Ve zkratce

Stránka:

 Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech

3.12.21

Česká republika:

Adam Vojtěch nám tady bulíkuje strašáky o hrozné epidemii a pod rouškou mediálního humbuku se daří vykrádat ze státního rozpočtu stovky miliónů a vyvádět neznámo kam.

Cituji: "Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch, hlavní hygienička Pavla Svrčinová a její předchůdkyně Jarmila Rážová i další osoby z jejich okolí zřejmě umožnili vyvést téměř miliardu korun soukromým firmám v rámci projektu Chytrá karanténa, o který se zajímá Nejvyšší kontrolní úřad."

Projekt Chytrá karanténa je neefektivní a může představovat jeden z největších příkladů zneužití boje státu proti epidemii COVID-19 pro vyvádění prostředků z veřejných rozpočtů.

Zdroj: https://cnn.iprima.cz/vojtech-celi-trestnimu-oznameni-z-chyt...

Klasifikace: zdravi,krimi,finance Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.

3.12.21

Neurčeno:

Pokusy britské armády vyprostit trosky havarované stíhačky F-35 skončily velkým skandálem. Potápěčská sonda bez posádky zjistila, že většina vraku jednoduše zmizela neznámým způsobem.

Dřívější zprávy naznačovaly, že v oblasti mohla operovat ruská ponorka z projektu Varšavjanka, která má slabou radarovou signaturu.

Zatím není známo, která země se mohla dostat k troskám britské stíhačky, ale Londýnu hrozí velmi vážný skandál, protože Rusko a Turecko by mohly mít přístup k troskám stíhačky i když oficiálně ruská strana o to zájem neprojevila, protože technologie stíhačky F-35 již veřejně unikla.

Zdroj: https://avia.pro/news/oblomki-razbivshegosya-v-sredizemnom-m...

Klasifikace: veda,technika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 7

 Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha

2.12.21

Neurčeno:

Mediální hysterie kolem mutace Omikron je čistá fikce. Nejde o nic jiného než o orwellovskou operaci psychologického terorismu z roku 1984, která byla zkonstruována s cílem udržet obyvatelstvo světa v otroctví a poslušnosti, zatímco teroristické vlády provádějí své programy globální depopulace.

 

Zdroj: https://bezpressu.news/zpravy-ze-sveta/mutace-omicron-global...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 0

 Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe

2.12.21

Turecko:

Poptávka po plynu v Turecku vzrostla a ruské palivo zůstává z hlediska ceny jedním z nejatraktivnějších, ale v listopadu země omezila dovoz. Jedním z důvodů může být i to, že hlavní klient Gazpromu, turecký státní podnik Botas, si vybral všechny nasmlouvané objemy a soukromí obchodníci neplní své závazky a mohli by mít omezené dodávky.

Za 11 měsíců letošního roku Turecko zvýšilo dovoz ruského plynu o 83,7 %. Soudě podle údajů Gazpromu a tureckého regulátora EPDK činily dodávky 24,4 miliardy metrů krychlových, z toho nejméně 20,9 miliardy metrů krychlových připadlo na Botas. A to jsou spíše smluvní závazky Gazpromu vůči turecké státní společnosti.

Botas má nyní dvě smlouvy na dodávky ruského plynu za 20 miliard metrů krychlových ročně – na 16 miliard metrů krychlových a 4 miliardy metrů krychlových. To poslední letos končí.

Zdroj: https://eadaily.com/ru/news/2021/12/02/turciya-perebrala-s-r...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Vakcínu Valneva ČR neobjednala!

2.12.21

Česká republika:

Výbor pro humánní léčivé přípravky Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) zahájil ve čtvrtek průběžný přezkum očkovací látky proti covid-19 od společnosti Valneva. Ta je zajímavá tím, že jde o klasickou inaktivovanou vakcínu. Upírají se tak na ni ti, kteří se bojí mRNA vakcín. Česká republika se však k centrálnímu nákupu Evropské unie nepřipojila.

