Diskuze k článku

Několik vánočních postřehů

Příspěvků 65

24.12.2009 7:09

Zajimave je,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

ze krome me samotneho, sdili tento pocit a postoj hodne lidi meho okoli, a mam dojem, jak ctu a sleduji TV, ze se to stalo typicke pro urcitou generaci. Generaci vymanenych z komunistickych chapadel a zazivajici "demokraticke" spolecnosti. Ty uvozovky tam nejsou omylem, jsou dusledkem naseho vystrizliveni. Politicti strategove by si meli vazne uvedomit, ze to podhoubi nechute a nezajmu je jejich nechtenym klonem.

Pane autore, krome reality se mi libi poeticno:
>Kolik mobilů potřebuje normální člověk, aby byl in?

>Mobily jsou pro mě velká záhada. Nerozumím jim (a jsem na to pyšný)

>Byl Štědrý den, odpoledne. Šel jsem polní cestou mezi městy. Byl pošmourný den.
>Už nikdy potom jsem se na Vánoce tak netěšil, jako tenkrát na té polní cestě. Byla to doba, kdy byl svět jednoduchý.

>dárky se staly jakýmsi hloupým, nudným zvykem.

>Vnímám Vánoce jako oslavu zimního slunovratu.

Jak si muze nekdo usmyslet takoveho ducha soudit...?

207848

24.12.2009 9:26

RE: Zajimave je,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 207848

že pravdu o Ježišovom narodení sa dozviete len na jednej jedinej stránke na celom svete. Prečo asi?

207854

24.12.2009 9:56

příspěvek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Článek mě potěšil, není nostalgický, na svůj obsah je velmi krátký a svou pokorou a krásným slohem navozuje mnoho otázek. Někde hluboko v tomto poselství je pro mne ukryta tato zpráva: "Už opravdu nejde nic v tomhle stále absurdnějším a perverznějším systému změnit, ale dokud jsme schopni skutečného citu, empatie a hloubání zůstává silná naděje. Můj názor je, že svět je řízen geniálně a převrací skutečně už vše rozumné na ruby. Ta síla vzhledem k její globálnosti a apolitičnosti polyká dosud vše, štěnice mobily, tuny Facebookových "přátel" a degenerovaná, perverzní sugestivní média....

Osobní kontakty se omezují a kolikrát je to, jako když potkáte robota, na úřadě, ulici, kdekoliv [pláč] Tak moc pohlcuje tento systém emoce, přírodu, lidi a mění.

To vše ale půjde jednou do prdele, ale kdo je schopný sebereflexe a pokory, Lásky se neztratí, věřím ani za hranicí tělesné smrti. Žáby z pramenů odpadnou a věci dostanou řád, nyní jej mají lidé což je škoda, ale nejen, že s tím nejde nic dělat, mnohé dokonce obtěžuje sebemenší upozornění na pravdu, fakta. Zůstat věrný pravdě stojí za to, tříbení jde do finiše.

207862

26.12.2009 23:41

nenakupujte, nekonzumujte, hibernujte, meditujte!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 61.?.?.?

Reakce na 207862

Já jsem vánoce pojal jako meditaci a rozjímání nad tím, odkud jdu a kam že to vlastně směřuji. A nenechám se z ní vytrhnout ani šílícími nakupujícími davy ani rodinnými příslušníky. Hypermarketem jsem proplouval jako hlubinný potápěč ve svém skafandru, který pozoruje ten jiný svět kolem sebe, to nepochopitelné hemžení roztodivných tvorů, jehož smysl mu uniká. Pozornost jsem věnoval jen těm pár drobnostem, které jsem hodlal koupit těm nejbližším. Nenechal jsem se strhnout tou dobře promyšlenou psychologicko-marketingovou strategií vypilovanou do nejmenšího detailu a z hypermarketu jsem odcházel s příjemným pocitem, že jsem se projednou stal trhlinou v konzumním matrixu [smích]

Opravdu. Pojetí vánoc jako období meditace, klidu a "vnější smrti"(hibernace), aby v novém roce mohl začít nový vnitřní život, je úžasná věc. To je asi opravdovým smyslem vánoc. I křesťani mají to hlavní juchání a veselení až na jaře. Předtím je malá oslava narození spasitele a pak dlouhý půst (příprava na vlastní znovuzrození o velikonocích).

Hezky o vánocích píše Radkin Honzák:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/radkin-honzak.php?itemid=8274

208072

24.12.2009 10:30

ano pravdou jest

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

taky je mi na bliti z davoveho silenstvi ceskeho naroda. na rozdil vsak od ceska, kde 40 let byly banany a pomerance jen na vanoce, v americe blbnou lidi vetsinou na "black friday"-nejvetsi shopping day v usa a ten je v listopadu.
pokud se jedna o vanoce,pak jsem se naucil je brat bez velke slavy a po vzoru amiku davat i prijimat jednoduche, vcelku levne darky, jako treba svicku, ci nejakou drobnost, pozornost, zkratka projev prizne, vdeku ci pratelstvi. mobily, sterea a TV se jako dary moc neberou, ty se davaji v prubehu roku, dle potreby. i samotny duch vanoc jaksi vyprchal, ano, jen kdyz jsou okolo deti, pak je to radostnejsi a clovek na chvili vzpomene, jak sam kdysi skakal okolo stromku v ocekavani.
happy holidays to all of you!!! [smích]

207864

24.12.2009 11:28

RE: ano pravdou jest

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 207864

Není dobré generalizovat stefane a na Zvědavci se teze o voldemortí metodě ovládání tj. Zevšeobecňování ozývá docela často.


Nejde o davové šílenství CELÉHO českého národa a pokud jsi Čech, tak sebemrskačství je kontraproduktivní a jednou z metod Ovčáků, jak ovládat emoce většinové populace.

Tím neříkám, že se konzumní orgie v Čechách (ale pozor, nejen v Čechách) Voldemorty podporovaném a řízeném Systému Konzumistánu nedějí a rozhodně bych si být tebou neidealizoval soudruhy Američany..[smích][smích], protože tam je to v bleděmodrém to samé jako tady, ne-li ještě horší, protože to sem přišlo od nich.


V každém etniku, národě se najde spousta lidí stojících mimo stádo, kteří prožívají Vánoce a další liturgické svátky s nadhledem, skromně a bez falešného Pokrytectví. Pokud jsi takový i ty, jen tě to ctí a svou energií přispíváš k tomu, aby Pokrytectví nepohltilo i lidi jako ty.

Hezké svátky,

jansmith[smích]

207874

24.12.2009 22:08

RE: ano pravdou jest

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 207874

no, nevim, nemohu te kategorizovat, ale ja mluvim ze sve vice nez 30 lete americke zkusenosti. ano, vse prichazi ze zeme zaslibene, nektere veci vsak jiz davno nejsou anebo jsou jine.
ze je mnoho v cr servirovano/kopirovano z ameriky, je nabiledni. pokud se jedna o me cezstvi, tak ano, jsem zde narozen, mam vsak take nejproduktivnejsi vek odslouzen v americe.
bohuzel, neni to ta zeme zaslibena jak byla, prestovsak si dovolim
konstatovat, ze se zde lide nehoni za pozlatkem v takove forme, jak v cr, hlavne pak je moc jina stupnice hodnot.
take stastne a vesele. stefan
[smích]

207956

25.12.2009 4:50

RE: ano pravdou jest

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 207956

>mluvim ze sve vice
>nez 30 lete americke zkusenosti. ano, vse prichazi ze zeme
>zaslibene, nektere veci vsak jiz davno nejsou anebo jsou jine.

