Diskuze k článku

Politický puč v Kanadě

Příspěvků 70

5.12.2008 5:48

puc nevnikl z niceho nic, ciste z modreho nebe.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 206.?.?.?

27 listopadu i pres varovani svych poradcu navrhnul Harper novy rozpocet a proto ztratil duveru vsech. Harpr se zachoval jako diktator, jako by PC meli ve vlade vetsinu hlasu.
O co slo?
Harper chtel
1-prestat financovat vsechny strany,
2-chtel rozprodat vladni majetek (i to malo co jeste zbyva cirka $2.3 bilionu dolaru,
3-chtel ubrat na platech vsem vladnim zamestnancum, MP a senatorum dalsi $2 biliony
4-chtel zakazat UNIIM na 3 roky stavkovat

zatimco opozice Liberari, NDP a BQ navrhovali
zachovat se jako vsude jinde na svete, napr. jako v Nemecku a dat $900 000 000 financni balicek na rozjeti ekonomie

tu koalici domluvili byvali politici Chretien a Brodbent,
Liberari a NDP to podepsali az do roku 2011 a
BQ to podepsal na 18 mesicu

Harpr se zachoval jako maly kluk
ktery kdyz prohraje ve fotbale tak sebere micudu a
utika plakat domu k mamince a ta to za neho vyresi........

177537

5.12.2008 6:27

RE: puc nevnikl z niceho nic, ciste z modreho nebe.....

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 177537

>Harper chtel
>1-prestat financovat vsechny strany,
>2-chtel rozprodat vladni majetek (i to malo co jeste zbyva cirka
>$2.3 bilionu dolaru,
>3-chtel ubrat na platech vsem vladnim zamestnancum, MP a
>senatorum dalsi $2 biliony
>4-chtel zakazat UNIIM na 3 roky stavkovat

No. Kromě toho rozprodání co je na těch ostatních návrzích špatného? Je to přesně to, co by měl dělat politik v krizi.

Proč by měl stát financovat stranické vyžírky? Proč by nemohl ubrat na opulentních platech politiků? A co je špatného na zákazu stávek pro rohaté? Ještě jste si nevšiml, že rohatí vždycky získávají výhody ne na úkor akcionářů a majitelů firem, ale na úkor ostatních lidí, kteří nejsou v oborech. Pokud si vyřvou zvýšení platu nebo jinou výhodu, promítne se to do ceny výrobků a zaplatíme to my.

Harper udělal to nejlepší, co mohl v dané situaci udělat.

177541

5.12.2008 9:41

RE: puc nevnikl z niceho nic, ciste z modreho nebe.....

Saša 74.?.?.?

Reakce na 177541

>Proč by měl stát financovat stranické vyžírky?

Politické strany (v Kanadě) dostávají za každý volební hlas snad jeden dolar k pokrytí nákladů. Pro malé strany, nepodporované průmyslem nebo odbory je to malá a zcela nedostatečná částka. Nejsilnější Harperova strana nestydatě podporuje nejzámožnější a je bohatě za to odměňována průmyslovými magnáty a do dnes dostávala nejvíce od státu/poplatníků. Je to zvýhodnění jen jeho strany a odrovnání oponentů.

>Proč by nemohl ubrat na opulentních platech politiků?
>A co je špatného na zákazu stávek pro rohaté?

Opulentní politici by si zasloužili snížení platů a odstranění nezdaňovaných výhod a částek, což však konzervativci nedopustí. Snížení platů a zákaz stávek státních zaměstnanců je politická sebevražda. Odbory nezískávají výhody na úkor ostatních neorganizovaných zaměstnanců, ale pravý opak je pravdou; stejné výhody získají i obdobní zaměstnanci jinde, kde neplatí příspěvky a neztrácí peníze stávkou.

Zakázat možnost stávky se rovná zákazu odborů nebo snad jejich přejmenování na „revoluční“ a pak můžeme ještě dodat „právo na práci“ a jsme zas tam kde jsme byli. [smích]

177548

7.12.2008 4:25

RE: puc nevnikl z niceho nic, ciste z modreho nebe.....

Mil.Kra mil (tečka) kra (zavináč) zmail (tečka) sk 64.?.?.?

Reakce na 177537

Toto je velmi hlupy prispevok.
Autor nechce vediet, ze keby sa teraz v Kanade zorganizovalo referendum na Harperove 4 body, narod by ich schvalil vsetky - a to aj napriek Quebeku.
Okrem toho, preco necakat na hlasovanie o rozpocte? Myslte si, ze skutocne tak velmi nepravdepodobne, ze navrh rozpoctu cez parlament prejde? A keby aj nepresiel, je velmi nepravdepodobne dovolit rozpad Kanady tym, ze riadenie statu prevezme garnitura, s ktorou VOBEC nemoze suhlasit napriklad BC a Alberta! Pre mna osobne by nic nemohlo byt lepsie, nez odtrhnutie a osamostatnenie sa BC a Alberty. Mozno by sa s nimi dal dohromady aj Sastatchewan. S akymto zoskupenim by potom nemohol konkurovat zvysok Kanady, najma nie bez Quebecu. Myslite si, ze takyto scenar ne nemozny?
Co vy na to?

177700

22.12.2008 1:45

RE: puc nevnikl z niceho nic, ciste z modreho nebe.....

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 177700

Ja jsem si myslel ze uz existuje West Blog. Bohuzel neni jeste tolik znam? [pláč]
British Columbia a Alberta maji nejvetsi prirodni bohatstvi, cili by na tom spatne nebyli. [smích]

178692

5.12.2008 6:00

Něco tomu schází..

Saša 74.?.?.?

Kanada má snad parlamentární demokracii a členové vlády jsou všichni členové parlamentu, tedy i ti, kteří náhodou nejsou členové konzervativní strany. Možná mylně rozumím, že neshoda vznikla kolem záchranného balíčku „k odvrácení finanční krize“. Konzervativci (vládní strana) chtějí peníze rozdělovat po svém a oposiční strany mají představu jinou. Oposice, tedy většina rovnocenně zvoleného parlamentu se vzájemně dohodla, že peníze rozdělí dle jejich uvážení rozumněji a vládnoucí strana nechce ustoupit a o kompromisu ani jednat.

Mezi kanadskými liberály a konzervativci není velký rozdíl, ani jedna strana se nezastává průměrného člověka, ale liberálové to alespoň verbálně tvrdí. Důvod proč většina prvních ministrů byla z Quebecu je jednoduchý, žádný z politiků ze zbytku Kanady se není schopen naučit slušně francouzsky a znějí v tom jazyku jako vůdce opozice Stephen Dion v angličtině. Pierre Trudeau byl po léta výtečným a nesmírně oblíbeným premiérem, možná lze říci, že jeho bývalý přítel Jean Chretien se udržel 2 termíny u moci stále na pozůstatcích jeho lesku. Článek rovněž snižuje úlohu jediné sociální strany (NDP) jejíž zásluhou je v Kanadě bezplatná lékařská péče a svým způsobem hraje v parlamentu důležitou roli.

177539

5.12.2008 6:20

RE: Něco tomu schází..

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 177539

Harper byl k rozdělování peněz dotlačen. Původně to snad ani nechtěl. A plně ho v tom nechtění podporuji. Stát nemá právo utrácet peníze daňových poplatníků na záchranu krachujících soukromých firem. Co má zbankrotovat, ať zbankrotuje. Říká se tomu trh. Krize musí odeznít sama.

Vláda by mohla pomoci jediným způsobem. A sice zdanit firmy, které outsourcují práci do zahraničí tak, aby se to stalo nevýhodné. Bohužel to asi nikoho ještě nenapadlo. [pláč]

177540

5.12.2008 8:50

RE: Něco tomu schází..

panelak obama 217.?.?.?

Reakce na 177540

Mozna zde figuruje touha francouzske Kanady po samostatnosti.V tom mame paradoxne velkou pozitivni historickou zkusenost,takze poradenko z Bratislavy by prisel vhod.Nemuseli by se tudiz protekcne cpat Husakove do Parlamentu a kazdy by si jel po svem

177546

5.12.2008 10:18

RE: Něco tomu schází..

Saša 74.?.?.?

Reakce na 177540

>Harper byl k rozdělování peněz dotlačen. Původně to snad
>ani nechtěl. A plně ho v tom nechtění podporuji. Stát nemá
>právo utrácet peníze daňových poplatníků na záchranu
>krachujících soukromých firem. Co má zbankrotovat, ať
>zbankrotuje. Říká se tomu trh. Krize musí odeznít sama.

Samozřejmě stoprocentní pravda, ovšem z „politického“ hlediska těžko proveditelná. Je diskutabilní, jestli byl dotlačen nebo se jen opičí či následuje příkazu velkého bratra. V USA je nářků, že se již ztratilo přes milion pracovních příležitostí. Jeden z tamních plánů je stavět hladovou zeď, které se bude říkat infrastruktura. Kanadští voliči budou uchlácholeni, když vláda za jejich peníze udrží část zaměstnanců v automobilovém průmyslu, vedení a akcionáři budou spokojeni a až za rok se průmysl bude organizovaně stěhovat do levnějších zemí. Výsledek bude zhruba stejný, Harperova konzervativní vláda nebo „koalice“ budou „zachraňovat“ jde jen o to, kdo se na tom nejvíce nakrmí.

177550

5.12.2008 10:43

RE: Něco tomu schází..

h@luzak 85.?.?.?

Reakce na 177540

Proč je špatný outsourcing v zahraničí? Pokud někdo outsourcuje, znamená to, že pro dané odvětví má zahraničí komparativní výhodu. A domácí země má komparativní výhodu zase v jiném odvětví (vždy něco takového má - mluvím o komparativní, nikoliv absolutní výhodě). Outsourcingem dochází k uvolnění pracovní síly doma, která může být využita právě takovým způsobem, který představuje domácí komparativní výhoda. A vždy se o to postará trh, pokud od rozhodování není odstaven právě regulací.
Je mi jasné, že je to líbivé. Při bližším ohledání jsou však taková opatření krátkodobě přínosná (tj. je najednou větší poptávka po práci, takže její cena v nominální hodnotě stoupne), ale dlouhodobě nepřínosná (ekonomika produkuje výstupy, které by mohla levněji získat ze zahraničí a produkuje málo výstupů, které by v zahraničí lépe prodala).

177552

5.12.2008 15:48

RE: Něco tomu schází..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177552

Přesně tak! Pokud někdo outsourcing dělá, je to pro něj výhodné a výnosné, tím i pro stát (rozvoj a zaměstnanost v jiné, obvykle sofistikovanější oblasti hospodářství) a pro státní kasu (skrze daně). Další regulací (rozlišením, kontrolou a speciálním zdaněním) ve věci zaměstnávání, by se dospělo jen k větší socializaci "stát se o vás stará a postará se", mimo jiné i k podvodům a korupci. -všude tam, kde zasahuje stát, k ní dochází ve zvýšené míře... pro úředníka z "cizího" krev neteče. Nejlepší zákon je minimalizovaný zákon, jednoduchý, jednotný, jasný, jen s nejnutnějším minimem regulací a kontroly.

O uvolnění domácí pracovní síly (o teorii komparativních výhod) se píše ve velmi zajímavé a poučné knížce, která je mimořádně čtivá svou formou jakoby rozhovoru, a srozumitelná i laikovi: Obchodem k bohatství - autor Russell Roberts. Ke stažení myslím zde: http://libinst.cz/etexts/roberts.pdf

177569

5.12.2008 17:26

RE: Něco tomu schází..

hc 194.?.?.?

Reakce na 177569

Mám pocit, že pro nikoho neplatí tolik jako pro ekonomy tvrzení: jsou-li fakta v rozporu s teorií, tím hůře pro fakta.
Osobně jsem se setkal (co se týče outsourcingu) především s přístupem "všichni outsourcují, tak musíme také outsourcovat".

