Diskuze k článku

Príhovor Fidela Castra pri prezentácii knihy „Strategická kontraofenzíva“

Příspěvků 44

15.9.2010 8:05

Príhovor Fidela Castra

Fedor Fedor 95.?.?.?

Nemá chybu.Obdivujem Fidela za jeho duševnú sviežosť a rozhľad
v jeho veku a podlomenom zdraví.Len pripomínam, že pri návšteve
Jána Pavla II.na Kube bol plánovaný oficialny rozhovor medzi
Pápežom a Fidelom predĺžený z 1 na 4 hodiny(asi si mali čo povedať)
a po pápežovej smrti Kuba, ako jediný štát na svete vyhlásila
3-dňový štátny smútok.Veľavýznamné.
Fedor [smích]

228123

15.9.2010 13:36

RE: Príhovor Fidela Castra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 228123

VANESSA DAVIES .- What is socialism for you now, in the twenty-first century?
FIDEL CASTRO .- For me?, Communism, that which Marx himself defined as communism: from each according to his means, to each according to his needs


Castro “The power of communication was in the hands of the empire, which used and abused that power, and after all, what is happening today in the world is the product of that; using all the media they have made their power and sought to preserve it, but they could not, so they have to resign themselves now”. Fidel Castro

VANESSA DAVIES .- Who, the empire or us?
FIDEL CASTRO .- Who?
VANESSA DAVIES .- Who should resign?
FIDEL CASTRO: You know that it is the empire
VANESSA DAVIES. "The empire is the one to resign.

Caracas, Thursday, September 9,2010
http://laht.com/article.asp?ArticleId=362837&CategoryId=14510

228139

15.9.2010 15:26

RE: Príhovor Fidela Castra

R.R. senior 38.?.?.?

Reakce na 228123

To je moc hezke, ze je Fidel tak svezi, ze zaradil zpatecku a vysvetluje sva drobna prereknuti.
Jeste mohl soudruh diktator vysvetlit, kdo mu a jeho brachovi dal pravo na Kube tak dlouho vladnout, proc jsou kriminaly plne politickych veznu, proc je cenzura, zbozi na pridel a proc lide riskuji zivoty, aby mohli z jeho socialistickeho raje zdrhnout do Ameriky ?

228149

15.9.2010 17:50

RE: Príhovor Fidela Castra

dub 78.?.?.?

Reakce na 228149

no milý genosse, třeba ohledně toho práva chce s vysvětlováním asi počkat, až totéž vysvětlí pinochet a další demokraticky dosazení diktátoři na celém světě[smích]

228156

15.9.2010 18:58

RE: Príhovor Fidela Castra

Osel 78.?.?.?

Reakce na 228156

Pinochet mal dost sudnosti, ze ked prehral referendum (ktore nemusel vyvolat) tak sa vzdal moci dobrovolne a odovzdal krajinu v dobrom stave svojim demokraticky zvolenym nastupcom. Samozrejme sa poistil, aby ho nemohli sudit -- to je elementarny pud sebazachovy -- a ku cti jeho nastupcom treba povedat, ze aj ked ich svrbeli dlane, tak sa zdrzali jeho prenasledovania.

Takychto diktatorov je mozne spocitat na prstoch jednej ruky, na rozdiel od typkov ako je Castro. Ten sa drzal zubami nechtami, a ked to uz neslo, odovzdal vladu bratovi, a az aj ten odide, niekto zdedi tu zbedacenu krajinu... mozno nejaky jeho syn, alebo iny pribuzny, podobne, ako si to zaviedli v Severnej Korei.

228159

15.9.2010 18:52

RE: Príhovor Fidela Castra

sympatizant 89.?.?.?

Reakce na 228149

Fidel si jako mladý právník "právo vládnout" vybojoval se zbraní v ruce riskujíc život. Realizoval své ideály či představy v dobách, kdy Kuba byla téměř rozložena korupcí a mafií, kterou "přitáhl" do země Batista. Fidél je na (rozdíl od bývalých československých komunistických papalášů á la Jakeš a spol) pořád pojem a např. prvomájové průvody jsou zde spontánní a na Plaza de Revolution bylo i letos narváno. Ale každá mince má 2 strany - nepochybně i Fidél má na rukách krev kontras, z kterých mnozí patřili pouze k rolníkům bránících svou půdu před vyvlastněním...
Na přídělovém systému se ani tak nepodepsal socializmus, jako spíše totální obchodní blokáda USA a izolace Kuby, amigo...
Řadíte k politickým vězňům i Ivana Pilipa, "exportéra" demokracie, který si také pár dnů na Kubě poseděl v chládku a svou "misí" ve službách jakési americké "nadace" udělal České republice akorát obrovskou ostudu?

228158

15.9.2010 19:16

RE: Príhovor Fidela Castra

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 228158

Takže pokud by si někdo se zbraní v ruce vybojoval právo vládnout proti Fidelovi (jako to například udělal Pinochet proti Allendovi), považoval byste jeho režim taky za legitimní?

Mimochodem, ten Batista potrestal Fidela za ozbrojené povstání (útok na kasárna Moncada) vězením na 15 let, z něhož byl Fidel po necelých dvou letech propuštěn. Jak by podle vašeho odhadu trestal Fidel (nebo Raul) ozbrojené povstání proti sobě dnes?

A omlouvat přídělový systém (základní potravny na lístky po 50 letech budování socialismu) hospodářskou blokádou USA je trapná komunistické rétorika, Je sna Kuba izolována od Latinské Ameriky, Číny, Indie nebo Ruska, amigo?

228160

15.9.2010 22:01

RE: Príhovor Fidela Castra

kosk 93.?.?.?

Reakce na 228160

Jo, pokud by si někdo se zbraní v ruce tohle vybojoval, a byli by to sami Kubánci, kteří tam žijou a ne nějaké cizí expediční sbory tvořené, nebo podporované třeba USA, tak bych to považoval za legitimní.

Konečně když je možné považovat za legitimní Kosovo, které určitě nevzniklo bez masivní podpory USA... tak je nakonec možné považovat za legitimní cokoli Vás napadne...