>ze je mnoho v cr servirovano/kopirovano z ameriky, je nabiledni.
>pokud se jedna o me cezstvi, tak ano, jsem zde narozen, mam vsak
>take nejproduktivnejsi vek odslouzen v americe.

>bohuzel, neni to ta zeme zaslibena jak byla, prestovsak si
>dovolim

>konstatovat, ze se zde lide nehoni za pozlatkem v takove forme,
>jak v cr, hlavne pak je moc jina stupnice hodnot.

Muzete ctenari pomoc vyznat se ve vasich vyrocich? V jednom prispevku vystupujete jako tak zvane pozorovatel nad veci a posuzujete Americany tak, ze se nehoni "za pozlatkem" jako Cesi, a v jinem prispevku se snazite (coby clovek zijici v USA) najit cestu, kde a jak za svoje dolarky ziskat vic. Jste v te chvili Cech ci Amik a je ta vase snaha o lepsi naplneni strozoku "honbou za pozlatkem" anebo uz ne? Jak je to v tomto pripade s vasi "stupnici hodnot"?

>proč pevný dolar předznamenává útlum v roce 2010
>207817

>dollar stoupa
>jak vysoko myslite dollar vystoupne, proti euru a korune? je >lepe dollary investovat do eura anebo do koruny, pokud bych si >mel vybrat jen z techto dvou?
>ma nekdo nejakou, vizi? diky
>stefan 23.12.09 22:28

207967

25.12.2009 9:31

RE: ano pravdou jest

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 207967

no, jsem ze vseho velice zmaten, par desitek let pod bolseviky a pak zase nekolik desetileti pod tvrdym kapitalismem a nyni castecne v jew es ej i v cesko-bangladeske republice, tak se nedivte, ze mam ze vseho doyebanou hlavu.
na druhe strane vsak jsem rad, ze chytate za slovo a hloubate, kde chlapec udelal chybu, kde sam sebe kontradiktuje.
a jelikoz by me poznatky byly na dlouho, nebudu unavovat zde, ale v me knize, ktera bude vydana na sklonku meho zivota. znamenam si vasi anonymni adresu a prvni vydani putuje ihned do vasich rukou. [smích] [mrknutí jedním okem] [velký smích]

207975

26.12.2009 16:07

RE: ano pravdou jest

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 207975

to nic,on je leckdo zmatený.....http://www.youtube.com/watch?v=FbD04eWH94A

208036

26.12.2009 3:01

RE: ano pravdou jest

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Reakce na 207874

Davové šílenství českého národa? Konzumní orgie v Čechách? To nerad slyším, netušil jsem, že je to u Vás tak zlé. S radostí konstatuji, že třeba na Moravě ještě přežívá ono prapůvodní gró Vánoc, o kterém píše i pan Stwora - sociální, vztahový moment. Nechci spekulovat, čím to je, ale moravský národ ještě zcela nezahořkl vůči církvi, která ač není dokonalá, stále je institucí, která staví na hodnotách, na duchovnu, ne na mrtvém materiálu.

Ale jsem rád, že i ve Vašem etniku - národě jsou přemýšlející lidí - například Vy, takže hezké svátky všem Čechům v Čechách z Moravy!

http://www.e-moravia.eu

208020

24.12.2009 10:40

mobil

insider 85.?.?.?

http://www.cestyksobe.cz/novinky/nejnovejsi-a-nejzajimavejsi-porady/470.html toto je hit do mého mobilu,kromě skladeb z internet.radia RMF CLASSIC,AVRO HILVERSUM, 25 filmu na malé osvěžení. Hovory skoro žádné,jen mms zadara, jako vánoční dárek. Každý krám má stín a světlo a dá se rozumně používat.

207865

24.12.2009 10:42

Přání ke shodě

FERDA ferr (zavináč) volny (tečka) cz 217.?.?.?

Vladimíre a nejen Tobě
Přeji všem, co budou toto číst co největší radost ze sdílení

207867

24.12.2009 12:50

24:12:2009

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

STASTNE A VESELE VANOCE

207907

24.12.2009 13:07

Vianoce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Prajem Vám všetkým Nádherné Vianoce a Šťastný Nový rok. [smích]

207910

24.12.2009 13:37

Technická poznámka

Mrkva 94.?.?.?

všichni víme, že mobil se dá přepnout tajně na příjem a odposlouchávat tak vše, co se v jeho okolí děje. Poznat to skoro nelze, mobil přitom zůstává zdánlivě vypnutý. Říkám skoro. Částečnou indikací, že něco není v pořádku, je to, že se baterie odposlouchávaného mobilu vybíjí mnohem rychleji než by měla.
Nedá - z principu fungování to prostě není možné. Rychleji vybíjející se baterie má jiné, jednodušší, příčiny jako např. staří baterie nebo nízká okolní teplota.

207913

24.12.2009 15:02

RE: Technická poznámka

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 207913

Vážený pane Mrkva, bohužel nemáte pravdu. Jedinou obranou je vyjmutí baterie. To , co popisuje pan Stwora je dlouho známý fakt.Nevím,zdali byl odposloucháván přes mobil, dnes existují již daleko sofistikovanější metody a technologie, ale mobil je naprosto dokonalé "šmírovací" zařízení, jak pro lokaci a to třeba ve městě, kde je dostatek základových stanic, velice přesnou - lze určit polohu mobilu skoro na metry, tak pro odposlouchávání.
Dnešní technické možnosti / a to je hrozné, že i komerční - zařízení,která umožňují audio i video sledování osob a objektů jsou finančně dostupná široké veřejnosti!!!/ ani není možné posoudit, protože špičková technika má úžasné parametry!!!! Když je možné řídit a ovládat robota na Marsu,přenášet detailní snímky z povrchu jiné planety, tak není žádný problém, sledovat nějakého Joudu kdekoliv na Zeměkouli a to do všech podrobností!!!! Je možné "vidět" i pod oděv na dálku a podobné kejkle!!! Vítám pod dohledem Velkého bratra!!!
Přeji všem krásné Vánoce a hlavně se tím nerozčilujte, protože žádné stromy nerostou do nebe a všeho jenom do času!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

207921

24.12.2009 15:56

RE: Technická poznámka

Mrkva 94.?.?.?

Reakce na 207921

Naštěstí mám pravdu - ve chvíli, kdy je telefon vypnutý nemá jak obdržet signál, že se má probudit a přejít do hypotetického režimu "štěnice" - části zodpovědné za komunikaci se sítí jsou bez elektřiny.
Ve chvíli, kdy by byl zapnutý a obdržel tento signál pro přepnutí do režimu "štěnice", musel by zůstat připojený k síti (odposlech by musel probíhat jako hovor nebo datový přenos). Takový mobil by tedy způsoboval elektromagnetické interference (přeskakování obrazu na CRT monitorech, "bzučení" v rádiu/přehrávači atp.) - a těžko budu věřit tomu, že by si toho nikdo nikdy nevšiml.

