Diskuze k článku

Návštěva lékařské pohotovosti

Příspěvků 22

28.5.2002 21:36

Návštěva lékařské pohotovosti

Ivan Hrozny iovaskovic (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Zda sa, ze ceskej zdravotnej starostlivosti ide len o peniaze
Ide im to asi podobne ako hokejovemu muzstvu ci na Olympiade alebo na svetovych majstrovsvach vo Svedsku. Skuste to na Slovensku- mozno pochodite lepsie.

1830

28.5.2002 21:37

RE: Návštěva lékařské pohotovosti

Libor Truxa litr (zavináč) e-posta (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 1830

S tou zdravotni peci je trochu slozitejsi. Financovani teto pece je slozity system, o kterem se uz dlouho vi, ze je spatne nastaveny a tim padem se v nem penize urcene na peci ztraceji kdo vi kde. Ostatne bezte se podivat na palace zdravotnich pojistoven a platy jejich managementu. Zejmena okolo VZP, ktera je vlastne statni bylo tech afer povicero.

Jinak ale nechapu proc to porovnavate s hokejem a proc to berete tak nacionalne. Souvisi nejak vykony hokejistu se stavem zdravotnictvim? Skvele vykony ceskeho hokeje v minulych letech byly dosti zretelne a presto se to ve zdravotnictvi sype. Do slovenskeho zdravotnictvi rypat nechci, neznam ho tak dobre jako vy to ceske.


Zda sa, ze ceskej zdravotnej starostlivosti ide len o peniaze
Ide im to asi podobne ako hokejovemu muzstvu ci na Olympiade alebo na
svetovych majstrovsvach vo Svedsku. Skuste to na Slovensku- mozno
pochodite lepsie.

1855

28.5.2002 22:19

Slovensko

D 24.?.?.?

Ale, ale Ivan tak to ste este nemali asi tu cest navstivit slovensku pohotovostu po "reforme" (rozumej rok 1998). Kludne Vas s otrasom mozgu poslu do inej nemocnice ak ku nim nepatrite (mozete si ale zavolat sanitku - tomu sa hovori setrenie). Keby som to nezazil dva krat ani by som neveril. A tiez prve co chcu vidiet je karta poistenca, bez nej sa s vami ani nebavia, a tiez si to mozete zaplatit v hotovosti (zbyty ukrajinec co bol na rade za mnou tak platil).

1832

28.5.2002 22:20

Návštěva lékařské pohotovosti

Andrew MOOSE (zavináč) hotmail (tečka) com 195.?.?.?

Hra na bohov?

Henrieta Ďurovová


Primár neurologického oddelenia v komárňanskej nemocnici zakázal podávať život zachraňujúci infúzny roztok pacientom nad štyridsať rokov


"Čo sa v posledných týždňoch deje v našej nemocnici, nie je normálne. Bez toho, aby vás vopred upozornili, vám jednoducho oznámia, aby ste si vybrali tri plus dva, alebo naopak. Dávajú nám výpovede bez toho, aby rušili oddelenia. To však priniesla doba. Horšie je, že nás nútia ísť proti pacientom," uviedla nás rozprávaním do situácie v komárňanskej nemocnici zdravotná sestra Eva Černeková. "Za socializmu by ma za nepodanie lieku zavreli do basy, dnes to nikoho netrápi." Eva Černeková, špecialistka na anestéziu, resuscitáciu a intenzívnu terapiu na oddelení intenzívnej cerebrálnej jednotky neurológie, sa napriek hrozbe, že príde o zamestnanie, rozhodla o problémoch s akútnym nedostatkom základných liekov nahlas hovoriť. "Ako má totiž človek zareagovať, keď na oddelení objaví prípis primára, v ktorom nariadil podávanie život zachraňujúceho infúzneho roztoku, dvadsaťpercentného manitolu, len pacientom mladším ako štyridsať rokov, a len pri edéme a tumore mozgu?! Infúzia, ktorá sa podáva našim pacientom v deväťdesiatich percentách pri infarktoch, porážkach, po nehodách, vždy keď hrozí opuch mozgu!?"