Na tu druho otázku (Jak by podle vašeho odhadu trestal Fidel (nebo Raul) ozbrojené povstání proti sobě dnes?) neznám odpověď. Ale zkuste si odpovědět na podobnou: Jak by podle vašeho odhadu trestal Obama nebo americký Kongres ozbrojené povstání proti sobě? Hmm... [mrknutí jedním okem]

Přídělový systém se s jistotou nedá zcela omluvit blokádou USA. Ale Kuba od zemí, jako je Čína etc. izolována je. Například mořem. A dopravou se, jak známo ceny výrobků prodraží. Jinak embargo platilo i na dovoz ze třetích zemí u věcí, které obsahovaly i jen pár procent amerických součástek a nebo surovin. Trvání tohoto embarga je desítky let.

Kuba tradičně exportovala do USA řadu komodit, v mnoha případech byly USA většinovým cílem. A zákaz cestovat na Kubu? I ztráty z turistického ruchu se odhadují na miliardy.

Co kubánský státní poklad, který byl odvezen do USA? Jednalo se o stovky milionů dolarů ve zlatě. Co ztráty ze zcizení tradičních značek? Jaktože se kubánský rum nevyrábí na Kubě? (a neříkejte že to není pravda, dostal jsme ho láhev k narozkám [chechtot] )

Vzpomeňte si, co se stalo po prodeji některých značek z naší země do ciziny. Nebo spíše, co se stalo poté, co jsme díky tomu pacholku Havlovi opustili některé trhy, například zbrojní. Řada například průmyslových firem zmizela ze světa.

Kuba exportovala asi 80% do USA, což bylo zrušeno prakticky přes noc. Tohle je ekonomická likvidace. Kdyby se tohle udělalo s jakýmkoliv státem její velikosti, dopadl by stejně.

228166

15.9.2010 22:55

RE: Príhovor Fidela Castra

sympatizant 89.?.?.?

Reakce na 228160

1)Nevyjádřoval jsem se k legitimitě režimu, nicméně: Fidel se vylodil u Los Colorados s cca 80 revolucionáři. Byl zatlačen do hor, zatímco skupiny povstalců přepadaly policejní stanice (což je v podstatě terorizmus). Až brutální reakce Batistovy armády však vystupňovaly odpor obyvatelstva natolik, že Fidel nakonec uspěl.(Zřejmě mu také během bojů pomohla účelová lež, když tvrdil, že se vzdal komunistických ideálů). Ale opakuji-bez podpory obyvatel by neuspěl. Srovnání Castra s Pinochetem má další zádrhel-Batista před volbami 1952 zorganizoval nekrvavý převrat a sám se ustanovil prezidentem, zatímco Allende vyhrál v demokratických volbách(ani nemluvě o srovnání 80 revolucionářů s Pinochetovou tanky vyzbrojenou armádou a CIA za zády)
2)Když hermeticky izolujete kterýkoliv stát v této oblasti nebo zeměpisné šíře, zřejmě se přídělovému systému nevyhne ani jeden z nich-takže to není otázka ideologická ale ekonomická.
Jinak nevím co máte na mysli pod komunistickou rétorikou,páč jsem v KSČ nebyl. Obecně toto klišé používají lidé na označení obsahu kritického k jejich ikoně-USA. Já jsem ale neuváděl, že hospodářská blokáda USA vůči Kubě je špatná, takže si klidně můžete myslet, že ji schvaluji. Pořád mě pak budete obviňovat z komunistické rétoriky?

228170

16.9.2010 10:28

RE: Príhovor Fidela Castra

Erika 52 91.?.?.?

Reakce na 228170

Dnes je móda každého s iným názorom, než ktorý do nás tisnú zmanipulované médiá, patriace poväčšinou Američanom alebo Nemcom, označiť za komunistu, akoby to bola nejaká nadávka.
O Castra som sa začala zaujímať po zhliadnutí filmu Olivera Stona- "Comandante".
Prečítala som si aj knihu Ignacia Ramoneta- " Fidel Castro/ životopis pre dva hlasy."/
Dnes môžem povedať, že Fidel Castro je pre mňa svetový politik č.1.
Nie vôbec diktátor, ale humanista, filozof a skutočne veľký štátnik, ktorý nie je veľký púhou silou svojich vojsk.
Kuba nikdy nenapadla žiaden štát, aby v ňom koristila, bojovala vždy len o svoju nezávislosť.A pomáhala v tom boji aj iným.
O právo na zem svojich otcov, na samostatné rozhodovanie, bez cudzieho zasahovania.
A za to sú trestaní embargom, trvajúcim cca 50 rokov.

228186

16.9.2010 11:59

RE: Príhovor Fidela Castra

Osel 78.?.?.?

Reakce na 228186

A co robili Kubanci v Angole?

228190

17.9.2010 3:38

RE: Príhovor Fidela Castra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 190.?.?.?

Reakce na 228190

Kuba NAPADLA Angolu a koristila v nej? To mi je novinka.Pokial viem boli v Angole na poziadanie miestnej vlady ako pomoc, nie ako agresor.

228228

17.9.2010 19:14

RE: Príhovor Fidela Castra

Osel 78.?.?.?

Reakce na 228228

Ano. Presne tak, ako sovieti u nas, alebo v Afganistane[smích] Co sa tyka koristenia, tak to nestihli...lebo nakoniec boli odtial vykopani...

Kriterium "poziadanie miestnej vlady o pomoc" nemozte brat ako vazne ani Vy sam, lebo takto su ospravedlnovane (v novsej dobe)VSETKY agresie. Ked "pozve miestna vlada" Americanov tak sa tu rozculujete, ked Kubancov, tak sa rozplyvate blahom. A pritom, rozdiel v tom nie je ziaden... mozno Amici to robia trosicku ohladuplnejsie.

228250

19.9.2010 2:52

RE: Príhovor Fidela Castra

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 228250

Clovece ale sa trochu prebud. A kto ma poziadat o pomoc v pripade ohrozenia oho ktoreho statu ak nie vlastna vlada? Snad susedna? Alebo snad taky Husaj,poziadal USA o utok na Irak?Alebo tam snad bola nejaka ina miestna vlada? To iste v Juhoslavii, v Afganistane, Pakistane a kvante inych statov? nepleties si trochu utok a napadnutie s obranou? Takze ak CR alebo SR napadne nejaky stat a miestna vlada poziada o pomoc nejaky spriateleny stat bude to vlastne napadnutie a rabovanie? Moje nervy tak niekto myslim ze by sa mal trochu prebudit zo sna. A co sa tyka napr. ruskych vojsk u nas, tak mam taky pocit ze "miestna vlada" mala asi poziadat o ich "pomoc" aj v 1989 a neboli by sme v takom marase sraciek ako sme teraz 20 rokov po uspesnej "demokratizacii" a la USA

228345

19.9.2010 8:45

RE: Príhovor Fidela Castra

R.R. senior 38.?.?.?