177577

5.12.2008 18:02

RE: Něco tomu schází..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177577

>Osobně jsem se setkal (co se týče outsourcingu) především s přístupem "všichni outsourcují, tak musíme také outsourcovat"

Pokud někdo tak přihlouplou tezi vyslovil, tak jistě jen proto, že ji někde slyšel, a pořádně se nad tím nezamyslel (podobně jako vy). Protože NIKDO na světě neoutsourcuje jen proto, že to dělají jiní, nýbrž proto, že se mu to vyplácí (že má motivaci v podobě zvýšeného zisku - nebo snížených nákladů, což je vlastně totéž). Pokud by to tak nefungovalo, nikdo normální by to nedělal.
Motivace je jedinou hybnou pákou na světě. Nic jiného na lidi nefunguje.
Přečtěte si odkazovanou knížku. Za pár hodin ji s chutí zhltnete, a budete mít jasněji.

177579

5.12.2008 22:54

RE: Něco tomu schází..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 177579

Pochybuji, že mi bude jasné, proč se "musela" téměř veškerá výroba přestěhovat do rudé Číny a jaké skvělé výhody z toho plynou pro zbídačené regiony a dovozem zadlužené státy...
A některým v USA to rovněž není moc jasné. Samozřejmě, že si zlevněním výroby pomohou korporace, hlavně ty "nadnárodní". Ovšem pro zemi přicházející o místa v průmyslu (často dobře placená) to znamená nanejvýš nárůst hůře placených pozic ve službách, a to jen někde. Pod heslem nízkých výrobních nákladů jsou pak stejně dováženi na práci cizinci i do oblastí s vysokou nezaměstnaností.
Ono leccos vypadá hezky v teorii a barevných grafech, ale přínos pro "malého člověka" bývá často jaksi nezřetelný, viz třeba velebené Dzurindovy reformy na Slovensku. Ekonomie je konec konců také jen ideologie...

177588

5.12.2008 17:53

RE: Něco tomu schází..

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 177552

Země musí produkovat hodnoty. Zboží. Nebo plundrovat své nerostné bohatství (Rusko), jenomže to je konečné. V každém případě musí něco vyvážet. Jinak to nejde. Žádná země nezbohatne tím, že si lidi v ní budou navzájem prát ponožky. Kecy o tom, že se pracovní síly převedou do sektoru služeb, jsou podvod. To vidíme na dnešní Americe a na všech zemích, které outsourcují. Z outsourcingu mají prospěch jen akcionáři a je to krátkodobý prospěch. Nesmírně krátkozraká politika. Ale když lidi v zemi ztratí hromadně práci a jiná není a nebude, protože všechno je levnější vyrábět v zahraničí, klesá tím jejich kupní schopnost, klesají příjmy státu, země umírá.

Stát by měl podporovat obchod a spolupráci s ostatními zeměmi, ale neměl by dovolit vykrádání vlastní země o to nejcennější, co má - o práci svých lidí. Protože z toho stát existuje. Proto by měl penalizovat outsourcing daněmi a na případný dovoz uvalit ochranná cla tak, aby to stimulovalo výrobu doma.

Hospodářský zázrak Číny a Indie není ze vzduchu. Ty země produkují výrobky, které původně vyráběl Západ a tím bohatnou. Západ naopak chudne. Virtuální zisky, spekulace a život na dluh, jak jsme to viděli poslední roky v USA, nevede k prosperitě.

177578

5.12.2008 23:28

RE: Něco tomu schází..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 177578

Jak Vy, tak i ostatni, kteri sdileji stejny nazor, jste vystihli presne to, co se za slovem outsourcing skryva. Ja bych ale vyklad prohloubil o zrejmejsi kontury.
Jeden diskutujici tady napsal:

>Pokud někdo outsourcuje, znamená to, že pro dané odvětví má zahraničí komparativní výhodu. A domácí země má komparativní výhodu zase v jiném odvětví (vždy něco takového má - mluvím o komparativní, nikoliv absolutní výhodě). Outsourcingem dochází k uvolnění pracovní síly doma, která může být využita právě takovým způsobem, který představuje domácí komparativní výhoda.

Predstavme si mesto, treba s 50 tisici obyvatel, kde existuje po nekolik desetileti fabrika s nekolika tisici zamestnanci na jeden typ vyroby. (Nemusim konkretizovat, takova mesta existuji, nazvy prenechavam diskutujicim.) Co se pod tou zajetosti vyroby skryva? Ze cele mesto je tim orientovano, fyzicky i psychicky - bytelne. Nejenom jedna generace. Ti vsichni lide zili a ziji v jednom miste a maji tam dalsi potomky. Jsou s tim mistem spjati, jsou soucasti jeho historie a kultury. A mnozi jsou za zenitem a uz se nedokazi premistovat jinam, prevtelovat, prejinacovat. A ted nekdo, kdo treba prevzal ci papirove koupil fabriku, zjisti, ze "pro dané odvětví má zahraničí komparativní výhodu." Razem tisice lidi proziva trauma. Nemela by byt takova situace prvorade chapana pres ty davy ve svizeli? Co je z hlediska lidstvi hodnotnejsi? Ze jedinec "pro dané odvětví má zahraničí komparativní výhodu", anebo to, ze mesto vzkveta duchem? Takove "odlozeni" tisicu zamestnancu jenom proto, ze to je nekde pro jednoho cloveka vyhodnejsi, by se spis hodilo pro 19. stoleti, ale kapitalismus v jednadvacatem uz tak bezohledny byt nemel, takovy jednotlivec by mel byt ve vztahu k davu umravnen. Nekomu to mozna pripomina komunismus, mne svym zpusobem taky. Pojdme vsak jeste vic do hloubky.
Na zaklade ceho vznikl komunismus? Na zaklade bezohlednosti kapitalismu a bezpravi zamestnance. Vetsina sveta se z tech NEPOMERU vymanila, nazveme to verohodneji, ze se zesocializovala. Po techto zkusenostech je pro takovou spolecnost riskantni a az sebevrazedne vratit se o 150 let nazpet. V takove spolecnosti bude znovu bujet usili o zlidsteni pomeru. Ted nemam na mysli komunismus, tedy ne jenom komunismus, v takove situaci se muze zrodit nejake nove usporadani veci, poplatnejsi dobe. Nepomuze zakazovat tu ci onu cinnost. Proste seminko zrodu bude na zaklade bezohlednosti zasazeno a rozbujeni muze byt krutejsi. Kdo vi? Zalezi totiz na urovni bezohlednosti predtim.
Izak

177594

6.12.2008 1:44

RE: Něco tomu schází..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177594

Možná to kolega formuloval špatně, možná to jen špatně píšete, možná jsem na omylu já. Dle mého výkladu se ale nejedná o žádnou komparativní výhodu zahraničí, ale o MOU výhodu (mého státu), že někdo jiný mi totéž vyrobí levněji, a já si to koupím za zisk z jiných svých (obvykle pokročilejších) produktů a ještě mi zbyde; a přitom si třeba neplundruji vlastní přírodu a těch volných pracovníků se jinde uplatní dost na to, aby celá transakce byla i takto zisková, protože ti nově uplatnění (i jejich potomci v dané oblasti) třeba mají vyšší produktivitu než dříve, nebo dělají v nových oborech s mnohem vyšší přidanou hodnotou. Prostě vývoj, automatizace, pokrok. Daný rozvinutý stát to popostrčí dál. Takže jsem nakonec vydělal já i ten, kdo to vyrobil. -Já totéž (nebo i lepší) získám levněji, ušetřím určitý počet lidí a zdrojů, a výrobce zaměstná své lidi, a vydělá na výrobě (možná na úkor přírody u nich). Nechat jiné vyrábět věci dávno zvládnuté, když to umí levněji (buď díky schopnějším inovátorům, zlepšovatelům procesů nebo častěji díky levnější nebo pilnější pracovní síle), je chytré! A mezitím uvolněnou pracovní sílu zčásti převést na jiná pracovní místa (čiperní si najdou nového zaměstnavatele hned a i sami), zčásti rekvalifikovat, zčásti umístit v soukromém sektoru (živnosti), zčásti poslat do důchodu a zbytku (bohužel) zaplatit podporu (i tak se to v globále vyplácí, jinak by to nikdo nedělal a svět by už dávno zkrachoval). -Vy ten osobní problém a spjatost s daným městem vidíte příliš úzkoprse, zblízka, BEZ ODSTUPU, bez nadhledu. Jenže na velké věci je třeba vždy odstup, abyste je viděl vcelku. Vlastností malých lidí je bohužel neschopnost vnímat realitu globálně, provázaně ve všech souvislostech a plánovat velkoryseji, perspektivně, s větším časovým rámcem. Vidí zpravidla jen to své, mají svou malou soukromou pravdu, a nic jiného je nezajímá... a nikdo jim to nevymluví.
Svět holt není procházka růžovým sadem, ale boj. Konkurenční boj, a to na všech úrovních. Tak to vždy bylo i bude.
Chápu, že se nikomu nelíbí, když zavřou fabriku, kde si on už zvykl, bral to jako samozřejmost a doufal, že to tam v té "zabezpečovně" nějak doklepe do důchodu. Lidi by rádi bezpečí a jistotu, ale nic takového na světě není. Neradi se učí novým věcem, neradi se snaží, neradi se hýbou z místa... ale přesto je okolnosti donutí.
Pokrok se nezastaví kvůli ohledům na nějaké dělníky v konkrétním městě... jde dál, a některé lidi změní. Kdyby se to nestalo, ještě příští generace by se zaměstnávaly v téže fabrice u stejných strojů, a vývoj by zamrzal. Nikoho by nic nenutilo. Žádný podobně útlicitný šéfík by to nezměnil, protože "by se to mohlo dotknout našich zaměstnanců a my tady musíme (i nevýhodně) osobně vyrábět soustruhy pro RVHP, co nejdou na odbyt".

177608

6.12.2008 2:26

RE: Něco tomu schází..

Datel 216.?.?.?

Reakce na 177608

Canadska priroda , hlavne na severu se plundruje ve velkem. A cim vice se plundruje tim je min pracovnich prilezitosti. Takze vyhoda se ztraci. Jiste zisky jsou (jinak by to fimy nedelaly ), ale ne pro nas. Jedina produktivita vznika pred Armadou spasy. Noveho zamestnavatele . V cem ? Kde nic neni ani cikan nic neukrade. Ja to take vidim z blizka . Bankruptcy po Canade se zvedla o 21% oproti lonska. Rabuje se prirodni bohatstvi a zpracovava se v jinych zemich . Jednou se vyrabuje.' " Vidí zpravidla jen to své, mají svou malou soukromou pravdu, a nic jiného je nezajímá... a nikdo jim to nevymluví." Co chcete vymluvit lidem - chodi za mnou cim dal tim vic lidi se zadosti o praci a jsou ochotni delat za mnohem mensi penize , nez kdykoliv pred tim. Co ztoho plyne _ze muzu byt rad ze mam lacineho zamestnance , a nebo ze za chvili ztratim zakazniky proto ze nebudou mit na zaplaceni. Pokrok by mel neco prinaset . Cim vetsi pokrok mame v posledni dobe ,tim vice chudoby vidim. Pokud bych psal z nejake Etiopie tak se chudobe nedivim , ale v bohate zemi jak je Canada to je ostuda systemu. Jo pred mesice presla v rannich zpravach zpravicka , nebo spis upozorneni .-At si lide pri vybirani popelnic daji pozor na shnile jidlo , ze muzou onemocnet. To se tykalo vychodni provincie. U nas na zapade se popelnice zamykaji.