Kauza manitol: Manitol je tzv. infundabilium, základný infúzny roztok, ktorý, laicky povedané, zabraňuje opuchu mozgu a odbúrava z neho nahromadenú tekutinu a tak zabráni smrti pacienta. Väčšinou sa podáva každých šesť hodín počas troch dní pacientom, ktorí prekonali porážku, krvácanie do mozgu, pri nádoroch a podobne. Je to v podstate prvý liek, ktorý pacient na neurológii dostane, až potom zvyčajne absolvuje ostatné vyšetrenia.

"Pred niekoľkými dňami mi zatelefonovala jedna z kolegýň, že už nemáme ani manitol a primár nariadil, aby sme ho podávali len pacientom do štyridsať rokov a len pri edémoch a tumoroch mozgu. Vraj jej prikázali, aby to napísala na papier a vyvesila ako oznam pre službukonajúcich lekárov. Dva dni sme boli úplne bez manitolu, našťastie, potom sa na oddelení niekoľko kusov objavilo. Zákaz však nikto nezrušil," pokračuje Eva Černeková. "Konkrétnym príkladom je pani Kabátová. Keď k nám prišla, nebola na tom ešte zle. Doma spadla z postele, manžel ju nemohol zdvihnúť. Doviezli ju ráno o štvrtej, dostala infúziu proti tŕpnutiu a poslali ju domov. Stav sa jej však zhoršil, opäť ju prijali na geriatrii, tam ju vyšetril náš neurológ, ktorý usúdil, že by ju mali prijať na naše oddelenie. Ona však bola pacientkou Všeobecnej zdravotnej poisťovne, takže ju primár nechcel prijať. Jej stav bol však kritický, a tak ju nakoniec prijať musel. Už ani nerozprávala, neprijímala jedlo. Práve pani Kabátová mala manitol dostať, ale nedostala. Aj do chorobopisu niektorá zo sestričiek zapísala: nemáme manitol. Sama som jej príbuzným hovorila, aby ho niekde zohnali, že je to veľmi dôležité. Po dvoch dňoch sa, našťastie, na našom oddelení infúzny roztok znova objavil.

1833

28.5.2002 22:28

Návštěva lékařské pohotovosti

Andrew MOOSE (zavináč) hotmail (tečka) com 195.?.?.?

Hra na bohov?

http://www.plus7dni.sk/index.cfm?Page=ShowArticle&ArticleID=4867

1834

28.5.2002 22:51

Kde je chyba ?

atom tklas (zavináč) seznam (tečka) cz 147.?.?.?

Nemyslete si, že v Kanadě nebo kdekoliv jinde byste bez pojištění dopadl výrazně lépe. Pokud za ošetření nezaplatí pojišťovna, musí vzít nemocnice peníze jinde, třeba i na úkor pojištěných pacientů. Žijeme v tržním světě, tak i lékařská péče je, bohužel, předmětem obchodu. Lékař je také jenom člověk, který musí živit rodinu.

1836

19.5.2002 22:12

Návštěva lékařské pohotovosti

JS 194.?.?.?

Vazeny pane Stworo,
to jste dopadl jeste celkem dobre, ze si vami zminovany lekar alespon precetl z prazdneho obalu, co Vam ma predepsat. Zaskocte se nekdy pri "ceste kolem" podivat do nemocnice v Nachode - vychodni cechy. Kdyz me tam privezli po autohavarii, mel jsem tu smulu, ze me prijimal lekar (taky z jakychsi jiznich kraju (podle barvy pleti)), ktery v cechach patrne byl aby se neco naucil. Ochotne mi sesil rozsekle koleno se zlomenou ceeskou, horni ret,... neodpustil si poznamku, ze jsem - doslovne "asi sezral kus rtu, ze mi tam chybi" a na me stiznosti ohledne bolesti leve kycle jen pronesl, ze ji mam narazenou. Vecer mi v nemocnici jeste pridali dalsi 3 stehy hned vedle kde mi PAN DOKTOR sesil ret (patrne se prehledl ...) Ale abych to neprotahoval, jsem doma 9. mesic po operaci leve kycle. Bohuzel nebyla narazena, ale byl tam ulomeny kus kloubniho pouzdra. Nastesti zmineny PAN DOKTOR nebyl jediny lekar v cele nemocnici. Asi dost zalezi na koho narazite. Jinak takove srandy jako na zadance o prepravu sanitou - napsano dojde sam (a ja byl tyden po operaci a nechodil jsem jeste ani o berlich ...) ty asi v cechach (cesku) zazil kazdy.