______
O Valnevě vyšel v říjnu velmi zajímavý článek na d-fens: Zlomili vás a necháte se vakcinovat? Tak počkejte na Valnevu – ostatní vakcíny jsou výrazně nebezpečnější.

Po zavrhnutí účinných a levných léků isoprinosinu a ivermektinu tedy přichází i odmítnutí bezpečné vakcíny Valneva. Je tady ještě někdo, kdo by pochyboval o zlých úmyslech genocidních vrahů, kteří byli dosazeni do vedení naší země?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/valena-ockovani-ema-koron...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 Profesor Alexander Reďko o Covid-19

30.11.21

Rusko:

Profesor Alexander Reďko je ruský lekár, verejná osobnosť a politik. Stal sa verejne známym v 2020, keď začal hovoriť o ochorení Covid-19 a vakcíne proti nemu. V roku 1990 obhájil titul Kandidáta lekárskych vied a získal najvyššiu kategóriu v odbore chirurgie. V roku 2004 získal titul Doktor lekárskych vied. Viac informácií na stránke https://4ipping.com/2021/06/30/aleksandr-redko/

Zdroj: https://rumble.com/vpzb43-profesor-alexander-reko-o-covid-19...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu

30.11.21

Česká republika:

Zdravotnický expert Pirátů naštval část straníků zveřejňováním dat o očkovaných a nakažených, která si později po svém interpretují dezinformátoři. Strana bude jednat o jeho vyloučení z vládního týmu.

Právník a specialista na zdravotnické právo Ondřej Dostál byl ještě před několika měsíci žhavým kandidátem Pirátské strany na post ministra zdravotnictví. Nyní mu však hrozí, že bude kvůli svým aktivitám a výrokům vyloučen z expertní skupiny strany.

_______
Jak výmluvné. Bože, oni jsou tak neskutečně omezení a hloupí, že jim nedojde, že potopením Dostála dodají další munici protistraně? Kam až vede stranická poslušnost, slepota, tupost a vazalství té pirátské chátry?

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-spor-u-pi...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Deklarace lékařů k nátlaku na očkování

30.11.21

Česká republika:

Nacházíme se v přelomové době. Právě nyní se rozhoduje o budoucnosti nás, budoucnosti našich dětí i o budoucnosti celého národa. Medicínský problém je v současnosti zneužíván k prosazování politických a ekonomických cílů za současného omezování svobody a diskriminování jedné skupiny lidí. Lidé končí v nemocnicích z důvodů nekompetentního rozhodování, hlásání polopravd a lží, zavádění mnohdy nelogických až iracionálních opatření, represí

Zdroj: http://deklaracelekaru.cz/

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 1

 Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež

30.11.21

Česká republika:

Dosluhující kabinet vyhlásil další nouzový stav, a kromě toho vytasil zbraň těžkého kalibru – povinné očkování. 

Resort pod vedením Adama Vojtěcha aktuálně navrhuje povinné očkování pro lidi nad 60 let (Andrej Babiš dokonce mluvil o věkovém limitu 50 let) a dále všechny zdravotníky, policisty, hasiče, vojáky, celníky, pracovníky sociálních služeb či vězeňskou službu.

Přečtete si tento odkaz s rozborem prohlášení od samotného ministerstva. Samotné ministerstvo dosud tvrdí, že očkování povinné není a nikdy nebude a kdo něco takového prohlašuje je dezinformátor. Mají to na www ministerstva dosud!

Zdroj: https://finmag.penize.cz/politika/430533-povinne-ockovani-je...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"

30.11.21

Česká republika:

Je úžasné, jak se mění slovník našich katů. Ještě před měsícem hlásala očkovací centra optimisticky nápis "Udělejme tečku za koronavirem", nebo tak nějak to znělo.

Teď otevřeli nové očkovací centrum na Černém mostě. A slogan zní "Jedna tečka za druhou".