Reakce na 228345

Canario - pro vasi informaci.
Angolska vlada nikoho o pomoc zadat nemohla, protoze tam zadna vlada v te dobe neexistovala. O moc tehdy soutezily 3 skupiny a Kuba poslala svou armadu na rozkaz komunisty Brezneva na pomoc marxistum. Ze se ta "pomoc" neobesla bez brutality a vyvrazdovani celych vesnic, to netreba zduraznovat. Metody komunistu vsichni zname.
O jakych srackach v Cesku nebo na Slovensku zde mluvite ? Obyvatele obou zemi ziji v mnohem lepsich podminkach a svobode nez Kubanci, nebo Venezuelanos.
Adios.

228351

19.9.2010 21:22

RE: Príhovor Fidela Castra

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 228351

Ano plne suhlasim, obyvatelia SR, alebo CR ziju v uplnej pohode a klude o akom sa im predtym ani nesnivalo, perfektny priklad o tej spokojnosti a klude je opisany tu: http://zvedavec.org/prispevky/2010/09/3960-dopis-prezidentovi-od-jednoho-z-nas.htm a ano, mate pravdu, myslim ze toto naozaj nepoznaju ani kubanci a ani venezuelcania.Nastastie.

228381

20.9.2010 4:42

RE: Príhovor Fidela Castra

R.R. senior 38.?.?.?

Reakce na 228381

Canario - ja si narozdil od vas nemyslim, ze by obyvatele SR nebo CR zili v uplne pohode a klidu.
Ale aspon jim nikdo necenzuruje media, nezakazuje cestovat a kdyz si chteji koupit kosili nebo kilo mouky, tak nepotrebuji listky.
Vy jste nejspis nikdy v komunisticke diktature nezil, zejo ?

228392

20.9.2010 10:37

RE: Príhovor Fidela Castra

Saša 204.?.?.?

Reakce na 228392

Seniore, žijete stále v padesátých létech. Zaspal jste půl století. Číňanů je všude plno, cestují všude. Na většině Karibských ostrovů a v Kolumbii je pro většinu větší bída než na Kubě. Přitom Karibské ostrovy žijí z turistického ruchu. Na té Kubě nemusí platit za zubaře a z Miami jim horlivě vysílají ve španělštině „nezávislé“ zprávy. Venezuelu bych do toho vůbec nemotal, Chávez pomohl těm nejchudším, ale střední třída si žije velice dobře a je to stále kapitalistická země, pouze s nevídanými sociálními vymoženostmi v Jižní Americe. Komunismus má pravděpodobně odzvoněno. Ono se to mění i na té Kubě.

228398

22.9.2010 3:17

RE: Príhovor Fidela Castra

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 228392

Ale ano, zazil som tzv "totalitu" Studoval som v nj a aj pracoval, takze nepotrebujem poucovanie.A prave preto ze som tu dobu zazil, mozem porovnavat to co prislo potom, vsetky tie rozkradacky, zlodejiny, podvody, cielena a planovana likvidacia priemyslu a polnohospodarstva, skolstva a zdravotnictva. Vsetko kam sa clovek pozrie ide dolu vodou, len sa to maskuje novymi autami, pelnymi namestiami a prvotriednym brakom v telke. Co s tyka Venezuely, ak to o cenzure a pod malo smerovat na tuto krajinu, prave ste len prejavil, ze okrem medialnych informacii zo "zarucenych" zdrojov, neviete ale totalne nic. Cenzura tu bola, a teraz tu nieje, koselu si mozem kupit aku chcem a nikto mi nic nezakazuje a kilo muky? nebudte smiesny. Bola tu zfera ktora mi az podozrivo pripominala nase story o toaletnom papieri.A tak ako si osobne pamatam ze neviem o tom, zeby sme doma niekedy nemali toaletny papier,alebo zeby som mal problem ho kupit za onych cias, tak som si nevsimol, zeby niekedy nieco podobne chybalo vo Venezuele. a to som sem siel cez hranice autobusom, prave v case ked to bolo aktualne, len par dni po zruseni obchodnych stykov s Kolumbiou ked vrcholila hajzelpapierova propaganda. Este stastie ze nemohli napisat, ze aj na banany a pomarance sa stoja rady ako to kedysi pisali o nas, lebo tu to rastie na kazdom kroku.Mozem,kazdeho praviciara ubezpecit, ze ak by taky "socializmus" ako tu vo Venezuele bol u nas, este stale zijeme v sociku. Ono totiz to co sa deje ttu ma so socializmom velmi malo spolocne. Je to len zrusenie anarchie co tu doteraz vladla a zavedenie poriadku a to sa niektorym nie moc velmi paci.Ono USA zvykne ziadat vratit svoje investovane milioniky,a dost tazko sa nieco vracia, ked stat zlodejov odstrihol od penazovodov a to co si pchali do vrecak zbohatlici, prerozdeluje medzi chudobu

228484

22.9.2010 6:52

RE: Príhovor Fidela Castra

R.R. senior 38.?.?.?

Reakce na 228484

No Canario, pokud se vam komunisticka diktatura zamlouvala vic nez demokracie, neni vam pomoci.
Kdyz jsem psal o kosilich na pridel, myslel jsem pochopitelne Kubu, nikoliv Venezuelu.
Ta do takovych sracek pod vedenim Chaveze teprve smeruje. Treba potlacovanim svobody slova.
Pokud tomu nejakym zpusobem pomahate, pachate zlo.

