Ve zkratce

Stránka:

 Ruská flotila tankerů míří kvůli palivové krizi do USA

21.11.21

USA:

Flotila ruských tankerů s naftou mířících na východní pobřeží USA by mohla pomoci snížit nejvyšší maloobchodní ceny pohonných hmot od roku 2014, uvádí agentura Bloomberg.

Podle údajů agentury Vortexa, která se zabývá sledováním energetických nákladů a kterou cituje agentura Bloomberg, by měly příští týden do amerických přístavů New York a New Haven v Connecticutu dorazit čtyři tankery se dvěma miliony barelů ruské nafty.

Poptávka po naftě v USA se rovněž drží na stabilní úrovni, přičemž se očekává, že spotřeba v příštím roce dosáhne nejvyšší úrovně od roku 2018, částečně díky spotřebě kamionů, jež pokračují v odstraňování zpožděných dodávek, nahromaděných během pandemie.

Tato dodávka ruské nafty je největší od roku 2018.

Zdroj: https://fr.sputniknews.com/20211120/une-flotte-de-petroliers...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Realita dnešní doby

21.11.21

Česká republika:
[...]

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Už se uvažuje o čtvrté dávce utrejchu

21.11.21

Česká republika:

O čtvrté dávce už hovořil před více než půl rokem děda Klaus.

mRNA terapie byla nouzově schválena jen na dvě dávky. Čtvrtá dávka je úplně mimo jakékoliv schválené použití. Ukazuje se, že to, co vydávají za vakcínu, vůbec nefunguje.

Kdyby řekli upřímně od teďka se necháte dobrovolně/povině píchat každého půl roku. Mě se líbí jak v tom článku posunují Overtonovo okno. Tak 3 dávky prý musí mít všichni, ale ta 4. je jen pro ty nejohroženější. To už tu dříve bylo 3x a jak to dopadlo víme všichni.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ctvrta-davka-nejspis-bu...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 Chcete vědět, jak je to s očkováním našich poslanců? Máte smůlu

20.11.21

Česká republika:

Paní Záhumenská požádala 3.11. Kancelář Poslanecké sněmovny o poskytnutí informací týkajících se stavu proočkovanosti členů Poslanecké sněmovny proti nemoci covid-19 podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Jak myslíte, že to dopadlo? Klikněte si na odkaz.

Zdroj: https://ulozto.cz/file/rRmpUquLOGZX/zahumenska-v-106-odmitnu...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 MMF předpovídá povinné očkování v celém Rusku poté, co Kremlu nabídl 18 miliard dolarů

20.11.21

Rusko:

Před říjnem platilo ve většině z 85 ruských regionů jen málo omezení (pokud vůbec nějaká) týkajících se COVID. Vše se změnilo po volbách do Státní dumy na konci září.

Po parlamentních volbách může být již v říjnu a listopadu zahájeno možná ne příliš populární opatření, jako je povinné očkování. "

Od října začaly ruské regiony hromadně přijímat povinné očkování a digitální "zdravotní" průkazy. Náměstek ministra financí Timur Maksimov řekl 14. října MMF a Světové bance, že ruská vláda chápe, jak je důležité, aby každý Rus byl očkován.

Ale počkat... jak mohl MMF, západní finanční vyděračský orgán, tak přesně předpovědět připojení Ruska ke globálnímu kastovnímu systému Vax?

Pouze náhoda. Zřejmě to nemá nic společného s 18 miliardami dolarů, které MMF letos v srpnu vložil do kremelské pokladny...

Na konci srpna obdržela Ruská banka od MMF 18 miliard dolarů ve formě zvláštních práv čerpání, tj. obdržela peníze. Na nic nenarážím, jen říkám: peníze byly přijaty.

_______
MMF vyčlenil v srpnu t.r. 650 miliard jako pomoc zemím za covid. Nejvíce dostaly usa, 113 miliard, nejméně Ukrajina - 2,6 miliardy. Pod záminkou pomoci proti covidu si MMF kupuje loajalitu vlád. Poznámka editora

Zdroj: https://reseauinternational.net/le-fmi-a-predit-correctement...

Klasifikace: ekonomika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Ty svině zlikvidují i izolované kmeny

20.11.21

Peru:

Vůdce domorodé komunity v odlehlé části amazonského pralesa v Peru se o pandemii covidu-19 dozvěděl teprve v říjnu, kdy do jeho vesnice dopluli na lodi zdravotníci s vakcínami. Jejich cesta do míst, kam nevedou silnice ani pozemní cesty, trvala tři dny.

„O covidu-19 jsme nic nevěděli. Teď o tom slyšíme poprvé,“ říká skrze tlumočníka Mariano Quisto, místní náčelník kmene Urarinaů, který žije hluboko v pralese peruánské Amazonie.