Jsem zvědav, kdy dojde k opravě hesla u stávajících center. Bylo by dobré to zdokumentovat na obrázcích. Pokud se k retuši nachomýtnete, nafotografujte to a pošlete.

A za pár měsíců si už nikdo nevzpomene na původní nápis. Lidi přijmou ten nový jako by tam byl od začátku.

Orwell na steroidech. Podívejte se na fotogalerii.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-centrum-bez-regi...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID

29.11.21

Slovinsko:

Ve Slovinsku nedošlo v první den zpřísněných epidemiologických omezení k žádným incidentům, určitou nespokojenost vyjádřili neočkovaní občané, především řidiči, kteří nemohli natankovat bez potvrzení COVID-19.

Většina dodavatelů pohonných hmot, včetně lublaňského Petrolu, který provozuje největší počet čerpacích stanic v zemi, důsledně uplatňuje nová omezení, přijatá v sobotu, a aktivuje výdejní stojany pohonných hmot až poté, co řidič předloží potvrzení, že se z COVID-19 vyléčil, byl očkován nebo měl negativní test.

________
Kde je konec tomu šílenství?

Zdroj: https://www.globalresearch.ca/slovenia-drivers-must-present-...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Návštěva u MUDr. Kubka

29.11.21

Česká republika:

Zdroj: https://www.facebook.com/100069534093327/videos/971702237106...

Klasifikace: politika,krimi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti

29.11.21

Německo:

Již v minulém století za rozmachu fašismu v Německu se hodně propagovala eutanazie.

Ta doba se opět vrací, jen pro tentokrát Němci navrhují eutanazii jako bonus pro očkované.

Čistě matematicky to vylepší statistiky, protože očkovaní nebudou vedeni v kolonce úmrtí na rakovinu či infarkt (po očkování), ale jako ti, kteří se dobrovolně rozhodli umřít.

Pokud je někdo už rozhodnut spáchat sebevraždu, tak snad to "očkování" už mu více neublíží.

Zdroj: https://www.protiproud.cz/politika/6150-nemecko-vi-jak-na-to...

Klasifikace: kuriozity,zdravi,pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými

28.11.21

Řecko:

Ředitel JIP v "Papanikolaou" nemocnici v Thessaloniki, Nikos Kapravelos, změnil svůj původní názor.

Před několika dny tvrdil, že nikdo vakcinovaný nezemřel a že jen několik vakcinovaných bylo léčeno na JIP a žádal povinnou vakcinaci pro všechny.

Nyní apeluje na vládu, aby přestala rozlišovat mezi očkovanými a neočkovanými a začala testovat i očkované:

"Mýtus musí skončit. Je špatné rozlišovat mezi očkovanými a neočkovanými, když je 10 % až 20 % našich úmrtí plně proočkovaných,“ řekl.

"Vláda nemůže sedět na dvou židlích. Nemůže prosazovat strategii, která říká "dovolím pandemii vypuknout" na jedné straně a na druhé straně přijímat proti pandemii drastická opatření. Bude zodpovědná za mnoho úmrtí."

______
Je vidět, že všechny vlády dostaly stejné notičky. S Babišem nehne ani když umírá více očkovaných než neočkovaných. Zcela záměrně nechává očkované dál roznášet nákazu. Na Vojtěcha a hygieničku Svrčinovou bylo v té věci podáno trestní oznámení za spáchání trestného činu šíření nakažlivé lidské nemoci dle § 152 zákona č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění pozdějších předpisů. Orgány činné v trestním řízení však zatím nekonají.

Zdroj: https://www-pronews-gr.translate.goog/ygeia/1036788_nkaprave...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy

28.11.21

Česká republika:

Doktor Shankara, prominentní jihoafrický lékař, tvrdí, že současná vakcinační kampaň má pouze jediný účel: Ovládnout a zabít velkou část populace, aniž by se zjistilo, že byla otrávena.

Dr. Shankara vysvětluje, jakým způsobem depopulace lidstva probíhá:

Rekombinantní spike protein z vakcíny je distribuován po celém těle prostřednictvím mRNA a vytvoří ohniska v různých tkáních.