228487

23.9.2010 0:28

RE: Príhovor Fidela Castra

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 228487

Vo Venezuele sa potlacuje sloboda slova? Kde a komu? Ak sa za slobodu slova povazuje sirenie klamstiev, ohovarania, tak potom ano, media su hnane k zodpovednosti, ale ze by tu niekto za poslednych 11 rokov potlacal slobodu slova? Velmi mylna informacia. Mozem poslat zoznam, vsetkych zakazanych novin,casopisov, rozhlasovych stanic a TV stanic, plus zoznam uvaznenych,alebo vyhnanych periodistov za predchadzajucich 40 rokov vladnutia tzv demokratickych stran vo Venezuele. Bohuzial, nemozem uz s takym zoznamom posluzit za poslednych 11 rokov, lebo taky neexistuje. ja viem, smutna RCTV, ktora vraj bola zakazana a zhabany im majetok.Realita je taka, ze nedostali novu licenciu po skonceni platnosti starej a nech kricia kolko chcu ze to je obmedzovania slobody slova, realita je taka, ze ak niekto nieco chce najskor musi splnat podmienky na udelenie licencie.Tak unas ako aj kdekolvek na svete a aj vo Venezuele.Majetok im nikto nezhabal a vysielali dalej po kabli.zasa len do casu kym nezacali porusovat zakon o vysielani a retransmisii,na co boli odpojeny zo systemu.Kanal je dodnes rezervovany na kabli pre tuto stanicu a kedykolvek moze zacat vysielat, ak ovsem bude respektovat zakon. Namiesto toho,pani majitelia tuto zalezitost pohnali k medzinarodnemu sudu, kde? Cuduj sa svete prehrali na celej ciare s verdiktom,ze Venezuela neporusuje slobodu slova, rovnost v podnikani ani rovnost v uplatnovani prav pred sudom. Mimochodom, ta institucia sidli v USA a mozem vas ubezpecit ze nieje moc priatelsky naklonena Venezuele, ale hold, tiez si nemoze dovolit vyslovit vylozene klamstva. Takze najskor studovat fakty a potom kritizovat a pisat nazory.Jo a o koseli ktoru mi niekto urci ze si mozem kupit co sa tyka Kuby tiez silne pochybujem.Dost casto tam chodim ( mam to tu na skok) a mam aj kopu priatelov na Kube a aj z kuby co ziju v zahranici a nikto mi nic take nepotvrdil, takze zasa info JPP. Nieco viac? Co sa tyka totality u nas a ci sa mi viac pacila ako demokracia? Nuz nie nepacila sa mi po stranke totalitnej a zasa viem o com pisem, pretoze pochadzam z politicky prenasledovanej rodiny ( a na rozdiel papalasov ako napr. Havel naozaj prenasledovanej a naozaj za nic) ale niekto si tu miesa pojmy. Socializmus neznamena totalitu, a Kapitalizmus neznamena demokraciu to su ekonomicke systemy.Totalita a demokracia je mozna v oboch a je to zasa politicka stranka veci. Nas totalitny system sa dal riesit aj v ramci socializmu a mohli sme zit milionkrat lepsie ako zijeme. Bohuzial, teraz je neskoro nariekat a kedze to nejde zmenit, ja som radsej "emigroval"

228525

23.9.2010 1:43

RE: Príhovor Fidela Castra

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 228525

Canario,
přestan už psát tak krásně o Venezuele nebo se tam rozjedu. [smích]
A to si nedělám srandu a jsem půl roku před penzí.

228531

25.9.2010 16:56

RE: Príhovor Fidela Castra

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 228531

Ok, tak ja uz nebudem. Pripadne videa o tom ako Venezuela smeruje tam kde je Kuba si moze kazdy pozriet tu: http://pokec.azet.sk/klub/venezuela/videoalbumy?i9=70fdc976c604
Naozaj ta prava Kubanska cesta [chechtot] [chechtot] [chechtot]

228724

20.9.2010 11:37

RE: Príhovor Fidela Castra

MedaBeda 77.?.?.?

Reakce na 228345

"A co sa tyka napr. ruskych vojsk u nas, tak mam taky pocit ze "miestna vlada" mala asi poziadat o ich "pomoc" aj v 1989 "

K tomuto ale v jistém smyslu došlo, pane Canario. Dle knihy "Utajená zákulisí" od Miloslava Polreicha naši disidenti v Milovicích vyjednávali (s vědomím V. Havla) v 89. se sovětskou armádou se žádostí o ochranu Prahy. Důvod byl nasnadě. U Slaného se československá armáda (1. tanková divize, velitel plk. Ing. Zdeněk Zbytek) chystala k úderu proti demonstrantům. Pokyn zhora nakonec pod hrozbou sovětského řešení situace nepřišel.

viz také
"Velitel 1. tankové divize plk. Zbytek, který osobně připravoval zásah tanků v Praze a instruoval prý vojáky základní služby, jak mají střílet proti demonstrujícím, nejdříve do vzduchu a potom "pouze do spodní části těla", byl nakonec v květnu 1990 povýšen na plk. ..."zdroj (dnes milionář, který dělal kampaň Zemanovcům v jižních Čechách, jejich sponzor a blízký známý Miloše Zemana)

článek V roce 1989 vyhrožoval tanky, nyní je z něj nový Zemanův Šlouf

a ještěKocáb ani ostatní rádobydisidenti si ani neškrtli. V zákulisí dle autora působili jiní lidé, rozhovory měl na starosti diplomat Jiří Hájek.

Z politicko-ideologických důvodů (čecháčkovské informační akvárium) se ale podobné informace získávají obtížně, protože jsou v rozporu s oficiálním výkladem dějin. I ti, kteří u toho byli, většinou mlčí.

V této knize boří více závažných politických mýtů, krásný je jeho postřeh, že jestliže Reagan údajně uzbrojil SSSR, jaktože neuzbrojil Kubu [velký smích][velký smích][velký smích]

228401

23.9.2010 0:37

RE: Príhovor Fidela Castra

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 228401

Moze byt.necital som tuto knihu ani casti z nej,ale viem,ze pocas prevratu bola nasa armada v plnej bojovej pohotovosti a viacmenej sa cakalo len na rozkaz. Ktory nastastie nikdy neprisiel.Mozno to znie ako protirecenie, ze ten rozkaz neprisiel, ale niesom fanatik a viem si zivo predstavit to krvipreliatie co by nastalo po takom rozkaze.Myslim,ze ta tankova divizia v cechach nebola jedina.Tankovy prapor v Trebisove (pletie sa mi to s Michalovcami,ale tam bol tusim len mechanizovany prapor,no niesom si isty) bol tusim tiez v plnej bojovej pohotovosti.
Tak alebo tak, ono aj keby zrovna niekto oficialne poziadal o pomoc rusov, prd by to bolo platne, pretoze tam uz bola tajna dohoda medzi SSSR a USA, ze soc. blok padne, takze nikto by aj tak neprisiel. Mozme sa podakovat Gorbacovovi, ze nas vsetkych zapredal kapitalizmu

228526

23.9.2010 17:08

RE: Príhovor Fidela Castra

MedaBeda 62.?.?.?

