

Drahy pravicujici Vojto, co Vam pravil Vas ocar?![pláč]

Pokud nic zasadniho, doporucim Vas rad u meho[smích]

Prehledl jste: "V bohate Libyi fungovali stejne jako Mexicani v JuYsEj."

238811

1.3.2011 14:22

RE: Kam s immigranty?!

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 238811

Vymyslel jste neobhajitelný nesmysl, pane Moudrostraku. S očařem či bez něj. Proč?

Libye má necelých 6,5 mil. obyvatel. Z toho je polovina dětí. Zbývá nám asi 3,2 mil. dospělých. Z nich jsou 2 miliony Vašich údajných imigrantů. Předpokládám, že subsaharští kojenci a batolata neimigrují. Na každého dospělého libyjského Araba tak připadají téměř dva černošští imigranti. To je ale pěkný nesmysl. Co? [velký smích]

Budete jej hájit i dál? Nebo přiznáte, že teorie o 2 milionech libyjských imigrantů vznikla stejně, jako většina teorií Vašeho ideovéhu guru, pana Kellera. Špičkovou vědeckou metodou, zvanou thumbiální (vysvětlivka pro nezasvěcené, thumb=palec, thumbiální metoda=cucání z palce). [mrknutí jedním okem]

238813

1.3.2011 15:21

RE: Kam s immigranty?!

Supman 195.?.?.?

Reakce na 238813

Milý pane Vjto49,
vzhledem k tomu, že část mého příbuzenstva dlouhodobě pobývala pracovně v "Socialistické Džamahírii", mohu potvrdit, že Lybie je imigrantů skutečně plná. Lybijský občan se díky ropnému bohatství Lybie ve srovnání s okolnímy arabskými státy opravdu neměl špatně a v podstatě se dá říci, že kdokoliv se Lybijcem narodil, byl předurčen do role "mudira", tedy "vedoucího" chcete-li a práci v podstatě vykonávali imigranti. Jistě, je to zjednodušené, ale v podstatě to tak je.

238816

1.3.2011 23:48

RE: Kam s immigranty?!

tmo 89.?.?.?

Reakce na 238813

pro Vojtu: imigranti většinou přicházejí i s rodinami. proto je potřeba zahrnout i jejich ženy a děti, a ne odečítat plné 2 miliony až z hrubě zredukovaného čísla dospělých občanů Libye. jistě část imigrantů ani nepracuje (nenalezne zaměstnavatele).

oficiální informace:

5,323.991 (podle výsledků oficiálního sčítání lidu provedeného v 07/2006), z toho 2,695.145 mužů a 2,628.846 žen. Dle nejnovějších neoficiálních údajů se počet obyvatelstva k 30.6.2009 zvýšil na 6 milionů. Statistika roku 2006 uvádí 349.040 cizinců v zemi (zejména občanů Egypta, Maroka, Tuniska, Súdánu a států subsaharské Afriky), jejichž skutečný počet se však odhaduje na cca 1 mil., navíc podle některých pramenů (např. velvyslanci Egypta, Tuniska, Mauretánie v Libyi) jde dokonce o 1,5 až 2 mil. osob. Podstatnou skutečností v této souvislosti je to, že tento počet není stabilní, naopak se mění v návaznosti na kampaňovitá opatření libyjské administrativy (deportace apod.). Počet domácího obyvatelstva poměrně rychle roste. Dle odhadů Economist Inteligence Unit (EIU) a americké Central Inteligence Agency (CIA) činil počet obyvatel ke konci roku 2008 již 6,1 mil.

Věkové složení (údaj podle libyjské statistiky pro rok 2006): mladší 15-ti let - 32,4 %, - starší 15-ti let - 67,6 %. Většina obyvatelstva (cca 88,5 %) žije v městských aglomeracích.

Průměrný meziroční přírůstek v létech 1995–2009 je dle libyjské statistiky 2,0 %.

Národnostní složení: Arabové (vč. Egypťanů a Tunisanů) a Berbeři cca 97 %, Tebouové a Tuaregové (kmeny) v jižní Libyi jsou- nomádi, dále Řekové, Malťané, Italové, Pákistánci, Turci, Indové.

238825

2.3.2011 0:44

RE: Kam s immigranty?!