"Tato ohniska budou rozpoznána jako cizí a spustí řadu autoimunitních reakcí. Takže úmrtí, následující po očkování, nebudou nikdy připisována tomuto jedu! Budou příliš rozmanitá, bude jich příliš mnoho a budou v příliš širokém časovém rámci, abychom pochopili, že jsme byli otráveni,“ řekl.

Schopnost vakcíny zhoršit již existující nebo latentní onemocnění znamená, že za příčinu úmrtí lidí bude považováno jakékoli základní onemocnění, které lidé měli, i když by je bez vakcíny nikdy nezabilo. Může se jednat o aktivaci rakoviny, vyvolané touto smrtící vakcínou, kdy úmrtí lidí budou přičítána rakovině a nikoli vakcíně. Stejně tak se u diabetiků, kteří trpí na mrtvici, a u lidí s vysokým tlakem, kteří mívají srdeční infarkt, bude zhoršení stavu či úmrtí připisovat spíše těmto onemocněním než vakcínám.

______
Takže hurá - honem napíchejme rekombinantní spike protein do všech tzv. zranitelných a starších lidí s mnohočetnými komorbiditami.

Zdroj: https://www.naturalnews.com/2021-11-27-covid-vaccines-kill-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%

28.11.21

Neurčeno:

U lidí napíchaných experimentální mRNA látkou ("vakcínou" proti COVIDu) dochází k velké ztrátě přirozené imunity podobně jako u nemoci AIDS.

Všichni lidé starší 30 let ztratí 100% veškeré imunity (proti virům a některým druhům rakoviny) během 6 měsíců”. U lidí lidé ve věku 18–29 let trvá období ztráty imunity zhruba 44 týdnů.

Lidé provádějící „posilovací“ očkování tento proces pouze urychlí tím, že do svého těla přidají ještě více chemikálií, které ničí imunitní systém. Jinými slovy, čím více očkování člověk absolvuje, tím rychleji se bude sestupná spirála vyvíjet.

Očkovací horor se smrtícími injekcemi pokračuje. u očkovaných se začíná projevovat něco jako aids … postupná, až úplná ztráta imunity. vy to nevidíte???

Zdroj: https://www.brighteon.com/8b67bf47-0e7c-4f01-bf19-0e7e7266b0...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia

28.11.21

Ukrajina:

Situácia v zóne konfliktu na Donbase sa vyostruje. Ukrajinská armáda podniká útočné akcie v mnohých okresoch, vyhlásila hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Mária Zacharovová.

Rusko stiahlo k ukrajinským hraniciam 17 stíhacích bombardérov Su-34.

Zdroj: https://cz24.news/rusko-stiahlo-k-ukrajinskym-hraniciam-17-s...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země

28.11.21

Švýcarsko:

Švýcarsko a Lichtenštejnsko omezuje od sobotních 20.00 vstup občanů České republiky na své území bez ohledu na očkování. O okamžitém rozhodnutí švýcarských úřadů, za kterým je výskyt mutace koronaviru omicron v Česku, informoval český ministr zahraničí Jakub Kulhánek.

„Od dnešních 20:00 omezuje Švýcarsko vstup občanů ČR na své území bez ohledu na očkování.

I čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu.

Výjimku mají osoby převážející zboží nebo cestující v přeshraničním styku, tedy řidiči kamiónů či autobusů.

Podle švýcarského velvyslanectví v Praze omezuje země vstup dále obyvatelům Nizozemska, Velké Británie, Egypta a Malawi. Důvodem je výskyt nové varianty koronaviru v těchto zemích.

Zdroj: https://cz24.news/svycarsko-omezilo-vstup-cechu-do-zeme-ocko...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-19

28.11.21

Portugalsko:

Portugalsko, jedna z nejvíce proočkovaných zemí na světě, vyhlašuje výjimečný stav a zavádí nová omezení, aby omezilo náhlý nárůst případů covid-19.