Reakce na 228526

"Mozme sa podakovat Gorbacovovi, ze nas vsetkych zapredal kapitalizmu"

Pan Polreich v té knize tvrdí, že postoje Gorbačova do značné míry ovlivnil jeden z jeho blízkých přátel... a ten byl z Československa...
Jinak fakt, že ten tankový velitel se dnes topí v penězích a dělá pucfleka Zemanovi, dokládá, kam dalece situace klesla. Vím, že není dobré hledat jen negativní věci, a poukazovat také na ty dobré, ale občas to prostě nejde....

[pláč]

228560

17.9.2010 11:59

RE: Príhovor Fidela Castra

A 91.?.?.?

Reakce na 228190

A čo tam robili Američania?
Podporovali druhú stranu konfliktu a ako vždy sa dobre nabalili.
Angola má druhé najväčšie zásoby ropy v subsaharskej Afrike, má aj diamantove bane...
O Kube sa nedá povedať, že by sa na nejakom konflikte zúčastnila zo zištných dôvodov. Jej pomoc bola nezištná a nikdy nikoho nenapadli.
Keď si idú na pomoc členské štáty NATO, je to ten istý princíp.
Zaujímavé, že toto právo, ba povinnosť, nikto nespochybňuje.

228238

17.9.2010 19:16

RE: Príhovor Fidela Castra

Osel 78.?.?.?

Reakce na 228238

To co pisete o Amikoch kludne mozete byt pravda, ale nie je to predmetom tejto diskusie. To same o NATO

A co sa tyka "zistnosti", tu vznika otazka definicie. Lebo nemusi mi ist len o peniaze ci nerastne bohatstvo, ale kludne moze ist aj o moc... a na tu si Fidel vzdy potrpel.

228251

18.9.2010 18:43

RE: Príhovor Fidela Castra

Erika 52 91.?.?.?

Reakce na 228251

Ad: Osel78
Poznáte štátnika,ktorý by chcel byť bezmocný vo svojej vlastnej krajine?
Samozrejme s výnimkou tých, čo sa nechajú kúpiť.
A k tej zištnosti, je to tak, nie sú to vždy nerastné bohatstvá, môže to byť aj strategické územie, z ktorého sa bude dobre útočiť na nejaký dávno vybraný cieľ. Už len tá zámienka aby tu bola.

228297

18.9.2010 21:45

RE: Príhovor Fidela Castra

Osel 78.?.?.?

Reakce na 228297

Ano. Alebo uzemie, kde je mozne dalej implementovat komunizmus. NApr. Etiopia, Angola. Na taketo veci Fidel bol chamtivejsi, ako najvacsi wolstrytsky burzuj. Aj ked aj to je pravdou, ze v skutocnosti bol len LOKAJOM svojich moskovskych mocipanov -- ale velmi agilnym a aktivnym lokajom.

A este nieco: nejde o to, aby bol statnik bezmocny vo svojej krajine, ale aby NESTAL NAD ZAKONOM.

228317

21.9.2010 15:42

RE: Príhovor Fidela Castra

MedaBeda 77.?.?.?

Reakce na 228238

"Zaujímavé, že toto právo, ba povinnosť, nikto nespochybňuje."

Měl by, protože žádná taková povinnost (závazek) neexistuje. Jsme systematicky obelháváni!


Článek 5

Smluvní strany se dohodly, že ozbrojený útok proti jedné nebo více z nich v Evropě nebo Severní Americe bude považován za útok proti všem, a proto odsouhlasily, že dojde-li k takovému ozbrojenému útoku, každá z nich uplatní právo na individuální nebo kolektivní obranu, uznané článkem 51 Charty Spojených národů, pomůže smluvní straně nebo stranám takto napadeným tím, že neprodleně podnikne sama a v souladu s ostatními stranami takovou akci, jakou bude považovat za nutnou, včetně použití ozbrojené síly, s cílem obnovit a udržet bezpečnost severoatlantické oblasti.
Každý takový útok a všechna opatření učiněná v jeho důsledku budou neprodleně oznámena Radě bezpečnosti. Tato opatření budou ukončena, jakmile Rada bezpečnosti přijme opatření nutná pro obnovení a zachování mezinárodního míru a bezpečnosti.jediný závazek je v článku 1

Článek 1

Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě Spojených národů, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být zapleteny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli Spojených národů.

zdroj

a dodatečně v článku 8

...zavazuje se, že nepřijme žádný mezinárodní závazek, který by byl s touto smlouvou v rozporuBezpečnostní záruky žádné.

Jedinou výjimkou byla ovečkám v ohradě v podstatě neznámá Západoevropská unie, která vzájemnou pomoc mezi napadenými státy deklaruje.
Oficiální stránky

Ta však letos zanikla vypršením smlouvy dne 31. března a její pravomoce a funkce se převádí přímo pod EU (tedy i díky Lisabonské smlouvě dochází k vzniku superstátu) nejpozději do roku 2011.

A nikdo nikdy také v češtině ještě neviděl smlouvu NATO-Rusko ("Zakládající akt o vzájemných vztazích, spolupráci a bezpečnosti mezi Ruskou federací a Severoatlantickou aliancí" ), podepsanou 27. května 1997 v Paříži.

V anglické verzi:

Founding Act on Mutual Relations, Cooperation and Security between NATO and the Russian Federation signed in Paris, France


NATO má jediný závazek: řešit konflikty mírumilovnými prostředky a nepřijímat závazky v rozporu se smlouvou.

Zbytek jsou svévole, právně neobhájitelné a tuna lží.