1840

20.5.2002 10:01

Návštěva lékařské pohotovosti

jezinka 62.?.?.?

Pane Stworo, nedelejte si iluze, ze v jine zemi by vas bez pojisteni osetrili drive nez byste zaplatil! Znamy si ve Francii zlomil klicni kost. Byla sobota odpoledne. V malem mestecku v lekarne sdelili cislo na lekare. Dostavila se doktorka, pojisteni, ktere jsme meli, ji nic nerikalo, takze sdelila taxu: mohli jsme zaplatit a pak tedy ziskat pro raneneho ostreni nebo nezaplatit a jit shanet jineho doktora. Povedlo se nam tech "par" tisic franku, ktere chtela, dat dohromady. Byla ochotna vydat recept na konstrukci, ktera se pri zlomeninach klicni kosti pouziva. Soucasne nam rekla, kolik to stoji, abychom si nedelali iluze, ze snad neco dostaneme zadarmo (za pojisteni)... Cena byla pro nas astronomicka. Poslouzilo improvizovane provedeni, transport do Cech a zde konecne normalni pece. Stalo se pred temer deseti roky, kdy pojisteni na cesty do zahranici existovalo, ale asistencni sluzba nikoli a navic nebyli bezne mobilni telefony. Handrkovani o penize probihalo, aniz by se doktorka sebemene zajimala o stav pacienta. Na otazky "co kdyz umre? co nasledky z prodleni?" odpovidala "A kdo to zaplati?" Pojistovna nam vylohy uhradila, ale bez hotovosti a pri vaznejsim zraneni to mohlo dopadnout mnohem hur.

1841

20.5.2002 14:06

Návsˇteˇva lékarˇské pohotovosti

Lada Krivanek krivanekl (zavináč) hotmail (tečka) com 64.?.?.?

Kazda zeme by mela ve vlastnim zajmu navstevniku, pred udelenim vis ci pred vstupem do zeme vyzadovat potvrzeni o zdravotnim pojisteni, ci jak je turista solventni aby si mohl pripadne lekarske zakroky dovolit. Znam v Montrealu dost pripadu kdy prijeli navstevnici z Ceskoslovenska a neco se jim stalo (jeden dokonce zemrel), a kde pak sehnat tisice dolaru. Nedavno jsme zde meli pripad, ze se Cechum kteri zde ziji na navstenicka visa narodilo dite, ktere potrebovalo operaci ledvin. Dite automaticky obdrzelo kanadske statni obcanstvi a je rezidentem provincie Quebec. Presto Quebec odpira zdravotni peci. O pripad se zajimal kanadsky tisk, televize, radio, ale nic nepomohlo. Nebyt dobrosrdecnosti Kanadanu, ci znameho mecenase pana Velana, ktery zaplatil deset tisic na pobyt v nemocnici, ci lekare ktery provedl operaci zdarma, tak by dite zemrelo. Ona znama lekarska Hypocratova prisaha je hezka vec, ale tezko nekde na svete najdete doktora, nemluve o nemocnici ci stredisku, kdo by Vam poslouzil zadarmo. My jsme jezdili leta do Ameriky (vetsinou kampovat), a byli vzdy "pripraveni". Nekolikrat jsme potrebovali lekarskou peci pro deti, ktere si bud sahly na poison ivy, dostaly infekci z vody infekci do ucha, ci to byla "pouze" rozbita hlava. Vsude se Vas v prve rade zeptaji jak to budete platit (nezajima je quebecky Medicare, ani vetsina soukromych pojistek), znaji pouze cash, creditni ci debitni karty. Po zakroku dostanete k zaplaceni ucet s mnoha polozkami (za cekarnu, za konzultaci kazdeho doktora, testy, zakrok, atd., jedine co nezapocitali bylo osoupani rohozky). Takze napred zaplatite, pak se Vam dostane lekarske pece, a pak je na Vas si vyrovnat ucty s Vasi pojistovnou a provincnim ministerstvem zdravotnictvi, ktere ma predepsane sazby kolik uhradit za kazdy zakrok. Bohudiky v Cesku jsme zdravotni peci nepotrebovali, tak nemam zkusenosti, ale jak je videt tak to funguje vzude stejne.