Portugalský premiér Antonio Costa ve čtvrtek prohlásil, že jeho země se od 1. prosince vrátí ke “stavu nouze” s posílenými opatřeními k omezení nákazy virem covid-19. 
Ve všech uzavřených prostorách bude opět povinné používat obličejové masky, rozhodla ve čtvrtek Rada ministrů.

Digitální očkovací průkaz covid-19 bude rovněž povinný pro vstup do restaurací, hotelů, barů a klubů, na sportovní akce a do tělocvičen.

Ti, kteří budou chtít vstoupit do domovů důchodců a zdravotnických zařízení nebo navštívit významné kulturní či sportovní akce, budou muset předložit negativní test bez ohledu na to, zda jsou očkováni.

Costa uvedl, že “prvním opatřením, které bude přijato, je posílení očkovací kampaně posilující dávkou”. “Vláda včas získala potřebné množství dávek vakcíny, které mají být podány každému Portugalci,” uvedl Costa a dodal, že země je “připravena očkovat způsobilé děti”.

Za posledních 24 hodin bylo v Portugalsku zaznamenáno 3 150 nových případů nákazy virem covid-19 a 15 úmrtí. Kumulativní součet od začátku pandemie činí 1 133 241 nakažených a 18 385 úmrtí.

Zdroj: https://cz24.news/nejvice-proockovane-portugalsko-vyhlasuje-...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes

26.11.21

Česká republika:

Na blogu zveřejnil vzpomínky starého žida: "Tak myslete na to, že přesně takto to začalo aji u nas v Rakusku. Zavedli meněcennu skupinu lidi a zakazali jim navštěvovat kina, hospody, kupaky. Pak jim zakazali jezdit veřejnu dopravu a zakazali jim pracovat. Pak jim vadilo, že nepracuju, tak jim přikazali nucene prace. A pak přišly ty koncentráky.

A dostal výhrůžku: Předchozi text byl adminy posouzen jako nevhodny a byl ztaženy z hlavni strany blogu iDnes.

To už ani staří židé nemohou vzpomínat na to, jak se dostával v minulém století k moci fašismus? Současné vlády totiž postupují jako podle kopíráku a lidem by mohlo docvaknout kam ta cesta vede. K ochraně zdraví to určitě není!

Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=779231

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

83

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 118 čtenářů částkou 29 037 korun, což je 83 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Dva miliony ze státního. Účet za Schillerové Instagram28.01.22 10:52 Česká republika 0

Včera desinformace, dnes fakt. V Německu falšují data27.01.22 16:58 Německo 0

Bývalý hráč NHL podporuje kanadské truckery27.01.22 15:50 Kanada 1

Djokovič pomstěn!26.01.22 16:26 Srbsko 2

Muskova firma začne na lidech testovat implantování čipů do mozku26.01.22 16:23 USA 0

USA se dostaly do dluhu, který je nesplatitelný v normálních horizontech26.01.22 15:10 USA 0

Rusko tento týden rozhodne o rozmístění jaderných zbraní ve Venezuele25.01.22 21:08 Venezuela 0

Proč je česká elektřina pro Čechy tak drahá?25.01.22 18:06 Česká republika 2

Mluvčí ministerstva zahraničí Price: USA nebudou Rusku ustupovat v otázce bezpečnostních záruk25.01.22 07:41 USA 0

Jak Britové dodávají na Ukrajinu zbraně24.01.22 19:23 Británie 5

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 1

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 5

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 4

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 2

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Měnové kurzy

USD
21,92 Kč
Euro
24,45 Kč
Libra
29,39 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,41 Kč
Švýcarský frank
23,57 Kč
100 japonských jenů
19,00 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,36 Kč
100 maď. forintů
6,85 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,19 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 436,11 Kč
1 unce stříbra
498,89 Kč
Bitcoin
815 152,63 Kč

Poslední aktualizace: 28.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 41 397 134