207929

24.12.2009 17:03

RE: Technická poznámka

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 207929

Nechci Vám nějak masivně oponovat, ale vím, že tenhle problém je technicky zvládnutelný! Neumím přesně popsat, jak se příkaz do telefonu dostane,i když je jakoby vypnutý/ možná nějaký jiný technicky zdatnější čtenář by se mohl do diskuze zapojit/ - ale pokud je v něm baterie, není vypnutý nikdy! stále komunikuje se základnami, proto je také možné odečítat polohu jeho pohybu.
A že by si nechali dotyční ujít příležitost šmírovat lidi, když se naskýtá taková technická možnost, je poněkud úsměvné a považuji takový názor za naivní!Zrovna tak, proč bylo rozhodnuto o pozemních mýtných branách na dálnicích v Česku!!! Svatá prostoto,Velký bratr nikdy nespí, ani o Vánocích!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

207936

24.12.2009 17:37

RE: Technická poznámka

Mrkva 94.?.?.?

Reakce na 207936

Zvláštní - já pro změnu vím, že tenhle problém technicky zvládnutelný není - tedy pokud v tom telefonu není zabudovaná standardní štěnice vysílající např. na VKV. Popsat, jak se příkaz do telefonu dostane neumí nikdo - protože nedostane [mrknutí jedním okem]
A ne, vypnutý telefon skutečně nekomunikuje se základnami a ne, skutečně není možné odečítat polohu vypnutého telefonu.

207939

24.12.2009 17:48

RE: Technická poznámka

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 207939

A co když je standardně zabudovaná VKV štěnice ve všech telefonech? Je to takový problém? Může být jako součást detekčního systému GSM. Ale nejsem technik. Co vím přesně, že i vypnutý telefon komunikuje.Možná, jak který, ale tady na to není prostor.Obracím se na technicky vybavené čtenáře, koumáky, kteří jistě rádi přispějí do diskuze, až se navečeří!!!!!!!!!!!!!
Hezké Vánoce a mnoho dárků!!!!!!!!!!!!!! [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích]

207940

24.12.2009 17:54

RE: Technická poznámka

Mrkva 94.?.?.?

Reakce na 207940

Vám také hezké vánoce! Ono odhalit štěnici v mobilu není až takový problém - a to by si žádný výrobce nerisknul.
Mimochodem, co vás vede k přesvědčení, že vypnutý telefon komunikuje se sítí? Zkuste porovnat dobu výdrže baterie ve vypnutém telefonu a v telefonu v pohotovostním režimu.

207942

24.12.2009 18:59

RE: Technická poznámka

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 207942

Jestli umíte anghlicky, dejte si do Google eavesdropping mobile. Uvádím několik titulů, co mi to našlo:

- FBI taps cell phone mic as eavesdropping tool
- Mobile phones: your own personal tracking beacon
- Mobile eavesdropping software sold online

207944

24.12.2009 20:42

RE: Technická poznámka

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 207944

Pokud je mobil vypnutý, to znamená že není k disposici, tak si nemyslím že někdo může něco odposlouchávat. Taky proč, nic se neděje. Jiná věc je když je mobil v pohotovsti, pak i jeho pozice je známa a asi ho lze i odposlouchávat. To že mobil vypnutý je přesto v provozu jako odposlouchávadlo je podle mne parania.

207950

24.12.2009 21:27

RE: Technická poznámka

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 207950

Jedine jak muzete znemoznit mobil, je vyndanim baterie.
"the eavesdropping technique "functioned whether the phone was powered on or off." Some handsets can't be fully powered down without removing the battery; for instance, some Nokia models will wake up when turned off if an alarm is set."
http://news.cnet.com/2100-1029_3-6140191.html

I tak, v mobilu je zabudovana dalsi, mensi baterie na udrzeni data. Pokud ma clovek paranoidni obavy, mel by nosit mobil v blokovaci schrance.
Ze by odposlouchavli lidi jako vy, je dost nepravdepodobne. Musel by jste byt zapleteny v necem dulezitem.

207954

25.12.2009 4:07

RE: Technická poznámka

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 207954

To neni jen mobil, v USA odposlouchavala CIA vsechny konverzace majitele GMC jehoz automobil mel on star system. Majitel toho GMC byl velvyslanec.....

207965

26.12.2009 20:13

RE: Technická poznámka

Tonda82 85.?.?.?

Reakce na 207954

Skryté funkce telefonů či jiných elektronických zařízení je věc stará jako přístroje samotné. Toto je tak velice zajímavé téma, že by zasluhovalo samostatné webové stránky, ne jen pár placnutí bez technických detailů jako tady. Víte o nějakých?

208050

27.12.2009 2:54

RE: Technická poznámka

TS 85.?.?.?

Reakce na 207954

Pouzijte takovou tu samolepku co blika kdyz telefon vysila. Je to dobry indikator aktivity. Obcas problikne, ale to je normalni; kdyz sviti skoro porad, a v zavislosti na intenzite okolniho zvuku, a pritom netelefonujete, je uz ale "neco" spatne.

Ta zalohovaci baterka ma extremne malou kapacitu. Nestaci ani na to aby mobil zacal vysilat.

Rika se, ze nejlepsi trik je dat stenici primo do baterie. Nic co by ovlivnovalo telefon; jenom mikrofon a vysilac. Obet si pak sama dobrovolne dobiji sveho spiona a i kdyz se baterka vynda z telefonu, stenice vysila dal.

Pokud sezenete schema daneho mobilu, muzete si ho upravit nebo nechat upravit tak aby na sobe mel par LED diod signalizujicich stav napajeni bezdratove casti chipsetu a aktivity vysilace. Pak muzete mit rozumnou jistotu, ze telefon nedela to, co nema.

Moderni smartphony ale umoznuji i napr. nahravani zvuku na kartu do skryteho souboru k pozdejsimu vyzvednuti. Coz je dvousecne; muze to byt pouzito proti vam, nebo naopak kdyz pristroj aktivujete vcas, muzete totez pouzit napr. na skrytou nahravku konfrontace s policii ci urednikem.

208088

24.12.2009 20:19

RE: Technická poznámka

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Reakce na 207929

Mně už tedy vypnutý telefon u reproduktoru bzučel.

207949

25.12.2009 0:07

RE: Technická poznámka

Kevin 84.?.?.?

Reakce na 207929

>Naštěstí mám pravdu - ve chvíli, kdy je telefon vypnutý nemá jak obdržet signál, že se má probudit a přejít do hypotetického režimu "štěnice" - části zodpovědné za komunikaci se sítí jsou bez elektřiny.

Nemate pravdu. V telefonech je temer s urcitosti obvod, ktery umoznuje telefon "vzbudit" i kdyz je "vypnuty". Mam par dobrych kamaradu, kteri delaji u operatoru na ridicich centrech site nebo na radiodizajnu. A uz se mi nekolik krat stalo, ze jsem mel na vikend nebo z jineho duvodu vypnuty mobil a ten "vypnuty" mobil najednou pipnul, rozsvitil displej, nabehl aniz by chtel PIN a asi za 30 vterin mi zacal zvonit prichozi hovor od kamarada co dela u T-mobile. Kdyz jsem se zeptal jak je to mozne odpovedel mi kamarad, ze je to "standartni neverejna funkce site"...

207961

28.12.2009 16:21

RE: Technická poznámka

josef.maly 84.?.?.?