Do vesnice Mangual v řídce obydleném regionu na severu Peru dorazili zdravotníci společně s pracovníky Mezinárodního červeného kříže. Ve člunech při plavbě z města Iquitos, které je správním střediskem provincie Loreto, strávili za tři dny 26 hodin. Samotné město Iquitos je přitom dosažitelné jen lodní nebo leteckou dopravou, kromě Amazonky ho se zbytkem světa nespojují žádné silnice.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/pandemie-covid-domoro...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Čeští občané mají dražší energii, než za kolik ji prodáváme do zahraničí

20.11.21

Česká republika:

Po krachu firmy Bohemia energy uzavřeli lidé nové smlouvy  odpovídající novým cenám elektrické energie, které na velkoobchodní úrovni momentálně dosahují 131 EUR/MWh, tedy asi 3,30 korun za kilowatthodinu. To je více než dvou a půl násobný nárůst oproti začátku tohoto roku. Domácnosti, kterých se krach Bohemia Energy nedotknul, narazí na nové ceny ve smlouvách na příští rok.

Čím jsou dané tyto vysoké ceny elektrické energie? Evropská unie nastavuje přísné regulace trhu s energií. Výrobce elektřiny musí být oddělený od prodejce a musí vyrobenou energii nejdříve prodat na burze EU. Pak ji teprve může koupit dodavatel a prodat konečnému spotřebiteli. Ceny energie ve všech státech se pak musí řídit touto burzovní cenou. To znamená, že když se na území jednoho ze států EU přestane vyrábět energie, nedostatek začne mít vliv na cenu v celé Evropské unii.

Česká republika si nesmí sama vyrábět energii, kterou by přímo distribuovala svým občanům (Toto si před lety prosadilo německé vedení EU). V důsledku toho jsme závislí na výkyvech trhu kvůli cizím zásahům. I přesto, že jsme sami ve výrobě elektrické energie soběstační a ještě exportujeme přes 15% vyrobené energie.

Pokud si chceme v nastávající době udržet energetickou bezpečnost a prosperitu, je třeba tento systém razantně přehodnotit. Legislativa EU nám to neumožňuje, ale spolehnutí se na EU v tomto směru je snad ještě větší riziko, než jít s ní do konfliktu.

Musíme být připraveni přejít na přímé dodávky energie od českých výrobců k českým odběratelům. Část energie můžeme dále exportovat prostřednictvím burzy, ovšem za podmínky funkčního stavu zahraničních energetických sítí, se kterými jsme propojeni.

Zdroj: https://pravyprostor.cz/cesti-obcane-maji-drazsi-energii-nez...

Klasifikace: ekonomika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Hořící auta, petardy a násilí. V Rotterdamu se protestuje proti lockdownu

20.11.21

Nizozemsko:

V centru Rotterdamu vypukly v pátek večer dramatické protestní akce proti zavádění lockdownu a vládním protiepidemickým opatřením. V ulicích hoří auta, lidé zapalují petardy a pracovníci rotterdamského přístavu stávkují. Policie nemá situaci pod kontrolou a střílí do vzduchu. Na místě jsou i zranění.

Poklidné demonstrace proti covidovým opatřením se v nizozemském přístavním městě Rotterdamu zvrhly v násilné akce. V ulicích hoří policejní auta. Desítky policistů se snaží varovnými výstřely a za pomoci vodních děl situaci uklidnit. Pracovníci přístavu již od čtvrtka stávkují a na protest blokují příjezdové cesty k loděnici.

Alespoň dva lidé byli postřeleni policisty, sdělila to nizozemská policie na svém Twitteru. Počet zraněných zatím není znám. Demonstranti na policisty hází kameny a objevují se i zprávy o útoku na novináře.

Kvůli situaci v centru města uzavřelo svůj provoz hlavní vlakové nádraží, žádné vlaky neodjíždí ani nepřijíždí. Momentálně nejsou v provozu žádné náhradní autobusové linky.

Nizozemská vláda zavedla tento týden třítýdenní zpřísnění covidových restrikcí. Mimo jiné omezila návštěvy v domácnostech, otevírací dobu obchodů a restaurací a zakázala přítomnost diváků na sportovních utkáních.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nizozemsko-lockdown-p...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 USA: Joe Biden kvůli kolonoskopii předá své pravomoci Kamale Harrisové

19.11.21

USA:

Bílý dům oznámil, že Joe Biden dočasně přenechá své pravomoci svému viceprezidentovi kvůli kolonoskopii, kterou musí podstoupit v předvečer svých 79. narozenin a kvůli níž musí být podroben anestezii.

"Stejně jako v případě prezidenta George W. Bushe, který podstoupil stejný zákrok v letech 2002 a 2007, a v souladu s postupem stanoveným ústavou předá prezident Biden své pravomoci na krátkou dobu, kdy bude v anestezii, viceprezidentovi," uvedl výkonný ředitel.

