Diskuze k článku

Americká ekonomika byla od počátku navržena tak, aby selhala

Příspěvků 25

3.3.2009 6:26

Uz je to tady

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 129.?.?.?

"Majitelé kapitálu stimulují proletariát ke koupi stále většího množství a stále dražšího zboží. K tomu využívají půjček, které sami poskytují. Zvrat nastane ve chvíli kdy se tyto půjčky stanou nesplatitelnými. Nesplacené půjčky nutí banky k půjčkám u státních institucí. Rozhodující role státu v půjčkách soukromým firmám bude prvním znakem nástupu nové éry - éry komunismu a to celosvětově."

Karel Marx: "Kapitál", vylo v r.1867

...a uz je to zase tady........!!!!!!!

185275

3.3.2009 19:20

RE: Uz je to tady

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 185275

nečítal som Marxov Kapitál...ale toto kto vyviedol??...komunisti to neboli...tak teda KTO??

185411

3.3.2009 21:27

RE: Uz je to tady

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185411

>nečítal som Marxov Kapitál...ale toto kto vyviedol?...komunisti to neboli...tak teda KTO??
------
Potomci těch, kteří zaplatil K.Marxovi aby Komunistický manifest napsal. Vydaný roku 1848. Kapitál byl později zpracován Bedřichem Engelsem. Mohu vám i prozradit, kdo jsou to ti potomci: Dynastie klanu Rothschildů.

185420

3.3.2009 7:43

Aby jsme se nemýlili!?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Jsem přesvědčen, že nejde o nic menšího, než o zcela vědomý krok k dalšímu posílení světovlády Spojených států. Elegantně na dluh, za peníze a otrocky levnou pracovní sílu svých potenciálních protivníků, si pořídili američené nejmodernější armádu světa. Pod rouškou velké deprese a tvorby nových pracovních míst pozavírají následně filiálky amerických firem po celém světě a přenesou výrobu na domácí půdu. Obrovské investice půjdou do podbory snížení energetické závislosti a posílení vojenské pozice ameriky v oblasti středního východu, je to ostatně nadostřel k největším věřitelům Ameriky. Tedy na rozdíl od iluzí EU, protekcionismus v nejčistší podobě. Následně proběhne nějaká forma znehodnocení mnohabilionového dluhu, zřejmě v souvislosti se vznikem nového severoamerického tržního prostoru a avizovaného Amera. Největší věřitelé ameriky, Číňani a arabští šejkové se asi dost naštvou. Co bude dál je ve hvězdách.

185281

3.3.2009 9:17

Big bang

Roman 78.?.?.?

Zruti sa US ekonomika sama do seba ? Ale akym sposobom a co bude potom nasledovat ? Rozne konspiracne teorie hovoria o plane zidov z Bank of England a FED-u. Ale ako im toto prospeje ? US maju starosti sami so sebou, nieto este starat sa o Izrael. Moj nazor je taky, ze sa situacia nielen vymkla zpod kontroly, ale doslova utrhla z retaze.
Situaciu este drzia prisluby noveho prezdenta a vahanie nad dalsim tlacenim dolarov na ozivenie /udrzanie rovnomerneho poklesu/ ekonomiky. Ale udrzatelne to uz nie je a vo velmi blizkej buducnosti musi nastat bod zlomu - break point, alebo nazvime ho Big bang. Mam za to, ze ako prve ohnivko trhajucej sa retaze drziace len pomocou sekundoveho lepidla praskne zamestnanost umelo udrziavana balickami pre automobilovy priemysel, a nasledne zastavenie objednavok pre primysel zbrojarsky . Prezitie a prezivanie podstatnej casti obyvatelstva USA zostane visiet na ohnivku z plasteliny "Socialny system - dochodky - podpora". Stavim 100 dolarov s opciou na nepokoje do 1 roka. A mozno s vkladom este pockam, kym klesne kurz.

185293

3.3.2009 13:00

a nejen americka...

Trniman 90.?.?.?