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 238825

Díky za informace, pane Tmo. Je-li správný Váš údaj o národnostním složení
> Arabové (vč. Egypťanů a Tunisanů) a Berbeři cca 97 %, ...

je skutečně vyloučeno, aby v Libyi žily ještě další 2 miliony imigrantů ze subsaharské Afriky. Tam přece žijí poněkud jiná etnika. [smích]

238826

3.3.2011 1:46

RE: Kam s immigranty?!

tmo 89.?.?.?

Reakce na 238826

a uvažoval jste o tom, že gastarbeiteři ze subsaharské afriky třeba nejsou započteni do stálého obyvatelstva, vyjádřeného daným procentem?
a není nikde psáno, že imigranti jsou výhradně nebo většinově černoši... může jít o směs.
třeba v Dubaji také staví (a všeobecně slouží, pracuje) mračno indů, číňanů a podobných pracovníků, takřka jako bezprávní otroci, a pochybuji, že je někdo započítává mezi místní.

238849

2.3.2011 9:20

RE: Kam s immigranty?!

MoUdrostrak 89.?.?.?

Reakce na 238813

Vážený Vojto, náš pravicující cvičiteli, nežli jsem stačil reagovat, kolega tmo Vám až 2 mio. (nenaturalisovaných!) immigrantů dopodrobna vyargumentoval, včetně citace. A stejně melete svoje bludy.

Vložený obrázek

Obávám se, že ani můj špičkový očař Vám již nepomůže. A při kontrole očního pozadí by Vás musel urgentně odkázat na jiného specialistu. Protože se patrně jedná o již velice rozvinuté komplexní onemocnění.

Vaše ikony a loutkáři Vás nedostatečně vyšetřili a proto Vám klasicky jimi uložený úkol:

"Zvláštní pozornost věnujte tvrdošíjným a nepokorným, kteří se nechtějí sklonit před naším vrchnostenstvím. Rozšiřujte o nich kompromitující pomluvy. Vyprovokujte je do konfliktů. Nakonec se jich začnou bát i ti, kteří o nich mají dobré mínění a podporují je.
'
Hlavní je obviňovat - nechť se ospravedlňují. Ten, kdo se ospravedlňuje, je už z poloviny vinen."

Vložený obrázek

plníte neuspokojivě.

Samozřejmě, stále nemohu i vyloučit, že jste jen (díky rozvinuté chorobě) "nezávislým" pomýleným grafomanským užitečným idiotem.

238837

1.3.2011 15:57

RE: Kam s immigranty?!

Supman 195.?.?.?

Reakce na 238807

P.S.: Víte, kvalifikovaný "arab" sedí v kanceláři a rozhoduje o tom, jestli toho odborníka z EU přijme nebo ne. Z je ho pohledu jsou tito odborníci takoví lepší súdánci [velký smích]

Jim holt patří "mašina", takže odborník na ní bude zasejc jenom fachčit, a bude tam kde teď, v ... - slovy klasika.

238818

1.3.2011 18:41

RE: Kam s immigranty?!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 238818

"c = a+b (chcete-li c2 = a2+b2)"

Tyto vztahy se stejnými konstantami nejsou ekvivalentní,
co tím chtěl básník říci?

238824

2.3.2011 17:01

RE: Kam s immigranty?!

Supman 195.?.?.?

Reakce na 238824

Nehledejte v tom Pythagora [smích]
Je to jen řečnický obrat:
"diletantismus na druhou + poslušná masa na druhou = lidská blbost na druhou" (není to a2 ale a na 2 - nevím jak vložit index [velký smích] )

238842

1.3.2011 12:18

Ruský tisk

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Kdo umí rusky?
http://kp.ru/daily/25644.5/808675/

238808

2.3.2011 2:54

RE: Ruský tisk

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 238808

Zajímavé. Sám jsem si všiml, že informace na Al-Jazeera o Libyi se dost liší od zpravodajství z Egypta. Nic konkrétního se nedočtete, mlha. Žádný živý přenos z Libye, zato si můžete poslechnout předpověď počasí pro USA. Arabské tváře a perfektní angličtina. Kdo byl v orientě a ví jakou angličtinou obvykle mluví Arabové, musí být překvapen. Tahle stanice je zřejmě napojena na USA víc, než je zdrávo. Podobné informace jsou např. zde http://www.blisty.cz/art/57495.html a zajímavá spekulace o pozadí arabské revoluce je zde: http://www.chelemendik.sk/Zapadni_bankerske_klany_se_pokusily_prevzit_moc_nad_Arabii_a_Afr_843149476.html