1844

20.5.2002 22:47

Návštěva lékařské pohotovosti

polkpo polkpo (zavináč) email (tečka) cz 168.?.?.?

Zajed si do USA,tam te nechaji rovnou chcipnout!!!!!!

1851

30.5.2002 22:08

RE: Návštěva lékařské pohotovosti

Brnak 68.?.?.?

Reakce na 1851

Zajed si do USA,tam te nechaji rovnou chcipnout!!!!!!

Hej Polkpo, kdy to tak pracovalo jak rikas, tak Te sem pozvu na vlastni naklady, aby jsi nahodou neudelal nejake sve potomky.

1924

21.5.2002 9:15

Návštěva lékařské pohotovosti

Pavel Ilkanič pavel (tečka) ilkanic (zavináč) tiscali (tečka) cz 193.?.?.?

Pokud máte astma, nemůžete se spoléhat na lékaře. Je to, jako kdyby jste s poruchou motoru jel do pneuservisu a tam Vám dofoukli kola. Tady Vám může pomoci jedině přírodní medicína, pokud budete mít zájem mohu poskytnout kontakt.

Zdravotní stav každého z nás je velice citlivá záležitost a ne zboží jak se někteří lidé a někteří lékaři domnívají.

1853

21.5.2002 11:27

Návštěva lékařské pohotovosti

Libor Truxa litr (zavináč) e-posta (tečka) cz 194.?.?.?

Neco z druhe strany barikady. Pisu zkusenosti stare pres 3 roky, pokud neco zmenilo, opravte mne.
Pracoval jsem ctyri roky v mensi mestske nemocnici. Meli jsme na starost komunikaci se zdravotnimi pojistovnami, predavani dokladu o vykazane peci a nasledne zpracovani sjetin pojistoven, CO nam z vykazane pece uznavaji a mozna zaplati. KDY, to uz byla jina otazka. Pak se opet opravene doklady znovu odeslaly pojistovne a tak porad dokola. Jsou to desetitisice ambulantnich a tisice hospitalizacnich dokladu mesicne.
Metodika vykazovani pece se behem tech ctyrech let zkomplikovala, pocet dokladu pro vykazani pece na luzku se znekolikanasobil, vypocty cen pece diky sestupne platbe neunosne zeslozitely. Na osvojeni si metodiky vykazovani potrebujete minimalne pul roku.
Nikdo se nemuze divit tomu, ze penize jsou pri osetreni az na prvnim miste. Pojistovny (hlavne VZP) jednaji arogantne a z pozice sily.
1) Doklady pojistovny zhusta vraci a tim padem NEPROPLACI. Proplati se az po oprave. Velmi casto je to chybnym rodnym cislem nebo cislem pojistovny. Dnes se to nejcasteji resi zrizovanim registru pacientu, ten se nechava zkontrolovat VZP (pokud se ji chce, driv to neslo - vse je v lidech), take si ho nemocnice navzajem vymenuji. V celostatnim registru je docela zajimavy zmatek. Diky tehdejsi legislative neslo zkontrolovat tento registr proti policejni evidenci. Cely registr vam VZP take nedala. Oprava - tak 2-3 kolecka pingpongu nemocnicepojistovna.
2) Revize. Chapu, proc je pojistovny delaji, kontrola musi byt. Znal jsem dost doktoru, kteri vykazovali to co neprovedli apod. Jiste. Jenze take to bylo velmi casto naopak.
Revizni lekar dostane bezadresnou sjetinu, kde ma vysouctovane mnozstvi vykazanych leku ci vykonu. O jednotlivych pripadech nema ani potuchy. A zacne skrtat. Nevim, jestli podle svych zkusenosti, nebo podle nejakych tabulek a normativu spotreby leciv. Potom prijde z pojistovny sjetina, kde je rozepsano, kolik ma nemocnice vratit zpet. Prislusne doklady si musi vyhledat a pripadne oponovat sama behem 14 dnu. Jen tak mimochodem, na zaplaceni faktury ma (tehdy mela) napriklad VZP CELY mesic.
Nebo se reviznimu lekari nelibi nektere vykony. Stalo se nam, ze revizni lekarka jedne pojistovny vyhazela vsechny porody za ctvrt roku, protoze neznala nove metody v tomto oboru. Jak by ne, nebyla to gynekolozka, ale byvala obvodacka.
3) Smlouvy. Super nastroj VZP na vydirani. Nepristoupis na nase podminky, nemas tedy smouvu, nemas ani penize. Nova smlouva znamena nekolikadenni dohadovani o kazdy vykon ze sazebniku pro kazdou odbornost. Na co ma spital lidi a na co ne. Podle norem.
4) Cena pece. Plati se podle normy. Takze kvalitni operater, ktery stihne nekolik operaci nad limit, je nedostane zaplacene. Cena pece na den je sestupna, nedivte se, ze vas co nejdriv odeslou z nemocnice domu. Nemaji to zaplacene.
Snad je ted trochu jasnejsi, proc maji sestry na prijmu a v ambulanci striktni prikaz pidit se po prukazce a proc tolik uraduji...