177610

6.12.2008 11:35

RE: Něco tomu schází..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177610

Vcelku můžu souhlasit... jen s těmi údajně množícími se lidmi, žádajícími o prácei za stále menší peníz, bych polemizoval -možná to právě vidíte tak moc "zblízka", až se vám to zdá jako jediná a správná realita v celistvosti. Jenže vy možná ve své bezprostřední blízkosti vidíte jen výsek celku.
No, pokud je snad přece jen zle, a vybírání jídla z popelnic masovější než všude existující minorita bezdomoců, tak to je pak s Kanadou skutečně něco nalevačku. Přijeďte domů. [smích] ...Pokud se teda nebojíte radaru, přicházející byro-euro-kracie a potenciálně hrozících střetů s cikány. Vyloženou chudobu v ČR ale nezaznamenávám. Popelnice se zde sice někde zamykají, ale z jiného důvodu -dělají to jen majitelé, kteří nechtějí, aby jim placené popelnice někdo zdarma zaplnil odpadem, a oni by pak neměli kam vyhazovat smetí.

177639

6.12.2008 17:40

RE: Něco tomu schází..

Datel 216.?.?.?

Reakce na 177639

Ja se take spatne vyjadril. Remeslo si porad drzi svou cenu. Zacalo to u pomocnych praci. Dekuji za pozvani. Ale neprijedu , nechci ztratit posledni iluze. Take jsem jeste nevidel vybirat nekoho jidlo z popelnic. Z Kanadou to jde dost na levacku , ale stale se tu drzi urcita zivotni uroven .

177663

6.12.2008 2:33

RE: Něco tomu schází..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177578

Ale já jsem rozhodně nenapsal, že země nemá produkovat žádné hodnoty! Musí buď těžit a prodávat suroviny, nebo ze surovin i něco splácat a prodat to i s přidanou hodnotou. Jde jen o to, co je pro daný stát výhodnější -jestli zaměstnávat armádu dělňasů v hutích a železárnách, jen proto, že "si to přece dovedeme vyrábět my sami, a jsme na to už zavedení" - anebo jestli tohle típnout, posunout to dál, do rozvojového světa (i za cenu lokálních potíží s konverzí pracovní síly) a zaměřit se třeba na výrobu procesorů nebo na výzkum v genetice, lékařství a na výrobu drahých léků, které nikde jinde neumí. A za tyhle inteligentnější produkty si koupit víc oceli než bych měl dřív i kdybych na tom zaměstnal půlku národa, a ještě levněji a ekologičtěji (v rámci své země). Jiné možnosti jsou ve službách, které zvyšují kvalitu života v daném státě, a ne že je to jen mýtus. Kdyby to trh nepotřeboval, lidé si to nežádali, asi by takové profese nikdy nevznikly. Trh sám si určuje co je třeba. A donutí lidi.
Je jen dobré ten trh nekurvit zásahy zeshora (od státu), a nechat ho volně dýchat. Jakmile totiž začne stát ovládat nějaký socialistický plánovač a populistický lidumil, zavede obvykle takové NEmotivační prostředí, že lidi zleniví, a než by si hledali své uplatnění, raději berou podporu a ještě kňučí, že se o ně matka-stát nepostarala, jak je její povinností... a nadávají na zahraniční konkurenci, xenofobně řvou proti cizincům, atd. -Nikdo se o nikoho nemá co starat! Každý se má sám snažit nalézt uplatnění pro své schopnosti, a uživit řádně svou rodinu. A když mi nedá práci jedna blbá fabrika, musím si ji najít jinde nebo si pracovní místo sám vytvořit.
To jsem psal komusi já před pár dny (obdobně), že žádný stát nezbohatne tím, že si sám vyrábí zubní pastu, kterou si i na svém trhu spotřebuje. Vy to píšete o praní ponožek... no dobrá. Ale používáte to naprosto jinak, a poněkud falešně. Protože stát se 100% pracovních míst ve službách nikdo nepropagoval.
Ovšem podívejte se na podíl takových pracovníků v Lucembursku (nejvyšší HDP na hlavu v celém světě, služby tvoří 80%) nebo ve Švýcarsku (malé a střední firmy vytvářejí přes 90% HDP). Třeba i taková Ukrajina má 55% podíl služeb na tvorbě HDP. -Ostatně to nejsou jen prádelny ponožek... do služeb se počítá doprava, telekomunikace, programátoři, finanční služby, specializovaný maloobchod, atd.
Ubezpečuji vás, že hodpodářský zázrak Číny není z práce "ukradené" těžkému průmyslu Západu, ke škodě Západu. Takto vydřený a zastaralý způsob zisku není rozhodně elegantní, a ani není zázrakem - je zotročováním tamní miliardy lidí v ranném kapitalismu a v neposlední řadě na úkor životního prostředí, které v Číně doslova úpí. V indii to není lepší - až zoufalost miliardy lidí, rvačka o práci skoro zadarmo.

177611

6.12.2008 5:36

RE: Něco tomu schází..

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 177611

>Ovšem podívejte se na podíl takových pracovníků v
>Lucembursku (nejvyšší HDP na hlavu v celém světě, služby
>tvoří 80%)

Dobrý příklad. 480 tisíc obyvatel, 2 586km². Jestli jste někdy hrál SimCity, tak víte, že tzv. komerční zóně se daří jenom tam, kde je obklopena zónou bydlení a zónou průmyslu a musí být relativně malá proti ostatním zónám (celá Evropa má plochu 9 900 000 km²). Lucembursko je takovou komerční zónou Evropy. Zkuste v SimCity udělat komerční zónu přes celou plochu - velikosti USA nebo celé Evropy a uvidíte, jak dopadnete. A mimochodem, je to konstituční monarchie, což je pro zemi požehnání.

>nebo ve Švýcarsku (malé a střední firmy vytvářejí přes 90% HDP).
Ano. Malé a střední a firmy jsou a vždy budou záchranou země. Dobrý postřeh.

>Třeba i taková Ukrajina má 55% podíl služeb na tvorbě HDP.
A proto šťastní Ukrajinci vysokoškolského vzdělání houfně v Čechách makají na stavbách a při výkopových pracích.

177617

6.12.2008 10:21

RE: Něco tomu schází..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177617

Vidím, že jsme si poměrně blízko - například i v názoru na (snad optimální) zřízení: konstituční monarchie, jako výrazně výhodnější než takzvaná demokracie. -To kromě shodného názoru na radar, USA, tamní vládce, Klause ve věci EU, i v konzervativním přístupu k utrácení státních financí a v léčebné roli volného trhu v současných "krizových závadách".
Nicméně u vašeho komentáře k Lucembursku vás musím poopravit, samozřejmě s respektem k vašim jinak dobře míněným názorům zkušeného chlápka, aby naše společné úvahy byly korektní:
1) nezáleží příliš na počtu obyvatel a rozloze -důležitá je zde především penetrace právě vámi "zatracovanými" službami, aby se tam dalo spokojeně žít. (a služby lze poskytovat takřka všude, na jakémkoliv území). dnešní svět je propojený (elektronicky i fyzickou dopravou) a nehraje roli, zda dané území je "obklopeno" výrobní zónou, nebo zda se vyrábí na opačné straně zeměkoule. důležité je, že produkty lze dovézt, pokud jsme šikovní a máme dost financí; dokonce i chybějící služby! naopak nepoužitelné lidi trh přirozeně "vyveze" mimo tuto zónu, jinam, kde najdou své uplatnění.
2) nejsem hráč, tímto čas nemarním, ale jsem si jistý, že reálný svět je značně odlišný od hry -ve hře, kde si uměle skládáte své město či stát, nejsou podchyceny všechny reálné vazby, ani emoce jednotlivých lidí, a navíc tam figurujete jako "stavitel", monarcha prosazující rozumnou vůli, což v reálu takto nebývá. I já bych si dovedl představit být vládcem světa, který by fungoval jinak, lépe. Jenže reál je jiný; to je příroda.
Faktem je a zůstane, že Lucembursko existuje a funguje to tam nejlépe na světě. Lze-li to tam, (kde žádné speciální přírodní podmínky nejsou), lze to i jinde. Třeba jakýkoliv z krajů v ČR lze teoreticky vytrhnout, udělat z něj podobnou monarchii a rozjet podobný projekt dle lucemburského vzoru.

>Malé a střední firmy jsou a vždy budou záchranou země. Dobrý postřeh.
---díky. to je poměrně známá věc (to o těch malých...). právě proto se podivuji tendencím některých lidí zachovat v zemi stůj co stůj masový průmysl a neoutsourcovat tupou výrobu, pokud to jde, protože to právě ve větší míře přitlačí vlastní lidi k učení se a k aktivitě právě v sektoru decentralizovaných firmiček a živností. chce to jen jediné - podporu, nebo aspoň nešlapat lidem do štěstí, nezasahovat do přirozeného trhu, který "si sám řekne".
Závěrečná ironická poznámka o Ukrajincích byla snad i zbytečná -jednak svědčí o jistém podceňování, a také o neznalosti pravé situace u nich a je to paušalizující poznámka. -nehraje přece roli, zda tady dělají Ukrajinci šťastní, a jakého vzdělání. -důležitý je fakt: prostě 55% HDP dokonce i v té Ukrajině tvoří služby. VŠECHNO JDE, když se chce (nebo když to jinak nejde a trh zatlačí).

177636

6.12.2008 6:24

RE: Něco tomu schází..

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 177611

Zastánci velmi volného světového trhu nejsou úplně správně informováni, protože není dobrá vůle ze strany médií informovat
o všech aspektech i velmi negativních, zvláště při stěhování výrob do zemí, kde výrobce ušetří na mzdách a dalších nákladech.
Nejlépe když uvedu příklad a ten je možné aplikovat obecněji.
Máme na světě cca 5 světových výrobců sportovních oděvů a potřeb,
jmenovat snad nemusím. Ze začátku pouze jeden odstěhoval pouze velkou část své výroby příkladně do Číny a tím získal výhodu
oproti ostatním. Je jasné, aby s ním ostatní udrželi krok
v nákladech a cenách, museli učinit totéž - odstěhovat svoje výroby do zemí s nižšími náklady. Je to hrozné, ale paradoxně konkurence vyhnala výrobce příkladně z USA do zemí,kde se vyrábí levněji a přitom nebylo nutné všechny výroby v USA zrušit!
Takže, jde o matení pojmů a západní země ještě doplatí na
výrobu a trh bez státní regulace, kdy si nechali skoro všechny výroby utéci na východ. Nechci se zde zastávat regulací, ale tady bylo zjevně vylito pověstné děcko i s vaničkou.
Není žádný volný trh, jde o mýtus a my všichni poznáme, jak jsme se provinili chamtivostí a zaslepeností, vyrábět a kupovat za málo! To se nemělo v takové míře stát. Ten kdo nevyrábí, nemá zisk a jeho obyvatelé nemají za co nakupovat. Přesun ekonomiky jenom do služeb je také z říše pohádek. Nakonec důsledky se dostavují. Chci říci svým příspěvkem, že ne všechny postupy volného trhu jsou správné! Je ale také pravdou, že nebylo možné
v plné míře předpokládat, co stěhování výrob přinese, takže zase tak silně ekonomy a další neodsuzuji. Jenom by bylo již záhodno, aby někdo konečně řekl dost a další stěhování výrob na východ se již nebude realizovat, protože důsledkem je těžký ekonomický propad s nerovnováhy parity zahraničního obchodu, který jenom
USA vůči Číně dosahuje cca 140 miliard USD ročně.Všechno i volný trh má mít míru.Každý extrém je škodlivý.

177622

6.12.2008 6:30

RE: Něco tomu schází..

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 177622

>Je ale také pravdou, že nebylo možné v plné míře předpokládat, co stěhování výrob přinese,
>takže zase tak silně ekonomy a další neodsuzuji.

Myslím, že to možné bylo a také to někteří dělali. Tady šlo o lobbistické tlaky megakorporací. Ty tlaky existují dodnes.

177623

6.12.2008 6:53

RE: Něco tomu schází..