238828

2.3.2011 3:16

RE: Ruský tisk

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 238828

V rubrice ve zkratce je hromada imformačního šumění, tak aby to nezapadlo. Tohle je velmi zajímavá informace. Za prvé USA mají na tuti informace ze satelitů také, po nepokojích v Egyptě a Tunisku, které předcházeli nemůže být o nějakém momentu překvapení řeč. Pravděpodobně Moskva dala na vědomí přímo nebo nepřímo, že tahle informace půjde ven, takže H. Clinton prohlásila, že USA neví jak to je s bombardováním v Libyi. Musí to být pěkně vachrlté, protože tenhle druh zpráv nejde v aktuálním čase jenom tak ven.
http://www.zvedavec.org/vezkratce-4928.htm
http://www.youtube.com/watch?v=XYesnOD6_gQ

238829

3.3.2011 18:28

RE: Ruský tisk

rataj 78.?.?.?

Reakce na 238808

Copak nám to říkají ti komsomolci?
Že: „Západ lže o vzpouře v Libyi, jak v 2008 o válce v Gruzii.
Proamerické sdělovací prostředky „zatápí“ Kaddáfímu pro přerozdělení libyjských zásob ropy světovými naftovými barony.“
A jinde:“ Libyjská opozice ustavila přechodnou vládu, která se nachází v Bengazi. Tam čekají, až vzbouření obyvatelé hlavního města Tripolisu skončí s jeho režimem.Do čela přechodné vlády se postavil Mustafa Muhammed Abudal-Dželejl.Novinka o této „přechodné vládě v Bengazi“ mžikem se šíří našimi i světovými médii – bez jakéhokoliv prověření, jak obvykle. …
„Objevují se všetečná fakta: Složení „vlády“ není nikde uveřejněno: Program, jak se zdá, neexistuje. Přesná adresa vlády není nikomu známa. O jejím zasedání žádné informace.“
„…dle představitelů lidové rady Bengazi neexistuje shoda ve ve věci sestavení přechodné vlády. Zato vláda už má ustanoveného premiéra…Kým byl vybrán?Jako kdyby byla provedena tisková konference pro cizí žurnalisty, při níž, jak zvláštní, ti žurnalisté nepořídili žádnou fotografii.“
Jinde se komsomolci diví tomu, jak to, že nejsou fotografie těch čtvrtí, které byly údajně vybombardovány, a pak byly dobity povstalci, kde jsou fotky těch přeběhlých vojáků, jak to, že chybí záběry z pohřbů těch tisíců obětí, když na Východě jde tu o velmi významné společenské události, prostě myslí si, že nám naše západní média lžou, jak tiskne, a vůbec nepěkně hovoří o našem strýčku Samovi, který tak nezištně pomáhá všem potřebným na celém světě. Je mi z toho až k[bliji], jak někteří lidi dokážou lhát.

238863

1.3.2011 15:06

A co na to Pinochet?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Kdyz se tak uz docitam v nasich prosionistickych mediich a posloucham ty ceskosionisticke politiky, tak bych mel jeden dotaz.Jake objektivni dukazy existuji k tvrzeni, ze Kaddafi je diktator?Pokud je diktator, pak bych rad videl vysledky srovnani s generalem Pinochetem.Kaddafi musi vydrzet, jina moznost neprichazi do uvahy.

238814

1.3.2011 15:07

Quíz al Džamahírija

Supman 195.?.?.?

"V úvahu připadá také možnost, že by se zbraně dodávaly z humanitárních důvodů."

To je vzácná myšlenková linie z dnešního "spin" článku na novinky.cz

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/226492-smycka-nad-libyi-se-utahuje-britanie-hrozi-vojenskou-akci.html

Je mi to důvěrně známé... [mrknutí jedním okem]

Co mne děsí není to že se válčí o zdroje, krade, manipuluje, ale to, že se již nikdo neobtěžuje si ani vymyslet pořádnou výmluvu. Jen se dokola opakují stejné scénáře, a to ještě špatně. Už se ani nikdo neobává, že se něco provalí... (naši jsou v tom nejdál - alespoň tedy nějáké prvenství, že [chechtot] )

a.) stojí za tím nebetyčný diletantismus a stupidita rádobyvůdců nové generace

b.) dílo se zdařilo a jsme formovaní do poslušné masy

c.) c = a+b (chcete-li c2 = a2+b2, čímž umocníme lidskou blbost)

Vypadá to, že žijeme ve vyjímečné době. Možná se ještě dozvíme, jestli měl Einstein pravdu o těch zbraních po 3.světové válce...