Nejhorši na tom je lidska netečnost. Mluvit o tom je nejlepši způsob jak přijit o přatele, v nejlepšim připadě bude člověk označeny za zaujateho blazna. Nikoho to nezajima pokuď vysledky toho svinstva nepocitej na vlastnim žaludku. ,,Ja to nezměnim, tak že mně to nezajimaˇˇ Nebo to neni pravda protože to nemuže byt pravda ( kameny nepadaji z nebe protože tam žadne nejsou ) a t.d.
Možna na konec to lidem jenom přece prospeje, neboť na hladovy žaludek se lip přemyšli [oči v sloup]

185331

3.3.2009 13:13

Krize, krize, krize

hestroy 77.?.?.?

Už od chvíle, kdy se místo zlaťáčů začaly používat papírky, od chvíle, kdy banky začaly půjčovat z cizího a poté i z ničeho, muselo být každému jasné, kam to povede. K převzetí moci nad celým světem bandou bezcitných, nemorálních bankéřů, kteří nic netvoří, jen vydělávají na válkách, ožebračování celých národů a nakonec musí svoji nenažranost mírnit stovkami miliard peněz daňových poplatníků, kteří se tak dostávájí do dašího dluhu a tím otroctví.

Jmenujme alespoň rodinu Rothschieldů, kteří jak pijavice či jako jiný obtížný parazit otravují a likvidují přirozený běh života na Zemi, sosají, vyhrožují, lžou, podvádí, ale hlavně NIC dobrého nevytvářejí.

185334

3.3.2009 13:18

RE: Krize, krize, krize

voyta 85.?.?.?

Reakce na 185334

svatá pravda [velký smích] bohužel [bliji]

185336

3.3.2009 16:17

RE: Krize, krize, krize

dub 89.?.?.?

Reakce na 185334

zlaťáky nic nevyřeší. stále je to forma dluhových peněz a monopolu.

řešením je systém kreditních peněz.

185378

3.3.2009 16:31

RE: Krize, krize, krize

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185378

Obávám se, že zlaťáčky nejsou formou dluhových peněz... Monopolu? Kdo má monopol na zlato? A navíc monopol na ražbu zlaťáčků by měl mít stát...

Co jsou to kreditní peníze?

185381

3.3.2009 16:59

RE: Krize, krize, krize

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185334

Jindřichu, velmi dobře napsáno, ale dovolím si drobnou opravu. Máš pravdu, že jejich cílem je:

>...převzetí moci nad celým světem bandou bezcitných, nemorálních bankéřů, kteří nic netvoří, jen vydělávají na válkách, ožebračování celých národů a nakonec musí svoji nenažranost mírnit stovkami miliard peněz daňových poplatníků, kteří se tak dostávájí do dašího dluhu a tím otroctví.
------
Ano, to jsou ty jejich vysněné touhy ovládnout svět a založit jednu světovou vládu. Na co však chci poukázat je tohle: "Nakonec musí tu svoji nenažranost mírnit stovkami miliard"...Je to naopak. Tento nehorázný podvod a zákeřná zlodějna nastala dvakrát. Čili nikoliv se mírnit, ale ti zločinci v kravatách nejprve vykradli banky a přišli s nataženou rukou do kongresu a ubekovali že nemají prachy na investice a půjčky a když jim vláda přihodila ty "záchranné balíčky", tak to rovněž rozkradli. Samozřejmě na dluh daňových poplatníků. Tohle už nejde splatit a ONI to vědí. JIM ani nejde o prachy, ale jak jsem již napsal, těm psycho-parazitům jde především o založení NWO - něco podobného, co se stalo v Rusku v roce 1917, jenomže místo výstřelu z křižníku Aurora to odstartuje výbuch malé atomovky. Historie se opakuje, ale s jinou technologií(!!!)

185385

3.3.2009 13:18

Musíme zpět ke kořenům a přestat být jeden druhému vlkem

Montaznik 88.?.?.?