1854

22.5.2002 14:29

Návštěva lékařské pohotovosti

S. 195.?.?.?

Pred nedavnem jsem delal statnici ze socialniho lekarstvi...Sve poznatky mohu shrnout zhruba takto...
System zdravotni pece je totalne nedomysleny a absurdni.[smích])))

1872

28.5.2002 22:53

Návštěva lékařské pohotovosti

Milan Kulich everstar (zavináč) on (tečka) aibn (tečka) com 64.?.?.?

Lituji ctenare tohoto clanku co si protrpel v Ostrave, ale jeste vice me zarazi nektere komentare. Zvlast ten slovensky, lehce nacionalisticky. Po roce 90 podnikam zde i v cesku a nektere veci vidim trochu jinak nez ti co se tam jedou podivat jednou za par roku na par dni. Zvlaste potesujici je shoda vetsiny slovaku a cechu. Spolupracuji s jednou firmou z Bratislavy a navsteva u nich je pro me vetsinou svatek. Casto kritizujeme rozkradani ceskeho prumyslu, neprehlednost v zadavani statnich zakazek a podobne. Ctou tito lide nebo poslouchaji co dela Liberalni vlada tady a s jakou aroganci se pakuje stejne jako ty ceske?
Zmeny ktere se v cechach a trosku pomaleji deji na slovensku, jsou pro toho kdo si dovede vzpomenout na situaci pred rokem 89, neuveritelne. To myslim v dobrem slova smyslu. To co mame tady v Kanade nikdy nebylo preruseno komunistickym rezimem, jako tam. Meli by jsme byt casto mene kriticti a to na obou stranach.

1902

28.5.2002 22:53

Návštěva lékařské pohotovosti

Otakar Vitasek o (tečka) vitasek (zavináč) hotmail (tečka) com 24.?.?.?

Vy jste timto clankem vylolal uplnou paniku!
Ze sve vlastni zkusenosti z Ostravske prvni pomoci, pred 2 lety , vam mohu zdelit, ze mne jako kanadana osetrili po uraze, ktery se mi tam stal, a penize po mne nechteli, to je co? A to mne rentgenovali, zasivali, atd.
Jinak na prve pomoci zde v Kanade cekate i 2 hodiny, v Ostrave max. 15 minut, no a v nemocnici zde o tom radeji ani nemluvim, kdyz byl hospitalizovan kamarad s rakovinou, ktery stejne umrel a jak se k nemu tady chovali!
Ja sam nenecham na Ceskou rep. dopustit protoze si myslim, ze tam neni tolik vycuranych, podrazackych, udavacskych hajzlu jako tady v Kanade z rad ceskych i slovenskych obcanu!
Samozrejme vsude jsou dobri i zli lide, ale tu v emigraci to je proste sila!!!! Tak uz zanechte te krityky, budte uz na sebe hodni a prosim pretante kritizovat ceske ci slovenske zdravotnictvi!