Reakce na 207913

Odposlouchávání pomocí vypnutého mobilu nevěřím z těchto důvodů a osobních zkušeností :

- technicky jistě možné, ale to musíte být minimálně Bin-Laden
- všechny mobily na trhu vybavené štěnicí ? ekonomický nesmysl
- štěnici do mobilu musí tedy někdo dát a to chce více času a mít mobil k dispozici, půjčovali jste někomu mobil na delší dobu ?
- zkuste mluvit do telefonu z větší vzdálenosti, hovor bude nesrozumitelný
- kapacita šmíráků, není 1:1 ku šmírovaným obětím, ale aby to mělo smysl, musel by si někdo všechny nahrávky osobně poslechnout, nebo přečíst a to i přes technický pokrok je časově náročná záležitost
- souhlasím s názorem, že při vysílání rezonují některé domácí spotřebiče, snadno tedy zjistit
- ano, poloha již není problém, nejen ve městě, ale musí dojít ke kontaktu - prozvonění, propípnutí

Takže to je klasická podezřívavost, psychologicky řečeno PARANOIA, na tu Vás dostanou mnohem dříve a mnohem snadněji, než na nějaký mobil..

PS: Pánové, v této souvislosti jsem nažhavený na článek o té ženě, co narušila obřad ve Vatikánu a byla okamžitě prezentovaná jako psychicky-labilní.. Dle mého mínění to byla nějaká aktivistka a někde musely vyskočit na veřejnost její www stránky. Hodně by mě to zajímalo, kdo je tak dobrý, a tohle si dovolí.To je zase moje podezření..

208216

28.12.2009 19:36

RE: Technická poznámka

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 208216

Přečetla jsem si obsáhlý článek o Mrázkovi, co dělal poslední den, kdy byl profesionálním odstřelovačem zabit. Ten den ho od rána až do okamžiku zabití sledovala BIS. Organizovaní zločinci moc dobře vědí, co dokážou mobily. Proto Mrázek, když komusi důležitému ten den zavolal, tak řekl do mobilu pouze jednu větu a hned z toho mobilu vyjmul baterku a pak ho rovnou zahodil. Jak je vidět, přesto mu to nebylo nic platné, stejně si na něho kdosi počíhal s pomocí jiných prostředků než mobilu.

Takže žádná paranoia, ale holá skutečnost. Mimochodem, mohl byste mi alespoň Vy vysvětlit coby odborník, co se mi to dělo občas na mobilu, že i když jsem ho měla zavřený (ale ne vypnutý), tak se mi na obrazovce dělaly asi dvě minuty pohyblivé kruhy? Všichni se mi smáli, že si snad vymýšlím, dokud to neuviděli na vlastní oči.Někdo mi říkal, že to snad byla slabá baterka nebo co, ale mě se to nezdá, protože se s tím nikdo nesetkal.

208229

24.12.2009 14:19

Iny nazor

PING 88.?.?.?

Pan Stwora, vy starnete a preto su tie vase nazory take. Kazdy vie velmi dobre,ze detske Vianoce su vzdy tie najkrajsie. Je to bezstarostny zivot, plny ocakavania a prekvapenia. Pan Stwora, take Vianoce si moze aj vy kedykolvek urobit, ked ste dostatocne iniciativny a pozitivny. Vianoce su o rodine, priatelstve, pohode a dusevnom povzneseni a nie o technike a mobiloch.

207916

24.12.2009 15:21

Echh, k certu s temi mobili. Mate prabdu Valdimire.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Aspon dneska. Vsichni smiraci muzou Vladimire vedet vsechno, co pustime ven z hlavy do formy mluvene nebo psane. To jeste neznamena, ze je to vzdycky co si myslime a ze jsem sepsali vsechno co si myslime. [smích] Lze pustit ven myslenky a sledovat tim sve jine cile. Treba si udelat srandu z analytiku, at si hosi trochu potrapi mozkove zavity s nejakou hovadinou. Delaji totiz v takovem prostredi prehlcenem informacemi, ze to vede k paranoickym stavum a hledaji ruzna vysvetleni a interpretaci pro jednoduchou holou vetu. Druha systemova chyba je lidove receno pro stromy nevidime les. Prebytek informaci prechazi v informacni sum a z toho plynou dusledky.

A ted k tem dulezitym vecem. Vanoce nejsou o obrovske hromade darku. Nejaka malickost sice udela radost a casto ma vetsi radost ten co dava, kdyz je osobnim svedkem skutecneho nadseni toho co dostava. Vanoce jsou o tom, ze pokud to okolnosti dovoli se potkavame s lidmi, kteri nam jsou blizko. Spolu s nimi pracujeme, aby slavnostni vecer probehl nejakym tradicnim zpusobem. Taky si zajdeme treba na kazdorocni prochazku do lesa, kde vezmeme par vetvi z borovice, aby to doma vonelo. Pomaha nam to najit aspon na chvili v teto uspechane na konzum zamerene dobe najit mir v dusi, soucitit s temi, kteri nemaji takove stesti jako strechu nad hlavou a prostreny stul. A mrznou nekde na ulici nebo ziji nekde pod 1$ denne a pocitaji se v miliardach.

Pokoj v srdci, mir v dusi a nadeji do budoucna vsem lidem!! Byli doby, kdy jsem pral pouze lidem dobre vule, ale prave ti lide co mir a pokoj tam vevnitr nemaji, ho nejvice potrebuji.

207925

24.12.2009 15:52

RE: Echh, k certu s temi mobili. Mate prabdu Valdimire.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 207925

Neni to koleda, ale... [smích]
http://www.youtube.com/watch?v=hS8M1w8QESU&fea...

207928

24.12.2009 17:49

V mnohem se s pisatelem ztotoznuji

novy zacatek 99.?.?.?

ale v tom poslednim uz tak ne.
Pokud jde o cellular phones (v Cesku rikaji 'mobily'[mrknutí jedním okem] vidim ty "vecicky" prave tak v negativnim svetle a jsem prave tak hrdy ze jej sam nemam. Byt majitelem mobilu znamena byt otrokem. A ano, zcela spravne pisatel rika, ze mobil je vlastne moznym zdrojem naseho vlastniho sledovani, nasi nesvobody. Proc bych tedy mel "velkemu (anti)bratrovi" v takove spine pomahat? Musel bych byt padly na hlavu.

K "nucenemu" darkovani mam prave tak odmitavy pristup jako k jinym nesmyslnym konvencim; je-li neco uprimne mineno prosim - projevim to darkem, ale coby navyk a sablona je to skutecne nanic a je to mentalne a citove ubijejici. Jednou jsem dokonce slysel o soukrome akci zminene na rozhlasu "Nekupujte nic k Vanocum". Myslim, ze je to skvely napad, neb to da kseftmanum pekne pres cumak. Delaji z tohoto citliveho obdobi nestydate zlatou studnu svych zisku. Kupceni a prekupnictvi (coz distribuce zbozi je) prave tak jako spekulaci povazuji za nejmene cestne zamestnani.

K tomu poslednimu: podstate Vanoc. Souhlasim v tom, ze Vanoce jsou vlastne pozustatkem pripominky oslavy rocniho cyklu. Zda krestanska vira (vlastne presneji receno feudalni moc teto viry zneuzivajici ke svym cilum preorientovat mysleni lidi) toto obdobi prevedla na oslavu narozeni Krista, nic spatneho v tom nevidim, prave naopak. Je to skvela moznost se povznest v nasich srdcich a myslich - odtud take pochazi ono tolik pouzivane a nekdy bohuzel dost dute znejici - Vesele Vanoce. Je to moznost projevit sounalezitost a sdilnost, proste byt bozim tvorem. Toz, at jsou vesele, pro ty kdo vi proc!