238815

2.3.2011 4:23

Kde je olej, tam jsou "teoristi"

Latinec 74.?.?.?

To by so mohlo stat sloganem NWO (Nove Svetove Usporadani radeji receno "bordel"[mrknutí jedním okem] v dabelske snaze konecne uloupit cely svet.
Ze Quaddafi je lump, o tom neni treba diskutovat. Proto 42 let, byl Rothschildem v teto pozici udrzovan, a ke konci s nim bude nalozeno jak bude treba. Podobne jako s Noriegou, Saddamem, ci jinymi zlotrilci.
Psal se rok, budto 1976, ci 1977 (po tolika letech se zapomina). Na prazskych diskotekach na Strahove jsem sbalil krasnou holku: zdravotni sestra v Motole. Tehdy Quaddafi se svoji skupinou priletel na oficialni navstvu do Prahy (osobne jsem se svedomite staral o jejich blahobyt, aby nemuseli menit v Rothschildovych bankach US $ 1:10 Kcs, poulicni cena 1:25 byla rozumejsi), a zdravotni sestra mi sdelila, ze v Motole se staraji o deti Lybijskych hodnostaru, ktere Quaddafi privezl s sebou coby rukojmi, aby mu mezitim v Lybii neudelali prevrat.
Quddafi je tzv. "zidovskeho" puvodu. Na strane jeho matky.
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/142593

To absolutne neznamena, ze by Quddafi byl (stejne jak snad 99% dnesnich tzv. "zidu"[mrknutí jedním okem] Israelitou Stareho Zakona. Matka Quaddafiho je potomek konvertovanych kmenu (Berberi, Arabi, a podobne smesi) Severni Afriky, ktere byli v 6-7 stoleti zjudaizovani, tj. prevzali judaismus (Babylonsky Talmud), coby "nabozenstvi", tim padem "rasu", "etnikum", a tak se bez pozvani, vnutili do geneticke linie Abrahama-Izaka-Jakoba/Israele - a 12 kmenu Israele.
Temi nejslavnesimi sebou-vnucenymi siroty, presto zustvaji Chazari (dnes 90% + moderniho zidstva) a jejich internacionalni smisene potomstvo ..
Pura vida

238830

3.3.2011 12:55

RE: Kde je olej, tam jsou

matla 87.?.?.?

Reakce na 238830

Máme tu pokračovanie veľkej hry o svet. A hrá sa o všetko.
Ide o peniaze - úrok, ktorý údajne v arabských bankách nie je, ropu a ešte niečo viac.
Podľa starých legiend je pod Kaukazom uväznený Diabol.
A máme tu rok 2012.
Sionisti potrebujú ovládať celú oblasť a konečne vyvolať konflikt.
Najlepšie v čase rovnodennosti.
Mne už došlo, že všetky 3 hlavné náboženstvá uctievajú Satana.

http://www.vedy.sk/sk/hladanie_pravdy.php
[překvapení]

238858

2.3.2011 7:36

Situácia v Líbyi v skutočnosti

LIBERTAS 217.?.?.?

http://afinabul.blog.cz/1103/rusko-usvedcilo-zapad...

Som zvedavá ako to dopadne...