1913

30.5.2002 12:00

Návštěva lékařské pohotovosti

Marg 206.?.?.?

Ja mam podobnou zkusenost z "obdivovane" Ameriky. Ma dcera dostala tezky astmaticky zachvat. A nebylo to pozde v noci,
nebo brzy rano, bylo to odpoledne , kolem 17 hod. V cekarne prvni pomoci sedelo asi 10 lidi ruzne hekajicich, pani
pravdepodne se zlucnikovych zachvatem (nebo ledvinovym) holcicka s popaleninami cele paze a dcera sipajici,
nemohouci popadnout dech byla dalsim a to pomerne akutnim pacientem. sestra v kukani si napsala jeji jmeno a
problemy a pak se hodinu nic nedelo. mezitim jsme se snazili se domoct nejake pozornosti, ale byli jsme prehlizeni
jako "sire lany" Brali lidi ne podle nalehavosti, ale podle toho, v jakem poradi se zapsali do listu. Po dalsi pulhodine
cekani ( vsimnete si ze celkove po 1 1/2hod.) si nas vzali ke stolu, kde sedela jina sestra a ta ji zmerila tlak a vyptavala se
dalsich pulhodiny na pojisteni a snad vsechno vcetna velikosti spodniho pradla. Kdo z vas ma astmaticke zachvaty
vi moc dobre, ze se tezko da mluvit. Pak jsme cekali dalsich asi 20 min., kdy se nic nedelo a pak nas konecne vzali
do vysetrovny, kde byla zima jak v morne a tam jsme sedeli dalsi 30 min. Sehnala jsem aspon prosteradlo, abych
dceru prikryla, jelikoz mrzla. Pak se prisunul nejaky doktor, ktery ji velice povrchne prohledl a rekl nam, ze se ceka
na sestru specialistku, ktera podava inhalacni lecbu. Vubec se nesnazili ji dat nejakou injekci na rozsireni dych. cest.
setra prisla asi po 20 min. kdy my uz zmrzli skoro totalne a dala ji inhalaci. Ta ji nepomohla a tak po 20 min. prisla
zase a to se opakovalo 3x. Pak konecne se zase prikolebal ten doktor a dal ji injekci !! Pak se konecne zacalo neco
dit (usoudili asi konecne ze dcera nesimuluje )a prevezli ji na oddeleni, kde si tri dni polezela. Tam byly aspon mile a ochotne sestry a dceri se tam moc libilo.
Kdyz si secetete vsechen cas, po ktery se ji nedostalo zadneho osetreni, tak vas bude jimat hruza. A to Americane,
jak jsou brainwashed , tak se stale vytahuji, jakou perfektni peci maji ve srovnani se "socializovana medicina" v Kanade a Evrope.
Neni to moje prvni spatna zkusenost s americkou pohotovosti , ale je to ta nejhorsi.
Jedina vec, kterou tady maji rozhodne lepsi, aspon ve srovnani s Ceskem je pristrojove vybaveni a krasne nemocnice
s dvouluzkovymi pokoji s TV a soc. zarizenim. Jinak osetreni je vesmes bida a doktori a lekarny jsou McDonalizovani a moc toho neumi.
I kdyz vyjimky potvrzuji pravidlo.

1920

31.5.2002 4:23

mhmmm

monster monster (zavináč) amber (tečka) sk 147.?.?.?

mno ako je natom zdravotnictvo na Slovensku sa radsej ani nevyjadrim...
ale skuste si precitat knihu Dum Pane (tusim od nejakeho zida zabudol som ako
sa chlap volal), clovek aspon zisti ako rychlo pride lekar o iluzie dokonca zacne niektorych pacientov nenavidiet..
je to bohovska kniha, vrelo odporucam

1930

30.5.2002 22:03

Návštěva lékařské pohotovosti

Yari 216.?.?.?