Vesele Vanoce vydavateli a vsem ctenarum!

207941

24.12.2009 19:09

technická

FRENKY 88.?.?.?

S tím rychlejším vybíjením mobilu je to pánové takto. Ano, mobil se vybíjí rychleji nebo pomaleji i když nevoláte. Souvisí to se vzdáleností mobilu od základnové stanice (BTSky).
Čím je tato vzdálenost větší, tím vyšším výkonem musí mobil vysílat, aby se na BTSce "udržel" (vysílací výkon si mobily skutečně regulují automaticky dle síly signálu BTSky) Maximum je tuším 2W.
Tedy laicky řečeno...čím máte na mobilu slabší signál, tím rychleji se vám vybije baterka.
Extremní situace je tehdy, pokud jste úplně bez signálu. V takovém případě máte baterku vybitou do několika hodin, neboť mobil neustále hledá, tj vysílá plným výkonem svoji identifikaci a čeká na odpověď BTSky.

Jinak mobil ve vypnutém stavu opravdu nekomunikuje. Úplně vypnutý ale skutečně není. Elektronika jako taková je zapnutá neustále, neboť je třeba udržovat v chodu datum a hodiny, ale také například budík a kalendářové položky-upozornění (sami určitě víte, že budík na mobilu vás začne budit i když je telefon vypnut)
Ale ujišťuju vás, že vysokofrekvenční (vysílací/přijímací) část obvodu je vypnuta.

207945

24.12.2009 19:12

RE: technická

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 207945

To je pravda. Ale já mám, pokud jsem byl v Praze, plný signál. Takže není důvod, aby mobil vysílal na maximum. Přesto se baterka vybíjela neuvěřitelně rychle.

207946

24.12.2009 20:02

RE: technická

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 207946

>To je pravda. Ale já mám, pokud jsem byl v Praze, plný
>signál. Takže není důvod, aby mobil vysílal na maximum.
>Přesto se baterka vybíjela neuvěřitelně rychle.

Mohu potvrdit. Sice ne ve vsech mobilech, ale v urcitych typech je mozne zaktivovat takove zarizeni. Aktivaci muze udelat pomoci remote control operator kdyz je mobil zapnut. Pak to funguje podobne jako budik a hodiny. Je take mozne naprogramovat kdy mobil vysila a kdy ne pomoci funkce kalendare.

207948

24.12.2009 20:56

RE: technická

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 207946

povinnosť každého operátora je zaznamenávať všetky prichádzajúce i odchádzajúce rozhovory a SMS minimálne rok a pol. A to je omnoho podstatnejšie,než či sa batéria vybýja viac alebo menej. Najlepšie je vybrať batériu z mobilu a máte istotu, že odposluch skončil. Alebo nenosiť na dôležité stretnutia so sebou mobil. Vzorom môže byť aj Bin Ladin. Ten mobil nepoužíva vôbec. Asi vie prečo.... [chechtot]

207952

25.12.2009 2:58

Velký bratr naslouchá!!!!

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 207952

Tak asi od roku 2004 je všechen elektronický provoz permanentně zaznamenávám - to znamená všechny hovory i SMS jsou ukládány do obrovských paměťových polí! Ale pozor, to není odposlech , pouze záznam!Pokud někdo má zájem, anebo justice povolí odposlech - i když to je velká legrace, tady se nikdo od těch správných složek s nějakým povolením příliš nepáře!!!, potom je možné odposlechnout určitého člověka / včetně celé elektronické komunikace, nejenom hlasové - SMS, email / několik let dozadu,od okamžiku,kdy na dotyčný objekt šmírování, vznikl zájem!!!!!!
Ještě znovu tuto informaci zopakuji - několik let dozadu!!!!!!
To je umožněno obrovskou kapacitou pamětí a jejich relativní finanční dostupnost!!!! Tak přeji hezké Vánoce a Velkému bratrovi zdar!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

207963

26.12.2009 13:58

RE: Velký bratr naslouchá!!!!

Mrkva 94.?.?.?

Reakce na 207963

Všechen elektronický provoz permanentně zaznamenáván? Člověče, víte vůbec o čem to mluvíte? NIXem (českým peeringovým centrem) proteče přes 50GB za VTEŘINU! To jen za jeden jediný den tvoří 4 320TB. To je neuvěřitelných 1 576 800TB ročně. Data musíme zálohovat, takže velikost*2=3 153 600TB. Kdybych takové pole stavěl dnes, potřebuji min. 1 576 800 disků (největší dnes dostupné jsou 2TB) á 6000Kč=9.5mld Kč za disky. Kvalitní 1U NAS server do racku přijde na 25tis. Kč a pojme čtyři disky. Tedy necelých 10mld za NAS servery.
Slušná cena, nemyslíte? A to nemám náladu počítat spotřebu, náklady na údržbu, uskladnění, chlazení apod.. Jen tak mimochodem, do největších rackových skříní se vejde 48 serverů - tedy potřebujete jich celkem přes 8000. Jedna skříň zabírá plochu cca 8000cm^2. Pokud by se umístily vedle sebe, bez jakýchkoliv průchodů, zaberou přibližně plochu fotbalového hřiště. A to jsou data jen za jeden jediný rok. Pořád tomu věříte?

208032

27.12.2009 2:44

RE: Velký bratr naslouchá!!!!

TS 85.?.?.?

Reakce na 207963

To co se zaznamenava nejsou hovory samotne ale fakt ze hovor nastal. To, kdo s kym kdy mluvil, ma casto vetsi cenu nez o cem ten hovor byl. Na zaklade takovychto telekomunikacnich dat se pak daji udelat predvolani, vysledky, domovni prohlidky, nebo treba povolit primy odposlech a/nebo jine metody sledovani. Tzv. "data retention", nyni v cele Evropske Unii.

Jak receno nize, veskera data se prakticky archivovat nedaji. Ale tyto provozni zaznamy archivovatelne uz jsou, daji se relativne dobre prohledavat, a maji pomerne maly objem. A casto jsou plne postacujici pro potrebne ucely.

208087

24.12.2009 20:46

Ako sa zrodili Vianoce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Slávenie Vianoc nie je božsky ustanovené ani nemá pôvod v Novom Zákone. Deň Kristovho narodenia sa nedá zistiť z Nového Zákona ani zo žiadneho iného zdroja. Otcovia z prvých troch storočí nehovoria o žiadnej zvláštnej oslave narodenia.

Väčšina vianočných zvykov, nie sú pravými kresťanskými zvykmi, ale sú to pohanské zvyky, ktoré cirkev prevzala alebo tolerovala. Vzorom väčšiny veselých vianočných zvykov sú rímske saturnálie. Obľúbený sviatok Rimanov začínal 17. decembra a končil dňom narodenia neporaziteľného slnka /Natalis solis invicti/25. decembra. Niekedy v druhej štvrtine štvrtého storočia vynaliezaví činitelia rímskej cirkvi prišli na to, že 25. december by bol výborným dňom na oslavy narodenia "slnka spravodlivosti". A tak sa zrodili Vianoce.

207951

26.12.2009 18:26

Opravdu se vánoce zrodily takto? Nebo je to zcela jinak?