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 177623

Ekonomický svět se posunul a hlavně již není pod demokratickou kontrolou.Ekonomický život planety a tím i politické aspekty ovládá cca 500 nadnárodních společností, které diktují vládám a také stojí za podivnými projekty, jako je Lisabonská smlouva
a další nesmyslné počínání, které stejně nebude fungovat.
Někdy se i dobrý záměr může změnit v trvalé zlo.
Nadnárodní společnosti nemají odpovědnost, protože jejich cílem je hlavně rychlý zisk, jenomže si neuvědomují, že když chtějí
kravičku dojit , musí jí také krmit. Jsem velice zvědav, co se stane, když rychle stoupne v západních zemích nezaměstnanost,což se již děje, za co budou lidé levné zboží, levně na východě vyrobené, kupovat.Čeká nás silná ekonomická porucha, která se neobejde bez sociálních bouří a teprve potom dojde k nápravě.
Jako vždy se musí lidstvo spálit, aby se začalo chovat rozumněji.
A to vůbec nechci domýšlet na jiná řešení válkou a podobnými nástroji.Je možné, že těm co poteče do bot, nějakou válku budou chtít vyvolat, protože na ní se nechá vydělat, ale nevím zdali je možné se před další válkou někam schovat, protože se bez použití ZHN asi neobejdeme! Tak už zbývá se jenom modlit.

177624

6.12.2008 10:02

RE: Něco tomu schází..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177622

>Máme na světě cca 5 světových výrobců sportovních oděvů a potřeb,
>jmenovat snad nemusím. Ze začátku pouze jeden odstěhoval pouze velkou část své
>výroby příkladně do Číny a tím získal výhodu
>oproti ostatním. Je jasné, aby s ním ostatní udrželi krok
>v nákladech a cenách, museli učinit totéž - odstěhovat svoje výroby do zemí s
>nižšími náklady.

nie je to potom paradox, ze najky a adidasy stoja dnes viac,
nez stali, kym sa vyrabali v Europe alebo v USA?

177634

6.12.2008 10:53

RE: Něco tomu schází..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177622

Volný trh prostě existuje [velký smích] žádný, mýtus... s tím nehnete. Je to ten přirozený trh bez nevhodných zásahů zeshora. Ten zdravý, nezkurvený, bez dotací a umělého přerozdělování. Bohužel stejným faktem je, že ty mrzačící zásahy jsou skoro všude. -A toto je špatně!
Výroba (ta snadná) utíká PŘIROZENĚ tam, kde se vyrábí levněji, a nedá se tomu v podstatě zabránit -i elektrický proud jde vždy cestou nejmenšího odporu, podobně voda. Podobně i člověk.
Souhlasím, že jsme chamtiví a nevidíme (většina) v souvislostech (třeba že vše je na úkor někoho či něčeho). Jistěže, chceme "kupovat za málo", ale to je přirozené! Všichni by to chtěli, ale jen někdo může. Faktem je, že to někde vytváří poměrnou prosperitu, jinde zase poměrnou chudobu (tam, kde levně vyrábějí). I v přírodě je někde hojnost, a na některých savanách lze občas vidět i smrt žízní či hladem. Ale s tím už se musíme smířit... vždy bude někde lépe a jinde hůř. Je jen vhodné se snažit, aby se ti lidé vyloženě nelidsky nezotročovali a neumírali zbytečnou tvrdostí (ovšem díky té práci, která k nim utekla, se mají aspoň trochu líp než dřív, kdy tam nebyla), a také aby se příroda aspoň trošku chránila.
Je nesmírným omylem domnívat se, že musím dělat všechno, co dovedu... co jsem už někdy dělal. Že si nesmím nechat uniknout žádnou práci. -I když je výhodnější nedřít se a mít trochu času na rodinu a koníčky??? A stojí to jen reorganizaci! Změnu myšlení. Mnoho moudrých lidí přišlo na to, že specializace a rozdělení rolí je prospěšné - nemusím si doma obkládat koupelnu a dláždit chodbu, ač si myslím, že to třeba umím, a "přece si nenechám utéct práci" ...a ještě za to platit. Zdá se to jako hloupé -jen do chvíle, než si uvědomíme, že ve stejné době mohu dělat něco, co umím lépe, co umím rychleji, prostě to, co dělám profesionálně a CO JE PRO MĚ PRODUKTIVNĚJŠÍ. Pak si za stejný čas zaplatím obkladače-profíka, kterého ze svých příjmů zaplatím, a ještě mi zbyde něco peněz i času, nemluvě o tom, že to specialista umí i lépe než já... to jsem si jen ješitně myslel, že musím dělat všechno, že to přece umím. Někdo to holt umí i lépe a rychleji.
Outsourcování je správné a přirozené. Že to někde lokálně a dočasně drhne, to není relevantní důvod proti.

177637

6.12.2008 18:12

RE: Něco tomu schází..

Datel 216.?.?.?

Reakce na 177637

Volný trh prostě existuje žádný, mýtus... s tím nehnete. Jaky volny trh ? Podivejtese treba na zemedelstvi - kvoty , ruzne omezeni. Zkuste vyrabet a prodavat alkohol . Zkuste pestovat vetsi mnozstvi drubeze. "Výroba (ta snadná) utíká PŘIROZENĚ tam, kde se vyrábí levněji, a nedá se tomu v podstatě zabránit " Ja nevim jestli to je prirozene . Mi se to zda spise vychcane . Vytezite dejme tomu Cu . Odvezete do Indie kde z toho nadelaji napr.tlumivky a poslou vam to zpatky a vy prodavate , chcete delat byznys tam kde je pro Vas draha pracovni sila ? Mi se to zda neprirozene. Podle mne je prirozene vytezit , zpracovat a vyrobit vyrobek nejblizsim okoli. Kdysi to fungovalo a zivotni uroven byla vetsi.Souhlasím, že jsme chamtiví a nevidíme (většina) v souvislostech (třeba že vše je na úkor někoho či něčeho)."Souhlasím, že jsme chamtiví a nevidíme (většina) v souvislostech (třeba že vše je na úkor někoho či něčeho)." Doufam ze pisete za sebe. A zaverem vaseho clanku si vlastne odporujete. V byvalych tovarnach byli zkuseni lide a presto se zacaly stehovat do typicky zemedelskych statu , kde lide nemeli zadny vztah k technologii.

177665

5.12.2008 12:01

RE: Něco tomu schází..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177540

Se vším co jste napsal souhlasím. Ovšem následující je nedomyšlené:
>Říká se tomu trh. Krize musí odeznít sama.
Při současné provázanosti národních ekonomik, jednotlivých hospodářských subjektů (podniků , bank), by mohlo dojít k úplnému kolapsu hospodářství formou dominového efektu.
Vláda by měla být připravena citlivě podpořit politiku zaměstnanosti, ochránit drobné střádaly, důchody apod.
Vláda v podstatě musí být připravena řídit zemi i v případě války. Stav nouze se nenechává k řízení trhu. Už od dob antického Říma v době ohrožení se "omezují svobody a senát jmenuje diktátora".
Nemohu posoudit zdravotní stav vašich bank, ale vaše vláda by se tím měla zabývat a přiměřeně reagovat.

Ten který ví, že...

177557

5.12.2008 16:43

RE: Něco tomu schází..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177557

Podle mě ohledně státních zásahů do trhu má autor pravdu! Stát není spasitel-všeuměl, který má chytřeji zaskakovat v těch nejtěžších situacích, kde odborníci a zainteresovaní majitelé to nezvládli. Když ti to nedokázali, pak státní úředník ani náhodou! Zatím se mi ta vládní pomoc jeví totálně amatérská a zoufale bezradná... nalití peněz daňových poplatníků do krachujícího podniku (bank, automobilek) je jen snaha o "nápravu" děravého kýble naléváním většího množství vody. Podle mě ty peníze americká vláda (senát) hloupě vyhodila do černé díry; nebo možná nebyli tak hloupí jak se ovečkám zdá, nýbrž tam ty obrovské stamiliardy nalili na pokyn jistých pánů z nejvyšších kruhů v pozadí, kteří se tak nabalili ještě i z prostředků veřejných, jako odměnu za průšvih a náhradu za nastávající špatné období. Asi jste si ve zprávách všimli jak přiznali, že z těch 700 mld nešlo skoro nic na účel, na který to bylo před schvalováním slibováno - na vykupování znehodnocených nebo pochybných hypotečních cenných papírů [smích] A teď plánují další podobně masivní "transfúzi", ale tentokrát prý už určitě na to vykupování vadných hypotečních aktiv [chechtot]
Skutečným řešením je nechat pracovat přírodu, to jest trh. Příroda má samočistící schopnosti. Lepší řešení asi nikdo nevymyslí. Člověk-vládce_přírody zvládne jen více zastírání, lží, manipulací a chyb.

Zde není problém typu válka. Zatím to vypadá prostě na chudší roky, v případě přirozeného přírodního řešení. -Bolelo by to, ale lepší než chaotické, obrovsky nákladné a nevyzkoušené pokusy, které nemusí vůbec pomoci.
Zde je jen jedna nezdravá část organismu, bohužel zrovna velmi důležitá (srdce) a to šíří zkázu či jedy do organismu (nedostatek zdravé krve nesoucí živiny a kyslík). Léčení typu transfúze nepomůže! Řešení typu záchrana ledvin nebo jater nepomůže rovněž! Je třeba se soustředit na zdroj potíží: buď na opravu srdečního svalu, pokud je jen částečně poškozen v jedné srdeční komoře (to by bylo ještě za přijatelnou cenu!!!) nebo pokud je to o mnoho horší, než nám v médiích říkají, pak bude nutno zgruntu vyměnit srdce =transplantace, zásadní změna systému, což je nákladná, riskantní a velmi nejistá operace, kterou zatím nikdo na světě neprováděl a neumí - organismus=ekonomika státu/světa může skončit v kolapsu.
Volat: "vládo, snaž se... plň svou povinnost", resp. "úředníku, zaskoč za odborníky a dělej zázraky", to v této chvíli nepomůže. Zřejmě ani sbor pijavic v senátu, které většinou umí jen spokojeně pít v dobách, kdy je tělo zdravé.
Podle mě: Pravda osvobozuje! Přiznat si úplnou pravdu, pravý stav věcí, dále řízeně odříznout nemocné části, a přísný dozor nad zprávnou funkcí zbytku. To může pomoci. A do ozdraveného organismu teprve lít transfúze (bude-li co).

177573

5.12.2008 20:40

RE: Něco tomu schází..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177573

Je sice pěkné pane 2xs, že se snažíte reagovat na můj příspěvek, ale činíte tak jako obvykle stylem: Já o koze, ty o voze.
Nikde neradím nalévat peníze daňových poplatníků do děravého kýble. To jen vaše ješitnost a snaha se mermomocí vetřít do diskuse mi podsouvá takové hovadiny. Kolikrát jsme se utkali detailně o konkrétním problému, tolikrát jste pohořel a utekl(lze dohledat). A za chvíli se zase oklepete a jdete prudit se svými učebnicovými polotovary do diskuse. Naposledy jsem Vás na Zvědavci učil sázet brambory Solferne, jak dnes vidím, marně. Takže z rohatého asi člověka neudělám. Škoda s Vámi ztrácet čas. Logiku Vy máte OK, ale to nadmíru hypertrofované sebevědomí a zakrnělé sociální cítění Vám brání v normálním dialogu. Dialog je také o pokoře a úctě k oponentovi, ba i o odpouštění,ale to vy by ste bral jako slabost oponenta. Na Vás je proto lepší starozákonné:"Oko za oko" či spíše "Obě dvě za jedno". I když se mi pořád odkudsi z prostoru vtírá: Blahoslaveni chudí duchem...
Jméno vůči němuž jste vznesl onehdá námitku není Solfern, jak se mylně domníváte, nýbrž správně Solfernes.
Na neviděnou, Solferne!

Ten který ví, že...

177583

6.12.2008 2:52

RE: Něco tomu schází..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177583

Milý pane, "který neví", buďte tak laskav, a neobtěžujte s tím svým extravagantním stylem a se Solfernem. Možná myslíte, že je to vtipné, ale je to trapas... a navíc opakovaný. Učte sám sebe, třeba si přečtěte aspoň tu nenáročnou odkazovanou knížečku... třeba to zvládnete i pochopit. Nebuďte líný.
Já se nikam nevtírám, jen jsem reagoval na vaše tvrzení, že stát má v době krize zavádět výjimečné stavy a zasahovat. Na příkladu amerických zásahů jsem vám ukázal, že tato idea je vadná. Alespoň v tomto praktickém a aktuálním případě.