Uplne ziram na pacienta, jez po nehode nemusel platit za osetreni v nemocnici v Ostrave. Nevim, jestli byl v te same nemocnici jako ja /Univerzitni nemocnice v Porube/, ale mne za operaci kloubu /sesrobovani horni casti zvane acetabula/ a tydenni pobyt spojeny s totalni odtucnovaci kurou /neslo tam jist nic!/ vyuctovali 543 546.00 Kc a to odvozy z mista nehody a nasledujici odvoz do Vidne byl hrazen zvlast. Jenom podotknu, ze moje pojistovna vse okamzite a bez jakychkoliv otazek uhradila! Stejna operace se stejnou delkou pobytu v nemocnici by mne v Canade prisla /treba jako cizince/ na tretinu!/. Takze klobouk dule pred fakturovacim oddelenim zminene nemocnice.

1932

30.5.2002 17:47

Návštěva lékařské pohotovosti

Kristyna tyna_inn (zavináč) yahoo (tečka) com 64.?.?.?

Ja se hrozne divim lidem co jezdi 3x az 4x za rok do ceska
(a nebo na slovensko) a stale se jim tam neco nelibi.
Ja byl jednou na Kube a protoze se mi tam nelibilo tak uz tam
nepojedu. Co se tyka zdravotni pece v kanade tak to taky
zadny velky zazrak neni. Spise naopak. Vzdyt to neni tak davno
kdyz v Ontariu lekari stavkovali. Nastesti jste v te dobe astmaticky
zachvat nemel. Protoze OHIP karta, creditni karta a i penize v hotovosti
by vam asi nebyly moc platne.
5,000.- Kc je v cesku 14 denni vyplata. V kanade vam ve vetsine
obchodech nepromeni ani 100 dolarovou bankovku, a to je v prumeru
puldenni vydelek. Zkuste si jit s tisicovkou koupit dva banany.
A jeste otazka. Jak dlouho zijete v kanade, ze jste stale jeste
tak hrozne naivni.

1982

31.5.2002 17:59

Návštěva lékařské pohotovosti

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 209.?.?.?

nevi jestli to jeste bude nekdo cist, ale tu je story z USA. Synovec mel nehodu v aute. Probudil se s tezkym otresem mozku na pohotovosti. Za 4 hodiny, po procedurach, vcetne CT scan, ho vykopali na ulici s papirami a doporucenim k neurologii v pristich dnech. Tak jsem tedy hned druhy den volal, volny termin mame az za 6 TYDNU!!!, dostal jsem odpoved.(Narazil hlavou do predniho skla tak silne, ze tam zustal dulek asi inch hluboky) Stale ho bolela hlava, takze jsem s nim pristi den jel zpet na pohotovost. Prijimaci procedury probehly hladce, behem nekolika minut mel slozku s papiry a jmenovkami v ruce (i na te) a vedli ho do "cekaci kukane", kde byli dalsi dva stenajici. Cekame, cekame prichazi predsestra, pak sestra, hlavni sestra, junior "doc" a finalne "senior". Vsem jsem pochopitelne vykladal stejnou story!!!v domneni, ze uz ten prvni zacne neco delat. Takze hodina pryc, pak zacalo obligatni mereni, vazeni a vyptavani primo postizeneho a zase nic. Mezi tim, uz jsme tam byli asi 2 hodiny, jsem navazal hovor s dcerou stenajici matky{dusila se zvracenim), jak je tam dlouho atd., proc ji nehospitalizuji, no to uz tu 4 hodiny cekam, az se ONI rozhodnou!!! A mama stenala dal.
O.K. vas synovec ma tezky otres mozku, mi sdelil hlavni lekar a potrebuje neurologa, vim cetl jsem uz prvni nalez, tak ho ZAVOLEJ z nemocnice-my ho tu nemame, volame si ho jednou tydne z "cesty"? Tak ho zavolej, ne chodi stredy, ale neboj se my mu pomuzeme. Udelali stejne CT, bez nalezu, pak nas hodili na krk socialnimu oddeleni, kde uz jsem ponekolikrate vykladal totez. Pak jsme opet cekali az vyridili nejake telefonaty a po hodine nam prisli rici, ze ten neurolog ma volny termin az za 6 tydnu!!! Takze mu udelali appointment!!!
Nehlasil jsem nic, akorat jsem si nechal zavolat opet "seniora", kteremu jsem sdelil, ze to co udelali za ty 4 hodiny jsme vedeli uz den prvni, takze krome Tylenolu, jsme si z pohotovosti neodnesli nic noveho.
Takze polykal Tylenol a cekal na toho "neurologa", mezitim jsem nalehal at ho vezmu driv, a tak se nasla "skulinka ve "schedule" a sel za 14 dni. Uz jsem tam s nim nesel. Po navratu od "specialisty" mi sdelil, ze mu napsal jen silnejsi Tylenol!!!
Pak prisel ucet za privni navstevu, asi 2000.-, dalsi za druhou 1500.- a za treti zase 1500.- dolaru. To vse jsme postoupili pojistovne, ktera ve finale odmitla ucty zaplatit. Podotykam, ze nehoda nebyla z jeho viny, a ze mel navic pripojisteno Personal Injury a diky administrativni "chybe" v pojistovne pred pul rokem, se na kompenzaci nekvalifikuje!!! A tak je vse u soudni stolice a cekame! Nemocnicni "vymahaci" nas otravuji s platbou, my to posilame advokatovi a CEKAME!!! Uz dlouho, jo asi rok!!!
Stefan
P.S.: myslim, ze by se to mohlo dat jako prispevek do nejnovesiho clanku o procedurach v ANIMAL CENTER, ktery prave vysel!!!