Maftík 90.?.?.?

Reakce na 207951

Dovolil bych si podat odkaz na článek, jež se to co jste uvedl snaží historicky vyvrátit.

208043

25.12.2009 0:01

konec dne

okupant z Ruska 212.?.?.?

Clanek opravdu potesil.Zrovna ted,kdyz uz tenhle blazinec je za nama.Stejne vspominky a myslenky me doprovazeli i dnes.Bohuzel minulost je pryc, a budoucnost...

207959

25.12.2009 9:26

Vidím to úplně

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

stejně.
Fascinovalo mne že v době "krize" se u supermarketů čekalo hodinu na místo na parkovišti a lidé nakupovali jak zběsilí. U výdeje zboží v e-shopu obdobně - 30ti metrové fronty na platební automaty, další u vlastního výdeje zboží.
Nevím, možná za to může moje již dlouhé roky trvající znechucení z toho co denně vidím, tragikomické názory mých mladších kolegů a známých, kteří se chlubí tím že nikdy nepřečetli téměř žádnou knihu, kteří tvrdí že školy jsou na nic a jediné co je zajímá je kolik vydělají, nářek mé známé že je sama a nemůže se přes svátky koukat na bednu, možná za to mohou moje životní zkušenosti, které bych nikomu nepřál...
My jsme letos doma vánoce vlastně zrušili. Protože máma není doma, ale leží na JIP. A bez ní nějak nemá smysl něco slavit. S dětmi jsme si dali jen drobnosti.
Pro mne je největší a nejkrásnější dárek to, že pár dní před Štědrým dnem mou ženu po více než týdnu umělého spánku probudili a během těch několika málo dní se její zdravotní stav velmi a rapidně zlepšil.
Chci tímto poděkovat Bohu a všem, kteří na mou milovanou manželku mysleli (a byly to lidé po celém světě) - myslím že i jejich podpora a její statečnost a vnitřní síla pomohly k tomu, že není další číslem ve statistice obětí H1N1. Byla k tomu velmi blízko.
Přeji všem krásné a klidné svátky ve společnosti nejbližších.

207974

25.12.2009 10:42

RE: Vidím to úplně

Saša 74.?.?.?

Reakce na 207974

Dík za dobrou a povzbuzující zprávu, to je také dárek k vánocům nebo slunovratu.

207981

26.12.2009 19:57

Že lidé nakupují i v době krize?

Tonda82 85.?.?.?

Reakce na 207974

Ten, kdo o práci nepřišel se má stále stejně dobře jako před krizí, tak proč by nenakupoval? Krize postihla pouze ty, kteří o svou práci přišli, popř. byli nezaměstnaní a nenašli si novou.

208049

26.12.2009 20:44

RE: Že lidé nakupují i v době krize?

H.Linek 76.?.?.?

Reakce na 208049

Krize uz v Kanade skoncila. Ne tak rychle jako u nas v U.S. , ale skoncila.
http://www.vancouversun.com/business/Canada+econom...

208057

27.12.2009 11:03

RE: Že lidé nakupují i v době krize?

Blue litr (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 208049

Jsou vánoční svátky opravdu jen o tom zběsilém nakupování? O tom, že v supermarketech vytahují vánoční ozdoby už v říjnu?
Nejde přece o to jestli na to mám...

208099

25.12.2009 9:59

ad mobilní technologie

mates_p 82.?.?.?

Nic mě dlouho tak nepobavilo jako pan Montaznik + pár ostatních a jejich mobilní velký bratr. Už leta jsem tyto mimoidně zastaralé názory neslyšel...
Steré díky za to [smích]

207977

26.12.2009 18:15

Pekné vianočné sviatky Vladimíre, i keď akosi "post festum".

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

Tak aspoň P.F.2010. Vianoce nemusím, ale beriem ich ako prastarý sviatok zimného slnovratu. Jednoducho každá ideológia na ovládenie más si tam niečo navesí. Takže je mi jedno, či sú tie sviatky "Kresťanské" alebo je to "Chanuka" [smích] .
Za bývalého režimu sa aj ja, čoby dieťa išiel po tme na vzdialené sídlisko prebrať prídel pomarančov a jabĺk. Doteraz
mám z toho ten správny pocit Vianoc. Žiaden Ježiško, len prídel ovocia od vtedajšieho režimu pre mňa a môjho mladšieho súrodenca.
Všetci sme si boli tak rovní v našej malosti!
Dnešné konzumné "santaklausiády" neberiem vážne. Neberiem vážne hocijaké oslavy hocijakej viery. Jednoducho človek sa stratil. Všetko je len ideológia a konzum. Obávam sa, že aj tá katolícka Morava po dvoch generáciách bude tam, kde sú všetci ostatní.
Smutné konštatovanie, ale z ničoty sa rodí niečo nové. Takže
"Sursum corda" , možno to nové bude pravdivejšie. Možno.

208042

27.12.2009 12:41

Nic není nemožné

Rixi 88.?.?.?

K odposlechům - zkusil jsem si dát do vyhledávače Seznamu heslo odposlech mobilů a vyhodilo to několik odkazů..
třeba
http://spy.vph.cz/odposl_gsm2.html
http://www.odposlechy.com/monitorovani-pocitace-a-mobilu/
Veřejně dostupná technologie asi vyžaduje upravený mobil.
I přesto je to zajímavé.

208106

27.12.2009 22:16

Človek, ktorý má každý deň vianoce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

http://ekonomika.sme.sk/c/5158934/anglican-ktory-s...

208160

28.12.2009 9:17

Dotaz

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Na iDnes se objevila informace sledovanosti vanocnich poradu. Je to nejaka domnenka ci skutecnost? Jestli jsou ta cisla presna, jak to pracuje? V kazde televizi neco je nebo co? Ze by nas i tak balamutili?

Sledovanost filmů o Vánocích

Tři oříšky pro Popelku - 2,2 milionu diváků
Láska rohatá - 2 miliony diváků
Co ta holka chce - 1,8 milionu diváků
Trapasy - 1,5 milionu diváků
S čerty nejsou žerty - 1,3 milionu diváků

208188

28.12.2009 11:57

RE: Dotaz

Mrkva 94.?.?.?

Reakce na 208188

Pracuje to jednoduše - statistika. - http://www.radiotv.cz/p_tv/t_technika/jak-vlastn-funguj-peoplemetry/

208196

28.12.2009 20:08

Docela mě těší, pane autore...

Lin 85.?.?.?

...že se na Vánoce díváte ouplně stejně, jako já a že jste o nich napsal i v podobném duchu jako já [smích] Jsou to prostě svátky zimního slunovratu, které se někdy kolem 4.století snažili "předělat" na svátek narození mesiáše a my z nich udělali svátky obžerství a konzumu. "Dary nedary" a nemusí jít vůbec o mobil. Vůbec to nechápu, proč si někteří lidé vůbec něco dávají - viz "...ne, tu pánev neměli, koupila jsem místo toho hrnec....hele, bába může bejt ráda, že od nás vůbec něco dostane...se kvůli ní neposeru..."
Jinak - protože Vánoce už máme za sebou, přeju do nového roku hlavně hodně síly a vytrvalosti k práci,kterou děláte [smích]Letošek jste úspěšně zvládl, tak ať se rok příští nese v podobném duchu.

208230

28.12.2009 21:14

RE: Docela mě těší, pane autore...