Začneme klasikem:

"Majitelé kapitálu stimulují proletariát ke koupi stále většího množství a stále dražšího zboží. K tomu využívají půjček, které sami poskytují.Zvrat nastane ve chvíli kdy se tyto půjčky stanou nesplatitelnými.Nesplacené půjčky nutí banky k půjčkám u státních institucí. Rozhodující role státu v půjčkách soukromým firmám bude prvním znakem nástupu nové éry - éry komunismu a to celosvětově."

Karel Marx: "Kapitál", vyšlo v r.1867

Situace v "západních" zemích je o to horší, že skutečná fyzická výroba zmizela a cca 40% lidí je z hlediska ekonomického a hlavně tržního!!! hospodářství zbytečná, takže se velké míře socializace nevyhneme, nechceme-li mít opět nějakou revoluci!!! Kvůli zisku,nadnárodní zlodějské mafiánské společnosti, které neplatí daně, se s výrobou odstěhovalo do oblastí, kde kapitál může lépe "vykořisťovat"!!! a kde je lepší zisk!!!! A protože peníze jsou jediným kritériem, tak budeme sklízet to, co jsme si ultratržním hospodářstvím zaseli!! Nenažraná,prolhaná,zlodějská, bankovní mafie , především z USA / personálně složená z velké části z vyvolených!/,
zavinila světový hospodářský kolaps a tihle "lupínkové" musí adresně za svoje zločiny platit!!!! Proč mají platit sociální skupiny, jak říkám, od lékaře po metaře!!!!
Je cca 150 lidí z bank a politiky , kteří za světovou krizi mohou, takže tam je nutné udělat pořádek, odsoudit a soudně zabavit nakradené majetky! Když mohli svěřené peníze v bankách zapůjčit také dvacetkrát, hrát podivné hry na burzách, tak dnes musí zaplatit!!!

185337

3.3.2009 13:28

RE: Musíme zpět ke kořenům a přestat být jeden druhému vlkem

satai 213.?.?.?

Reakce na 185337

Ten text je stary par mesicu. A jako jiz jednou tu - za vytisk Kapitalu (resp. fotografii vyseku, cislo stranky a urceni vydani) starsi dvou let, kde je ta slatanina k nalezeni, nabizim lahev nejakeho slusneho moravskeho (a jak tu vsichni vime, za rok penize nebudou platit, ale moravske vino bude mit hodnotu stale).

185340

3.3.2009 14:24

Krize je naplánována, ale co s tím...

Hlava_09 93.?.?.?

Bankovní celosvětový systém, který vytvořili mocí posedlí Rothschildovi, byl od začátku navrhnut takovým způsobem, aby měl vlastnosti ipmploze. V určitou chvíli se má sám zničit a vzit sebou nejen americkou ekonomiku. Karty byli dávno rozdány a my hrajeme předem prohranou hru. Jediný zvrat, který by tuto karetní partii obrátil ve prospěch lidu je uvědomělá veřejnost vyspělých států minimálně v třicetiprocentní menšině. Ukázat na viníky a potrestat je. Ale to se nikdy nestane, čili sláva NWO.
Zde je článek s podobnou tématikou.

185345

3.3.2009 16:05

Revoluce Rona Paula pokračuje (!)

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Prohlášení kongresmana Rona Paula
na zasedání kongresu Spojených států
dne 12. února 2009
Co když?

Co když se jeden den probudíme a uvědomíme si, že teroristická hrozba je předpovídatelný následek našeho vměšování se do záležitostí druhých?

Co když podpora represivních režimů na Středním východě ohrožuje oba státy? Nejen USA, ale i Izrael.

Co když okupace zemí, jako je Irák a Afganistán a rovněž bombový útok na Pakistán má přímou souvislost s nenávistí vůči nám, ale nemá nic společného s naší svobodou a prosperitou?

Co když se nám najednou vybaví, že ztráta pěti tisíc amerických vojáků na Středním východě - za období od 9/11 - není výhodná kompenzace za ztrátu téměř tři tisíce Američanů, nepočítaje v to civilisty Iráku, Pakistánu a Afganistánu, kteří byly zabiti a nebo jsou na útěku?