177613

5.12.2008 15:13

RE: Něco tomu schází..

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 177540

To se stalo behem Velke krize a bublina z marginalnich pujcek zlikvidovala nezavisly bankovni sektor na FED, realna ekonomika byla zkopena za zlomek ceny. Urcite by financi pomoc statu nemal byt za modre z nebe, naopak by prijeti pomoci slo resit s tim, ze stat by docasne ziskal za penize podil ve spolecnostech, ktere tuto pomoc prijmou. Pokud se postavi na nohy a prezijou, pak ten statni podil stat proda. Pokud ne, tak ty prachy jsou v pekle. Samozrejme prijmes pomoc, zadne divideny a bonusy za ztraty. Naopak odpovedi na sposutu neprijemnych otazek. Zakazat stavky? A skoncime v kapitalismu 19. stoleti. Kdyz ve Frnacii probihali v 30-tych letech masove protesty za osmohodinovy pracovni den a nejakou placenou dovolenou, tak znely hlasy "...radeji Hitlera..." Prani bylo splneno.

177564

5.12.2008 11:58

moc hezké

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Skvělý rozbor situace i historie se znalými postřehy a komentáři. Dík za zprostředkování přehledu, autore.

Vypadá to, že si lóže osedlala Quebečany, a na platformě národnostní/frankofonní provádí své rejdy. Lidem to nedoklapne (myslí si: jde o národnost/jazyk)... a tak budou spolupracovat tak, jak budou podprůměrně schopné loutky pánů nastavovat červený hadr nebo prostě jak budou dle instruktáže k domácím mluvit o "obraně Quebecu". Média jsou jistě prolezlá rovněž a půjdou těmto snahám na ruku. Řídit davy se zdá být tak snadné!
Nepochybuji o tom, že jak jdou nepoměrně vyšší finance na tuto provincii, někde z té řeky odtéká odbočkou potok pro pány, kteří usypou pár dolárků i podplaceným koaličním pomahačům z NDP (pokud by nestačilo pár zajímavých postů). Neřízení a neznalí zbylí členové Liberálů budou dělat i za připuštění k moci a Bloc Quebecois jen z "vlastenectví" [velký smích]

177556

5.12.2008 18:43

Teď v podstatě o obsahu

Soudce Lynch 88.?.?.?

tohoto článku mluví Alex Jones ve svém radiu...
www.prisonplanet.com.

177580

6.12.2008 5:29

Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.

novy zacatek 99.?.?.?

Proc to rikam? Protoze se kompletne oddemokratizovala za ztratila smysl pro bezneho obcana: proste pro jeho denni zivot znamena jen pramalo. Skutecna vlada v Kanade je provadena multinarodnimi spolecnostmi.

Z minulosti pochazi chapani "kanadskeho establishmentu" ktery mel koreny v anglo-quebeckych aristokratickych rodinach (pan P.C.Newman, novinar zidovsko-ceskeho puvodu o tom napsal nekolik knih), ktery snad jeste nedavno existoval. Je vsak vice a vice rozmelnovan pritomnosti a poplatnosti cizim zajmum. Za posledni 'jakz-takz' zachvev kanadske politicke samostatnosti bych povazoval vladu J.Chretiena. Chretien nebyl vubec hlupak a myslim, ze byl i vlastenec. Mel sice hubu do strany ale mluvil a jednal pomerne rovne. Postavil se k narodu celem a rekl bych 'po tatovsku' zvlaste v obdobi nastupujici hysterie po 9/11.

To uz ale odval cas. Jak jsem rekl v predchozim, lide nemaji o politiku zajem - v poslednich federalnich volbach byla Harperova vlada 'zvolena' circa 40% z 60% dostavivsich se volicu. To ze je representace obyvatelstva zeme? Ani trochu! Harper je proste usurpator a zamestnava hajzly typu S.Day (proradny slizak donedavna ministr pro vnitrni bezpecnost), ktery se stal hrobarem Canadian Alliance, coz mi vadi nejvic. Na druhou stranu jeho minister financi je schopny a racionalni clovek, to se musi uznat.

Liberalove jsou politikari (bezpaterni klauni), ne politici a NDP (radoby soc.demokracie) se vzdalila od sve ulohy znacne doprava do te miry, ze jeden z jejich hlavnich podporovatelu - Sdruzene odbory se k ni obratily zady. Takze neni koho volit. (Proto ta 60% ucast). K oziveni politicke sceny je treba v prvni rade zavest proporcionalni representaci, ktera by dala sanci malym stranam jako CAP (Canada Action Party). O nic takoveho Harperuv rezim nestoji - ma jen jeden mandat a ten je od bankeru z Bay Street. No a ta je pobockou koho jineho nez - Wall Street.

177616

6.12.2008 6:15

RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 177616

Poměrně dobrý rozbor. Souhlasím. Ještě bych přidal, že Kanadu šíleně rozleptává povinné multi-kulti, vznikají tady rozsáhlé enklávy cizinců ze zemí Třetího světa, mnoho nových "spoluobčanů" ani netouží naučit se hlavní jazyk a klidně tady prožijí celý život, mají vlastní obchody, vlastní právníky (to když něco potřebují vydupat na kanadském systému), vlastní zvyky a tradice, které jsou komisaři multi-kulti důsledně protěžovány na úkor původních kultur zakladatelů země.

177620

6.12.2008 6:54

RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.

Datel 216.?.?.?

Reakce na 177620

Bohuzel . Kanada je pristehovalecky stat . Takze proti multi -kulti protestovat nemuzeme.Pokud se nenauci jeden z hl. jazyku nemaji narok na obcanstvi. Pred priznanim jsme prece museli projit pohovorem- anglictina , historie , geografie . Pokud maji vlastni obchody , snad je maji za svoje penize. S pravnikama to je sporne. Vlastni zvyky a tradice , ty snad zachovavame i my ? Bordel je v tom ze , jak pisete , jsou protezovany. . Co je puvodni kultura zakladatenu zeme ? Pristehovalec ma dodrzovat zakony zeme ktera ho prijala . Ale proc by se mel zbavovat svych zvyku a tradic , pokud neprekrocuji zakony hostitelske zeme ? Kolem mne jsou cerni , Indi ,Cinane a nevidim problemy.

177625

6.12.2008 11:14

RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 177625

Přesně tak, souhlasím. Xenofobie je špatná, stejně tak i nepřirozené protěžování multi-kulti.
Kultura zakladatelů země? Nebo snad dokonce respekt ke kultuře původních obyvatel té země? K indiánům? [mrknutí jedním okem]
Osobně jsem přesvědčen, že dovoz levných pracovníků je velká hloupost - práce časem zanikne, přistěhovalci zůstanou, navíc rozmnoženi, a berou podpory a dávky. Nemluvě o kriminalitě nepřizpůsobivých. Z tohoto hlediska je NEJLEPŠÍ právě ten outsourcing - ať si každý zůstane pracovat doma, a putovat a míchat se mohou jen výrobky.
Jsem odjakživa pro výrazné omezení (až zákaz) přistěhovalectví odkudkoliv kamkoliv. Každý by měl žít tam, kde ho "osud" postavil, ve své domovině, v zemi, ke které by měl mít vztah, jakož i ke svému jazyku a svým lidovým obyčejům, historii a tradicím.
Státy na to omezení přílivu cizorodých lidí mají právo i prostředky. Bohužel je nevyužívají, nebo špatně, chabě. A pak řeší těžké problémy, a je to drahé!!! Navíc trvalé následky... chyba je to pak už nevratná.

177638

6.12.2008 18:41

RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.

Datel 216.?.?.?

Reakce na 177638

"Kultura zakladatelů země? Nebo snad dokonce respekt ke kultuře původních obyvatel té země? K indiánům?" Kdo byl zakladatel zeme ? Dobyvatele ? Indiani ? Vzdyt tady ve skolach nic moc historie neuci . Tak kde se ma ta ucta nabrat. Je rozdil dovoz lacinych pracovniku a je rozdil emigrace . "Jsem odjakživa pro výrazné omezení (až zákaz) přistěhovalectví odkudkoliv kamkoliv. " Pokud pisete z Ceska mate pravdu . Ale pokud pisete z Australie , USA , Canady dovolim si odporovat. My mohli a oni nesmi ? Samozdrejme ,projit stejnym sitem jak my a zakony pro vsechny stejne . Zda se ti ze je tu rasizmuz - vrat se. "Každý by měl žít tam, kde ho "osud" postavil." Proc ? Mi se Kanada libi. Nechapu proc bych v ni nemohl zit ?

177668

6.12.2008 16:49

RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 177625

Existují dvě metody, jak vstřebat imigraci. Ta první - metoda tavicího kotlíku - byla praktikována v USA před cca 70 lety a je prokázáno, že byla funkční. Předpokládá, že nově příchozí se naučí jazyk a přijme zvyky nové země. Může si ponechat svoje, ale nemůže je upřednostňovat. Pokud v nové zemi není součástí policejní uniformy turban, nemůže ho vyžadovat.

Ta druhá - metoda multi-kulti - povyšuje zvyky, kostýmy imigrantů za něco jako posvátnou krávu v Indii. Dovoluje vytvářet uzavřené jazykové a národnostní enklávy - jakési státy ve státě, kde obyvatelé nemají pocit, že žijí v hostitelské zemi, nemají k ní žádnou loajalitu ani úctu, pouze na ni parazituji. Nikdy nesplynou s původním obyvatelstvem, necítí k němu žádnou vděčnost.

Ta druhá metoda je skutečně pro národ destruktivní. A proto je dnes intenzivně protlačována budovateli NWO a jejich užitečnými idioty, kteří často ani netuší, pro koho vlastně pracují.

177660

6.12.2008 17:29

RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.

novy zacatek 99.?.?.?

Reakce na 177660

Pane vydavateli, nechci se zadnym zpusobem dotknout Vasich vedomosti ohledne historie Kanady, ale doufam ze toto Vam pomuze k vstrebani skutecnosti.

Tzv. multi-kulti (sam o sobe nic nerikajici zvulgarizovany termin) je vysledkem uvedomele politicke cinnosti muze nasi kanadske konstituce, P.E.Trudeau. Byl federalistou a kanadskym vlastencem v pravem slova smyslu a proto mel jako prvorady ukol integrovat Quebec do kanadske spolecnosti provzdy. Prisel s jeho tymem poradcu k tomu (zvlaste po tzv. rijnove krizi), ze jedinym zpusobem jak to provest je vlozit do existujiciho prava klausuli o MULTIKULTURALNIM charakteru zeme. Zduraznuji, jednalo se puvodne jen o Quebec, ovsen jak se snih zacne hybat je z toho vetsinou lavina a tak nemuzeme sektovat mezi Quebecany a kuprikladu Jamajkany. A proto jsme tam kde jsme ted. Zda-li to bylo spravne ci ne ukazuje soucasnost a ukaze jeste vice budoucnost.

177662

7.12.2008 0:23

RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 177662

Ale kdepak. Multi-kulti je umělý produkt sociálních inženýrů, odzkoušený a uznaný jako zbraň hromadné destrukce, proti které není obrana. Spolehlivě a nevratně rozleptává koherentní vazby národa a oslabuje jej. Vznikal postupně od sedmdesátých let minul. století. Možná byl objeven náhodou, nebo pečlivým rozborem dějin zániků starých civilizací. Nebo aplikací výsledků studia chování mikrobů v napadeném organismu na lidskou společnost, je tam totiž stejný princip. Netroufám říct, jak to bylo.