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 208230

Pěkně napsáno Lin a rád se s tebou ohledně úvahy na téma Vánoce (slavení Vánoc) ztotožním. Je hezké Vánoce a nový rok slavit, jen je třeba si uvědomit, jak snadno jeden při tom může sklouznout a tím podporovat Pokrytectví těch, kteří si i za využití Vánoc (pro MOC a peníze do těch správných kapes) udělali z této Planety s.r.o.


Možná si to přečte abc a někteří další a zamyslí se, jestli jim někdo pomocí biblí (evangelií) tak trochu netlačí "klíny do hlavy".

Tím nechci říci, že ve svatých knihách není mnoho moudrého a poučného. Jen jsou podávány a vykládány matoucím způsobem a tak, že to k prospěchu a odstranění pokrytectví a pochopení této naší legrační civilizace (plné spousty bigotně věřících nebo opačně ateistických oveček, které obojí skupiny jsou viz. historie i současnost ochotny uvěřit čemukoli, co je správně zabalené...[smích]) příliš nepřispívá.

Mimochodem korán, talmud, tóru (tj. striktně monoteistická učení, přežívající díky chybně pochopenému principu Duality) nevyjímaje.


Už nevím jestli si to byla ty, kdo naší civilizaci přirovnal k dětem nebo daniela, ale rozhodně je to tak. Až se děti vymaní (a to studiem Souvislostí nikoli modlením nebo zmateným filozofováním) z vlivu pseudoautorit, zbaví se své nevědomosti a ovčího syndromu - pak dospějí.

Snad k tomu dojde dříve, než je pokrytečtí Vyvolení (E/elity) nebo propagandou zblblí "rodičové" (ego), v očekávání příchodu Mesiáše nebo s dolárky místo očí nekonečně stoupajícího HDP, nezahubí.

A Peace s nimi a tobě hezký nový rok.


jansmith[smích]

208236

28.12.2009 22:26

RE: Docela mě těší, pane autore...

Lin 85.?.?.?

Reakce na 208236

Honzo, díky a nejen za přání do nového roku. Taky ti přeju - abys měl vždycky to, co potřebuješ (měl=ne ve smyslu vlastnil).
Nebyla jsem to já, kdo přirovnal "k dětem", ale tak to určitě je. Nedíváme se na svět svýma očima. Nedospěli jsme a právě v tom horším slova smyslu. Mít duši dítěte coby do otevřenosti, upřímnosti a hravosti - to je dobré. Být vypočítavým "dospělým děckem" (a ještě ke všemu o tom nevědět) je horší.
"Svaté knihy" znám... jednak mě to vždycky moc zajímalo a jednak jsem hledala (a nenašla to, co jsem potřebovala). Jediné, co se mi objasnilo - že náboženství mají společný základ a zbytek je jen "prorokova omáčka". Souhlasím, že je v nich hodně moudra, to ano. Neopovrhuju, nezatracuju, ale... pravda v nich neleží. A vůbec by mi nevadilo, kdyby se na Vánoce slavilo narození kohokoliv (i vybájeného). Jen kdyby to korespondovalo s odkazem a nebylo to jen falešné hraní si na "hodné" (ach jo, a na povel a jednou v roce...)

208242

28.12.2009 22:36

RE: Docela mě těší, pane autore...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 208242

"... pravda v nich neleží..."

Pravda leží VŠUDE, svaté knihy nejsou výjimkou. Jen ji halt někde neumíme nebo nechceme vidět [smích]

208243

28.12.2009 23:29

RE: Docela mě těší, pane autore...

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 208243

Máš pravdu Josephe.


Dá se to říci i tak, jak uvádíš. Pravda v nich leží, ale je matoucím a pokryteckým způsobem zakomponována do takového množství dezinformací, nesmyslných dogmat, klouzajících podobenství, mýtů a pohádek pro děti i dospělé, které se staví do pozice reality, že ji nechápou a nevyznají se v ni ani ti, kteří ji hlásají.

Jak by také mohli, když jim taková "pravda" v rozporu s tím, co učil jejich mesiáš, boží syn Ježíš, pomáhá k životu E/elit, která nevědomost v běžné populaci pokud ne přímo posiluje, tak rozhodně udržuje.

A to vše s hlasitým kázáním o boží spravedlnosti a rovnosti, kdy oni jsou ve svých palácích a "božích" chrámech svým postavením ostatním naopak nadřazeni (navíc ostatním hlásají vodu, ale sami pijí víno..[smích]) a také této MOCI v Politice a byznyse historicky a Pokrytecky, se slovy o Pravdě a Lásce k bližnímu svému, zneužívají.

Čest výjimkám, které byly pro svůj nesouhlas s takovým počínáním od "negativního" vlivu na ovečky/občany většinou dříve nebo později odstaveny.


jansmith[smích]

208247

28.12.2009 23:08

RE: Docela mě těší, pane autore...

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 208242

Díky za dopřesnění označení "děti" pro současnou lidskou civilizaci Lin.


Přesnější je to tak, jak si to popsala ty, protože děti, pokud nejsou zformovány deformovanou výchovou pseudoautorit (nevědomých dospělých) nebo nejsou od narození zmutovanými deprivanty (definice deprivantů viz. MUDr.Koukolík) jsou přesně jak píšeš. Otevřené, upřímné, hravé, s nekonečnou snahou vstřebat všechno co se jim nabízí a protože jejich mozková frekvence se v bdělém stavu (zhruba do 12ti let) věku nepřetržitě pohybuje v hladině Alfa, také jejich intuice a vnímání energií je vysoké.

Naopak tzv. dospělé děti (dospívající a dospělí, kteří již výchovou a fyziologicky, kromě spánku přešli do hladiny Beta) se na Svět nedívají svýma očima (byť jsou o tom svým egem přesvědčeni), ale dívají se na něj očima pseudoautorit, které je takto mohou snadněji ohlupovat a ovládat. Vlastně o brainwashingu, kterým skrze mainstream apod. E/elity manipulují vnímáním většinové populace se na Zvědavci také často hovoří.


Paradoxně i světové (zprofanované) E/elity, z kterých se rekrutují i Voldemortí skupiny patří do kategorie takových dospělých dětí a rozdíl mezi nimi a tzv. běžnými lidmi je jedině v tom, že si dědičně nebo různými triky uzurpují (a mají) MOC nad ostatními, snaží se ostatním vládnout a skrze různé nepochopené, pokřivené pravdy nebo ideologie a Pokryteckou propagandu na tom pro potěchu ega, s pocitem vyvolenosti, filthy vydělávají.