238835

2.3.2011 10:52

Lieberman chce osvobodit vechny zeme ,kde nemaji demokracii-WWIII

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Senator Lieberman during a joint CNN interview with Senator McCain, went as far as repeatedly and openly calling for additional arms to be sent to rebel groups on the ground, recognizing them as the legitimate government, as well as repeating the call for the no-fly zone already on the table. McCain built on Lieberman's statements claiming the US should "stand up for democracy" not only across the Arab world but as far as China as well, confirming the scale and reach of the globalists' agenda.
Chce to hodne casu, aby jeden shledal, jak to asi v te Libii vypada, zamer je jasny, OLEJ, v zadnem pripade starost o Libijce.Posloucham v noci BBC a dozvidam se ,ze je krise na hranicich Libie a Egypta,udajne se ocekav a,ze na 1.5 milionu lidi odejde z Libie, Egypsti delnici,jez v Libii pracovali,spolecne s Bangladesskymi a ostanimi,rovnez Nemci a Britove,kteri meli v Libii zamestnani.Nasledoval rozhovor tri reporteru s Kadafim a Kadafi poukazuje,proc na Libii,jsou sankce ,kdyz Alzir, Tunisko, Egypt,Jemen maji ten samy problem a mrtvi na ulicich tam byli take. Proc OSN neuvalila sankce na Rusi v Checniji, Americany v Afganistanu a v Iraku, kdyz maji takovou starost o Libijce? Proc rada OSN zrusila Libii clenstvi pro lidska prava, zatimco "americke valky" pokracuji,bez ztraty nejakeho clenstvi,proc Clintonova hrozi,kdyz USA zabiji lidi daleko od domova s zoldneri a soukromymi firmami? Britanie hrozi se vylodit v Libii pod hlavickou mirovych evropskych zboru a dodat "povstalcum zbrane a zarucit neletove pasmo? Samozrejme nezapomel na denni vrazdeni Palestincu a zadne sankce na Israel a nebo,ze by do Israelu prisli "mirove zbory".Kadafi rekl,ze jej Libijci miluji a zduraznil na dotaz,proc nekam neodjede,jsem Libijec a umru jako Libijec doma, nikam neodjizdim ,jak zapadni media hlasi,ze jsem ve Venezuele.Rozhovor byl dlouhy, vynal jsem jen par otazek,jez mozna nejsou zcela dobre prelozeny,ale doufam,ze jsem vystihnul, ze media manipuluji na prani elity zkutecnosti podle sveho, takze,vazme si pana Liebermana, urcite mu v Cine naslouchaji a urcite mu splni vsechna jeho prani a ne jen jeho, nebot pan Lieberman nemluvi jen za sebe a na to je treba brat ohled.USA prisunuje valecne lode k Libii s 800 vojaky-zoldnere, mozna proti udajnym zoldnerum Kadfiho.
Vložený obrázek
http://www.activistpost.com/2011/02/destroying-libya.html
Takze, zustava nezotpovezena otazka, ve velke soutezi,kdo bude prvni u kohoutku s olejem a s jakou povidackou o svobode a demokracii.
Kazdopadne by Spojene Narody potrebovali lekci a zasadach demokracie, nez by nekoho vyloucili z clenstvi lidskych-nelidskych prav!

238839

3.3.2011 18:06

RE: Lieberman chce osvobodit vechny zeme ,kde nemaji demokracii-WWIII

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 238839

Asi pred 10 dny jsem cetl na zpravach Aktualne CZ, ze udajne obchodni vztahy po sametovy revoluci mezi CZ a Libii ochladli, udajne zlej Khadafi prestal platit za ceske vyrobky a jen CZ dluzi miliony $$$$$ a dalsi podobny cancy. A za tri dny na to jsem cetl contradiction news, taky ve zpravach Aktualne CZ, ze diky nepokojum do Libie kvuli sankcim CZ prestane vyvazet ceske vyrobky a tim prijde o stamiliony....... Zkratka a dobre chazari se za dob A.H. vubec nepoucili od pana Goebelse a si zase v ceskym krateru jako vzdycky v press, v TV i v Radiu pri tom vymejvani mozku ceskejm obcanum verejne delali z huby (_!_)!!!! By the way, nemate jeste naky link?

238862

3.3.2011 12:09

hlidky

valda 212.?.?.?

Moc jednoduchym a ucinnym krokem by bylo kdyby USA nebo nekdo jiny misto toho aby jen odvezli sve lidi s ropnym nalezist,rafinerii pionechali (po dohode s opozici) svy vojaky jen jako hlidky.Asi by ted Kadafi nemel tolik odvyhy je dobyt zpet nebo bombardovat.Jen docasny krok,dokud Kadafi nebude svrzen.Myslim ze od Zapadu by to bylo fer kdyz leta popokradali jejich ropu,ropu naroda ne kadafiho.

238857

3.3.2011 19:34

RE: hlidky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 238857

vole, umiestnenie cudzích vojakov na území štátu je OKUPÁCIA.
A je jedno, či sa o tom dohodla vládla - ako v onehdá v československu, alebo opozícia, ako to navrhuješ v Líbyii.