228442

16.9.2010 19:25

RE: Príhovor Fidela Castra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 228170

Zdravím sympatizant,

hmm... ani po prečítaní Vášho príspevku som nepochopil, s kým vlastne sympatizujete...

Celkom dosť je tu takých , ktorým comandante Fidel prirástol k srdcu...

Takže , čo píšu o tomto človeku, ktorý má podľa mňa mnoho ľudskej krvi na rukách," slobodné " média v poslednej dobe...

- Fidel je hrdina ...( ihned.cz )
- jeho vzťah ku katolicizmu je dobrý ( aktuality.sk...hmm...taký dobrý komunista je to... )
- na vedeckej konferencii rozoberá s " pozvanými " následky jadrovej vojny...ajoj.... aký humanista...a čo tie jadrové mierové zbrane v r. 1962? a rozvoj komunizmu na americkom kontinente...to bol ešte mladý...že jo...
- Usáma bin Ládin je americkým agentom ...
- údajne priznal, že kubánsky ekonomický model už nefunguje...
- Sarkozy tuším stráca rozum, povedal Fidel ...( na margo deportácie cigánov...)

Takže okolo Fidela sa začína vytvárať gloriola takého dobrého " dedečka "...( pričom podľa mojej mienky je to - jenom obyčejná svine ...).

Málokto vie, že jeho otec i jeho celá blízka rodina sú slobodomurári... Fidel od r. 1953 - lóža Evolucion...( samozrejme musíte chápať aj iné súvislosti, ktokoľvek sa objaví ako popredný štátnik, v ktorejkoľvek krajine, zákonite musí byť v nejakom satanspolku...v latinskej Amerike sú veľmi dobre zdokumentované prípady slobodomurárov , ako Allende , Pinochet...).

Ako to už napísala v tejto diskusii Erica52...
Nie vôbec diktátor, ale humanista, filozof a skutočne veľký štátnik, ktorý nie je veľký púhou silou svojich vojsk.

Skvelé...takých humanistov potrebuje ČR i SR ako soľ, taký humanista Havel je len...no taký posratej odvar...

Hmm...kto platí nicka Erika52 musí byť každému jasné...

Pred nejakou dobou som si prečítal putovanie českej manželskej dvojice po Kube na bicykloch ( nechce sa mi to momentálne hľadať , ale je to na webe cez-okno.net ).Veľmi zaujímavý krátky cestopis, s množstvom fotografii...doporučujem, aby ste si urobili obraz , ako sa žije na Kube v realite...Veľmi poučná a realistická sonda do života Kuby...
Možno po tom prečítaní, kde na vás bude vyskakovať Fidel aj na záchode, pochopíte, ak nie ...no smola...

Vivat Castro Ruz,vivat Che Guevara ( symbol mládeže...masoví vrahovia sa stávajú symbolmi...) Viete ako a prečo tak tragicky Che Guevara skončil ? .Pomohol mu veľký Fidel ...ten veľký humanista...( koho to zaujíma ten si to nájde...).

Ľubomír

228214

17.9.2010 12:04

RE: Príhovor Fidela Castra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 228214

"-čo píšu o tomto človeku, ktorý má podľa mňa mnoho ľudskej krvi na rukách,"

Dovoľte mi sa zasmiať. Nik nemá krvavejšie ruky na celej planéte, než Amerika a Izrael.
Iba slepí to nevidia, a iba ignoranti reality to popierajú.

228239

17.9.2010 12:19

RE: Príhovor Fidela Castra

Erika 52 91.?.?.?

Reakce na 228214

Hmm...kto platí nicka Erika52 musí byť každému jasné...

Budete sa diviť, neplatí ma nik. Ale takto súdi ten, kto s tým má pravdepodobne skúsenosti.
Podľa starej pravdy, " čistému vše čisté".
A tak mi neostáva len sa spýtať, ale úprimne.
K t o platí vás, Ľubomír?

228241

20.9.2010 14:46

RE: Príhovor Fidela Castra

Ľubomír77 89.?.?.?

Reakce na 228241

Milá Erika,

ja som napísal svoj príspevok k môjmu vnímaniu Fidela Castra, na čo ste vôbec nereagovala
( " pravdepodobne nepoznáte odvrátenú stranu Mesiaca " , alebo ju nechcete, či nemôžete vidieť...).Jedine čo Vás zaujalo, bola vsuvka o platení nicka Erika52 ( 23 IP adries na 65 príspevkov ), ako reakcia na nekritický obdiv komunistického diktátora, na ktorého rukách je krv tisícov umučených a mučených Kubáncov...

Mňa, Erika, platí len moje vlastné svedomie.

S pozdravom

Ľubomír

228407

16.9.2010 20:16

RE: Príhovor Fidela Castra

R.R. senior 38.?.?.?

Reakce na 228170

Sympatizante.
V pripade sankci proti Kube se nejedna o zadnou "hermetickou izolaci". Kuba obchoduje s kym chce krome Ameriky. I ten kubansky rum se na Kube i nadale vyrabi a exportuje do celeho sveta. Zkuste si koupit znacku Havana Club. Pokud mate na mysli firmu Bacardi, ta se prestehovala do Puerto Rico, aby zabranila znarodneni (kradeze) sveho majetku komunisty. V Cesku kdysi neco podobneho udelal Bata.
Duvod nedostatku zbozi na Kube je stejny, jako treba v Severni Koreji. Planovane hospodarstvi a komunisticky slendrian. Podivejte se na zeme byvaleho komunistickeho bloku, jak rychle nedostatek ruzneho zbozi a bida zmizely tam. To plati i o Vietnamu a Cine, kde sice zustaly u moci komunisticke mafie, ale kde doslo k liberalizaci trhu a zavedeni trzniho hospodarstvi.
Kuba navic dostavala desitky let obrovskou pomoc od zemi sovetskeho bloku a i dnes tam plynou miliardy z Venezuely, Ruska i socialisticke E.U. Tyhle prostredky by mely vic nez vyvazit disledky americkych sankci, ale bida a nedostatek pokracuji.
Pokud podle vas maji Fidela a jeho bratra Kubanci tak radi, proc Fidel nepropusti politicke vezne, nezrusi cenzuru, neotevre hranice a nevyhlasi uz konecne svobodne volby ?
Podle vaseho tvrzeni by se nemel ceho obavat a navic by doslo i ke zruseni tech hospodarskych sankci.