To je podstatou mizérie, která se od nepaměti na této Planetě v lidském společenství děje, jakkoli se to pseudoautority a jejich Lokajové záměrně nebo nevědomě snaží vysvětlovat evolucí, přirozeným výběrem nebo lidskou přirozeností...[smích]


Je osvěžující potkávat na tomto webzinu někoho s tvým vnímáním reality, se schopnostmi vědomé duše "dítěte" i v dospělém věku vyjadřovat jak se věci mají a díky ti za to.

jansmith[smích]

208245

30.12.2009 22:03

Pro 208243, 208245

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Díky, nešikovně jsem se vyjádřila (viz - pravda neleží). Leží - ale jak píše Honza - je tak nějak "nedostupná". Nevím, možná proto, aby si každý dal práci jí najít. Chtěla jsem tím svým nešikovným vyjádřením říct, že si jí každý vysvětluje po svém (což by nebylo hrozné) a snaží se z toho svého chápání udělat dogma (což hrozné je). Neuvažuj, na nic se neptej, protože tak to JE, páč to říká "svatá kniha".
Víte, co považuju na téhle hledací cestě za nejkrásnější?
Když někdo, zcela neznámý, sám a svým rozumem příjde ke stejnému závěru, ke kterému jsem došla sama i já. To mám pak ohromnou radost [smích], protože to "stejné" značí velkou pravděpodobnost pravdy.
Co bych vám tak do toho nového roku... [smích] Těším se, že se tu aspoň občas sejdeme a že mě obohatíte svými názory a pohledy "na věc". A jak říká J.Žáček - nejdobrodružnější cesta je pouť džunglí vlastní duše.
Tak houšť a větší kapky vašich vlastních pohledů a závěrů - ať mám tu vlastní cestu džunglí svlaženou [smích] Ať máme rok 2010 plný radosti z hledání a nacházení [smích]

208407

Příspěvků: 65

24.12. 07:09  Zajimave je,
24.12. 09:26  RE: Zajimave je,
24.12. 09:56  příspěvek
26.12. 23:41  nenakupujte, nekonzumujte, hibernujte, meditujte!
24.12. 10:30 stefan  ano pravdou jest
24.12. 11:28 jansmith1984  RE: ano pravdou jest
24.12. 22:08 stefan  RE: ano pravdou jest
25.12. 04:50  RE: ano pravdou jest
25.12. 09:31 stefan  RE: ano pravdou jest
26.12. 16:07  RE: ano pravdou jest
26.12. 03:01 Souhlasník/Nesouhlasník  RE: ano pravdou jest
24.12. 10:40 insider  mobil
24.12. 10:42 FERDA  Přání ke shodě
24.12. 12:50  24:12:2009
24.12. 13:07  Vianoce
24.12. 13:17 Maftík  Pro zajímavost
24.12. 13:37 Mrkva  Technická poznámka
24.12. 15:02 Montaznik  RE: Technická poznámka
24.12. 15:56 Mrkva  RE: Technická poznámka
24.12. 17:03 Montaznik  RE: Technická poznámka
24.12. 17:37 Mrkva  RE: Technická poznámka
24.12. 17:48 Montaznik  RE: Technická poznámka
24.12. 17:54 Mrkva  RE: Technická poznámka
24.12. 18:59 Vladimír Stwora  RE: Technická poznámka
24.12. 20:42 Antiseptik  RE: Technická poznámka
24.12. 21:27 vodnik007  RE: Technická poznámka
25.12. 04:07 Satanist  RE: Technická poznámka
26.12. 20:13 Tonda82  RE: Technická poznámka
27.12. 02:54 TS  RE: Technická poznámka
24.12. 20:19 Sam Ting Wong  RE: Technická poznámka
25.12. 00:07 Kevin  RE: Technická poznámka
28.12. 16:21 josef.maly  RE: Technická poznámka
28.12. 19:36 Jarmila  RE: Technická poznámka
24.12. 14:19 PING  Iny nazor
24.12. 15:21 Rene Bartosek  Echh, k certu s temi mobili. Mate prabdu Valdimire.
24.12. 15:52 Rene Bartosek  RE: Echh, k certu s temi mobili. Mate prabdu Valdimire.
24.12. 17:49 novy zacatek  V mnohem se s pisatelem ztotoznuji
24.12. 19:09 FRENKY  technická
24.12. 19:12 Vladimír Stwora  RE: technická
24.12. 20:02  RE: technická
24.12. 20:56  RE: technická
25.12. 02:58 Montaznik  Velký bratr naslouchá!!!!
26.12. 13:58 Mrkva  RE: Velký bratr naslouchá!!!!
27.12. 02:44 TS  RE: Velký bratr naslouchá!!!!
24.12. 20:46  Ako sa zrodili Vianoce
26.12. 18:26 Maftík  Opravdu se vánoce zrodily takto? Nebo je to zcela jinak?
25.12. 00:01 okupant z Ruska  konec dne
25.12. 09:26 Blue  Vidím to úplně
25.12. 10:42 Saša  RE: Vidím to úplně
26.12. 19:57 Tonda82  Že lidé nakupují i v době krize?
26.12. 20:44 H.Linek  RE: Že lidé nakupují i v době krize?
27.12. 11:03 Blue  RE: Že lidé nakupují i v době krize?
25.12. 09:59 mates_p  ad mobilní technologie
26.12. 18:15 Gibi z Wilsonova  Pekné vianočné sviatky Vladimíre, i keď akosi "post festum".
27.12. 12:41 Rixi  Nic není nemožné
27.12. 22:16  Človek, ktorý má každý deň vianoce
28.12. 09:17  Dotaz
28.12. 11:57 Mrkva  RE: Dotaz
28.12. 20:08 Lin  Docela mě těší, pane autore...
28.12. 21:14 jansmith1984  RE: Docela mě těší, pane autore...
28.12. 22:26 Lin  RE: Docela mě těší, pane autore...
28.12. 22:36  RE: Docela mě těší, pane autore...
28.12. 23:29 jansmith1984  RE: Docela mě těší, pane autore...
28.12. 23:08 jansmith1984  RE: Docela mě těší, pane autore...
30.12. 22:03  Pro 208243, 208245

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 112 čtenářů částkou 18 494 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Majitelka obchodu zakázala vstup očkovaným, hrozí obvinění z diskriminace 24.06.21 10:04 Česká republika 0

V průběhu 1 týdne zemřeli 4 piloti Britských aerolinek - shoda s očkováním je nepotvrzená23.06.21 23:03 Británie 2

Britové provokují v Černém moři23.06.21 16:55 Británie 0

WHO: Děti by zatím neměly být očkovány proti Covid-1923.06.21 09:54 Evropská unie 6

Chystajú sa protesty pred domami farmalobistov Krčméryho, Jarčušku a ďalších22.06.21 21:20 Slovensko 1

Demonstrace euroskeptického spolku Odchod proti žalobě EU na ČR a Polsko22.06.21 21:15 Česká republika 0

Jourová: EK nebude čekat na rozhodnutí soudu a začne trestat "neposlušné" státy hned22.06.21 18:27 Evropská unie 3

Jourová vymyslela Kodex, který od roku 2023 poskytne nástroj na ekonomickou likvidaci provozovatelů nepohodlných serverů22.06.21 12:09 Evropská unie 2

A už to jede: proti zakleknutí „českého Floyda“ se chystá demonstrace!22.06.21 11:14 Česká republika 3

Romea pláče: cikánský Floyd se (zatím) nekoná...21.06.21 22:30 Česká republika 5

Jan Hnízdil: Očkovací mašinérie ulhané vlády jede i přes úmrtí dál21.06.21 22:16 Česká republika 0

Prodejte své zdraví či život. Nabízíme 500 Kč21.06.21 19:56 Česká republika 5

Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor21.06.21 02:00 Česká republika 1

Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu21.06.21 01:47 USA 0

Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí21.06.21 01:34 Česká republika 1

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 8

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 10

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,34 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,68 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
23,23 Kč
100 japonských jenů
19,24 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 977,08 Kč
1 unce stříbra
555,56 Kč
Bitcoin
725 060,32 Kč

Poslední aktualizace: 24.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 102