Dnes je multi-kulti oblíbenou a široce používanou zbraní šiřitelů NWO. Sympatické je, že funguje na každou vyspělou společnost bez ohledu na její velikost a celkovou vzdělanost občanů. Nezabírá pouze na primitivní společnosti divochů, ale na ty zase zabírají jiné metody (lákadla pozlátka vyspělých společností) se stejně devastujícím účinkem.

Trudeau sehrál pouze roli užitečného idiota jako 90% ostatních zastánců. V jeho době to bylo nové a jen málokdo si uvědomil úžasnou destruktivnost této zbraně. Ale Trudeau byl velký socialista a levičák, a myslím, že by se mu líbila i kdyby ho někdo poučil o její skutečné podstatě.

177692

7.12.2008 16:34

RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.

novy zacatek 99.?.?.?

Reakce na 177692

Pane vydavateli, nesouhlasim a to hned v nekolika rovinach. Mohu-li, presentuji Vam muj argument.

Zaprve... rikate: "Spolehlivě a nevratně rozleptává koherentní vazby národa a oslabuje jej."
------------------------------------------------------------
Dovolim si tvrdit, ze Kanada coby narod neexistuje (coby formalni stat prozatim ano). Nema charakter naroda, je to jen snuska narodnosti. Mnoho Narodu v jednom 'state'. Chceme-li byt chytri, muzem coby Cesi delat to same. Jiste, chce to davku drzosti a ostre lokte. Chcete-li nesouhlasit, rad bych videl duvody.

Zaduhe....vsechny hypoteticke vyvody ohledne NWO na moment stanou; je zcela prirozenym fenomenem ze se lide stehuji za domnele 'lepsim zivotem'. Zda je to celosvetove inzenyrovano, ci ne si nejsem zcela jist (i kdyz jsem nadsenym ctenarem stranky p. Makowa). Nezapomenme - kriticke mysleni musi pracovat vsemi smery a soustavne, dnes a denne. Jinak se umorime vlastni kapacitou myslet, ale bohuzel ve ztrnulych formulich a vytvarime novy katechismus.

Zatreti....pisete: "Nezabírá pouze na primitivní společnosti divochů, ale na ty zase zabírají jiné metody (lákadla pozlátka vyspělých společností) se stejně devastujícím účinkem.
--------------------------------------------------------------
Tady souhlasim ale jen castecne. Totiz: co je 'vyspele' a co je toho merou. Je tu zrejme prostor pro relativitu v chapani ze. Videl jsem prektasny dokumentarni snimek o Eritrei. O ano, je tam 'bida', ale vite co? Ti lide ziji stastne v relativne vyvazene, sobestacne spolecnosti. Jediny viditelny vliv zvenku byly plasticke nadoby pripevnene na hrbet oslika. Pohoda se divat.

Zactvrte....pisete: "Ale Trudeau byl velký socialista a levičák,...
--------------------------------------------------------------
Tentokrat 'tezce' nesouhlasim. P.E.T. nebyl socialista, byl stale velmi pro-byznys, jinak to neni mozne. Kanada v te dobe ekonomicky rostla, nabyvala na povesti a proto jsme take my dva tady. Byl to realisticky politik ktery dokazal razit vlastni cestu. Jeden jeho syn Misha se jmenoval po ruskem vyslanci do Kanady. Ten vyslanec se pak po svem navratu do SSSR stal mentorem Gorbaceva, kdoz jak vime vyzname prispel k polozeni sovetskeho systemu na lopatky. Vidite tu lineage? Trudeau pokapitalistictil SSSR, ne naopak!

Jednim z lidi na pohrbu P.E.T byl Fidel Castro, dalsim byl Jim Carter. Znamena to ze Certer je tim padem komous? Davam tady takova bombasticka porovnani za jednim ucelem: umoznit jasnejsi pohled v sirsim chapani. Vne do nas nadupanych formuli.

Diky za prostor k projevu a Vasi pozornost!

177731

6.12.2008 18:00

RE: dvě metody

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 177660

Ta druha metoda se dari prave v dnesni dobe, zajiste diky dlouhodobemu vymivani mozku, snad nejsilnejsim nastrojem dvacateho stoleti. Lide si neuvedomuji co dokaze systematicka manipulace mysleni, pomoci denni davky televiznich programu.
Z lidu se stal dav Lemingu, kteri ztratili schopnost svobodne premyslet.

http://dieoff.org/page24.htm

The brainwashing of Americans is too effective a political ploy for the puppetmasters to suddenly let the truth get in the way. The pattern is clear: Say what you want people to believe for the front page and on TV(Such as Iraq's WMD's), then whisper a halfhearted correction or apology that slips under the radar. It is really quite ingenious in its cynical effectiveness, and American's only have themselves to blame for being a victim of it.
http://www.geocities.com/northstarzone/TV.html

177664

6.12.2008 19:02

RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.

Datel 216.?.?.?

Reakce na 177660

"Nikdy nesplynou s původním obyvatelstvem, necítí k němu žádnou vděčnost." Vy citite ke Kanade nejakou vdecnost ? Copak zivi Kanada Vas a nebo vy jste danovy poplatnik - to podle mne znamena ze Jste jeden z zivitelu . " Pokud v nové zemi není součástí policejní uniformy turban, nemůže ho vyžadovat. " Proc by to nemohl vyzadovat ? Otazka je jestli mu to bude povoleno.
" Ta druhá - metoda multi-kulti - povyšuje zvyky ." Problem je v tom ze povysuje. Ale pokud se nemylim to delaji tak trochu vsichni . Nebo mi chcete rict ze indiani se pred prichodem bileho modlili pod krizema a chodili do kostela ? "nemají k ní žádnou loajalitu ani úctu" Podivejte se na loajalitu tech nejbohatsich canadanu . Prestehovali tovarny a na pracovniky se vysrali. Zajima je blaho obyvatel a nebo vlastni kapsa. Podivejte se na P. Martina , byvaleho PM jak loajalne sulil na taxach.

177669

6.12.2008 20:38

RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.

Aja 74.?.?.?

Reakce na 177669

Mozna je "vdecnost", prilis silny vyraz, ale nejaky vztah ke Kanade snad mate...prinejmensim..VY jste podnikavy a ONA vam dala sanci.
Evropane nemivaji problem se integrovat, maji stejne kulturni koreny, slozitejsi je to s kulturami odlisnymi. Prinaseji sebou "jinosti", o kterych nam "moudri" tvrdi, ze obohacuji...ano, ale nemely by se tvrde vyzadovat, slusne nabizet...spis.. on to neni jen "jakysi folklor".

Zkuste loajalitu k zemi a ne k politikum, ti prichazeji a odchazeji, idealnich se nedockate.

Mr Harper zacinal za mladi s Liberaly, ac je z Ontaria, prirostla mu k srdci Alberta, tam cosi studoval a pracoval, tam zahledl "hromady penez".
Ma smulu, nema ani kousek charisma, chybi mu emptatie (viz posledni obcan- vezen ze zapadnich demokracii, Kanadan...dite- vojak na Quantanamo..a on pro nej nehne prstem)).
Navic trpi syndromem "ja, ja, ja", mam problem si zapamatovat tvare ministru, protoze vsechno "zarizuje" ON...a ted navic na chvili zapomnel, ze ma mensinovou vladu a to se nevyplaci.
I kdyz ti tri sasove nemaji moc sance, doufam.

177674

7.12.2008 7:49

RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177669

Datle, se vším souhlas, jenom drobné doplnění.
>...Pokud v nové zemi není součástí policejní uniformy turban, nemůže ho vyžadovat. Proc by to nemohl vyzadovat? Otazka je jestli mu to bude povoleno.
----
Největší průser na tom je, že tohle právě povoleno bylo, přes protesty většiny kanaďanů. Takže máme tady v Kanadě policii v turbanech, to se hned tak nevidí. Vlastně ano...v Indii.

>...Nebo mi chcete rict ze indiani se pred prichodem bileho modlili pod krizema a chodili do kostela ? "nemají k ní (ke Kanadě) žádnou loajalitu ani úctu"...
----
Všeobecně mají asi stejnou, jako kdokoliv jiný, ať už zdejší Kanaďan (narozený tady) a nebo příchozí s občanstvím. Záleží na lidech. Pokud si připustíme, že Indiáni jsou tady domácí a "bílý" člověk - jako přivandrovalec - je okupant, tak nikde na světě neexistuje případ, že by se "utiskovaný" národ naprosto přizpůsobil a oddal okupantům. Dokonce i převzal jejich jazyk (angličtina). Na rezervacích se indiánská kultura, tradice a jazyky stále ještě udržují, ale Indiáni žijící ve městech už ani rána. Jsou to typičtí Kanaďané. Ani kanadskou historii a geografii neznají a o Evropě a jiných kontinentech a státech nemluvě.

>...Podivejte se na P. Martina , byvaleho PM jak loajalne sulil na taxach.
----------
Další darebák. Papírově převedl tu svoji firmu "Steamships" (parníky) na svého syna, aby se vyhnul útokům pro střet zájmů (conflict of interest) a v zápětí ředitelství firmy zaregistroval na Jamajce, aby se zase vyhnul placení korporátní daně v Kanadě. Tak tomuhle se říká ten "outsourcing", čemuž se 2xs (anonym 85) tolik obdivuje. Ušetřit na "zbytečných" nákladech (pracovních silách) a legálně se vyhnout placení daní. Příkladný tah bývalého předsedy kanadské vlády a někdo by to přitom nazval přirozená regulace trhu.

177710

6.12.2008 15:04

RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.

novy zacatek 99.?.?.?

Reakce na 177620

To je slozite tema. Vlastne - slozite az tak neni, ale stava se slozitym vzhledem k tomu, ze my sami jsme pristehovalci a jsme v tom mentalne a emocionalne zaangazovani. Jake stanovisko tedy zaujmout?

Pri sve posledni navsteve Statu (stredozapadu) jsem si primo hmatatelne uvedomil strucny prubeh osidlovani SA: cestovatele/ dobrodruzi-obchodnici/zprostredkovatele-vojaci imperii/usurpatori uzemi-zememerici-civilni zprava-osidleni nove prichozim obyvatelstvem. Vse je jeden pokracujici a logicky retez. Nejprve anglosasko-francouzskym(na jihu US spanelskym) a posleze vsim ostatnim. Mnozi byli dovezeni pro potrebu provadeni docasne tvrde prace - jako napriklad Cinane.

Tedka: podivejme se co bylo hnacim motorem a kdo za tim stal (a stoji do nasich dnu). Aaaano - velky byznys. Banky, podnikatele, imperilisticke zajmy. Ti kdo z toho meli zrejmy profit predevsim. Vice prostoru pro civilizacni rozvoj = vice svetove moci v rukou zajmu svetove oligarchie. Zajmy lidi se s tim v mnoha pripadech 'jaksi vicemene nahodou svezly'. A to az do dnesnich dob; dnes to uz neni tak jasna situace. Mnoho z nas si mysli, ze kdyz uz jsem v "zemi vysnene" dal sem uz nikdo nemuze. To je smesna predstava.

Ptam se opravnenou otazku: A PROC? Proc by nemohli prijit dalsi a jini; a jina etnika? To ze se roztahuji je zcela prirozena vlastnost. Jsou-li v prostredi ktere je jim nejprve cizi, chteji si ho 'zdomacnet', vytvorit si vlastni kulturni zakladnu, se vsim vsudy i s temi kostely a pravniky. Budiz. Je to hra na preziti - zakladni lidsky instinkt! At se nam to libi nebo ne.

177648

6.12.2008 6:12

Layton kanadskym Leninem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

a nejvetsi had ze vsech hadu je ten uslintanej Chretien spolu s tim slizkym kanadskym Leninem Jack Laytonem,tenhle nas Jack dokonce i jako Lenin vypada,uz jen cekam kdy si necha narust kozi bradku a odbarvi tech par sedin na rysavo,je to nesmirne nebezpecny internacionalista a zaludny clovek,

kazdy jen trochu normalni clovek,ktery nema mozkovnu totalne zvetralou nemuze v zadnym pripade sympatizovat s Dionovo bolsevickou trojkou a pevne doufam,ze Harper obstoji a upevni svoji pozici

177619

6.12.2008 13:38

RE: Layton kanadskym Leninem

novy zacatek 99.?.?.?