238865

3.3.2011 23:44

RE: hlidky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 238857

Nechtel bys soudruhu napsat za ty povstalce nejaky zvaci dopis do Bruselu?Bylo by dobre uzit latinku, moc bys jim pomohl, protoze rozumu a vzdelani nepobrali.

238867

3.3.2011 23:44

Vojenská intervence

Lin 85.?.?.?

Důležité není to, co chce NATO, ale to, co chtějí sami Lybijci. A ti říkají - nechceme žádnou zahraniční pomoc, zvládneme to sami! Přesto to ale vypadá, že budou "zachráněni" i přes svou vůli a odpor. Doporučuju komentáře T.Spencerové na Literárkách .

238866

4.3.2011 0:15

RE: Vojenská intervence

baldy.man 78.?.?.?

Reakce na 238866

Výňatek z komentáře k dok. filmu Ropný faktor: Za horizont války proti teroru: "Dick Cheney nám po 11. září řekl, že bude válka, která neskončí za našich životů. Je to sekvenční válka za ovládnutí posledních zbývajících ropných rezerv planety. Bezpečnost Spojených států závisí na prezidentově programu pro transformaci Blízkého východu a Irák je k tomu první krok."
film s CZ titulky:http://dokumentarni.tv/valky-a-armady/ropny-faktor...

238868

Příspěvků: 40

01.03. 00:24  Opice a ropa
01.03. 14:16 baldy.man  RE: Opice a ropa
01.03. 02:52 Nachezirámnaj  Čas uvědomit si skutečné hodnoty
01.03. 06:07 Robert Nohejl  Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....
01.03. 08:23  RE: Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....
01.03. 08:56 quido2  RE: Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....
01.03. 09:46 Robert Nohejl  RE: Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....
01.03. 11:48 hc  RE: Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....
01.03. 17:32 quido2  RE: Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....
02.03. 08:22 Stan.K  RE: Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....
02.03. 17:45 Satanist  RE: Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....
03.03. 11:22  RE: Neni dulezite , zda media oznaci nekoho, ze je diktator, dulezitejsi je....
01.03. 06:35 MoUdrostrak  Kam s immigranty?!
01.03. 11:54 Vojta49  RE: Kam s immigranty?!
01.03. 13:16 MoUdrostrak  RE: Kam s immigranty?!
01.03. 14:22 Vojta49  RE: Kam s immigranty?!
01.03. 15:21 Supman  RE: Kam s immigranty?!
01.03. 23:48 tmo  RE: Kam s immigranty?!
02.03. 00:44 Vojta49  RE: Kam s immigranty?!
03.03. 01:46 tmo  RE: Kam s immigranty?!
02.03. 09:20 MoUdrostrak  RE: Kam s immigranty?!
01.03. 15:57 Supman  RE: Kam s immigranty?!
01.03. 18:41  RE: Kam s immigranty?!
02.03. 17:01 Supman  RE: Kam s immigranty?!
01.03. 12:18  Ruský tisk
02.03. 02:54  RE: Ruský tisk
02.03. 03:16 Rene Bartosek  RE: Ruský tisk
03.03. 18:28 rataj  RE: Ruský tisk
01.03. 15:06  A co na to Pinochet?
01.03. 15:07 Supman  Quíz al Džamahírija
02.03. 04:23 Latinec  Kde je olej, tam jsou "teoristi"
03.03. 12:55 matla  RE: Kde je olej, tam jsou
02.03. 07:36 LIBERTAS  Situácia v Líbyi v skutočnosti
02.03. 10:52 Robert Nohejl  Lieberman chce osvobodit vechny zeme ,kde nemaji demokracii-WWIII
03.03. 18:06 Satanist  RE: Lieberman chce osvobodit vechny zeme ,kde nemaji demokracii-WWIII
03.03. 12:09 valda  hlidky
03.03. 19:34  RE: hlidky
03.03. 23:44  RE: hlidky
03.03. 23:44 Lin  Vojenská intervence
04.03. 00:15 baldy.man  RE: Vojenská intervence

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

75

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 126 čtenářů částkou 26 334 korun, což je 75 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 1

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
25,60 Kč
Libra
30,10 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
15,93 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,69 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,41 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 040,92 Kč
1 unce stříbra
539,30 Kč
Bitcoin
860 865,68 Kč

Poslední aktualizace: 28.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 787