228216

17.9.2010 12:13

RE: Príhovor Fidela Castra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 228216

Ad: -"Planovane hospodarstvi a komunisticky slendrian"

A čo tak plánovaná svetová kríza a zlodeji z Wall street?
Tí sú vám pochuti?
Alebo chcete tvrdiť, že svetovú hospodársku krízu zavinila ľavica?

228240

22.9.2010 6:00

RE: Príhovor Fidela Castra

steve 97.?.?.?

Reakce na 228216

.. jakozto zaslouzily "antiCastrovec" Vam poslusne hlasim, ze Vas mam rad, - ale nemel by jste to s tou "demokracii" zase tolik prehanet .. Lide nejsou zase az tak blbi - specialne na Zvedavci ..
.. aby se to nakonec neobratilo proti nam dvema "comyvsechnojasnevime", a nebyli jsme tady za ty blbce - my sami dva. To bychom ty teroristy kubanske porazeli dalsich 40 let, - a byli bychom nuceni si na tom mastit kapsu z dani nasich obcanu .., a to my dva prece uz 40 let nechceme - jenom ten zly Castro nas k tomu porad nuti - fasoun a socka Castrovska !!!

228486

23.9.2010 0:52

RE: Príhovor Fidela Castra

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 228216

Dovolim si nesuhlasit s tvrdenim,ze Kuba okrem Ameriky obchoduje s kym chce.Ono to embargo totiz vobec nieje uvalene len Amerikou,alebo lepsie povedane nevztahuje sa len na americke firmy.Je omnoho zakernejsie a je postavene na systeme, ze firmy, ktore obchoduju s Kubou nemozu obchodovat s Amerikou.A ak sa povie firmy, znamena to vsetky firmy. Nie tak davno mala firma Siemens dodat spickove lekarske vybavenie na niektroe kubanske klinyky.Po tom co im bolo jemne naznacene, ze sa v tom pripade mozu rozlucit s urcitymi zakazkami pre USA nakoniec zariadenia nedodali. Netyka sa to len Siemens, ale kopy dalsich firiem. Kedze Kuba je ostrov, putuje tam vsetko na lodiach a tie lode vlastnia nejake spolocnosti a zhodou okolnosti su vacsinou tie spolocnosti z USA ( ake to prekvapenie) a ak aj par co zostava niesu z USA, dobre si rozmyslia ci budu dodavat tovar na Kubu,alebo do USA. Otazocka.Vy ako majitel,alebo akcionar takej lodnej spolocnosti by ste si vybral co? Par drobnych z obcasnych zakazok na KUbu,alebo trvalu pracu pre USA?
K zbytku sa nema moc zmysel vyjadrovat, pretoze by to bolo na dlhu a zbytocnu diskusiu

228528

23.9.2010 1:37

RE: Príhovor Fidela Castra

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 228528

Takže si to shrneme ála radio Jerevan. Kuba mimo Ameriky obchoduje s kým chce, pokud dotyčný nehodlá také obchodovat z USA. Je pravda že Kuba může koupit cokoliv kdekoliv ale pouze od firem které nedodávají nic do USA a přivézt na lodích které do USA nechtějí. Možná že by se i jedna taková lod našla. Hned včera jsem se dočetl na přechodu z Kanady do USA že vézt si do USA z Kanady kubánský doutník (běžně zde k mání) stal bych se kriminálníkem, natož flašku Havana Club, vřele doporučuji pokud nejste v USA. [chechtot]

228530

15.9.2010 23:14

Je nutné posuzovat podle objektivních dat

64 88.?.?.?

Reakce na 228160

Kojenecká úmrtnost je na Kubě lepší než v USA - 6,8 a Kuba - 6,2
úmrtí na 100 000 obyvatel. Střední doba dožití je opět na Kubě lepší než v USA a dosahuje úrovně Evropy - Německa, Rakouska.
USA má cca 76 let a Kuba má cca 79 let!
Tahle data jasně vypovídají, jaká je "úroveň" života na Kubě!
A bohužel trendy hovoří jednoznačně ve prospěch Kuby, která má jasně našlápnuto dopředu a k postupné ekonomické prosperitě, ale astronomický dluh USA se již nedá bez drastických opatření vůbec zaplatit! Mafiánský kapitalismus se zřejmně nepovedl a Kuba může z dalšího světového vývoje jenom profitovat.
A Vangaurda pošlete klidně do řitě, to není člověk, který má zájem diskutovat,již zde několikrát prokázal, jak mu Zvědavec leží v žaludku a udělá jakoukoliv křivost a špatnost, aby Zvědavci ublížil, už jenom tím, že bude "otravovat" čtenáře a zaclánět v diskuzích s úplně vadnými a lehko vyvratitelnými názory, i když ty jeho plky se nedají ani jako názory do diskuze
připustit - to je jasný případ všeobecného posunu hodnot.

228172

20.9.2010 16:18

RE: Je nutné posuzovat podle objektivních dat

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 228172

Rád bych podotkl několik detailů všeobecně k tématu. Zajímavé jak zastánci Ameriky a její politiky nikdy nereagují na krvavé ruce USA a Izraele ale ohánějí se krvavými rukami Rusů a Fidela často. Jako by ten Batista byl nějaký lidumil nebo co.
Další věc co je třeba mít na zřeteli je fakt že Americká politika svojí neústupností ohledně demokracie ne úplně podle vzoru USA a hlavně pod diktátem USA doslova zaháněla všechny státy s revolucemi do rukou SSSR. Neměli jinou podporu. Perkinsova kniha "Zpovědi ekonomického hitmana" by měla být povinou četbou před spaním všech těch co si stále myslí že když byli komunisti pitomci a hrdlořezové tak musí být kapitalisté génii a lidumilové. Stále nám nutí omezený výběr bud se necháte týrat komunisty a nebo vydírat kapitalisty. Dost mi takový výběr už vadí, lze také snad žít a nechat žít každý stát jak uzná za vhodné. Celá slavná studená válka nebyla o ničem jiném než plýtvání penězi, životy a materiálem jenom proto že se nemůžeme dohodnout na tom že svoboda může pro každého znamenat něco jiného. Přečtěte si někdy knihu "Vdovy" od Williama Corsona a Susan a Josepha Trento aby jste měli představu o jakou volovinu vlastně šlo. Nevím zda to česky někdy vyšlo, anglicky je to Widows.