Reakce na 177619

Pisete nesmysly a zda se ze podporujete kanadskou pobocku Neocon. Mate na svuj nazor pravo a ja to respektuji, nicmene timto dezorientujete ctenare kteri v Kanade neziji. Jestlize se chtete trochu privzdelat z pozice znalosti skutecne levice, ctete zde: http://www.wsws.org/articles/2008/dec2008/cmed-d06.shtml

Layton je podle nich maloburzoasni politik ktery zradil zajmy pracujicich. Jen tak pro ferovost ke ctenarum.

177644

7.12.2008 6:43

RE: Layton kanadskym Leninem

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177619

Taková sebekritika se tady často nevidí:

>...kazdy jen trochu normalni clovek,ktery nema mozkovnu totalne zvetralou nemuze v zadnym pripade sympatizovat s Dionovo bolsevickou trojkou a pevne doufam,ze Harper obstoji a upevni svoji pozici...
----
[chechtot] [chechtot] Přečti si příspěvek dole (nový začátek) a snad se ti v té mozkovně trochu vyjasní? [chechtot]
Souhlasím, Stephen Dión (šéf Liberální strany) v tom jede společně s konzervativci (Steven Harper). Stejný plán, což je založení Severoamerické unie. Stephen Dión vehementně prosazuje daň za spotřebu energií (carbon tax), což jsou fondy na financování NWO - jedné světové vlády. BTW - v Britské Kolumbii to již prosadili.

Steven Harper byl vybrán jako budoucí kanadský ministerský předseda už v roce 2003 na zasedání skupiny Bilderberg a přitom v té době ještě ani nebyl šéfem konzervativní strany. Ta fraška s volbou šéfa pro PC partaj, mezi Harperem a Belindou Stronach, to bylo jenom divadélko "demokracie". Představení, kterému věřila většina ovčanů Kanady. Všichni ti, se zvětralou mozkovnou. Přiznám se, i já jsem to sledoval a nevědoucně jsem fandil Belindě, jelikož Harper se mi jevil jako slízák. Selský rozum mne nezklamal. Harper se totiž takto projevil už prvních pár měsíců v úřadě. Stal se z něho poslušný Bushův pudlíček. Pejsek, který udělá páníčkovi co mu na očích uvidí. Současně se takto stal válečným zločinecem. Těch (něco přes sto) zabitých kanadských vojáků v Afganistánu má na triku Harper. Je to ostuda pro Kanadu, jelikož Kanada má poslání OSN v rámci světového politického dění jako "udržovači míru", nikoliv jako armáda válečníků.

Harper je v područí a současně i nohsledem kanadských neoconců. "Kritika Izraele je projevem antisemitismu", přicmrdoval Harper na zasedání kanadské zednářské lóže B'nai B'rith(!) Nesčetné parlamentární schůzky byly vedeny tajně za zavřenými dveřmi v hotelových konferenčních místnostech, bez přístupu mediálních reportérů. Nikomu z politiků nelze důvěřovat, ale Jack Layton (šéf NDP) je jediný, který se nejen na své webové stránce, ale i veřejně na CNN staví proti založení Severoamerické unie, tzn., že je jediný v opozici zločince S.Harpera. Další aktivní a neúnavná opozice je jednoznačně Canadian Action Party (šéfka - Bonnie Fogal), ale ta nedostane už vůbec žádný mediální prostor, stejně tak jako Ron Paul v USA.

Principy demokracie zaručují občanům (nejen v Kanadě, ale i v ČR a všude jinde v "demokratických" státech), po vyslovení nedůvěry k vládě, volbu vlády nové. I já osobně jsem podepsal petici o vyslovení nedůvěry k vládě. Koalice vznikla jako odezva nesouhlasu a nespokojenosti občanů s vládou. Současně se proslýchá, že Stephen Dión odchází ze své funkce, jako šéf liberálů. Steven Harper využil vyčkávací strategie, rozpustil parlament a bude šéfovat sám. Poprvé v historii Kanady...Automaticky kráceno

177705

7.12.2008 6:46

RE: Layton kanadskym Leninem

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177705

- dokončení -

Poprvé v historii Kanady jsme se dostali do situace, kdy nikoliv parlament, ale jeden jediný člověk bude rozhodovat o politickém dění ve státě. Tím, že Harper dobrovolně neodstoupil a násilím udržuje svojí pravomoc jako předseda rozpuštěné vlády, nejenže pošlapal základní principy demokracie, ale vytvořil tímto diktátorský režim. Poprvé v historii Kanady(!).

177706

7.12.2008 7:41

RE: Layton kanadskym Leninem

Saša 74.?.?.?

Reakce na 177706

Tleskám pane Mirdo![cool] Skvělý a objektivní příspěvek!
Podívejte se na http://murphyspoint.blogspot.com/2008/12/another-y...
video, ignorujte ostatní text.

177708

7.12.2008 8:18

RE: Layton kanadskym Leninem

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177708

Shlédnul jsem to...zajímavé video. Díky Sašo. Sleduji současně i TV zprávy a je až k uzoufání pozorovat demonstrace lidí v různých kanadských městech (Ottawa, Toronto, Calgary a Vancouver), kde lidé demonstrují za udržení konzervativní vlády. Buď mají lidi v Kanadě už natolik vymydlené mozky a nebo nám média záměrně neukáží demonstrace na podporu svržení vlády. Harper si zaslouží nakopat, ale jak to lidem vysvětlit, když internet lidi používají snad jenom na nákování a pornografii?

177711

7.12.2008 16:42

RE: Layton kanadskym Leninem

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177715

>...V Ottawě v sobotu demonstrovalo 3000 osob za podporu koalice a pouhých 500 proti...
----------------------
Tohle je příjemné zjištění. Pokud se jim to podaří, tak Severoamerická unie se nekoná. Jack Layton to nepřipustí... to by ho museli zastřelit. Nabývám silného přesvědčení, že tohle byl ten hlavní důvod k vytvoření koalice: Sesadit vládu a zachránit Kanadu před ztrátou své suverenity a nezávislosti. Všechno ostatní už jsou jen nepodstatné záminky.

Díky za info. Člověk si alespoň vytvoří představu, která média jsou pod vlivem sionu.

177732

7.12.2008 17:41

RE: Layton kanadskym Leninem

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 177732

>Tohle je příjemné zjištění. Pokud se jim to podaří, tak
>Severoamerická unie se nekoná. Jack Layton to nepřipustí...
>to by ho museli zastřelit.

Naivko. [velký smích]

A jinak ačkoliv souhlasím, že Harper je slizák a má tajnou agendu, nesouhlasím s tím, že Laytonové, Dionové a další podobní ji nemají. Je to divadlo. Ale v této chvíli je Harper to nejlepší, co si z té hrůzy můžeme vybrat. Mezi slepými jednooký král. Harper aspoň udržuje státní pokladnu jakž takž vyrovnanou. Ta koalice je banda hráčů bažící po moci. Jakmile ji získají, začnou rozhazovat jako opilí námořníci. Kanaďani z toho nebudou mít nic, profitovat budou jejich přátelé a pochopitelně hlavně Quebec, který to všechno má na háku a chechtá se nám za rohem. Dobře si pamatuji na čtyřleté období vlády NDP tady v Ontáriu pod Bobem Raem. Když přebíral úřad, byl ontarijský rozpočet vyrovnán. Když odcházel, chybělo v něm skoro 10 miliard. A dodneška ty prachy splácíme. Pochopitelně, nikde se jeho finanční injekce nikdy neprojevily.

177737

7.12.2008 18:37

RE: Layton kanadskym Leninem

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 177737

Trošku mi to připadá přehnaný, jak víme jakej je Layton nebo Dion slizák, když u vlády nikdy nebyli? Třeba jsou o něco menší slizáci než Harper? A Quebec že bude zase profitovat? Ještě si pamatuju názory z Alberty nechat východ zmrznout po tmě za minulý olejový krize. Bob Rae je asi pitomec, ale kterej politik není? Jestli je Harper to nejlepší co je, tak potěš koště.

177744

7.12.2008 19:31

RE: Layton kanadskym Leninem

Aja 74.?.?.?

Reakce na 177744

Dion urcite slizak neni, jen je to "politickej omyl".
Pamatuju ho nekdy z 90 let, kdy publikoval eseje v Aktualite. Inteligentni, s prehledem. Politika neni jeho parketa, ani nechapu, proc si ho liberalove zvolili.

Quebec... to mate pravdu.
Je-li s nim tolik problemu, snad by bylo pragmaticke reseni, no nee e? At mu Kanada odklepne samostanost a problem zmizi. [smích]

177746

7.12.2008 19:53

RE: Layton kanadskym Leninem

Vlastimil Janda 76.?.?.?

Reakce na 177746

Quebec nikdo nedrzi, staci jedno vyhrane referendum.
A ta pitoma koalice vydrzi maximalne dalsi dva tydny. Liberalum staci lepsi leader a nechat konzervativce vladnout behem doby deprese. Nezalezi na tom jak dobri budou, vina padne na ne a dalsi vlada bude liberalni vetsina.
Ty socialisticke zoufalce z NDP nikdo volit nebude.

177749

7.12.2008 20:02

RE: Layton kanadskym Leninem

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 177746

Svatá pravda s tím Quebecem, celá Kanada na něj nadává, že jim všechno kazí ale pustit ho ven to zase ne. Babo raď.

177751

8.12.2008 0:18

RE: Layton kanadskym Leninem

novy zacatek 99.?.?.?

Reakce na 177751

Antiseptiku a ostatni spoludiskutujici

Kdo na nej (na ten Quebec) prosimvas nadava? Obycejni obcane? Ale jdete, to snad ne. Proc by se obycejni obcane (kteri jsou brani systemem navic ostopero na hul) do toho montovali, kdyz se jich to vlastne ani netyka? Ja bych byl radosti bez sebe kdybych mohl jezdit do nezavisle (republiky) Quebec. Ne proto, ze bych rad videl pohrben Trudeau odkaz a zivotni snazeni, ale proto, ze bych rad videl kanadsky politicky system zdrevenelych plejtvaku na holickach. Je to system neplodnych zaostalcu zijicich duchem jeste v kolonialnich dobach. Cisi z toho zatuchlost.

Neco Vam vsem reknu a to Vas urcite nadchne: pozoruji ruzne hovory v sirsim severoamerickem prostoru (konkretne na RP Daily). Lide v techto hovorech OBDIVUJI Quebec a Bloc jako jediny skutecne demokraticky system v Kanade. Tudiz, zrejme je tu neco, co se ucit. Ja osobne mam ten dojem jiz dlouho take. BC (block Quebecois) si hledi sveho zajmu predevsim a to je fajn. Kdyz kanadsti vladni burani mu nechaji mluvit do veci zeme a predastiraji, ze je vse v poradku, tak zrejme JE vse v poradku. Blbci nezaslouzi nic, nez poradne kopnout do prdele. At to maji! Premyslejme o tom!

177763

7.12.2008 20:25

RE: Layton kanadskym Leninem

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 177737

>Naivko. [velký smích]
-----------
Já vím, zní to neskutečně...to bylo jenom takové moje tajné soukromé přání. Stejně si myslím, že stále ještě existují lidé (i v politice), kteří mají svědomí a nezaprodají Kanadu. Myslím si, že pokud Harper vypadne, Severoamerická unie se neuskuteční.

D O U F E J M E (!)

177752

7.12.2008 21:41

RE: Layton kanadskym Leninem

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 177752

Auuuuu. Copak Severoamerická unie záleží na souhlasu některého, kteréhokoliv kanadského politika? Copak si fakt myslíte, že se jich budou ptát? A když uslyší ne, že pěkně slušně poděkují a nic se nestane? Proboha, probuďte se. Proč si myslíte, že USA mobilizuje?