Příprava na předání moci a nebo........ vyšetří velký PRD.

Zdroj: https://francais.rt.com/international/92799-etats-unis-joe-b...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Rakousko od 1. února zavede povinné očkování

19.11.21

Rakousko:

Rakouský kancléř Alexander Schallenberg vyhlásil v zemi zavedení povinného očkování proti koronaviru od 1. února 2022 a také zavedení národního lockdownu od pondělka maximálně na 20 dní.

„Dnes jsme přijali velmi těžké rozhodnutí – co nejrychleji zavést povinné očkování, které bude platit už od 1. února 2022,“ prohlásil Schallenberg.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/20211119/rakousko-od-1-unora-zave...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Podívejte se, kdo je v USA osvobozen od očkování!

19.11.21

USA:

Všichni členové Kongresu a Senátu a jejich zaměstnanci, 6 000 zaměstnanců Bílého domu, 2 500 zaměstnanců společnosti Pfizer, 1 500 zaměstnanců společnosti Moderna, 120 000 zaměstnanců společnosti Johnson and Johnson, 15 000 zaměstnanců CDC, 14 000 zaměstnanců FDA, 300 000 čínských studentů.

Ale my, mezitím.......

_______
Poznámka editora: Berte tu zprávu s rezervou. Nepodařilo se mi ji potvrdit z oficiálního zdroje.

Zdroj: https://qactus.fr/2021/10/20/jeff-rense-ceux-qui-nont-pas-be...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Calais: Decathlon stahuje své kánoe, které migranti používají k překonání Lamanšského průlivu

18.11.21

Francie:

Novinář z La Voix du Nord si všiml, že v poslední době si mnoho migrantů kupuje v Decathlonu potřebné vybavení pro přeplutí. V této situaci se společnost rozhodla ukončit prodej kánoí ve dvou svých prodejnách.

A jestli by se Decathlon stal neochotným hráčem v migrační krizi, která v současnosti zasahuje Francii a Spojené království?

Britské úřady považují počet migrantů, kteří překračují kanál La Manche na malých člunech, za "nepřijatelný".

Tato obvinění přiměla společnost Decathlon v Calais, aby kanoe stáhla ze svých regálů.

P.S. - Decathlon by neměl zapomenout také na campingové vybavení, především stany.

Zdroj: https://www.rtl.fr/actu/debats-societe/calais-decathlon-reti...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Osm měsíců, pak šest, teď pět. MeSES je pro další zkrácení intervalu vakcín

18.11.21

Česká republika:

Posilovací dávkou vakcíny proti covidu by se měli lidé nechat přeočkovat už pět měsíců po dokončené vakcinaci. Ve středu to navrhla Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES). V září, kdy se „booster“ dávky začaly aplikovat, byl interval osm měsíců, v říjnu se zkrátil na šest.

Studie ukazují, že jak postvakcinační, tak postinfekční imunita v čase klesají, a proto se zvyšuje množství vnímavých osob, obzvláště ve starších věkových skupinách, které jsou současnou vlnou nejvíce ohrožené,“ stojí ve stanovisku MeSES.

Skupina proto doporučuje dokonce okamžitě zkrátit interval mezi posilující dávkou očkování z nynějších šesti měsíců na pět pro všechny očkované starší 18 let. Experti se odvolávají na zkušenosti z Izraele a Velké Británie, kde byl tento postup zaveden.

Takže nejen stupňující se teror proti neočkovaným, ale zároveň i snížení intervalu pro již očkované mezi dávkami genové terapie.

Big Pharma tlačí na vlády, protože jsou v tom velký prachy a další miliony vakcín jsou na skladě a nebo na cestě. Plán depopulace se musí splnit a zároveň si uvědomují, že času jim už tolik nezbývá.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-koronavirus-posi...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Rakousko povstává proti "sanitární diktatuře''

17.11.21

Rakousko:

Předseda Svobodných (FPÖ) Herbert Kickl vyzval k "megademonstraci" 20. listopadu ve Vídni.

Policie a armáda odmítají ve jménu "svobody a lidské důstojnosti" kontrolovat zdravotní průkazy. Připojí se k velké demonstraci proti povinnému věznění, která se uskuteční 20. listopadu 2021 ve Vídni.

Jen několik dní poté, co se rakouský kancléř Alexander Schallenberg rozhodl zavřít neočkované lidi, vyzývají politici a odbory k masovému povstání proti tomuto omezujícímu a světově výjmečnému opatření.

Policejní odbory již odmítly povinnost kontroly uloženou ministrem vnitra Karlem Nehammerem. Rakouský svaz ozbrojených sil navíc oznámil, že se zúčastní velkého shromáždění ve Vídni.