2074

12.6.2011 13:55

já vůl

Jindřich 95.?.?.?

Omlouvám se autorovi,dal jsem pětku,špatně jsem se podíval na systém hodnocení.Měla tam být 1,možná i s hvězdou.Mám totiž podobné zkušenosti.Ještě jednou se omlouvám,a jestli existuje něco jako oprava,napište mi návod do majlu.
Jindřich

30648

Příspěvků: 22

28.05. 21:36 Ivan Hrozny  Návštěva lékařské pohotovosti
28.05. 21:37 Libor Truxa  RE: Návštěva lékařské pohotovosti
28.05. 22:19 D  Slovensko
28.05. 22:20 Andrew  Návštěva lékařské pohotovosti
28.05. 22:28 Andrew  Návštěva lékařské pohotovosti
28.05. 22:51 atom  Kde je chyba ?
19.05. 22:12 JS  Návštěva lékařské pohotovosti
20.05. 10:01 jezinka  Návštěva lékařské pohotovosti
20.05. 14:06 Lada Krivanek  Návsˇteˇva lékarˇské pohotovosti
20.05. 22:47 polkpo  Návštěva lékařské pohotovosti
30.05. 22:08 Brnak  RE: Návštěva lékařské pohotovosti
21.05. 09:15 Pavel Ilkanič  Návštěva lékařské pohotovosti
21.05. 11:27 Libor Truxa  Návštěva lékařské pohotovosti
22.05. 14:29 S.  Návštěva lékařské pohotovosti
28.05. 22:53 Milan Kulich  Návštěva lékařské pohotovosti
28.05. 22:53 Otakar Vitasek  Návštěva lékařské pohotovosti
30.05. 12:00 Marg  Návštěva lékařské pohotovosti
31.05. 04:23 monster  mhmmm
30.05. 22:03 Yari  Návštěva lékařské pohotovosti
30.05. 17:47 Kristyna  Návštěva lékařské pohotovosti
31.05. 17:59 stefan  Návštěva lékařské pohotovosti
12.06. 13:55 Jindřich  já vůl

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 1

Očkované ženy hlásí zvětšení prsou01.08.21 18:46 Neurčeno 3

Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami01.08.21 17:43 Slovensko 2

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 1

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 0

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 3

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 1

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 3

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Měnové kurzy

USD
21,49 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,59 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,11 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 944,02 Kč
1 unce stříbra
547,92 Kč
Bitcoin
855 618,85 Kč

Poslední aktualizace: 2.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 221