177757

8.12.2008 3:52

RE: Layton kanadskym Leninem

Saša 74.?.?.?

Reakce na 177737

Zastávat se politika je nevděčné. Politici pod různým nátlakem se snaží zavděčit, výjimečně dokonce všem - a to je rovněž nemožné. Charakter někdy lze soudit a někdy ne, v tomto ohledu je však nejhorší prolhaný Harper. Po vzoru nebo na příkaz US, Harper bude pirátem a ne jen opilým námořníkem. Obě hlavní kanadské strany jsou klubem milionářů a jsou si velmi podobné, největší daňový přebytek z poplatníků vymámil právě liberál a multimilionář Paul Martin. Konzervativci z tohoto přebytku investují do amerických válek a válečného průmyslu Spojených Států. Jinými slovy vidím jako menší zlo liberály oproti konzervativcům, zcela stejně jako v US „Demokraty“ oproti „Republikánům“, je to podvod voličů, ale snad menší zlo! Asi to bude tím jak daleko doprava či česky do prdele se chcete postavit mocným a nejmenovaným. Jen částečně chápu obavy z tak zvané „levice“, ale krajní levice dnes neexistuje, vymřela po meči a po přeslici do značné míry i v několika státech, které označujeme jako komunistické. Jen v pohrobcích bolševických režimů slova sociální a levicové zní odpudivě.

Bob Rae je kariérista, ani ryba ani rak, ale dle Wikipedie: „Ontario's economic forecast was bleak when Rae took office in October 1990. The Liberal government had forecast a small surplus earlier in the year, but a worsening North American economy led to a $700 million deficit before Rae took office.” Co nechápu je proč Wiki uvádí, že otec Boba Rae, (Saul) byl „Jewish and Scottish descent” a „Bob Rae agreed to raise his children in his wife's Jewish faith, though he himself is an Anglican”. Zřejmě není v rodině silnou osobností, ale asi to myslí s dětmi dobře [mrknutí jedním okem] Bob Rae, snad ještě jako NDP, byl hlasitým odpůrcem Severoamerické unie, dnes převlečený za liberála se nevyjádřil.

Přesto nebo proto v této chvíli je Harper to nejhorší, co si z té hrůzy můžeme vybrat! V demokracii mají vládnout všichni zvolení poslanci a ne menšina ultrapravicové strany.

177771

7.12.2008 19:53

RE: Layton kanadskym Leninem

novy zapcatek 99.?.?.?

Reakce na 177732

Mirdo, jsi celkem dobrej, ale tady's to prepisk. [mrknutí jedním okem]

Vidiz to prilis cerno-bile-ruzove. Jsou to vse proradne svine kterym neni co verit... proto jsem take tak nadepsal svuj puvodni prispevek. Layton je klaun o tom je zbytecne mluvit. Jeden cas jsem volil NDP ale to bylo jiz kdysi davno; tehda byl predsedou strany Ed Broadbent a to byl PAN predseda. Dokonce ziskal jednou uznani coby nejverohodnejsi osobnost v kan. politice. Byl povolanim profesor a byl to gentleman.

Pokud se tyka Liberalu, je to jeste vetsi svinstvo nez PC Neocon. Jen davej pozor kdo bude dalsim predsedou. Bude to pravdepodobne prekabatnik Bob Reye. Ten parchant zacal velmi libive s NDP ale kdyz vyhral v 92-m otarijske provincni volby (a dali mu na bilboardu v Toronte za to osli usi) ponekud rychle zacal menit. Pak najednou se octnul u Liberalu a to HNED ve vynosne funkci poslance. Je to zbeh a zradce. Nedavno jsem od nej slysel vyrok, ze prakticka politika ma byt NEideologicka. To porazi na hlavu vsechny predchozi axiomy a vlastne vylucuje vyznam politiky jako takove. V takovem pripade postaci jmenovani vykonni urednici-komisari.

Ani jeden z nich nestoji za fajfku tabaku a rozhodne NE za ucast v demostraci ci za podpis v petici. Vysrat se na ne a to zvysoka; to ma byt prvni a posledni povinnost kanadskeho volice! Vzdelavat se a cekat na vyvoj udalosti ve Statech a az se dostavi prilezitost byt na te spravne strane a smest tu vychcanou, prospecharskou sebranku se vsim vsudy.(Omlouvam se za hrube vyrazy, ale cas kvapi a prostor je omezeny).

177750

6.12.2008 18:34

Muj posledni prispevek;

novy zacatek 99.?.?.?

doufam ze mi to censor pusti. Toto povazuji za rychly, ale vyvazeny pohled s kterym bych se asi ztotoznil. Kdyby to mel pisatel trochu vice domyslene.... je to ale pohled rodileho Kanadana.
---------------------------------------------------------

Complex issue (slozita zalezitost)

I'm from Ontario, and I like Alberta because of its fiscal conservativeness. What I don't like about the conservative party is their Neocon like stance in regard to foreign policy, if they were in power in 2003, we'd be in Iraq right now. Also, the fact that they are all aboard the globalist band wagon, with Steven Harper supporting NAU initiatives behind closed doors, is clearly very distressing. (pod NAU rozumej "spojenou severni ameriku" )

Though I suppose that the Liberals or maybe the NDP would support that as well, but I digress. I do find it very disturbing that Steven Harper thinks that shutting down parliament is an acceptable way of dealing with a government that does not support him. With that said, I also believe that the opposition is the "tyranny of the masses" at work in this case.

Endless social spending will only make this problem that much worse, and I would rather see Alberta separate so that it can prosper on its own, versus having it be forced to finance the entire mess. Another thing that I think that is highly disturbing about this entire situation is the fact that we have to follow the orders of some stupid bitch (trochu tvrde, ale je to 'voodoo panenka' z Haiti ktera ma malo co delat v kanadske politice) appointed by the Queen. Oh how I loath the Queen of England.... (co k tomu dodat?)

Canadians were the Redcoats who were too big of pussies to revolt. (Kanadane jsou prilis velci srabove na vzpouru.)
------------------------------------------------------------

Ten konec presne sedi!
Jsme ve sra---ch tak jako tak. Mozna je to konec 'kanadskeho snu'.

177666

2.3.2009 12:32

Harper a protiraketový deštník....

sasku 89.?.?.?

jen jsem chtěla poznamenat, že tu máš chybu...Harper znnovu obnovil jednání o protiraketové obraně....Security and defence integration has been multifaceted. Efforts to formally involve Canada in U.S.-led “missile defence” were stopped in 2005, at least temporarily, due to intense public pressure. However, Ottawa agreed to expand the mission of the North American Aerospace Defence Command (NORAD) in order to allow the transmission of satellite and radar data on incoming missiles to the U.S. command. In May 2006, the Harper government quietly renewed the NORAD agreement, with significant changes (for example, the agreement no longer needs to be renewed every five years). Canada also decided to create Canada Command (CANCOM) to work with the U.S. Northern Command, which has responsibility for U.S. military operations in North America.

185182

Příspěvků: 70

05.12. 05:48  puc nevnikl z niceho nic, ciste z modreho nebe.....
05.12. 06:27 Vladimír Stwora  RE: puc nevnikl z niceho nic, ciste z modreho nebe.....
05.12. 09:41 Saša  RE: puc nevnikl z niceho nic, ciste z modreho nebe.....
07.12. 04:25 Mil.Kra  RE: puc nevnikl z niceho nic, ciste z modreho nebe.....
22.12. 01:45 Rejpal  RE: puc nevnikl z niceho nic, ciste z modreho nebe.....
05.12. 06:00 Saša  Něco tomu schází..
05.12. 06:20 Vladimír Stwora  RE: Něco tomu schází..
05.12. 08:50 panelak obama  RE: Něco tomu schází..
05.12. 10:18 Saša  RE: Něco tomu schází..
05.12. 10:43 h@luzak  RE: Něco tomu schází..
05.12. 15:48  RE: Něco tomu schází..
05.12. 17:26 hc  RE: Něco tomu schází..
05.12. 18:02  RE: Něco tomu schází..
05.12. 22:54  RE: Něco tomu schází..
05.12. 17:53 Vladimír Stwora  RE: Něco tomu schází..
05.12. 23:28  RE: Něco tomu schází..
06.12. 01:44  RE: Něco tomu schází..
06.12. 02:26 Datel  RE: Něco tomu schází..
06.12. 11:35  RE: Něco tomu schází..
06.12. 17:40 Datel  RE: Něco tomu schází..
06.12. 02:33  RE: Něco tomu schází..
06.12. 05:36 Vladimír Stwora  RE: Něco tomu schází..
06.12. 10:21  RE: Něco tomu schází..
06.12. 06:24 Montaznik  RE: Něco tomu schází..
06.12. 06:30 Vladimír Stwora  RE: Něco tomu schází..
06.12. 06:53 Montaznik  RE: Něco tomu schází..
06.12. 10:02  RE: Něco tomu schází..
06.12. 10:53  RE: Něco tomu schází..
06.12. 18:12 Datel  RE: Něco tomu schází..
05.12. 12:01  RE: Něco tomu schází..
05.12. 16:43  RE: Něco tomu schází..
05.12. 20:40  RE: Něco tomu schází..
06.12. 02:52  RE: Něco tomu schází..
05.12. 15:13 Rene Bartosek  RE: Něco tomu schází..
05.12. 11:58  moc hezké
05.12. 18:43 Soudce Lynch  Teď v podstatě o obsahu
06.12. 05:29 novy zacatek  Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.
06.12. 06:15 Vladimír Stwora  RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.
06.12. 06:54 Datel  RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.
06.12. 11:14  RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.
06.12. 18:41 Datel  RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.
06.12. 16:49 Vladimír Stwora  RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.
06.12. 17:29 novy zacatek  RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.
07.12. 00:23 Vladimír Stwora  RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.
07.12. 16:34 novy zacatek  RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.
06.12. 18:00 vodnik007  RE: dvě metody
06.12. 19:02 Datel  RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.
06.12. 20:38 Aja  RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.
07.12. 07:49 Mirda  RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.
06.12. 15:04 novy zacatek  RE: Nepovazuji kanadskou politiku za hodnou pozornosti.
06.12. 06:12  Layton kanadskym Leninem
06.12. 13:38 novy zacatek  RE: Layton kanadskym Leninem
07.12. 06:43 Mirda  RE: Layton kanadskym Leninem
07.12. 06:46 Mirda  RE: Layton kanadskym Leninem
07.12. 07:41 Saša  RE: Layton kanadskym Leninem
07.12. 08:18 Mirda  RE: Layton kanadskym Leninem
07.12. 09:21 Saša  RE: Layton kanadskym Leninem
07.12. 16:42 Mirda  RE: Layton kanadskym Leninem
07.12. 17:41 Vladimír Stwora  RE: Layton kanadskym Leninem
07.12. 18:37 Antiseptik  RE: Layton kanadskym Leninem
07.12. 19:31 Aja  RE: Layton kanadskym Leninem
07.12. 19:53 Vlastimil Janda  RE: Layton kanadskym Leninem
07.12. 20:02 Antiseptik  RE: Layton kanadskym Leninem
08.12. 00:18 novy zacatek  RE: Layton kanadskym Leninem
07.12. 20:25 Mirda  RE: Layton kanadskym Leninem
07.12. 21:41 Vladimír Stwora  RE: Layton kanadskym Leninem
08.12. 03:52 Saša  RE: Layton kanadskym Leninem
07.12. 19:53 novy zapcatek  RE: Layton kanadskym Leninem
06.12. 18:34 novy zacatek  Muj posledni prispevek;
02.03. 12:32 sasku  Harper a protiraketový deštník....

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 58 čtenářů částkou 13 108 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V zemi s největší mírou proočkovanost vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 9

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,30 Kč
Švýcarský frank
23,25 Kč
100 japonských jenů
19,17 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 655,52 Kč
1 unce stříbra
574,88 Kč
Bitcoin
1 041 782,15 Kč

Poslední aktualizace: 15.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 527