Co když si konečně uvědomíme, že mučení, přestože to nazveme „vylepšená vyšetřovací metoda“ k ničemu nevede a žádnou užitečnou informaci tímto nezískáme a už vůbec nic se nemění na skutečnosti, zadáme-li tuto záležitost třetí straně? Je to stejně tak zrůdné.

Co když nás konečně napadne, že válka a náklady na armádu vždy ničí naší ekonomii?

Co když pochopíme, že veškeré válečné náklady jsou zaplaceny záludně tím zhoubným způsobem - inflací a dluhem?

Co když konečně zjistíme, že válečné podmínky pokaždé ohrozí naše osobní svobody?

Co když se konzervativci, kteří prosazují menší vládu najednou probudí a uvědomí si, že naše intervenční zahraniční politika naopak vyvolává nutnost vládu zvětšovat?

Co když si konzervativci opět uvědomí, že jejich jediný logický postoj je vyloučit vojenské intervence a upustit od snahy rozšiřování amerického impéria ve světě?

Co když se Američané probudí a uvědomí si, že důvody k válkám jsou téměř pokaždé vylhané a podložené válečnou propagandou, jenom proto aby vyhověly úzkým zájmovým skupinám?

Co když si my, jako národ uvědomíme, že naše imperiální tendence stejně nakonec zničí všechny obdivuhodné národy?

Co když Obama ani nemá snahy opustit Irák?

Co když už máme naplánovanou brannou povinnost pro případ rozpoutání dalších válek, nezmění-li se naše zahraniční politika?

Co když Američané poznají pravdu, ze naše zahraniční politika nemá nic společného s naší národní bezpečností a už vůbec nic se nezmění výměnou vlády?

Co když válka a příprava na ní, je pouze nezákonné ziskové podnikání úzkých zájmových skupin?

Co když se prezident Obama zaslepeně mýlí, co se týče Afganistánu a zjistíme, že situace v zemi bude ještě horší, než Irák a Vietnam dohromady?

Co když křesťanství ve skutečnosti nabádá k míru a nikoliv k preventivním agresivním válkám?

Co když je pro ochranu Američanů účinnější diplomacie, n...Automaticky kráceno

185371

3.3.2009 16:07

RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185371

- dokončení -

Co když je pro ochranu Američanů účinnější diplomacie, než úplatky a bomby?

Co se stane, když jsou moje obavy naprosto bezpředmětné – nic se nezmění(!)

Co se stane, jsou-li moje obavy sice oprávněné, ale nevyslyšené – ani to nikam nepovede(!)


Přeložil: Mirda
Zdroj: Proslov Rona Paula.

185372

3.3.2009 16:11

RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185372

Mirdo, díky za překlad! Ron Paul se asi nedívá na televizi, jinak by nemohl plácat takové nesmysly, to ti zde vysvětlí každý druhý... [chechtot] [chechtot] [chechtot]

185374

3.3.2009 17:04

RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185374

>...Ron Paul se asi nedívá na televizi, jinak by nemohl plácat takové nesmysly, to ti zde vysvětlí každý druhý... [chechtot] [chechtot] [chechtot]
------
Tak to jsi mne dostal. Jaké nesmysly? Poraď.

185386

3.3.2009 17:56

RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185386

Mirdo, to je přeci ironie [chechtot] Kdyby se koukal na televizi, tak by věděl, že je všechno v pořádku [mrknutí jedním okem]

185394

3.3.2009 18:41

RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185394

>Mirdo, to je přeci ironie
--------
Tak jo. Myslel jsem, že se Ron Paul stal zednářem 33-tího stupně a já o tom nevím. [mrknutí jedním okem]

185402

3.3.2009 21:16

RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 185402

Zapomněli jste ovšem, že ten člověk sice mluví jako kniha, ale je to můj člověk, ne váš - "spiklenci". Nemáte to trochu pomotané ?
Jinak dík za překlad a info ale zejména gól do vlastní branky! [chechtot]

185415

4.3.2009 8:41

RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185415

>....ale je to můj člověk, ne váš - "spiklenci". Nemáte to trochu pomotané ? Jinak dík za překlad a info ale zejména gól do vlastní branky! [chechtot]
----------------------
Ti, kteří odhalují spiknutí nejsou spiklenci. Udělej si v tom pořádek.