228408

15.9.2010 22:20

Fidelovy odpovědi

Ahaman 80.?.?.?

jsou obdivuhodné. On je to sice komunista, ale kam se na jeho osobnost a charisma všichni ti páni "demokrati" hrabou ! Takovéto lidi by měl poslouchat celý svět a ne pitomce typu Sarkozyho, Netanjahua, Bushe apod.

228168

16.9.2010 20:42

nějak tam nemají toto eurotlantické téma? (obíhající volně po netu)

Janaj 78.?.?.?

Přeposlaná zpráva:
Od: Kamil Běrský
Předmět: Cikáni ve Švýcarsku

Datum: 29.7. 2010, 09:59
Přeposílám!
Cikáni ve Švýcarsku !!!

Pokud máte známé v politice, pošlete jim a vůbec dál,třeba to půjde i
u nás!Třeba to dorazí i ke kompetentním zákonodárcům:Vrátil jsem se ze 6
denní studijní cesty ve Švýcarsku.Je tam také hodně cikánů, ale vidíte na
rozdíl u nás jak tvrdě pracují.Jak mi sdělila Renáta, majitelka 2 hotelů a
členka městské rady, u které jsem byl, mají tuto motivaci:
1) Podporu
v nezaměstnanosti jen po odpracování 5 let bez delšího přerušení
2)
Odmítnutí práce - žádná podpora
3) Ztráta zaměstnání vlastní vinou -
absence, požití alkoholu na pracovišti -žádá podpora
4) Zničení
obecního bytu a státního majetku musí zaplatit anebo do
vězení a tvrdě
tam pracovat pro uhrazení škody.
Je s podivem, že pseudohumanisté -
Havel (on tam jezdil jako disident v totalitě za spisovatelem Kohoutem, tak
to tam musel vidět) a Kocáb nekřičí a veřejně nekritizují Švýcarskou
konfederaci, že nechce zadarmo bez odevzdané práce živit parazity. A nikdo

v rámci Evropy nemluví o rasismu ve Švýcarsku.
Proto chci, aby ty
neoprávněné různé podpory a sociální dávky platily parlamentní strany, když
dopustily takovýto stav rasismu naruby !!!!
Alena Chlubná

Foerstrova 8
61600 Brno
Mail: alenachlubna@seznam.cz
Je
to poučení pro naše politiky? ( Kéž by se to k nim dostalo ) - Nebo to je
smyšlenka turisty po Švýcarsku?

228218

Příspěvků: 44

15.09. 08:05 Fedor Fedor  Príhovor Fidela Castra
15.09. 13:36  RE: Príhovor Fidela Castra
15.09. 15:26 R.R. senior  RE: Príhovor Fidela Castra
15.09. 17:50 dub  RE: Príhovor Fidela Castra
15.09. 18:58 Osel  RE: Príhovor Fidela Castra
15.09. 18:52 sympatizant  RE: Príhovor Fidela Castra
15.09. 19:16 Vanguard  RE: Príhovor Fidela Castra
15.09. 22:01 kosk  RE: Príhovor Fidela Castra
15.09. 22:55 sympatizant  RE: Príhovor Fidela Castra
16.09. 10:28 Erika 52  RE: Príhovor Fidela Castra
16.09. 11:59 Osel  RE: Príhovor Fidela Castra
17.09. 03:38  RE: Príhovor Fidela Castra
17.09. 19:14 Osel  RE: Príhovor Fidela Castra
19.09. 02:52 canario447  RE: Príhovor Fidela Castra
19.09. 08:45 R.R. senior  RE: Príhovor Fidela Castra
19.09. 21:22 canario447  RE: Príhovor Fidela Castra
20.09. 04:42 R.R. senior  RE: Príhovor Fidela Castra
20.09. 10:37 Saša  RE: Príhovor Fidela Castra
22.09. 03:17 canario447  RE: Príhovor Fidela Castra
22.09. 06:52 R.R. senior  RE: Príhovor Fidela Castra
23.09. 00:28 canario447  RE: Príhovor Fidela Castra
23.09. 01:43 Antiseptik  RE: Príhovor Fidela Castra
25.09. 16:56 canario447  RE: Príhovor Fidela Castra
20.09. 11:37 MedaBeda  RE: Príhovor Fidela Castra
23.09. 00:37 canario447  RE: Príhovor Fidela Castra
23.09. 17:08 MedaBeda  RE: Príhovor Fidela Castra
17.09. 11:59 A  RE: Príhovor Fidela Castra
17.09. 19:16 Osel  RE: Príhovor Fidela Castra
18.09. 18:43 Erika 52  RE: Príhovor Fidela Castra
18.09. 21:45 Osel  RE: Príhovor Fidela Castra
21.09. 15:42 MedaBeda  RE: Príhovor Fidela Castra
16.09. 19:25  RE: Príhovor Fidela Castra
17.09. 12:04  RE: Príhovor Fidela Castra
17.09. 12:19 Erika 52  RE: Príhovor Fidela Castra
20.09. 14:46 Ľubomír77  RE: Príhovor Fidela Castra
16.09. 20:16 R.R. senior  RE: Príhovor Fidela Castra
17.09. 12:13  RE: Príhovor Fidela Castra
22.09. 06:00 steve  RE: Príhovor Fidela Castra
23.09. 00:52 canario447  RE: Príhovor Fidela Castra
23.09. 01:37 Antiseptik  RE: Príhovor Fidela Castra
15.09. 23:14 64  Je nutné posuzovat podle objektivních dat
20.09. 16:18 Antiseptik  RE: Je nutné posuzovat podle objektivních dat
15.09. 22:20 Ahaman  Fidelovy odpovědi
16.09. 20:42 Janaj  nějak tam nemají toto eurotlantické téma? (obíhající volně po netu)

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,51 Kč
Kanadský dolar
17,36 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,42 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,66 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 678,45 Kč
1 unce stříbra
578,13 Kč
Bitcoin
1 210 982,33 Kč

Poslední aktualizace: 7.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 690