Závěrem dopis připomíná, že "zákaz shromáždění plánovaný občany i zákaz shromáždění politických stran, byly vídeňským správním soudem uznány za nezákonné".

Zdroj: https://infodujour.fr/politique/54068-lautriche-se-souleve-c...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Plynovod Nord Stream nechce německý regulátor schválit

17.11.21

Německo:

Proces schvalování německo-ruského plynovodu Nord Stream 2 je dočasně pozastaven, německý regulační úřad projektu nyní povolení k provozu nedá. Požaduje, aby provozovatel nejprve upravil svou obchodní strukturu podle německého práva. V úterý to oznámila německá Spolková agentura pro sítě, která certifikaci provádí.

Provozovatel zatím plánuje založit ke správě plynovodního potrubí v Německu dceřinou společnost, což podle úřadu není dostačující řešení.

Plynovod je už hotov, k zahájení provozu ale ještě potřebuje získat v Německu certifikát. Země má na certifikaci čas do začátku ledna. Jakmile vydá své doporučení, postoupí ho Evropské komisi (EK), která má další měsíce na odpověď.

Soudruzi z EU vše dopředu promysleli a plánovaně nás připravují k blackoutu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/nord-stream-2-plyn...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 USA poslaly na Ukrajinu přibližně 80 tun munice

17.11.21

Ukrajina:

"Ukrajina obdržela od Spojených států přibližně 80 tun munice. Jedná se o čtvrtou dodávku dodatečné bezpečnostní pomoci ve výši 60 milionů dolarů, kterou prezident Biden poslal na Ukrajinu v srpnu, což dokazuje závazek USA k úspěchu stabilní, demokratické a svobodné Ukrajiny," uvedlo velvyslanectví USA v Kyjevě na Twitteru.

Pentagon dokončil dodávky vojenské pomoci Ukrajině, včetně útočných zbraní a munice.

Dodávka ze 14. listopadu byla čtvrtou dodávkou během jednoho měsíce.

Není pochyb pouze o tom, že brzy budou všechny tyto dodávky na linii střetu na Donbasu, kde bude Ukrajina vyrovnávat dluh vůči USA ve výši 2,5 miliardy dolarů, který velvyslanectví USA Kyjevu tak významně připomnělo.

Zdroj: http://www.observateurcontinental.fr/?module=news&action=vie...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Syn bývalého afghánského ministra obrany kupuje sídlo v Beverly Hills za 20 milionů dolarů

16.11.21

Afghánistán:

Americká vláda utratila 85 miliard dolarů za afghánskou armádu, jen aby viděla, jak se bez boje vzdává Tálibánu. Nyní syn bývalého ministra obrany utrácí Muž jménem Daoud Wardak nedávno koupil nemovitost Trousdale Estates v Beverly Hills za 20,9 milionu dolarů, uvedl YahooNews s odvoláním na záznamy o nemovitostech.miliony za koupi luxusního sídla s výhledem na Los Angeles.Byl popisován jako "etnický paštunský uprchlík" narozený v roce 1977, přičemž veřejné záznamy ho ukazují jako prezidenta AD Capital Group se sídlem v Miami na Floridě.Wardak už podle stejných zdrojů vlastní 5,2 milionu dolarů v letovisku St. Regis Bal Harbor v Miami Beach.Jeho nové sídlo v Beverly Hills, známé jako Rezidence Carla Ridge, bylo nedávno přepracováno ve stylu "současného minimalismu" a nabízí výhled na panorama Los Angeles skleněnými stěnami.

Zdroj: https://greatgameindia.com/afghan-minister-mansion-beverly-h...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Slovenská hygiena doporučila pohřebním službám, aby nebožtíkům dávaly roušky a v rouškách je i pohřbívaly

16.11.21

Slovensko:

„Môže dochádzať k vytlačeniu vzduchu z dýchacích ciest, kde sa môže nachádzať vírus. Cieľom tohto opatrenia je ochrana osôb, ktoré s telom manipulujú,“ vysvětlila Daša Račková, mluvčí Úradu verejného zdravotníctva.

_______
Slovenské hygieně hráblo. Tak idiotské doporučení nevymyslí žádný komik. To píše život sám.

Zdroj: https://www.krajskelisty.cz/ustecky-kraj/26452-na-slovensku-...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 3

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
22,78 Kč
Euro
25,68 Kč
Libra
30,36 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,26 Kč
Švýcarský frank
24,60 Kč
100 japonských jenů
20,05 Kč
Čínský juan
3,57 Kč
Polský zloty
5,46 Kč
100 maď. forintů
6,95 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 843,93 Kč
1 unce stříbra
532,51 Kč
Bitcoin
1 306 012,33 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 765 825