185477

4.3.2009 10:31

RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)

Joseph 85.?.?.?

Reakce na 185415

Jo, mají to pomotané... "spiklenci" se sice tváří, že něco odhalují, ale většinou jen fantazírují s věcmi nedokazatelnými a komplot vidí v každé z nich. Ostatně Ron Paul nespekuluje o nějakých spiknutích, ale prostě rozumně uvažuje - například co když se vojenskými agresemi USA naopak dočká logické odplaty, a tím si uškodí? nebo co když podpora spřáteleného diktátorského režimu Egypta a dalších zemí v oblasti ohrozí nejen USA, ale i Izrahell. Nebo: Co když křesťanství ve skutečnosti nabádá k míru? ...a podobně rozumné otázky klade Paul sobě a svým spoluobčanům.
Takto nepřemýšlí a nemluví nějaký pomatenec důvěřivě hltající každou teorii jako hotovou věc, žádný "zachránce světa" ze Zvědavce, ale spíše rozumný, praktický člověk s určitou dávkou poctivosti.

185484

4.3.2009 16:35

RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)

Joseph 85.?.?.?

Reakce na 185484

Pokud by to někoho zajímalo:
http://www.sysifos.cz/index.php?id=obrazky&idd=pix1235457774-1.jpg&altik=Brno%20-%205.%20března%202009

Osobně některým takzvaně konspiračním teoriím věřím, zato moc nevěřím, že by skeptici ze Sisyfos dokázali uspokojivě vysvětlit pád tří budov WTC, okolnosti nárazu do Pentagonu atd. -to by mohlo být zajímavé slyšet. Je ale otázka, zda tamní diskuse bude regulérní, nebo pouze položení dotazu.

185534

4.3.2009 9:51

Přátelé

Jaroslav 85.?.?.?

Přátelé konspiračních teorií, uvědome si, že Duch vane kudy chce...

185481

Příspěvků: 25

03.03. 06:26  Uz je to tady
03.03. 19:20  RE: Uz je to tady
03.03. 21:27 Mirda  RE: Uz je to tady
03.03. 07:43  Aby jsme se nemýlili!?
03.03. 09:17 Roman  Big bang
03.03. 13:00 Trniman  a nejen americka...
03.03. 13:13 hestroy  Krize, krize, krize
03.03. 13:18 voyta  RE: Krize, krize, krize
03.03. 16:17 dub  RE: Krize, krize, krize
03.03. 16:31 hestroy  RE: Krize, krize, krize
03.03. 16:59 Mirda  RE: Krize, krize, krize
03.03. 13:18 Montaznik  Musíme zpět ke kořenům a přestat být jeden druhému vlkem
03.03. 13:28 satai  RE: Musíme zpět ke kořenům a přestat být jeden druhému vlkem
03.03. 14:24 Hlava_09  Krize je naplánována, ale co s tím...
03.03. 16:05 Mirda  Revoluce Rona Paula pokračuje (!)
03.03. 16:07 Mirda  RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)
03.03. 16:11 hestroy  RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)
03.03. 17:04 Mirda  RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)
03.03. 17:56 hestroy  RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)
03.03. 18:41 Mirda  RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)
03.03. 21:16  RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)
04.03. 08:41 Mirda  RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)
04.03. 10:31 Joseph  RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)
04.03. 16:35 Joseph  RE: Revoluce Rona Paula pokračuje (!)
04.03. 09:51 Jaroslav  Přátelé

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 92 čtenářů částkou 16 306 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,02 Kč
Euro
25,63 Kč
Libra
30,41 Kč
Kanadský dolar
17,84 Kč
Australský dolar
16,50 Kč
Švýcarský frank
24,00 Kč
100 japonských jenů
19,36 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,05 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,97 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 257,02 Kč
1 unce stříbra
531,88 Kč
Bitcoin
1 390 389,25 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 622